Academic literature on the topic 'Транспорт річковий'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Транспорт річковий.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Транспорт річковий"

1

Volokhov, O. O., та O. V. Shcherbina. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ РІЧКОВОГО ТРАНСПОРТУ В УКРАЇНІ". Transport development, № 2(21) (29 серпня 2024): 51–61. http://dx.doi.org/10.33082/td.2024.2-21.05.

Full text
Abstract:
Вступ. Річковий транспорт відіграє важливу роль у транспортній системі України, проте ще потрібно докласти більших зусиль для реалізації його потенціалу. У зв'язку зі змінами в геополітичній та економічній ситуації на регіональному рівні стратегічне планування розвитку річкового транспорту стає актуальним завданням для України. Роботу присвячено дослідженню проблем і перспектив розвитку річкового транспорту в Україні з метою виявлення шляхів підвищення його ефективності та конкурентоспроможності. Проаналізовано основні чинники, що впливають на розвиток річкового транспорту, включаючи економічні та технологічні аспекти. Мета. Основною метою є аналіз поточного стану річкового транспорту в Україні, виявлення його ключових проблем та перспектив розвитку, чинників, що впливають на розвиток річкового транспорту в країні, визначення конкретних заходів щодо вдосконалення системи доставки вантажів. Результати. Аналіз поточного стану річкових перевезень в Україні показав, що серйозними перешкодами для їх розвитку (окрім політичної ситуації) є наявність слабкої інфраструктури, неефективне управління та нестабільне законодавство. Проте виявлено потенціал для подальшого вдосконалення цього виду транспорту, зокрема шляхом поповнення флоту баржевими суднами, упровадження ефективних управлінських практик та стимулювання інвестицій. Висновки. На основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що річковий транспорт має значний потенціал для подальшого розвитку в Україні. Проте для досягнення цього необхідні системні зміни в інфраструктурі та організації перевезень. За відсутності адекватних заходів цей вид транспорту ризикує залишатися невикористаним, тим самим утрачаючи можливості для забезпечення економічного зростання та сталого розвитку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сьомін, О. А., І. Г. Генералова, О. М. Коломієць та О. В. Бажак. "АНАЛІЗ МАТЕМАТИЧНОГО АПАРАТУ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ОБЛАДНАННЯ ЗАСОБІВ РІЧКОВОГО ТА МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ". Vodnij transport, № 3(31) (10 грудня 2020): 46–54. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.05.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано математичного апарату прогнозування технічного стану обладнання засобів річкового та морського транспорту для підвищення експлуатаційних характеристик. Запропоновано загальну модель процесу експлуатації суднового обладнання річкового та морського транспорту, яка базується на ідеї прогнозуючого контролю індивідуальної надійності зразка суднового обладнання. Ця ідея дозволяє реалізувати зазначену модель в умовах експлуатації судна при мінімумі діагностичних даних визначаючи параметри випадкового процесу у точках контролю та забезпечуючи мінімум середнього квадрата похибки наближення у проміжках між цими точками. Формалізацію процесу експлуатації суднового обладнання річкового та морського транспорту пропонується скласти з послідовного вирішення наступних завдань: аналіз впливу надійності елементів на надійність зразка обладнання; визначення якнайкращої стратегії обслуговування елементів зразка обладнання на основі прогнозування поведінки їх параметрів;визначення оптимальних індивідуальних регламентів проведення операцій обслуговування;визначення складу операцій і кількості комплексних видів обслуговування (ремонту);визначення оптимальних регламентів проведення комплексних видів обслуговування і оцінка ефективності процесу експлуатації. Ключові слова: формалізація, процес, експлуатація, суднове обладнання, річковий та морськи1 транспорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Калініченко, Євгеній Володимирович, Анна Дмитрівна Бойко та Євген Євгенович Постников. "МЕТОД ОЦІНКИ УЗАГАЛЬНЕНОГО РИЗИКУ ВИНИКНЕННЯ АВАРІЙНИХ МОРСЬКИХ ПОДІЙ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ СУДНОПЛАВСТВА". Vodnij transport, № 2(36) (12 лютого 2023): 20–29. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2023.2.36.02.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто метод оцінки узагальненого ризику виникнення аварійних морських подій у системі управління безпекою судноплавства, який враховує найскладнішікласи аварійних морських подій (дуже серйозні аварії, серйозні аварії), типи чинників, що впливають на безпеку судноплавства. У методі визначаються прийнятні та неприйнятні ризики для кожної аварійної морської події з використанням криволінійної трапеції прийнятного ризику. За допомогою такої трапеції можливо підвищити точність оцінки узагальненого ризику виникнення аварійних морських подій з використанням морського та річкового транспорту. При цьому обґрунтована гіпотеза про розподіл аварійних морських подій за законом Пуассона на статистичних даних щодо дуже серйозних морських аварій, серйозних аварій, морських інцидентів та інцидентів для морського та річкового транспорту за період з 2006 по 2021 роки. Аналіз показав, що для водного транспорту для дуже серйозних та серйозних аварій немає підстави відкинути нульову гіпотезу про розподіл генеральної сукупності за законом Пуассона. Виконано формальне представлення ризику виникнення аварійних морських подій з урахуванням чинників, що впливають на безпеку судноплавства, та очікуваного середнього збитку. Ризики, що використовуються в роботі, для кожного водного транспорту (морського, річкового) розглядаються як за класами аварійних морських подій (дуже серйозні аварії, серйозні аварії), так і за типами чинників, що впливають на безпеку самого судна, людини, навколишньогосередовища і вантажу.Ключові слова: метод, ризик, аварійна морська подія, морський та річковий транспорт, ризик, збиток, ймовірність, чинник, система управління безпекою судноплавства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бойко, Анна Дмитрівна. "ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКА У БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИХ ЕКІПАЖАХ МОРСЬКОЇ ІНДУСТРІЇ". Vodnij transport, № 3(41) (24 грудня 2024): 234–38. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.3.41.26.

Full text
Abstract:
Сучасна морська індустрія є однією з найбільш міжнародних галузей, де відбувається тісна взаємодія між людьми різних національностей, культур, мов та гендерів. У контексті глобалізації і сучасних тенденцій розвитку морської сфери важливу роль відіграє гендерна політика в екіпажах, яка стає все більш актуальною через підвищену увагу до прав людини, рівності та інклюзивності. У цьому контексті особливо важливо забезпечити рівність між чоловіками і жінками на борту, усуваючи стереотипи та створюючи умови для продуктивної співпраці. Ключові слова: морська індустрія, гендерна політика, алгоритм, безпека, морська сфера, безпека на морі, професійна кваліфікація, безпека судноплавства, безпека плавання, морський та річковий транспорт, екіпаж, освіта, наставництво, культура, стать, судно, судноводіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юрченко, Є. М., та С. М. Голубєва. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ВАРІАНТІВ ПОБУДОВИ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИЛОВИХ УСТАНОВОК НА ВОДНОМУ ТРАНСПОРТІ". Vodnij transport, № 1(42) (3 січня 2025): 156–65. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2025.1.42.19.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз технологічних альтернатив для електричних суден та електричних рушійних систем у сфері водного транспорту. Мета роботи досягається шляхом виконання аналізу технологічних альтернатив для суден із застосуванням електричних силових установок. Наведена чітка класифікація технологічних альтернативних джерел енергії для експлуатації електричних суден. В якості таких альтернативних варіантів силових установок розглянуті були акумулятори, відновлювані джерела енергії, виробництво паливних елементів, а також електричні системи з виробництвом енергії від двигунів внутрішнього згоряння та акумуляторів. Огляд номенклатури існуючих і діючих суден дозволив виявити основні характеристики різних суден. Більшість комерційних суден, пропонованих промисловістю, призначені для експлуатації в морі. Доведено, що у сучасних умовах впровадження невеликих електричних суден на судноплавних водних шляхах з відстанню між акумуляторною інфраструктурою понад 50миль може бути важко реалізовуваним завданням. Силові установки, які повністю залежать від акумуляторів, складні в реалізації, оскільки автономність обмежена, а відстані між доками перевищують їх запас хода. Деякі судноплавні водні шляхи розташовані в районах з ускладненим доступом до електроенергії через географічні умови. Основним науковим результатом, одержаним у статті, є висновок, що гібридна система при теперішньому рівні розвитку транспортної галузі й інфраструктури є найкращою технологічною альтернативою для електричних суден. Ця система підвищує ефективність за рахунок впровадження електричних силових установок та акумуляторів, зменшує викиди за рахунок використання відновлюваної енергії та підтримує автономію за рахунок використання викопних ресурсів. Дана альтернатива є короткостроковим рішенням енергетичного переходу у водному транспорті. Ключові слова: енергоефективність, екологічність, електротранспорт, силова електроніка, морський та річковий транспорт, суднові енергетичні установки, діагностування, ефективна потужність, передача потужності, судновий дизель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Краснова, Ю. "Правові засади визначення джерел та об’єктів шкідливого впливу водного транспорту України на довкілля". Юридичний вісник, № 3 (5 жовтня 2020): 86–94. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.1908.

Full text
Abstract:
У статті акцентується увага на особливостях впливу водного тран-спорту на довкілля шляхом право-вого визначення екологічно шкід-ливих джерел та об’єктів водного транспорту. На підставі аналізу сучасного нормативно-правового регулювання екологічної безпеки на водному транспорті з’ясовано, що сфера небезпечного впливу водно-го транспорту на довкілля досить розгалужена і включає в себе такі види діяльності (джерела):1) будівництво, реконструк-ція, реставрація, капітальний ремонт морських і річкових портів, пристаней для завантаження і розвантаження (за винятком при-станей паромних переправ); 2) використання, зберігання та транспортування шкідливих (небезпечних) речовин, небезпечних вантажів; 3) використання спеціальних технічних засобів, необхідних при експлуатації морських і річкових суден, які призводять до утворен-ня фізичних (електромагнітних, іонізуючих) впливів – радіоцентри; 4) скидання небезпечних від-ходів.Встановлено, що шкідливі впли-ви на водному транспорті ство-рюються об’єктами, якими висту-пають: 1) небезпечні речовини, відходи, вантажі, які використо-вуються, утворюються або тран-спортуються морськими та річко-вими суднами; 2) морські та річкові судна; 3) об’єкти інфраструктури водного транспорту. Правове регулювання таких видів діяльності має здійснювати-ся в межах механізму правового забезпечення екологічної безпеки, який визначається як сукупність державно-правових засобів, спря-мованих на регулювання діяльно-сті, спроможної посилювати рівень екологічної безпеки, попередження погіршень екологічної обстановки та виникнення небезпеки для насе-лення й природних систем, локалі-зацію виявів екологічної небезпеки. Автор доходить висновку, що сучасне вітчизняне законодавство про водний транспорт потребує удосконалення шляхом закріплення прямих правових норм про джерела та об’єкти шкідливого впливу на довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Romanchuk, S. V. "River Transport as an Instrument for the Development of Logistics System in Ukraine." Business Inform 11, no. 514 (2020): 158–64. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-11-158-164.

Full text
Abstract:
The present stage of development of society is characterized by extremely high rates of reproducing processes, dynamics of business relations and high level of requirements for the efficiency of solving current problems. The article examines the composition and prospects of the logistics system in Ukraine, analyzes the strategic directions of its development. The potential of river transportation in Ukraine, its present-time status and role in the transport and logistics system are covered. Some programs for the development of the transport system and its integration into the international space, their prospects and the reality of implementation are analyzed. The main risks for sustainable development and ways of their leveling with the help of infrastructural elements are defined. The focus is set on the main problems of both the entire logistics complex and the river transportation segment, the directions of their overcoming are singled out. For the purposes of the research, with the river routes are included the immediate shipping routes (i.e. rivers and canals), infrastructure objects (ports, gateways, docks, ship repair plants, etc.) and fleet (river vessels, tugs, barges and vessels of the river-sea type). The groups of measures for the development of river transport are singled out on the basis of potential sources of their financing. The components of economic efficiency of river transport development and ways of achieving such efficiency are substantiated. The river transport of Ukraine is the most environmentally friendly, energy efficient and can provide low self-cost of transportation. In the context of perspective increase in prices for both road and rail transportation, river transport can become the reserve that can keep the cost of transportation within the country at the current level. Particular attention is paid to the development of river ports of Ukraine as promising logistics centers. Specific instruments and measures to develop the relevant segment of river logistics and ensure their efficiency have been formulated. One of these key instruments, according to the author, be the automation of the processes of management and organization of river transportation, which will help maximize their efficiency.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Romanchuk, S. V. "River Transport as an Instrument for the Development of Logistics System in Ukraine." Business Inform 11, no. 514 (2020): 158–64. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-11-158-164.

Full text
Abstract:
The present stage of development of society is characterized by extremely high rates of reproducing processes, dynamics of business relations and high level of requirements for the efficiency of solving current problems. The article examines the composition and prospects of the logistics system in Ukraine, analyzes the strategic directions of its development. The potential of river transportation in Ukraine, its present-time status and role in the transport and logistics system are covered. Some programs for the development of the transport system and its integration into the international space, their prospects and the reality of implementation are analyzed. The main risks for sustainable development and ways of their leveling with the help of infrastructural elements are defined. The focus is set on the main problems of both the entire logistics complex and the river transportation segment, the directions of their overcoming are singled out. For the purposes of the research, with the river routes are included the immediate shipping routes (i.e. rivers and canals), infrastructure objects (ports, gateways, docks, ship repair plants, etc.) and fleet (river vessels, tugs, barges and vessels of the river-sea type). The groups of measures for the development of river transport are singled out on the basis of potential sources of their financing. The components of economic efficiency of river transport development and ways of achieving such efficiency are substantiated. The river transport of Ukraine is the most environmentally friendly, energy efficient and can provide low self-cost of transportation. In the context of perspective increase in prices for both road and rail transportation, river transport can become the reserve that can keep the cost of transportation within the country at the current level. Particular attention is paid to the development of river ports of Ukraine as promising logistics centers. Specific instruments and measures to develop the relevant segment of river logistics and ensure their efficiency have been formulated. One of these key instruments, according to the author, be the automation of the processes of management and organization of river transportation, which will help maximize their efficiency.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Комлєва, Тетяна, Сергій Крамський та Олег Захарченко. "ЕКОНОМІЧНИЙ ВИМІР ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ ІНФРАСТРУКТУРОЮ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ В УМОВАХ ТУРБУЛЕНТНОСТІ В УКРАЇНІ". Сталий розвиток економіки, № 1 (52) (26 лютого 2025): 180–87. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-52-25.

Full text
Abstract:
Сьогодні водний транспорт і логістика у період військового стану в України, як економічна інфраструктура є специфічною галуззю української економіки і задіяна в процесах спільного економічно-технологічного виробництва в усіх секторах економіки. Зокрема, сектор водного транспорту в Україні включає в себе комплекс річкових і морських портів та економічної інфраструктури. Тому інфраструктура водного транспорту має забезпечувати необхідні умови для кожного транспортного сектору на всіх цих управлінських рівнях. Належна транспортна інфраструктура гарантує певний економічний рівень транспортних послуг з точки зору вартості, часу, якості та безпеки. Крім того, враховуючи важливість транзитних перевезень для національної економіки, транспортна інфраструктура повинна забезпечувати сприятливі умови для залучення логістичних перевезень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Горбань, А. В., І. І. Довгаль, С. І. Крижановська та Андрій Найденов. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОГНОЗУВАННЯ СТАНУ СУДНОВОГО ОБЛАДНАННЯ РІЧКОВОГО ТА МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ". Vodnij transport, № 3(31) (10 грудня 2020): 55–66. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.06.

Full text
Abstract:
Основне протиріччя, яке лежить в основі наукових досліджень у напрямку підвищення ефективності експлуатації засобів річкового та морського транспорту, полягає, з одного боку, у необхідності підвищення технічної готовності суднового обладнання до використання за призначенням та безвідмовності його функціонування. З іншого боку, намагання максимального здешевлення транспортних перевезень, призводить до зменшення кількості контрольних заходів, спрощення їх процедури. У такому аспекті, розроблення нових методів технічної експлуатації обладнання на основі застосування сучасних автоматизованих процедур визначення періодичності та обсягу діагностування є актуальним. Отже, вирішенню підлягає актуальне науково-прикладне завдання щодо розроблення процедури визначення доцільних термінів технічного діагностування суднового обладнання при на основі прогнозування технічного стану обладнання. Наведені результати моделювання підтверджують адекватність моделі процесу експлуатації суднового обладнання річкового та морського транспорту, яка базується на ідеї прогнозуючого контролю індивідуальної надійності зразка суднового обладнання на основі канонічного розкладання випадкового процесу з урахуванням похибок апріорних вимірювань, що дозволяє реалізувати зазначену модель в умовах експлуатації судна при мінімумі діагностичних даних точно визначаючи випадковий процес у точках контролю та забезпечуючи мінімум середнього квадрата похибки наближення у проміжках між цими точками Неповнота апріорної інформації може знизити точність прогнозування, або взагалі зробити неможливим прогнозування стану суднового обладнання. У такому випадку постає необхідність врахування неповноти інформації контролю у процедурі вирішення задачі прогнозування, а також оцінки її впливу на точність одержаних результатів. У статті розглянуто особливості вирішення задачі прогнозування поза межами апріорного знання процесу, а саме практичний приклад індивідуального прогнозування зміни зазору штоку та направляючої втулки клапана на основі лінійного канонічного подання скалярного апостеріорного процесу на області, не охопленій статистикою, тобто поза межами апріорного знання процесу Ключові слова: апріорне знання процесу, канонічне розкладання випадкового процесу, прогнозуючий контроль, індивідуальна надійність, модель, річковий та морський транспорт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Транспорт річковий"

1

Дудка, А. "Транспортна система Полтавщини в XIX столітті". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/15459.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Транспорт річковий"

1

Морський і річковий транспорт: Т. 4. 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дранчук, С. М., О. І. Зарицька та О. В. Кочетков. Моніторинг процесів та штучний інтелект. Одеський національний морський університет, 2023. http://dx.doi.org/10.47049/onmu-2023-np8.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник для підготовки магістрів спеціальності 271 «Річковий та морський транспорт», спеціалізації 271.03 «Експлуатація суднового електрообладнання і засобів автоматики». Одеса: Одеський національний морський університет, 2023 – 133 с.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!