Littérature scientifique sur le sujet « Фізична підготовленість »

Créez une référence correcte selon les styles APA, MLA, Chicago, Harvard et plusieurs autres

Choisissez une source :

Consultez les listes thématiques d’articles de revues, de livres, de thèses, de rapports de conférences et d’autres sources académiques sur le sujet « Фізична підготовленість ».

À côté de chaque source dans la liste de références il y a un bouton « Ajouter à la bibliographie ». Cliquez sur ce bouton, et nous générerons automatiquement la référence bibliographique pour la source choisie selon votre style de citation préféré : APA, MLA, Harvard, Vancouver, Chicago, etc.

Vous pouvez aussi télécharger le texte intégral de la publication scolaire au format pdf et consulter son résumé en ligne lorsque ces informations sont inclues dans les métadonnées.

Articles de revues sur le sujet "Фізична підготовленість"

1

Алсарайрех, Муса Джаміль Салім. « Фізичні якості та особистісні властивості професійної діяльності дизайнерів ». Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no 2 (3 janvier 2022) : 109–13. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.109-113.

Texte intégral
Résumé :
Анотація. Процес фізичної підготовки дизайнерів є одним з актуальних і мало досліджених у теорії фізичного виховання. Мета. Виявити професійно важливі фізичні якості, особистісні властивості та вимоги до рухової підготовленості дизайнерів. Методи. Анкетування за спеціально розробленою анкетою. Результати. Аналіз професійної діяльності дизайнера вказує на необхідність міцного здоров’я; великого обсягу професійних рухових умінь і навичок; високої фізичної та рухової активності; виховання здатності до управління емоціями, почуттями, вчинками; швидкої операційної діяльності тощо, які є важливими умовами досягнення професіоналізму. Дизайнер повинен володіти оптимальними кондиціями (станом здоров’я, фізичним розвитком і фізичною підготовленістю), відповідними виконанню професійних завдань; високою фізичною і руховою активністю; хорошим функціонуванням систем життєзабезпечення; досить високою витривалістю, швидкістю, силою та координацією. Встановлено, що виконання професійних обов’язків вимагає від дизайнерів прояву загальної витривалості, сили м’язів спини, шиї, живота і рук (особливо кистей). Це дає змогу вважати вказані якості професійно важливими. Умови підвищеного нервово-емоційного збудження передбачають вимоги до адаптаційних можливостей працівників, їхньої психічної стійкості та фізичної роботоздатності. З числа психофізіологічних функцій слід виділити увагу (розподіл, обсяг), пам’ять, урівноваженість, комунікабельність і стійкість до стресів. Встановлено, що недостатня фізична підготовленість дизайнерів безпосередньо впливає на стомлюваність у процесі роботи. Виявлено, що більшість дизайнерів бачать користь у спеціалізованій фізичній підготовці студентів до майбутньої професії. Ключові слова: дизайнери, спеціалізоване фізичне виховання, професійно-прикладна фізична підготовка.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Гнидюк, Олександр. « НЕПЕРЕРВНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ : СУТНІСНО-ПОНЯТІЙНИЙ АСПЕКТ ». Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія : педагогічні науки 24, no 1 (26 avril 2021) : 43–59. http://dx.doi.org/10.32453/pedzbirnyk.v24i1.629.

Texte intégral
Résumé :
У статті представлено узагальнення результатів дослідження щодо сутності базових понять проблеми неперервної фізичної підготовки офіцерів-прикордонників на різних рівнях військової освіти. З’ясовано, що неперервна фізична підготовка офіцерів-прикордонників – це постійний керований процес фізичного розвитку та самовдосконалення, набуття ними вміннями і навичками особистої безпеки, фізичної витривалості, здатності застосовувати набуті прикладні знання фізичних тренувань та фізично-вольові якості у процесі оперативно-службової діяльності, що передбачає послідовне чергування навчання на рівнях військової освіти з професійною діяльністю або практикою для формування загальної фізичної та спеціальної фізичної готовності з урахуванням сучасних вимог до фахівців з безпеки державного кордону. Метою неперервної фізичної підготовки офіцерів є опанування ними визначеним обсягом теоретичних знань, прикладних рухових навичок, формування і розвиток фізичних і психологічних якостей, тактико-технічних навичок захисту і нападу з використанням спеціальних засобів та прийомів рукопашного бою, готовність їх застосувати у необхідний момент; здатності переносити значні фізичні навантаження без зниження професійної працездатності в умовах повсякденної діяльності з охорони державного кордону України, а при необхідності – під час ведення сучасного бою; опанування методичними навичками навчання підлеглих застосовувати силу та спеціальні засоби при виконанні службових обов’язків. Встановлено, що результатом неперервної фізичної підготовки є здатність до постійного професійного фізичного розвитку та самовдосконалення, застосовувати у процесі оперативно-службової діяльності набуті прикладні і методичні знання з фізичної підготовки, прикладні рухові вміння і навички особистої безпеки, навички захисту і нападу з використанням спеціальних засобів та прийомів рукопашного бою, уміння застосовувати фізичну силу та спеціальні засоби при виконанні службових обов’язків, фізична витривалість переносити фізичні навантаження без зниження професійної працездатності в умовах повсякденної діяльності з охорони державного кордону, а при необхідності і при веденні сучасного бою. Ця здатність охоплює фізично-вольові властивості особистості офіцера, загальну фізичну та спеціальну фізичну підготовленість з урахуванням сучасних вимог до фахівців з безпеки державного кордону.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Vilchkovskyi, Eduard, Anatolii Volchynskyi et Volodymyr Pasichnyk. « Фізичне виховання студентів як чинник їх підготовки до майбутньої професійної діяльності ». Physical education, sport and health culture in modern society, no 3(55) (30 septembre 2021) : 10–14. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-03-10-14.

Texte intégral
Résumé :
Актуальність. Важливим завданням підготовки студентської молоді до майбутньої професійної діяльності є формування її соціальної активності в гармонії з фізичним розвитком та фізичною підготовленістю. Мета роботи – проаналізувати стан фізичного виховання в закладах вищої освіти й дослідити фізичну підготовленість студенток як одну з умов їх готовності до майбутньої професійної діяльності. Матеріал і методи – аналіз та узагальнення науково-методичної літератури, тестування та методи математичної статистики. Учасники дослідження. Задіяно 234 студентки 1–2-х курсів Волинського національного університету імені Лесі Українки. Результати. Проаналізовано науково-методичну літературу вітчизняних фахівців, у якій розглядається проблема фізичного виховання студентів закладів вищої освіти. Наголошено на необхідності вдосконалення змісту занять із фізичного виховання, використанні сучасних підходів формування в студентів потреби до здорового й спортивного стилю життєдіяльності. Зазначено, що першочергове значення в якісній підготовці студентів до майбутньої професійної діяльності має фізична підготовленість, в основу якої покладено розвиток основних фізичних якостей: сили, витривалості, спритності, швидкості та гнучкості. Будь-який засіб, що вико- ристовується в процесі фізичного виховання й спрямований на розвиток тієї чи іншої рухової якості, впливає на загальний рівень здоров’я. За результатами досліджень рівень фізичної підготовленості студентів 1–2-х курсів задовільний, а за деякими фізичними якостями, зокрема витривалістю, – низький, що потребує ретельного підходу до побудови змісту занять із фізичного виховання. Висновки. Зважаючи на проблему незадовільної фізичної підготовленості студентів, ми повинні вибудовувати нову модель фізичного виховання у вищих закладах освіти, переконувати студентську молодь у необхідності регулярного використання різноманітних форм фізичної культури й спорту, які сприяють фізичному вдосконаленню та зміцненню здоров’я.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Корсак, Олександр, Олександр Лемак, Ірина Султанова et Ірина Іванишин. « ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН І ФІЗИЧНА ПІДГОТОВЛЕНІСТЬ УЧНІВ ЛІЦЕЮ З ПОСИЛЕНОЮ ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ З РІЗНИМ РІВНЕМ БІОЛОГІЧНОГО РОЗВИТКУ ». Вісник Прикарпатського університету. Серія : Фізична культура, no 36 (22 janvier 2021) : 26–38. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.36.26-38.

Texte intégral
Résumé :
Мета – дослідити взаємозв’язок між функціональним станом і фізичною підготовленістю учнів з різним рівнем біологічного розвитку. Методи дослідження: 1) тестування фізичної підготовленості (комбінований силовий тест, біг на 100 і 1000 м, човниковий біг 4×9 м , стрибок у довжину з місця, нахил тулуба вперед з положення сидячи, підтягування з вису); 2) біологічні методи (антропометрія, визначення рівня біологічного розвитку, артеріального тиску, адаптаційного потенціалу, індексів Робінсона та Кердо, життєвого індексу, проби Штанге та Генчі); 3) методи математичної статистики. В дослідженні взяли участь 332 учні Прикарпатського ліцею з посиленою фізичною підготовкою віком 13–17 років. Результати. Із збільшенням рівня біологічного розвитку знижуються функціональні резерви організму, про що свідчить низький показник життєвого індексу та індексу Робінсона. Ці зміни супроводжувалися зростанням систолічного артеріального тиску та адаптаційного потенціалу, що свідчить про напругу регуляторних систем організму. Із збільшенням рівня біологічного розвитку підвищуються показники комплексної силової вправи, стрибка у довжину з місця, гнучкості та підтягування у висі. Поряд з цим відбувається зниження витривалості та спритності по відношенню до підлітків з низьким рівнем біологічного розвитку. Висновок. Підвищення рівня біологічного розвитку супроводжується зростанням розвитку силових та швидкісно-силових якостей, а також гнучкості. Натомість, у період інтенсивного статевого дозрівання, на фоні уповільнення процесів диференціації кардіореспіраторної системи і зростання напруги механізмів нейрогуморальної регуляції функцій організму, уповільнюється зростання аеробних можливостей (витривалості). Розвиток фізичних здібностей та функціональних резервів фізіологічних систем відбувається гетерохронно, що обумовлено різними темпами росту організму та біологічного розвитку. Урахування виявлених особливостей фізичного та функціонального стану організму підлітків з різним рівнем біологічного розвитку в процесі фізичної підготовки дозволить більш ефективно здійснювати дозування фізичних навантажень у підлітковому віці.Ключові слова: функціональний стан, підлітки, біологічний розвиток, фізична підготовленість, фізичні якості, функціональні резерви.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Петровська, Тетяна, Віталій Сергієнко et Ольга Красницька. « Психофізичний та соціальний розвиток дітей молодшого шкільного віку в умовах спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате ». Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no 3 (2 février 2022) : 96–103. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.96-103.

