Academic literature on the topic 'Біг на середні дистанції'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Біг на середні дистанції.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Біг на середні дистанції"

1

Roda, Olga, Svitlana Kalytka, and Ninel Matskevych. "Побудова базових мезоциклів бігунів на середні дистанції." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 4(44) (December 29, 2018): 55–63. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-04-55-63.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Питання вдосконалення тренувального процесу спортсменів важливе на різних етапах підготовки. Тому дедалі більшого значення набуває оптимальна побудова тренувального процесу спортсменів з урахуванням їх функціонального стану. Мета статті – обґрунтувати структуру й зміст базових мезоциклів чоловіків, які спеціалізуються з бігу на 800 та 1500 м, на основі вивчення їхніх функціональних можливостей і спеціальної працездатності. Методи. Для досягнення поставленої мети застосовували такі методи, як спостереження, педагогічний експеримент, медико-біологічні методи (визначення частоти серцевих скорочень (ЧСС) і лактату крові) та методи математичної статистики. В обстеженні взяли участь 10 чоловіків-добровольців, які спеціалізуються в бігу на середні дистанції, віком 17–24 роки, які мали кваліфікацію І та ІІ розрядів і кандидата в майстри спорту. Результати. Виявлено, що в спортсменів, які спеціалізуються з бігу на 800 та 1500 м, найвищі результати пробігання тесту з повторними навантаженнями 4х400 м у третьому мікроциклі базового мезоциклу, що супроводжується оптимальним функціональним станом серцево-судинної системи та енергозабезпеченням тренувальної роботи. У четвертому мікроциклі виявлено зниження результатів тесту й напруження адаптаційних механізмів організму спортсменів до виконаного тренувального навантаження, що свідчить про настання втоми. Висновки. Результати взаємозв’язку рівня прояву функціональних можливостей спортсменів та ефективності виконання специфічних навантажень протягом базового мезоциклу стали методологічною основою розробки програм їх спортивної підготовки. Відповідно до позитивної адаптації до тренувальних навантажень у чоловіків побудова мезоциклу залишається традиційною: три ударні мікроцикли та відновлювальний. Упровадження запропонованих програм базових мезоциклів у тренувальний процес спортсменів значно покращило функціональні можливості, спеціальну працездатність і результати змагань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Braslavskiaya, Nataliya Vladimirovna, and Igor Aleksandrovich Braslavskij. "ШВИДКІСНО-СИЛОВА ПІДГОТОВКА БІГУНІВ НА СЕРЕДНІ І ДОВГІ ДИСТАНЦІЇ." Научный взгляд в будущее, no. 05-03 (October 12, 2017): 52–55. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-05-03-009.

Full text
Abstract:
На сьогодні досягнення високих спортивних результатів з бігу на середні і довгі дистанції передбачає оптимальне використання всіх засобів і методів тренування. Робота присвячена вивченню впливу оптимального обсягу швидкісно-силових вправ на аеробну та ана
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Рода, О. Б., С. В. Калитка, and І. М. Войтович. "Порівняльна характеристика функціональних можливостей та фізичної працездатності чоловіків і жінок, які спеціалізуються в бігу на середні дистанції." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 2 (November 30, 2018): 15–22. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2018.2.15-22.

Full text
Abstract:
Мета. Вивчити динаміку функціональних можливостей та фізичної працездатності кваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються у легкоатлетичному бігу на середні дистанції. Методи. Анкетування, педагогічний експеримент, медико-біологічні та методи математичної статистики. В обстеженні взяли участь 13 жінок та 10 чоловіків, які спеціалізуються в бігу на середні дистанції, віком 17–24 роки, які мали кваліфікацію I та II розрядів і кандидата в майстри спорту. Результати. Установлено, що функціональний стан і фізична працездатність упродовж мезоциклу у жінок залежать від зміни гормонального статусу протягом менструального циклу; у чоловіків – поступово зростають до настання втоми. Найвищі показники фізичної працездатності та функціонального стану у спортсменок було зафіксовано в постменструальну (р < 0,05) та постовуляторну фази (р < 0,05); вони значно знижуються в овуляторну (p < 0,05), передменструальну та менструальну фази (p < 0,05). Показники фізичної працездатності та функціонального стану у чоловіків-спортсменів I розряду та КМС зростали у першому, другому, найвищими були у третьому, знизилися в четвертому і найменшими були у п’ятому мікроциклах (p < 0,05); у спортсменів II розряду найменший рівень відзначали в першому, зростання – у другому, третьому і четвертому мікроциклах та найбільший – у п’ятому. Висновки. Результати взаємозв’язку рівня прояву функціональних можливостей спортсменів і ефективності виконання специфічних навантажень мезоциклу стали методологічною основою розробки програм їх спортивної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Калитка, С. В., О. В. Рода, and В. Є. Лавринюк. "Оcобливості змін варіабельності серцевого ритму у кваліфікованих спортсменок при адаптації до тренувальних навантажень з бігу на середні дистанції." Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, no. 1 (April 26, 2016): 69–76. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2016.1.69-76.

