To see the other types of publications on this topic, follow the link: Відшкодування збитків.

Journal articles on the topic 'Відшкодування збитків'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Відшкодування збитків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Оверко, Г. Я. "ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ПРАВІ". Актуальні проблеми держави і права, № 92 (24 січня 2022): 71–79. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i92.3264.

Full text
Abstract:
Оверко Г. Я. Відшкодування збитків у господарському праві. – Стаття.У цій статті розглянуто поняття збитків, досліджено співвідношення поняття реальних збитків за цивільним та господарським законодавством, окремі питання практики відшкодування збитків, вивчено роз’яснення вищих судів з цієї проблематики, оцінено та досліджено практику відшкодуванняокремих видів збитків. Зауважено, що умовами (підставами) відшкодування збитків у практиці господарських судів є: наявність правопорушення; наявність виду збитку; причинно-наслідковий зв’язок між правопорушенням і збитком; наявність вини правопорушни
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Григор’єва, М. "Згладжування заподіяної шкоди при звільненні особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з її дійовим каяттям". Юридичний вісник, № 4 (5 лютого 2020): 217–22. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.994.

Full text
Abstract:
Cтаттю присвячено розгляду проблемних питань, що стосуються особливостей згладжування заподіяної шкоди при звільненні особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з її дійовим каяттям. Проаналізовано існуючі в науці кримінального права різні точки зору науковців щодо визначення понять шкода та збитки. Доведено, що збитками слід називати втрати, які наносяться майну особи в результаті суспільно небезпечного діяння. У зв’язку з чим ст.45 КК України передбачає саме відшкодування збитків, а не їх ліквідування чи усунення. Зазначено, що під відшкодуванням збитків необхідно розуміти добровільне
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кірін, Роман Станіславович, Ростислав Геннадійович Ботвінов та Тетяна Олександрівна Ревякіна. "ПРОБЛЕМИ ПРАВОВОГО МЕХАНІЗМУ ВИЗНАЧЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ ШКОДИ І ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ВНАСЛІДОК РОСІЙСЬКОЇ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ". Expert Paradigm of Law and Public Administration, № 4(28) (29 листопада 2023): 34–41. http://dx.doi.org/10.32689/2617-9660-2023-4(28)-34-41.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблемні питання термінології відносин екологічної шкоди, завданої громадянам України внаслідок російської збройної агресії. У змісті базового закону екологічного законодавства вживаються не лише поняття «право на відшкодування неодержаних прибутків» та «компенсація шкоди», але також і такі як «відшкодування збитків і втрат», «відшкодування шкоди», «грошові стягнення за шкоду». Чинний Цивільний кодекс України розглядає збитки як реальні збитки та упущену вигоду, а поняття «відшкодування шкоди» та «компенсація шкоди» вживаються як тотожні. Інші нормативно-правові акти ви
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іванков, В. М. "КЛАСИФІКАЦІЙНА КОГЕРЕНТНІСТЬ ПОНЯТТЯ «ЗБИТКИ»". Український економічний часопис, № 3 (20 лютого 2024): 48–52. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2023-3-8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі дослідження завдань судово-економічної експертизи в частині оцінки збитків, спричинених втратою, руйнуванням та пошкодженням майна державної, комунальної та приватної форм власності в ході збройної агресії. Мета статті полягає у поглибленні терміну «збитки» в контексті модернізації методичних підходів судово-експертного дослідження в ході кримінальних проваджень щодо відшкодування шкоди, завданої збройною агресією рф. Проаналізовано наукові погляди щодо тлумачення терміну «збитки», як завдання судово-економічної експертизи. Охарактеризовано сутність поняття «збитки»
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кухарєв, Олександр Євгенович. "ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СПАДКУВАННЯ ОБОВ’ЯЗКУ ВІДШКОДУВАТИ ШКОДУ ТА СПЛАТИТИ НЕУСТОЙКУ". New Ukrainian Law, № 2 (15 червня 2022): 59–65. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2022.2.8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена з’ясуванню особливостей спадкування обов’язку відшкодувати завдану спадкодавцем шкоду та сплатити присуджену з нього за життя неустойку. Наголошено, що підлягають відшкодуванню збитки, завдані як у договірних, так і в недоговірних відносинах. Обґрунтовано висновок, що обов’язок відшкодувати шкоду, завдану спадкодавцем, а також сплатити присуджену з нього неустойку є не наступництвом у цивільно-правовій відповідальності, а елементом складу спадщини – спадковим пасивом. Такий обов’язок виконується у формі сплати певної грошової суми, а не передання речей в натурі, якщо договоро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Клепікова, О. В. "Відшкодування збитків від зіткнення суден". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, Вип. 89 (2011): 20–22.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лаговська, Н. В. "ПРОБЛЕМИ ЗАХИСТУ ПРАВ ВЛАСНОСТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ". Ірпінський юридичний часопис, № 2(9) (30 листопада 2023): 78–85. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-2(9)-2022-78-85.

Full text
Abstract:
У статті досліджується правове регулювання проблеми захисту прав власності під час воєнного стану. Визначаються основні умови, порядок та підстави відшкодування завданих збитків фізичним та юридичним особам під час воєнного стану. Проаналізовано чинне законодавство України в контексті захисту прав власності та відшкодування завданих збитків фізичним та юридичним особам під час воєнного стану.
 У політичних умовах сьогодення у зв’язку із вторгненням збройних сил Російської Федерації на територію України зазнало руйнувань чимало об’єктів інфраструктури, постраждало майно фізичних і юридични
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Стефанчук, Руслан Олексійович. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УКРАЇНІ ПРАВ ЛЮДИНИ, ПОРУШЕНИХ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РФ". New Ukrainian Law, № 5 (8 січня 2025): 7–17. https://doi.org/10.51989/nul.2024.5.1.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено аналізу сучасного стану забезпечення прав людини в Україні, а також перспектив пошуку шляхів відновлення прав людини, порушених внаслідок збройної агресії рф проти України, та вдосконалення чинного законодавства з цією метою. Зауважено на порушенні основоположних прав людини в Україні агресором та необхідності застосовування різних правових засобів для їх захисту та відновлення. Наголошено на заходах, які здійснює наша держава для відновлення порушених прав людини та їх подальшого забезпечення. Окреслено формування правового механізму відшкодування збитків, завданих збройною
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Поздняков, Юрій, та Марія Лапішко. "НОРМАТИВНА БАЗА ВСТАНОВЛЕННЯ ВАРТОСТІ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ У СТАНДАРТАХ НЕЗАЛЕЖНОЇ ЕКСПЕРТНОЇ ОЦІНКИ США". Grail of Science, № 14-15 (6 червня 2022): 91–106. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.27.05.2022.012.

Full text
Abstract:
Робота відноситься до галузі економічних вимірювань вартості збитків та їх адекватного відшкодування, що виконуються методами незалежної оцінки вартості. Розглядається аналіз законодавчо-нормативної бази виконання економічних вимірювань вартості відшкодування збитків у стандартах незалежної експертної оцінки США та можливість застосування їх положень для виконання оцінки в Україні. Показано, що вимоги до здійснення подібних економічних вимірювань у діючих національних стандартах оцінки (НСО) України викладено у дуже обмеженому обсязі, і це може викликати труднощі при виборі та обгрунтуванні ме
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ільїна, Марія, та Алвес Фабіо Лопес. "ЕКОСИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНКИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ШКОДИ ТА ЗБИТКІВ". Сталий розвиток економіки, № 2(47) (29 грудня 2023): 77–85. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2023-47-11.

Full text
Abstract:
У статті представлено й обгрунтовано методологічні засади оцінки екологічної шкоди та збитків на основі екосистемного підходу. Представлені методологічні засади адаптовано для оцінювання втрат природно-заповідних територій. Проаналізовано сучасне законодавство України, яке визначає поняття, пов’язані з завданням екологічної шкоди та втрат, і регулює їх відшкодування. Розглянуто зв’язок українського законодавства з основними міжнародними документами щодо відшкодування екологічної шкоди, а також методологічні підходи до її обрахунку. Представлено принципи екосистемного підходу до оцінювання збит
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

КІРІН, Роман, Сергій ГРИЩАК та Юрій ПЕТЛЮК. "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ КОМПЕНСАЦІЙНОГО МЕХАНІЗМУ ВІДШКОДУВАННЯ МІЛІТАРНИХ ЗБИТКІВ ДОВКІЛЛЮ". Law. State. Technology, № 1 (9 травня 2024): 8–19. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2024-1-2.

