Academic literature on the topic 'Бізнес-модель на основі підписки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Бізнес-модель на основі підписки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Бізнес-модель на основі підписки"

1

Колешня, Я. О. "СУЧАСНІ ЦИФРОВІ БІЗНЕС-МОДЕЛІ: СУТНІСТЬ, ОГЛЯД ТА ОСОБЛИВОСТІ". Підприємництво та інновації, № 24 (2 вересня 2022): 87–91. http://dx.doi.org/10.32782/2415-3583/24.14.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність та особливості цифрових бізнес-моделей. Надано опис ключових сучасних бізнес-моделей. Серед них виділено загальну бізнес-модель – платформенну, в рамках якої можна виділити шерінгові платформи (Access-Over-Ownership або доступ на вимогу, спільний доступ та On-demand або за запитом, на вимогу), модель двостороннього ринку, модель електронної комерції, екосистемну бізнес-модель (або модель драйвера екосистеми), модель омніканальності. Наведено особливості, які дають змогу розділяти їх як окремі бізнес-моделі. Також розглянуто такі бізнес-моделі, як Free-Model та Freemium Model, передплати (підписки), сервісні. Описано головні способи монетизації цифрових бізнес-моделей. На основі розглянутих прикладів компаній для наведених бізнес-моделей зроблено висновок, що сучасні цифрові бізнес-моделі у «чистому» вигляді зустрічаються рідко, а бізнес-моделі провідних компаній є по суті їх комбінаціями і носять характеристики одразу кількох бізнес-моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дзюба, Оксана, Олена Левіщенко та Вікторія Білоус. "АНАЛІЗ ІННОВАЦІЙ БІЗНЕС-МОДЕЛІ «ПІДПИСКА» НА ПРИКЛАДІ NETFLIX". Підприємництво та інновації, № 23 (29 квітня 2022): 47–51. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/23.9.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто традиційну бізнес-модель «підписка» та шляхи її інноваційних перетворень. В сучасних мінливих умовах бізнес-моделі мають змінюватись так само як продукти компаній і процеси. Розглядати інноваційні перетворення запропоновано за зміною мінімум двох із чотирьох складових: клієнта, ціннісних пропозицій, ланцюгів створення вартості та механізму генерації прибутку. Такі перетворення особливо доречні для адаптації традиційних бізнес-моделей, які успішно використовуються у різних сферах. Одним з факторів, що спричинив зростання кількості підписників таких потокових сервісів, є пандемія і посилення попиту на доступ до контенту людей з усього світу, що змушені були залишатись вдома. Так перевагами потокових сервісів над традиційними виробниками і поширювачами контенту було визначено можливість зекономити час, зручність платежів та їх регулярність, що забезпечує такий самий регулярний доступ до величезної бібліотеки. Для прикладу було обрано «інноваційну» бізнес-модель Netflix – лідера ринку subscription boх business, що визначено зміною двох з чотирьох параметрів – способу створення вартості та механізму монетизації. Це було реалізовано через концепцію підписки і необмеженого користування одночасно із доступом до оплаченого контенту у будь-який час. Третім параметром бізнес-моделі, що наразі змінює Netflix, є клієнти та їх вподобання. Обґрунтовано використання «інноваційної» бізнес-моделі Netflix за критеріями ефективності бізнес-моделі за передплатою за формулою Девіда Скока на основі співвідношення цінності передплатника протягом життєвого циклу та вартості залучення клієнта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Твердохліб, А. О., та А. В. Антоненко. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛЕНОГО БРОКЕРУ TRINITY НА ОСНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ БЛОКЧЕЙН". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (30 грудня 2024): 130–38. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.6.14.

Full text
Abstract:
Останнім часом спостерігається поширене використання протоколів обміну повідомленнями у сучасних системах. Однією із моделей обміну повідомленнями, яка служить для обміну даними та водночас демонструє ефективність використання ресурсів, є модель «публікація-підписка». Проте, системи із такою моделлю мають певні недоліки через використання централізованої архітектури, в якій дані з усіх пристроїв в мережі передаються через центрального брокера. Подібна централізована архітектурна модель обміну повідомленнями схильна до центральної точки відмови. Крім того, організація, яка володіє брокером, матиме можливість підроблювати дані. Стаття покликана дослідити та описати роботу Trinity, що є розподіленим брокером публікації-підписки з незмінністю на основі блокчейну, а також представити реалізацію та отриману у ході дослідження оцінку структури Trinity. Принцип роботи Trinity полягає у поширенні даних, які були опубліковані одним з брокерів у мережі, серед усіх інших брокерів, наявних у мережі. Також розподілені дані зберігаються у незмінному реєстрі з використанням технології блокчейн. Крім того, Trinity виконує смарт-контракти для перевірки даних перед їх збереженням у блокчейні. Використовуючи мережу блокчейну, Trinity може гарантувати сталість, упорядкованість та незмінність за межами довіри. Отримані результати дослідження свідчать, що Trinity використовує мінімальну кількість ресурсів, а використання смарт-контрактів дозволяє заінтересованим сторонам автоматизувати процеси керування даними. На підставі проведеного дослідження можна стверджувати, що Trinity є першою платформою, яка поєднує компоненти технології блокчейну з моделлю обміну повідомленнями «публікація-підписка».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Єсіна, О. Г., та Л. М. Лінгур. "ІНЖИНІРІНГ БІЗНЕС-АРХІТЕКТУРИ ПІДПРИЄМСТВА ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ". Підприємництво та інновації, № 11-2 (29 травня 2020): 124–30. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.38.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено проблемам формування сучасних шаблонів бізнес-архітектури підприємства. Було зазначено, що поява нових бізнес-моделей та адаптивного стилю бізнесу для інжинірингу перехідних моделей повинна базуватися на гнучкому реагуванні на потреби ринку, це динамічний стиль бізнес-архітектури, пов'язаний із визнанням неминучості і непередбачуваності змін у зовнішньому середовищі. Запропоновано концепцію бізнес-архітектури підприємства та загальносистемні проектні рішення на основі автоматизованої підтримки за моделлю SABSA. Прогнозування стану та розвитку соціально-економічних процесів у такій бізнес-архітектурі запропоновано визначити відповідно до концепції (BSC), а моделювання в таких моделях відбувається в інтегрованих ІТ-модулях. Авторами запропонована методика оцінки варіантів вибору альтернатив через багатофакторну модель визначення стану процесів зі встановленими обмеженнями, які визначено як нормативні. На основі сформованої моделі побудована матриця синтезу оптимальних впливів на модель багатофакторного аналізу прогнозування діяльності підприємства на основі системи BSC.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chemerys, Vasyl, Vitalii Dushka, Volodymyr Maksym та Dmytro Solomonko. "Бізнес-модель розвитку сільських територій України". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 5, № 1 (2019): 154–76. http://dx.doi.org/10.51599/are.2019.05.01.10.

Full text
Abstract:
Мета. Метою статті є дослідження економічних аспектів та обґрунтування бізнес-моделі розвитку сільських територій України на основі фермерських господарств, зокрема сімейного типу, для зростання виробництва сільськогосподарської продукції. 
 Методологія / методика / підхід. У процесі проведеного дослідження використано загальнонаукові методи, зокрема монографічний при комплексному та всебічному вивченні основних економічних проблем розвитку сільських територій України; аналіз і синтез – для визначення основних чинників і складників розвитку сільських територій на основі фермерських господарств, у тому числі сімейного типу; статистичний – для оцінки потенційного ринку продовольчих товарів з розрахунку на 1000 жителів сільських територій; розрахунково-конструктивний метод використано під час визначення основних економічних параметрів розвитку сімейних ферм та інших пов’язаних промислів з урахуванням критеріїв розширеного відтворення, самоокупності й економічного інтересу.
 Результати. У статті проведено оцінку потенційної місткості продовольчого ринку сільських населених пунктів з розрахунку на 1000 жителів, відповідно до якої запропоновано виробничу бізнес-модель розвитку сільських територій. Ця економічна модель ґрунтується на створенні спеціалізованих товарних ферм сімейного типу та пов’язаних з ними промислів для забезпечення продовольчих потреб місцевого населення за основними видами сільськогосподарської продукції. Визначено економічні показники та критерії розвитку успішних ферм, зокрема граничні масштаби виробництва, ціни продажу продукції за основними напрямами агробізнесу. Обґрунтовано суму економічного ефекту з розрахунку на 1 ферму чи промисел, який сприятиме розширеному відтворенню місцевого агробізнесу.
 Оригінальність / наукова новизна. Уперше запропоновано бізнес-модель розвитку сільських територій України на основі малих підприємницьких формувань з виробництва агропродовольчої продукції. У статті представлено результати дослідження, які економічно обґрунтовують розвиток спеціалізованих сімейних ферм за визначеними напрямами агробізнесу з орієнтацією на задоволення продовольчих потреб споживачів внутрішніх сегментів ринку, що сприятиме зростанню зайнятості та соціально-економічному піднесенню сільських територій України.
 Практична цінність / значущість. Результати проведеного дослідження можуть використовуватися під час формування загальнонаціональних і регіональних програм підтримки розвитку малих форм агробізнесу, зокрема сімейного фермерства, з метою реалізації економічного потенціалу агропродовольчого комплексу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мирошниченко, Юрій. "КОРПОРАТИВНА КУЛЬТУРА ЯК ОСНОВНИЙ ЧИННИК СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 26 (26 червня 2021): 66. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.66.

Full text
Abstract:
УДК 33.005.95/.96; JEL Classification: М14
 
 Мета: обґрунтування сутності корпоративної культури та розробка практичних рекомендацій по її формуванню на основі процесного підходу, як основного чинника сталого розвитку торгівельного підприємства. Відповідно до поставленої мети було визначено наступні завдання: проаналізувати підходи до трактування категорії «корпоративна культура», розробити модель бізнес-процесу управління формуванням та розвитком корпоративної культури торговельного підприємства. Методика дослідження: для досягнення поставленої в роботі мети були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: методи порівняння, систематизації та узагальнення, абстрактно-логічного аналізу. Системний підхід для авторського визначення терміну стосовно торговельного підприємства. Процесний підхід - до формування корпоративної культури з використанням реінжинірингу. Результати: на основі аналізу наукових джерел встановлено сутність поняття «корпоративна культура». Виявлено основні підходи до визначення корпоративної культури та запропоновано авторське визначення даного терміну на основі процесного підходу стосовно торговельного підприємства. Розроблено модель бізнес-процесу управління формуванням і розвитком корпоративної культури торговельного підприємства та запропоновано напрями її вдосконалення шляхом проведення реінжинірингу. Наукова новизна: запропоновано модель бізнес-процесу формування корпоративної культури на підприємствах торгівлі та її розвитку шляхом проведення реінжинірингу, яка на відміну від існуючих враховують специфіку підприємств торговельних підприємств та сприятиме посиленню їх позицій на ринку в умовах нестабільності економічного становища в Україні. Практична значущість: практична значущість наукових результатів статті полягає в тому, що впровадження пропозицій розроблених за результатами дослідження, на торговельних підприємствах сприятиме підвищенню ефективності господарської діяльності в умовах нестабільності економічного становища в Україні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Зибарева, Оксана, Євген Пашняк та Ірина Кравчук. "Концепції та моделі управління проєктно орієнтованим бізнесом". Scientific Bulletin of Polissia, № 1(28) (2024): 434–46. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2024-1(28)-434-446.

