Journal articles on the topic 'Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Шигун, М. М., та Г. В. Мухомор. "ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ: ВИЗНАННЯ ТА ОЦІНКА ЗА НАЦІОНАЛЬНИМИ Й МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 72 (23 травня 2023): 85–93. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2023-72-10.

Full text
Abstract:
Глобалізація економічних зв’язків, зростання частки експортних операцій, збільшення товарообороту з підприємствами інших країн, політика євроінтеграції - все це формує нагальну потребу в узгодженні вітчизняних нормативних вимог із європейськими. Облік дебіторської заборгованості відрізняється згідно з НП(С)БО та МСФЗ, тому в статті проведено аналіз та порівняння основних положень національних та міжнародних стандартів, що регулюють облік дебіторської заборгованості. Розкрито наукові підходи вітчизняних та зарубіжних науковців щодо обліку дебіторської заборгованості. Досліджено питання визнання, оцінки, класифікації, списання дебіторської заборгованості відповідно до національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та звітності. Виявлено, що міжнародні стандарти не мають єдиного стандарту для дебіторської заборгованості, інформацію необхідно отримувати з суміжних стандартів, зокрема тих, що стосуються фінансових активів. Відмінності в підходах є при класифікації короткострокової дебіторської заборгованості, яка за міжнародними стандартами є торгівельна та інша, тобто виділяють заборгованість, що є фінансовим активом. НП(С)БО 10 як основний стандарт обліку дебіторської заборгованості охоплює частину питань, зокрема щодо класифікації, списання, проте недостатньо інформації щодо оцінки дебіторської заборгованості за видами. Національні та міжнародні стандарти не дають рекомендацій по оцінці негрошової заборгованості, що формує певну невизначеність при її обліку. Міжнародні стандарти менше регламентують облік розрахунків, даючи більш широкі можливості на власне професійне судження, в тому числі при нарахуванні резерву сумнівних боргів, визнанні доходів та витрат. У статті розкрито напрями удосконалення обліку дебіторської заборгованості за національними стандартами, зокрема що стосується виділення грошової, негрошової дебіторської заборгованості та заборгованості пов’язаних сторін, можливості нарахувань резерву сумнівних боргів способами, відмінними від наведених в НП(С)БО 10.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Засадний, Богдан, та Дарина Чубук. "ВІДМІННОСТІ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ОСНОВИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА МСФЗ ТА НП(С)БО". Молодий вчений, № 2 (114) (28 лютого 2023): 97–101. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-2-114-19.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто дві основні системи стандартів фінансової звітності – Національні стандарти бухгалтерського обліку (НП(С)БО) та Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) – та порівняно їхні концептуальні основи. Стаття наголошує на важливості впровадження МСФЗ, оскільки вони надають єдиний стандарт для фінансової звітності, підвищують рівень довіри до неї, знижують ризики та витрати, сприяють залученню інвестицій та покращують конкурентоспроможність компаній. Визначено ключові відмінності між концептуальними основами НП(С)БО та МСФЗ, що можуть вплинути на фінансові результати компаній та їхню фінансову стійкість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельничук, В. В. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ КАПІТАЛУ: НАЦІОНАЛЬНИЙ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД". Economics and management, № 3 (2023) (20 жовтня 2023): 71–79. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.3.2023.71.

Full text
Abstract:
Важливість власного капіталу полягає в тому, що він є основою для формування майна підприємства і запорукою його фінансової незалежності. Від того, наскільки зрозумілою, прозорою та корисною буде інформація про розмір та структуру капіталу не лише для внутрішніх, а й для зовнішніх користувачів, залежатимуть обсяги залучення інвестиційних ресурсів. Однак в період трансформації бухгалтерського обліку підприємства зі старих методик до нових міжнародних стандартів виникає низка проблемних питань, що потребують вирішення й акцентування уваги науковців та практичних спеціалістів в даній галузі. Важливу роль в удосконаленні обліку прав власників мають дослідження сутності та змісту категорії “власний капітал”, подальшого розвитку його концепцій, підходів до класифікації видів та врахування досвіду облікового відображення даного об’єкта за кордоном. У статті визначено, що основним завданням облікового-аналітичного забезпечення є відображення економічного стану суб’єкта підприємництва через призму первинних, зведених, аналітичних і синтетичних показників, що формуються відповідно до облікової політики підприємства. Необхідність розвитку наукової концепції обліково-аналітичного забезпечення зумовлена відсутністю системного підходу до розуміння сутності та завдань обліково-аналітичної інформації в сучасному економічному просторі. Система обліково-аналітичного забезпечення суб’єкта підприємницької діяльності є формою організації всіх видів обліку, контролю й аналізу, метою якої є забезпечення адміністративно-управлінського персоналу підприємства інформацією, необхідною для прийняття оперативних і стратегічних управлінських рішень та контролю над їх реалізацією. У статті розглядаються взаємозв’язки між складовими власного капіталу відповідно до міжнародних та національних стандартів бухгалтерського обліку та процес відображення їх у обліку та звіті про власний капітал за вітчизняними та зарубіжними стандартами бухгалтерського обліку. Оцінено та проаналізовано концепції капіталу та рівні нормативного регулювання бухгалтерського обліку операцій з власним капіталом та елементи власного капіталу на підприємствах різних організаційно-правових форм. Висвітлено пріоритетні завдання бухгалтерського обліку, як достовірне та повне відображення в обліку та розкриття у фінансовій звітності прав власників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лежненко, Л. І., та М. М. Кругла. "ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ МСФЗ (IFRS) У СВІТІ І В УКРАЇНІ". Підприємництво і торгівля, № 41 (1 липня 2024): 54–60. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-41-07.

Full text
Abstract:
У статті в історичному контексті розглянуто становлення та впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в міжнародну облікову систему. Визначені основні етапи їх формування та удосконалення протягом піввікового періоду їх дії. В роботі встановлені причини для створення єдиного міжнародного облікового законодавства, яким стали зростання обсягу міжнародної торгівлі та інвестицій, глобалізація економіки та створення Європейського Союзу. Функції зі стандартизації обліку було покладено на Комітет з міжнародних стандартів обліку – міжнародну організацію, створену групою професійних бухгалтерських організацій. Першочерговою метою діяльності Комітету визначено необхідність гармонізації облікових стандартів, які на той час суттєво відрізнялися між країнами, що ускладнювало порівняння фінансової звітності міжнародних компаній. В роботі розглянуто етапи розвитку, впровадження, удосконалення та адаптації міжнародних стандартів до облікових систем та вимог світової економіки. Розглянуто шлях трансформації МСБО (IAS) в МСФЗ (IFRS); конвергенцію міжнародних стандартів і американських стандартів бухгалтерського обліку; з’ясовано вплив глобалізаційних аспектів у світі на становлення, мету та статус міжнародних стандартів фінансової звітності. В статті зазначені основні напрямки розвитку нового напрямку звітності – нефінансової звітності зі сталого розвитку, та визначено нормативно-правове регулювання її складання та подання. З кінця 90х років попереднього століття Україна здійснює кроки в напрямку зближення свого облікового законодавства до міжнародних вимог. В статті визначені суб’єкти господарювання України, які згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані складати звітність за МСФЗ (IFRS), досліджено важливість застосування міжнародних стандартів для великих компаній та компаній, які налаштовані міжнародні контакти й інвестиції та визначено проблеми щодо переходу на міжнародні стандарти обліку і звітності. В статті узагальнено напрямки наукових досліджень щодо поширення МСФЗ в Україні, їх розвиток, впровадження та адаптацію в національній обліковій системі, зазначено напрямки удосконалень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скиба, Г. І., Ю. М. Грибовська та І. М. Беженар. "ОБЛІК ВИРОБНИЦТВА НОВОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ЇЇ СЕРТИФІКАЦІЯ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 4 (63) (29 грудня 2021): 120–27. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/63-19.

Full text
Abstract:
Досліджено проблемні питання бухгалтерського обліку створення нової продукції за етапами: дослідження, розроблення, виробництво дослідних зразків. Господарські операції щодо створення нового виробу вивчено та описано з урахуванням матеріальної та нематеріальної його форм. Облік витрат вітчизняні підприємства на етапі дослідження ведуть за правилами Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи» та 16 «Витрати». Процес, спрямований на створення нової продукції, поділяють на два етапи: стадія дослідження та стадія розроблення. Стадія дослідження – це заплановані підприємством дослідження, які воно проводить уперше з метою отримання і розуміння нових наукових та технічних знань. Під розробленням розуміють застосування підприємством результатів досліджень та інших знань для планування і проєктування нових або значно вдосконалених матеріалів, приладів, продуктів, процесів, систем або послуг до початку їх серійного виробництва чи використання. Проте для організації та відображення в обліку процесу створення нової продукції наведених термінів недостатньо, оскільки вони розкриті лише в контексті НП(С)БО. Вимоги щодо методики обліку досліджень та розробок стосуються лише визнання нематеріальних активів, створених підприємством. Водночас підприємства створюють матеріальні активи – запаси або основні засоби, облік яких ведуть за правилами НП(С)БО 9 «Запаси» та НП(С)БО 7 «Основні засоби». Розроблення нової продукції потребує послідовного здійснення дослідно-конструкторських заходів. Проведення розробок власними силами підприємства можливо за умови наявності власної відповідної інтелектуальної та матеріально-технічної бази. У разі відсутності власної бази підприємство залучає до виконання робіт сторонню організацію та укладає з нею договір на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських і технологічних робіт. У бухгалтерському обліку витрати на розроблення нового виду продукції обліковують одним із двох способів: як капітальні інвестиції у створення нематеріального активу та у складі інших операційних витрат звітного періоду. За результатами проведеного дослідження наведено орієнтовну номенклатуру статей витрат на дослідження і розроблення нового виду продукції. Установлено, що для обліку прямих витрат на розроблення нової продукції більшість суб’єктів господарювання використовують рахунок 23 «Виробництво». До нього відкривають субрахунки для узагальнення витрат на кожному етапі виконаних робіт, які понесені різними підрозділами підприємства. Для узагальнення інформації щодо понесених витрат на освоєння нової продукції у звітному періоді використовують рахунок 39 «Витрати майбутніх періодів». На практиці витрати на освоєння нової продукції списують двома способами: рівномірним та за кошторисними ставками. У нормативних та роз’яснювально-рекомендаційних документах не визначено, протягом якого терміну підприємство за фактом понесення витрат, пов’язаних із підготовкою та освоєнням виробництва продукції, може списувати такі витрати на собівартість нового виду продукції. Наведено сутність та важливість сертифікації нової продукції, вивчено порядок розроблення та використання технічних умов. Систематизовано та наведено міжнародний досвід відображення в обліку витрат на дослідження і розробки. Проведено порівняння відображення витрат на виробництво нової продукції в бухгалтерському та податковому обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голов, С. "Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку " Інвестиційна нерухомість" у вітчизняному форматі (коментар до П(С)БО 32 "Інвестиційна нерухомість")". Бухгалтерський облік і аудит, № 9 (2007): 8–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Свірко, Світлана Володимирівна, Сергій Володимирович Бардаш та Володимир Миколайович Краєвський. "Оцінка рівня трансформації інформаційного забезпечення управління публічними фінансами". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 89–97. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-89-97.

Full text
Abstract:
В умовах ведення визвольної війни питання фінансування обороноздатності та забезпечення виконання соціальних функцій держави є вкрай ускладненими. З означеної причини першочерговим завданням є досягнення максимально ефективного управління публічними фінансами, суттєва частина яких становить фінансову допомогу урядів демократичних країн світу та міжнародних фінансових організацій. Встановлено, що пролонгація міжнародної фінансової допомоги може відбутися лише за умов реалізації стратегії реформування системи управління державними фінансами, трансформації системи державного фінансового контролю, удосконалення системи бухгалтерського обліку в державному секторі. Визначено стан нормативно-правового регламентування бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності суб’єктами державного сектору. Наведено відповідність національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі міжнародним стандартам бухгалтерського обліку державного сектору. Визначено певні недоліки нормативно-правового регламентування та заходи, виконання яких забезпечить повну та якісну модернізацію системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в державному секторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Орлов, Ігор. "Міжнародні стандарти та національні особливості бухгалтерського обліку зарубіжних країн". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 7 (8 жовтня 2024): 203–12. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-7-203-212.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження факторів впливу на національні системи бухгалтерського обліку та їх формування. Національні системи бухгалтерського обліку є результатом взаємодії економічних, політичних, культурних, історичних та інших не менш важливих чинників. Вони формуються з урахуванням національних потреб і умов, відображаючи унікальні методи обліку, складання фінансової звітності та регулювання бухгалтерських процесів. Мета полягає у визначенні основних факторів та чинників, що впливають на формування національних систем бухгалтерського обліку. У роботі використані методи аналізу та синтезу наукових джерел, порівняльний аналіз принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності різних країн, а також методологія адаптації міжнародних стандартів до національних умов, розглядаються аспекти стандартизації та гармонізації обліку згідно міжнародних стандартів та норм. В результаті дослідження було встановлено, що національні системи бухгалтерського обліку визначаються комплексом внутрішніх та зовнішніх факторів, таких як правове регулювання, економічна ситуація, культурні та соціальні особливості, рівень розвитку ринку капіталу та вплив міжнародних стандартів. Міжнародні стандарти фінансової звітності сприяють глобалізації економіки, забезпечуючи уніфікацію принципів звітності та підвищення прозорості фінансової інформації. Гнучкість національних систем дозволяє їм адаптуватися до сучасних викликів, що забезпечує стійкість та конкурентоспроможність на міжнародних ринках. Актуальність дослідження факторів впливу на побудову національних систем бухгалтерського обліку зумовлена необхідністю розуміння та адаптації бухгалтерських практик до умов сучасного глобалізованого економічного середовища. Аналіз цих факторів є важливим для розробки стратегій, спрямованих на покращення транспарентності фінансової звітності, підвищення довіри інвесторів та забезпечення стабільності економічного розвитку для кожної країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жиглей, Ірина Вікторівна, Світлана Михайлівна Лайчук та Ірина Романівна Поліщук. "Використання інформаційних технологій у бухгалтерському обліку". Економіка, управління та адміністрування, № 1(107) (12 квітня 2024): 95–102. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-1(107)-95-102.

Full text
Abstract:
Проведено дослідження формування інформаційної індустрії в Україні та визначено місце застосування інформаційних технологій під час організації та ведення бухгалтерського обліку різними суб’єктами господарювання. Авторами встановлено, що цифровізація обліку вказує на перехід від традиційних методів обліку до використання цифрових технологій та електронних систем. Для ефективного впровадження та управління процесами диджиталізації обліку рекомендовано низку основних дисциплін для підготовки майбутніх бухгалтерів та навички, які вони здобудуть у процесі вивчення цих дисциплін. Охарактеризовано основні правила організації бухгалтерського обліку з використанням інформаційних технологій (вибір відповідної бухгалтерської програми, безпека даних, інтеграція з іншими системами, навчання персоналу, автоматизація облікових процесів, забезпечення відповідності чинному законодавству, моніторинг та аналітика, технічна підтримка). Наведено недоліки, які можуть виникнути під час використання програм з ведення бухгалтерського обліку: недостатня гармонізація з міжнародними стандартами, потреба в постійних оновленнях, висока вартість програм для бухгалтерського обліку, складні процедури ліцензування та реєстрації програмних продуктів, відсутність єдиних стандартів для всіх галузей, кібербезпека, невизначеність у питаннях оподаткування тощо. Зроблено висновок, що безперечні переваги використання цифрових технологій у бухгалтерському обліку впливають на підвищення вимог до кваліфікації облікових працівників, а також на необхідність зміни структури управління підприємством, підбору нових кадрів та навчання працюючого персоналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Poznіakovska, N. M., та V. A. Pidhrushnyi. "РЕФОРМУВАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ УСТАНОВ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРУ ЯК НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 84 (2019): 142. http://dx.doi.org/10.31713/ve4201814.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання реформування бухгалтерського обліку суб’єктів державного сектору України на підставі Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку у державному секторі. Названо основні проблеми бухгалтерського обліку суб’єктів державного сектору. Розглянуто облікову політику суб’єктів державного сектору України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Акімова, Наталія, Тетяна Наумова, Асває Азаден, Вікторія Козуб та Сергій Козуб. "МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОЇ ТА УПРАВЛІНСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ НА ОСНОВІ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ МСФЗ". Financial and credit activity problems of theory and practice 6, № 47 (2022): 198–217. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.6.47.2022.3867.

Full text
Abstract:
Моделювання, будучи універсальним методом наукового пізнання, передбачає вивчення будь-якого об’єкта (процесу) у вигляді створення сукупності моделей, які мають основні характеристики та властивості досліджуваного об’єкта. Економічне моделювання є відтворенням економічних об’єктів та процесів в обмежених, малих експериментальних формах та штучно створених умовах. Моделювання як науковий метод давно почали використовувати в системі наукових досліджень загалом та обліку зокрема.Метою статті є вдосконалення теоретичних та методичних підходів до дослідження бухгалтерського моделювання для організації ефективного облікового процесу, що дозволяє підвищити якість результатної інформації та створити прийнятні умови переходу до використання міжнародних стандартів фінансової звітності. У результаті проведеного дослідження було розглянуто можливості моделювання облікового процесу на сучасному етапі й розроблено моделі складання бухгалтерської (фінансової) та управлінської звітності в умовах переходу до МСФЗ. Охарактеризовано 3 моделі облікової політики та запропонована концептуальна модель формування облікової політики відповідно до МСФЗ, що дозволить розглядати облікову політику як інструмент оптимізації процесу підготовки звітності за МСФЗ. Доведена необхідність розробки механізму формування управлінської облікової політики, спрямованої на підготовку інформації відповідно до вимог МСФЗ, що підвищує ступінь достовірності інформації та дозволяє оптимізувати на різних рівнях управління процес ухвалення управлінських рішень. Проаналізовано способи отримання звітності за МСФЗ українськими компаніями та запропоновані моделі обробки облікової інформації при використанні методу трансформації, паралельного обліку (конверсії), трансляції, а також концептуальна модель автоматизованої обробки облікової інформації при використанні комбінованого методу складання бухгалтерської (фінансової) звітності. Зроблено висновок, що застосування розробленої методики дозволить автоматизувати складання бухгалтерської (фінансової) звітності підприємств в умовах переходу на міжнародні стандарти та оперативно отримувати достовірну результатну інформацію, необхідну зацікавленим користувачам для ухвалення економічних рішень. Запропоновано модель трансформації бухгалтерської звітності у формат управлінських звітів, адаптованих до вимог МСФЗ, у якій виділено взаємозв’язок окремих показників балансу за видами діяльності з іншими управлінськими звітами. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що використання розроблених науково-методичних рекомендацій, моделей та методик відповідно до принципів міжнародних стандартів фінансової звітності сприятиме підвищенню якості інформаційних ресурсів та зростанню ефективності використання господарських засобів суб’єктів господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Свиноус, Іван, Віталій Туржанський та Дмитро Хома. "ОБЛІК ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ". Сталий розвиток економіки, № 2(47) (29 грудня 2023): 209–15. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2023-47-30.

Full text
Abstract:
Мета. На основі узагальнення досліджень науковців щодо практичного застосування міжнародних стандартів фінансової звітності запропонувати практичні рекомендації по їх використанню при обліку капітальних інвестицій. Методика дослідження. Теоретичною основою дослідження є загальні положення діалектичного методу щодо пізнання різних економічних явищ і процесів у безперервному їх взаємозв'язку. Визначальними у вирішенні поставлених перед дослідженням завдань були такі загальнонаукові методи: системний підхід щодо досліджуваного об’єкта; загальноприйняті методи аналізу; спостереження і порівняльний аналіз, синтез і групування даних, факторний аналіз. Методичні прийоми обліку і аудиту: огляд, документальна перевірка, тестування, підрахунок, узагальнення теоретичного і фактичного матеріалу, розрахунково-аналітичні. Результати. В результаті проведених досліджень запропоновані практичні рекомендації щодо застосування міжнародних стандартів фінансової звітності при здійсненні обліку капітальних інвестицій. Впроваджуючи міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, вітчизняні компанії підвищують інвестиційну привабливість національної економіки. Метою звітності є інформування про ці інвестиції прозорим чином, що забезпечує корисною інформацією існуючих і потенційних інвесторів та кредиторів компанії. Наукова новизна. Обґрунтовано моделі оцінки капітальних інвестицій, використовуючи стандарти міжнародні стандарти фінансової звітності. Перша – це негайне визнання в P&L будь-якого зниження вартості нижче від вартості придбання інвестицій (хоча зміни вище вартості придбання будуть визнаватися в OCI та рекласифікуватися в момент продажу інвестицій). Друга модель могла б як відправна спиратися на модель знецінення капітальних інвестицій в IAS 39, а додаткове керівництво усунуло б елемент суб'єктивності. Практична значущість. Використовуючи в обліку інвестицій міжнародних стандартів фінансової звітності є найважливішим джерелом інформації, що дозволяє приймати рішення щодо окремих інвестиційних проектів та здійснення інвестиційної політики в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Малишкін, О. "ПЛАНИ РАХУНКІВ ПІДПРИЄМСТВ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН У КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ І ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ". Vodnij transport, № 1(28) (4 квітня 2019): 76–83. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2019.1.28.11.

Full text
Abstract:
У статті стверджується, що аналіз досвіду окремих європейських країн з метою адаптації української практики обліку і звітності до європейської моделі бухгалтерського обліку є дуже важливим. Тому метою статті є завдання дослідити практику побуди планів рахунків різних європейських країн, порівняти з аналогом в Україні і зробити висновки про ступінь сумісності українського й європейських моделей планів рахунків на рівні синтетичних рахунків. Це дозволить з’ясувати ступінь відповідності вітчизняної системи рахунків міжнародним зразкам. У статті розглянуто в порівнянні плани рахунків компаній країн Євросоюзу (Польща, Німеччина, Франція) з аналогічною конструкцією плану рахунків бухгалтерського обліку підприємств України. Визначено особливості їх побудови і спільні аспекти. Чинний план рахунків підприємств України є таким, що значною мірою відповідає європейській континентальній моделі бухгалтерського обліку. Ключові слова: євроінтеграція, бухгалтерський облік, план рахунків, модель обліку, Директиви ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Грищенко, О. В. "ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ПРОКАТУ МАЙНА СУБ’ЄКТАМИ ГОСПОДАРСЬКИХ ВІДНОСИН". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 70 (16 лютого 2023): 115–19. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-70-17.

Full text
Abstract:
Підприємства, які здійснюють надання послуг прокату, є одним із головних суб’єктів господарювання в економіці країни у сучасних воєнних умовах господарювання. Забезпечення стабільності діяльності таких підприємств залежить у першу чергу від наявності предметів прокатного фонду, перелік яких із кожним роком розширюється та доповнюється. Досліджено проблему повноти та своєчасності визначення в бухгалтерському обліку предметів прокату майна. Охарактеризовано особливість визнання предметів прокату майна у сфері надання послуг. Визначено роль норм Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 “Основні засобиˮ в частині визнання предметів прокату майна. Визначено послідовність визнання об’єктів як складових основних засобів за певними критеріями. Обґрунтовано критерії оборотних та необоротних активів, які є основою для їх розмежування. Досліджено наукові погляди вітчизняних, зарубіжних вчених та норми нормативно-правових актів стосовно дефініції “предметів прокату майна”. Розглянуто погляди вітчизняних вчених щодо визнання предметів прокату в бухгалтерському обліку. Подано авторське бачення визнання предметів прокату майна в умовах застосування національних й міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (фінансової звітності). Досліджено законодавчі норми щодо критеріїв визнання запасів підприємства. Визначено місце предметів прокату в системі бухгалтерського обліку підприємств, які надають послуги прокату. Досліджено види класифікації предметів прокатного фонду. Зроблено висновок, що економічна сутність предметів прокату передбачає виокремлення окремих індивідуально визначених матеріальних цінностей, які придбані або виготовлені з метою передачі в тимчасове володіння та користування фізичним і юридичним особам з метою отримання доходу, які багаторазово беруть участь в процесі надання послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Китайчук, Т. Г. "ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОЗОРОСТІ". Український економічний часопис, № 8 (28 лютого 2025): 27–31. https://doi.org/10.32782/2786-8273/2025-8-5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу особливостей бухгалтерського обліку іноземних інвестицій в Україні. Визначено ключові проблеми залучення міжнародного капіталу, зокрема валютні ризики, нестабільність податкового законодавства, юридичні бар’єри та низький рівень автоматизації обліку. Розглянуто підходи до оцінки та обліку інвестицій відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та національних положень стандартів бухгалтерського обліку. Окреслено напрями удосконалення бухгалтерського обліку, серед яких адаптація українського законодавства до міжнародних стандартів фінансової звітності, цифровізація бухгалтерського обліку, податкові стимули, реформування судової системи та правовий захист інвесторів. Реалізація запропонованих заходів сприятиме залученню іноземного капіталу та зміцненню інвестиційної привабливості України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Орлов, Ігор. "Умовні зобов’язання в системі об’єктів бухгалтерського обліку: питання розкриття інформації". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 6 (9 липня 2024): 361–72. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-6-361-372.

Full text
Abstract:
В статті вивчаються теоретико-методологічні питання, пов'язані з визначенням умовних зобов'язань у системі обліку об'єктів бухгалтерського обліку. Засновуючись на проведенні порівняльного аналізу критеріїв визнання фактичних зобов'язань, умовних зобов'язань та забезпечень, в статті розглянуто різноманітні аспекти цього питання. Недосконалість стандартів бухгалтерського обліку та складність застосування міжнародних стандартів у зв’язку з відсутністю методичних роз’яснень від регуляторних органів призводять до недостовірного розкриття такої інформації у фінансовій звітності. Дослідження аргументує перелік подій, які можуть стати підставою для визнання в бухгалтерському обліку умовних зобов'язань, та надається детальний опис підходів до їх оцінки. Розкрито питання доцільності визнання умовних зобов'язань з метою дотримання принципів бухгалтерського обліку. Розглянуто аналітичні аспекти відображення умовних зобов'язань, зокрема їх потенційне використання для підвищення фінансової стійкості та ефективності управління підприємством. Дослідження показало відмінності умовних зобов’язань в порівняльному аспекті з реальними зобов’язаннями, такими як кредиторська заборгованість та забезпечення Обґрунтовано доцільність ведення розширеного аналітичного обліку умовних зобов’язань за орієнтованим терміном погашення зобов’язання після дати балансу та за видом господарської діяльності. Це дозволить оцінити вплив умовних зобов’язань на фінансовий стан підприємства та результативність його діяльності. Надано обґрунтування та описано методологічний підхід до ідентифікації та визначення умовних зобов'язань, що може послужити основою для подальших досліджень. Стаття розширює розуміння та способи використання умовних зобов'язань у бухгалтерському обліку й управлінні. Дослідження сприяє розвитку теорії та практики бухгалтерського обліку, а також створює основу для подальших наукових досліджень в частині розробки рекомендацій щодо використання умовних зобов’язань метою підвищення ефективності управління ресурсами підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Костюченко, Валентина, та Анаcтаciя Знамeрoвcька. "КОНВЕРГЕНЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ В ІСПАНІЇ". Молодий вчений, № 3 (91) (31 березня 2021): 364–67. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-76.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена процесу конвергенції бухгалтерського обліку та фінансової звітності Іспанії до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). У статті розглянуто систему регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності у Іспанії. Описано зміни, які відбулися в системі національних стандартів бухгалтерського обліку Іспанії. Визначено відмінності між іспанським GAAP та МСФЗ. Конвергенція зумовлена зростанням ділової активності в країнах і на ринках капіталу в умовах глобалізації, яка загострює проблему порівнянності фінансової звітності, підготовленої на основі національних стандартів. Для вирішення цієї проблеми необхідно застосовувати єдину систему стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності для всіх учасники циклу міжнародного фінансового і інвестиційного капіталу. Застосування єдиного набору міжнародних стандартів фінансової звітності поліпшить інвестиційний клімат країни і сприятиме вільному переміщенню фінансових ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Pavelko, O. V., Yu V. Fedas та O. А. Tereshchuk. "СУЧАСНИЙ СТАН ОРГАНІЗАЦІЇ ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 97 (2022): 32. http://dx.doi.org/10.31713/ve120224.