Full text
Abstract:
Цель. Изучение динамики показателей вариабельности сердечного ритма у спортсменок на протяжении менструального цикла. Методы. В обследовании приняли участие 13 женщин (КМС, I и II разряда) в возрасте 17–24 лет, специализирующихся в беге на средние дистанции. Результаты. Представлены сведения о динамике функциональных возможностей сердечно-сосудистой системы спортсменок в течение менструального цикла. При анализе вариабельности сердечного ритма выявлено высокие показатели индекса напряжения по Баевскому в предменструальную фазу, снижение этого показателя в менструальную, постменструальную и овуляторную фазы и достоверно ниже – в постовуляторную (р < 0,05) фазу менструального цикла. Это указывает на снижение степени напряженности регуляторных систем и повышение функциональных возможностей сердечно-сосудистой системы спортсменок в эти фазы, по сравнению с предменструальной. Выводы. Результаты взаимосвязи уровня проявления функциональных возможностей спортсменок и эффективности выполнения специфических нагрузок мезоцикла стали методологической основой разработки программ их тренировочной и соревновательной деятельности в микроциклах и мезоциклах спортивной подготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Piontkovskyi, Dmytro, Bohdan Mytskan, and Tetiana Mytskan. "РОЗВИТОК ШВИДКІСНИХ І КООРДИНАЦІЙНИХ ЗДІБНОСТЕЙ СПОРТСМЕНІВ З ВЕЛОСИПЕДНОГО СПОРТУ ВМХ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ." Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, no. 34 (February 5, 2020): 111–24. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.34.111-124.

Full text
Abstract:
Мета. Розробити та експериментально перевірити ефективність програми розвитку швидкісних і координаційних здібностей спортсменів велосипедного спорту ВМХ на етапі початкової підготовки. Методи. У ході дослідження було проведено педагогічний експеримент, який тривав протягом 3 років. На різних етапах експерименту прийняло участь 72 юних велосипедисти ВМХ, 36 з яких увійшли до контрольних груп (по 12 учасників у кожній), а 36 – до основних. Оцінка рівня розвитку швидкісних здібностей та абсолютних координаційних здібностей здійснювалася за допомогою рухових тестів (біг 30 м, човни- ковий біг 3х10 м). Збереження вертикальної стійкості тіла визначали за допомогою тесту Є.Я. Бондаревського. З метою акцентованого розвитку координаційних здібностей було застосовано комплекси неспецифічних для велоспорту ВМХ вправ, а саме стрибки на батуті. Мотиваційна складова велосипедистів-початківців ВМХ визначалася з використанням методик діагностики особистості на мотивацію до досягнення успіху та уникнення невдач за Т. Елерсом. Психологічний компонент програми двокомпонентного психофізичного впливу, базувався на використанні вербальних засобів психологічної підготовки спортсменів, використання методів психологічної мотивації до виконання неспецифічних вправ. Ре-зультати. Доведено, що показники розвитку досліджуваних фізичних здібностей учасників основних груп наприкінці річних макроциклів тренування під впливом реалізації авторської програми вірогідно зросли у порівнянні з аналогічними показниками контрольних груп. Водночас зріс рівень вертикальної стійкості тіла велосипедистів-початківців ВМХ основних груп і на останньому етапі дослідження перевищував нормативи середнього рівня, установлених для європейської популяції у віковій когорті 10-річних спортсменів. При цьому, виявлено статистично значущу різницю між середньо груповими результатами проходження змагальної дистанції 380 м учасниками основної та контрольної груп на користь юних спортсменів основних груп в усіх трьох річних макроциклах тренування. Висновок. Застосування в групах початкової підготовки спортсменів-велосипедистів BMX двокомпонентного психофізичного впливу на розвиток спеціальних фізичних якостей забезпечує інтенсивне удосконалення як швидкісних і координаційних здібностей, так і вертикальної стійкості, а також покращення результатів змагальної діяльності.Ключові слова: спортсмени-велосипедисти ВМХ, етап початкової підготовки, швидкісні і координаційні здібності, програм двокомпонентного психофізичного впливу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Павленко, Віктор, Владислав Рожков, and Єлена Павленко. "ПІДВИЩЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БІГУНІВ-БАР’ЄРИСТІВ НА КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ." Слобожанський науково-спортивний вісник 4, no. 78 (June 26, 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-4.002.

Full text
Abstract:
Мета: визначити розвиток загальної підготовленості юних спортсменів віком 12–13 років, які займаються спринтерським бар’єрним бігом. Матеріал і методи: у дослідженнях взяли участь 30 легкоатлетів (14 дівчат та 16 хлопців) віком 12-13 років, які займаються у дитячо-юнацьких спортивних школах Харківської області. У процесі педагогічного експерименту використовувалися такі методи: аналіз науково-методичної літератури, педагогічне тестування; спеціальні педагогічні спостереження за навчально-тренувальною діяльністю юних бігунів, які спеціалізуються у бар’єрному бігу на короткі дистанції, педагогічний експеримент, математична статистика. Результати: за результатами тестування фізичної підготовленості бар’єристів на короткі дистанції було виявлено, що середньостатистичні значення показників фізичної підготовленості у дівчат та хлопців відповідають нормативам навчально-тренувальної групи попередньої базової підготовки. Експериментальна група працювала за цією програмою і в тренувальні заняття включали вправи швидкісного та швидкісно-силового характеру. Темпи приросту показників спеціальної фізичної підготовленості у дівчат та юнаків відображено у таблицях 2 і 3, аналіз яких дозволяє виявити за час проведення експерименту позитивні зміни показників фізичної підготовленості бар’єристів на короткі дистанції. Висновки: проаналізовані та узагальнені дані науково-методичної літератури щодо фізичної підготовки бігунів-бар’єристів на короткі дистанції. Визначено та оцінено рівень загальної фізичної підготовленості юних спортсменів віком 12–13 років, які займаються бар’єрним бігом на короткі дистанції. Експериментально підтверджено вплив засобів швидкісно-силової спрямованості на спеціальну фізичну підготовленість бігунів-бар’єристів на короткі дистанції. Ключові слова фізична підготовка, бар’єрний біг, спеціальна фізична підготовленість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павлось, О. О., А. І. Хохла, and Р. М. Павлось. "МОДЕЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ БІГУНІВ НА СЕРЕДНІ ДИСТАНЦІЇ." Visnyk of Zaporizhzhya National University. Physical education and Sports, no. 1 (2020): 123–30. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2020-1-17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Romanuk, Victor, Victoria Petrovich, Vadim Smoluk, and Igor Bychuk. "Програма спеціальної фізичної підготовки арбітрів у футболі." Physical education, sports and health culture in modern society, no. 2(42) (July 26, 2018): 143–48. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-143-148.

Full text
Abstract:
Актуальність. Рівень спеціальної фізичної підготовленості арбітра напряму впливає на кількість і якість помилкових рішень. Тому розроблення й упровадження в процес підготовки арбітрів ефективних тренувальних програм є актуальним. Мета роботи – обґрунтувати ефективність експериментальної програми спеціальної фізичної підготовки арбітрів у футболі. Методи дослідження. Реакцію організму на тренувальне навантаження вивчали за допомогою годинника-пульсометра Polar M200. Середній вік обстежуваних – 30 років. Програму апробовано на 10 арбітрах. Перший етап досліджень передбачав планування, на другому здійснено теоретичну розробку експериментальної програми. Завданням третього етапу було апробувати програму на практиці. На четвертому етапі вивчали її ефективність. Результати роботи. Експериментальна програма складається з одного тренувального мезоциклу, який містить утягувальний, базовий та контрольно-підготовчий мікроцикли. Вони складаються з тренувальних занять, які залежно від дії на організм мають сім напрямів: рівномірне тренування; рівномірне тренування +; рівномірне й базове; рівномірне та темпове; базове тривале; темпове+; темпове й максимальне тренування. Висновки. Апробація експериментальної програми підтвердила її ефективність. Виявлено збільшення темпу долання десятикілометрової дистанції при однаковій середній частоті серцевих скорочень, яке супроводжувалося тенденцією до зменшення енергозатрат. Аналіз індексу бігу засвідчив позитивну динаміку змін спеціальної фізичної підготовки в умовах експериментальної програми в групі досліджуваних загалом і в кожного арбітра зокрема. На початку реалізації програми середньогруповий індекс бігу оцінювали як «середній» і покращився за період реалізації програми до рівня «дуже хороший».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Портніченко, Володимир, Володимир Ільїн, Михайло Філіппов, and Сергій Коваль. "Стан регуляторних процесів в організмі бігунів на середні дистанції після тренувань в умовах середньогір’я." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 1 (July 3, 2021): 61–66. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.1.61-66.

Full text
Abstract:
Анотація. Ефективність гірської підготовки у видах спорту, пов’язаних із проявом витривалості та аеробним енергозабезпеченням м’язової діяльності, доведена багатьма дослідниками. Менше робіт присвячено підготовці спортсменів у гірських умовах, фізична працездатність яких забезпечується переважно анаеробними механізмами. Це послужило підставою для проведення досліджень ефективності підготовки в гірських умовах спортсменів, які спеціалізуються у видах спорту зі змішаними механізмами анаеробно-аеробного енергозабезпечення. Мета. Провести аналіз змін регуляторних процесів у формуванні функціонального стану організму бігунів на середні дистанції після навчально-тренувальних зборів в умовах середньогір’я. Методи. Варіаційна пульсометрія і спектральний аналіз періодичних компонентів у ритмі серця. Результати. На основі аналізу особливостей варіабельності серцевого ритму в стані відносного спокою у початковий період адаптації до умов середньогір’я 12 спортсменів було розділено на дві групи – першу (п’ять осіб) і другу (сім осіб). У спортсменів першої групи спостерігались відносно підвищена напруженість регуляторних механізмів та переважання у вегетативному балансі симпатичних впливів. У спортсменів другої групи відмічалися помірне напруження регуляторних систем організму та баланс симпатичних і парасимпатичних впливів. На 25–26-ту добу після навчально-тренувальних зборів на рівні моря й у горах у спортсменів другої основної групи спостерігалася адекватна реакція серцево-судинної системи на активну ортопробу. У спортсменів першої групи і контрольної (сім осіб), які провели навчально-тренувальний збір на рівні моря, під час проведення ортопроби спостерігалося більше напруження регуляторних систем організму. Ключові слова: бігуни на середні дистанції, середньогір’я, інтервалокардіографія, активна ортопроба, варіабельність серцевого ритму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Єфременко, Андрій, Святослав Коваль, Віктор Павленко, Тетяна Шутєєва, Ярослав Крайник, and Світлана Пятисоцька. "Характеристики бігу з аудіостимуляцією спортсменів із вадами зору." Слобожанський науково-спортивний вісник 2, no. 82 (April 26, 2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-2.001.

Full text
Abstract:
Мета: виявити відмінності в бігових характеристиках спортсменів із вадами зору без і зі звуковою стимуляцією. Матеріал і методи: аналіз, синтез та узагальнення; тестування. Учасники: спортсмени з вадами зору (категорія Т13) (хлопці n = 6 та дівчата n = 5). Втручання: тест №1: біг протягом 4 хвилин з поступовим збільшенням темпу; тест №2: біг протягом 4 хвилин у темпі метроному (140; 150; 160; 170 ударів за хвилину). Результати: порівняння результатів тесту №1 та №2 у групі юнаків виявило достовірність відмінностей (р <0,05) для: першої та четвертої хвилин бігу; середньої швидкості бігу на другій хвилині. Порівняння результатів тестів №1 та №2 у групі дівчат виявило достовірність відмінностей (р <0,05) для: дистанції бігу в першу хвилину; середньої швидкості бігу на першій та другій хвилинах. Висновки: визначено особливості реакції спортсменів з вадами зору на біг з аудіостимуляцією. Фізіологічні реакції, які були зареєстровані у хлопців та дівчат були схожими. У той же час існують певні відмінності в стратегії руху учасників дослідження. Це підтверджує комплексний вплив нав’язаного ритму на продуктивність циклічного руху. Ми очікували значних відмінностей між біговими характеристиками із слуховою стимуляцією та без неї. Однак великої кількості достовірних відмінностей між результатами, в тому числі для хлопців і дівчат, не зареєстровано. Виявлено комплексний вплив обраного ритму на результативність бігу спортсменів з порушенням зору. Зафіксовані реакції пов’язані з нозологічними особливостями учасників дослідження. Проте, необхідне проведення більш глибоких досліджень. На цьому етапі ми схильні думати, що обрані частоти метроному зручні для роботи з навантаженням, що зростає східчасто. Ключові слова: метроном, ритм, темп, легка атлетика
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Біг на середні дистанції"

1

Бурла, Артем Олександрович, Артем Александрович Бурла, Artem Oleksandrovych Burla, and В. О. Мельник. "Удосконалення витривалості бігунів на середні дистанції." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77445.

Full text
Abstract:
У спорті вищих досягнень велике значення має пошук найбільш раціонального використання навантажень і відпочинку. В основі всебічної підготовки бігуна на середні дистанції лежить взаємозумовленість усіх якостей людини, розвиток однієї з них позитивно впливає на розвиток інших, і, навпаки, відставання в розвитку однієї або кількох якостей затримує розвиток інших. Рівень розвитку витривалості визначається насамперед функціональними можливостями серцево-судинної й нервової систем, рівнем обмінних процесів, а також координацією діяльності різних органів і систем. Істотну роль відіграє так звана економізація функцій організму [1; 2]. Тому вирішення проблеми розвитку й підтримки високого рівня працездатності та витривалості у юних бігунів на середні дистанції є актуальною і відкриє нові резерви для покращення спортивних результатів. Мета – сприяти оптимальному розвитку і вдосконаленню витривалості у бігунів на середні дистанції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Висоцька, О. М. "Використання спеціальних вправ у бігу на середні дистанції." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49490.

Full text
Abstract:
Розвиток спеціальних рухових якостей фахівці передусім пов’язують з вирішенням побудови змісту тренувального процесу на різних етапах річного циклу залежно від віку, кваліфікації, поточного рівня фізичної підготовленості спортсменів. Ефективність виконання змагальної вправи забезпечується рівнем розвитку і здатністю до виявлення у різній мірі співвідношенням взаємопов’язаних рухових якостей: сили, швидкості, координації, гнучкості та витривалості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сергієнко, Володимир Миколайович, Владимир Николаевич Сергиенко, Volodymyr Mykolaiovych Serhiienko, and О. В. Галак. "Комплексний контроль бігунів на середні дистанції в умовах закладу вищої освіти." Thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/74971.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано показники комплексного контролю бігунів на середні дистанції, які включали виміри артеріального тиску, реакції серцево-судинної системи (ССС) на навантаження (присідання 30 разів), життєвої ємності легень (ЖЄЛ), гемоглобіну в крові. Результати засвідчили про підвищений інтерес оцінювати особисті досягнення під час виконання фізичного навантаження певного обсягу та інтенсивності, також ефективно впливати на реакцію адаптаційних функцій організму.
Охарактеризованы показатели комплексного контроля бегунов на средние дистанции, которые включали измерения артериального давления, реакции сердечно-сосудистой системы (РСС) на нагрузку (30 приседаний), жизненной емкости легких (ЖЕЛ), гемоглобина в крови. Результаты показали о повышенном интересе оценивать личные достижения во время выполнения физической нагрузки определенного объема и интенсивности, также эффективно влиять на реакцию адаптационных функций организма.
The indicators of complex control of middle distance runners, which included measurements of blood pressure, cardiovascular system (CCS) response to load (squat 30 times), lung capacity (VCL), hemoglobin in the blood, are characterized. The results indicated an increased interest in evaluating personal achievements while performing physical activity of a certain volume and intensity, and effectively influencing the response of the body's adaptive functions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лисенко, Олександр Володимирович (ЕлІТ), Александр Владимирович (ЕлІТ) Лысенко, and Oleksandr Volodymyrovych (ЕлІТ) Lysenko. "Використання нетрадиційних засобів у навчально-тренувальних заняттях, спрямованих на розвиток швидкісних здібностей та спеціальної витривалості у бігунів на середні дистанції." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24262.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лебідь, А. Ю. "Формування спеціальної витривалості юних бігунів 14–16 років на основі психічної надійності." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71783.

Full text
Abstract:
У роботі визначено вплив психічної надійності на розвиток спеціальної витривалості юних бігунів 14–16 років, який проявився у спортсменів із більш тривалим етапом спортивної підготовки. Доповнено та розширено дані стосовно взаємозв’язку віку та психічної надійності у юних бігунів 14–16 років на середні дистанції, також підтверджено наукові дані про використання методів психічної саморегуляції у річному циклі підготовки для забезпечення оптимальних умов формування особистісних якостей юних спортсменів. Результати дослідження можуть бути використані в навчально-тренувальному процесі ДЮСШ, спортивних клубів, загальноосвітніх закладів освіти.
В работе определено влияние психической надежности на развитие специальной выносливости юных бегунов 14–16 лет, который проявился у спортсменов с более длительным этапом спортивной подготовки. Дополнено и расширено данные о взаимосвязи возраста и психической надежности в юных бегунов 14–16 лет на средние дистанции, также подтверждено научные данные об использовании методов психической саморегуляции в годовом цикле подготовки для обеспечения оптимальных условий формирования личностных качеств юных спортсменов. Результаты исследования могут быть использованы в учебно-тренировочном процессе ДЮСШ, спортивных клубов, общеобразовательных учебных заведений.
In this work, the influence of mental reliability on the development of special endurance of young runners aged 14–16 years, which manifested itself in athletes with a longer stage of sports training, was determined. The data on the relationship between age and mental reliability in young runners 14–16 years old at medium distances was supplemented and expanded. Scientific evidence on the use of methods of mental self-regulation in the annual training cycle to ensure optimal conditions for the formation of personal qualities of young athletes was also confirmed. The results of the study can be used in the educational and training process of sports schools, sports clubs, secondary schools.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Галак, О. В. "Контроль фізичної підготовленості юних бігунів 9–12 років на етапі початкової підготовки." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81625.

Full text
Abstract:
Визначено інформативні показники та розроблено критерії оцінок антропометричних даних і рухових здібностей юних бігунів на середні дистанції, що складають зміст педагогічного контролю для управління тренувальним процесом на етапі попередньої базової підготовки. Набули подальшого розвитку уявлення про засоби, методи і форми вдосконалення рухових здібностей у процесі підготовки юних бігунів на середні дистанції з урахуванням антропометричних особливостей їх організму. Практична значущість роботи полягає у застосуванні педагогічного контролю, як інструменту управління, що дозволяє ефективно здійснювати взаємозв’язок між тренером і спортсменом для підвищення навчально-тренувального процесу з фізичної підготовки. Отримані результати можуть використовуватися у професійній діяльності тренерів-викладачів ДЮСШ під час організації навчально-тренувального процесу з юними бігунами на середні дистанції.
Определены информативные показатели и разработаны критерии оценок антропометрических данных и двигательных способностей юных бегунов на средние дистанции, составляющих содержание педагогического контроля для управления тренировочным процессом на этапе предварительной базовой подготовки. Получило дальнейшее развитие представления о средствах, методах и формах совершенствования двигательных способностей в процессе подготовки юных бегунов на средние дистанции с учетом антропометрических особенностей их организма. Практическая значимость работы заключается в применении педагогического контроля, как инструмента управления, что позволяет эффективно осуществлять взаимосвязь между тренером и спортсменом для повышения учебно-тренировочного процесса по физической подготовке. Полученные результаты могут использоваться в профессиональной деятельности тренеров-преподавателей ДЮСШ при организации учебно-тренировочного процесса с юными бегунами на средние дистанции.
Informative indicators have been determined and criteria for assessing anthropometric data and motor abilities of young middle distance runners have been developed, which constitute the content of pedagogical control for managing the training process at the stage of preliminary basic training. The idea of means, methods and forms of improving motor abilities in the process of training young runners for medium distances, taking into account the anthropometric features of their body, was further developed. The practical significance of the work lies in the use of pedagogical control as a management tool that allows you to effectively implement the relationship between coach and athlete to improve the training process for physical training. The obtained results can be used in the professional activity of coaches-teachers of CYSS during the organization of educational and training process with young runners on average distances.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Басов, Максим Миколайович, and Maksym Mykolaiovych Basov. "Удосконалення швидкісно-силових здібностей легкоатлетів 17–19 років, які спеціалізуються у бігу на середні та довгі дистанції." Master's thesis, СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/12243.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі підтверджено, що на сьогодні легка атлетика популярна не лише тому, що на останніх Олімпійських іграх серед усіх представлених видів спорту розігрується найбільша кількість комплектів медалей, але і тому що вона акумулювала ідеї та тенденції всіх професійних видів спорту. У проведених дослідженнях виявлені закономірності підготовки висококваліфікованих легкоатлетів, які спеціалізуються в багатоборстві, легкоатлетичних стрибках. Показана особливості побудови тренувального процесу легкоатлетів-спринтерів. З метою удосконалення швидкісно-силових здібностей легкоатлетів 17–19 років, які спеціалізуються у бігу на середні та довгі дистанції були розроблені комплекси спеціальних вправ, які впроваджувалися за певною методикою. За результатами дослідження визначено динаміку змін у показниках фізичної підготовленості легкоатлетів 1-го та 2-го року навчання груп спеціалізованої підготовки, які спеціалізуються у бігу на середні та довгі дистанції. Встановлено ефективність розробленого комплексу спеціальних вправ в річному тренувальному циклі на показники швидкісно-силових здібностей легкоатлетів, які спеціалізуються у бігу на середні та довгі дистанції.
The master's thesis confirms that today athletics is popular not only because the largest number of sets of medals is played at the last Olympic Games, but also because it has accumulated ideas and trends in all professional sports. The research revealed the patterns of training of highly qualified athletes who specialize in all-around, athletics. Features of construction of training process of track and field athletes-sprinters are shown. In order to improve the speed and strength abilities of athletes aged 17–19, who specialize in running medium and long distances, a set of special exercises was developed, which were implemented according to a certain method. According to the results of the study, the dynamics of changes in the indicators of physical fitness of athletes of the 1st and 2nd year of training of groups of specialized training specializing in running for medium and long distances was determined. The effectiveness of the developed set of special exercises in the annual training cycle on the indicators of speed and strength abilities of athletes who specialize in running medium and long distances has been established.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Малогловець, Р. Л. "Методичні основи розвитку витривалості бігунів на середні дистанції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71779.

