Academic literature on the topic 'Бюджетоутворюючі податки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Бюджетоутворюючі податки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Бюджетоутворюючі податки"

1

Ізмайлов, Я. О., and І. Г. Єгорова. "ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ У КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 6 (January 12, 2021): 67–76. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.6.2020.67-76.

Full text
Abstract:
Розкрито зміст податку на додану вартість й особливості його застосування в Україні та країнах Європейського Союзу. Доведено, що податок на додану вартість є найбільш бюджетоутворюючим податком у країнах Європейського Союзу та Україні, а операції з ним здійснюють різні суб’єкти податкових відносин, кінцеві мотиви яких значно різняться та інколи є антагоністичними. Визначено позитивні і негативні сторони застосування податку на додану вартість і подано позиції сторін у науковій дискусії щодо можливостей його подальшого удосконалення або кардинальної заміни іншими податками. Обґрунтовано, що скасування чи заміна податку на додану вартість призведе до великих втрат дохідної частини державного бюджету України, який унаслідок кризових явищ та військово-політичної нестабільності недоотримує запланованих обсягів надходжень. Розглянуто проблеми, переваги і недоліки цього податку в Україні та запропоновано напрями їх вирішення. Доведено, що назріла потреба в удосконаленні системи адміністрування ПДВ і в перспективі потрібно переосмислити підходи щодо усунення неправомірного його відшкодування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Lyseiuk, A., and A. Polovko. "LEGAL IMPLEMENTATION OF EXPERT INVESTIGATION OF THE ENTERPRISE INCOME TAX BASIS." Юридичний вісник, no. 3 (September 9, 2021): 141–47. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.2196.

Full text
Abstract:
Лисеюк А. М., Половко А. Є.ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКС-ПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ БАЗИОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКУ НАПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВМета статті – розглянутикласичний податок на прибуток146ЮРИДИЧНИЙ ВІСНИК, 2021/3підприємств в українських реаліях ічи є він справедливим, в тому числіз огляду на розподіл податковогонавантаження, рівень надходженьдо державного бюджету тачисленні проблеми, пов’язані зйого адмініструванням, а такожрозглянути перспективи цьогоподатку в умовах економічногопадіння та збитковостіпідприємств в Україні, здійсненнясудової експертизи щододослідження бази оподаткуванняподатку на прибуток підприємств,метою якого є уникненнявиведення грошових коштів утінь та подальших маніпуляційдля уникнення сплати податківпідприємствами.Наявна в Україні модельоподаткування прибуткувідповідає моделям більшості країнЄвропейського Союзу, механізмадміністрування залишаєтьсянедосконалим, податковенавантаження зміщене на невеликукількість платників податків,про що можна зробити висновки.Навантаження, що припадаєна законослухняного платникаподатків, є несправедливим тастворює додаткові перепони упідприємницькій діяльності.Попри тенденцію до зниженняфіскальної ролі податку на прибутокпідприємств в Україні, він досізалишається бюджетоутворюючим,поступаючись надходженнями лишеподатку на прибуток та податкуна доходи фізичних осіб.Виявлено, що номінальнезростання надходжень податкузумовлене детінізацією відносин,тобто розкриттям схем-махінаційшляхом залучення експертів, щодосліджують базу оподаткуванняпідприємств та сприяютьрозслідуванню противоправнихдіянь, які настають унаслідокздійснення дій – засновниківта інших осіб-представників,що належать до підприємства,котре займається відмивання чиіншим протиправним діянням, щозавдає державі збитків шляхомпротиправних дій та маніпуляційіз готівковими коштами такоштами, що перебувають набанкових рахунках.Встановлено, що суттєвихструктурних змін у надходженняхцього податку не спостерігається,хоча наявна тенденція до зростаннячастки приватних підприємствта підприємств державної йкомунальної форм власності. Прицьому майже чверть надходженьцього податку забезпечилилише сім найбільших платниківподатків, серед яких є державніпідприємства, що вказує на потребув аналізі усієї підприємницькоїсфери та залучення особливоїуваги до добросовісного виконаннясвоїх обов’язків у частині сплатиподатків підприємцями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Федосова, В. Е. "Трансформація бюджетоутворюючої функції податку на доходи фізичних осіб в умовах децентралізації." Економіка і регіон, no. 2 (57) (2016): 117–28.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сторонянська, І., and Л. Беновська. "ФІНАНСОВІ ТА ІНВЕСТИЦІЙНІ ДЕТЕРМІНАНТИ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ." Financial and credit activity problems of theory and practice 4, no. 39 (September 10, 2021): 521–32. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241439.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою дослідження є оцінка фінансових та інвестиційних детермінант розвитку українських регіонів в умовах економічної нестабільності, зумовленої пандемією COVID-19. Проаналізовано вплив рестриктивних і стимулювальних інструментів державної політики на національному і регіональному рівнях на сучасний стан регіональних економічних систем, зокрема в контексті таких складових, як стабільність цін, залучення інвестицій, поліпшення ділового клімату, кредитування, капіталовкладення, прозорість адміністрування бюджетоутворюючих податків і стабільність державних фінансів. Цісекторинайбільшчутливі до заходівдержавноїполітики, особливо в умовах суспільної турбулентності. Аналіз фінансових детермінант регіонального розвитку в умовах короновірусної кризи сприяв окресленню таких негативних тенденцій: значне падіння інвестицій в економіку регіонів і зниження частки нових інвестиційних проєктів є найбільш негативними наслідками, які суттєво вплинуть на темпи економічного зростання в наступні періоди; погіршення ділового клімату, падіння обсягів позик, що надаються суб’єктам господарювання, і зростання частки короткострокових позик вплинули на нові інвестиційні рішення; невиконання запланованих показників податкових доходів місцевих бюджетів (ПДФО, місцеві податки), вплинуло на обсяги доходів місцевих бюджетів, включаючи інвестиційні; зменшення трансфертів до місцевих бюджетів від державного вплинуло на фінансування програм регіонального розвитку; відплив іноземного капіталу, який відбувся не лише через погіршення ділового клімату в країні, а й унаслідок впливу психолого-емоційних факторів поведінки інвесторів в умовах невизначеності. Економічні, фіскальні та соціальні наслідки COVID-19 територіально диференційовані. Різніризики пандемії багато в чому зумовлені економічними та просторовими особливостями регіонального розвитку. Водночас паніка, спричинена поширенням COVID-19, що призвела до ухвалення низки нераціональних рішень фінансово-економічними суб’єктами на різних рівнях управління, є важливою причиною загострення визначених проблем. Значне зменшення інвестицій в економіку регіонів і падіння частки нових інвестиційних проєктів є найбільш негативними наслідками, які суттєво вплинуть на темпи економічного зростання в наступні періоди. Ключові слова: регіональний розвиток, економічна невизначеність, COVID-19, фінанси, інвестиції, детермінанти. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 3; бібл.: 15.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Бюджетоутворюючі податки"