Full text
Abstract:
Досліджено елементи організації фінансової звітності; запропоновано шляхи його покращення. Проаналізовано економічну сутність фінансової звітності. Сформовано відповідну таблицю з метою унаочненого розуміння змісту даного поняття. Запропоновано власне його визначення. Під фінансовою звітністю запропоновано розуміти основне джерело інформації про діяльність суб’єкта господарювання впродовж звітного періоду, що слугує підставою для ухвалення управлінських рішень і виступає способом комунікації із зовнішніми та внутрішніми користувачами.Висвітлено історію внесення змін до Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 1 «Подання фінансової звітності». Описано зовнішніх та внутрішніх користувачів фінансової звітності та окреслено їх інформаційні потреби. Досліджено вплив облікової політики на показники балансу, зокрема таких її елементів, як: поріг суттєвості інформації, тривалість операційного циклу, елементи облікової політики, методи амортизації основних засобів, ІНМА, НА, межа переоцінки основнихзасобів, методи обліку ТЗВ, методи оцінки вибуття запасів, методи створення резерву сумнівних боргів, методи оцінки фінансових інвестицій в залежності від їх виду, перелік і склад постійних і змінних витрат, база розподілу загальновиробничих витрат.Розглянуто відповідність принципів бухгалтерського обліку та фінансової звітності у двох нормативних документах. В оновленій редакції Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» № 996-XIV вилучено принципи обачності, історичної (фактичної) собівартості та періодичності. Натомість додано «інші принципи, визначені міжнародними стандартами або національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, або національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі залежно від того, які з наведених стандартів застосовуються підприємством». Запропоновано напрями удосконалення процесу організації звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Задорожний, З. М., В. Ясишена, В. Муравський та I. Омецінська. "ЕВОЛЮЦІЯ ОБЛІКУ НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ І ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ ДО МІЖНАРОДНИХ ВИМОГ". Financial and credit activity problems of theory and practice 5, № 40 (2021): 191–203. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244984.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуто еволюцію рахунків бухгалтерського обліку в частині обліку нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними, удосконалено підходи до його побудови для достовірного відображення цих об’єктів у фінансовій та управлінській звітності з урахуванням сучасних тенденції розвитку економіки. Актуальність розв’язання наукової проблеми полягає в тому, що нині є потреба у розробленні нової методології обліку нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними. Це пов’язано з наявністю значних відмінностей між балансовою і ринковою вартостями підприємств, що зумовлене недосконалістю класифікації нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними, їхнім визнанням, оцінкою, відображенням на рахунках і у фінансовій звітності. Методологічними засобами проведеного дослідження є методи наукової абстракції, історичний, моделювання, аналіз змісту нормативних документів, порівняння, групування, абстрактно-логічний метод. Наголошено, що Глобальний моніторинг нематеріальних фінансів, який демонструє ринкову вартість провідних підприємств світу, вказує на значну питому вагу нематеріальної складової у вартості компаній і їхню недостатню розкритість в обліку. Зазначено, що особливу увагу необхідно приділяти відображенню нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних із ними, в українському Плані рахунків бухгалтерського обліку, який повинен забезпечувати єдність облікової інформаційної системи кожного суб’єкта господарювання, а також одночасно бути основою щодо узгодженості облікових показників у фінансовій звітності, на основі якої формуються статистичні показники. Вивчення історії розвитку нематеріальних активів і об’єктів, пов’язаних з ними, у Планах рахунків бухгалтерського обліку, що діяли з 1959 року донині, дало змогу відмітити зміни, які відбулися, виявити фактори, що вплинули на їхню еволюцію, установити недоліки при відображенні в обліку, окреслити й проаналізувати сучасний стан і дати оцінку розвиткові цієї категорії на майбутнє. Відмічено, що найбільшої трансформації з 1993 року зазнав рахунок, на якому ведеться облік гудвілу. Зазначено, що виокремлення об’єктів нематеріальних активів для включення їх у План рахунків бухгалтерського обліку України здійснено з урахуванням міжнародних, європейських та українських стандартів експертної оцінки й обліку. Обґрунтовано необхідність виокремлення субрахунку для обліку безпосередньо програмного забезпечення із введенням субрахунку для обліку програмних прошивок для програмних пристроїв. Розкрито доцільність виокремлення на окремому рахунку поточних нематеріальних активів. Зазначено необхідність ведення обліку внутрішнього гудвілу, що дасть змогу визначити сильні сторони компанії під час її поточної діяльності, а також розкрити їх при продажу, за потреби. Рекомендовано для обліку внутрішнього гудвілу використовувати аналітичні рахунки, на яких згруповано інтелектуальні активи за їх видами (людські активи, персональний внутрішній гудвіл керівника, клієнтські активи, нематеріальні активи, пов’язані з контрактами, організаційні активи, соціальні активи, екологічні активи). Ключові слова: нематеріальні активи (НМА), гудвіл, інтелектуальний капітал, рахунки бухгалтерського обліку, фінансовий облік, управлінський облік. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 4; бібл.: 30.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Вітер, С. А., Т. С. Гайдучок та Т. М. Василенко. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ЗА БУХГАЛТЕРСЬКИМ ТА ПОДАТКОВИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ: ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОГО ПЕРІОДУ". Інклюзивна економіка, № 3 (05) (23 вересня 2024): 20–27. http://dx.doi.org/10.32782/inclusive_economics.5-3.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто критерії визнання основних засобів для цілей бухгалтерського та податкового обліку, проаналізовано вимоги, яких необхідно дотримуватись під час визнання тих ти інших об’єктів за національними та міжнародними стандартами. Висвітлено особливості обліку основних засобів соціально-культурного призначення та вказано на необхідність контролю пов’язаних з ними витрат, неправильне відображення яких може призвести до порушень податкового законодавства. Особливу увагу зосереджено на основних аспектах амортизаційної політики у національних, міжнародних стандартах бухгалтерського обліку та податковому законодавстві. Запропоновано узгодити низку проблемних питань, які виникають в обліку основних засобів за умов воєнного стану, зокрема щодо правильності списання основних засобів, вибору методів амортизації, визначення ліквідаційної вартості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Шпінь, Вероніка, та Тетяна Мельник. "МЕТОДИКА ОЦІНКИ ЗАПАСІВ ПІДПРИЄМСТВА ЗА ВІТЧИЗНЯНИМИ І МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ ОБЛІКУ". Молодий вчений, № 1 (89) (29 січня 2021): 213–19. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-1-89-43.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано та систематизовано основні положення стандартів бухгалтерського обліку, які регулюють такий метод і об’єкт обліку, як оцінка запасів. Публікація висвітлює спільні та відмінні риси щодо методів оцінки запасів у вітчизняних нормативно-правових актах та міжнародних стандартах. Виокремлення і аналіз даних відмінностей є необхідним для вирішення питання про необхідність імплементації чинних в Україні національних стандартів обліку до міжнародних в межах визначеного об’єкту дослідження – оцінки запасів. У роботі розкрито сутність основних видів оцінки запасів, а саме: первісна оцінка, оцінка при вибутті, оцінка на дату балансу. Таким чином, розглянута оцінка запасів є невід’ємною частиною процесу обліку на підприємстві, а достовірна, своєчасна та відповідна законодавству оцінка запасів є необхідною задля ефективного управління запасами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Ціцька, Н., З. Мирончук, П. Ціцький та О. Малецька. "МІЖНАРОДНІ СТАНДАРТИ ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ ЯК НЕОБХІДНІСТЬ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ У СУЧАСНИХ УМОВАХ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 31 (7 липня 2024): 80–86. http://dx.doi.org/10.31734/economics2024.31.011.

Full text
Abstract:
Наукове дослідження спрямоване на вирішення проблеми щодо обґрунтування доцільності запровадження у виробничу практику сільськогосподарських підприємств МСФЗ (Міжнародних стандартів фінансової звітності). Висвітлено зміст, мету та склад міжнародних стандартів фінансової звітності та обліку. Розглянуто наявні теоретичні, методологічні, організаційні та практичні положення й рекомендації щодо організації бухгалтерського обліку через застосування МСФЗ у сільськогосподарських підприємствах. Висвітлено основні моменти розробки міжнародних стандартів бухгалтерського обліку у світі та їхнє поетапне запровадження в Україні. Проаналізовано дотримання МСФЗ у світовому просторі в нинішніх умовах, а також динаміку їх запровадження на національному рівні. Досліджено етапи переходу на МСФЗ підприємствами, які зобов’язані їх дотримуватись відповідно до чинного законодавства. Обґрунтовано й доведено доцільність організації бухгалтерського забезпечення господарської діяльності українських товаровиробників сільськогосподарської продукції відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності з метою досягнення ефективного управління їхньою діяльністю, залучення іноземних інвестицій та посилення їхньої конкурентоспроможності на міжнародних ринках в умовах євроінтеграційних процесів у воєнний та повоєнний періоди. Як однин із аргументів затребуваності міжнародних стандартів звітності в організації бухгалтерського обліку на підприємствах аграрної сфери, наведено розмір завданих прямих збитків, зазнаних упродовж повномасштабного вторгнення, за окремими галузями та АПК. Розроблено покрокову процедуру – алгоритм, якого слід дотримуватись у процесі трансформації бухгалтерського забезпечення на МСФЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Гончарук, Світлана, та Олександра Бойко. "СУЧАСНИЙ СТАН ТА НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ ЗА НАЦІОНАЛЬНИМИ І МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ". Молодий вчений, № 7 (119) (31 липня 2023): 74–78. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-7-119-14.

Full text
Abstract:
У роботі акцентується увага на необхідності чіткого розуміння сутності виробничих запасів. Досліджено різні підходи до трактування поняття «виробничі запаси» і виокремлено визначення, що включає всі складові цієї економічної категорії. Також розглянуто порядок формування інформації та відображення операцій з обліку запасів підприємства відповідно до норм національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, а саме НП(С)БО 9 «Запаси» та МСБО 2 «Запаси». Здійснено порівняння національного та міжнародного стандарту, зокрема щодо визнання та оцінки виробничих запасів, їх складу і витрат, які включаються до собівартості. Визначено необхідність адаптації національної системи обліку запасів до вимог міжнародних стандартів. Запропоновано удосконалити первинні документи та розробити Відомість аналітичного обліку виробничих запасів для забезпечення оперативного управління та контролю за рухом запасів. Також надано рекомендацію по розробці та затвердженню робочого Плану рахунків підприємствами самостійно, що враховуватиме специфіку їх діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Безкоровайна, Л. В. "ВПЛИВ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ НА ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ПОКАЗНИКІВ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Управління змінами та інновації, № 13 (27 лютого 2025): 32–37. https://doi.org/10.32782/cmi/2025-13-5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей формування фінансової звітності підприємств в умовах цифрової економіки. Цифровізація економіки чинить суттєвий вплив на систему бухгалтерського обліку підприємств у цілому. Фінансова звітність є фінальною крапкою ведення обліку, а також є незамінним джерелом інформації для користувачів бухгалтерської інформації. Автоматизація бухгалтерського обліку дає можливість підвищити якісні характеристики фінансової звітності, дотримання яких вимагають міжнародні стандарти. Однак обґрунтовано, що не всі якісні характеристики фінансової звітності залежать від цифровізації економіки, частина їх у більшій мірі залежить від професійного судження та намірів бухгалтера. Автоматизація формування фінансової звітності забезпечує не просто дублювання паперових форм звітності, а формування її у форматі XBRL. Запропоновано доопрацювати форми фінансової звітності у цьому форматі таким чином, щоб наповнити їх довідковою інформацією, яка забезпечить користувачів необхідними даними про порядок формування показників, про законодавче регламентування відповідних господарських операцій, тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Пономарёва, Светлана, Анна Мозговая та Виктория Фурсова. "ПУТИ РЕФОРМИРОВАНИЯ СИСТЕМЫ БУХГАЛТЕРСКОГО УЧЕТА В БАНКОВСКИХ УЧРЕЖДЕНИЯХ". Modern engineering and innovative technologies, № 10-02 (31 грудня 2018): 20–23. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2019-10-02-024.

Full text
Abstract:
У статті були визначені основні аспекти реформування плану рахунків бухгалтерського обліку банківських установ та особливості складання їх фінансової звітності, згідно міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Більш детально розглянуті плани рахунків
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Akymenko, Olena, та Vladyslava Ponomarenko. "ЕКОНОМІЧНА ІНТЕГРАЦІЯ КРАЇН ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ГАРМОНІЗАЦІЮ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ: ДОСВІД ІЗРАЇЛЮ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 2(26) (2021): 172–80. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2021-2(26)-172-180.

Full text
Abstract:
Досліджено питання економічного піднесення Ізраїлю – країни високих технологій, що продукує сучасну конкурентоспроможну продукцію оборонного призначення, програмне забезпечення, засоби цифрового зв’язку, біотехнології, фармацевтичні препарати і вироби з використанням надсучасних інноваційних нанотехнологій. З’ясовано особливості прогресивної системи оподаткування Ізраїлю, серед яких відсутність стягнення податку на доходи з мінімальної заробітної плати (близько 1000 $ США). Відстежено процес формування Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, головним завданням якої є розробка та впровадження єдиної системи зрозумілих та прийнятних міжнародних стандартів фінансової звітності. Встановлено основні базиси в справі стандартизації бухгалтерського обліку у світі, серед яких International Accounting Standards (МСФЗ) та Generally Accepted Accounting Principles. Досліджено процес впровадження МСФЗ та подальшої адаптації їхніх положень до Ізраїльських стандартів бухгалтерського обліку. Наведено варіанти впровадження МСФЗ в Ізраїлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Кіндрацька, Л. М. "Впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в Україні". Фінанси України, № 1 (2000): 29–35.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Бессонова, Г. П. "ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ". Підприємництво і торгівля, № 29 (16 квітня 2021): 10–14. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-02.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальним питанням організації бухгалтерського обліку на підприємствах України. Досліджено сучасний стан і заходи підвищення якості організації бухгалтерського обліку в Україні, виділено можливі напрями вдосконалення організації бухгалтерського обліку в Україні. Зміни законодавства у сфері бухгалтерського обліку, перехід на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та фінансової звітності (МСФЗ) зумовили необхідність удосконалення організації бухгалтерського обліку в Україні. Організація бухгалтерського обліку є важливим елементом ефективного функціонування підприємства. Інформаційне забезпечення системи управління має місце на всіх етапах організаційної системи бухгалтерського обліку та є його невід`ємною частиною. Стабільність, прозорість та достовірність інформації – ці завдання передбачають комплексне вирішення керівництвом підприємств таких питань, як кадрове забезпечення, раціональне використання активів, забезпечення мобільності виробництва продукції. Щоб досягти вказаних результатів, необхідно створити умови для організації бухгалтерського обліку господарської діяльності, які б були надійним джерелом інформації для проведення контролю та аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Редченко, К. І., та М. Ю. Чік. "ЗВЕДЕНИЙ ОБЛІК ВИТРАТ ЯК СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТУ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 61 (22 грудня 2020): 68–73. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-10.

Full text
Abstract:
У статті досліджено проблему повноти та своєчасності відображення в системі обліку вит-рат, доходів і фінансових результатів. Охарактеризовано особливість організації обліку результатів діяль-ності підприємств у сфері надання послуг. Визначено роль бухгалтерського обліку і контролю за господарсько-фінансовою діяльністю підприємства в системі формування результатів діяльності підприємства. Обґрунто-вано спрямування організації обліку результатів діяльності на підприємствах на забезпечення максимальної ефективності облікових процедур. Досліджено наукові погляди вітчизняних, зарубіжних вчених та норми нор-мативно-правових актів стосовно дефініції “зведений облік”. Розглянуто методику зведеного обліку витрат на підприємствах. Визначено послідовність організації та здійснення зведеного обліку витрат. Подано ав-торське бачення зведеного обліку витрат на підприємствах з врахуванням організаційно-технологічних особ-ливостей діяльності в умовах застосування національних і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (фінансової звітності). Запропоновано форму відомості “Зведення витрат” як документ, у якому відобража-ють: результати узагальнення обліку витрат у розрізі калькуляційних статей витрат; основних етапів діяль-ності підприємства, за якими потрібно узагальнювати витрати. Досліджено наукові погляди вітчизняних, зарубіжних вчених стосовно визначення поняття “калькуляція”. Визначено місце калькулювання собівартості послуг в системі бухгалтерського обліку підприємств. Досліджено види собівартості послуг на підприємствах. Охарактеризовано особливості методів обліку витрат і калькулювання собівартості послуг на підприємствах. Доведено, що раціональна організація зведеного обліку витрат та калькулювання собівартості послуг являє собою методично найбільш складну й відповідальну ділянку обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Божко, Софія, та Оксана Артюх. "Методичні аспекти формування облікової політики України та Європи: порівняльний аспект". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 4 (2023): 27–37. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230204.04.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються методичні аспекти формування облікової політики України та Європи. Автор надає власну оцінку завдяки порівняльному аналізу облікової політики України та Європи. Розглядаються такі аспекти, як гармонізація, інтеграція, законодавча база обліку, вплив міжнародних стандартів обліку на економічний стан країни, огляд спільних рис облікових політики Європи та України. Як було виявлено під час дослідження ЄС вже пройшов стадію гармонізації, яка була можлива завдяки введенню ряду Директив, що чітко прописували багатогранні аспекти облікової системи. Наприклад, відомо, що головною метою четвертої директиви є гармонізація національного законодавства з бухгалтерського обліку для компаній. Ця гармонізація має на меті забезпечити узгодженість стандартів бухгалтерського обліку та звітності на всій території ЄС. Вона сприяє створенню єдиного європейського ринку та досягненню спільних політичних цілей. Україна, як країна, яка зараз знаходиться в процесі гармонізації має взяти приклад ЄС і зосередитись на поглиблені власних гармонізаційних процесів для поліпшення міжнародної економічної співпраці, для створення сприятливих умов для подальшої міжнародної торгівлі, залучення інвестицій, тощо. Під час дослідження з’ясовано, що облікові політики України та Європи мають різні підходи до оцінки активів та зобов’язань, до оцінки податків. Серед спільних рис було виділено, що в своїй основі податкові політики мають єдиний набір принципів. Усунення розбіжностей в обліковій політиці України та Європи може сприяти відновленню української економіки в повоєнний час, створюючи умови для розвитку вітчизняної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Коваль, М. І., та О. В. Цімошинська. "ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ В УКРАЇНІ В КОНТЕКСТІ ЙОГО ГАРМОНІЗАЦІЇ З НОРМАТИВАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (ЄС)". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1(60) (30 квітня 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/60-3.

Full text
Abstract:
У ретроспективному плані досліджено процес реформування в Україні систем бухгалтерського обліку і звітності в контексті його гармонізації з існуючими нормами в Європейському Союзі. Вибір Україною Євроатлантичного вектору розвитку зумовив її зобов’язання щодо адаптації національного законодавства до законодавства ЄС в усіх сферах життя країни, в тому числі стандартизації системи бухгалтерського обліку і звітності, аудиту, оподаткування. Державне управління відповідними трансформаціями вітчизняного законодавства викликало необхідність створення відповідного організаційно-економічного механізму його розробки і впровадження. Зокрема, були розроблені відповідні національні стандарти обліку і аудиту. У ході їх запровадження підприємства і організації в Україні набули відповідного досвіду, який забезпечує поступовий перехід на виконання в обліку, звітності і аудиті в Україні міжнародних стандартів. Разом з тим встановлено, що процес гармонізації вітчизняного законодавства невиправдано затягнувся в часі, що свідчить про зволікання і непослідовність дій владних еліт України, порівняно з іншими східноєвропейськими країнами. Така ситуація вимагає від органів влади оперативного реагування шляхом розробки і здійснення системних заходів, спрямованих на мобілізацію інтелектуальних, фінансових, матеріальних та інших ресурсів на досягнення завдань, передбачених Стратегією сталого розвитку “Україна – 2020”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Василюк, М. М., та А. Р. Юрків. "КОНЦЕПЦІЇ АУДИТОРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ТА ЇХ ОБЛІКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". Actual problems of regional economy development 1, № 21 (2025): 379–85. https://doi.org/10.15330/apred.1.21.379-385.

Full text
Abstract:
У статті досліджено концептуальні аспекти формування фінансових результатів в обліку та їх аудит. Досліджено аспекти обліку та аудиту фінансових результатів підприємства, які є фундаментом для стратегічного планування та прийняття управлінських рішень. Проаналізовано нормативні підходи до формування фінансових результатів, зокрема міжнародні та національні стандарти фінансової звітності. Особливу увагу приділено методам розрахунку фінансових результатів, серед яких найпоширенішими є методи «витрати-випуск» та порівняння доходів і витрат. Оцінка фінансових результатів дозволяє оцінити ефективність роботи підприємства, визначити слабкі місця та розробити стратегії для поліпшення показників. Метою статті є дослідження особливостей облікового забезпечення та аудиторського контролю формування фінансових результатів. Для досягнення мети було поставлено наступні завдання: аналіз основних підходів до формування фінансових результатів підприємств відповідно до міжнародних та національних стандартів; оцінка методів і процедур бухгалтерського обліку, що використовуються для визначення фінансових результатів; аналіз етапів проведення аудиту фінансових результатів підприємства та визначення їх впливу на фінансову стабільність і платоспроможність підприємств. Важливою частиною статті є аналіз процесу проведення аудиту фінансових результатів. Розглянуто етапи організації аудиту, які включають організаційну, підготовчу, технологічну та заключну стадії перевірки фінансових результатів підприємства. Наголошено на необхідності детального планування аудиторських процедур, щоб забезпечити точність фінансової звітності та своєчасне виконання податкових зобов'язань. Акцентовано увагу на важливість виявлення можливих помилок та випадків шахрайства в облікових даних, що може негативно вплинути на стабільність діяльності підприємства. Стаття підкреслює значення фінансових результатів як інструменту для ефективного управління підприємством і роль аудиту у забезпеченні прозорості та достовірності фінансової інформації. Коректний облік і аудит фінансових результатів є важливими для підвищення ефективності роботи підприємств і підтримки їх стабільності в умовах конкурентного середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Михалків, Алла. "МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ У ФОРМАТ МСФЗ: ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ". Grail of Science, № 40 (21 червня 2024): 169–76. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.06.2024.020.

Full text
Abstract:
Незважаючи на зближення положень національних стандартів з міжнародними, компанії все ще змушені складати два види звітності: за НПСБО і за МСФЗ. У зв'язку з цим зростає інтерес до процесу трансформації звітності з національних стандартів у міжнародні. Єдиної методики трансформації звітності не існує, кожна компанія самостійно обирає ті коригування, які можна застосувати відповідно до характеру її діяльності. Особлива увага приділяється способам трансформації звітності за національними стандартами бухгалтерського обліку в МСФЗ, а також алгоритму трансформації, проблемам, що виникають, способам їх розв'язання та коригувальним діям. Розглядаються необхідні вимоги, для того, щоб фінансову звітність було складено відповідно до МСФЗ. Проаналізовано способи отримання звітності за МСФЗ українськими компаніями при використанні методу трансформації та методу паралельного обліку (конверсії). Незважаючи на спроби зближення національних стандартів з міжнародними, все ще є відмінності в низці підходів до організації, ведення обліку, відображення деяких показників у звітності, що призводить до ускладнення роботи з формування звітності. Кожна компанія має право обрати метод складання звітності за МСФЗ відповідно до своїх можливостей і цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Garasym, P. M., H. A. Hovda, U. P. Novak та M. V. Padyuka. "Еколого-економічні аспекти підготовки фахівців спеціальності "Облік і оподаткування"". Scientific Bulletin of UNFU 28, № 9 (2018): 9–15. http://dx.doi.org/10.15421/40280901.

Full text
Abstract:
З'ясовано основні вимоги, яким у сучасному ринковому середовищі повинен відповідати фахівець спеціальності "Облік і оподаткування". Встановлено необхідність володіння не лише теоретичними знаннями, але й практичними уміннями з бухгалтерського обліку та фінансів; здійснення аналізу витрат та передбачення результатів для різноманітних проектів, зокрема і міжнародних; застосування методів управлінського обліку для формування ефективних управлінських рішень. З'ясовано основні види відповідальності такого фахівця на різних управлінських рівнях. Встановлено різноманітні методи навчання, які дають змогу студентам оволодіти потрібними фаховими компетентностями. Охарактеризовано закономірності формування світогляду майбутніх фахівців і запропоновано на усіх рівнях підготовки наголошувати на зміні споживацького підходу до використання ресурсів на екологічно спрямований, з усвідомленням своєї відповідальності, зокрема й екологічної. До стандартів з підготовки фахівців спеціальності "Облік і оподаткування" освітнього рівня "бакалавра" і "магістра" запропоновано ввести фахові компетентності, що б передбачали екологічні аспекти у формуванні світогляду студентів. Оцінено рівень екологізації навчальних програм щодо усіх дисциплін на кафедрі обліку і аудиту НЛТУ України, а також науковий внесок викладачів щодо застосування еколого-економічних підходів у підготовці фахівців спеціальності "Облік і оподаткування".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Панійван, Кирило Євгенович. "Бухгалтерський облік у ФОП в Україні: виклики та перспективи в умовах сучасних змін". Економіка, управління та адміністрування, № 1(111) (3 квітня 2025): 81–86. https://doi.org/10.26642/ema-2025-1(111)-81-86.

Full text
Abstract:
В умовах воєнного стану малий бізнес в Україні відіграє важливу роль у створенні робочих місць, зростанні доходів населення та підтримці стабільності економіки. У таких обставинах бухгалтерський облік у ФОП має бути адаптивним і відповідати чинному законодавству. Ефективно організований облік є одним із ключових чинників успішної діяльності ФОП. Налагоджена система бухгалтерського обліку сприятиме прозорості бізнес-процесів, правильному податковому адмініструванню та фінансовій стабільності підприємства. Метою дослідження є окреслення викликів і перспектив розвитку бухгалтерського обліку у ФОП в умовах сучасних змін в Україні. Облік для ФОП на спрощеній системі оподаткування є набагато простішим, ніж для юридичних осіб. Вони не зобов’язані дотримуватися міжнародних стандартів фінансової звітності та впроваджувати внутрішні регламентуючі документи, такі як облікова політика. Як правило, підприємці ведуть облік самостійно або передають цю функцію на аутсорсинг. Дослідження показало, що ФОП на загальній системі оподаткування несуть більшу відповідальність за ведення обліку. Їм необхідно детально фіксувати всі доходи та витрати, підтверджуючи кожну операцію первинними документами. Цифрові технології стали невідʼємною частиною облікових процесів у ФОП. Вони значно полегшують ведення обліку, а також підготовку та подачу звітності до контролюючих органів. Використання таких інструментів зменшує вплив людського фактора, мінімізує кількість помилок, підвищує прозорість і ефективність облікових операцій, а також сприяє формуванню відповідальної культури обліку серед підприємців. Таким чином, сучасні виклики для ФОП потребують інтегрованого підходу до організації обліку, впровадження сучасних технологій і підвищення рівня професійної підготовки. Це дозволить забезпечити стабільність і прозорість бізнесу в умовах постійних змін. Належна державна підтримка, враховуючи розробку законодавчих ініціатив і стимулювання цифровізації, стане важливим чинником розвитку малого бізнесу та підвищення його конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Berzhanir, I. А. "ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ПІДПРИЄМСТВА: ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ". Actual problems of regional economy development 2, № 19 (2023): 78–86. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.19.78-86.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження теоретичних положень і розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення бухгалтерського обліку власного капіталу підприємства.
 У процесі дослідження використано такі методи: методи індукції та дедукції, метод порівняння, метод узагальнення – для розкриття й уточнення економічної сутності власного капіталу та здійснення його класифікації з метою бухгалтерського обліку; системний підхід – для побудови облікового забезпечення управління власного капіталу; статистичні методи дослідження – для оцінки структури та динаміки власного капіталу підприємства; графічний – для наочного представлення результатів дослідження.
 Інформаційну базою наукового дослідження є наукові праці вітчизняних вчених-економістів та нормативні акти з питань організації бухгалтерського обліку власного капіталу підприємства.
 У статті розглянуто економічну сутність та структуру власного капіталу через призму національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку. Проведено діагностику складу та структури власного капіталу підприємства та проаналізовано чинники, що вплинули на його зміну. Розглянуто теоретичні та методологічні основи організації обліку власного капіталу та його відображення в звітності в контексті національних та міжнародних стандартів.
 Наукова новизна одержаних результатів полягає у визначенні та розкритті напрямів удосконалення організації обліку власного капіталу з метою збільшення його оборотності; застосування автоматизованих систем для обліку власного капіталу; використання компромісного підходу для фінансування активів суб’єкта господарювання; скорочення термінів дебіторської заборгованості, що прискорить оборотність капіталу; використання аудиторських послуг для оптимального обліку резервів.
 Одержані результати дослідження можуть бути використані для створення ефективної моделі обліку власного капіталу, що дасть змогу уникнути ризиків неплатоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Дубініна, Марина, Світлана Сирцева, Юлія Чебан, Віктор Дубінін, Ольга Лугова та Наталія Хомяк. "ОРГАНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ". Financial and credit activity problems of theory and practice 2, № 43 (2022): 271–77. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3759.

Full text
Abstract:
Досліджено, що проявом облікової політики певного рівня у сфері бухгалтерського обліку є встановлення нормативних лімітів, якими є бухгалтерський облік та фінансова звітність, їх закріплення в законодавчих документах. Відзначено, що впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в країні відбувається в умовах і під впливом конкретних економічних, політичних, правових і культурних факторів. Проаналізовано регулятори, які визначили типовий перелік аспектів, які впливають на процес застосування МСФЗ. Зазначено, що в усьому світі існують відмінності у формуванні економічних показників, тому Закон «Про національну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», тобто бухгалтерський облік підприємств, визначено як одну з пріоритетних сфер, у якій українське законодавство було налаштовано. Досліджено досвід країн ЄС щодо організації бухгалтерського обліку. Визначено, що в Польщі рекомендації щодо щорічної фінансової звітності повинні містити принаймні баланс, звіт про прибутки та збитки й додаткову інформацію до фінансових звітів; надавати правдиву та достовірну інформацію про активи, зобов’язання, фінансовий стан та прибутки або збитки компанії; опубліковані кожною компанією у відповідному національному реєстрі підприємств. В Ірландії податкові різниці, що виникають унаслідок звільнення від подвійного оподаткування попередньо узгоджених платежів за збитки, пов’язані з державними розрахунками, інших податкових пільг – торговельних збитків, торгових платежів, виробничих збитків, виробничих платежів, також визнаються окремо в податковій звітності. Зазначено, що в європейських країнах – Німеччині, Швеції, Греції, Італії, Іспанії та Португалії – розрахунок оподатковуваного доходу на основі податкового законодавства базується на тих самих методах розрахунку, які надають інформацію про податкові надходження та витрати в системі бухгалтерського обліку й податкову звітність виключно з бази інформації бухгалтерів. Були розроблені рекомендації щодо вдосконалення бухгалтерського обліку в країнах ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Лахтіонова, Л. А. "Поняття категорії "витрати" відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності". Фінанси України, № 8 (2006): 68–74.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Бродська І.І. та Зінчук А.Г. "ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ: ПОНЯТТЯ ТА ЙОГО СКЛАДОВІ В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНИХ ТА МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ". Економічні науки. Серія "Регіональна економіка" 1, № 16(64) (2025): 11–17. https://doi.org/10.36910/2707-6296-2019-16(64)-2.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність поняття «власного капіталу» на різних етапах розвитку економічної науки. Розглянуто складові елементи капіталу через призму міжнародних та національних стандартів бухгалтерського обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Осіпчук, Дарина, Людмила Чижевська, Людмила Петришин, Світлана Приймак, Наталія Лобода та Віталіна Антощенкова. "ВІДОБРАЖЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ГРАНТІВ У ЗВІТНОСТІ АГРОПІДПРИЄМСТВ ЗА МСФЗ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 57 (2024): 143–54. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.4.57.2024.4426.

Full text
Abstract:
У статті визначено особливості методики облікового відображення сільськогосподарських державних грантів відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Дослідження показує, що є невизначеності щодо відображення та визнання доходу від умовних державних сільськогосподарських грантів. Визначено порядок застосування МСБО 20 «Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу» та МСБО 41 «Сільське господарство» в частині визнання доходів від грантів, пов’язаних із біологічними активами, відповідно до їх оцінки. За результатами проведеного дослідження запропоновано методику відображення умовних державних грантів в обліку сільськогосподарського підприємства відповідно до положень МСБО 41 «Сільське господарство». У статті розглянуто взаємозв’язок запропонованої методики обліку доходів від умовних сільськогосподарських грантів та порядку розкриття інформації про такі гранти й доходи, пов’язані з ними, у фінансовій звітності. Визначено особливості розкриття інформації про державні гранти в примітках до фінансової звітності та обґрунтовано їх доцільність і важливість для розуміння фінансової інформації за допомогою факторного аналізу на основі даних фінансових звітів агропідприємств, отримувачів державних грантів. Дослідження бухгалтерського обліку державних грантів допоможе покращити повноту відображених даних та їх розкриття у фінансовій звітності. Крім того, це дослідження сприятиме вдосконаленню процесу реєстрації операцій із сільськогосподарськими субсидіями та розкриття їх фінансових наслідків у звітності за міжнародними стандартами. Упровадження досліджених підходів може суттєво вплинути на якість фінансової звітності агропідприємств, що отримують державні гранти, та підвищити ефективність використання грантових коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Zubilevych, S. Y., та V. A. Pidhrushnyi. "РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВИПЛАТИ ПРАЦІВНИКАМ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 82 (2019): 27. http://dx.doi.org/10.31713/ve220184.

Full text
Abstract:
На підставі дослідження категоріального апарату чинного законодавства, національних та міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, точок зору науковців щодо сутності і функцій уточнено визначення виплат працівникам як об’єкта обліку і фінансової звітності на сучасному етапі реформування державного управління. Запропонований підхід до поглиблення аналітики обліку виплат працівникам як найвагомішої статті витрат суб’єктів державного сектору з урахуванням потреб управління органом місцевого самоврядування та підзвітності громадськості. Одночасно обґрунтованопропозиції щодо удосконалення аналітики обліку зобов’язань з виплат працівникам. Доповнено типовий план рахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з виплат працівникам.Розроблені рекомендації до розкриття виплат працівникам у фінансовій звітності, що підвищать якість інформації, яка надаватиметься внутрішнім та зовнішнім користувачам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Пасько, О. В. "Належна правова процедура Ради з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку". Облік і фінанси, № 2 (72) (2016): 50–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Мельничук, Вікторія. "ОБЛІКОВО ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТА ОЦІНКИ АКТИВІВ У СИСТЕМІ ВИМОГ ПРОФЕСІЙНИХ СТАНДАРТІВ ОБЛІКУ". Сталий розвиток економіки, № 1 (52) (12 березня 2025): 461–67. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-52-66.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто та узагальнено результати історикологічного аналізу терміну «оцінка», здійснено порівняння видів оцінок об’єктів бухгалтерського обліку та запропоновано уніфікований перелік оцінок об’єктів бухгалтерського обліку на окремих стадіях облікового процесу як за національними стандартами так і міжнародними. На основі розглянутих підходів до класифікації оцінок у обліку проведено розмежування окремих видів оцінок, а саме «ринкова вартість» та «справедлива вартість». Особлива увага приділяється стандартам МСФЗ та П(С)БО, які визначають методи визнання, переоцінки та амортизації активів. Досліджується відображення інформації про оцінку активів в обліковій політиці та фінансовій звітності підприємств для прийняття управлінських рішень. Запропоновані рекомендації щодо класифікації активів для забезпечення прозорості фінансової інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Михалків, Алла. "КОНЦЕПЦІЯ ОЦІНКИ ЗА СПРАВЕДЛИВОЮ ВАРТІСТЮ - ОСНОВНИЙ ПРИНЦИП ПІДГОТОВКИ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЗА МСФЗ". Grail of Science, № 36 (22 лютого 2024): 59–67. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.16.02.2024.008.

Full text
Abstract:
Розкрито сутність справедливої вартості з точки зору міжнародних стандартів фінансової звітності та стандартів оцінки. Досліджено виникнення та розвиток концепції справедливої вартості в бухгалтерському обліку . Розглянуто концепцію оцінки за справедливою вартістю як складової частини концепції звітності та обліку. Проаналізовано основні відмінності між концепцією історичної вартості та концепцією оцінки за справедливою вартістю. З'ясовано сучасні підходи до застосування концепції оцінки за справедливою вартістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Годнюк, І. В. "СУЧАСНІ РИЗИКИ В ОБЛІКОВІЙ СИСТЕМІ ПІДПРИЄМСТВА". Інклюзивна економіка, № 1 (29 вересня 2023): 12–16. http://dx.doi.org/10.32782/inclusive_economics.1-2.

Full text
Abstract:
У статті досліджено трактування поняття «ризик» та «бухгалтерський ризик». Зважаючи на роль і значення бухгалтерського обліку та звітності у забезпеченні системи управ¬ління, у тому числі господарськими ризиками, ризик розглянуто як окремий спе¬цифічний об’єкт обліку. Визначено класифікацію ризиків системи бухгалтерського обліку і звітності для вітчизняних підприємств в умовах пандемії та воєнного стану. Доведено що ризик як об’єкт економічного дослідження, орга¬нізації та ведення обліку, відображення у звітності є надзвичайно динамічним, залежним від багатьох об’єктивних та суб’єктивних чинників. Виходячи з дуалістичної природи бухгалтерського обліку виділено чотири групи бухгалтерських ризиків: інформаційні, організаційно-технічні, методичні та кадрові. Одними з найбільших ризиків для бухгалтерів українських компаній, які застосовують міжнародні стандарти фінансової звітності, є ризик недотримання базових принципів бухгалтерського обліку під час відображення інформації про господарську діяльність у фінансовій звітності, а також ризик правильності застосування професійного судження під час відображення господарських операцій відповідно до їх сутності. Обґрунтовано, що для системи бухгалтерського обліку вітчизняних підприємств найважливішими завданнями є ідентифікація ризиків та вибір методів і способів управління ними для досягнення основної мети – формування якісної інформації у фінансовій звітності про діяльність суб'єктів господарювання та економічної безпеки за якої відбувається найбільш ефективне використання ресурсів, що зумовлює захист підприємства від наявних небезпек, загроз чи інших непередбачуваних обставин та сприяє досягненню мети діяльності в умовах конкуренції, різних видів ризиків та невизначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Замула, Ірина Валеріївна, та Олена В’ячеславівна Шавурська. "Теоретичні передумови розвитку бухгалтерського обліку в гірничодобувних підприємствах під впливом концепції сталого розвитку". Економіка, управління та адміністрування, № 1(103) (3 квітня 2023): 88–98. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2023-1(103)-88-98.

Full text
Abstract:
Проаналізовано чинники впливу на стан підприємств гірничодобувної галузі України. Встановлено, що видобувна промисловість має значний потенціал для розвитку, що підтверджується значними запасами природних ресурсів. Проте через екстенсивне природокористування спостерігається виснаження надр, що потребує реформування економічного механізму користування ними. Гірничодобувна галузь є конкурентоспроможною на міжнародну рівні, що підтверджується зростанням обсягів експортованої продукції за 2017–2021 роки. Однак, враховую чи інтеграційні прагнення України щодо вступу в ЄС, необхідним є імплементування міжнародних норм і стандартів для підвищення ефективності діяльності підприємств цієї галузі та зменшення їх негативного впливу на стан навколишнього природного середовища. Вирішення проблем, які мають місце у гірничодобувній галузі України, потребує комплексного підходу та впровадження екологічно безпечних технологій, екоінновації. Стратегію сталого розвитку гірничодобувної галузі доцільно розвивати за такими напрямами: економічний в частині конкурентоспроможності, екологічний, що враховує ресурсну ефективність та екобезпеку, а також соціальний, який передбачає зайнятість і створення безпечних умов праці. Ефективне управління природними ресурсами можливе тільки у випадку наявності достовірної та повної інформації про ці природні ресурси. Бухгалтерський облік є інформаційною системою, що надає внутрішнім користувачам інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень, що спрямовані на експлуатацію та раціональне використання ресурсів. Виокремлено інструменти реалізації сталого природокористування: нормативно-правові, інформаційно-комунікаційні дослідження та розробки. З врахуванням специфіки діяльності гірничодобувної галузі уточнено об’єкти бухгалтерського обліку для подальшого удосконалення їх організаційно-методичного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Макарович, В. К. "КОНСЕРВАТИЗМ ОБЛІКОВИХ СТАНДАРТІВ В ЧАСТИНІ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА РОЗРОБОК ПІДПРИЄМСТВ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 2(60) (3 листопада 2022): 138–46. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2022.2(60).138-146.

Full text
Abstract:
Розглянуто необхідність побудови класифікації облікових систем за рівнем їх консервативності /прогресивності. Обґрунтовано необхідність мінімізації облікового консерватизму в частині досліджень тарозробок підприємств. Проаналізовано сутність безумовного облікового консерватизму на рівні суб’єктіврозробки систем облікових стандартів та на рівні реалізації професійного судження бухгалтера.Розглянуто негативні наслідки застосування безумовного облікового консерватизму в частині дослідженьта розробок підприємств. Розкрито приклади застосування облікового консерватизму в частинідосліджень та розробок підприємств в міжнародних та національній системі обліку. Розробленокласифікацію підходів до бухгалтерського обліку інноваційної діяльності підприємства за рівнемконсервативності / прогресивності. Проаналізовано особливості реалізації консервативного підходу вчастині досліджень та розробок в міжнародних (IAS/IFRS, GAAP US, GAAP UK) та національних (П(С)БО)системах облікових стандартів. Виявлено переваги та недоліки кожної з проаналізованих систем щодоможливості надання релевантної облікової інформації в частині досліджень та розробок підприємства
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Шигун, М. М. "Міжнародні стандарти фінансової звітності як еталон регулювання національної системи бухгалтерського обліку". Вісник Української академії банківської справи, № 1 (2008): 33–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Скиба, Г. І., Н. В. Солодовник та І. М. Беженар. "ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА ЯК ЗАСІБ СТВОРЕННЯ АНАЛІТИЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ТА СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 4 (76) (31 жовтня 2024): 58–69. https://doi.org/10.32689/2523-4536/76-8.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються теоретичні основи формування облікової політики підприємства, з акцентом на ключові принципи та методи, які визначають її розробку та реалізацію. Дослідження починається з аналізу фундаментальних принципів бухгалтерського обліку, таких як об’єктивність, послідовність і суттєвість, які є основою для створення облікової політики. Окрему увагу приділено вибору та застосуванню облікових методів, з урахуванням їхнього впливу на практику обліку підприємства та їхньої відповідності міжнародним і національним стандартам. Стаття також аналізує різні підходи до формування облікової політики, такі як централізовані та децентралізовані моделі, їхні переваги та недоліки, а також особливості застосування в умовах сучасного бізнес-середовища. Це включає порівняння традиційних і сучасних підходів до облікових процесів, а також адаптацію облікової політики до змін у економічних умовах та законодавстві. Розглядається, як різні підходи можуть вплинути на фінансову прозорість, прийняття управлінських рішень та управління ризиками на підприємстві. У статті ґрунтовно розглянуто облікову політику як інструмент організації бухгалтерського обліку, який забезпечує коректне відображення фінансових операцій та складання достовірної фінансової звітності. Облікова політика розглядається як механізм, що допомагає узгодити облікові записи з реальним фінансовим станом підприємства, сприяючи точності та своєчасності складання фінансових звітів. Особливий акцент зроблено на необхідності дотримання чинного законодавства, яке встановлює правила та норми ведення бухгалтерського обліку. Увагу також приділено тому, як ефективне впровадження облікової політики може сприяти покращенню фінансового контролю, зниженню ймовірності помилок і шахрайства, а також підвищенню загальної фінансової стабільності підприємства. Розглянуто інтеграцію облікової політики з іншими управлінськими аспектами, такими як стратегічне планування, управління ризиками та корпоративне управління. Стаття підкреслює важливість облікової політики у забезпеченні прозорості фінансових процесів, підвищенні ефективності управління ресурсами та сприянні стратегічному розвитку підприємства. Виявлено вплив облікової політики на прийняття управлінських рішень, оптимізацію фінансових потоків та мінімізацію фінансових ризиків. Крім того, запропоновано стратегії для вдосконалення облікової політики підприємства, які включають впровадження сучасних технологій обліку, таких як автоматизація облікових процесів та використання спеціалізованого програмного забезпечення. Крім того, у статті аналізуються аспекти оптимізації методів оцінки активів і зобов’язань, зокрема, використання сучасних підходів до амортизації основних засобів, оцінки запасів і фінансових інструментів. Наголошується на важливості підвищення кваліфікації працівників, що займаються бухгалтерським обліком, та необхідності безперервного навчання і професійного розвитку для відповідності сучасним вимогам обліку та звітності. Результати дослідження мають значну практичну цінність і можуть бути корисними для керівників підприємств, бухгалтерів та аудиторів у процесі формування та впровадження облікової політики, орієнтованої на підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності та забезпечення стійкого розвитку підприємства. Сподівається, що ці рекомендації сприятимуть покращенню облікових практик на підприємствах різних галузей економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пашніна, Анна. "ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЛІКОВИХ СИСТЕМ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Via Economica, № 2 (31 березня 2023): 18–23. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8559/2023-2-3.

Full text
Abstract:
Сучасні трансформації в економіці, вимоги до регулювання господарської діяльності суб’єктів обумовлюють впровадження на підприємствах єдиної автоматизованої інформаційно-облікової системи. Використання в інформаційних технологіях методично гармонізованих показників бухгалтерського, податкового та управлінського обліку здатне підвищувати ефективність діяльності підприємства в умовах постіндустріального суспільства. У статті встановлено, що ефективне використання інформаційно-облікового ресурсу впливає на якість управління, призводить до зростання продуктивності рівня виробництва на підприємстві. Визначено завдання інформаційних систем, їх аналітико-інформаційне забезпечення. Структуровано користувачів ERP-систем та встановлено, що серед них найбільша частка належить великим підприємствам (47%), холдингам (21%), середнім підприємствам (20%). Встановлено, що серед основних програмних продуктів на ринку облікового програмного забезпечення найбільшу популярність отримало 1С:Підприємство, що використовується 31,6 % користувачів. Обґрунтовано, що інформаційні потреби та запити для кожного підприємства повинні бути задоволені за рахунок пошуку нових альтернативних варіантів управлінських рішень, на які значною мірою впливає взаємозв’язок облікової інформації та бізнес-процесів підприємства. Досліджено ринкову сегментацію користувачів ERP-систем, використання таких систем вітчизняними підприємствами. На основі дослідження сформовано переваги та недоліки основних конкурентних програмних продуктів. Встановлено, що особливістю «1С:Підприємство» є ведення обліку з декількома планами рахунків, можливості управлінського обліку, побудова аналітичної звітності; вирішення завдань планування, бюджетування та фінансового аналізу. «ПАРУС-Корпорація» бухгалтерський облік побудований відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, включає можливість управління усіх ланок (логістика, автотранспорт, відносини з клієнтами, закупок, реалізацій), планування та облік проектів, виробництва, OLAP. Інформаційна система «Галактика» включає: виробниче планування та управління виробництвом, контролінг, управління персоналом та кадровою політикою, логістичними операціями, оперативний фінансовий і управлінський облік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!