Academic literature on the topic 'Бюджетні асигнування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Бюджетні асигнування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Бюджетні асигнування"

1

Яворський, І. І. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВИЗНАЧЕННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНИХ НОРМ БЮДЖЕТНОГО ПРАВА". Прикарпатський юридичний вісник, № 1(26) (28 листопада 2019): 192–95. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i1(26).37.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання визначення процесуальних норм на сучасному етапі та їх місце в системі бюджетного права. Розкрито та досліджено взаємозв’язок із матеріальними нормами. Досліджено питання сутності й особливостей процесуальних норм бюджетного права та виокремлено сучасні проблемні аспекти з визначенням подальших векторів вдосконалення вітчизняного законодавства у цій сфері. Проаналізовано специфіку процесуальних норм бюджетного законодавства зарубіжних країн і запропоновано можливі варіанти імплементації зарубіжних норм у вітчизняну фінансово-правову доктрину. Розглянуто доктринальні підходи щодо розуміння принципів бюджетного права, зміст і значення загально-правових і фінансово-правових принципів, а також ключові категорії бюджетного права – систему бюджетного права, бюджетну діяльність, бюджетні правовідносини. Досліджено сутність інституційних принципів бюджетного права і визначені напрями удосконалення бюджетного законодавства з метою забезпечення ефективності в законності бюджетної діяльності, бюджетного процесу і міжбюджетних відносин. Аргументовано позицію про те, що реалізація правових норм (у т. ч. і бюджетно-процесуальних) складається із засобів і способів правового та неправового характеру, які забезпечують втілення приписів норм права в життя. Доведено, що характеристика процесу реалізації бюджетно-процесуальних норм, його механізму зводиться до розгляду особливостей засобів і способів їх реалізації. Не правові засоби і способи реалізації норм традиційно підрозділяються на політичні, економічні та ідеологічні умови, які відіграють важливу роль у процесі реалізації бюджетно-процесуальних приписів. Розкрито, що окремими аспектами виконання бюджетів можна розглядати як процес поступової деталізації прийнятого закону чи іншого акта про бюджет аж до окремих платіжних документів конкретних бюджетоотримувачів (через зведені бюджетні розписи, повідомлення про бюджетні асигнування, кошторису доходів і витрат, ліміти бюджетних зобов’язань).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

І. Б. Медицький. "ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ КРИМІНАЛЬНОЇ ЮСТИЦІЇ В СУЧАСНИХ УМОВАХ: «СОБІВАРТІСТЬ» ДЛЯ ДЕРЖАВИ І СУСПІЛЬСТВА". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, № 90 (2020): 138–46. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.90.138-146.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання діяльності органів кримінальної юстиції в сучасних умовах, бюджетні асигнування на які підтримано віднести до непрямих (опосередкованих) наслідків злочинності. Виділені негативні моменти, супутні процесу державного фінансування органів кримінальної юстиції (необґрунтована диспропорція фінансового забезпечення підрозділів, невідповідність фінансування окремих органів кримінальної юстиції ефективності їх діяльності, порушення принципу економічної доцільності та помилки в пріоритетах). Здійснено комплексний аналіз порушень та зловживань із боку уповноважених суб’єктів правоохоронної діяльності. У статті розглянуто питання діяльності органів кримінальної юстиції в сучасних умовах, бюджетні асигнування на які підтримано віднести до непрямих (опосередкованих) наслідків злочинності. Виділені негативні моменти, супутні процесу державного фінансування органів кримінальної юстиції (необґрунтована диспропорція фінансового забезпечення підрозділів, невідповідність фінансування окремих органів кримінальної юстиції ефективності їх діяльності, порушення принципу економічної доцільності та помилки в пріоритетах). Здійснено комплексний аналіз порушень та зловживань із боку уповноважених суб’єктів правоохоронної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Топчій, В. В., та Г. М. Мамка. "Кримінально-правова характеристика бюджетних коштів як предмета кримінальних правопорушень". Ірпінський юридичний часопис, № 2(4) (5 квітня 2021): 154–59. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154.2(4).2020.154-159.

Full text
Abstract:
У цій статті зазначається, що предметом злочинного посягання у кримінальних провадженнях щодо нецільового використання бюджетних коштів є витрати бюджету у великих та особливо великих розмірах, що здебільшого представлені у формі видатків і витрачаються на цілі, які не відповідають бюджетним призначенням, установленим Законом «Про Державний бюджет України» або рішенням про місцевий бюджет, напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми у разі застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі або в порядку використання бюджетних коштів, бюджетним асигнуванням розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів. Вказується, що таке розуміння предмета злочинного посягання має вагоме значення для розслідування вказаної категорії протиправних діянь, оскільки уточнює, у якій формі він відображений та з якого моменту можуть учинятися бюджетні посягання у формі нецільового використання бюджетних коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хомутенко, В. П., та А. В. Хомутенко. "НЕЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ СУДОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ". Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична, № 37 (30 червня 2023): 31–40. https://doi.org/10.5281/zenodo.7847797.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано економічну важливість публічних закупівель та визначено правові й економічні засади їх здійснення. На підставі проведеного аналізу норм Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено відсутність бланкетних відсилок на норми Бюджетного кодексу України, а також відсутність обмежень щодо організації замовниками процедур закупівель до набрання чинності закону про Державний бюджет України (рішень про місцевий бюджет). Зауважено, що встановлені Державною аудиторською службою України бюджетні правопорушення за результатами здійснених контрольних заходів у сфері публічних закупівель нерідко стають підставою для призначення судової економічної експертизи в межах кримінальних проваджень. Підкреслено, що застосовані органами казначейської служби заходи можуть також стати предметом судового розгляду. Визначено змістовне наповнення та суб’єктів господарювання сфери публічних закупівель. Наведено та охарактеризовано нормативно-правові акти, якими керуються суб’єкти господарювання під час здійснення публічних закупівель. Проаналізовано зміст річного плану закупівель та Оголошення про закупівлю. Підкреслено, що невідповідність кодів економічної класифікації видатків на придбання предмету закупівлі, наведених у річному плані закупівлі замовника, бюджетним призначення, визначеним кошторисом, є однією з форми нецільового використання бюджетних коштів. Наведено приклад нецільового використання бюджетних коштів. Здійснено порівняльний аналіз класифікаторів визначення предмету закупівлі та кодів економічної класифікації видатків бюджету на придбання предмету закупівлі. Наголошено на тому, що під час проведення експертизи питання щодо економічної сутності предмету закупівлі та його відповідності КЕКВ експерт досліджує правильність визначення таких закупівель у річному плані замовника, в оголошенні про закупівлю, а також відповідність фактичних і касових витрат замовника по закупівлі взятим бюджетним зобов’язанням та відповідним бюджетним асигнуванням за відповідними кодами економічної класифікації видатків бюджету. Досліджено сутність поняття «очікувана вартість» та його взаємозв’язок з поняттям «ринкова вартість». Описано експертну практику та особливості проведення експертизи публічних закупівель. Запропоновано напрямки удосконалення експертизи публічних закупівель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гамулець, Максим Ігорович. "ДІЯЛЬНІСТЬ БЛАГОДІЙНИХ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія юридична), № 3 (28 липня 2023): 101–8. http://dx.doi.org/10.32782/2311-8040/2023-3-13.

