Academic literature on the topic 'Апаратна система'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Апаратна система.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Апаратна система"

1

Глазок, Олексій Михайлович, та Владислав Володимирович Левчук. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ ЖЕСТАМИ". Actual Problems in the System of Education: General Secondary Education Institution – Pre-University Training – Higher Education Institution, № 1 (2 вересня 2021): 105–8. http://dx.doi.org/10.18372/2786-5487.1.15837.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто задачу розпізнавання жестів людини для керування комп’ютерними пристроями. Запропоновано застосування таких систем у навчальному процесі, а також для керування рухом безпілотного літального апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Khalikov, Volodymyr, Anatolii Zhernosekov, Alexander Shatan та Andrii Mukha. "ФОРМУВАННЯ ВОЛЬТ-АМПЕРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЖЕРЕЛ ЖИВЛЕННЯ ЗВАРЮВАЛЬНОЇ ДУГИ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, № 3(25) (2021): 78–84. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-78-84.

Full text
Abstract:
Актуальними є дослідження щодо поліпшення ефективності технології дугового зварювання та функціонування обладнання. Розглянута теоретична й апаратна реалізація зворотних зав’язків систем управління трифазними дуговими випрямлячами для належного формування їхніх вольтамперних характеристик і модифікацій зворотних зв’язків систем. Розроблена універсальна й компактна система управління дуговими випрямлячами з можливістю її застосування в установках для зварювання в середовищі інертних і активних газів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Gubarev, Vyacheslav, Viktor Volosov, Nikolay Salnikov, Vladimir Shevchenko, Sergiy Melnychuk та Lyubov Maksymyuk. "СИСТЕМА ТЕХНІЧНОГО ЗОРУ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ВЗАЄМНОГО ПОЛОЖЕННЯ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ ПРИ ЗБЛИЖЕННІ ТА СТИКУВАННІ". Science and Innovation 17, № 2 (2021): 50–63. http://dx.doi.org/10.15407/scine17.02.050.

Full text
Abstract:
Вступ. У країнах-лідерах космічної галузі інтенсивно ведуться роботи зі створення сервісних космічних апаратів для інспекції та обслуговування некооперованих космічних апаратів, які не оснащено спеціальними засобами для стикування. Застосування оптичних систем, так званих систем технічного зору, визначення положення дозволяють здійснити автоматичне зближення і стикування з некооперованим космічним апаратом. Проблематика. На сьогодні проблема розпізнавання за відеозображенням взаємного положення космічних апаратів при зближенні і стикуванні, ще не має ефективного розв’язання. Під ефективністю розуміється виконання технічних вимог до бортової системи технічного зору за точністю та швидкодією при допустимих обсягах обчислень і збереження інформації. Тому актуальним є побудова системи технічного зору, створення відповідного математичного, алгоритмічного та програмного забезпечення з перевіркою запропонованих рішень у стендових випробуваннях. Систему призначено для автоматичного зближення і стикування з некооперованим космічним апаратом. Мета. Розробка науково-технічних основ побудови системи технічного зору та методів розв’язання задачі визначення положення космічного апарата відносно некооперованого космічного апарата, створення математичного опису процесу зближення та стиковки, а також програмно-алгоритмічного забезпечення системи технічного зору, що задовольняє задані вимоги. Матеріали й методи. Використано методи фільтрації та обробки цифрових зображень, комп’ютерної графіки, динаміки космічних апаратів, методи еліпсоїдального оцінювання стану нелінійних динамічних систем, методи розв’язування систем нелінійних рівнянь, методи теорії графів та навчання. Результати. Створено математичне, алгоритмічне та програмно-технічне забезпечення системи технічного зору для визначення положення та орієнтації космічного апарата відносно некооперованого космічного апарата, придатне для практичного застосування. Висновки. Проведені випробування системи технічного зору на стенді показали працездатність запропонованих науково-технічних рішень та можливість використання їх на практиці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ozerchuk, І. "Принципи реалізації Bluetooth 5.2: апаратна реалізація." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 46 (31 березня 2022): 36–42. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2022-46-06.

Full text
Abstract:
У статті розкрито принципи реалізації Bluetooth 5.2 з точки зору апаратної реалізації. Описано еволюцію технології Bluetooth, наведено інноваційні функції Bluetooth 5.2, визначено основні переваги. Розкрито механізм встановлення зв’язку та описано етапи реалізації останнього. Запропоновано алгоритм формування з’єднання точка-точка за технологією Bluetooth з детальним описом процесу. Охарактеризовано стек протоколів Bluetooth. Визначено функціональну приналежність кожного протоколу та описано принцип взаємодії поміж протоколами. Наголошується, що в умовах сьогодення, низка сучасних компаній інтегрували основні функції широкої смуги Bluetooth в апаратне забезпечення, інші компанії, надають інтерфейс керування хостом. Підкреслено, що система на основі ARM для реалізації Bluetooth передачі у своєму складі має низку додаткових компонентів з’єднаних поміж собою шиною даних. Схематично представлено взаємодію апаратного забезпечення Bluetooth з встановленням функціональних зв’язків. Обґрунтовано принцип реалізації шифрування даних (функція потокового шифру) в апаратному забезпеченні. Наголошується, що застосування функції потокового шифру в апаратному забезпеченні знімає безперервне навантаження з процесора по бездротовому каналу під час передачі даних, а реалізація механізму генерації ключів та аутентифікації в апаратному (а не програмному) забезпеченні призводить до швидшого часу підключення та мінімізації споживання енергії. Запропонована архітектура системи для реалізації апаратного забезпечення Bluetooth 5.2 з урахуванням функції крипто захисту, описано потоки зв’язків на базі системи та описано кожен наявний функціональний блок з відокремленням власної приналежності та виконуваних завдань. Описано широту спектру застосування Bluetooth 5.2 з виділенням таких сфер як: розумні пристрої; засоби масової інформації (телебачення, радіомовлення); подвійна трансляція (функція подвійної трансляції, допомагає у передачі ідентичної інформації через обладнання LE Audio та дубль через гарнітуру Bluetooth або відповідний мобільний додаток, це може значно заощадити час та енергію); багатомовний переклад у режимі реального часу (дана функція зручна при спілкуванні на різних мовах, чи прослуховуванні інформації різними мовами).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Beregovska, Kh V., та V. M. Teslyuk. "Моделі адаптивної системи розумного будинку на базі мереж петрі та моделей Маркова". Scientific Bulletin of UNFU 34, № 6 (2024): 115–24. http://dx.doi.org/10.36930/40340616.

Full text
Abstract:
Сучасні системи розумного будинку потребують активної взаємодії з її користувачем, що дає змогу забезпечити високий рівень комфорту його мешканців і економії енергоносіїв. Понад це, взаємодія має бути максимально непомітною та не нав'язливою для користувача системи розумного будинку, нагадувати у зручній формі про важливі події, допомагати або, в автоматичному режимі, вирішити побутові проблеми та ін. Для вирішення цієї технічної проблеми та врахування зазначеної вище множини функцій, було запропоновано апаратно-програмну технічну систему, що використовує спеціальні мікроконтролерні засоби з системою давачів і актюаторів, апаратні засоби зв'язку, розроблене програмне забезпечення, що містить моделі управління на підставі мереж Петрі-Маркова, які дають змогу опрацьовувати дані від давачів і визначати активності користувача, опрацьовувати їх за спеціальними алгоритмами та видавати керувальні сигнали на актюатори (виконавчі пристрої), які будуть, залежно від ймовірностей настання тих чи інших подій, вмикати чи вимикати побутові пристрої тощо. Окрім цього, моделі управління на підставі мереж Петрі-Маркова дають змогу враховувати ймовірнісні процеси в системах розумного будинку, що надзвичайно важливо для систем п'ятого рівня інтелектуалізації. Запропонований підхід дає змогу: виконати комплексний аналіз найрізноманітніших сценаріїв розвитку подій в системах розумного будинку; дослідити динаміку та надійність як всієї системи, так і окремих її складників ще на системному рівні проєктування; вилучити неоднозначні ситуації під час спрацювання розгалужених переходів; врахувати ймовірнісні процеси, якими так переповнені системи розумного будинку; здійснити декомпозицію довільного рівня. Розроблено моделі управління на підставі мереж Петрі-Маркова та проведено їх дослідження. У процесі аналізу цих моделей та їх дослідження побудовано графи досяжності станів системи для аналізованих сценаріїв функціонування системи розумного будинку. Отримані результати демонструють скінченність та досяжність усіх станів виконання сценаріїв з використанням розроблених моделей управління, здатність моделювання та опрацювання різних сценаріїв функціонування в адаптивній системі розумного будинку. Найважливішою особливістю запропонованого підходу є долучення функціональних компонент системи (сенсори і актюатори), які представляють апаратний складник системи, в модель управління на базі мереж Петрі-Маркова, внаслідок чого розроблено моделі якісно нового функціонального рівня. Подальші дослідження передбачають апаратну реалізацію адаптивної системи розумного будинку з використанням моделей управління на підставі мереж Петрі-Маркова та реалізацію програмного ядра засобами розроблених моделей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Писарчук, Олексій, та Ілля Писарчук. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНИЙ КОМПЛЕКС КОНТРОЛЮ ДОСТУПУ ДО КРИТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ЗА ТЕХНОЛОГІЯМИ COMPUTER VISION". Science-based technologies 63, № 3 (2024): 225–33. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.63.18948.

Full text
Abstract:
В статті запропоновано програмно-апаратний комплекс контролю доступу до критичних об’єктів за технологіями Computer Vision. Апаратна складова реалізована на рівні проектних рішень. Програмна складова має практичну реалізацію. Технологічною основою програмної складової є методи, моделі та алгоритмі Computer Vision, доведені до конкретного програмного продукту. Реалізацію програмної компоненти здійснено мовою програмування Python та відповідних бібліотек з інтеграцією інформаційних потоків від декількох камер спостереження. Програмно-апаратний комплекс контролю доступу до критичних об’єктів базується на використанні технологій розподілених комп’ютерних систем та мереж. Приклад реалізації запропонованих рішень забезпечує функції контролю доступу автомобілів до паркувальних місць об’єктів критичної інфраструктури (торгівельно-розважальних центрів; спортивних / концертних майданчиків; закладів вищої освіти; житлових комплексів тощо); блокування незареєстрованих користувачів; виявлення порушників. Ідентифікація проводиться за номерними знаками та, за необхідності за іншими індикаторами. Особливість запропонованої розробки полягає у наступному. Система забезпечує контроль внутрішнього та зовнішнього периметру критичного об’єкта; відстеження об’єкту побудовано на використанні згорткової нейронної мережі YOLOv8, яка забезпечує об’єктову ідентифікацію в процесі Object Tracking за визначеною кількісттю кадрів; навчання мережі проведено за власним Dataset масивом. Розробка має практичне впровадження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Алпатов, А., Е. Лапханов та О. Палій. "РОЗРОБКА КОНСТРУКТИВНОЇ СХЕМИ ТА ВИБІР ПАРАМЕТРІВ АЕРОДИНАМІЧНОЇ СИСТЕМИ ВІДВЕДЕННЯ КОСМІЧНИХ АПАРАТІВ РОЗРОБКИ ДП КБ «ПІВДЕННЕ» З ОРБІТИ". Science and Innovation 18, № 4 (2022): 55–63. http://dx.doi.org/10.15407/scine18.04.055.

Full text
Abstract:
Вступ. Для стабілізації середовища космічного сміття відпрацьовані космічні апарати та верхні ступені ракет-носіїв необхідно відводити з орбіти.Проблематика. Проведений аналіз надувних аеродинамічних систем відведення космічних апаратів з орбіти показав, що вони є ефективним засобом відведення космічних апаратів з орбіти на висотах до 800 км, однак мають певні недоліки: ймовірність пошкодження фрагментами космічного сміття через чутливість матеріалу оболонки, а також ймовірність електростатичного пробою.Мета. Розробка конструктивної схеми та вибір параметрів аеродинамічної системи відведення космічних апаратів, розроблених ДП «КБ «Південне», з орбіти.Матеріали й методи. Методи механіки космічного польоту, математичне моделювання задач проєктування.Результати. Розрахунки показали, що час відведення космічного апарату «Січ-2-1» із планованої орбіти складає близько 6,5 років при масі аеродинамічної системи відведення 9 кг, що складає 5% від маси зазначеного космічного апарата. Визначено, що у разі збільшення часу відведення космічного апарата «Січ-2-1» з планованої орбіти після завершення експлуатації до 25 років, масу аеродинамічної системи можна зменшити до 4,5 кг. При масі аеродинамічної системи відведення в 9 кг, межею ефективного застосування зазначеної аеродинамічної системи відведення є висоти від 730 до 750 км на близьких до кругових орбітах різної дислокації і висоти не більше 700 км в перигеї та 842 км в апогеї на малоеліптичних орбітах.Висновки. Виходячи із вимог ДП КБ «Південне» до масових і габаритних параметрів засобу відведення, було розроблено конструктивну схему і проєктний вигляд аеродинамічної системи відведення, що розгортається. Особливістю конструкції є компактність, що забезпечується застосуванням пружинних механізмів і маловитратних мікроелектродвигунів, що розгортають аеродинамічні елементи. Така конструкція займає незначний об’єм на космічному апараті «Січ-2-1»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КУЧЕРЕНКО, О. І., та Т. А. ВАКАЛЮК. "ОГЛЯД ТЕХНІЧНИХ ТА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ КЕРУВАННЯ БПЛА". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(89) (2 липня 2024): 170–76. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.2.24.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена огляду технічних та програмних засобів керування безпілотними літальними апаратами (БПЛА), що є актуальною темою у сучасній робототехніці та авіаційній індустрії. Розвиток безпілотних літальних апаратів породжує попит на комплексні технології та програмне забезпечення, які забезпечують ефективне управління та навігацію цими системами. У статті розглядаються основні аспекти технічних засобів керування БПЛА, включаючи контролери польоту, сенсори, системи стабілізації, комунікаційні системи, апаратне та програмне забезпечення для управління рухом та збору даних. Описано характеристики апаратних засобів, що базуються на архітектурах FPGA, ARM, Atmel та Raspberry Pi. Проведено аналіз доступних програмних засобів керування БПЛА, а саме: ArduPilot, Multiwii, AutoQuad, LibrePilot, AuterionOS та розробки від Dronecode Community. В аналізі визначено сумісність програмних засобів з польотними контролерами. Окремо розглянуто системи управління високого рівня, які дозволяють розробникам створювати власні додатки та інтеграції для різноманітних завдань та додаткових функцій безпілотних літальних апаратів. Виконано порівняння систем управління високого рівня між собою за наступними критеріями: модульність структури, підтримка БПЛА різної конструкції, підтримка акроконтролю повітряного судна, підтримка багатоагентності, підтримка багатьох польотних платформ, плагіно-орієнтованість архітектури, використане проміжне програмне забезпечення, відкрите програмне забезпечення. Приведена у роботі порівняльна інформація програмних та апаратних засобів та систем високого рівня покликана спростити задачу остаточного вибору засобів керування БПЛА. Ця потреба виникає через зростання числа галузей, де використовуються безпілотні літальні апарати. Під час проведення дослідження виявлено існування великої кількості як технічних, так і програмних засобів керування БПЛА. Для проведення огляду були взяті найбільш відомі з них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зайцев, Даніїл, Олександр Азархов, Іван Сілі, Богдан Єфременко та Олена Балалаєва. "АВТОМАТИЗОВАНА IOT-СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ВИРОЩУВАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ КУЛЬТУР". Біомедична інженерія і технологія 1, № 17 (2025): 16–28. https://doi.org/10.20535/.2025.17.327911.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто створення прототипу інтелектуальної системи моніторингу та оптимізації параметрів вирощування мікроорганізмів у лабораторних умовах. Згідно останніх даних, на 2018 рік у світі налічувалося 27 мільярдів пристроїв з IoT, всього за 7 років ця кількість зросла до 75 мільярдів. Дана технологія вже почала відігравати важливу роль у автоматизації всіх галузей виробництва завдяки розширеним можливостям з’єднання приладів за допомогою мережі інтернет. Враховуючи це, а також успішні приклади інтеграції інтернету речей у сфері охорони здоров’я постає питання подальшого впровадження даної технології у сферу мікробіології. Запропонована у даній роботі система базується на технології IoT та здатна проводити моніторинг та аналіз температури, вологості, кислотності, концентрації вуглекислого газу та кисню, освітленості. Завдяки системним та програмним можливостям мікроконтролерної плати ESP32 система також надає можливості відстеження часу інкубації до необхідної фази росту мікроорганізмів у рамках дослідження або технологічного процесу. Апаратна реалізація концепту прототипу була здійсненна завдяки безкоштовному сервісу системи автоматизованого проектування TinkerCAD; програмне забезпечення створено в інтегрованих середовищах розробки Arduino IDE та Visual Studio Code; корпус розроблено у програмному забезпеченні Fusion360. Основними компонентами системи є мікроконтролерна плата ESP32, високоточний цифровий датчик температури AHT10 від ASAIR, аналоговий pH-метр від DFRobot, модуль датчика якості повітря MQ-135, електрохімічний сенсор кисню MIX8410 та фоторезистор. Завдяки здійсненню моніторингу параметрів вирощування мікроорганізмів у реальному часі та передачі даних через підключення до Wi-Fi система полегшує розширений контроль і подальшу оптимізацію культивування. Запропонована у даній статті система моніторингу підкреслює практичне застосування IoT приладах культивування, пропонуючи високу точність і повторюваність результатів для підвищення ефективності процесу культивування мікробіологічних культур
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кузавков, Василь, В’ячеслав Солодовник та Юлія Болотюк. "ПОБУДОВА ПЕРЕВІРНОЇ ТЕСТОВОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ ДЛЯ ОЦІНКИ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ОБ’ЄКТІВ З ВБУДОВАНИМ ПРОГРАМНИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ". Ukrainian Scientific Journal of Information Security 30, № 1 (2024): 29–36. http://dx.doi.org/10.18372/2225-5036.30.18578.

Full text
Abstract:
Сучасні засоби обміну інформації в своїй більшості побудовані як системи з вбудованим програмним забезпеченням. Процес функціонування таких систем полягає у взаємодії програмних та апаратних складових. Архітектура таких систем відповідає моделі взаємодії відкритих систем (Open System Interconnection Basic Reference Model, OSI), яка визначає певні рівні у мережах, дає їм стандартні імена та вказує, які функції має виконувати кожен рівень. Порушення функціонування подібних систем можуть бути спричинені випадковими відмовами та дефектами апаратної складової, помилками та відмовами програмного забезпечення, або як наслідок зовнішнього впливу. Складність оцінки технічного стану (технічного діагностування) обумовлена значним територіальним рознесенням елементів системи, різноманіттям функціональних вузлів та специфікацій устаткування, а також використанням в системах устаткування подвійного призначення. Враховуючи складність обраного об’єкту, завдання автоматизації контролю покладається на комп’ютерно-вимірювальні системи. Аналіз архітектури обраного об’єкту контролю (наявність формалізованих – стандартизованих рівнів) дозволів запропонувати розв’язання завдань технічного діагностування (або завдань контролю фізичної цілісності) шляхом поетапного (покрокового) тестування окремих рівнів апаратно-технічних засобів. Представлена методика перевірки спирається на організаційні заходи (наявність щоденного контролю функціонування) та використання стандартизованих наборів протоколів кожного рівня моделі OSI. При цьому, на кожному етапі перевірки відбувається реєстрація двох складових діагностичного параметру (часової та енергетичної). Наявність математичних моделей процесів старіння апаратної частини та фізичного середовища передачі даних дозволило отримати еталонні значення для діагностичного параметру при будь якому часі функціонування об’єкту контролю, або визначити зміну основних параметрів при моделюванні поведінки системи на визначений час. Сукупність чисельних значень обох складових діагностичного параметру дозволяє визначити технічний стан не лише апаратної частини об’єкту контролю і правильність функціонування програмної частини на різних рівнях моделі OSI, но і наявність (або відсутність ) в системі несанкціонованого впливу (програмного або апаратного).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Апаратна система"

1

Ягнюков, С. Ю., та Олександр Федорович Даниленко. "Реалізація модулю UDP/IP на FPGA з процесорним управлінням". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47163.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дубровський, Є. С., та Володимир Валерійович Лисенко. "Організація бездротового зв'язку з мікропроцесорними вимірювальними приладами". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48341.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Красніков, Андрій Вікторович. "Комплекс користувацьких програм для комунікації FPGA з вбудованим процесорним ядром ARM Cortex A9". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/30792.

Full text
Abstract:
Робота складається із вступу та чотирьох розділів. Загальний обсяг роботи: 90 аркушів основного тексту, 37 ілюстрації, 26 таблиць. При підготовці використовувалася література з 32 різних джерел. Актуальність. На хвилі розвитку обчислювальних систем, все більшу популярність здобувають мікросхеми класу програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Сучасні ПЛІС FPGA інтегрують процесорні ядра, блоки RAM-пам'яті, блоки DSP-обчислень і багато іншого, що забезпечує велику потужність при незначному енергоспоживанні та компактних розмірах. З огляду на наявні на даний момент часу параметри ПЛІС і високі темпи розвитку технології їх створення, ПЛІС різних фірм-виробників стали використовувати в серійних виробах. Особливо привертає в ПЛІС їх можливість налаштування на вирішення певних класів задач з метою оптимізації їх конкретних параметрів. Мета і завдання дослідження. Метою магістерської роботи є дослідження реконфігурованих комп’ютерних систем та створення комплексу користувацьких програм для комунікації FPGA з вбудованим процесорним ядром ARM Cortex A9. Для досягнення мети дослідження поставлено і вирішено такі завдання: • дослідження архітектури FPGA; • дослідження апаратної процесорної системи; • дослідження взаємодії апаратної процесорної системи з реконфігурованою областю; • розробка програм на мові Асмблера та С. Об’єкт дослідження – процес взаємодії апаратно-убудованої процесорної системи з цифровими модулями на реконфігуровній області ПЛІС. Предмет дослідження – засоби комунікації FPGA з вбудованим процесорним ядром ARM Cortex A9, для забезпечення ефективного функціонування системи-на-кристалі. Особистий внесок здобувача. Магістерське дослідження є самостійно виконаною роботою, в якій відображено особистий авторський підхід та особисто отримані теоретичні та прикладні результати, що відносяться до вирішення задач взаємодії апаратної процесорної системи з реконфігурованою областю. Формулювання мети та завдань дослідження проводилось спільно з науковим керівником. Практична цінність. Отриманий комплекс програм може використовуватися для створення ефективних убудовних систем для різних галузей, іноваційних стартапів, а також навчання студентів в рамках курсів дисциплін «Архітектура компьютера», «Інтернет речей», «Убудовані системи».<br>The master's dissertation consists of an introduction and four sections. The total volume of the dissertation: 90 sheets of main text, 37 illustrations and 26 tables. In preparation, I was used literature from 32 different sources. Theme topicality. In the wake of the development of computing systems, the class of programmable logic integrated circuits (FPGAs) are gaining popularity. Modern FPGA integrate processor cores, RAM blocks, DSP computing units and more, providing great power with low power consumption and compact size. Given the current parameters of FPGAs and the high rate of development of technology for their creation, FPGAs of various manufacturing companies began to use in serial products. Particularly appealing to FPGAs is their ability to configure them to solve certain classes of problems in order to optimize their specific parameters. The purpose and tasks of the study. The aim of the master's dissertation is to study reconfigured computer systems and create a suite of custom FPGA communication applications with the built-in ARM Cortex A9 processor core. To achieve the goal of the study set and solved the following tasks: • FPGA architecture research; • Study of the hardware processor system; • Study of the interaction of the hardware processor system with the reconfigured area; • Developing programs in Assembler and C. The object of the research is process of communication of hardware-embedded processor system with digital modules on the reconfigured FPGA. The subject of the research is FPGA communication tools with ARM Cortex A9 integrated core to ensure efficient System-on-Chip operation. Personal contribution of the applicant. The master's degree research is a self-performed work that reflects the author's personal approach and personally obtained theoretical and applied results related to solving problems of interaction of the hardware processor system with the reconfigured area. The purpose and objectives of the study were formulated jointly with the scientific supervisor. Practical value. The resulting set of programs can be used to create effective embedded systems for various industries, innovative start-ups, as well as to educate students within the courses of Computer Architecture, Internet of Things, and Embedded Systems.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Прянічніков, Артем Дмитрович. "Цифрова система керування пневматичного промислового робота". Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26201.

Full text
Abstract:
Магістерську дисертацію виконано на 80 аркушах, вона містить 3 додатка та перелік посилань на використані джерела з 2 найменувань. У роботі наведено 10 рисунків та 3 таблиці. Метою даної магістерської дисертації є створення цифрової системи керування промислового робота БРИГ-10 ЗАЗ та її модернізація. У роботі проведено аналіз існуючих рішень указаної задачі а саме, існуюча аналогова система керування призначення для заданої моделі промислового робота. Виконано розрахунок основний керуючий механізмів робота, а саме – схвату. Було запропоновано для використання цифровий багатопозиційний дискретний привід. Для розв’язання задачі в роботі обрано існуючу апаратну платформу на базі її розроблено алгоритм роботи програмного забезпечення, принципову електричну схему та написано код програми.<br>The master's dissertation is executed on 80 sheets, it contains 3 appendices and a list of references on the used sources from 2 names. In the work there are 10 figures and 3 tables. The purpose of this master's thesis is to create a digital control system BRIG-10 ZAZ industrial robot and its modernization. The paper analyzes the existing solutions of this problem, namely, the existing analogue destination management system for a given model of industrial robot. Calculation of the main manager of the mechanisms of work, namely - the grip. It was suggested to use a digital multipoint discrete drive. To solve the problem, an existing hardware platform has been selected. An algorithm for software work, a basic electrical circuit and a program code are written on the basis of it.<br>Магистерскую диссертацию выполнено на 80 листах, содержит 3 приложения и список ссылок на использованные источники из 2 наименований. В работе приведены 10 рисунков и 3 таблицы. Целью данной магистерской диссертации является создание цифровой системы управления промышленного робота БРИГ-10 ЗАЗ и его модернизация. В работе проведен анализ существующих решений указанной задачи а именно, существующая аналоговая система управления назначение для заданной модели промышленного робота. Выполнен расчет основной управляющий работа механизмов, а именно – схват. Было предложено для использования цифровой дискретный многопозиционный привод. Для решения задачи в работе выбрана существующая аппаратная платформа на базе ее разработан алгоритм работы программного обеспечения, принципиальная электрическая схема и написан код программы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Балакунець, Олег Володимирович, та Oleg Balakunets. "Методи та програмно-апаратне забезпечення системи резервного живлення в комп’ютерних системах". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36665.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота присвячена дослідженню систем забезпечення резервного живлення для комп’ютерних систем. Було розглянуто системи забезпечення резервним живленням, коли вони використовуються, проаналізовано внутрішню структуру, принцип їхньої роботи, наведені основні типи пристроїв, проведено порівняння сучасних рішень та наведено стандарт із технічними характеристиками систем резервного живлення. Основним середовищем для розробки системи обрано IAR Embedded Workbench, завдяки широкій підтримці систем реального часу та великого спектру мікроконтролерів від різних виробників. Було докладно описано процеси встановлення та налаштування ядра RTOS ThreadX. Проведено підключення панелі управління FreeMaster. Також проаналізовано алгоритми обробки подій у середовищі Matlab та налаштовано процес фінального профілювання мікроконтролера.<br>The qualification work is devoted to the study of backup power supply systems for computer systems. Backup power supply systems were considered when they are used, the internal structure and principle of their operation were analyzed, the main types of devices were given, modern solutions were compared, and the standard with the technical characteristics of backup power systems was given. IAR Embedded Workbench is chosen as the main development environment, thanks to its extensive support for real-time systems and a wide range of microcontrollers from various manufacturers. The RTOS ThreadX kernel installation and configuration processes were described in detail. The FreeMaster control panel has been connected. Event processing algorithms in the Matlab environment are also analyzed and the final profiling microcontroller process is configured.<br>ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ ...6 ВСТУП ...9 РОЗДІЛ 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА. ОГЛЯД СИСТЕМ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ ...12 1.1. Системи резервного живлення. Загальні відомості ...12 1.2. Типи систем безперебійного живлення ...15 1.3. Аналіз сучасних пристроїв ...17 1.4. Висновки до розділу ...21 РОЗДІЛ 2 ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА. ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРИСТРОЇВ ...22 2.1. Внутрішня структура систем резервного живлення ...22 2.2. Огляд за потужністю ...26 2.2.1. Пристрої малої потужності ...30 2.2.2. Пристрої середньої потужності ...31 2.2.3. Пристрої високої потужності...31 2.3. Технічні характеристики ...31 2.3.1. Системні показники ...35 2.4. Висновки до розділу ...36 РОЗДІЛ 3 ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА. РЕАЛІЗАЦІЯ МІКРОКОНТРОЛЕРА РЕЗЕРВНОГО ЖИВЛЕННЯ ...37 3.1. Принцип роботи пристрою ...37 3.1.1. Структурна схема та її особливості ...38 3.2. Встановлення та налаштування ядра Azure RTOS ...41 3.2.1. Конфігурування ThreadX ...44 3.2.2. Профілювання Real Time OS ...47 3.3. Інтерактивна панель управління FrееMаstеr ...497 3.3.1. Аналіз алгоритмів обробки даних у Matlab ...51 3.4. Висновки до розділу ...54 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ....55 4.1. Охорона праці ...55 4.2. Фактори ризику і можливі порушення здоров’я користувачів комп’ютерної мережі ...58 4.3. Висновки до розділу ...62 ВИСНОВКИ ...63 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...65 ДОДАТОК А. Тези конференції ...68
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Малахова, О. Ю., Т. В. Носова та Т. В. Жемчужкіна. "Про необхідність розробки системи реабілітації ОРА". Thesis, ХНАДУ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/11910.

Full text
Abstract:
З огляду на статистичні показники, високий відсоток людей щорічно зазнають проблем з руховою активністю через травмування, спричинені різноманітними факторами. Опорно-руховий апарат, як основний об’єкт реабілітації для відновлення повсякденної діяльності, має знаходитися під постійним наглядом під час усього періоду реабілітації. Оскільки існуючі апаратно-програмні комплекси діагностики опорно-рухового апарату зазвичай базуються на одному з методів досліджень, є необхідним розробити систему діагностики опорно-рухового апарату під час ходьби для всебічного вивчення порушення його роботи та вирішення виникаючих у процесі реабілітації проблем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Яремик, Р. Я. "Програмно-апаратна реалізація інтелектуальної системи реєстрації концентрацій мікотоксинів". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31671.

Full text
Abstract:
Мікотоксини визнані одними з найбільш небезпечних біологічних агентів для здоров’я людей і тварин, оскільки здатні викликати канцерогенні, тератогенні, імунно-депресивні ефекти в організмі. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31671<br>A new intellectual microprocessor-based device and method detection of micotoxins in foods are considered. Measuring are conducted in integrated electrode-optical cuvette of the special construction, which provides the photometric analysis of forward motion of the objects registration in liquid solution under act of the external electric field and simultaneous registration of kinetics of change of electrical impedance parameters solution and electrode system. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31671
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соколов, Сергій Вікторович, Сергей Викторович Соколов, Serhii Viktorovych Sokolov та О. І. Паламарчук. "Система керування рухом безпілотного апарату". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40994.

Full text
Abstract:
Проектування систем управління літальними апаратами займає одне з найбільш важливих місць в задачі літакобудування сучасності. Ефективність проектування та реалізації систем управління безпілотними пристроями неможливе без застосування високотехнологічних систем автоматичного управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Маленчик, Т. В., та А. В. Булашенко. "Система цифрового зв’язку безпілотних літальних апаратів". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/67542.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день в умовах бойових дій на сході України постає актуальним питання побудови систем цифрового зв’язку безпілотних літальних апаратів для передачі швидкісної інформації на великі відстані. Основними проблемами на шляху створення систем зв’язку дальньої дії є: 1) забезпечення радіо радіовидимості між літальним апаратом (ЛА) та наземним комплексом управління; 2) компенсація великого загасання сигналу на трасі. Пряма видимість між ЛА та наземним комплексом управління може бути досягнута за рахунок збільшення висоти польоту ЛА та збільшенням висоти підйому наземної антени. Передача інформації з високою швидкістю на відстані більше 300 км можливе з використанням ретрансляційного обладнання, супутникових систем зв’язку, стаціонарних систем передачі інформації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сікорака, Р. В., та Анатолій Костянтинович Бабіченко. "Адаптивна система управління процесом резервування холодильних систем блоку вторинної конденсації виробництва аміаку". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40128.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Апаратна система"

1

Павловський, М. А. Системи керування обертальним рухом космічних апаратів. Наукова думка, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Барладим, В. М., К. С. Берідзе, А. В. Бруяка та ін. Використання сервісів адаптивних хмаро орієнтованих систем у діяльності вчителя. Педагогічна думка, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4349.

Full text
Abstract:
У методичному посібнику наведено теоретичні відомості з основ вико-ристання адаптивних хмаро орієнтованих систем у діяльності вчителя, що охоплюють поняттєвий апарат, критерії добору засобів і ресурсів, проекту-вання структури середовища. Обґрунтовано методичні засади використання сервісів науково-навчальної хмари закладу освіти на базі MS Office 365, сервісів адаптивного управління контентом на базі загальнодоступної хмари (AWS, IBM Box), підтримування процесів створення і використання електронних освітніх ресурсів (WPadV4), використання сервісів відкритої науки в адаптивних хмаро орієнтованих системах, використання хмарного сервісу CoCalc для організації спільної роботи над навчальними проектами та ін. Для педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, студентів і аспірантів закладів педагогічної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Задерейко, Олександр Владиславович, та Юлія Геннадіївна Лобода. Задерейко О. В, Лобода Ю. Г. Аналіз складних систем : навч. посіб. [Електронне видання]. Одеса : Фенікс, 2023. http://dx.doi.org/10.32837/11300.26009.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник присвячено вивченню проблем аналізу складних систем інформаційного спрямування. Посібник містить загальні основи поняттєвого апарату складних систем різних типів. Розглянуто методологію аналізу сучасних інформаційно-комп'ютерних систем; наведено базові технології щодо діагностики інформаційно-комп'ютерних систем з точки зору забезпечення їх захищеності від потенційних витоків даних. Призначений для спеціалістів у галузі системного анализу, а також викладачів вищих навчальних закладів, студентів і аспірантів, які спеціалізуються у сфері аналізу систем різної складності та призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Апаратна система"

1

Гурін, Олександр, та Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дзюба, Ольга. "ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ МОДЕЛІ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ РОЗВИТКУ ОЗДОРОВЧОЇ РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-21.

Full text
Abstract:
У статті висвітлена проблема здійснення моніторингу розвитку оздоровчої рухової активності майбутніх учителів фізичного виховання. Виявлено відсутність структурно-функціональної моделі, яка б мала змогу забезпечити процес розвитку оздоровчої рухової активності як майбутніх учителів, так і громадянин України різного віку, соціального рівня, фізичного та психологічного стану. Уточнено поняття модель та моделювання. Здійснено аналіз науково-педагогічної літератури щодо компонентів моделі системи моніторингу розвитку оздоровчої рухової активності. Розроблено й науково обґрунтовано структурно-функціональну модель системи моніторингу розвитку оздоровчої рухової активності майбутніх учителів фізичного виховання, ключовими блоками якої є: загальноцільовий (мета, завдання); теоретико-методологічний (мета, завдання, методологічні підходи, принципи, функції); змістовно-організаційний (суб’єкти, об’єкти, етапи моніторингу, методи, форми та засоби розвитку оздоровчої рухової активності майбутніх учителів фізичного виховання); діагностично-регулятивний (критеріальний апарат (критерії, показники та рівні розвитку оздоровчої рухової активності), методи та методики оцінювання ефективності моніторингу оздоровчої рухової активності майбутніх учителів фізичного виховання, результат, корекція). Висвітлено етапи реалізації моніторингу відповідно до факторів впливу на розвиток оздоровчої рухової активності майбутніх учителів фізичного виховання. Визначена єднальна ланка ефективності структурно-функціональної моделі системи моніторингу розвитку оздоровчої рухової активності майбутніх учителів фізичного виховання – управлінська інформаційно-аналітична лабораторія. Ключові слова: модель, система, моніторинг, розвиток оздоровчої рухової активності, майбутні учителі фізичного виховання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Tarasov, Kyrylo. "Formation of alternative routes of passenger trains using the apparatus of genetic algorithms." In Transport technologies in modern conditions, volume 1. Кушнір Г.М., 2024. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-64-0.4.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах функціонування транспортної галузі в Україні дуже високий ризик руйнування залізничної інфраструктури, у зв’язку із цим було розроблено автоматизовану технологію надання альтернативного маршруту поїздам філії «Українська залізнична швидкісна компанія» акціонерного товариства «Українська залізниця». Дане впровадження базується на апараті генетичних алгоритмів і дозволяє зменшити можливі витрати на організацію руху швидкісних пасажирських поїздів та підвищити надійність функціонування системи швидкісного залізничного пасажирського транспорту в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Олексенко, Олександр, та Володимир Герасименко. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ВАРІАНТІВ ПОЛЬОТУ БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ НА ОСНОВІ МАКС-МІННОГО МУРАШИНОГО АЛГОРИТМУ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (2nd ed.), 2-ге вид. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-2.01.

Full text
Abstract:
Запропоновано використання мурашиного алгоритму для визначення маршрутів польоту безпілотного літального апарата (БПЛА) до об’єктів удару (ОУ). Проведено дослідження щодо застосування Макс-мінного мурашиного алгоритму для одночасного визначення маршрутів польоту декількох груп БПЛА з різних аеродромів до різних об’єктів удару та смуги прориву системи протиповітряної оборони (ППО) з врахуванням впливу наряду БПЛА, необхідних для знищення об’єкту удару з заданою ймовірністю. Також досліджено працездатність алгоритму в умовах нестаціонарного середовища. Результати досліджень позитивні і вказують на можливість вирішення поставлених завдання з використанням мурашиного алгоритму. Подальші дослідження також можуть бути направлені на реалізацію тримірного пошуку маршрутів польоту БПЛА в географічних координатах з урахуванням розмірів поворотних точок маршруту, у яких вони здійснюють маневр, та реальних розмірів і конфігурації заборонених зон, а також рельєфу місцевості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кашкевич, С. О., Г. Т. Ляшенко, О. П. Шапошнікова, О. Б. Маций, and А. В. Шишацький. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ АПАРАТ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ОЦІНКИ СТАНУ СКЛАДНИХ СИСТЕМ." In TECHNICAL, AGRICULTURAL AND APPLIED SCIENCES AS MECHANISMS FOR THE DEVELOPMENT OF HUMAN SELF-KNOWLEDGE. International Science Group, 2024. https://doi.org/10.46299/isg.2024.mono.tech.4.9.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Становська, І. І., А. С. Возниця, О. П. Шапошнікова, О. Б. Маций, and М. В. Дорофєєв. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ АПАРАТ ОБРОБКИ РІЗНОТИПНИХ ДАНИХ В АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМАХ УПРАВЛІННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ." In AGRICULTURE, TECHNICAL AND APPLIED SCIENCES: MAIN PROBLEMS AND SOLUTIONS. International Science Group, 2025. https://doi.org/10.46299/isg.2025.mono.tech.1.8.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Апаратна система"

1

Ярешко, А. Г., та М. В. Куліш. "Хвильовий імунітет як основа енергетичної патогенетичної терапії туберкульозу легень". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-25.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки 10 % людей із числа інфікованих мікобактеріями туберкульозу (ТБ) захворіють протягом життя, а 90 % стійкі до цієї інфекції. Сучасна медична наука пов’язує стійкість організму до хвороб з імунологічною, нейроендокринною й іншими системами інтеграції організму. Понад 30 років тому з’явилися перші роботи з використанням хвильових технологій у лікуванні ТБ (Петренко В.І. та ін., 1991; Хоменко О., Чуканов В., 1994), але досі не з’ясовано фізіологічні основи ефективності лікувальної дії хвильових технологій. Мета. Надати клініко-теоретичне обґрунтування вродженого хвильового імунітету як енергетичної основи ефективності хвильової терапії ТБ. Матеріали та методи. Зі 151 хворого віком 19-65 років (середній вік – 39,3±1,72) з уперше діагностованим деструктивним ТБ легень з бактеріовиділенням 64 отримували антибактеріальні препарати в поєднанні з інформаційно-хвильовою терапією (ІХТ) як патогенетичним засобом (1-ша група) та 87 отримували тільки антибактеріальні препарати (2-га група). За віком, статтю та клінічними формами ТБ групи ідентичні. Усі хворі отримували протитуберкульозні препарати за протоколом. Дію ІХТ спрямовували на рефлексогенні зони дихальної системи, точки акупунктури загальної дії та на зони проєкції патологічних змін у легенях. У розробку брали історії хвороби пацієнтів, які отримали 20 і більше сеансів ІХТ. Проведено статистичний аналіз ефективності ІХТ після завершення стаціонарного етапу лікування. Результати та їх обговорення. Встановлено, що бактеріовиділення припинилося в 97,3 % хворих 1-ї групи проти 70,8 % пацієнтів 2-ї групи (р&lt;0,05). Закриття порожнин розпаду досягнуто у 89,20 % пацієнтів 1-ї групи та в 62,5 % хворих 2-ї групи (p&lt;0,05). У хворих 1-ї групи швидше наступало клінічне, лабораторне, Х-променеве поліпшення та кращою була переносимість антибактеріального навантаження. Апарат ІХТ академіка М.Д. Колбуна (1991) генерує електромагнітні хвилі фізіологічного діапазону, які здатні чинити позитивний вплив на організм людини. Утім, як зазначають В.І. Бінті й А.В. Савін (2003), електромагнітне поле (ЕМП) впливає на внутрішньоклітинні, міжклітинні, популяційні та міжвидові комунікації біологічних об’єктів, але механізми його дії не відомі або мають різноманітний характер. У своїй публікації (Ярешко А.Г. та ін., 2021) ми надали клініко-теоретичне обґрунтування механізму та біологічного сенсу спіралізації ДНК, у якій вона визначена як програмований генератор ЕМП клітин, що забезпечує управлінські функції генетичного апарату в клітині, взаємодію між клітинами, органами, формуючи організм як енергетичну цілісність і взаємодію його із зовнішнім ЕМП, у тому числі з ЕМП ІХТ. Формування ДНК генетичного апарату починається при заплідненні зі злиття двох гамет (жіночої та чоловічої), після чого протягом 24 годин складається перша ДНК нового організму. Процес злиття двох гамет відбувається в умовах руху сонячної системи в ЕМП космічного простору зі швидкістю 230 км/с. Тому ДНК нового організму складається в умовах постійної зміни ЕМП космосу, в якому рухається сонячна система, і цю дію силового поля ДНК записує шляхом укладки під тим чи іншим кутом молекулярних структур компонентів нового біополімера. Запис на ДНК ЕМП космічного простору, який Сонячна система проходить за 24 години, формує строго індивідуальну частоту ЕМП ДНК, яке є генетичним кодом нового тіла, здійснює ідентифікацію та захист від чужих форм життя. Здатність ДНК бути генератором ЕМП клітини робить зрозумілими й управлінські функції генетичного апарату, який шляхом поляризації атомів і молекул усіх структурних елементів клітини здійснює генетичне частотне управління внутрішніми процесами формоутворення, життєдіяльності клітини, взаємодію між клітинами, органами й усього організму, а також здійснює постійний енергетичний та інформаційний зв’язок із зовнішнім ЕМП, отримуючи від нього на своїх частотах не тільки енергетичну підтримку, а й програмні інформаційні завдання. Молекули біологічних тканин є біполями, тому навіть слабке ЕМП ДНК шляхом взаємодії з електронними хмарами атомарних структур молекул анатомічних елементів клітин зумовлюють їх активацію шляхом поляризації, створюють енергетичне середовище для їх активного виконання програмних функцій. Висновки. Отже, ЕМП, як фізична величина взаємодії, є енергетичним середовищем існування життя Земної біології, забезпечує взаємодію кожної біологічної форми на своїх частотах із зовнішнім ЕМП шляхом хвильового резонансу, внаслідок якого постійно відбувається передача енергії та інформації генетичним структурам усіх форм життя, забезпечуючи їхню стійкість у навколишньому середовищі шляхом хвильового захисту. За умови розвитку захворювання життєдіяльність і функціонування енергетичної системи уражених тканин порушені й застосування ІХТ як зовнішнього джерела енергії на фізіологічних частотах відновлює функцію генетичного апарату, здатність до захисту з позитивним лікувальним ефектом, в основі якого лежить хвильовий імунітет – явище вродженого імунітету: шляхом селекції випромінювання різних форм життя та при незбалансованості частот здійснюється захист, фізичною основою якого є генетично генероване ЕМП; його частотний характер строго індивідуальний, визначає біологічні властивості та хвильовий захист кожної живої істоти, що є патогенетичною основою лікування та профілактики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вознюк, Юрій. "АВТОНОМНА СИСТЕМА КЕРУВАННЯ БЕЗПІЛОТНИМ ЛІТАЛЬНИМ АПАРАТОМ". У СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ, chair Тарас Рудик. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.12.2020.v6.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дзвониський, Олексій. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СИСТЕМА ЕНЕРГОЖИВЛЕННЯ МАЛОГО КОСМІЧНОГО АПАРАТУ". У XXVI International youth scientific and practical conference «Human and Space». О.М. Makarov National youth aerospace education center, 2024. http://dx.doi.org/10.62717/2221-4550-2024-1-082.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, А. Ю., К. О. Вадурін та І. А. Перекрест. "ІСНУЮЧІ КІБЕРФІЗИЧНІ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СТАНУ ОПЕРАТОРА ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТА". У ХXX Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених"Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства". Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 2023. http://dx.doi.org/10.32782/2222-5099.2023.2.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Акіншев, Олександр. "СУПУТНИКОВА СИСТЕМА З ФУНКЦІЯМИ ЗВ’ЯЗКУ І СПОСТЕРЕЖЕННЯ ОРБІТАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ, ПОБУДОВАНА НА РОЗПОДІЛЕНИХ КОСМІЧНИХ АПАРАТАХ". У XXVI International youth scientific and practical conference «Human and Space». О.М. Makarov National youth aerospace education center, 2024. http://dx.doi.org/10.62717/2221-4550-2024-1-094.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Першин, Олександр, та Олена Коршець. "ОСОБЛИВОСТІ ФОРМАЛІЗАЦІЇ ЗНАНЬ ПРО ПРОЦЕС ПОБУДОВИ МАРШРУТУ ПОЛЬОТУУ БЕЗПІЛОТНИХ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ НА ОСНОВІ НЕЧІТКИХ ЛОГІЧНИХ СИСТЕМ". У KORSZERŰ MŰSZEREK ÉS ALGORITMUSA TAPASZTALATI ÉS ELMÉLETI TUDOMÁNYOS KUTATÁSI, chair Наталія Королюк. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/18.09.2020.v3.46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Борох, К. С., К. О. Вадурін та А. Л. Перекрест. "МЕДИЧНО-БІОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СТАНІВ ОПЕРАТОРА, ЩО КЕРУЄ ЛІТАЛЬНИМ АПАРАТОМ, ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ІДЕНТИФІКОВАНІ КІБЕРФІЗИЧНИМИ СИСТЕМАМИ". У ХXX Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених"Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства". Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 2023. http://dx.doi.org/10.32782/2222-5099.2023.2.11.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Козловський, С. О. "СЮАНЬ 選 («ВІДБІРНІ ІСПИТИ») У СИСТЕМІ АТЕСТАЦІЙ ЧИНОВНИЦЬКОГО АПАРАТУ СЕРЕДНЬОВІЧНОГО КИТАЮ ЕПОХИ ДИНАСТІЇ ТАН (618–907 РР.)". У ХХV СХОДОЗНАВЧІ ЧИТАННЯ А. КРИМСЬКОГО. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-283-1-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Калиниченко, Дмитро. "ВИЗНАЧЕННЯ КОНСТРУКТИВНОЇ СХЕМИ ТА МАТЕРІАЛІВ СИЛОВОЇ УСТАНОВКИ НА БАЗІ ПРЯМОТОЧНОГО ДВИГУНА БЕЗПІЛОТНОГО ЛІТАЛЬНОГО АПАРАТУ АВІАЦІЙНО-КОСМІЧНОЇ СИСТЕМИ". У XXVI International youth scientific and practical conference «Human and Space». О.М. Makarov National youth aerospace education center, 2024. http://dx.doi.org/10.62717/2221-4550-2024-1-138.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Городнов, Вячеслав Петрович, Сергій Миколайович Суконько та Вячеслав Володимирович Овчаренко. "ЗАСТОСУВАННЯ МАТЕМАТИЧНОГО АПАРАТУ НЕПОВНО ДОСТУПНИХ СИСТЕМ МАСОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ БОЙОВИХ ДІЙ ПІДРОЗДІЛУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ З ОЗБРОЄНИМИ ЗЛОЧИНЦЯМИ". У V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.201.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Апаратна система"

1

Семеріков, Сергій Олексійович, та Ілля Олександрович Теплицький. Огляд інтерфейсів системи комп’ютерної математики Maxima. [б.в.], 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/813.

Full text
Abstract:
Система комп’ютерної математики (СКМ) Maxima завдяки зусиллям міжнародної команди розробників набула властивостей, що роблять її придатною для застосування у вітчизняній системі освіти (як середньої, так і вищої): 1) система повністю відкрита, ліцензійно чиста та безоплатна; 2) система незалежна від використовуваної операційної системи та апаратної платформи; 3) система не вимагає інсталяції, мала за розміром та невимоглива до апаратних ресурсів; 4) сорокарічний досвід вдосконалення системи призвів до появи в неї повністю відлагоджених, швидких та оптимізованих алгоритмів. Останні п’ять років авторами проводиться експериментальна робота із впровадження СКМ Maxima у навчальний процес вищих педагогічних та технічних ВНЗ м. Кривого Рогу та Дніпропетровської області, в ході якої побудовано ряд інтерактивних електронних та друкованих посібників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, В. М., та О. Д. Шарапов. Еконофізика складних систем. ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1329.

Full text
Abstract:
Ретроспективний аналіз концептуальних основ і математичного апарату класичної фізики, теорії відносності, нерелятивістської і ре­лятивістської квантової механіки, з врахуванням історичних, психо­логічних і філософських аспектів і сучасного стану проблеми соціа­льно-економічного моделювання дозволяє провести наступну класи­фікацію еконофізичних робіт: класична еконофізика, квантова еконофізика, релятивістська квантова еконофізика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поліщук, Олександр Павлович, Ілля Олександрович Теплицький та Сергій Олексійович Семеріков. Моделювання як засіб фундаменталізації інформатичної освіти. Видавничий відділ НМетАУ, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/951.

Full text
Abstract:
Фундаменталізація, що передбачає поглиблення теоретичної, загальноосвітньої та загальнонаукової підготовки, є тенденцією, характерною для вищої професійної освіти Росії в цілому. Т. В. Мінькович, аналізуючи тенденції фундаменталізації шкільного курсу інформатики у Росії, пропонує шляхи інтеграції теоретичної інформатики та інформаційних технологій засобами комп’ютерного моделювання. Автор використовує апарат теорії управління для поєднання традиційної моделі комп’ютерної системи як сукупності апаратного та системного програмного забезпечення з моделлю інформаційних процесів через розв’язування таких задач інформатики, як подання повідомлень та описів інформаційних процесів, вивчення та організації кібернетичних систем, інформаційне моделювання реального світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Семеріков, Сергій Олексійович. Побудова системи дистанційного тестування знань засобами FTN-технологій. [б.в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/790.

Full text
Abstract:
Сучасні телекомунікаційні технології підтримки дистанційного навчання базуються, як правило, на протоколах мережі Internet, проте її комерціалізованість та поки що висока вартість доступу до неї вимагають пошуку альтернативних програмно-апаратних рішень реалізації системи дистанційного навчання. Так, існують системи електронної пошти, що базуються на основі некомерційної мережі FidoNet, заснованої 20 років тому Томом Дженнінгсом. Поштові процедури мережі Fidonet стандартизовані у вигляді FTN-протоколу, на базі якого можна побудувати будь-яку кількість FTN-мереж. Простота організації, мінімум технічних і програмних засобів, необхідних для створення і функціонування таких мереж, невисока вартість зробили їх дуже популярними в усьому світі. Враховуючи некомерційність систем, побудованих на принципах FTN-технологій, гнучкість структури та присутність в рамках такої мережі багатьох можливостей технологій, присутніх мережам, побудованим на принципам Internet, групою працівників криворізьких вузів була створена освітня мережа EduNet, що об’єднує викладачiв, студентiв та учнiв. Позитивною якiстю цiєї мережi є можливiсть одночасного поєднання робочих станцiй, що працюють пiд UNIX та Windows, iз застарiлою технiкою пiд управлiнням DOS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семеріков, Сергій Олексійович, та Ілля Олександрович Теплицький. Вільне програмне забезпечення як фактор стабілізації вузівських курсів інформатики. МДПУ, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/814.

Full text
Abstract:
Головним положенням розроблюваної нами методичної системи є те, що інформатика у вищій школі – фундаментальна дисципліна, ядро якої є усталеним та інваріантним для всіх напрямків підготовки. Саме цілі та зміст навчання є тими системотвірними компонентами, що визначають методи, форми та засоби навчання (зокрема, програмні). Такий підхід спрямований на подолання негативної тенденції штучного прив’язування змісту курсу інформатики до використовуваного програмного забезпечення (та, відповідно, неадекватного збільшення ролі технологічної складової). Досвід впровадження розроблюваної методичної системи фундаменталізації вузівських курсів інформатики показав, що стабілізація технологічної частини курсу інформатики сприяє підвищенню рівня теоретичної підготовки, дозволяє створити стабільні підручники, надає широкі можливості по вибору апаратних та програмних засобів навчання інформатики, знижуючи вартість володіння ними за рахунок використання ліцензійно чистого вільно поширюваного програмного забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Семеріков, С. О. Застосування методів машинного навчання у навчанні моделювання майбутніх учителів хімії. КДПУ, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2647.

Full text
Abstract:
Починаючи з 2018-2019 н. р., для магістрантів з додатковою спеціальністю «Інформатика» уведено навчальну дисципліну «Чисельні методи та моделювання», спрямованої на формування у студентів системи теоретичних знань з основ апарату чисельних методів і практичних навичок їх використання для розробки та дослідження математичних моделей. Одним із провідних завдань дисципліни є надання комплексу знань, необхідних для розуміння проблем, які виникають під час побудови та при використанні сучасних інтелектуальних систем, та ознайомлення студентів з основними принципами нейромережевого моделювання: – загальними характеристиками біологічних та штучних нейронів; – штучною нейронною мережею Хебба, класичним та модифікованими перцептронами; – видами функцій активації, що набули поширення в штучних нейронних мережах; – технологією проектування одношарових та багатошарових штучних нейронних мереж; – алгоритмами навчання нейронних мереж. Вказані питання в останні десятиріччя розглядаються у межах машинного навчання (Machine Learning) – розділу штучного інтелекту, що розглядає методи побудови алгоритмів та на їх основі програм, здатних «навчатися» шляхом подання емпіричних даних (прецедентів або спостережень), в яких виявляються закономірності, та на їх основі будуються моделі, що надають можливість у подальшому прогнозувати певні характеристики для нових об’єктів. На жаль, класичний (і найбільш популярний у світі) курс машинного навчання Е. Ина (Andrew Ng), розміщений на платформі Coursera, зорієнтований насамперед на студентів-початковців інформатичних спеціальностей – це надає можливість пропонувати його для самостійного опрацювання, але не розв’язує основну проблему: надання змістовних моделей, що відображають специфіку основної спеціальності – хімія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шевченко, Г. П., Т. Л. Антоненко, І. О. Сафонова та М. В. Безугла. Духовна безпека студентської молоді: теоретичний та практичний аспекти. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0119u101691)-2021-198.

Full text
Abstract:
Об'єкт дослідження – процес виховання духовної безпеки студентської молоді. Мета роботи – розкрити методологію, теорію і педагогічні технології виховання духовної безпеки студентської молоді. Методи дослідження: теоретичні: аналіз, синтез наукових джерел для порівняння, зіставлення різних поглядів на досліджувану проблему, визначення категоріального понятійного апарату; метод розуміння; метод рефлексії знань про духовну безпеку особистості; метод моделювання духовної безпеки студентської молоді, метод «case-study», поданий у формі відеоматеріалів, оповідань, притч; метод суб’єктивізація духовної безпеки, вплив якої вимірюється мірою розуміння студентами її сутності та прийняття до уваги необхідність її виховання; метод переоцінки власних ціннісно-смислових орієнтацій; метод активності; емпіричні: педагогічне спостереження, анкетування, бесіди, опитування; психологічне тестування; аналіз продуктів творчої діяльності студентів, методи експертних оцінок, психолого-педагогічної діагностики та самодіагностики для виявлення розуміння студентами сутності духовної безпеки; аксіологічна-орієнтовані методики; діалог. У результаті дослідження було визначено чинники впливу на духовну безпеку особистості студента в умовах сьогодення; схарактеризовано загрози духовної безпеки студентської молоді та визначити основні шляхи їх подолання; здійснено методологічний аналіз проблеми виховання духовної безпеки студентської молоді; визначено теоретичні засади виховання духовної безпеки студентської молоді; розроблено структурно-функціональну модель духовної безпеки студентської молоді; розроблено і впроваджено в освітньо-виховний процес університету цільову програму виховання духовної безпеки студентської молоді; розроблено організаційно-методичну систему, специфічні педагогічні технології виховання духовної безпеки студентської молоді. Результати дослідження, навчально-методичні матеріали впроваджено в навчально-виховний процес Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Досліджене пов’язане з попередніми розробками НДІ Духовного розвитку людини СНУ ім. В. Даля. Результати дослідження можуть бути використані у навчально-виховному процесі ЗВО і сприятимуть вихованню духовної безпеки студентської молоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!