Academic literature on the topic 'Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)"

1

Kamińska, Alfreda. "Programy pomocowe Unii Europejskiej jako źródło finansowania rozwoju i konkurencyjności sektora małych i średnich przedsiębiorstw." Barometr Regionalny. Analizy i Prognozy, no. 2 (20) (July 22, 2010): 51–63. http://dx.doi.org/10.56583/br.1373.

Full text
Abstract:
Artykuł przedstawia programy pomocowe Unii Europejskiej kierowane do małych i średnich przedsiębiorstw , ze szczególnym uwzględnieniem pomocy dla MŚP regionu lubelskiego. Sektor MŚP charakteryzuje się posiadaniem ograniczonych zasobów finansowych, które determinują funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw. Jednocześnie występują liczne trudności w pozyskaniu środków zewnętrznych przez MŚP, w tym kredytów bankowych i pożyczek. Stąd wynika ogromna rola programów unijnych oraz wszelkich form wsparcia rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. W oparciu o przeprowadzone badania można stwierdzić, że wykorzystanie przez polskie małe i średnie przedsiębiorstwa środków unijnych sprzyja zwiększeniu konkurencyjności przedsiębiorstw na jednolitym rynku europejskim.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kamińska, Alfreda. "Wpływ instytucji otoczenia biznesu na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w regionie lubelskim." Barometr Regionalny. Analizy i Prognozy, no. 1 (23) (May 5, 2011): 53–65. http://dx.doi.org/10.56583/br.1349.

Full text
Abstract:
W dobie gospodarki opartej na wiedzy konieczna jest współpraca sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z firmami oferującymi pomoc doradczą, szkoleniową, informacyjną, wsparcie przy wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii. W artykule zaprezentowano potencjał instytucji otoczenia biznesu (IOB) w regionie lubelskim oraz zakres świadczonych przez nie usług na rzecz sektora MŚP. Analiza dostępnych danych oraz wyniki badań własnych wskazały na ograniczony zakres współpracy małych i średnich przedsiębiorstw regionu lubelskiego z instytucjami otoczenia biznesu charakteryzującymi się mniejszą aktywnością w porównaniu do średniej krajowej, niewystarczającą dostępnością oraz niewłaściwym zakresem oferty. Jednocześnie wykazano występowanie współzależności pomiędzy poziomem współpracy małych i średnich przedsiębiorstw z instytucjami otoczenia biznesu a rozwojem przedsiębiorstw . Zweryfikowano hipotezę mówiącą, iż jednym z istotnych ograniczeń rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w regionie lubelskim jest niewystarczające wsparcie instytucji otoczenia biznesu. W oparciu o wyniki badań sformułowano wnioski i rekomendacje dotyczące podjęcia pożądanych zmian w działalności instytucji otoczenia biznesu w regionie lubelskim oraz określono spodziewane efekty tych zmian w postaci rozwoju MŚP i poprawy potencjału gospodarczego woj. lubelskiego.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Wielgus, Grzegorz. "Rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce." Studies of the Industrial Geography Commission of the Polish Geographical Society 8 (January 1, 2006): 127–38. http://dx.doi.org/10.24917/20801653.8.12.

Full text
Abstract:
Na początku lat 70. w Europie, a w Stanach Zjednoczonych nieco wcześniej, dostrzeżono zalety małej i średniej przedsiębiorczości (MSP) oraz jej rolę w gospodarczym rozwoju państwa. W Stanach Zjednoczonych sektor MSP zyskał miano podstawy całej gospodarki, natomiast Japończycy sektor ten widzą jako element silnie rozwiniętej sieci kooperacji, efektywnie wspierający rozwój dużego przemysłu (Piasecki 1998, s. 101). W naszym kraju dopiero w latach 90. doceniono zalety tego sektora. Rząd podejmując konkretne działania dla wytyczenia drogi rozwoju oraz wsparcia tych poniekąd słabszych uczestników rynku, wdrożył następujące programy: w 1995 r. program „Małe i średnie przedsiębiorstwa w gospodarce”, w 1999 r. „Kierunki działań rządu wobec małych i średnich przedsiębiorstw do 2002” i w 2002 r. „Przede wszystkim przedsiębiorczość”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Szepelska, Alina. "Źródła finansowania działalności gospodarczej kobiet z obszarów wiejskich na przykładzie województwa podlaskiego." Kobieta i Biznes, no. 1-4 (July 19, 2022): 31–36. http://dx.doi.org/10.33119/kib.2016.1-4.4.

Full text
Abstract:
Podmioty gospodarcze niezależnie od wielkości i miejsca prowadzenia działalności potrzebują finansowania. Biorąc pod uwagę fakt, że sektor MŚP ma znaczący udział w tworzeniu PKB, problem finansowania przedsiębiorstw zasługuje na uwagę. Przedsiębiorstwa małe i średnie generują co drugą złotówkę – 47,3% PKB, w tym najmniejsze firmy blisko co trzecią – 29,4% [Raport PARP 2013:13]. Mimo to małe i średnie firmy mają trudności w pozyskiwaniu kapitału, a swoją działalność finansują często ze środków własnych. Z badań Eurobarometru wynika, że przedsiębiorstwa kobiece dostają pożyczki na mniejsze kwoty i na wyższy procent, częściej też niż mężczyźni finansują swoją działalność ze środków własnych: 80% przedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety i 65% przedsiębiorstw prowadzonych przez mężczyzn [Survey of the Observatory of European SMEs 2007]. Celem niniejszego artykułu jest analiza źródeł finansowania działalności gospodarczej małych i średnich przedsiębiorców, w tym prowadzonych przez kobiety, głównie z obszarów wiejskich województwa podlaskiego. Analizy dokonano na podstawie literatury przedmiotu oraz wybranych wyników badań pt. „Przedsiębiorczość kobiet na obszarach wiejskich na przykładzie województwa podlaskiego”, przeprowadzonych w ramach pracy badawczej BDS-7/IP/10/2013 w drugiej połowie 2014 r. (fragment tekstu)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Wasilewski, Rafał R. "Sektor małych i średnich przedsiębiorców a metodyka projektowania aktów normatywnych w prawie polskim." Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny 83, no. 3 (2021): 49–61. http://dx.doi.org/10.14746/rpeis.2021.83.3.4.

Full text
Abstract:
Artykuł w zwięzły sposób prezentuje pojęcie oraz specyfikę sektora MŚP, wskazując, że uwarunkowania prawne mogą stanowić barierę dla tworzenia i rozwoju tego sektora przedsiębiorstw. Na gruncie ustalonych barier prawnych wskazano działania organów unijnych oraz krajowych zmierzające do likwidacji tych barier w kontekście procesu legislacyjnego, np. Small Business Act, Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.). W pracy analizie poddano również przepisy regulujące zasady techniki prawodawczej oraz akty normatywne z obszaru prawa gospodarczego odnoszące się do kwestii metodyki prac legislacyjnych. Wynikiem tych badań jest ustalenie, że w art. 66 ust. 1 pkt 2 oraz art. 68 Prawa przedsiębiorców zaakcentowano szczególną pozycję sektora MŚP i wprowadzono rozwiązania powodujące konieczność uwzględniania specyfiki tych przedsiębiorców na etapie projektowania aktów normatywnych.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Stawicka, Ewa, and Jan Wołoszyn. "Praktyczne podejście przedsiębiorstw sektora MŚP do koncepcji społecznej odpowiedzialności w biznesie." Roczniki Naukowe Ekonomii Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich 100, no. 1 (2013): 44–51. http://dx.doi.org/10.22630/rnr.2013.100.1.4.

Full text
Abstract:
W artykule zaprezentowano wyniki badań nad zagadnieniem społecznej odpowiedzialności w obszarze średnich i małych przedsiębiorstw sektora agrobiznesu z województwa mazowieckiego (próba 137 przedsiębiorstw) na tle rezultatów badań tego zagadnienia w grupie przedsiębiorstw różnych branż z całej Polski (próba 850 przedsiębiorstw). W badaniach zwrócono uwagę na poziom wiedzy przedsiębiorców na temat społecznej odpowiedzialności biznesu oraz na zakres wdrażanych rozwiązań z zakresu CSR. Z badań wynika, że w całym sektorze MŚP ponad 30% badanych przedsiębiorstw zna założenia koncepcji CSR, natomiast w branży agrobiznesu odsetek takich przedsiębiorstw wynosi około 40%. Jeszcze gorzej jest z wdrażaniem zasad CSR do praktyki biznesowej. W branży agrobiznesu tylko 24% badanych ma udokumentowane działania z tego zakresu.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Sadkowski, Wojciech. "Oferta sektora bankowego dla małych i średnich przedsiębiorstw w czasach kryzysu gospodarczego w Polsce." Przedsiębiorczość - Edukacja 9 (December 28, 2013): 93–110. http://dx.doi.org/10.24917/20833296.9.6.

Full text
Abstract:
Podstawą sprawnego funkcjonowania gospodarki jest dobra współpraca przedsiębiorstw z bankami, przynosząca obustronne korzyści dla zainteresowanych podmiotów, mająca szczególnie istotne znaczenie w czasach kryzysu. Sektor MŚP stał się na tyle atrakcyjny, a banki w takim stopniu zainteresowały się obsługą firm z tego sektora, że współpraca na linii bank – przedsiębiorstwo zaczyna przynosić coraz lepsze rezultaty. Jednym z mierników tej współpracy jest wielkość akcji kredytowej banków dla przedsiębiorstw, która w 2011 r. znacząco wzrosła (o 14,2%) w porównaniu z 2010 r. Poznanie specyfiki rynku międzybankowego (w czterech obszarach: prowadzenia rachunku bankowego, udzielania kredytów, wydawania i obsługi kart płatniczych oraz internetowej obsługi klienta) jest gwarancją zrozumienia istoty strategii banków i zależności występujących w polskiej gospodarce między podmiotami kredytującymi, które kreują podaż kredytów, a kredytobiorcami – małymi i średnimi podmiotami, które tworzą prawie 50% PKB oraz dają zatrudnienie dla ponad 2/3 zatrudnionych w Polsce.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Wieloński, Andrzej, and Katarzyna Szmigiel. "Europejskie uwarunkowania rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce." Studies of the Industrial Geography Commission of the Polish Geographical Society 8 (January 1, 2006): 109–14. http://dx.doi.org/10.24917/20801653.8.10.

Full text
Abstract:
Cechą charakterystyczną gospodarki Unii Europejskiej jest znaczący w niej udział sektora małych i średnich przedsiębiorstw – MSP. Przedsiębiorstwa te, w porównaniu z przedsiębiorstwami dużymi, w tym zwłaszcza spółkami akcyjnymi, są słabszymi podmiotami gospodarczymi. Ich znacznie mniejsze możliwości pozyskiwania kapitału i zaawansowanych technologii powodują, że są w dużym stopniu zagrożone upadłością. Jednak dzięki aktywnej polityce wspierania prywatnej przedsiębiorczości liczba nowo powstających przewyższa liczbę tych, którym się nie powiodło (Leśniewski 2003). Polityka ta opiera się na założeniu, że sektor MSP przyczynia się do powstawania klasy średniej, której istnienie jest warunkiem stabilnej demokracji oraz przeciwdziała procesom koncentracji w gospodarce rynkowej i jej monopolizacji, ograniczającym wolny wybór i konkurencję (Ważniewski 2003).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Szuper, Katarzyna. "Narzędzia polityki fiskalnej wspierające innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce." Przegląd Prawno-Ekonomiczny, no. 2 (June 17, 2021): 55–70. http://dx.doi.org/10.31743/ppe.12306.

Full text
Abstract:
Sektor małych i średnich przedsiębiorstw stanowi kluczowy element polskiej gospodarki. W związku z tym głównym celem polityki gospodarczej państwa powinno być podnoszenie potencjału innowacyjnego MSP. Kluczową rolę w tym zakresie odgrywają narzędzia polityki fiskalnej, takie jak dotacje, ulga B+R, Innovation Box i zamówienia publiczne. Duże znaczenie dla finansowania działań innowacyjnych MSP mają fundusze unijne. Celem pracy jest przedstawienie pojęcia innowacji oraz podkreślenie ich roli w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku. Scharakteryzowano sektor MSP w Polsce. Przede wszystkim skupiono się na narzędziach polityki fiskalnej wspierających innowacyjność tego sektora. W pracy wykorzystano analizę literatury oraz raporty dotyczące MSP w Polsce. Wyniki przeprowadzonych badań wskazują, ze zarówno władze unijne, jak i polskie zauważają potrzebę wspierania działalności innowacyjnej MSP, stosując m.in. narzędzia polityki fiskalnej. Pomimo tego poziom innowacyjności tych przedsiębiorstw jest stosunkowo niski, a znajomość zachęt finansowych niewielka.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kuczyńska-Cesarz, Anna. "Zmiany systemu rachunkowości w Polsce a zwinność podmiotów gospodarczych z sektora MŚP." Nowoczesne Systemy Zarządzania 12, no. 2 (2017): 263–80. http://dx.doi.org/10.37055/nsz/129442.

Full text
Abstract:
Podmiotowe systemy rachunkowości oparte o polskie prawo bilansowe są źródłem wiarygodnych informacji o sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw. W artykule scharakteryzowano zmiany systemu rachunkowości w Polsce na skutek zmian prawa unijnego i ich wpływ na system rachunkowości przedsiębiorstw zaliczanych do sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Pokazano, że znaczne uproszczenia procedur dotyczących sposobu prowadzenia ewidencji operacji gospodarczych oraz spo­rządzania uproszczonego sprawozdania finansowego wpływają korzystnie na wyniki finansowe i zwięk­szenie konkurencyjności MŚP. System rachunkowości MŚP regulowany przez ustawę o rachunkowości jest wbudowany w model jednostki „zwinnej" i umożliwia jej osiągnięcie statusu „jednostki elastycznej" w każdym obszarze prowadzonej działalności.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)"

1

Kowalski, Dariusz. "Prawne uwarunkowania zwrotnego finansowania sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze środków publicznych w Polsce." Phd thesis, 2015. http://hdl.handle.net/11320/3748.

Full text
Abstract:
Dr Marcin Tyniewicki - promotor pomocniczy rozprawy doktorskiej.<br>Przedmiot rozprawy stanowi analiza przepisów prawnych, dotyczących wsparcia rozwoju sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) ze środków publicznych, poprzez instrumenty finansowe o charakterze zwrotnym. Przyczyną zainteresowania problematyką wsparcia MŚP, jako jedną z wielu form gospodarowania finansami publicznymi było zaobserwowanie barier rozwojowych w postaci ograniczenia finansowania tego sektora polskiej gospodarki. Problemy szczegółowe pracy powiązane zostały z poszczególnymi rozdziałami i polegają na: określeniu, jakie podmioty gospodarcze na gruncie prawa UE i prawa krajowego można zaliczyć do sektora MŚP; określeniu dopuszczalności interwencji państwa w gospodarkę w zakresie wsparcia rozwoju sektora MŚP na gruncie przepisów prawa oraz ocenie gospodarczej takiej interwencji, w tym oszacowaniu występowania popytu na finansowanie zwrotne; zidentyfikowaniu i ocenie instrumentów wsparcia oraz norm prawnych, na podstawie których instrumenty te są realizowane; ocenie czy w obecnym systemie prawnym, przepisy regulujące wsparcie sektora MŚP umożliwiają skuteczne wdrażanie instrumentów zwrotnych; ocenie regulacji odnoszących się wyłącznie do finansowania zwrotnego; analizie systemu instytucjonalnego wsparcia MŚP, w tym zidentyfikowaniu programów pomocowych oraz poszczególnych instytucji realizujących te programy. We wnioskach oraz postulatach de lege ferenda przedstawiono odpowiedzi na wskazane pytania oraz zaproponowano działania mające na celu zmodyfikować zidentyfikowane nieprawidłowości.<br>This dissertation presents one of the instruments which are aimed at optimising the management of public means and namely repayable financing of micro, small and medium enterprises (SME). The reason for interest in the problems of SME support, as one of many forms of public financial management, was to observe the barriers in development in the form of a fund reduction within a very important sector of Polish economy. SMEs generates a substantial part of the gross domestic product, generates employment and contributes to regional development. The most important problem in implementation of this instrument is the lack of the legal framework. The dissertation consists of six parts. The first chapter defines the concept of SMEs. Next part is about the legitimacy of the state support of SMEs. The third chapter discusses the financial instruments which help to support SMEs. The next two chapters are about rules which concern supporting SMEs in Polish law. The last chapter covers a discussion about institutional support of SMEs. After analyzing the identified problems, it must be noted that the current legal feedback system of SME financing from public funds in Poland, is not optimal. The reason for this is bad legislation in this area and few rules where regulated repayable financing in the form of non-binding acts such as guidelines, messages, notes, or recommendation. All these circumstances make the rules of repayable assistance opaque, unstable and ambiguous. Bearing in mind all the above details, it has to be marked that the changes in the system of repayable aid programs for SMEs from public funds are necessary.<br>Wydział Prawa.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ujda-Dyńka, Beata. "Uwarunkowania współdziałania gospodarczego małych i średnich przedsiębiorstw (na przykładzie branży rolno-spożywczej)." Doctoral thesis, 2013. https://depotuw.ceon.pl/handle/item/357.

Full text
Abstract:
Praca ma charakter teoretyczno-empiryczny, w której ukazano współdziałanie gospodarcze małych i średnich przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej w województwie podkarpackim i czynniki określające tę współpracę na podstawie literatury przedmiotu i wyników własnych badań. Na treść pracy składają się następujące zagadnienia: istota współdziałania gospodarczego oraz rodzaje, poziomy i klasyfikacje jego form, przyczyny i czynniki determinujące współdziałanie gospodarcze małych i średnich przedsiębiorstw, współczesne formy i modele współdziałania sektora MSP, w tym sieci ich powiązań, organizacje wirtualne oraz klastry, analiza procesów współdziałania małych i średnich przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej w województwie podkarpackim oraz czynniki kształtujące formy ich współdziałania.<br>The research is both theoretical and empirical, in which business co-operation of small and medium enterprises of agricultural and food industry sector in Podkarpacie region and factors which influence these relations based on literature and on research results. The research consists of: co-operation principles and their kinds, levels and classifications of co-relation forms, reasons and factors leading to business co-operation of small and medium enterprises, current forms and models of co-operation of SME, which involve networks of co-operation, virtual organizations and clusters.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zych, Anna. "Wykorzystanie czynników innowacyjności w małych i średnich przedsiębiorstwach (na przykładzie branży rolno - spożywczej)." Doctoral thesis, 2013. https://depotuw.ceon.pl/handle/item/356.

Full text
Abstract:
Przedmiotem rozprawy doktorskiej jest wykorzystanie wewnętrznych i zewnętrznych czynników określających innowacyjność w małych i średnich przedsiębiorstwach sektora rolno – spożywczego Województwa Podkarpackiego. W sześciu rozdziałach pracy ukazano zagadnienia dotyczące problematyki innowacji i innowacyjności od strony teoretycznej i praktycznej, wskazując na dylematy definiowania innowacyjności i innowacji, istotę, źródła i rodzaje innowacji, rozwój koncepcji procesu innowacyjnego, główne mierniki działalności innowacyjnej przedsiębiorstw, czynniki określające innowacyjność przedsiębiorstw, uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne działalności innowacyjnej, istotę i cele działalności innowacyjnej, zarządzanie innowacjami oraz wykorzystania czynników innowacyjności w małych i średnich przedsiębiorstwach sektora rolno – spożywczego w województwie podkarpackim. The topic of the PhD thesis is the usage of internal and external factors describing the innovation in small and medium-sized enterprises based on agri-food industry in Subcarpathian Province. The innovative activity of enterprises depends on internal and external conditions mutually related with each other. Even though the range of capabilities of affecting on innovative activity of an enterprise changes depending on its external conditions, the activity in this field is mostly determined with factors depending on an enterprise which create and form the immediate environment of an innovator, facilitating and stimulating its attitude to introducing innovative solutions. The proper recognition of these determinants allows to increase innovation of enterprises. The theoretical and empirical thesis consists of six chapters and is elaborated and based on the analysis of national and international literature and own research, carried out among small and medium-sized enterprises of agri-food industry in Subcarpathian Province.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Sektor małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)"

1

Kornecki, Janusz, and Elżbieta Roszko-Wójtowicz. "Innowacyjność przedsiębiorstw a sektor MSP." In Zamówienia publiczne a innowacyjność przedsiębiorstw – stan obecny i perspektywy. Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2012. http://dx.doi.org/10.18778/7525-744-1.04.

Full text
Abstract:
W niniejszym rozdziale przedstawiono, na podstawie danych statystyki publicznej w Polsce (GUS) i Unii Europejskiej (Eurostat), podstawowe wielkości ekonomiczne charakteryzujące kondycję i tendencje rozwojowe sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i UE, w tym szczególnie w kontekście możliwości podejmowania przez firmy tego sektora działalności innowacyjnej.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Dankiewicz, Robert. "Obszary ryzyka w działalności małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce." In Sektor ubezpieczeń w obliczu wyzwań współczesności. Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, 2022. http://dx.doi.org/10.18559/978-83-8211-131-6/9.

Full text
Abstract:
Risk areas in the activity of small and medium-sized enterprises in Poland. The occurrence of risk in economic activity is a natural phenomenon that requires management aimed at limiting the impact of risk materialization on the situation of enterprises. This phenomenon refers also to small and medium-sized enterprises, which are an extremely key element for the economy both in terms of the number of such entities, their role in generating new jobs, but also the added value. Unfortunately, the problem of risk identification and management in SME companies is at a much lower level than in the case of large entities. Therefore, in the case of small and medium-sized enterprises it seems crucial to have a proper approach to risk identification and management, especially in times of intensive changes in the environment, which in turn may provide an opportunity for new areas of risk to appear. Studies have shown that entrepreneurs are slowly increasing their awareness of the possibility of the occurrence of various types of risk and their consequences, but this increase is often selective. However, this is the basis for the development of appropriate mechanisms and procedures that will allow to conduct business effectively and safely in a changing, often unpredictable environment in the future. The purpose of the study is an attempt to identify and assess the various areas of risk encountered in the small and medium-sized enterprise sector and their importance.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!