Academic literature on the topic 'Алгоритм пошуку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Алгоритм пошуку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Алгоритм пошуку"

1

Barkovska, О. Yu, D. I. Pyvovarova, V. S. Serdechnyi та А. А. Liashova. "ПРИСКОРЕНИЙ АЛГОРИТМ ПОШУКУ СЛІВ-ОБРАЗІВ У ТЕКСТІ З АДАПТИВНОЮ ДЕКОМПОЗИЦІЄЮ ВИХІДНИХ ДАНИХ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 56 (2019): 28–34. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.4.028.

Full text
Abstract:
Алгоритми пошуку слів-образів у тексті мають широке застосування - контекстний пошук у базах та банках даних, бібліографічний пошук, пошук фрагменту тексту та його заміна при редагуванні тексту, у задачах стиску даних, алгоритмах прогнозування тощо, що зумовлює актуальність розробки нових алгоритмів, а також вдосконалення та адаптацію існуючих алгоритмів для реалізації на високопродуктивних обчислювачах. Мета дослідження – модифікація алгоритму Бойєра-Мура пошуку слів-образів у тексті для досягнення скорочення часу пошуку тексту завдяки використанню методів паралельних обчислень та декомпозиції вихідних даних. Результати та висновки. В ході роботи вдосконалено існуючий алгоритм Бойєра-Мура пошуку слів-образів у тексті завдяки використанню методів паралельних обчислень та декомпозиції вихідних даних, що призвело до скорочення часу пошуку слів-образів у текстах великого обсягу. Виконано огляд існуючих алгоритмів пошуку слів-образів у тексті, який показав найнижчу трудомісткість алгоритму Бойєра-Мура. Розроблено дві прискорені модифікації алгоритму Бойєра-Мура з простою та адаптивною декомпозицією даних. Аналіз результатів яких показав, що кількість помилкових спрацьовувань при адаптивній декомпозиції прагне до 0, на відміну від простої декомпозиції вхідних даних. Аналіз часу виконання алгоритмів показав, що на маленьких обсягах вихідного тексту, використання паралельних технологій для систем із загальною пам’яттю не є виправданим, оскільки часу на породження паралельних потоків витрачається більше, аніж на компаративні операції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ЖАРІКОВ, Едуард, та Володимир ЖНАКІН. "УДОСКОНАЛЕНИЙ ГЕОМЕТРИЧНИЙ АЛГОРИТМ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В ЗАДАЧАХ ОПТИМІЗАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ МАРШРУТІВ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 4 (10) (29 грудня 2023): 6–14. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2023.4.1.

Full text
Abstract:
Сучасні системи керування транспортними маршрутами потребують розроблення програмного забезпечення, що реалізує більш точні та швидкі алгоритми розв’язання задачі комівояжера, які забезпечують для великої кількості точок пошук найкращого маршруту з порівняно невеликою похибкою за коротший час. Основними недоліками існуючих реалізацій є стохастичність, обмежена адаптивність до параметрів задачі та велика чутливість до початкових умов, що призводить до невірних рішень та непотрібних витрат ресурсів. У статті наведена постановка задачі пошуку найменшого можливого циклічного маршруту, що проходить через заданий набір міст, починаючи і закінчуючи в тому самому місті. У результаті, алгоритм повинен знайти послідовність відвідування міст, щоб загальна довжина шляху між ними була мінімальною, і шлях проходив через кожне місто рівно один раз. Проведено експериментальні дослідження та порівняно ефективність удосконаленого геометричного алгоритму для 10, 50, 100 та 1000 міст. Результати роботи удосконаленого геометричного алгоритму для 10 міст порівняно з базовим геометричним алгоритмом та алгоритмом повного перебору, щоб переконатися, що є покращення не тільки часу пошуку маршруту, але й довжини знайденого шляху. Для 50, 100 1000 міст результати роботи удосконаленого геометричного алгоритму порівняємо з базовим геометричним алгоритмом, генетичним алгоритмом і алгоритмом оптимізації мурашиної колонії, щоб переконатися, що удосконалений геометричний алгоритм працює не гірше і швидше ніж інші алгоритми. У випадках, коли удосконалений геометричний алгоритм працює з похибкою відносно інших алгоритмів, він дозволяє отримати суттєвий виграш за часом виконання. Експерименти показали, що запропонований у роботі удосконалений геометричний алгоритм дозволяє детерміновано знаходити найкращий маршрут з похибкою 6,82% для 1000 міст. При цьому він знаходить рішення у 2,8 рази швидше, ніж алгоритм мурашиних колоній, та у 265 раз швидше, ніж генетичний алгоритм. Наведено приклад реалізації удосконаленого геометричного алгоритму мовою програмування swift для використання на платформи iOS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бажан, С. М. "ЗАСТОСУВАННЯ МНОЖИНИ КАНТОРА У МОДИФІКОВАНОМУ ГЕНЕТИЧНОМУ АЛГОРИТМІ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, № 2 (19 грудня 2023): 28–37. http://dx.doi.org/10.26661/2786-6254-2023-2-04.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються результати застосування множини Кантора під час виконання операції мутації при розв’язанні задачі знаходження глобального мінімуму функції однієї змінної модифікованим генетичним алгоритмом. Сьогодні все більшої популярності набувають гібридні алгоритми, тобто застосування алгоритмів з різними модифікаціями або в комбінації з іншими класичними відомими алгоритмами. Модифікація генетичного алгоритму із застосуванням множини Кантора для побудови точок при операції мутації є новим підходом у дослідженні його застосувань. Операція мутації в генетичних алгоритмах – це один з основних генетичних операторів, який вводить випадкові зміни в генетичну інформацію, створюючи нові елементи області пошуку. Її роль полягає в розширенні області пошуку оптимального розв’язку, з метою перевірки наявності хибного розв’язку в точках локального мінімуму. В роботі розглянуто застосування модифікованого генетичного алгоритму з операцією мутації, де використовується скінчена кількість точок множини Кантора, розташованих зовні поточної області пошуку. За допомогою програмного засобу, що реалізує цей алгоритм отримано візуалізацію процедури мутації. Також отримано розв’язки задач мінімізації тестових функцій та проведено їх аналіз. Проведено порівняльний аналіз запропонованого алгоритму з наступними підходами: алгоритмом PCLPSO, який використовує оптимізатор роїв частинок із комплексним навчанням; метаевристичним алгоритмом ВАТ, який залежить від принципу ехолокаційної поведінки кажанів, та іншими інтерпретаціями генетичного алгоритму. Запропонований підхід продемонстрував за певними критеріями кращі результати. Дослідження показує, що поєднання множини Кантора та генетичних алгоритмів може бути корисним для оптимізації складних функцій та сприяти пошуку оптимальних розв’язків. Застосування множини Кантора в операції мутації при застосуванні модифікованого генетичного алгоритму відкриває нові можливості в розв’язанні задач мінімізації та структурує простір параметрів, полегшуючи пошук оптимальних розв'язків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лисак, В. В., М. В. Деркач та І. С. Скарга-Бандурова. "Інтеграція алгоритмів транспортної логістики для сервісу паркування". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 8(264) (12 січня 2021): 5–9. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-5-9.

Full text
Abstract:
У статті розглянута проблема пошуку місця для паркування, оскільки з підвищенням рівня урбанізації це стає все більш складним завданням, особливо в великих містах. Для пошуку оптимального маршруту до вільного центру паркування на найкоротшій відстані від водія, виключаючи ділянки дороги, де здійснюється максимальний рух транспорту, пропонується алгоритм, на основі інтеграції алгоритмів Дейкстри та Форда-Фалкерсона. В роботі розглянуто алгоритми транспортної логістики, а саме алгоритм пошуку максимально можливої пропускної здатності мережі, зокрема алгоритм Форда-Фалкерсона, та алгоритми пошуку найкоротшої відстані, такі як алгоритм Дейкстри, алгоритм Флойда — Уоршелла та алгоритм Суурбалле. Проведено тестування алгоритмів, для цього попередньо визначено транспортну мережу існуючих центрів паркування міста Сєвєродонецьк. Оскільки в ході тестування визначено, що час виконання алгоритму Дейкстри швидше для всіх пошукових відстаней, то саме цей алгоритм інтегрується з алгоритмом пошуку максимально можливої пропускної здатності мережі. Це дає оптимальне рішення щодо шляху до найближчого парковочного центру, мінуючи найбільш навантажені ділянки дороги транспортної мережі на прикладі міста Сєвєродонецьк і розширює функціонал сервісу. Крім того, сервіс паркування використовується для моніторингу та інформування про стан доступності кожного окремого центру паркування, а також здійснює управління місцем паркування, як безпосередньо власником автотранспорту, так і власником центру. Сервіс призначений для отримання інформації про кількість вільних місць для паркування в режимі реального часу; про час, коли доступні місця для паркування, щоб користувачі могли зарезервувати місце на вибраній автопарковці. Розробка спрямована на підвищення якості наданих послуг у сфері автотранспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Клещ, К. О., та М. О. Царьов. "МОДИФІКАЦІЯ АЛГОРИТМІВ НЕЧІТКОГО ПОШУКУ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ПОДІБНОСТІ СИМВОЛІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (9 жовтня 2023): 21–28. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.3.3.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є алгоритм нечіткого пошуку на основі відстані Дамерау-Левенштейна та таблиця подібності символів. У роботі було досліджено, проаналізовано та надано рекомендації, як саме можна інтегрувати потужності таблиці подібності символів з алгоритмом нечіткого пошуку Дамерау-Левенштейна. Дослідження алгоритмів нечіткого пошуку в тексті є важливою темою в галузі інформаційного пошуку та обробки тексту. Це обумовлено зростаючим обсягом інформації і ймовірністю помилок через вплив людського фактора під час написання тексту. Нечіткий пошук використовує алгоритми для пошуку даних в тексті, які приблизно відповідають шаблону. Це досягається шляхом порівняння та зіставлення рядків або ключових слів, які можуть бути схожими, але не ідентичними. Для нечіткого пошуку можна використати таблицю подібності символів, яка допомагає з'ясувати міру подібності пари символів. Поєднуючи алгоритм нечіткого пошуку з таблицею подібності, можна досягти більш точного та індивідуального доступу до великого обсягу інформації, яка зберігається у текстовому форматі. В роботі було проведено порівняльний аналіз ефективності та коректності результатів алгоритмів нечіткого пошуку з використанням таблиці і без її використання, а також алгоритму точного пошуку. Використання таблиці подібності покращує отримані результати, особливо при використанні мов зі спеціальними символами. Це дозволяє знаходити значно більше релевантних результатів, проте швидкодія алгоритму зменшується. Отримані результати могли б стати важливим внеском у вдосконалення пошукових систем. Це дозволило б користувачам знаходити відповідні документи навіть при наявності орфографічних помилок, синонімів, скорочень або інших форм неточностей у запиті. Підхід з використанням таблиці подібності символів міг би бути використаний у системах для перевірки орфографії та автоматичної корекції, системах автопропозицій та автозавершення, а також у реалізації функцій з виявлення плагіату та дублікатів даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

БАБИЧ, Володимир, Анатолій КОСТЕНКО, Василь ПЛЕША, Михайло ПЛЕША та Леся ХМІЛЯРЧУК. "ЗАДАЧА ПОШУКУ НАЙКОРОТШОГО ШЛЯХУ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСНОВНИХ АЛГОРИТМІВ". Information Technology: Computer Science, Software Engineering and Cyber Security, № 2 (13 вересня 2023): 99–106. http://dx.doi.org/10.32782/it/2023-2-12.

Full text
Abstract:
За допомогою графів будуються математичні моделі зв’язків між певними елементами. Наприклад, у вигляді графа можуть бути зображені транспортні, інформаційні, комп’ютерні та інші мережі, карти автомобільних, залізничних, повітряних шляхів, лабіринти і т.п. Питання про найкоротший шлях і досі є однією з найактуальніших тем у галузі досліджень. Знаходження найкоротших шляхів у графі використовується у різних сферах діяльності, наприклад, для знаходження оптимального маршруту між двома об’єктами на карті місцевості, у логістиці вантажних перевезень, у системах комутації інформаційних пакетів в мережі Internet тощо. У цій статті представлено основні принципи трьох алгоритмів пошуку найкоротшого шляху та проведено їхнє порівняння шляхом аналізу часової та просторової складності. Крім того, узагальнено область застосування різних алгоритмів. Алгоритм Дейкстри – це класичний алгоритм отримання найкоротшого шляху від конкретної вершини до будь-якої ншої. Його широко використовують в дорожних мережах. Цей алгоритм можна використовувати лише тоді, коли у графі не існує жодного ребра з від’ємною вагою. Алгоритм Беллмана-Форда можна використовувати на графах з від’ємною вагою ребер, якщо граф не містить негативного циклу, доступного з вихідної вершини. Результат роботи цього алгоритму можна використати для визначення існування циклу від’ємної ваги у графі. Алгоритм Флойда-Уоршелла – це алгоритм динамічного програмування, який може вирішити проблему найкоротшого шляху між будь-якими двома вершинами. Метод використовується на зважених графах, у яких можуть бути як додатні, так і від’ємні ваги ребер, проте у ньому не має бути від’ємних циклів. Таким чином, цей метод загальніший у порівнянні з алгоритмом Дейкстри. Однак у практичному застосуванні ці три алгоритми безпосередньо не застосовуються, а проводиться їхня модифікація та оптимізація для підвищення ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shenheliia, V., та O. Zhdanova. "Методи складання маршрутів польоту для БПЛА з пересувним центром обслуговування." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 55 (16 червня 2024): 251–59. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2024-55-31.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються методи складання маршрутів польоту для безпілотних літальних апаратів (БПЛА) з пересувним центром обслуговування (ПЦО). Досліджувана задача передбачає наявність одного БПЛА та одного ПЦО, який має множину місць дислокації. Метою роботи є підвищення якості маршрутів польоту. Для розв’язання задачі розроблено жадібний алгоритм, алгоритм штучної бджолиної колонії та табу-пошук. Запропонований бджолиний алгоритм налічує три способи організації роботи бджіл-розвідників і п’ять способів організації роботи бджіл-фуражирів, комбінації яких утворюють 15 різноманітних алгоритмів. Для алгоритму табу-пошуку розроблено чотири способи роботи локальної оптимізації. Експерименти показали, що найкращий із алгоритмів табу-пошуку працював значно швидше за найкращий з бджолиних алгоритмів, але в середньому трохи поступився в якості побудованих маршрутів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КІНШАКОВ, Едуард, та Юлія ПАРФЕНЕНКО. "ЗАСТОСУВАННЯ АЛГОРИТМІВ СЕГМЕНТАЦІЇ ДЛЯ ПОШУКУ КОНТУРІВ ЗАХВОРЮВАННЯ НА ДІЛЯНКАХ ШКІРИ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 3 (9) (28 грудня 2023): 39–46. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2023.3.5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню застосування сегментації, котра допоможе виявити та виділити локалізацію захворювання на ділянці шкіри. Об’єктом дослідження є підбір оптимального алгоритму сегментації зображення з чітким відокремленням ділянки та контурів хвороби незалежно від її форми. Актуальність дослідження обумовлена тим, що сучасні методи сегментації та локалізації захворювань широко використовуються для покращення точності та чіткості навчання нейронної мережі. Алгоритми дозволяють виявити та зафіксувати саме ту ділянку шкіри, яка потрібна для подачі до нейронної мережі. Мета роботи – розробити алгоритм сегментації та пошуку контурів, який зможе виявити та виділити локальну частину хвороби на зображенні шкіри, наданому користувачем. Алгоритм повинен бути точним і ефективним, незалежно від зовнішніх факторів зображення. У роботі продемонстровано застосування методів сегментації зображень, таких як сегментація за пороговим значенням, алгоритм морфологічної обробки та алгоритм watershed. Для експериментів було використано зображення атипової родимки з набору даних DermNet. Сегментація зображення виконувалась за допомогою бібліотеки Skimage, яка також включає в себе алгоритми пошуку контурів. За результатами поставлених експериментів, де всі алгоритми отримували одне і теж саме зображення, чіткість виявлення хвороби було продемонстровано за допомогою сегментації за методом watershed, котрий на відміну від інших зміг визначити локалізацію хвороби, чітко відокремити від загального зображення та помітно використати затухання, яке не перешкоджає подальшій колаборації з алгоритмом пошуку контурів. У результаті дослідження було встановлено, що даний метод є придатним для вирішення задач сегментації та обробки зображень в дерматології. Це пов'язано з тим, що він ефективно виділяє ділянки шкіри, уражені хворобою, і не вступає в конфлікт з алгоритмом локалізації контурів на базі бібліотеки Skimage при стандартних параметрах. Подальша робота полягає у подачі до загорткових нейронних мереж у тому вигляді, в котрому будуть оброблені зображення, дослідження поведінки алгоритмів мережі при різних зображень та виявлення точності при різних обробках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

С.М., Бажан, та Олійник Л.О. "ЛІНІЙНІ ОПЕРАТОРИ В ЗАДАЧАХ ПОШУКУ ЕКСТРЕМУМУ ДЛЯ ШВИДКО ОСЦИЛЮЮЧИХ ФУНКЦІЙ ТА ЗАДАЧАХ СКЛАДАННЯ РОЗКЛАДУ ПРЕДСТАВЛЕНИМИ ДИСКРЕТНИМИ ФУНКЦІЯМИ". Математичне моделювання, № 2(49) (14 грудня 2023): 16–25. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(49)2023.292547.

Full text
Abstract:
У роботі представлено математичну модель операторної модифікації генетичного алгоритму для дослідження процесів, що моделюються швидко осцилюючими та дискретними функціями. Досліджувалося застосування лінійних операторів в теорії еволюційних алгоритмів, зокрема генетичного алгоритму з практичним застосуванням до задач оптимізації. Запропонований підхід застосовувався до задачі пошуку глобального екстремуму функції однієї змінної та до задачі складання розв’язку закладу освіти. Розроблено алгоритм пошуку мінімального значення із застосуванням лінійних операторів, що належать до класу стохастичних операторів. Проведено дослідження працездатності та ефективності алгоритму на відомих тестових функціях, таких як Растригіна, Швефеля, Лангермана, Михайловича, Хін-Ши Янга. В роботі наведено результати порівняння запропонованої операторної модифікації генетичного алгоритму з класичним генетичним алгоритмом для трьох тестових функцій. А також запропоновано на базі застосування спеціальних лінійних операторів метод пошуку придатного до практичного використання розкладу занять. Представлено опис операторів, схематичне відображення їх застосування, та безпосередньо приклад застосування до матриці розкладу деякої академічної групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ligerko, R. "Алгоритм автономного пошуку шляху дрону для моніторингу об’єктів критичної інфраструктури". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 57 (13 лютого 2025): 168–73. https://doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2024-57-20.

Full text
Abstract:
Робота присвячена розробці алгоритму автономного пошуку шляху дрона. Ідея використання такого методу зумовлена необхідністю до пошуку нових шляхів для моніторингу об’єктів критичної інфраструктури і реагування в непередбачуваних ситуаціях і розробці нових підходів для уникнення проблем, пов’язаних з існуючими методами і технологіями моніторингу і навігації. Метою цієї роботи є дослідження існуючих методів моніторингу, розробка алгоритму вибору напрямку при виявленні перешкод, поєднання з іншими алгоритмами, інтеграція датчиків. Стаття представляє алгоритм автономного руху дрона для побудови тривимірної (3D) мапи приміщення. Алгоритм реалізує пошук і охоплення простору шляхом руху спочатку в площині двовимірного простору (2D), а потім у вертикальному напрямку, дозволяючи дрону ефективно картографувати 3D середовище
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Алгоритм пошуку"

1

О, Білик О. "Алгоритм нечіткого пошуку інформації". Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2009. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/14938.

Full text
Abstract:
Технологія нечіткого пошуку інформації дозволяє розширювати запит близькими по написанню словами, що містяться в архіві документів, наприклад, електронної бібліотеки. Унікальні алгоритми, які реалізують нечіткий пошук, засновані на принципах асоціативного доступу до слів, що містяться в текстовому індексі повнотекстового архівного сховища документів. Як одиниці пошуку використовуються складові ланцюжки слова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Павленко, І. І., та П. В. Попруга. "Алгоритм пошуку доцільних варіантів кінематичних схем промислових роботів". Thesis, КрНУ, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4855.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воротін, О. С., та Д. Т. Дехтяренко. "Модель інформаційного пошуку". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54027.

Full text
Abstract:
В даний час інформаційні ресурси тільки веб-простору складають понад 20 мільярдів документів, до яких можливий вільний доступ будь-якого користувача. Природно, для того, щоб знайти необхідну інформацію і цієї найбільшої розподіленої повнотекстової бази даних необхідно використовувати найпотужніші ІПС. В основу роботи всіх ІПС покладено спеціальні алгоритми, які є модифікаціями основних підходів – моделей пошуку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мельник, Г. В. "Алгоритм послідовної оптимізації для пошуку форми лінії заправки нитки". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9673.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ігорівна, Вавіленкова Анастасія, та Vavilenkova Anastasiia. "Алгоритм інтелектуального пошуку знань як механізм реалізації інформаційної безпеки". Thesis, Київський університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42438.

Full text
Abstract:
Одним із засобів реалізації інформаційної безпеки підприємства чи організації є розробка документів різноманітних рівнів призначення, орієнтовані на кожного співробітника. Для цього необхідно суміщати технічне завдання з юридичними вимогами та рекомендаціями, що будуть зрозумілі для кожного користувача системи безпеки. Автоматична обробка таких електронних текстових документів на змістовному рівні передбачає застосування методів лінгвістичного аналізу, основних положень теорії тексту та сучасних інформаційних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вавіленкова, Анастасія Ігорівна, Anastasiia Vavilenkova, А. І. Вавіленкова та A. I. Vavilenkova. "Алгоритм інтелектуального пошуку знань як механізм реалізації інформаційної безпеки". Thesis, Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/42547.

Full text
Abstract:
Запропоновано алгоритм для автоматичної формалізації електронних текстових документів, в результаті роботи якого отримується логіко-лінгвістичну модель, компоненти якої формуються на основі вилучених із текстової інформації знань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Оксак, В. М. "Адаптація евристичних алгоритмів пошуку для рішення задачі комівояжера". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76679.

Full text
Abstract:
Розроблено інформаційне та програмне забезпечення застосування евристичних алгоритмів для рішення задачі комівояжера. Розроблений алгоритм реалізовано у формі програмного забезпечення, створеного за алгоритмічної мови С#.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Прокопенков, Володимир Пилипович, та Юрій Миколайович Кожин. "Алгоритм формування нащадків механічного схрещування в задачі пошуку гамільтонова циклу". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38097.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ольховська, Вікторія Олегівна, О. С. Кравченко та Світлана Іванівна Бухкало. "Складові алгоритму пошуку раціональних закономірностей роботи обладнання". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2020. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49231.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бірюкова, Маргарита Миколаївна, Маргарита Николаевна Бирюкова та Marharyta Mykolaivna Biriukova. "Розробка алгоритму оптимізації словника ознак розпізнавання за методом випадкового пошуку". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25238.

Full text
Abstract:
Розвиток інформаційно-екстремальної інтелектуальної (ІЕІ) технології дозволяє знаходити нові застосування методам та алгоритмам навчання систем керування в різних галузях соціально–економічної сфери суспільства. Серед задач підвищення функціональної ефективності здатних навчатися систем підтримки прийняття рішень важливого значення набуває задача оптимізації словника ознак. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25238
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Алгоритм пошуку"

1

Ковалюк, Т. В. Основи програмування. BHV, 2005.

Find full text
Abstract:
Розглядаються основні поняття алгоритмізації, а також техніка застосування у програмуванні базових алгоритмічних структур і структур даних. Розв’язана велика кількість різноманітних задач з оброблення масивів і файлів, сортування та пошуку, створення і оброблення графічних зображень тощо. Усі розв’язання супроводжуються детальними коментарями, описом алгоритмів та застосованої техніки програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Томашевський, В. М. Моделювання систем. BHV, 2005.

Find full text
Abstract:
Розглядаються основні поняття алгоритмізації, а також техніка застосування у програмуванні базових алгоритмічних структур і структур даних. Розв’язана велика кількість різноманітних задач з оброблення масивів і файлів, сортування та пошуку, створення і оброблення графічних зображень тощо. Усі розв’язання супроводжуються детальними коментарями, описом алгоритмів та застосованої техніки програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Алгоритм пошуку"

1

Олексенко, Олександр, та Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.), 2-ге вид. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сібрук, В. Л., Г. А. Радченко, and А. В. Сібрук. "МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ ТЕРИТОРІЙ НА ЗАСАДАХ МАРКЕТИНГ-МЕНЕДЖМЕНТУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-11.

Full text
Abstract:
Дослідження спрямоване на пошук шляхів удосконалення методології управління регіональним розвитком на засадах технології Форсайт та теорії обмеження систем. У роботі проаналізовано основи методології Форсайт. Виокремлено підходи до оцінки поточного стану і впливу чинників оточуючого середовища на території. Виявлено шляхи адаптації Форсайт-технології до процесів менеджменту територій. Запропоновано загальний підхід до формування «Дорожньої карти» території в площині ромбу Форсайту. Проаналізовано способи побудови комплексу територіального маркетингу відповідно до стратегічного вектору розвитку. Обґрунтовано доцільність використання принципів методології теорії обмеження систем у практиці менеджменту територій. Запропоновано спосіб формування алгоритму управління розвитком територій на засадах технології Форсайт та теорії обмеження систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Алгоритм пошуку"

1

Мирончук, Н. С., В. Д. Амосов та І. В. Шевченко. "ПРИСКОРЕНИЙ ЕВОЛЮЦІЙНИЙ АЛГОРИТМ ПОШУКУ З УТОЧНЕННЯМ ЗНАЧЕНЬ ЛОКАЛЬНИХ ЕКСТРЕМУМІВ". У ХXXI Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». КрНУ імені Михайла Остроградського, 2024. http://dx.doi.org/10.32782/2222-5099.2024.2.13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!