Journal articles on the topic 'Ефективність оподаткування доходів фізичних осіб'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Ефективність оподаткування доходів фізичних осіб.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Чижова, Т. В. "ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: ВІТЧИЗНЯНА ПРАКТИКА ТА ДОСВІД ПОРТУГАЛІЇ". Інклюзивна економіка, № 1 (03) (29 березня 2024): 103–9. http://dx.doi.org/10.32782/inclusive_economics.3-16.

Full text
Abstract:
Cтаття присвячена аналізу поточного стану збору податку на доходи фізичних осіб та його значення у сучасних фіскальних системах. Розглянуто надходження податку на доходи фізичних осіб до Державного бюджету України та до бюджету Португалії. Виокремлино спільні та відмінні аспекти оподаткування доходів громадян у цих країнах, а також визначено ключові проблеми, які виникають у процесі стягнення цього податку. Досліджені аспекти що до ефективність системи збору податку на доходи фізичних осіб, а також їх вплив на фінансову стабільність держави. Порівнюючи досвід України та Португалії, проаналізовано механізми та підходи до оподаткування доходів громадян в обох країнах. Стаття спрямована на вивчення та покращення системи оподаткування, яка відіграє важливу роль у фінансовому забезпеченні держави та забезпеченні соціально-економічного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Крівцов, О. О. "Cоціально-економічний розвиток України та ефективність оподаткування доходів фізичних осіб". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 111 (2009): 44–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чуй, І. Р., та Н. І. Власюк. "СИСТЕМА МЕТОДИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДОХОДНО-ПРИБУТКОВИХ ПОДАТКІВ". Підприємництво і торгівля, № 26 (2 липня 2020): 103–8. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-26-15.

Full text
Abstract:
У статті характеризується система методичного забезпечення оцінювання фіскальної результативності доходно-прибуткових податків в Україні, проводиться аналіз методик оцінювання його економічної ефективності, а також визначається інтегральний показник результативності для визначення напрямів його реформування з метою нарощування фіскальної результативності. До доходно-прибуткових податків в Україні відносяться податок та збір з доходів фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, єдиний податок із суб’єктів малого підприємництва. Фіскальна результативність доходно-прибуткового оподаткування визначається ефективністю механізму справляння кожного податку окремо чи системи прямого оподаткування в цілому. Складовими фіскальної результативності є фіскальна значимість, фіскальна ефективність, постійність і рівномірність надходжень, соціальна справедливість. Окремими характеристиками фіскальної результативності є обсяги надходжень, частка податку у загальній структурі доходів бюджету та у ВВП, рівень ефективної ставки податку, рівень виконання планових податкових надходжень тощо. З метою вдосконалення механізму справляння доходно-прибуткових податків в Україні визначено факторні залежності фіскальної результативності доходно-прибуткових податків в Україні за період 2014-2018 рр. від рівня фіскальної значимості, рівня виконання планових надходжень, витратомісткості оподаткування, навантаження працівників органів державної податкової служби, ефективності та нерівномірності податкових надходжень. На основі проведених розрахунків визначаються основні пропозиції та рекомендації щодо пошуку шляхів зміцнення фіскально-регулюючих засад доходно-прибуткового оподаткування, які дадуть змогу у майбутньому вивести податкову систему на якісно новий рівень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Слюсар, Євгеній Валентинович. "Особливості податкового навантаження домогосподарств в Україні та досягнення горизонтальної справедливості в податковому навантаженні". Економіка, управління та адміністрування, № 4(110) (24 січня 2025): 94–102. https://doi.org/10.26642/ema-2024-4(110)-94-102.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячено аналізу податкового навантаження як на домогосподарство, так і на роботодавця, який наймає це домогосподарство на роботу. Індикатором, за допомогою якого відбувається цей аналіз, є податковий клин. У роботі розглядаються фактори, що формують податковий клин в Україні, враховуючи ставки податку на доходи фізичних осіб, соціальні внески та інші обов’язкові платежі. Проведено порівняльний аналіз податкового клину в Україні та в розвинених країнах світу, що дозволяє порівняти ефективність податкових систем і виявити найкращі практики для забезпечення справедливого розподілу податкового навантаження. За допомогою методу моделювання гіпотетичної ситуації досліджено різницю між витратами роботодавця та чистим доходом працівника після сплати всіх податків і внесків різних соціально-економічних категорій працівників з різними доходами, що наочно демонструє негативну залежність податкового клину від доходу домогосподарства і, як наслідок, відсутність справедливості під час нарахування податків. Аналізуючи міжнародний досвід та використовуючи метод оптимального відбору та метод ітераційного покращення, запропоновано найкращий спосіб досягнення справедливості за рахунок оподаткування надприбутків громадян. У дослідженні продемонстровано та проаналізовано різноманітні варіанти платників податків на надприбутки, за допомогою чого можна досягти як вертикальної, так і горизонтальної справедливості. Результати цього дослідження можуть бути корисними для формулювання ефективної стратегії управління податками в Україні з метою підтримки справедливості при оподаткуванні домогосподарств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кулаков, Є. В., та І. М. Кушал. "Трансформація ПДФО: аргументація, реакція суспільства, імплементація та діджиталізація в умовах воєнного стану". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 1 (281) (14 лютого 2024): 11–19. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2024-281-1-11-19.

