Academic literature on the topic 'Адміністративно-правовий статус патрульної поліції України'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Адміністративно-правовий статус патрульної поліції України.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Адміністративно-правовий статус патрульної поліції України"

1

Назимко, О. В., та Ю. А. Гречишкін. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС КЕРІВНИКА ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 44 (23 березня 2023): 61–66. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461/2022-44-2-61-66.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано адміністративно-правовий статус керівників територіальних підрозділів патрульної поліції, який обумовлений двома обставинами, перший з яких полягає у специфіці правового статусу Національної поліції України, а другий представляє патрульну поліцію як міжрегіональний територіальний орган з відповідними повноваженнями. Сформульовано розуміння адміністративно-правового статусу суб'єкта державного управління, яке пов'язане з визначенням його організаційного стану у системі адміністративно-правових відносин, меж його повноважень та обсягу адміністративної компетенції. Доведено, що у процесі визначення адміністративно-правового статусу керівника територіального підрозділу патрульної поліції вимагає визначення місця та значення патрульної поліції у структурі органів Національної поліції України. Наголошено, що на перший план у процесі визначення адміністративно-правового статусу територіального органу патрульної поліції висувається питання про визначення його компетенції. Надано пропозиції щодо доцільності розподілу повноважень Національної поліції за принципом: загальні, додаткові, спеціальні. Загальні повноваження – це сукупність прав та обов'язків, закріплених у Законі України «Про Національну поліцію». Додаткові повноваження – це окремі права та обов'язки органів (підрозділів) Національної поліції та їх посадових осіб, визначених законодавчими актами, що передбачають реалізацію завдань та функцій поліції за окремими напрямками службової діяльності. Спеціальні повноваження - це сукупність прав та обов'язків територіальних органів (підрозділів) поліції та їх керівників, закріплених у відомчих нормативно-правових актах та актах управління, що передбачають реалізацію завдань та функцій територіального органу (підрозділу) поліції.
 Ключові слова: адміністративно-правовий статус, керівник, територіальний підрозділ, патрульна поліція, суб'єкт державного управління, адміністративна компетенція, Національна поліція України, функції поліції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кравчук, Т. Г. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ НА ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ РІВНІ". Juridical science, № 11 (113) (11 березня 2020): 165–71. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-113-11.22.

Full text
Abstract:
Акцентовано увагу на важливості з’ясування сутності категорії «адміністративно-правовий статус Національної поліції України на територіальному рівні». Здійснено аналіз семантико-етимологічного значення, а також наукові підходи щодо тлумачення термінів «правовий статус», «соціальний статус», «право». Наголошено на необхідності враховувати при характеристиці адміністративно-правових засад діяльності Національної поліції України на територіальному рівні сутність і особливості адміністративно-правового статусу даного правоохоронного органу. Встановлено, що адміністративно-правовий статус Національної поліції України на територіальному рівні: окреслює правові засади діяльності даного правоохоронного органу, оскільки об’єктивізується в них; визначає місце, роль і значення Національної поліції України в системі суб’єктів суспільних відносин, що виникають і розвиваються в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць; відображає завдання, повноваження, функції та напрями діяльності Національної поліції на територіальному рівні; слугує засобом реалізації адміністративної правосуб’єктності Національної поліції України на територіальному рівні; закріплює міру юридичної відповідальності Національної поліції України на територіальному рівні в разі вчинення протиправних діянь, заподіяння шкоди, завданої фізичним чи юридичним особам рішенням, дією або бездіяльністю відповідного органу чи підрозділу. Запропоновано під адміністративно-правовим статусом Національної поліції України на територіальному рівні слід розуміти визначену в приписах адміністративного законодавства сукупність завдань, повноважень, функцій і напрямів діяльності даного правоохоронного органу, реалізація яких забезпечуються можливістю притягнення до юридичної відповідальності, та здійснюється в межах відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що вказує на його місце, роль і значення в системі суб’єктів суспільних відносин, які виникають і знаходять свій розвиток на територіальному рівні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Йовенко, І. І. "ОСОБЛИВОСТІ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ПІДРОЗДІЛІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ЯК СУБ’ЄКТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВА НА МИРНІ ЗІБРАННЯ". Juridical science, № 8 (110) (4 квітня 2020): 106–14. http://dx.doi.org/10.32844/10.32844/2222-5374-2020-110-8.13.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що сукупність правовідносин, які складають сферу реалізації конституційного права на мирні зібрання та забезпечення реалізації цього права являє собою особливий предмет адміністративно-правового регулювання, в якому має місце унікальна владна «тональність» у відносинах, як між суб’єктами забезпечення реалізації зазначеного права між собою, так і між суб’єктами забезпечення реалізації відповідного конституційного права та суб’єктами реалізації права на мирні зібрання. Таку «тональність» визначає соціально-правова значимість реалізації права на мирні зібрання, а також комплекс позитивних зобов’язань правової і демократичної держави щодо забезпечення реалізації цього конституційного права, які в належній мірі розподіляються між різними суб’єктами забезпечення реалізації відповідного права. Щоб уникнути випадків вчинення неналежних юридично значимих дій органів публічної влади щодо забезпечення реалізації конституційного права на мирні зібрання в Україні кожен з вказаних суб’єктів, як відповідний суб’єкт системи суб’єктів забезпечення реалізації права на мирні зібрання, наділяється унікальним адміністративно-правовим статусом. У цьому контексті особливої уваги заслуговує адміністративно-правовий статус територіальних підрозділів Національної поліції України, як особливого суб’єкта забезпечення реалізації конституційного права на мирні зібрання в Україні. Стаття присвячена встановленню особливостей адміністративно-правового статусу територіального підрозділу Національної поліції України, як суб’єкта забезпечення реалізації конституційного права на мирні зібрання. Для досліджуваного адміністративно-правового статусу характерним є те, що він: володіє всіма властивостями юридичного конструкту «правовий статус» загалом та «адміністративно-правовий статус», зокрема; є похідним від правового статусу суб’єкта забезпечення реалізації конституційного права на мирні зібрання, а також від статусу Національної поліції (статус поліції, в свою чергу, є похідним від правового статусу правоохоронних органів); структурно складається із складових елементів, узгоджених між собою, будучи підпорядкованими певній меті (реалізація державної політики у сфері правоохорони, що пов’язана із виконанням сервісних функцій; виконання позитивних обов’язків держави відносно суб’єктів реалізації права на мирні зібрання). Окрема увага автором приділяється формулюванню визначення поняття «адміністративно-правовий статус територіального підрозділу Національної поліції», а також окресленню структури цього статусу (складає таку систему елементів: правосуб’єктність; компетенція; завдання та функції; гарантії; юридична відповідальність). У висновках до статті узагальнюються результати дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Майоров, В. В. "ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАВДАНЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Прикарпатський юридичний вісник 2, № 3(28) (2020): 81–85. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v2i3(28).363.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються проблемні питання законодавчого регулювання завдань Національної поліції. Розкривається зміст введених в правових обіг термінів «публічний порядок та безпека», «поліцейські послуги». Підтримано позицію, згідно з якою законодавство про діяльність Національної поліції повинно бути доступним для громадськості, досить зрозумілими і точним та у разі необхідності супроводжуватися чітким підзаконним регулюванням.
 Ефективність реалізації цих функцій поліції тісно повязана із тими завданнями, які виконує Національна поліція. Завдання належать до чинників, що зумовлюють нормативно-правовий статус поліції і визначають специфіку її організаційної побудови, визначають цілі, досягнення яких вона має прагнути у своїй діяльності.
 Завдання поліції є обов’язковими елементами правового статусу поліцейських. Вони відображають призначення поліції та основні напрями її діяльності у певній сфері суспільно-державних відносин. Чітко визначені завдання є однією з гарантій ефективної роботи поліції щодо протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави.
 У законодавстві відсутній перелік послуг, що надає поліція у таких сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності. Не визначеними у законодавстві є послуги з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують допомоги. Крім того, у законодавстві України досі немає тлумачення змісту понять «публічний порядок» та «публічна безпека», а також тлумачення діяльності з їх підтримання та забезпечення.
 Одним із можливих шляхів вирішення зазначеної вище проблеми є внесення змін до Закону України «Про Національну поліцію» стосовно вживання таких термінів, як «публічний порядок та безпека» і «поліцейські послуги».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ЧАНЦЕВА, А. О. "ПОНЯТТЯ ТА ЗМІСТ ДІЯЛЬНОСТІ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ЯК СУБ’ЄКТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В УКРАЇНІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО СТАТУСУ". Європейські перспективи, № 3 (2021): 209–17. http://dx.doi.org/10.32782/ep.2021.3.31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Васьківський, О. П. "МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЧЛЕНІВ СІМЕЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ЯК ВАЖЛИВА ГАРАНТІЯ ЇХ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 163–68. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.24.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що Національна поліція України є одним із ключових правоохоронних органів нашої держави, який в процесі здійснення своєї діяльності виконує низку складних суспільно важливих завдань. Поліцейська діяльність та механізми забезпечення її представників сьогодні є одними з найактуальніших питань юридичної науки. Вчені знаходяться у постійному пошуку шляхів удосконалення правових засад функціонування поліції та забезпечення більшої ефективності діяльності Національна поліція України. Одним з аспектів, що перебуває в полі зору науковців, є медичне обслуговування поліцейських. У статті, спираючись на аналіз наукових поглядів вчених та норм чинного законодавства, запропоновано авторське визначення поняття медичного обслуговування членів сімей поліцейських. Виокремлено та охарактеризовано особливості медичного обслуговування членів сімей поліцейських у порівнянні з іншими категоріями працівників. Виокремлено та охарактеризовано ключові аспекти, які розкривають сутність медичного обслуговування членів сімей поліцейських, як важливої гарантії їх соціального забезпечення. Зроблено висновок, що медичне обслуговування членів сімей поліцейських – це діяльність із надання лікувальних, реабілітаційних, санітарно-курортних та інших видів медичних послуг членам сімей поліцейських з метою охорони та поліпшення їх здоров’я спеціалізованими закладами охорони здоров’я Міністерства внутрішніх справ України у порядку, визначеному відомчим законодавством, норми якого спрямовані на регулювання роботи Національна поліція України взагалі, та її службовців, зокрема. Як важлива гарантія соціального забезпечення, медичне обслуговування членів сімей поліцейських характеризується такими ознаками: забезпечується конституційними нормами та механізмами державного фінансування на рівні із іншими секторами медичної галузі України в цілому; регулюється нормами спеціалізованого законодавчого акту Законом України «Про Національну поліцію»; порядок реалізації відповідних послуг формується не органами влади в сфері управління медичною галуззю, а Міністерством внутрішніх справ України; здійснюється спеціальними закладами охорони здоров’я, які відносяться до відання МВС, що мають особливий адміністративно-правовий статус.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Форостян, О. С. "АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВИЙ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ ЯК СУБ’ЄКТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА В УМОВАХ ДІЇ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ВОЄННОГО СТАНУ". Juridical scientific and electronic journal, № 11 (2023): 783–86. http://dx.doi.org/10.32782/2524-0374/2023-11/190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Адміністративно-правовий статус патрульної поліції України"

1

Фоменко, А. М. "Адміністративно-правовий статус патрульної поліції України". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71269.

Full text
Abstract:
Європейський напрям розвитку України вимагає перебудови і цілеспрямованого підвищення рівня ефективності діяльності правоохоронних органів, в тому числі й Національної поліції. Безпосередньо, діяльність цього правоохоронного органу являється надійною гарантією та запорукою забезпечення охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства й держави, забезпечення публічної безпеки, надання визначених законом послуг населенню, створення умов для нормального функціонування європейської демократичної правової держави На сьогодні, пріоритетним завданням України є перетворення поліції з карального органу на правоохоронну інституцію європейського зразка, що має надавати правоохоронні послуги громадянам. На вказаному напрямку передовим підрозділом, який стоїть на передньому плані протидії правопорушенням і захисту прав і свобод громадян, є патрульна поліція, що функціонує у складі Національної поліції України. Формування патрульної поліції повинно здійснюватися з врахуванням міжнародних норм та стандартів. Структурна побудова підрозділів патрульної поліції повинна відбуватися з урахуванням вивчення та впровадження передового зарубіжного досвіду. При цьому, необхідно зберігати та вдосконалювати апробовані ефективні вітчизняні практики застосування методів та засобів, що використовувались раніше під час охорони громадського порядку та підтримання законності. Правова основа діяльності патрульної поліції знаходиться на стадії формування та вимагає внесення певних змін, доповнень в існуючі нормативно-правові акти, що приймалися на стадії, коли практична діяльність патрульної поліції тільки розпочиналась. На теперішній час, маючи досвід функціонування патрульної поліції, випливають певні законодавчі недоліки. Крім цього, існують колізії та прогалини у чинному законодавстві що визначає адміністративно-правовий статус патрульної поліції, які потрібно аналізувати та знаходити шляхи вирішення проблем, вдосконалювати нормативно-правову базу, усуваючи прогалини та недоліки.<br>Европейское направление развития Украины требует перестройки и целенаправленного повышения уровня эффективности деятельности правоохранительных органов, в том числе и Национальной полиции. Непосредственно деятельность этого правоохранительного органа является надежной гарантией и залогом обеспечения охраны прав и свобод человека, а также интересов общества и государства, обеспечения общественной безопасности, предоставления определенных законом услуг населению, создание условий для нормального функционирования европейского демократического правового государства На сегодня, приоритетной задачей Украины является превращение полиции из карательного органа на правоохранительную институт европейского образца, должен предоставлять правоохранительные услуги гражданам. На указанном направлении передовым подразделением, который стоит на переднем плане противодействия правонарушениям и защиты прав и свобод граждан, является патрульная полиция, функционирует в составе Национальной полиции Украины. Формирование патрульной полиции должно осуществляться с учетом международных норм и стандартов. Структурное построение подразделений патрульной полиции должна происходить на основе изучения и внедрения передового зарубежного опыта. При этом, необходимо сохранять и совершенствовать апробированы эффективные отечественные практики применения методов и средств, используемых ранее во время охраны общественного порядка и поддержания законности. Правовая основа деятельности патрульной полиции находится на стадии формирования и требует внесения определенных изменений, дополнений в существующие нормативно-правовые акты, которые принимались на стадии, когда практическая деятельность патрульной полиции только начиналась. В настоящее время, имея опыт функционирования патрульной полиции, вытекают определенные законодательные недостатки. Кроме этого, существуют коллизии и пробелы в действующем законодательстве определяющей административно-правовой статус патрульной полиции, которые нужно анализировать и находить пути решения проблем, совершенствовать нормативно-правовую базу, устраняя пробелы и недостатки.<br>The European direction of Ukraine's development requires restructuring and targeted improvement of the effectiveness of law enforcement agencies, including the National Police. Directly, the activity of this law-enforcement agency is a reliable guarantee and guarantee of protection of human rights and freedoms, as well as interests of the society and the state, ensuring public safety, providing legal services to the population, creating conditions for the normal functioning of the European democratic legal state Today, the priority task of Ukraine is to turn the police from a punitive body to a law-enforcement institution of a European standard, which should provide law-enforcement services to citizens. In this direction, the leading unit, which is at the forefront of countering offenses and protecting the rights and freedoms of citizens, is the patrol police operating within the National Police of Ukraine. The formation of patrol police should be done taking into account international norms and standards. Structural construction of patrol police units should take place taking into account the study and implementation of advanced foreign experience. At the same time, it is necessary to maintain and improve tried and tested effective domestic practices of the use of methods and tools used earlier in the protection of public order and the maintenance of legality. The legal basis for the activities of the patrol police is at the stage of formation and requires the introduction of certain changes, additions to the existing regulations adopted at the stage when the practical activity of the patrol police was only commenced. Nowadays, having experience of the operation of the patrol police, there are certain legislative shortcomings. In addition, there are conflicts and gaps in current legislation that determine the administrative and legal status of patrol police, which need to be analyzed and find ways to solve problems, improve the regulatory framework, eliminating gaps and disadvantages.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Будко, Д. І. "Особливості адміністративно-правового статусу патрульної поліції України". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72505.

Full text
Abstract:
Процес масштабних перетворень в економічній, соціальній і по¬літичній сферах породив низку негативних соціальних наслідків. Серед них можна виділити зниження рівня життя значної частини населен¬ня, спад промислового виробництва, збільшен¬ня зростання злочинів та інших правопорушень. Оцінюючи сучасну соціально-економічну ситу¬ацію в країні, навряд чи можна поставити під сумнів той факт, що останніми роками суспільні відносини, які потребують правового регулю¬вання й захисту, у тому числі з боку Національної поліції, змінилися кардинально. У цей період демонополізація багатьох сфер державної діяльності, перехід до вільних ринкових відно¬син, судова, адміністративна реформи та інші процеси поряд із позитивними досягненнями супроводжувалися ослабленням державного контролю в багатьох сферах життя суспільства, збільшенням рівня злочинності, девальвацією моральних цінностей, поширенням правового нігілізму й іншими негативними явищами. Зро-зуміло, що кардинальна зміна правовідносин призвела й до трансформації юридичного ста¬новища їхніх учасників, зокрема адміністратив¬но-правового статусу Національної поліції. Основним суб’єктом у сфері надання полі¬цейських послуг щодо забезпечення публічної безпеки та порядку є патрульна поліція України. Тому питання сутності й структури адміністративно-правового статусу патрульної поліції України набуває актуального характеру.<br>The process of large-scale transformations in the economic, social and political spheres has generated a number of negative social consequences. Among them, one can distinguish a decline in the standard of living of a large part of the population, the decline of industrial production, an increase in the growth of crimes and other offenses. Assessing the current socio-economic situation in the country, one can hardly question the fact that in recent years, social relations that require legal regulation and protection, including by the National Police, have changed dramatically. In this period the demonopolization of many spheres of state activity, the transition to free market relations, judicial, administrative reforms and other processes, along with positive achievements, were accompanied by a weakening of state control in many spheres of society, an increase in the level of crime, a devaluation of moral values, the proliferation of legal nihilism and other negative phenomena. It became evident that the fundamental change in the legal relationship also led to the transformation of the legal status of their participants, in particular the administrative and legal status of the National Police. The main subject in the field of provision of police services for the maintenance of public safety and order is the patrol police of Ukraine. Therefore, the question of the nature and structure of the administrative status of the patrol police of Ukraine is becoming urgent.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нікуліна, А. Г. "Адміністративно-правовий статус органів досудового розслідування Національної поліції України". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59116.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена визначенню сутності та особливостей адміністративно-правового статусу органів досудового розслідування Національної поліції України, а також шляхів його удосконалення. Особлива увага приділяється історико-правовому аналізу розвитку та становлення органів досудового розслідування в Україні й, відповідно, окресленню сучасної системи органів досудового розслідування України, місця у ній слідчих підрозділів Національної поліції України. З’ясовуються правові засади діяльності органів досудового розслідування Національної поліції України, уточнюються сутність, структура та особливості адміністративно-правового статусу органів досудового розслідування Національної поліції України. Основний акцент зроблено на проблемі розмежування компетенції, застосування адміністративно-правових методів та форм у діяльності органів досудового розслідування Національної поліції України, їх юридичній відповідальності. Визначаються шляхи удосконалення адміністративноправового статусу органів досудового розслідування Національної поліції України, зокрема аналізується зарубіжний досвід організації правоохоронної діяльності слідчих органів поліції та можливості його використання в Україні. Виокремлюються напрямки удосконалення взаємодії органів досудового розслідування Національної поліції України з іншими суб’єктами правоохоронної системи.<br>Диссертационная работа является одним из первых в отечественной юридической науке комплексных исследований теоретико-правовых проблем административно-правового статуса органов досудебного расследования Национальной полиции Украины. Работа посвящена определению сущности и комплексному исследованию административно-правового статуса органов досудебного расследования Национальной полиции Украины, его особенностей и путей совершенствования на основе анализа отечественного законодательства и его практического применения, а также зарубежного опыта. В исследовании обосновывается актуальность данной проблематики, исходя из того, что с вступлением в силу Закона Украины «О Национальной полиции» органы полиции претерпели существенные организационные и функциональные изменения, хотя административно-правовой статус некоторых из них, в том числе и органов досудебного расследования полиции, до сих пор не урегулирован должным образом. При этом от оптимальной организации, надлежащего административно-правового обеспечения и эффективной деятельности данных органов, как и вообще органов досудебного расследования в Украине, зависят оперативность, беспристрастность и полнота расследования, результативность и качество уголовного производства и судопроизводства, достижение соответствующих целей и задач. Особое внимание уделяется историко-правовому анализу развития и становления органов досудебного расследования в Украине и, соответственно, характеристике современной системы органов досудебного расследования, места в ней следственных подразделений Национальной полиции Украины. Выясняются правовые основы деятельности органов досудебного расследования полиции, в частности место среди них административноправового регулирования. Уточняются сущность, структура и особенности административно-правового статуса органов досудебного расследования Национальной полиции Украины. Основной акцент сделан на проблеме разграничения компетенции, применения административно-правовых методов и форм в деятельности органов досудебного расследования Национальной полиции Украины, их юридической ответственности. Определяются пути совершенствования административно-правового статуса органов досудебного расследования Национальной полиции Украины. В частности, анализируется зарубежный опыт организации правоохранительной деятельности следственных органов полиции и возможности его использования в Украине. Выделяются направления совершенствования взаимодействия органов досудебного расследования Национальной полиции Украины с другими субъектами правоохранительной системы. Даются рекомендации и предложения по совершенствованию законности, дисциплины и внутреннего порядка в органах досудебного расследования Национальной полиции Украины и пересмотру критериев оценки эффективности их деятельности.<br>The thesis is focused on determining the essence and peculiarities of administrative and legal status of the agencies of pre-trial investigation of the National Police of Ukraine, as well as the ways of its improvement. Particular attention is paid to the historical and legal analysis of the development and formation of the agencies of pre-trial investigation in Ukraine and, accordingly, to the outline of the modern system of the agencies of pre-trial investigation bodies of Ukraine, and the place of investigative units of the National Police of Ukraine in this system. The legal principles of the activities of the agencies of pre-trial investigation of the National Police of Ukraine have been clarified; the essence, structure and peculiarities of administrative and legal status of the agencies of pre-trial investigation of the National Police of Ukraine have been specified. The main emphasis has been made on the problem of the delimitation of competence, application of administrative and legal methods and forms in the activities of the agencies of pre-trial investigation of the National Police of Ukraine, their legal liability. The ways of improving administrative and legal status of the agencies of pre-trial investigation of the National Police of Ukraine have been determined, in particular, the author has analyzed the international experience of law enforcement activity of the police investigative agencies and the possibility of its implementation in Ukraine. The directions of improving interaction between the agencies of pre-trial investigation of the National Police of Ukraine and other subjects of law enforcement system have been singled out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Худоба, І. С., та I. S. Khudoba. "Адміністративно-правовий статус Корпусу оперативно-раптової дії як спеціального підрозділу Національної поліції : дисертація". Thesis, Харків, 2020. https://youtu.be/1eXxSnPkYAs.

Full text
Abstract:
Худоба, І. С. Адміністративно-правовий статус Корпусу оперативно-раптової дії як спеціального підрозділу Національної поліції : дис. ... д-ра філос.: 081, 08 / Іван Станіславович Худоба; МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. - Харків, 2020. - 236 с.<br>У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, яке полягає у визначенні сутності, змісту та особливостей адміністративно-правового статусу Корпусу оперативно-раптової дії як спеціального підрозділу Національної поліції та шляхів його вдосконалення з урахуванням вітчизняної практики та зарубіжного досвіду. Корпус оперативно-раптової дії визначено як спеціальний підрозділ Національної поліції, що входить до складу поліції особливого призначення й покликаний здійснювати спеціальні операції щодо затримання небезпечних злочинців та злочинних угрупувань, звільнення заручників, силової підтримки, базуючись на нормах, принципах, вимогах і критеріях, передбачених чинним законодавством.<br>The dissertation provides a theoretical generalization and a new solution to the scientific problem, which consists in determining the nature, content and features of the administrative and legal status of the Corps of Operational sudden action as a special unit of the National Police and ways to improve it, taking into account domestic practice and foreign experience. The Rapid Reaction Corps is defined as a special unit of the National Police, which is part of the special police and is designed to carry out special operations to detain dangerous criminals and criminal groups, release hostages, force support, based on the rules, principles, requirements and criteria legislation.<br>В диссертации приведены теоретическое обобщение и новое решение научной задачи, которая заключается в определении сущности, содержания и особенностей административно-правового статуса Корпуса оперативно-внезапного действия как специального подразделения Национальной полиции и путей его совершенствования с учетом отечественной практики и зарубежного опыта. Корпус оперативно-внезапной действия определен как специальное подразделение Национальной полиции, входящей в состав полиции особого назначения и призван осуществлять специальные операции по задержанию опасных преступников и преступных группировок, освобождение заложников, силовой поддержки, основываясь на нормах, принципах, требованиях и условиях, предусмотренных действующим законодательством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іщенко, Л. В. "Адміністративно-юрисдикційна діяльність поліції в Україні". Thesis, 2021. http://dspace.univer.kharkov.ua/handle/123456789/16028.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харків, 2021. Дисертація є комплексним дослідженням змісту та особливостей адміністративно-юрисдикційної діяльності поліції в Україні. Визначено поняття та характерні ознаки адміністративно-юрисдикційної діяльності, а також форми, методи, принципи її здійснення. Охарактеризовано адміністративно-правовий статус Національної поліції України як суб’єкта здійснення адміністративно-юрисдикційної діяльності. Особливу увагу приділено характеристиці заходів адміністративно-правового примусу, що застосовуються Національною поліцією України та засадам їх здійснення. Зокрема, на підставі аналізу законодавства, а також досягнень теорії адміністративного права запропоновано виділити новий вид заходів адміністративного примусу – публічно-сервісні заходи. Обстоюється пропозиція щодо удосконалення та розширення переліку адміністративних заходів поліції у сфері ювенальної превенції. На основі аналізу зарубіжного досвіду нормативно-правового регулювання адміністративно-юрисдикційної діяльності поліції наголошено на важливості поглиблення співпраці Національної поліції України та місцевого населення, базуючись на концепції партнерства. В роботі сформульовано та розкрито основні принципи партнерської взаємодії органів поліції та населення. Окреслено основні напрями удосконалення Закону України «Про Національну поліцію» як основного нормативно-правового акту, що регулює адміністративно-юрисдикційну діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!