Academic literature on the topic 'Водяна система'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Водяна система.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Водяна система"

1

Козіна, Г. Л., Ю. В. Савченко, В. О. Воскобойник та Л. М. Карпуков. "СИСТЕМА СТЕГАНОГРАФІЧНОГО ЗАХИСТУ ФОТОГРАФІЙ З ВИКОРИСТАННЯМ КРИХКИХ ВОДЯНИХ ЗНАКІВ". Systems and Technologies 64, № 2 (2023): 75–81. http://dx.doi.org/10.32782/2521-6643-2022.2-64.10.

Full text
Abstract:
У статті представлено огляд досліджень, присвячених розгляду сучасної стеганології, завданням яких є не тільки розробка, аналіз або протидія засобам стеганографії, а й кваліфікований вибір існуючих засобів та їхнє уміле використання для вирішення конкретних прикладних завдань захисту інформації. Наявні в даний час публікації, присвячені стеганографії, або є науково-популярними, що не зачіпають математичних аспектів зазначеної науки, або зачіпають лише вузькі аспекти цієї науки. І тому, вони не в змозі повною мірою забезпечити зазначені потреби. Проведено аналіз стеганографічних методів захисту цифрових зображень, виокремлено можливі види атак на них. Наведено опис типів цифрових водяних знаків та їхнє призначення. Детально розглядаються крихкі цифрові водяні знаки, їхнє призначення, властивості та методи вбудовування в зображення. Виконано аналіз методу американського вченого P.W.Wong-а вбудовування цифрових водяних знаків у зображення. Показано, що для вирішення цілої низки практичних завдань інформаційної безпеки сьогодні недостатньо зробити інформацію недоступною для порушника (як відомо, вирішенням цього завдання займається криптографія). Найчастіше потрібно приховати сам факт її передавання – таким є класичне завдання стеганографії. Стеганографічний захист фотографій з використанням тендітних водяних знаків можна застосувати в тих випадках, коли перевірити справжність і цілісність цифрової фотографії може тільки її власник, оскільки секретний ключ і ЦВЗ зберігаються тільки у нього. Перевагою цього підходу є те, що під час перевірки не потрібне оригінальне зображення. Обґрунтовано вбудовування цифрових водяних знаків призначених для захисту авторських і майнових прав на цифрову інформацію різного роду, і впровадження в цифрові дані ідентифікаційних міток, призначених для маркування об’єктів у цифрових сховищах даних. На прикладі аналіз методу вбудовування цифрових водяних знаків у зображення Розроблено модифікований алгоритм, у якому використовуються конкретні функції, параметри яких узгоджені одна з одною. Цей алгоритм реалізовано мовою програмування С++. При цьому показано, що використання цифрових водяних знаків не регламентується спеціальними законами, сам цифровий водяний знак, секретний ключ шифрування, а також увесь алгоритм вбудовування і перевірки автентичності рекомендується засвідчити в нотаріуса. Після чого бажано записати на знімний носій, призначений тільки для читання і помістити до банківського сейфу або залишити на відповідальне зберігання в нотаріуса. Крихкі цифрові водяні знаки можуть застосовуватися в поєднанні з електронним цифровим підписом для забезпечення більшої надійності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бенедюк, Вадим, Андрій Онищук, Олексій Тимошенко, Павло Іллюченко та Віталій Коваленко. "НАТУРНІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКРАНУВАЛЬНОЇ ЗДАТНОСТІ СУЦІЛЬНИХ ВОДЯНИХ ЗАВІС ВІД ПРОНИКНЕННЯ ПОТОКУ ТЕПЛОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ТА ДИМУ". Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, № 2(16) (14 грудня 2023): 77–87. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2023.2(16).77-87.

Full text
Abstract:
Виконано аналітичні дослідження чинної української і зарубіжної нормативної документації та інших джерел доступної інформації щодо ефективності застосування водяних завіс із запобігання (зменшення) дії пожежі та її небезпечних факторів на людей, промислове обладнання, майно та конструкції будівель і споруд. Встановлено, що у чинних в Україні нормативних документах з питань застосування водяних завіс, що регламентують вимоги до необхідних параметрів завіс, немає вимог до показників їх екранувальної здатності від проникнення потоку теплового випромінювання та диму. Визначено інші проблемні питання та підтверджено актуальність подальших досліджень з їхнього вирішення. Попередньо проведено відповідні лабораторні розвідки з досліджень екранувальної здатності суцільних водяних завіс від проникнення потоку теплового випромінювання та диму, зокрема із застосуванням хімічних добавок до води, що покращують гідродинамічні характеристики водяного потоку. Розроблено та створено відповідне випробувальне обладнання для виконання натурних експериментальних досліджень з визначення показників екранування від проникнення потоку теплового випромінювання та диму крізь водяну завісу як суцільного водяного потоку, що спадає під тиском зі зливного пристрою зверху донизу. Проведено серію натурних експериментальних досліджень із захисту суцільною водяною завісою отвору у прорізі стіни будівельної конструкції від проникнення через нього потоку теплового випромінювання й диму. Наведено їхні результати, які використано під час розроблення Рекомендацій щодо застосування водяних завіс у системах протипожежного захисту в Україні. Надалі ці вказівки можуть застосовувати під час розроблення технічних вимог до систем для створення водяних завіс у складі нормативних та інших документів (ДСТУ, ДБН, технічних умов, конструкторської та проєктної документації тощо) для забезпечення пожежної безпеки на пожежонебезпечних об’єктах згідно з Правилами пожежної безпеки в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бодров, Михаил, Дмитрий Кузнецов, Александр Смыков та Алексей Руин. "Исследование теплотехнических характеристик водяных инфракрасных излучателей для энергоэффективных систем лучистого отопления". Scientific journal “ACADEMIA. ARCHITECTURE AND CONSTRUCTION”, № 2 (30 червня 2023): 160–67. http://dx.doi.org/10.22337/2077-9038-2023-2-160-167.

Full text
Abstract:
Внедрение лучистых систем отопления позволяет повысить энергоэффективность крупнообъёмных помещений. Использование газовых и электрических систем сопряжено с рядом ограничений, связанных с безопасностью и стоимостью энергии. Водяные системы отопления являются оптимальным решением с экономической и нормативной точек зрения.В данной работе предложена методика проведения испытаний водяных излучающих профилей и рассмотрены их результаты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хасанова, Р. И., А. И. Хасанов, З. А. Мусакаева та Х. Р. Базуркаева. "ВЫЧИСЛЕНИЕ рН И рОН ПРИ ГИДРОЛИЗЕ В СИСТЕМЕ «СОЛЬ, ОБРАЗОВАННАЯ СЛАБЫМ ОСНОВАНИЕМ И КИСЛОТОЙ + ВОДА»". Всероссийской научно-практической конференции «Фундаментальные и прикладные проблемы биологии и химии», № 1 (15 грудня 2021): 105–10. http://dx.doi.org/10.36684/49-2021-1-105-110.

Full text
Abstract:
Цель работы вывести формулы для вычисления рН и рОН, если гидролиз осуществляется в системе «соль, образованная слабым основанием и кислотой + вода» на примере системы «нитрат аммония + вода» и для общего случая. Рассмотрена константа гидролиза в системы «нитрат аммония + вода». Выведены формулы для нахождения равновесной молярной концентрации катионов водорода [H^+ ] для частного случая, когда гидролиз осуществляется в водно-солевой системе «NН4NО3 + Н2О», и для общего случая, когда рассматриваются системы «соль слабого однокислотного основания и сильной одноосновной кислоты»; приводятся (последовательно выведенные) формулы для расчета значений водородного и гидроксидного показателей (рН и рОН) для рассматриваемых систем; выведены формулы для вычисления приближенного и точного значения степени гидролиза в системе «соль, образованная слабым основанием и кислотой + вода»; в формулах для вычисления степени гидролиза рН и рОН присутствует концентрация соли, а это означает, что в таких системах степень гидролиза рН и рОН находятся в зависимости от концентрации соли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лисак, О. В. "АНАЛІЗ СИСТЕМИ ЦЕНТРАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ ЗА ВИКОРИСТАННЯ СЕЗОННОГО ГЕОТЕРМАЛЬНОГО АКУМУЛЮВАННЯ В КОМБІНАЦІЇ З СИСТЕМОЮ ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ ВОДНЮ". Vidnovluvana energetika, № 3(62) (28 вересня 2020): 70–88. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).70-88.

Full text
Abstract:
Метою статті є аналіз застосування системи центрального теплопостачання за використання сезонного геотермального акумулювання в комбінації з системою виробництва та споживання водню в загальному комплексі забезпечення енергетичних потреб будівель та супутньої інфраструктури переважно завдяки відновлюваним джерелам енергії (ВДЕ). Щодо частки в теплозабезпеченні, то система з використанням сезонного геотермального акумулювання слугує основним джерелом теплопостачання, а система з застосуванням водню є допоміжним джерелом енергії, призначеним для забезпечення теплоспоживання в період «пікового» навантаження. В даній роботі увагу до використання водню привернуто через необхідність відмови від традиційних джерел енергії, зокрема природного газу, як пікового та резервного джерела енергії в системі комбінованого центрального теплопостачання.
 Хоча основна частина статті присвячена проблематиці систем центрального теплопостачання, робота також розглядає інші елементи енергозабезпечення житлових будівель та супутньої інфраструктури. Зокрема, увагу приділено ВДЕ, які характеризуються змінним характером генерації електроенергії та теплоти у часі, та їх зв’язку з загальною енергомережею. Також показано, як надлишок електроенергії від ВДЕ слугує джерелом для генерації водню. Отриманий водень й використовуватиметься як для системи водневого теплопостачання, так і для потенційного забезпечення паливом водневого транспорту. Оскільки в процесі генерації теплоти від утилізації водню застосовуються паливні елементи, то окрім теплоти, такі системи здатні виробляти й електроенергію.
 В роботі надана класифікація систем сезонного геотермального акумулювання, проаналізовано схеми та принцип їх роботи, а також наведено їх порівняння. 
 Було проведено попередній аналіз економічної доцільності систем центрального теплопостачання за використання сезонного геотермального акумулювання в Україні. Для цього було виконано порівняння дійсної вартості центрального теплопостачання в Україні (яке здійснюється переважно за рахунок природного газу) з номінальною вартістю центрального теплопостачання за використання сезонного геотермального акумулювання. Економічний аналіз показав, що у випадку України нормована вартість системи центрального теплопостачання до складу якої входить сезонний геотермальний акумулятор, в якому застосовано технологію свердловин, є вищою на 80…200 % за вартість центрального теплопостачання від традиційних джерел енергії. Водночас, системи з застосуванням штучних озер можуть бути дешевшими на 20 %, але їх встановлення потребуватиме значних початкових інвестицій. Бібл. 50, табл. 3, рис. 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Босий, Микола Вікторович, та Олена Анатоліївна Боса. "ЕФЕКТИВНА ТА ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТА ТЕПЛОНАСОСНА СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ ТА ГАРЯЧОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1 (55) (26 квітня 2024): 32–36. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2024.1.4.

Full text
Abstract:
Наразі зміни, які відбуваються в сільськогосподарському виробництві України, потребують створення та розробку нових теплонасосних технологій, які використовуються для теплопостачання сільськогосподарських підприємств. В даній роботі розглядається проблема використання водяного теплового насоса (ТН), який працює на регенеративних джерелах енергії і використовує низькопотенційну теплоту води з річок, озер та підземних вод для теплопостачання сільськогосппідприємств. Мета роботи полягає в оцінюванні ефективності застосування парокомпресійного циклу водяного ТН на підприємствах сільськогосподарського виробництва з термодинамічної точки зору. Проаналізовано термодинамічні характеристики і особливості роботи ТН «вода-вода» для сільськогосподарських підприємств та оцінено фактори, що мають вплив на їх енергетичну ефективність. Також показано і проаналізовано вплив температури води на теплопродуктивність такого ТН. Для підвищення ефективності роботи системи теплопостачання сільськогосподарського підприємства запропоновано схему теплонасосної системи відбору низькопотенційної теплоти з використанням ТН ″вода-вода″. Проведені дослідження вказали на достатню ефективність застосування водяних ТН завдяки воді як низькопотенційному джерелу і їх перевагу перед іншим теплогенеруючим обладнанням. Водяні ТН споживають енергію низькопотенційних джерел, при цьому знижують витрати на теплопостачання більш ніж в половину. З точки зору економіки, для утилізації низькопотенційних теплових потоків вигідно використовувати ТН ″вода-вода″. На сучасному рівні, аналізуючи термодинамічну ефективність теплопостачальних систем з використанням теплових насосів у сільському господарстві, можна зробити висновок, що в сучасних економічних умовах необхідно розвивати системи теплопостачання із застосуванням парокомпресійних водяних ТН, а це, в свою чергу, суттєво підвищує характеристики обладнання для постачання теплоти, яке використовується на сільськогосподарських підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сімкін, Олександр, Олексій Койфман, Максим Пахомов та Станіслав Тростянецький. "МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ЕНЕРГОТЕХНОЛОГІЧНОГО КОМПЛЕКСУ «ПАРОВИЙ КОТЕЛ – ВАКУУМАТОР» В УМОВАХ ККЦ «ПАТ МК «АЗОВСТАЛЬ»". Наука та виробництво, № 24 (9 грудня 2022): 183–92. https://doi.org/10.31498/2522-9990242021250738.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуті актуальні питання модернізації існуючої системи автоматизації енерготехнологічного комплексу «паровий котел – вакууматор». Авторами досліджені існуючі системи управління паровим котлом та вакууматором, виявленні причини ненадійності і поганой працездатності цих систем. Для системи управління паровим котлом з використанням SCADA WinCC та OPC KepServerEX розроблено підсистему збору та аналізу технологічної інформації. Для усіх опитуваних параметрів визначений час опитування датчиків та вибрані уставки для включення параметра в систему аварійної сигналізації. Для функціонування підсистеми інформація використовується технологічним персоналом для оцінки поточного стану конструкцій та обладнання котла. Візуальна частина підсистеми представлена п’ятьма основними вкладками: «котел», «деаератор», «протокол подій», «графіки», «уставки параметру». Частина інформації підсистеми використовується в системі управління вакууматором для прогнозування параметрів водяної пари на найближчий час. Для системи управління вакууматором запропоновано модифікувати діючу динамічну математичну модель шляхом включення в неї модифіковану формулу дегазації, що дозволить з високою точністю моделювати процес плавки для кожної марки сталі і значно знизити енерго– і матеріалозатратность технології обробки рідкої сталі. Представлені основні формули моделі, узагальнена схема алгоритму розрахунку часу процесу дегазації під час продування аргоном, вікно результатів роботи розробленої програми моделювання дегазації під час продування аргоном. У висновках зазначені основні результати роботи. Перелік використаних джерел включає 5 найменувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Слюта, В.Б., Т.О. Лестовнича та А.Ю. Райська. "Несприятливі екзогенні процеси в зоні впливу меліоративної системи «Журавка»". Наукові записки Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Географічні науки 2, № 2 (2021): 84–91. https://doi.org/10.5281/zenodo.4782617.

Full text
Abstract:
В статті розглядається розвиток ерозійних процесів в зоні впливу меліоративної системи «Журавка», зокрема на прилеглій до водосховища території. Дана система є однією з небагатьох зрошувальних систем Чернігівської області, розташовується на південному сході області в Прилуцькому районі в басейні р. Журавка. Структурно зрошувальна система була включена до складу Удайської осушувальної системи (УОС). На початку статті розглядаються природні особливості басейну р. Журавка, в першу чергу геологічна та літологічна будова території дослідження, рельєф, ґрунтовий покрив як основа розвитку окремих екзогенних процесів. Зазначаються особливості в поширенні ерозійних форм поблизу водосховища «Журавка», розглядається й аналізується комплекс протиерозійних заходів та їх обсяг, здійснений при будівництві меліоративної системи, сучасний стан самої системи. Зроблено спробу прогнозування подальшого розвитку водно-ерозійних процесів в зоні впливу меліоративної системи «Журавка».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Чоршанбиев, Умар Равшан угли, Ахмаджон Ибадуллаев та Аскар Рузибадалович Бабаев. "ВЛИЯНИЕ УМЕНЬШЕНИЯ СЦЕПЛЕНИЯ ВОДНО-ДИСПЕРСИОННОЙ СИСТЕМЫ НА РАБОЧИЕ УСТРОЙСТВА В ГИДРОТРАНСПОРТНЫХ СИСТЕМАХ". Научный онлайн Журнал Интеграл 73 (1 травня 2022): 15–21. https://doi.org/10.5281/zenodo.6527519.

Full text
Abstract:
На горнодобывающих, металлургических, химических, машиностроительных и строительных предприятиях гидравлические транспортные системы используются для обеспечения переноса водно-дисперсионных систем из одного места в другое. В статье анализируется влияние вязкости дисперсных систем на рабочие устройства в гидротранспортных системах, гидродинамика потока, основные закономерности сопротивления рабочих устройств гидравлическому сопротивлению.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Lys, S. S., O. H. Yurasova та Е. P. Shykalo. "Аналіз надійності системи допалювання водню в межах реакторного відділення АЕС". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 5 (2019): 115–19. http://dx.doi.org/10.15421/40290523.

Full text
Abstract:
Система допалювання водню призначена для каталітичного окислення водню в газовій суміші, що надходить з деаератора підживлення для запобігання вибухонебезпечній суміші водню з киснем. Принцип роботи системи базується на широко відомій реакції отримання води з кисню і водню. В основу проектування системи покладено забезпечення надійності роботи системи в режимах нормальної експлуатації, порушень нормальної експлуатації та аварій, не пов'язаних із розущільненням першого контуру. Для цього передбачені рециркуляція газу в циркуляційному контурі, буферні ємності, резервування найбільш відповідальних ділянок схеми (газодувки, електронагрівачі, контактний апарат). Відмовою системи є подія, яка полягає у неможливості відводу і допалюванні газоподібного водню, що виділяється в деаератори підживлення першого контуру. Встановлено, що надійність роботи системи забезпечується: наявністю трьох газодувок (дві з яких резервні); можливістю стовідсоткової заміни електронагрівачів; наявністю двох взаємозамінних ниток; постійним контролем концентрації водню в системі; автоматичним контролем за станом системи; наявністю резервного управління, на додаток до автоматичного. Відповідно до результатів імовірнісного аналізу безпеки (ІАБ), параметри надійності системи не мають значного впливу на цільові показники безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Водяна система"

1

Красніков, Ігор Леонідович, та А. О. Пугановський. "Адаптивна комп'ютерно-інтегрована система управління процесом конверсії карбон(II) оксиду". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38988.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ушенко, Поліна Анатоліївна. "Застосування систем кондиціонування повітря у Большому театрі". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46468.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Єфімов, Олександр В'ячеславович, Олександр Леонідович Гончаренко, Олег Вікторович Касілов та Леонід Васильович Гончаренко. "Розрахункове дослідження характеристик системи глибокої утилізації теплоти відхідних газів котлів при її експлуатації на часткових навантаженнях". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20530.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цейтлин, Мусий Абрамович, та Валентина Федоровна Райко. "Лимитирующие стадии процесса абсорбции аммиака в системе аммиак–водяной пар–вода". Thesis, Одеська національна академія харчових технологій, 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42104.

Full text
Abstract:
Показано, что в процессе переноса аммиака из газа в абсорбент с одновременным отводом теплоты реакции можно выделить по крайней мере три стадии. Это транспорт аммиака из основной массы газа к поверхности раздела фаз, транспорт от поверхности раздела фаз вглубь жидкости и отвода теплоты, выделяющейся при абсорбции. Также показано, что задача определения стадии, лимитирующим процесс сводится к сопоставлению интенсивности массоотдачи в газе и теплопередачи от абсорбента к хладагента. Для проведения такого сравнения использована функциональная зависимость между равновесным давлением аммиака над абсорбентом и температурой последнего, которая дала возможность выразить движущие силы массо- и теплопередачи в одинаковых физических величинах - единицах температуры. Анализ распределения температур охлаждающей воды, расчетной величины равновесной температуры абсорбента и ее фактического значения, выполненный на основании обследования работы промышленного абсорбера содового производства, показал, что стадией, которая лимитирует абсорбции аммиака, является отвод тепла. Рекомендовано аппарат для абсорбции аммиака проектировать как интенсивный теплообменник, который допускает контакт охлаждаемого потока абсорбента с газом.<br>It is shown that during the transfer of ammonia from gas to the absorbent with simultaneous removal of the reaction heat, at least three stages can be distinguished. This is the transport of ammonia from the bulk of the gas to the interface, the transport from the interface to the interior of the liquid and the heat dissipated during absorption. It is also shown that the task of determining the stage that limits the process is to compare the intensity of mass transfer in the gas and heat transfer from the absorbent to the refrigerant. To carry out such a comparison, we used the functional dependence between the equilibrium pressure of ammonia over the absorbent and the temperature of the latter, which made it possible to express the driving forces of mass and heat transfer in the same physical quantities - temperature units. An analysis of the temperature distribution of cooling water, the calculated value of the equilibrium temperature of the absorbent and its actual value, performed on the basis of a survey of the operation of an industrial absorber of soda production, showed that heat removal is the stage that limits the absorption of ammonia. It is recommended that the ammonia absorption apparatus be designed as an intensive heat exchanger that allows contact of the cooled absorbent stream with gas.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Скорецький, Роман. "Енергоефективність господарського використання дощових вод". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19056.

Full text
Abstract:
Дипломна робота присвячена розвитку наукових основ оцінки енергоефективності систем збору й очищення дощової та талої води. Досліджено вплив матеріалів дощозбираючих поверхонь та навколишніх забрудників на якість води та вимог до її фільтрації. Проведено аналіз основних складових системи збору дощової води, такі, як: ділянка водозбору; фільтри для очищення; резервуар для зберігання; паралельний водопровід. Досліджено особливості конструкцій очисних споруд для дощових стічних вод, таких, як: розподільчий колодязь (розподільна камера); уловлювач піску; нафтовловлювач; сорбційні фільтри (доочищення); УФ-знезараження (при необхідності). Проведено аналіз розроблених очисних споруд Потенціал-4 в м. Київ, для очищення дощових та талих вод. Також, досліджено особливості використання пристроїв для очищення дощових вод, їх транспортування та акумулювання. Доведено, що системи збору й очищення дощових та талих води є ефективними як з сторони економії вичерпних природніх ресурсів, так і в фінансовому плані, оскільки термін окупності встановлення такої системи становить 2,46 року. Запропоновано та розраховано систему для збору дощових та талих вод з можливістю її очищення від шкідливих речовин, що дасть можливість безпечного використання дощових вод для побутового користування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лебовка, Н. И. "Особеннсоти граничных структур в водынх система." Дис. канд. фіз.-мат. наук, МВССО УССР, КГУ, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шерстньов, Владислав Володимирович. "Автоматизована система керування технологічним процесом виробництва водню". Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19249.

Full text
Abstract:
Дипломна магістерська робота присвячена удосконаленню циклічного процесу адсорбційного поділу газової суміші з отриманням водню, аналізу математичної моделі технологічного процесу виробництва водню та обґрунтуванню, розробці і дослідженню автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва водню. Досліджені моделі, методи і алгоритми автоматизованого керування, що забезпечують отримання водню методом адсорбційного поділу газових сумішей з циклічно мінливим тиском при виконанні заданих технологічних обмежень. В дослідженнях використовувались методи системного аналізу, математичного моделювання, оптимізації, теорії керування, теорії процесів і апаратів хімічної технології. За результатами досліджень розроблена структура автоматизованої системи керування технологічним процесом виробництва водню, проведено дослідження закономірностей динаміки адсорбційних процесів з циклічною зміною тиску при дії різних збурень та запропоновано застосування адаптивної системи керування циклічним процесом адсорбційного поділу газової суміші з отриманням водню.<br>Дипломная магистерская работа посвящена усовершенствованию циклического процесса адсорбционного разделения газовой смеси с получением водорода, анализу математической модели технологического процесса производства водорода и обоснованию, разработке и исследованию автоматизированной системы управления технологическим процессом производства водорода. Исследованы модели, методы и алгоритмы автоматизированного управления, обеспечивающие получение водорода методом адсорбционного разделения газовых смесей с циклически изменяющимся давлением при выполнении заданных технологических ограничений. В исследованиях использовались методы системного анализа, математического моделирования, оптимизации, теории управления, теории процессов и аппаратов химической технологии. По результатам исследований разработана структура автоматизированной системы управления технологическим процессом производства водорода, проведено исследование закономерностей динамики адсорбционных процессов с циклическим изменением давления при воздействии различных возмущений и предложено применение адаптивной системы управления циклическим процессом адсорбционного разделения газовой смеси с получением водорода.<br>Thesis is devoted to improving the cyclic proccss of adsorption separation of a gas mixture with hydrogen production, analysis of the mathematical model of the technological proccss of hydrogen production and substantiation, development and research of an automated control system for the technological proccss of hydrogen production. Models, methods and algorithms of automated control, which provide hydrogen production by the method of adsorption separation of gas mixtures with cyclically variable pressure at performance of the set technological restrictions, are investigated. The research used methods of systems analysis, mathematical modeling, optimization, control theory, proccss theory and chemical technology. According to the research results, the structure of the automated control system of the hydrogen production proccss was studied, the regularities of the dynamics of adsorption processes with cyclic pressure change under different perturbations were studied and the application of the adaptive control system of the cyclic proccss of adsorption separation of gas mixture with hydrogen production was proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петрук, В. Г., І. В. Васильківський, С. М. Кватернюк та ін. "Дослідження оптичних характеристик водно-дисперсних систем". Thesis, ВНТУ, 2005. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/1131.

Full text
Abstract:
Знання оптичних характеристик водних середовищ дає можливість проводити оцінку умов фотосинтезу, виявляти забруднення, стежити за переносом донних осадів, розраховувати температурний режим водоймища і т. п. Крім того, оптичні характеристики є основою для розрахунку світлових полів і світлового режиму в різних умовах, що дає можливість вирішення багатьох зворотних задач теорії переносу випромінювання, а саме визначення ряду інших характеристик середовища за оптичними даними.<br>Знание оптических характеристик водных сред дает возможность проводить оценку условий фотосинтеза, выявлять загрязнения, следить за переносом донных осадков, рассчитывать температурный режим водоема и т. П. Кроме того, оптические характеристики являются основой для расчета световых полей и светового режима в различных условиях, дает возможность решения многих обратных задач теории переноса излучения, а именно определение ряда других характеристик среды по оптическим данным.<br>Knowledge of the optical characteristics of aqueous media enables photosynthesis to assess conditions, detect pollution, to monitor the transfer of bottom sediments, calculate reservoir temperature regime and t. N. In addition, the optical characteristics of the basis for calculation of light fields and light regime in different conditions, giving the possibility of solving many inverse problems of radiative transfer and the definition of a number of other characteristics of the environment for optical data.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Петрук, В. Г., І. В. Васильківський, С. М. Кватернюк та ін. "Інтелектуалізована комп’ютерна система автоматизованого контролю оптичних параметрів водно-дисперсних середовищ". Thesis, ВНТУ, 2006. http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/1125.

Full text
Abstract:
В роботі розвинуті теоретичні, методологічні та метрологічні аспекти проектування спектрофотометричних та комп’ютерно-вимірювальних систем для автоматизованого контролю оптичних параметрів водно-дисперсних середовищ. Розроблено та проаналізовано математичні моделі індикатрис розсіяння водно-дисперсних середовищ з різними розмірами диспергованих частинок. Розглянуто структуру та принцип функціонування інтелектуалізованої комп’ютерної системи. Розроблено спеціалізоване програмне забезпечення для керування роботою системи та попередньої обробки даних.<br>В работе развитые теоретические, методологические и метрологические аспекты проектирования спектрофотометрических и компьютерно-измерительных систем для автоматизированного контроля оптических параметров водно-дисперсных сред. Разработаны и проанализированы математические модели индикатрис рассеяния водно-дисперсных сред с различными размерами диспергированных частиц. Рассмотрена структура и принцип функционирования интеллектуализированной компьютерной системы. Разработано специализированное программное обеспечение для управления работой системы и предварительной обработки данных.<br>The work developed theoretical, methodological and metrological aspects of designing spectrophotometric measurement and computer-aided control systems for optical parameters of water-dispersed environments. Developed and analyzed mathematical models indicatrix dispersion of water-dispersed environments with different sizes dispersed particles. The structure and principle of operation of Intelligent computer system. A specialized software to operate the system and preliminary data processing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чорна, Наталя Анатоліївна. "Визначення оптимальних режимів роботи металогідридних систем зберігання водню". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38366.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Водяна система"

1

Kostyukov, V. E., A. P. Martynov та D. B. Nikolaev. Стеганографические системы. Цифровые водяные знаки. Редактор V. G. Gribunin. ФГУП «Российский федеральный ядерный центр - Всероссийский научно-исследовательский институт экспериментальной физики», 2016. http://dx.doi.org/10.53403/9785951503305.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Буря, Александр Иванович. Вода - свойства, проблемы и методы очистки: Монографiя. Пороги, 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вилейско-Минская водная система. Университетское, 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Вода в дисперсных системах. 1989.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Паранько, Ігор Степанович, та Володимир Леонідович Казаков. Водні геосистеми Криворіжжя. КДПУ, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5025.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано водні системи Криворіжжя, які представлені поверхневими та підземними водами. Структура поверхневих вод склалася внаслідок тривалої історії розвитку території регіону, а також сучасних природничо-географічних процесів, які зумовлені зональними й азональними ландшафтними чинниками. Підземні води знаходяться нижче земної поверхні в порах і тріщинах гірських порід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кершенгольц, Б. М., та Т. В. Чернобровкина. ВОДА И ПРОЦЕССЫ САМООРГАНИЗАЦИИ СИСТЕМ. Академическое изд-во «Гео», 2019. http://dx.doi.org/10.21782/b978-5-6041446-6-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Водяна система"

1

Беланов, М. А., М. Ю. Щелканов, Д. В. Панкратов, М. Д. Боярова та В. Ю. Цыганков. "Глава 5. ПТИЦЫ ВОДНО-ОКОЛОВОДНОГО ЭКОЛОГИЧЕСКОГО КОМПЛЕКСА В СИСТЕМЕ МОНИТОРИНГА СТОЙКИХ ОРГАНИЧЕСКИХ ЗАГРЯЗНИТЕЛЕЙ". У ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ИССЛЕДОВАНИЯ НА ДАЛЬНЕМ ВОСТОКЕ РОССИИ: ИСТОРИЯ И СОВРЕМЕННОСТЬ. Publishing House of the Far Eastern Federal University, 2023. http://dx.doi.org/10.24866/0685-5-42-54.

Full text
Abstract:
Стойкие органические загрязнители (СОЗ) – класс наиболее опасных поллютантов с точки зрения воздействия на окружающую среду и здоровье человека. СОЗ обладают сильными токсическими свойствами, способностью к биоаккумуляции и, кроме того, крайне медленно распадаются в окружающей среде. За счет трансграничного переноса водными и воздушными массами СОЗ осаждаются на большом расстоянии от источника загрязнения и накапливаются в водных и наземных экосистемах. Птицы водно-околоводного экологического комплекса – широко распространенная и высокомобильная группа теплокровных животных, многие виды которой совершают регулярные миграции на большие расстояния. Мигрирующие птицы могут служить индикаторами трансграничного переноса различных поллютантов. В настоящем исследовании приведены данные содержания стойких органических загрязняющих веществ в организме утиных (Anseriformes: Anatidae) на оз. Ханка (Приморский край). Ключевые слова: мигрирующие птицы; Anatidae; озеро Ханка; стойкие органические загрязнители; СОЗ; хлорорганические пестициды; ХОП; ГХЦГ; ДДТ; ДДД; ДДЭ; полихлорированные бифенилы; ПХБ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"Сокращения и аббревиатуры". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Отдельные примеры нексусных решений и инвестиций". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

"Cоздание условий для внедрения нексусных решений и расширение масштабов их применения в трансграничных бассейнах". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c011.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

"Резюме". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c004.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Процесс подведения итогов и новые тенденции". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c008.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

"Выводы исследования". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

"Заключение". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c013.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

"Нексусные диалоги на региональном уровне". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c009.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

"Предисловие". У Решения и инвестиции в системе взаимосвязей «вода — продовольствие — энергия — экосистемы». United Nations, 2023. http://dx.doi.org/10.18356/9789210058421c001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Водяна система"

1

Осмонова, С. С., С. Б. Бообекова та М. Т. Ташболотова. "Гетерогенные равновесия в тройной системе хлорид европия - никотинамид - вода при 250с и физико-химические свойства твердых фаз". У General question of world science. Наука России, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/gq-31-03-2021-16.

Full text
Abstract:
Методом растворимости исследована тройная водная система из хлорида европия и никотинамида при 250С. В системе происходит комплексообразование, в результате которого из раствора кристаллизуется новое соединениие состава EuCl3∙3C6H6N2О∙6H2O, конгруэнтно растворимое в воде. Соединение выделено в кристаллическом виде и идентифицировано методом ИК-спектроскопии и дифференциально-термического, рентгенографического анализов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БУЛАТ, П., K. ВОЛКОВ, M. РЕНЕВ та П. ЧЕРНЫШОВ. "ПОДЖИГ ОБЕДНЕННОЙ ТОПЛИВНОЙ СМЕСИ НИЗКОТЕМПЕРАТУРНОЙ ПЛАЗМОЙ ПОДКРИТИЧЕСКОГО СТРИМЕРНОГО РАЗРЯДА". У НЕРАВНОВЕСНЫЕ ПРОЦЕССЫ: ПЛАЗМА, ГОРЕНИЕ, АТМОСФЕРА. TORUS PRESS, 2022. http://dx.doi.org/10.30826/nepcap10a-15.

Full text
Abstract:
Повышение эффективности и производительности энергоустановок, а также снижение выбросов в атмосферу требуют разработки новых типов систем поджига. Использование обедненных смесей, в том числе содержащих водяной пар для повышения энтальпии смеси, представляет большой практический интерес. Стандартный искровой поджиг, использующий горячую плазму для работы, имеет ограниченные возможности. А разряды с холодной плазмой, поджигающие смеси с помощью плазменной конверсии и молекулярной диссоциации, могут, потенциально, оказаться лучше, чем стандартные искровые системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Системы вайракит-вода и филлипсит-вода в условиях зоны холодной субдукции". У Комбинационное рассеяние - 95 лет исследований. М.: Издательство «Перо», 2023. http://dx.doi.org/10.34077/scattering95-116.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Batoh, Svitlana, Serhii Dubniak, Nataliya Vandiuk, and Natalia Ivanova. "Role of hydrodynamic processes in formation of bottom sediments in the cooling-water reservoir of NPP." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.004.

Full text
Abstract:
Вступ. У водних техно-екосистемах, до яких відносяться водойми-охолоджувачі АЕС і ТЕС, вкрай важливим є вплив абіотичних і біотичних чинників на технічні системи. Зокрема, надходження складових з донних відкладів та масовий розвиток деяких гідробіонтів можуть викликати суттєві перешкоди у роботі систем охолодження станцій [1; 6]. Розуміння цих проблем та шляхи їх вирішення є досить важливими, адже основна частина виробітку електроенергії в Україні забезпечується саме атомними та тепловими електростанціями, безперебійна робота яких є надзвичайно актуальною в сучасних умовах. Донні відклади є екологічно значущим елементом гідрологічного режиму будь-якого водного об’єкту. Вони впливають на формування його біопродуктивності та якості води, виступають у ролі своєрідного регулятора процесу міграції речовин між дном та водним середовищем. Рідка фаза донних ґрунтів знаходиться у постійному контакті з водними масами. При цьому, якщо хімічний склад ґрунтів реагує на зміну в гідрохімічному режимі водойми, то їх водно-фізичні властивості та гранулометричний склад відображають інтенсивність гідродинамічних процесів...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нурымбетов, Б. Ч., та А. М. Кудайбергенова. "Изучение процессов гидратационного структурообразования в системе известково-белитовое вяжущее – карбонат – вода". У ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ. НИЦ «Л-Журнал», 2018. http://dx.doi.org/10.18411/lj-31-03-2018-07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мисиков, Г. Х., Н. Ю. Володина, А. А. Самаров, М. А. Тойкка та А. М. Тойкка. "ТЕРМОДИНАМИЧЕСКИЙ АНАЛИЗ РЕАКЦИИ ЭТЕРИФИКАЦИИ В СИСТЕМЕ УКСУСНАЯ КИСЛОТА–БУТАНОЛ–БУТИЛАЦЕТАТ–ВОДА". У XV Симпозиум с международным участием "Термодинамика и материаловедение". NIIC SB RAS, 2023. http://dx.doi.org/10.26902/therm_2023_076.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

АЛЬТЕМИРОВ, М. А. "КОНЦЕНТРАЦИОННАЯ ЗАВИСИМОСТЬ ПОВЕРХНОСТНОГО НАТЯЖЕНИЯ И АДСОРБЦИИ В СИСТЕМЕ ИЗОПРОПАНОЛ – ГЛИЦЕРИН – ВОДА". У Сборник научных трудов, посвященный 90-летию доктора химических наук, профессора Х.И. Ибрагимова. Crossref, 2024. https://doi.org/10.69537/sbornikkniiran.2024.1.005.

Full text
Abstract:
В работе приведены результаты экспериментальных и теоретических исследований концентрационной зависимости поверхностного натяжения и адсорбции водных растворов тройных систем изопропанол-глицерин-вода при температурах 293,15 и 303,15К. Показана актуальность исследований концентрационной зависимости поверхностного натяжения и адсорбции, поскольку для указанных систем в открытой печати отсутствуют данные. По полученным экспериментальным данным проведен расчет адсорбции изученных растворов по уравнению (N-вариант по Гугенгейму и Адаму).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Белова, С. С., Д. А. Голубев, К. А. Колобанов та К. Е. Гула. "Оценка состояния древостоя вдоль реки Рудная Приморского края". У III молодёжная всероссийская научная конференция с международным участием «PLANTAE & FUNGI». Botanical Garden-Institute FEB RAS, 2023. http://dx.doi.org/10.17581/paf2023.15.

Full text
Abstract:
Постоянно возрастающее техногенное загрязнение окружающей среды является одним из основных факторов, которое определяет экологическую обстановку и состояние всего живого. Одним из самых важных и наглядных элементов экосистемы является растительность, которая изменяется под действием различных факторов внешней среды и обеспечивает жизнедеятельность других биотических компонентов [1]. Дальнегорский район находится в Приморском крае на побережье Японского моря. Развитие горнорудной промышленности проходит более 120 лет. Главная водная артерия района – река Рудная – подвергается влиянию трех горнопромышленных техногенных систем. Это Краснореченская техногенная система, включающая олово-сульфидное месторождение, карьер и два хвостохранилища Краснореченской обогатительной фабрики (КОФ), Центральная, состоящая из нескольких полиметаллических месторождений, карьеров и двух хвостохранилищ, а также третья – Бор, сформированная месторождениями бора, их карьерами и двумя хвостохранилищами. Хвостохранилища занимают более 3 тыс. м2, здесь накоплено порядка 100 млн тонн отходообогащения четырех горно-обогатительных фабрик [2]. В хвостохранилищах накоплены значительные количества элементов, относящихся, согласно СанПиН 1.2.3685-21, к первому, второму и третьему классам опасности. Они оказывают негативное влияние на близлежащие территории и на всю прибрежно-морскую зону, вследствие трансграничного переноса загрязняющих веществ р. Рудной и воздушными потоками. Грунтовые и поверхностные воды вблизи хвостохранилищ способствуют интенсивному выносу практически всех элементов из хвостохранилищ. В результате моделирования слияния вод р. Рудной с дренажными водами «старого» хвостохранилища КОФ установлено, что вода реки становится более кислой (рН = 6,78) [4] и содержит такие соединения тяжелых металлов как: Mn, Pb и As, превышающие ПДК в 3, 1,5 и 1,2 раза соответственно. Помимо водного объекта, негативное влияние также оказывается на почвы. Вокруг горного предприятия формируются почвенно-геохимические аномалии с избыточным содержанием соединений следующих тяжелых металлов: Cr, Zn, Mn, As, Co, Sb, Cu, Hg и Pb, что приводит к накоплению токсичных химических элементов в корнях, коре и листьях деревьев. Особенно высокое содержание соединений тяжелых металлов обнаружено в хвое и ветвях ели аянской, превышающее данные фоновых участков 46-50 раз [3]. Данные лесотаксационной характеристики древостоев, расположенных вдоль русла р. Рудной, показывают, что: – На лесных землях до п. Краснореченский угнетенные древостои составляют 19 %, а погибшие – 8; – На землях вблизи техногенных объектов угнетенные древостои составляют 12 %, погибшие – 15%. – В месте впадения р. Рудная в Японское море угнетенные древостои составляют 22 %, погибшие деревья отсутствуют. Таким образом, можно отметить, что количество погибших деревьев в результате загрязнения почв и поверхностных вод увеличивается на 7 процентов. Корреляционной зависимости между угнетенными древесными породами и содержанием соединений тяжелых металлов на обследуемой территории не наблюдается.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

МАТВЕЕВ, С. С., Д. В. ИДРИСОВ, А. А. ЛИТАРОВА та ін. "ИССЛЕДОВАНИЕ НОРМАЛЬНОЙ СКОРОСТИ РАСПРОСТРАНЕНИЯ ПЛАМЕНИ МЕТАНОВОЗДУШНОЙ СМЕСИ ПРИ ОБОГАЩЕНИИ ВОДОРОДОМ И РАЗБАВЛЕНИИ ВОДЯНЫМ ПАРОМ". У НЕРАВНОВЕСНЫЕ ПРОЦЕССЫ: ПЛАЗМА, ГОРЕНИЕ, АТМОСФЕРА. TORUS PRESS, 2022. http://dx.doi.org/10.30826/nepcap10a-25.

Full text
Abstract:
Для снижения уровня выбросов оксидов азота NOx разрабатывают высокоэффективные системы низкоэмиссионного горения. Но в условиях бедной смеси скорость распространения пламени природного газа мала, и существует риск погасания пламени из-за тепловых потерь и эффектов растяжения. Это отрицательно сказывается на стабильности горения, что приводит к увеличению выбросов углеводородов и монооксида углерода (угарного газа). Бедное горение можно стабилизировать повышением температуры несгоревшей смеси. Это приводит к увеличению скорости горения, а следовательно, к повышению температуры пламени и увеличению образования NOx.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Нурымбетов, Б. Ч., та А. М. Кудайбергенова. "Изучение процессов гидратационного структурообразования в системе известково-белитовое вяжущее –растворимый ангидрит-вода". У ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ. НИЦ «Л-Журнал», 2018. http://dx.doi.org/10.18411/lj-31-03-2018-08.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!