Full text
Abstract:
Піднесення ролі фізичної культури у зміцненні здоров'я населення є сьогодні одним з головних завдань нової України. Особливо великого значення набуває робота дитячо-юнацьких спортивних шкіл, секцій, гуртків тощо. За їх допомогою молодь активно залучається до занять фізичною культурою, а дехто й відкриває для себе шлях до великого спорту. Важлива перевага сучасної методики для бігунів визначається в тому, що вона сприяє комплексному впливу на зростаючий організм, та на всі сторони особистості. Метою роботи є вдосконалення методики розвитку витривалості у легкоатлетів-бігунів на середні дистанції 10-12 років. Як показало наше дослідження, історія еволюції методики бігу на середні дистанції розвивались емпіричним шляхом на основі дистанційного принципу. Для того щоб бігати, треба бігати, де серцево-судинна система є лімітуючим фактором витривалості. Наш педагогічний експеримент показав, що інтегральний метод підготовки з використанням моделей розвитку сили, швидкості, гнучкості, витривалості, спритності в комплексі, розвинули адаптаційні можливості скелетних м’язів до роботи на витривалість у юнаків 10-12 років.
Повышение роли физической культуры в укреплении здоровья населения является сегодня одной из главных задач новой Украины. Особенно большое значение приобретает работа детско-юношеских спортивных школ, секций, кружков. С их помощью молодежь активно привлекается к занятиям физической культурой, а некоторые и открывает для себя путь в большой спорт. Важное преимущество современной методики для бегунов определяется в том, что она способствует комплексному воздействию на растущий организм, и на все стороны личности. Целью работы является совершенствование методики развития выносливости у легкоатлетов-бегунов на средние дистанции 10-12 лет. Как показало наше исследование, история эволюции методики бега на средние дистанции развивались эмпирическим путем на основе дистанционного принципа. Для того чтобы бегать, надо бегать, где сердечно-сосудистая система является лимитирующим фактором выносливости. Наш педагогический эксперимент показал, что интегральный метод подготовки с использованием моделей развития силы, быстроты, гибкости, выносливости, ловкости в комплексе, развили адаптационные возможности скелетных мышц к работе на выносливость у юношей 10-12 лет.
Increasing the role of physical culture in strengthening the health of the population today is one of the main tasks of the new Ukraine. Of particular importance is the work of children's and junior sports schools, sections, circles. With their help, young people are actively involved in physical education, and some open up a great sport. An important advantage of the modern method for runners is determined by the fact that it contributes to the complex impact on the growing organism, and on all aspects of the personality. The purpose of the work is to improve the method of endurance development for athletes-runners for the middle range of 10-12 years. The aim of the work was to study the features and analysis of the methodology of organizing and conducting classes aimed at developing endurance, taking into account the specifics of athletics sports, according to literary sources; to determine the level of physical development and physical qualities of runners at mid-range; to improve the methodology of training sessions aimed at developing the athlete's stamina. As our research showed, the history of the evolution of the method of running on mid-distance was developed empirically on the basis of the remote principle. In order to run, it is necessary to run, where the cardiovascular system is a limiting factor of endurance. Our pedagogical experiment showed that the integral method of preparation using the models of development of strength, speed, flexibility, endurance, and agility in the complex, developed the adaptive capacity of skeletal muscles to work on endurance in boys 10-12 years old.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гуцол, Є. М. "Сучасні аспекти підготовки кваліфікованих бігунів на середні дистанції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76064.

Full text
Abstract:
Дана робота полягає у розробці та аналізі сучасних підходів, технологій та аспектів управління, моделювання та програмування підготовки кваліфікованих бігунів на середні дистанції, членів збірної команди України, на основі використання експрес-маркерів поточного стану організму під час тренувального процесу. Встановлено, що використання тренувань в спеціальних умовах (гірська підготовка) є значимим фактором при підготовці збірної Україні з легкої атлетики. Матеріали дослідження доцільно застосовувати у навчально-тренувальному процесі кваліфікованих бігунів на середні дистанції, фахівцями та тренерами галузі фізичного виховання і спорту при підготовці команд з легкої атлетики.
Данная работа состоит в разработке и анализе современных подходов, технологий и аспектов управления, моделирования и программирования подготовки квалифицированных бегунов на средние дистанции, членов сборной команды Украины на основе использования экспресс-маркеров текущего состояния организма во время тренировочного процесса. Установлено, что использование тренировок в специальных условиях (горная подготовка) является значимым фактором при подготовке сборной Украины по легкой атлетике. Материалы исследования целесообразно применять в учебно-тренировочном процессе квалифицированных бегунов на средние дистанции, специалистами и тренерами области физического воспитания и спорта при подготовке команд с легкой атлетики.
This work consists in the development and analysis of modern approaches, technologies and aspects of management, modeling and programming the preparation of qualified middle distance runners, members of the Ukrainian national team based on the use of express markers of the current state of the body during the training process. It was established that the use of training in special conditions (mountain training) is a significant factor in the preparation of the Ukrainian track and field team. It is advisable to use the research materials in the training process of qualified middle-distance runners, specialists and coaches in the field of physical education and sports in the preparation of teams with athletics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кравченко, А. С. "Особливості відбору і тренування юних бігунів на середні дистанції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81627.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано і розроблено методику спортивного відбору до бігу на середні дистанції, що передбачає критерії оцінювання фізичного розвитку та рухових якостей на етапах багаторічної підготовки. Розширено та доповнено інформацію про нові підходи до відбору перспективних бігунів на середні дистанції в умовах дитячо-юнацької спортивної школи. Набули подальшого розвитку зміст, засоби, методи і методичні прийоми вдосконалення рухових якостей юних спортсменів, які займаються бігом на середні дистанції. Практичне значення одержаних результатів дослідження можуть бути використані у відборі найбільш обдарованих дітей і підлітків, а також для прогнозування спортивного результату та підвищення підготовки юних спортсменів. Визначені параметри оцінювання фізичного розвитку та рухових якостей стануть підґрунтям у професійній діяльності тренерів ДЮСШ, викладачів фізичного виховання закладів вищої освіти, фахівців галузі фізичної культури і спорту.
Обоснованно и разработано методику спортивного отбора к бегу на средние дистанции, что предусматривает критерии оценки физического развития и двигательных качеств на этапах многолетней подготовки. Расширено и дополнено информацию о новых подходах к отбору перспективных бегунов на средние дистанции в условиях детско-юношеской спортивной школы. Получили дальнейшее развитие содержание, средства, методы и методические приемы совершенствования двигательных качеств юных спортсменов, занимающихся бегом на средние дистанции. Практическое значение полученных результатов исследования могут быть использованы в отборе наиболее одаренных детей и подростков, а также для прогнозирования спортивного результата и повышения подготовки юных спортсменов. Разработанные параметры оценки физического развития и двигательных качеств станут основой в профессиональной деятельности тренеров ДЮСШ, преподавателей физического воспитания высших учебных заведений, специалистов отрасли физической культуры и спорта.
The method of sports selection of athletes for middle distance running is substantiated and developed, which provides criteria for assessing physical development and motor skills at the stages of long-term training. The information on new approaches to the selection of promising middle distance runners in the conditions of children's and youth sports school has been expanded and supplemented. The content, means, methods and methodical methods of improving the motor skills of young athletes who run middle distances have been further developed. The practical significance of the obtained research results can be used in the selection of the most gifted children and adolescents, as well as for predicting sports results and improving the training of young athletes. The defined parameters of assessment of physical development and motor qualities will become the basis in the professional activity of CYSS coaches, teachers of physical education of higher education institutions, specialists in the field of physical culture and sports.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Reports on the topic "Біг на середні дистанції"

1

Марчик, В. І. Вегетативна регуляція при виконанні легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1886.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували зв’язок між показниками вегетативної нервової системи і результатами легкоатлетичних вправ з бігу на короткі дистанції в першокурсниць (29 осіб). Виявлено, що показники вегетативної нервової системи у студентів, які показали результат середній і вищий за середній при виконанні бігу на 60 м, при якому здійснюється швидкісна діяльність, в більшості досліджуваних є в межах норми: симпатичний відділ ВНС складає 80%, парасимпатичний - 90%. Показники вегетативної нервової системи у студентів, які показали результат середній і вищий за середній при виконанні бігу на 400 м, при якому здійснюється діяльність на швидкісну витривалість, в нормі симпатичний відділ ВНС складає 28% і парасимпатичний відділ ВНС - 85%. Порівняння показників відділів ВНС при виконанні бігу на різні дистанції показує готовність першокурсників виконувати швидкісну роботу і їх непідготовленість при виконанні роботи, що характеризується швидкісною витривалістю. Розгляд тестування спринтерського бігу першокурсниць на 60 м і 400 м вказує на їх низькій рівень фізичної підготовленості. Використовуючи легкоатлетичні вправи з бігу на короткі дистанції можна досягти підвищення результатів тестування і, головне, адаптації вегетативної нервової системи при виконанні роботи на швидкість і швидкісну витривалість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography