Literatura académica sobre el tema "Osobnostní psychologie"

Crea una cita precisa en los estilos APA, MLA, Chicago, Harvard y otros

Elija tipo de fuente:

Consulte las listas temáticas de artículos, libros, tesis, actas de conferencias y otras fuentes académicas sobre el tema "Osobnostní psychologie".

Junto a cada fuente en la lista de referencias hay un botón "Agregar a la bibliografía". Pulsa este botón, y generaremos automáticamente la referencia bibliográfica para la obra elegida en el estilo de cita que necesites: APA, MLA, Harvard, Vancouver, Chicago, etc.

También puede descargar el texto completo de la publicación académica en formato pdf y leer en línea su resumen siempre que esté disponible en los metadatos.

Artículos de revistas sobre el tema "Osobnostní psychologie"

1

Helus, Zdeněk. "K psychologii láskyplného vztahu: pedagogické inspirace se zaměřením na předškolní výchovu". Pedagogická orientace 24, n.º 4 (24 de octubre de 2014): 468–87. http://dx.doi.org/10.5817/pedor2014-4-468.

Texto completo
Resumen
Studie klade důraz na osobnostní přístup k vývoji dítěte v doškolní fázi jeho života, tvořící celek vývojových souvislostí, vrcholících vstupem dítěte do mateřské školy. Osobnostní přístup zahrnuje za prvé zřetel k podstatným znakům doškolního dítěte (k jeho odkázanosti, otevřenému prožívání, potencialitám a vývojovému směřování) a za druhé zřetel k zlomovým událostem v jeho dosavadním vývoji (primárnímu vztahu a připoutání, separačně individualizační tendenci, nástupu asertivního já, včlenění do mateřské školy). Láskyplný vztah je podmínkou, aby vývoj probíhal plnohodnotně, tedy nebyl brzděn, deformován apod. Láskyplný vztah učitelky mateřské školy má specifické znaky a uplatňuje se v její vcítivě tvořivé reflexi nad dítětem jakožto utvářející se osobností.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Kuba, Jan. "Bochumský osobnostní dotazník: Recenze metody". TESTFÓRUM 3, n.º 4 (24 de septiembre de 2014): 27–30. http://dx.doi.org/10.5817/tf2014-4-25.

Texto completo
Resumen
BIP je v současné verzi metodou, která v rukou zkušeného administrátora poskytuje užitečné informace širokému spektru respondentů. Lze doporučit, aby byl administrátorem nejen psycholog, ale psycholog s relevantní praxí v organizační psychologii, vlastní konzultantskou či poradenskou praxí, což mu umožní při interpretaci a tvorbě závěrečné zprávy poskytnout respondentovi informace s dostatečnou přidanou hodnotou.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Čurdová, Jitka y Martina Pourová. "Minnesota Multiphasic Personality Inventory 2 – Recenze metody". TESTFÓRUM 7, n.º 12 (14 de septiembre de 2019): 6–12. http://dx.doi.org/10.5817/tf2019-12-12447.

Texto completo
Resumen
MMPI-2 je metoda, která má přinést komplexní pohled na osobnost člověka. Je primárně určená pro využívání v diagnostice a klinické praxi. V současnosti se však hojně využívá i v jiných oblastech, například v psychologii organizace, při výběrových řízeních atd. V České republice je metoda oblíbeným a hojně využívaným nástrojem i přes mnoho chybějících relevantních informací a otazníků, které se objevují při bližším zkoumáním metody. Nutno však podotknout, že minimálně v zahraničí dochází k tvorbě restandardizačních studí a dalšímu následnému vylepšování metody. Jako příklad by se dalo uvést, že v reakci na častou připomínku ohledně vysoké heterogenity škál a překrývání konceptů, které škály měří, došlo k restrukturaci klinických škálSoučasný stav inventáře by bylo vhodné podrobit bližšímu výzkumnému šetření se zaměřením se na popis reliability škál a validity celé metody. Z výše uvedených důvodů by se měla zvážit revize inventáře.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Telebuh, Mirjana, Mateja Dašek y Gordana Grozdek Čovčić. "Kvaliteta života osoba u subakutnoj i kroničnoj fazi oporavka nakon moždanog udara". Hrvatska revija za rehabilitacijska istraživanja 54, n.º 2 (14 de enero de 2019): 49–58. http://dx.doi.org/10.31299/hrri.54.2.5.

Texto completo
Resumen
Moždani udar glavni je uzrok trajne tjelesne onesposobljenosti u svijetu i u Hrvatskoj. Iako najčešće pogađa stariju populaciju, pogađa i velik broj radno sposobnih osoba te se moždani udar smatra ne samo zdravstvenim već i velikim socioekonomskim problemom. Najčešće su posljedice moždanog udara gubitak motoričkih sposobnosti, poteškoće s hodanjem i finom motorikom, a mogu biti prisutni i simptomi umora, problemi s vidom te promjene osobnosti koje utječu na kvalitetu života oboljelih. Oporavak do tri mjeseca nakon moždanog udara smatra se akutnom/subakutnom fazom oporavka, dok se oporavak nakon šest mjeseci smatra kroničnom fazom oporavka nakon moždanog udara. Cilj ovog istraživanja bio je ispitati kvalitetu života osoba nakon moždanog udara u subakutnoj i kroničnoj fazi oporavka nakon moždanog udara. Za ispitivanje kvalitete života osoba nakon moždanog udara korišten je upitnik Stroke Specific Quality Of Life Scale (SSQOL). U istraživanju je sudjelovalo 60 ispitanika podijeljenih u dvije skupine: 30 ispitanika u subakutnoj fazi oporavka (SF) i 30 ispitanika u kroničnoj fazi oporavka nakon moždanog udara (KF). Rezultati istraživanja pokazali su da su najizraženiji negativni aspekti kvalitete života u području brige o sebi, funkcionalne produktivnosti, društvenog života i osobnosti kod svih ispitanika. Statistički je dokazano da ispitanici u kroničnoj fazi oporavka od moždanog udara pokazuju bolju kvalitetu života od ispitanika u subakutnoj fazi oporavka. Statistički se značajnom pokazala povezanost dobi ispitanika i kvalitete života, no ne i kategorija spola kao ni povezanost broja moždanih udara i kvalitete života. Zaključak je istraživanja da je kvaliteta života osoba koje su preživjele moždani udar narušena najviše smanjenjem brige o sebi, funkcionalnom ovisnosti, društvenom neaktivnosti te problemima osobnosti. Rana rehabilitacija koju provodi multidisciplinaran tim primjenjujući individualan, holistički i funkcionalan pristup mogla bi omogućiti bolju skrb i kvalitetu života nakon moždanog udara.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Vymětal, Jan. "C. R. Rogers: Teorie a terapie osobnosti a další práce z let 1942-1987." Ceskoslovenska psychologie 65, n.º 3 (30 de junio de 2021): 309–12. http://dx.doi.org/10.51561/cspsych.65.3.309.

Texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Soukup, Václav. "Culturology: A New Syntesis (Science of Culture in Central Europe)". Anthropologia integra 1, n.º 1 (1 de enero de 2010): 29–37. http://dx.doi.org/10.5817/ai2010-1-29.

Texto completo
Resumen
Pojem kulturologie uvedl do společenských věd v první polovině 20. století americký kulturní antropolog Leslie Alvin White. Podle Whita je předmětem kulturologie studium kultury jako relativně autonomní extrasomatické vrstvy reality – jevu „sui generis“, který se vyvíjí podle svých vlastních zákonů nezávisle na člověku. Současná kulturologie ale není pouhým oživením myšlenek Leslie Whitea, ale představuje především reakci na stále narůstající diferenciaci, specializaci a dezintegraci věd o člověku, společnosti a kultuře. Moderní kulturologie vychází z globálního antropologického chápání kultury jako systému nadbiologických prostředků a mechanismů, jejichž prostřednictvím se člověk adaptoval k vnějšímu prostředí. Kulturologie se pokouší překonat roztříštěnost přístupu ke kultuře a odhalit vnitřní vztahy, které mezi kvalitativně různými oblastmi kultury existují. Vychází přitom z předpokladu, že kulturu je možné zkoumat na třech základních úrovních: 1. V atributivním smyslu na úrovni rodu Homo jako univerzálně lidský fenomén, který člověka odlišuje od ostatních živočichů. Kultura z tohoto hlediska představuje specifický adaptační mechanismus – univerzální technologii lidstva. 2. V distributivním smyslu na úrovni konkrétních sociokulturních systémů – lokálních kultur, subkultur a kontrakultur. Kultura z tohoto hlediska představuje systém artefaktů, sociokulturních regulativů a idejí sdílených a předávaných členy určité společnosti. 3. V osobnostním smyslu na úrovni jednotlivce. Kultura z tohoto hlediska představuje determinantu lidského chování a prožívání, mechanismus, který člověka utváří v procesu socializace a enkulturace. Charakteristickým rysem takto koncipované disciplíny je její generalizační funkce. Zatímco speciální vědy studují dílčí aspekty sociokulturní reality, kulturologie se zabývá systémovým výzkumem kultury jako integrované totality, kterou je možné studovat komplexně na různých strukturálních úrovních. Mezi základní kulturologické disciplíny, které tvoří základ obecné kulturologie patří filozofie člověka a kultury (výzkum kultury na úrovni rodu Homo), sociokulturní antropologie, sociologie kultury, kulturní ekologie, dějiny kultury (výzkum kultury na úrovni sociokulturních systémů) a psychologie kultury (výzkum kultury na úrovni jednotlivce).
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Rašan, Ivana, Željka Car y Jasmina Ivšac Pavliša. "Doživljaj samoga sebe i okoline kod roditelja djece urednog razvoja i roditelja djece s razvojnim teškoćama". Hrvatska revija za rehabilitacijska istraživanja 53, n.º 2 (30 de diciembre de 2017): 72–87. http://dx.doi.org/10.31299/hrri.53.2.6.

Texto completo
Resumen
Roditeljstvo djece s teškoćama donosi brojne izazove, a visoka razina stresa se povezuje s nedostatnom stručnom podrškom (Paster, Brandwein, Walsh, 2009). Nadalje, roditelji djece s razvojnim teškoćama često doživljavaju neuspjeh te svoje kompetencije u kontekstu roditeljstva nerijetko interpretiraju nerealno negativno (Kralj, 2012). S obzirom na oskudnost istraživačkih inicijativa na ovu temu, cilj rada je provjeriti postoje li razlike u samoprocjeni različitih životnih segmenata između roditelja djece s teškoćama i roditelja djece urednog razvoja. Istraživanje je provedeno tijekom projekta na kojem su se provodile aktivnosti osnaživanja roditelja djece s teškoćama i jačanja njihovih kapaciteta za bolji plasman na tržište rada. U istraživanju je sudjelovalo ukupno 60 roditelja - 30 roditelja koji imaju djecu s teškoćama i 30 roditelja djece urednog razvoja. Za potrebe istraživanja sastavljen je anketni upitnik u kojem je korištena skala Likertovog tipa od 1 do 5. S ciljem utvrđivanja razlika između navedenih skupina ispitanika korišten je neparametrijski test sume rangova (Mann Whitney U test). Utvrđeno je da postoje razlike u samoprocjeni osobnog zadovoljstva i vlastite uspješnosti u korist roditelja koji imaju djecu urednog razvoja, ali je isto tako utvrđeno da u ostalim segmentima njihove samoprocjene (kao što je npr. težnja za napretkom, pozitivan stav, zadovoljstvo razinom vlastitih postignuća/ciljeva, itd.) ne postoje značajne razlike između dvije navedene skupine. Dobiveni rezultati ukazuju na pozitivan stav prilikom suočavanja s različitim izazovnim životnim situacijama kojeg je moguće tumačiti kroz postojanje vlastite osobnosti pojedinca te nizom individualnih događaja koji ga kroz život određuju (Lacković-Grgin, 2011), a ne pripadnosti jednoj od skupina.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Hajdúk, Michal, Barbora Mesárošová y Anton Heretik. "Skrátená verzia škály reziliencie – psychometrická analýza prostredníctvom IRT". TESTFÓRUM 4, n.º 6 (30 de junio de 2015): 14–22. http://dx.doi.org/10.5817/tf2015-6-81.

Texto completo
Resumen
Škála reziliencie (Wagnild, Young, 1993) patrí v súčasnosti medzi najčastejšie používané metódy na skúmanie reziliencie ako osobnostnej črty. Výsledky výskumov poukazujú na veľmi dobré psychometrické charakteristiky škály. Cronbachovo α sa pohybuje od .72 do .94. Výsledky zahraničných aj lokálnych výskumov potvrdzujú dobrú konštruktovú validitu škály. Pôvodná verzia obsahuje 25 položiek. Autori vytvorili aj skrátenú verziu, ktorá pozostáva zo 14 položiek. Cieľom výskumu bolo overiť psychometrické vlastnosti skrátenej verzie škály. Výskumný súbor tvorilo 609 uchádzačov o štúdium na Katedre psychológie na FiF UK, ktorí vyplnili kompletnú 25 položkovú verziu. Pri analýze sme porovnávali psychometrické ukazovatele klasickej teórie testov a taktiež sme pri analýzach aplikovali aj Teóriu odpovede na položku (IRT). Na odhad parametrov položiek sme použili Samejimovej model. Priemerná bodovo-biseriálna korelácia skrátenej verzie škály bola r = .513. Odhad úrovne reziliencie (prostredníctvom IRT) zo skrátenej verzie škály bol takmer identický ako pri použití 25 položkovej verzie (R2 = .932). Obidve verzie škály merajú dostatočne presne na pomerne širokom intervale úrovne reziliencie a prinášajú najviac informácií o ľuďoch s podpriemernou až priemernou úrovňou reziliencie. Pôvodná 25 položková verzia meria trochu presnejšie, čo je spôsobené väčším počtom položiek. Z výsledkov vyplýva, že skrátená verzia Škály reziliencie je vhodný a dostatočne reliabilný nástroj, ktorý je časovo menej náročný ako pôvodná plná verzia Škály reziliencie. Resilience Scale (Wagnild, Young, 1993) is currently one of the most frequently used questionnaire for research about resilience as a personality traits. The research findings have showed very good psychometric characteristics of the scale. Cronbach's α ranging from .72 to .94. The results of foreign and local studies confirmed good construct validity. The original version contains 25 items. The authors have developed a shortened version consisting only of 14 items. The aim of the research was to investigate the psychometric properties of shortened version of the scale. Sample consisted of 609 applicants for study at the Department of Psychology at the Faculty of Arts UK, who filled the entire 25 item version. In the analysis, we compared the psychometric properties of Classical Test Theory and Item Response Theory (IRT). We used Samejima`s model. The average point-biserial correlation of shortened version scale was r = .513. Estimated level of resilience (through IRT) with a shortened version of the scale was almost identical to estimate from 25 item version (R2 = .932). Both scales measure with sufficient accuracy on relatively wide range level of resilience. Both scales bring the most information about people with below-average to average level of resilience. The original 25 item version measured more accurately, due to a larger number of items. Shortened version of Resilience Scale is truly suitable and sufficiently reliable tool to measure resilience, which is less time consuming than the original full version scale.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.

Tesis sobre el tema "Osobnostní psychologie"

1

Firlová, Izabela. "Osobní psychologie herce". Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2015. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-252271.

Texto completo
Resumen
This diploma thesis deals with personal actor?s psychology. It is divided into two main parts, namely the theoretical and practical part. The theoretical part focuses on the overall analysis of the psychology of the actor - human. It depicts what is in the psychology of the actor's personality and what other factors are peculiar to it. The practical part describes stage fright, my experience with it, and how my personality deals with this issue.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

Lukáčová, Zuzana. "Charakteristiky nehod profesionálních řidičů". Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Ústav soudního inženýrství, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-382227.

Texto completo
Resumen
The diploma thesis discusses characteristics of accidents of professional lorry drivers in relations to their personalities, work, health and mental conditions. The thesis is composed of three sections: theoretical, analytical, and a section on recommendations. Theoretical section introduces theory of the given line of work and presents both outer and inner influences in this respect. Theoretical section is followed by the analytical section, with both quantitative and qualitative research discussing the most common accidents of professional lorry drivers. Based on the first two sections of the thesis, innovative solutions have been offered in the last section, with the aim of contributing to lowering the number of traffic accidents of drivers maneuvering vehicles over 7.5 tons. In order to gather necessary information, analysis of literature has been conducted, with statistical measures introduced in the thesis and structured interviews and polls having been done also. This has provided results towards arguing the knowledge on the given issue so far and has additionally allowed for innovative solutions leading to elimination of traffic accidents caused by professional lorry drivers.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Švec, Tomáš. "Multiple-Context Trust Model for a Social Network Using Personality Analysis". Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta informačních technologií, 2014. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-412910.

Texto completo
Resumen
Tato diplomová práce navazuje na bakalářskou práci, ve které byl vytvořen model důvěry pro sociální síť Facebook. Do tohoto modelu jsou zapracovány připomínky z konference UMAP 2013 a ověřena jeho škálovatelnost a flexibilita. V další části práce jsou uvedeny základní termíny z psychologie osobnosti a zkoumána závislost důvěry na osobnosti uživatele. Je vybrán model Big Five k reprezentaci charakteru uživatele a navržen dotazník, u nějž bude zkoumána korelace s modelem důvěry. Tato korelace je na základě sociologických poznatků odhadnuta a později ověřena na reálných uživatelích sociální sítě Facebook.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Sedlák, Emil. "Řidič senior jako riziková osobnost". Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Ústav soudního inženýrství, 2019. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-399644.

Texto completo
Resumen
The goal of this thesis is to determine the current risk factors for individuals who are 65 years or older and using public transportation. The theoretical portion contains comments from literary sources which deal with transportation phychology with a focus on lower the cognitive abilities and psycho-motor skills and their effect as Well as the assistance features of cars. The analytical portion describes the future development of an aging population, ratings of statistics showing the accident proneness of senior citizens, examples of accidents, and casuistry from transport psychologist workplace. An analysis of the results from measuring reaction time of seniors and to compare it with younger generations. The final portion is dedicated to solutions that may be able to contribute to lower the number of accidents involving seniors of public transportation grounds.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Tichopádová, Eva. "Analýza pracovní spokojenosti". Master's thesis, Vysoká škola ekonomická v Praze, 2011. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-113763.

Texto completo
Resumen
My thesis is focused on the analysis of job satisfaction in a particular firm considering motivation and employee loyalty. The diploma is divided into 4 parts. In the first chapter is defined the subject, goals and hypothesis. The second one is concerning with the theoretical knowledge of psychology, employee job satisfaction, motivation theories and their tools to increase the labour performance. The practical part is describing the company, its segmentation, policies and moreover the results of the research. On the basis of summarized theoretical and practical facts I suggest the system of arrangements, that could help to eliminate a low level of employee job satisfaction with the particular fields.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Pártlová, Zuzana. "Autorské herectví jako (ne)výchova k osobnosti". Doctoral thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2018. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-391705.

Texto completo
Resumen
This doctoral thesis explores the potential of authorial acting as a tool for open-ended self-education. It focuses on the properties and the process of acquiring psychosomatic capacity for presentation in front of an audience as a means of self-discovery and self-realization through play (Dialogical Acting with the Inner Partner) and other preparatory psychosomatic drama disciplines. The secondary subject of this thesis is the relevance of this capacity to teachers and educators. In the theoretical section, I present the essential terms and concepts as well as the basis of my research. I explain why I use the expression "(non)education towards a self” rather than "personal education” and how one's holistic and creative conditioning relates to the skills of a pedagogue or educator in the broadest sense of the word. The qualitative research section consists of three parts which correspond to three research projects. The first part explores the "personal trajectories" of students of the two-year “Creative Pedagogy-Pedagogical Condition” (CP-PC) study program. The exploration is based on written reflections and a two-day encounter devoted to discussion and creative work. The encounter involved practical workshops as well as talks with I. Vyskočil and E. Vyskočilová and student discussions. The aim was to explore the development of the individual psychosomatic “fitness" by means that go beyond written subjective reflections and offer live confrontations with oneself and others in workshops and discussions. The second part focuses on the issue of authenticity and the triple actor-viewer-assistant relation. Using simultaneous recording with two cameras and focus groups, we tried to analyze the moments of spontaneity during the experimentation and to identify the essential features of authentic expression. The themes that significantly emerged from the research were the theme of inner and outer spectator and of body resonance and joy as main characteristics of authentic presence. In the third section, I followed up on the findings of the previous sections in 16 semistructured interviews with students of the CP-PC program as well as regular and external students at the department. These interviews were analyzed using the method of open coding combining two perspectives: a broader, theme-focused perspective and a narrower, notional one. This research reveals the complexity of tacit learning processes which, in the context of play and psychosomatics, foster a personal evolution towards an original, creative personality, i.e. "becoming one's self”. Simultaneously, this research attempts to define the essential "virtues” of authentic acting and outlines the benefits of Vyskočil´s pedagogy for education of educators.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Vejražka, Jan. "Jsem už herec ?" Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-156052.

Texto completo
Resumen
Is it possible for me after four years of acting school and nearly one year of engagement to state definitively - Am I an actor yet? This is the main question, I wish to answer through my work. I proceed by trying to define and show what it exactly is for me to be an actor. Therefore my work is structured into chapters, that in their own way result one from each other and meanwhile are tightly connected, so that means the whole work is in principle one compact text. In my work I mainly examine and explore my own experiences. Based on what I find, I realise, that for me, the answer - Am I an actor yet? - can not be answered. It can not be answered because in the essence, it means the same as - Am I a human yet?
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Krejsová, Klára. "Vědomá výstavba role jako předpoklad her eckého sebevědomí". Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2012. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-156023.

Texto completo
Resumen
The title of the submitted diploma work is Conscious development of the role as a condition for acting self-confidence. It is divided into 4 sections, 6 chapters and 10 subchapters. While writing it, I drew on my own experience and feelings; I quoted from properly denoted resources and authors. The aim of the work is not academic research, but rather some kind of classification of what I have learned during my studies at DAMU ? Academy of Performing Arts and what experience I have lived through. In the introduction the focus is on the difficulty of describing writing about acting and about reasons for the choice of the topic. In the next parts of the text I analyze my own feelings and experience gained during rehearsing various performances with various directors. I attempt to describe the circumstances that influence actor´s self-confidence and the relation between the personal self-esteem and the one of the actor. In the conclusion of my diploma work I express the belief that I am entering the acting world well equipped as for both the academic knowledge and acquired skills.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Hába, Michal. "Předstírání". Master's thesis, Akademie múzických umění v Praze.Divadelní fakulta. Knihovna, 2013. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-172852.

Texto completo
Resumen
The thesis treats the phenomenon of pretence in the theatre. It deals with the meaning of contemporary theatre and its truthfulness, and the issue of acting/performing and the related themes of authenticity, (self)disclosure, detachment and communication. It also focuses, from the same viewpoint, on the "actors education" and the definition of the "alternative theatre". The principles of the theatre of no-pretence and esthetics of "theatrical dementia" are defined by examples of specific stage productions.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Stejskalová, Barbora. "Návrh postupu manažera při stmelování pracovního kolektivu". Master's thesis, Vysoké učení technické v Brně. Fakulta podnikatelská, 2009. http://www.nusl.cz/ntk/nusl-222008.

Texto completo
Resumen
This thesis analyses problems related to the creation of the working team coupled with the process of it’s members‘ cohesion. The theoretical part of the work contains an introduction and explanation of basic concepts related to given issues. In particular, we look at the issue of the manager's personality, the theory of social Gross, work teams, styles of leadership and management teams. The last chapter contains general recommendations of basic skills in the approach of managers and management teams. The practical part is focused on the analysis of the investigation file, the analysis of the facto. The aim of the project is to design such a manager process strategy, which leads to team cohesion thereby increasing work efficiency.
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Más fuentes

Libros sobre el tema "Osobnostní psychologie"

1

Nakonečný, Milan. Psychologie osobnosti. Praha: Academia, 1995.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
2

ny, Milan Nakonec. Psychologie osobnosti. 2a ed. Praha: Academia, 1997.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
3

Langová, Marta. Psychologie činnosti a osobnosti učitele. Praha: Academia, 1987.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
4

Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích. Praha: Academia, 2008.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
5

Hudeček, Jaroslav. Hodnotové orientace v motivační sféře osobnosti. Praha: Academia, 1986.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
6

Kalabis, František. Sociální dimenze osobnosti vedoucího a pracovní kolektiv. Olomouc: Univerzita Palackého, 1989.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
7

Hudeček, Jaroslav. Hodnotová orientace v motivační sféře osobnosti. Praha: Academia, 1986.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
8

Kohoutek, Rudolf. Osobnost a sebepoznání studentů. Brno: CERM, 1998.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
9

Kalabis, František. Sociální dimenze osobnosti vedoucího a pracovní kolektiv. Olomouc: Univerzita Palackého, 1989.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
10

Veličková, Helena. Grafologie, cesta do hlubin duše: Přehled dějin písma a rozbory rukopisů slavných osobností s využitím hlubinné psychologie. Praha: Academia, 2002.

Buscar texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Más fuentes

Capítulos de libros sobre el tema "Osobnostní psychologie"

1

Baňasová, Katarína. "Emocionálne a osobnostné ťažkosti s kariérovým rozhodovaním stredoškolských a vysokoškolských študentov". En Proceedings of the 19th International Conference Work and Organizational Psychology 2020, 79–95. Košice: Institute of Social Sciences CSPS SAS, 2020. http://dx.doi.org/10.31577/2020.978-80-89524-51-8.7.

Texto completo
Los estilos APA, Harvard, Vancouver, ISO, etc.
Ofrecemos descuentos en todos los planes premium para autores cuyas obras están incluidas en selecciones literarias temáticas. ¡Contáctenos para obtener un código promocional único!

Pasar a la bibliografía