Full text
Abstract:
У контексті сучасних викликів, якими є воєнний конфлікт та активна діджиталізація економіки, дана наукова стаття пропонує аналіз впливу прогресивної системи податку на доходи фізичних осіб на соціальні аспекти. Дослідження спрямоване на вивчення ролі реформування системи ПДФО в умовах сучасних викликів та має на меті розгляд аспектів, пов'язаних із воєнним конфліктом та переходом до цифрової економіки. Наукова новизна статті полягає у комплексному дослідженні взаємозв'язку між системою оподаткування та соціальними аспектами в умовах воєнного стану та діджиталізації. Аналіз висвітлює нові аспекти використання цифрових технологій в оптимізації податкової системи. Застосовані методи дослідження включають аналіз законодавства, емпіричні спостереження, порівняльний аналіз соціальних реакцій, а також технічні та організаційні аспекти практичної імплементації змін у порядку сплати податку. Теоретичні та практичні результати включають аргументацію щодо зміни ставки ПДФО в умовах воєнного стану, розгляд соціальних аспектів та суспільної реакції, аналіз практичної імплементації змін та визначення ролі реформування системи сплати ПДФО в умовах діджиталізації економіки. У статті досліджено аргументацію щодо зміни ставки ПДФО в умовах воєнного стану, розглянуто соціальні аспекти та суспільну реакцію на зміну системи сплати податку, проаналізовано практичну імплементацію змін до чинного законодавства щодо сплати ПДФО, обґрунтовано роль реформування системи сплати ПДФО у контексті діджиталізації економіки та підвищення податкової обізнаності. Висновки статті підкреслюють важливість розгляду соціальних аспектів оподаткування в контексті сучасних викликів. Реформування системи сплати ПДФО у контексті діджиталізації дозволяє підвищити ефективність та прозорість податкової системи, а також зручність для громадян та підприємств. Особлива вага приділяється цифровому доступу до податкових сервісів та підвищенню податкової обізнаності через впровадження освітніх ініціатив. Загалом, ця стаття становить значущий внесок у вивчення соціальних аспектів оподаткування в умовах воєнного конфлікту та діджиталізації економіки, а також сприяє розвитку стратегій податкової політики в умовах сучасних трансформацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Волохова, І. С. "РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ ПОДАТКОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ". Український економічний часопис, № 1 (30 червня 2023): 5–10. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2023-1-1.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз надходжень податку на доходи фізичних осіб до бюджетів усіх рівнів, а також оцінювання результатів податкового регулювання доходів фізичних осіб. Встановлено, що бюджетна роль податку на доходи фізичних осіб зростає. Щодо регулюючого впливу оподаткування доходів населення, виявлені численні проблеми, окреслені автором. Це: високий рівень бідності населення, висока зростаюча диференціація доходів населення, низький рівень загального обсягу доходів населення, висока частка оплати праці в загальному обсязі доходів населення, низький рівень пасивних доходів фізичних осіб, немалі обсяги тіньових доходів населення, значні втрати бюджету через застарілий та неефективний механізм оподаткування податком на доходи фізичних осіб. Вирішити розкриті проблеми автор пропонує через реалізацію регулюючої функції персонального прибуткового податку. Для цього пропонується: зменшити податкове навантаження на громадян, що є більш економічно вразливими, збільшити податкове навантаження на фізичних осіб із високими доходами. Автором обґрунтовується необхідність детінізувати всі доходи громадян для об’єктивної оцінки життєвого рівня всіх фізичних осіб. Автором також розроблені пропозиції щодо покращення механізму оподаткування персональним прибутковим податком, який має враховувати невикористані можливості регулюючого ефекту податку. Пропонується запроваджувати пропорційне оподаткування доходів фізичних осіб, що дозволить реалізувати принцип справедливості оподаткування цим податком. Досліджені переваги та недоліки пропорційного та прогресивного оподаткування. Запровадження прогресії в оподаткуванні, на думку автора, має відбуватися поступово: доречно запроваджувати одну додаткову шкалу оподаткування кожні п’ять років. Також пропонуються наступні рекомендації: прожитковий мінімум, який встановлено для працездатних осіб законодавчо має відповідати фактичним показникам; розмір мінімальної заробітної плати має дорівнювати розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; має бути встановлений неоподатковуваний мінімум доходів громадян у розмірі мінімальної заробітної плати. Щодо практичного значення розроблених пропозицій з податкового регулювання доходів фізичних осіб, автор вважає, що хоча в Україні податок на доходи фізичних осіб ще недостатньо відіграє регулюючої ролі, поступово створюються засади для перетворення моделі індивідуального прибуткового податку до конкурентоспроможного вигляду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Гладченко, Лідія, та Алла Славкова. "ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ФІНАНСОВОЇ СПРОМОЖНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД". Сталий розвиток економіки, № 3(50) (18 липня 2024): 27–36. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-50-5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням визначення ролі оподаткування доходів фізичних осіб у формуванні фінансової бази територіальних громад, у тому числі в умовах війни. Проведено аналіз частки надходжень від оподаткування доходів фізичних осіб у доходах місцевих бюджетів в Україні, а також досліджено їх динаміку та структуру в розрізі складових за період 2018-2023 років. Показано зростання ролі ПДФО відносно єдиного податку, який сплачують фізичні особи. Проведено аналіз кореляційної залежності темпів приросту доходів, а також видатків місцевих бюджетів від темпів приросту надходжень від оподаткування доходів фізичних осіб. Досліджено, яку частку видатків місцеві бюджети фінансують за рахунок оподаткування доходів фізичних осіб. Представлені пропозиції щодо підвищення ефективності оподаткування та посилення фінансової спроможності територіальних громад.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Артюх, О. В., та Ю. Ю. Матвійчук. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 83–89. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.11.

Full text
Abstract:
Податок на доходи фізичних осіб є одним з небагатьох податків, що має багату історію. У багатьох країнах цей вид податку з'явився на межі 18–19 ст. Оподаткування доходів фізичних осіб займає ключове місце у податковій системі переважної кількості країн. Податок на доходи фізичних осіб є найпоширенішим у світовій практиці податком, що сплачується з особистих доходів населення. Цей податок стоїть у центрі будь-якої податкової системи, а також є одним з основних джерел формування доходної частини бюджетної системи. У цій роботі представлено результати аналізу різних підходів до визначення елементів податку на доходи фізичних осіб за кордоном, за підсумками якого виявлено сучасні тенденції розвитку систем оподаткування у різних країнах. Підкреслено, що для досягнення соціальної справедливості оподаткування уряди країн із найвищим рівнем життя застосовують прогресивну ставку прибуткового податку, де розмір ставки повністю залежить від суми отриманого доходу за податковий період. З урахуванням закордонного досвіду у статті сформульовано пропозиції щодо реформування шкали оподаткування доходів фізичних осіб для вирішення наявних проблем оподаткування. Обґрунтовано, що удосконалення оподаткування можливе лише при введенні прогресивної шкали оподаткування доходів громадян. Зазначено, що для ефективності прогресивної шкали необхідно легалізувати доходи громадян країни, подолати корупцію, створити дієвий механізм податкового контролю в Україні і, нарешті, підвищити авторитет податкових органів. Запропоновано зменшувати базу оподаткування, враховуючи витрати громадян та соціальний статус. За результатами дослідження надано шляхи удосконалення оподаткування податку з доходів фізичних осіб в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Краснокутська, Л. "Оподаткування доходів податком з доходів фізичних осіб". Бухгалтерський облік і аудит, № 3 (2010): 49–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Логвіновська, С. І. "ФІСКАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ НА ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 8 (08) (25 вересня 2023): 232–36. http://dx.doi.org/10.32782/dees.8-38.