Full text
Abstract:
Технологія управління бізнесовими проєктами охоплює підбір інструментів та моделей, які мають допомогти керівникам ефективно планувати, виконувати та контролювати бізнес-проєкти. Класична та гнучка моделі управління проєктами (Waterfall Model і Agile Project відповідно) – одні з найбільш популярних моделей управління проєктно-орієнтованим бізнесом. Waterfall Model – модель управління проєктами, яка побудована на основі послідовного переходу з одного етапу життєвого циклу проєкту на інший без пропусків і повернень на попередні етапи. Agile Project – модель гнучкого управління проєктами, на основі якої розроблені популярні технології Scrum, Kanban і інші. Ключовий принцип гнучкої моделі – створення проєкту з розподілом на короткі цикли, у кінці кожного з яких замовник (користувач) отримує певний продукт, на основі тестування якого замовник приймає рішення про продовження проєкту. Agile Project і Waterfall Model породили десятки модифікацій і моделей, адаптованих під конкретний формат бізнесового проєкту. Для вибору найефективнішої моделі управління бізнес-проєкту керівник повинен урахувати особливості кожної моделі і сектору бізнесу, а також критерії масштабу, часу, вартості проєкту, можливості залучення людських ресурсів та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сагер, Л. Ю., Л. О. Сигида та А. Ф. Бондаренко. "РОЗРОБЛЕННЯ МОДЕЛІ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ІННОВАЦІЙ НА ОСНОВІ ВРАХУВАННЯ «ВУЗЬКИХ» МІСЦЬ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 23 (14 вересня 2022): 190–95. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.23.2022.264661.

Full text
Abstract:
Проведені дослідження спрямовані на формування авторської моделі комерціалізації інновацій, що ґрунтується на перевагах і «вузьких» місцях існуючих моделей. Розроблена модель передбачає проходження чотирьох стадій – підготовчу стадію, бізнес-стадію, стадію розроблення та стадію впровадження. Визначено, що підготовча стадія спрямована на формування концепції інновації. Бізнес-стадія є стадією презентації бізнес-пропозиції та досягнення домовленостей між всіма учасниками моделі, що засвідчується укладанням контрактів. Стадія розроблення передбачає представлення перевіреного прототипу інновації, а стадія впровадження – початок її масового виробництва. Крім того, у моделі показано напрямки подолання «вузьких» місць, пов’язаних із відособленістю процесу комерціалізації від учасників; із недостатньою увагою до думок і бажань споживачів; із захистом прав інтелектуальної власності на інноваційну продукцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ПАНКОВА, Марина Олексіївна. "БІЗНЕС-МОДЕЛЬ «ФРІМІУМ», ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ ІНСТРУМЕНТ РОЗВИТКУ ПРОЕКТІВ". Economic Synergy, № 1 (31 березня 2024): 103–14. http://dx.doi.org/10.53920/es-2024-1-8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей використання бізнес-моделей «фріміум» у сучасній ринковій економіці. Бізнес-модель «фріміум» передбачає безкоштовне надання продукту або послуги з можливістю отримання додаткових функцій за плату. Мета надання основного продукту чи послуги безкоштовно - привабити широку аудиторію. Безкоштовна версія обмежена за функціоналом, що мотивує користувачів до переходу на платну версію продукту. При впровадженні бізнес-моделі «фріміум» важливо активно відстежувати поведінку користувачів та оптимізувати пропозицію та монетизацію. Бізнес-модель «фріміум» дозволяє проводити експерименти з різними підходами до монетизації та вносити корективи до стратегії на основі результатів. Успішні бізнес-модель «фріміум» можуть залучити рекламодавців за рахунок великої аудиторії безкоштовних користувачів. В статті обґрунтовано доцільність активного використання бізнес-моделей «фріміум» для просування інноваційних проектів. Бізнес-модель «фріміум» може стати ефективним інструментом в управлінні проектами для залучення клієнтів, монетизації продуктів та забезпечення безперервного розвитку та вдосконалення продукту проекта. Проведено дослідження відмінності між бізнес-моделб «фріміум» та безкоштовним продуктом. Досліджено види бізнес-моделі фріміум, а також стратегії, які можуть використовуватися для їх просування. Стратегія унікальності і цінності, стратегія персоналізованих та релевантних пропозицій, стратегія акцій та знижок, стратегія збільшення задоволеності, стратегія поліпшення досвіду користувача, стратегія навчання – ці та інші стратегії дають можливість вивчати дані та відгуки користувачів, щоб оптимізувати процес перетворення безкоштовних користувачів на тих, хто платить. Проаналізовано переваги та недоліки з якими стикається бізнес при використанні бізнес-модель «фріміум», а також обмеження використання цих моделей. Із результатів дослідження можна зробити висновок, що бізнес-модель «фріміум» є новим трендом сучасності, що виступає одним з перспективних напрямів розвитку економічних систем та дозволяє компаніям збільшувати норму прибутковості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Челепіс, Т. О., та І. П. Соловій. "Бізнес-моделі ведення лісового господарства на основі надання послуг екосистем: аналіз інноваційних підходів". Scientific Bulletin of UNFU 32, № 3 (2022): 43–48. http://dx.doi.org/10.36930/40320307.

Full text
Abstract:
Наведено огляд підходів до бізнес-моделей лісового господарства, інноваційність яких базується на наданні певних послуг екосистем. Для визначення найдоречніших у контексті сприяння досягненню сталого розвитку бізнес-моделей з урахуванням поточної соціально-економічної, екологічної та політичної ситуації проведено дослідження шляхом порівняння відомих на сьогодні прикладів формування бізнес-моделей у сфері лісового господарства на основі надання послуг екосистем. Наголошено на розширених можливостях таких моделей для збереження та багатоцільового використання лісових ресурсів з урахуванням тенденцій їх вичерпності та посилення ролі у забезпеченні суспільства широким колом послуг екосистем. На основі огляду наукової літератури узагальнено розвиток концепції бізнес-моделей у сфері лісового господарства та успішний досвід впровадження інновацій у процесі їх творення. Досліджено шляхи створення доданої вартості у господарській діяльності підприємств сфери лісового господарства, за умови врахування у бізнес-моделях акцентів на викликах ХХІ ст., а саме – змінах клімату та інших антропогенних чинниках в контексті інтенсивного природокористування та зміна ландшафтів. Для вивчення та дослідження обрано три конкретні бізнес-моделі, географічно розташовані на території двох глобальних географічних регіонів – у Північній Америці та Європі: бізнес-моделі постачання харчової продукції та депонування вуглецю розглянуто на прикладі підприємств у Сполучених Штатах Америки, бізнес-модель надання духовно-сакральної культурної послуги екосистем – на основі прикладу підприємства у Швейцарії. Наведено інструменти створення доданої вартості за допомогою трьох основних видів бізнес-моделей на прикладі окремих видів послуг екосистем, забезпечуваних лісами (депонування вуглецю, постачання харчової продукції, духовно-сакральна культурна послуга). Вибір теми пов'язаний із пошуком шляхів включення послуг лісових екосистем у бізнес-моделі підприємств лісового господарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Бізнес-модель на основі підписки"

1

Рафальська, І. В. "Формування бізнес-моделі розвитку підприємства на основі синергетичного підходу". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10971.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельник, Лілія Миколаївна, та L. M. Melnyk. "Теоертико-методологічні засади сталого розвитку машинобудівних підприємств на основі управління бізнес-процесами: дисертація". Diss., Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/25930.

Full text
Abstract:
Захист дисертації відбудеться 29 серпня 2018 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.052.05 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України за адресою: 46008, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50 зала засідань.<br>З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.<br>У роботі запропоноване авторське розуміння дефініції «сталий розвиток підприємства» з позиції системно-інтегрованого підходу як процес постійних змін, при якому використання ресурсів, напрям інвестицій, науково-технічний розвиток, впровадження інновацій, вдосконалення персоналу та інституційні зміни узгоджені один з одним і спрямовані на підвищення рівня поточної діяльності і майбутнього потенціалу підприємства, задоволення його потреб та досягнення стратегічних цілей у гармонії з навколишнім природним середовищем. Для цього запропоновано використовувати поняття «гермінативний» розвиток (від лат., зародок, що здатний розвиватися; зародок, що здатний рости; зародок життєздатний, такий, що, проростаючи, дає красиві пагони і квіти, дозріваючи, дає корисні та багаті плоди. Систематизовано бізнес-процеси підприємства за такими видами: операційні (основні); підтримуючі (забезпечуючі та допоміжні), управлінські (загальнокорпоративні та бізнес-процеси розвитку). З метою аналізу й оцінювання рівня досягнення сталого розвитку машинобудівних підприємств у роботі сформовано матрицю бізнес-індикаторів сталого розвитку машинобудівного підприємства з виділенням груп бізнес-процесів верхнього рівня у розрізі складових сталого розвитку: економічної, соціальної та екологічної. Розроблено системно-інтегрований методичний підхід до оцінювання рівня досягнення сталого розвитку машинобудівних підприємств, в основу якого покладено ідею виокремлення трьох груп бізнес-процесів (операційні, підтримуючі й управлінські) у розрізі складових сталого розвитку (економічна, соціальна й екологічна). Систематизовано чинники впливу на процес забезпечення сталого розвитку машинобудівних підприємств, що включає групи макро-, мезо- та мікросередовища. У дисертації доведено наявність взаємозалежності оцінки рівня досягнення сталого розвитку та стану ефективності функціонування бізнес-процесів машинобудівного підприємства на основі сформованої субматриці парних порівнянь, що складається із векторів пріоритетів матриці й відображає безпосередній зв’язок або вплив між бізнес-процесами і складовими сталого розвитку. Побудовано функціональну карту пріоритетів з удосконалення управління бізнес-процесами верхнього рівня машинобудівного підприємства у розрізі складових сталого розвитку. Розроблено модель удосконалення системи управління бізнес-процесами машинобудівних підприємств в умовах переходу до сталого розвитку. Побудовано формалізовану економіко-математичну модель мотивації працівників, яка дозволяє враховувати міру впливу кожного показника на результуючу мотиваційну модель. Описано механізм впровадження системи екологічного менеджменту на машинобудівних підприємствах в умовах переходу до сталого розвитку. Розроблено блочно-алгоритмічний ланцюг забезпечення сталого (гермінативного) розвитку від глобального сприйняття проблеми суспільства до безпосередньо суб’єктів господарювання, включаючи машинобудівні підприємства, установи та організації на галузевому та регіональному рівнях.<br>In the paper is offered the author’s understanding of the definition of «sustainable development of the enterprise» from the position of the system-integrated approach as a process of constant change, in which the use of resources, the direction of investment, scientific and technological development, the introduction of innovation, staff development and institutional changes are coordinated with each other and aimed at increasing the level of current activity and future potential of the enterprise, meeting its needs and achieving strategic goals in harmony with the natural environment. For this purpose, it is suggested to use the word «hermetic» development (from the Latin, a germ, capable of development); germ, able to grow; the germ is viable, such that, sprouting, gives beautiful shoots and flowers, ripening, yielding useful and rich fruits. The business processes of the enterprise are systematized according to the following types: operational (main); supporting (providing and auxiliary), managerial (general corporate and business development processes). In order to analyze and evaluate the achievement level of sustainable development of machine-building enterprises, there was developed the matrix of business indicators of sustainable development of the machine-building enterprise with the allocation of groups of business processes of the upper level in the context of components of sustainable development: economic, social and environmental. There has been developed the system- integrated methodological approach to assess the achievement level of sustainable development of machine-building enterprises, which is based on the idea of distinguishing three groups of business processes (operating, supporting and managerial) in terms of components of sustainable development (economic, social and ecological). Also there have been systematized the factors influencing the process of ensuring the sustainable development of machine-building enterprises, which include groups of macro-, meso- and microenvironments. In the thesis was proved the presence of the interdependence of the estimation of the achievement level of sustainable development and the state of efficiency of business processes functioning of the machine-building enterprise on the basis of the formed submatrix of pair comparisons. The sub-matrix of paired comparisons consists of matrix priority vectors and reflects the direct link or impact between business processes and components of sustainable development. A functional map of priorities was developed for improving the management of business processes of the upper level of the machine- building enterprise in the context of components of sustainable development. There has been developed the model of improvement of the business process management system of machine-building enterprises in the conditions of transition to sustainable development. A formalized economic and mathematical model of employee motivation has been constructed. It allows taking into account the measure of the impact of each indicator on the resulting motivational model. There has been described the mechanism of ecological management system introduction at machine-building enterprises in the conditions of transition to sustainable development. There has been developed the block-algorithmic chain of ensuring sustainable (germinal) development from the global perception of the society’ problem to the business structures, including machine-building enterprises, institutions and organizations at the branch and regional levels.<br>В работе предложено авторское понимание дефиниции «устойчивое развитие предприятия» с позиции системно-интегрированного подхода как процесс постоянных изменений, при котором использование ресурсов, направление инвестиций, научно-техническое развитие, внедрение инноваций, совершенствование персонала и институциональные изменения согласованы друг с другом и направлены на повышение уровня текущей деятельности и будущего потенциала предприятия, удовлетворение его потребностей и достижения стратегических целей в гармонии с окружающей средой. Для этого предложено использовать слово «герминативное» развитие (от лат. зародыш способен развиваться), зародыш способен расти; зародыш жизнеспособен, такой, что, прорастая, дает красивые побеги и цветы, созревая, дает полезные и богатые плоды. Систематизированы бизнес-процессы предприятия по следующим видам: операционные (основные) поддерживающие (обеспечивающие и вспомогательные), управленческие (общекорпоративные и бизнес-процессы развития). С целью анализа и оценки уровня достижения устойчивого развития машиностроительных предприятий в работе сформировано матрицу бизнес - индикаторов устойчивого развития машиностроительного предприятия с выделением групп бизнес-процессов верхнего уровня в разрезе составляющих устойчивого развития: экономической, социальной и экологической. Разработан системно-интегрированный методический подход к оценке уровня достижения устойчивого развития машиностроительных предприятий, в основу которого положена идея выделения трех групп бизнес-процессов (операционные, поддерживающие и управленческие) в разрезе составляющих устойчивого развития (экономическая, социальная и экологическая). Систематизированы факторы влияния на процесс обеспечения устойчивого развития промышленных предприятий, включая группы макро-, мезо- и микросреды. В диссертации доказано наличие взаимозависимости оценки уровня достижения устойчивого развития и состояния эффективности функционирования бизнес-процессов машиностроительного предприятия на основе сформированной субматрицы парных сравнений, состоящая из векторов приоритетов матрицы и отражает непосредственную связь или влияние между бизнес-процессами и составляющими устойчивого развития. Построено функциональную карту приоритетов по совершенствованию управления бизнес-процессами верхнего уровня машиностроительного предприятия в разрезе составляющих устойчивого развития. Разработана модель совершенствования системы управления бизнес- процессами машиностроительных предприятий в условиях перехода к устойчивому развитию. Построено формализованную экономико-математическую модель мотивации работников, которая позволяет учитывать степень влияния каждого показателя на результирующую мотивационную модель. Описан механизм внедрения системы экологического менеджмента на машиностроительных предприятиях в условиях перехода к устойчивому развитию. Разработано блочно-алгоритмическую цепь обеспечения устойчивого (герминативного) развития от глобального восприятия проблемы общества к непосредственно субъектов хозяйствования, включая машиностроительные предприятия, учреждения и организации на отраслевом и региональном уровнях. Ключевые слова: устойчивое развитие предприятия, герминативное
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чирва, В. А. "Оптимiзацiя бiзнес-процесiв страхової комнанiї на основі імітаційного моделювання". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81578.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено основні методичні особливості моделювання бізнес-процесу страхування. Розроблено імітаційну модель страхової компанії. Визначено пріоритетні задачі симуляції та оптимізації. Проведено оптимізаційні експерименти. Визначено переваги імітаційної моделі – визначення слабких місць бізнес-процесу, оптимізації діяльності, робота у стресових умовах.<br>The main methodological features of insurance business process modeling are investigated in the work. A simulation model of an insurance company has been developed. The priority tasks of simulation and optimization are defined. Optimization experiments were performed. The advantages of the simulation model are determined - identification of weaknesses of the business process, optimization of activity, work in stressful conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Македон, В. В., та Ю. В. Вдовиченко. "Моделі вартісної концепції управління і оцінки міжнародного бізнесу". Thesis, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61491.

Full text
Abstract:
Максимізація вартості компанії є головною метою взаємодії наглядової ради і менеджменту в процесі ухвалення стратегічних рішень, ключовим критерієм ефективності управління, який сприяє вирішенню проблеми суперечності інтересів сторін, пов’язаних з процесом корпоративного управління, – як на зовнішньому, так і на внутрішньому рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!