Academic literature on the topic 'Відображення реальності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Відображення реальності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Відображення реальності"

1

Князь, Т. М. "СОЦІОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТ ДОСЛІДЖЕННЯ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ У МЕДІЙНОМУ ДИСКУРСІ". Лінгвістичні дослідження 1, № 54 (2021): 3–13. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.54.1.01.

Full text
Abstract:
У статті подано огляд теоретичних засад соціолінгвістичного методу дослідження фразеологізмів української мови в медійному дискурсі. Проаналізовано прагматичні особливості функціонування фразеологізмів як засобів відображення соціальної реальності, що реалізується в авторському ставленні до повідомлення, відображенні експліцитних й імпліцитних значень. Соціолінгвістичний аспект передбачає пояснення способів пізнання соціального світу, а також з’ясування особливостей відображення соціальної реальності лексико-фразеологічними засобами в медійному дискурсі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Живіцька, Інна Андріївна. "Мовна картина світу як відображення реальності". Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 4 (20 квітня 2010): 20–25. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v4i0.925.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання щодо мовної картини світу, аналізується історія поглядів стосовно цієї проблеми. Картина світу постає як світобачення кожної окремої людини й етносу загалом, як результат сприйняття та осмислення навколишнього світу, відображеного в мові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Зозуля, Юлія Олександрівна. "МЕХАНІЗМ ПОКРАЩЕННЯ ІНТЕРАКТИВНОСТІ ДИЗАЙНУ ВЕБ-ЗАСТОСУНКУ ЯК ОСНОВА СИСТЕМИ ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ". Ukrainian Art Discourse, № 1 (8 травня 2024): 83–91. http://dx.doi.org/10.32782/uad.2024.1.11.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено механізм покращення інтерактивності дизайну веб-застосунку, як основи системи візуалізації доповненої реальності. Зазначається, що для вдосконалення візуалізації засобами доповненої реальності на масових мобільних пристроях необхідно враховувати такі питання: реалістичність відображення об’єктів, можливість зміни параметрів об’єктів під час візуалізації, формат та структура зберігання об’єктів, маніпуляція об’єктами у просторі, особливості проектування графічного інтерфейсу користувача. Запропоновано принципові основи зміни параметрів об’єкта при візуалізації доповненої реальності з прикладу зміни матеріалів. Вони включають зміну параметрів в реальному часі і спрощений інтерфейс користувача, доступний для нефахівця. Наголошується, що доповнена реальність полягає в тому, що необхідно враховувати положення пристрою в руках користувача і положення самого користувача. Інформація про положення використовується, наприклад, при індикації розпізнавання маркера для відстеження, а також відображення інформації, що візуально прив’язана до об’єкта (виносок тощо). Зазначається, що при роботі безпосередньо в режимі доповненої реальності в положенні стоячи необхідно приділяти особливу увагу доступності та зручності інтерфейсу. Ще однією рекомендацією при проектуванні інтерфейсу доповненої реальності, що базується на маркерах, є зрозуміла для користувача індикація поточного стану трекінгу. Схематично представлено систему, яка складається з кількох модулів, кожен з яких відіграє вирішальну роль у досягненні максимальної інтерактивності веб-застосунку. Дана система прийнята за основу механізму покращення інтерактивності дизайну веб-застосунку, як основи системи візуалізації доповненої реальності. Детально описано модулі системи та запропоновано принципові основи та алгоритм зміни параметрів об’єктів доповненої реальності при візуалізації в реальному часі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кундис, Руслан, та Христина Бандура. "ПРОБЛЕМА ПЕРЕДАЧІ ДІЙСНОСТІ ЧЕРЕЗ УМОВНІСТЬ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА". Grail of Science, № 14-15 (15 червня 2022): 691–92. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.05.2022.129.

Full text
Abstract:
Кожне мистецтво володіє своєю винятковою знаковою системою, яка складається у форму зовнішньої виразності, дійсність в якому відображається через репрезентативну призму реальності, та ґрунтується на спеціальних методах умовності. Умовність є основою будь-якого мистецтва. Перебуваючи в різних категоріях простору та часу, володіючи унікальною для кожного мистецтва художньою мовою та виразними засобами, без порушень природних закономірностей, прагнучи в тому чи іншому ступені наблизитися до відображення реальності, будь-який твір мистецтва ставить за мету закріпити комунікативну модель з глядачами, звертаючись до герменевтики умовності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КАБАНЕН, Інна. "МИСТЕЦТВО ГОВОРИТИ ПО-ОДЕСЬКИ: ОДЕСЬКІ ФРАЗЕОЛОГІЗМИ ІСААКА БАБЕЛЯ ЯК «ФІКСОВАНІ ОДИНИЦІ МОВНОГО МИСТЕЦТВА» В ТЕЛЕВІЗІЙНО-КІНЕМАТОГРАФІЧНОМУ КОНТЕКСТІ". Мова, № 35 (29 липня 2021): 102–10. http://dx.doi.org/10.18524/2307-4558.2021.35.237844.

Full text
Abstract:
Мета цієї статті — дізнатися про те, чи є певні фрази на так званій «одеській мові» в Одеських оповіданнях Ісаака Бабеля віддзеркаленням реальності, відображенням міфу або виключно художнім твором. Для досягнення мети у статті продемонстровано способи подання цих фраз у таких екранізаціях Одеських оповідань: «Беня Крик» (1926), «Мистецтво жити в Одесі» (1989), «Биндюжник і король» (1989) і «Захід» (1990). Новизна цього дослідження полягає в тому, що вищевказані фрази розглянуто як «фіксовані одиниці мовного мистецтва», які використовуються у фільмах як маркери і застосовуються в орнаментальному призначенні, а також як визначники місця дій оповідання, додаючи тексту одеський колорит. Спочатку проаналізовано основні характеристики кожного з фільмів, їх спільне і відмінне; далі показано, як цитати з творів І. Е. Бабеля занурено в екранізовані діалоги. Результати аналізу свідчать про те, що в більш сучасних екранізаціях фіксовані одиниці мовного мистецтва використовуються особливо часто, хоча сам розповідний текст значно змінений і наближений до норми російської літературної мови. Висновки констатують, що, незважаючи на те, що в фільмах «одеська мова» І. Е. Бабеля представлена як художнє мовлення і відображення міфу, не виключена можливість відображення нею місцевих міських мовних реалій першої чверті ХХ століття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ПЕТРОВСЬКА, Інга Ростиславівна. "ГРОМАДЯНСЬКА ІДЕНТИЧНІСТЬ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ". Психологія і особистість 1, № 11 (2017): 53–63. https://doi.org/10.5281/zenodo.260176.

Full text
Abstract:
Громадянська ідентичність розглядається як соціально-психологічний конструкт, що виникає в процесі суб’єктивного відображення і активноїпобудови громадянином соціальної реальності. В цій соціальній реальності важливими є спільнота громадян та держава з її організаційним середовищем, які повинні задавати загальні життєві цінності, орієнтувати в навколишньому світі, поставляючи відносно впорядковану інформацію, формувати почуття захищеності, сприяти психологічному благополуччю, самореалізації тощо. Оскільки громадянська ідентичність відображає уявлення особистості про приналежність до спільноти громадян, державного утворення, структур громадянського суспільства, а також уявлення про самі ці утворення та структури, перспективною для її дослідження вважаємо теорію соціальних репрезентацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Важинський, Сергій, та Мирослава Кулинич. "ТЕАТР ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ ІМІДЖЕВОГО СВІТУ: ВПЛИВ АКТОРСЬКОЇ ГРИ НА ФОРМУВАННЯ ПУБЛІЧНОГО ІМІДЖУ ТЕАТРАЛЬНИХ ПОСТАНОВ". Grail of Science, № 39 (21 травня 2024): 476–77. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.10.05.2024.072.

Full text
Abstract:
Театр завжди був особливим мистецтвом, яке не лише розважає та надихає, але і є важливим інструментом для відображення реальності та формування суспільних уявлень. Важливо розглядати іміджевий світ театру як не тільки розважальний елемент, але й як інструмент формування суспільної свідомості. Акторська гра в цьому контексті виконує роль катализатора, який дозволяє сприймати сучасні реалії та проблеми через призму мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Lukashenko, Maryna. "Трансформації відображення міфічності світу у дзеркалі філософії і психології". Multiversum. Philosophical almanac, № 3-4 (30 листопада 2018): 152–62. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2018.3-4.12.

Full text
Abstract:
У статті розглядається історично динамічне відображення феномена «зачаклованості» соціального світу у міфологічних, філософських і наукових психологічних знаннях. На прикладі ставлення до міфів та їхнього місця у психологічних знаннях показано не лише співіснування та взаємний вплив різних парадигм знань, а й циркуляція між ними інформації та методів роботи з нею. Спільно уявлені міфи від часів Когнітивної революції до сьогодні створюють уявні реальності, які є умовою успішної співпраці людей у групах будь-яких розмірів. Розкриваються причини боротьби з міфами з метою «розчаклування» світу та одночасне виникнення їх нових форм. Сучасні міфи розглядаються з позицій соціальності, ресурсів суспільства, психотерапії та її методів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кондратюк, Э., та А. Маранов. "РАЗРАБОТКА И ВНЕДРЕНИЕ ИННОВАЦИОННОЙ НАВИГАЦИОННОЙ СИСТЕМЫ НА БАЗЕ ЛАЗЕРНОЙ ГОЛОГРАФИЧЕСКОЙ УСТАНОВКИ". Vodnij transport, № 2(30) (27 лютого 2020): 41–46. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.2.30.05.

Full text
Abstract:
Технологія доповненої реальності є галуззю відображення інформації, що активно розвивається. Використовуючи технології тривимірного моделювання разом з технологією лазерного голографічного зображення, можна створити нові просунуті системи відображення навігаційної інформації. Такі системи дозволять створити прилади, здатні в більшій мірі подати необхідну інформацію в одному джерелі, без обмеження кутом огляду екрана. Зображення стане візуально доступне з будь-якого горизонтального кута, а також воно зможе відтворити тривимірність об'єкта. Скомбінувавши навігаційні прилади в одну систему відображення, можливе збільшення обсягу візуальної інформації, що передається з одного джерела в зрозумілому вигляді. Виходячи з цього, можливо набагато ефективніше оцінити інформацію, розглянувши її під різними кутами, додатково використовуючи метод відображення шарами, водночас показуючи водну поверхню і те, що знаходиться під нею. Деякі з методів побудови голограми здатні також створювати звук, що дозволяє використовувати це для удосконалення систем пошуку і порятунку. Спектр використання голографічних технологій великий і з кожним роком дослідження в цьому напрямку представляють нові результати і можливості. У статті будуть розглянуті питання побудови голографічного зображення за допомогою лазера і без використання моніторів. На прикладі фемтосекундного лазера буде описаний процес створення плазмових точок для відображення візуальної інформації, наведено приклад використання нанолазера для створення звукової хвилі і описаний принцип створення тривимірних моделей для подальшого їх відображення. Спираючись на теоретичні і практичні дослідження в цьому напрямку, будуть коротко описані приклади використання технологій в комплексі навігаційних систем позиціонування судна, а також системи пошуку і порятунку. Ключові слова: фемтосекундний лазер, воксель, нанолазер, ефект Керра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ткаченко, Руслана Василівна. "МОДА ЯК ВІДОБРАЖЕННЯ НАРЦИСИЧНОЇ КУЛЬТУРИ". Culturological Almanac, № 4 (30 грудня 2024): 380–85. https://doi.org/10.31392/cult.alm.2024.4.46.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена сучасній моді як відображенню нарцисичної культури, з огляду на те що мода є віддзеркаленням соціокультурних процесів. Наступ нарцисичної культури розгортається на наших очах в актуальному просторі. Її носії не лише стають носіями нових патернів поведінки в суспільстві, а й демонструють себе в соціумі. Прослідкувати ці процеси дуже важливо й доцільно у світі трансформації культурного середовища. Мода завжди виконує соціальне замовлення певного суспільства й віддзеркалює вираження належності до тієї чи іншої групи. Модні тренди та їх деталі говорять про цінності, ідеали, смаки та спільні інтереси громадськості. І це не тільки про бренди й певні стилі одягу, а насамперед про культурні, етичні позиції та переконання. Сучасна людина романтизує світ реальності, жадає слави, їй необхідно підтверджувати свій імідж гламуризацією свого життя, як це роблять зірки в соцмережах. Усі ці провідні цінності масового суспільства безпосередньо пов’язані з нарцисичною природою і структурою особистості. Мода, яка виконує соціально- демонстративну функцію, стає джерелом натхнення та діалогу у своєрідному полі культурного нарцисизму. Вона дуже чутливо реагує на всі соціокультурні зміни й дає зрозуміти дослідникам, що епоха маскульту трансформується в епоху нарцисизму зі своїми характерними особливостями. Також ми не можемо ігнорувати особливості культури нарцисизму, оскільки коли ми говоримо про моду як культурний феномен, то маємо на увазі «modus vivendy», спосіб життя людини, спосіб існування й конструювання її довкілля. Які культурні запити в спільноти сьогодні потребують моди на нарцисизм і як працюють механізми захисту людини на дратівливі фактори сьогодення? Автор намагається з’ясувати в роботі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Відображення реальності"

1

Крехно, Т. І., та В. О. Крахмаль. "Відображення реальності в мовній картині світу українського та польського етносів (на матеріалі концепту "птах")". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12770.

Full text
Abstract:
Одним із способів осмислення реальності людиною є мова. Аналіз мовної системи – це опосередкований шлях дослідження пізнання. Творенню слова як символу об’єктивно існуючого фрагмента буття передує складний процес. Людина спочатку осягає довкілля чуттєвою сферою. Завдяки каналам чуттєвого сприйняття вона отримує певну інформацію про об’єкт. До інформаційної структури долучаються наукові знання, досвід, інтуїція. У результаті обробки отриманих відомостей у людській свідомості формуються цілісні образи. Отже, людина дає найменування не реальному предмету, а мисленнєвому образу – результату діяльності пізнавальних механізмів. Відтак кожна лексична одиниця постає як спроба встановити відповідність у ланцюжку реалія – уявлення про цю реалію – слово-назва. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12770
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шеверда, О. Р. "Фотографічний твір як об’єкт авторського права". Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66835.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день фотографію можна вважати одним із найактуальніших способів відображення реальності. Однією з переваг є легковідтворюваність, але вона є й недоліком. Оскільки їх можна передавати в електронному форматі без перешкод, що сприяє незаконному відтворенню фотографій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!