Texte intégral
Résumé :
Анотація. Погіршення фізичного та психічного здоров’я, складність соціалізації дітей молодшого шкільного віку внаслідок зменшення часу на фізичне виховання у школі, переважну їх інтелектуальну зайнятість, систематичну роботу з гаджетами спонукають до організації позашкільної рухової активності, спрямованої на психофізичний та соціальний розвиток молодших школярів. Мета. Визначити особливості психофізичного й соціального розвитку дітей молодшого шкільного віку в умовах спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате. Методи. Теоретичний аналіз, синтез та узагальнення наукових джерел, педагогічні, соціологічні, медико-біологічні методи, методи психодіагностики, методи математичної статистики. Результати. Розроблено програму психофізичного й соціального розвитку дітей молодшого шкільного віку в умовах спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате, що містить шість блоків: пізнавальний, загальної фізичної підготовки, спеціальної фізичної підготовки, технічної підготовки, соціально-комунікативний, тестування. Установлено позитивний вплив спеціально організованої позашкільної рухової активності на основі занять карате на показники психофізичного розвитку молодших школярів, зокрема функціональний стан серцево-судинної системи, фізичну та розумову роботоздатність, фізичну підготовленість, що проявляється в розвитку психомоторних якостей (сили, швидкості, гнучкості, витривалості, координації), зорової та слухової пам’яті, покращенні процесів переключення й розподілу уваги, збільшенні обсягу уваги. Доведено, що заняття карате сприяють соціальному розвитку, успішній соціалізації дітей і соціальній адаптації до нового соціального середовища. У процесі занять молодші школярі опановують нові соціальні ролі, норми та правила, формують соціальні якості й уміння, лідерські, морально-етичні якості та цінності, адекватну самооцінку, внутрішню позицію, навчаються встановлювати соціальні контакти й будувати взаємостосунки. Ключові слова: молодші школярі, соціалізація, фізична підготовленість, фізична роботоздатність, розумова працездатність, соціальні норми, ролі, якості.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Трачук, Сергій, Янь Ген et Інна Мамедова. « Досвід тестування фізичної підготовленості учнівської молоді України і Китайської Народної Республіки ». Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no 4 (20 mai 2021) : 96–100. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.4.96-100.

Texte intégral
Résumé :
Анотація. Фізична підготовка учнівської молоді як процес і її результат – фізична підготовленість – є загальновизнаним ключовим показником благополуччя дітей і підлітків, і важливим показником здоров’я у подальшому житті в сучасних концепціях розвитку розвинених країн. Мета. Узагальнити і зіставити досвід тестування фізичної підготовленості учнівської молоді України і Китайської Народної Республіки. Методи. Теоретичний аналіз і узагальнення даних літературних джерел, контент-аналіз нормативних і програмно-методичних документів, компаративний метод зіставлення та аналізу зарубіжного й вітчизняного досвіду, логіко-теоретичний аналіз, історичний аналіз. Результати. У ході дослідження встановлено значення та специфіку тестів для оцінки рівня фізичної підготовленості учнівської молоді у системі фізичного виховання України та КНР. Виявлено типові вправи, що використовуються в процесі тестування рівня фізичної підготовленості учнів. Загалом в кожній із систем оцінки фізичної підготовленості чітко простежуються визначені основні маркери, що загалом і визначають рівень підготовленості. У системах тестування фізичної підготовленості учнівської молоді України і КНР відображено загальні підходи до організації та форматування тестових нормативів фізичної підготовленості, які дозволяють оцінити основні рухові якості учнів, а в практиці КНР система доповнена індексом маси тіла й оцінкою функціональних можливості дихальної системи. Узагальнюючи дані тестування двох країн, необхідно зазначити, що рівень фізичної підготовленості потребує адекватної реакції в прийняті рішень уповноважених органів влади, саме в ключовому аспекті забезпечення самого процесу фізичної підготовки (створення належних умов, інфраструктури тощо). Ключові слова: фізична підготовленість, тестування, фізичне виховання, школярі.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Назимок, В. В. « ФІЗИЧНА ТА СПЕЦІАЛЬНА ФІЗИЧНА ПІДГОТОВЛЕНІСТЬ СТУДЕНТІВ, ЩО ЗАЙМАЮТЬСЯ БОКСОМ У ПРОЦЕСІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ». Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & ; recreation), no 9 (21 mars 2022) : 174–81. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2021.9.23.

Texte intégral
Résumé :
Мета дослідження – простежити динаміку розвитку загальної та спеціальної фізичної підготовленості студентів, які займаються боксом у процесі фізичного виховання, протягом одного та двох років відповідно. Для оцінки фізичної підготовленості студентів були використані такі види тестувань: вибухова сила – стрибки в довжину з місця, згинання-розгинання в упорі лежачи 20 с. та 1 хв. Окремим нормативом були стрибки на скакалці (кількість за 1 хв.) та визначення максимальної кількості ударів, нанесених протягом 15 с. лівою рукою, правою рукою. Швидкісна підготовленість та витривалість визначались за допомогою навантаження максимальної потужності (до 20 с.) – біг 100 м та великого фізичного навантаження (до 30 хв.) – біг 3000 м. Порівнюючи середні показники тестування студентів першого та другого курсів, що займаються боксом у процесі фізичного виховання, можна зробити висновки, що загальна та спеціальна фізична підготовленість студентів першого курсу за результатами тестування всіх фізичних якостей покращилася. Тоді як результати студентів другого курсу були кращими в усіх випробуваннях, крім швидкості.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Anokhin, Yevhen. « Аналіз цільового компонента спортивно-масової роботи у вищих військово-навчальних закладах Збройних сил України ». Physical education, sports and health culture in modern society, no 2(42) (26 juillet 2018) : 43–50. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-43-50.

Texte intégral
Résumé :
Фізична підготовленість військовослужбовців є основою їхньої боєздатності. Тому її забезпеченню приділяють багато уваги з перших років служби військовослужбовців. Однак практика засвідчує, що внаслідок зниження в сучасному суспільстві інтересу до фізичної культури й спорту, до військових навчальних закладів поступають особи без попереднього спортивного досвіду та з рівнем фізичної підготовленості, який не відповідає вимогам навчально-бойової й особливо бойовій діяльності військових спеціалістів. Прийнятими на сьогодні в збройних силах психолого-педагогічними методами в кращому випадку вдається підвищити підготовленість майбутніх офіцерів до мінімально необхідного рівня, але сформувати в них ціннісне ставлення до фізичної підготовки, стійку мотивацію підтримувати фізичну підготовленість на необхідному рівні впродовж усієї служби не вдається. Фізичне вдосконалення курсантів здійснюється в декількох організаційних формах. Кожна з них володіє різним потенціалом із погляду виховання в майбутніх офіцерів фізичної культури. Унаслідок особливостей організації й проведення найвищими можливостями в цьому плані володіє спортивно-масова робота. Саме тому ми вирішили дослідити стан спортивно-масової роботи у військових навчальних закладах Збройних сил України, вияснити, як ефективно використовується її педагогічний потенціал щодо виховання в курсантів особистісної фізичної культури – основне для їх багаторічної фізичної активності, зокрема, і формування військового професіоналу в цілому. Нами встановлено, що невизначення керівними документами з фізичної підготовки військовослужбовців єдиної чітко сформульованої конкретної цільової установки спортивно-масової роботи у військових навчальних закладах послужило причиною зміщення акцентів спортивно-масової діяльності у військових академіях із виховання особистості майбутніх офіцерів на суто кількісні показники – бали, очки й місця та, головне, утрати зв’язку з освітнім процесом. Основним висновком нашого дослідження є те, що в цьому вигляді спортивно-масова робота у військових навчальних закладах не в стані служити справі виховання особистості курсанта, формуванню в нього особистої фізичної культури та ціннісного ставлення до фізичної підготовки.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Павленко, Віктор, Владислав Рожков et Єлена Павленко. « ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БІГУНІВ-БАР’ЄРИСТІВ НА КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ ». Слобожанський науково-спортивний вісник 4, no 78 (26 juin 2020) : 11–16. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-4.002.

Texte intégral
Résumé :
Мета: визначити розвиток загальної підготовленості юних спортсменів віком 12–13 років, які займаються спринтерським бар’єрним бігом. Матеріал і методи: у дослідженнях взяли участь 30 легкоатлетів (14 дівчат та 16 хлопців) віком 12-13 років, які займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах Харківської області. У процесі педагогічного експерименту використовувалися такі методи: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне тестування; спеціальні педагогічні спостереження за навчально-тренувальною діяльністю юних бігунів, які спеціалізуються у бар’єрному бігу на короткі дистанції, педагогічний експеримент, математична статистика. Результати: за результатами тестування фізичної підготовленості бар’єристів на короткі дистанції було виявлено, що середньостатистичні значення показників фізичної підготовленості у дівчат та хлопців відповідають нормативам навчально-тренувальної групи попередньої базової підготовки. Експериментальна група працювала за цією програмою і в тренувальні заняття включали вправи швидкісного та швидкісно-силового характеру. Темпи приросту показників спеціальної фізичної підготовленості у дівчат та юнаків відображено у таблицях 2 і 3, аналіз яких дозволяє виявити за час проведення експерименту позитивні зміни показників фізичної підготовленості бар’єристів на короткі дистанції. Висновки: проаналізовані та узагальнені дані науково-методичної літератури щодо фізичної підготовки бігунів-бар’єристів на короткі дистанції. Визначено та оцінено рівень загальної фізичної підготовленості юних спортсменів віком 12–13 років, які займаються бар’єрним бігом на короткі дистанції. Експериментально підтверджено вплив засобів швидкісно-силової спрямованості на спеціальну фізичну підготовленість бігунів-бар’єристів на короткі дистанції. Ключові слова фізична підготовка, бар’єрний біг, спеціальна фізична підготовленість.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Сутула, Ольга, Анастасія Невелика et Юрій Чуча. « Бадмінтон як один із засобів оздоровчо-рекреаційної діяльності студентів ». Слобожанський науково-спортивний вісник 6, no 86 (23 décembre 2021) : 45–49. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-6.007.

Texte intégral
Résumé :
Мета: оцінити вплив занять бадмінтоном за оздоровчо-рекреаційною програмою на фізичну підготовленість та стан здоров’я студентів. Матеріал і методи: у дослідженні брали участь 13 здобувачів вищої осіти другого курсу жіночої статі Харківської державної академії фізичної культури. Оздоровчо-рекреаційна програма впроваджувалась протягом 6 місяців. Для оцінки її ефективності на початку та наприкінці експерименту в учасників експерименту визначалися антропометричні показники (маса тіла, зріст стоячи, сила м’язів кисті), фізіологічні показники (життєва ємність легень (ЖЄЛ). Оцінка фізичної працездатності студенток та ефективності їх дихальної системи проводилась з використанням проб Руф’є, Штанге, Генче. Рівень їх здоров’я оцінювався за методикою О. Пирогової. Результати: проведені дослідження підтвердили інформацію вчених про незадовільний стан фізичної підготовленості та здоров’я студентської молоді. Представлені матеріали дозволили констатувати позитивний вплив оздоровчо-рекреаційних занять з використанням засобів бадмінтону на показники функціонального стану серцево - судинної та дихальної систем, на рівень фізичної працездатності і фізичного здоров’я дівчат. Висновки: результати досліджень свідчать про те, що показники маси тіла, зріст стоячи майже не змінились, а показники: сила кисті, життєва ємність легень покращились протягом циклу тренувальних занять. Результати проведеного дослідження свідчать про покращення функціонального стану та рівня здоров’я студенток, які тренувались за оздоровчо-рекреаційною програмою, в основу якої покладено засоби бадмінтону. Ключові слова: здоров’я, фізична підготовленість, фізичний розвиток, функціональні проби, проба Штанге, проба Генче, студенти, бадмінтон.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Plus de sources

Thèses sur le sujet "Фізична підготовленість"

1

Гейченко, Світлана Петрівна, et Інна Володимирівна Скидан. « Індивідуальна карта фізичних можливостей в системі контролю фізичного виховання студентів НАУ ». Thesis, Національний авіаційний університете, 2017, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/29880.

Texte intégral
Résumé :
Термін «Фізичні можливості» загалом використовується у спеціальній літературі як багаторівнева характеристика стану здоров`я і фізичної працездатності людини (В.В. Петровський, 1972, 1992; Т.Ю. Круцевич, 2008). На наш погляд фізичні можливості людини обумовлені не лише морфо-функціональними характеристиками організму та рівнем фізичної підготовленості, але й чинниками соціально-культурного буття, стилем життя, а для людей з виявленим діагнозом ще й параметрами захворювання (частота захворювань тощо). Тож, на нашу думку, індивідуальні фізичні можливості людини можуть розглядатися як комплекс антропологічних, адаптаційних та психофізіологічних властивостей, що репрезентуються у визначених соціокультурних контекстах і свідчать про резерви функціональних систем організму індивіда та визначають перспективні межі фізичних здібностей (І.І. Вржесневський, 2009).
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Антошків, Ю. М. « Фізична підготовленість майбутніх рятівників як запорука успішного виконання оперативно-рятувальних завдань ». Thesis, Львів, ЛДФА, 2013. http://hdl.handle.net/123456789/2330.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Антоненко, А. В. « Спеціальна фізична підготовленість спортсменів–волейболістів 13–14 років на етапі спеціалізованої базової підготовки ». Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75770.

Texte intégral
Résumé :
У роботі розглянуто питання вдосконалення процесу фізичної підготовки спортсменів, які спеціалізуються у волейболі. Представлено методику удосконалення спеціальних рухових якостей спортсменів, яка ґрунтується на використанні системи функціонального тренінгу. Розроблено структуру та зміст навально-тренувального процесу з використанням сучасних фітнес–технологій які сприяють покращенню показників спеціальної фізичної підготовленості спортсменів–волейболістів. Матеріали дослідження та сформульовані висновки можуть використані тренерами та фахівцями у галузі фізичного виховання і спорту у процесі багаторічної підготовки та у навчально–тренувальних заняттях спортсменів–волейболістів на етапі спеціалізованої базової підготовки.
В работе рассмотрены вопросы совершенствования процесса физической подготовки спортсменов, которые специализируются в волейболе. Представлена методика, которая способствует совершенствованию специальных двигательных качеств спортсменов и которая основана на использовании системы функционального тренинга. В работе представлена структура и содержание учебно–тренировочного процесса с использованием современных фитнес–технологий способствующих улучшению показателей специальной физической подготовленности спортсменов-волейболистов. Материалы исследования и сформулированы выводы, могут быть использованы тренерами и специалистами в области физического воспитания и спорта в процессе многолетней подготовки и в учебно-тренировочных занятиях спортсменов–волейболистов на этапе специализированной базовой подготовки.
The paper considers issues of improving the process of physical preparation of athletes who specialize in volleyball. A technique is presented that helps to improve the special motor qualities of athletes and which is based on the use of a functional training system. The article presents the structure and content educational process using modern fitness technologies that contribute to the improvement of special indicators of physical fitness of volleyball athletes. The research materials and conclusions are formulated, can be used by trainers and experts in the field of physical education and sports in the process of many years of training and in the training sessions of sportsmen-volleyball players at the stage of specialized basic training.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Клименко, Я. В., et В. Ф. Зубенко. « Необхідність використання засобів фізичної культури для підтримання нормального функціонування організму людини ». Thesis, КНТУ, 2011. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6127.

Texte intégral
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Лиман, Олександр Володимирович, et Oleksandr Volodymyrovych Lyman. « Вплив рухової активності на рівень фізичної підготовленості дітей молодшого шкільного віку ». Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12082.

Texte intégral
Résumé :
У роботі розроблені комплекси спеціально спрямованих вправ для розвитку аналізаторів і, як наслідок, на рівень рухової підготовленості учнів молодшої школи. Представлений матеріал може широко застосовуватись вчителями фізичної культури 1–4 класів, а також батькам для того щоб доповнювати зміст процесу фізичного виховання. Доповнено новими даними вивчення впливу рухової активності на рівень фізичної підготовленості дітей 1–4 класів; запропоновано та розроблено комплекс спеціально організованих вправ для розвитку аналізаторів на рівень фізичної підготовленості учнів.
The work develops a set of specially directed exercises for the development of analyzers and, as a consequence, the level of motor readiness of primary school students. The presented material can be widely used by physical education teachers of grades 1–4, as well as parents to supplement the content of the process of physical education. Supplemented with new data on the study of the impact of physical activity on the level of physical fitness of children in grades 1–4; proposed and developed a set of specially organized exercises for the development of analyzers for the level of physical fitness of students.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Журенко, Олександр Анатолійович, et Oleksandr Anatoliiovych Zhurenko. « Формування ціннісного ставлення студентів до фізичної культури ». Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12146.

Texte intégral
Résumé :
Дане дослідження полягає у розробці і впровадженні у вищу школу педагогічних умов формування ціннісного ставлення студентів до фізкультурно-спортивної діяльності, яка дозволяє найбільш ефективно підвищити якість підготовки фахівців. В даному дослідженні виявлена відсутність прогресивних змін у показниках фізичного розвитку функціональної і фізичної підготовленості у досліджуваної групи студентів за період навчання ВНЗ. В роботі розроблено педагогічні умови формування у студентів ціннісного ставлення до фізичного вдосконалення в процесі фізичного виховання у ЗВО на основі взаємодії між викладачами і студентам.
This study is to develop and implement in higher education pedagogical conditions for the formation of students' values of physical culture and sports, which allows you to most effectively improve the quality of training. This study revealed the absence of progressive changes in the indicators of physical development of functional and physical fitness in the study group of students during the period of study. The pedagogical conditions of formation of students' value attitude to physical improvement in the process of physical education in ZVO on the basis of interaction between teachers and students are developed in the work.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Кривошия, Назар Степанович. « Удосконалення відбору і спортивної орієнтації у веслуванні на байдарках і каное ». Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11633.

Texte intégral
Résumé :
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - відбір і орієнтація спортсменів у веслуванні на байдарках і каное на змагальні дистанції 200, 500, 1000 м. У роботі розглядаються питання відбору і орієнтації спортсменів на всіх етапах спортивного удосконалення з урахуванням індивідуальних задатків і здібностей кожного конкретного спортсмена при виборі поглибленої спеціалізації, визначенні раціональної структури змагальної діяльності. Проаналізовано планів підготовки та змагальної діяльності у веслуванні на каное. Визначити вірогідні відмінності між спортсменами, що спеціалізуються на дистанціях 200, 500 та 1000 м у веслуванні на байдарках і каное. Запропоновано тренерам комплекс інформативних педагогічних тестів, що дало можливість тренеру оптимізувати процес підготовки та скорегувати плани підготовки з урахуванням схильності до роботи різної спрямованості, при підготовці юнацьких команд раціонально підібрати тренувальні і змагальні навантаження і тим самим підвести спортсменів до змагань в оптимальному стані підготовленості.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Білоцерківець, Сергій Сергійович, et Serhii Serhiiovych Bilotserkivets. « Особливості розвитку силових якостей студентів у процесі фізичного виховання ». Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12120.

Texte intégral
Résumé :
У дослідженні були розглянуті організаційно-методичні аспекти та особливості розвитку силових якостей на заняттях з фізичної культури зі студентами. Було вивчено мотиваційні пріорітети та визначено рівень фізичної підготовленості студентів. Розроблена і експериментально обґрунтована ефективність методики занять для покращення усіх силових якостей студентів на занятях з фізичної культури.
The study considered the organizational and methodological aspects and features of the development of strength qualities in physical education classes with students. Motivational priorities were studied and the level of physical fitness of students was determined. Developed and experimentally substantiated the effectiveness of the methodology of classes to improve all the strength qualities of students in physical education classes.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Козлов, Богдан Юрійович. « Критерії спортивного відбору і орієнтації веслувальників-каноїстів ». Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11629.

Texte intégral
Résumé :
Кваліфікаційна робота магістра складається з трьох розділів. Об’єкт дослідження - процес відбору та спортивної орієнтації юних веслувальників-каноїстів на початковому, попередньо базовому етапах багаторічної підготовки. У роботі розглядаються результати антропометричних досліджень, типологічні особливості підготовленості юних веслувальників, динамічна оцінка результатів моніторингу моторно-функціонального статусу юних спортсменів. Проаналізовано спеціальну літературу та результати практичної діяльності, успішне вирішення проблеми та ефективність управління процесом підготовки спортивного резерву у веслувальному спорті залежить від розробки об'єктивних критеріїв оцінки перспективності спортсменів. Запропоновано етапне використання комплексу критеріїв оцінки перспективності юних веслувальників-каноїстів суттєво покращує якість відбору та спортивної орієнтації, значно підвищує ефективність спортивного вдосконалення.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Пилипенко, Вікторія Валеріївна. « Фізична підготовленість бодибілдерів 16-18 років ». Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/3588.

Texte intégral
Résumé :
Пилипенко В. В. Фізична підготовленість бодибілдерів 16-18 років : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 017 "Фізична культура і спорт" / наук. керівник А. В. Сватьєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 49 с.
UA : Кваліфікаційна робота – 49 сторінок, 1 рисунок, 5 таблиць, 54 літературних джерела. Об'єкт дослідження – методика тренувального процесу спортсменів молодших розрядів. Мета роботи – дослідження ефективності методики фізичної підготовки бодібілдерів-початківців. Методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення літературних джерел та документальних матеріалів, тестування фізичної підготовленості та фізичного стану, педагогічний експеримент,методи математичної статистики. В ході проведення експериментального дослідження встановлено, що в заняття з бодибілдерами-початківцями доцільно включати швидкісно-силовий компонент тренувань, який складається з виконання різних комплексу вправ для м'язів рук і ніг в «ударному» режимі, в поєднанні з поступальними і долаючими режимами роботи. Застосування розробленої методики дозволило досягти статистично достовірного збільшення показників в експериментальній групі порівняно з контрольною. Встановлено, що силові тренування, що проводяться з урахуванням розроблених нами рекомендацій, не чинить негативного впливу на показники серцево-судинної, дихальної систем, підвищують загальну працездатність організму і збільшують силові показники займаються. Після педагогічного експерименту було виявлено поліпшення показників ортостатичної проби в контрольній і експериментальній групах. У порівнюваних групах відбулися зміни в бік збільшення часу затримки дихання, але вони були статистично не достовірні. Динаміка показників сили м'язів кисті в порівнянні з початковим тестуванням була статистично достовірна. У процесі занять бодибілдингом відзначено збільшення показників індексу Гарвардського степ-тесту в контрольній і експериментальній групі.
EN : Qualification work – 49 pages, 1 figure, 5 tables, 54 literary sources. The object of research is the methodology of the training process of junior athletes. The aim of the work is to study the effectiveness of the method of physical training of novice bodybuilders. Research methods: theoretical analysis and generalization of literature sources and documentary materials, testing of physical fitness and physical condition, pedagogical experiment,methods of Mathematical Statistics. In the course of an experimental study, it was found that it is advisable to include a speed and strength component of training in classes with novice bodybuilders, which consists of performing various sets of exercises for the muscles of the arms and legs in a "shock" mode, in combination with translational and overcoming modes of operation. The use of the developed methodology made it possible to achieve a statistically significant increase in indicators in the experimental group compared to the control group. It is established that strength training conducted taking into account the recommendations developed by us does not have a negative impact on the indicators of the cardiovascular and respiratory systems, increases the overall performance of the body and increases the strength indicators of students. After the pedagogical experiment, an improvement in the orthostatic test parameters was revealed in the control and experimental groups. In The compared groups, there were changes in the direction of increasing the time of breath retention, but they were not statistically significant. The dynamics of hand muscle strength indicators in comparison with the initial testing was statistically reliable. In the course of bodybuilding classes, an increase in the Harvard step test index was noted in the control and experimental groups.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Plus de sources

Chapitres de livres sur le sujet "Фізична підготовленість"

1

Дяченко, Анна, et Ірина Райтаровська. « АНАЛІТИЧНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТЕХНІКО-ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ДЗЮДОЇСТОК ВИСОКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗА ПІДСУМКАМИ «ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР – 2020» ». Dans Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.06.

Texte intégral
Résumé :
В результаті теоретичного дослідження розглянуто актуальну проблему визначення ефективного техніко-тактичного арсеналу спортсменок високої кваліфікації, які спеціалізуються в боротьбі дзюдо. Відповідно до результатів моніторингу Інтернет-ресурсів, а також аналізу науково-методичної, спеціальної (довідкової) літератури встановлено, що питанням аналітико-статистичного огляду техніко-тактичної підготовленості дзюдоїсток, учасниць «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор – 2020» у м. Токіо, Японія – присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Головною метою дослідження є – аналіз техніко-тактичного арсеналу дзюдоїсток високої кваліфікації («Топ – 3» у своїх вагових категоріях), чемпіонок та призерок «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор – 2020 у м. Токіо, Японія». Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи теоретичного дослідження: аксіоматичні, ідеалізації, історичні і логічні, сходження від конкретного, формалізації тощо. Крім цього були використані методи експертного оцінювання, а також власний досвід організації системи багаторічної підготовки спортсменок, які спеціалізуються в одноборствах. Відповідно до результатів низки наукових досліджень, членами науково-дослідної групи встановлено, що інтегральними показниками всебічної підготовленості спортсменок, які спеціалізуються в дзюдо є: показники активності та ефективності змагальних дій, техніко-тактична підготовленість та показники підсистеми біологічного контролю. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи проведено аналіз техніко-тактичного арсеналу спортсменок, які спеціалізуються в дзюдо (чемпіонок та призерок «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор – 2020 у м. Токіо, Японія»). Відповідно до результатів теоретичного дослідження, вважаємо за необхідне зосередження уваги «тренерських штабів» на розроблення відповідних тренувальних програм (педагогічних моделей, методик тощо), які забезпечують: раціональну побудову змагальної сутички із урахуванням індивідуально-типологічних (психофізичних) особливостей суперниць; розвиток «вибухової сили», вивчення дзюдоїстками теоретичних аспектів діючих правил дзюдо; збільшення кількості та різноманіття атакуючих і захисних прийомів; підвищення коефіцієнту надійності техніко-тактичних дій (комбінацій); підвищення інтенсивності тренувального навантаження; збільшення кількості техніко-тактичних дій (комбінацій) за одиницю часу тощо); розвиток тактильної чутливості та координації; формування високої психофізичної готовності до тривалої змагальної діяльності (високих тренувальних навантажень); розвиток та удосконалення спеціальної фізичної підготовленості тощо, що сприятиме підвищенню показників змагальної діяльності українських спортсменок, які спеціалізуються в дзюдо на різних етапах їхньої багаторічної підготовки. Перспективи подальших досліджень у обраному напрямі наукової розвідки передбачають проведення порівняльного аналітико-статистичного аналізу техніко-тактичного арсеналу жінок та чоловіків, які спеціалізуються в дзюдо високої кваліфікації (учасників та учасниць «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор-2020, м. Токіо, Японія».
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Rapports d'organisations sur le sujet "Фізична підготовленість"

1

Шутько, Віктор Васильович. Ефективність вольових, індивідуально-дозованих навантажень в практиці фізичного виховання школярів. Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського ; ТОВ "Планер", 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3016.

Texte intégral
Résumé :
В статті викладені результати педагогічного експерименту проведеного на уроках фізичної культури з учнями 6 класів. В експериментальних класах використовувався комплекс спеціальних вольових,індивідуально дозованих вправ в умовах мотиваційної діяльності з застосуванням змагального методу. Напружені навантаження виявили високий стимулюючий ефект на розвиток резервів рухових якостей учнів, та їх фізичну підготовленість, сприяли удосконаленню механізмів серцевої діяльності, підвищенню рівня функціональної активності мозку і сталості його загального функціонального стану, що забезпечує зростання адаптаційних можливостей організму підлітків при м`язовій діяльності.
Styles APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Nous offrons des réductions sur tous les plans premium pour les auteurs dont les œuvres sont incluses dans des sélections littéraires thématiques. Contactez-nous pour obtenir un code promo unique!

Vers la bibliographie