Academic literature on the topic 'Базові знання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Базові знання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Базові знання"

1

Царинний, Євгеній, та Павло Канівець. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КЛАСИФІКАЦІЇ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ". Молодий вчений, № 6 (94) (30 червня 2021): 76–78. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-17.

Full text
Abstract:
У статті вивчено актуальні проблеми класифікації судових експертиз. Акцент зроблено на проблематиці визначення базових критеріїв та підстав формування класифікацій. Вивчено значення поняття «спеціальні знання» у процесі формування класифікації на різних рівнях. Виявлено базові дефініції процесу класифікації в сучасній науці. Проаналізовано триланкову систему ознак-підстав класифікації судових експертиз на основі поєднання предмету, об’єкту та методу дослідження. Виявлено проблему недосконалості поділу судових експертиз відповідно до загальної класифікації наук. Визначено необхідність комбінува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Теренко, Олена. "СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ БАЗОВОЇ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ У КАНАДІ". ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 26, № 2 (2024): 201–10. https://doi.org/10.35387/od.2(26).2024.201-210.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються особливості функціонування базової освіти дорослих у Канаді на початку ХХІ століття. Проаналізовано сутність поняття «базова освіта дорослих». Виявлено, що канадська педагогічна думка вважає базову освіту дорослих «парасольковим» терміном, що включає широкий спектр кредитних та безкредитних програм для учнів, вік яких перевищує традиційний вік школярів, що закінчують школу, спрямованих на надання допомоги дорослим у досягненні поставлених цілей: підвищити загальний рівень грамотності та отримати освітній сертифікат; зміцнити соціальні навички, посилити почуття незалежнос
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Родіонова, Л. "Інституціональна економічна теорія: базові концепції та сучасний стан інституціонального знання". Вісник Тернопільського національного економічного університету. Економічні науки, вип. 3, липень - вересень (2014): 161–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

С., В. Черкашин. "ОСВІТА ТА РОЗВИТОК ОСОБИСТОСТІ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НІМЕЧЧИНИ В УМОВАХ ПОСТІНДУСТРІАЛЬНОГО СУСПІЛЬСТВА". Педагогіка та психологія, № 56 (12 травня 2017): 373–83. https://doi.org/10.5281/zenodo.579543.

Full text
Abstract:
У статті ідеться про необхідність розробки у навчальних закладах Німеччини сучасної концепції виховання особистості в умовах постіндустріального суспільства. Автор наголошує на тому, що гегемонія інформатики призвела до домінування у всіх сферах життя сучасного німецького суспільства технологічної логіки. Ця нова логіка змушує по-іншому ставитись до цінності знань як таких. Оволодіння знаннями не є основним завданням одержання освіти, оскільки більшу цінність являє собою володіння інформацією та її джерелами. Зазначено, що зміст освіти не полягає більше в пошуку істини й самовдосконаленні. Тра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Козяр, Михайло, Ірина Савка та Галина Лотфі Ґаруді. "ЕВОЛЮЦІЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ СУТНОСТІ ПОНЯТТЯ БІЛІНГВІЗМУ В УМОВАХ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ". Молодь і ринок, № 11/219 (1 лютого 2024): 13–18. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2023.296614.

Full text
Abstract:
Білінгвальна освіта означає вивчення єдиної державної мови – української, та англійської як міжнародної мови спілкування на рівних засадах. Водночас кількість етнічних меншин не є підставою для привілейованого становища будь-якої мови. Кожна етнічна меншина має право на власну школу, щоб дати своїм дітям можливість навчатися рідною мовою. У контексті білінгвальної освіти це передбачає досконале знання державної мови і англійської, здатність засвоювати базові поняття та основні накопичені знання на різних рівнях, вміння користуватися ними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Potapchuk, T. V. "ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА". Духовність особистості: методологія, теорія і практика 93, № 6 (2019): 202–9. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-93-6-202-209.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються наукові дослідження з проблеми формування естетичної компетентності майбутніх учителів образотворчого мистецтва. Зазначено, що автори сучасних психолого-педагогічних досліджень розподіляють компетентності на базові (провідні, ключові, універсальні) і спеціальні (специфічні, предметно-професійні), хоча межі між ними досить умовні. Окрім предметних конкретних знань і способів дій у вузькоспеціальній діяльності, будь-який тип компетентності обов’язково включає універсальні людські якості й здібності, які не залежать від сфери їх вияву. Такими є, наприклад, ініціативність, з
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мараховська, Ксенія Дмитрівна. "СУЧАСНА АНІМАЦІЯ: БАЗОВІ УНІВЕРСАЛІЇ КУЛЬТУРИ, КУЛЬТУРНІ ІНВАРІАНТИ ТА ВАРІАТИВНІСТЬ". Culturological Almanac, № 3 (21 лютого 2023): 228–35. http://dx.doi.org/10.31392/cult.alm.2022.3.29.

Full text
Abstract:
Анімаційній твори у сучасній культурі відіграють важливу роль, впливаючи на розвиток інших екранних мистецтв та здійснюючи потужний вплив на сучасне культурне життя суспільства. У статті здійснена спроба дослідження сучасного мистецтва анімації в контексті універсалій культури, культурних інваріантів та його варіативності. Для дослідження був застосований метод екстраполяції, який дозволив оптимізувати знання та зробити висновки щодо особливостей анімації та її варіативності крізь призму універсалій культури та культурних інваріантів. Метод екстраполяції було використано як самостійний, а тако
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ГОНТАР, ЗОРЯНА, та ЯРОСЛАВ СЕРЕДЮК. "СУТНІСТЬ ПРОБЛЕМ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ПРАВА У ЗВО ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ". Освітні обрії 57, № 2.2 (2024): 79–81. http://dx.doi.org/10.15330/obrii.57.2.2.79-81.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність проблеми підготовки майбутніх викладачів права, яка полягає в тому, що сьогодні потрібен принципово новий рівень його педагогічної майстерності, досягнення якого можливе лише за умови корінної перебудови діяльності ЗВО. Першим вирішальним кроком до цього є оновлення всього процесу професійної підготовки. В умовах, у яких перебувала Україна, а це Covid-19, а сьогодні повномаштабне вторгнення росії до України, яке негативно відобразилося на соціально-політичних та економічних змінах в Україні, до майбутнього викладача права висуваються більш складні вимоги.
 Завда
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Щолокова, Ольга, та Олена Нагорна. "Синергетична детермінанта фахової підготовки вчителя музичного мистецтва". Scientific journal of National Pedagogical Dragomanov University. Series 14. Theory and methodology of arts education 27 (27 грудня 2019): 3–9. http://dx.doi.org/10.31392/npu-nc.series14.2019.27.01.

Full text
Abstract:
Особливістю музично-педагогічної реальності сьогодні є співіснування різних педагогічних парадигм і підходів. З’явилися нові концепти педагогічного знання, серед яких такі поняття як «синергетична педагогіка» і «синергетичний підхід». Аналіз їх теоретичного пошуку і практичного досвіду дозволив виокремити базові ідеї, які становлять підґрунтя для викладання музично-педагогічних дисциплін майбутнім фахівцям мистецької освіти. Обґрунтовуються принципи практичної реалізації синергетичного підходу на заняттях з фахових дисциплін та практичної діяльності студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Якубець, Віталій Олександрович. "БАЗОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІНФОРМАЦІЇ В МЕРЕЖЕВОМУ СУСПІЛЬСТВІ". Culturological Almanac, № 2 (16 серпня 2024): 313–17. http://dx.doi.org/10.31392/cult.alm.2024.2.37.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено сутність поняття інформації в контексті мережевого суспільства. Розглядаються основні характеристики та властивості інформації, її вплив на суспільство та економіку. Продемонстровано, що інформація є нематеріальним ресурсом, що пронизує та трансформує різні сфери життя. Висвітлено важливість якісних аспектів інформації та проблеми оцінки її цінності на ринкових засадах. Встановлено, що інформація, порівняно з матерією або енергією, є нематеріальним ресурсом. Це означає, що вона не є об’єктом фізичної природи, а натомість представляє символи, знаки або дані, які виражають аб
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Базові знання"

1

Снігурова, Тетяна Олексіївна, та Іван Вікторович Міхньов. "Розробка дистанційних курсів для викладання російської мови як іноземної". Thesis, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42196.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мельничин, Андрій, та Ольга Біляковська. "Система тестування знань на базі інтернет-підходу". Thesis, ВНТУ, 2014. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/5093.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлюється актуальне питання вимірювання якості знань студентів використовуючи засоби тестування. Пропонується модель системи тестування знань на базі соціального Інтернет-підходу та розглядаються особливості її програмної реалізації.<br>The authors describe a problem of student academic achievements’ measurement by means of testing. They suggest a new model of testing based on social Internet approach and examine the features of its software implementation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Штовба, С. Д., А. В. Нагорна, S. D. Shtovba та A. V. Nagorna. "Логічне виведення по нечіткій базі знань з різнорідними правилами". Thesis, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, 2013. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/2112.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Харченко, Є. С., та Анатолій Іванович Поворознюк. "Система медичної діагностики, базована на нечіткій логіці та базі знань". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45761.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дзевочко, Олександр Михайлович, та Яна Олегівна Кравченко. "Підвищення сприйняття, інтерпретації та засвоєння знань на базі наочного 3D-моделювання". Thesis, Харківський національний університет будівництва та архітектури, 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/29432.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бондарук, Богдан Васильович. "Дослідження структури і алгоритмів компютерної системи організації даних і знань на базі моделі "клієнт-сервер"". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2014. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/3124.

Full text
Abstract:
Розроблено структуру й алгоритми взаємодії програмних блоків інтелектуальної системи для оцінки складних об'єктів, побудованої за принципом “клієнт/сервер. Designed pattern and algorithms for software blocks the interaction of intelligent system for the assessment of complex objects built according to the principle of "Client / Server.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Городецький, Сергій Юрійович, та Horodetskiy Serhiy Yuriyovych. "Автоматизована система організації та моніторингу якості навчального процесу на базі системи управління навчанням ATutor". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19013.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автоматизації технологічних процесів і виробництв Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 24 лютого 2017 р. о 9.00 годині на засіданні екзаменаційної комісії у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56, навчальний корпус №1, ауд. 401<br>У кваліфікаційній роботі запропоновано вирішення науково-технічної задачі створення та реалізації методики оцінювання ступеня впровадження навчальних курсів та мон
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Захаров, Артем Володимирович. "Розвиток критичного мислення учнів базової школи на основі інтеграції фізико-математичних знань". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5159.

Full text
Abstract:
Захаров А. В. Розвиток критичного мислення учнів базової школи на основі інтеграції фізико-математичних знань : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 014 "Середня освіта. Фізика" / наук. керівник Ю. П. Мінаєв. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 82 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота магістра «Розвиток критичного мислення учнів базової школи на основі інтеграції фізико-математичних знань»: 82 с., 10 рис., 1 табл., 51 джерело та 1 додаток. Об’єктом дослідження став процес розвитку критичного мислення учнів базової школи. Мета роботи полягала в обґрунтуванні доцільності застосування засобів інтеграції фі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лилик, Андрій Любомирович. "Удосконалення засобів автоматизованого тестування знань та загального моніторингу освітнього процесу у системі електронного навчання ATUTOR на базіІ ЦЕН ТНТУ". Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26387.

Full text
Abstract:
При запровадженні технологій електронного навчання як базове програмне забезпечення зазвичай застосовують спеціалізовані програмні оболонки – системи керування навчанням (Learning management system, LMS). Такі платформи призначені для об'єднання усіх учасників процесу навчання (педагогів-тьюторів, адміністраторів, учнів чи студентів) в одну надійну, безпечну та зручну систему, яка стає основою для розбудови персоналізованого віртуального навчального середовища. У цих системах одну з провідних ролей виконують засоби автоматизованого контролю знань, що подаються у вигляді тестувальних під
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Базові знання"

1

Кнут, Д. Э. Все про TEX. Вильямс, издательский дом, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Парахонський, Борис, та Галина Яворська. Російська війна проти України як тригер змін міжнародної безпеки: базові наративи. Національний інститут стратегічних досліджень, 2024. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2024.02.

Full text
Abstract:
Криза міжнародної системи відносин, спричинена агресивними діями РФ, набула якісно нового рівня з початком широкомасштабного вторгнення її військ в Україну. Чим далі триває російська агресія, тим більш зростають ризики для майбутнього глобальної безпеки. На цьому тлі відбувається зміна парадигми світового порядку, що супроводжується зіткненням і перебудовою базових наративів міжнародної політики. Російська війна в Україні спричиняє значні зрушення в системі міжнародних відносин та в міжнародному середовищі безпеки. У політичному вимірі формується новий баланс світових сил, що містить можливіст
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Проєктний та логістичний менеджмент: нові знання на базі двох методологій: Збірник наукових праць. ОНМУ, 2024. https://doi.org/10.47049/ulsp.2024.

Full text
Abstract:
У збірнику наведено матеріали ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Проєктний та логістичний менеджмент: нові знання на базі двох методологій». Збірник становить інтерес для наукових та науково-педагогічних працівників, фахівців з менеджменту, здобувачів вищої освіти, чиї професійні та практичні інтереси пов’язані з управлінням та розвитком підприємств в умовах викликів зовнішнього середовища. Матеріали публікуються за оригіналами, що подані авторами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Новоселецький, Микола, Богдан Нечипорук, Олександр Новоселецький та Віктор Стрельчук. Основи фізики. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-07-6.

Full text
Abstract:
Підвищена активність у сфері створення кіберфізичних систем спрямована на пошук нових напрямів розвитку інформаційно-обчислювальних технологій, що сприятиме об’єднанню та інтегруванню різних за призначенням підсистем в єдину децентралізовану гнучку систему. Ця проблематика набуває актуальності з огляду на значне збільшення можливостей щодо практичної реалізації вимірювальних, обчислювальних та комунікаційних компонентів таких систем на основі сучасних технологічних досягнень у виготовленні інтегральних схем та засобів бездротового зв’язку. Передбачаються проекти взаємодії кібернетичних засобів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мамедов, А. К., Э. Д. Коркия, И. Н. Чудновская та ін. Герменевтика как метод социального познания: учебное пособие / Ред. Э.Д. Коркия, И.Н. Чудновская / А.К. Мамедов, Э.Д. Коркия, И.Н. Чудновская, Г.В. Денисова, Р.А. Матасов, А.В. Багаева, Л.О. Терновая. – М.: «КДУ», «Университетская книга», 2021. – 220 с. KDU, Moscow, 2021. http://dx.doi.org/10.31453/kdu.ru91304.0165.

Full text
Abstract:
Учебное пособие системно раскрывает базовые классические и новые актуальные сведения о герменевтике как методе социального познания. Последовательно рассматриваются исторические аспекты становления герменевтических идей в системе научного знания, особенности герменевтического метода исследования социума, социологическая рефлексия современной культуры с позиции герменевтики. Приводится обширный список соответствующей литературы. Особый акцент делается на прикладных методических аспектах и выработке навыков герменевтического анализа. Предлагается большой ряд проблемных вопросов и тем для обсужде
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ворчакова, Ірина Євгенівна, та Богдан Володимирович Фасій. Ворчакова І. Є. Методичні рекомендації до практичних занять для вивчення дисципліни «Психологія» для здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 081 «Право» Миколаївського навчально-наукового інституту права НУ «ОЮА». Миколаїв : Миколаївський навчально-науковий інститут права НУ «ОЮА», 2023. https://doi.org/10.32837/11300.26805.

Full text
Abstract:
Запропоновані методичні рекомендації до практичних занять містять завдання для виконання семінарських занять та самостійної роботи студентів з дисципліни «Психологія». У даному виданні подаються базові питання, які необхідні для поглиблення та розширення знань здобувачів вищої освіти щодо майбутніх юридичних професій. Організація роботи тудентів, передбачає роботу з основними психологічними термінами та поняттями з кожної поданої теми, підготовку відповідей на питання для самоконтролю та завдання на перевірку рівня засвоєних студентами знань, складання плану-конспекту наукових літературних дже
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Долженкова, Е., та А. Ю. Мохорова. МЕЖДУНАРОДНОЕ ЭКОЛОГИЧЕСКОЕ ПРАВО. Издательско-полиграфическая ассоциация высших учебных заведений, 2023. http://dx.doi.org/10.52565/9785911552381.

Full text
Abstract:
Учебное пособие раскрывает основные понятия, положения и современные тенденции развития международного экологического права на универсальном и региональном уровнях, что дает возможность читателю сформировать базовые знания о международных нормах, действующим в качестве инструмента противодействия разрушению экологических систем. В центре международного экологического права находится индивид, что отражается в антропологическом подходе рассмотрения норм права окружающей среды: в учебном пособие отдельное место уделяется устойчивому развитию и месту индивида в системе норм и принципов международн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ладыжникова, Валентина Ивановна, та Татьяна Дмитриевна Ладыжникова. ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ОБЩЕРАЗВИВАЮЩАЯ ПРОГРАММА "КОММУНИКАТИВНЫЙ КУРС НЕМЕЦКОГО ЯЗЫКА ДЛЯ НАЧИНАЮЩИХ" (УРОВЕНЬ А1). ООО "Книжный дом, 2023. http://dx.doi.org/10.25807/pbh.978.5.94777.445.0.

Full text
Abstract:
Дополнительная общеразвивающая программа «Коммуникативный курс немецкого языка для начинающих» (уровень А1) построена на материале современного учебного пособия Schritte international neu (A1.1 и A1.2) издательства Hueber. Она адресована преподавателям, ведущим обучение слушателей, в том числе студентов, которые хотят получить начальные знания немецкого языка для осуществления базовой коммуникации в бытовых ситуациях общения.&#x0D; &#x0D; Программа учитывает требования Совета Европы, определяющего перечень компетенций, которыми должен обладать обучающийся для успешной сдачи международного экза
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Закатнов, Дмитро, Валерій Байдулін, Наталія Ваніна, Інна Гриценок, Людмила Єршова та Маргарита Савченко. Консультування здобувачів професійної освіти з молодіжного підприємництва для повоєнного відновлення економіки України: методичний посібник. Інститут професійної освіти НАПН України, 2023. https://doi.org/10.32835/978-617-8167-00-4/2023.

Full text
Abstract:
У методичному посібнику висвітлено: теоретичні аспекти консультування з молодіжного підприємництва у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (стан сучасного ринку праці в Україні, досвід консультування з молодіжного підприємництва в закладах освіти, значення і сутність методики консультування здобувачів професійної освіти, його базові категорії, принципи та закономірності); організаційно-педагогічні аспекти консультування з молодіжного підприємництва (умови підвищення ефективності консультування, аналіз його форм і методів, рекомендації щодо вдосконалення підготовки педагогів профес
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, Олена Андріївна. Основи самостійного вивчення курсу «Психологія» : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Хореографія». КПІ ДВНЗ «КНУ»; ТОВ ВНП «Інтерсервіс», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2041.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник призначений для ґрунтовного самостійного оволодіння навчальним курсом «Психологія» студентами вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальністю «Хореографія». У посібнику наведено питання для підготовки, рекомендована література, загальні дані про зміст базових тем, вправи та практичні задачі для самостійної роботи, завдання для підготовки до тестового контролю. Зміст переважної більшості представлених вправ і практичних задач мають пряме професійне спрямування, що дозволить студентам при їх виконанні не тільки систематизувати й поглибити теоретичні знання, сформув
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Базові знання"

1

Savchenko, Liudmyla, and Inna Tabachnik. "ОСНОВА СУЧАСНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ – ПСИХОЛОГІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ДІТЕЙ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню проблеми психологiчного благополуччя дітей дошкільного віку в умовах надзвичайних ситуацій. Сучасні психологи у бiльшостi своїх дослiджень розглядають психологічне благополуччя дітей, як важливий аспект загального здоров'я особистості, доповнюючи такi базові складовi як фiзичне благополуччя, тобто добре фiзичне самопочуття, здатнiсть витримувати фiзичнi навантаження, харчування, гiгiєнічні норми, вiдпочинок, енергiя, бадьорiсть і соцiальне благополуччя, а саме, задоволення соцiальним статусом, якiстю стосункiв із оточенням, здатнiсть ефективно спiлкуватися та взаємодiяти з ровесниками й iншими людьми. Виникає необхідність для створення ефективних практичних методів пiдтримки благополуччя дiтей, а саме, створення безпечного простору; розвиток соцiально-емоцiйних навичок і навичок подолання стресу через гру; пiдтримка позитивної поведiнки; сприяння соцiально-iнтерактивному середовищу; обговорення труднощiв; додаткова пiдтримка. Особливо необхідним використання цих методів стає в сучасних умовах, коли дорослі та діти відчувають негативні психологічні стани внаслідок психотравмуючих подій в умовах випробувань і прагнуть пiдвищення рiвня наявного психологiчного благополуччя. Допомога дітям зараз націлена не тільки на короткострокову перспективу – оволодіти знаннями та справитися з труднощами сьогодення, а й надалі дати шанс застосовувати ці знання, осмислювати навички й уміння в майбутньому, тому забезпечення психологiчного благополуччя виступає підґрунтям для побудови освітнього простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Роганов, Максим, and Mark Bosin. "MORAL AND ETHICAL ASPECTS OF INFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGIES IN THE CONTEXT OF TRANSFORMATION OF MORAL VALUES OF UKRAINIAN SOCIETY." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-14.

Full text
Abstract:
Стаття розкриває проблему морально-етичних аспектів інформаційно- комунікаційних технологій в контексті трансформації моральних цінностей українського суспільства, яке сьогодні характеризується зростаннями інформатизації, внаслідок чого формується особлива, інформаційна свідомість, що змінює традиційний морально-філософський світогляд, трансформуючи традиційні духовно-моральні цінності. Зазначено, що у зв’язку з військовими діями, які четвертий рік тривають в Україні, особливі умови роботи вимагають формування особистості, здатної вирішувати завдання в умовах невизначеності, багатозадачності і підвищеної небезпеки, що стосується і підготовки вчителів інформатики в умовах воєнного стану, акцентуючи увагу на духовно-моральному аспекті, як важливому елементі формування фахівця, здатного вирішувати складні завдання з урахуванням моральних категорій. Діяльність у професійній сфері має фокусуватися на застосуванні технологій до створення абсолютно нового продукту й дослідженні нових знань, що виникають у сфері його використання, зокрема базові основи інформаційно-комунікаційних технологій є змістом професійної підготовки майбутніх вчителів, проте духовно-моральний аспект цієї проблеми враховується не завжди. Для вирішення цих завдань запропоновано упровадження спецкурсу «Морально-етичні аспекти інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності вчителя інформатики», представлений такими змістовими модулями: «Соціальні та етичні питання інформаційно-комунікаційних технологій», «Морально-етичні норми комп’ютерної етики» з відповідними темами. Робиться висновок, що освіта майбутнього формує запит на професіонала, який має бути готовим використовувати свій потенціал для вирішення завдань, не описаних раніше в професійній практиці, створювати умови для виникнення нових домінант професійних знань і їх осмислення. Діяльність у професійній сфері фокусується на застосуванні технологій до створення абсолютно нового продукту й дослідженні нових знань, що виникають у сфері його використання, зокрема базові основи інформаційно-комунікаційних технологій є змістом професійної підготовки майбутніх вчителів, проте духовно-моральний аспект цієї проблеми враховується не завжди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Харитонов, Євген Олегович, та Олена Іванівна Харитонова. "Людиноцентрична школа цивілістики в умовах гібридної війни". У Актуальні проблеми регулювання майнових і немайнових відносин в умовах гібридної війни через призму людино-центричної цивілістики : колективна монографія. Одеса : Фенікс ; Національний університет «Одеська юридична академія», 2025. https://doi.org/10.32837/11300.29635.

Full text
Abstract:
Враховуючи значення «імперативу методології», проаналізовано формування та трансформація цієї ознаки у науковій діяльності цивілістів НУ «ОЮА» з урахуванням тих наукових завдань, які доводилось вирішувати. Зазначено, що проблеми приватного права в умовах гібридної війни доцільно розглядати з позицій політологічно-соціологічне розуміння права. При встановленні значення права в умовах гібридної війни слід враховувати дихотомії «приватне право - публічне право» та «приватне об'єктивне право - приватні суб'єктивні права», оскільки останні («права особистості») є одними з базових цінностей відкритого суспільства, а в умовах полігібридної війни найчастіше стають об'єктами ураження, через що потребують захисту не тільки і не стільки засобами приватного права, як заходами права публічного. Врахування цих відмінностей дає можливість більш ефективно реагувати на гібридні загрози та їхні наслідки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Яріш, О. В. "ЦИФРОВА ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ЯК БАЗОВА СКЛАДОВА ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ". У Інновації та інтеграція цифрових трендів освітянського простору в економіку знань. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-332-6-77.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Яценко, Валентина, Viacheslav Kalinichenko, and Valeriya Shcherbak. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО РОЗРОБКИ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ У СФЕРІ ГУМАНІТАРНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-23.

Full text
Abstract:
Дослідження зумовлене трансформаційними процесами, спричиненими війною в Україні, що суттєво вплинули на систему гуманітарної освіти, зокрема через руйнування інфраструктури, вимушену міграцію та нестабільне фінансування закладів освіти. Це зумовлює необхідність переосмислення традиційних підходів до розробки грантових проєктів та пошуку інноваційних інструментів для забезпечення стійкості та розвитку освітніх установ. Мета статті полягає в дослідженні та розробці інноваційних підходів до створення грантових проєктів у сфері гуманітарної освіти, адаптованих до викликів і можливостей воєнного часу. У статті використано методи аналізу, узагальнення, систематизації та порівняння для оцінки поточного стану грантової компетентності працівників гуманітарної сфери, виявлення інноваційних підходів до розробки грантових проєктів і розробки моделі підготовки педагогічних працівників до ефективної грантової діяльності. Виявлено ключові проблеми, пов’язані з дестабілізацією функціонування закладів освіти, зокрема, значна частина викладачів недостатньо обізнана з методикою формування проєктної ідеї, структуризацією заявки, бюджетуванням і вимогами до звітності. Розроблено модель підготовки педагогічних працівників до ефективної грантової діяльності, що включає п’ять етапів: базове навчання, формування ідеї та структури проєкту, написання заявки, подання та супровід, оцінка та звітність. Грантова діяльність є ключовим інструментом забезпечення стійкості та прогресу закладів освіти в умовах воєнного часу. Запропоновані інноваційні підходи та модель підготовки сприятимуть підвищенню ефективності розробки грантових проєктів, розширенню доступу до грантових можливостей і формуванню стійких міжінституційних партнерств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Щербак, Ірина. "СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ЯК СКЛАДОВА ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-41.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто визначення понять «професіоналізм», «компетентність», «професійна компетентність», «професійна компетентність майбутнього вчителя інформатики», «модель», «моделювання», «система», «модель системи». На основі аналізу психолого-педагогічних джерел визначено та схарактеризовано такі критерії й показники формування професійної компетентності майбутнього вчителя інформатики: професійно-практичний (показники: рівень сформованості базових умінь і навичок; практичне використання набутих фахових знань, умінь і навичок у процесі проходження педагогічних практик; рівень володіння інформаційними технологіями), інформаційно-пізнавальний (показники: рівень засвоєння інформації; розвиненість аналітичного мислення; здатність до створення проєктів; схильність до науково-дослідницької діяльності), особистісно-мотиваційний (показники: ставлення до обраного фаху; рівень вияву особистісних і професійно значущих якостей на основі самооцінки; прагнення до самоосвіти та саморозвитку; здатність до самоосвіти та саморозвитку; рівень мотивації до навчання). Авторкою розроблено структурно-функціональну модель системи управління формуванням професійної компетентності в майбутніх учителів інформатики в процесі фахової підготовки. Вона передбачає сукупність певних компонентів: цільового, організаційно-процесного, оцінювально-діагностичного та аналітично-результативного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Salfetnikova, Kateryna, Svitlana Bovduy, and Ніна Баришнікова. "ОСВІТА 4.0: ВІД ЗМІСТУ ДО НАПРЯМІВ МОДЕРНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ." In TRANSFORMATION OF THE EDUCATIONAL SPACE AMIDST WARTIME INSTABILITY. OKTAN PRINT, 2025. https://doi.org/10.46489/totesawi-25-17-05.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальному питанню сучасності – модернізації освіти – відповідно до змісту Концепції «Освіта 4.0». Увага авторів статті зосереджується на стислому аналізі попередніх концепцій «Освіта 1.0», «Освіта 2.0», «Освіта 3.0» та теперішньої Концепції «Освіта 4.0» як таких, що відповідали та відповідають потребам, можливостям певного часу. Від традиційної моделі «передача знань від учителя до учнів» – в усній формі або через друковані матеріали– головний акцент робився на запам’ятовуванні фактів і формуванні базових навичок; від ролі вчителя як передавача знань до появи масової школи, стандартизації навчальних програм і методів навчання, розвитку педагогічної науки і психології, використання комп’ютерів та інтернету в освітньому процесі, розвитку дистанційного навчання та онлайн- курсів, акцентуванні на самостійному навчанні та розвитку критичного мислення до глибокої інтеграції технологій, індивідуалізації навчання. Авторами у статті представлено сутність концепції «Освіта 4.0», її зв’язок з попередніми освітніми концепціями, напрями її реалізації через запровадження критичної педагогіки як такого освітнього підходу, що розглядає навчання як інструмент для соціальної трансформації, а заклад освіти – не просто як місце навчання, а як платформу для розвитку громадянської свідомості. Вона скеровує увагу організаторів освіти та учасників освітнього процесу (здобувачів освіти, викладачів, батьків) на нове сприйняття навчання, зокрема на його соціальній функції, активній участі здобувачів освіти, розвитку критичного мислення. Серйозним уповільнювачем розвитку сучасної системи освіти є мотиваційна криза. Слід зважати на те, що мотиваційна криза спостерігається як серед здобувачів освіти, так і серед викладачів. Це складне, але вирішуване питання. Автори статті приходять до висновку, що основним завданням є зробити освітній процес цікавим, практично значущим і орієнтованим на особистісний розвиток здобувачів освіти, підтримку викладачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Базові знання"

1

Штагер, Е. В. "КОНВЕРГЕНЦИЯ КАК БАЗОВАЯ КАТЕГОРИЯ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ СРЕДЫ ИНЖЕНЕРНОГО ВУЗА". У X Международная научно-практическая конференция "Культура, наука, образование: проблемы и перспективы". Нижневартовский государственный университет, 2022. http://dx.doi.org/10.36906/ksp-2022/37.

Full text
Abstract:
В статье представлены результаты научно-педагогического исследования включения конвергентных идей (синтез гуманитарного и технического знания) в проектирование целостного дисциплинарного пространства технического вуза. Описана технология интеграции предметного знания инженерии, названная дисциплинарной конвергенцией.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Косулина, Л. Г. "Social movements in Russia of the XIX century: studying at school and university. Succession and innovations." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.34.25.051.

Full text
Abstract:
в статье содержится сравнительный анализ освещения проблем становления и эволюции общественных движений России в XIX в. в школьных учебниках, разработанных в соответствии с требованиями Концепции нового УМК по отечественной истории, историко-культурного стандарта и включенных в федеральный перечень учебников. Автор выявляет базовые для всех учебников проблемы и специфику их освещения каждым авторским коллективом. При этом представленный в школьных учебниках материал рассматривается с точки зрения базовых знаний для дальнейшего изучения данной темы в вузовском курсе «История», на основе которых
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Биллиг, Владимир Арнольдович, та Николай Васильевич Звягинцев. "Комплекс алгоритмов Data Mining в исследовании процесса протекания химических реакций". У Математические основы информатики и информационно-коммуникационных систем. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.26456/mfcsics-21-19.

Full text
Abstract:
В настоящее время накоплено значительное количество экспериментальных данных, фиксирующих процесс протекания химических реакций. Анализ этих данных комплексом алгоритмов Data Mining дает важную практическую информацию для поиска эффективных условий проведения реакций, при которых получается максимальное количество целевого продукта при минимальных затратах. В данной работе на примере работы с базой, содержащей данные о протекании реакции карбонилирования различных олефинов, показано, как разработанный нами программный комплекс, позволяет извлечь полезные знания, способствующие повышению эффект
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Толстолуцкий, В. Ю. "СУДЕБНАЯ МЕДИЦИНА – ЭКСПЕРТНАЯ НАУКА, ПРЕДМЕТОМ КОТОРОЙ ВЫСТУПАЕТ МЕХАНИЗМ ПРАВОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ ДОСТИЖЕНИЙ МЕДИЦИНЫ". У ТЕОРИЯ И ПРАКТИКА ФУНДАМЕНТАЛЬНЫХ И ПРИКЛАДНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ В СФЕРЕ СУДЕБНО-ЭКСПЕРТНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ И ДНК-РЕГИСТРАЦИИ НАСЕЛЕНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ. Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.56777/lawinn.2023.87.14.037.

Full text
Abstract:
Рассматривается деление на единицы в методологии системно-целостного похода, которое позволяет сохранить свойства системы, которые утрачиваются при делении на элементы. Судебная медицина относится к судебно-экспертным наукам и не может быть отнесена к медицинским наукам, поскольку возникла в результате дифференцировки уголовно-правовых наук за счет правовой трансформации достижений медицины в уголовном судопроизводстве. Судебная медицина — это результат экспансии права в медицину. Базовым свойством судебной экспертизы, обеспечивающим ее включенность в доказывание по уголовному делу, является п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Милованова, Л. А. "WORKING WITH PERINATAL TRAUMA USING THE EIT METHOD." In Антология российской психотерапии и психологии. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.54775/ppl.2023.39.64.001.

Full text
Abstract:
В данной статье изложены базовые теоретические знания о внутриутробном развитии чувств эмбриона. Есть перечень основных запросов, с которыми приходят клиенты, имеющие перинатальные травмы, виды стрессов, приводящих к этому и примеры из личной практики с успешым результатом. Перечислены работающие техники и приемы, с помощью которых можно освобождать людей от последствий перинатальных травм. Есть упражнение. This article outlines the basic theoretical knowledge about the intrauterine development of the feelings of the embryo. There is a list of the main requests that clients with perinatal inju
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Левашов, П. А. "СХОДСТВО И РАЗЛИЧИЕ ГРАФИКИ ЕВРОПЕЙСКИХ И КИТАЙСКИХ ЦИФР: АССОЦИАЦИИ В ПОМОЩЬ СТУДЕНТАМ В ИЗУЧЕНИИ КИТАЙСКОГО ЯЗЫКА". У НАУКА И ИННОВАЦИИ-СОВРЕМЕННЫЕ КОНЦЕПЦИИ. Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.34660/inf.2024.73.14.011.

Full text
Abstract:
Подобраны ассоциации для облегчения запоминания студентами китайских иероглифов, обозначающих числа. Проведено сравнение основных китайских цифр и китайских знаков небесных стволов (天干) с римскими цифрами и современными европейскими цифрами. Показаны сходные элементы в графике китайских и европейских письменных знаков, знакомство с которыми облегчит усвоение учебного материала студентами, изучающими китайский язык. Наглядно продемонстрировано, что некоторые европейские цифры 1(I), 2(II), 3(III), IIII, V, 6, 7, X и 100 могут гипотетически рассматриваться как один из стилей записи китайских иеро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chernyshov, M. P. "PRIORITIES AND QUALITY OF UNIVERSITY FORESTRY EDUCATION UNDER CONDITIONS OF FORESTRY LEGISLATION AND FOREST MANAGEMENT REFORMS IN RUSSIA." In All-Russian Scientific Conference, dedicated to the 90th anniversary of the Voronezh State Forestry University named after G.F. Morozov. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-73-7.2020.472.478.

Full text
Abstract:
В настоящее время в лесной отрасли экономики России существует много проблем. Но одной из важнейших социальных проблем страны и отрасли является падение престижа лесных профессий, приведшее к прогрессирующему дефициту и острой нехватке высококвалифицированных специалистов для всех уровней управления лесами, желающих посвятить свою деятельность на благо российского леса. Причин много, и объективных, и субъективных. Одна их них — продолжающееся более 14 лет реформирование лесного законодательства и системы управления лесами, определяющее низкую эффективность всей лесной отрасли. Вторая — низкий
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бутина, Олеся Викторовна. "REQUIREMENTS FOR A MODERN ENGINEER." In Проблемы внедрения инновационных научных решений: сборник статей международной научной конференции (Калининград, Февраль 2023). Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.37539/230203.2023.21.22.004.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается специфика работы инженера по охране труда и требования к данным специалистам, представленные в образовательной программе и должностных инструкциях на производстве. Проведен сравнительный анализ базовых знаний и навыков инженера, полученных в процессе профессионального обучения на базе ФГОС ВО, с требующимися необходимыми навыками и знаниями для успешного осуществления производственной деятельности. The article discusses the work specifics of an occupational safety engineer and the requirements for these specialists presented in the educational program and job descripti
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Брагилевский, Д. Ю. "ORAL TRANSLATION AS A WAY TO INTENSIFY THE PROCESS OF MASTERING A FOREIGN LANGUAGE BY ART STUDENTS." In Месмахеровские чтения — 2025. Crossref, 2025. https://doi.org/10.54874/9785605245896.2025.11.11.

Full text
Abstract:
Присущее студентам-художникам умение запоминать большие массивы визуальных данных в подробностях, для чего они используют знакомые структурные модели, заполняемые переменными составляющими, может помочь им обрести базовые навыки устного перевода. Благодаря этому удается выработать способность связывать ментальные представления с узнаваемым звучанием необходимых в процессе проговаривания слов и выражений, встроенных в предложения, что может стать действенным средством создания прочного фундамента для дальнейшего усовершенствования освоенных знаний. Ability possessed by art students to memorize
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Васильева, Ж. В. "Vestimental Fashion-Trends in the Context of Culture of the late XIX – early XX century: Experience of Inclusion in the Process of Teaching the History of World Culture." In Современное образование: векторы развития. Роль социально-гуманитарного знания в подготовке педагога: материалы V международной конференции (г. Москва, МПГУ, 27 апреля – 25 мая 2020 г.). Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2020.75.60.051.

Full text
Abstract:
вопросы взаимодействия моды и сферы искусства, аспекты сближения их позиций в области репрезентации базовых эстетических установок конца XIX – начала XX вв. долгое время оставались вне поля исследовательского внимания культурологов и искусствоведов. Между тем, для преподавания курса мировой художественной культуры (МХК) анализ динамики взаимопроникновения моды и искусства в период модерна, выявление параллелей в развитии фэшн-трендов и художественных направлений конца XIX – начала ХХ в. имеет принципиальное значение. Обосновать необходимость включения учебного материала по вестиментарным фэшн-
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Базові знання"

1

Комарова, Олена Володимирівна. Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2197.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на тому, у зв’язку з трансформаційними процесами, що відбуваються в суспільстві та в системі загальної середньої освіти, а саме впровадженням положень Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на старшому ступені навчання, потребують перегляду теоретико-методологічні засади його організації. Стверджується, що реалізація компетентнісного підходу до навчання має балансувати із засвоєнням учнями фундаментальної основи змісту навчального предмета. Автором підкреслюється те, що нею є методологічні знання учнів, які водночас розглядаються центральним еле
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Комарова, Олена Володимирівна. Біологічна наука та навчальний предмет: проблеми взаємозв’язку. КДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1862.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі відображення базової науки в навчальному предметі. Виділені риси біологічного наукового і навчального знання і пізнання, встановлені зв'язки між ними. Розглядається питання про динаміку встановлених зв'язків на прикладі курсів біології тварин і біології людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Комарова, Олена Володимирівна. Аксіологізація шкільної біологічної освіти як фактор формування системи знань старшокласників. Вінниця, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2324.

Full text
Abstract:
Стверджується, що в сучасних умовах конструювання змісту біологічної освіти в старшій школі аксіологічний принцип є одним із основоположних. Його суть полягає у відборі змісту навчального матеріалу з наукових положень базової науки, які мають ціннісний потенціал та здатні набути особистісно значимого сенсу для школяра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/621.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики інформатики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання інформатики та впровадження нових інформаційних технологій у викладання базових дисциплін. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, В. М., Є. Я. Глушко, О. І. Олейніков та ін., ред. Теорія та методика навчання математики, фізики, інформатики (Т. 3: Теорія та методика навчання інформатики). Видавничий відділ НацМетАУ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/0564/628.

Full text
Abstract:
Збірник містить статті з різних аспектів дидактики інформатики і проблем її викладання в вузі та школі. Значну увагу приділено проблемам розвитку методичних систем навчання інформатики та впровадження нових інформаційних технологій у викладання базових дисциплін. Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових та педагогічних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Карпюк, В. А. Інноваційні технології у викладанні німецької мови в старшій школі. ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2207.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюється проблема застосування і використання інноваційних технологій у процесі вивчення німецької мови у старшій школі. Розглядається питання інтерактивного вивчення мови, що полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, базою для якої є комунікативні вміння, сформовані на основі мовних знань і навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лов'янова, Ірина Василівна. Методика навчання математики у запитаннях і відповідях. Навчальний посібник для підготовки студентів до атестації здобувачів вищої освіти. Базовий рівень підготовки. Криворізький державний педагогічний університет, 2022. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6950.

Full text
Abstract:
Посібник містить матеріали для повторення, узагальнення і систематизації знань студентів з дисципліни «Методика навчання математики» і підготовки до атестації здобувачів вищої освіти відповідно до робочої програми навчальної дисципліни. Весь зміст курсу представлено питаннями, до кожного питання подано розширений план відповіді і варіант відповіді на базовому рівні підготовки. Посібник призначений для викладачів і студентів вищих педагогічних навчальних закладів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Shaposhnikov, Gennady, and Andrey Ustinov. History (World History and the History of Russia). SIB-Expertise, 2022. http://dx.doi.org/10.12731/er0630.15122022.

Full text
Abstract:
Электронный образовательный ресурс составлен в соответствии с требованиями Федеральных государственных образовательных стандартов 3++ и включает Планы семинарских занятий по темам и дидактическим модулям курса «История (Всеобщая история и история России)» и методические рекомендации к ним. Содержательный контент пособия способствует формированию универсальных и профессиональных компетенций для специальностей: 37.05.01 Клиническая психология 31.05.01 Лечебное дело 31.05.02 Педиатрия 32.05.01 Медико-профилактическое дело 31.05.03 Стоматология 33.05.01 Фармация Цель дисциплины: Дать студентам зна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семеріков, Сергій Олексійович. Побудова системи дистанційного тестування знань засобами FTN-технологій. [б.в.], 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/790.

Full text
Abstract:
Сучасні телекомунікаційні технології підтримки дистанційного навчання базуються, як правило, на протоколах мережі Internet, проте її комерціалізованість та поки що висока вартість доступу до неї вимагають пошуку альтернативних програмно-апаратних рішень реалізації системи дистанційного навчання. Так, існують системи електронної пошти, що базуються на основі некомерційної мережі FidoNet, заснованої 20 років тому Томом Дженнінгсом. Поштові процедури мережі Fidonet стандартизовані у вигляді FTN-протоколу, на базі якого можна побудувати будь-яку кількість FTN-мереж. Простота організації, мінімум т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пилипенко, О. С. STEM-компетентності: сутність та структура. [б. в.], 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4535.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблеми моделювання структури та змісту математичної компетентності та компетентності у галузі науки, технологій та інженерії (STEM-компетентностей) учнів. Автором зазначено, що для України сьогодні актуальною постає проблема активного творчого розвитку учнів, які вміють мобілізувати знання на практиці та швидко адаптуватися до нестандартних ситуацій. Це зумовлює пошук забезпечення високої якості освіти на всіх рівнях. Можливим рішенням цієї проблеми є організація STEM-навчання, що вимагає формування в учнів STEM-компетентностей. Автором здійснено аналіз існуючих
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!