Academic literature on the topic 'Відносини грошові'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відносини грошові.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відносини грошові"

1

КЛЮЄВ, Андрій. "ТОВАРНО-ГРОШОВІ ВІДНОСИНИ НА СІВЕРЩИНІ В ПЕРІОД ЗАНЕПАДУ ГЕТЬМАНЩИНИ (1701–1782)". Українські історичні студії, № 17/59 (11 квітня 2025): 33–38. https://doi.org/10.24919/3083-6158.17/59.4.

Full text
Abstract:
Анотація. Мета дослідження – за письмовими та скарбовими джерелами проаналізувати процеси товарно-грошових відносин на території Сіверщини в період занепаду Гетьманщини (1701–1782). Методологія дослідження. Для дослідження товарно-грошових відносин Сіверщини в період занепаду Гетьманщини (1701–1782) проаналізовано, систематизовано, узагальнено матеріали, які стосуються товарно-грошових відносин на Сіверщині у досліджуваний період. Наукова новизна полягає в тому, що введено у науковий обіг матеріали, які свідчать про негативний вплив грошової реформи царського уряду на товарно-грошові відносини
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Клюєв, Андрій. "ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОШОВОГО ОБІГУ СІВЕРЩИНИ ХVІІ – ХVІІІ СТ." Litopys Volyni, № 32 (27 травня 2025): 57–63. https://doi.org/10.32782/2305-9389/2025.32.10.

Full text
Abstract:
У статті зроблена спроба проаналізувати грошовий обіг Сіверщини XVII–XVIІI ст. через скарбові та письмові джерела. Гроші є основою грошового обігу, виконуючи роль міри вартості, що дозволяє оцінювати товари. Водночас вони слугують літописом країни, символом її історії та носієм об’єктивної інформації про минуле, стаючи важливим джерелом для наукових досліджень. Монети відображають матеріальні товарно-грошові відносини певного періоду. Грошовий обіг охоплює рух грошей у сфері обігу та їхню функцію як засобу обміну й платежу. На сучасному етапі розвитку української історичної науки, зокрема в га
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ерфан, В. Й., Р. В. Шерегій та Р. Р. Цвірчак. "НАУКОВІ І МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(61) (6 травня 2023): 96–100. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2022.2(60).96-100.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність та основи комерційної діяльності. Проаналізовано існуючі наукові підходи щодо тлумачення понять “комерція”, “комерційна діяльність”, “комерційне підприємництво”. Розкрито основні функції, принципи та завдання комерційної діяльності. А також були визначені ключові чинники, що впливають на розвиток комерційної діяльності.Ключові слова: комерція, комерційна діяльність, підприємництво, торгівля, товарно-грошові відносини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Отцевич, Євген Юрійович. "ГЕНЕЗИС ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВІДНОСИН ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРОЦЕНТІВ ЗА КОРИСТУВАННЯ ГРОШОВИМИ КОШТАМИ". New Ukrainian Law, № 5 (8 січня 2025): 125–35. https://doi.org/10.51989/nul.2024.5.18.

Full text
Abstract:
У статті розглядається генезис правового регулювання відносин щодо застосування процентів за користування грошовими коштами з найдавніших часів до сучасного етапу розвитку приватного права, проводиться аналіз стародавніх джерел права, як-от Закони Хаммурапі, Закони ХІІ таблиць, Дигести Юстиніана, Руська Правда, Цивільний кодекс Галичини та інших, детально розглядаються положення вказаних пам’яток права про проценти та здійснюється їх порівняння із сучасним правовим регулюванням процентних відносин. Автор приділяє особливу увагу дослідженню правового регулювання відносин щодо застосування проце
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Картамишева, О. Є., та А. І. Сирота. "ПЕРЕКАЗ КОШТІВ ЯК ФІНАНСОВА ПОСЛУГА". Актуальні проблеми держави і права, № 93 (20 квітня 2022): 3–10. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i93.3308.

Full text
Abstract:
Картамишева О. Є., Сирота А. І. Переказ коштів як фінансова послуга. – Стаття. У даній статті досліджується сутність поняття «переказ коштів», яке не надав Закон України «Про платіжні послуги», прийнятий Верховною Радою України 30 червня 2021 року, а тільки розширив це поняття до платіжної операції. Така невизначеність, на думку фахівців Національного банку України, може мати несприятливі наслідки для відносин, які виникають при наданні фінансових послуг. В результаті дослідження автори дійшли висновків, що платіж – це елемент грошового зобов’язання, акт виконання обов’язку передачі боржником
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ОГНЕВИЙ, Володимир. "ГЛОБАЛЬНА ГРОШОВА СИСТЕМА В КОНТЕКСТІ РЕФОРМУВАННЯ: НАДНАЦІОНАЛЬНА ВАЛЮТА GES". Economy of Ukraine 67, № 1(746) (2024): 66–91. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.01.066.

Full text
Abstract:
Сучасна криза світових фінансів спонукає до пошуку якісно нової міжнародної грошової системи, яка б привела сукупну грошову масу у відповідність із загальною масою вартості реальних активів у світі, тобто встановила глобальний вартісно-грошовий паритет на засадах міцної наднаціональної валюти як платіжного і резервного засобу. Ідеться про переформатування глобальної валютної системи на матеріально-вартісному підґрунті реальної економіки шляхом створення вартісно адекватної міжнаціональної грошової одиниці, що має позбавити світові фінанси від баласту матеріально незабезпеченої грошової маси та
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рим, Тарас Ярославович. "ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ ЗА ПОРУШЕННЯ ГРОШОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ ЗА ПОРУШЕННЯ ГРОШОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ". Часопис цивілістики, № 39 (20 січня 2021): 30–35. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i39.377.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена особливостям цивільно-правової відповідальності учасників інвестиційних відносин в будівництві. На підставі аналізу судових рішень та наукових праць учених-цивілістів автор робить висновок, що поняття грошових зобов'язань охоплює собою обов'язок сплатити грошові кошти як у межах договірних, так і в межах недоговірних зобов'язань.
 У статті автор відзначає, що збитки та їх розмір не мають правового значення для виникнення обов'язку боржника сплатити проценти та/або неустойку за порушення грошового зобов'язання.
 Автор детально аналізує протилежні позиції Верховного С
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Степаненко, Оксана. "Властивості грошових потоків та ризики їх впливу на фінансову стабільність підприємства". InterConf, № 44(197) (19 квітня 2024): 94–107. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.04.2024.009.

Full text
Abstract:
Фінансово-господарська діяльність підприємства нерозривно пов'язана з рухом грошових коштів, в результаті якого формуються грошові потоки. Досліджено економічну природу категорії "грошові потоки" в сфері економіки підприємства, бухгалтерського обліку, менеджменту. З позиції мікро- та макроекономічних відносин виділено властивості грошових потоків, які сприяють забезпеченню фінансової стабільності підприємства та економічній стійкості країни. Обґрунтовано, що грошові потоки виникають в результаті здійснення операційної, фінансової, інвестиційної діяльності підприємства. Виділено ризики впливу н
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бабайлов, Василь, та Р. Ж. Калгулова. "ІСТОРІЯ ЕКОНОМІКИ – ОСНОВНІ АСПЕКТИ ПЕРШОГО ЕТАПУ". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 31 (1 грудня 2023): 181–91. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2023.31.181.

Full text
Abstract:
УДК 330.81; JEL Classification: В 11.
 Бабайлов В.К., Калгулова Р.Ж. ІСТОРІЯ ЕКОНОМІКИ – ОСНОВНІ АСПЕКТИ ПЕРШОГО ЕТАПУ.
 Увесь досвід організації економіки приводить до безперечного висновку, що існує одна, загальна, складна і виключне ємна її проблема – визначення організації економіки у часі і просторі. Аналіз історії економіки і економічної думки відносно організації економіки у часі приводить до безперечного висновку про існування чотирьох її основних етапів, на яких вирішувались чотирі відповідні проблеми. Перший етап – це етап вирішення проблеми доантичної організації господарс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дзямулич М. І., к.е.н., доцент та Грудзевич Ю. І., к.е.н., доцент. "УМОВИ ТА ЧИННИКИ ВІДТВОРЕННЯ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ В УКРАЇНІ". Економічний форум 1, № 2 (2020): 142–46. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-2-19.

Full text
Abstract:
Відтворення людського капіталу – це безперервне відновлення і підтримання фізичних і розумових здібностей людини та підвищення її професійно-кваліфікаційного й освітнього рівня. При цьому, це стосується як окремої людини, так і сукупності працівників, зайнятих на основі найму на окремому підприємстві, в галузі тощо. Іншими словами, відтворення людського капіталу – складний економічний процес, який включає в себе не тільки співвідношення сфери споживання (задоволення суспільно-нормальних потреб людини) та сфери обміну (грошові засоби на відтворення набувають форму вартості людського капіталу),
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Відносини грошові"

1

Гутник, Марина Валеріївна. "Золото в історії торгівлі". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38965.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мелень, Олена Валентинівна, та К. О. Куфлієвська. "Питання загальних підходів до організації та обліку безготівкових розрахунків". Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/18567.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Гутник, Марина Валеріївна. "Торгівля у добу козацтва в Україні (на прикладі Запорізької Січі)". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Побережна, Наталія Миколаївна. "Звітність підприємств в контексті майбутніх змін". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/35190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чайка, Тетяна Юріївна. "Проблема довіри в Інтернет-торгівлі". Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/23578.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ілляшенко, Костянтин Вікторович, Константин Викторович Ильяшенко, Kostiantyn Viktorovych Illiashenko та А. О. Доценко. "Підвищення ефективності грошово-кредитних відносин". Thesis, Вид-во СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18341.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Левченко, Є. В. "Вдосконалення грошово-кредитних відносин підприємств". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70163.

Full text
Abstract:
У роботі досліджуються теоретичні аспекти: подаються визначення ліквідності і платоспроможності підприємства, обґрунтовується зміст і завдання аналізу ліквідності, а також вивчається інформаційно-правова база проведення аналізу ліквідності підприємства. А також розглядаються методики розрахунку основних показників ліквідності та платоспроможності, досліджуються причини, що впливають на ліквідність та платоспроможність, а також напрямки управління ліквідністю підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дубовик, А. С. "Фінансово-правове регулювання грошово-кредитних відносин". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76644.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження зумовлена насамперед безпрецедентним зростанням ролі та значення грошових відносин у формуванні ринкової складової суспільства. Парадигма грошового ринку була б неможливою без юридичної підтримки. Визнаючи пряму і пряму залежність грошових відносин від правових регуляторів, необхідно констатувати парадоксальний факт у своїй основі: діалектика взаємозалежності та взаємодії фінансів і права (а тема наукових досліджень зосереджує саме цю проблему). не йдеться.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рогаль, Р. В. "Регулювання грошово-кредитних відносин: фінансово-правовий аспект". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71789.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження у першу чергу обумовлюється безпрецедентним зростанням ролі і значення грошово-кредитних відносин у формуванні ринкової складової суспільства. Ринкова парадигма грошово-кредитних відносин була б неможливою без законодавчо-правового супроводження. Визнаючи пряму і безпосередню залежність грошово-кредитних відносин від законодавчо-правових регуляторів, приходиться констатувати парадоксальний в своїй основі факт: діалектика взаємообумовленості і взаємовпливу фінансів і права (а тема наукового дослідження концентровано виражає саме цю проблему) по сьогодні залишається
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Аржевітін, С. М. "Грошово-кредитні відносини в розвитку економіки України: ретроспектива та перспектива". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/18636.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Відносини грошові"

1

Аржевітін, С. М. Трансформація грошово-кредитних відносин у сучасній економіці України. Майстерня книги, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Розвиток грошово-кредитних відносин в Україні. 2004.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Відносини грошові"

1

Маринчак, Євген. "ПРАВОВА ПРИРОДА ПУБЛІЧНИХ ФОНДІВ КОШТІВ". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.). Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.04.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена науковій проблематиці правової природи публічних фондів коштів.. Досліджуються погляди науковців на правове явище «публічний фонд коштів». Аналізуються підходи до систематизації публічних фондів коштів. Досліджуються наукові позиції на критерії розмежування публічних і приватних грошових фондів. Зазначається про сучасні погляди на співвідношення централізованих і децентралізованих фондів коштів. Здійснюється ретроспективний аналіз правового регулювання публічних фондів коштів. Аналізуються підходи до визначення дефініції «публічний фонд коштів». Робляться висновки про ступінь наукової розробки та рівень правового регулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Відносини грошові"

1

Жук, Р. В. "МАСШТАБИ ТА ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ГРОШОВИХ ПЕРЕКАЗІВ УКРАЇНСЬКИХ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ". У Сучасні наукові погляди на механізми розвитку міжнародних відносин та ринкової економіки. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-325-8-7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Устинов, Д. М. "СУЧАСНИЙ СТАН НОРМАТИВНОЇ РЕГЛАМЕНТАЦІЇ ПРОЦЕДУР ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ГРОШОВИХ КОШТІВ ТА ІНШОГО МАЙНА В УКРАЇНІ". У ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СУСПІЛЬНИХ ВІДНОСИН: ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМИ НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ. Liha-Pres, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-268-8-28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Відносини грошові"

1

Комарова, Олена Олексіївна, та Людмила Євгеніївна Братченко. ГРОШІ ЯК ЧИННИК СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ НА ЛЮДЕЙ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ. Запоріжжя, Класичний приватний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3940.

Full text
Abstract:
У статті автори розглядають психологічні аспекти грошей та їх вплив на формування особистості. Аналізуються фактори, від яких залежить ставлення до грошей в залежності від конкретних цілей їхнього використання. Приділяється увага типології особистості та представлено типи економічної особистості людини, які проявляють характерні особливості відносин і поведінки у фінансовій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!