Academic literature on the topic 'Аналіз даних'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Аналіз даних.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Аналіз даних"

1

Мороз, Б., Л. Кабак, A. Ширін, and С. Овчаренко. "Використання Data Mining в інформаційних бібліотечних системах." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 42 (March 31, 2021): 177–84. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2021-42-26.

Full text
Abstract:
В даний час для аналізу даних використовуються алгоритми та інструменти для аналізу даних, які називаються Data Mining. Data Mining успішно використовується в різних галузях промисловості. У статті розглядається можливість впровадження цієї технології в бібліотечні системи, оскільки аналіз даних можна використовувати для отримання різних прогнозів. Сучасні технології надходять і до бібліотек. Для запобігання дефіциту книг, та запобігання переповнення бібліотеки застарілими книгами ми можемо використовувати інформаційну систему з функціями аналізу даних з інтеграцією інструментів аналізу даних у системи управління ризиками, які можуть допомогти отримати корисну інформацію з бази даних з метою прийняття рішення про списання книг або переміщення в сховище.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ostrovska, Kateryna. "ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ ДАНИХ ДЛЯ ОБРОБКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ТЕСТУВАННЯ." System technologies 4, no. 129 (April 6, 2020): 146–59. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-4-129-2020-14.

Full text
Abstract:
Робота присвячена дослідженню методів інтелектуального аналізу даних для обробки результатів тестування з використанням мови Python.Метою даної роботи є дослідження методів інтелектуального аналізу даних засобами мови Python.Для досягнення поставленої мети необхідно вирішення наступних завдань: • дослідження етапів інтелектуального аналізу даних, особливостей підготовки і вивчення даних; • дослідження задач інтелектуального аналізу даних і методів їх рішення; • дослідження засобів мови Python для вирішення завдань інтелектуального аналізу даних; • практичне рішення задач ІАД: побудова моделей інтелектуального аналізу даних засобами мови Python; • аналіз якості побудованих моделей.У даній роботі був проведений інтелектуальний аналіз даних, отриманих з системи управління навчанням Moodle.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Медведєв, Дмитро Геннадійович, and Владислав Миколайович Пірогов. "Огляд засобів латентно-семантичного аналізу." New computer technology 15 (May 2, 2017): 261–63. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.600.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є огляд бібліотек для латентно-семантичного аналізу. Задачами дослідження є аналіз вільно розповсюджуваних програмних продуктів, що реалізовують латентно-семантичний аналіз. Об’єктом дослідження є процес опрацювання даних. Предметом дослідження є опрацювання даних засобами Python. Результатом дослідження є вибір доцільних бібліотек Python, що реалізують алгоритми латентно-семантичного аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бондар, O., and O. Лісовиченко. "Аналіз даних з використанням мікросервісів для вирішення задач прогнозування." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 39 (December 15, 2021): 65–73. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.39.2021.247410.

Full text
Abstract:
У даній статті розглядається вирішення питання підвищення ефективності та надійності систем аналізу даних із залученням мікросервісів для вирішення задач прогнозування. В статті проводиться аналіз проблеми прогнозування даних, для яких цілей використовується, які існують методи та підходи для вирішення цієї задачі. Не менш особливу увагу приділено опису мікросервісної архітектури, розглянуто переваги та недоліки мікросервісів у порівняні з монолітною архітектурою, продемонстрований загальний вигляд системи аналізу даних з використанням мікросервісів, методи для підвищення надійності та ефективності таких систем, продемонстровані існуючі системи аналізу даних, що побудовані на основі мікросервісів. Бібл. 8, іл. 6, табл. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Петрук, Віра, Олена Семеніхіна, and Юлія Сабадош. "НОВІ ПІДХОДИ ДО СТАТИСТИЧНОГО АНАЛІЗУ РЕЗУЛЬТАТІВ ПЕДАГОГІЧНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ." Physical and Mathematical Education 33, no. 1 (April 2, 2022): 36–42. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2022-033-1-006.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Наукові праці, пов’язані із статистичним аналізом даних, часто перенасичені математичними формулами для обґрунтування запропонованого підходу, а тому важко сприймаються або й взагалі відкидаються науковцями-педагогами. Тому актуальними стають такі підходи до статистичної перевірки результатів, які, з одного боку, базуються на коректному математичному апараті, а з іншого, спрощують сприйняття громіздких емпіричних даних і на науковій основі уможливлюють якісні висновки за ними. Матеріали і методи. Для досягнення результату використано: теоретичний аналіз наукових джерел з метою визначення теоретичних основ статистичного аналізу у педагогічних дослідженнях, порівняльний аналіз і зіставлення результатів науково-педагогічних досліджень з метою з’ясування найбільш затребуваних методів статистичного аналізу; контент-аналіз ресурсів Інтернет з метою визначення ресурсів для автоматизації статистичних розрахунків; емпіричні методи (педагогічний експеримент) для демонстрації процесу опрацювання емпіричних даних за розробленою методикою. Результати. Авторський підхід до статистичного аналізу результатів педагогічного експерименту базується на двох позиціях: 1) інтегральне врахування змін у середніх та дисперсіях обох вибірок: ідея полягає в одночасному аналізі вибірок за критерієм Ст’юдента і за критерієм Фішера, щоб, зіставляючи середні і дисперсії, зробити відповідний висновок про ефективність авторської моделі чи підходу; 2) відслідковування проміжних результатів педагогічного експерименту для вчасного корегування розробленої методики чи підходу: ідея в тому, що спочатку відслідковується пара «контрольна група і експериментальна група на уточнювальному етапі експерименту», за результатами вдосконалюється (або ні) методика, і на новій парі «контрольна група і експериментальна група на формувальному етапі експерименту» авторська методика підтверджується остаточно. Висновки. Запропонований алгоритм статистичного аналізу результатів педагогічного експерименту не лише автоматизує розрахунки, а й має перевагу над іншими статистичними методами у тому, що досліднику залишається лише проаналізувати табличні пари середніх і дисперсій про суттєвість відмінностей та зробити відповідні висновки. Перспективним бачимо впровадження алгоритму в науково-педагогічну практику, а також написання макросу, який автоматизує заповнення таблиці за введеними даними трьох вибірок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мироненко, С., and Є. Онищенко. "Порівняльний аналіз методів для вирішення задачі сентимент аналізу тексту." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 40 (September 24, 2020): 140–45. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-40-21.

Full text
Abstract:
В даній статті розглядається підхід навчання з вчителем (supervised learning) для вирішення проблеми, пов’язаної з Natural Language Processing (NLP), а саме сентимент-аналіз текстових даних. В ході роботи було реалізовано 4 різних класифікатори на одній й тій самій виборці даних та порівняно їх ефективність за часом навчання, тестування та точності класифікації. В результаті роботи було визначено, що найкращий метод серед реалізованих – 3D CNN модель, яка використовує BERT токенізатор для попередньої обробки тексту. Саме завдяки використанню BERT для препроцессінгу тексту цей метод показав кращі результати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білобородова, Т. О., І. С. Скарга-Бандурова, О. Л. Прищепа, Л. О. Шумова, and С. О. Ломакін. "Технології цифрової гістології." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 2 (266) (March 13, 2021): 5–12. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-266-2-5-12.

Full text
Abstract:
Прогрес інформаційних технологій, доступність обчислювальних потужностей, наявність великих наборів даних, розвиток технологій штучного інтелекту, машинного і глибокого навчання дали поштовх розвитку цифрової гістології. Сучасні дослідження спрямовані на створення єдиного стандартизованого рішення цифрової гістології, яке відповідатиме рівню діагностичної точності традиційної світлової мікроскопії. В статті представлено результати аналізу поточного стану і перспектив використання інформаційних технологій для цифровізації процедур патогістологічного дослідження. Розглянуто напрямки цифрової гістології, що включають телепатологію, цифрову патологію, аналіз зображень мікроскопій гістологічних препаратів та аналітику даних. Розглянуто основні технології цифрової гістології за напрямками, які, перетинаючись, доповнюють один одного. Визначено поточні завдання і проблеми цифрової гістології, а також напрямки досліджень у відповідності до задач аналізу і пошуку ефективних рішень у цій галузі. Формалізовано наступні основні етапи цифрової гістології: формування оптичного зображення мікроскопом, обробка цифрового зображення, передача даних по мережі, їх відображення на моніторі та формування патогістологічного висновку, який, в свою чергу, містить розпізнавання та аналіз гістологічних зображень, інтерпретацію і валідацію отриманих результатів, оцінку ефективності використовуваних аналітичних моделей. Виділено основні обмеження цифрової гістології, пов'язані з технологіями розпізнавання гістологічних зображень. Розглянуто умови валідації досліджень та інструментів цифрової гістології, які повинні бути належним чином перевірені з використанням репрезентативних даних для забезпечення узагальнення підходів і сумісності. Обґрунтовано задачі подальших досліджень у вигляді удосконалення процесу розпізнавання та аналізу гістологічних зображень з використанням технології глибокого навчання, яка показує високу точність сегментації, виявлення та класифікації при аналізі зображень мікроскопій гістологічних препаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Andrushchenko, Roman. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДІВ СЕРІАЛІЗАЦІЇ ДАНИХ У КОМП’ЮТЕРНИХ МЕРЕЖАХ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 1 (15) (2019): 115–26. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-115-126.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. У наш час спостерігається значне збільшення трафіку в мережі Інтернет та в локальних мережах. Тому необхідно приділяти увагу ефективності процесів прийому/передачі даних у мережевому програмному забезпеченні. Програмне забезпечення, яке тим чи іншим чином передає дані по комп’ютерній мережі, виконує операції серіалізації/десеріалізації внутрішніх структур у потік байтів. Ці процеси є необхідними і можуть безпосередньо впливати на механізми комунікації між хостами. У статті проведено порівняльний аналіз форматів серіалізації структурованих даних, та досліджено вплив компресії на прикладному рівні моделі OSI. Проведене дослідження дасть змогу покращити процеси передачі даних у межах моделі OSI, беручи до уваги високорівневу структуру даних, що передаються. Постановка проблеми. Процеси перетворення внутрішніх структур даних програмного забезпечення до вигляду, прийнятного для передачі через мережу, можуть впливати на швидкість та надійність роботи програмного забезпечення. Проблема полягає в тому, що сучасне програмне забезпечення виконує значну, а іноді й зайву, роботу при передачі даних, передаючи надлишкову інформацію. Також протоколи різних рівнів моделі OSI зазвичай не беруть до уваги особливості самих даних, розглядаючи їх лише як потік байтів, що призводить до менш ефективних результатів. Одним із способів покращення цієї ситуації є виокремлення структурних особливостей даних, що передаються, та аналіз того, як вони впливають на процес серіалізації та десеріалізації. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Розглянуто публікації, матеріали конференцій у сфері інформаційних технологій за темою дослідження, а також офіційну документацію популярних форматів даних та інтернет-стандарти RFC. Проведено аналіз наявних досліджень роботи протоколів прикладного рівня та форматів серіалізації даних. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Дослідження впливу внутрішньої структури та формату даних, що передаються, на показники ефективності передачі даних з урахуванням стандартних методів компресії на прикладному рівні моделі OSI (GZIP). Постановка завдання. Провести порівняльний аналіз показників роботи текстових та бінарних форматів серіалізації даних, дослідити ефективність їх роботи. Виклад основного матеріалу. Проаналізована, протестована робота реалізацій текстових та бінарних форматів серіалізації даних на наборах повідомлень різного розміру та різної структури за допомогою експерименту. Висновки відповідно до статті. У статті наведено результати порівняльного аналізу текстових та бінарних форматів серіалізації даних. Сформульовані переваги та недоліки використання стандартних механізмів компресії на прикладному рівні моделі OSI у комбінації з різними механізмами серіалізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Крючин, А. А., Є. В. Беляк, Є. А. Крючина, and О. В. Шиховець. "АНАЛІЗ МОЖЛИВОСТЕЙ ДОВГОСТРОКОВОГО ЗБЕРІГАННЯ ДАНИХ НА ДНК." Medical Informatics and Engineering, no. 3 (September 22, 2021): 18–32. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2020.3.12390.

Full text
Abstract:
Наведено результати критичного аналізу перспектив застосування ДНК пам’яті для довгострокового зберігання ін- формації. Показано, що ДНК пам’ять забезпечує як запис інформації з високою щільністю запису, так і її довгостро- кове зберігання. Наведені дані свідчать, що технології ДНК пам’яті зможуть сприяти суттєвим змінам в архівному зберіганні даних. Проведено аналіз галузей застосування ДНК пам’яті. Виконано дослідження кодів, що використо- вуються для представлення даних у ДНК пам’яті. Детально проаналізовано декілька підходів щодо проєктування кодонів ДНК і різноманітних підходів до зберігання даних, визначено плюси та мінуси кожного з підходів. Обговорю- ються методи стеганографії з використанням молекул ДНК для безпечного зберігання даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кузьмич, О., Н. Багнюк, О. Мекуш, К. Бортник, and Б. Марчук. "Методи синхронізації баз даних платформ інтернет-комерції засобами 1С-Бітрікс." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 41 (December 23, 2020): 174–79. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-41-27.

Full text
Abstract:
В даній статті проведено аналіз методів оптимізації обліку торгового підприємства шляхом синхронізації баз данних 1С та інтернет магазину. Проведено огляд, дослідження і застосування систем синхронізації даних.. Зроблено SWOT-аналіз процесу використання інтернет-магазину на платформі 1С- Бітрікс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Аналіз даних"

1

Довбиш, Анатолій Степанович, Анатолий Степанович Довбыш, Anatolii Stepanovych Dovbysh, and С. П. Пашко. "Кластеризація вхідних даних." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24941.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Довбиш, Анатолій Степанович, Анатолий Степанович Довбыш, Anatolii Stepanovych Dovbysh, and Т. М. Єфіменко. "Кластер-аналіз вхідних даних технологічного процесу." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/43469.

Full text
Abstract:
Одним із важливих етапів інформаційного синтезу інтелектуальних систем керування складними технологічними процесами є автоматизація формування вхідного математичного опису системи підтримки прийняття рішень (СППР), що навчається. Як перспективний шлях розв’язання цієї задачі є використання ідей і методів інформаційно-екстремальної інтелектуальної технології (ІЕІТ) [1].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Є, Соломяний О. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ АЛГОРИТМІВ СТИСНЕННЯ ДАНИХ." Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/19275.

Full text
Abstract:
Стиснення даних – це процедура подання даних у такій формі, яка забезпечить зменшення їх розміру (обсягу). Стиснення використовується при локальному зберіганні інформації (наприклад, архівації), а також при передачі даних по каналах зв’язку, в тому числі і в мережі Інтернет. При архівації, файли в архіві можуть бути як стиснені (без втрат), так і мати початковий розмір та структуру, але першочергове завдання архіву тримати у собі саме стиснуті файли. Метадані можуть містити інформацію про початковий розмір файлів, інформацію про формат файлів, структуру директорій, коментарі до файлів, інформацію для відновлення архіву і т. д.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Парфененко, Юлія Вікторівна, Юлия Викторовна Парфененко, and Yuliia Viktorivna Parfenenko. "Аналіз даних для моніторингу функціонування системи теплопостачання." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7215.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Танянський, О. С., and О. В. Яковлева. "Пошук функціональних залежностей засобами інтелектуального аналізу даних." Thesis, ДРУКАРНЯ МАДРИД, 2017. http://openarchive.nure.ua/handle/document/9492.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чмир, П. О., and Назарій Євгенович Бурак. "Аналіз сучасних хмарних серверів зберігання даних." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2018. http://hdl.handle.net/123456789/6696.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чмир, П. О., and Назарій Євгенович Бурак. "Аналіз сучасних хмарних серверів зберігання даних." Thesis, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, 2018. http://hdl.handle.net/123456789/4675.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Астістова, Т. І., and А. В. Курганський. "Аналіз 3D поверхневих антропометричних даних військовослужбовців." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/9722.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Слишинська, В. О. "Аналіз даних за допомогою штучного інтелекту." Thesis, Київський національний універститет технологій та дизайну, 2017. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10428.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткач, М. Г. "Аналіз структури обробки даних первинних радіолокаторів." Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2022. https://openarchive.nure.ua/handle/document/20225.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Аналіз даних"

1

Марценюк, В. П. Медична інформатика. Проектування та використання баз даних. Тернопіль: Укрмедкнига, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гойко, О. В. Практичне використання пакета Statistika для аналізу медико-біологічних даних. Київ: Смолоскип, 2004.

Find full text
Abstract:
У своїх статтях, написаних у продовж 1999-2003 років, порушує складне фундоментальне питання - чому пострадянська Україна ніяк не вирветься нарешті з окупаційних лабет чужинців та їх жертв - малоросів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поліщук, Олександр Павлович. Лабораторний практикум з інформатики: Синтаксичний аналіз та інтерпретація математичних виразів. Організація баз даних засобами мови Паскаль. КДПІ, 1998. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1238.

Full text
Abstract:
Состав пособия: 1. Синтаксический анализ выражений (формул), заданных символьной строкой. 2. Рекурсивный интерпретатор формул, заданных на стадии выполнения программы в виде символьной строки. 3. Работа в графическом режиме с библиотекой Borland Graphics Interface (BGI) при построении графиков функций. 4. Работа с массивами структур файлового хранения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Терехина, А. Ю. Анализ даннх методами многомерного шкалирования. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Терехина, А. Ю. Анализ даннх методами многомерного шкалирования. М., 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Аналіз даних"

1

Баженова, Олена, and Валерія Вінс. "ВПЛИВ ЦІНОВОЇ КОН’ЮНКТУРИ НА СВІТОВИХ СИРОВИННИХ РИНКАХ НА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ ОКРЕМИХ КРАЇН СХІДНОЇ ЄВРОПИ: ЕМПІРИЧНІ АСПЕКТИ." In Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.02.

Full text
Abstract:
У статті проведене емпіричне дослідження взаємозв’язку основних макроекономічних індикаторів функціонування національних економік окремих сировинних країн Східної Європи (України, Молдови та Білорусі) та цінової кон’юнктури на світових ринках сировини. Аналіз результатів оцінювання побудованих з цією метою економетричних моделей засвідчив існування залежності між індексом світових цін на сировинну продукцію, що становить значну частку експорту, та економічним зростанням у досліджуваних країнах Східної Європи. Це сигналізує про необхідність кардинальної трансформації моделі економічного розвитку даних країн в контексті інтенсифікації виробництва, стимулювання експорту товарів з вищою доданою вартістю та посилення інноваційної складової зростання, структури національного експорту та, як наслідок, гарантування національної конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Радіонова, Ірина Федорівна, and Яна Валеріївна Фаренюк. "АНАЛІЗ НА ОСНОВІ БАЗ ДАНИХ (DATA SCIENCE) ДЛЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ З УРАХУВАННЯМ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ МАКРОТА МІКРОЕКОНОМІЧНОГО РІВНІВ." In Економіка невизначеності: зміст, оцінювання, регулювання, 99–121. KROK University, 2021. http://dx.doi.org/10.31732/eu-cer-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чудик, Андрій, and Дар'я Ванюк. "УНІФІКАЦІЯ МОДЕЛІ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРАВООХОРОНЦІВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ФІЗИЧНОГО ВПЛИВУ (СИЛИ) У РІЗНИХ УМОВАХ СЛУЖБОВО-ОПЕРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІЗ УРАХУВАННЯМ КАРАНТИННИХ ОБМЕЖЕНЬ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.04.

Full text
Abstract:
Розглянуто актуальну проблему розвитку та удосконалення рукопашної підготовки (техніки та тактики застосування заходів фізичного впливу, сили) майбутніми офіцерами-правоохоронцями інституцій сектору безпеки і оборони України у різних умовах службово-оперативної діяльності. Відповідно до результатів аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (моніторингу Інтернет-ресурсів), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано педагогічну (змістово-функціональну) модель формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) в системі спеціальної фізичної підготовки (із урахуванням карантинних обмежень) до дій у різних умовах службово-бойової (оперативної) діяльності. У вище зазначеній педагогічній моделі інтегровано: цільовий блок (мета, завдання, підходи, компоненти готовності, педагогічні умови), організаційно-змістовий блок (навчально-методичне забезпечення, інтерактивні методи навчання, кадрове забезпечення), результативно-оцінний блок (критерії, кваліфікаційні рівні, методики, методи, засоби, способи форми). Під час дослідження були використані наступні методи: абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу) тощо. Відповідно до результатів емпіричного дослідження встановлено, що результати отримані наприкінці педагогічного експерименту у досліджуваних контрольної (Кг) та експериментальної (Ег) груп зросли відносно вихідних даних, і ці відмінності переважно є достовірні (Ег, P≤0,05). Результати контрольного тестування показали, що в процесі проведеної експериментальної роботи збільшилась кількість курсантів із вищим рівнем готовності до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності в Ег на 8 %, тоді як у Кг на 2 %, відмінного рівня збільшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, доброго рівня зменшилась: в Ег на 19 %, тоді як у Кг – на 2 %, чисельність курсантів задовільного рівня готовності зменшилась: в Ег на 8 %, тоді як у Кг – на 6 %. Слід зауважити, що незадовільний рівень сформованості навичок застосування заходів фізичного впливу (сили) у курсантів, як Ег, так і Кг не помічено. Крім цього, експериментально перевірені педагогічні умови формування готовності майбутніх офіцерів-правоохоронців до застосування заходів фізичного впливу (сили) у різних умовах службово-оперативної діяльності. Достовірність отриманих результатів підтверджена методами перевірки за допомогою критерію χ2. Результати дослідження впроваджені у практику спеціальної фізичної підготовки курсантів Харківського національного університету внутрішніх справ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хмара, Марина. "УДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД 2002-2022 РОКІВ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.08.

Full text
Abstract:
В статті проаналізовано зміст експериментальних навчальних програм з фізичного виховання в Україні в період 2002-2022 років. Встановлено їх основні напрями освітньої діяльності, а саме: збереження та зміцнення здоров’я учнів; підвищення рівня рухової активності, розвитку рухових здібностей, фізичної працездатності та фізичного розвитку школярів; ціннісно орієнтоване навчання на уроках фізичної культури та створення ефективної фізкультурно-оздоровчої системи в загальноосвітньому навчальному закладі як при традиційному навчанні, так і при дистанційному або гібридному (змішаному). Представлені результати теоретичного аналізу ефективності даних програм, загальні тенденції і особливості їх впровадження та встановлено, що впровадження нових форм, засобів та методів навчання з фізичного виховання в освітній процес українських шкіл відбувалося з чіткім дотриманням принципів фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Аналіз даних"

1

Одарущенко, О. Б., Н. М. Протас, and Л. М. Дегтярьова. "Аналіз особливостей систем інтелектуального аналізу даних." In NEW DEVELOPMENT AREAS OF DIGITALIZATION AT THE BEGINNING OF THE THIRD MILLENNIUM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-172-5-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Грінберг, Галина. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ АНАЛІЗ ДАНИХ В МАРКЕТИНГОВИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ." In THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-30.04.2021.v1.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Владико, О., and Д. Мальцев. "АНАЛІЗ ДАНИХ ТА ПОКАЗНИКІВ РОБОТИ ПІДПРИЄМСТВА ПРИ ВПРОВАДЖЕННІ ДОДАТКОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ВИДОБУТКУ." In Ukrainian School of Mining Engineering. Dnipro University of Technology, 2020. http://dx.doi.org/10.33271/usme14.069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сєвєрінов, Олександр. "АНАЛІЗ СТАТИСТИКИ НЕСАНКЦІОНОВАНОГО ДОСТУПУ ТА ДЖЕРЕЛ ДАНИХ ДЛЯ СИСТЕМ АНАЛІТИКИ ПОВЕДІНКИ КОРИСТУВАЧІВ ТА СУТНОСТЕЙ." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS, chair Олексій Коломійцев, Дмитро Голубничий, Вячеслав Третяк, Андрій Власов, Богдан Крук, and Андрій Никорчук. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v2.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сергіенко, K. Ю. "Огляд методів фрактального аналізу для дослідження коротких часових рядів гідрометеорологічних даних." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145129.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Продайвода, Г. Т., and Ю. А. Онанко. "Автоматизована система аналізу даних ультразвукових вимірювань параметрів анізотропії швидкостей пружних хвиль гірських порід." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145148.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Малініна, С. С. "Єдине геоінформаційне середовище для аналізу геолого- геофізичних даних на прикладі південної частини Сибірської платформи." In Geoinformatics 2011. Netherlands: EAGE Publications BV, 2011. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20145093.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Безродна, І. М., and А. В. Шинкаренко. "Результати оцінки структури пустотного простору зразків Зарічної площі та комплексного аналізу даних їх петрофізичних досліджень." In 14th EAGE International Conference on Geoinformatics - Theoretical and Applied Aspects. Netherlands: EAGE Publications BV, 2015. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.201412363.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Krasnikova, E. S. "PECULIARITIES OF THE EMIGRATION OF RUSSIAN NURSES ABROAD." In XII Международный научно-практический форум. Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/00187-097-5.2021.16.24.

Full text
Abstract:
Реформы системы здравоохранения в последние несколько лет были направлены на оптимизацию медицинских учреждений с целью повышения эффективности и качества обслуживания. Но реформы привели к сокращению больниц, поликлиник и амбулаторий. В связи с ухудшением условий труда в системе здравоохранения ежегодно уезжают из страны врачи, родившиеся и получившие образование в РФ, что негативно сказывается на системе здравоохранения. В статье представлен анализ статистических данных о российских медсестрах, проживающих и работающих за рубежом. Источником послужили данные Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) «Миграция кадров здравоохранения», опубликованные на официальном сайте ОЭСР. Показано, что в 2016 г. большая часть российских медсестер-мигрантов проживала в Израиле и Германии. Значительно меньше проживало в США, Дании, Латвии, Канаде, Великобритании, Норвегии, Италии, Литве, Новой Зеландии, Польше
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Аналіз даних"

1

Бараненко, А. О., and Наталія Олександрівна Захарова. Французькі фразеологізми із зоонімним компонентом: структурно-семантичний аналіз. КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5971.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналiзу фразеологiзмiв iз компонентом-зоонiмом у французькiй мовi. У роботi розглянуто структурнi варiанти даних фразеологiчних одиниць, окреслено групи зоонiмiв, представлених у фразеологiзмах, схарактеризовано найбiльш продуктивнi зоонiми i семантичне значення, яке вони передають.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Великодна, Мар’яна Сергіївна. Груповий аналіз ХХІ століття: емпіричні дослідження ефективності. Міжнародний психотерапевтичний, психіатричний і психоаналітичний журнал, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3876.

Full text
Abstract:
Вимога доказовості в сучасній медичній та психологічній практиці формує актуальний виклик необхідності проведення об'єктивованих наукових досліджень ефективності навіть уже перевірених часом і теоретично відрефлексованих підходів, до яких, безумовно, належить психоаналіз: як індивідуально, так і в групі. Попри те, що встановлення ефективності групаналізу вже має свою історію та ґрунтовні дослідні звіти, науковці продовжують вивчати різні часткові аспекти його впливу на психічне функціонування суб'єкта та на динаміку його змін. Метою статті став розгляд отриманих даних досліджень ефективності групаналізу як психотерапевтичного методу, виконаних у ХХІ столітті, на матеріалі публікацій журналу Group Analysis. Матеріалом статті стало 437 статей журналу за 2000-2017 роки, що не включало статті-присвяти до річниць та персоналій, тож не відображає повний обсяг публікацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соловйов, Володимир Миколайович, В. Д. Дербенцев, and О. А. Гончаренко. Моделювання особливостей фрактальної динаміки складних економічних систем. АДПСУ, May 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1043.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти, п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. Зокрема, при дослідженні поведінки економічних об’єктів використовуються потужні методи аналізу нестаціо-нарних часових рядів: кореляційний та автокореляційний аналіз, R/S-аналіз та його модифікації, аналіз детрендованих флуктуацій тощо. У роботі проведено порівняльну характеристику динаміки флуктуацій композитних індексів S&P 500 та ПФТС, скейлінгового коефіцієнта для окремих компаній, що входять до списку S&P 500, та деяких організацій ПФТС. На основі отриманих даних зроблено спробу інтерпретації точок кросоверу, які проявляються для більшості індексів. Обговорюються можливості мультифрактального аналізу детрендованих флуктуацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, Володимир Миколайович, and Г. Б. Данильчук. Використання ентропійних показників для вимірювання складності економічних систем. КЕІ КНЕУ, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1122.

Full text
Abstract:
Останніми роками було використано кілька підходів для ідентифікації механізмів, що лежать в основі розвитку та функціонування складних систем. Особливо корисні результати було отримано при їх дослідженні методами теорії випадкових матриць, моно- та мультифрактального аналізу, теорії хаосу з реконструкцією траєкторії системи у фазовому просторі та визначення її параметрів, таких як кореляційна розмірність, спектр показників Ляпунова, рекурентні карти. Однак, застосування деяких із методів висуває вимоги до стаціонарності досліджуваних даних, потребує довгих часових рядів та комплексного обчислення кількох параметрів. Іншим підходом до розгляду питання вивчення особливостей складних систем є обчислення характеристик ентропії. Метою даної роботи є аналіз сучасних тенденцій використання ентропійних характеристик системи для вимірювання динамічних властивостей складних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дереза, І. С. Використання графічного калькулятора Desmos у навчанні диференціальної геометрії майбутніх вчителів математики. ЧДТУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2393.

Full text
Abstract:
Мета дослідження полягає в обґрунтуванні доцільності та розкриті можливостей використання графічного калькулятора Desmos при навчанні майбутніх вчителів математики диференціальної геометрії. Завдання дослідження є вивчення та аналіз можливостей графічного калькулятора Desmos, виокремлення тем диференціальної геометрії при вивченні яких доцільним є використання графічного калькулятора Desmos. Об’єкт дослідження процес навчання майбутніх вчителів математики диференціальної геометрії засобами ІКТ в умовах університету. Предмет дослідження використання графічного калькулятора Desmos на заняттях з диференціальної геометрії. Використані методи дослідження: аналіз, узагальнення, систематизація наукових публікацій та емпіричних даних; спостереження за навчальним процесом. Результати дослідження: графічний калькулятор Desmos має широкі дидактичні можливості при навчанні майбутніх вчителів математики диференціальної геометрії, що сприяє не тільки кращому засвоєнню дисципліни, а й набутті навичок майбутніми вчителями математики використання ІКТ у навчальній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Соловйов, Володимир Миколайович. Еконофізика як засіб фундаменталізації економічних дисциплін. Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1042.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. З’ясувалось, що складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні – проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Виявилось, що індивідуальні агенти цих систем (наприклад, спіни в деяких фізичних системах, атоми і молекули в біологічних, ідеї в соціальних, значення індексів в фінансово-економічних) проявляють свою сутність через взаємодію як правило невідомої природи. Так, в економічних системах адаптивна поведінка людини, компанії, країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінного паперу, валютного курсу. Більш того, з метою адекватного аналізу та ефективного менеджменту на фінансово-економічні ринки все активніше проникають методи та моделі природничих наук, які в поєднанні з сучасними досягненнями в галузі інформаційних технологій та досить ємними базами даних (мільйони записів навіть в базах некомерційного призначення) забезпечили значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем. З’явились нові “кількісні” напрямки економіки: математична та фізична економіки, еконофізика тощо. Особливо значних успіхів досягнуто в еконофізиці [2], яка вдало використовує потужний багаж фізичних методів і моделей.У якості прикладів такого використання в даній роботі приведені результати досліджень і порівняльний аналіз структурних та динамічних властивостей світових фінансово-економічних ринків з аналогічними для України у випадку, коли для останніх є відповідні репрезентативні бази даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ткачук, Вікторія Василівна, Сергій Олексійович Семеріков, and Юлія Володимирівна Єчкало. Створення електронних навчально-методичних комплексів у мобільно орієнтованому середовищі навчання ВНЗ. Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/726.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: уточнення структури електронного навчально-методичного комплексу (ЕНМК) і доцільності його використання у мобільно орієнтованому середовищі навчання (МОСН) ВНЗ. Завдання дослідження: розробити структурно-функціональну схему ЕНМК; обговорити можливості організації навчального процесу з використанням переваг віртуального середовища. Об’єкт дослідження: МОСН ВНЗ. Предмет дослідження: створення ЕНМК у МОСН ВНЗ. Використані методи дослідження: аналіз державних стандартів, статистичних даних та наукових публікацій. Результати дослідження. Сформульовані сучасні вимоги до ЕНМК. Зазначено, що названі вимоги надає можливість задовольнити розгляд ЕНМК як виду електронного освітнього ресурсу. На основі визначення мобільно орієнтованого ЕНМК розроблено його структурно-функціональну схему. Наведено приклади організації навчального процесу в МОСН ВНЗ із використанням ЕНМК. Основні висновки і рекомендації. Отже, аналіз існуючих вимог до ЕНМК МОСН ВНЗ дозволив: дедуктивно визначити та уперше подати поняття «мобільно орієнтований ЕНМК»; розробити структурно-функціональну схему ЕНМК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дереза, Ірина Сергіївна, and Олена Анатоліївна Іванова. Використання GeoGebra у процесі навчання теми «Похідна та її застосування». Видавничий центр ДВНЗ «Криворізький національний університет», May 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2221.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є демонстрація можливостей та доцільності використання GeoGebra при дослідженні функцій та побудови їх графіків у рамках вивчення теми «Похідна та її застосування» у класах з поглибленим вивченням математики. Задачами дослідження є вивчення та аналіз можливостей GeoGebra; виділення етапів вивчення теми «Похідна та її застосування», на яких доцільним є використання GeoGebra. Об’єктом дослідження є процес використання ІКТ при поглибленому вивченні математики учнями старшої школи. Предметом дослідження є використання GeoGebra у навчальній діяльності учнів під час вивчення теми «Похідна та її застосування». Методи дослідження: аналіз, узагальнення, систематизація наукових публікацій та емпіричних даних; спостереження за навчальним процесом. У роботі виокремлено етапи вивчення теми «Похідна та її застосування», на яких доцільно використовувати GeoGebra. Наведено приклад використання GeoGebra до дослідження і побудови графіка функції. Результати дослідження планується узагальнити у методичних рекомендаціях для студентів-практикантів, вчителів математики щодо використання GeoGebra при навчанні учнів теми «Похідна та її застосування» на поглибленому рівні. Висновки та рекомендації: GeoGebra має широкі дидактичні можливості для використання при поглибленому вивченні математики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Вербовий, М. В. Із спостережень над особливостями лексики, що пов’язана з традиційним харчуванням, у говірках Криворіжжя. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4297.

Full text
Abstract:
У статті зроблена спроба системного опису лексики у говірках Криворіжжя на позначення різних реалій, переважно пов’язаних із традиційними способами випіканням хліба. Як правило, певна частина таких назв нині швидко виходить з активного вжитку та зникає. Джерелом фактичного матеріалу послужили тексти зв’язного діалектного мовлення з кількох населених пунктів Криворіжжя, заснованих у ХVІІІ, ХІХ та ХХ ст. Аналіз розгляданого діалектного матеріалу здійснений з урахуванням даних відповідних лексикографічних праць та записів етнографічного матеріалу ХІХ – початку ХХ ст. з суміжніх територій. Проаналізований матеріал спонукає до висновку, що говіркова лексика на позначення реалій, пов’язаних із традиційними способами випікання хліба на Криворіжжі, у своїх визначальних рисах органічно збігається з відповідними номенами степових говірок, зокрема Нижньої Наддніпрянщини, і при цьому виявляє ряд специфічних фонетичних, граматичних та семантичних особливостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Перерва, Вікторія Вікторівна. Матрична модель рівнів професійно-термінологічної компетентності майбутнього педагога. Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4211.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена виявленню раціонального інструментарію діагностики рівня сформованості професійно-термінологічної компетентності (ПТК) майбутнього спеціаліста на основі обґрунтованих та уніфікованих критеріїв і показників, які є необхідною передумовою ефективності її становлення. Так як розуміння структури є вихідним етапом розроблення методики визначення рівня сформованості, проведено аналіз компонентного складу ПТК, що являє єдність трьох компонентів: предметно-пізнавального, інтелектуально-рефлексивного та комунікативно-мовленнєвого. Становлення ПТК визна-чається рівнем розвитку кожного її структурного компонента. Запропоновано трирівневий аналіз кожного структурного компонента ПТК. Поєднання оцінок їх рівня сформованості забезпечує об’єктивність загальної оцінки. Критерії сформованості ПТК відповідають її компонентному складу і представлені теоретичним (гносеологічним), особистісним (мотиваційним) і практичним (комунікативним). Підкреслено визначальне значення предметно-пізнавального компонента, що проявляється у становленні й удосконаленні активного словника термінів за фахом майбутнього спеціаліста та зумовлює безпосередньо теоретичну (когнітивну) діяльність і здійснення фахівцем рефлексивної та практичної діяльності. Наведена характеристика низького (початкового), середнього (достатнього) й високого (компетентного) рівнів сформованості професійно-термінологічної компетентності. Запропонована тривимірна матрична модель визначення рівня сформованості професійно-термінологічної компетентності майбутнього спеціаліста, що формується за результатами діагностичного дослідження рівнів сформованості кожного з компонентів ПТК. Сформульовано основні завдання емпіричного визначення стану сформованості компонентів ПТК. Виокремлено основні групи методів дослідження рівня сформованості окремого компонента ПТК: методи визначення ступеня розуміння (володіння) термінами; виявлення особливостей застосування термінів у письмовому мовленні; самооцінки ступеня володіння термінологією за фахом і методи обробки отриманих даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography