Academic literature on the topic 'Політичні конфлікти'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Політичні конфлікти.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Політичні конфлікти"

1

Zhekalo, H. I. "Природа та сутність політичного конфлікту". Grani 18, № 3 (2015): 45–49. http://dx.doi.org/10.15421/1715057.

Full text
Abstract:
При кожному дослідженні перш за все необхідно чітко та правильно визначити предмет, об’єкт аналізу, виділити суб’єктів та учасників, охарактеризувати межі і виміри досліджуваного феномена. У даній статті тим самим досліджуваним феноменом виступають політичні конфлікти, проблематика вивчення яких є надзвичайно актуальною на даний момент у нашій державі та у світі загалом. На політичний конфлікт поширюються загальні характеристики будь­яких соціальних конфліктів. Проте, досліджуючи природу останніх, ми можемо зауважити ті окремі особливості, які належать виключно політичним конфліктам. Політичний конфлікт можна охарактеризувати як зіткнення політичних суб’єктів з різними інтересами, принципами та прагненнями, в основному з приводу чи задля досягнення влади або її перерозподілу, зміни політичного статусу в суспільстві чи відстоювання своїх політичних цінностей та норм. Змістом політичного конфлікту є політична боротьба суб’єктів, в основі якої лежить загальний (загальносуспільний, загальнодержавний) інтерес. Це в загальному і визначає ті головні особливості, які відрізняють політичні конфлікти від інших видів соціальних конфліктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

SHIKHIYEVA, Konul Madat. "МІЖНАРОДНІ ЗБРОЙНІ КОНФЛІКТИ: ОСНОВНІ РИСИ, ПРИЧИНИ ТА ВИДИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 1(67) (26 травня 2023): 71–78. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2023-1(67)-10.

Full text
Abstract:
Збройні конфлікти, що стосуються людства, є злочинами проти людства. Збройні конфлікти є однією з найактуальніших проблем політичної науки. Незважаючи на те, що міжнародне право прийняло конвенції щодо цього злочину та ввело санкції, могутні країни світу використовують насильницькі засоби, щоб швидше та ефективніше переслідувати свої національні інтереси, і ці країни навіть не вагаються проливати кров невинних людей. Війна завжди була однією з актуальних проблем людства з моменту появи соціального класу і до нашого часу. У зв’язку з цим основною метою нашого дослідження є комплексний розгляд міжнародних збройних конфліктів, які є однією з найважливіших проблем конфліктології. У статті досліджено природу політичних конфліктів, а точніше міжнародних збройних конфліктів, які є різновидом зовнішньополітичного конфлікту, причини їх виникнення та основні характеристики. Розглянуто збройні конфлікти з політико-правової точки зору, надано визначення міжнародних збройних конфліктів відповідно до статуту ООН та міжнародних гуманітарних конвенцій (Женевської та Гаазької). Таким чином, починаючи з 1949 року, стаття 2, специфічна для чотирьох Женевських конвенцій, визначає міжнародний збройний конфлікт, який викликає застосування гуманітарного права. Згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародним збройним конфліктом вважається збройний конфлікт між двома або більше державами, які є учасниками Женевських конвенцій, а також випадки окупації всієї або частини території держави-учасниці, війни між національне визволення. У широкому розумінні міжнародні збройні конфлікти включають військово-політичні конфлікти і війни. У статті проаналізовано та досліджено основні ознаки та види військово-політичних конфліктів та їх відмінності від інших збройних конфліктів, особливо війни. Розглянуто такі види військово-політичного конфлікту, як військова анексія, військовий інцидент, військова провокація, вторгнення, агресія, роз’яснено сутність війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шевель, Інна Петрівна. "КОНФЛІКТ ПРОТИ КОНФЛІКТУ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СВІТОВОЇ ПРОБЛЕМАТИКИ". Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, № 8 (21 грудня 2021): 238–48. http://dx.doi.org/10.31866/2616-745x.8.2021.249056.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює ключову проблему конфліктів у глобалізаційному світі. Конфлікт розглядається як військовий та політичний засіб війн, «гібридних конфліктів», конфліктних сутичок, протистояння. Актуальність статті полягає у виявленні порівняльних методик вивчення конфліктів як вияв нового прояву світової спільноти задля протидії.
 Мета дослідження полягає в аналізі конфліктів як форми масової конфліктної взаємодії глобалізаційного простору.
 У статті автор застосовує методи аналітичного, історико-порівняльного аналізу, який показує динаміку розвитку проблематики з минулими подіям і дотепер, метод синтезу вивчає воєнно-політичні конфлікти.
 На основі статистичних даних соціологічного дослідження з цієї проблематики можемо зробити висновки, що світові конфлікти, які переростають у війни, оперативно реалізовані нестандартними умовами для протидії конфліктів. Це може призвести до створення потенційної загрози мирному співіснуванню інших країн, які прикладають всі сили на допомогу регулювання наявний у світі конфліктів та глобальної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Миронова, М. І., та О. Р. Сватюк. "СУТНІСТЬ ТА ПРИЧИНИ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІКО-ПОЛІТИЧНИХ КОНФЛІКТІВ У КОНТЕКСТІ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 68 (5 жовтня 2022): 85–90. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-68-12.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано причини та ґенезу російсько-українського політичного конфлікту, який у 2022 році переріс у повномасштабну війну на території України. Метою дослідження є обґрунтування сутності та причин міжнародних економіко-політичних конфліктів, а також науково-теоретичних підходів щодо вирішення політичного конфлікту, який є першопричиною російсько-української війни. У ході дослідження авторами застосовувалися порівняльно-історичний метод, метод джерелознавчого аналізу, а також загальнофілософські методи, такі як індукція, дедукція, синтез й аналіз. Для досягнення поставленого у статті завдання визначено сутність політичного й політико-економічного конфлікту, здійснено поділ політико-економічних конфліктів на конфлікт цінностей, інтересів, ідентифікації, визначено їх сутнісні причини. Війна як збройний конфлікт є найбільш небезпечною формою політичного конфлікту, позаяк викликає перехід до нищівних дій на території країни, передбачає залучення великої кількості учасників, значних втрат серед військових та мирного населення. Історична й сучасна реальність в Україні з 2014 року демонструє політичні та збройні конфлікти, які набуті з пострадянського суспільства як прояв і наслідок серйозних суперечностей, що не отримували свого вирішення в межах системи свого часу. Саме тому в ХХІ ст. набули поширення збройні, політичні, економічні, міжетнічні конфлікти. У вітчизняній науці довгий час домінувала точка зору, що державна влада та політика призначені для пошуку балансу інтересів захоплення природних, енергетичних, людських ресурсів, а це повністю ліквідує конфлікт. Однак влада нашої держави вісім років не змогла впоратися з вторгненням на окремі території. Аналізуються передумови, характер війни на території України як політичного конфлікту та пропонуються ключові напрями його вирішення. Зроблено висновок, що для України вагомою перспективою є вступ до ЄС та НАТО задля майбутніх гарантій миру та захисту від подальшого чи нового вторгнення РФ на нашу територію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ГОНЧАРЕНКО, Л. Л., та В. В. АБЛАМСЬКА. "ДО ПИТАННЯ СУТНОСТІ ТА КЛАСИФІКАЦІЇ ВОЄННО-ПОЛІТИЧНИХ КОНФЛІКТІВ". Вісник Кримінологічної асоціації України 28, № 1 (2023): 147–57. http://dx.doi.org/10.32631/vca.2023.1.13.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що військово-політичний конфлікт – це зіткнення двох або більше військово-політичних сил чи угруповань, викликане реальними або штучно створеними політичними, соціальними, ідеологічними протиріччями, що виявляється у веденні відкритих бойових дій, політичному тиску, інформаційному психологічному впливі тощо. Наголошується, що транснаціональний бізнес, який відіграє ключову роль у сучасних військово-політичних конфліктах, потребує наукового осмислення з точки зору визначення меж впливу такого бізнесу, у тому числі потенційно можливого впливу на процеси державотворення та міжнародної політики. Зазначається, що не лише реальні протиріччя породжують окремі військово- політичні конфлікти. Важливі й штучні, нав’язані протиріччя, що лежать в основі феномену ресентименту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ZELENYI, Volodymyr, та Oleksandr SOKHATSKYI. "ПОЛІТИЧНІ ІНТЕРЕСИ ВЕЛИКИХ ДЕРЖАВ ТА ЇХ ВПЛИВ НА КОНФЛІКТИ У РЕГІОНІ". Epistemological Studies in Philosophy Social and Political Sciences 6, № 2 (2023): 123–33. http://dx.doi.org/10.15421/342332.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено проблеми взаємозв’язку між політичними інтересами великих держав та конфліктами в конкретному регіоні, зосереджуючись на темах геополітики, економіки та внутрішньої політики. Розглядаючи політичні аспекти, стаття визначає, які конкретні стратегії великих держав впливають на ситуацію в регіоні та як ці стратегії відображають їхні національні інтереси. Методологія ретельно досліджує офіційні документи, економічні показники та академічні джерела, щоб виокремити ключові фактори впливу великих держав. Результати підкреслюють, що політичні інтереси є суттєвим детермінантом конфліктів у регіоні, а їхній вплив може виявитися як позитивним, сприяючи розв’язанню конфліктів, так і негативним, що призводить до їхнього збільшення та ескалації. Стаття аналізує, як провідні держави використовують свої політичні ресурси для досягнення стратегічних цілей та як це впливає на глобальну безпеку. Зокрема, розглядаються приклади втручання та підтримки конфліктів, що виникають внаслідок поглиблення політичних інтересів держав у регіоні. Особлива увага приділяється взаємодії політичних та економічних факторів у формуванні стратегій великих держав. Автори аналізують, як економічні інтереси впливають на політичні рішення, а також як це впливає на стабільність та безпеку регіону через висвітлення різних сценаріїв розвитку подій.Теоретичне значення дослідження полягає в глибшому розумінні механізмів впливу великих держав на конфліктну динаміку, а практичне значення виявляється у можливості розробки стратегій для прогнозування та управління конфліктами в регіоні. Робота також ставить під сумнів стереотипи та пропонує нові підходи до розуміння взаємодії великих держав у контексті конфліктів. Нарешті, стаття визначає перспективи подальших досліджень у цій області та надає читачам стійкі підстави для подальших рефлексій та обговорень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Горєлов, Володимир, Володимир Клименко, Олександр Дерікот та Володимир Кидонь. "«ЗАМОРОЖЕНІ» КОНФЛІКТИ В ГЕОПОЛІТИЦІ РФ: ІСТОРІЯ ТА РЕАЛЬНІСТЬ ДЛЯ УКРАЇНИ (1991–2020 рр.)". Воєнно-історичний вісник 40, № 2 (2021): 99–110. http://dx.doi.org/10.33099/2707-1383-2021-40-2-99-110.

Full text
Abstract:
У статті на підставі дослідження широкого кола джерел розглянуто історичні причини та політичні наслідки основних військових конфліктів на територіях пострадянських держав, розкрита участь у них Збройних Сил Російської Федерації як інструменту забезпечення геополітичних інтересів Росії. Проаналізовано прогностичні теорії західних науковців щодо імперіалістичних амбіцій РФ на пострадянському просторі. Основна увага приділена дослідженню історичних та геополітичних передумов гібридної агресії Росії проти України та можливих воєнно-політичних наслідків конфлікту.
 Ключові слова: збройний конфлікт, пострадянський простір, територіальна цілісність, суверенітет, етноконфесійний конфлікт, військова агресія, етнічна самоідентифікація, право націй на самовизначення, геополітичні інтереси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Завгородня, Ю. В. "ТРАНСФОРМАЦІЙНІ УЯВЛЕННЯ ПРО КОНФЛІКТ В ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСАХ". Актуальні проблеми політики, № 69 (27 травня 2022): 61–64. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i69.1303.

Full text
Abstract:
Завгородня Ю. В. Трансформаційні уявлення про конфлікт в політичних процесах. – Стаття.Наукове дослідження присвячене змінам, які відбуваються у конфліктних суперечках в політичній площині. Адже, в силу зміни більшої частини спілкування в конфлікті, по своїй суті, розпочинається створення новітніх механізмів впливу. Кіберпростір є сьогодні важливою територію для здійснення політичного протиборства. Сучасні форми спілкування отримують новий формат взаємодії, який зберігає час, створюєнові правила поведінки, принципи, які набувають форми інформаційного звичаю, або кібернетичного сленгу, який сьогодні стає частиною лексикону політичного та громадянського спілкування.Враховуючи особливості сприйняття політичної дійсності, наявних знань та теоретичних розробок щодо сутнісного уявлення про політичний конфлікт, виникає потреба у розробці новітніх уявлень, які уже трансформували більшість процесів в інформаційний простір, про кібернетичні аспекти конфліктної активності, політичної могутності та оцінки балансу силу кіберконфлікті.У політичних процесах України прослідковується затяжний процес зміни політичного режиму, відчуття транзитного стану держави з відсутністю чіткої системи тактичних та стратегічних дій. Однак, процес переформатування політичного спілкування з виборцями, проведення публічних політичнихзібрань у прямій трансляції, обговорення та опитування онлайн досить вдало та швидко пристосували суб’єктів політики з метою збільшення підтримки у суспільстві.Актуальність трансформації конфліктних форм взаємодії суб’єктів політики набуває актуалізації та потребує формування ряду систематизованих уявлень про кіберконфлікти, як різновиду, або частини існуючого політичного конфлікту. Сучасні форми життєвої трансформації демонструють нові процеси, які потребують згрупування та тлумачення, а тому конфлікти не є винятком, навпаки виникає гостра потреба дослідження нових процесів протиборства для збалансованої та виваженої діяльностідля його завершення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лікарчук, Дар’я Сергіївна. "МЕДІАЦІЯ ЯК СПОСІБ ВРЕГУЛЮВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ КОНФЛІКТІВ". Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, № 8 (21 грудня 2021): 50–61. http://dx.doi.org/10.31866/2616-745x.8.2021.249009.

