Academic literature on the topic 'Оцінка транспортної системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Оцінка транспортної системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Оцінка транспортної системи"

1

Осетрін, М. М., та В. П. Тарасюк. "ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ТРАНСПОРТНО-КОМУНІКАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ МІСТА". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 82–91. https://doi.org/10.31713/vt320249.

Full text
Abstract:
В роботі визначено частку транспорту у структурі енергетичних витрат економіки України та встановлено структуруенергоспоживання для різних видів транспорту. Проаналізовано обсяг пасажирських перевезень на транспорті та встановлено місце автомобільного транспорту у цій системі перевезень. Розглянуто основні показники ефективності транспортної системи міста у взаємозв’язку з енергетичними витратами у її межах. Представлено структуру єдиної транспортної системи України та розглянуто місце транспортних енерговитрат при здійсненні її техніко-економічної оцінки. Проаналізовано існуючі термінологічні поняття визначень «транспортна система» та «єдина транспортнасистема» та запропоновано використання нового терміну – транспортно-комунікаційна система міста. Визначено основні способи розрахунку витрат паливно-енергетичних ресурсів в межах транспортно-комунікаційної системи міста.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Аулин, Виктор. "Оцінка працездатності автомобільних транспортних систем на основі математичних методів". Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», № 22 (11 лютого 2021): 262–71. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.262-271.

Full text
Abstract:
Логіко-ймовірнісні методи булевої алгебри дають можливість здійснити не лише кількісну оцінку надійності складних транспортних систем, але і визначити роль окремих елементів структурної схеми надійності та їх комбінацій у забезпеченні надійності автомобільних транспортних систем.
 У випадку відсутності інформації про надійність елементів їх вплив на надійність усієї системи оцінюють за допомогою поняття ваги елементів в структурній схемі надійності транспортної системи. Вага елемента характеризує відносну кількість таких критичних працездатних станів транспортних систем, в яких відмова елемента приводить до відмови системи і навпаки, відновлення елемента приводить до відновлення працездатності транспортної системи серед усіх її станів.
 Показано як елементи булевої алгебри можна використати при оцінці надійності ланцюгів елементів транспортних систем в цілому та як за допомогою понять булевої алгебри логічні функції можна привести до ортогональної диз’юнктивної нормальної форми. Дано еквівалентну форму логічної функції через елементарні кон’юнкції різноманітних рангів. Наведено можливість використання перетворення логічної функції в розрахунку ймовірностей безвідмовної роботи транспортної системи. Логічні функції подаються через елементарні кон’юнкції, а також у матричній формі. Перетворення логічної функції розглянуті на прикладі транспортної системи, що складається з восьми елементів. Отримано формулу для розрахунку ймовірності безвідмовної роботи такої транспортної системи.
 З’ясовані такі поняття як значущість, оцінка ваги та внеску конкретних елементів структурної схеми надійності в надійність автомобільної транспортної системи або її ланцюгу. Отримані загальні формули ймовірності безвідмовної роботи (n-елементів) для транспортної системи і розглянуто їх реалізацію на прикладі структурної схеми з п’яти елементів. Розглянуто зміст ймовірності монотонної логістичної функції та її похідної. Отримані формули для розрахунку зазначених характеристик для елементу системи. Виділено п’ять важливих наслідків їх співвідношень з урахуванням працездатного і непрацездатного елемента в структурній схемі надійності транспортних систем.
 Ключові слова: оцінка, працездатність, надійність, автомобільна транспортна система, елементи, структурна схема, математичні методи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іртищева, Інна, Маріана Стегней, Ірина Крамаренко та ін. "ГЕОПРОСТОРОВЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА РЕЙТИНГОВА ОЦІНКА РЕГІОНАЛЬНОГО ТРАНСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 4 (29 грудня 2022): 79–87. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-6-11.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах війни в Україні для забезпечення можливостей соціально-економічного розвитку кожного окремого регіону та країни, в цілому, важливе значення має максимальне використання транспортного потенціалу. Особливо важливого значення набуває можливість вітчизняного транспорту забезпечувати перевезення вантажів та пасажирів по території країни та за її межі. Збір та систематизація інформації стосовно потенційних можливостей транспортної системи регіонів України необхідні для стабілізації системи перевезень в умовах надзвичайних ситуацій. Коли на території одних регіонів ідуть активні бойові дії, необхідно вміло використовувати транспортний потенціал інших регіонів для забезпечення потреб усієї держави.
 Метою написання статті є процес геопросторового моделювання та формування методичних підходів до рейтингової оцінки регіонального транспортного потенціалу.
 Запропоновані методичні підходи базуються на визначенні транспортного потенціалу регіону через всі можливості даного регіону, які охоплюють різні ресурси (матеріальні, людські, інвестиційні), в тому числі природно-географічні, що використовують для здійснення перевезень, тобто для отримання результатів виробництва транспортної системи. 
 Рейтингова оцінка транспортного потенціалу регіонів здійснюється на підставі рейтингування регіонів за окремими групами показників: ресурсне забезпечення (матеріальні, людські та інвестиційні ресурси); природньо-географічні характеристики (площа регіону, наближеність до столиці України, наявність або відсутність кордонів з державами сусідами та виходів до моря); результати виробництва (обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємств транспортної системи). Окремі групи показників в рейтинговій оцінці транспортного потенціалу регіонів запропоновано поєднувати із врахуванням їх вагових коефіцієнтів, що визначаються на підставі розподілу рівня важливості між результуючими показниками та ресурсним забезпечення у сфері функціонування транспортної системи регіону. Запропоновані методичні підходи та визначені рейтингові оцінки транспортного потенціалу регіонів України дають можливість структурувати за окремими регіонами ресурси національної транспортної системи в контексті інфраструктурного забезпечення національної виробничої сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

НАЛОБІНА, Олена, Олег БУНДЗА, Микола ГОЛОТЮК та Андрій ШИМКО. "КОНЦЕПТУАЛЬНА МОДЕЛЬ ОПЕРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТРАНСПОРТНОЮ СИСТЕМОЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 20 (2023): 176–85. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1047.

Full text
Abstract:
Окрім основних галузей, таких як промисловість, будівництво, торгівля та сільське господарство, значний вплив на економічний розвиток країни має транспортна галузь. Ця галузь істотно впливає на цілісність країни, її економічну та національну безпеку. Військовий стан у країні привів до суттєвих змін у всіх галузях економіки, зокрема, порушені транспортні сполучення, зруйновані або перестали функціонувати деякі види транспорту. В умовах таких масштабних змін спостерігається трансформація транспортної системи, яка водночас має вплив на наше розуміння мобільності, розвиток макроекономіки країни в цілому та на окремі галузі зокрема. Галузь зазнала суттєвої структурної руйнації та нині функціонує в умовах невизначеності. Це вимагає організації нових підходів до управління транспортною системою, що враховує зовнішні впливи, які часто носять невизначений характер.
 Дослідження, результати якого представлені в статті, ґрунтується на аналізі змін, що відбуваються в структурі транспортної системи України, і виконано з метою розробки концептуальної моделі операційного менеджменту в умовах воєнного стану. Враховуючи складність транспортної системи, зруйновану систему стратегічного управління її функціонуванням, дослідження вимагали системного підходу. Використовуються основи системного аналізу складних систем, цільового аналізу. Ці методи дозволили проаналізувати явища, які зараз відбуваються в транспортній системі, зрозуміти закономірності їх перебігу та оцінити їх вплив на транспортну систему. У процесі дослідження отримано моделі, що характеризують стан транспортної системи, зовнішнього середовища, в якому вона функціонує; вирази для оцінки критеріїв досягнення цілей системи. Сформовано концептуальну модель оперативного управління транспортною системою з урахуванням безпеки її функціонування.
 Ключові слова: транспортна система, управління, критерії досягнення цілей, концептуальна модель, дерево цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ТАРАСЕНКО, О. В., Т. В. ХАРЧЕНКО та Г. О. ЛЕБІДЬ. "РОЗВИТОК ПАСАЖИРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ: ЕКОНОМІЧНІ ТА ІНФРАСТРУКТУРНІ АСПЕКТИ". Вісник Херсонського національного технічного університету 1, № 1(92) (2025): 235–43. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2025.1.1.31.

Full text
Abstract:
Сучасні процеси цифровізації суттєво впливають на розвиток пасажирського транспорту, сприяючи підвищенню його ефективності, зниженню експлуатаційних витрат і покращенню якості послуг. Інтелектуальні транспортні системи, штучний інтелект, Big Data та IoT дозволяють оптимізувати транспортні потоки, зменшити затори та покращити екологічну ситуацію. Водночас існують значні виклики, пов’язані з адаптацією інфраструктури, необхідністю внесення регуляторних змін і високими фінансовими витратами на впровадження цифрових рішень. Дослідження цих аспектів є особливо важливим у контексті сталого розвитку транспортної системи та підвищення якості пасажирських перевезень. Метою статті є аналіз впливу цифровізації на розвиток пасажирського транспорту, оцінка економічних та інфраструктурних аспектів упровадження цифрових технологій, а також визначення ключових викликів і перспектив їх подальшого використання. В дослідженні використано комплексний підхід, що включає методи системного та порівняльного аналізу, а також статистико-економічні методи для оцінки ефективності цифрових інструментів у сфері пасажирського транспорту. У статті проаналізовано вплив цифровізації на розвиток пасажирського транспорту, оцінено економічні й інфраструктурні аспекти впровадження цифрових технологій, а також виокремлено основні виклики та перспективи їх подальшого використання. Результати дослідження свідчать, що цифровізація сприяє оптимізації транспортних потоків, підвищенню доступності та безпеки перевезень, а також зниженню витрат на експлуатацію транспорту. Запровадження інтелектуальних транспортних систем сприяє зменшенню часу очікування транспорту, підвищенню точності дотримання розкладу та покращенню якості обслуговування пасажирів. Автоматизація процесів управління рухом дозволяє оптимізувати маршрути громадського транспорту, враховуючи реальний пасажиропотік, погодні умови та дорожню ситуацію, що сприяє зниженню рівня заторів. Основними бар’єрами цифровізації транспорту є висока вартість модернізації інфраструктури, відсутність єдиної цифрової платформи для управління пасажирськими перевезеннями, а також потреба у вдосконаленні законодавчої бази для інтеграції цифрових рішень у транспортну систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Artsybasheva, N. M., T. M. Melenchuk та O. V. Kovra. "ОЦІНКА ЯКОСТІ ПОСЛУГ В УПРАВЛІННІ МІСЬКИМ ПАСАЖИРСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ". Transport development, № 3(14) (11 грудня 2022): 130–42. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.3-14.10.

Full text
Abstract:
Вступ У сучасних умовах роль міського пасажирського автомобільного транспорту у загальній транспортній системі м. Одеса неухильно зростає. Автомобільний транспорт забезпечує економію часу пасажирів, розвиває продуктивні сили суспільства, покращує культурно-побутового обслуговування населення. Тому підвищення ефективності використання рухомого складу та підвищення якості обслуговування пасажирів за рахунок раціональної організації комбінованих форм та режимів сполучення на міських автобусних маршрутах транспортної мережі м. Одеса є актуальним. Мета. Метою статті є визначення етапів формування системи оцінки якості перевезення пасажирів у містах методом розрахунку інтегрованого показника якості перевезення пасажирів на маршруті міського пасажирського транспорту з урахуванням параметрів технологічного процесу та провести постановку завдання визначення такого рівня якості перевезення, якій би відповідав фінансовим можливостям муніципальної влади. Результати. Проектування параметрів транспортного процесу перевезення мешканців міст має бути спрямоване на формування комфортного середовища та розвиток територій. Відповідно щоб особи, які ухвалюють рішення у сфері організації пасажирських перевезень, враховували вплив параметрів перевезень на зміну якості послуг пасажирського транспорту. Проведені дослідження значущості характеристик якості транспортного процесу перевезення пасажирів міським громадським транспортом дозволили встановити найбільш значущі характеристики, які доцільно використовувати під час формалізації показника якості перевезення пасажирів на маршруті міського пасажирського транспорту. Для планування рівня якості на маршрутах міського пасажирського транспорту доцільно враховувати показники транспортного процесу перевезення населення за можливості транспортних підприємств контролювати досягнутий рівень. Запропонований інтегрований показник якості перевезення пасажирів на маршруті міського пасажирського транспорту включає фактичні та раціональні значення довжини перегону, інтервалу руху, технічна швидкість та кількість пасажирів у салоні транспортного засобу. Для забезпечення необхідного рівня якості, якого муніципальна влада бажає досягти, має проводити відповідне фінансове забезпечення. Висновки. У цей статті ми показуємо, що проектування параметрів транспортного процесу перевезення мешканців міст має бути спрямоване на формування комфортного середовища та розвиток територій. Показано, що планування якості процесу перевезення пасажирів має базуватись на параметрах конкретного процесу. Це дозволить муніципальній владі при проведенні вибору перевізників для кожного маршруту враховувати конкретні показники, які вони зможуть забезпечити своїм рухомим складом. Проведені дослідження значущості характеристик якості транспортного процесу перевезення пасажирів міським громадським транспортом. Запропонований інтегрований показник якості перевезення пасажирів на маршруті міського пасажирського транспорту включає фактичні та раціональні значення довжини перегону, інтервалу руху, технічна швидкість та кількість пасажирів у салоні транспортного засобу. Для забезпечення необхідного рівня якості, якого муніципальна влада бажає досягти, має проводити відповідне фінансове забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кожушко, Андрей. "Вплив перемінної маси рідкого вантажу на динамічну навантаженість ходової системи транспортованих агрегатів". Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», № 21 (7 грудня 2020): 75–86. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.21.75-86.

Full text
Abstract:
Постійне нарощування сільськогосподарської продукції змушує аграріїв використовувати в транспортних роботах, як автомобільну, так і тракторну техніку. Тому, створюючи нову тракторну техніку, виробники намагаються задовольнити експлуатаційні показники руху.
 При дослідженні транспортної роботи, що використовується в агропромисловому комплексі спостерігається виникнення проблеми при русі колісного трактора з причіпними та/або напівпричіпними цистернами, які частково заповнені рідиною. Оскільки в тракторних цистернах відсутні внутрішні перегородки, тоді перевезення частково заповненої рідким вантажем цистерни призведе до виникнення суттєвих вільних коливань. Така тенденція разом з закономірним нарощуванням транспортної швидкості призводить до поздовжньої та поперечної нестабільності, що сприяє підвищенню як енергетичних витрат, так і аварійних ситуацій (відбувається вплив на плавність руху, керованість та стійкість транспортного засобу, підвищення динамічної навантаженості ходової системи, тощо). 
 Метою роботи є дослідження динамічної навантаженості ходової системи причіпної та напівпричіпної цистерни при виконанні транспортної роботи колісним трактором. Задля вирішення поставленої мети необхідно: оцінка динамічної навантаженості ходової системи агрегатів (тракторних цистерн) при виконанні транспортної роботи колісним трактором; виконати аналіз впливу конструктивних показників підвіски напівпричіпної цистерни з метою зменшення динамічної навантаженості ходової системи колісного трактора. При вирішенні поставленої мети використовувалась методика, яка передбачала математичне моделювання повздовжнього руху колісного трактора з цистернами різного об’єму наповнення. Використана модель враховує перерозподіл рідини у цистерні, яка викликана коливаннями оболонки, з використанням характеристики поверхневих хвиль Релея. Проведення аналізу динамічної навантаженості ходової системи тракторних цистерн базувалося на визначенні сили, що створюється пневматичними шинами коліс. 
 Як результат, отримано дані теоретичного дослідження, які відображають вплив перерозподілу рідини в напівпричіпній цистерні на показник динамічної навантаженості ходової системи цистерн. Також встановлено, що для зменшення амплітуди динамічної навантаженості ходової системи напівпричіпної цистерни доцільно в конструкцію впроваджувати елементи демпфірування (амортизатори). При підборі пружних характеристик підвіски напівпричіпної цистерни необхідно проводити комплексне дослідження з визначення динамічної навантаженості на ходову систему, адже некоректний підбір жорсткості підвіски може призвести до потрапляння резонансної зони динамічної навантаженості в діапазон транспортних швидкостей руху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bortnik, S. M. "Формування та розвиток логістичної інфраструктури України в контексті євроінтеграції". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 3(81) (30 вересня 2019): 45–50. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.8.

Full text
Abstract:
Вступ. Транспортна система України має низький рівень розвитку логістичної інфрастуктури та транспортно-логістичних технологій загалом, що знижує її конкурентоспроможність та обмежує інтеграційні можливості нашої держави у світовому економічному просторі. Україні необхідні термінові заходи для поліпшення транспортно-логістичної інфраструктури, оскільки вона є застарілою, неефективною, потребує оновлення, модернізації, суттєвих інвестиційних вкладень та удосконалення системи управління нею. Існує необхідність адаптувати концепцію удосконалення логістичної інфраструктури до потреб українського ринку транспортно-логістичних послуг.
 Метою статті є продемонструвати місце України у світових рейтингах розвитку логістики та логістичної інфраструктури, а також проаналізувати причини поточних результатів нашої держави в цих рейтингах.
 Результати. Встановлено, що транспортно-логістична інфраструктура виступає важливим чинником економічного зростання будь-якої держави. Конкретизовано поняття транспортно-логістичної інфрастуктури та її складових. Дана оцінка загального стану розвитку логістичної інфраструктури в Україні, а також оцінка рівня використання логістичного потенціалу на основі рейтингів глобальної конкурентоспроможності та логістичної ефективності. Проаналізовано місце України в глобальному рейтингу конкурентоспроможності за якістю транспортної інфраструктури, а також динаміку показників логістичної ефективності України, здійснено міжнародні порівняння. Доведено взаємозв’язок позицій у міжнародних рейтингах глобальної конкурентоспроможності та логістичної ефективності із станом та якістю логістичної інфрастуктури в країні.
 Висновки. Завдяки проведеному аналізу виявлено чинники, що впливають на функціонування та розвиток транспортно-логістичної інфраструктури України. Доведена необхідність покращення системи управління транспортно-логістичною інфраструктурою. З метою забезпечення синергетичного ефекту від ефективного поєднання потенціалу та можливостей усіх видів транспорту управління розвитком транспортно-логістичної інфраструктури повинно бути стратегічно орієнтованим і базуватися на оцінці потенціалу логістичної інфраструктури, виявленні зв’язків та залежності її розвитку від організаційно-економічних, техніко-технологічних та інших можливостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КОЗАК, Світлана. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ТРАНСПОРТУ, ПРОЕКТНИЙ АНАЛІЗ ТА ПОТЕНЦІАЛ ТРНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 194–98. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1360.

Full text
Abstract:
Підвищення ефективності використання потенціалу транспортних підприємств завдяки проведеному проектному аналізу сприяє зниженню величини їх загальних витрат, зростанню прибутковості, забезпечує стабільний та збалансований розвиток. А також допомагає оцінити ефективність проектних рішень та розрахувати соціальні показники проекту, удосконалити функціонування транспортної мережі. На етапі формування потенціалу забезпечення ефективності передбачає вирішення таких задач: визначення достатньої величини усіх складових потенціалу, гармонізація їх структури. Ключовою складовою збалансованого формування потенціалу транспортного підприємства є забезпечення достатньої величини та оптимізація резерву провізних можливостей. Для цього необхідно провести розрахунок змін загального часу руху транспортних засобів по мережі, розрахувати зміну транспортно-експлуатаційних витрат і зміну загального пробігу транспортних засобів по мережі. Оптимізація резерву провізних можливостей базується на прогнозуванні величини попиту на перевезення з високим рівнем достовірності та оперативності. Запропоновано визначати прогнозну величину попиту на перевезення з урахуванням відповідної системи чинників впливу на обсяги перевезень за технологією нерівномірних раціональних бе-сплайнів (nurbs-технологією). В якості критерію оптимізації величини резерву провізних можливостей запропоновано мінімум суми загальних втрат від невиконання перевезень та витрат на утримання необхідних резервних одиниць рухомого складу. Для забезпечення резерву провізних можливостей обґрунтовано стратегію аутсорсингу рухомого складу. В статті розглянуто основні методичні підходи до оцінки ефективності використання потенціалу транспортних підприємств завдяки проведеному проектному аналізу. оцінка ефективність проектних рішень, етапи формування потенціалу, забезпечення ефективності передбачає вирішення таких задач: визначення достатньої величини усіх складових потенціалу, гармонізація їх структури. Ключовою складовою збалансованого формування потенціалу транспортного підприємства є забезпечення достатньої величини та оптимізація резерву провізних можливостей. Ключові слова: ефективність, потенціал підприємства, проектний аналіз, продуктивність, собівартість, транспортний процес, управління запасами, час, інвестиції, інновації, комерційна діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ПАШКЕВИЧ, С. М., О. В. МАКАРІЧЕВ, С. В. СВІЧИНСЬКИЙ та С. В. КОЗАК. "АНАЛІТИЧНИЙ ОПИС РОЗПОДІЛУ ДАЛЬНОСТІ МІСЬКИХ ПЕРЕСУВАНЬ ДО МІЖМІСЬКОГО АВТОВОКЗАЛУ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(87) (29 січня 2024): 100–109. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.4.12.

Full text
Abstract:
Міжміські автовокзали є одним із видів транспортних пересадочних вузлів, до основних функцій яких відноситься забезпечення пересадок пасажирів із внутрішнього міського транспорту на міжміський. Часто це робить їх досить великими пунктами взаємодії видів транспорту, генеруючи значний обсяг відправлень і прибуттів людей для міського пасажирського транспорту. Внаслідок цього вокзали мають певний вплив на розподіл транспортних і пасажирських потоків міською територією. Оцінка даного впливу потребує визначення попиту городян та гостей міста на пересування до автовокзалу та у зворотному напрямку, але на сьогоднішній день моделюванню саме такого попиту приділяється недостатньо уваги – більшість існуючих підходів до вирішення подібної задачі не містять конкретних рекомендацій та кількісних оцінок впливу розташування вокзалу на міську транспорту систему. Задля внеску у вирішення зазначеної проблеми у даній статті проведений аналіз відомих напрацювань стосовно роботи автовокзалів як елементів транспортної системи міст, а також підходів до визначення місць їх розташування. За підсумками даного аналізу встановлено, що для моделювання міського транспортного попиту на пересування до міжміських автовокзалів на початковому етапі потрібно дослідити специфіку генерації та поглинання пересувань городян до транспортно-пересадочного вузла. У даному дослідженні було визначено закономірності у відстанях зазначених пересувань у припущенні про нормальний розподіл точок їх генерації та поглинання. У підсумку були отримані функції розподілу відстаней пересувань до автовокзалу та у зворотному напрямку при різних місцях розташування вокзалу та конфігурації зони його впливу. Дані функції є корисними для галузі транспортного моделювання, оскільки можуть бути використані для розрахунку матриць кореспонденцій, котрі відбиватимуть пересування користувачів міжміських транспортно-пересадочних вузлів по місту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Оцінка транспортної системи"

1

Трипольський, К. В. "Інноваційний розвиток транспортної системи (на прикладі м. Одеса)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12447.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто сутність транспортної системи міста та її складові компоненти, показники розвитку транспортної системи, значення розвинутої транспортної інфраструктури для економічного розвитку міста. Надано характеристику сучасного стану міста Одеса та особливості його транспортної системи, проведено оцінку показників розвитку транспортної системи міста Одеси порівняно з іншими містами України та визначено основні проблеми інноваційного розвитку транспортної системи міста Одеси. Розкрито концепцію конкурентоспроможності транспортної системи міста Одеси, визначено пріоритетні напрями інноваційного розвитку транспортної системи міста Одеси, спрогнозовано перспективи розвитку транспортної системи міста Одеси.<br>In qualifying work theoretical aspects of the transport system, as well as the factors and conditions for the development of the city transport system in the Odesa region, and the importance of the developed transport system of the region has been considered. The features of a modern city of Odesa and its transport system are provided, the estimation of indicators of development of transport system of the city of the Odesa region in comparison with other cities of Ukraine is carried out and the basic problems of innovative development of transport system of the city of Odesa are defined. The concept of competitiveness of the transport system of the city of Odesa is revealed, the priority directions of innovative development of the transport system of the city of Odesa are offered, the prospects of development of the transport system of the city of Odesa are forecasted.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сергієнко, Микола Єгорович, Павло Миколайович Калінін, Ю. В. Жережон-Зайченко та О. Р. Павлов. "Система експертних оцінок завантаженості елементів трансмісії транспортного засобу". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46575.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пужайло, О. С. "Оцінка ефективності логістичної діяльності ДП «ПОЛІГРАФ-ПАКИНГ ГРУПП»". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Puzhailo.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні аспекти логістичної діяльності підприємства. Визначено суть понять «логістика», «логістична система», «логістична діяльність» та ін.. Описано існуючи види та методичні аспекти оцінки ефективності логістичної діяльності. Проаналізовано існуючі роботи вітчизняних та іноземних науковців щодо використання логістики на підприємстві. Проведено фінансово-економічний аналіз результатів діяльності підприємства. Надано аналіз зовнішнього та внутрішнього середовища компанії та проаналізовано конкурентоспроможність. Описано суть логістики на підприємстві Запропоновано шляхи скорочення транспортних витрат та оптимізації роботи складу.<br>The work deals with the theoretical aspects of the logistics activities of the enterprise. The essence of the concepts "logistics", "logistics system", "logistics activities", etc .. The existing types and methodological aspects of evaluating the effectiveness of logistics activities are described. Author analysis the existing works of domestic and foreign scientists on the use of logistics at the enterprise. The financial and economic analysis of the results of the enterprise is carried out. An analysis of the external and internal environment of the company is provided and competitiveness is analyzed. Ways to reduce transport costs and optimize warehouse operation are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шум’як, Андрій Михайлович, та Andriy Shumiak. "Дослідження та розробка транспортно – інформаційної ситеми для потреб міста Тернополя". Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/31745.

Full text
Abstract:
Thesis is devoted to the creation of information - transport system that will help improve the quality of transportation and increase the efficiency of the existing transport system of the city. The existing transport systems are analyzed and the analysis of methodologies for assessing the quality of transportation is carried out. CRM systems were analyzed and Bitrix24 was selected for implementation. A transport information system module was also created, which collects and processes data<br>Дипломна робота присвячена створенню інформаційній – транспортної системи яка допоможе підвищити якість перевезення та збільшити ефективність діючої транспортної системи міста. Проаналізовано існуючі транспортні системи та проведено аналіз методологій для оцінювання якості перевезення. Було проведено аналіз CRM систем і для реалізації було обрано Бітрікс24.Також було створено модуль транспортно - інформаційної системи, який збирає та опрацьовує дані.<br>ЗМІСТ ВСТУП...8 1 Аналіз наукових публікацій 10 1.1 Огляд транспортно - інформаційних систем 10 1.1.1 Використання MaaS в громадському транспорті 10 1.1.2 Стійкість в транспортно інформаційних системах 15 1.1.3 Функціонування транспортно інформаційної системи 17 1.2 Оцінка транспортно інформаційних систем 18 1.2.1 Оцінка ефективності громадського транспорту 23 1.3 Потреба транспортно інформаційної системи та її ціноутворення 25 1.3.1 Потреба громадського транспорту для людей з вадами зору 27 1.4 Висновок до першого розділу 29 2 Огляд методологій для оцінки якості перевезення 31 2.1 Оцінка якості перевезення пасажирів у громадському транспорті 31 2.1.1 Методики вимірювання та оцінювання якості 37 2.1.2 Оцінка рівня задоволеністю якістю перевезень пасажирами 40 2.2 Основи забору даних 42 2.2.1 Етапи забору даних 45 2.3 Безпека пасажирів у громадському транспорті 46 2.3.1 Інструменти забезпечення безпеки пасажирів 49 2.3.2 Мобільні додатки які використовуються в громадському транспорті. 51 2.4 Відстежування емоційного стану пасажирів 53 2.4.1 Методи для визначення емоційного стану пасажир 54 2.5 Висновок до другого розділу 57 3 Розробка транспортно інформаційної системи для потреб міста тернополя 58 3.1 Реєстрація та огляд CRM системи Бітрікс24 58 3.1.1 Функціональні можливості Бітрікс24 61 3.1.2 Створення сайту та форми для опитування 63 3.2 Алгоритм дій при опитувані на сайті 69 3.2.1 Обробка зібраних даних в CRM формі 73 3.2.2 Виконання звітів в CRM формі 74 3.3 Висновок до третього розділу 76 4 Спеціальна частина 77 4.1 CRM системи та їх порівняльні характеристики 77 4.2 Огляд вибраної CRM системи 81 4.3 Висновок до четвертого розділу 83 5. Обґрунтування економічної ефективності 84 5.1 Розрахунок затрачених ресурсів часу для виконання науково-дослідної роботи 84 5.2 Витрати що знадобляться на виплату заробітної платні та соціальні внески 86 5.3 Розрахунок матеріальних витрат 88 5.4 Витрати на електроенергію та розрахунок. 89 5.5 Амортизаційні відрахування розрахунок 90 5.6 Обрахування накладних витрат 90 5.7 Визначення собівартості науково-дослідницької роботи та складання кошторису 91 5.8 Розрахунок вартості програмного продукту 92 5.9 Визначення економічної ефективності та терміни окупності вкладень 92 5.10 Висновок до п’ятого розділу 93 6.Охорона праці та безпека у надзвичайних ситуаціях 94 6.1 Безпека в громадському транспорті 94 6.1.1 Вимоги до робочого місця водія 94 6.1.2 Права та обов’язки водія громадського транспорту 96 6.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях 98 6.2.1 Оповіщення керівного складу органів виконавчої влади, підприємств установ та організацій, населення про загрозу і виникнення НС природного, техногенного та воєнного характеру. 98 6.2.2 Ергономічні вимоги до робочого місця користувача (ПК). 101 6.3 Висновок до шостого розділу 102 7 Екологія 104 7.1 Екологічна політика підприємства 104 7.2 Моніторинг довкілля та система спостережень за впливом на довкілля антропогенних факторів. 107 7.3 Висновок до сьомого розділу 108 Висновок 109 Перелік використаних джерел 110 Додатки 122
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Оцінка транспортної системи"

1

Собкевич, О. В., А. В. Шевченко, В. М. Русан, Є. В. Бєлашов, Л. А. Жураковська та Я. А. Жаліло. Реальний сектор економіки України в умовах системних викликів. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.11.

Full text
Abstract:
В аналітичній доповіді досліджено потенціал і сучасні умови функціонування реального сектору економіки України. Описано стан і тенденції розвитку реального сектору економіки у розрізі його складових – промисловості, аграрного сектору та транспортної галузі. Досліджено аспекти прояву коронакризи в реальному секторі економіки, у т.ч. здійснено оцінку негативних ефектів внаслідок пандемії COVID-19, окреслено наслідки коронакризи для реального сектору. Охарактеризовано стан реального сектору економіки в умовах агресії РФ щодо України, обґрунтовано напрями державної політики щодо убезпечення української економіки від загроз, спричинених агресивною політикою РФ. Проаналізовано системні проблеми розвитку реального сектору економіки, оновлено підходи державної політики до стимулювання модернізаційних перетворень на основі підвищення ефективності виробничих процесів шляхом техніко-технологічної модернізації та інноваційної діяльності, з акцентом на розбудову секторів з високою доданою вартістю, забезпечення рівного доступу до ринків і ресурсів для різних учасників економічних відносин, вироблення нових підходів до споживання обмежених ресурсів – з метою забезпечення інклюзивного економічного зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Оцінка транспортної системи"

1

Глоба, Р. М., С. А. Вижва, О. М. Іванік та Я. М. Глоба. "Оцінка впливу корозійних процесів на трубопровідно-транспортні природно-техногенні системи за даними електрометрії". У 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412397.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Торбієвський, Олександр. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМ ОЦІНКИ ЯКОСТІ ДАНИХ У МІГРАЦІЯХ ДАНИХ". У СУЧАСНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ АВТОМАТИЗАЦІЇ, ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ, ТЕХНІЧНИХ ТА КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК, chair Оксана Мазурова. Міжнародний центр наукових досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/mcnd-30.04.2021.engineering.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іванік, О. М., В. В. Шевчук та М. В. Лавренюк. "Комплексна методика кількісної оцінки впливу небезпечних геологічних процесів на транспортні природно-техногенні системи". У Geoinformatics 2011. EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145067.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Оцінка транспортної системи"

1

Дьомін, Ю. В., О. В. Сергієнко, М. І. Горбунов та ін. Розроблення науково-технічних рішень проблеми убезпечення високошвидкісного руху поїздів комбінованого транспорту на залізницях України. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2022. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0120u102133)-2022-198.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси, що забезпечують гарантовану безпеку технічної експлуатації транспортних засобів залізниць за показниками стійкості в рейковій колії і несівної здатності екіпажних частин. Мета проєкту полягає у створенні науково-технічного продукту у вигляді комплексу науково обґрунтованих технічних рішень, спрямованих на забезпечення гарантованої безпеки експлуатації залізничних транспортних засобів при високих швидкостях руху у складі поїздів комбінованого транспорту. Методи дослідження – для виконання поставлених в роботі програмних завдань застосовано методи обчислювальної механіки й методи теорії коливань та математичне моделювання просторових коливань систем твердих тіл. Аналіз напружено-деформованого стану несівних конструкцій виконувався з застосуванням метода скінчених елементів з використанням просторових геометричних моделей. Одержано наступні наукові та практичні результати: розроблено математичні моделі, що дозволяють досліджувати динаміку вантажних вагонів в поїздах у завантаженому і порожньому станах при різних характеристиках технічного стану ходових частин і колії; розроблено методику визначення динамічних показників безпеки руху рейкових транспортних засобів комбінованого транспорту, що ґрунтується на методах оперативного розслідування сходження та визначення причин сходження; розроблено концепцію оцінювання ризиків сходжень рухомого складу з рейок, яка об'єднує ідентифікацію механічних ризиків сходжень з технологією комп'ютерного моделювання динаміки рухомого складу; сформульовано загальні вимоги до програмно-апаратного комплексу та реалізовано технічні рішення мобільної системи для визначення динамічної навантаженості рухомого складу в умовах експлуатації; рекомендовано до використання розрахунково-експериментального методу прогнозування динамічних характеристик рейкових екіпажів, що базується на збалансованому взаємному доповненні математичного моделювання динаміки рухомого складу та випробувань за спрощеною схемою; запропоновано удосконалити відповідну нормативну базу шляхом застосування сучасних методів і засобів оцінки характеристик екіпажних частин, що ґрунтуються на принципах інтеграції та гармонізації вітчизняних керівних документів з відповідними актами країн ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!