Academic literature on the topic 'Будівельні роботи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Будівельні роботи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Будівельні роботи"

1

Горюн, О. Ю. ,. "ВПЛИВ БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ТЕПЛОВУ ІНЕРТНІСТЬ КОНСТРУКЦІЙ БУДІВЛІ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 47 (19 червня 2025): 464–70. https://doi.org/10.31713/budres.v0i47.56.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглядаються різні будівельні матеріали з точки зору їх інерційних властивостей. Особливу увагу приділено використанню теплоізоляційних і конструкційних матеріалів у стінах будівель. Метою даної роботи є порівняльний аналіз теплоізоляційних і стінових будівельних матеріалів для виявлення їхнього впливу на теплову інертність огороджувальних конструкцій. Отримані дані свідчать про те, що теплова інертність конструкції визначається фізичними властивостями стінових матеріалів.Для забезпечення комфортного мікроклімату у приміщеннях доцільно використовувати стінові матеріали з високою тепловою інертністю. Отримані результати можуть слугувати основною для проведення моделювання впливу теплової інертності на енергоефективність будівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кулай, Володимир Павлович. "АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОЗЧИНІВ НА ОСНОВІ КОНТРОЛЮ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ВИХІДНОГО ПРОДУКТУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1 (59) (31 березня 2025): 39–42. https://doi.org/10.32782/msnau.2025.1.6.

Full text
Abstract:
У статті проведено оцінку впливу технологічних факторів на кінцеві властивості розчинів та дослідження основних параметрів будівельного розчину: консистенція, міцність, рівномірність змішування, що дозволяє підвищити ефективність виробничих процесів. Дослідження спрямоване на підвищення навантажувальної здатності готової продукції, забезпечення довговічності виробів виготовлених на основі будівельних розчинів. В сучасному будівельному виробництві широке застосування отримав такий матеріал, як газобетон, вироби з якого використовують для зведення житлових і промислових будівель висотою до чотирьох поверхів. Перевірка міцності газобетону виконується ключовими методами залежно від потрібних характеристик (міцність на стиск, вигин тощо). Матеріалами дослідження є стандартні будівельні розчини, виготовлені на обладнанні, що розроблено у ході підготовки дисертації. На значення межі міцності бетону значний вплив мають технологічні процеси виготовлення будівельних розчинів, швидкість завантаження, вологість. На міцність впливає і коефіцієнт ущільнення бетонної суміші, і технологія виробництва, і якість компонентів, що використовуються. При проектуванні майбутньої будівлі враховуються багато факторів, але міцність бетону завжди буде головною характеристикою, визначаючи тим самим максимальне навантаження , на яке здатний цей будівельний матеріал. У міру взаємодії речовин, що складають воду і цемент, міцність в бетоні здатна зростати. Кожному бетону характерні свої коефіцієнти міцності. Встановлено, що ефективність обладнання суттєво впливає на стабільність та відповідність будівельних розчинів нормативним вимогам. Досліджено взаємозв’язок між технологічними параметрами змішувальних установок та якістю готового продукту. Оцінено роль автоматизованих систем у покращенні точності дозування компонентів, що сприяє зниженню похибок у рецептурі. Окреслено перспективні напрямки оптимізації виробничого процесу для підвищення продуктивності, зменшення витрат та поліпшення контролю якості. Запропоновано рекомендації щодо впровадження сучасних технологій для підвищення енергоефективності обладнання та мінімізації впливу людського фактора на кінцевий результат. Отримані результати можуть бути корисними для підприємств будівельної галузі, що прагнуть до підвищення конкурентоспроможності продукції та зниження виробничих втрат. Застосування методів контролю якості на кожному етапі виробничого процесу дозволить не лише забезпечити відповідність будівельних розчинів встановленим нормам, але й підвищити їх довговічність та експлуатаційні характеристики в реальних умовах використання. Метою дослідження є аналіз ефективності роботи обладнання на основі контролю якісних показників вихідного продукту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бондаренко, С. В. ,., Т. М. ,. Дехта та С. В. ,. Василенко. "БЕЗАВТОКЛАВНИЙ ГАЗОБЕТОН З СУХОЇ СУМІШІ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 47 (19 червня 2025): 32–36. https://doi.org/10.31713/budres.v0i47.03.

Full text
Abstract:
Економія паливно-енергетичних ресурсів, швидке будівництво нового житла і відбудова пошкодженого, підвищення ефективності теплової ізоляції будівель і споруд, впровадження енергоефективних матеріалів є пріоритетними напрямками в розвитку будівельної галузі. Одним з ефективних будівельних матеріалів є конструкційно-теплоізоляційний газобетон. На практиці широке застосування знайшли вироби з конструкційно-теплоізоляційного газобетону автоклавного тверднення, виробництво якого характеризується великими витратами енергії, металоємністю, великою виробничою площею. Актуальністю даної роботи є те, що приготування безавтоклавного газобетону може відбуватись з попередньо приготованих сухих сумішей. Перевагами сухих будівельних сумішей для газобетону є висока точність дозування і висока ступінь гомогенізації компонентів, що забезпечують стабільність технологічних та експлуатаційно-технічних властивостей матеріалу. Застосування сухих будівельних сумішей для виробництва конструкційно-теплоізоляційного газобетону може бути перспективним в малоповерховому монолітному будівництві. Найбільш доцільно монолітні домобудівництва в сільській місцевості. Сухі будівельні суміші для газобетону включають в'яжуче, газоутворювач і регулятори структуроутворення газобетону. Найчастіше для отримання газобетону застосовується: в'яжуче - портландцемент марки 500; газоутворювач - алюмінієва пудра ПАП 1, 2, ПАК-3. На підставі проведених досліджень отримано безавтоклавний газобетон D 600 з стабільними показниками густини та міцності
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Reznichenko, V. "ВПЛИВ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА БУДІВЕЛЬНУ ГАЛУЗЬ ТА У МІСТОБУДУВАННЯ В УКРАЇНІ". Juridical science, № 6(108) (4 квітня 2020): 133–38. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-108-6-1.16.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що сучасні будівельні компанії використовують новітні технології, типові проекти, типові матеріали і конструкції та загально визнані в європейській спільноті стандарти будівництва, що значно прискорюють будівельний процес, одночасно вносять в нього більше викликів пов’язаних із необхідності приймати складі інженерні рішення. Все це вимагає, щоб знання і практичні навики виконробів та інші інженерно-технічних працівників, які задіяні будівельному процесі мають бути непросто належними, а високими. Адже на відміну від попередньої епохи, коли на будівництві використовувалися працівники і значним досвідом роботи, зараз таких робітників залишилося небагато. Їхні досвідченість має компенсуватися відповідальними високо оплатними, високопрофесійними керівниками та які мають хорошу вищу будівельного освіту та належні практичні навики щодо здійснення управління будівництвом. Адже від цього залежить не тільки якість будівництва, але й безпека людей. В статті через розкриття категорії адміністративно-правове забезпечення вищої будівельної освіти, з’ясовано вплив вищої освіти у будівельній галузі на містобудування в Україні. Доведено, що це система засад, інструментів і процедур, які здійснюються суб’єктами публічної адміністрації на основі норм адміністративного права з метою надання студентам класичних будівельних спеціальностей (промислове і цивільне будівництво, архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія, гідротехнічне будівництво) якісних знань і навиків для безпосереднього здійснення якісного і безпечного будівництва та управління будівельними процесами й інших можливостей відповідно до будівельних стандартів. Зроблено висновок, що адміністративно-правове забезпечення вищої будівельної освіти в Україні – це система засад, інструментів і процедур, які здійснюються суб’єктами публічної адміністрації на основі норм адміністративного права з метою надання студентам класичних будівельних спеціальностей (промислове і цивільне будівництво, архітектура та містобудування, будівництво та цивільна інженерія, гідротехнічне будівництво) якісних знань і навиків для безпосереднього здійснення якісного і безпечного будівництва та управління будівельними процесами й інших можливостей відповідно до будівельних стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мартинюк, Р. Т. "ПРОЕКТНО-КОШТОРИСНА ТА ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ ПРИ СПОРУДЖЕННІ ТА РЕМОНТІ ТРУБОПРОВОДІВ ТА ЇЇ ПЕРЕВІРКА". PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, № 16(60) (22 жовтня 2021): 132–37. http://dx.doi.org/10.31471/2304-7399-2021-16(60)-132-137.

Full text
Abstract:
Всі роботи по спорудженні та ремонті трубопроводів, як і будь-який промисловий об'єкт споруджують відповідно до проектів, розроблених державними проектними організаціями. При проектуванні керуються: галузевими інструкціями про порядок розробки, узгодження і затвердження проектно-кошторисної документації на будівництво підприємств, будівель і споруд та інструкціями із проектування і будівництва; нормативними документами про норми технологічного проектування, будівельними нормами і правилами, каталогами будівельних робіт; стандартами на будівельні матеріали та деталі; кошторисними нормативами для визначення кошторисної вартості будівництва та інформацією про нове технологічне і допоміжне обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чеканович, М. Г., С. М. Романенко та Я. П. Андрієвська. "СИСТЕМА ЗОВНІШНЬОГО ПІДСИЛЕННЯ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ЗГИНАльНИХ ЕЛЕМЕНТІВ І МОДЕЛЮВАННЯ ЇЇ РОБОТИ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 36 (24 листопада 2018): 428–35. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i36.295.

Full text
Abstract:
Підсилення залізобетонних елементів, таких як балки та плити широко застосовуються у будівельній практиці. В останні роки обсяги застосування підсилення високі, що обумовлено значним зростанням питомої ваги реконструкції в будівництві. Будівельні конструкції потребують підсилення, яке забезпечить достатню роботоздатність та надійність в умовах нормальної експлуатації. Приведені результати аналізу поведінки під навантаженням згинальних залізобетонних елементів підсилених саморегульованою затяжкою і звичайною балкою та розглянуто математичну модель розрахунку системи підсилення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ПІДЛИПНИЙ, Юрій, та Валерій ЧАЙКОВСЬКИЙ. "БУДІВНИЦТВО ТА ПРОЄКТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА: ПРОЦЕСНО-ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД". Development Service Industry Management, № 1 (28 березня 2024): 29–37. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-5(4).

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу можливостей застосування процесно-інноваційного підходу до проєктування та будівництва підприємств ресторанного господарства з використанням сучасних програмних засобів. Запропоновано організовувати проєктно-будівельні роботи з використанням процесного підходу, який ґрунтується на системному баченні об’єкта будівництва та забезпечує функціональну спрямованість проєктних і будівельних процесів. Доведено, що використання інноваційних технологій інформаційного моделювання будівель, САПР та АСУБ оптимізує процеси проєктування та будівництва за рахунок максимізації ефективності використання інформаційних потоків. З’ясовано, що використання сучасного програмного забезпечення дозволяє формувати візуалізовані концептуальні рішення. Показано, що аналітичне моделювання дозволяє інженерам взаємодіяти з віртуалізованими моделями для внесення концептуальних характеристик будівельного об’єкту. Запропоновано здійснювати концептуалізацію дизайну в середовищі ArchiCAD для врахування пропозицій щодо конструктивності, оптимізації витрат та вибору будівельних матеріалів. Виявлено, що об’ємно-планувальне вирішення повною мірою відповідає функціональному призначенню підприємства ресторанного господарства, а конструктивні рішення будівлі забезпечують технологічні та економічні вимоги щодо ефективної експлуатації проєктованого об’єкту. Подальші дослідження запропоновано здійснювати у напрямку розвитку автоматизованих інформаційних систем управління проєктно-конструкторськими розробками та напрацювання вітчизняного Банку інноваційних проєктних і будівельних рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Махота, Олена. "ІСТОРІОГРАФІЯ ВИВЧЕННЯ БУДІВЕЛЬНОЇ КЕРАМІКИ Х–XV СТ. КИЄВА ТА ЙОГО ОКОЛИЦЬ". Київськи збірники історії, археології, мистецтва та побуту, № IV (18 січня 2024): 27–36. http://dx.doi.org/10.55389/2786-5797.2023.01.03.

Full text
Abstract:
Розгляд історіографії вивчення будівельної кераміки Х–XV ст. є важливим та актуальним напрямком дослідження архітектури княжої доби. Науковий аналіз пам’яток давньоруського монументального зодчества складається з комплексного аналізу історичного, мистецтвознавчого та будівельно-технічного аспектів. Цей напрямок почав формуватися наприкінці ХІХ ст., коли дослідники стали зазначати важливість вивчення будівельних матеріалів у контексті організації будівельного виробництва, для розуміння процесів розвитку давньоруського зодчества. Почали виходити наукові праці, присвячені різним аспектам вивчення плінфи, брускової цегли, будівельних розчинів та голосникової кераміки. Наукові публікації присвячені різнім аспектам вивчення будівельної кераміки є предметом дослідження у даній роботі. На сьогодні кожний із цих видів будівельних матеріалів має різний ступінь вивченості, тому дана публікація стане першою комплексною роботою на цю тему. У дослідженні застосовані загальноісторичний та історико-порівняльний методи. Метою цієї праці є аналіз джерел та літератури з вивчення будівельної кераміки Х–XV ст. Києва та його околиць. У статті наведено короткий історичний огляд поширення візантійських будівельних технологій у місті та навколо нього, адже відомо, що до Х ст. архітектура міста була дерев'яною. Після прийняття християнства сюди було запрошено іноземних зодчих, котрі привезли із собою нову для Русі «кам’яну» технологію будівництва. Після зведення першого київського монументального храму – Десятинної церкви – столиця стала центром поширення нових будівельних матеріалів, методів будівництва та форм архітектури. Сьогодні відомо про понад 50 споруд Х–XV ст. зведених у місті та поза його межами. Більшість із них мала релігійне призначення (церкви, храми), проте існували і споруди світського (палаци, тереми) та військового (оборонні мури) призначення. При їх зведенні застосовували різні види будівельних матеріалів, серед яких значне місце посідала будівельна кераміка. Починаючи з 20-х рр. ХІХ ст., у час розквіту епохи просвітницького класицизму розвинувся інтерес до княжої архітектури. Це спонукало наукову спільноту до активних пошуків залишків споруд та обстеження існуючих пам’яток того часу. На початку ХХ ст. з’являються перші архітектурно-археологічні експедиції, які розробляють методику дослідження залишків давніх споруд; починається опис будівельних матеріалів. У 1930–1940-х рр. дослідники звертають увагу на вивчення закономірностей розвитку зодчества та аналіз будівельної техніки. У 1950–1960-х рр. виникла необхідність у реставрації і реконструкції пам’яток, що зазнали значних втрат та руйнувань під час Другої світової війни. Це сприяло виникненню потужних реставраційних шкіл. З’являється значний інтерес до вивчення будівельних матеріалів та технологічних аспектів їх виготовлення. 1960–1970-ті рр. – етап найбільшої кількості досліджень пам’яток великокняжої доби у Києві та на території Київської Русі, а, отже, й будівельних матеріалів цієї доби. Уперше було виявлено 33 об’єкти монументального зодчества. Опубліковано десятки статей та декілька узагальнюючих праць з історії монументальної архітектури Київської Русі, де висвітлюються особливості будівельних матеріалів, зокрема будівельної кераміки. Від 1980-х рр. і до сьогодні вчені продовжують дослідження та удосконалюють методи вивчення будівельної кераміки, яку використовували у монументальному будівництві Києва та його околиць Х–XV ст. Зміна підходів до дослідження монументальних пам’яток княжої доби простежується у працях про будівельну кераміку ХІХ–ХХІ ст. На початку ХХІ ст. будівельну кераміку Києва аналізували Г. Івакін, П. Толочко, В. Козюба, В. Івакін, О. Комар, Д. Йолшин, В. Гончар, О. Сиром’ятников, Г. Трофіменко, Я. Боровський, Т. Бобровський, С. Тараненко та ін. Новизною дослідження є узагальнення результатів вивчення проблем, пов’язаних із аналізом будівельної кераміки в археологічній літературі. Висновком роботи є з’ясування особливостей дослідження окремих видів будівельної кераміки в історіографії
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Veselivskyy, R. B., та D. V. Smolyak. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ВОГНЕЗАХИСНОЇ ЗДАТНОСТІ ВОГНЕЗАХИСНОГО ПОКРИТТЯ НА ОСНОВІ ПОЛІСИЛОКСАНУ ТА АЛЮМІНІЮ ОКСИДУ ДЛЯ СТАЛЕВИХ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ". Fire Safety 41 (29 грудня 2022): 31–37. http://dx.doi.org/10.32447/20786662.41.2022.04.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. Сьогодні металеві будівельні конструкції набули широкого використання у зведенні будівель і споруд різного призначення, у реконструкції, переоснащенні тощо. Застосування металевих будівельних конструкцій та елементів можливе тільки при відповідності їх технічному регламенту будівельних виробів, особливо в частині забезпечення необхідної нормованої межі вогнестійкості та класу вогнестійкості. На жаль попри значну перевагу у своїх міцнісних властивостях, металеві будівельні конструкції мають низьку межу вогнестійкості, що обмежує їх застосування у тих чи інших будівельних конструкціях відповідно до ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва». Тому, щоб використання металевих будівельних конструкцій було можливим, актуальним залишається їх вогнезахист.Метою роботи є визначення вогнезахисної здатності високотемпературного та вогнезахисного покриття на основі полісилоксану та оксидів алюмінію, титану, хрому для металевих будівельних конструкцій.Методи досліджень та основні результати. Для визначення вогнезахисної здатності композиції високотемпературного та вогнезахисного покриття використано методи регламентовані ДСТУ-Н-П Б В.1.1-29:2010 «Вогнезахисне обробляння будівельних конструкцій. Загальні вимоги та методи контролювання». Ці методи поширюються на випробування вогнезахисних засобів, що спучуються (збільшують свій об'єм під час тепловоговпливу). Зокрема використано метод визначення об'ємного коефіцієнта спучення та метод визначення лінійного коефіцієнта спучення.Проведено огляд досліджень та публікацій стосовно тенденцій захисту сталевих будівельних конструкцій реактивними вогнезахисними покриттям, їх застосування та основних складів. Виконано експериментальні дослідження, щодо визначення лінійного та об’ємного коефіцієнта спучення високотемпературного та вогнезахисного покриття за стандартизованим методом. Експериментально досліджено залежність товщини спучення вогнезахисного покриття від товщини нанесеного шару. Встановлено, що вказаний у стандарті діапазон товщини шару покриття не дозволяє визначити найбільш ефективну товщину покриття при проведенні досліджень з двома товщинами шару.Висновки. Ґрунтуючись на проведених експериментальних дослідженнях визначено показники вогнезахисної ефективності покриття, а саме: об'ємний коефіцієнт спучення покриття становить 10442,75 мм3/г, коефіцієнт умовнолінійного спучення – 1,717, лінійний коефіцієнт спучення покриття – 38. Визначено залежність товщини спучення вогнезахисного покриття від товщини нанесеного шару та встановлено, що найбільше спучення відбувається при товщині сухого покриття 0,6 мм, а зі збільшенням чи зменшенням товщини нанесення, показник спученнязменшується, цілісність покриття порушується а відповідно і коефіцієнт лінійного спучення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кирилаха, Світлана Вікторівна. "ІННОВАЦІЙНІ АДИТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА МАТЕРІАЛИ В БУДІВНИЦТВІ З ВИКОРИСТАННЯМ 3D-ДРУКУ ДЛЯ СТВОРЕННЯ БУДІВЕЛЬ". Airport Planning, Construction and Maintenance Journal, № 1 (23 квітня 2025): 55–66. https://doi.org/10.32782/apcmj.2025.1.7.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються найбільш поширені методи 3D-друку, що використовуються в сучасних технологіях адитивного будівництва. Зокрема, розглянуто три ключові методи: спосіб спікання (селективне лазерне спікання, SLS), метод лазерної стереолітографії (SLA) та спосіб пошарового екструдування (LOM). Кожен із цих методів має свої особливості та переваги в контексті будівельних процесів. Спосіб спікання дозволяє точно формувати об’єкти з різноманітних матеріалів, метод лазерної стереолітографії забезпечує високу точність і використовується для створення складних геометричних форм, а спосіб пошарового екструдування дозволяє ефективно працювати з великими об’ємами матеріалу. У статті також підкреслено важливість цих методів для вдосконалення будівельних технологій і досягнення більшої ефективності у процесі виготовлення конструкцій. У статті розглядаються інноваційні адитивні технології, що використовуються в будівництві, зокрема Contour Crafting, Concrete Printing і DShape. Описано принципи їх роботи, переваги застосування порівняно із традиційними методами будівництва, а також потенціал для створення складних архітектурних форм і зниження витрат на матеріали та час. Зокрема, технологія “Contour Crafting” дозволяє створювати великі будівельні елементи з мінімальними затратами, Concrete Printing дає змогу 3D-друкувати індивідуальні будівельні деталі, а DShape відкриває можливості для виготовлення складних конструкцій без використання ливарних форм. У статті підкреслено значення цих технологій у розвитку сучасного будівництва, їхню роль у підвищенні ефективності та зниженні витрат, а також їхній потенціал у створенні інноваційних будівельних рішень. Як матеріал досліджувався бетон, були виготовлені зразки – куби. Визначено фракційний склад компонентів. Бетонний розчин готували в бетонозмішувачі БСМ-500, з об’ємом барабана 500 л. Визначені фізико-механічні характеристики бетону за технологією 3D-друку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Будівельні роботи"

1

Мухадов, Х. "Основи стратегії розвитку будівельних підприємств". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/16212.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Табаркевич, Н., та О. Табаркевич. "Особливості роботи сталезалізобетонного перекриття великопролітних будівель". Thesis, Національний авіаційний університет, 2022. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/54783.

Full text
Abstract:
1. Сталезалізобетон. Continuance // Зб. наук. праць. - Полтава : ПолтНТУ, 2016. -358 с. 2. Стороженко Л. І. Розрахунок сталезалізобетонних таврових балок з армуванням вертикальними листами за деформаційною схемою / Л. І. Стороженко, А. В. Іванюк, В. М. Чередніков, О. В. Череднікова // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури.-Одеса:Зовнішрекламсервіс, 2012. -Вип. 47,частина 2. - С.342 - 348. 3. ДБН В.2.6-160:2010 Сталезалізобетонні конструкції<br>На сучасному етапі розвитку технологій розрахунку і проектування перекриттів, пріоритетним напрямком стає пошук нових, та удосконалення існуючих методів реалізації конструкцій. Інтенсивний зріст нових конструктивних та технологічних розробок відкриває безмежні можливості для проектування та зведення будівель з великими прольотами, що реалізовані одним із сучасних методів будівництва, однак, кожен із існуючих методів має значну кількість недоліків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковальчук, Володимир Іванович, та Volodymyr Kovalchuk. "Забезпечення надійності роботи системи електропостачання підприємства виготовлення будівельних матеріалів". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра електричної інженерії,Тернопіль, Україна, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33190.

Full text
Abstract:
Розраховані МСЗ і захист від перевантаження генераторів із застосуванням автоматичних вимикачів серії ВА07 виробництва компанії IEK. Для захисту трансформатора були розраховані МСЗ, СВ і захист від перевантаження із застосуванням мікропроцесорного пристрою Sepam Т-20. Для захисту живлячої кабельної лінії був розрахований МСЗ на пристрої Sepam S-20, також для кабельної лінії передбачили захист від замикань на землю. Для керування автоматичним введенням резерву прийняли до встановлення 2 незалежні блоки управління БУАВР.<br>У кваліфікаційній роботі магістра здійснено розробку заходів для забезпечення надійності роботи системи електропостачання підприємства виготовлення будівельних матеріалів. Виконано модернізацію електропостачання цього підприємства із застосуванням автономних джерел живлення, розрахунок цехових електричних навантажень, розрахунок і вибір внутрішньоцехових мереж, а також живлячих ліній, вибір комутаційно-захисної апаратури, вибір релейного захисту живлячих елементів, розрахунок контуру захисного заземлення та освітлення.<br>In the qualification work of the master, measures were developed to ensure the reliability of the power supply system of the building materials manufacturer. Modernization of power supply of this enterprise with the use of autonomous power supplies, calculation of shop electrical loads, calculation and selection of in-shop networks, as well as supply lines, selection of switching and protection equipment, selection of relay protection of supply elements, calculation of protective earthing circuit and lighting.<br>ЗМІСТ ВСТУП 6 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 9 1.1 Аналіз когенераційних установок 9 1.1.1 Когенераційні газові електростанції 9 1.1.2 Когенерація енергії 9 1.1.3 Когенераційні міні ТЕЦ 10 1.1.4 Газові і дизельні електростанції 11 1.3 Переваги застосування газопоршневої установки Сaterpillar 11 1.4 Досвід адаптації цифрових терміналів РЗА до українських умов 13 1.5 Коротка характеристика об’єкту проектування 13 1.6 Висновки до розділу 1 16 2 РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ 17 2.1 Розрахунок електричних навантажень підприємства 17 2.1.1 Розрахунок цеху, що детально розраховується 17 2.1.2 Розрахунок електричних навантажень по цехах 20 2.1.3 Розрахунок освітлювального навантаження 21 2.1.4 Розрахунок картограми електричних навантажень 22 2.2 Розподіл електроенергії 25 2.2.1 Побудова схеми електропостачання 25 2.2.2 Вибір генераторних установок 26 2.2.3 Вибір трансформатора 27 2.2.4 Вибір перерізу кабелів і шинопроводів 28 2.2.5 Перевірка електричної мережі на втрати напруги 30 2.2.6 Вибір комутаційно-захисних апаратів 32 2.3 Висновки до розділу 2 34 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 35 3.1 Вибір основного електрообладнання РП 0,4 кВ 35 3.1.1 Вибір вимикачів 35 3.1.2 Вибір жорстких шин 36 3.1.3 Вибір ізоляторів 37 3.1.4 Вибір трансформаторів струму 37 3.2 Розрахунок струмів короткого замикання 39 5 3.2.1 Розрахунок струму короткого замикання кола генератора 39 3.2.2 Розрахунок струму короткого замикання кола трансформатора 44 3.2.3 Перевірка вибраного обладнання по умові КЗ 47 3.3 Розрахунок зовнішнього електропостачання 48 3.3.1 Вибір КЛ 48 3.3.2 Вибір електроустаткування РП 10 кВ. 48 3.4 Розрахунок власних потреб 51 3.5 Вибір релейного захисту і автоматики 52 3.5.1 Розрахунок захисту генераторів 52 3.5.2 Розрахунок захисту трансформатора 54 3.5.3 Розрахунок захисту живлячої кабельної лінії 57 3.5.4 Розрахунок уставок АВР 61 3.6 Розрахунок штучного освітлення 62 3.6.1 Розрахунок внутрішнього освітлення 62 3.6.2 Розрахунок зовнішнього освітлення 64 3.7 Висновки до розділу 3 66 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 67 4.1 Забезпечення електробезпеки обслуговуючого персоналу 67 4.2 Розрахунок захисного заземлення 68 4.3 Порядок дії працівників підприємства під час виникнення пожежі 71 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 74 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 76
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Алексахін, Олександр Олексійович, Олександр Володимирович Бобловський, А. В. Скребець, Г. М. Мирук та А. В. Мацко. "Аналіз показників роботи мікрорайонної системи теплопостачання при утепленні будівель". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38264.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алексахін, Олександр Олексійович, О. В. Бобловський, Світлана Василівна Єна та Олена Петрівна Гордієнко. "Особливості роботи централізованих підігрівних установок гарячого водопостачання при утепленні будівель мікрорайону". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38514.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Вовк, М. О. "Інформаційна система ведення обліку робіт будівельної компанії". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75611.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена розробці інформаційної системи для автоматизації ведення обліку робіт у будівельній компанії. В роботі проведено порівняння уже існуючих систем документообліку для будівельних компаній. На основі цих порівнянь складено вимоги до майбутньої системи, а також за бажанням замовника додано необхідні йому функції. У роботі проаналізовано потреби компанії для кращого розуміння процесів і точнішого опису вимог до розробки, побудовано контекстну діаграму IDEF0 та діаграму декомпозиції. Результатом проведеної роботи є windows-додаток для ведення обліку робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ільїна, Ольга Андріївна. "Процеси управління якістю виробництва будівельних матеріалів". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/47190.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник роботи: ст. викладач - Семак Інна Вікторівна<br>У дипломній роботі проаналізовані основні теоретичні аспекти системи управління якості на підприємстві, які показали необхідність створення СМЯ на базі стандартів ІSО серії 9000 як інструменту вдосконалення діяльності підприємства. Розглянуто основні техніко-економічні показники діяльності підприємства, а також нормативну документацію ТОВ «АЕРОК». Проаналізовано стан управління якістю на виробництві. Наведені умови успішного впровадження СМЯ. Розроблено перелік необхідних кроків з їх описом та рекомендації для впровадження системи менеджменту якості на прикладі підприємства ТОВ «АЕРОК». Розроблений процес впровадження складається з наступних етапів: підготовка до створення СМЯ; проведення комплексного аналізу управління якістю послуг і розробка концептуальної моделі системи; розробка документації; впровадження. Наведено склад витрат на впровадження. Запропоновано, виконати впровадження СМЯ на сучасній інформаційній платформі з застосуванням програмного продукту, який призначено для впровадження системи менеджменту якості й підготовки підприємства до сертифікації на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2015. Результати дипломної роботи можуть бути використані при впровадженні системи менеджменту якості на підприємствах галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Марченко, О. В. "Веб-орієнтовна інформаційна система формування кошторису будівельних робіт". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81445.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено розробці веб-орієнтованої інформаційної системи формування кошторису будівельних робіт. В роботі проведено аналіз предметної області, а саме огляд застосування інформаційних технологій у будівництві та інформаційного забезпечення оформлення документації по будівництву. Також розглянуто програмні продукти для формування кошторису будівельних робіт. Була поставлена задача, визначені функціональні вимоги та проаналізовані й обрані засоби реалізації продукту. У роботі виконано проектування інформаційної системи, а саме виконано структурно-функціональне моделювання процесу формування кошторису будівельних робіт, моделювання варіантів використання розробки та проектування моделі бази даних. Описаний процес реалізації інформаційної систем. Результатом проведеної роботи є реалізована веб-орієнтована інформаційна система формування кошторису будівельник. Практичне значення роботи полягає у легкості та швидкості ведення процесу формування кошторисів, завдяки якому заощаджуються час та кошти як компанії так і клієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бескищенко, Д. І. "Гідравлічний прес для лабораторних робіт з дисципліни «Будівельне матеріалознавство» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія»". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23101.

Full text
Abstract:
Бескищенко, Д. І. Гідравлічний прес для лабораторних робіт з дисципліни «Будівельне матеріалознавство» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» : випускна кваліфікаційна робота : 131 «Прикладна механіка» / Д. І. Бескищенко ; керівник роботи С. М. Ющенко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра технологій зварювання та будівництва. – Чернігів, 2020. – 68 с.<br>У даній кваліфікаційній роботі спроєктовано та виготовлено гідравлічний ручний прес для проведення циклу лабораторних робіт з дисципліни "Будівельне матеріалознавство" за спеціальністю 192 "Будівництво та цивільна інженерія". Працездатність обладнання перевірена під час дослідження міцності цегли.<br>In this qualifying work sproyektovano and manufactured hydraulic manual press cycle for laboratory work on discipline "Construction Materials" specialty 192 "Building and civil engineering." The efficiency of the equipment was checked during the study of the strength of the brick.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Литвиненко, Олександра Станіславівна. "Вплив структури міської забудови на мікроклімат". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43574.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 21.01.2020 р. №008/од "Про перевірку кваліфікаційних робіт на академічний плагіат у 2019-2020 навчальному році". Керівник проекту: доцент кафедри екології, к.ф.-м.н., Гай Анжела Євгенівна<br>В дипломній роботі було розглянуто питання міської забудови та її вплив на мікроклімат, розглянуто додаткові чинники зміни клімату. Сформульовано висновки щодо наслідків міської забудови в Україні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Будівельні роботи"

1

Гайдук, Ольга. Технології утеплень фасадів будівель. Житомир: Полісся, 2022. https://doi.org/10.32835/978-617-8117-00-9/2021.

Full text
Abstract:
У пропонованому підручнику охарактеризовано будівельні конструкції, будівлі та споруди, наведено їхні теплотехнічні параметри, представлено матеріали, що використовують для утеплення фасадів будівель, висвітлено етапи підготовки та організацію виконання таких робіт. Подано технології монтажу систем утеплення фасадів будівель, їх декоративно-захисне опорядження та вимоги до теплоізоляції. Видання призначене для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, в яких здійснюється підготовка майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заславська, Світлана. Облицювальні роботи. ІПО НАПН України, 2024. https://doi.org/10.32835/978-617-8167-18-9/2024.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник базується на основі педагогічної технології первинного модульного навчання здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти за професією лицювальник-плиточник і складається з двох частин. Частина І «Облицювальні роботи. Матеріали для лицювальників». Частина ІІ «Облицювальні роботи. Сучасні технології для лицювальників-плиточників». Містить курс, який розроблено на основі інтегрування змісту навчального матеріалу з технології будівництва, будівельного креслення, матеріалознавства та професійно-практичного навчання. Головну увагу автори приділяли застосуванню екологічних технологій при виконанні облицювальних робіт у відповідності до вимог екологічних («зелених») технологій у будівництві. Посібник можна використовувати як за традиційною системою організації освітнього процесу, так і за модульною, а також при змішаному навчанні в режимі он-лайн. Призначений для здобувачів освіти, слухачів, викладачів, майстрів виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти, підприємств, установ, організацій, що здійснюють підготовку кваліфікованих кадрів будівельної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Іванюта, С. П., та Л. М. Якушенко. Європейський зелений курс і кліматична політика України. Національний інститут стратегічних досліджень, 2022. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2022.12.

Full text
Abstract:
Європейський зелений курс (European Green Deal, ЄЗК) є комплексом заходів, спрямованих на перетворення Європи на кліматично-нейтральний континент до 2050 р. Для цього передбачається скорочення на 55 % викидів парникових газів у ЄС до 2030 р. у порівнянні з рівнем 1990 р. Європейський зелений курс визначає політику ЄС на найближчі роки у таких сферах як клімат, енергетика, біорізноманіття, промислова політика, торгівля тощо. Україна поділяє цілі ЄС у кліматичній політиці. Однією з перших у Європі наша держава ратифікувала Паризьку кліматичну угоду (2016 р.). У серпні 2020 р. уряд України повідомив керівні органи ЄС про участь України у ЄЗК. Ключовою ціллю кліматичної політики держави визначено скорочення викидів парникових газів на 65 % до 2030 р., заплановано не пізніше 2060 р. досягти кліматичної нейтральності. Упровадження ЄЗК для України має широкі перспективи для ефективної роботи багатьох секторів економіки, включно з енергетикою, транспортом, енергоефективністю, ресурсоефективним будівництвом та реконструкцією будівель, енергоефективністю теплопостачання. З огляду на важливість ринку ЄС для українського експорту, запобігання створенню нових торговельних бар’єрів для українських товарів, зокрема у спосіб вуглецевого коригування імпорту, має стати одним з пріоритетів взаємодії України з ЄС у рамках реалізації ЄЗК.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Будівельні роботи"

1

Квасніцька, Ольга Олексіївна. "Розділ 14. Приватне будівельне право в Україні / Ольга Квасніцька". У Актуальні проблеми регулювання майнових і немайнових відносин в умовах гібридної війни через призму людино-центричної цивілістики : колективна монографія. Одеса : Фенікс ; Національний університет «Одеська юридична академія», 2025. https://doi.org/10.32837/11300.29670.

Full text
Abstract:
нтеграція українського містобудівного законодавства з європейським законодавством не може відбутися за рахунок тільки цифровізації правовідносин у будівництві (хоча це безумовно позитивна складова), реформування містобудівного законодавства потребує комплексного, внутрішньо структурованого підходу з врахуванням всього ланцюжку містобудівної діяльності: планування - забудова - технічні будівельні норми - гарантії - відповідальність. Досвід європейських країн у переході до циклічного будівництва свідчить про необхідно формувати законодавчу базу з врахуванням змін до житлового, екологічного, тендерного, безпеко- вого, містобудівного та цивільного законодавства через запроваджен¬ня: - повторного використання будівельних матеріалів, з стимулами та гарантіями для високоякісного повторного використання їх в нових будівельних проектах; - системи забезпечення якості об'єкта будівництва та контролю відповідності будівлі технічним регламентам, як під час проек¬тування, так і під час будівництва на будівельному майданчи¬ку; - механізму розширення відповідальності підрядника та зобов'я¬зання підрядника надавати замовнику інформацію про забезпе¬чення та гарантії якості об'єкта будівництва; - страхування підрядника від банкрутства, гарантій завершення роботи в разі банкрутства підрядника; - періодичної оцінки безпеки конструкцій об'єктів з середнім та значним класом наслідків; - класифікації правил за стадією будівництва існуючих будівель, нового будівництва, реконструкції, реновації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Bannikov, Dmytro. "Statics and dynamics of domestic steel-framed industrial buildings." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.1.

Full text
Abstract:
В монографії представлені результати досліджень, присвячених аналізу роботи сталевого каркасу вітчизняних промислових будівель. В якості об’єкту досліджень розглядаються будівлі виробничого типу, ІІ класу, І ступеня довговічності, не нижче ІІІ ступеня вогнестійкості, одноповерхові, з мостовими кранами, з каркасною конструктивною схемою, виконані зі сталевих профілів, неопалювальні, із суміщеним освітленням, безліхтарні. В якості методу досліджень використовувався метод скінчених елементів на базі вітчизняних проєктно-обчислювальних комплексів SCAD та Lira. Аналізувалась як статичні, так і динамічні характеристики сталевих каркасів на прикладі будівель, розташованих в м. Дніпро. Серед основних отриманих результатів слід відзначити: найбільш ефективним для каркасів подібних будівель є холодногнуті профілі; спектр парціальних частот основних конструктивних елементів знаходиться в діапазоні 0,3-23 Гц, що корелює зі спектром шкідливих для здоров’я людини частот, тому в практиці потрібні додаткові заходи з метою захисту людини від їх дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кононихін, Олександр, І. Г. Ільге, Т. В. Плугіна, and О. Г. Гурко. "ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ВИБОРУ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ МАШИН ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ЇХ РОБОЧИХ ОРГАНІВ." In IMPROVEMENT OF SCIENTIFIC APPROACHES TO THE DEVELOPMENT OF ENGINEERING. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.tech.3.2.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кононихін, Олександр, І. Г. Ільге, Т. В. Плугіна, and О. Г. Гурко. "ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА ВИБОРУ ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИХ МАШИН ТА ІНФОРМАЦІЙНОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧІ ПОЗИЦІОНУВАННЯ ЇХ РОБОЧИХ ОРГАНІВ." In IMPROVEMENT OF SCIENTIFIC APPROACHES TO THE DEVELOPMENT OF ENGINEERING. International Science Group, 2022. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2022.mono.tech.4.2.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Будівельні роботи"

1

Підлипний, Юрій. "СУЧАСНІ МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ". У Технології, інструменти та стратегії реалізації наукових досліджень. ТОВ УКРЛОГОС Груп, 2024. http://dx.doi.org/10.62731/mcnd-29.03.2024.001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савченко, Наталя, та Андрій Трет’як. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ БУДІВЕЛЬ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ МЕХАНІЧНИХ НАКОПИЧУВАЧІВ ЕНЕРГІЇ". У DIE WICHTIGSTEN VEKTOREN FÜR DIE ENTWICKLUNG DER WISSENSCHAFT IM JAHR 2020. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.01.2020.v1.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ГУТАРЕВИЧ, Юрій, Дмитро ТРІФОНОВ та Євгеній ШУБА. "ПОЛІПШЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ПОКАЗНИКІВ ТРАНСПОРТНОГО ДВИГУНА ПРИ РОБОТІ НА СПИРТОВМІСНОМУ БЕНЗИНІ". У Міжнародна конференція «Покращення конструктивних та експлуатаційних показників автомобілів і машин». National Transport University, 2022. http://dx.doi.org/10.33744/978-966-632-316-6-2022-1-06-10.

Full text
Abstract:
Транспорт став невід'ємною частиною сучасного життя і одним з ключових секторів з точки зору споживання енергії. Двигун внутрішнього згорання (ДВЗ), що працює на викопному паливі, є одним з найбільш ефективних і універсальних джерел механічної енергії, що застосовується в автомобілях, будівельних та сільськогосподарських машинах, стаціонарних енергетичних установках та ін. Нестабільність світових цін на викопне паливо, скорочення його запасів, проблеми з транспортуванням змушують шукати альтернативи традиційному паливу. Застосування альтернативних видів палив повинно знижувати екологічний збиток, що наноситься навколишньому середовищу, який пов'язаний з використанням викопних палив. Розвиток ринку альтернативних видів палива має знизити залежність від нафти та сприяти підвищенню безпеки енергопостачання України, сприяти економічному зростанню та скороченню викидів парникових газів на транспорті. Зниження впливу автомобільного транспорту на забруднення навколишнього середовища є одним з найважливіших пріоритетів державної політики в галузі автомобільного транспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ханін, Владислав. "РОЗРОБКА АВТОМАТИЗОВАНОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ СКЛАДАННЯ КОШТОРИСІВ НА ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ". У АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, chair Оксана Шибко. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/06.11.2020.v2.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!