Full text
Abstract:
У статті аналізується політичний конфлікт – зіткнення й протиборство різних соціально-політичних сил і суб’єктів політики в їх прагненні реалізувати свої цілі та інтереси, пов’язані, насамперед, із боротьбою за здобуття влади, перерозподіл та зміну свого політичного статусу. Відзначається, що правління політичним конфліктом – це діяльність визначених суб’єктів щодо врегулювання конфлікту, або гармонізації його ходу для раціонального досягнення цілей учасників поточного політичного процесу. Досліджено специфіку й розкрито аспекти медіації як одного з сучасних способів вирішення політичних конфліктів. В основу статті покладено ціль дослідити специфіку й аспекти медіації як одного з сучасних способів вирішення політичних конфліктів. Політична медіація – форма опосередкування явищ політичного життя – солідарний компонент взаємодії владних структур і громадських сил, що сприяє вирішенню протиріч на користь позитивного розвитку держави та суспільства, міждержавних відносин. Завдання медіаторів не в тому, щоб ухвалити рішення третейського суду або вирок. Швидше від самих сторін конфлікту залежить вироблення рішення, що оптимально відповідає їхнім інтересам. У результаті досягнутої домовленості мають виграти усі. У статті встановлено, що розглядаючи історію становлення медіації як ефективну технологію регулювання політичних конфліктів, можна дати наступне визначення: медіація – це ефективний метод регулювання політичних конфліктів з участю третьої (нейтральної) сторони, яка є зацікавленою лише в тому, щоб сторони вирішили свій конфлікт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Karmaza, Oleksandra, Tetiana Fedorenko та Denys Pozov. "МЕДІАЦІЯ ЯК АЛЬТЕРНАТИВНИЙ МЕХАНІЗМ УРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ І КОНФЛІКТІВ: ПРОБЛЕМИ В РОЗКРИТТІ ЗМІСТУ ТЕРМІНІВ, ВИКОРИСТАНИХ У ЗАКОНІ". Law Review of Kyiv University of Law, № 2-4 (29 грудня 2022): 73–77. http://dx.doi.org/10.36695/2219-5521.2-4.2022.12.

Full text
Abstract:
У статті з науково-практичної точки зору розкрито зміст важливих для процесу медіації понять, а саме: «медіація», «альтернативна форма врегулювання конфліктів (спорів)», «конфлікт (спір)». Медіація – це загальновживаний термін, який у перекладі з латини означає посередництво. З наукової точки зору медіація – це процес, який сприяє швидкому розв’язанню конфлікту (спору), в якому саме сторони, а не медіатор, пропонують варіанти вирішення проблеми, приймають взаємовигідне рішення та відповідають за його виконання. Доведено, що під альтернативним урегулюванням конфліктів (спорів) у вузькому значенні розуміється недержавна форма захисту прав громадян, у якій відбувається взаємодія прийомів (технік) та методів, за допомогою яких сторони конфлікту (спору) досягають згоди та укладають взаємовигідний для них правочин без звернення до суду або в судовому процесі в порядку та в строки, визначені процесуальним кодексом. Встановлено, що єдиного загальноприйнятого визначення терміна «конфлікт» у науці не існує; його зміст залежить від того, в якій сфері відносин він досліджується. Загалом залежно від сфери суспільних відносин, у яких виникають конфлікти, виділяють економічні, виробничі, сімейні, політичні, побутові, ідеологічні конфлікти тощо, а відтак і зміст цих понять відрізняється. Аналіз норм законодавства України засвідчив, що термін «спір» використовується переважно для визначення юрисдикційного шляху врегулювання правового спору в суді та закріплюється в процесуальних і матеріальних нормах. Висловлені пропозиції щодо вдосконалення Закону України «Про медіацію».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Політичні конфлікти"

1

Кудояр, Леонід Михайлович, Леонид Михайлович Кудояр, Leonid Mykhailovych Kudoiar та С. А. Політучий. "Політичні конфлікти". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16596.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кудояр, Леонід Михайлович, Леонид Михайлович Кудояр, Leonid Mykhailovych Kudoiar та С. А. Політучий. "Політичні конфлікти". Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16256.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кислощаєва, М., Інна Олександрівна Трунова, Инна Александровна Трунова та Inna Oleksandrivna Trunova. "Політичні конфлікти як небезпечний фактор для людства". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40219.

Full text
Abstract:
Здійснення функцій держави, як зовнішніх так і внутрішніх, будує політичну сферу життєдіяльності суспільства. В свою чергу саме дана політична сфера забезпечує дотримання прав людини і громадянина. А виникнення конфлікту, що являє собою зіткнення, конфронтацію різних за суттю інтересів, саме у політичній ставить під загрозу реалізацію та дотримання прав людини (особистих, політичних, економічних, соціальних, культурних).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Станкевич, І. П. "Сучасні політичні конфлікти: джерела та шляхи розв"язання". Дис. канд. політ. наук, КНУТШ, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лисенко, Н. І. "Етнічні конфлікти у сучасному молодіжному середовищі". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21384.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мальчевський, Ілля Сергійович. "Політична медіація як спосіб врегулювання політичних конфліктів". Bachelor's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/43095.

Full text
Abstract:
У роботі визначені поняття «воєнний конфлікт» та «політична медіація», також окреслені їх особливості. Проаналізована політична медіація у воєнних конфліктах: палестино-ізраїльському грузино-абхазькому та карабаському, освітлені сильні та слабкі сторони політичної медіації у кожному конкретному кейсі. Розібрані передумови та чинники початку конфлікту на Сході України. Описані особливості політичної медіації у кейсі України. Надані рекомендації щодо мирного врегулювання конфлікту на Сході України.<br>The concepts and features of "military conflict" and "political mediation" are defined in the work. Political mediation in such military conflicts was analyzed: Palestinian-Israeli, Georgian-Abkhazian and Karabakh. Strengths and weaknesses of political mediation in each case were outlined. The preconditions and factors of the beginning of the conflict in the East of Ukraine were analyzed. Features of political mediation in the case of Ukraine were described. Recommendations for a peaceful settlement of the conflict in eastern Ukraine were provided.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Деряга, Ю. М. "Загрози поширення регіонального сепаратизму в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46957.

Full text
Abstract:
Активізація процесів глобалізації, модернізації та трансформації політичних й економічних систем у світі на початку ХХІ ст. зумовили посилення виникнення сепаратистських рухів. Сепаратизм, будучи суперечливим суспільно-політичним явищем, являє собою одну з найскладніших та найактуальніших проблем світового співтовариства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ishbulatova, Elvira Azativna, and Ельвіра Азатівна Ішбулатова. "Political image of Ukraine." Thesis, National Aviation University, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51638.

Full text
Abstract:
1. Політичний імідж держави [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://monographies.ru/ru/book/section?id=8269 2. Геополітичні настрої українського суспільства [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zn.ua/international/heopoliticheskienastroenijaukrainskoho-obshchestva.html 3. Рейтинговый парадокс Зеленского. Что украинцы думают о президенте [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://nv.ua/opinion/ zelenskiy-reyting-may-2020-chto-ukraincy-dumayut-o-prezidente-novostiukraina- 50092351.html 4. Ukraine’s Political Agenda for the First Half of 2021 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.wilsoncenter.org/blog- post/ukrainespolitical-agenda-first-half-2021<br>The political image of a state is an opinion of it on the basis of an idea generated in imagination, purposely formed through professional efforts with an internal or external audience. It is absolutely obvious that any country is interested in both internal and external positive image. If you put “political image of Ukraine” into a Google search, the truth about what U.S. society and foreign mass media in general think about it immediately reveals. In the recommended searches we see “Why Ukraine is not safe?”, “Why Ukraine is a bad place to live?” and “Corruption in Ukraine”. A positive image of the state in the eyes of its citizens can be a powerful factor in consolidating the nation, strengthening the identity of the people, providing support for internal and foreign policies, as well as one of the conditions of social security. But do the government pay enough attention to this? What do Ukrainians think about it?<br>Політичний образ держави - це думка про неї на основі ідеї, сформованої в уяві, спеціально сформованої завдяки професійним зусиллям із внутрішньою або зовнішньою аудиторією. Абсолютно очевидно, що будь-яку країну цікавить як внутрішній, так і зовнішній позитивний імідж. Якщо ви ввести «політичний образ України» в пошук Google, то одразу відкриється правда про те, що думають про це суспільство США та зарубіжні ЗМІ загалом. У рекомендованих пошукових запитах ми бачимо “Чому Україна небезпечна?”, “Чому Україна - погане місце для життя?” та “Корупція в Україні”. Позитивний імідж держави в очах її громадян може бути потужним фактором консолідації нації, зміцнення самобутності людей, забезпечення підтримки внутрішньої та зовнішньої політики, а також однією з умов соціального забезпечення. Але чи приділяє уряд цьому достатньо уваги? Що про це думають українці?
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Петрушенко, Микола Миколайович, Николай Николаевич Петрушенко та Mykola Mykolaiovych Petrushenko. "Концептуально-політичні аспекти управління екологічними конфліктами". Thesis, Сумський державний університет, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/29784.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Батрименко, О. В. "Особливості сучасних збройно-політичних конфліктів". Дис. канд. політ. наук, КНУТШ, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Політичні конфлікти"

1

Щедрова, Г. П., І. А. Єремєєва та Д. В. Прошин. Особливості політичних конфліктів у сучасній Україні та світі: Монографія. Університет ім. Альфреда Нобеля, 2018.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Филипенко, А. О. Придністровський конфлікт: уроки для України. Національний інститут стратегічних досліджень, 2022. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2022.03.

Full text
Abstract:
Російська агресія проти України сприяла відновленню уваги до військово-політичних конфліктів на пострадянському просторі та досвіду їх врегулювання. Особливо тих, які відбувалися за безпосередньої участі Російської Федерації, а саме – Придністровського та конфліктів у Грузії. Незважаючи на часову віддаленість та різні історичні умови, саме Придністровський конфлікт є найбільш релевантним для України за рядом чинників. Україні важливо врахувати досвід Придністровського конфлікту, спроби його врегулювання при визначенні напрямів та засобів реалізації політики щодо деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму. В аналітичній доповіді: - проаналізовано Придністровський конфлікт та спроби його врегулювання; - визначено позиції основних акторів щодо врегулювання цього конфлікту: Республіка Молдова та Придністров’я - як сторони конфлікту; ОБСЄ, Україна та Російська Федерація – як посередники; ЄС та США – як спостерігачі; - проаналізовано основні етапи та сучасний стан переговорного процесу; - зроблено висновки та запропоновано рекомендації, важливі для ухвалення рішень щодо припинення війни на Сході України та деокупації Криму й ОРДЛО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лобанова, Алла Степанівна, ред. Соціологічні та політологічні студії. Каравела, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3022.

Full text
Abstract:
Підручник містить базові теоретичні положення соціології та політології як складових інтегральної навчальної дисципліни – соціально-політичні студії. В ньому представлено історію зародження та розвитку суспільно-політичної думки у світі та в Україні; зміст соціальних і політичних законів та закономірностей функціонування суспільства та політичної сфери зокрема; розкрито характер соціальної поведінки людей, груп, спільнот, суспільно-політичних явищ, процесів, політичних конфліктів; окреслено наукові вимоги до проведення соціологічних досліджень; окреслено особливості політичного менеджменту і маркетингу, тенденції геополітики і світових політичних процесів. Підручник може бути корисним для студентів, соціологів, політологів, педагогів та для усіх осіб, які цікавляться специфікою суспільно-політичних явищ і процесів у історичній ретроспективі та в сучасну добу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дронов, Владислав Юрійович. Дронов В. Ю. Політичні концепції формування та реалізації міжнародних відносин : навч.-метод. посіб. для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти [Електронний ресурс]. Одеса : Національний університет «Одеська юридична академія», 2024. http://dx.doi.org/10.32837/11300.27538.

Full text
Abstract:
Навчально-методичний посібник містить тематичний план дисципліни, короткий зміст лекцій, питання до практичних занять, рекомендовану літературу за темами та до курсу в цілому, завдання для самостійної роботи, питання для підготовки до екзамену. У виданні висвітлено питання, пов’язані з теорією міжнародних відносин, надано понятійно-категоріальний апарат курсу, простежено особливості міжнародних відносин у різні періоди, розглянуто основні геополітичні концепції світоустрою як у історичній ретроспективі, так і в умовах сучасного світового політичного процесу, досліджено основних учасників міжнародних відносин, їхні характеристики та роль, розглянуто мирне співіснування, міжнародну співпрацю, міжнародну безпеку, зокрема наявні загрози, міжнародні конфлікти, глобальні проблеми людства та шляхи їх вирішення. Окрему увагу приділено місцю України у світі, її зовнішній політиці. Посібник призначений для здобувачів вищої освіти Національного університету «Одеська юридична академія».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Коцур, Віталій Вікторович. Національні меншини України в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.: монографія. Домбровська Я.М., 2019. http://dx.doi.org/10.31470/natsmenshukr.

Full text
Abstract:
У монографії розглянуто багатонаціональний суспільно-політичний, соціокультурний простір України 90-х рр. ХХ – поч. ХХІ ст. у науковому дискурсі вчених, полілозі державних органів і громадських рухів. Проведене комплексне дослідження національних меншин як суб’єкту українського державотворення, визначального чинника соціокультурного поступу, соціально-політичних трансформацій і водночас політичної нестабільності в умовах зовнішньополітичних викликів 90-х рр. ХХ – поч. ХХІ ст., яка наближає українське суспільство до своєрідної точки біфуркації – нового стану, перспективних рішень для розв’язання конфліктних ситуацій. Монографія є першим спеціальним дослідженням історії національних меншин України в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст. з використанням значного масиву історико-політичних матеріалів і введених у науковий обіг архівних документів. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів і всіх, хто цікавиться історією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Веремій, І. Г., М. О. Паламарчук, Р. Е. Юлдашев та ін. Трансформація зовнішньоекономічних відносин України з Російською Федерацією: 2010–2020 роки. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.05.

Full text
Abstract:
Відносини між Російською Федерацією (РФ) та Україною визначаються насамперед міждержавним конфліктом із збройною складовою в Донецькій та Луганській областях. Спроба незаконної анексії Росією території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя в 2014 р. та їх окупації, збройне протистояння на Донбасі зумовлюють довгостроковий характер міждержавної конфронтації. Цей конфлікт є асиметричним. Для України наслідки протистояння з РФ – життєво важливі, а перебіг конфлікту впливає майже на всі значущі соціальні процеси. Натомість керівництво Росії розглядає Україну переважно одним з полів конкуренції із Заходом задля «утвердження позицій Російської Федерації як одного з впливових центрів сучасного світу». Пострадянський простір визначений пріоритетом зовнішньої політики Росії, водночас більше значення надається співробітництву з державами, які беруть участь у російських інтеграційних проєктах. Стратегією економічної безпеки РФ на період до 2030 року, ухваленою в 2017 р., пріоритетом розвитку російської економіки визначено створення умов для реалізації стратегічних національних пріоритетів РФ. Так констатується підпорядкування економіки реалізації насамперед стратегічних цілей, визначених політичним керівництвом. Економічний тиск Росії, який був важливим інструментом її політики щодо України й до 2014 р., після початку агресії набув якісно нового рівня. Так само як і застосування воєнних інструментів, обмеження українського експорту, припинення транзиту українських товарів російською територією, спрямоване, зокрема, на виснаження економічних ресурсів України та обмеження її розвитку, а також примушення політичних лідерів нашої держави до прийняття вимог Кремля. Російська Федерація продовжує докладати зусиль для максимального послаблення залежності від економічної співпраці з Україною. Йдеться про зменшення ролі України як транзитної держави для експорту російських енергоносіїв, розірвання усталених коопераційних зв’язків, насамперед у сфері військово-промислового комплексу. Російська політика практично не зважає на інтереси російського бізнесу, які зберігаються на території України, попри суттєве зменшення відповідної активності порівняно з максимальними рівнями, досягнутими на початку 2010-х років. Головним пріоритетом є прагнення утримати Україну в орбіті свого впливу, що в майбутньому має забезпечити компенсацію нинішніх втрат, зокрема й економічних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Політичні конфлікти"

1

Кулешова, Карина І. "РОЗДІЛ 3. ЧИННИК «ТУРЕЦЬКОЇ МОДЕЛІ» У ЗОВНШІНІЙ ПОЛІТИЦІ США НА ВЕЛИКОМУ БЛИЗЬКОМУ СХОДІ". У ГЛОБАЛЬНІ, РЕГІОНАЛЬНІ ТА ЛОКАЛЬНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2023. http://dx.doi.org/10.18524/2023.978-966-927-929-0.3.112-170.

Full text
Abstract:
Стратегічна конструкція Великого Близького Сходу (ВБС) була довготерміновою інтелектуальною та аналітичною проблемою в американській політичній думці після закінчення «холодної війни». В її розробку фундаментальний внесок зробили Генрі Кіссінджер та Збігнев Бжезинський, теоретичні доробки яких виступають як взаємодоповнюючі та неконкурентні. Концепція Великого Близького Сходу складалася й еволюціонувала протягом певного періоду, при чому її інтелектуальне й доктринальне бачення розрізнялися. У практичному плані її використання обумовлювалося основними цілями США на Великому Близькому Сході.&#x0D; Ціль найвищої пріоритетності — подолати глобальний тероризм та його спонсорів, на допустити потрапляння ЗМЗ в руки небезпечних держав-ізгоїв, а також стримати всі форми агресії, що йтимуть від цих держав. Друга ціль, також високої пріоритетності — захистити близьких союзників на кшталт Ізраїлю та інших дружніх країн, а також впевнитися у безперешкодному доступі Заходу до нафти Перської затоки. Третя ціль — зберегти та розширити коло друзів та партнерів США, включаючи такі важливі країни, як Туреччина, Єгипет та Йорданія, а також укріпити дух багатосторонньої співпраці в ключових субрегіонах. Четверта ціль — допомогти владнати регіональні конфлікти, які можуть з часом вийти назовні та дестабілізувати світову міжнародну систему. П’ята ціль — посприяти демократизації та економічному прогресу в розрахунку на те, що ці зміни зміцнюватимуть стабільність й безпеку в регіоні. Саме досягнення останньої цілі покладалася на розповсюдження «турецької моделі».&#x0D; Поняття Великого Близького Сходу пов’язується виключно з американською зовнішньою політикою після закінчення «холодної війни» щодо таких країн як Афганістан, Алжир, Бахрейн, Кіпр, Джибуті, Єгипет, Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Кувейт, Ліван, Лівія, Мавританія, Марокко, Оман, Пакистан, Палестина, Катар, Саудівська Аравія, Сомалі, Судан, Сирія, Туніс, Туреччина, Сахарська Арабська Демократична Республіка, Об’єднані Арабські Емірати, Ємен, а також Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан.&#x0D; «Турецька модель» розвитку, що складалась протягом десятиліть, для Сполучених Штатів набула особливого значення і ваги після подій 11 вересня 2001 р. — в рамках війни з тероризмом, що включала зміни режимів в державах, які за визначенням Вашингтону були його потенціальним оплотом. За часів першої адміністрації Джорджа Буша-молодшого ідеологами американського «демократизаційного» варіанту «турецької моделі» стали заступники міністра оборони США Пол Вулфовіц та Дуглас Фейт. З 2004 р., коли президент США порекомендував «турецьку модель» решті мусульманського світу в якості прикладу для наслідування, США активно починають її просування на ВБС. Але неглибока розробленість запропонованої формули призвела до того, що у Туреччині почалися інтенсивні суперечки з приводу її значення для країни, а в подальшому — до розбіжностей між Сполученими Штатами та Туреччиною.&#x0D; Тема розвитку «турецької моделі» набуває нової актуальності в умовах повномасштабної агресії Росії проти України, що вплинуло на всі регіональні та глобальні проблеми і по-новому висвітлило роль Туреччини і контроверсійний чинник Реджепа Тайіпа Ердогана. Зрозуміти, як він прийшов до влади, в яких умовах, і чому його політика склалася саме так, а не інакше, представляє особливу цінність для України та Європи у цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хорішко, Л. С., and Н. В. Горло. "Політична еліта як суб’єкт ініціювання та розв’язання етнополітичних конфліктів." In SOCIAL SCIENCES: REGULARITIES AND DEVELOPMENT TRENDS. Izdevnieciba “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-026-1-15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Політичні конфлікти"

1

Чередніков, Сергій. "Медіація як альтернативний спосіб врегулювання конфліктів та інструмент державного управління". У ХI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми управління: Трансформація публічного управління у постковідному світі». Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», 2021. http://dx.doi.org/10.20535/spu2021.248896.

Full text
Abstract:
Протягом усієї історії людства конфлікти були і є невід’ємною частиною його існування. Залежності від багатьох обставин вони можуть вести до самих різноманітних наслідків: від потужного поштовху до змін та розвитку - до руйнування держав та колосальних людських жертв. Переважна більшість соціально-політичних конфліктів вирішуються силовими методами, хоча це, безумовно, спричиняє дуже великі втрат ресурсів: людських, часових, фінансових тощо. Тому актуальним є питання пошуку альтернативних методів врегулювання конфліктів...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цихуляк, Іван. "РЕЛІГІЯ В КОНТЕКСТІ ПОЛІТИЧНИХ ГРАВІТАЦІЙ. КОНФЛІКТ МАТРИЦЬ". У DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE. European Scientific Platform, 2024. http://dx.doi.org/10.36074/logos-01.03.2024.069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Завгородня, Ю. В. "Кіберпростір як сучасна платформа для політичних конфліктів". У HISTORY, POLITICAL SCIENCE, PHILOSOPHY AND SOCIOLOGY: EUROPEAN DEVELOPMENT DIRECTION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-120-6-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Політичні конфлікти"

1

Білоконенко, Л. А. Лінгвістичні ознаки і засоби вираження конфлікту суб’єктивного характеру. Криворізький державний педагогічний університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1843.

Full text
Abstract:
У статті описано маркери мовної репрезентації міжособистісного конфлікту суб’єктивного характеру, мовні форми і засоби реалізації конфлікту на базі реагувань особи, обґрунтовано зв’язок розвитку конфліктів з переживаннями і почуттями людини, виявлено українські лінгвокультурні причини політичних конфліктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!