Academic literature on the topic 'Варіювання часу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Варіювання часу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Варіювання часу"

1

Назаренко, О. М., А. О. ,. Березовська, В. І. ,. Залєвський, О. Л. ,. Іщенко та О. Г. ,. Клітній. "ВАРІЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СХЕМ ВИРОБНИЦТВА ПУЦОЛАНОВИХ КОМПОЗИЦІЙ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 46 (11 листопада 2024): 382–88. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i46.44.

Full text
Abstract:
Позиціонування сучасних будівельних матеріалів вимагає знання хімічних технологій, структуру виробничого процесу для зменшення собівартості кінцевого продукту. Додавання частини техногенного компоненту в існуючі та розробляємі композиції надає кількісні переваги щодо матеріального балансу. Карбонатношлакові матеріали, як цементний камінь та інші капілярно-пористі тіла, можуть містити, деяку кількість слабо зв'язаної води, яка утримується силами фізико-хімічної природи, але випаровується зі зразка при температурах до 105°С. При такій температурі зі зразків випаровується не тільки капілярна і адсорбційна волога, яка може міститися в невеликих кількостях між зернами порошку, але і в основному вода пухких кристаллогідратів , тобто слабо хімічно пов'язана вода. Випаровується потак, незв'язана в процесі твердіння в'яжучого, утворює в бетоні дві групи . Пір часу, різко різняться за розмірами: капілярні пори і пори гелю, мають дуже малі розміри (від 15х10-8 до 40x10-8см). Капілярні пори, розташовані між агрегатами частинок гелю, в тисячі разів більший за пори гелю. Вони сприяють вбиранню та міграції води, яка замерзає у них за нормальних умов охолодження. Тому капілярні пори виглядають як основний дефект структури пресованого матеріалу. Цементний гель при повній гідратації утримує близько 0,25 води, що знаходиться в порах гелю (вважаючи масою цементу). Техніко-економічний розрахунок собівартості виробів на основі карбонатношлакового в'яжучого, виконаний за середнім вартісним варіантом показує, що собівартість цегли в 1,26 рази нижче, ніж силікатної та в 2,1 рази - ніж глиняної звичайної для умов м. Тисмениці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Колесник, В. О., А. В. Божко, А. О. Нешта та Д. Г. Малимоненко. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ РЕЖИМІВ РІЗАННЯ НА ТЕМПЕРАТУРНЕ РОЗШИРЕННЯ СВЕРДЛА ТА ТОЧНІСТЬ ОТВОРІВ СВЕРДЛІННІ ПАКЕТІВ «ВУГЛЕПЛАСТИК/ ТИТАНОВИЙ СПЛАВ»". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 73 (13 серпня 2022): 177–89. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2022.73.26.

Full text
Abstract:
У цій роботі представлені та проаналізовані результати експериментального дослідження по вивченню впливу технологічних параметрів (режимів різання) на геометричну точність отворів та температурне розширення свердла в процесі свердління. Планування експерименту здійснювалось за методикою Тагучі за варіювання швидкості різання, подачі та часу відтермінування на трьох рівнях. Контрольованими параметрами була точність отворів, що вимірювалась за координатним методом на координатно-вимірювальній машині. Крім того у процесі свердління контролювався температура свердління за допомогою бездротового пристрою WICUTEM, що поєднав метод штучної термопари та технологію Bluetooth. Перевірка гіпотези про вплив температурного розширення свердла та точність отворів в залежності від технологічних параметрів здійснювалась за допомогою методу скінчених елементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Юрченко, С. Л., М. Б. Колеснікова та Т. В. Черемська. "ВИКОРИСТАННЯ СТАБІЛІЗАЦІЙНИХ СИСТЕМ У ТЕХНОЛОГІЇ БІСКВІТНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (23 вересня 2024): 143–50. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.3.15.

Full text
Abstract:
Бісквітний напівфабрикат та кондитерські вироби з його використанням протягом багатьох років є одними з найулюбленіших ласощів різних верств населення. Саме тому науковці приділяють значну увагу покращенню його споживних характеристик та застосовують різні інноваційні підходи в технології виробництва з метою отримання напівфабрикату зі стабільними характеристиками. Асортимент бісквітних напівфабрикатів формується, головним чином, за рахунок варіювання рецептурних компонентів та особливостей технологічного процесу їх виробництва. Відомо, що при виробництві бісквітних напівфабрикатів використовують яйця курячі, які виконують роль піноутворювача та під час збивання з цукром забезпечують формування пінної структури. Неналежна якість піноутворювача, зменшення чи збільшення часу збивання, підвищена температура рецептурної суміші приводять до отримання задовільних показників піноутворюючої здатності та розшарування системи. З метою вирішення вищезазначених проблемних моментів науковці пропонують різні інновації в технології бісквітних напівфабрикатів, які є достатньо різнопланові та характеризуються як оптимізацією рецептурного складу так і застосуванням нових інгредієнтів, які поліпшують органолептичні та структурно-механічні властивості як випечених напівфабрикатів, так і готової продукції з їх використанням. У статті розглянуто можливість використання стабілізаційних систем: гелю для збивання та емульгатора-покращувача в рецептурному складі бісквітних напівфабрикатів, що дозволить скорегувати функціональні властивості традиційного піноутворювача (яйця курячого). Проведеними дослідженнями встановлено, що гель для збивання доцільно використовувати в концентрації 3,0%, а емульгатор-покращувач – 4,0% від маси рецептурних компонентів, що дозволяє забезпечити стійку піноподібну систему та її стабілізацію під час її формування. Результатами дослідження є оптимізація рецептурного складу та технологія бісквітного напівфабрикату основного, яка полягає у зменшенні вмісту меланжу у рецептурі та скороченні часу збивання рецептурної суміші. Присутність стабілізаційної системи у рецептурі бісквіту круглого сприяє покращенню показників його піноутворюючої здатності та зменшенню часу опрацювання рецептурної суміші, що сприяє скороченню тривалості технологічного процесу виробництва бісквітного напівфабрикату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Войтенко, С. Л., М. О. Петренко, Б. С. Шаферівський та Т. І. Карунна. "Племінне свинарство України: виклики часу". Scientific Progress & Innovations 26, № 3 (2023): 81–86. http://dx.doi.org/10.31210/spi2023.26.03.15.

Full text
Abstract:
У статті висвітлений стан племінного свинарства України у перший рік війни, наведені показники скорочення поголів’я свиней та мережі по їх розведенню. Зʼясовано, що у порівнянні з довоєнним періодом (2021 рік) кількість стад скоротилося на 20,3 %, поголів’я кнурів – на 21,5 %, свиноматок – на 17,3 %. Гено-фонд свиней в Україні наразі представлений 7 породами: велика біла, дюрок, ландрас, пʼєтрен, полтавська м’ясна, уельська та червона білопояса, причому найбільшого використання набули лише велика біла, ландрас і пʼєтрен. Внаслідок воєнних дій зникли три вітчизняні локальні породи: українська м’ясна, українська степова ряба та українська степова біла. Аналіз генеалогічної структури наявних порід свиней, які утримувалися у суб’єктах племінної справи України у 2022 році, засвідчив присутність майже у кожній з них значної кількості генеалогічних формувань, які не відносяться до конкретної популяції, швидше за все, це імпортоване поголів’я, яке використовується для виробництва свинини на промисловій основі. Серед найбільш численної та використовуваної породи – великої білої 59,8 % кнурів і 20,8 % свиноматок не об’єднані у відповідні генеалогічні формування чи за країною походження, а мають лише номер, причому різний і здебільшого робочий, що підтверджує їх не чистопородну основу. У породі ландрас не чисто- породних кнурів 89,4 %, а свиноматок – 90,4 %. За такої ситуації чистопородне поголів’я свиней, яке ще зали-шилося, знаходиться під загрозою зникнення не через бойові дії, а через його поглинання зарубіжним матеріалом. Свиноматки досліджуваних порід характеризувалися істотною мінливістю показників відтво-рювальної здатності за значних меж варіювання ознак як між породами, так і у породі. З’ясовано, що свино-маток залучають до відтворення у віці 12,3–14,4 місяців. Найбільший розмах багатоплідності виявлено серед маток великої білої породи (8–15 голів) і ландрас (10,8–17,8 голів). Навіть з урахуванням різних строків відлучення поросят від свиноматок, маса гнізда поросят у частини суб’єктів племінної справи має нереально високі показники навіть при відлученні поросят у віці 60 днів – 240–395 кг (вимоги – не вище 180 кг), засвідчуючи відсутність чистопородного розведення і племінного обліку. Підтверджує догмат виробництва свинини на промисловій основі у племінних стадах і верхня межа середньодобового приросту ремонтного молодняку (крім уельської і червоної білопоясої порід) на рівні 735-860 г, при тому, що для племінних тварин цей показник має бути не вище 600 г. Зроблено висновок, що без чистопородного розведення та власної племінної бази не буде вітчизняного свинарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Грабик, Надія, Ірина Грубар, Ольга Гулька та Василина Вовчанська. "Вплив кросфіт-тренувань на фізичний стан студентів-спортсменів". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 4 (4 травня 2022): 24–29. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.4.24-29.

Full text
Abstract:
Анотація. Аналіз інформаційних джерел вказує на позитивні відгуки про вплив кросфітзанять на атлетів різних видів спорту. Для занять кросфітом характерні різноманітність засобів, високоінтенсивність, постійна мінливість тренувально-змагальної діяльності, яка вимагає максимальної концентрації, прояву силових, вольових якостей протягом тривалого часу. Беручи до уваги загальнозміцнювальну спрямованість кросфіт-тренувань, значна кількість фахівців говорить про доцільність введення елементів кросфіту в тренувальний процес представників різних видів спорту, в тому числі футболістів. Мета. Розробити методику кросфіт-тренувань для студентів, які відвідують секційні заняття з футболу, та експериментально перевірити її вплив на фізичний стан. Методи. Аналіз та узагальнення науково-методичних джерел, педагогічний експеримент, педагогічне спостереження, педагогічне тестування, фізіологічні методи, методи математичної статистики. Результати. У роботі запропоновано методику кросфіт-тренувань для студентів 17–18 років, які займаються в секції з футболу. Експериментальна методика включала три різні види тренувань: робота без урахування часу; робота з урахуванням часу; робота з урахуванням кількості раундів. З метою варіювання комплексу кросфіту через кожні 4–6 тижнів змінювали засоби впливу на різні м’язові групи. Методика була представлена трьома основними групами засобів: M – кардіо-вправи; G – вправи з обтяженням власною вагою; W – вправи з вагою. Доведено позитивний вплив методики кросфіт-тренувань на фізичний стан студентів, які відвідують секційні заняття з футболу. Футболісти експериментальної групи, показали вищий рівень фізичної підготовленості та функціональних можливостей організму, ніж футболісти контрольної групи, які практикувати традиційну методику фізичної підготовки.&#x0D; Ключові слова: кросфіт-тренування, фізичний стан, фізична підготовка, студенти-футболісти, секційні заняття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ignatkin, V., and O. Saragtov. "Evaluation of the Signal Power Spectrum in Directional Receiving Systems." Metrology and instruments, no. 5 (October 24, 2019): 49–51. http://dx.doi.org/10.33955/2307-2180(5)2019.49-51.

Full text
Abstract:
Розглянуто алгоритм, який дозволяє для дискретної вибірки із N значень на проміжку часу [–T/2, +T/2] оцінювати спектр потужності за допомогою фільтра з тією ж самою вузькою спектральною смугою у прямокутному часовому вікні, але з рівнем бічних пелюсток, менших на 4,3 дБ. Наведено приклади декількох «енергетичних» фільтрів. При цьому показано відгуки енергетичного фільтра порівняно з фільтром на основі традиційних часових вікон. Виникають можливості керування як шириною смуги фільтра, так і формою його вершини. Також суттєво збільшується розмірність простору змінних варіювання.&#x0D; Стосовно спектрального аналізу, йдеться відносно випадку, коли перетворення Фур’є виконується з двома різними часовими вікнами у часі.&#x0D; Підсумок формується із множників дійсних&#x0D; і недійсних частин першого та другого перетворення. При цьому не потрібно певних оптимальних властивостей від кожного із часових вікон, окремо оптимізується тільки кінцевий підсумок. Це ефективно, якщо одне із часових вікон нагадує вікно Кайзера-Бесселя. При цьому проведення згортки після перетворення Фур’є стає трудомістким, потребує багато обчислювальних операцій, та часове вікно краще використовувати безпосередньо до сигналу, який аналізується перед перетворенням Фур’є.&#x0D; Для таких часових вікон будування «енергетичного» фільтра збільшує час аналізу приблизно у два рази. Але швидкість обчислювань не зав­жди є визначальним фактором, а сумісне використання двох різних вікон замість одного розширює можливості аналізу.&#x0D; Результати роботи можуть бути використані під час фільтрації приймальної потужності сигналу для різних систем, зокрема, для систем з максимальним придушенням шумової завади.&#x0D; Перспективно оптимізувати приймальну систему з горизонтальним робочим напрямком приймання. Задачу оптимізації у цьому випадку вирішують з урахуванням робочого діапазону як для середньої, так і для максимальної завади.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Turpak, S., S. Hrytsai, O. Ostrohliad, L. Vasilieva та I. Svintsytska. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПАСАЖИРІВ АЕРОПОРТУ В ПРОЦЕСІ ВЗАЄМОДІЇ ПОВІТРЯНОГО, АВТОМОБІЛЬНОГО ТА ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ". Bulletin of Lviv State University of Life Safetyі 26 (2 січня 2023): 88–96. http://dx.doi.org/10.32447/20784643.26.2022.11.

Full text
Abstract:
Розглянуто питання взаємодії видів транспорту для обслуговування пасажирів в аеропорту (на прикладі міжнародного аеропорту міста Запоріжжя). Виконано аналіз наукових праць, які стосуються організації обслуговування пасажирів в транспортному вузлі. Зазначено, що ефективність пасажирських авіаційних перевезень значно підвищується при скороченні часу доставки пасажирів з міст в аеропорти. Досягти цього можливо тільки завдяки взаємодії повітряного з наземними видами транспорту. Актуальність проблематики підтверджується положеннями Транспортної стратегії України. В статті проведено дослідження параметрів функціонування реальної транспортної системи взаємодії повітряного та наземних видів транспорту під час обслуговування пасажирів. Встановлено, що існуюча система доставки пасажирів, незважаючи на близько розташовані автомобільний шлях високої пропускної спроможності та залізничну колію «Укрзалізниці», використовує лише тупикову автомобільну дорогу місцевого значення в місці розташування аеропорту. Для вирішення проблеми транспортного обслуговування авіаційних пасажирів з урахуванням стохастичного характеру пасажиропотоків, дослідження проводилось методом імітаційного моделювання. Створена імітаційна модель ґрунтується на функціонуванні системи міського автомобільного транспорту із залученням залізничного, що діє в районі аеропорту. Ключовими елементами досліджуваної системи є пункти пересадки пасажирів на залізничній станції та в аеропорту. Розроблена імітаційна модель передбачає можливість перемикання існуючої та пропонованої схем руху автобусного маршруту, яка реалізується в транспортній мережі моделі. Було проведено ряд експериментів в умовах варіювання часу затримки автобуса на станції Запоріжжя-2 в очікуванні пересадки пасажирів з поїздів на автомобільний транспорт, або навпаки – при здійсненні руху у зворотному напрямку. На основі проведених експериментів запропоновано змінити один з автобусних маршрутів таким чином, щоб пасажири мали можливість скористатись можливістю зручної пересадки на приміські поїзди на станції Запоріжжя-2. Проаналізовані перспективні можливості залучення залізничного транспорту, як більш потужного, ніж автомобільний, для транспортного обслуговування аеропорту. Завдяки моделюванню отримані ефективні рекомендації щодо транспортного обслуговування міжнародногоаеропорту Запоріжжя.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КОЛЕСНИК, Віталій, Богдан ЛИСЕНКО, Анна НЕШТА та Микола ЗАБАРА. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ РЕЖИМІВ РІЗАННЯ НА ШОРСТКІСТЬ ОБРОБЛЕНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ СВЕРДЛІННІ ОТВОРІВ У ПАКЕТАХ «ВУГЛЕПЛАСТИК/ ТИТАНОВИЙ СПЛАВ»". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 18 (2022): 110–23. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i18.767.

Full text
Abstract:
В даний час свердління пакетів вуглепластик / титановий сплав все ще є одним із найбільш широко використовуваних методів механічної обробки для виготовлення отворів для кріплення вузлів у цивільних літаках. Низька оброблюваність матеріалів пакету обумовлена поєднанням анізотропної структури композиційного матеріалу, високої твердості та міцності титанового сплаву. Це створює виклики у механічній обробці подібних з’єднань, що пов’язано з труднощами вибору раціональних режимів різання як для шару вуглепластику та і для шару титанового сплаву. Одним з аспектів механічної обробки пакетів вуглепластик/ титановий сплав є необхідність забезпечення задовільних параметрів шорсткості поверхні отворів. У цій роботі досліджувалися вплив технологічних факторів на шорсткість обробленої поверхні отворів. У ході експериментальне дослідження контрольованими параметрами були температура свердління та шорсткість поверхні. Вимірювання температури свердління здійснювалося у режимі реального часу за допомогою спеціально розробленого пристрою WICUTEM, що апаратно поєднує метод штучної термопари та технологію Bluetooth для бездротової передачі даних. Контроль шорсткості здійснювався за допомогою профілографічного методу на профілографі SurfCOM 5000. Експериментальна установка була реалізована на базі 5 координатного фрезерного оброблювального центру DMU 85V. Планування експерименту здійснювалося за методикою Тагучі, на основі ортогонального масиву L8, шляхом варіювання факторів швидкості різання та подачі на трьох рівнях. Результати показують, що при обробці шару вуглепластику значення аналізованих параметрів шорсткості підпорядковується тренду до збільшення параметрів при збільшенні подачі, в той час як при свердлінні шару титанового сплаву навпаки до зниження, за винятком тих що стали локальними мінімумами.&#x0D; Ключові слова: пакети вуглепластик/титановий сплав; метод штучної термопари, температура свердління; шорсткість поверхні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sudnyk, N. V., та M. S. Vilshaniuk. "ФОРМУВАННЯ ФРАХТОВОЇ СТАВКИ НА ОСНОВІ ОБМЕЖЕНИХ ОБСЯГІВ ВИХІДНИХ ДАНИХ". Transport development, № 1(16) (13 квітня 2023): 187–96. http://dx.doi.org/10.33082/td.2023.1-16.15.

Full text
Abstract:
Вступ. Судноплавні компанії можуть надавати свої послуги через фрахтовий ринок. До сьогоднішнього дня склався відносно відкритій фрахтовий ринок, де переважає вільна конкуренція. При цьому світовий фрахтовий ринок є закритою системою, тобто у певний проміжок часу певна пропозиція зустрічає певний попит, співвідношення яких формує ціну морського перевезення. При цьому таку закритість можна назвати відносною. У світовому фрахтовому ринку є власні функціональні сектори, кожен з яких також має певний ступінь самостійності. У цілому нині стан фрахтового ринку характеризується його кон'юнктурою. Під час вивчення кон'юнктури визначається рух ринку, тобто тенденція зміни ставок до підвищення, зниження чи застою. Для аналізу стану фрахтового ринку потрібний доступ до інформації з динаміки ставок. Питання фрахтових ставок у морському бізнесі завжди є актуальним, складним через те, що інформація щодо формування розміру ставок закрита для вільного користування. Відсутність такої інформації не дозволяє оператору судна використовувати інструменти для варіювання у питанні уторговування угоди. Мета. Ця стаття дозволяє формувати приблизне значення фрахтової ставки, використовуючи запропоновану методику двопараметрної апроксимації. Ця методика дасть змогу вивчати рух ринку, тенденції зміни ставок та дозволить операторам суден здійснювати вигідні угоди. Результати. За результатами розрахунків був обчислений розмір фінальної фрахтової ставки як середньої між фрахтовими ставками, що були розраховані за параметрами наближеності кількості вантажу та протяжності рейсу, яка округляється до десятинного числа. Висновки. Отриманий результат дозволяє застосувати зазначену методику на практиці. На основі розрахованого розміру фрахтових ставок за запропонованою методикою стає можливим зробити вигідні пропозиції клієнтам та забезпечити дохід оператора судна з перевезення вантажів умовним рейсом, який є невід'ємним та важливим елементом поставленого завдання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кос, М. В. "ОСНОВИ ІМІТАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-СУХОПУТНИКІВ ТАКТИЧНОГО РІВНЯ ЯК НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ПРОБЛЕМА". Духовність особистості: методологія, теорія і практика 92, № 5 (2019): 119–26. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2019-92-5-119-126.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемам професійної підготовки майбутніх офіцерів-сухопутників тактичного рівня в Україні. У вступі автор актуалізував проблему професійної підготовки майбутніх офіцерських кадрів в Україні.&#x0D; У викладі основного змісту матеріалу визначено сутність імітаційного моделювання. Виокремлено та обґрунтовано зміст основних переваг щодо використання технології у підготовці майбутніх офіцерів-сухопутників тактичного рівня: можливість отримати відповіді на численні актуальні запитання, що виникають на початкових стадіях моделювання: поява ідеї (задуму) та пробна розробка аналогу об’єкту (системи), з метою уникнення вагомих помилок, пов’язаних із витратами різних видів ресурсів; можливість дослідження особливостей функціонування об’єкту (системи) за будь-яких умов, навіть таких, що не виникнуть у реальному експерименті; варіювання параметрів об’єкту (системи) та навколишнього середовища у досить широких межах, відображаючи відповідне середовище; можливість передбачення поведінки об’єкту (системи) у короткочасній та довготривалій перспективі, перенісши на модель результати реальних випробувань; економія часу при використанні імітаційних моделей технічних та технологічних об’єктів (систем); отримання великих обсягів інформації про відображення плинності реальних процесів, за умови уникнення дорогих випробувань реальних об’єктів (систем); виконання ролі гнучкого пізнавального інструменту, що дає змогу відтворити будь-яку реальну або гіпотетичну ситуацію; уможливлення випробувань ризикованих («аварійних») ситуацій, що надає унікальності цьому методу; можливість кількаразових повторень експерименту, з метою відпрацювання стійких навичок правильних дій у відповідних ситуаціях.&#x0D; Ключові слова: імітаційне моделювання, майбутні офіцери-сухопутники, професійна підготовка, фахівці, модель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Варіювання часу"

1

Бабуджан, Р., Д. Красій, Денис Володимирович Лавінський та Олег Костянтинович Морачковський. "Динаміка систем тіл та інваріантність мір руху". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!