Full text
Abstract:
В статті окреслено роль податку на доходи фізичних осіб на формування доходної частини бюджетів. Визначена характеристика оподаткування доходів населення як головна складова податкових надходжень бюджету. Обґрунтувань вплив та фіскальне значення податку на доходи фізичних осіб у структурі податкових надходжень бюджетів України. Аналізуючи динаміку надходження податку на доходи фізичних осіб за 2018-2022 рр., та, визначаючи вплив податку на доходи фізичних осіб використовувався метод порівняння, синтезу, аналізу, табличного та графічного подання результатів дослідження. Фіскальне значення податку на доходи фізичних осіб як основного бюджетоутворюючого податку сприяє максимальній реалізації принципів справедливого і рівномірного розподілу податкового навантаження, дозволяє змінювати розмір кінцевих доходів населення, не впливаючи на відношення між працею та оплатою праці, впливає на структуру потреб населення, в залежності від кінцевих доходів, дозволяє оподатковувати власні доходи, отримані з різних джерел.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Крівцов, О. О. "Зарубіжний досвід оподаткування доходів фізичних осіб". Наукові праці НДФІ, Вип. 3 (52) (2010): 18–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Крівцов, О. О. "Зарубіжний досвід оподаткування доходів фізичних осіб". Наукові праці НДФІ, Вип. 3 (52) (2010): 18–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Крівцов, О. О. "Зарубіжний досвід оподаткування доходів фізичних осіб". Наукові праці НДФІ, Вип. 3 (52) (2010): 18–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Турчиняк, Ю. "Міжнародний досвід оподаткування доходів фізичних осіб". Підприємництво, господарство і право, № 3 (195) (2012): 93–96.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Рядінська, В. О., та О. О. Дмитрик. "ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗМІСТУ ПОНЯТТЯ «ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ» В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 93–99. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.14.

Full text
Abstract:
У статті досліджено трансформацію змісту поняття «доходи фізичних осіб» в податковому законодавстві України. Обґрунтовано, що категорія «дохід» є складним економічним поняттям та має відповідно до цього певну специфіку. Складність та багатоаспектність категорії «дохід», відсутність єдності у доктринальних підходах до його визначення негативно позначається на визначенні терміну «дохід» у податковому законодавстві для цілей податкового регулювання. На підставі аналізу українського податкового законодавства доведено, що надання визначення поняття «доходи фізичних осіб» пройшло тривалий шлях. Спочатку було формулювання «…індивідуального доходу, що отримують радянські громадяни з присадибних ділянок, внаслідок індивідуальної праці тощо…». Потім прийшов період становлення з 1992 до 2003 року, коли в правовому полі України була наявна курйозна ситуація, за якої відповідно до податкового законодавства України певні види доходів не оподатковувалися, але в міжнародних договорах, які Україна укладала з іншими країнами, передбачався механізм уникнення від їх подвійного оподаткування. Лише з прийняттям Закону України від 22.05.2003 № 889-ІV «Про оподаткування доходів фізичних осіб» як об’єкти оподаткування доходів фізичних осіб зазначалися різні види доходів, що отримували фізичні особи, які загалом відображали реалії нових соціально-економічних відносин, що склалися в Україні на той час. Починаючи з 2014 року законодавець відійшов від загального визначення поняття «дохід» в нормах податкового законодавства України. Визначено шлях закріплення в Податковому кодексі України двох понять доходу – «дохід з джерелом їх походження з України» та «дохід, отриманий з джерел за межами України». Підсумовано, що категорія «доходи фізичних осіб» як категорія національного податкового законодавства пройшла значну еволюцію. Український законодавець відмовився від надання загального визначення поняття «дохід» у нормах податкового законодавства і використав підхід, за якого перераховуються і нормативно закріплюються різноманітні види доходів, що можуть отримувати фізичні особи з урахуванням територіального принципу (джерела походження).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Міщенко, Р. О. "Інвестиційний потенціал України в умовах економічної нестабільності". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1 (25 січня 2023): 135–60. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2022.135-160.

