Academic literature on the topic 'Акустичний розрахунок'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Акустичний розрахунок.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Акустичний розрахунок"

1

Glyva, Valentyn, та Mykhailo Kashlev. "ЕКРАНУВАННЯ ШУМУ БУДІВЕЛЬНОГО ОБЛАДНАННЯ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, № 80 (2025): 222–25. https://doi.org/10.26906/sunz.2025.2.222.

Full text
Abstract:
Проведено експериментальні дослідження шумових характеристик будівельного обладнання. З’ясовано, що у більшості випадків перевищення гранично допустимих значень звукового тиску складає не більше 20–25 дБ. Це обумовлює можливість застосування акустичних екранів для нормалізації рівнів шуму на робочих місцях і територіях. Перевагою екранів є простота виготовлення та низька вартість. Це дозволяє використовувати екрануючі конструкції великих площ. Визначено внесок у поглинання шуму найбільш типових підстилаючих поверхонь. Ці дані дозволяють внести корективи у необхідну ефективність акустичних екранів. Досліджено амплітудно-частотні характеристики типових джерел шуму на будівельних майданчиках. Надано розрахунки щодо прогнозування ефективності акустичних екранів у залежності від умов їх використання. Враховано наявність дифракційних явищ на кромках екранів для великих значень кутів дифракції з урахуванням розташування екрана на поверхні та над поверхнею. Представлено розрахунок щодо значення коефіцієнта дифракції звукових хвиль з урахуванням відстані від джерела звуку до екрана та його кромок, а також відстані від кромок екрана до зони зниження рівня звуку. Враховані фізичні характеристики матеріалу, з якого виготовлений акустичний екран. Надано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності акустичних екранів з урахуванням розташування, форми екрана та амплітудно-частотних характеристик шуму, який підлягає екрануванню.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чепюк, Ларіна Олексіївна, Ігор Анатолійович Омельчук, Тетяна Станіславівна Воронова, Людмила Йосипівна Шавурська та Надія Юріївна Мазурчук. "Математичні моделі для розрахунку витрат в інформаційно-вимірювальній системі обліку газу". Технічна інженерія, № 1(93) (17 липня 2024): 301–7. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2024-1(93)-301-307.

Full text
Abstract:
За допомогою інформаційно-вимірювальних систем можна значно покращити облік витрати газу на нафтогазових підприємствах. Використання для вимірювань ультразвукового методу є досить перспективним. Він дає можливість проводити вимірювання різних речовин без прямого контакту, приймально-передавальні елементи мають високу надійність, тому що немає рухомих частин, діапазон вимірювань теоретично необмежений. Ультразвуковий перетворювач витрат (УЗПВ) – це акустичний перетворювач витрати, що працює в ультразвуковому діапазоні частот, в якому створюється сигнал вимірювальної інформації, що базується на залежності акустичного ефекту в потоці газу від її витрати. Розглянуто класифікацію ультразвукових перетворювачів витрати та варіанти розташування акустичних шляхів УЗПВ, теоретичні основи методу вимірів. Наведено методики розрахунку об’ємної витрати у робочих умовах, масової витрати та об’ємної витрати газу, приведена до стандартних умов, об’ємної витрати та об’єму сухої частини вологого газу, приведених до стандартних умов та розрахунок енерговмісту газу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Nikolin, S., G. Sokol та V. Frolov. "ПРО ВПЛИВ ФОРМИ ГАЗОВОДУ НА ВЕЛИЧИНУ АКУСТИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ ПРИ СТАРТІ РАКЕТИ-НОСІЯ З ОДНИМ СОПЛОВИМ БЛОКОМ". Journal of Rocket-Space Technology 28, № 4 (2021): 129–42. http://dx.doi.org/10.15421/452018.

Full text
Abstract:
Під час запуску ракет космічного призначення використовують газодинамічний тип старту з відкритих стартових майданчиків. Він супроводжується виникненням величезних газодинамічних і акустичних навантажень, які впливають як на ракету-носій з корисним вантажем, так і на наземні споруди в цілому. Одним із шляхів зменшення цих навантажень є застосування газоходів з газовідбивачамиі зі спеціальною формою і габаритами. Мета цієї роботи - застосуванням моделювання чисельними методами показати, як змінюються акустичні навантаження при зміні геометричних параметрів газоходу. Виконано моделювання газодинамічного старту ракети зі стартового столу, де відпрацьовані струмені газу відводяться за допомогою газоходу (рис. 1, 2). Розрахунки виконані для моменту часу, коли відстань між зрізом сопла і входом в газохід дорівнює 9400 мм. Число Маха на зрізі сопла становить 3.95, а температура - близько 1820 К. Рівень нерозрахунковості при цьому становить 0.48. В ході роботи, глибина газоходу (h) приймає значення - 5500 мм, 6500 мм, 7500 мм, при цьому кут нахилу газовідбивача (φ) становить - 61.9о, 66.6о і 70о відповідно. У даній роботі моделювання газодинамічних процесів проведено із застосуванням нестаціонарних усереднених по Рейнольдсу рівнянь Нав'є-Стокса з використанням моделі турбулентності k-ω SST. Для оцінки акустичних навантажень використані моделі широкосмугового шуму. На основі результатів розрахунків побудовані картини розподілів числа Маха, тиску, температури, рівня акустичної потужності всередині газоходу. З'ясовано, що зі збільшенням глибини газоходу акустична потужність реактивного струменя практично залишається незмінною, але зменшується рівень акустичної потужності випромінювання шуму в середовищі. Розрахунки показали, що чим менше глибина газоходу, тим вище рівень акустичної потужності середовища. Наприклад, при h = 7500мм середній рівень акустичної потужності в середовищі знаходиться в діапазоні 90 ÷ 110дБ, то при h = 5500мм він вже становить 110 ÷ 130дБ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Trochymenko, M. P., V. P. Zaets, L. N. Osipchuk та S. G. Kotenko. "Метод розрахунку акустичної ефективності шумозахисних екранів на мостових спорудах". Наука та будівництво 22, № 4 (2019): 45–51. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v22i4.119.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена зниженню шуму транспортних потоків застосуванням шумозахисних екранів, встановлених на мостових спорудах (мостах, віадуках, шляхопроводах тощо). В статті поставлено та розв’язано аналітичну задачу з визначення акустичної ефективності звуковідбивного акустично жорсткого екрана на прилеглій території, що потребує шумозахисту і знаходиться нижче лінійного джерела шуму. Представлена розрахункова математична модель враховує вплив на акустичну ефективність шумозахисного екрана звуковідбивної акустично жорсткої півплощини – полотна мостової споруди. За результатами даного аналітичного дослідження встановлено, що для точок в зоні акустичної тіні, розташованих вище рівня полотна споруди, вплив акустично жорсткого полотна на ефективність екрана є незначним і для цієї зони результати розрахунку ефективності екранів за відомим методом Маєкави та методом, викладеним у цій статті, збігаються. В зоні акустичної тіні, розташованої нижче рівня полотна споруди, відзначається наявність області пониженої ефективності екрана, що не узгоджується зі сталим стереотипом, що при збільшенні кута акустичної тіні, ефективність екрана тільки зростає. Для цієї зони звукового поля наявні суттєві розбіжності між результатами розрахунку, отриманих за методом Маєкави і методом, представленим у даній статті. Виявлена неузгодженість у результатах розрахунку в даній зоні акустичної тіні визначається впливом екранування лінійного джерела звуку самим полотном мостової споруди, врахованим у даній розрахунковій моделі. Це є новим аналітичним результатом, підтвердженим лабораторними експериментальними дослідженнями акустичної ефективності шумозахисних екранів на фізичних моделях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бірюков, Олексій. "ЗНАХОДЖЕННЯ НАЗЕМНИХ ЦІЛЕЙ З ВИКОРИСТАННЯМ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ДАЛЬНОСТІ". Молодий вчений, № 6 (94) (30 червня 2021): 1–5. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-1.

Full text
Abstract:
Основним напрямком даної роботи є вирішення аналітичної задачі шляхом розрахунку енергетичного діапазону акустичної локації поодиноких об'єктів, які генерують шум. В результаті її вирішення шляхом розрахунку енергетичного діапазону акустичної локації об'єкта, що генерує шум, була встановлена залежність поточного значення відстані до об'єкта в метрах, при якій рівність регулярності загасання акустичного поля в однорідній необмеженій атмосфері від енергетичного потенціалу приймального пристрою досягається питомим джерелом шуму в децибелах. Це і є бажаним значенням енергетичної дальності виявлення об'єкта, що генерує акустичні збудження. Далі запропонована методика проведення розрахунків по визначенню енергетичного діапазону джерел шуму та дається графічна інтерпретація отриманих результатів. Таким чином дія акустичного пристрою вирішує проблему виявлення цілі по дальності на основі такої демаскуючої ознаки, як акустичний шум об'єкта на тлі інших атмосферних і штучних шумів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Козак, Андрій, та Олексій Коржик. "МЕТОД ВЗАЄМНИХ СПЕКТРІВ В ЗАДАЧАХ ШУМОПЕЛЕНГУВАННЯ БПЛА". Science-based technologies 57, № 1 (2023): 28–36. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.57.17442.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальному напрямку акустичного виявлення БПЛА, у зв’язку зі зростаючими вимогами до систем повітряного спостереження та розвідки. Фізичні поля, що можуть бути зареєстровані пристроєм виявлення БПЛА є дуже різноманітними: електромагнітні, оптичні та акустичні. В свою чергу акустичне поле характеризується низкою шумоподібних сигналів, які можуть бути розцінені як корисні та завади. До того ж широкий парк БПЛА не завжди піддається виявленню. Тому хотілося б отримати такий акустичний пристрій, що міг би забезпечити мінливість сигналу з плином часу. Крім того, до властивостей акустичного поля відносяться і просторова вибірковість – направленість приходу корисного сигналу. Також існують спектральні особливості, через те, що сигнал який ми розглядаємо є широкосмуговим. Тому для збільшення надійності рекомендується паралельне використання декількох трактів виявлення. У зв’язку з цим, є доцільним розглядати пристрій, в якому реалізовані принципи паралельного і послідовного спектрального аналізу. Розрахунки дальності дії пристроїв мають виконуватись відповідно до основного рівня акустичної локації з подальшим корегуванням енергетичної дальності дії з особливостями атмосферного розподілення швидкості звуку. Отже, вище наведені положення і загальний стан розробок пристроїв шумопеленгування БПЛА вказують на те, що запропонована робота є корисною і актуальною в широкому діапазоні застосування. Мета статті – поширення методів виявлення БПЛА з використанням засобів спектрального аналізу в умовах широкосмугових завад і сигналів. А наукова новизна запропонованої роботи полягає в використанні методології акустичної локації на задачі шумопеленгуання БПЛА в умовах ізотропних та анізотропних акустичних завадах. В результаті експериментів в натурних і лабораторних умовах було визначено, що з трактів виявлення за інтенсивністю, взаємним та вузькосмуговим спектром, найефективнішим та найпоказовішим виявився саме тракт виявлення за взаємним спектром. При цьому розраховано прогнозовану дальність виявлення БПЛА, що включає геометричну і енергетичну дальності. Структура, принцип дії та відображення результатів вимірювань експериментів в лабораторних та натурних умовах реалізовано за допомогою інструментального лабораторного пакета LabView. Результати даної роботи можуть допомогти у створені акустичної системи повітряного шумопеленгування, що реалізує принципи виявлення шумоподібних сигналів із залучення спектральних та кореляційних методів, і яка може бути застосована у складі мультисенсорного комплексу виявлення та пеленгування БПЛА.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Руда, Марія, Михайло Паславський та Тарас Бойко. "АНАЛІЗ АКУСТИЧНОГО ВПЛИВУ ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРКІВ УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ НА ПРИЛЕГЛУ СЕЛІТЕБНУ ТЕРИТОРІЮ". ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, № 10 (4 лютого 2020): 48–60. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.10.010.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано акустичне навантаження вітрових електростанцій з метою встановлення їх впливу на стан довкілля для забезпеченняекологічної безпеки. Оцінено вплив вітроенергетичних установок проектованої вітроенергетичної станції в межах Боржавської ПолониниСхідних флішових Карпат на акустичний та вібраційний режим прилеглої території. Проведено акустичні розрахунки у програмі АРМ «Акустика» 2.4МНПО «Екоблік» та порівняно отримані результати з допустимими рівнями акустичного навантаження за діючими нормативними документами. Урезультаті, розрахункові значення рівнів акустичного забруднення на межі санітарно-захисної зони відповідають чинним нормативам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Zagrevskyi, E. O., та G. I. Sokol. "АКУСТИЧНІ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ФОРМИ ПРИ СТАРТІ ОДНОСОПЛОВОЇ РАКЕТИ". Journal of Rocket-Space Technology 30, № 4 (2023): 107–15. http://dx.doi.org/10.15421/452214.

Full text
Abstract:

 
 
 При старті ракет космічного призначення в атмосфері виникають різноманітні за характером випромінювання акустичні поля. Тому необхідно виявити особливості та визначити напрями досліджень акустичного випромінювання. Мета цієї роботи – розробка методології досліджень акустичного випромінювання циліндричної форми при старті односоплової ракети космічного призначення у перші секунди польоту. При цьому вирішуються такі задачі: розробка фізичних моделей акустичних полів; визначення типів акустичних джерел; виявлення джерел акустичних коливань під час руху ракети; розрахунок рівнів звукового тиску у заданих точках акустичного поля. Виконано розрахунок амплітуди акустичного тиску в середовищі, що оточує односоплову ракету космічного призначення. На основі результатів розрахунків побудовано залежність висоти підйому односоплової ракети космічного призначення від часу польоту. В дійсній роботі для складення методики розрахунку характеристик акустичних полів будуть використані аналітичні методи, засновані на вже відомих у акустиці, так як методики для проведення розрахунків амплітудно-частотної характеристики акустичного випромінювання при стартах ракет розроблені не для усіх випадків. Завдання створення методики розрахунків акустичних характеристик при старті односоплової ракети космічного призначення в перші секунди польоту вирішується в лінійній постановці. Розроблена спрощена інженерна методика на грунті рівнянь з акустичних джерел і полів. Методика використана для розрахунку рівнів звукового тиску у далекому акустичному полі, коли струмінь з сопла можна апроксимувати випромінювачем циліндричного типу. Отримано, що рівень звукового тиску в середовищі не перевищуватиме значення 144 дБ. На основі результатів фізичного та математичного аналізу джерел акустичних коливань та їх полів, що приведений у даній роботі, на стадії ескізного проектування та у подальшій отработці техніки можлива розробка активних і пасивних методів гасіння акустичних коливань.
 
 
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Войтов, Віктор Анатолійович, Катерина Андріївна Фененко та Антон Вікторович Войтов. "МЕТОДИКА ДІАГНОСТУВАННЯ РІЗНИХ КОНСТРУКЦІЙ ТРИБОСИСТЕМ МЕТОДОМ АКУСТИЧНОЇ ЕМІСІЇ". Problems of Friction and Wear, № 2(91) (1 червня 2021): 18–26. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.2(91).15525.

Full text
Abstract:
У представленій роботі розроблено методику діагностування різних конструкцій трибосистем методом акустичної емісії. В основу розробки методики покладено такі припущення. Активність акустичної емісії в процесі роботи трибосистеми буде залежати від швидкості деформації матеріалів на плямах фактичного контакту. Сумарний акустичний сигнал із зони тертя формується як результат інтерференції первинних акустичних сигналів від плям фактичного контакту з поверхні тертя, які відповідають умові когерентності. Виходячи з даних припущень в роботі представлено вираз для розрахунку інформативних частот, які буде генерувати трибосистема в процесі роботи. Методика діагностування містить наступні етапи: визначення інформативних частот, на яких необхідно виконувати реєстрацію амплітуд; визначення величин амплітуд, які несуть максимальну інформацію; розподіл загального акустичного сигналу на кластери і встановлення функціонального зв'язку значень пік-фактора кластерів з значеннями коефіцієнта тертя, швидкості зношування і часу припрацювання трибосистем в онлайн-режимі. Використання розробленої методики дозволить підвищити робастність методу діагностування трибосистем та ідентифікувати поверхневі процеси під час зношування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Овчаренко, Г. Р., та Ю. В. Паламарчук. "СХЕМА БЕЗПРОВІДНОГО ДАТЧИКА УЛЬТРАЗВУКОВОЇ БІОМІКРОСКОПІЇ З УРАХУВАННЯМ АКУСТИЧНОГО ТРАКТУ". Біомедична інженерія і технологія, № 6 (17 листопада 2021): 46–53. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.232451.

Full text
Abstract:
Реферат – У випадках виявлення проблем із передньою частиною ока людини необхідно проводити досить інформативну діагностику для розуміння шляхів її вирішення. При цьому найкраще застосувати ультразвукові дослідження, а саме біомікроскопічні. Ультразвукова біомікроскопія вважається основним методом діагностики патологій переднього сегменту ока, яка дозволяє провести кількісну і якісну оцінку його структури в нормі та при пошкодженнях. Відповідно при запальних та інфекційних захворюваннях, виразках, ерозіях рогівки і поранень очного яблука проведення ультразвукової біомікроскопії є не можливим. Дослідження проводять для одержання інформації про дефекти ока. Датчик, який використовується при будь-яких методах ультразвукової візуалізації, є однією з головних частин будь-якого ультразвукового приладу, що торкається поверхні тіла пацієнта. З його допомогою електрична енергія перетворюється в енергію ультразвукової хвилі, а також відбиті хвилі приймаються і знову перетворюються в електричну енергію. У даній статті запропоновано створення електричної схеми бездротового датчика для ультразвукової біомікроскопії, яка, у свою чергу, враховує акустичний тракт ока людини. Використання дистанційного модуля передачі інформації розширює можливості проведення огляду не залежно від місця розташування пацієнта, значно зменшує габарити датчика, а також полегшує його функціональність. Обґрунтовано вибір Bluetooth модуля відповідно до його робочої частоти, що не співставляється з іншим медичним обладнанням при застосуванні датчика, і покоління. Визначено основні складові блоку живлення датчика: літій-іонний акумулятор, модуль зарядки із захистом та перетворювач напруги. Виконано розрахунок головного параметра ультразвукового перетворювача. У роботі представлено електричну схему датчика для ультразвукової біомікроскопії, підключення модуля безпровідності до мікроконтролера Arduino Uno і залежність коефіцієнта загасання акустичного тракту від глибини проникнення біологічного середовища людського ока. Ключові слова: ультразвукові дослідження, офтальмоскопічні дослідження, УЗ датчик, діагностика переднього відділу ока, ультразвукова біомікроскопія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Акустичний розрахунок"

1

Кучук, Георгій Анатолійович, Олена Петрівна Черних та Б. Є. Костенко. "Зниження негативного впливу шуму на організм людини на виробництві". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45548.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дригант, А. А., та Л. М. Березін. "Розрахунок акустичних параметрів клинів в'язальних машин з робочою податливою гранню". Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5287.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!