To see the other types of publications on this topic, follow the link: Видача дозволів.

Journal articles on the topic 'Видача дозволів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Видача дозволів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Баклан, О. "Державна реєстррація, ліцензування та видача спеціальних державних дозволів на здійснення деяких видів діяльності в сфері підприємництва: теоретично-прикладні питання". Теорія і практика інтелектуальної власності, № 6 (62) (2011): 78–82.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Карпенко, Сергій Русланович. "ФОРМУВАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ДЕРЖАВНИХ ЗАСОБІВ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ДЕРЖАВНО- ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА В КОСМІЧНІЙ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ". New Ukrainian Law, № 4 (17 жовтня 2023): 67–74. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.4.9.

Full text
Abstract:
У статті досліджується складний процес формування та реалізації державних засобів адміністративно-правового регулювання відносин державно-приватного партнерства в космічній галузі України. Доведено, що помітне місце в структурі системи організаційно-правових засад адміністративно-правового регулювання відносин у сфері, що вивчається, належить процедурам реєстрації та сертифікації результатів космічної діяльності, а також надання дозволів на здійснення космічної діяльності, а самі державні засоби адміністративно-правового регулювання, які застосовуються суб’єктами даної діяльності для створення найбільш сприятливих умов для появи та реалізації в подальшому прав власності на результати космічної діяльності, відіграють помітну роль у справі підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання відносин державно-приватного партнерства в космічній галузі України. Наголошено, що головна мета реалізації державних засобів адміністративно-правового регулювання відносин державно-приватного партнерства в космічній галузі України розкладається на окремі складові компоненти, які вже виступають безпосередніми напрямами діяльності для того чи іншого суб’єкта адміністративно-правового регулювання в зазначеній сфері, визначають його компетенцію, впливають на особливості побудови його організаційної структури. До таких компонентів віднесені: забезпечення найсприятливіших умов для діяльності в космічній сфері зі створення результатів космічної діяльності та забезпечення правового механізму їх законного застосування; ідентифікація, визнання та реєстрація об’єктів космічної діяльності; видача відповідних документів на об’єкти космічної діяльності; поновлення порушених прав і законних інтересів на результати космічної діяльності тощо. Встановлено, що процеси застосування реєстраційних, сертифікаційних та дозвільних засобів проходять послідовний розвиток, де достатньо чітко прослідковуються групи процедурних дій, пов’язаних спільністю досягнення певної проміжної мети, низкою завдань, які для цього розв’язуються та які здійснюються певними суб’єктами у відносно обмежених часових межах. Зроблений висновок про те, що велике значення в справі охорони та захисту прав учасників державно-приватного партнерства в космічній галузі України займають принципи адміністративної процедури, що є тією базою, яка допомагає не схибити як під час правотворчої діяльності, так і в процесі правозастосування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Shumeiko, T. "ЗАГАЛЬНІ ТА ОСОБЛИВІ ОЗНАКИ ДОЗВІЛЬНИХ ПРОЦЕДУР РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ОБІГУ ЗБРОЇ В УКРАЇНІ". Juridical science, № 6(108) (4 квітня 2020): 155–63. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-108-6-1.19.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена формуванню актуальної наукової думки щодо системи ознак дозвільних процедур реалізації державної політики у сфері обігу зброї в Україні. Автором звертається увага на те, що досліджувані процедури є елементом системи адміністративних процедур у сфері обігу зброї, а отже для них характерними є загальні ознаки системи вказаних процедур. До загальних ознак дозвільних процедур реалізації державної політики у сфері обігу зброї віднесено те, що ці процедури: мають загальну мети, будучи управлінською діяльністю переважно позитивної спрямованості; є попередньо визначеними типовими правовими моделями реалізації права в сфері обігу зброї, що врегульовуються нормами адміністративного законодавства України й поетапно здійснюються у відповідності до порядків, які урегульовані адміністративним законодавством; здійснюється в публічно-правовій сфері за участю суб’єкта владних повноважень. Групу особливих ознак дозвільних процедур реалізації державної політики у сфері обігу зброї в Україні складають такі їх ознаки: об’єкт цих процедур пов’язаний із правовою можливістю заявника набути (зберегти) правовий статус в сфері обігу зброї та бути учасником правовідносин у цій сфері; предметом дозвільних процедур є дозволи; ці процедури обмежуються темпоральними рамками їх практичної об’єктивації; дозвільні процедури, як правило ініціюються заявником та здійснюються трьома суб’єктами (в межах їх компетенції) – Уповноваженим підрозділом із контролю за обігом зброї центрального органу управління поліцією, Уповноваженим підрозділом з контролю за обігом зброї та дозвільної системи головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві, а також територіальними підрозділами поліції; дозвільні процедури об’єктивуються в публічно-правовій сфері під час здійснення дозвільної публічно-владної діяльності, що виявляється в межах певних напрямів (реєстрація (перереєстрація), ліцензування, сертифікація, власне дозвільна діяльність); ці процедури опосередковують юридичні наслідки позитивного (видача дозволу, відновлення та продовження строку дії дозволу) чи негативного (відмова у видачі дозволу, зупинення строку дії дозволу, анулювання дозволу) характеру. У висновках до статті узагальнюються результати дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кривенко, Ольга, Татьяна Левицька та Владислав Клименко. "СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРО ВИДАЧУ КРЕДИТУ ОСОБАМ ПЕНСІЙНОГО ВІКУ З ВИКОРИСТАННЯМ ДЕРЕВ РІШЕНЬ". Наука та виробництво, № 24 (9 грудня 2022): 255–63. https://doi.org/10.31498/2522-9990242021266671.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена розробці програмного забезпечення для використання при видачі кредитів. У роботі наведено опис об’єкту дослідження, систематизовано підходи до розв’язання проблеми, обрано методики та засоби вирішення наукової проблеми, розроблено модель об’єкту дослідження. Аналіз предметної галузі та науково-технічної інформації з теми дослідження дозволив встановити, що питання прийняття рішень про видачу кредитів саме особам пенсійного віку потребує доопрацювання. За результатами аналізу підходів до вирішення наукової проблеми задачу вибору осіб для видачі кредиту віднесено до задачі бінарної класифікації. Для розв’язання цієї задачі було обрано метод дерев рішень. В такому дереві необхідно перевіряти ряд умов для видачі кредиту, для чого обрано використання алгоритму ID3. В роботі розроблено математичну та проектну моделі для об’єкту дослідження, спроектовано базу даних для використання в системі. Використання методу дерев рішень дозволило розробити ефективний інструмент для підтримки прийняття рішень про видачу кредитів. При проведенні експериментального дослідження з використанням тестової множини заяв було перевірено побудовані дерева. Значення підтримки дерева системи підтримки прийняття рішень та швидкість обробки заяв свідчать про хорошу якість проведеної класифікації. Усі рішення системи було прийнято вірно, а швидкість обробки навіть великої кількості заяв залишилась великою. Тому дана система здатна значно покращити механізм прийняття рішень про видачу кредитів особам пенсійного віку. Використання такої СППР в роботі банків призведе до значного прискорення прийняття таких рішень за рахунок зменшення кількості зайвої роботи, що має виконувати робітник. А це допоможе зменшити черги в банках. Створення системи дозволить значно зменшити вплив людського фактору та знизити кількість помилок, знизити рівень ризику кредитних операцій, покращити умови роботи операторів у банку шляхом зменшення навантаження на них, покращити обслуговування в банку для осіб пенсійного віку, шляхом зменшення часу, який їм необхідно буде витрачати на відвідування та очікування рішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Kostenetsky, M. "Перспективи вдосконалення регуляторної політики у сфері радіаційної безпеки в Україні". Nuclear and Radiation Safety, № 1(49) (10 березня 2011): 41–42. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.1(49).08.

Full text
Abstract:
Обговорюється стан регуляторної політики в Україні у сфері радіаційної безпеки. Пропонується спростити систему видачі дозволів на проведення діяльності у сфері використання ядерної енергії шляхом видачі єдиного документа — ліцензії — Державним комітетом ядерного регулювання. На санепідслужбу МОЗ України слід покласти обов’язок видачі висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи на об’єкти, де провадиться діяльність з використанням джерел іонізуючого випромінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Fomenko, Andrii. "Fomenko A.Ye. Issues of the National police administrative services in authorization of pur-chase and transportation of firearms." Naukovyy Visnyk Dnipropetrovs'kogo Derzhavnogo Universytetu Vnutrishnikh Sprav 2, no. 2 (2019): 6–14. http://dx.doi.org/10.31733/2078-3566-2019-2-6-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Денисовський, Михайло Дмитрович, та Анастасія Юріївна Ярошович. "ЕКСТРАДИЦІЯ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ". Galician Studies Law Sciences, № 9 (5 червня 2025): 28–34. https://doi.org/10.32782/galician_studies/law-2025-9-4.

Full text
Abstract:
У статті досліджено правову природу інституту екстрадиції у кримінальному провадженні, його нормативно-правове регулювання та практичні аспекти застосування. Розкрито поняття та сутність екстрадиції, її види та форми, а також підстави та умови здійснення.Визначено актуальність проблеми видачі осіб у контексті міжнародного співробітництва в боротьбі з транснаціональною злочинністю. Проаналізовано законодавчі акти України та міжнародні договори. Розкрито поняття екстрадиції як правового механізму, спрямованого на видачу осіб, які вчинили кримінальні правопорушення, з метою їх кримінального переслідування або виконання вироку.Розглянуто механізми тимчасового та екстрадиційного арешту, особливості спрощеного порядку екстрадиції, а також проблеми, що виникають у процесі міжнародного співробітництва в сфері видачі осіб. Окрему увагу приділено класифікації процедур екстрадиції на загальний та спрощений порядок, описано їх етапи, особливості та підстави для відмови у видачі особи.У статті також проаналізовано дослідження вітчизняних науковців, аналіз функції екстрадиції та підстави у кримінальному провадженні, етапи та основні принципи здійснення екстрадиції.Розглянуто також функціональні аспекти екстрадиції: загальні (нормотворча, імплементаційна, міжнародно-дипломатична) та спеціальні (охоронна, регулятивна, правозабезпечувальна). Робота ґрунтується на положеннях КПК України, міжнародно-правових актах та наукових джерелах, що дозволяє зробити висновки про ефективність та проблематику екстрадиційної практики в Україні. У висновках запропоновано шляхи вдосконалення законодавства України у сфері екстрадиції, що передбачають спрощення екстрадиційних процедур, посилення судового контролю та дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

БУБЛЕЙНИК, Володимир, та Євген ЛЕГЕЗА. "ЩОДО СУТНОСТІ ПУБЛІЧНИХ ПОСЛУГ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Law. State. Technology, № 3 (25 жовтня 2024): 41–46. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2024-3-7.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена висвітленню послугам, співвідношення публічних та адміністративних послуг, які надаються в Україні. Враховуючі нормативно-правові акти та стан наукової розробки виокремлено ознаки публічних послуг. Авторами сформульовано поняття публічних послуг як результату діяльності урегульованого законом адміністративного органу, який розглядає заяву фізичної або юридичної особи про видачу адміністративного акта (дозволу, ліцензії, свідоцтва тощо), спрямованого на забезпечення прав і законних інтересів фізичної або юридичної особи та/або виконання нею передбачених законом обов'язків. Ознаками публічних послуг є: публічний інтерес, безпосередня ініціатива (звернення) фізичної та/або юридичної особи, визнання дійсності права на майно, територіальність, публічне повідомлення про державну реєстрацію права, правовий характер, результат – видача індивідуального адміністративного акта (свідоцтва, дозволу, ліцензії, реєстраційного рішення тощо), невиконання або неналежне виконання обов'язків з надання публічної послуги відповідальність посадових і службових осіб за результати діяльності, в тому числі. Акцентовано увагу, що регуляторне законодавство повинно надавати відповідному публічному органу повноваження надавати різні види послуг. Наприклад, певні публічні послуги можуть надаватися лише певними органами влади, визначеними на законодавчому рівні, на відміну від інших видів звернень, які можуть розглядатися та вирішуватися ширшим колом суб'єктів. Для отримання адміністративних послуг суб'єкт звернення повинен виконати умови, передбачені законодавством. Наприклад, для отримання послуги, пов'язаної з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, подаються певні процесуальні документи (заява встановленої форми, документ, що посвідчує особу заявника (паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи, яка проживає в Україні, національний, дипломатичний або службовий паспорт іноземного громадянина чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон), а також копія реєстраційного документа), та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Верба, Тарас, та Сергій Янішевський. "ФОРМУВАННЯ АРХЕОЛОГІЧНОЇ ЗБІРКИ ВОЛИНСЬКОГО МУЗЕЮ У 1930-ТІ РР. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ)". Litopys Volyni, № 26 (5 серпня 2022): 235–39. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2022.26.38.

Full text
Abstract:
Важливою складовою культурного життя міжвоєнної Польщі були музеї. Підтвердженням цьому є кількість згадок про їх діяльність не лише у наукових збірниках, а й у періодичній пресі. Автори публікацій висвітлювали новини музейних установ, описували експозиції та виставки. Часто інформація стосувалася особливостей наповнення музейних фондів. Виявлення та аналіз відомостей з періодичної преси Польщі дозволив детально простежити процес формування археологічної збірки Волинського музею, історія якої вивчена недостатньо. Уведення в науковий обіг нових свідчень дозволило отримати більш повну картину щодо особливостей та шляхів формування збірки та висвітлити її тогочасний стан. Дослідження актуалізовано втратою частини облікової документації Волинського музею та речового фонду археологічної збірки у роки Другої світової війни. Мета статті – проаналізувати матеріали періодичної преси 1930-х рр. та простежити процеси комплектування археологічної збірки Волинського музею артефактами. В ході дослідження було визначено, що основними періодичними виданнями, які у 1930-х рр. висвітлювали процеси формування археологічної збірки Волинського музею, були «Wolyn», «Illustrowany Kurier Codzienny» та «Kurier literackonaukowy ». Загалом аналіз публікацій згаданих періодичних видань дозволяє стверджувати, що процес комплектування археологічних фондів Волинського музею був динамічним, викликав зацікавлення громадськості, яка активно долучалася до збереження культурної спадщини краю. Самі музейники, особливо директор установи Я. Фіцке, вміло використовували пресу для популяризації археологічної спадщини та привернення уваги до потреб музею. Я. Фіцке у популярній формі подавав інформацію про важливі археологічні відкриття, цінні артефакти та їх історичну значимість, що позитивно впливало на розвиток музею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевченко, Л. В. "ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАНЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ". Kyiv Law Journal, № 2 (20 жовтня 2022): 118–23. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.2.18.

Full text
Abstract:
В даній науковій статті розглянуто особливості адміністративно-правового регулювання державного нагляду щодо безпеки об’єктів використання ядерної енергії, які містять потенційну небезпеку для життя і здоров’я населення, стану навколишнього середовища, національної безпеки, тощо. Досліджено мету здійснення перевірки дотримання на об’єктах державного нагляду вимог законодавства України, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки, з фізичного захисту та умов ліцензій і дозволів та прийняття відповідних заходів впливу у разі порушення вказаних вимог для забезпечення захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища. Акцентовано увагу на особливостях правового регулювання процедури здійснення державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, зокрема проведено аналіз порядку здійснення державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки та врегулювання процедурних питань реалізації функцій Державної інспекції ядерного регулювання Укрaїни. Розглянуто питання щодо механізму видачі спеціальних дозволів на ведення діяльності в галузі використання атомної енергії; порядку організації та періодичності перевірок, їх предмет та підстави проведення; щодо дотриманням законодавства, умов, передбачених документами дозвільного характеру, норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки суб’єктами державного нагляду та контролю. Визначено пріоритети забезпечення виконання чинних регулюючих положень та умов ліцензій, зокрема у разі вчинення ліцензіатом грубого порушення умов дії ліцензії, які були виявлені в процесі перевірки ліцензіата при здійсненні державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки державним інспектором з ядерної та радіаційної безпеки. Зазначено, що існування механізму видачі спеціальних дозволів на ведення діяльності в галузі використання атомної енергії зумовлює функціонування певних повноважень, наявних в уповноваженого органу державного нагляду у сфері забезпечення ядерної безпеки, які дозволяють точно, і оперативно визначити чи виконуються умови ліцензії ліцензіатами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Галич, Олександр. "Мемуари Сергія Єфремова про заснування перших українськомовних видань". Український інформаційний простір, № 2(8) (15 листопада 2021): 170–82. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.2(8).2021.245876.

Full text
Abstract:
Революційні події 1905 року в Росії радикалізували настрої в середовищі української інтелігенції, додавши оптимізму на появу української преси на підросійських землях України.
 Метою статті є на матеріалі мемуарів С. Єфремова 1920–1921 років з’ясувати його власну роль та роль інших українських діячів у створенні перших українськомовних періодичних видань на теренах підросійської України.
 На наддніпрянській Україні спочатку з’явилася публіцистика українською мовою. С. Єфремов у спогадах гордився власною першою публіцистичною працею рідною мовою, надрукованою в російськомовній газеті «Киевские Отклики», що отримала схвальні відгуки не лише в наддніпрянській Україні, а й на Галичині, про що свідчив відгук І. Франка. Далі постало питання створення газети українською мовою. Під час наради в будинку Є. Чикаленка було вирішено взятися за підготовку випуску газети. Планувалося розв’язати цю проблему швидко. Було попередньо розподілено посади: С. Єфремов повинен був стати редактором видання. Саме йому доручили скласти кошторис газети, а також визначитися з назвою, знайти співробітників. Розглянувши декілька пропозицій, газету вирішили назвати «Громадське Слово». Крім того, автор спогадів запропонував видавати журнал «Нове Життя». Згодом домовилися, що С. Єфремов стане редактором місячника, а Ф. Матушевському буде доручено редагувати газету. Була підготовлена програма обох видань. Однак дозволу на газету та журнал українською мовою з першої спроби отримати не вдалося, оскільки в програмі видань владою були знайдені нібито заклики до зміни існуючого ладу. С. Єфремов згадав, що за дозволом довелося звернутися вдруге, змінивши назви на «Громадську Думку» та «Нову Громаду». Коли нарешті отримали дозвіл, то підготовка першого числа українськомовної газети сприймалася в колективі як свято. С. Єфремов сам вичитав коректи до першого числа газети, що з’явилася друком 31 грудня 1905 року. Однак відзначити цю подію автор мемуарів не зміг, цього дня він уже перебував в ув’язненні. Перша українськомовна газета проіснувала до 18 серпня 1906 року. У цьому ж році вийшло 12 чисел журналу «Нова Громада», де були розміщені матеріали, написані С. Єфремовим у царській тюрмі. Мемуари цього автора суттєво розширюють знання з історії української журналістики початку ХХ століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Чижевська, Надія, та Оксана Шинкарук. "Характеристика підготовки початківців в інтелектуальних видах спорту та в шашках". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 2 (3 січня 2022): 44–49. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.2.44-49.

Full text
Abstract:
Анотація. В сучасному світі спостерігається тенденція до видового розширення інтелектуального спорту, який розглядають як інструмент розвитку дитини. Проте проблемним питанням залишається залучення дітей до занять інтелектуальними видами спорту для розвитку їхньої особистості і найбільш здібних з них до подальших занять на всіх рівнях спортивного удосконалення. Мета. Дослідити та визначити особливості відбору та підготовки початківців в інтелектуальних видах спорту, зокрема в шашках, шляхом аналізу практичного досвіду та нормативно-правових документів. Методи. Аналіз літературних джерел та даних мережі Інтернет; нормативно-правових документів (навчальні програми для ДЮСШ, СДЮСШОР ШВСМ з інтелектуальних видів спорту); опитування; систематизація; узагальнення, методи математичної статистики. Результати. Мінімальний вік зарахування вихованців до спортивних шкіл з інтелектуальних видів спорту – 6 років. Проте в окремих випадках за рішенням тренерської ради він може бути зменшений на 1–2 роки для учнів, які мають певні здібності, за наявності медичної довідки про стан здоров’я з визначенням рекомендацій до занять будь-яким видом спорту. Експертами визначено найбільш оптимальний вік початку занять інтелектуальними видами спорту, зокрема шашками, – 4–6 років. Необхідно зазначити, що 57 % дослідників визначили вік для початку занять шашками – 4 роки, 47 % – 5 років. Фахівці підкреслили тенденцію до омолодження початку занять спортом і підтвердили вплив інтелектуальних видів на ефективний розвиток дитини. Відмічено необхідність поетапного відбору здібних дітей та підлітків під час проведення різноманітних змагань, сеансів одночасної гри. У процесі первинного відбору обирають тести для оцінювання рівня інтелектуального розвитку, кмітливості та здатності до логічного мислення. Серед фізичних якостей провідне місце займає витривалість, яка впливає на результативність в інтелектуальних видах спорту, що обумовлено регламентом змагань. Виявлення задатків у ранньому віці дозволяє підвищити ефективність процесу відбору й орієнтації спортивної підготовки в інтелектуальних видах спорту та шашках зокрема.
 Ключові слова: інтелектуальні види спорту, шашки, початківці, підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

KRAVCHENKO, DMYTRO, HANNA ALIEKSIEIEVA, OLEKSANDR NESTORENKO, OLENA MATVIICHUK-YUDINA, NATALIIA KRAVCHENKO та LARYSA HORBATIUK. "ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ MIDJO URNEY ДЛЯ РОЗРОБКИ КОНТЕНТУ ЗМІ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЖУРНАЛІСТІВ". ZESZYTY NAUKOWE WYŻSZEJ SZKOŁY TECHNICZNEJ W KATOWICACH, № 19 (2024): 199–212. https://doi.org/10.54264/0110.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення потенціалу використання генеративного штучного інтелекту, зокрема програмного забезпечення Midjourney, у створенні візуального контенту для спортивних видань та його застосування у процесі професійної підготовки журналістів. Використання генеративного штучного інтелекту в журналістиці відкриває нові можливості для підвищення якості та ефективності створення візуального контенту, що робить спортивні видання більш привабливими для читачів та сприяє залученню аудиторії. Методи дослідження включають аналіз літератури, огляд практик застосування генеративного штучного інтелекту у медіа-сфері, а також практичний експеримент із використання Midjourney для створення ілюстрацій у рамках футбольного журналу “Трішки в ніжку, трішки в м’яч” (Україна). Огляд літератури визначив основні тенденції та виклики впровадження штучного інтелекту в журналістиці, а практичний експеримент дозволив оцінити ефективність Midjourney для створення візуального контенту, що відповідає вимогам сучасних медіа та очікуванням аудиторії. Крім того, було здійснено оцінку зручності використання даного програмного забезпечення для журналістів, зокрема студентів, які тільки починають свою професійну діяльність. Результати дослідження показали, що використання Midjourney дозволяє підвищити якість візуального контенту, скоротити час його створення та збільшити залученість читачів. Застосування цієї технології сприяє розвитку творчих навичок у майбутніх журналістів, що є важливим для їхньої професійної підготовки. Використання генеративного штучного інтелекту дозволяє створювати унікальні матеріали, що забезпечує виданням оригінальність. Висновки підкреслюють важливість інтеграції генеративного штучного інтелекту у процес навчання журналістів для підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці. Використання Midjourney допомагає студентам розвивати навички візуальної комунікації, креативність та вміння працювати з інноваційними технологіями, що є важливими для сучасного медіа-середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Погасій, Сергій. "ОЦІНКА РІВНЯ БЕЗПЕКИ В КІБЕРФІЗІЧНИХ СИСТЕМАХ". Ukrainian Information Security Research Journal 24, № 2 (2022): 81–94. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.24.16933.

Full text
Abstract:
У статті наведений новий підхід оцінки ризиків та формування превентивних заходів безпеки на основі моделі Лотки-Вольтери. Запропоновані моделі безпеки кіберфізичних систем: “хижак-жертва” з урахуванням обчислювальних можливостей і спрямованості цільових кібератак, “хижак-жертва” з урахуванням можливої конкуренції зловмисників по відношенню до “жертви”, “хижак-жертва” з урахуванням взаємозв’язків між “видами жертв” і “видами хижаків”, “хижак-жертва” з урахуванням взаємозв’язків між “видами жертв” і “видами хижаків” дозволяють забезпечити погляд на можливість формування вектору загроз, а також їх залежність від розвитку цифрових технологій та нових напрямків цифрових послуг. На основі запропонованого підходу отримані коефіцієнти моделі Лотки-Вольтери α=0,39, β=0,32, γ=0,29, φ=0,27, які враховують синергізм і гибридность сучасних загроз, фінансування на формування та вдосконалення системи захисту, а також дозволяє визначити фінансові та обчислювальні можливості зловмисника по виявленим загрозам. Механізм оцінки також враховує фізичну складову кіберфізичних систем, які формуються, як правило, з двох середовищ – фізичного рівня, та рівня управління. Такий погляд на кіберфізичні системи вимагає створення багатоконтурних систем захисту інформації, а також формування об’єктивності при оцінці загроз як на внутрішній (фізичний рівень) контур системи захисту інформації, так і на зовнішній контур (рівень управління). Пропонований метод оцінки безпеки кіберфізичних систем ґрунтується на базі розробленого класифікатора загроз, дозволяє оцінити поточний рівень безпеки і в динаміці формувати рекомендації щодо розподілу обмежених ресурсів захисту на основі експертної оцінки відомих загроз. Такий підхід дозволяє проводити динамічне моделювання в оф-лайн режимі, що дозволяє на основі аналізу загроз своєчасно визначити можливості зловмисників і сформувати превентивні заходи захисту. При імітаційному моделюванні можуть використовуватися фактичні бази оцінки реальних загроз і інцидентів на кіберфізичні системи, що дозволяє провести експертну оцінку їх впливу як на окремі послуги безпеки, так і на складові безпеки (кібербезпека, інформаційну безпеку та безпеку інформації).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Фоменко, Карина, та Марина Дереповська. "ПСИХОДІАГНОСТИКА СЕЛФІ-ЗАЛЕЖНОСТІ ЯК ЗАМІЩЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ДЕФІЦИТУ". Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", № 65 (2021): 275–92. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2021.65.18.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження. Феномен «селфі-залежності», незважаючи на недовготривалість існування, вже почав впливати на поведінку та світогляд як сучасного суспільства, що зумовлює необхідність його психологічного аналізу та розробки методів психодіагностики. Мета дослідження: обрунтувати феномен селфі-залежності з позицій явища психологічного деіциту та стандартизувати психодіагностичну методику для її дослідження. Вибірка. 192 особи, віком від 15 до 50 років (середній вік 20 років). Результатиі висновки.Встановлено зв’язок природи селфі-залежності за видами голоду по Е. Берну. Так голод за сенсорною стимуляцією втамовується через розгляд естетичних та яскравих фотографій, голод за контактам – через можливість спілкування шляхом листування селфі та знаходження нових знайомств, голод за визнанням можуть послабити лайки, сексуальний голод – інтимне листування селфі, а також демонстрація своєї сексуальності на фото, структурний голод або голод щодо структурування часу змушує робити селфі заради заповнення паузи або позбавлення нудьги, а голод за інцидентами може призвести до необдуманих та ризикових вчинків. Створена авторська методика для виявлення селфі-залежності. Встановлений високий рівень надійності за коефіцієнтом альфа Кронбаха, а також проведений факторний аналіз, що дозволив виокремити вісім основних шкал опитувальника: «Змінення реальності», що дозволяє демонструвати своє життя як більш гарне шляхом селфі, «Естетичне задоволення», що може стимулювати сенсорний голод, «Прояв довіри», як символ дружби та близьких стосунків через фотографування разом, «Заповнення часу», що втамовує структурний голод, «контакти», що дозволяє демонструвати активну соціальну насиченість свого життя та певну популярність, «визнання», через отримання лайків за фотографії, «Селфрепрезентація», що дозволяє проявити власне Я, свою позицію та незгоду з правилами або подіями, «Інтимність», де селфі використовується як доказ наявності почуттів або інтересу у партнерських взаємовідносинах. Встановлено, що між ними не існує кореляційних зв’язків достатнього рівня значущості. Це може свідчити про те, що селфі-залежність має більш широку природу та більш загальний характер, а тому не може бути пов’язана лише із нарцисичними особистостями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Польовик, Дарія Володимирівна. "АКТУАЛІЗАЦІЯ КОМП’ЮТЕРНОГО СЛЕНҐУ В МОВІ УКРАЇНСЬКИХ ВИДАНЬ". South archive (philological sciences), № 92 (8 червня 2023): 46–52. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-2691/2023-92-5.

Full text
Abstract:
Мета. У статті будуть визначені особливості та розвиток комп’ютерного сленґу в сучасному світі. Метою розвідки є аналіз найуживаніших сленґізмів іншомовного походження, які зафіксовані в мові газет «Газета по-українськи», «День», «Україна молода», кирилицею, які використовуються в комп’ютерному середовищі, визначити їх значення та походження, а також розглянути особливості їх уживання в різних країнах і культурах. У результаті дослідження носії мови матимуть можливість отримати більш повне розуміння термінології, пов’язаної з комп’ютерами й інтернетом, збагатити свій словниковий запас у цій галузі. Методи. У роботі досліджується вживання комп’ютерних сленґізмів у мові українських видань. Для виявлення й аналізу таких сленґових висловів застосовуються різноманітні методи, а саме: методи текстово-інтерпретаційного аналізу, дискурсивного аналізу, статистичного аналізу та методи прагмалінгвістики. Результати. Основним здобутком комп’ютерних сленґізмів є створення спеціалізованої лексики, що дозволяє користувачам комп’ютерів швидко й ефективно комунікувати один з одним за допомогою скорочень, абревіатур та інших технічних термінів. Комп’ютерні сленґізми є важливою частиною мовлення в інтернеті та технологічних сферах, оскільки допомагають економити час і спрощувати процес комунікації. Вони відбивають швидкі зміни в технологічній сфері та відображають нові технології, пристрої та програми. Вони допомагають людям легше розуміти ці технології та спілкуватися, що сприяє розвитку технічного дискурсу й інновацій. Загалом компʼютерні сленґізми є важливим інструментом комунікації в цифровому світі, що дозволяє користувачам швидко й ефективно обговорювати технічні питання й інформацію, пов’язану з комп’ютерами й інтернетом. Актуальним є міркування про компʼютерні сленґізми в тому, що вони відображають еволюцію мови в епоху комп’ютеризації, відкривають нові можливості для спілкування в онлайн-середовищі. Уживання комп’ютерних сленґізмів забезпечує швидке й ефективне спілкування між людьми, які мають спільний досвід використання комп’ютерів та інтернету. Окрім того, компʼютерні сленґізми дозволяють ефективно виражати складні технічні терміни та поняття, які інакше було б важко передати звичайною мовою. Тому компʼютерні сленґізми можуть бути корисні як для професіоналів, так і для новачків у галузі комп’ютерної техніки й інформаційних технологій. Висновки. Зроблено висновки, що журналісти активно вживають у текстах українських газет «Газета по-українськи», «День», «Україна молода» сленґізми іншомовного походження, відтворені кирилицею. Дослідження показують, що використання комп’ютерної лексики в повсякденному мовленні стає все більш поширеним. Незважаючи на те, що такі слова можуть бути незрозумілими для деяких носіїв мови, вони дозволяють збільшити точність і швидкість передачі інформації у спілкуванні між фахівцями в цій галузі. Використання комп’ютерних технологій сприяє покращенню якості та швидкості перекладу, а також допомагає зберігати інформацію в електронному вигляді, забезпечує швидкий і зручний доступ до неї. Отже, комп’ютерні сленґізми мають свої переваги та недоліки, проте їх уживання дозволяє підвищити ефективність комунікації та збереження інформації в цифровому вигляді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Тарасюк, Галина Миколаївна, Андрій Олегович Чагайда та Ольга Володимирівна Мілінчук. "Економіко-правові аспекти діяльності закладів громадського харчування Житомира на початку ХХ столітт". Економіка, управління та адміністрування, № 1(95) (12 березня 2021): 45–52. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-1(95)-45-52.

Full text
Abstract:
Фундамент сучасного міського господарства міста Житомира почав закладатися на рубежі ХІХ–ХХ ст. У цей період активно розвивалася промисловість, торгівля, фінансові установи, а також сфера гостинності. Економіко-правові аспекти діяльності тогочасних закладів громадського харчування регулювалися Положенням про трактирні заклади 1863 року, згідно з якими до трактирних закладів належали готелі, подвір’я, мебльовані квартири, кімнати, ресторації, кавові будинки, кафе-ресторани, харчевні, буфети, трактири, намети для відпочинку та інші заклади з правом «тримати стіл» і подавати напої. Відповідно до законодавчих актів для цих підприємств встановлювався трактирний збір, розмір якого визначався спеціальною комісією Міської думи. Аналіз архівних даних щодо видачі дозволів на відкриття трактирних закладів, а також патентів дозволив авторам у статті узагальнити перелік з 5 ресторанів, 25 трактирів третього розряду з продажем алкогольних напоїв, 9 буфетів, 5 ренських льохів, 6 льохів російських вин (розпивочних), 1 пивної лавки трактирного промислу, 67 пивних розпивочних лавок, які діяли у 1912 році в місті Житомирі.
 На основі архівних довідок щодо сплати трактирного збору у 1913 році в статті було сформовано унікальні списки ресторанів і трактирів третього розряду; льохів, буфетів та пивних лавок трактирного типу; а також розпивочних пивних лавок із зазначенням їх власників та місць розташування в Житомирі. У статті проаналізовано розподіл трактирних закладів на групи (розряди) та порядок визначення трактирного збору для кожної із груп. Підкреслено роль ресторанів та інших закладів харчування в складі або поряд із закладами розміщення. Проілюстровано оригінальну довідку про сплату трактирного збору власником ресторану, розташованого у готелі «Франція». У висновках підкреслено, що з початком Першої світової війни кількість закладів трактирного промислу постійно зменшувалась, а встановлення радянської влади призвело до остаточного припинення діяльності приватних закладів громадського харчування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

ВАН, Яньсуй. "ЕСТЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПЕЙЗАЖНОСТІ У КИТАЙСЬКОМУ МУЗИЧНОМУ МИСТЕЦТВІ". Fine Art and Culture Studies, № 3 (4 вересня 2023): 26–32. http://dx.doi.org/10.32782/facs-2023-3-4.

Full text
Abstract:
В статті досліджено шляхи формування пейзажної образності в музичному мистецтві Китаю. Простежено витоки пейзажності у національному живопису та поезії. Мета роботи – виявити естетичні засади формування пейзажної образності в музичному мистецтві Китаю. Методологія дослідження є комплексною, зокрема використано методи: компаративного аналізу, що дозволяє виявити особливості становлення пейзажного мислення у різних видах китайського мистецтва; філософсько- естетичний, застосований при розгляді певних естетичних концепцій і філософських суджень; історико-культурологічний – обумовлює виявлення ґенези та еволюції окремих культурних явищ; аналізу та синтезу – спрямований на узагальнення отриманих результатів, формування обґрунтованих і логічних висновків. Наукова новизна статті полягає у виявленні естетичного підґрунтя пейзажного мислення китайців, що виявляється у всіх видах художньої творчості. В роботі наголошено, що розвиток китайського музичного мистецтва пов’язаний з естетичними концепціями та колом художніх образів, сформованим національними традиціями і ментальністю. Зображення природи є одним з основних мотивів китайського мистецтва. Творчий процес художника – це інтеграція в природу, злиття зі світом і відтворення цієї краси у творах мистецтва. Загальним естетичним принципом є «пейзажність», яка має глибокий філософський смисл, пов’язаний із трьома основними світоглядними доктринами. Пейзажність мислення характерна всім видам художньої творчості Піднебесної: живопису, поезії та музиці. Вона виявляється у спільній образній символіці; особливому емоційному навантаженні, що спрямоване на естетику почуття; імпресіоністичному письмі, що огортає предмети у серпанок півтонів та багатозначність невимовного. Основу китайської пейзажності становлять образи неба, гір, води, птахів, тварин й рослин. Мова цих природних символів зчаста віддзеркалює стан людської душі, оскільки абсолютне єднання з оточуючим світом, який в національній естетиці є найвищим ідеалом, становить підґрунтя ментального мислення жителів Піднебесної. У висновках резюмовано, що пейзажна естетика у повній мірі втілена у китайському музичному мистецтві, образна палітра і система художніх засобів якого спрямована на відтворення чуттєвого сприйняття дійсності. Вивчення китайського музичного мистецтва є перспективним. Дослідження музичної творчості Піднебесної дозволяє поринути в унікальний світ східних культур, виявити духовні орієнтири, що обумовили систему образів і жанрів національного мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

ЛЕГЕЗА, Юлія, Олена ПУШКІНА та Геннадій ПАУТОВ. "ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЯК НАПРЯМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМОГ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ: НОРМАТИВНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ". Law. State. Technology, № 3 (3 січня 2023): 3–8. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2022-3-1.

Full text
Abstract:
Актуальність теми даної наукової публікації обґрунтовується необхідність вирішення питання забезпечення енергонезалежності України, відновлення державної енергетичної системи для забезпечення ефективності стратегії державного та регіонального розвитку. Авторами підкреслено, що впровадження новітніх технологій, використання яких дозволяє подолати енергетичні проблеми сучасного світу, в тому числі і енергетичні ресурсозабезпечувальні проблеми України вимагає розробки та запровадження відповідного нормативно-правового базису для їх застосування, що обґрунтовує актуальність даної наукової публікації. Метою статті є встановлення змісту та особливостей адміністративно-правового режиму використання об’єктів сонячної енергетики в Україні у світлі забезпечення вимог життєздатності населених пунктів. Авторами визначено, що правомірність походження та подальшого використання електричної енергії, видобутої шляхом використання сонячного випромінювання має відповідати положенням Порядку видачі, використання та припинення дії гарантії походження електричної енергії для суб’єктів господарювання, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії. Авторами визначено, що сонячне випромінювання є унікальним природним ресурсом, що за своїм адміністративно-правовим режимом, є відмінним від використання інших так званих «традиційних» ресурсів, попри його відносну невичерпність та відносну доступність для всіх та кожного скрізь у світі. Саме тому використання сонячного випромінювання має регулюватися не лише на рівні внутрішньо національної системи законодавства, але і на рівні міжнародно-правових актів. Авторами зроблено висновок, що обіг електричної енергії, видобутої шляхом використання сонячного випромінювання як відносно невичерпного загально-доступного природного ресурсу здійснюється на підставі договору, що має публічний характер правового регулювання, та не вимагає отримання спеціального дозволу у разі використання її для власних потреб, та імперативності оформлення дозвільних документів – у разі реалізації намірів отримання прибутку від її продажу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Водолазька, Світлана Анатоліївна, та Тетяна Степанівна Крайнікова. "Дизайн книжкових видань із використанням ШІ (практики американського та українського книговидання)". Технологія і техніка друкарства, № 1(83) (11 червня 2024): 81–96. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(83).2024.297256.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто юридичні та виробничі проблеми, можливості та перспективи застосування ШІ-систем у книжковому дизайні. У серпні–грудні 2023 р. проведено якісні та кількісні дослідження американського та українського книжкових ринків (моніторинг за ключовими словами на Amazon.com, нестандартизовані експертні інтерв’ю, дискурс-аналіз інтернет-ресурсів). Згідно із зібраними на сайті Amazon.com даними, у підготовці 261 видання, де для ілюстрування використано ШІ, найчастіше застосовано Midjourney AI, DALL-E 2 та DALL-E. Наразі ШІ-системи (Midjourney, DALL-E, Leonardo A.I., Adobe Firefly та ін.) не здатні створювати бездоганний та унікальний дизайн «під ключ». Серед виробничих проблем: функціональна обмеженість ШІ-систем, фактична недостовірність, брак індивідуального стилю, емоційної виразності в згенерованих зображеннях, несталість образів (проблема «катастрофічного забування») та ін. Крім того, ШІ-системи схильні до плагіату. Виявлено основні юридичні ризики застосування ШІ: навчання ШІ на чужому контенті без дозволів, використання неперевірених стокових фото, невизначена ситуація з авторством тощо, що призводить до звинувачень у плагіаті та репутаційних втрат. Однак мультимодальні ШІ-системи невпинно вдосконалюються, пропонуючи дизайнерам усе більші інструментальні можливості. Використання ШІ-систем у книжковому дизайні дає змогу: аналізувати тренди, знаходити ідеї та образи, які резонують з аудиторією; масштабувати робочі навантаження; заощаджувати час та кошти. Зроблено висновок про переважання можливостей над ризиками технології, тому колаборація дизайнерів та ШІ-систем ставатиме все тіснішою задля досягнення найкращих результатів. З огляду на відворотність подальшої інтеграції ШІ в редакційні процеси, артикульовано потребу масштабної фахової перепідготовки книжкових дизайнерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Філіпчук, С. В. ,., В. В. ,. Караван, О. В. ,. Голуб та Є. Є. ,. Бабіч. "РОБОТА ВАЖКОГО БЕТОНУ ПРИ ДІЇ ДИНАМІЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ В КОНСТРУКЦІЦЯХ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 43 (30 листопада 2023): 213–27. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i43.24.

Full text
Abstract:
В статті теоретично обґрунтовані та експериментально підтверджені залежності для встановлення міцнісних та деформаційних характеристик важких бетонів при динамічних впливах, що дозволяє визначати характеристики бетонів при різних видах напружено-деформованого стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Поясник, Георгій. "АНАЛІЗ МЕТОДИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО ОЦІНЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 26 (26 червня 2021): 132. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.132.

Full text
Abstract:
УДК 330.332; JEL Classification: E 220
 
 Мета. Метою статті є розгляд та аналіз існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства. Методика дослідження. Методичною основою роботи є наукові праці сучасних вчених та матеріали періодичних видань. Під час дослідження у роботі використано метод порівняльного аналізу при аналізі існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості. Результати. У роботі було проаналізовано основні методики щодо оцінювання інвестиційної привабливості підприємства, а також визначені їх переваги та недоліки. Сучасна теорія інвестування розглядає значну кількість підходів щодо оцінки інвестиційної привабливості підприємства, що в свою чергу передбачає використання різних методів на основі аналізу його господарської діяльності з урахуванням фінансових показників. Проведений аналіз відносно існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства показав, що незважаючи на складну сучасність, інвестувати треба тільки з урахуванням ризиків та перспективності розвитку суб’єкта господарської діяльності. Для прийняття обґрунтованих управлінських рішень на підприємствах дорожньо-будівельної галузі оцінку фінансового стану потрібно доповнити аналізом наявного потенціалу, що враховує використання на підприємствах вторинних ресурсів та отримання завдяки цьому екологічного ефекту. Наукова новизна. Проведений аналіз методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємств дозволив сформувати напрямки удосконалення оцінки інвестиційної привабливості підприємств дорожньо-будівельної галузі за рахунок доповнення оцінки фінансового стану підприємства аналізом наявного потенціалу використання вторинних ресурсів. Практична значущість. В статті проведений аналіз щодо існуючих методичних підходів до оцінювання інвестиційної привабливості підприємства, визначені їх недоліки та переваги. Даний аналіз дозволяє скорегувати дії інвестора у необхідному для нього напрямку задля перспективи розвитку господарської діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Солдатова, Світлана Миколаївна, та Ірина Вікторівна Гоштанар. "СПЕЦИФІКА СУЧАСНОГО ГАЗЕТНОГО НІМЕЦЬКОМОВНОГО ЗАГОЛОВКУ (НА МАТЕРІАЛІ ПРОВІДНИХ ІНТЕРНЕТ-ВИДАНЬ НІМЕЧЧИНИ)". Scientific Bulletin of Kherson State University Series Germanic Studies and Intercultural Communication, № 1 (21 серпня 2023): 70–76. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-3426/2023-1-10.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена лінгвістичному аналізу сучасного німецькомовного газетного заголовку. Мета роботи полягає у комплексному дослідженні специфіки німецькомовного заголовку ХХІ століття в сучасних інтернет-виданнях Німеччини. Методологія цієї роботи заснована на застосуванні загальнонаукових та емпіричних методів дослідження, серед яких: критичний аналіз (дослідження проблеми заголовку у сучасних лінгвістичних студіях); теоретичний (узагальнення теоретичних відомостей про заголовок та заголовковий комплекс як один із постійних елементів архітектоніки друкованого періодичного видання засобів масової інформації); метод індукції (для узагальнення конкретизації загальних висновків); описовий метод та метод контекстуального аналізу для виокремлення та аналізу емпіричного матеріалу дослідження. Встановлено, що німецькомовні заголовки ХХІ століття охоплюють найбільш актуальні проблеми сьогодення як: пандемія, вакцинація громадян, політична діяльність окремих лідерів Німеччини та інших країн, кліматичні зміни та катастрофи, пов’язані з цими змінами; проблеми міжнародної політики, вирішення військових конфліктів, збереження миру в Європі та і в цілому світі. Емпіричний матеріал дослідження дозволив виокремити низку стилістичних прийомів та фігур, якими насичені сьогоднішні заголовки :антитеза, перелік, гра слів, метафора, модифікація фразеологічних одиниць. Доведено, що до лексичної організації заголовку залучаються спеціальні слова, терміни, професіоналізмі з різних галузей суспільного буття, скорочення різного типу, а також зазначена провідна роль запозичень , англійських зокрема. У дослідженні підкреслено тісний зв'язок заголовку із підзаголовком, що впливає у значній мірі на реципієнта і спонукає його до прочитання викладеного матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Лихогляд, В. "Недотримання міжнародних стандартів захисту екологічних прав людини у справах щодо України в рамках Орхуської конвенції та конвенції Еспо". Юридичний вісник, № 1 (12 квітня 2021): 199–207. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.2100.

Full text
Abstract:
Зростання кількості екологіч-них викликів в Україні об’єктивно вимагає неухильного дотримання основних вимог щодо захисту еко-логічних прав людини, закріплених у міжнародному праві.
 Про незадовільний стан реаліза-ції Орхуської конвенції та Конвен-ції Еспо в Україні яскраво свідчить рішення, ухвалені Нарадою Сторін про невиконання їх положень.
 У статті досліджені справи щодо проєкту з відновлення гли-боководного суднового каналу по гирлу р. Бистре та щодо продов-ження експлуатації енергоблоків No 1, 2 Рівненської АЕС.
 Перша справа стосувалась обов’язку України, як держави, яка планує діяльність, що може мати негативний вплив на навколишнє середовище інших держав, пові-домити Румунію про це, надати необхідну документацію, провести консультації та переговори з цих питань, проінформувати громад-ськість та врахувати думку про-тилежної сторони за Конвенцією Еспо. У результаті дані порушення не були усунені. Також Україна порушила положення Орхуської конвенції щодо участі громад-ськості у прийнятті рішень з кон-кретних видів діяльності. Зреш-тою, за цією справою Україна отримала позитивний висновок.
 Що стосується експлуатації енергоблоків No 1, 2 Рівненської АЕС, то Україна не застосувала поло-ження Конвенції Еспо до процедури видачі дозволу для продовження терміну експлуатації, а також не надала звіт про ОВД до видачі дозволу на продовження терміну експлуатації ядерних реакторів. Ця справа ще перебуває на розгляді Наради Сторін Конвенції Еспо.
 Таким чином, розгляд справ проти України засвідчує, що, беручи на себе міжнародно-правові зобов’язання, держава повинна оцінити власні можливості щодо їх впровадження у внутрішню пра-вову систему, включаючи забезпечення ефективного контролю за дотриманням положень багато-сторонніх природоохоронних угод фізичними та юридичними осо-бами, які перебувають під її юрисдикцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Moroz, Ye S. "Щодо наукової розробленості питань участі органів державного фінансового контролю в адміністративно-деліктному процесі України". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 6 (13 грудня 2017): 90–96. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.06.14.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано стан наукової розробленості питань залучення органів державного фінансового контролю до адміністративно-деліктної сфери. Узагальнено підходи вчених до вивчення пов’язаних із обраним об’єктом дослідження категорій та інститутів і згруповано за видами. Вказано на коло недосліджених питань, що дозволяє визначити пріоритетні напрямки їх вирішення у науковій площині та спонукає до уніфікованих комплексних розробок участі органів державного фінансового контролю в адміністративно-деліктному процесі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Андрощук, Людмила. "Еволюція класичного танцю в контексті розвитку танцівника та спортсмена". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 2 (25 серпня 2022): 54–58. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2022.2.54-58.

Full text
Abstract:
Анотація. Класичний танець сьогодні залишається однією з найефективніших систем гармонійного розвитку опорно-рухового апарату танцівника. Потенціал цього танцю активно використовується в деяких видах спорту. Мета. Проаналізувати еволюцію класичного танцю в контексті розвитку танцівника та спортсмена в історичному аспекті. Методи. Аналіз спеціальної літератури, порівняння та аналогії. Результати. Проаналізовано основні етапи становлення та розвитку системи класичного танцю; визначено роль класичного танцю у розвитку танцівника та спортсмена. Зазначено, що класичний танець сформувався як канонізована система виразних засобів хореографічного мистецтва. Аналіз історичних етапів становлення класичного танцю дозволив дійти висновку, що він увібрав традиції італійської, французької та російської шкіл, розвивався через використання інноваційних пошуків у фізичному вихованні та спорті та став невід’ємною частиною підготовки спортсменів в складно-оординаційних видах спорту.
 Ключові слова: класичний танець, хореографія, танцівник, спортсмен.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Орлов, О. О., Є. Г. Рясних та О. В. Савченко. "ФОРМУВАННЯ ЦІН НА ІННОВАЦІЙНУ ПРОДУКЦІЮ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ". Трансформаційна економіка, № 1 (01) (10 березня 2023): 50–57. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2023-1-9.

Full text
Abstract:
Аналіз вітчизняних та зарубіжних літературних джерел дозволив визначити, що аспекти ціноутворення часто досліджуються виключно з позиції однономенклатурного виробництва, чіткі рекомендації з цього питання відсутні. Проте, помилки у розрахунках цін можуть привести до непоправних втрат. Дослідження, які проводились західними вченими, показали що практично більшість компаній застосовують метод встановлення цін на основі повних витрат. В Україні ситуація практично така ж сама, але вона ще поглиблюється завдяки методу розподілу постійних витрат пропорційно заробітній платі, що суттєво викривляє собівартість за видами виробів. В статті аналізуються два сучасних напрями ціноутворення на нову продукцію: «витратний» і «ціннісний» і надаються рекомендації щодо антивитратного формування цін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

БІЛОВ, Сергій, Владислав ГАЛИЦЬКИЙ та Валерія ТИЩЕНКО. "ПРОГРАМУВАННЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В ЦИКЛІЧНИХ ВИДАХ СПОРТУ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective 2, № 1 (2024): 158–65. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2024.1.64.

Full text
Abstract:
Веслування та плавання належать до циклічних видів спорту, що характеризуються повторюваністю одних і тих же рухових дій (циклів) протягом тривалого часу, та вимагають від спортсменів високого рівня аеробної й анаеробної витривалості, сили та координації. Покращення ключових фізіологічних показників може значно підвищити спортивні результати. Дослідження зосереджується на виявленні та аналізі змін у фізіологічних показниках веслувальників і плавців, відповідно до застосування спеціалізованої тренувальної програми, спрямованої на підвищення їхнього спортивного потенціалу. Здійснений аналіз впливу впровадженої тренувальної програми на ключові фізіологічні показники дозволив глибше зрозуміти механізми адаптації організму до фізичних навантажень та вдосконалити методику тренувань. Середнє зростання максимальної серцевої частоти у веслувальників на 2,63% та плавців на 3,24% засвідчило поліпшення кардіореспіраторної функції та здатність організму адаптуватися до високих навантажень, що демонструє підвищену ефективність серцево-судинної системи в процесі тренувань. Збільшення у веслувальників на 7.14% та плавців на 8,00% вказує на значне підвищення анаеробної витривалості та здатності спортсменів працювати на вищих інтенсивностях без швидкого переходу до анаеробного метаболізму, що вказало на покращення метаболічної адаптації м'язів до тренувальних навантажень. Середнє зростання у веслувальників на 4.62% та плавців на 6,35% у VO2max підкреслює покращення аеробної витривалості та здатності організму ефективно використовувати кисень, що є критично важливим для витривалості спортсменів, оскільки воно впливає на їхню здатність підтримувати високу інтенсивність протягом тривалого часу. Управління навантаженнями в рамках нашого дослідження забезпечило не лише покращення ключових фізіологічних показників, але й підтвердило ефективність впровадженої тренувальної програми, відкриваючи шляхи для подальших досліджень та удосконалення тренувальних підходів в спорті високих досягнень. Результати дослідження допоможуть у виробленні конкретних рекомендацій щодо планування тренувальних навантажень, вибору вправ, інтенсивності та тривалості тренувань для оптимального вдосконалення аеробної та анаеробної витривалості веслувальників і плавців; визначенні найбільш ефективні тренувальні стратегії для розвитку витривалості та сили, оптимізувавши тренувальний процес. Таким чином, спеціалізована тренувальна програма ефективно сприяла покращенню основних фізіологічних показників веслувальників і плавців, підвищуючи їх аеробну та анаеробну витривалість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Грищенко, А. А., та К. С. Красніков. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ПОРІВНЯННЯ ДИНАМІКИ УДАРІВ ПО ДВОХ ВИДАХ ЖИЛЕТІВ ДЛЯ ЄДИНОБОРСТВ". Математичне моделювання, № 2(45) (13 грудня 2021): 134–39. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(45)2021.247064.

Full text
Abstract:
У різних стилях бойових мистецтв широко використовуються захисні засоби. Серед них можна перелічити такі як: захист для голені, шолом, захист кисті руки, протиударний жилет та інші. Однак ці засоби не можна назвати повністю досконалими, тому що навіть з ними спортсмени отримують травми. Отже засоби захисту спортсмена потребують удосконалення. Наприклад, жилети які виробляють для захисту від ударів у корпус людини, виробляють повність із твердого матеріалу, наприклад, товстий підшарок із паралону. Але така модель захисту не дозволяє розподілити енергію, яка виробляється під час удару по всій поверхні корпусу. Тобто удар приходиться на якусь окрему ділянку корпусу, куди вдарили спортсмена. В нашій роботі ми запропонували іншу модель захисного жилету, яка дозволяє розподілити енергію від удару на весь корпус, а отже зменшити больові відчуття і травми під час бою. Основна ідея нашого захисного жилету полягає у тому, що всередині нього існує повітряний прошарок. У результаті цього під час удару енергія розподіляється рівномірно по всьому корпусу.
 Метою роботи є створення математичної моделі, яка описує фізичні процеси, що відбуваються під час удару в захисний жилет з повітрям всередині.
 Завдання роботи: порівняти ці процеси з процесами, що відбуваються у звичайному захисному безповітряному жилеті.
 На основі отриманих результатів математичного моделювання динаміки ударів у жилетах двох різних типів, робиться висновок, що запропонована модель жилету з повітрям всередині розподіляє енергію вдвічі краще, ніж звичайний безповітряний аналог. Завдяки повітрю всередині, енергія від удару передається частинками у більшому об’єм у жилеті, і таким чином зменшується навантаження на місце удару. Тому запропонована модель жилета може бути рекомендована для використання в різних видах єдиноборств як більш ефективний аналог звичайного жилета.
 У майбутньому можна вдосконалити математичну модель, використовуючи симетрію щодо точки удару, якщо вона відбувається в центрі жилета, що значно скоротить час обчислень на комп’ютері та збільшить адекватність. Крім того, аби математична модель краще відповідала дійсності, буде корисно розробити тривимірну модель жилета.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Лещенко, С. П., О. М. Колеснік, С. В. Денісенко та М. В. Пилипенко. "Обґрунтування показників якості вирішення завдань для порівняльної оцінки ефективності підрозділів радіотехнічних військ". Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, № 2(68) (21 квітня 2021): 63–71. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.08.

Full text
Abstract:
В статті, на основі аналізу наукових праць та досвіду локальних військових конфліктів, обрані показники та критерій ефективності вирішення завдань системою розвідки повітряного противника, яку створюють радіотехнічні війська, як функціонал від узагальнених показників якості виконання поставлених завдань. Запропоновані узагальнені показники простороих бойових можливостей угруповання підрозділів радіотехнічних військ, а саме, коефіцієнти реалізації потрібних рубежів видачі бойової інформації підрозділам ЗРВ та винищувальної авіації. В якості комплексного показника просторових бойових можливостей угруповання ППО, який забезпечує порівняльну оцінку ефективності варіантів побудови бойового порядку угруповання РТВ, запропоновано використовувати коефіцієнт прикриття об’єкту. Нормоване значення комплексного показника – коефіцієнту прикриття об’єкту залежить від значень узагальнених просторових показників бойових можливостей угруповання підрозділів РТВ та у вигляді логічної суми коефіцієнтів прикриття об’єкту підрозділами ЗРВ та ВА дозволяє оцінити результат взаємодії ЗРВ та ВА, при виконанні загальної задачі з прикриття визначеного важливого об’єкту. Використання наведених узагальнених просторових показників бойових можливостей підрозділів РТВ та комплексного показника ефективності угруповання ППО може дати можливість підвищити об’єктивність та інформативність результату порівняльної оцінки варіантів побудови бойового порядку угруповання РТВ. Використання запропонованих показників для порівняльного оцінювання ефективності не протирічить існуючим науковим підходам і, водночас, дозволяє формалізувати методику вибору позицій для підрозділів угруповання РТВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Макаров, Анатолій Семенович, Ірина Михайлівна Косигіна та Ірина Миколаївна Кручко. "Використання композиційного рідкого палива в енергетиці України". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 10 (29 жовтня 2022): 59–67. http://dx.doi.org/10.15407/visn2022.10.059.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано застосування на підприємствах енергетичного комплексу замість вугілля композиційного рідкого палива з метою зменшення шкідливого впливу на довкілля і підвищення коефіцієнта корисної дії теплових електростанцій. Обґрунтовано доцільність використання в промислових енергоустановках композиційного рідкого палива, показано його переваги порівняно з традиційними видами енергетичного палива. Запропоновано технологічну схему приготування композиційного палива на основі вугілля і рідких органічних відходів з добавками пластифікаторів та стабілізаторів, яка дозволяє не лише утилізувати промислові відходи, що містять органічні речовини, а й знизити рівень викидів шкідливих речовин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

КОВБАТЮК, Марина Володимирівна, Георгій Олександрович КОВБАТЮК, Вікторія Вікторівна ШКЛЯР та Андрій Сергійович ПЄТУХОВ. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ ЗОВНІШНЬОТОРГОВЕЛЬНИХ ВІДНОСИН УКРАЇНИ ЗА ВИДАМИ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПОТОКІВ". Economic Synergy, № 2 (30 червня 2024): 85–104. http://dx.doi.org/10.53920/es-2024-2-6.

Full text
Abstract:
Аналіз зовнішньоторговельних відносин дає змогу країнам та підприємствам, що здійснюють міжнародну торгівлю, адаптуватися до змін у світовій торговельній системі, ефективно реагувати на виклики та використовувати можливості для економічного зростання. Крім того, такий аналіз сприяє зміцненню міжнародних економічних зв'язків, підвищенню конкурентоспроможності національних економік і поліпшенню добробуту населення.Динамічність процесу розвитку зовнішньої торгівлі вимагає постійного моніторингу її стану, визначення і врахування факторів, що впливають на ефективність зовнішньоторговельної діяльності, тому в статті досліджено показники експорту й імпорту України за агрегованими технологічними товарними групами за період 2018 – 2022 рр., визначені головні торговельні партнери та оцінено збалансованість зовнішньої торгівлі за допомогою коефіцієнта покриття імпорту експортом. Більш детально проаналізовано торгові відносини з найбільшими партнерами України – Польщею і Китаєм.Структура товарного експорту та зміни, які в ній відбуваються, свідчать про її незадовільний характер. Така структура не дозволяє повноцінно конкурувати на міжнародних ринках українським товарам. Поки що, Україна залишається переважно сировинною країною. Якщо розглядати другу складову зовнішньоторговельних відносин – товарний імпорт, то можна сказати, що він постійно перевищує величину експорту, що є негативним фактором з точки зору ефективності національної економіки.Визначено, що зовнішньоторговельні відносини України перебувають у стані динамічної еволюції, що формується як можливостями, так і викликами. Стратегічні зусилля країни, спрямовані на диверсифікацію експортних ринків, зменшення залежності від імпорту енергоносіїв та зміцнення економічних зв'язків з ЄС мають важливе значення для сприяння сталому зростанню.Продовження реформ, інвестиції в ключові сектори та використання переваг торговельних угод матимуть вирішальне значення для забезпечення ефективної діяльності України в складних умовах глобальної торгівлі. Оскільки країна адаптується до мінливого геополітичного та економічного ландшафту, її зовнішньоторговельні відносини залишатимуться вирішальним фактором економічного процвітання та глобальної інтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

ІНДУТНИЙ, В. В., Н. В. МЕРЕЖКО та С.М.МЕЛЬНИК. "ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА БУКІНІСТИЧНИХ ПАМ’ЯТОК". Товарознавчий вісник 1, № 15 (2022): 62–78. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-6.

Full text
Abstract:
Мета. Аналіз сучасного ринку букіністичних пам’яток та обґрунтування рекомендацій щодо визначення їх прогнозованих вартісних показників в експертних завданнях визначення страхових сум, а також стартових показників вартості при торгівлі з аукціонів.
 Методика. Аналіз ринку букіністичних пам’яток здійснювали шляхом вивчення розподілу вартісних показників, де сукупність видань є сукупністю різних за значимістю носіїв цінності, кожен з яких має власну динаміку зростання. Крім того, враховували статистичний розподіл фінансових можливостей потенційних покупців. Для встановлення закономірностей ціноутворення на букіністичні видання була створена база вихідної інформації про вартісні показники антикварних книжок.
 Результати. За результатами досліджень встановлено, що оцінка старовинних видань набуває осмисленості у двох парадигмах – індивідуально орієнтованій та соціально орієнтованій. Перша пов’язана з розмаїттям можливих індивідуальних суб’єктивних мотивацій щодо сприйняття книжки й описується індексом задоволення гуманітарних потреб особистості. Друга парадигма пов’язана з оцінкою пойменованого видання з метою його страхування як об’єкта культурної спадщини, що знаходиться на зберіганні в музеї державної або недержаної форми власності. Йдеться про можливі збитки національної культури у разі пошкодження об’єкта або його повної втрати. У цьому випадку доцільно керуватися оцінками (страховими сумами), які пов’язані з рівнем загально виховного значення об’єкта (індекс загально виховного значення), а також з урахуванням того в якому комплексі букіністичних пам’яток цей об’єкт знаходиться. На світовому ринку букіністичних видань одночасно представлені мільйони, а на ринку України, - сотні тисяч взірців, які знаходяться в стані перманентної зміни пропонованої вартості. Будь-які висновки щодо причин формування певного рівня вартості букіністичних видань залежать від змістовності та повноти критеріальної бази, яка обрана експертом для виконання цієї роботи та має вірогіднісний характер.
 Наукова новизна. Розроблено методику оцінки вартості букіністичних видань, яка повною мірою дозволяє здійснювати оцінку як сучасних видань, так і видань минулих століть, а також раритетних примірників. Чітко визначено, які методики слід використовувати при оцінці букіністичних пам’яток в залежності від їх раритетності. 
 Практична значимість. Проведено дослідження сучасного ринку букіністичних видань, розроблено теоретичні засади для розрахунку показників прогнозованої вартості букіністичних пам’яток. Запропонована методика прогнозування та визначення вартості букіністичних пам’яток має практичне значення для експертів, професійних оцінювачів, а також колекціонерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Божкова, В. В., О. Ю. Кудріна та Ю. М. Штика. "СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ПРИНЦИПІВ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ТА ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛІВ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 4 (67) (11 січня 2023): 63–68. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/67-9.

Full text
Abstract:
Метою статті є уточнення та систематизація принципів забезпечення інноваційного та інвестиційного потенціалів розвитку вітчизняних підприємств в умовах трансформаційних змін. Методи дослідження: логічний аналіз, структурний аналіз, порівняльний аналіз, узагальнення, систематизація. Сформульовано перелік принципів забезпечення інноваційного та інвестиційного потенціалів розвитку вітчизняних підприємств в умовах трансформаційних змін, які систематизовано за видами діяльності: організаційні, економічні, адміністративні, соціальні, маркетингові. Такий підхід дозволяє враховувати, крім традиційних загальних принципів, які можуть бути в основі будь-якої діяльності, перспективи розвитку підприємства (адміністративні принципи), а також зміни у зовнішньому середовищі – особливості тенденцій світового і національного розвитку, конкуренції на ринках (маркетингові принципи).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Семигуліна, Ірина, Ігор Ярошенко, Олена Красноносова та Олена Козирєва. "ПРОГРАМНО-ПРОЕКТНИЙ ПІДХІД ДО ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПРОСТОРОВИМ РОЗВИТКОМ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ЗА ЇХ ВИДАМИ". Financial and credit activity problems of theory and practice 6, № 47 (2022): 352–64. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.6.47.2022.3896.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано теоретико-методичні рекомендації щодо розробки організаційного забезпечення реалізації програмно-проектного підходу до публічного управління просторовим розвитком на основі вибору проектів об’єднаними територіальними громадами в залежності від різних їх видів. Метою практичної реалізації запропонованого організаційного забезпечення є створення умов для фінансової спроможності територіальних громад, забезпечення самодостатності і розширення власних конкурентних переваг шляхом переміщення фокусу з дотаційності місцевого самоврядування на програмно-проектне забезпечення місцевого розвитку.У статті запропоновано різні види територіальних громад на основі показників їх фактичного розвитку в умовах наслідків військової агресії, з урахуванням отриманих руйнувань і втрат, та географічного перебування по відношенню до країни – агресора. Були виділені: громади, що перебувають у кризовому стані; громади, що перебувають у стані ризику; тилові громади. Значні відмінності у соціально-економічному розвитку, актуальні проблеми і потреби у першочерговості вирішення впливають на формування стратегічних пріоритетів, визначення програм і проектів для відновлення та розвитку територій. Вибір проектів в процесі публічного управління просторовим розвитком об’єднаних територіальних громад різних видів потребує застосування різних критеріїв, що дозволяє їх згрупувати (за напрямами, часом, умовами, учасниками, ресурсами) й визначити пріоритетність, доступність і ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Sumets, Alexander, Nelli Heorhiadi, Yuriy Tyrkalo, Roksolana Vilhutska та Iov Pylypenko. "Моделювання системи інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 9, № 2 (2023): 63–87. http://dx.doi.org/10.51599/are.2023.09.02.03.

Full text
Abstract:
Мета. Метою виконаного дослідження є розроблення рекомендацій із моделювання такої системи інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом, яка б характеризувалася коректністю, адекватністю і високою якістю вводу, оброблення та моніторингу даних, необхідних суб’єктам управління агробізнесом для прийняття й реалізації раціональних управлінських рішень. Для досягнення цієї мети проаналізовано можливості застосування методико-прикладного інструментарію для уникнення спотворень даних у системі інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом та ідентифікації потреби оперативного коригування підприємницьких рішень; виконано економічне обґрунтування оптимального спрямування потоків ресурсів за видами економічної діяльності агробізнесу та конкретизовано послідовність виконання управлінсько-аналітичних операцій під час оброблення відомостей, що характеризують вибір найкращої з альтернатив щодо планування ресурсних потоків і потоків готової продукції; виокремлено компоненти моделі системи інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом.
 Методологія / методика / підхід. Для уникнення спотворень даних у системі інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом застосовано метод завадостійкого кодування управлінських даних. Для ідентифікування потреби оперативного коригування підприємницьких рішень використано метод контрольних карт. Для економічного обґрунтування оптимального спрямування потоків ресурсів за видами економічної діяльності й оброблення відомостей, що характеризують вибір найкращої з альтернатив щодо планування ресурсних потоків і потоків готової продукції, застосовано бінарні відношення і методику Сааті. Для виокремлення компонентів моделі системи інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом використано метод абстрагування та процесно-структурний науково-методичний підхід.
 Результати. Аргументовано, що комбінування методу завадостійкого кодування управлінських даних Геммінга з методом контрольних карт уможливлює уникнення спотворень даних у системі інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом та дозволяє своєчасну ідентифікацію потреби оперативного коригування підприємницьких рішень. Запропоновано спосіб, у який доцільно ідентифікувати вектори оптимального спрямування потоків ресурсів агробізнесом за видами їхньої економічної діяльності й обробляти відомості, що характеризують вибір найкращої з альтернатив щодо планування ресурсних потоків і потоків готової продукції. Конкретизовано структуру моделі системи інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом і характер зв’язків між компонентами моделі.
 Оригінальність / наукова новизна. Уперше розроблено рекомендації з моделювання системи інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом, які базуються на застосуванні процесно-структурного методичного підходу і комплексу методичного інструментарію, що уможливлює уникнення спотворень даних у системі інформаційного забезпечення суб’єктів управління агробізнесом, та дозволяє своєчасно ідентифікувати потреби оперативного коригування підприємницьких рішень.
 Практична цінність / значущість. Практична цінність застосування розроблених рекомендацій з моделювання системи інформаційного забезпечення полягає в отриманні суб’єктами управління агробізнесом таких можливостей: оптимізувати управлінські процеси, зокрема щодо ідентифікування векторів спрямування потоків ресурсів за видами їхньої економічної діяльності; здійснювати обґрунтований вибір найкращої з альтернатив щодо планування ресурсних потоків і потоків готової продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Пашкевич, Н. А., Ю. Г. Березніченко та А. В. Подобайло. "ОСОБЛИВОСТІ ЦЕНОПОПУЛЯЦІЙ ASCLEPIAS SYRIACA L. (ВАТОЧНИК СІРІЙСЬКИЙ) НА ПЕРЕЛОГАХ ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ". Біорізноманіття, екологія та експериментальна біологія 25, № 1 (2023): 51–59. http://dx.doi.org/10.34142/2708-5848.2023.25.1.05.

Full text
Abstract:
Виявлення осередків натуралізації інвазійних видів, вивчення їх біологічних особливостей в нових умовах існування дозволяє оцінити адаптивні можливості і встановити перспективи поширення для розробки рекомендації успішного контролю виду у різних еколого-ценотичних умовах та регулювання експансії. У статті проаналізовано структурно-функціональні особливості адаптації в умовах вторинного ареалу Asclepias syriaca L. (ваточник сірійський), виду з високим інвазійним потенціалом, що становить значну небезпеку біорізноманіттю, на перелогах різного віку. Популяційний аналіз виду дозволив з’ясувати особливості в різних умовах існування, встановити онтогенетичну структуру ценопопуляцій, адаптивні можливості і перспективи поширення виду в умовах Лівобережжя України. Обліки виконані на перелогах першого, другого, четвертого років, що сформували дериватні угруповання класів Stellarietea mediae Tüxen et al. ex von Rochow 1951, Artemisietea vulgaris Lohmeyer et al. ex von Rochow 1951 та Epilobietea angustifolii R. Tüxen et Passarge in Tüxen 1950 em. Passarge 1956. Проведено морфометричний та онтогенетичний аналіз ценопопуляцій в Київській, Полтавській та Чернігівській областях на перелогах та здійснено порівняльний аналіз з ценопопуляціями з Криворіжжя. Морфометричний аналіз проводився за сімома ознаками листків, суцвіть, плодів. Популяційні дослідження дозволили з’ясувати, що в ценопопуляціях A. syriaca на перелогах найбільш варіабельною морфологічною ознакою виявилася висота рамети – 86-155 см. На раметі формується від 1 до 8 плодів, а кількість насінин в плодах від 185 до 287. Проведений онтогенетичний аналіз досліджених ценопопуляцій є нормальними неповночленними та характеризуються одновершинними віковими спектрами. У спектрах ценопопуляцій переважають генеративні особини. Встановлено, що висота рамети та число насінин в плодах можна рекомендувати використовувати для подальшого аналізу інвазійного потенціалу вида. Встановлено. що на перелогах з багаторічною рудеральною рослинністю зменшення щільності рамет не відбувається, тобто щільність рослинного покриву не впливає на цей показник, проте достовірно впливає на насінневу продуктивність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Деренська, Яна. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Mechanism of an economic regulation, № 1(99) (10 березня 2023): 81–85. http://dx.doi.org/10.32782/mer.2023.99.13.

Full text
Abstract:
Оцінка результатів діяльності підприємства, виявлення тенденцій, проблем і успіхів за різними складовими (видами) діяльності дозволяє обґрунтувати подальші управлінські рішення щодо мінімізації негативних трендів і поліпшення позитивних досягнень. У статті проаналізовано підходи до формування системи показників оцінки ефективності діяльності підприємства. Запропоновано здійснювати оцінку ефективності діяльності фармацевтичного підприємства за показниками ефективності використання основних засобів, оборотних коштів, капіталу, трудових і матеріальних ресурсів. Для аналізу динаміки рівня ефективності діяльності досліджуваного фармацевтичного підприємства використано рейтинговий метод, сутність якого полягає у порівнянні з еталонним значенням (рейтингом). Динаміка окремих індексів за показниками і сумарного індексу ефективності діяльності підприємства дозволила виявити загальну тенденцію і напрямки управлінських рішень щодо підвищення рівня ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Охріменко, О. О., та О. А. Жуковська. "ЗАГРОЗА ГЛОБАЛЬНОГО ГОЛОДУ: УКРАЇНА У СИСТЕМІ ПРОДОВОЛЬЧОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ВІЙСЬКОВА АГРЕСІЯ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 27 (7 лютого 2024): 17–25. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.27.2023.297214.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена глобальній проблемі подолання голоду у контексті досягнення цілей сталого розвитку. В основу дослідження покладено аналіз показників недоїдання та продовольчого забезпечення різними видами продовольства у розрізі окремих груп країн. Для досягнення цілей дослідження були використані методи аналізу та синтезу, статистичний, метод візуалізації та прогнозування на основі Double Exponential Smoothing. Ризикоуворюючими факторами, що призвели до погіршення ситуації є природні (повінь, засуха, тропічний циклон), політичні (політична нестабільність, військовий конфлікт, невизначеність) та соціально-економиічні (економічні потрясіння, перенаселення). У регіональному розрізі проблеми голоду найбільшою мірою торкаються африканських країн і часто повязані з низьким рівнем доходів. Різний рівень економічної стійкості дозволив різним групам країн по-різному пережити період пандемії ковід-19, яка звела нанівець багаторічний прогрес досягнення цілі подолання голоду. Проведений аналіз дозволив виявити кардинальні відмінності між ревнем щоденного забезпечення продовольством у перерахунку ккал на особу. Забезпечення країн ЄС та найменш розвинутих відрізняється майже у три рази. Аналіз структури харчування на основі показників продовольчого забезпечення дозволив виявити суттєві відмінності у наборі та енергетичній цінності продуктів харчування. Разом з тим пшениця та продукти її переробки становлять суттєву основу харчового раціону на рівні 10-21 %. Результати прогнозування вказують на посилення тренду зниження продовольчого забезпечення (пшениця та продукти її переробки) у всіх групах аналізованих країн. Проте для країн ЄС це не критичним зменшенням з огляду на достатній рівень енергетичного забезпечення продуктами харчування, який перевищує нормативні показники, розраховані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Україна, як гарант світової продовольчої безпеки навіть в умовах військової агресії продовжує виробництво та експорт зернових, який у 2022/23 маркетинговому році склав 49 млн т. Замінована територія та військові дії призвели до падіння експорту пшениці у поточному періоді на 37,5%. Для відновлення прогресу досягнення цілей сталого розвитку у питаннях подолання голоду необхідні новітні підходи щодо аграрного виробництва у різних кліматичних умовах, удосконалення механізмів управління виробничими ланцюжками з мінімізацією втрат та посилення відповідальності держав за колективну безпеку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Горілик, А. В., та О. М. Лисюк. "ВИВЧЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ АВТОМАТИЗОВАНОГО МОНІТОРИНГУ МЕДИЧНОЇ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ НАУКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ПОТРЕБ ФАРМАКОНАГЛЯДУ". Фармацевтичний часопис, № 1 (31 березня 2025): 39–43. https://doi.org/10.11603/2312-0967.2025.1.15206.

Full text
Abstract:
Мета роботи - вивчення потенціалу та ефективності автоматизованого моніторингу медичної та фармацевтичної літератури для потреб фармаконагляду. Оцінка впливу автоматизації на тривалість аналізу, точність виявлення релевантної інформації та зменшення навантаження на фахівців, на основі даних з моніторингу українських періодичних видань у 2024 році. Матеріали і методи. Для аналізу відібрано 113 українських медичних і фармацевтичних періодичних видань у відкритому доступі, які активно публікувалися у 2024 році. Застосовано методи оптичного розпізнавання знаків (OCR) і текстового аналізу для автоматизованого виявлення згадок про лікарські засоби. Порівняно витрати часу на обробку даних при ручному та автоматизованому підходах. Результати та обговорення. Аналіз охопив 482 випуски журналів. Автоматизований підхід дозволив скоротити середній час обробки однієї статті з 11 до 1,5 хвилини, що зменшує витрати часу у 7 разів. Проаналізовано частоту виходу нових випусків українських журналів та порівняно періодичні видання з найбільшою та найменшою частотою публікації у 2024 році. Водночас підкреслено важливість збереження ролі фахівця для перевірки результатів і прийняття рішень. Визначено основні переваги автоматизації – підвищення оперативності, зниження ризику помилок та безперервність моніторингу. Висновок. Дослідження показало, що автоматизація моніторингу медичної та фармацевтичної літератури за допомогою системи DrugCard суттєво (усемеро) скорочує витрати часу та зменшує ризик людських помилок. Надалі дослідження можуть бути зосереджені на оптимізації алгоритмів виявлення, удосконаленні обробки різноманітних форматів даних та інтеграції автоматизованих систем у загальні інформаційні системи фармацевтичних компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Олійник, Вікторія. "Інфографіка як елемент дизайну художньої книги: візуально-семантична роль, особливості верстки". Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», № 47 (26 грудня 2022): 186–92. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.47.2022.269638.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз художніх книжкових видань на предмет наявності інфографіки в їхньому оформленні, що дає змогу зробити висновки про доцільність та обґрунтованість такої дизайн-концепції. Методологія дослідження представлена синтезом джерелознавчого, порівняльного, аналітичного та класифікаційного методів, котрі застосовані, відповідно, для аналізу зразків книжкової продукції українських видавництв з елементами інфографіки, а також систематизації показових візуально-семантичних рис та типологізації різновидів інфографіки, що стали частиною книжкового макету. Результати. Роль інфографіки у художній книзі багатогранна і значуща і, як було доведено, включає цілий комплекс доступних функцій: поруч з природною інформаційною – також ілюстративну, декоративну, наративну, навчальну тощо. Популяризація використання інфографіки у розробках сучасних книжкових видань пов’язана із посиленням візуально-комунікативних та цифрових тенденцій у мистецтві. Серед визначених специфічних рис – ілюстративний характер інфографіки у книзі, що часто передбачає сюжетність та високу деталізацію; крім того – візуальна прив’язка до образів головних героїв літературного твору, що дозволяє гармонійно «вписати» інфографічні елементи до загального книжкового ансамблю; у деяких випадках також зауважуємо подібність до коміксу, на що вказують текстові блоки-бульки, які інколи зустрічаються в оформленні книжкової інфографіки. Тобто з’ясовано, що у просторі книги традиційна інфографіка набуває нової художньої семантики, результатом чого стала поява її нестандартних форм (модифікованої, інтерактивної та декоративно-фукнціональної). При цьому верстка макету белетристичних видань з інфографічними елементами також має певні особливості, котрі зазвичай виражаються композиційною відокремленістю та акцентованістю інфографіки. Наукова новизна дослідження демонструється обґрунтованими тезами щодо актуальності використання інфографіки як сучасного прийому дизайн-проєктування художніх книжкових видань. Крім того, у статті запропонована типологізація книжкової інфографіки з урахуванням її художньо-образної специфіки та визначені відповідні макетні особливості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Середа, О. О., та С. С. Севост’янов. "Фінансова безпека суб’єктів господарювання в сучасних умовах: проблеми та перспективи". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 4 (280) (12 січня 2024): 47–54. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2023-280-4-47-54.

Full text
Abstract:
В умовах сучасного бізнесу суб’єкти господарювання стикаються з новими викликами та загрозами. З цієї причини важливо ідентифікувати основні ризики та загрози для ефективного управління фінансовою безпекою суб’єктів господарювання. Метою статті є ідентифікація чинників впливу на фінансову безпеку суб’єктів господарювання за ключовими видами економічної діяльності в сучасних умовах. Визначено базові види економічної діяльності національної економіки з урахуванням стратегічних цілей країни, частки в створенні ВВП, наявних ресурсів. Досліджено тенденції впливу на фінансову безпеку у такій послідовності: визначення рівня підприємницької активності на основі кількості діючих суб’єктів господарювання; моніторинг обсягів реалізованої продукції та фінансованих результатів суб’єктів господарювання, аналіз структури капіталу та обчислення фінансових коефіцієнтів. З’ясовано, що загальною тенденцією підприємницької активності є значне зниження кількості діючих суб’єктів господарювання у 2022 році, крім сектора інформації та телекомунікацій, що означає їх адаптивність до зовнішніх умов. Визначено тенденції обсягів реалізації продукції та фінансових результатів за базовими видами економічної діяльності. Для прогнозування чистого прибутку, як ключового чинника забезпечення фінансової безпеки запропоновано трендовий аналіз, результати якого вказують на позитивну динаміку показника в майбутньому. Проаналізовано структуру капіталу за видами економічної діяльності як основного чинника фінансової безпеки суб'єктів господарювання. З'ясовано, що структура капіталу суб’єктів господарювання значно варіювалася залежно від виду економічної діяльності, низька частка власного спостерігалась в будівництві та переробної промисловості, що вказує на низьку фінансову стійкість в цих секторах. Встановлено, що аналіз тенденцій розвитку вітчизняних суб’єктів господарювання за видами економічної діяльності дозволяє простежити наявність проблем, що негативно впливають на їх рівень фінансової безпеки. З огляду на це подальший розвиток суб’єктів господарювання різних галузей буде залежати від ступеня впливу ризиків та врахування їх у діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

БАРСУКОВА, Т. О., та Ж. І. АНТІПОВА. "ІННОВАЦІЙНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, № 3 (2021): 15–22. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.1.3.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена пошуку нових, ефективних засобів реорганізації педагогічного процесу у сфері фізичного виховання здобувачів вищої освіти. Підкреслюється, що основою технології такого педагогічного процесу є сукуп- ність дій викладача та здобувача, які приводять до успіху в реалізації поставлених освітніх і виховних завдань. Розглядається необхідність розробки нових програм у тих видах спорту, що вибрали здобувачі. Застосування інноваційних засобів і методів дозволяє розширити можливості популяризації обраного виду спорту й оцінити позитивний вплив цих видів на розвиток фізичних якостей здобувачів. Такий підхід буде сприяти підвищенню мотивації до навчальних занять, до ведення здорового способу життя, а також удосконаленню рівня фізичної під- готовленості кожного з тих, хто займається. Проблема створення нових програм з інноваційними аспектами в організації фізичного виховання здобувачів вищої освіти розглядається у педагогічному, методичному й організаційному аспектах. Вивчаються роботи різних авторів і сучасних учених, аналізується досвід застосування подібних програм в інших закладах вищої освіти. На заняттях із фізичного виховання у закладах освіти одним із ключових напрямів повинна стати підтримка соціального здоров’я здобувачів. Оскільки статистика відзначає зниження рівня здоров’я у середовищі студент- ської молоді, проблема збереження і зміцнення здоров’я сьогодні є надзвичайно актуальною та важливою. Акту- альність означеної теми зумовлена необхідністю введення нових технологій у програми за видами спорту з метою підвищення активності та зацікавленості здобувачів у заняттях фізичною культурою і спортом загалом. У період навчання у закладах вищої освіти для здобувачів рухова активність є основою здорового способу життя, тому у ситуації, що склалася, необхідно шукати нові шляхи просування цих корисних ініціатив. Аналіз системи фізичного виховання в нашій академії, проведення анкетування серед здобувачів і обробка результатів дослідження дозволяють визначити та запропонувати найбільш ефективні шляхи активізації навчаль- ного процесу з урахуванням всіх побажань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Семигуліна, Ірина, Ігор Ярошенко, Олена Красноносова, Дар’я Михайленко та Олена Тур. "КЛАСИФІКАЦІЯ ПРОБЛЕМНИХ СИТУАЦІЙ У РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ". Financial and credit activity problems of theory and practice 3, № 56 (2024): 350–64. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.3.56.2024.4378.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано доцільність формування класифікації проблемних ситуацій у розвитку регіонів України, що враховує індивідуальні територіальні особливості та специфіку умов їхнього розвитку, використовує встановлені міжвидові взаємозв’язки проблем внутрішнього й зовнішнього характеру та є актуальною в сучасний період функціонування нашої держави, зокрема під впливом наслідків воєнної агресії.За результатами дослідження розглянуті питання: аналізу поняття й сутності регіональних проблем і проблемних ситуацій; інформаційне узагальнення їх різновидів; установлення взаємозв’язків і всередині певного виду, і між видами в цілому; можливості практичного використання при формуванні обґрунтованих управлінських рішень для подальшого розвитку України та її регіонів і територій.Запропонована класифікація проблемних ситуацій дозволяє врахувати широке й різностороннє коло регіональних проблем щодо забезпеченості територій ресурсами; можливостями, умовами й сферами їх використання; оцінити спроможності щодо управління ними в різних напрямах розвитку та на різних інституційних рівнях; акцентувати увагу на пріоритетності створення умов для безпечності життєзабезпечення й функціонування регіонів в Україні.Використання запропонованої класифікації дозволяє надалі формувати й узагальнені пріоритети, і конкретизовані пропозиції щодо формування стратегічних напрямів регіонального розвитку; застосовувати програмно-проєктний підхід при виборі інструментарію його реалізації залежно від наявних актуальних потреб і майбутніх перспектив розвитку країни та її територій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Довганич, Роберт. "ОБРАЗОТВОРЧІ НАРАТИВИ УКРАЇНСЬКОЇ ФОТОКНИГИ У ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ COVID–19 (2020-2021 РР.)". УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: культурологія) 48 (13 червня 2024): 287–91. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v48i.786.

Full text
Abstract:
Пандемія COVID–19 помітно вплинула на формування наративів в авторських та колективних книжкових фотографічних виданнях, виданих в Україні та за її межами впродовж 2020-2021 рр. В умовах ізоляції та поширення пандемії вірусу, у яких перебували українські автори у той період, фотографічні проєкти дістали якісно інший вектор розвитку й репрезентацію у фотокнигах. У таких роботах починають чітко відстежувалися два класичні способи донесення інформації наративним методом: експліцитний (свідомий, репортерський, документальний) та імпліцитний (несвідомий, рефлексія, позиція автора). Такі підходи дали змогу фотографам працювати над створенням нового матеріалу в нових наявних обмеженнях, а також дозволили працювати з архівами, сформованими до пандемії. Розглянуто книги, друковані українськими та закордонними видавництвами, а також самвидав, створений та виданий безпосередньо авторами. Окрім безпосередньо наративної складової, приділена увага образотворчій, технічній та концептуальній складовій фотографічних книжкових видань. Висвітлено хронологію розвитку української фотографії крізь призму книжкових видань у контексті обмежень пандемії COVID–19, що дозволяє розглянути такий спосіб художнього та візуального висловлювання під іншим кутом, продиктованим сучасними тенденціями створення фотопроєктів та провести міждисциплінарні паралелі з лінгвістикою і філологією у контексті подачі матеріалу до споглядача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Никитюк, С. О., С. I. Климнюк, С. С. Левенець та І. М. Горішний. "КОМПЛЕКС LYME BORRELIA – КЛІНІЧНИЙ НАБІР ГЕНОМНИХ ВИДІВ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 1 (8 червня 2022): 19–27. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2022.v.i1.12983.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Лайм-бореліоз (LB) – це бореліозна інфекція, спричинена кліщами, інфікованими трьома видами Borrelia: B. afzelii, B. garinii та B. burgdorferi sensu stricto. Передається укусами кліщів.
 Метою статті є обговорення генетичних методів обстеження при підозрі на Лайм бореліоз.
 Матеріал і методи. Пошук літератури в системі MEDLINE та базі даних Scopus.
 Результати. Генетичну ідентичність ізольованих борелій пропонується визначати шляхом аналізу послідовностей генів, ампліфікованих за допомогою ПЛР. Ген OspC здатний до горизонтальної передачі, що призводить до величезного різноманіття новосинтезованих кодованих ним білків. Це дозволяє спірохеті утворити нові антигенні епітопи, щоб уникнути імунної відповіді хазяїна.
 Висновки. Штами B. burgdorferi sensu stricto демонструють високу генетичну гетерогенність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Мартинова, О. В., та О. К. Шевченко. "ЗАСТОСУВАННЯ МАТРИЧНОЇ ГРИ У ПРОЦЕСІ УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 2 (65) (27 квітня 2022): 95–101. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/65-11.

Full text
Abstract:
Успіх підприємства залежатиме від здатності адаптуватися до змін в середовищі їх діяльності: передбачати і змінювати структуру бізнесу, розробляти і впроваджувати у виробництво нові види продукції, правильно визначати напрями інвестицій за різними видами діяльності. В роботі розглянуті можливості використання теорії матричних ігор в економічних дослідженнях. У статті побудована матриця ризиків. Для прийняття рішення використано ряд критеріїв: мінімум математичного очікування ризику, максимінний критерій Вальда, критерій мінімального ризику Севіджа, критерій Гурвіца. Розглянуті теоретичні можливості використання антагоністичних матричних ігор при розв’язку лінійної моделі виробництва. Отримана платіжна функція дозволяє запропонувати наступну модель управління економічною системою: управлінський апарат має два відділу – плановий і фінансовий. Розглянутий математичний апарат можна використовувати для будь-яких фірм, які займаються виробництвом продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Луцький, Максим, та Ольга Гусар. "АДМІНІСТРАТИВНІ НЕЮРИСДИКЦІЙНІ ПРОВАДЖЕННЯ В ДІЯЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ". Scientific works of National Aviation University. Series: Law Journal "Air and Space Law" 2, № 63 (2022): 9–17. http://dx.doi.org/10.18372/2307-9061.63.16703.

Full text
Abstract:
Мета: проаналізувати наукові підходи щодо визначення неюрисдикційних проваджень у системі позитивного адміністративного процесу та сформулювати визначення поняття та видів неюрисдикційних проваджень у діяльності суб’єктів цивільної авіації в контексті генезису доктрини адміністративного процесу. Методи дослідження: в дослідженні використано загальні та спеціально-юридичні наукові методи, серед яких метод класифікацій та групувань, формально-юридичний, пізнавально-аналітичний. Результати: встановлено, що адміністративні неюрисдикційні провадження в галузі цивільної авіації є проявом виконання органом публічної адміністрації спеціальних функцій щодо обов’язку вирішувати безконфліктні індивідуальні групи справ, спрямовані на задоволення прав і свобод фізичної чи юридичної особи у галузі цивільної авіації, шляхом виконання послідовних дій та стадій. Обговорення: визначено види проваджень суб’єктів цивільної авіації: нормотворчі, дозвільно-ліцензійні провадження, атестаційні, контрольно-наглядові, реєстраційні, провадження, пов’язані з веденням діловодства, укладання адміністративних договорів, а також із розгляду пропозицій та заяв громадян.
 До адміністративних неюрисдикційних проваджень у діяльності субʼєктів цивільної авіації належть: 1) забезпечення реалізації зацікавленими особами своїх суб’єктивних прав; 2) забезпечення вимог дозвільно-ліцензійної системи, отримання дозволів (правил міжнародних польотів); отримання ліцензій на зайняття регламентованими видами діяльності суб’єктами господарювання в цивільній авіації (дозвіл на використання повітряного простору).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Литвиненко, Андрій Миколайович. "ОСОБЛИВОСТІ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ ЖІНОК В УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНИХ ВИДАХ ЄДИНОБОРСТВ". Природнича освіта та наука, № 1 (15 травня 2024): 39–43. http://dx.doi.org/10.32782/nser/2024-1.06.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблематику організації підготовки спортсменок в українських національних видах єдиноборств. Показано, що українські національні види спортивних єдиноборств – хортинг, козацький двобій, український рукопаш «Спас», українська боротьба на поясах, рукопаш гопак – побудовані на основі традиційної української бойової культури. В дослідженні розкрито техніко-тактичні особливості змагальних розділів у найбільш популярних видах українських єдиноборств – козацькому двобої та хортингу. Досліджена структура спортивної підготовки в українських національних видах єдиноборств, яка представлена закономірним педагогічним процесом, спрямованим на досягнення максимальних змагальних результатів у головних змаганнях циклу. Визначено зростання кількості спортсменок, які на постійній основі задіяні у тренувальному процесі у системі спортивних клубів та відділеннях ДЮСШ та беруть участь у змаганнях різного рангу відповідно до свого кваліфікаційного рівня. Аналіз літературних джерел та практичний досвід тренувальної роботи зі спортсменками доводить, що швидке зростання популярності українських національних єдиноборств серед жінок зумовлює необхідність розробки нових методичних підходів до побудови тренувального процесу. Також визначено, що стійкою тенденцією в українських єдиноборствах є швидке зростання конкуренції на спортивних змаганнях в Україні, Європі та світі. Визначено зростання популярності серед спортсменок у козацькому двобої у змагальних розділах з дозованим, легким та справжнім дотиком, що пов’язано з більшою прикладною цінністю цих розділів порівняно з умовно-контактними змагальними розділами. Порівняння кількості спортсменок у козацькому двобої та хортингу вказує на більшу привабливість для них козацького двобою, що зумовлено наявністю великої кількості змагальних розділів і можливістю реалізації у поєдинках свого техніко- тактичного арсеналу та фізичних можливостей. Показано необхідність урахування дітородної функції організму жінок під час спортивного відбору, тренування та у змагальній діяльності. Визначено, що великі навантаження у системі багаторічної підготовки спортсменок в українських єдиноборствах необхідно застосовувати лише після формування специфічного біологічного циклу. Такий підхід дозволяє забезпечити збереження здоров’я та позитивно впливає на дітородну функцію жінок-спортсменок. Встановлено, що врахування у разі дозування тренувальних навантажень фаз специфічного біологічного циклу сприяє покращенню змагальних результатів спортсменок, що найбільшою мірою проявляється у багаторічному процесі спортивної підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пономаренко, І. В., та І. І. Віннікова. "РОЛЬ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ ПРИ ПРОСУВАННІ БРЕНДІВ МЕТОДАМИ ЦИФРОВОГО МАРКЕТИНГУ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 18 (29 грудня 2023): 149–54. http://dx.doi.org/10.32782/2708-0366/2023.18.16.

Full text
Abstract:
У статті було досліджено передумови для розвитку інноваційних технологій у сфері штучного інтелекту в сучасних умовах. Представлено основні інструменти цифрового маркетингу, які доцільно використовувати компаніям для підвищення ефективності взаємодії бренду з цільовою аудиторією. Розкрито ключові фактори зростання популярності штучного інтелекту в багатьох видах економічної діяльності в останні роки. Наведено основні джерела інформації цифрового маркетингу, які дозволяють збирати дані для подальшого застосування при реалізації алгоритмів штучного інтелекту. Доведено доцільність використання різнорідної інформації при реалізації спеціалізованих алгоритмів машинного навчання, що дозволяє ідентифікувати приховані взаємозв’язки та взаємозалежності. Представлено основні напрями застосування штучного інтелекту та інструментів цифрового маркетингу з метою підвищення рівня конверсії компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!