Full text
Abstract:
У статті визначенно стан та особливості інвестиційного потенціалу України в умовах сучасної фінансово-економічної нестабільності, досліджено особливості формування доходів державного бюджету. Наведено статистичні дані про надходження інвестицій і проаналізовано економічний розвиток інвестиційної діяльності. Розкрито джерела інвестиційної діяльності. Наведено інструменти підвищення інвестиційної діяльності в Україні. Розглянуто фінансове забезпечення в системі доходів і методологічні засади системи оподаткування фізичних осіб в Україні. Проаналізовано методику оподаткування податком на доходи фізичних осіб в Україні та вплив цього податку на рівень доходів Державного бюджету України. Визначено взаємозв’язок між податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Наведено приклади міжнародного досвіду оподаткування доходів фізичних осіб. Встановлено, що поточна модель стягнення податку на доходи фізичних осіб є недосконалою. Встановлено, що кожна підсистема в системі доходів має свої чинники, які впливають на формування доходів та забезпечують їх зростання. Зауважено сутнісні характеристики бюджетної класифікації, що дає змогу зрозуміти, з якою метою був створений кожен вид доходів. Це відображає економічну значущість для порівняння з показниками інших країн і показниками попередніх років. Проаналізовано фінансовий стан і структурний аналіз показників бюджетної класифікації, розглянуто основні проблеми та позитивні сторони, що спричиняють дисбаланс показників, здійснено аналіз динаміки доходів Державного бюджету України щодо ВВП. У висновках надано рекомендації щодо удосконалення дохідної частини бюджету, для усунення недоліків запропоновано концепцію реформування податку на доходи фізичних осіб в Україні. Процеси глобалізації й інтеграції світової економіки на початку ХХІ ст. посилили динамічність розвитку міжнародної фінансово-інвестиційної інфраструктури та потоків прямих іноземних інвестицій у багатьох країнах світу. Україна як країна з економічною системою, що розвивається, прагне до економічного і фінансового зростання за допомогою використання стабільних інвестицій. У сучасних умовах обмеженості внутрішніх інвестиційних ресурсів великого значення набуває виявлення можливостей додаткового залучення міжнародних інвестицій та їх ефективного використання. Для отримання економічного зростання та залучення коштів міжнародних інвесторів слід виявити низку чинників, які впливають на формування та правильне використання інвестиційного потенціалу. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю активізації інноваційно-інвестиційного процесу в Україні за умов світової фінансово-економічної нестабільності. Прямі іноземні інвестиції виступають важливою складовою ефективного функціонування економічної системи країни і сприяють збільшенню обсягів виробництва, покращують рівень життя населення, що є головною запорукою забезпечення економічної стабільності. Разом з тим прямі іноземні інвестиції можуть призвести до монополістичних дій господарюючих суб’єктів, внаслідок цього втрат національних економічних інтересів через посилення монополістичних об’єднань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Носова, Є. "Реформування оподаткування доходів фізичних осіб в України". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 1 (178) (2016): 18–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Луценко, І. С. "ОПОДАТКУВАННЯ ОКРЕМИХ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ У НІМЕЧЧИНІ". Investytsiyi: praktyka ta dosvid, № 13 (4 липня 2024): 142–46. http://dx.doi.org/10.32702/2306-6814.2024.13.142.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Посторонко, Є. В., та О. М. Буханевич. "СУЧАСНІ МОДЕЛІ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ОСІБ, ЩО ПРОВАДЯТЬ НЕЗАЛЕЖНУ ПРОФЕСІЙНУ ДІЯЛЬНІСТЬ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 71–78. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.11.

Full text
Abstract:
У статті досліджені сучасні моделі оподаткування доходів, отриманих від провадження незалежної професійної діяльності, в європейських країнах, зокрема на прикладі індивідуальної адвокатської діяльності. Встановлено, що у різних країнах Європейського Союзу існують різні правила, що регулюють оподаткування незалежної професійної діяльності. В законодавстві досліджених нами країн така діяльність оподатковується не завжди за звичним нам податком на доходи фізичних осіб. У Великій Британії це здійснюється на підставі Закону про податки з доходів, а саме за податком на дохід фізичних осіб (Personal Income Tax). Так само і в Данії, за законом про податки з доходів (Income Tax Act), але називають податком на прибуток. У Франції незалежна професійна діяльність оподатковується за тими ж правилами, що і діяльність усіх фізичних осіб. Проте французький законодавець створив особливості оподаткування для підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю. Останні можуть застосувати систему мікропідприємництва, відповідно до якої передбачено спрощену систему оподаткування та обліку. У Німеччині фізичні особи, які займаються незалежною професійною діяльністю, повинні сплачувати податок на дохід, плюс додаткові соціальні внески, які покривають певні соціальні послуги, такі як медичне страхування та пенсійне забезпечення; у Франції також існують подібні правила оподаткування, але тут незалежні професіонали можуть використовувати спеціальні системи оподаткування, які дають знижку на податки для осіб з низьким доходом; у Великій Британії адвокати мають різні можливості для оптимізації податкових відрахувань, так як їхні доходи та витрати можуть бути досить різними залежно від їхньої практики та спеціалізації. Деякі адвокати можуть використовувати різні форми оподаткування, щоб зменшити свої податкові витрати. Також, у країнах Європейського Союзу встановлений обов’язок реєструватися платником податку на додану вартість та сплачувати його. Підсумовано, що податковий тиск у досліджених країнах є вищим за той, який мають фізичні особи, що провадять незалежну професійну діяльність, в Україні. Однак у досліджених країнах (на відміну від України) незалежна професійна діяльність може застосовуватися як підприємницька. Платники податків, що, провадять таку діяльність можуть користуватися особливостями спрощених систем оподаткування та обліку. Також, залежно від рівня доходу до таких платників податків застосовуються різні за розміром ставки, тобто прогресивні (чим більший дохід, тим вища ставка). Проведене дослідження дає підстави вважати, що правильне оподаткування індивідуальної адвокатської діяльності допомагає забезпечити фінансову стабільність адвокатів та сприяє ефективному здійсненню їхньої професійної діяльності. Однак, важливо пам'ятати, що оподаткування не є самоціллю, а лише інструментом забезпечення економічної стабільності та розвитку держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Покатаєва, О. В. "Доцільність упровадження прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб". Держава та регіони. Економіка та підприємництво, № 3 (66) (2012): 235–42.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Гуров, О. В. "Адміністративна відповідальність у сфері оподаткування доходів фізичних осіб". Часопис Київського університету права, № 2 (2007): 89–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Гуров, О. В. "Адміністративна відповідальність у сфері оподаткування доходів фізичних осіб". Часопис Київського університету права, № 2 (2007): 89–95.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Мороз, З. "Оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю". Вісник податкової служби України, № 32 (2003): 6–9.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ромашко, Ольга, та Олена Августова. "ОСНОВНІ АСПЕКТИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ У ПОЛЬЩІ". Grail of Science, № 17 (2 серпня 2022): 92–93. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.22.07.2022.012.

Full text
Abstract:
На сьогодні в умовах воєнного стану, що був запроваджений на всій території Україні важливим є не тільки знання фізичними особами податкового законодавства України, але й податкового законодавства тієї країни, у якій тимчасово перебувають громадяни України [2].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Назаркевич, Ігор, та Катерина Підручняк. "ФІСКАЛЬНА РОЛЬ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ МІСТА ЛЬВОВА". Молодий вчений, № 6 (106) (30 червня 2022): 109–13. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-6-106-24.

Full text
Abstract:
В статті досліджено економічну природу дефініції «податку на доходи фізичних осіб». Виділено основні складові елементи податку на доходи фізичних осіб, що дає можливість оцінити весь механізм формування і сплати податку. Охарактеризовано фіскальну функцію податку на доходи фізичних осіб на базі динаміки його надходжень до бюджету міста Львова протягом 2017-2021 рр. У дослідженні розглянуто динаміку частки податку на доходи фізичних осіб в структурі податкових надходжень бюджету міста Львова за 2017-2021 роки. Здійснено порівняльний аналіз надходжень ПДФО у західному регіоні України станом на 2020 рік. Проаналізовано основні чинники, які впливають на обсяг доходів місцевого бюджету від податку на доходи фізичних осіб. Виділено ключові проблеми справляння податку на доходи фізичних осіб. Отримані результати дослідження можуть знайти впровадження у діяльності державних структур Львівської області в частині внесення корективів в організацію системи забезпечення ефективного оподаткування в регіоні. Запропоновано напрями удосконалення податкової політики щодо справляння ПДФО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Шевчик, О. С. "Щодо деяких особливостей оподаткування доходів неповнолітніх". Форум права, № 4 (10 жовтня 2017): 294–99. https://doi.org/10.5281/zenodo.1168809.

Full text
Abstract:
Пропонується низка законодавчих змін, серед яких: закріплення звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб щодо отриманих доходів у формі спадщини від осіб, які не входять кола осіб  першого та другого ступеня споріднення; нормативної індивідуалізації того, хто із законних представників має виконувати податковий обов’язок неповнолітньої особи; визначення моменту, коли настає податкова деліктоздатність неповнолітнього, що набув повної дієздатності (емансипована особа). Запропоновано авторський підхід до систематизації видів доходів неповнолітніх осіб. Предлагается ряд законодательных изменений, среди которых: закрепление освобождения от налогообложения налогом на доходы физических лиц относительно доходов в виде наследства от лиц не входящих в первую и вторую степень родства; нормативной индивидуализации того, кто из законных представителей должен выполнять налоговую обязанность несовершеннолетнего; определения момента, когда наступает налоговая деликтоспособность несовершеннолетнего, приобретшего полную дееспособность (эмансипированное лицо). Предлагается авторский подход к систематизации видов доходов несовершеннолетних. suggests a number of legislative changes, among which: exemption from the taxation on income of individuals with respect to income in the form of inheritance from persons not to the first and second degree of kinship; normative individualization of one of the legal representatives must fulfill the tax obligation of the minor; determination of the moment when minors are delictuality, when they had acquired full legal capacity (emancipated person). Also in the work.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Дорош, Ніна, та Наталія Філоненко. "КЛЮЧОВІ АСПЕКТИ СУТНОСТІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ЇЇ ОПОДАТКУВАННЯ". Молодий вчений, № 3 (91) (31 березня 2021): 351–58. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-74.

Full text
Abstract:
Розглянуто різні визначення науковців поняття «заробітна плата», функції, системи оплати праці, досліджено закордонний досвід оплати праці, проаналізовано динаміку мінімальної заробітної плати в Україні та світі, середньомісячної заробітної плати та прожиткового мінімуму, а також максимальної бази оподаткування єдиного соціального внеску (ЄСВ), досліджено актуальні зміни законодавства щодо оподаткування заробітної плати податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), військового збору (ВЗ) та ЄСВ, нової форми звітності, а також виокремлення проблем щодо цих податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Boreiko, V. І. "МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ ЗБІЛЬШЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ В УКРАЇНІ ВДВІЧІ". Actual problems of regional economy development 1, № 13 (2017): 25–29. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.25-29.

Full text
Abstract:
В статті досліджено погляди вчених на роль доходів найменш забезпеченої частини населення у забезпеченні розвитку економіки країни та можливі наслідки збільшення мінімальної зарплати в Україні вдвічі; проаналізовано динаміку зміни в Україні мінімальної зарплати за останні десять років та показано зниження рівня життя населення за цей період; обґрунтовано заходи, які потрібно здійснити для не інфляційного зростання доходів населення; розкрито, що такі заходи повинні включати об’єднання податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску і відновлення прогресивної шкали оподаткування доходів працюючої частини населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Селіванова, Наталя, та Анастасія Цапенко. "Особливості обліку і оподаткування діяльності фізичних осіб-підприємців в сфері інтернет-торгівлі". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 8 (4 червня 2025): 447–62. https://doi.org/10.58423/2786-6742/2025-8-447-462.

Full text
Abstract:
Щодня інтернет-торгівля набуває глобального поширення по всьому світу через зручність формату, бурхливий розвиток соціальних мереж як торгівельного майданчику, що започаткувалось ще з років пандемії COVID-19. А в Україні з 2022 р. з початку повномасштабного вторгнення інтернет-торгівля стала майже не єдиним способом безпечної торгівлі. Основною метою дослідження є узагальнення теоретичних та нормативних засад обліку і оподаткування інтернет-торгівлі, визначення проблем, з якими стикаються підприємці та розроблення рекомендацій щодо їх вдосконалення. У роботі проведено аналіз останніх досліджень та публікацій сучасних вчених, нормативно-правового регулювання обліку та оподаткування інтернет-торгівлі в Україні. Описано основні форми електронної торгівлі, типи розрахункових операцій та порядок їх фіскалізації відповідно чинного законодавства. В українських підприємців малого та середнього бізнесу, починаючи з років пандемії COVID-2019 по сьогоднішній день в умовах воєнного стану, неабиякої популярності набули такі форми інтернет-торгівлі: соціальна торгівля, торгівля через маркетплейси та посередників, дропшиппінг, мобільна комерція. В результаті дослідження визначено відсутність нормативно-правового регулювання інтернет-торгівлі, дропшиппінгу як окремого виду діяльності, що в результаті ускладнює процес підрахунку доходів підприємців, впливає на правильність податкової звітності та суму сплачених податків. Найчастішими помилками підприємців інтернет-торгівлі під час заповнення книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат є неповне відображення доходу, дублювання сум по післяплатам, неврахування комісій фінансових посередників, помилки в відображенні змішаних форм оплати (часткова оплата, післяплата), помилки в відображенні доходу в іноземній валюті. Тому були запропоновані рекомендації щодо особливостей ведення обліку та оподаткування інтернет-торгівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Кисельова, О. "Оподаткування доходів страхуваьників - юридичних осіб і від страхвої діяльності у фізичних осіб". Бухгалтерський облік і аудит, № 8 (2006): 42–55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Корінна, Н. М. "ОСНОВНІ АСПЕКТИ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ВІД ІНДИВІДУАЛЬНОЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Ірпінський юридичний часопис, № 1(5) (7 вересня 2021): 136–44. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.1(5).2021.136-144.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена науковому аналізу особливостей оподаткування адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, тобто є самозайнятими особами, які провадять незалежну професійну діяльність. У статті розкривається питання щодо взяття на облік таких фізичних осіб та підстави для відмови у взятті їх на облік, а також засади виникнення прав та обов’язків на сплату податків, зборів та внесків адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, зокрема і співмірність податкового навантаження на адвокатів. Автором робляться висновки про недотримання на сьогодні таких принципів податкового законодавства, як рівність та нейтральність щодо оподаткування адвоката як самозайнятої особи, та робляться пропозиції щодо вирішення цього питання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Волохова, І. С. "ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ БЮДЖЕТІВ ЗА РАХУНОК ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ". Трансформаційна економіка, № 3 (03) (30 червня 2023): 10–15. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-3-2.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження бюджетної ролі податку на доходи фізичних осіб у формуванні бюджетів усіх рівнів. Проведені аналіз податкових надходжень місцевих бюджетів України та оцінка ролі міжбюджетних трансфертів під час формування їхніх доходів. Автором проведено порівняння вітчизняної структури податкових надходжень місцевих бюджетів із аналогічною структурою в розвинутих країнах. Все це дозволило авторові виявити та окреслити актуальні проблеми справляння податку на доходи фізичних осіб та проведеної в Україні фінансової децентралізації. З метою збільшення надходження податків з доходів фізичних осіб та одночасного забезпечення стабільного та достатнього обсягу податкових надходжень до місцевих бюджетів України автором розроблена ціла низка заходів. Пропонується постійно підтримувати економічне зростання в регіонах та в цілому в Україні; створювати додаткові робочі місця, як зусиллям органів державної влади, так і місцевого самоврядування; зменшити податкове навантаження з податку на доходи фізичних осіб на менш захищені верстви населення. Цей податок, за думкою автора, має вирівнювати доходи населення через прогресію в оподаткуванні. Обґрунтована необхідність переведення податку на доходи фізичних осіб до місцевих податків або повністю, або частково. Це збільшить податкові повноваження органів місцевого самоврядування зі стягнення податку до бюджетів територіальних громад. Заміну нецільових міжбюджетних трансфертів автор пропонує здійснити за рахунок надходження податку на доходи фізичних осіб за диференційованими довготривалими додатковими ставками оподаткування. Обґрунтована також необхідність розширити повноваження органів місцевого самоврядування стосовно спільного із державною податковою службою адміністрування місцевих податків та зборів. Такі пропозиції автора націлені на збільшення надходження податку на доходи фізичних осіб до бюджетів, до забезпечення власними доходними джерелами місцевих бюджетів України, до поглиблення податкової децентралізації. Реалізація на практиці розроблених пропозицій дозволить органам місцевого самоврядування збільшити обсяг суспільних благ місцевого значення для жителів своїх територіальних громад, ефективніше виконувати делеговані та власні повноваження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Тушинська, Т. В., та І. А. Прокопенко. "ДОСВІД ПРЯМОГО ОПОДАТКУВАННЯ В КРАЇНАХ ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ". Український економічний часопис, № 8 (28 лютого 2025): 140–47. https://doi.org/10.32782/2786-8273/2025-8-24.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу сучасних тенденцій в сфері прямого оподаткування в країнах ЄС для використання кращих практик в Україні на шляху інтеграції до ЄС. З’ясовано, що ключову роль у формуванні доходів бюджетів країн ЄС, як і в Україні відіграють індивідуальний прибутковий податок (PIT) та корпоративний податок (CIT). Встановлено розмаїття підходів щодо справляння прямих податків, що пов’язано із податковою суверенністю держав ЄС. PIT в більшості країн ЄС, на відміну від України, справляється за прогресивною шкалою, в якій передбачено неоподатковуваний мінімум доходів громадян. З’ясовано, що протягом останніх років ставки CIT мають тенденцію до зниження, що не впливає на стабільність надходжень. Визначено напрями удосконалення прямого оподаткування в Україні шляхом посилення заходів адміністрування в частині податку на прибуток та застосування прогресивної шкали ставок в частині податку на доходи фізичних осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Шевченко, Р. Ю. "Розвиток оподаткування доходів фізичних осіб в умовах упровадження Податкового кодексу України". Наукові праці НДФІ, Вип. 4 (53) (2010): 11–19.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Павлюк, К. В. "Пряме оподаткування доходів фізичних осіб в контексті інтеграції до Європейського Союзу". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 80 (2005): 35–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Хомич, О. В. "Оподаткування доходів фізичних осіб: порівняння податкового навантаження України та країн ЄС". Студентський вісник Національного університету водного господарства та природокористування, Вип. 1 (7) (2017): 129–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Антоненко, Валентина, Ярослав Ляшок, Ольга Попова, Леонід Катранжи та Наталія Ляшок. "УПРАВЛІННЯ ПОДАТКАМИ В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ, ДІЄВОСТІ ТА СПРАВЕДЛИВОСТІ: ПЕРСПЕКТИВИ РЕФОРМУВАННЯ ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ". Financial and credit activity problems of theory and practice 2, № 55 (2024): 107–29. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.55.2024.4320.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена оподаткуванню в Україні – актуальній темі, яка є надто важливою за умов сучасних форс-мажорів, із якими зіткнулася країна під час російсько-української війни та враховуючи виклики її поствоєнного відновлення. Метою дослідження є конструктивно-критичний аналіз публікацій із податкової тематики, формулювання й обґрунтування власних авторських позицій щодо реформування податкового менеджменту та їх конкретизація в контексті забезпечення ефективності, дієвості й справедливості в оподаткуванні.Основними результатами дослідження є: структурована оцінка актуальних публікацій із податкової тематики українських та зарубіжних учених; визначення проблем, наявних у системі оподаткування в Україні, та обґрунтування авторських підходів і практичних шляхів їх вирішення; критичне переосмислення сутності категорій ефективності, дієвості та справедливості в контексті їх імплементації в систему оподаткування; розробка критеріїв оцінки ефективності й дієвості податкового менеджменту; пропозиції щодо застосування стимулюючих і соціальних податкових пільг задля активізації економічного розвитку та справедливості в податковій сфері.Автори відстоюють позицію, згідно з якою податкові відносини між державою та платниками податків мають бути врегульовані через установлення паритету їхніх фінансових інтересів, що вимагає більшої уваги до платників податків. Тому в роботі розглянуті системи державного й корпоративного податкового менеджменту та окреслена їх взаємодія. Головною тезою при цьому є забезпечення односпрямованості фіскальних інтересів держави та фінансових інтересів платників податків.У цьому контексті проведено аналіз податку на прибуток і податку на виведений капітал, визначено їхні переваги та недоліки, на основі чого розроблено компромісний варіант регресивного оподаткування прибутку та запропоновані відповідні факторні моделі.Також досліджене податкове навантаження на фізичних осіб у комплексі прямого й непрямого оподаткування, доведено актуальність дії закону Енгеля, запропоновано конкретний варіант відновлення податкової справедливості для фізичних осіб. Означена справедливість пов’язується з упровадженням прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб; але, аби не повторювати хибний досвід податкової прогресії, який Україна здобула на початку формування власної податкової системи, – ця прогресія має бути повільною, а «стрибки» податкових ставок – не завищеними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Пунда, О. О. "Формування системи гарантій платників податків, які прийняли участь у програмах розкриття доходів". Митна безпека, № 4 (5 березня 2021): 88–96. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5959.4.2020.88-96.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням формування системи гарантій платників податків у процесі застосування програм добровільного розкриття доходів у податковій сфері. Наголошено, що використання таких програм добровільного розкриття доходів для фізичних або юридичних осіб є ефективним засобом уникнення юридичної відповідальності. Водночас програми добровільного розкриття доходів дозволяють виконати податкові зобов’язання та наповнювати бюджет. Ефективність застосування програм добровільного розкриття доходів полягає у суттєвій економії ресурсів правоохоронних та податкових органів. Підкреслено, що законодавство України не регулює питання застосування програм добровільного розкриття доходів. Істотними умовами договору виступають тип податкового зобов’язання; опис фінансової діяльності заявника, зокрема дані про діяльність заявника у межах держави та причини невиконання податкового законодавства; сума потенційних податкових зобов’язань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Скрипник, А. "Фіскальні та соціальні наслідки переходу до плоскої шкали оподаткування доходів фізичних осіб". Економіка України, № 12 (2006): 11–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Bondarchuk, N. V. "ОБЛІК ОПОДАТКУВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ ПІДПРИЄМСТВІ". Actual problems of regional economy development 1, № 13 (2017): 140–46. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.13.140-146.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на визначення порядку ведення обліку оподаткування заробітної плати та напрямів його удосконалення в сільськогосподарському підприємстві. Визначено, що від правильності визначення розміру зарплати та її структури в значній залежить правильність розрахунку пов’язаних із нею сум обов’язкових платежів до бюджету. Зазначено, що із заробітної плати в нашій країні утримується податок з доходів з фізичних осіб та воєнний збір. На фонд оплати праці нараховується єдиний соціальний внесок. Наведено основні рахунки, які використовуються для відображення в обліку операцій з оподаткування заробітної плати та основні бухгалтерські записи. Зазначено, що оподаткування заробітної плати, що менша за мінімальну, незважаючи на просте теоретичне пояснення, на практиці є дуже трудомістким процесом, що вимагає певної послідовності, точності та уважності. З метою покращення процесу оподаткування заробітної плати запропоновано проводити розрахунок сум нарахованого Єдиного соціального внеску на зарплату, що менша за мінімальну, у спеціально розробленій формі, яка допоможе спростити розрахунок суми Єдиного соціального внеску на заробітну плату, яка менша за мінімальну, що, в свою чергу, покращує облік оподаткування заробітної плати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Мельник, В. М. "Фіскальна ефективність податку з доходів фізичних осіб в Україні: можливості зростання". Фінанси України, № 12 (2007): 38–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

НАЗУКОВА, Наталія. "ОЦІНЮВАННЯ ПОДАТКОВОГО НАВАНТАЖЕННЯ НА ТРУДОВІ ДОХОДИ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ ПРАЦІВНИКІВ: ДОСВІД РОЗВИНУТИХ КРАЇН І ВИСНОВКИ ДЛЯ УКРАЇНИ". Economy of Ukraine 67, № 3 (2024): 37–53. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.03.037.

Full text
Abstract:
Відмінності в особливостях формування оподатковуваних трудових доходів, ставках податків на трудові й пенсійні доходи, наявності податкових відрахувань і податкового кредиту, а також у розмірах і приведеній вартості соціальних внесків обумовлюють різні рівні податкового навантаження на висококваліфікованого працівника в різних країнах. Для порівняння рівнів податкового навантаження на висококваліфікованих працівників використовується модель податкового аналізатора людських ресурсів, розроблена фахівцями Центру європейських економічних досліджень (ZEW). Центральним у моделі є показник ефективної середньої податкової ставки (EATRl), що розраховується як різниця між загальною винагородою працівника до оподаткування і приведеною вартістю доходу після сплати податків і внесків на соціальне страхування, поділена на загальну винагороду працівника до оподаткування. Наведено послідовність і результати обчислення ефективних середніх податкових ставок на трудові доходи висококваліфікованих працівників у 2023 р. в Україні, де діє «пласка» ставка ПДФО, і в Австрії, де використовується ступінчаста прогресивна ставка податку для семи груп трудових доходів. Апробацію моделі для України здійснено з урахуванням впливу макроекономічного середовища, що зменшує приведену вартість пенсійних доходів висококваліфікованих працівників. За нашими оцінками, EATRl, з урахуванням макрофінансових умов в Україні у 2023 р., становила 39,5 %, що є нижчим від середнього рівня податкового навантаження на трудові доходи висококваліфікованих працівників у розвинутих країнах. Водночас це суттєво вище від показників сусідніх з Україною країн ЄС – Угорщини, Польщі й Словаччини. Показник EATRl, розрахований на основі моделі податкового аналізатора людських ресурсів, може бути застосований для обґрунтування перспективних змін до системи оподаткування доходів фізичних осіб і стягнення обов’язкових соціальних внесків в Україні в контексті європейської інтеграції і подолання певних міграційних викликів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Martinyuk, G., and I. Shevchuk. "Paradigm of taxation of individuals' incomes." Scientific Horizons 77, no. 4 (2019): 44–49. http://dx.doi.org/10.33249/2663-2144-2019-77-4-44-49.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Dutova, N., та E. Lesik. "Оподаткування доходів фізичних осіб в Україні: проблеми та вдосконалення на базі досвіду зарубіжних країн." Економіка і організація управління, № 1 (2019): 43–52. http://dx.doi.org/10.31558/2307-2318.2019.1.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Пунда, О. О. "ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМ ДОБРОВІЛЬНОГО РОЗКРИТТЯ ДОХОДІВ (VOLUNTARY DISCLOSURE AND COMPLIANCE PROGRAM) У СВІТОВІЙ ПРАКТИЦІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ". Знання європейського права, № 1 (21 вересня 2020): 78–81. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i1.53.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням світової практики застосування програм добровільного розкриття доходів у податковій сфері. Наголошено, що використання таких програм добровільного розкриття доходів для фізичних або юридичних осіб є ефективним засобом уникнення юридичної відповідальності. Водночас програми добровільного розкриття доходів дозволяють виконати податкові зобов'язання та наповнювати бюджет. Ефективність застосування програм добровільного розкриття доходів полягає у суттєвій економії ресурсів правоохоронних та податкових органів. У практиці інших країн використовують постійні та тимчасові програми добровільного розкриття доходів. Зазвичай це тимчасові програми, які працюють протягом короткого визначеного періоду, термін розкриття інформації встановлюється в самому початку, а заохочення або стимули, які перевершують ті, що пропонуються згідно з діючими загальними положеннями, доступні лише протягом цього періоду. Підкреслено, що законодавство України не регулює питання застосування програм добровільного розкриття доходів. У цьому контексті необхідно врахувати практику інших країн. На особливу увагу заслуговує практика використання програм добровільного розкриття доходів у США. Добровільне розкриття доходів здійснюється у США у формі укладання угоди між особою та податковим органом окремого штату. Істотними умовами договору виступають: тип податкового зобов'язання; опис фінансової діяльності заявника, у тому числі дані про діяльність заявника у межах держави та причини невиконання податкового законодавства; сума потенційних податкових зобов'язань. Практика застосування Програм добровільного розкриття доходів у США та інших країнах демонструє ефективність застосування такого механізму у поєднанні з іншими активними заходами під час здійснення податкового контролю та розслідування справ, пов'язаних з ухиленням від сплати податків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Ковач, С. "Податок на доходи фізичних осіб з доходів у вигляді додаткового блага: оподаткування, облік і звітність". Бухгалтерський облік і аудит, № 10 (2015): 14–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Романюк, В. "Особливості оподаткування доходів фізичних осіб-нерезидентів, отриманих від операцій з об"єктами права інтелектуальної власності". Теорія і практика інтелектуальної власності, № 4 (78) (2014): 53–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Martynyuk, H. P. "The Theoretical Aspects of the System of Taxation of Incomes of Individuals." Business Inform 2, no. 493 (2019): 396–401. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2019-2-396-401.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Nosova, E. "THE REFORM OF PERSONAL INCOME TAXATION IN UKRAINE." Bulletin of Taras Shevchenko National University of Kyiv Economics, no. 178 (2016): 18–25. http://dx.doi.org/10.17721/1728-2667.2016/178-1/3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пунда, О. О., Д. А. Арзянцева та С. І. Лучковська. "КОНЦЕПЦІЯ ФІНАНСОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ПРОГРАМ ДОБРОВІЛЬНОГО РОЗКРИТТЯ ДОХОДІВ (ПОДАТКОВОЇ АМНІСТІЇ)". Ірпінський юридичний часопис, № 1(8) (29 листопада 2023): 131–41. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-1(8)-2022-131-141.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням фінансової відповідальності у податковому праві України та впливу на застосування заходів відповідальності наслідків застосування Програм добровільного розкриття доходів (податкової амністії). Наголошено, що ретроспективна юридична відповідальність є окремим особливим різновидом соціальної відповідальності концепція фінансової відповідальності, має узгоджуватися з новітніми фінансовими інструментами, широка практика використання яких доводить свою ефективність у сфері податкових відносин. Йдеться про програми добровільного розкриття доходів, що більш відомі в Україні як «податкові амністії», та взаємопов’язані з ними методи непрямого контролю доходів фізичних осіб. Зазначені інструментарії широко поширені у світовій практиці фінансового контролю та імплементуються у національну правову систему. Запропоновано включити до змісту Податкового кодексу України нову правову норму, відповідно до якої платника податків буде притягнуто до фінансової відповідальності за невиконання умов угоди про добровільне розкриття доходів. Таку норму запропоновано сформулювати так: ст. 126-1 Податкового кодексу України «Порушення зобов’язань, визначених в укладеній угоді про добровільне розкриття доходів». Також обґрунтовано, що до змісту Податкового кодексу України також має бути включено доповнення змісту диспозиції ст. 112 Податкового кодексу України підпунктом 112.8.13 такого змісту: «Вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка здійснила одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів». Підкреслено, що застосування програм добровільного розкриття доходів впливатиме на обов’язок доказування у справі, якщо застосовані методи непрямого контролю доходів громадян або інші інструменти фінансового контролю виявлять невідповідність між заявленими в межах програм (податкової амністії) доходами та понесеними за період видатками декларантами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!