1

Ляшенко, К. А. "Податок на додану вартість як бюджетоутворюючий податок України." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12732.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти податку на додану вартість, історичні передумови впровадження податку на додану вартість та механізм справляння податку на додану вартість в Україні. Проаналізовано фіскальну роль податку на додану вартість в Україні, проведено моніторинг надходжень податку на додану вартість в Україні, його бюджетного відшкодування та здійснено оцінку фіскальної ефективності. Запропоновано пріоритетні напрями вдосконалення механізму справляння податку на додану вартість в Україні.
The paper considers the theoretical aspects of value added tax, the historical preconditions for the introduction of value added tax and the mechanism of collection of value added tax in Ukraine. The fiscal role of value added tax in Ukraine was analyzed, the value added tax revenues in Ukraine, its budget reimbursement were monitored and the fiscal efficiency was assessed. The priority directions of improvement of the mechanism of collection of the value added tax in Ukraine are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хачатурова, Х. А. "Податки на споживання в Україні." Thesis, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/4210.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто основні теоретичні засади системи оподаткування податків на споживання. Проведено моніторинг фіскальної ефективності системи оподаткування податків на споживання в Україні, та оцінку ефективності податкового регулювання процесів споживання. Досліджено світовий досвід оподаткування процесів споживання та можливості його адаптації в українську практику, запропоновано пріоритетні шляхи удосконалення системи оподаткування податків на споживання. За допомогою методів економіко-математичного моделювання здійснено прогнозування податкових надходжень від податків на споживання до Зведеного бюджету України.
В работе рассмотрены основные теоретические основы системы налогообложения налогов на потребление. Проведен мониторинг фискальной эффективности системы налогообложения налогов на потребление в Украине, и оценку эффективности налогового регулирования процессов потребления. Исследованы мировой опыт налогообложения процессов потребления и возможности его адаптации в украинскую практику, предложено приоритетные пути усовершенствования системы налогообложения налогов на потребление. С помощью методов экономико-математического моделирования осуществлено прогнозирование налоговых поступлений от налогов на потребление в Сводный бюджет Украины.
The paper describes the main theoretical foundations of the system of taxation of consumption taxes. Monitoring of fiscal efficiency of the taxation system of consumption taxes in Ukraine and evaluate the effectiveness of tax regulation of the processes of consumption. Studied international experience of taxation processes of consumption and its adaptability to the Ukrainian practice suggested ways to improve the priority system of taxation of consumption taxes. With the use of economic and mathematical modeling carried forecasting tax revenue from consumption taxes in the consolidated budget of Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography