To see the other types of publications on this topic, follow the link: Білкові речовини.

Journal articles on the topic 'Білкові речовини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Білкові речовини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Vinnikova, L., та V. Tsyhura. "Вплив спрямованого годування на амінокислотний склад м’яса". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 75 (2017): 102–5. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7520.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню впливу спрямованого годування на амінокислотний склад м’яса свиней. Біологічна цінність білка характеризується ступенем відповідності його амінокислотного складу потребам організму в амінокислотах для синтезу білка. Білкові речовини, до складу яких не входить хоча б одна з життєво необхідних амінокислот чи міститься їх у дуже незначній кількості, що не може забезпечити нормальну діяльність організму, належать до неповноцінних. Тому, визначаючи харчову цінність м’яса враховували насамперед, якою мірою кількісне співвідношення незамінних амінокислот, що міститься в ньо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shidakova-Kamenyuka, E., А. Novik, Е. Chernyshenko та Y. Matsuk. "Дослідження особливостей складу шротів кедрового і волоського горіхів та здобного печива з їх використанням методом ІЧ-спектроскопії". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, № 85 (2018): 56–61. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8511.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена обґрунтуванню можливості використання методу ІЧ-спектроскопії для дослідження особливостей хімічного складу шротів кедрового і волоського горіхів та здобного печива з їх використанням. Оцінювання повноцінності горіхових шротів щодо вмісту нутрієнтів проведено за методикою, заснованою на розрахунку величини відносної оптичної густини. Встановлено, що в ІЧ-спектрах горіхових шротів та печива з їх додаванням спостерігається приблизно однаковий набір смуг поглинання, приписуваних відповідним типам коливань: валентні коливання гідроксильних груп в молекулах органічних кислот, вугл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Степанова, Тетяна М., Микола П. Головко, Тетяна М. Головко та ін. "ХІМІЧНИЙ СКЛАД НАСІННЯ ВИКИ ТА БІЛКОВОГО ІЗОЛЯТУ, ОТРИМАНОГО ШЛЯХОМ рН-КОРИГУЮЧОЇ ОБРОБКИ". Journal of Chemistry and Technologies 30, № 4 (2023): 652–58. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v30i4.270685.

Full text
Abstract:
Досліджено хімічний склад насіння вики (Vicia sativa L.) для визначення її потенціалу, як сировини для отримання білкового ізоляту pH-коригуючою обробкою. Отримані результати підтверджують ефективність використання насіння вики для отримання білкового ізоляту. Насіння вики має низький вміст ліпідів (2.08 % на суху речовину), високий вміст сирого протеїну (30.12 % на суху речовину) та багате на мінеральні речовини (Zn, Mn, Cu, Mg та P). Співвідношення незамінних амінокислот до замінних (0.65) вище за кількість рекомендовану Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Рослинний білок є альтернати
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Savchuk, Y. Y., S. I. Usatiuk та O. P. Yanchyk. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДИСПЕРСНОСТІ НАПОЮ З ВОЛОСЬКОГО ГОРІХА". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 18, № 2 (2016): 83–86. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet6816.

Full text
Abstract:
Проблема підвищення рівня білкового забезпечення в харчуванні населення як і раніше залишається актуальною. На сьогоднішній день вживання населенням білка є дефіцитним як в кількісному, так і в якісному відношенні. Серед можливих шляхів вирішення цієї проблеми головне і вирішальне місце належить залученню резерву білків рослинного походження. Нестачу білка в раціоні можливо ліквідувати за рахунок використання нетрадиційних джерел рослинного походження.
 Нові форми білкової їжі – це продукти харчування, які одержують на основі різних білкових фракцій продовольчої сировини із застосуванням
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Страшинський, І. М., О. П. Фурсік, М. С. Грицай та Є. С. Шабала. "ВИКОРИСТАННЯ ЕМУЛЬСІЙ ДЛЯ РОЗШИРЕННЯ АСОРТИМЕНТУ КРОВ’ЯНИХ КОВБАС". Herald of Lviv University of Trade and Economics. Technical sciences, № 26 (3 серпня 2021): 57–64. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-26-08.

Full text
Abstract:
Для нормальної життєдіяльності організму людини та доброго засвоєння їжі людський організм повинен одержувати усі поживні речовини в певних співвідношеннях. Актуальною проблемою сьогодення є збагачення харчових продуктів ессенціальними речовинами, перш за все білками та про- дуктами білкової природи. Емульсії найбільш технологічні в розробленні різноманітних форм харчових продуктів і чудово пристосовані для травної системи людини. У зв’язку з нестабільністю м’ясного ринку напрям досліджень із отримання емульсій вельми акту- альний. Проведені нами дослідження спрямовані на вдосконалення техноло
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ukrainets, A., V. Pasichnyi, D. Shvedyuk та Y. Matsuk. "Дослідження здатності до протеолізу м’ясних січених напівфабрикатів функціонального призначення". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 75 (2017): 129–33. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7526.

Full text
Abstract:
Розроблено модельні рецептури м’ясних січених напівфабрикатів функціонального призначення із застосуванням м’яса курчат бройлерів, білкової емульсії на основі білків свинячої шкурки та сухої молочної сироватки, клітковини пшеничної гідратованої, концентрату зеленої маси подорожника та двох видів модифікованих жирів рослинного походження. Досліджено вплив внесення у рецептуру січених напівфабрикатів з м’яса птиці модифікованих жирів різного складу, рослинної сировини та клітковини гідратованої на здатність до протеолізу залежно від рецептурних співвідношень наведених компонентів. Здатність до п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Маслійчук, О. Б., Г. О. Сімахіна та О. П. Іжевська. "ЗАСТОСУВАННЯ КРАФТОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЕГІДРАТОВАНОГО ПРОДУКТУ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 41 (10 квітня 2025): 98–103. https://doi.org/10.32782/2522-1221-2025-41-12.

Full text
Abstract:
Встановлено необхідність забезпечувати високоякісних та доступних крафтових продуктів харчування, що не лише відтворюють енергетичні витрати організму, а й позитивно впливають на нормалізацію життєдіяльності військовослужбовців. Проведено аналіз сухих наборів, що споживаються військовослужбовцями Збройних Сил України, Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Іспанії за основними характеристиками. За показниками енергетичної цінності та ваги значно відрізняються сухі пайки, що використовуються в США. Застосовано крафтові технології дегідратованого продукту для харчування військовослужбовців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КРАЄВСЬКА, С. П., Н. О. СТЕЦЕНКО та Г. М. БАНДУРЕНКО. "ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ БІЛКА НАСІННЯ ЛЬОНУ МЕТОДОМ DIAAS". Grain Products and Mixed Fodder’s 18, № 3 (2018): 10–15. http://dx.doi.org/10.15673/gpmf.v18i3.1073.

Full text
Abstract:
Розробка нових харчових продуктів та раціонів підвищеної біологічної цінності, а також удосконалення вже існуючих виробів неможливо без наявності точних критеріїв оцінки отриманого результату. Білкова складова в харчуванні переважної більшості людей є найбільш дефіцитною, тому оцінці якості білкового компонента їжі приділяється особлива увага. Сьогодні існує досить багато методик оцінки біологічної цінності харчових продуктів. Хоча медико клінічні дослідження забезпечують отримання більш точних результатів, однак вимагають значних фінансових затрат. Для ефективного удосконалення рецептур існую
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шевченко, Анастасія, та Світлана Літвинчук. "Зміни структурних одиниць у тісті та хлібі з пшеничного борошна з концентратом рисового протеїну та фосфоліпідами". International Science Journal of Engineering & Agriculture 2, № 4 (2023): 47–57. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20230204.06.

Full text
Abstract:
Метою роботи було визначити вплив концентрату рисового протеїну в поєднанні з соняшниковим лецитином на зміни структурних одиниць у тісті та хлібі з пшеничного борошна і дослідити вплив цієї сировини на білковий склад хліба. Хліб з пшеничного сортового борошна володіє невисокою харчовою цінністю, зокрема достатньо низьким вмістом білка. Крім того, він є неповноцінним та засвоюється на низькому рівні. Вирішенням цієї проблеми може бути включення в рецептуру таких виробів джерел повноцінних білків. Переважаючою незамінною амінокислотою концентрату рисового протеїну був лейцин, тоді як вміст трип
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Котляр, Євгеній Олександрович, Оксана Анатоліївна Топчій, Оксана Борисівна Чабанова, Ірина Володимирівна Левчук та Анна Станіславівна Паламарчук. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ М’ЯСНИХ ПАШТЕТІВ, ЗБАЛАНСОВАНИХ ЗА ЖИРНОКИСЛОТНИМ ТА ВІТАМІННИМ СКЛАДОМ". Scientific Works 2, № 85 (2021): 68–76. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2174.

Full text
Abstract:
Сучасні темпи нарощування обсягів виробництва та розширення асортименту традиційних харчових продуктів лише частково вирішують проблему дефіциту повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, вітамінів та мінеральних речовин, проте не в змозі забезпечити збалансованість раціону за основними поживними речовинами.
 Аналіз тенденцій розвитку світового ринку свідчить про щорічне зростання асортименту традиційних харчових продуктів на рівні 2…3 %, а продуктів для здорового харчування на 40…50 %. Проте, у цьому напрямку вітчизняна галузь суттєво відстає від Японії, Західної Європи, США, де
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Сімахіна, Галина. "Сушені культивовані гриби як цінне джерело білків та амінокислот". International Science Journal of Engineering & Agriculture 3, № 5 (2024): 110–19. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20240305.11.

Full text
Abstract:
Аналіз структури харчування населення України свідчить про постійний дефіцит харчового білку, котрий прогнозується й на майбутнє. Тому пошук нових його джерел, збільшення виробництва продовольчого білку і формування його структури є одним із найбільш істотних та складних завдань харчування, перш за все – здорового. Одним із багатих джерел білку є культивовані гриби, які містять понад 30% білку (на суху речовину), всі незамінні амінокислоти, ненасичені жирні кислоти, вітаміни, макро- та мікроелементи. Разом з тим, потенційні можливості культивованих грибів досі використовуються недостатньо у зв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Вринчану, Н. О., Д. М. Дудікова, Н. І. Гринчук та В. В. Недашківська. "Біоплівки. Сучасний стан і перспективи антимікробної терапії". Фармакологія та лікарська токсикологія 13, № 5 (2019): 311–21. http://dx.doi.org/10.33250/13.05.311.

Full text
Abstract:
Огляд присвячений аналізу сучасних даних щодо механізмів стійкості біоплівок до антимікробних засобів та пошуку нових активних речовин з антибіоплівковою активністю. Проведений аналіз літературних джерел показав, що біоплівка є гетерогенною багатоклітинною структурою, стійкість якої до впливу зовнішніх факторів (у т. ч. антимікробних речовин) визначається будовою позаклітинного матриксу, наявністю сигнальної системи (Quorum sensing), а також здатністю до переходу в метаболічно неактивний стан. Для підвищення ефективності антибіоплівкової терапії як перспективні розглядають речовини, які: 1) ру
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Вринчану, Н. О., Д. М. Дудікова, Н. І. Гринчук та В. В. Недашківська. "Біоплівки. Сучасний стан і перспективи антимікробної терапії". Pharmacology and Drug Toxicology 13, № 5 (2019): 311–21. http://dx.doi.org/10.33250/vol13iss5pp311-321.

Full text
Abstract:
Огляд присвячений аналізу сучасних даних щодо механізмів стійкості біоплівок до антимікробних засобів та пошуку нових активних речовин з антибіоплівковою активністю. Проведений аналіз літературних джерел показав, що біоплівка є гетерогенною багатоклітинною структурою, стійкість якої до впливу зовнішніх факторів (у т. ч. антимікробних речовин) визначається будовою позаклітинного матриксу, наявністю сигнальної системи (Quorum sensing), а також здатністю до переходу в метаболічно неактивний стан. Для підвищення ефективності антибіоплівкової терапії як перспективні розглядають речовини, які: 1) ру
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Заїка, С. С., Т. Ф. Кот, С. В. Гуральська, І. М. Сокульський та З. В. Хоменко. "ГІСТОХІМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЯЄЧНИКІВ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ, ВИРОЩЕНОЇ НА РАДІОАКТИВНО ЗАБРУДНЕНІЙ ТЕРИТОРІЇ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 3 (27 вересня 2019): 160–66. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.21.

Full text
Abstract:
Перебування тварин на забрудненій радіонуклідами території, годівля кормами місцевого похо-дження піддає їх організм постійному зовнішньому і внутрішньому опроміненню. Зважаючи на це,надзвичайно важливою проблемою ветеринарної медицини є з’ясування впливу іонізуючої радіації на організмтварин. Метою наших досліджень є вивчення хімічної статистики й динаміки яєчників: розміщення іхарактер реакції на вміст нуклеїнових кислот, білків, ліпідів у великої рогатої худоби, яка народиласята постійно утримувалася в зоні малоінтенсивного іонізуючого опромінення. Про стан функціональ-ної активності яєчник
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Любич, В. В., В. В. Желєзна та Я. С. Стратуца. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ТРИТИКАЛЕ В ХЛІБОПЕКАРСЬКІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (29 липня 2022): 133–43. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.3.15.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати аналітичного огляду щодо переваг зерна тритикале в хлібопекарській промисловості. Тритикале – перспективна зернова культура, оскільки має підвищену морозостійкість в порівнянні з озимою пшеницею, стійкість до грибних і вірусних захворювань, не вимоглива до родючості ґрунту. Тритикале може успішно вирощуватися в тих же районах, що й озима пшениця і жито. Основним показником, що визначає цінність білкових речовин у зерні тритикале є клейковина, вміст якої становить до 34% залежно від сорту, а індекс деформації клейковини становить від 60 до 120 о. п. Вміст білка в зе
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

PRYADKO, O., A. BUTENKO та V. TKACHUK. "АНАЛІЗ РАЦІОНУ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ". Товарознавчий вісник 1, № 14 (2021): 58–64. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2021-14-6.

Full text
Abstract:
Мета. У статті проаналізовано стан харчування школярів 1-4 класів у м. Києві, було взято шість шкільних сніданків для 1-4 класів з двох шкіл розраховано харчову та енергетичну цінність та проаналізовано раціон згідно з чинними нормами фізіологічних потреб в основних харчових речовинах та енергії.
 Методика. В основу дослідження покладено методи наукового пізнання, системного підходу та узагальнення.
 Результати. Правильне харчування - один з основних факторів, що визначають гармонійний фізіологічний розвиток дитини. Останнім часом ситуація зі здоров’ям дітей наблизилася до критичної:
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Тетяна, ЮДІНА, та БЕЗРУЧЕНКО Ольга. "Харчова та біологічна цінність безглютенових кексів з концентратом сколотин". INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL JOURNAL "COMMODITIES AND MARKETS" 45, № 1 (2023): 54–62. http://dx.doi.org/10.31617/2.2023(45)05.

Full text
Abstract:
Вступ. Через воєнний стан в Україні, погір­шення екологічного та соціально-економіч­ного становища загострилася проблема збере­ження здоров’я людей і підвищення імунного стану їхнього організму. Проблема. Перспективним напрямом нау­кових досліджень щодо розвитку і впрова­дження на вітчизняний ринок технологій продуктів для осіб із хронічними захворю­ваннями, що пов’язані з "непереносністю" певних нутрієнтів, є раціональне використання харчового потенціалу вторинної молочної та рослинної сировини. Метою статті є визначення харчової та біо­логічної цінності безглютенових кексів з мо­лочно-білков
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Khalaniia, M., V. Pritsak та G. Kotsyumbas. "Патоморфологічні зміни в нирках котів за інфекційного перитоніту". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 20, № 83 (2018): 66–72. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8313.

Full text
Abstract:
Наведено результати патологоанатомічного розтину 20 трупів котів, віком від 3 місяців до 7 років, у яких прижиттєво (на основі анамнезу, клінічних ознак, лабораторно-інструментальних методів дослідження та експрес-тесту VetExpert FCoV Ab) було діагностовано інфекційний перитоніт. Усі тварини утримувалися в домашніх умовах. Для гістологічного та гістохімічного дослідження були відібрані зразки нирок, які фіксували у 10% водному розчині нейтрального формаліну, рідині Карнуа та Буена. Виготовлені гістозрізи фарбували гематоксиліном та еозином, за методами Браше, Стідмена та Мак-Манусом. Зразки ни
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Бабанов, Ігор Геннадійович, Олена Ігорівна Бабанова, Валерій Михайлович Михайлов, Андрій Олександрович Шевченко та Світлана Володимирівна Прасол. "ЗАСТОСУВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ОТРИМАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ НА ОСНОВІ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 4 (54) (27 грудня 2023): 16–21. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2023.4.3.

Full text
Abstract:
Актуальною проблемою харчової промисловості є заміна білкових ізолятів, отриманих із генетично модифікованих джерел сировини. Ведуться активні пошуки нових джерел рослинного білка з генетично немодифікованих культур. У статті розглянуто питання виробництва функціональних харчових продуктів на основі рослинної сировини, тобто виробництва харчових продуктів принципово по-новому. Систематизація та узагальнення розробок з техніки та технології одержання білкових ізолятів із рослинної сировини, а також аналіз перспектив розвитку технологічних рішень, створення ресурсозберігаючих технологій та еколо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Назаренко, Ю. В., Б. В. Шмідт, Н. В. Болгова та Т. П. Синенко. "РОЗРОБКА СИРНОГО ПРОДУКТУ ІЗ РОСЛИННИМ БІЛКОМ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 33 (7 квітня 2023): 47–54. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2023-33-07.

Full text
Abstract:
Твердий сир – один з найпопулярніших продуктів харчування у світі. Розробка нових видів продуктів, в яких частково або повністю тваринний білок замінений рослинним, і розширення асортименту сирних продуктів з рослинної сировини з високою біологічною та харчовою цінністю і відмінними сенсорними властивостями є актуальним завданням для виробників молочної продукції. Метою даної роботи було дослідити можливість коригування рецептур сирів за рахунок додавання рослинних білків та визначити вплив соєвих білків на функціонально-технологічні та органолептичні властивості сирних продуктів. З метою підв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Новікова, Н. В., А. Л. Єфимова та Д. С. Антонова. "РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА М’ЯСНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 1 (7 квітня 2023): 89–95. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2023.1.9.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему поширення аліментарно-залежних станів і хвороб, під час епідемії COVID, постійного стресу та воєнного стану, що призводить до того, що забезпечення населення харчування стає важливим державним завданням. Харчування при цьому повинно не тільки задовольняти фізіологічні потреби людини у харчових речовинах і енергії, але й забезпечувати профілактичну та лікувальну дію, сприяти захисту організму людини від несприятливої дії навколишнього середовища. Саме тому метою роботи є розробка технології посічених м’ясних напівфабрикатів збагачених БАР рослинного походження. Нами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

ЮДІНА, Тетяна, та Антон СЕРЕНКО. "Харчова та біологічна цінність низьколактозного йогурту на основі сколотин". INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL JOURNAL COMMODITIES AND MARKETS 49, № 1 (2024): 107–16. http://dx.doi.org/10.31617/2.2024(49)07.

Full text
Abstract:
Аналіз міжнародного й вітчизняного ринків молочних продуктів свідчить про актуаль­ність розроблення інноваційних технологій низьколактозних кисломолочних напоїв на основі вторинної молочної сировини з метою розширення асортименту продукції для осіб з частковою або повною несприйнятливістю до лактози. Наведено технологію низько­лактозного йогурту на основі сколотин, проаналізовано його харчову та біологічну цінність. Визначено, що розроблений напій перевищує контрольний зразок за вмістом більшості нутрієнтів: білкових речовин – у 3.2 раза, кальцію – на 3.3%, магнію – на 20%, вітаміну Е (токофер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

АРТЕМ, ANTONENKO, and LARYSA BAL-PRYLYPKO. "USE OF VEGETABLE RAW MATERIALS IN THE TECHNOLOGY OF FUNCTIONAL MAYONNAISE SAUCES." Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 349, no. 2 (2025): 535–39. https://doi.org/10.31891/2307-5732-2025-349-79.

Full text
Abstract:
Продукти харчування нового покоління – це вироби з збалансованим складом і співвідношенням біологічно цінних речовин, які сприяють збереженню здоров'я, підвищенню стійкості організму до стресів і негативного впливу навколишнього середовища. Сьогодні розвиток інноваційних технологій у сфері здорового харчування, зокрема на основі емульсій, ґрунтується на використанні традиційної та нетрадиційної сировини з високим вмістом біологічно і фізіологічно цінних компонентів. Це дає можливість створювати продукти, які діють спрямовано на певні органи і системи людського організму. Основною метою дослідж
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ощипок, І. М., та М. В. Бужанська. "АНАЛІЗ ЗАСТОСУВАННЯ НЕБІЛКОВИХ ІНГРЕДІЄНТІВ У М’ЯСНИХ СИСТЕМАХ З РОЗРОБКОЮ НОВОЇ СТРАВИ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 32 (30 січня 2023): 59–66. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2022-32-08.

Full text
Abstract:
вивчення технології виробництва м’ясних виробів у сучасних умовах направлене на удосконалення їх рецептур із комплексним використанням рослинної сировини. Розглянуті застосування солі в м’ясних продуктах, наслідки зменшення жиру і його замінники, карагенанів, альгінатів, лляної камеді, β-глюкану ячменю. Відображено роль біополімерів, сполучної і структуроутворюючої речовини в технології приготування страв. Представлені нові розробки і використання інгредієнтів та добавок, що дозволяють виробникам урізноманітнити асортимент затребуваної кулінарної продукції та задовольнити попит та пропозицію н
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Анзіна, Катерина, та Андрій Гудзенко. "ВИВЧЕННЯ ВМІСТУ АМІНОКИСЛОТ ДЕЯКИХ ВЕГЕТАТИВНИХ ОРГАНІВ TEUCRIUM CHAMAEDRYS L." Grail of Science, № 16 (12 липня 2022): 580–81. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.06.2022.100.

Full text
Abstract:
Серед лікарських засобів особливого визнання серед лікарів набули речовини природного походження, які беруть участь у процесах життєдіяльності білків, вуглеводів, жирів, макроергічних сполук. До них відносять амінокислоти, пептиди, вітаміни, ферменти, макро- та мікроелементи та ін. біологічно активні речовини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Пустова, Н. В., З. В. Пустова та Р. В. Колінчук. "БІОХІМІЧНИЙ СКЛАД КРОВІ КУРЕЙ-НЕСУЧОК У ПРОДУКТИВНИЙ ПЕРІОД". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 43 (10 липня 2024): 93–100. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2024-2.14.

Full text
Abstract:
Птахівництво сьогодення застосовує різні засоби для прогнозування продуктивності курей, за використання показників інтер’єру – біохімічний склад крові птиці у різні вікові періоди. Гематологічні дослідження крові птиці особливо важливі, завдяки тому що кров приймає участь у всіх фізіологічних процесах організму. Основною продукцією курей є яйце та м’ясо, на виробництво якої витрачається значна частина білків. Динаміка рівня білка та білкових фракцій у сироватці крові взаємопов’язаних з продуктивністю птиці, має важливе значення для прогнозування продуктивності. Рівень продуктивності птиці і ди
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Разанова, Олена Петрівна, та Анатолій Миколайович Безносюк. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ У ГОДІВЛІ СВИНЕЙ БОРОШНА З ЛИЧИНОК КОМАХИ ЧОРНА ЛЬВИНКА". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 1 (12 березня 2024): 91–99. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.lvst.2024.1.11.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено відомості зарубіжних і вітчизняних досліджень з використання борошна з комах як інгредієнт у раціоні кормів для вирощування тварин і птиці, відзначаючи його харчову цінність та перспективи використання. Білковий концентрат, отриманий із різних комах, таких як чорна львинка, борошняні черв’яки, підмор бджіл та інші, виготовляється у вигляді борошна. Склад поживних речовин у такому борошні різниться в залежності від виду комахи, субстрату, на якому їх вирощують, та методів виробництва. Личинка мухи володіє унікальною здатністю до поглинання різних біологічних відходів, таких
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Жарчинська, В. С. "ОБҐРУНТУВАННЯ РЕЦЕПТУРНОГО СКЛАДУ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА КОРМОВОЇ ДОБАВКИ “DECAPODAFOOD” ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ МОЛОДНЯКА АВСТРАЛІЙСЬКОГО ЧЕРВОНОКЛЕШНЕВОГО РАКА CHERAX QUADRICARINATUS". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 43 (10 липня 2024): 44–48. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2024-2.6.

Full text
Abstract:
Збільшення виробництва продукції тваринництва, зокрема аквакультури, як основного джерела білка в харчуванні людини завжди є актуальним завданням. Важливим чинником під час вирощування молоді австралійського червоноклешневого рака (Cherax quadricarinatus) в умовах аквакультури є забезпечення його білковими речовинами для зменшення проявів канібалізму; згодовування харчових інгредієнтів для покращення амінокислотного і жирнокислотного профілю м’яса; збільшення показників інтенсивності росту; підвищення показника виживаності; зменшення собівартості продукції. Для раціонального використання кормо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Melnikov, K., T. Kolisnychenko, Y. Matsuk та T. Lystopad. "Удосконалення технології соусів емульсійного типу за рахунок використання водоростевої сировини". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 80 (2017): 74–79. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8015.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена науковому обґрунтуванню та розробці технології соусів емульсійного типу із використанням водоростевих добавок. Проведено аналітичні та експериментальні дослідження, на основі яких вивчена можливість ефективного використання водоростевих добавок в соусах емульсійного типу. Обґрунтовано, що водоростеві добавки належать до унікальних джерел макро- та мікроелементів, білків, вітамінів та інших біологічних речовин. Вони містять мінеральні речовини, поліненасичені жирні кислоти, ферменти, фітогормони, альгінову, пантотенову та фолієву кислоти, амінокислоти, полісахариди. Розроблено
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Синенко, Т. П., Н. Е. Фролова, В. В. Соколенко та С. О. Губа. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ТИПУ ЦУКРУ НА РЕАКЦІЮ МАЙЯРА В МОДЕЛЬНИХ СИСТЕМАХ ІЗ ГІДРОЛІЗАТОМ СИРОВАТКОВИХ БІЛКІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 1 (8 квітня 2022): 135–46. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.15.

Full text
Abstract:
Харчова промисловість, зокрема індустрія харчових добавок, у виробництві та розробці натуральних ароматизаторів і смакоароматичних добавок вдало використовує властивості продуктів реакції Майяра генерувати приємні, бажані смаки та аромати. Характер утворених смакоароматичних речовин визначають реакційні амінокислоти і цукри. Змінюючи тип цукру, який вступає в реакцію з амінокислотою, щоразу можна отримувати нові смакоароматичні речовини. Таким чином, дослідження кінетики реакції Майяра і визначення залежності сенсорної характеристики кінцевих продуктів від типу використаного цукру в реакції –
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

АНТОНЮК, Ірина, та Анжеліка МЕДВЕДЄВА. "Чизкейки підвищеної біологічної цінності". INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL JOURNAL "COMMODITIES AND MARKETS" 46, № 2 (2023): 148–62. http://dx.doi.org/10.31617/2.2023(46)12.

Full text
Abstract:
Вступ. Серед основних трендів харчу­вання сьогодення можна зазначити широке застосування харчових добавок, поширення штучних напоїв, фаст-фуду та ін. Звідси випли­ває формування шкідливих харчових звичок, застосування хімічних речовин у вироб­ництві харчової сировини на тлі забруднення навколишнього середовища. Проблема. У раціонах харчування насе­лення відзначається дефіцит основних нутрієн­тів. Водночас відбувається постійне зрос­тання кількості людей, які не можуть спо­живати певні речовини, наприклад молоч­ний цукор – лактозу; білок злакових культур – глютен. Також у раціонах харчування сп
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Ощипок, І. М. "ЗАСТОСУВАННЯ КОМПОЗИТНИХ БОРОШНЯНИХ СУМІШЕЙ У ВИРОБНИЦТВІ КОВБАС ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 25 (11 травня 2021): 74–81. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-25-10.

Full text
Abstract:
Борошно в ковбасному виробництві використовують для надання виробу потрібної щільної консистенції і достатньої вологості без надлишку. Встановлено, що за вологоутримуючої здатності (ВУЗ) борошно можна розташувати в такий ряд: пшеничне>горохове>рисове>гірчичне>с оєве. Встановлено, що рН водних суспензій соєвого і рисового борошна знаходиться в діапазоні 7,2–7,3, горохового і пшеничного – 6,8–6,9, що зумовлює можливості їх технологічного застосування. Най- частіше використовують крупу із зерен пшениці, а саме: манну. Показано, що введення солі масовою часткою від 0 до 5% по-різному в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

ЧОРНА, НІНА, та ЮЛІЯ ПОЛЯТИКІНА. "ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРЧОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ БЕЗГЛЮТЕНОВОГО БОРОШНА З ЗЕРНОВИХ ТА ПСЕВДОЗЛАКОВИХ КУЛЬТУР". Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 345, № 6(2) (2024): 74–78. https://doi.org/10.31891/2307-5732-2024-345-6-10.

Full text
Abstract:
Целіакія є хронічним аутоімунним захворюванням, яке характеризується запаленням та пошкодженням слизової оболонки тонкого кишечника через негативну імунну реакцію на глютен, білкову фракцію, що міститься в пшениці, та у незначних кількостях у ячмені та житі. Люди з целіакією не можуть споживати ці білки, оскільки це призводить до порушення всмоктування поживних речовин і, в кінцевому підсумку, до розвитку харчового дисбалансу та ряду супутніх захворювань, таких як анемія, остеопороз та інші. Одним із головних методів лікування є безглютенова дієта, яка є єдиною ефективною терапією. Однак така
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Осипчук, Р. П., та О. Б. Кучменко. "Оцінка антиоксидантного потенціалу водних екстрактів із листя винограду, квіток робінії, насіння базиліку та зерен пшениці". Research Notes, № 3 (28 листопада 2024): 25–33. http://dx.doi.org/10.31654/2786-8478-2024-bn-3-25-33.

Full text
Abstract:
Дослідження зі збагачення харчових продуктів у наш час набуває важливого значення. Все через інтенсифікацію процесів окислення їх структурних компонентів та високим вмістом антиоксидантів у рослинних екстрактах. До окиснювальних процесів належить і перекисне окиснення ліпідів (ПОЛ), що є комплексом ланцюгових реакцій, що протікають за участю активних форм кисню. Накопичення великої кількості продуктів окиснення може призвести до швидкого псування продуктів та втрати їх цілющих властивостей. Також, ці продукти в організмі людини у великій кількості сприяють розвитку патологічних станів:отруєння
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Чагаровський, О. П., Н. А. Ткаченко, Е. Г. Дідух та В. В. Анічін. "ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПАСТЕРИЗАЦІЇ МОЛОКА У ТЕХНОЛОГІЇ СИРУ М’ЯКОГО КАМАМБЕР". Scientific Works 87, № 2 (2024): 58–65. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v87i2.2831.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті розглянуто вплив параметрів пастеризації молока корів Гольштинської породи на Молочній Фермі Прикарпаття ТОВ «МУККО» у технології м’якого сиру Камамбер на вихід сиру, масову частку білків і жиру у сирі Камамбер та хімічний склад сироватки, а також визначено ефективність теплового оброблення молока за різних режимів пастеризації. Досліджено контрольний (температура 80 ºС, витримування 20 сек.) та три експериментальні режими пастеризації молока – перший експериментальний режим: температура 80 ºС, витримування 5 хв.;другий експериментальний режим: температура 85 ºС, витримуванн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Поварова, Наталя Миколаївна, Людмила Анатоліївна Мельник та Галина Всеволодівна Шлапак. "ПІДВИЩЕННЯ ЯКІСНИХ ПОКАЗНИКІВ ВИРОБІВ З М’ЯСА ПТИЦІ ШЛЯХОМ ВНЕСЕННЯ СТАРТОВОЇ МІКРОФЛОРИ". Scientific Works 2, № 85 (2022): 110–19. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v2i85.2240.

Full text
Abstract:
В представленій роботі наведені матеріали щодо розробки технології пролонгування термінів зберігання варених ковбас із м’яса птиці шляхом використання біотехнологічного прийому, а саме, «стартових» культур мікроорганізмів. Пропонується вводити спеціально підібрану стартову мікрофлору у фарш варених ковбас, що є принципово новим підходом для вирішення даного питання. 
 За останні роки м'ясо птиці стало одним із самих популярних видів сировини для м'ясопереробної промисловості. М'ясо птиці - якісний, багатий білками продукт з низькою калорійністю у порівнянні зі свининою та яловичиною. Різн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

МИХАЙЛИК, Віталій, Михайло КРАВЧЕНКО та Тетяна ЮДІНА. "Харчова та біологічна цінність здобного печива з соєвим борошном". INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL JOURNAL COMMODITIES AND MARKETS 54, № 2 (2025): 120–30. https://doi.org/10.31617/2.2025(54)08.

Full text
Abstract:
Необхідність забезпечення населення якіс­ними харчовими продуктами, особливо соціально незахищених громадян, вимагає значних зусиль у пошуку доступних для масового харчу­вання джерел сировини високої харчової цінності, її ефективного використання. Це обумовлює нагальність пошуку резервів доступних харчо­вих нутрієнтів, забезпечення збалансованості харчування населення України, адже психоемо­ційні навантаження в умовах пандемії, воєнного стану зростають, що призводить до послаб­лення імунітету людини, збільшення кількості випадків загострення хронічних захворювань тощо. Мета роботи – наукове об
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Приліпко, Т. М. "ОЦІНКА ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ТА ФРАКЦІЙНОГО СКЛАДУ БІЛКІВ ОВЕЧОЇ ТА КОРОВ’ЯЧОЇ СИРОВАТОК ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА МЯКИХ СИРІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 32 (30 січня 2023): 76–80. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2022-32-10.

Full text
Abstract:
В результаті проведених досліджень встановлено, що овеча та коров’яча молочні сироватки характеризуються чистим, властивим молочній сироватці смаком і запахом, без сторонніх присмаків і запахів, солом’яно-жовтим кольором, однорідною консистенцією із наявністю незначного білкового осаду .При дослідженні фізико-хімічних властивостей сироватки з овечого та коров’ячого молока встановлені вірогідні відмінності щодо кількості азотових речовин, вмісту сухих речовин, лактози та показників титрованої кислотності. Суттєву різницю було виявлено щодо кількості азотових речовин. У овечій сироватці цей пока
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Гуменюк, О. Л., Ж. В. Замай, Р. М. Волкова, О. Б. Хребтань та В. А. Тітенко. "ПЕРСПЕКТИВА ВИКОРИСТАННЯ НАСІННЯ ЧІА ЯК ФОРТИФІКАЦІЙНОЇ ДОБАВКИ ДО ХЛІБОБУЛОЧНИХ ВИРОБІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics. Technical sciences, № 26 (3 серпня 2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-26-04.

Full text
Abstract:
У статті досліджено можливість використання насіння чіа як добавки для фортифіка- ції хлібобулочних виробів задля підвищення їх біологічної цінності, що пов’язане з необхідністю профі- лактики серцево-судинних захворювань, метаболічного синдрому тощо. Метою статті є визначення впливу добавки насіння чіа на показники якості напівфабрикатів та готових хлібобулочних виробів. Проведено аналітичний огляд літератури щодо способів збагачення хлібобулочних виробів біологічно активними речовинами, визначено основні тенденції у їх фортифікації. Проаналізовано використання насіння чіа в харчовій промисло
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

ЮДІНА, Тетяна, та Антон СЕРЕНКО. "Технологія низьколактозних молочних сумішей для йогуртів". INTERNATIONAL SCIENTIFIC-PRACTICAL JOURNAL "COMMODITIES AND MARKETS" 43, № 3 (2022): 108–16. http://dx.doi.org/10.31617/2.2022(43)09.

Full text
Abstract:
Вступ. На сьогодні доцільність ство­рення нових рецептур і технологій харчової про­дукції категорії freefrom зумовлена насампе­ред їхньою високою затребуваністю та вузьким асортиментом вітчизняного виробництва. Проблема. Перспективним напрямом у роз­робленні нових технологій продукції з регу­льо­ваним вуглеводним складом, зокрема низьколактозних йогуртів, є раціональне вико­ристання харчового потенціалу вторинної молочної сировини. Метою статті є визначення ефективності гідролізу лактози ферментним препаратом β-галактозидази у сколотинах з підвищеним вмістом сухих речовин. Методи. Предмет досл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Лебединець, А. І. "ХАРЧОВА ЦІННІСТЬ ЗБАГАЧЕНИХ МАСЛЯНИХ КЕКСІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 41 (10 квітня 2025): 75–81. https://doi.org/10.32782/2522-1221-2025-41-09.

Full text
Abstract:
За результатами проведених досліджень узагальнені наукові досягнення вчених і практиків щодо розробки функціональних кексів із використанням нетрадиційної сировини. Підкреслено актуальність введення у рецептури масляних кексів порошків з айви звичайної (Cydonia oblonga) та японської (Chaenomeles japonica), які характеризуються високою харчовою та біологічною цінністю. Показано, що порошки з айви звичайної та японської цінні харчовими волокнами, пектиновими речовинами, вітамінами, особливо аскорбіновою кислотою, β-каротином та токоферолами. Порівняно і проаналізовано хімічний склад та енергетич
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Степанькова, Г. В., О. Г. Шидакова-Каменюка, О. І. Болховітіна та І. С. Горобець. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ГОРОХОВОГО БОРОШНА В ТЕХНОЛОГІЇ ПОНЧИКІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 28 (10 січня 2022): 52–58. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-28-08.

Full text
Abstract:
У статті досліджено можливість використання горохового борошна у технології пончикових виробів з метою підвищення їх харчової цінності. Метою статті є визначення впливу горохового борошна на органолептичні та фізико-хімічні показники готових виробів, а також процеси, що протікають у дріжджовому тісті під час його дозрівання. Проведено аналітичний огляд літератури щодо аналізу способів покращання нутрієнтного складу пончиків за допомогою внесення до їхньої рецептури сировини багатої на вітаміни, мінеральні речовини, харчові волокна тощо. Проаналізовано можливість використання горохового борошна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Lanycja, I. F. "Оцінка якості продуктів переробки амаранту". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 75 (2017): 81–84. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7516.

Full text
Abstract:
Комбінування білків рослинного і тваринного походження знаходить широке застосування у виробництві м'ясних виробів, оскільки дозволяє розширити сировинні ресурси, а також поліпшити якість продуктів харчування, підвищити їх біологічну цінність і засвоєння. Проведено аналіз поживної та біологічної цінності рослинної і тваринної сировини (яловичини, горохового і амарантового борошна). Поживну цінність сировини визначали за вмістом компонентів, що входять до її складу (білків, жирів, вуглеводів, клітковини, мінеральних речовин). Біологічну цінність визначали за вмістом незамінних амінокислот і амі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Ряполова, І. О., та Я. С. Теленик. "СЕНСОРНІ ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ І БЕЗПЕЧНІСТЬ РОЗРОБЛЕНИХ КОМБІНОВАНИХ М’ЯСНИХ ПАШТЕТІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (9 жовтня 2023): 70–78. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.3.9.

Full text
Abstract:
В умовах білкового дефіциту однією з найбільш швидких і ефективних шляхів вирішення проблеми є заміна тваринного м'яса, м'ясом та субпродуктами птиці, а також компонентами рослинного походження. При відповідній вгодованості харчова цінність м'яса курей несуттєво відрізняється від яловичини і свинини. Нестачі незамінних амінокислот немає. Вітамінний і мінеральний склад – схожі. Вміст сполучної тканини в ньому менше, ніж в будь-якому м'ясі наземних тварин і становить не більше 8%. Пташине м'ясо – смачний, поживний (засвоюється на 94–96 %) і в той же час низькокалорійний продукт. Воно є джерелом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Кононко, І. В., Н. В. Бошицька, В. П. Сергєєв, В. Д. Кліпов та Н. В. Кононко. "Вуглецевий наноструктурний матеріал для багаторазових захисних масок". Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, № 6 (23 грудня 2021): 78–86. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.06.078.

Full text
Abstract:
Досліджено комплекс властивостей активованого вуглецевого волокнистого наноструктурного матеріалу (АВВНМ), розробленого авторами, як фільтрувального прошарку багаторазових захисних масок для обличчя. Показано, що АВВНМ притаманна висока здатність до поглинання основних забруднювачів довкілля (фенолу; металів Pb2+, Sr2+, Cu2+, Ni1+, Co2+, Al3+, Cs2+; хлорпохідних; радіоактивних легких продуктів поділу та ін.) і речовин білкової природи. Встановлено, що АВВНМ виявляє бактеріостатичні властивості, які можуть бути трансформовані в бактерицидні шляхом нанесення на його поверхню біологічно активних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Kosov, Mykola, та Olena Kapitonova. "ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ВДОСКОНАЛЕННЯ СПОСОБІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВНОЦІННИМ ЖИВЛЕННЯМ ПОРОСЯТ НА БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ КРОВІ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 4(43) (25 грудня 2020): 45–49. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2020.4.7.

Full text
Abstract:
Висвітлено результати впливу розроблених балансуючих кормових добавок в складі малокомпонентних комбікормів виготовлених на розробленому агрегаті на морфологічний і біохімічний склад крові поросят. Вивчення ефективності використання балансуючих добавок в складі малокомпонентних комбікормів виготовлених на розробленому агрегаті, було проведено в експериментальних дослідженнях по визначенню продуктивної дії їх на головні господарсько-корисні ознаки поросят на дорощуванні. Рецептура розроблених балансуючих добавок і комбікорму на основі зернової частини з пшениці і ячменю проводилася в виробничих
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Пешук, Людмила В., та Дар'я Ю. Приходько. "НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ. ШТУЧНЕ М’ЯСО, ЯК НОВЕ ДЖЕРЕЛО БІЛКОВИХ ПРОДУКТІВ У ХАРЧУВАННІ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ". Journal of Chemistry and Technologies 31, № 3 (2023): 611–26. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v31i3.288736.

Full text
Abstract:
Потреба в білковій сировині неухильно зростає, відповідно до збільшення чисельності населення. М’ясо споконвіку є основною складовою людського раціону, джерелом білка та головним енергокомпонентом, необхідним для повноцінного функціонування процесів організму. Штучне м’ясо – це стрімко зростаюча категорія продуктів, яка може змінити наші харчові звички. Продукти тваринного походження замінюють рослинними альтернативами, які на смак і вигляд схожі на м’ясні. Мета таких змін – зниження глобальної залежності від тваринного сільського господарства. Сьогодні відомі три категорії штучного м’яса, які
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Кліщ, І. М., В. В. Лотоцький, Г. А. Крицька та О. М. Смачило. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН НА ОРГАНІЗМ ЩУРІВ ЗА ПОКАЗНИКАМИ БІЛКОВОГО І ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ В ЕКСПЕРИМЕНТІ". Medical and Clinical Chemistry, № 2 (11 липня 2023): 89–93. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2023.i2.13978.

Full text
Abstract:
Вступ. До найбільш розповсюджених і небезпечних речовин, що забруднюють поверхневі, ґрунтові та стічні води, належать поверхнево-активні речовини. До них відносять і стеарат калію, який використовують у виробництві мила, кремів для рук, піни для гоління та інших косметичних засобів.
 Мета дослідження – вивчити вплив стеарату калію в різних дозах на показники білкового і вуглеводного обміну в піддослідних тварин. 
 Методи дослідження. Дослід проводили на 90 білих щурах-самцях масою 180–200 г, яких поділили на п’ять груп по 18 тварин у кожній: 1-ша (контрольна) – щури, які споживали пи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Степова, А. А., О. В. Нєміріч, С. П. Ястреба, О. М. Ройко, Л. Є. Мамченко та О. В. Кузьмін. "ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ГІДРОЛІЗАТУ З М’ЯСА МІДІЙ ДЛЯ ІННОВАЦІЙННОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РИБНОЇ КОТЛЕТНОЇ МАСИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (13 березня 2024): 193–200. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.6.22.

Full text
Abstract:
На підставі теоретичного матеріалу та експериментальних досліджень обґрунтовано актуальність розробки технології рибної котлетної маси шляхом збагачення гідролізатом з м’яса мідій – джерела йоду та білка. Обґрунтовано доцільність використання харчової добавки гідролізату з м’яса мідій у вигляді концентрату для покращення харчової цінності. Сам гідролізат відноситься до області біотехнології, а точніше, до способів отримання білково-вуглеводного гідролізату з молюсків, наприклад мідій, які можуть бути використані як сировина для отримання харчових домішок лікувально-профілактичної дії, а також
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Шнайдер, С. А., та А. О. Саввова. "ВПЛИВ БІЛКОВО-ВІТАМІННО- МІНЕРАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ НА СТАН КІСТОК ЩУРІВ ЗА УМОВ ПОРУШЕННЯ РЕМОДЕЛЮВАННЯ КІСТОК ДІЄТОЮ З АЛІМЕНТАРНОЮ НЕПОВНОЦІННІСТЮ". Інновації в стоматології, № 1 (3 березня 2025): 81–89. https://doi.org/10.35220/2523-420x/2025.1.15.

Full text
Abstract:
Дотримання спеціальних дієт під час захворювань чи лікування, або свідома відмова від споживання продуктів тваринного походження за умов вегетаріанських дієт призводить до дефіциту надходження до організму вітамінів, мікро- й мікроелементів, ліпідів з есенціальними жирними кислотами та повноцінного протеїну. У кістковій системі це спричиняє зсув процесів росту або ремоделювання кісток у бік резорбції та накопичення низькомінералізованої кісткової тканини. Нестачу надходження в організм необхідних речовин компенсують додаванням до раціону комплексних препаратів. Мета дослідження: дослідити впли
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!