Academic literature on the topic 'Автоматизована система керування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Автоматизована система керування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Автоматизована система керування"

1

Карадобрій, Т. А., Олександр Бойко, Олена Анатоліївна Дакі, and Олена Миколаївна Тимощук. "АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД АДАПТИВНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ СУДНОМ ТА ШЛЯХИ ЇХ ПОБУДОВИ." Vodnij transport, no. 3(31) (December 10, 2020): 120–25. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.13.

Full text
Abstract:
В статті відображаються основні результати аналізу джерел інформації що стосується побудови адаптивних систем щодо управління судном. На ряду з аналітичним оглядом технічних рішень систем керування судном висвітлюються позитивні та негативні властивості при побудові адаптивних систем автоматизації судном. Також в праці розкриваються особливістю побудови адаптації авторульових систем судна та можливості покращення якості судноводіння в складних умовах. Пропонується розглядати судноводіння як єдиний процес керування судном з врахуванням всіх підсистем що впливають на управління в цілому за рахунок підвищення достовірності інформації від різних енерготехнічних систем та навігаційних пристроїв що надають додаткові дані в систему керування судном. Ключові слова: адаптивні системи, судноводіння, керування судном, автоматизована система керування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кучерук, Галіна, Віталій Ткаченко, and Г. В. Шапіро. "РОЗРОБКА АДАПТИВНОЇ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ РУХОМ СУДНА." Vodnij transport, no. 3(31) (December 10, 2020): 116–19. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.3.31.12.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано підхід руху судна на основні оцінювання результатів текучих параметрів руху та аналізу інформації про стан містоположення за допомогою адаптивних систем керування. На ряду з описом технічного рішення системи керування судном висвітлюються позитивні та негативні властивості при побудові адаптивної системи. Також в праці висвітлюється умови роботи адаптивної системи керування судном. Метою даної статті є розглянути можливість побудови адаптивних систем керування судном в складних умовах для забезпечення безпеки судноводіння В статті обґрунтовано схема адаптивної системи керування судном для безпосередньої експлуатації в умовах тривалого морського плавання та інтенсивної роботи. Особливістю запропонованої схеми є ведення моделі руху судна та блоків оцінювання і адаптації до зовнішніх впливів для визначення та ведення поправки. Ключові слова: автоматизована система керування, адаптивна система, керування судном, безпека судноводіння
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пупена, О. М., and А. В. Шишак. "СУЧАСНІ СТАНДАРТИ З РОЗРОБЛЕННЯ ТРИВОЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ." Automation of technological and business processes 11, no. 3 (November 11, 2019): 46–58. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v11i3.1501.

Full text
Abstract:
Автоматизована система керування технологічним процесом передбачає наявність функцій тривожної сигналізації, які виконують надзвичайно важливу роль. Від ефективності роботи підсистеми тривожної сигналізації залежить передусім безпека людей, виробництва та функціонування автоматизованої системи керування технологічним процесом в цілому. В Україні розробленню, впровадженню та експлуатації систем тривожної сигналізації приділяється недостатньо уваги. Тому це невеличке дослідження присвячено передусім трактуванню сучасного стандарту ISA-18.2 «Management of Alarm Systems for the Process Industries», який є визнаною хорошою інженерною практикою. Стаття розділена на дві публікації. У цій частині розкриваються основні сутності, на яких базуються механізми організації систем тривожної сигналізації. Наступна стаття буде присвячена роз'ясненню робочих процесів життєвого циклу системи, які стандарт передбачає для розроблення, впровадження та експлуатації систем тривожної сигналізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мардзявко, В. "Аналіз організації керування обладнанням для забезпечення транспортування зернової продукції на елеваторах." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(18) (February 10, 2021): 35–41. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).35-41.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз методів які забезпечують організацію і керування технологічним процесом транспортування зернової продукції на елеваторі для визначення можливостей подальшої автоматизації. Актуальність даної теми обґрунтовується виходячи з неповної продуктивності технологічного процесу транспортування на елеваторах, через те, що автоматизована система керування елеватора реалізує автоматизовані задачі за допомогою стандартних методів транспортування, а саме за транспортно-технологічними маршрутами. Організація і функціональна структура, як підприємств, так і автоматизованої системи, залишається без змін, тому і якість керування істотно не змінюється. Хоча дані методи і мають перевагу над іншими, проте вони не в повну міру забезпечують енергозбереження під час технологічних процесів транспортування, умов, які б відповідали забезпеченню якості зернової продукції, зменшення втрат зерна під час транспортування та високої продуктивності підприємства. Однак завданням автоматизованого виробництва є забезпечення умов для підвищення якості технологічного процесу, тому виникає актуальне питання розробки нових або удосконалення існуючих заходів і створення нових продуктивних систем на їх основі. Тому виходячи з даної проблеми, був виконаний аналіз основних системи керування обладнанням на елеваторах, та визначений найбільш ефективний метод формування маршруту транспортування зернової продукції. Також виявлені недоліки та основні напрямки подальшого удосконалення даного методу. Увагу акцентовано на важливості правильного та оптимального прокладання маршруту, завдяки чому визначено критерії які не враховувалися в традиційних методах забезпечення технологічного процесу транспортування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бойко, А. Д., І. В. Трофименко, and О. В. Бажак. "СИНТЕЗ МОДЕЛІ ТА АЛГОРИТМІВ ПРОЦЕСУ КЕРУВАННЯ РУХОМ СУДНА." Vodnij transport, no. 1(32) (January 27, 2021): 29–35. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.1.32.04.

Full text
Abstract:
В статті розроблена модель систем керування судном. Особливістю даної моделі є взаємозв’язок суднових навігаційних пристроїв з енергетичними системами судна. Використання даної моделі дозволяє вивчити та дослідити якісні показники судна та виявити залежності впливу їх характеристик на якість керування судна. Також у статті наведено алгоритмічні рішення системи керування судном та висвітлюються позитивні та негативні властивості їх використання. Для дослідження руху судна як правило застосовуються динамічні моделі з оптимізацією керуючих впливів. При цьому, у якості моделі динаміці просторового стану можна використовувати модель Пуанкор, а для часткового вирішення систем рівнянь даних моделей можна використовувати статистичні методи. Це пов'язано з тим що, аналітичні рішення знаходяться тільки в небагатьох випадках. Таким чином, виникає необхідність розроблення нових моделей руху судна по заданому маршруту та його керування в складній динамічній обстановці. Тому метою даної статті є розробка моделі системи керування судном з можливістю висвітлення логічних зв’язків для підвищення ефективності судноводіння під час його експлуатації в складних умовах для забезпечення безпеки управління судна. Ключові слова: автоматизована система керування, навігаційні пристрої, судноводіння, керування судном, енергетичні системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Vsevolod, Burachek, Serhiy Kryachok, Malik Tetiana, Lyudmila Mamontova, and Volodymyr Niemykh. "АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА ГЕОДЕЗИЧНОГО МОНІТОРИНГУ ЗЛІТНО-ПОСАДКОВОЇ СМУГИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4 (14) (2018): 248–57. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-4(14)-248-257.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Україна є відомою країною з транспортного літакобудування та має розгалужену систему аеропортів. Для подальшого розвитку та модернізації інфраструктури авіаційного транспорту в нашій державі прийнято Державну цільову програму розвитку аеропортів на період до 2023 року. Постановка проблеми. Для проведення догляду та реконструкції штучних покриттів у аеропортах: злітнопосадкових смуг, руліжних доріжок, перонів необхідно мати інформацію про рельєф їх поверхонь. З цією метою періодично виконується нівелювання поверхонь штучних покриттів. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, які присвячені технологіям нівелювання поверхонь. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Аналіз наведених способів нівелювання поверхонь свідчить про те, що переміщення геодезичного приладдя виконується переважно ручним способом, як і запис та опрацювання результатів. Мета статті. Головною метою цієї роботи є розробка нового пристрою для нівелювання поверхонь аеропорту з підвищеним рівнем мобільності та автоматизації виконання робіт. Виклад основного матеріалу. Авторами даної статті розроблено автоматизовану систему геодезичного моніторингу злітно-посадкової смуги. До її складу входять: мобільні нівелювальники; мобільні нівелірні рейки, які розташовуються на злітно-посадковій смузі; керуючі пристрої, що розміщені на центральній станції керування технічними системами аеропорту, яка розташована на диспетчерській вежі. Наведено функціональні елементи конструкцій мобільного нівелювальника, мобільної нівелірної рейки та центральної станції керування. Показано принцип функціонування автоматизованої системи геодезичного моніторингу злітно-посадкової смуги. Висновки відповідно до статті. Розроблена система геодезичного моніторингу злітно-посадкової смуги дає змогу отримати значення висот точок в автоматичному режимі на заданій поверхні з регульованим кроком сканування. Така система ефективна для нівелювання великих за площею та протяжністю штучних покриттів аеропорту. Система дозволяє швидко визначити відмітки в режимі дистанційного ГІС/GPS керованого комплексу мобільних нівелірних роботів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Єремієв, М. Б., С. І. Цуканов, and Д. М. Крицький. "Автоматизована система керування обертами гвинта змінного кроку." Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, no. 2(35) (April 25, 2019): 62–70. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2019.35.08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шишак, А. В., and О. М. Пупена. "Життєвий цикл організації системи тривожної сигналізації." Automation of technological and business processes 13, no. 1 (April 19, 2021): 4–11. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i1.1994.

Full text
Abstract:
Автоматизована система керування технологічним процесом передбачає наявність функцій тривожної сигналізації, які виконують надзвичайно важливу роль. Від ефективності роботи підсистеми тривожної сигналізації залежить передусім безпека людей, виробництва та функціонування автоматизованої системи керування технологічним процесом в цілому. В Україні розробленню, впровадженню та експлуатації систем тривожної сигналізації приділяється недостатньо уваги. Тому це дослідження присвячено передусім трактуванню сучасного стандарту ISA-18.2 «Management of Alarm Systems for the Process Industries», який є визнаною хорошою інженерною практикою та покликаний забезпечити безпеку, якість та продуктивність технологічних процесів. Даній тематиці присвячено дві публікації. У першій вже опублікованій статті розкриваються основні сутності та положення, на яких базуються механізми організації системи тривожної сигналізації. Ця стаття присвячена роз'ясненню та аналізу робочих процесів життєвого циклу організації, які стандарт передбачає для розроблення, впровадження та експлуатації системи тривожної сигналізації. Організація функціонування системи тривожної сигналізації – це неперервна діяльність, усі робочі процеси якої розділені на десять стадій життєвого циклу, що вказують на функціональний аспект робіт, обов’язкових або рекомендованих до виконання. До них належать означення, документування, проектування, експлуатація, моніторинг та обслуговування систем тривожної сигналізації. Представлення системи через призму життєвого циклу організації її роботи дозволяє систематизувати уявлення розробників/користувачів про процеси, які відбуваються навколо системи за рахунок стадійного структурування вимог та рекомендацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Мовчан, Т., and О. Шикула. "РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ПРОДУКЦІЇ AVON." Vodnij transport, no. 2(30) (February 27, 2020): 120–27. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.2.30.14.

Full text
Abstract:
Компанія AVON - косметична фірма, яка поширює свою продукцію виключно через консультантів (мережевий маркетинг). Компанія AVON розповсюджує свою продукцію за методом прямого продажу. Прямий продаж – це реалізація товарів та послуг кінцевому споживачу за межами звичайних місць роздрібної торгівлі шляхом індивідуальної презентації товарів чи послуг. Серед компаній, які працюють за методом прямого продажу в Україні, AVON посідає перше місце за рівнем першого згадування назви компанії опитуваними та у числі лідерів серед компаній прямого продажу, продукція яких популярна серед споживачів усіх вікових груп у віці до 45 років. Конкурентами її є такі фірми, як – Mary Kay, Oriflame, Faberlic, Amway. Хороша інформаційна система обліку, вбираючи в себе всю корисну інформацію, є найкращою помічницею персоналу і засобом успішної діяльності в умовах конкуренції. Тому актуальним є створення привабливої та інформативної інформаційної системи обліку продукції Avon. Для Avon потрібно розробити автоматизовану інформаційну систему обліку продукції: структуру меню інформаційної системи обліку продукції Avon, логічну структуру бази даних, фізичну модель даних, екранні форми по відображенню необхідної інформації. Створена логічна модель даних, або логічна схема – модель даних конкретної предметної області, виражена незалежно від конкретного продукту керування базами даних або технології зберігання (фізична модель даних), але в термінах структур даних, таких як реляційні таблиці та колонки, об'єктно-орієнтовані класи чи теги XML. Фізичне проектування бази даних залучає глибоке використання конкретної технології керування базами даних. Як СУБД використовувалась Microsoft Access – система управління базами даних, програма, що входить до складу пакету офісних програм Microsoft Office. Створено екранні форми інформаційної системи. Для запуску інформаційної системи обліку продукції Avon необхідно зайти до кореневого каталогу системи та запустити виконавчий файл. В результаті отримаємо головну форму інформаційної системи. Далі робота інформаційної системи здійснюється за допомогою форм, які відкриваються при натисканні на відповідний елемент. Таким чином, розроблена автоматизована інформаційна система обліку продукції Avon, в якій реалізовано оновлення бази даних та реалізовано вхідну інформацію, що є найбільш детальною і становить основу для наступної логічної та арифметичної обробки даних. Впровадження створеної інформаційної системи обліку продукції AVON дозволить отримати повну, достовірну та своєчасну інформацію стосовно обліку наявності косметичної продукції на офісі Ключові слова: автоматизована інформаційна система обліку продукції Avon, мережевий маркетинг, логічна структура бази даних, фізичне проектування бази даних, Microsoft Access, екранні форми інформаційної системи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гайдукевич, Світлана Василівна, Надія Павлівна Семенова, and Ярослав Андрійович Леськів. "АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯМ У СПОРУДАХ ЗАКРИТОГО ҐРУНТУ." Вісник Черкаського державного технологічного університету, no. 1 (April 15, 2021): 20–31. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.1.2021.216915.

Full text
Abstract:
Розроблено і виготовлено на базі мікроконтролера ATmega328 автоматичну систему керування, яка призначена для підвищення ефективності функціонування теплиці за рахунок моніторингу мікрокліматичних параметрів та обробки даних, що дає змогу контролювати та своєчасно усувати відхилення параметрів, спричинені різноманітними збурюючими діями, від встановлених значень з метою створення сприятливих умов для проростання та життєдіяльності рослин. В результаті досліджень встановлено, що запропонована розробка дає можливість підвищити надійність роботи електрообладнання під час експлуатації, вдосконалити наявні механізми в результаті досягнення бажаного алгоритму, тобто наблизити процеси до стану оптимального балансу та зекономити витрату теплової енергії на 10 %, тим самим зменшити енергоспоживання та підвищити продуктивність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Автоматизована система керування"

1

Койбічук, Віталія Василівна, Виталия Васильевна Койбичук, Vitaliia Vasylivna Koibichuk, and Р. А. Гришко. "Автоматизована система керування підприємством." Thesis, Sheffield. Science and education LTD, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/84675.

Full text
Abstract:
Робота присвячена актуальним системам автоматизованого документообігу на підприємствах, які дозволяють суттєво скоротити поточні робочі процеси, поліпшити роботу відділу менеджменту та керівництва.
Работа посвящена актуальным системам автоматизированного документооборота на предприятиях, которые позволяют существенно сократить текущие рабочие процессы, улучшить работу отдела менеджмента и руководства.
The work is devoted to current automated document management systems in enterprises, significantly reducing current work processes and improving the tasks of the management department and leadership.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дроменко, В. Б., and О. В. Здоренко. "Автоматизована система керування насосним устаткуванням." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19205.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Буравченко, К. О. "Автоматизована інформаційна система керування водопостачанням об’єкта." Thesis, КОД, 2013. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4253.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лаврик, А. В. "Автоматизована система керування вирощуванням кімнатних рослин." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81448.

Full text
Abstract:
Пояснювальна записка має наступну структуру: 79 сторінок тексту, 30 рисунків, 12 таблиць і сім розділів тексту. Графічна частина складається з алгоритму роботи та структурної, функціональної і принципової схем. Перший розділ присвячений огляду існуючих пристроїв по заданому напрямку проектування та постановці завдання до проектування. В другому розділі проведено експериментальне дослідження, щодо вибору модулів освітлення та бажаного алгоритму їх роботи. Третій розділ присвячений створенню структурної схеми пристрою та алгоритму роботи за яким вона працює. Четвертий та п'ятий розділи містять інформацію про розробку схеми підключення самого мікроконтролера та додаткових датчиків. Вони містять інформацію про розробку функціональної та принципової схем. Також виконаний підбір елементної бази. Шостий розділ містить пояснення до розробки керуючого програмного забезпечення. Сьомий розділ присвячений техніко-економічним розрахункам розробленої системи. В ній можна побачити детальні затрати на виготовлення, зберігання та реалізацію розроблених виробів. Визначено рекомендовану ціну для системи. Приведено 14 літературних джерел.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Веремієнко, Є. В. "Автоматизована система керування енергозбереженням водогрійного котла." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75725.

Full text
Abstract:
В магістерській роботі було розроблено та досліджено систему автоматичного управління водогрійним котлом. Проведено дослідження над оптимізацією процесів управління,вдосконалено систему автоматичного управління завдяки створенню математичної моделі ефективного процессу горіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кучма, Р. А. "Автоматизована система керування обладнанням для згущення молока." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13766.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шерстньов, Владислав Володимирович. "Автоматизована система керування технологічним процесом виробництва водню." Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19249.

Full text
Abstract:
Дипломна магістерська робота присвячена удосконаленню циклічного процесу адсорбційного поділу газової суміші з отриманням водню, аналізу математичної моделі технологічного процесу виробництва водню та обґрунтуванню, розробці і дослідженню автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва водню. Досліджені моделі, методи і алгоритми автоматизованого керування, що забезпечують отримання водню методом адсорбційного поділу газових сумішей з циклічно мінливим тиском при виконанні заданих технологічних обмежень. В дослідженнях використовувались методи системного аналізу, математичного моделювання, оптимізації, теорії керування, теорії процесів і апаратів хімічної технології. За результатами досліджень розроблена структура автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва водню, проведено дослідження закономірностей динаміки адсорбційних процесів з циклічною зміною тиску при дії різних збурень та запропоновано застосування адаптивної системи керування циклічним процесом адсорбційного поділу газової суміші з отриманням водню.
Дипломная магистерская работа посвящена усовершенствованию циклического процесса адсорбционного разделения газовой смеси с получением водорода, анализу математической модели технологического процесса производства водорода и обоснованию, разработке и исследованию автоматизированной системы управления технологическим процессом производства водорода. Исследованы модели, методы и алгоритмы автоматизированного управления, обеспечивающие получение водорода методом адсорбционного разделения газовых смесей с циклически изменяющимся давлением при выполнении заданных технологических ограничений. В исследованиях использовались методы системного анализа, математического моделирования, оптимизации, теории управления, теории процессов и аппаратов химической технологии. По результатам исследований разработана структура автоматизированной системы управления технологическим процессом производства водорода, проведено исследование закономерностей динамики адсорбционных процессов с циклическим изменением давления при воздействии различных возмущений и предложено применение адаптивной системы управления циклическим процессом адсорбционного разделения газовой смеси с получением водорода.
Thesis is devoted to improving the cyclic proccss of adsorption separation of a gas mixture with hydrogen production, analysis of the mathematical model of the technological proccss of hydrogen production and substantiation, development and research of an automated control system for the technological proccss of hydrogen production. Models, methods and algorithms of automated control, which provide hydrogen production by the method of adsorption separation of gas mixtures with cyclically variable pressure at performance of the set technological restrictions, are investigated. The research used methods of systems analysis, mathematical modeling, optimization, control theory, proccss theory and chemical technology. According to the research results, the structure of the automated control system of the hydrogen production proccss was studied, the regularities of the dynamics of adsorption processes with cyclic pressure change under different perturbations were studied and the application of the adaptive control system of the cyclic proccss of adsorption separation of gas mixture with hydrogen production was proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Осадчий, Ю. В. "Автоматизована система керування зерносушаркою типу М-819." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71189.

Full text
Abstract:
З метою модернізації сушарки М-819 і підвищення її якісних показників, а також збільшення надійності і безпеки використано схему управління спеціалізованим контролером серії SIMATIC S5 фірми SІEMENS. Були зіставлені вхідні і вихідні величини, які необхідні для управління. На основі цих величин побудована загальна схема пристрою управління. Проведений вибір конкретних модулів і блоків для реалізації потрібних функцій. Розроблена принципова схема увімкнення контролера і допоміжних модулів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Колмикова, Т. М. "Автоматизована система керування сонячної електростанції малої потужності." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71347.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню сучасних методів альтернативної енергетики. Запропоновано рішення щодо автоматизації керування сонячною електростанцією малої потужності. Об’єктом детального вивчення є сонячна електростанція малої потужності та її елементи. Була вивчена технічна документація по даному об’єкту: загальні відомості; основні робочі показники відповідної установки; структурна взаємодія сонячної електростанції з її основними підсистемами. Також було підібрано та розраховано елементи сонячної електростанції, які здатні забезпечити добове споживання електроенергії 5кВт, розроблено функціональну та структурну схеми автоматизації та створено людино-машинний інтерфейс для забезпечення візуалізації управління сонячною електростанцією. За допомогою середовища Matlab побудована імітаційна модель роботи фотоелектричної панелі та системи балансування заряду акумуляторних батарей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Скнарь, В. Р. "Автоматизована система керування котельною установкою загальнопромислового призначення." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71182.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена проектуванню автоматизованої системи управління котельною, побудованою на базі програмований контроллера сімейства Мікроконт-р2. У роботі представлено дві схеми автоматизації по газу і по парі. Розроблену автоматизовану систему управління котельною загальновиробничого призначення можна застосовувати на різних промислових підприємствах і ТЕЦ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography