Artykuły w czasopismach na temat „Homological mirror symmetry”
Utwórz poprawne odniesienie w stylach APA, MLA, Chicago, Harvard i wielu innych
Sprawdź 50 najlepszych artykułów w czasopismach naukowych na temat „Homological mirror symmetry”.
Przycisk „Dodaj do bibliografii” jest dostępny obok każdej pracy w bibliografii. Użyj go – a my automatycznie utworzymy odniesienie bibliograficzne do wybranej pracy w stylu cytowania, którego potrzebujesz: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver itp.
Możesz również pobrać pełny tekst publikacji naukowej w formacie „.pdf” i przeczytać adnotację do pracy online, jeśli odpowiednie parametry są dostępne w metadanych.
Przeglądaj artykuły w czasopismach z różnych dziedzin i twórz odpowiednie bibliografie.
KONISHI, EIJI. "PLANAR HOMOLOGICAL MIRROR SYMMETRY." International Journal of Modern Physics A 22, no. 29 (2007): 5351–68. http://dx.doi.org/10.1142/s0217751x07037202.
Pełny tekst źródłaAbouzaid, Mohammed. "Homological mirror symmetry without correction." Journal of the American Mathematical Society 34, no. 4 (2021): 1059–173. http://dx.doi.org/10.1090/jams/973.
Pełny tekst źródłaSato, Matsuo. "Moduli Space in Homological Mirror Symmetry." Advances in Mathematical Physics 2019 (April 30, 2019): 1–11. http://dx.doi.org/10.1155/2019/1693102.
Pełny tekst źródłaKatzarkov, L., and V. Przyjalkowski. "Generalized Homological Mirror Symmetry and cubics." Proceedings of the Steklov Institute of Mathematics 264, no. 1 (2009): 87–95. http://dx.doi.org/10.1134/s0081543809010118.
Pełny tekst źródłaAbouzaid, Mohammed, Denis Auroux, Alexander I. Efimov, Ludmil Katzarkov, and Dmitri Orlov. "Homological mirror symmetry for punctured spheres." Journal of the American Mathematical Society 26, no. 4 (2013): 1051–83. http://dx.doi.org/10.1090/s0894-0347-2013-00770-5.
Pełny tekst źródłaZhou, Jian. "Homological Perturbation Theory and Mirror Symmetry." Acta Mathematica Sinica, English Series 19, no. 4 (2003): 695–714. http://dx.doi.org/10.1007/s10114-003-0283-1.
Pełny tekst źródłaGammage, Benjamin, and Vivek Shende. "Homological mirror symmetry at large volume." Tunisian Journal of Mathematics 5, no. 1 (2023): 31–71. http://dx.doi.org/10.2140/tunis.2023.5.31.
Pełny tekst źródłaFutaki, Masahiro, and Kazushi Ueda. "Homological mirror symmetry for Brieskorn–Pham singularities." Selecta Mathematica 17, no. 2 (2011): 435–52. http://dx.doi.org/10.1007/s00029-010-0055-6.
Pełny tekst źródłaKerr, Gabriel. "Homological mirror symmetry of elementary birational cobordisms." Selecta Mathematica 23, no. 4 (2017): 2801–47. http://dx.doi.org/10.1007/s00029-017-0325-7.
Pełny tekst źródłaKeating, Ailsa. "Homological mirror symmetry for hypersurface cusp singularities." Selecta Mathematica 24, no. 2 (2017): 1411–52. http://dx.doi.org/10.1007/s00029-017-0334-6.
Pełny tekst źródłaTu, Junwu. "Homological Mirror Symmetry and Fourier–Mukai Transform." International Mathematics Research Notices 2015, no. 3 (2013): 579–630. http://dx.doi.org/10.1093/imrn/rnt211.
Pełny tekst źródłaSeidel, Paul. "Homological mirror symmetry for the quartic surface." Memoirs of the American Mathematical Society 236, no. 1116 (2015): 0. http://dx.doi.org/10.1090/memo/1116.
Pełny tekst źródłaAbouzaid, Mohammed, and Ivan Smith. "Homological mirror symmetry for the 4-torus." Duke Mathematical Journal 152, no. 3 (2010): 373–440. http://dx.doi.org/10.1215/00127094-2010-015.
Pełny tekst źródłaHabermann, Matthew. "Homological mirror symmetry for nodal stacky curves." Mathematical Research Letters 32, no. 1 (2025): 177–237. https://doi.org/10.4310/mrl.250708030801.
Pełny tekst źródłaLekili, Yankı, and Alexander Polishchuk. "Homological mirror symmetry for the symmetric squares of punctured spheres." Advances in Mathematics 418 (April 2023): 108942. http://dx.doi.org/10.1016/j.aim.2023.108942.
Pełny tekst źródłaHabermann, Matthew, and Jack Smith. "Homological Berglund-Hübsch mirror symmetry for curve singularities." Journal of Symplectic Geometry 18, no. 6 (2020): 1515–74. http://dx.doi.org/10.4310/jsg.2020.v18.n6.a2.
Pełny tekst źródłaKobayashi, Kazushi. "Remarks on the homological mirror symmetry for tori." Journal of Geometry and Physics 164 (June 2021): 104190. http://dx.doi.org/10.1016/j.geomphys.2021.104190.
Pełny tekst źródłaAbouzaid, Mohammed, та Denis Auroux. "Homological mirror symmetry for hypersurfaces in (ℂ∗)n". Geometry & Topology 28, № 6 (2024): 2825–914. http://dx.doi.org/10.2140/gt.2024.28.2825.
Pełny tekst źródłaSeidel, Paul. "Homological Mirror Symmetry for the genus two curve." Journal of Algebraic Geometry 20, no. 4 (2011): 727–69. http://dx.doi.org/10.1090/s1056-3911-10-00550-3.
Pełny tekst źródłaUeda, Kazushi. "Homological Mirror Symmetry for Toric del Pezzo Surfaces." Communications in Mathematical Physics 264, no. 1 (2006): 71–85. http://dx.doi.org/10.1007/s00220-005-1509-0.
Pełny tekst źródłaEfimov, Alexander I. "Homological mirror symmetry for curves of higher genus." Advances in Mathematics 230, no. 2 (2012): 493–530. http://dx.doi.org/10.1016/j.aim.2012.02.022.
Pełny tekst źródłaNohara, Yuichi, and Kazushi Ueda. "Homological mirror symmetry for the quintic 3–fold." Geometry & Topology 16, no. 4 (2012): 1967–2001. http://dx.doi.org/10.2140/gt.2012.16.1967.
Pełny tekst źródłaBressler, Paul, and Yan Soibelman. "Homological mirror symmetry, deformation quantization and noncommutative geometry." Journal of Mathematical Physics 45, no. 10 (2004): 3972–82. http://dx.doi.org/10.1063/1.1786350.
Pełny tekst źródłaFutaki, Masahiro, and Kazushi Ueda. "Homological mirror symmetry for singularities of type D." Mathematische Zeitschrift 273, no. 3-4 (2012): 633–52. http://dx.doi.org/10.1007/s00209-012-1024-x.
Pełny tekst źródłaHacking, Paul, and Ailsa Keating. "Homological mirror symmetry for log Calabi–Yau surfaces." Geometry & Topology 26, no. 8 (2022): 3747–833. http://dx.doi.org/10.2140/gt.2022.26.3747.
Pełny tekst źródłaSheridan, Nick. "Formulae in noncommutative Hodge theory." Journal of Homotopy and Related Structures 15, no. 1 (2019): 249–99. http://dx.doi.org/10.1007/s40062-019-00251-2.
Pełny tekst źródłaHabermann, Matthew. "Homological mirror symmetry for invertible polynomials in two variables." Quantum Topology 13, no. 2 (2022): 207–53. http://dx.doi.org/10.4171/qt/163.
Pełny tekst źródłaKnapp, Johanna, and Harun Omer. "Matrix factorizations and homological mirror symmetry on the torus." Journal of High Energy Physics 2007, no. 03 (2007): 088. http://dx.doi.org/10.1088/1126-6708/2007/03/088.
Pełny tekst źródłaLekili, Yankı, and Alexander Polishchuk. "Homological mirror symmetry for higher-dimensional pairs of pants." Compositio Mathematica 156, no. 7 (2020): 1310–47. http://dx.doi.org/10.1112/s0010437x20007150.
Pełny tekst źródłaFang, Bohan, Chiu-Chu Melissa Liu, David Treumann, and Eric Zaslow. "T-duality and homological mirror symmetry for toric varieties." Advances in Mathematics 229, no. 3 (2012): 1873–911. http://dx.doi.org/10.1016/j.aim.2011.10.022.
Pełny tekst źródłaGross, Mark, and Diego Matessi. "On homological mirror symmetry of toric Calabi–Yau threefolds." Journal of Symplectic Geometry 16, no. 5 (2018): 1249–349. http://dx.doi.org/10.4310/jsg.2018.v16.n5.a3.
Pełny tekst źródłaPascaleff, James, and Nicolò Sibilla. "Topological Fukaya category and mirror symmetry for punctured surfaces." Compositio Mathematica 155, no. 3 (2019): 599–644. http://dx.doi.org/10.1112/s0010437x19007073.
Pełny tekst źródłaLAZAROIU, C. I. "D-BRANE CATEGORIES." International Journal of Modern Physics A 18, no. 29 (2003): 5299–335. http://dx.doi.org/10.1142/s0217751x03015763.
Pełny tekst źródłaHanlon, A., and J. Hicks. "Aspects of functoriality in homological mirror symmetry for toric varieties." Advances in Mathematics 401 (June 2022): 108317. http://dx.doi.org/10.1016/j.aim.2022.108317.
Pełny tekst źródłaChan, Kwokwai. "Homological Mirror Symmetry for Local Calabi-Yau Manifolds via SYZ." Taiwanese Journal of Mathematics 21, no. 3 (2017): 505–29. http://dx.doi.org/10.11650/tjm/7901.
Pełny tekst źródłaBallard, Matthew, Colin Diemer, David Favero, Ludmil Katzarkov, and Gabriel Kerr. "The Mori program and Non-Fano toric Homological Mirror Symmetry." Transactions of the American Mathematical Society 367, no. 12 (2015): 8933–74. http://dx.doi.org/10.1090/s0002-9947-2015-06541-6.
Pełny tekst źródłaSheridan, Nick. "Homological mirror symmetry for Calabi–Yau hypersurfaces in projective space." Inventiones mathematicae 199, no. 1 (2014): 1–186. http://dx.doi.org/10.1007/s00222-014-0507-2.
Pełny tekst źródłaKatzarkov, Ludmil, and Leonardo Soriani. "Homological Mirror Symmetry, coisotropic branes and $$P=W$$ P = W." European Journal of Mathematics 4, no. 3 (2018): 1141–60. http://dx.doi.org/10.1007/s40879-018-0273-6.
Pełny tekst źródłaBorisov, Lev A., and R. Paul Horja. "Applications of homological mirror symmetry to hypergeometric systems: Duality conjectures." Advances in Mathematics 271 (February 2015): 153–87. http://dx.doi.org/10.1016/j.aim.2014.11.020.
Pełny tekst źródłaChan, Kwokwai, Daniel Pomerleano, and Kazushi Ueda. "Lagrangian Torus Fibrations and Homological Mirror Symmetry for the Conifold." Communications in Mathematical Physics 341, no. 1 (2015): 135–78. http://dx.doi.org/10.1007/s00220-015-2477-7.
Pełny tekst źródłaSheridan, Nick. "On the homological mirror symmetry conjecture for pairs of pants." Journal of Differential Geometry 89, no. 2 (2011): 271–367. http://dx.doi.org/10.4310/jdg/1324477412.
Pełny tekst źródłaFang, Bohan. "Homological mirror symmetry is T-duality for $\mathbb{P}^n$." Communications in Number Theory and Physics 2, no. 4 (2008): 719–42. http://dx.doi.org/10.4310/cntp.2008.v2.n4.a2.
Pełny tekst źródłaChan, Kwokwai, and Kazushi Ueda. "Dual torus fibrations and homological mirror symmetry for $A_n$-singularities." Communications in Number Theory and Physics 7, no. 2 (2013): 361–96. http://dx.doi.org/10.4310/cntp.2013.v7.n2.a5.
Pełny tekst źródłaMcBreen, Michael, and Ben Webster. "Homological mirror symmetry for hypertoric varieties, I: Conic equivariant sheaves." Geometry & Topology 28, no. 3 (2024): 1005–63. http://dx.doi.org/10.2140/gt.2024.28.1005.
Pełny tekst źródłaFutaki, Masahiro, and Hiroshige Kajiura. "Homological mirror symmetry of $\mathbb{F}_1$ via Morse homotopy." Advances in Theoretical and Mathematical Physics 26, no. 8 (2022): 2611–37. http://dx.doi.org/10.4310/atmp.2022.v26.n8.a5.
Pełny tekst źródłaFutaki, Masahiro, and Hiroshige Kajiura. "Homological mirror symmetry of CPn and their products via Morse homotopy." Journal of Mathematical Physics 62, no. 3 (2021): 032307. http://dx.doi.org/10.1063/5.0029165.
Pełny tekst źródłaChan, Kwokwai. "Homological mirror symmetry for A n -resolutions as a T -duality." Journal of the London Mathematical Society 87, no. 1 (2012): 204–22. http://dx.doi.org/10.1112/jlms/jds048.
Pełny tekst źródłaUeda, Kazushi, and Masahito Yamazaki. "Homological mirror symmetry for toric orbifolds of toric del Pezzo surfaces." Journal für die reine und angewandte Mathematik (Crelles Journal) 2013, no. 680 (2013): 1–22. http://dx.doi.org/10.1515/crelle.2012.031.
Pełny tekst źródłaAbouzaid, Mohammed. "Morse homology, tropical geometry, and homological mirror symmetry for toric varieties." Selecta Mathematica 15, no. 2 (2009): 189–270. http://dx.doi.org/10.1007/s00029-009-0492-2.
Pełny tekst źródłaAuroux, Denis. "Speculations on homological mirror symmetry for hypersurfaces in $(\mathbb{C}^{\ast})^n$." Surveys in Differential Geometry 22, no. 1 (2017): 1–47. http://dx.doi.org/10.4310/sdg.2017.v22.n1.a1.
Pełny tekst źródła