Academic literature on the topic 'Акцентуації характеру'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Акцентуації характеру.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Акцентуації характеру"

1

Михайлишин, Уляна, and Валентина Ільїна. "Вплив акцентуацій характеру на агресивну поведінку підлітків." Теоретичні і прикладні проблеми психології, no. 2(55) (2021): 83–100. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2021-55-2-83-100.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто психологічні особливості впливу акцентуацій характеру на агресивну поведінку підлітків. Представлено та проаналізовано результати емпіричного дослідження впливу акцентуацій характеру на агресивну поведінку підлітків з подальшою статистичною обробкою даних. Методи: при дослідженні використано методи математичної статистики (кореляційний аналіз за Пірсоном) та наступні психодіагностичні методики: методика на визначення акцентуацій характеру (Г. Шмішек), ПДО, методика на визначення агресивності (Л.Г. Почебут), методика «Агресивна поведінка» (Є.П. Ільїн, П.А. Ковальов). Результати. У результаті теоретико-методологічного дослідження акцентуацій характеру та агресивної поведінки підлітків з’ясовано, що акцентуації характеру визначаються як крайні варіанти норми, при яких окремі риси характеру надмірно виражені. Підлітковий вік є періодом становлення характеру, у цей час формується більшість характерологічних типів. Саме у цьому віці різні типологічні варіанти норми («акцентуації характеру») виступають найбільш яскраво, тому що риси характеру ще не згладжені й не скомпенсовані життєвим досвідом. Зазначено, що акцентуації характеру можуть впливати на агресивну поведінку у підлітковому віці. Встановлено, що єдиного загальноприйнятого значення терміну «агресія» немає, але в найзагальнішому вигляді його можна визначити, як нанесення будь-якої шкоди, психологічної або фізичної, іншому об’єкту або предмету. Таким чином, у період становлення характеру, що відбувається в підлітковому віці, його типологічні особливості, які були ще згладжені і завуальовані життєвим досвідом, виявляються настільки яскраво, що іноді нагадують психопатії, тобто патологічні аномалії характеру та можуть спричиняти прояву агресивності. Подано методики емпіричного дослідження акцентуацій характеру та агресивної поведінки підлітків. У результаті емпіричного дослідження та кореляційного аналізу зʼясовано вплив акцентуцій характеру на агресивну поведінку у підлітковому віці, а саме, для осіб з гіпертимним, дистимічним, психостенічним, шизоїдним та конформним типом акцентуацій характеру не властиві прояви агресивності та ворожості. Для даних осіб не характерні спалахи гніву, фізичної, вербальної агресії. Особи, у яких спостерігаються емотивний, застрягаючий, екзальтований, демонстративний, неврівноважений, астено-невротичний, епілептоїдний, істероїдний та нестійкий типи акцентуацій характеру, схильні до проявів ворожості та агресивності, зокрема до спалахів гніву, фізичної та вербальної агресії. Висновки: у результаті кореляційного аналізу встановлено, що між акцентуаціями характеру та агресивною поведінкою існує взаємозв’язок. Ключові слова: акцентуації, агресивність, поведінка, характер, підлітковий вік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Журба, Катерина Сергіївна, and Вікторія Володимирівна Кріпак. "Теоретичний аналіз проблеми акцентуацій характеру." Актуальні проблеми психології в закладах освіти 9 (December 12, 2019): 19–24. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v9i0.3712.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено значення характеру у житті людини.Показано, що акцентуації характеру є крайніми виразами норми.Відзначено негативний вплив акцентуацій на формування особистості.Зроблений теоретичний аналіз літератури з теми дослідження. Показано,що по суті акцентуації характеру – це ті ж індивідуальні риси, якимвластива тенденція до потенційного переходу в певний патологічний стан.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мелен, Ксенія. "Особливості акцентуацій характеру сучасних українських підлітків." Актуальні проблеми психології в закладах освіти 9 (December 12, 2019): 112–16. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v9i0.3729.

Full text
Abstract:
У статті представлена характеристика акцентуаційхарактеру особистості сучасних українських підлітків. Дослідили, яку рольу процесі особистісного становлення підлітків відіграють характерологічніособливості, зокрема акцентуації характеру. Проаналізовані основнікласифікації акцентуацій за Г. Шмішеком. Виявлено значення акцентуаційхарактеру у предикторній структурі профілів фрустраційного реагуванняучнів. Проведено тестування учнів середніх класів, а саме підлітковоговіку. Отримані дані визначили типи акцентуацій, які мають учні. Також задопомогою тестування установлено, який тип акцентуації характеру єнайбільш поширеними серед сучасних підлітків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Алєксєєнко, С. Д. "ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ АКЦЕНТУАЦІЇ ХАРАКТЕРУ ТА ПРОФЕСІЙНИХ УПОДОБАНЬ ПІДЛІТКІВ." Educational Dimension 29 (May 19, 2022): 225–30. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4938.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання професійного самовизначення підлітків. Експериментально досліджено взаємозалежність акцентуації характеру і професійних уподобань підлітків. За результатами емпіричних досліджень визначено, що для кожного типу акцентуації характерні певні професійні переваги при виборі професій, що підтверджують висунуту авторами гіпотезу про існування взаємозалежності акцентуації характеру та професійних уподобань підлітків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Єльчанінова, Тетяна, Тарас Жванія, and Дар’я Бабкіна. "ЗАХИСНІ МЕХАНІЗМИ АКЦЕНТУЙОВАНИХ ОСОБИСТОСТЕЙ." Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", no. 62 (February 2020): 123–44. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2020.62.07.

Full text
Abstract:
Актуальність проблеми: встановлення механізмів психологічного захисту, які використовують певні групи акцентуантів доповнює загальну характеристику акцентуйованих особистостей. Отримані дані конкретизують проблематику психологічного супроводу акцентуантів. Продовження вивчення проблеми захисних механізмів розкриє шляхи для вдосконалення взаємодії між людьми в освітній, професійній сферах. Мета: визначення особливостей захисних механізмів у осіб з вираженою акцентуацією (на прикладі студентської вибірки). Матеріали і методи: в якості діагностичного інструментарію щодо діагностики захисних механізмів було використано тест-опитувальник механізмів психологічного захисту «Індекс життєвого стилю» (Life Style Index, LSI, укр. ІЖС) Р. Плутчика, Г. Келлермана, Х. Р. Конте. Було визначено виразність таких захисних механізмів: витиснення, регресія, заміщення, заперечення, проекція, компенсація, гіперкомпенсація, раціоналізація. Для виявлення акцентуацій характеру застосовано Тест-опитувальник Р. Шмішека. В обробці даних застосовувались математико-статистичні методи. В дослідження залучено 71 студент Харківського національного педагогічного університету мені Г.С. Сковороди, які здобувають освіту у галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки (політологія – 4, психологія – 57, соціологія – 10). Результати дослідження: в ході експериментального дослідження було встановлено, що більшість юнаків демонструють афективний, гіпертимний, емотивний та циклотимний типи акцентуації характеру. Проекція, раціоналізація, компенсація, заперечення та витіснення є такими механізмами психологічного захисту, які найчастіше застосовуються в юнацькому віці. Доведено, що вибір захисних механізмів обумовлений типом акцентуації. Юнаками з афективною акцентуацією найчастіше застосовуються регресія, заміщення, проекція та компенсація; гіпертимні застосовують заперечення; емотивні – витіснення та гіперкомпенсацію; циклотимні – проекцію. Найтісніші кореляційні зв’язки визнано між емотивною акцентуацією та витісненням (негативний, зворотні зв’язок); неврівноваженою акцентуацією з регресією та заміщенням; тривожним типом акцентуації з регресією, заміщенням та гіперкомпенсацією. Визнано, що в юнацькому віці (ранній молодості) захисті механізми вдосконалюються, набувають внутрішньої, невротично обумовленої фрустрації. Це здебільшого інтегративні типи захисту, які опосередковують різні форми викривлення, трансформації інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шатаева, Д. А., and З. Б. Киндарова. "ОСОБЕННОСТИ АКЦЕНТУАЦИЙ ХАРАКТЕРА В ПОДРОСТКОВОМ ВОЗРАСТЕ." Научно-практическая конференция «Взгляд современной молодежи на актуальные проблемы гуманитарного знания» 2020, no. 1 (September 12, 2020): 42–46. http://dx.doi.org/10.36684/24-2020-1-42-46.

Full text
Abstract:
В статье была предпринята попытка дать определение понятий «характер», «черты характера», «акцентуация» и «акцентуация характера» с позиций разных авторов. Было рассмотрено, как исторически развивалось представление о характере и акцентуации характера с периода античности до нашего времени. Также было уделено внимание рассмотрению основных видов, типов и степени характера и акцентуаций характера. Было дано представление о классификации акцентуаций характера по А.Е. Личко и К. Леонгард, а также их соотношение. Особенно было рассмотрено влияние, оказываемое акцентуацией характера на особенности поведения в подростковом возрасте.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Rozina, I. "Використання позитивної психотерапії в роботі з акцентуйованими рисами характеру людей зрілого віку." Herald of Kiev Institute of Business and Technology 44, no. 2 (August 31, 2020): 23–30. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2020.44.03.

Full text
Abstract:
Психологи часто-густо стикаються з явищем розладу особистості у людей зрілого віку. Ми розглянемо особливості прояву акцентуації у людей зрілого віку. Акцентуація розглядається як стійка властивість особистості, що виражається в посиленні окремих рис характеру, які перебувають при цьому в межах норми. Акцентуйовані риси характеру осіб зрілого віку можуть проявлятись в дуже широкому діапазоні – від психічної дезадаптації до появи психогенних порушень. У зрілому віці акцентуації стають фактором, який викликає труднощі у вирішенні життєвих проблем, перешкоджає здійсненню ефективної індивідуальної та колективної діяльності. Актуальність дослідження пов’язана з недостатнім вивченням особливостей акцентуйованих рис характеру у людей зрілого віку. Та спроба допомоги у нівелюванні акцентуаційних спалахів через групову роботу по розробленій методиці. Дослідження розділене на три етапи: розробка корекційної програми; опитування вибірки людей 35-50 років; з обраними респондентами апробована розроблена тренінгова програма. Застосовувалися такі методики, як: методика стандартизованого багатофакторного методу дослідження особистості Л. Собчик, опитувальник акцентуації характеру і темпераменту Леонгарда-Шмішека, методика позитивної психотерапії. Тут ми покажемо зміст та структуру розробленої програми. Її завдання: взаємодії зрілої особистості з суспільством; пошук, знаходження та апробація навичок ефективного реагування на зовнішні подразники; підвищення рівня самооцінки; зняття емоційної напруги; розвиток активності та ініціативності. Також результати емпіричного дослідження, яке спрямовано на дослідження особливостей прояву акцентуйованих рис у дорослих людей. Та результати апробації запропонованого тренінгу. Одержані результати підтверджують можливість нівелювання акцентуйованих рис характеру у людей зрілого віку. Та допомагають відстрочити або ж зовсім зупинити можливий розлад особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шепелєва, Ганна Андріївна. "Акцентуації характеру в юнацькому віці." Актуальні проблеми психології в закладах освіти 9 (December 12, 2019): 143–46. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v9i0.3735.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто теоретико-методологічні засадидослідження акцентуацій характеру. Визначено специфіку психологічногорозвитку в юнацькому віці. Представлені результати емпіричногодослідження особливостей акцентуацій характеру в юнацькому віці.Виявлено, які типи акцентуацій переважають у представників даної віковоїкатегорії і яким чином вони проявляються в поведінці юнаків. У 72%опитаних респондентів було виявлено певні види акцентуацій характеру.Найчастіше виражені гіпертимна, циклотимічна, емотивна акцентуації.Такі типи акцентуацій, як тривожна, неврівноважена і дистимічна не булиявно виражені в жодного з опитаних учнів. Cаме ці типи акцентуаційможуть суттєво вплинути на розвиток девіантної поведінки та соціальноїдезадаптації особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Левус, Надія, and Еліана Ткачук. "СХИЛЬНІСТЬ ОСІБ З РІЗНИМИ АКЦЕНТУАЦІЯМИ ХАРАКТЕРУ ДО ПЕВНОГО СТИЛЮ ПОВЕДІНКИ У КОНФЛІКТІ." Молодий вчений, no. 8 (96) (August 31, 2021): 25–29. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-6.

Full text
Abstract:
На основі теоретичного аналізу літератури та експериментального дослідження встановлено взаємозв’язок між типами акцентуацій характеру особистості та її можливою поведінкою у конфліктній ситуації. Здійснено кореляційний аналіз одержаних результатів дослідження. Встановлено, що стиль поведінки у конфліктній ситуації – суперництво, більш притаманний педантично акцентуйованій особистості, що свідчить про прагнення дотримуватися певних жорстких правил поведінки та не поступатися у власній позиції. Виявлено, що особи із переважанням емотивної акцентуації характеру частіше застосовують стиль співпраці для врегулювання конфлікту, що свідчить про більш толерантне ставлення до оточуючих. Надано рекомендації психологам щодо роботи із особами з різними акцентуаціями характеру у конфліктній ситуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

I.M., Vizniuk. "PSYCHOLOGICAL DETERMINANTS OF SUCCESS DURING TEACHING STUDENTS WITH A TENDENCY TO DEPRESSION." Scientic Bulletin of Kherson State University. Series Psychological Sciences, no. 1 (April 15, 2021): 66–74. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2312-3206/2021-1-9.

Full text
Abstract:
The aim of our study was to identify the psychological determinants of success in teaching students with a predisposition to depression. In order to obtain results, we used such techniques as the A. Beck questionnaire, which was aimed at determining the level of predisposition to depression, the method of diagnosing personality motivation for the success of T. Ehlers, the method for determining the type of accentuation of character and temperament K. Leonhard and calculation of determining the average score of annual grades, to determine the school performance of adolescents. According to the results of the article, using the SPSS program, it was found that there is no relationship between the level of predisposition to depression and the types of character accentuation, but there is a relationship between the types of accentuation. There is also no link between the level of depression and school performance, but there is a relationship between the level of motivation to succeed and school performance.Adolescent depression can be both a consequence and a cause of school failure of students, because adolescence is a very difficult period in a person's life. As a result, the presence of depressive symptoms can affect the school system of students, their success, relationships with teachers and peers. Ignoring these symptoms and correcting them in time can lead to serious consequences, ranging from serious mental disorders to suicide. Fatalities are rare, but very dangerous, but the failure of students with a predisposition to depression during training is quite numerous and relevant today.Conclusions. Psychological determinants such as character accentuations are of great importance in motivating adolescents with a tendency to depression and academic success, because they can suppress the activity of the individual and affect his motivational sphere. However, the correlation analysis showed the presence of statistically significant relationships between the types of accentuation of adolescent character, namely between emotional, stuck, anxious, cyclothymic, unbalanced, dysthymic, exalted, meticulous, demonstrative. And the relationship between the level of motivation for success and school performance of adolescents.Key words: adolescents with a tendency to depression, academic performance, motivational sphere of personality, character accentuations, psychological determinants. Метою нашого дослідження було виявити психологічні детермінанти успішності під час навчання учнів зі схильністю до депресії. Для того щоб отримати результати, ми використовували такі методики,як опитувальник А. Бека, який спрямований на визначення рівня схильності до депресії, методика діагностики особистості на мотивацію до успіху Т. Елерса, методика для визначення типу акцентуації рис характеру та темпераменту К. Леонгарда та розрахунок визначення середнього балу річних оцінок для визначення шкільної успішності підлітків. За результатами статті, використовуючи програму SPSS, було встановлено, що не існує взаємозв’язку між рівнем схильності до депресії та типами акцентуації характеру, але існує взаємозв’язок між самими типами акцентуації. Також з’ясовано відсутність зв’язку між рівнем схильності до депресії та шкільною успішністю, але при цьому існує зв’язок між рівнем мотивації до успіху та шкільною успішністю.Підліткова депресія може бути як наслідком, так і причиною шкільної неуспішності учнів, адже підлітковий вік є досить складним періодом у житті людини. В результаті цього наявність депресивних ознак може накладати відбиток у системі шкільного навчання учнів, на їх успішність, на взаємини з учителями та однолітками. Ігнорування цих ознак та їх невчасне коригування може призвести до серйозних наслідків, починаючи від серйозних психічних розладів і закінчуючи самогубством. Летальні випадки є рідкими, проте дуже небезпечними, а от неуспішність учнів зі схильністю до депресії під час навчання є досить численною і актуальною у наш час.Висновки. Отже,велике значення у мотивації підлітків зі схильністю до депресії та успішністю до навчання мають такі психологічні детермінанти, як акцентуації характеру, адже вони можуть пригнічувати активність особистості і впливати на її мотиваційну сферу. Однак кореляційний аналіз показав наявність статистично значущих зв’язків між типами акцентуації характеру підлітків, а саме між емотивним, застрягаючим, тривожним, циклотимним, неврівноваженим, дистимічним, екзальтованим, педантичним, демонстративним; та взаємозв’язок між рівнем мотивації до успіху та шкільною успішністю підлітків.Ключові слова: підлітки зі схильністю до депресії, успішність до навчання, мотиваційна сфера особистості, акцентуації характеру, психологічні детермінанти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Акцентуації характеру"

1

Колосова, Т. М., and О. І. Василевська. "Вплив акцентуації характеру на процеси мислення підлітка." Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15758.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шорніков, А. В., А. В. Смольянова, С. Ф. Леонов, and О. П. Ліфінський. "Акцентуації характеру у майбутніх медиків." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12612.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Михайлова, Тетяна Іванівна, Татьяна Ивановна Михайлова, Tetiana Ivanivna Mykhailova, and О. Г. Гонтова. "Діагностичні критерії визначення типів акцентуації в залежності від особливостей організації нервової системи." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14268.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Назарук, Оксана Миколаївна, and Анастасія Кузнецова. "ЗВ'ЯЗОК АКЦЕНТУАЦІЇ ХАРАКТЕРУ ЗІ СХИЛЬНІСТЮ ДО АНТИСОЦІАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/30877.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Назарук, Оксана Миколаївна, and Анастасія Кузнецова. "ЗВ'ЯЗОК АКЦЕНТУАЦІЇ ХАРАКТЕРУ ЗІ СХИЛЬНІСТЮ ДО АНТИСОЦІАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІДЛІТКІВ." Thesis, Національний авіаційний університет, 2017. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лич, Оксана Миколаївна, and Аліна Вікторівна Юдко. "Зв’язок акцентуацій характеру з емоційним інтелектом соціальних працівників." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42307.

Full text
Abstract:
В умовах кардинальних соціально-економічних і політичних змін українського суспільства особливої значущості набувають здібність адаптуватись до нових умов, здатність до усвідомлення та розуміння як власних емоцій, так й емоцій оточуючих людей. Дані здібності розглядаються в рамках концепції емоційного інтелекту. Актульність проблеми пов’язана з тим, що люди з низьким рівнем емоційного інтелекту можуть мати порушення в міжособистісних стосунках, можуть ненале- жним чином виконувати службові та сімейні обов’язки, все це може призвести до руйнування психологічного клімату, до погіршення здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лич, Оксана Миколаївна, and Аліна Вікторівна Юдко. "Зв’язок акцентуацій характеру з емоційним інтелектом соціальних працівників." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49576.

Full text
Abstract:
В умовах кардинальних соціально-економічних і політичних змін українського суспільства особливої значущості набувають здібність адаптуватись до нових умов, здатність до усвідомлення та розуміння як власних емоцій, так й емоцій оточуючих людей. Дані здібності розглядаються в рамках концепції емоційного інтелекту. Актульність проблеми пов’язана з тим, що люди з низьким рівнем емоційного інтелекту можуть мати порушення в міжособистісних стосунках, можуть ненале- жним чином виконувати службові та сімейні обов’язки, все це може призвести до руйнування психологічного клімату, до погіршення здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лич, Оксана Миколаївна, and Аліна Вікторівна Юдко. "Зв’язок акцентуацій характеру з емоційним інтелектом соціальних працівників." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54051.

Full text
Abstract:
В умовах кардинальних соціально-економічних і політичних змін українського суспільства особливої значущості набувають здібність адаптуватись до нових умов, здатність до усвідомлення та розуміння як власних емоцій, так й емоцій оточуючих людей. Дані здібності розглядаються в рамках концепції емоційного інтелекту. Актульність проблеми пов’язана з тим, що люди з низьким рівнем емоційного інтелекту можуть мати порушення в міжособистісних стосунках, можуть ненале- жним чином виконувати службові та сімейні обов’язки, все це може призвести до руйнування психологічного клімату, до погіршення здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Романенко, Оксана Вікторівна, and Єлизавета Вікторівна Танасієнко. "Особливості зв’язку акцентуацій характеру з проявами лідерства у підлітковому віці." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49579.

Full text
Abstract:
Сучасний світ з постійними соціальними змінами створює потребу у швидкій адаптації до його умов та необхідність у вихованні професійно компетентного, конкурентоспроможного молодого фахівця – лідера, здатного до ефективного прийняття рішень і несення відповідальності за свої дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Романенко, Оксана Вікторівна, and Єлизавета Вікторівна Танасієнко. "Особливості зв’язку акцентуацій характеру з проявами лідерства у підлітковому віці." Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54071.

Full text
Abstract:
Сучасний світ з постійними соціальними змінами створює потребу у швидкій адаптації до його умов та необхідність у вихованні професійно компетентного, конкурентоспроможного молодого фахівця – лідера, здатного до ефективного прийняття рішень і несення відповідальності за свої дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Акцентуації характеру"

1

Плотников, В. В., and Л. А. Северьянова. Акцентуация интегральных параметров индивидуальности человека как фактор риска психосоматических расстройств. Publishing House Triumph, 2021. http://dx.doi.org/10.32986/978-5-93673-321-5-2021-09.

Full text
Abstract:
В монографии обобщены результаты исследований, которые проводились более двадцати лет в лаборатории психосоматики (зав.-проф В.В.Плотников) Центрально-Черноземного научного центра РАМН с участием кафедр психиатрии (зав.-проф. Д.В. Плотников) и патофизиологии (зав.-проф. Л.А. Северьянова) Курского государственного медицинского университета. На основе биопсиходинамического подхода разработаны принципы и методы интегрального исследования индивидуальности человека с участием более 5000 здоровых волонтеров и больных с психосоматической патологией. Изучены индивидуально-специфические стили адаптивной саморегуляции и выделены интегральные параметры их оценки (темперамента, когнитивного стиля, саморегуляции на основе обратной связи, внимания). Разработана и экспериментально обоснована новая концепция существования акцентуированных биопсиходинамических типов индивидуальности человека, в которых сочетаются акцентуации параметров психодинамического и биологического уровней. Установлено, что эти типы, будучи неравновесными системами, подвержены дизрегуляторным расстройствам и являются фактором риска развития психосоматических заболеваний, клиническая форма которых определенным образом зависит от характера биологической акцентуации. Это и становится механизмом избирательности и специфичности психосоматического заболевания. Разработанные психометрические методики позволяют диагностировать акцентуированные биопсиходинамические типы и индивидуализировать принципы коррекции неблагоприятных психофизиологических состояний и лечения пациентов. Учет индивидуальных системных особенностей человека позволяет разработать научно обоснованные рекомендации для профессиональной ориентации и профессионального отбора. Монография предназначена для психиатров, психофизиологов, клинических и школьных психологов, врачей различных клинических специальностей, специалистов профилактической медицины и профотборов, студентов, слушателей факультетов повышения квалификации врачей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Акцентуації характеру"

1

Сергета, Ігор. "ОСОБЛИВОСТІ АКЦЕНТУАЦІЙ ХАРАКТЕРУ УЧНІВ СТАРШИХ КЛАСІВ СУЧАСНИХ ЗАКЛАДІВ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ: ПСИХОГІГІЄНІЧНІ АСПЕКТИ." In RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.11.2021.v3.34.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Степаненко, А. Е., and А. И. Алонцева. "Соотношение акцентуации характера с профессиональной направленностью в подростковом и юношеском возрастах." In ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ. НИЦ «Л-Журнал», 2018. http://dx.doi.org/10.18411/lj-31-01-2018-26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Оплетина, Ю. В., and А. И. Алонцева. "Соотношение акцентуации характера с профессиональной направленностью в подростковом и юношеском возрастах." In Научные тенденции: Педагогика и психология. ЦНК МОАН, 2018. http://dx.doi.org/10.18411/spc-04-03-2018-25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Акцентуації характеру"

1

Прахова, Світлана Анатоліївна. Значимість акцентуацій характеру в предикторній структурі фрустраційних станів учнів різних вікових груп. ТОВ НВП «Інтерсервіс», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2862.

Full text
Abstract:
Досліджено предикторну структуру фрустраційних станів учнів різних вікових груп. Акцентовано увагу на значимості у цій структурі акцентуацій характеру, які розглядаються у якості потенційної детермінанти виникнення фрустраційних станів. Представлені результати експериментального дослідження акцентуацій характеру та їх взаємозв’язку з фрустраційними реакціями школярів різних вікових груп (молодші школярі, підлітки, юнаки).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography