Academic literature on the topic 'Сексуальне виховання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сексуальне виховання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сексуальне виховання"

1

Джежик, Ольга. "Теоретичні аспекти віктимології: сексуальна агресія та сексуальне насильство". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 2(52) (2020): 193–204. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2020-52-2-193-204.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються теоретичні аспекти віктимізації особистості жінки, які сприяють сексуальної агресії або сексуальному насильству проти неї, як з точки зору практики, так і профілактики даного виду злочинів. Метою нашого дослідження є аналіз специфічних психологічних механізмів формування процесів віктимізації та вияву зв’язків між несприятливими факторами що обумовлюють схильність до віктимізації та розвитку віктимної поведінки особистості. Проведений нами аналіз літературних джерел показав, що у всьому світі рівень насильства по відношенню до жінок, у тому числі сексуальне насильство, нанесення каліцтв, примусових шлюбів і торгівлі жінками залишається неприйнятно високим. Показано, що сексуальна злочинність детермінується не тільки біологічними, а й соціальними факторами, що включають умови виховання і соціалізації особистості, особистісну характеристику і поведінку жертв сексуальних злочинів, ступінь віктимності яких значно перевищує ступінь віктимності жертв будь-яких інших злочинних посягань. Виявлено, что основними факторами віктимізації є процеси втрати особистістю своєї соціальної ідентичності, процеси індивідуалізації, а також сукупність зовнішніх і внутрішніх факторів, які обумовлюють особистісну схильність жінок до перетворення їх в жертву сексуального насильства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Процик, Л. С. "АНАЛІЗ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗМІСТУ СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА ЩОДО ДІТЕЙ ЯК СОЦІАЛЬНОЇ ДЕСТРУКЦІЇ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 2 (6 вересня 2023): 39–44. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2023.2.7.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано психологічний зміст сексуального насильства щодо дітей як соціальної деструкції. Детально розглянуто особливості захисту дітей від сексуального насильства як на міжнародному рівні загалом, так і в Україні зокрема. Проведено соціально-правовий аналіз проблеми сексуального насильства щодо дітей. Акцентовано увагу на складності опису статистичних даних сексуального насильства щодо дітей, особливо в умовах війни та військових конфліктів. Проаналізовано найпоширеніші причини сексуального насильства стосовно дітей (порушення моральних і етичних норм, злочинність, девіантність, розлади поведінки, проблеми у виховання, соціально-економічні фактори, культурні фактори, комунікаційні проблеми), а також розглянуто різні форми його прояву (фізичне сексуальне насильство, невідповідність сексуальним потребам дитини, емоційне сексуальне насильство, сексуальне домагання, експлуатація дитини для сексуальних цілей). Окрема увага приділена особливостям сексуального насильства над дітьми в цифровому середовищі. Досліджено різні поведінкові, психологічні та соціальні проблеми, які виникають у розвитку дітей залежно від віку та тяжкості сексуального насильства, якому вони підлягали. Також зауважено, що процес розслідування випадків сексуального насильства щодо дітей є надзвичайно складним, який часто стикається з численними проблемами. Зазначено на важливості профілактики сексуального насильства щодо дітей та наголошено на необхідності реалізації відповідних заходів. Таким чином, розкрито широкий спектр аспектів, пов’язаних із сексуальним насильством щодо дітей, надаючи детальний аналіз психологічного змісту цього проблематичного явища. На основі проведеного аналізу в статті рекомендується активне впровадження профілактичних заходів, спрямованих на запобігання сексуальному насильству щодо дітей. Важливо враховувати особливості різних вікових груп та проблеми, пов’язані зі ступенем тяжкості насильства. Попереджувальні програми, освітні кампанії, підвищення обізнаності громадськості та підтримка постраждалих є лише кількома з численних шляхів вирішення цієї проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Асєєва, Юлія Олександрівна, та Наталя Вячеславівна Захарченко. "ВПЛИВ ЧИННИКІВ НА ПСИХОСЕКСУАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ МОЛОДІ". Ментальне здоров'я, № 3 (8 листопада 2024): 3–8. https://doi.org/10.32782/3041-2005/2024-3-1.

Full text
Abstract:
У статті визначено вплив чинників на формування сексуальної культури молоді та їх психосексуальне виховання. Ключовим елементом у формуванні статевої культури молоді є сексуальна освіта, яка передбачає надання відповідної віку, точної та повної інформації про різні аспекти статевого життя. Автори вважають, що основна мета такого виховання – сприяти гармонійному психосексуальному розвитку, що містить статеву самосвідомість, статево-рольову поведінку, психосексуальну орієнтацію, сексуальну мотивацію, а також ставлення до спілкування з протилежною статтю, шлюбу та сімейних відносин. Це, зі свого боку, сприятиме формуванню високої сексуальної культури. Дослідження базується на аналізі підходів відомих психологів, як-от М. Вовканич, П. Зімбардо, О. Сечейко, Ю. Кашпур, Н. Коломбе, Л. Кравченко, Д. Логвінова, Л. Ляпіна, Н. Токарева, Н. Пелих, Л. Понтон, К. Фопель, Д. Хафнер та інші, які розглядають психосексуальний розвиток як складний процес сексуального становлення, на який впливає сукупність психологічних, сексуальних, соціальних та біологічних факторів. Біологічний аспект цього процесу виокремлюють для детальнішого вивчення в межах соматостатевого розвитку. У статті підкреслюється, що психосексуальний розвиток зосереджено на психологічних, сексуальних і соціальних чинниках. Авторами акцентовано на необхідності системного комплексного підходу до вивчення ставлення дорослих до сексуальної освіти молоді та розробці відповідних методологічних рекомендацій. Усе це вимагає підготовки висококваліфікованих спеціалістів: педагогів, психологів і медичних працівників, які повинні володіти низкою важливих якостей. Вони мають бути добре обізнаними у всіх питаннях, пов’язаних зі статтю; глибоко розуміти міжособистісні стосунки молоді та їх психологію; уміти доступно й невимушено обговорювати емоційні аспекти життя; бути вільними від стереотипів щодо статевих питань; мати комунікаційні навички та вміти викликати довіру в молоді; приймати сексуальність без упереджень як природне явище. Це дасть змогу створити ефективні стратегії для включення сексуальної освіти в навчальні програми та забезпечити необхідну підтримку й розуміння з боку дорослих.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

РОГОЖИНА, Оксана. "СЕКСУАЛЬНА ОСВІТА ШКОЛЯРІВ ЯК НАУКОВА ПРОБЛЕМА". Acta Paedagogica Volynienses, № 3 (27 жовтня 2021): 241–47. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2021.3.35.

Full text
Abstract:
Ще донедавна питання сексуальної освіти школярів не було настільки актуальним, як сьогодні. На це є свої причини: по-перше, акселерація, що прискорила статеве дозрівання; по-друге, великий потік різноманітної пози- тивної і негативної інформації; по-третє, природна дитяча допитливість. Вже протягом тривалого часу залишається насущною проблемою необізнаність батьків, вчителів, виклада- чів у питаннях, пов’язаних із сексуальною освітою підростаючого покоління. Більшість молодих людей, спираю- чись на інформацію про особливості статевого життя, яку отримують від однолітків або з різних матеріалів, орієнтованих на дорослих, можуть наробити багато помилок у своєму юному віці, які негативно відбивати- муться не тільки на стані їхнього здоров’я, але й на подальшому житті та благополуччі. Серед основних про- блем, які вказують на дефіцит знань із питання, є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується збільшенням кількості штучного переривання вагітності, можливістю інфікування інфекція- ми, які передаються статевим шляхом та появою серед молодих дівчат матерів-одиначок. Аналіз зарубіжної та вітчизняної психолого-педагогічної літератури засвідчує наявність різних підходів до проблеми сексуальної освіти школярів, що пов’язано насамперед з низьким рівнем обізнаності дорослих з цих питань. Досліджено, що сексуальну освіту науковці трактують у вузькому та широкому його розумінні. Так, у більш вузькому значенні сексуальна освіта акцентує на фізіологічних і біологічних особливостях статей, про- блемах статевого життя, в тому числі запобіганню випадковій вагітності і досягненню безпечного статево- го задоволення. Однак більшість вживають поняття «сексуальна освіта» у широкому його трактуванні ще і формування культури почуттів, гуманного ставлення до протилежної статі, підготовку до шлюбу і сімейного життя, відповідальність. Проаналізувавши сучасний стан дослідження проблеми сексуальної освіти школярів у вітчизняній та зару- біжній педагогічній думці, було встановлено, що дослідники заклали методологічне підґрунтя та розкрили загальнотеоретичні питання статей, статевого виховання, сексуальної освіти, частково висвітлили проблеми професійної готовності вчителів до здійснення сексуальної освіти учнів. У статті здійснено огляд наукової літератури та проаналізовано теоретичні основи сексуальної освіти шко- лярів в працях вітчизняних та зарубіжних науковців. Розкрито сутність поняття «сексуальна освіта» та різні підходи до його трактування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

СПІРІНА, Тетяна, та Сніжана НЕСТЕРЕНКО. "СОЦІАЛЬНА ПРОФІЛАКТИКА НАСИЛЬСТВА ЩОДО ДІТЕЙ У СІМ’Ї". Humanitas, № 3 (11 жовтня 2023): 112–17. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2023.3.15.

Full text
Abstract:
На жаль насильство у сім’ї досить розповсюджене, незалежно від соціального статусу, фінансових можливостей, соціокультурних, економічних, політичних аспектів, сексуальної орієнтації. Дуже багато дітей, потерпаючи від насильства у сім’ї, навіть не знають, що кривдник порушує закон. Важливо вміти розпізнати насильство, а найголовніше знати, як від нього захиститися. Насильство в сім’ї щодо дітей від інших агресивних актів відрізняється тим, що це не є поодиноким випадком, ці дії повторюються регулярно та систематично. Більше того, ці діяння здійснюються у взаємовідносинах між близькими людьми (батьки й діти, інші родичі та дітьми). Насильство в сім’ї може мати різні види і форми, але наслідки насильства в сім’ї для дитини завжди несуть в собі серйозні збитки для здоров’я і розвитку дитини. У статті автори визначають типи насильства у сім’ї щодо дітей й наголошують на таких видах сімейного насильства щодо дітей, як от: фізичне, сексуальне, економічне, психологічне та окреслюють особливості первинної профілактики насильства у сім’ї, зазначаються наближені та віддалені наслідки насильства у сім’ї щодо дітей. Досить складно провести чітку межу між формами насильства в сім’ї щодо дітей. Наприклад, одні науковці відносять позбавлення сну до психологічного насильства, інші дослідники наголошують на фізичному. Зазначено, що насильство у сім’ї щодо дітей може проявлятися через нанесення тілесних ушкоджень; сексуальні дії; погрози, залякування; економічну залежність. Всі перераховані види поведінки можуть існувати в будь- якому поєднанні та проявлятися епізодично, постійно, протягом певного часу. Причинами прояву насильства в українських родинах є: психологічні чинники (психічні розлади, високий рівень агресії, власний негативний досвід дитинства, низька самооцінка осіб); соціальні чинники (стереотипність уявлень про ролі в сім’ї та виховання дітей, високий рівень алкоголізації населення, поширення наркоманії): економічні чинники (зниження рівня життя значної частини населення, безробіття, соціально-побутова невлаштованість).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Shved, Olha. "Sexual education of children and adolescents. When to start?" Social pedagogy: theory and practice, no. 4 (2024): 43–50. https://doi.org/10.12958/1817-3764-2024-4-43-50.

Full text
Abstract:
Sexual education should be started, as experts say, from the age of 1.5 years old. Sexuality, sexual relations, falling in love, love are part of every person’s life, children and adolescents should be prepared for this. It is important for children to know how to maintain reproductive health, how to build relationships correctly, what dangers sexual relations pose, how to protect yourself from unwanted infections and other negative phenomena. Children develop biologically earlier and, unfortunately, we cannot stop early sexual relations, but the sexual experience of adolescents often ends in abortion, as evidenced by the data presented in the article, so sexual education is necessary. The purpose of the article is to familiarize teachers, social pedagogues, and parents with the possibilities of introducing children to the sexual sphere. How to talk about it, who should talk about it, and when? The article presents a detailed interview with a well-known specialist in the field of sexual education, who provides useful recommendations for adults who can influence children and adolescents and should be involved in education at different age intervals. The article describes the author’s own experience in working on the topic of preserving reproductive health and sexual education of young people. In Ukraine, the Ministry of Education and Science has approved many textbooks for children and adolescents of different ages, which are reviewed by the author in this article, and teachers who are involved in this topic are advised to choose the best ones from the large number of proposed ones if they want to cover this topic. In addition, there are specialists who work in this field and offer their services in education, but such offers should be treated with caution and only qualified and certified ones should be chosen. The study used content analysis of secondary school textbooks, interviews with 4 teachers and 2 experts.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Молотокас, Антоніна Андріївна, та Аліна Сергіївна Проскурня. "СЕКСУАЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ". Scientific Bulletin of Kherson State University Series Psychological Sciences, № 1 (1 квітня 2024): 5–9. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2312-3206/2024-1-1.

Full text
Abstract:
Мета. Метою статті є вивчення обізнаності українців у питаннях, що стосуються статевого виховання та сексуальної освіти. Це має велике значення, оскільки надає молодим людям знання та навички, необхідні для сексуального здоров’я протягом усього життя. Це вчить їх здоровим стосункам, обґрунтованому ухваленню рішень, критичному мисленню та любові до себе. Комплексна сексуальна освіта (КСО) пов’язана з багатьма перевагами, серед яких запобігання небажаній вагітності, інфекціям, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та будь-якому типу насильства або дискримінації. Це також сприяє повазі до сексуальної варіативності, інклюзивності та розвитку навичок позитивного спілкування. Методи. У процесі емпіричного дослідження нами створено й апробовано анкету, що мала на меті визначити ставлення до сексуальної освіти в Україні. В опитуванні взяли участь 330 осіб із різних областей України. Результати. Визначено, що, попри наявні виклики, більшість людей підтримує комплексну сексуальну освіту, оскільки вона надає необхідні інструменти для ухвалення обґрунтованих рішень, розвитку здорових стосунків і підтримки сексуального здоров’я. Висновки. Сексуальна освіта в Україні стикається зі значними викликами. Становище комплексної сексуальної освіти в Україні, подібно до багатьох інших країн, може бути предметом обговорення та розглядатись із різних позицій. Деякі з основних викликів, які можуть існувати в цьому контексті, такі: консервативні переконання, відсутність єдиної програми, брак інформації та підготовки фахівців, соціокультурні відмінності, вплив релігійних спільнот тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кравець, Володимир, та Світлана Кравець. "ПРОБЛЕМИ СПІВПРАЦІ СІМ’Ї ТА ШКОЛИ У СЕКСУАЛЬНІЙ СОЦІАЛІЗАЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ". ГРААЛЬ НАУКИ, № 7 (5 вересня 2021): 244–57. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.08.2021.045.

Full text
Abstract:
В статті зроблено порівняльний аналіз співпраці сім’ї та школи.в Україні та зарубіжжі з питань сексуальної соціалізації учнівської молоді. Сформульовані вимоги до організації сексуальної освіти та статевого виховання школярів різної вікової категорії. Охарактеризовано обсяг бажаних знань учнів зі сексуальної проблематики. Визначено основні завдання сім’ї та школи в сексуальній соціалізації дітей, показано шляхи їх співпраці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Тищенко, Анна Дмитрівна. "ДОМАГАННЯ ДИТИНИ ДЛЯ СЕКСУАЛЬНИХ ЦІЛЕЙ: ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ’ЄКТА СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія юридична), № 2 (1 липня 2024): 91–97. http://dx.doi.org/10.32782/2311-8040/2024-2-13.