Full text
Abstract:
У статті на підставі чинного законодавства у контексті комплексного системного аналізу розглянуто діяльність благодійних неприбуткових організацій в умовах цифрової економіки. Об’єкт дослідження є адміністративно-правові відносини, що виникають у процесі здійснення благодійними неприбутковими організаціями різних видів діяльності. Предмет дослідження – наукові праці українських і зарубіжних учених, законодавчі та інші нормативно-правові акти, які регулюють відносини, що виникають у процесі здійснення цими організаціями діяльності та практика їх застосування. Методологічна основа – система загальнонаукових і приватно-наукових методів пізнання: аналіз, синтез, аналогія, індукція та дедукція; історико-правовий; системно-структурний; порівняльно-правовий. Зазначено, що у галузях публічного права благодійні юридичні особи виділені у самостійну групу неприбуткових організацій, яким надано право отримувати бюджетну фінансову підтримку та матеріальну допомогу. Благодійні організації – це неприбуткові організації, які створюються для благодійної та соціальної підтримки населення, захисту прав і свобод громадян, в тому числі в умовах воєнного стану. Цифровізація дозволила частково перенести вчинення юридично-значних дій у віртуальне середовище, продемонструвавши формальність та спростивши на практиці здійснення фактичних дій суб’єктами правовідносин у сфер діяльності благодійних неприбуткових організацій. Цифровізація виступає суттєвим каталізатором для прискорення динаміки розвитку суспільних відносин у сфері благодійності. Визначено класифікацію джерел фінансування стосовно благодійних неприбуткових організацій, де у складі коштів виділяються: кошти без зазначення мети використання та цільові кошти, які поділяються на бюджетні асигнування, цільовий капітал, кошти на певні програми та проєкти, та кошти на провадження статутної діяльності благодійної організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Свірко, Світлана Володимирівна, Віта Валентинівна Довгалюк та Тетяна Михайлівна Тростенюк. "Методологічна модель бюджетного процесу Європейського Союзу". Економіка, управління та адміністрування, № 1(107) (12 квітня 2024): 70–84. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-1(107)-70-84.

Full text
Abstract:
Євроінтеграційні процеси в Україні набули фінальної активізації, що вимагає найскорішого вирішення всієї сукупності завдань, поставлених Європейським Союзом перед Україною. В контексті формування дієвої, вітчизняної системи управління державними фінансами, особливого значення набувають дослідження усіх складових публічних фінансів Європейського Союзу, зокрема бюджету останнього економіко-політичного союзу. На підставі опрацювання широкого спектра нормативних документів, що становлять бюджетне законодавство Європейського Союзу, виокремлено та розвинуто визначення «бюджетного процесу Європейського Союзу» (під яким пропонується розуміти закріплений та унормований консолідованими версіями Договорів про Європейський Союз та функціонування Європейського Союзу, фінансовими регламентами процес формування (прогнозування, планування, опрацювання, ухвалення), виконання (реалізація намічених бюджетних трансакцій в межах загального управління бюджетними асигнуваннями, їх облік, зокрема, фінансова та бюджетна звітність, контроль і аудит, оцінка, моніторинг) бюджетних показників Європейського Союзу, представлених у багаторічній фінансовій програмі та бюджеті ЄС), його місії (яка вбачається у забезпеченні безперебійного функціонування інституцій сектору загального державного управління задля подальшого економічного, соціального, політичного, науково-технічного, екологічного та інших видів суспільного розвитку ЄС), бюджетні принципи (загальні та спеціальні), функції, етапи, інструменти та методи, на підставі чого сформовано методологічну модель бюджетного процесу Європейського Союзу, що має чіткий системоутворюючий каркас та обґрунтовані змістовні позиції за кожним з методологічних кластерів). Кінцева реалізація та подальша імплементація у вітчизняну практику бюджетного процесу дозволить не тільки підвищити результативність бюджетного циклу Європейського Союзу, а отже, як наслідок, сприятиме більш якісному виконанню місії та функції останнього, а й забезпечить максимальне наближення вітчизняного процесу до європейських орієнтирів в умовах формування євроінтеграційних процесів в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Поплавський, Андрій. "СУЧАСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ТА ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ". Public management 15, № 5 (2018): 210–19. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2018-15-5-210-219.

Full text
Abstract:
Проаналізовано стан наукових напрацювань та міжнародних досліджень у сфері державного регулювання діяльності боротьби з коруп- цією та організованою злочинністю. Розглянуто основні детермінанти фе- номену корупції та чинники формування організованої злочинності з ураху- ванням сучасних досягнень у галузях філософії, соціології та права. Зробле- но спробу систематизувати основні ознаки регулювання діяльності боротьби з корупцією та організованою злочинністю, що відрізняються агрегуванням рейтингів корупційності, що пропонуються Індексом глобальної конкуренто- спроможності. Проаналізовано стан законодавчої бази, позитивну і негатив- ну динаміку впровадження проголошених у державі реформ та механізмів державного регулювання діяльності боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Акцентовано увагу на тому, що попри позитивні зрушення у регулюванні діяльності боротьби з корупцією та організованою злочинністю існує ряд проблем, які потребують контролю як з боку держави, так і громад- ськості. Розглянуто проблеми виконання Державної програми з реалізації антикорупційної стратегії, яка є надійним політичним документом, однак не має окремого бюджету, а разом з тим антикорупційні установи мають значні бюджетні асигнування, а підтримка донорів також допомагає реалізації.
 Проаналізовано стан і джерела зародження організованої злочинності в Україні. Спираючись на дані, оприлюднені у вітчизняних та міжнародних дослідженнях, присвячених діяльності по боротьбі з корупцією та організо- ваною злочинністю, встановлено, що важливим аспектом боротьби з орга- нізованою злочинністю є викорінення корупції. Тому боротьба з корупцією повинна бути всеохоплюючою.
 Розглянувши складові антикорупційної політики, дійдемо висновку, що найважливішим завданням для України зараз є забезпечення стабільності інституційної структури та посилення антикорупційних зусиль, які постій- но підриває правляча еліта, активізація інститутів громадськості, їх участь у міжнародних моніторингах та наглядовій місії за інститутами антикорупцій- ної політики в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тулянцева, В. "Відповідальність за правопорушення у сфері використання позабюджетних цільових фондів". Юридичний вісник, № 6 (17 лютого 2021): 207–11. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i6.2047.

Full text
Abstract:
У науковій статті зазначено, що побудова соціальної держави передбачає створення певних умов, в межах яких забезпечуються соціально-економічні права людини й громадянина. Метою здійсненого дослідження визначено здійснення характеристики відповідальності за правопорушення у сфері використання позабюджетних цільових фондів. Наголошено, що подальша розбудова української державності та утвердження України як соціальної держави безпосередньо пов'язується з реформуванням системи публічних фінансів країни загалом і системи позабюджетних цільових фондів зокрема. Підкреслено, що наявність фінансових ресурсів детермінує рівень ефективності реалізації моделі соціальної та економічно розвиненої держави. Встановлено, що нецільовим використанням бюджетних коштів є їх витрачання на цілі, що не відповідають: 1) бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет); 2) напрямам використання бюджетних коштів, визначеним у паспорті бюджетної програми або в порядку використання бюджетних коштів (включаючи порядок та умови надання субвен-цій); 3) бюджетним асигнуванням (розпису бюджету, кошторису, плану використання бюджетних коштів). Визначено, що саме за рахунок акумуляції коштів у власності держави й територіальних громад та формування публічних фондів можливе існування самої держави. Деталізації і відповідного нормативного закріплення потребує також перелік підстав для визнання певного діяння правопорушенням у сфері використання ресурсів зазначених фондів: приміром, визнання випадком нецільового використання коштів Пенсійного фонду України використання коштів на сплату інших видів соціальних виплат (наприклад, виплат на поховання) чи виплати пенсій у необгрунтовано підвищеному розмірі тощо. Удосконалення нормативно-правової бази в аспекті юридичної відповідальності позабюджетних цільових фондів сприятиме не тільки оптимізації цієї сфери, а й позитивно вплине на становлення України як соціальної держави, яка забезпечує гідні умови життя своїм громадянам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бурдик, О. Ю. "БЮДЖЕТУВАННЯ В УПРАВЛІННІ ФІНАНСОВИМИ РЕЗУЛЬТАТАМИ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 61 (22 грудня 2020): 107–11. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-16.

Full text
Abstract:
У статті описано основні принципи бюджетування, необхідні для управління фінансовими результатами автотранспортних підприємств, а також розкрито основні проблеми побудови бюджетів. Встановлено, що головною проблемою автотранспортних підприємств, які здійснюють міські пасажирські перевезення, є збиткова динаміка результатів їхньої діяльності. Врахування цієї тенденції під час побудови бюджетної системи є необхідним для виявлення причин утворення негативного фінансового результату діяльності та своєчасного вжиття заходів з усунення факторів, які його спричиняють. Також виявлено, що на автотранспортних підприємствах складають, як правило, лише фінансовий план, без застосування ефективної системи бюджетування. Надано характеристику структури фінансового плану та операційного бюджету автотранспортного підприємства. Розглянуто відмінності бюджетування та фінансового плану. Метою статті є розробка та надання рекомендацій з побудови сучасної системи бюджетування для покращення ефективного управління фінансовими ресурсами і показниками автотранспортного підприємства. Це зумовлено тим, що автотранспортні підприємства комунальної форми власності мають ряд особливостей, від яких залежить процес бюджетування, особливо в частині методики розрахунку витрат підприємства і тарифів за проїзд. Оскільки у комунальному підприємстві тариф на перевезення пасажирів залежить не лише від собівартості перевезень, але й від корегування його органами місцевого самоврядування, це призводить до встановлення тарифів, нижчих за фактичну собівартість перевезень. Виявлено залежність діяльності таких підприємств від кількості асигнувань, отриманих з місцевого бюджету згідно з кошторисними призначеннями, що унеможливлює формування реального тарифу з використанням системи бюджетування. Відповідно до здійснених досліджень зроблено висновок, що головним завданням створення бюджетів автотранспортного підприємства задля управління фінансовими результатами є формування бюджетів доходів та бюджетів витрат. Для кращої координації цих бюджетів необхідно створити центри відповідальності за даними напрямками для оцінки діяльності центрів доходів та центрів витрат, щоб краще можна було прогнозувати доходи та витрати автотранспортного підприємства. Важливого значення набула оцінка рентабельності маршрутів з метою перегляду транспортної сітки, проведення контролю та аналізу виконання бюджетів, прогнозування ризиків та виявлення шляхів їх запобігання, порівняння фактичних фінансових результатів із плановими. Все це дасть можливість розрахувати стратегію рентабельності перевезень як основного чинника формування позитивного фінансового результату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Роменська, К. М. "ЛІКВІДНІСТЬ БЮДЖЕТНИХ ПОТОКІВ, ЗОСЕРЕДЖЕНИХ НА ЄДИНОМУ КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ РАХУНКУ УКРАЇНИ". Підприємництво та інновації, № 24 (2 вересня 2022): 113–17. http://dx.doi.org/10.32782/2415-3583/24.19.

Full text
Abstract:
Функціонування фінансової системи України відбувається за складних умов відбудови країни внаслідок економічної кризи, спричиненої військовими діями на території країни та епідемією COVID-19. Розкрито особливості управління бюджетними потоками, зосередженими на єдиному казначейському рахунку України та показана необхідність забезпечення збалансованого руху фінансових потоків в бюджетному процесі. Проведено оцінку бюджетних потоків, консолідованих на єдиному казначейському рахунку, виявлено та окреслено можливі напрями удосконалення управління ліквідністю бюджетних потоків та забезпечення збалансованого руху фінансових потоків в бюджетному процесі України. Для більш ефективного управління бюджетними коштами необхідний постійний розвиток процесів та процедур управління операціями на єдиному казначейському рахунку, що полягає у впровадженні ефективного механізму управління ліквідністю. Це передбачає підвищення якості і точності прогнозування руху коштів та удосконалення інструментів управління ліквідністю. Управління ліквідністю бюджетних потоків, зосереджених на єдиному казначейському рахунку, забезпечить рівномірну активність розпорядників бюджетних коштів та збалансування використання бюджетних асигнувань протягом бюджетного року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Бюджетні асигнування"

1

Кравченко, Олена Володимирівна, Елена Владимировна Кравченко, and Olena Volodymyrivna Kravchenko. "Current approaches to accounting of budget institutions." Thesis, National Aviation University, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82429.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Камінська, І. В. "Фінансове планування у військовій частині". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14325.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кіссе, А. А. "Проблеми функціонування казначейської системи в сучасних умовах". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12729.

Full text
Abstract:
Предмет дослідження: дослідження є пошук шляхів вдосконалення та вирішення проблем казначейського обслуговування в сучасних умовах. В другому розділі проаналізовано сучасний стан обслуговування бюджетів державною казначейською службою України. У роботі розглядаються проблеми функціонування казначейської системи. Запропоновано шляхи вирішення проблем функціонування казначейської системи.<br>Diploma thesis deals with problems of the treasury system functions in modern conditions. The second section analyzes the current state of Budget Services by the State Treasury Service of Ukraine. The paper considers the problems of functions of the treasury system. Ways to solve the problems of the treasury system are suffested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сиромля, Ксенія Анатоліївна. "Планування та використання коштів бюджетної установи Запорізький національний університет". Магістерська робота, 2019. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2991.

Full text
Abstract:
Сиромля К. А. Планування та використання коштів бюджетної установи Запорізький національний університет : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник А. П.Кущик. Запоріжжя : ЗНУ, 2019. 116 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота викладена на 116 сторінках друкованого тексту, містить 18 таблиць, 22 рисунки, 7 додатків. Перелік посилань включає 60 джерел, з них 5 іноземною мовою. Предметом дослідження є процес фінансового планування діяльності бюджетних установ. Метою кваліфікаційної роботи є оцінка ефективності планування та використання коштів в бюджетній установі, розробка пропозицій, щодо удосконалення методики їх планування і використання. Завдання: вивчення теоретичних основ обліку та аналізу ефективного планування доходів та видатків бюджетними установами; аналіз надходжень до спеціального та загального фондів, кошторисного планування Запорізького національного університету (на основі програмно-цільового фінансування); узагальнення результатів дослідження й обґрунтування пропозицій і висновків щодо удосконалення наявної методики фінансового планування та оптимізації використання коштів Запорізького національного університету. Методи досліджень: індукції та дедукції, теоретичного узагальнення, порівняльного аналізу, абстрактно-логічного підходу та спостереження. Одержані результати та їх новизна: запропоновано відмовитись від кошторисного планування та фінансування бюджетних установ й перейти на нормативно-подушний метод планування видатків та фінансування, що дозволить підвищити якість, ефективність і результативність розпорядження асигнованими коштами в бюджетних організаціях й змусить їх орієнтуватись на підвищення якості наданих ними послуг. Надані рекомендації створюють основу для вирішення проблем ефективного планування та оптимізації видатків в досліджуваній установі.<br>EN : The work is presented on 116 pages of printed text, contains 18 tables, 22 figures, 7 annex. The list of referеnces includes 60 sources, 5 of them in foreign languages. The subject of the study is the process of financial planning of budgetary institutions. The purpose of qualification work is to evaluate the effectiveness of planning and use of funds in a budgetary institution, to develop proposals for improving the method of planning and use. Objectives are to study the theoretical basis of accounting and analysis of effective planning of revenues and expenditures by budgetary institutions; analysis of revenues to special and general funds, estimated planning of Zaporizhzhya National University (on the basis of program-targeted financing); generalization of the results of the research and substantiation of proposals and conclusions on the improvement of the existing methodology of financial planning and optimization of the use of funds of Zaporizhzhya National University. Methods of research – induction and deduction, theoretical generalization, comparative analysis, abstract-logical approach and observation. The results obtained and their novelty: it is proposed to abandon the budget planning and financing of budgetary institutions and to switch to the normative and per capita method of planning expenditures and financing, which will allow to improve the quality, efficiency and effectiveness of disbursement of appropriated funds in budgetary organizations and to make them oriented towards quality assurance services. Expenditures from the state budget are necessary for the existence of budget organizations, so a well-established financial mechanism is required for the proper functioning of these institutions. It is necessary to change the current situation in the public sector, ie to take state institutions to a new, qualitatively perfect level of functioning by improving their financial support. This can be achieved by finding new sources of funding for such institutions to ensure their smooth operation. In these circumstances, it is extremely important to attract and accumulate external sources of funding, such as charitable and sponsorship contributions, government subsidies, grants and more. One of the effective innovative technologies for finding and attracting additional sources of funding is the technology of «fundraising», which is widely used in the experience of foreign social organizations. New forms of financing need to be introduced and existing forms need to be improved. This will allow budget institutions and organizations to raise additional funds on their own and spend them on their own needs, which can be an incentive for development. It is also important to improve the quality of budget services (the introduction of competitive mechanisms for spending budget funds in the social sphere). The recommendations provided form the basis for addressing the issues of effective planning and cost optimization in the institution under study.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Голуб, Аліна Василівна, та Alina Holub. "Специфіка обліку, аналізу та контролю складових частин загального та спеціального фондів бюджетних установ (на прикладі Гусятинського коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя)". Master's thesis, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33316.

Full text
Abstract:
Робота містить дослідження теоретичних, методичних та організаційних питань обліку формування та використання складових частин загального та спеціального фондів бюджетних установ, їх аналізу та контролю, розроблення рекомендацій з їх удосконалення. Розкрито сутність та складові загального та спеціального фондів бюджетної установи. Здійснено організаційно-економічну характеристику Гусятинського коледжу. Визначено методично-організаційні підходи обліку складових частин загального та спеціального фондів. Обґрунтовано пропозиції з удосконалення обліку надходжень до загального фонду та спеціального фонду. Розкрито методику контролю складових частин загального та спеціального фондів бюджетної установи. Здійснено аналіз складових частин загального та спеціального фондів бюджетної установи з використанням коефіцієнтного аналізу. Розкрито підходи до організації охорони праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях у коледжі.<br>The work contains research of theoretical, methodical and organizational issues of accounting for the formation and use of components of the general and special funds of budgetary institutions, their analysis and control, development of recommendations for their improvement. The essence and components of the general and special funds of the budgetary institution are revealed. The organizational and economic characteristics of Husiatyn College are carried out. Methodological and organizational approaches to accounting for the components of general and special funds are determined. Proposals for improving the accounting of revenues to the general fund and the special fund are substantiated. The method of control of the components of the general and special funds of the budgetary institution is revealed. The analysis of components of the general and special funds of the budgetary institution with the use of coefficient analysis is carried out. Approaches to the organization of labor protection and safety in emergency situations in the college are revealed.<br>ВСТУП ...3 РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ТА СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДІВ БЮДЖЕТНОЇ УСТАНОВИ ...6 1.1. Сутність та складові загального та спеціального фондів бюджетної установи ...6 1.2. Організаційно-економічна характеристика Гусятинського коледжу . 16 Висновки до розділу 1 ...22 РОЗДІЛ 2. МЕТОДИЧНО-ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПІДХОДИ ОБЛІКУ ТА КОНТРОЛЮ СКЛАДОВИХ ЧАСТИН ЗАГАЛЬНОГО ТА СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДІВ ГУСЯТИНСЬКОГО КОЛЕДЖУ ТНТУ ім. І. ПУЛЮЯ ...24 2.1. Порядок обліку складових частин загального фонду Гусятинського коледжу ...24 2.2. Облік надходження та використання коштів спеціального фонду бюджетної установи ...33 2.3. Методика контролю складових частин загального та спеціального фондів бюджетної установи ...39 Висновки до розділу 2 ...44 РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗУВАННЯ ОСНОВНИХ СКЛАДОВИХ ЧАСТИН ЗАГАЛЬНОГО ТА СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДІВ ГУСЯТИНСЬКОГО КОЛЕДЖУ ТНТУ ім. І. ПУЛЮЯ ...46 3.1. Аналізування надходження та використання коштів загального фонду ...46 3.2. Аналізування надходження та використання коштів спеціального фонду ...52 3.3. Параметричний аналіз видатків Гусятинського коледжу ...58 Висновки до розділу 3 ...63 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ...65 4.1. Охорона праці в Гусятинському коледжі ...65 4.2. Забезпечення фінансування робіт із запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків ...67 Висновки до розділу 4 ...69 ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ...70 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ...75 ДОДАТКИ ...81
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography