Literatura académica sobre el tema "Přínosy a problémy"

Crea una cita precisa en los estilos APA, MLA, Chicago, Harvard y otros

Elija tipo de fuente:

Consulte las listas temáticas de artículos, libros, tesis, actas de conferencias y otras fuentes académicas sobre el tema "Přínosy a problémy".

Junto a cada fuente en la lista de referencias hay un botón "Agregar a la bibliografía". Pulsa este botón, y generaremos automáticamente la referencia bibliográfica para la obra elegida en el estilo de cita que necesites: APA, MLA, Harvard, Vancouver, Chicago, etc.

También puede descargar el texto completo de la publicación académica en formato pdf y leer en línea su resumen siempre que esté disponible en los metadatos.

Artículos de revistas sobre el tema "Přínosy a problémy"

1

Žák, Vojtěch. "Metody sběru dat využívané didaktikou fyziky v mezinárodním prostředí". Scientia in educatione 7, n.º 2 (31 de diciembre de 2016): 18–33. http://dx.doi.org/10.14712/18047106.349.

Texto completo
Resumen
Strategickým cílem výzkumu, jehož součástí je tato přehledová studie, je reï¬ektovat vývoj a současný stav didaktiky fyziky (physics education research, dále PER). Cílem této studie je podat přehled metod sběru dat, a podpořit tak diskuzi o metodách výzkumu využívaných v této oblasti. K řešení výzkumného problému byl použit kvalitativní přístup a za metodu sběru dat obsahová analýza výzkumných sdělení. Za zdroj těchto textů byla zvolena databáze SCOPUS, přičemž analýza se omezila na relevantní časopisecké články, které byly publikovány v letech 2010 až 2014 a které jsou psány anglicky. Celkem bylo analyzováno 146 článků. Jako metody sběru dat jsou využívány v oblasti PER dotazník, interview a didaktický (zejména konceptuální) test. Dále se uplatňuje analýza nejrůznějších dokumentů, pozorování, příp. další metody. Přínosem pro další výzkum v oblasti PER, ať na mezinárodní nebo lokální úrovni, může být fakt, že v mezinárodním prostředí existují standardizované výzkumné nástroje, zejména konceptuální testy a různé dotazníky. Protože tato studie abstrahuje do značné míry od fyzikálního obsahu, mohou být uvedená zjištění přínosná i pro výzkumníky v oblasti science education research.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Lánský, Ondřej. "Postkolonialismus a dekolonizace: základní vymezení a inspirace pro sociální vědy". Sociální studia / Social Studies 11, n.º 1 (21 de enero de 2014): 41–60. http://dx.doi.org/10.5817/soc2014-1-41.

Texto completo
Resumen
Tato teoretická studie se zabývá některými metodologickými a teoretickými přínosy postkoloniálního myšlení pro současné sociální vědy a pro pochopení moderní společnosti a jejích významných vývojových trendů. Text tohoto článku nejprve představuje vybraná základní témata postkoloniálního myšlení a zároveň se pokouší obecný interpretační rámec postkolonialismu kontextualizovat pro české odborné prostředí a uzpůsobit jej pro použití v příslušné sociální analýze. Tento článek postupně představuje některá klíčová témata postkolonialismu: kritiku násilí vázaného na evropskou racionalitu, kritiku zobecněného rasismu a konečně zkoumání identity a subjektivity. Ústředním cílem textu je uchopit vyložené prvky a teorie, a poskytnout takto postkoloniálně informované sociálně-vědné nástroje pro zkoumání problému chudoby, rasismu a sociálního vyloučení v České republice.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Kavenská, Veronika y Hana Simonová. "Zkušenost s halucinogenní rostlinou ayahuasca v kontextu šamanského rituálu". Anthropologia integra 5, n.º 1 (1 de enero de 2014): 51–63. http://dx.doi.org/10.5817/ai2014-1-51.

Texto completo
Resumen
Výzkum je zaměřen na osoby, které se vydaly do amazonských pralesů užívat přírodní halucinogen ayahuasku v kontextu „šamanského“ rituálu. Tento jev popisovaný antropology od 70. let. 20. stol. jako tzv. „šamanský turismus“ je stále aktuálnější především mezi obyvateli zemí Evropy a USA. Našim cílem bylo zmapovat, jakým způsobem ayahuaskový šamanský turismus probíhá – motivaci osob, které tento druh zkušenosti vyhledávají, přínosy, rizika a následnou integraci této neobvyklé zkušenosti. Sběr dat probíhal v ČR a v peruánské Amazonii na místech známých jako centra ayahuaskového šamanského turismu (města Tarapoto a Iquitos) formou polostrukturovaných rozhovorů, screeningových dotazníků a zúčastněného pozorování. Získali jsme výpovědi 77 osob, které mají zkušenost s ayahuaskou v kontextu rituálu v pralesech Jižní Ameriky, především pak v Peru. Z rozhovorů vyplývá, že hlavní motivací pro užití ayahuasky byla zvědavost a touha po dobrodružství, léčba psychických problémů, potřeba sebepoznání, zájem o psychedelickou medicínu a terapii, spirituální rozvoj a nalezení životního směru. Přínosy byly vnímány především ve vztahu k sobě ve smyslu sebepoznání a sebepřijetí a v rovině duchovní, psychické, somatické a vztahové. Často byl zmiňován životní nadhled, spokojenost a ujasnění si životního směřování. Jako rizika byla uváděna nedůvěra v šamana či organizátora, zkreslení jimi poskytnutých informací a vystavení rizikové situaci. Většina respondentů považuje samotnou zkušenost za bezpečnou a náročné prožitky během sezení s ayahuaskou byly následně hodnoceny kladně ve smyslu zkvalitnění života. Výzkum byl hrazen ze dvou výzkumných projektů UP: IGA (SPP:432101021) a FPVČ (SPP: 452100061).
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Jerotijević, Danijela. "„Magické zákutia“: metodologické problémy pri výskume magických predstáv a praktík". Sociální studia / Social Studies 10, n.º 2 (24 de abril de 2013): 27–43. http://dx.doi.org/10.5817/soc2013-2-27.

Texto completo
Resumen
Magické představy a praktiky představují téma, kterému se antropologie věnuje od svých počátků. V našem prostředí byly oblíbeným tématem etnologie, folkloristiky či religionistiky. Badatele k nim nejednou přistupovali jako k určitým reliktům z minulosti, které bez blíže specifikovaných důvodů přetrvaly v křesťanském prostředí. V mimoevropském kontextu se antropologové ve velké míře věnovali magii v afrických komunitách a pozornost se zaměřovala na změny, kterými procházely v čase sociálních a politických změn (a s tím souvisejících náboženských změn). Na druhé straně, magické představy představovaly téma přítažlivé i pro psychology. Psychologie však na ně nahlížela z celkem jiné perspektivy a s celkem jinými cíli. Na rozdíl od antropologických a etnologických studií, ve kterých se důraz kladl na kulturní kontext a velmi často symbolický výklad, psychologie kulturní kontext obvykle ignorovala a zaměřovala se na mechanismy, které stojí v pozadí magických představ a na jejich psychologické principy. Cílem tohoto textu je kriticky přehodnotit některé z koncepcí magického myšlení a jednání a poukázat, v čem může spočívat přínos kombinace kvalitativních a kvantitativních metod.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Ellederová, Eva. "Konstrukční výzkum ve vzdělávání". Pedagogická orientace 27, n.º 3 (30 de septiembre de 2017): 419–48. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2017-3-419.

Texto completo
Resumen
Cílem této studie je vymezit pojetí konstrukčního výzkumu ve vzdělávání jako výzkumného designu, který klade důraz na vývoj řešení komplexních problémů v pedagogické praxi a na vývoj či validaci teorií o vzdělávacích procesech a vzdělávacích prostředích. Pro objasnění významu konstrukčního výzkumu je vymezena jeho otevřená a intervenční povaha a dualistický přínos. Následně se pokoušíme zmapovat samotný vznik, vývoj a současný stav konstrukčního výzkumu ve vzdělávání, který na začátku 21. století zahájil novou etapu praktické výzkumné metodologie vedoucí k účinnému překlenutí propasti mezi výzkumem a praxí ve formálním vzdělávání. Studie umožňuje porovnat zastoupení konstrukčního výzkumu ve vybraných zemích, oblastech vzdělávání a typech intervencí. Těžištěm je přehledová studie realizovaných konstrukčních výzkumů, které se zaměřují převážně na design učebních materiálů a výuku jazyků. Na základě analýzy empirických studií diskutujeme důležité faktory a doporučení z ní vyplývající a představující teoretická a metodologická východiska pro námi zamýšlený konstrukční výzkum učebnice pro výuku angličtiny pro specifické účely.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Sedláčková, Jitka y Edit H. Kontra. "Foreign Language Learning Experiences of Deaf and Severely Hard-of-Hearing Czech University Students". Pedagogická orientace 29, n.º 3 (15 de diciembre de 2019): 336–58. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2019-3-336.

Texto completo
Resumen
Předkládaná studie popisuje kvalitativní výzkum, jehož cílem bylo získat vhled do zkušeností a názorů čtyř českých neslyšících či těžce sluchově postižených vysokoškolských studentů či absolventů s učením se anglickému jazyku. V rámci mezinárodního projektu byly se dvěma ženami a dvěma muži provedeny rozhovory, které poskytují osobní pohled na potřeby, problémy a preferované výukové a učební strategie studentů se ztrátou sluchu. Na základě deskriptivně-interpretační analýzy dat provedené dle principů kvalitativního výzkumu byla identifikována čtyři hlavní témata: Zkušenosti s učením, Motivace, Jazyková modalita výuky a Učební strategie a autonomie. Výsledky výzkumu ukazují na význam zkušeností s výukou a učením se získaných na základní a střední škole a potřebnost učitelů, kteří důvěřují schopnostem neslyšících studentů a dokáží používat český znakový jazyk. Zjištěn mohou být přínosná pro učitele jazyků a jejich odbornou přípravu stejně jako pro tvůrce vzdělávací politiky a jsou přenositelná pro podobné kontexty.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Voňková, Hana, Ondřej Papajoanu y Stanislav Bendl. "Aplikace metody ukotvujících vinět v pedagogickém výzkumu: přehled literatury a metodologická doporučení". Pedagogická orientace 26, n.º 3 (15 de octubre de 2016): 537–59. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2016-3-537.

Texto completo
Resumen
Dotazníková šetření se (sebe)hodnoticími položkami jsou v pedagogickém výzkumu využívána často. Respondenti však mohou na tyto položky odpovídat rozdílně, tj. volit jiné škálové kategorie, přestože jejich objektivní situace je stejná. Metoda ukotvujících vinět nabízí řešení tohoto problému. Odpovědi na tyto položky koriguje o rozdílné užívání škály a činí je tak porovnatelné. Tento příspěvek si klade dva cíle. Zaprvé poskytnout přehled do této chvíle publikovaných prací z oblastí pedagogického výzkumu, ve kterých byla tato metoda aplikována. Zadruhé shrnout metodologická doporučení týkající se správné formulace a užití ukotvujících vinět. Metoda byla zatím úspěšně aplikována při měření nečestného chování žáků, ICT znalostí a dovedností, spokojenosti rodičů se školou, řízení třídy učitelem a podpory žáků ze strany učitele. Ukazuje se, že respondenti s různými charakteristikami skutečně užívají škálu rozdílným způsobem a že korigování dat s využitím metody ukotvujících vinět může pomoci vysvětlit některá paradoxní zjištění o vztahu vybraných proměnných. Naše metodologická doporučení pro využívání vinět se týkají podpory základních předpokladů metody, diskriminační síly vinět, počtu vinět, obsahové relevance a jazykové složky vinět. Na základě shrnutí dosavadního rozšíření a přínosu této metody pedagogickému výzkumu diskutují autoři možnosti jejího dalšího využití pro měření pedagogických konceptů.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Mareš, J. "Přehledové studie: jejich typologie, funkce a způsob vytváření". Pedagogická orientace 23, n.º 4 (16 de septiembre de 2013): 427–54. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2013-4-427.

Texto completo
Resumen
Studie seznamuje čtenáře s tím, jak napsat kvalitní přehledovou studii, která by shrnula soudobé poznatky o zvoleném výzkumném tématu. Cílem studie je předložit typologii přehledových studií; charakterizovat různé funkce, jež mohou jednotlivé typy přehledových studií plnit; ukázat, jak se má postupovat při výběru témat, při přípravě podkladů a při vlastním sepisování přehledové studie. V první části je představeno 11 typů přehledových studií, jak těch obecně známých, tak i méně známých. Ve druhé části je podán stručný přehled žánrů, které nepatří do kategorie přehledových studií. Třetí část charakterizuje rozdílné funkce, které přehledové studie plní (usnadňují porozumění předkládanému výzkumu, jsou přínosem pro autora studie, pro vývoj oboru, pro ostatní badatele). Čtvrtá část textu přibližuje problémy, před nimi stojí autor při volbě tématu pro přehledovou studii a nabízí možná řešení. Pátá část shrnuje postup při přípravě podkladů pro přehledovou studii (rešerše literatury, zúžení prvotního výběru prací, kritické čtení, analýza textů, tvorba přehledových tabulek). Šestá část nabízí rady, jak postupovat při samotném sepisování přehledové studie. Tam, kde je to účelné, jsou vedle doporučení, jak správně postupovat, zmiňovány i typické chyby, jichž by se měl autor vyvarovat. Ve vyspělých zemích mají zájemci k dispozici tři typy materiálů, které učí studenty a mladé vědecké pracovníky, jak mají psát přehledové studie. Jsou to doporučení, která lze nalézt na webových stránkách univerzit (obvykle v rámci tzv. Writing Centres), jsou k dispozici časopisecké články na toto téma anebo vycházejí obsáhlejší příručky. V České republice zatím takový soubor doporučení nebyl k dispozici. Předkládaný přehled se snaží tuto mezeru zaplnit. Kromě obecných rad a doporučení je přehled doplněn konkrétními ukázkami.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Reimer, Michal. "NOVÝ WEBOVÝ PORTÁL A WEBOVÉ SLUŽBY PRO PREZENTACI MEZINÁRODNÍ KLASIFIKACE NEMOCÍ (MKN)". Medsoft 2018 30, n.º 1 (10 de marzo de 2018): 142–44. http://dx.doi.org/10.35191/medsoft_2018_1_30_142_144.

Texto completo
Resumen
Mezinárodní statistická klasifikace nemocí a přidružených zdra-votních problémů (MKN) je publikace založená na kodifikaci a klasifikaci onemocnění, poruch, příznaků či zranění, které jsou strukturovaně hierarchicky zařazené do jednotlivých kapitol a podkapitol v závislosti na typu onemocnění a je jim přiřazeno kódové označení usnadňující identifikaci pojmu ve struktuře. MKN spravuje Světová zdravotnická organizace, která zajiš-ťuje vydávání nových verzí obsahujících opravy, vylepšení a do-plnění tohoto klasifikátoru. MKN v současné 10. revizi slouží jako mezinárodní standard pro zaznamenávání (kódování) diagnóz. S přicházející 11. revizí, jejímž hlavním přínosem je rozšíření množství obsažených informací o jednotlivých pojmech napří-klad o detailnější popis onemocnění, stupnici závažnosti, popis symptomů či navrhované léčebné postupy se násobně zvyšuje potenciál této klasifikace jako informačního zdroje a nástroje pro práci se zdravotnickými daty. Cílem naší práce je vytvoření nového webového portálu, který bude sloužit jako nástroj pro prezentaci informací obsaže-ných v MKN a vlastní kódování. Tento portál by měl být schopen po přijetí vstupních dat, ať už ve formě vyhledávaného názvu, kódu či názvu kapitol, klasifikaci prohledat a zobrazit veškeré nalezené výsledky – záleží pak jen na uživateli, do jaké míry specifikuje své vyhledávání. S touto specifikací by měla být uživateli nápomocná intuitivní realtimová nápověda, která při vyhledávání doporučí pravděpodobný hledaný výraz. Cílem je získání co největšího množství informací k danému pojmu, které by zároveň díky struktuře a kódovému označením bylo možné jednoznačně zařadit a velmi snadno a intuitivně i zpět-ně získat dané informace při znalosti pouze tohoto kódu, což by velmi usnadnilo kódování klinických dat, s čímž se setkáváme například při vykazování zdravotní péče, vedení zdravotnických statistik, či uchovávání zdravotnických záznamů a dat.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Smetáčková, Irena y Anna Vozková. "Učitelské sdílení profesních zkušeností – aktuální pohled z českých škol". Pedagogika 71, n.º 2 (30 de julio de 2021). http://dx.doi.org/10.14712/23362189.2020.1858.

Texto completo
Resumen
Cílem příspěvku je představit sdílení profesních zkušeností mezi učiteli a ukázat jeho úlohu v rámci profesního rozvoje. Výzkumy ukazují, že sdílení posiluje (sebe)reflexi vyučujících a prohlubuje pozitivní kolegiální vztahy a spolupráci v učitelských sborech. Zároveň však k němu existují určité bariéry a negativní postoje. Článek představuje výsledky výzkumu, který proběhl v českém prostředí. Jeho záměrem bylo zjistit, jaké zkušenosti mají čeští vyučující s profesním skupinovým sdílením a jaké výhody a nevýhody u něj vnímají. Metody: Výzkum probíhal formou on-line dotazníkového šetření mezi vyučujícími regionálního školství. Dotazník obsahoval 20 položek. Žádost o vyplnění byla rozeslána na všechny školy registrované v rejstříku škol. Dotazník kompletně vyplnilo 2 377 osob. Následná analýza zahrnovala deskriptivní statistiku, testování rozdílů mezi podskupinami podle osobní zkušenosti s profesním sdílením a kvalitativní metody jako např. otevřené kódování. Výsledky: 43 % vyučujících mělo zkušenost s nějakým typem pravidelného skupinového sdílení zkušeností, pouze 4,5 % mělo zkušenost se supervizí, 1 % s intervizí. 33 % těchto setkání bylo vedeno externisty a 56 % bylo povinných. Jako největší přínosy setkání byly uváděny vzájemná motivace, inspirace a budování společné vize. Hlavní překážky pro sdílení byly nedostatek financí, zavalení jinými úkoly a obava sdílet problémy. Závěry: Většina zahrnutých vyučujících (57 %) neměla přístup k profesnímu sdílení, přitom ale 61 % by mělo o zavedení sdílení zájem. Osobní zkušenost s ním se navíc ukázala jako důležitý faktor pro hodnocení překážek a přínosů. Vyučující, kteří měli osobní zkušenost se sdílením, hodnotili všechny. přínosy jako důležitější a překážky jako méně významné.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Tesis sobre el tema "Přínosy a problémy"

1

Vojík, Daniel Bc. "Přínosy a problémy vstupu ČR do Eurozóny". Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-1225.

Texto completo
Resumen
Při hodnocení vstupu ČR do Eurozóny práce vychází z teorie optimálních měnových oblastí a z konceptu přínosů a nákladů. Samotný vstup je posuzován ze dvou hledisek. První je hledisko Eurozóny, je tedy analyzováno plnění maastrichtských kritérií. Cílem je nalézt odpověď na otázku, kdy bude možné do Eurozóny vstoupit. Na druhou stranu je také třeba posoudit přijetí eura z hlediska ekonomických zájmů České republiky, tedy zjistit, kdy bude vhodné vstoupit. Je tedy provedena bilance přínosů a nákladů přijetí eura s přihlédnutím ke zkušenostem členských zemí Eurozóny. Zvláštní pozornost je věnována vhodnosti společné monetární politiky pro ČR, především pravděpodobnosti vzniku asymetrického šoku.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Moravcová, Lenka. "Přínosy a problémy projektových mechanismů Kjótského protokolu". Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2008. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-2944.

Texto completo
Resumen
Tato práce se zabývá mechanismy čistého rozvoje (CDM) a projekty společné realizace (JI), které zavádí Kjótský protokol. Cílem práce je uvést do problematiky projektových mechanismů a jejich analýza. Oba projektové mechanismy práce rozebírá z hlediska tzv. projektového cyklu, struktury projektů, obchodování s emisními kredity (CER, ERU), alternativ. Kritéria zhodnocení projektových mechanismů jsou: plnění cílů vytyčených v Kjótském protokolu, přínosy pro životní prostředí, pro rozvojové a transformující se země, a dopad na náklady plnění závazků států. České Republice a její účasti v projektových mechanismech se práce věnuje v samostatné kapitole. Práce se také pokouší nalézt problémy, které provází realizaci těchto nástrojů.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Bauer, Tomáš. "Lisabonská smlouva - přínosy a problémy jejího uplatňování v letech 2010 a 2011". Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-124918.

Texto completo
Resumen
The subject of the thesis is an important document of our time - the Lisbon Treaty. The thesis is divided into three parts. The first part focuses on 10 years of evolution of the document helping to understand its final form. In the second part, the legal content of the treaty is described. The third and final part presents an overview of the first two years of Lisbon Treaty implementation, with most stress on the prevailing Eurozone debt crisis.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Dziaková, Barbora. "UX výskum digitálnych produktov". Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-204872.

Texto completo
Resumen
Thesis deals with the UX research from the perspective of UX professionals. The main objective of this thesis is to determine the point of view these professionals on UX research. The first partial objective of this thesis is to identify problem areas and the causes of problems in the context of UX research. The second objective is to identify how the experts assess the impact of efforts carried out in connection with the UX. The third objective is to identify the benefits of conducting UX research. Methods for achieving these objectives are conducting qualitative and quantitative research in the form of interviews and a survey targeted at 164 UX professionals. The contribution of this thesis is capturing of the views and experiences of these professionals on issues, impact assessments and benefits of conducting UX research.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Rybák, Martin. "Konsolidace serverů za použití virtualizace". Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2007. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-77173.

Texto completo
Resumen
The thesis deals with the topic of complexity of current IT. As a result, the consolidation of servers using virtualization is the answer to permanently growing complexity of server infrastructure. The thesis summarizes the basic aspects of this issue, compares the contributions and tries to analyze problems which can emerge. Further, it points a way of consolidation journey, compares different types of virtualization and elaborates the contributions of virtualization for corporate IS/ICT and its flexibility of solution. It analyzes present state of the market with virtualization tools, describes and compares some products of the market key players and analyzes the new opportunities for virtualization, e. g. the virtual desktop infrastructure. At the end, it suggests an approach for consolidated project solution in practice and tries to show some basic steps which should not be omitted. Besides the complex view to the topic, the thesis also presents the contributions, risks and questions to be raised and, at least partly, answers these questions.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Rejnek, Tomáš. "Přínosy a problémy využití cloud computingu ve státní správě, informačních institucích a knihovnách". Master's thesis, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-335915.

Texto completo
Resumen
(anglicky) This thesis deals with benefits and risks of using cloud computing in public sector institutions. The thesis focuses mainly on the usage of public cloud deployment model. The thesis is divided into 4 main chapters. The first chapter presents definition and basic characteristics of cloud computing. The second part consists of PESTL analysis that describes the impact of macro-environmental factors (namely political, economical, social, technological and legal factors) on the use of cloud computing in public sector institutions. The third part presents SWOT analysis of cloud computing and its use in public sector. The fourth chapter presents a case study of the implementation of cloud computing services at The Faculty of Arts of the Charles University. The results of the conducted analysis tend to positive effects of cloud computing use in public sector institutions, presuming a proper risk analysis is done before implementation begins. Klíčová slova (anglicky): Cloud computing, IaaS, PaaS, SaaS, public sector, PESTL, SWOT, virtualisation
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Schneidrová, Veronika. "Přínosy a problémy členství v zastřešující organizaci: Případová studie nevládní neziskové organizace Zelený kruh". Master's thesis, 2006. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-269479.

Texto completo
Resumen
The Thesis is based on research the special organization in civil sector of Czech Republic from 2005. I search the nature conservation sector, where exist a lot of active associations, which pursue a nature conservation and a citizenship rights.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Janečková, Klára. "Integrativní validace Přínos a problémy přístupu v péči o pacienty s demencí". Master's thesis, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-277211.

Texto completo
Resumen
The main focus of this thesis is Nicole Richard's Integrative Validation approach which has been developed specifically for patients suffering from dementia. The aim is, firstly, to give a comprehensive description of this approach which previously in the Czech Republic has been neither applied nor described in detail, and secondly, to look at its theoretical foundations and evaluate its practical implications for patient care. Integrative Validation is described as a non-pharmaceutical holistic approach to patients suffering from dementia with the principal aim of improving the lives of these patients and of dealing with the problematic behaviour of patients suffering from BPSD (Behavioral and psychological Symptoms of Dementia). The approach makes use of the so called interviews in Integrative Validation which are conducted between carers trained in Integrative Validation and patients suffering from dementia. These interviews are based on several basic principles: carers endeavour to understand the experience of patients, to mirror their emotions and, whenever possible, to come up with solutions. By contrast, carers should not attempt to bring disoriented patients back to reality, confront them with their disorientation, interpret their behaviour, take what they say literally nor distract them from their...
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Libros sobre el tema "Přínosy a problémy"

1

Wollman, Slavomír. Česká škola literární komparatistiky: Tradice, problémy, přínos. Praha: Univerzita Karlova, 1989.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Ofrecemos descuentos en todos los planes premium para autores cuyas obras están incluidas en selecciones literarias temáticas. ¡Contáctenos para obtener un código promocional único!

Pasar a la bibliografía