Full text
Abstract:
Актуальність обраної теми наукового дослідження підтверджується загостренням проблеми сексуальних злочинів проти дітей, що становить серйозну загрозу для їх фізичного та психічного здоров'я. Крім того, недостатнє розуміння суспільством і правоохоронними органами цієї проблеми створює потребу в подальших наукових дослідженнях з метою розроблення ефективних стратегій протидії. Стаття присвячена розгляду ознак суб’єкту злочину, передбаченого ст. 156-1 Кримінального кодексу України, – «Домагання дитини для сексуальних цілей». Констатовано, що за чинним кримінальним законом суб’єктом злочину домагання дитини для сексуальних цілей є фізична, осудна особа, незалежно від статі, що досягла 18 років. Чинний кримінальний закон не диференціює кримінальну відповідальність за такі домагання залежно від ознак суб’єкта. У той же час, вчинення такого роду діянь особами, які беруть участь у вихованні дітей чи піклуванні про них, за ступенем суспільної небезпечності суттєво відрізняються від домагань, вчинених «загальними» суб’єктами. Тому обґрунтовується пропозиція про доповнення ст. 156-1 Кримінального кодексу України кваліфікуючою ознакою «вчинення дій членом сім’ї чи близьким родичем, або особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього» (та закріплення цієї кваліфікуючої ознаки у частині 4 ст. 156-1). І оскільки суспільна небезпека вчинення дій, закріплених в санкції статті 156-1 Кримінального кодексу України, членом сім’ї чи близьким родичем, або особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього набагато вище, ніж вчинення аналогічних дій «загальним» суб’єктом злочину та з метою запобігання повторного вчинення таких дій в подальшому, пропонується значно збільшити строк позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю особі, яку визнано винною у вчинені такого злочину, на яку було покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Майковська, В. О. "ПРОБЛЕМАТИКА ПУБЕРТАТНОСТІ НА ПРИКЛАДІ П’ЄСИ ФРАНКА ВЕДЕКІНДА «ПРОБУДЖЕННЯ ВЕСНИ»". Nova fìlologìâ, № 82 (10 серпня 2021): 123–27. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-82-20.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості пубертатного періоду підлітків і проблеми виховання на початку ХХ століття. Молодь перебуває в особливо крихкій фазі свого розвитку, вона шукає свою сексуальну ідентичність, філософствує про Бога та світ. У цей період життя підлітки дуже сприйнятливі до негативних впливів і рішень дорослого світу, від яких вони залежні. Психологічна експертиза біологічних і фізичних змін, проблеми статевого дозрівання, пробудження сексуальності й бурхливих інстинктів відображено в німецькій драматургії. З кінця ХІХ століття й початку нового тисячоліття уявлення про підлітка з його проблемами в літературі постійно змінюється. Навіть у ХХІ столітті проблематика переходить від покоління до покоління, від теми до теми, молоді доводиться вести власну боротьбу зі світом дорослих. Суспільні зміни, соціальні та сексуальні революції, а також природне формування поколінь впливають з плином часу на розуміння юності. Оскільки людина завжди була залежна від навколишнього середовища та свого оточення, не дивно, що молода людина, яка ще розвивається й шукає свою ідентичність, особливо відкрита й вразлива до зовнішніх впливів. Тому саме кінець дитинства та перехід до дорослого життя, тобто фази підліткового та юнацького віку, стають однією із центральних тем літератури. «Дитинна трагедія» Франка Ведекінда «Пробудження весни» стала першим твором у німецькій літературі, у якому здійснюється аналіз психології підлітків і висвітлюються проблеми шкільного та сімейного виховання. Автор критикує умови й неправильну практику виховання в школах і батьківських домах, які з острахом чекали на питання дітей і відповідали на них приховуванням і замовчуванням реальності. Ф. Ведекінд зображує в драмі про статеве дозрівання й сексуальність жорстку буржуазну мораль і контраст між природою та суспільними інститутами, структурами дискурсу того часу. У статті розглядаються основні конфлікти й сюжетні лінії твору: конфлікт батьків і дітей; конфлікт між моральними уявленнями та інстинктами підлітків, які відкривають у собі сексуальність; конфлікт між індивідуальними схильностями й потребами юнаків і шкільною системою, яка придушує будь-які прояви індивідуального.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Сексуальне виховання"

1

Кудояр, Леонід Михайлович, Леонид Михайлович Кудояр, Leonid Mykhailovych Kudoiar та А. В. Стрелец. "Исследование отношения студентов к вопросам любви и сексуальности". Thesis, Изд-во СумГУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17224.

Full text
Abstract:
Результаты анкетирования показали целесообразность развития знаний о любви и сексе в молодежной среде и необходимость дополнительного полового воспитания студентов. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17224
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Сексуальне виховання"

1

Дороніна, Т. О. Конференція із сексуальної педагогіки 1930 р.: до питання про першоджерела гендерної педагогіки. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3050.

Full text
Abstract:
У статті з позицій сучасної гендерної теорії розглянуто матеріали конференції із сексуальної педагогіки, що відбулася у 1930 р. Аналіз текстів доповідей учасників конференції свідчить, що представлені матеріали можуть бути уведені до джерельної бази сучасного гендерно спрямованого історико-педагогічного дослідження, оскільки доводять, зародження ідеї гендерної рівності в радянській освіті 30-х рр. ХХ ст., що дає підстави для порушення питання про перенесення нижньої межі формування засад гендерної педагогіки у вітчизняній освіті та виховання до першої чверті ХХ ст.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!