Academic literature on the topic 'Статистична безпека'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Статистична безпека.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Статистична безпека"

1

Новіков, Олег. "КРИМІНОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ ВИМІРЮВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ В УКРАЇНІ". Scientific works of National Aviation University. Series: Law Journal "Air and Space Law" 3, № 60 (2021): 31–37. http://dx.doi.org/10.18372/2307-9061.60.15949.

Full text
Abstract:
Мета: встановлення сучасного стану та тенденцій динаміки кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту в Україні на підставі офіційних статистичних даних. Методологічну основу дослідження склали як загальнонаукові, так і специфічні статистичні методи пізнання (зокрема: статистичне спостереження, зведення і групування даних, абсолютні і відносні показники, табличний і графічний методи тощо). Результати: найбільша кількість кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту виявляється у м. Києві, Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Київській та Львівській областях, а найменше – у Луганській, Чернігівській, Тернопільській, Кіровоградській та Хмельницькій областях. За останні 5 років фіксується негативна динаміка досліджуваних кримінальних правопорушень. Обговорення: автор наголошує на необхідності проведення кримінологічних досліджень латентності кримінальних правопорушень проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Калініченко, Євгеній Володимирович. "ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА БЕЗПЕКА СУДНОПЛАВСТВА: ТОЧКИ ПОЄДНАННЯ ТА РОЗБІЖНОСТІ". Vodnij transport, № 2(43) (27 березня 2025): 97–103. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2025.2.43.07.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються основні аспекти підвищення енергоефективності судноплавства та її вплив на безпеку морських перевезень. Аналізуються міжнародні регуляторні стандарти, ключові точки поєднання та розбіжності між енергоефективністю та безпекою, а також визначаються порогові значення, за якими переваги енергоефективності можуть негативно впливати на безпеку судноплавства. Представлені статистичні дані щодо зниження викидів парникових газів, економії пального та їхнього зв’язку із безпекою експлуатації суден. Аналіз даних свідчить про значний позитивний вплив міжнародних стандартів на скорочення викидів та підвищення енергоефективності. Водночас впровадження нових технологій потребує значних інвестицій, що може бути фінансово обтяжливим для судновласників. Розглянуто взаємозв’язок між енергоефективністю та безпекою судноплавства, а також критичні моменти, коли підвищення енергоефективності може призводити до небажаних наслідків для експлуатації суден. Виявлено, що хоча заходи з оптимізації витрат пального мають значний позитивний екологічний та економічний ефект, вони можуть створювати додаткові ризики, такі як зниження маневреності, збільшення часу реагування екіпажу на аварійні ситуації та підвищення вразливості до погодних умов. Отримано розуміння, що майбутні дослідження мають бути спрямовані на розробку збалансованих підходів до регулювання швидкості, конструкції корпусів та використання альтернативних джерел енергії, щоб забезпечити не лише економію ресурсів, а й високий рівень безпеки морських перевезень. Підвищення енергоефективності не лише сприяє економії пального та зменшенню викидів парникових газів, але й суттєво покращує рівень безпеки судноплавства. Комплексне впровадження енергоефективних технологій дозволяє знизити ризики технічних відмов, підвищити надійність навігаційних систем та забезпечити більш комфортні умови роботи для екіпажу. Отже, оптимізація енергоефективності не може бути самоціллю, а має враховувати ризики для безпеки, які виникають при перевищенні певних порогових значень. Ключові слова: енергоефективність, судноплавство, безпека, альтернативні джерела енергії, міжнародні стандарти, викиди СО2
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кваша, С. М., О. М. Павленко, В. Л. Вакуленко та М. А. Мороз. "ОСОБЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІАЦІЇ ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ ЗА СОЦІАЛЬНИМИ ГРУПАМИ НАСЕЛЕННЯ В НИНІШНІХ УМОВАХ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 19 (29 березня 2024): 62–68. http://dx.doi.org/10.32782/2708-0366/2024.19.7.

Full text
Abstract:
Продовольча безпека держави є одним із важливих аспектів її розвитку, що забезпечує економічну та національну безпеку. Наразі розроблено систему індикаторів, які слугують основними показниками, які засвідчують рівень продовольчої безпеки кожної окремої держави. Отже, стаття присвячена аналізу особливостей одного з важливих індикаторів продовольчої безпеки країни – диференціації вартості харчування за соціальними групами населення. Стаття заснована на аналізі статистичних даних та теоретичних досліджень, які дали можливість всебічно розкрити тему дослідження. Спершу проаналізовано теоретичні основи індикатора 5 продовольчої безпеки та його методологію розрахунку. Встановлено значення цього показника та те, які суспільні явища та процеси він може продемонструвати. Шляхом аналізу статистичних даних визначено динаміку співвідношення між рівнем витрат різних і протилежних за рівнем доходів соціальних груп, рівень витрат на продукти харчування для різних соціальних груп за рівнем доходів. Проведено розрахунок показника диференціації вартості харчування за соціальними групами населення України за період 2017-2021 рр. На основі опитувань встановлено можливий сучасний стан показника (станом на 2022-2024 р.) за відсутності достовірних статистичних даних за період воєнного часу. Згідно з проведеним дослідженням визначено негативний стан сучасної продовольчої безпеки України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Співак, М. В. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ГАРАНТІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ". Kyiv Law Journal, № 3 (31 жовтня 2023): 132–38. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.3.19.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є наукове осмислення поняття та системи адміністративно-правових гарантій забезпечення безпеки поліцейського. Актуальність дослідження зумовлена реальними проблемами професійної безпеки поліцейського, яка на сучасному етапі розвитку суспільства характеризується гострими взаємопов’язаними суперечностями – між вимогами щодо забезпечення безпеки професійного середовища як чинника соціально-політичної та національної безпеки і реальним станом функціонування професійної сфери, що не забезпечує такої безпеки. Розглянуто і проаналізовано підхід до особистої безпеки поліцейського у основних нормативно-правових актах. Визначені правові проблеми гарантії особистої безпеки. Наведена статистика та конкретні функції безпеки: аналіз, прогнозування, з’ясування причин, попередження, зниження, послаблення, нейтралізація, припинення, локалізація, протидія усунення загроз, що виникають у процесі здійснення службової діяльності поліцейського. Сфокусовано увагу на множинності визначень поняття «безпека поліцейського» у працях вчених і його відсутність у нормативній площині. Визначено, що право поліцейського на безпеку – це право на такі умови життєдіяльності, при яких існує дієва система гарантій, що забезпечує практичну можливість реалізації прав, виконання обов’язків та задоволення потреб. Встановлено, що метою забезпечення безпеки поліцейського у службовій діяльності є комплексний і системний вплив на потенційні та реальні загрози, що дасть можливість поліцейському успішно функціонувати в нестабільних зовнішніх та внутрішніх умовах, а також зниження та нейтралізація ризик-факторів, що безпосередньо впливають на службово-професійну підготовку. Зроблені висновки про доцільність нормативного закріплення поняття «особиста безпека поліцейського» та системи заходів, спрямованих на забезпечення особистої безпеки в законах та підзаконних актах, а також зміни словесних конструкцій, у частині доповнення їх словом «поліцейський» таким чином нормативно закріпивши право останнього на безпеку в усих випадках передбачених законодавцем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бочковий, Олексій Васильович, та Андрій Миколайович Ханькевич. "ДО ПИТАННЯ ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ НА ПІДСТАВІ ОФІЦІЙНОЇ СТАТИСТИКИ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ". Пропілеї права та безпеки, № 1 (2 лютого 2023): 69–73. http://dx.doi.org/10.32620/pls.2022.1.09.

Full text
Abstract:
В статті йдеться річ про формування та вплив офіційних статистичних показників кримінальної протиправності на прийняття тактичних і стратегічних управлінських рішень у сфері забезпечення громадської безпеки. Звертається увага на те, що формальний підхід до кримінальної статистичної звітності не дозволяє використовувати її як об’єктивний показник під час оцінки реального стану речей у тій чи іншій сфері протидії кримінальної протиправності чи охорони публічного порядку, що у підсумку становить загрозу громадській безпеці України. Перекручування уявлення про реальний стан речей, сформований на підставі недостовірних статистичних даних, призводить до реагування державних органів не на ті аспекти, які дійсно потребують уваги, в результаті чого впусту витрачається велика кількість людських та фінансових ресурсів, час – а сфери громадської безпеки, які дійсно потребують реагування держави, залишаються без підтримки. Для вирішення проблеми авторами підтримується та пропонується ідея більш широкого використання у статистичних підрахунках сучасних інформаційно-аналітичних технологій, що не залежатимуть від людського фактору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кобилянський, Олександр, та Софія Дембіцька. "ФОРМУВАННЯ КУЛЬТУРИ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ ФАХІВЦІВ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ". Professional Pedagogics 2, № 25 (2022): 138–46. http://dx.doi.org/10.32835/2707-3092.2022.25.138-146.

Full text
Abstract:
Актуальність: низька мотивація щодо підвищення безпеки праці не тільки у роботодавців, а й у самих працівників, недостатня інформованість персоналу організацій про професійні ризики, пов’язані з виконанням трудових функцій, ставить питання цілеспрямованого формування культури безпеки праці у студентів вищих навчальних закладів. Мета: проаналізувати особливості формування культури безпеки майбутніх фахівців в процесі навчання у ЗВО, на підставі теоретичних напрацювань та проведеного пілотного експерименту розробити напрями забезпечення ефективності вивчення працеохоронних дисциплін. Методи: теоретичні (аналіз і синтез, абстрагування та ідеалізація, узагальнення, індукція й дедукція, аналогія); емпіричні (вивчення літератури, спостереження, бесіда, опитування, вивчення результатів освітньої діяльності і узагальнення педагогічного досвіду, експеримент); статистичні (методи опрацювання статистичних даних, критерій χ2 Пірсона). Результати: встановлено, що культура безпеки праці фахівця є відкритою системою, розвиток якої залежить від наявних теоретичних знань, отриманих під час навчання та усвідомлення значущості безпеки для фахової діяльності. Визначено чинники формування культури безпеки праці та запропоновано напрямки вдосконалення навчального процесу з охорони праці в процесі фахової підготовки. Висновки: отримано статистично значущі результати, які підтверджують висунуту гіпотезу. Встановлено, що вирішення проблеми формування культури безпеки праці майбутніх фахівців технічних спеціальностей в процесі фахової підготовки можливе лише за умови перетворення студента з пасивного споживача готових знань у активного дослідника. Перспективами подальшого дослідження вважаємо розробку методичних засад формування культури безпеки праці із врахуванням особливостей професійної підготовки майбутніх фахівців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zhulai, T. S., I. A. Zupanets, S. K. Shebeko, N. P. Bezugla та S. M. Zimin. "ЕФЕКТИВНІСТЬ І ПЕРЕНОСИМІСТЬ ЕНІСАМІУМУ ЙОДИДУ НАЗАЛЬНОГО СПРЕЮ: РЕЗУЛЬТАТИ ДОКЛІНІЧНИХ ТА КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ". Medical and Clinical Chemistry, № 1 (30 квітня 2020): 73–82. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2020.v.i1.11059.

Full text
Abstract:
Вступ. Існують відмінності в підходах до лікування гострого риносинуситу залежно від його провідних клінічних симптомів, зокрема назальної обструкції та лицьового болю. На АТ “Фармак” (Україна) було розроблено новий назальний спрей з водним розчином Енісаміуму Йодиду (ЕнЙ) – оригінальну лікарську форму відомої фармацевтичної речовини.
 Мета дослідження – визначити ефективність Енісаміуму Йодиду при лікуванні гострого риносинуситу і його переносимість/безпеку.
 Методи дослідження. Об’єктом дослідження став ЕнЙ (назальний спрей) 10 мг/мл. Як референтний препарат в експериментальній частині роботи було використано BNO-101 під торговою назвою “Sinupret®”. Експериментальний риносинусит відтворено на 24-х кролях (4 дослідні групи по 6 кролів у кожній) у 1-й день дослідження. З 15-ї доби тварини отримували протягом 10-ти діб препарати: 0,9 % фізіологічний розчин (0,1 мл інтраназально) – у групах інтактного контролю та контрольної патології (1-й і 2-й групах відповідно), ЕнЙ (назальний спрей) (0,1 мл інтраназально) – у 3-й групі та BNO-101 (25 мг/мл інтрагастрально) – у 4-й групі. Оцінювали результати лікування на 25-ту добу (лабораторне спостереження, результати аналізу периферичної крові). Клінічну частину роботи проведено у вигляді одноцентрового, рандомізованого, подвійного сліпого, плацебо-контрольованого клінічного дослідження з ескалацією дози – вивчення локальної переносимості та безпеки (I фаза) різних доз нового лікарського препарату ЕнЙ (назального спрею) 10 мг/мл за участю здорових добровольців.
 Результати й обговорення. На тлі розвитку експериментального риносинуситу за рахунок місцевої дії ЕнЙ (назальний спрей) достовірно позитивно впливав на перебіг патології. Аналіз статистичних даних локальної переносимості свідчить про те, що він не поступався плацебо за показниками “локальна переносимість” та “безпека”, а всі встановлені відмінності були статистично незначущими.
 Висновки. Отримані результати доклінічного дослідження показали, що, за даними лабораторних спостережень та гематологічних аналізів, Енісаміум Йодид чинить позитивний вплив на перебіг експериментального риносинуситу і при цьому за рівнем активності не поступається препарату порівняння BNO-101. Аналіз статистичних даних клінічного дослідження свідчить про добру переносимість/безпеку використання Енісаміуму Йодиду (назального спрею) 10 мг/мл.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kalashnikova, L. V. "Соціально-філософські витоки становлення концепту безпеки у протосоціології". Науково-теоретичний альманах "Грані" 19, № 9(137) (2016): 6. http://dx.doi.org/10.15421/171672.

Full text
Abstract:
Соціально-філософські витоки розуміння сутності поняття безпеки пов’язані з пануванням різних наукових картин світ. В епоху античності існуючі підходи суттєво різнилися, адже безпеку визначали як найвищу цінність держави, закон, або ж розглядали як можливість задоволення потреб функціонування особистості, а потім і всього суспільства в цілому. У працях середньовічних мислителів вона ототожнювалася з атрибутами божественного провидіння, виступаючи однією з функцій віросповідання. Для філософських ідей цих історичних епох характерні відсутність безпосереднього пізнавального інтересу до осмислення безпеки суспільства. Механістичне пізнання світу дозволило у період середньовіччя, Відродження та Нового часу виділити принципи безпечної взаємодії людини з природою, соціальним середовищем, внаслідок чого відбулося усвідомлення аналізу сутності механізмів гарантування безпеки у суспільств, державі. В епоху Просвітництва в межах статистичної наукової картини світу безпека розглядалася як баланс між системами й підсистемами, які, маючи приналежність до людського буття, визначають характер взаємозалежності безпечного існування людини та суспільства. Аналіз становлення теорії безпеки є необхідною умовою для формування уявлень про наукові принципи управління системою безпеки, усвідомлення яких дасть можливість забезпечити безпечне існування особистості, ефективне функціонування суспільства та держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Osaulenko, О. H. "Координація національної статистичної системи в контексті інформаційної безпеки". Scientific Bulletin of the National Academy of Statistics, Accounting and Audit, № 4 (20 грудня 2017): 7–12. http://dx.doi.org/10.31767/nasoa.4.2017.01.

Full text
Abstract:
В статті обґрунтовано необхідність побудови в країні національної статистичної системи (НСС) для забезпечення координації статистичних робіт. На основі систем- ного підходу надано визначення НСС, розкрито передумови створення і розвитку НСС, підкреслено роль державної політики координації в організації статистичної діяльності в межах НСС, наведено основні задачі єдиної національної політики з координації статистичної діяльності. Висвітлено різні аспекти функціонування НСС, обґрунтовано необхідність створення Національної статистичної комісії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Липкань, Андрій. "СТАТИСТИЧНА ОЦІНКА МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ЗАГРОЗ ЕКОНОМІЧНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ В УМОВАХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ". Збірник наукових праць Державного податкового університету, № 1 (30 травня 2024): 42–47. http://dx.doi.org/10.32782/2617-5940.1.2024.6.

Full text
Abstract:
Російсько-українська війна не лише порушила територіальну цілісність і стабільність України, але й суттєво впливає на макроекономічний ландшафт, продукуючи серйозні загрози економічній безпеці, що призводять до значних економічних втрат. Мета дослідження. Мета дослідження полягає у статистичному оцінюванні впливу макроекономічних загроз економічній безпеці України на її реальний економічний розвиток в умовах російсько-української війни. Методи дослідження/методологія. У статті використано такі методи дослідження, як емпіричний, ретроспективний, порівняльний, графічний, регресійний і статистичний аналіз. Результати. У ході проведеного дослідження виявлено, що макроекономічні загрози економічній безпеці під час російсько-української війни суттєво загострилися і негативно впливають на стан національної економіки України особливо під час повномасштабного вторгнення що спричинило безпрецедентний річний економічний спад –28,8 % реального ВВП. Запропоновано періодизацію динаміки індексу фізичного обсягу ВВП (можна вважати показником динаміки реального ВВП) упродовж 1991–2023 рр., в межах якої виокремлено основних чотири періоди: стагнацію перехідного періоду від адміністративно-командної до ринкової економіки (1991–1999); економічне зростання під час ринкової трансформації національної економіки України (2000–2008); Велику Рецесію і пострецесійне сповільнення (2009–2013); російсько-українську війна та коронакризу (2014–2023). Обґрунтовано і доведено статистичну значущість впливу на індекс фізичного обсягу ВВП макроекономічних загроз економічній безпеці, зокрема підвищення рівня безробіття (за методологією МОП) з еластичністю ВВП –3,6 %; сповільнення темпів економічного зростання у порівнянні з країнами, що розвиваються з еластичністю ВВП +1 %; зростання індексу споживчих цін з еластичністю ВВП –0,7 %. Оригінальність/цінність дослідження. Цінність проведеного дослідження полягає у тому, що запропоновано універсальний алгоритм статистичної оцінки загроз економічній безпеці на розвиток національної економіки, який можна використовувати для будь-якої функціональної складової національної безпеки. Перспективами подальших досліджень автора є оцінювання впливу на економічний розвиток України в умовах воєнного стану виробничих, інвестиційно-інноваційних, демографічних, енергетичних, продовольчих, соціальних та фінансових загроз економічній безпеці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Статистична безпека"

1

Баняс, Богдан Миронович, та Bohdan Banias. "Методи формування псевдовипадкових чисел в криптографічних засобах захисту банківських інформаційних систем". Master's thesis, ТНТУ, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36740.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка до магістерської дипломної роботи: 109с., 34 рис., 6 табл., 70 джерел.<br>Об’єктом дослідження є процес формування псевдовипадкових чисел в криптографічних засобах захисту банківських інформаційних систем. Предметом дослідження є метод формування псевдовипадкових чисел на основі надлишкових блокових кодів в криптографічних засобах захисту банківських інформаційних систем. Метою роботи є підвищення стійкості криптографічних засобів захисту банківських інформаційних систем на основі використання методів формування псевдовипадкових чисел. Методами розробки обрано: при аналізі методів і алгоритмів генерації псевдовипадкових чисел використані методи теорії захисту інформації. При дослідженні статистичної безпеки та оцінці швидкодії генерації псевдовипадкових чисел на основі надлишкових блокових кодів використані методи математичної статистики. В результаті роботи проведено аналіз сучасних методів формування псевдовипадкових чисел, розглянуто вдосконалений метод формування псевдовипадкових чисел на основі на основі надлишкових блокових кодів, проведено дослідження статистичної безпеки розглянутого генератора та приведені можливі варіанти його практичного використання.<br>The object of the research is the process of generating random numbers of cryptographic protection of bank information systems. The research object is the method of generating random numbers based on block codes in excess of cryptographic protection of bank information systems. The purpose of work is to improve the stability of cryptographic protection of bank information systems through the use of methods of generating random numbers. As the development method were chosen: the analysis methods and algorithms to generate random numbers used methods of the theory of information security. A study of statistical assessment of safety and performance generation of random numbers based on redundant block codes used methods of mathematical statistics. The result of work are the analysis of modern methods of generating random numbers, is considered an improved method of forming the basis of random numbers based on redundant block codes, a study of statistical safety reporting generator and given options for its practical use.<br>ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ І СКОРОЧЕНЬ…8 ВСТУП...9 РОЗДІЛ 1. АНАЛІЗ ВІДОМИХ МЕТОДІВ ФОРМУВАННЯ ПСЕВДОВИПАДКОВИХ ЧИСЕЛ У КРИПТОГРАФІЧНИХ ЗАСОБАХ ЗАХИСТУ БАНКІВСЬКИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ...12 1.1. Дослідження прикладних питань теорії захисту інформації, пов'язаних з формуванням псевдовипадкових чисел...12 1.2. Обґрунтування критеріїв та показників ефективності генераторів псевдовипадкових чисел ...20 1.3. Дослідження відомих методів формування псевдовипадкових чисел у криптографічних засобах захисту банківських інформаційних систем ...25 1.4. Дослідження ефективності генераторів псевдовипадкових чисел на основі надлишкових блокових кодів, обґрунтування вибору напрямку досліджень і постановка наукової задачі ...34 РОЗДІЛ 2. РОЗРОБКА МЕТОДУ ФОРМУВАННЯ ПСЕВДОВИПАДКОВИХ ЧИСЕЛ НА ОСНОВІ НАДЛИШКОВИХ БЛОКОВИХ КОДІВ...37 2.1. Основні положення алгебраїчної теорії надлишкового кодування і формулювання теоретико – складного завдання декодування випадкового коду...37 2.2. Розробка методу формування псевдовипадкових чисел на основі надлишкових блокових кодів...48 2.3. Розробка обчислювальних алгоритмів формування псевдовипадкових чисел на основі надлишкових блокових кодів...58 РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА ПРОГРАМНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНЕРАТОРА ПСЕВДОВИПАДКОВИХ ЧИСЕЛ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ...71 3.1. Розробка програмної реалізації генератора псевдовипадкових чисел на основі надлишкових блокових кодів ...71 3.2. Експериментальне дослідження статистичної безпеки розробленого генератора за методикою NIST STS і порівняльні дослідження з відомими генераторами ...77 3.3. Експериментальна оцінка швидкодії розробленої програмної реалізації та порівняльні дослідження з програмними реалізаціями відомих генераторів…81 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…88 4.1. Охорона праці...88 4.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях…93 ВИСНОВКИ…97 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…99 ДОДАТОК А…106 ДОДАТОК Б …110 ДОДАТОК В …117
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єзерська, А. О. "Статистичне дослідження показників екологічної безпеки України". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Yezerska.pdf.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні та методологічні аспекти статистичного дослідження рівня екологічної безпеки екосистем Проаналізовано сучасний стан рівня забруднення атмосферного повітря України; досліджено регіональну структуру та дано оцінку диференціації регіонів України за обсягом викидів забруднюючих речовин в атмосферу; проаналізовано динаміку, напрями та ефективність витрат на заходи з охорони атмосферного повітря; побудувано трендову модель і зроблено прогноз рівня забруднення атмосферного повітря України на період до 2023 року. Запропоновано вдосконалити системи статистичної звітності в сфері охорони навколишнього середовища відповідно до міжнародних вимог.<br>The work deals with the theoretical aspects and methodological aspects of statistical assessment of the level of ecological safety of ecosystems. Author analysis the current state of the level of air pollution in Ukraine; the regional structure is studied and the estimation of differentiation of regions of Ukraine on volume of emissions of polluting substances in the atmosphere is given; the dynamics, directions and efficiency of expenses for measures for protection of atmospheric air are analyzed; a trend model was built and a forecast of the level of air pollution in Ukraine for the period up to 2023 was made. It is proposed to improve the statistical reporting systems in the field of environmental protection in accordance with international requirements.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тютюник, В. В., В. Д. Калугін, М. В. Кустов, Ігор Юрійович Чернявський, О. А. Лєвтєров та Т. Х. Агазаде. "Науково-технічні напрямки розвитку підсистем комплексної системи моніторингу, попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій та мінімізації їх наслідків в Україні". Thesis, Херсонська державна морська академія, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36723.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Книш, І. Б., та В. В. Карабин. "Еклого-геохімічна оцінка порід терикону шахти Червоноградська Львівсько-Волинського кам’яновугільного басейну". Thesis, ДКЗ України, 2016. http://hdl.handle.net/123456789/3146.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мельник, С. А. "Порівняльний аналіз екологічного стану регіонів України". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Melnuk.pdf.

Full text
Abstract:
оступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретичні та методологічні питання щодо статистичної оцінки стану та охорони водних ресурсів та атмосферного повітря, проведено порівняльний аналіз основних показників на рівні окремих регіонів. А саме: сутність і функції статистики навколишнього середовища, система показників Проведено аналіз ефективності використання капітальних інвестицій та поточних витрат, що спрямовані на охорону навколишнього середовища.<br>The paper considers theoretical and methodological issues related to statistical assessment of the state and protection of water resources and air, a comparative analysis of key indicators at the level of individual regions. Namely: the essence and functions of environmental statistics, the system of indicators The analysis of the efficiency of capital investment and current expenditures aimed at environmental protection.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Статистична безпека"

1

Кошова, Світлана, та Зоряна Гбур. НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ РОЗВИТКУ КОСМІЧНОЇ ГАЛУЗІ. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/nbchprkg-book.2021.

Full text
Abstract:
У навчальному посібнику проаналізовано основні механізми державного регулювання космічної галузі, їх вплив на національну безпеку держави, основні аналітичні висновки та статистичний аналіз за останні 10 років, а також значення та роль розвитку космічної галузі в контексті європейської інтеграції України. Для фахівців – практиків сфери державного управління, публічного управління та адміністрування, національної безпеки та міжнародних відносин, науковців, студентів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться розвитком наукової думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

I International Scientific and Practical Conference «EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES». Cambridge Data Science LTD & European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.

Full text
Abstract:
Том 1: Економічна теорія, макро- та регіональна економіка; Підприємництво, торгівля та сфера обслуговування; Фінанси та банківська справа; оподаткування, облік і аудит; Маркетингова та логістична діяльність; Менеджмент, публічне управління та адміністрування; Cоціальна робота та соціальне забезпечення; Міжнародні відносини; Право та міжнародне право; Воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону; Пожежна та цивільна безпека; Біологія та біотехнології. Том 2: Аграрні науки та продовольство; Ветеринарні науки; Хімія, хімічна та біоінженерія; Харчове виробництво та технології; Технологій легкої та деревообробної промисловості; Загальна механіка та механічна інженерія; Енергетика та енергетичне машинобудування; Екологія та технології захисту навколишнього середовища; Комп'ютерна та програмна інженерія; Системний аналіз, моделювання та оптимізація; Електроніка та телекомунікації; Транспорт та транспортні технології; Фізико-математичні науки; Соціологія та статистика; Філологія та журналістика. Том 3: Філософія та політологія; Релігієзнавство та богослов’я; Педагогіка та освіта; Психологія та психіатрія; Медичні науки та громадське здоров’я. Том 4: Медичні науки та громадське здоров’я; Фармація та фармакотерапія; Історія, археологія та культурологія; Архітектура та будівництво; Культура та мистецтво; Географія та геологія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Статистична безпека"

1

Tkachenko, P. "Criminal legal and criminological characteristics of violation of the statutory rules of relationship between military services exclusively." In Theoretical and practical aspects of development of legal knowledge national security and physical education of citizens (1st ed ). Primedia eLaunch LLC, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/tpadlknspec.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Військова злочинність є загрозою національної безпеки України. Статистична інформація щодо поширення злочинів проти встановленого порядку несення або проходження військової служби не є задовільною, а отже потребує детального вивчення із застосуванням в подальшому ефективних заходів орієнтовних на поліпшення статистики. Станом на сьогодення, можливо виокремити групу військових злочинів, котрі є провідними за кількістю скоєних, такими є, зокрема, самовільне залишення військової частини або місця служби, дезертирство, ухилення від військової служби, викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем, порушення статутних правил вартової служби чи патрулювання, недбале ставлення до військової служби. Всі перераховані вище кримінальні правопорушення є загрозою національній безпеці. Але не слід забувати про порушення котрі мають місце в середині військового колективу. Таким порушенням є злочин, передбачений ст. 406 Кримінального кодексу України. Порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості. Саме з цього злочину починається дисбаланс правосвідомості військовослужбовців. Даний злочин є доволі популярним серед рядового, сержантського та старшинського складу, ще з давніх часів, так звана «дідівщина» посідала провідне місце в неформальних відносинах солдатів. Ця «традиція» залишається популярною й по сьогодні але першочергово являє собою кримінальне правопорушення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чиркова, Ю. Л., та Ю. М. Ванькович. "ПРОБЛЕМИ ТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ: НАЯВНІ МАСШТАБИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ ВПЛИВУ НА ЕКОНОМІЧНУ БЕЗПЕКУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-7.

Full text
Abstract:
У роботі розкрито сутність та основні наслідки поглиблення тінізаційнихтенденцій в економіці України. За результатами узагальненого вивчення інформаційно-статистичної бази відстежено постійні коливання у кількості та структурі вітчизняних суб’єктів господарювання різних розмірів та організаційно-правових форм функціонування із чітко вираженим трендом до скорочення. Обґрунтовано, що така нестабільність зумовлена реакцією на все нові вкрай несприятливі соціально-економічні обставини, в яких уже кілька років змушені працювати суб’єкти господарювання. Це і штовхає їх до активногопошуку шляхів мінімізації втрат, привабливим серед яких помилково видається виведення діяльності підприємства «в тінь», тобто за межі офіційного правового поля. Проаналізовано масштаби тіньової економіки із застосуванням різних методів Міністерства економ іки України, на базі чого сформовано індикаторно-критеріальне підґрунтя для встановлення рівня втрат від тінізації економічної діяльності суб’єктів господарювання в розрізі податкових втрат консолідованого бюджету держави (від недоотриманих доходів) та втрат фондів соціального страхування внаслідок приховування реального рівня заробітних плат. В підсумку, ідентифіковано основні перешкоди на шляху швидкої та ефективної детінізації бізнесу в нашій державі, подолання яких виступатиме запорукою успішної інтеграції національного господарства України у європейський економічний простір, в межах якого відбувається перманентна боротьба із будь-якими проявами неформальних економічних відносин на усіх рівнях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чудик, Андрій, та Дар'я Ванюк. "УНІФІКАЦІЯ МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ФІЗИЧНОГО ВПЛИВУ (СИЛИ) У РІЗНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-ОПЕРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІЗ УРАХУВАННЯМ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ". У Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.04.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему розвитку та удосконалення рукопашної підготовки (техніки та тактики застосування заходів фізичного впливу, сили) майбутніми офіцерами-правоохоронцями інституцій сектору безпеки і оборони України у різних умовах службово-оперативної діяльності. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (моніторингу Інтернет-ресурсів), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано педагогічну (змістово-функціональну) модель формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) в системі спеціальної фізичної підготовки (із урахуванням карантинних обмежень) до дій у різних умовах службово-бойової (оперативної) діяльності. У вище зазначеній педагогічній моделі інтегровано: цільовий блок (мета, завдання, підходи, компоненти готовності, педагогічні умови), організаційно-змістовий блок (навчально-методичне забезпечення, інтерактивні методи навчання, кадрове забезпечення), результативно-оцінний блок (критерії, кваліфікаційні рівні, методики, методи, засоби, способи форми). Під час дослідження були використані наступні методи: абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу) тощо. Відповідно до результатів емпіричного дослідження встановлено, що результати отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних контрольної (Кг) та експериментальної (Ег) груп зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Результати контрольного тестування показали, що в процесі проведеної експериментальної роботи збільшилась кількість курсантів із вищим рівнем готовності до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності в Ег на 8 %, тоді як у Кг на 2 %, відмінного рівня збільшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, доброго рівня зменшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, чисельність курсантів задовільного рівня готовності зменшилась: в Ег на 8 %, тоді як у Кг – на 6 %. Слід зауважити, що незадовільний рівень сформованості навичок застосування заходів фізичного впливу (сили) у курсантів, як Ег, так і Кг не помічено. Крім цього, експериментально перевірені педагогічні умови формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності. Достовірність отриманих результатів підтверджена методами перевірки за допомогою критерію χ2. Результати дослідження впроваджені у практику спеціальної фізичної підготовки курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Статистична безпека"

1

Мельник, Юрій Борисович, та Анатолій Володимирович Стаднік. Психологічна трансформаційна гра «My Dao» як ефективний метод роботи психолога. KRPOCH, 2020. http://dx.doi.org/10.26697/preprint.melnyk.stadnik.1.2020.

Full text
Abstract:
Вступ: Психологи мають володіти широким арсеналом сучасних ефективних методів психологічної практики. Все більш затребуваними стають психологічні трансформаційні ігри, які мають великий потенціал щодо розв’язання широкого кола проблем, пов’язаних з психічним здоров’ям клієнтів. Мета дослідження: дослідити ефективність авторської методики психологічної трансформаційної гри “My Dao” за діагностикою ціннісних орієнтацій Шварца. Матеріали та методи: Учасниками дослідження були 134 особи, серед них 75 чоловіків та 59 жінок віком 17-35 років. Контрольну групу склали 126 особи, серед них 69 чоловіків та 57 жінок віком 18-30 років. За допомогою модуля SPSS Statistics здійснювались розрахунки значень для досліджуваної і контрольної груп. Отримані результати доводять статистичну значимість у значимість. Результати: Найбільша значущість впливу авторської гри на учасників спостерігається на рівні нормативних ідеалів: традиції, конформності, безпеки, гедонізму та універсалізму. Це свідчить про певну зміну їх у бік збільшення гармонії і стабільності, а також зменшення смиренності, прийняття своєї долі. На рівні індивідуальних пріоритетів спостерігається збільшення гедонізму, влади та стимуляції, що вказує на зростання ролі задоволення, успішності, амбітності, прагнення до новизни та глибоких переживань. Отримані високі показники універсалізму, гедонізму, самостійності та конформності вказують на зростання розуміння, терпимості, насолоди життям, самоконтролю, самоврядування, самодисципліни і ввічливості в учасників гри. Висновки: Використання в психологічній практиці трансформаційної гри “My Dao” є ефективним психотерапевтичним методом, який впливає на ціннісні орієнтації учасників, зміну самооцінки і мотивації, розкриття їхніх особистісних ресурсів для вирішення проблем і подальшого розвитку. Ця методика є достатньо універсальною за віковою категорією учасників і за можливістю вирішення психологічних проблем. Ключові слова: психологічна трансформаційна гра, ціннісні орієнтації, мотивація, діагностика, інструментарій, психологічні проблеми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!