Full text
Abstract:
Метою статті є виявлення та аналіз окремих актуальних проблем компенсаційного механізму відшкодування збитків, завданих довкіллю України збройною агресією. Визначено особливості правового режиму національного Реєстру пошкодженого та знищеного майна відносно екологічної шкоди. Аргументовано, що ототожнення у законі майна та природних ресурсів не узгоджується з конституційними положеннями, а також з приписами Цивільного та Господарського кодексів України. В міжнародному Реєстрі збитків майнова та екологічна шкода та збитки класифіковані за різними категоріями (підкатегоріями) суб’єктів подання з
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Косарецький, Є., С. Куцак, В. Могилевська та В. Сотник. "Дослідження механізмів оцінки збитків та шкоди, завданих складовим сил оборони внаслідок збройної агресії: нормативно-правові аспекти". Збірник наукових праць Центру воєнно-стратегічних досліджень НУОУ імені Івана Черняховського 2 (25 лютого 2025): 54–61. https://doi.org/10.33099/2304-2745/2024-3-83/54-61.

Full text
Abstract:
Розпочата в 2014 році збройна агресія Російської Федерації призвела до значних збитків у всіх сферах життєдіяльності України. Враховуючи велику кількість пошкодженого майна, людських втрат та витрат, негативних фінансово-економічних наслідків, гостро постало питання створення належної доказової бази для підтримки позицій України при розгляді питань відшкодування агресором збитків та шкоди в рамках міжнародного спеціального компенсаційного механізму. Мета статті ‑ аналіз вітчизняного та міжнародного нормативного-правового забезпечення, яке визначає механізми оцінки збитків та шкоди за напрямом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

КУЛІБАБА, О. О. "ПРОЦЕСУАЛЬНІ АСПЕКТИ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ПОЗОВУ". Law and Society, № 3 (2024): 430–35. http://dx.doi.org/10.32842/2078-3736/2024.3.65.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Дідух, Яків Петрович. "Екосистемний підхід до оцінки збитків, завданих воєнними діями". Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, № 6 (23 червня 2022): 16–25. http://dx.doi.org/10.15407/visn2022.06.016.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено екологічні аспекти оцінки збитків, завданих довкіллю внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Запропоновано оцінювати збитки в балах за трьома критеріями: ступінь пошкодження, стійкість та вразливість на прикладі урбоекосистем. Автор наголошує, що зволікання з вирішенням екологічних проблем у найближчому майбутньому може призвести до значно більших екологічних та економічних наслідків, ніж ми уявляємо на початковому етапі. Ключове завдання для екологів полягає в тому, щоб передбачити «каскадні процеси», оцінити їх можливий негативний вплив на довкілля і запропону
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Вавдіюк Н.С. "УПРАВЛІННЯ БЮДЖЕТНИМИ ПОРУШЕННЯМИ В РЕГІОНАХ УКРАЇНИ". Економічний форум 1, № 1 (2021): 35–42. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-5.

Full text
Abstract:
Здійснено аналіз рівня бюджетних порушень, подано оцінку ефективності управління бюджетними порушеннями. Сформовано гіпотезу оцінки управління бюджетними порушеннями, зміст якої полягає в тому, що непряма оцінка ефективності управління бюджетними порушеннями дозволяє здійснити порівняння щодо встановлених та відшкодованих сум матеріальних збитків у грошовому вимірі. У 2019 році на 502 об’єктах контролю Держаудитслужби виявлено недоотримання фінансових ресурсів бюджетами на загальну суму 215,9 млн грн, а у 2018 році – понад 305,8 млн грн державного бюджету на суму більш понад 46,7 млн грн, (у 2
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Чайковська, Н. "Проблеми відшкодування збитків, завданих лісу незаконною рубкою деревини". Вісник прокуратури, № 9 (2016): 67–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

ДОРОШЕНКО, ЛІНА. "Способи захисту прав сторін корпоративного договору: проблемні питання теорії та практики". Право України, № 2021/06 (2021): 97. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-06-097.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано теоретичні і практичні питання, що виникають при захисті прав сторін корпоративного договору. Мета статті полягає у визначенні способів захисту прав сторін корпоративного договору та розробці пропозицій з удосконалення їх застосування. Доведено, що існування двох понять – “корпоративний договір” і “договір між акціонерами товариства”, однакових за змістовним наповненням, але поіменованих по-різному, має штучний характер, та запропоновано уніфікацію понятійно-категоріального апарату, який позначає цей договір. Досліджено досвід інших країн (Франції, Бельгії, Греції, Німе
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

ЄМЕЦЬ, І. О. "РОЛЬ І МІСЦЕ ПРЕДСТАВНИКА ПОТЕРПІЛОГО У ВСТАНОВЛЕННІ МАЙНОВОЇ ШКОДИ ТА ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ЙОМУ КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ". Вісник Кримінологічної асоціації України 33, № 3 (2024): 276–83. https://doi.org/10.32631/vca.2024.3.24.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано, що одним із конституційних прав особи є право на отримання відшкодування спричиненої їй шкоди, у тому числі завданої кримінальним правопорушенням. Визначено, що в кримінальному процесі наразі це право втілилося в самостійну функцію кримінального провадження, а процесуальний порядок її реалізації визначено в окремому інституті кримінального процесу. Аргументовано, що попри законодавчу регламентацію права потерпілої особи на відшкодування спричиненої їй шкоди окремі аспекти кримінальної процесуальної діяльності в цьому напрямі досі залишаються поза увагою, серед них, зокре
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Лукавенко, К. С. "ВИЗНАЧЕННЯ СУДОВОЮ ЕКОНОМІЧНОЮ ЕКСПЕРТИЗОЮ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ УНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ ПРОТИ УКРАЇНИ". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 2, № 102 (2023): 268–79. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.102.268-279.

Full text
Abstract:
Унаслідок широкомасштабних воєнних дій російської федерації після 24 лютого 2022 року, які призвели до збитків, ушкоджень і руйнувань у розмірі, за різними підрахунками, на суму від сотень мільярдів до трильйона доларів США, гостро постало питання захисту порушених прав та інтересів постраждалих осіб. Колосальної шкоди зазнали громадяни України, які втратили своїх близьких і рідних та яким заподіяно фізичні страждання, моральну шкоду, майнові (матеріальні) збитки від знищення та ушкодження майна. Обстрілів зазнали об’єкти військової, транспортної, промислової інфраструктури, об’єкти, що забезп
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Лаговська, Н. В., та О. М. Коваленко. "ПРОБЛЕМА НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ШКОДУ, ЗАВДАНУ КАЛІЦТВОМ". Ірпінський юридичний часопис, № 1(10) (6 грудня 2023): 161–71. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-1(10)-2023-161-171.

Full text
Abstract:
У статті грунтовно проаналізовано особливості нормативно-правового регулювання відповідальності за шкоду, завдану каліцтвом.З’ясовано, що з метою формування порядку відшкодування збитків постраждалим Україна підписала у 2005 р. Європейську конвенцію про відшкодування збитку постраждалим від насильницьких злочинів, однак так і не ратифікувала її, що призвело до затягування процесу прийняття спеціального закону, який би урегулював відносини з надання державою компенсацій постраждалим від кримінальних правопорушень за тілесні ушкодження, а також фінансування їхнього лікування, відшкодування матер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Черешнюк, В. "Відшкодування збитків як форма відповідальності за порушення господарського договору". Юридична Україна, № 9 (2006): 65–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Дзера, О. В. "Удосконалення механізму регулювання відшкодування збитків у Цивільному кодексі України". Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 181 (2016): 100–103.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Опадчий, І. М. "Проблеми відшкодування збитків, завданих забезпеченням позову в господарському процесі". Вісник господарського судочинства, № 5 (2011): 160–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Pavlyuchenko, Yu, та A. Koshevets. "Правова робота з відшкодування збитків, завданих порушеннями господарських договорів." Правничий часопис Донецького університету, № 1 (2019): 35–44. http://dx.doi.org/10.31558/2518-7953.2019.1.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Пинда, Назарій. "ШЛЯХИ ВИРОБЛЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО МЕХАНІЗМУ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ, ЗАПОДІЯНОЇ УКРАЇНІ ВНАСЛІДОК РОСІЙСЬКОЇ АГРЕСІЇ". Молодий вчений, № 1 (132) (28 лютого 2025): 148–51. https://doi.org/10.32839/2304-5809/2025-1-132-26.

Full text
Abstract:
Стаття досліджує проблему притягнення Російської Федерації до відповідальності за злочин агресії проти України та аналізує можливі механізми відшкодування завданих збитків. Розглядаються ключові юридичні та політичні виклики, які ускладнюють процес покарання винних осіб та стягнення компенсацій. Особлива увага приділена необхідності створення спеціального трибуналу для переслідування найвищого керівництва РФ, а також механізмам міжнародного співробітництва у притягненні до відповідальності агресора. Окремо автором аналізується процес формування Реєстру збитків, його значення для майбутніх комп
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Романюк, Ярослав Михайлович. "ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ВИЗНАННЯ ПРАВОЧИНУ НЕДІЙСНИМ: ЧИ ПОТРІБНІ ЗМІНИ?" New Ukrainian Law, № 1 (28 березня 2023): 48–53. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.1.5.

Full text
Abstract:
У статті автор дає оцінку теперішнього стану правового регулювання цивільно-правових наслідків визнання правочину недійсним, критикує існування в Цивільному кодексі України таких правових наслідків недійсності правочину, як відшкодування збитків та моральної шкоди. Автор здійснює аналіз історичного розвитку правового регулювання наслідків недійсності правочинів у правовій системі Української РСР та України, а також огляд правових наслідків недійсності правочинів згідно із цивільними кодексами іноземних держав (Німеччини, Австрії, Італії, Нідерландів тощо). У статті здійснено порівняння правил
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Доманчук, А. І. "СТРАХОВИЙ ІНТЕРЕС ЯК ДЕТЕРМІНАНТА УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ". Підприємництво та інновації, № 11-2 (29 травня 2020): 83–90. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/11.32.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене виявленню особливостей управління фінансами страхових компаній в контексті реалізації страхового інтересу. Розглянуто процес реалізації страхового інтересу в загальній структурі управління фінансами страховика: під час укладання договору страхування та після настання страхового випадку. Проаналізовано динаміку показників впливу на управління фінансами страхових компаній на страховому ринку України. Обґрунтовано, що від якості управління страховими угодами залежить основне джерело доходів страхових компаній – обсяги надходжень страхових премій. Автором проаналізовано напр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Микитенко, В. В., та М. О. Чупріна. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВОЄННЯ ВІДВАЛЬНИХ ШЛАКІВ В ІННОВАЦІЙНИХ РЕАЛІЯХ ФІНАНСОМІКИ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 25 (8 травня 2023): 26–31. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.25.2023.278417.

Full text
Abstract:
Запропоновано основні науково-прикладні положення теорії організації освоєння відвальних шлаків. Їх опрацьовано за бінарною ціннісною моделлю концепту зустрічного освоєння відвальних шлаків замкненого типу, яка передбачає формування шести- фазової системи реалізації зустрічних процедур у контексті агрегованого розвитку металургійної промисловості та суміжних сфер економічної діяльності за принципами циркулярної економіки. Концепт зустрічного освоєння репрезентовано за: а) ціле орієнтованим державним регулюванням й нормуванням діяльності по управлінню відходами металургійних підприємств (дві фа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Вашека, Г. В. "МЕТОДОЛОГІЯ ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ЗБИТКІВ". Знання європейського права, № 2 (5 липня 2022): 58–60. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i2.347.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню питань, пов’язаних із методологією визначення розміру збитків, їх складу, умов і порядку відшкодування та віднаходженню шляхів з удосконалення національного законодавства у цьому напрямі. Метою даної статті є визначення та дослідження законодавчих та нормативно-правових актів, що діють у цій сфері, виявлення прогалин в правовому регулюванні, формулюванні конкретних пропозицій щодо їх усунення. Для цього було викopиcтaно pяд cпeцiaльниx тa зaгaльниx пpийoмiв i мeтoдiв дocлiджeння. Зокрема, метод синтезу, метод аналізу, порівняльно-правовий метод склали методологічн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Анісімова, Анна. "Відшкодування збитків, завданих пошкодженням або знищенням житла внаслідок збройного конфлікту". Entrepreneurship, Economy and Law, № 7 (2020): 13–17. http://dx.doi.org/10.32849/2663-5313/2020.7.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Антоненко, Валентина, Володимир Матюха, Олена Сухіна та Олег Улицький. "ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ ЕКОСИСТЕМАМ УКРАЇНИ ВНАСЛІДОК ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ З БОКУ РФ". European Science, sge14-02 (30 листопада 2019): 67–81. http://dx.doi.org/10.30890/2709-2313.2022-14-02-015.

Full text
Abstract:
Goal. The aim of the work is to justify the methodological approach and to develop a methodical evaluation procedure for determining the value (or its reduction in case of destruction or destruction) of Ukrainian ecosystems (using the example of forest ec
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Semenenko, Oleh, Iryna Chernyshova, Olha Taran, Illia Kaplia, Volodimir Musienko та Tetiana Poberezhec. "Щодо оцінювання економічних збитків України внаслідок російської агресії та прогнозування їх впливу на стан її національної економіки і рівень воєнно-економічної безпеки (лютий-квітень 2022 року)". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 12, № 2 (2022): 78–91. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2022.12.2.7.

Full text
Abstract:
Мета роботи: є проведення аналізу динаміки економічних збитків (втрат) національної економіки України внаслідок російсько-української війни з подальшим визначенням їх змісту та структури, а також визначення підходів до оцінювання їх загальної вартості з метою включення їх до репарацій, які будуть пред’явлені Росії для відшкодування цих збитків, та прогнозування їх впливу на стан національної економіки та рівень воєнно-економічної безпеки України.
 Дизайн/Метод/Підхід дослідження: основними методами досліджень є методи статистичного аналізу, воєнно-економічного аналізу, експертного опитува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Рим, Тарас Ярославович. "ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ ЗА ПОРУШЕННЯ ГРОШОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬВІДНОСИН У БУДІВНИЦТВІ ЗА ПОРУШЕННЯ ГРОШОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ". Часопис цивілістики, № 39 (20 січня 2021): 30–35. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i39.377.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена особливостям цивільно-правової відповідальності учасників інвестиційних відносин в будівництві. На підставі аналізу судових рішень та наукових праць учених-цивілістів автор робить висновок, що поняття грошових зобов'язань охоплює собою обов'язок сплатити грошові кошти як у межах договірних, так і в межах недоговірних зобов'язань.
 У статті автор відзначає, що збитки та їх розмір не мають правового значення для виникнення обов'язку боржника сплатити проценти та/або неустойку за порушення грошового зобов'язання.
 Автор детально аналізує протилежні позиції Верховного С
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Комарницький, Д. "Відповідальність суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності в Україні". Юридичний вісник, № 1 (7 серпня 2020): 343–49. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.1643.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються питання відповідальності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Україні. У сфері зовнішньоекономічної діяльності застосовуються майнова (цивільно-правова та господарсько-правова) , адміністративна та кримінальна відповідальність. Дослідження відповідальності суб'єктів такої діяльності сприяють реалізації державної політики забезпечення законності у сфері зовнішньоекономічних відносин.
 Майнова відповідальність застосовується у формі матеріального відшкодування прямих, побічних збитків, упущеної вигоди, матеріального відшкодування моральної шкоди, а також майнов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Міщук, Інна Володимирівна, та Богдана Сергіївна Киричук. "РЕАЛІЗАЦІЯ ВНУТРІШНІХ РЕПАРАЦІЙНИХ ІНІЦІАТИВ ЗА УЧАСТЮ НАЦІОНАЛЬНИХ СУДІВ УКРАЇНИ У ВИПАДКАХ ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ, ЗАВДАНИХ ПІД ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ". Kherson State University Herald Series Legal Sciences, № 1 (28 березня 2024): 19–24. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8049/2024-1-4.

Full text
Abstract:
Нині одним із найскладніших завдань у правовому, політичному та економічному аспектах становлення України залишається юридична можливість отримання потерпілими сторонами морального та матеріального відшкодування за збитки, завдані під час російсько-української війни. Нетиповість підстав завдання шкоди, а саме ведення активної фази бойових дій, а також специфічність особи відповідача унеможливлюють ефективне використання звичних механізмів відшкодування завданих збитків. У розрізі цієї проблематики авторами статті визначено мету – комплексно дослідити сучасні правові інструменти національного с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Protsiv, O. R. "Вплив корупції на державне управління галуззю мисливського господарства Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 5 (17 вересня 2017): 139–43. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2017.05.20.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості правозастосування у галузі мисливського господарства Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. та вплив корупції на ухвалення рішень щодо ведення мисливського господарства. Аналіз корупційних схем структуровано в частині вирішення питань щодо оренди права полювання, відшкодування збитків, завданих мисливськими видами тварин сільськогосподарським угіддям, та зловживань посадових осіб, уповноважених до охорони дичини. Висвітлено вплив громадських мисливських організацій на подолання корупційних проявів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Vasylyshyn, K. R. "ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЕКОЛОГІЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 7 (2015): 31–37. http://dx.doi.org/10.15421/40250704.

Full text
Abstract:
Звернено увагу на потребі відшкодування збитків, спричинених техногенними і природними загрозами. Обґрунтовано актуальність вивчення економічних показників функціонування ринку екологічного страхування в Україні. Проаналізовано види екологічного страхування відповідно до Закону України "Про страхування". Розраховано частку страхових премій з екологічного страхування на вітчизняному страховому ринку. Проаналізовано основні економічні показники функціонування ринку екологічного страхування, зокрема приросту страхових премій і виплат, а також рівня страхових виплат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Зима, В. М. "МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ ПІД ЧАС РОСІЙСЬКОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АГРЕСІЇ (ПРАВОВІ ОСНОВИ РЕГУЛЮВАННЯ ДОПОМОГИ)". Kyiv Law Journal, № 3 (3 січня 2023): 62–67. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2022.3.9.

Full text
Abstract:
8 травня 2022 на саміті країн «Великої сімки» було висловлено повну підтримку України в її боротьбі проти агресії Росії. Всі сім країн зобов'язалися надавати Україні військову допомогу, боротися з російською дезінформацією у світі, також G7 будуть допомагати відбудовувати Україну. Відповідно ними було взято зобов’язання поступово відмовляться від залежності від російської енергії, зокрема шляхом поступового припинення або заборони імпорту російської нафти. Вживати заходів, щоб заборонити або іншим чином не допустити надання ключових послуг, від яких залежить Росія, посилювати санкційну кампані
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Попова, О. Л. "Оцінка суспільних збитків і розміру відшкодування за погіршення якості сільськогосподарських земель". Економіка України, № 3 (616) (2013): 47–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Максимович, Р. О. "Санкції як інструмент примусу відшкодування збитків, що виникли внаслідок воєнних дій". Європейські перспективи, № 1 (5 березня 2025): 333–38. https://doi.org/10.71404/ep.2025.1.47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Максимович, Р. О. "Міжнародно-правова відповідальність за воєнні злочини та механізми відшкодування завданих збитків". Право.UA, № 1 (1 квітня 2025): 203–9. https://doi.org/10.71404/law.ua.2025.1.30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

КОЛОГОЙДА, ОЛЕКСАНДРА. "Інститут юридичної відповідальності в корпоративному праві". Право України, № 2021/06 (2021): 59. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-06-059.

Full text
Abstract:
Метою статті є вивчення інституту корпоративної відповідальності, що зумовлене розвитком корпоративних відносин, удосконаленням корпоративного законодавства та законодавства про неплатоспроможність, формуванням нових видів корпоративних відносин та ускладненням їхньої структури. У статті досліджено правову природу відповідальності учасників корпоративних відносин, посадових осіб органів управління, кінцевих бенефіціарних власників, “тіньових” директорів. Визначено ознаки та принципи корпоративної відповідальності в корпоративних відносинах. До ознак корпоративної відповідальності віднесено: а)
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Приленський, І. "ПОНЯТТЯ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СТОРІН ЗА ДОГОВОРОМ". Юридичний вісник, № 2 (6 липня 2021): 159–65. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.2169.

Full text
Abstract:
Статтею визначено поняття договору, що він являє собою домов­леність двох або більше сторін, яка спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Визначено, що у разі невиконання або неналежного вико­нання сторонами обов'язку дого­вору вони підлягають цивільно-пра­вовій відповідальності.
 У статті зазначається наяв­ність різних видів юридичної від­повідальності. Відзначається, що поряд з кримінальною, адміністра­тивною та дисциплінарною відпо­відальністю важливе місце посідає саме цивільна. Вона є одним зі спо­собів впливу на учасників цивільних правовідносин
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

С.І., Сприндис. "ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАВДАТКУ ЯК СПОСІБ ВИКОНАННЯ ОБОВ'ЯЗКІВ У ДОГОВОРАХ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ НЕРУХОМОГО МАЙНА". Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Право, № 26 (4 вересня 2017): 54–62. https://doi.org/10.5281/zenodo.884086.

Full text
Abstract:
У статті досліджується питання про особливості застосування завдатку – як спосіб виконання обов’язків у договорах купівлі-продажу нерухомого майна. Розгляда- ється питання щодо цивільно-правового зобов’язання. Також досліджуються питання щодо способу забезпечення виконання зобов’язань. Забезпечення виконання зобов’язань, як система цивільно-правових засобів, що представляють кредитору додаткові гарантії належ- ного виконання зобов’язання, або відшкодування збитків. У ЦК України закріплені такі способи забезпечення виконання зобов’язання: неустойка, порука, гарантія, застава, прит- римання, зав
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

ЯКУБІВСЬКИЙ, ІГОР. "Компенсація за порушення майнових прав інтелектуальної власності: проблеми теорії та практики". Право України, № 1/2019 (2019): 256. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-01-256.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах особливої актуальності набувають питання захисту майнових прав інтелектуальної власності. Оскільки відновлення майнової сфери правоволодільця шляхом відшкодування завданих йому збитків пов’язане з труднощами у доказуванні таких збитків та їх розміру, законодавство передбачає як альтернативний спосіб захисту можливість стягнення компенсації за порушення майнових прав інтелектуальної власності. Ця проблематика хоч і була вже предметом досліджень вітчизняних науковців, проте не втрачає своєї актуальності й потребує подальшої наукової розробки з огляду на зміни, внесені у 2018 р.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Клименко, В. "До питання комерційної таємниці у трудових відносинах". Юридичний вісник, № 5 (16 грудня 2020): 157–63. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i5.2015.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття та характерні ознаки, притаманні комерційній таємниці у трудових відносинах. Зроблено висновок, що розгляд інституту комерційної таємниці саме крізь призму відносин роботодавця та найманого працівника дозволить глибше, ґрунтовніше зрозуміти сутність комерційної таємниці та її місце в економічній безпеці підприємства, принципову відмінність від інших видів інформації з обмеженим доступом. Звернено увагу на декілька важливих моментів, а саме: обов'язок нерозголошен-ня комерційної таємниці повинен бути належним чином визначений у корпоративних чи нормативних актах; інф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Koverznev, V. О., and S. P. Ponomarov. "LEGAL MECHANISMS OF COMPENSATION FOR DAMAGES CAUSED BY MILITARY IMPACT ON THE UKRAINIAN ECONOMY." Scientific Herald of Sivershchyna. Series: Law 2022, no. 2 (2022): 50–66. http://dx.doi.org/10.32755/sjlaw.2022.02.050.

Full text
Abstract:
On February 24, 2022, the Russian Federation launched an aggressive war against independent Ukraine, which was accompanied by the deliberate destruction of infrastructure, industry and agriculture, housing, cultural values, and other property belonging. The maintained analysis led to the conclusion that the damage caused to the Ukraine’s economy, its citizens and businesses due to the military influence of the Russian Federation can be compensated in the general and commercial courts of Ukraine, as well as using UN mechanisms. The author of the article substantiates the following: the expedien
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Заярний, О. А. "Деякі особливості відшкодування збитків, завданих порушенням організаційно-господарських зобов"язань, що виникають з договорів". Вісник господарського судочинства, № 6 (2012): 186–94.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Ольшевська, Ю. М., та А. І. Берла. "МАТЕРІАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ ЗА ЧИННИМ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ". Прикарпатський юридичний вісник, № 6(35) (7 травня 2021): 19–23. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(35).678.

Full text
Abstract:
Ольшевська Ю. М., Берлач А. І. Матеріальна від­повідальність державних службовців за чинним зако­нодавством України. - Стаття.
 У статті розглянуто особливості інституту матері­альної відповідальності державних службовців за нор­мами чинного законодавства. Автором проаналізовано особливості процедури, підстави та порядок притяг­нення до матеріальної відповідальності державних службовців, висвітлено співвідношення норм Закону України «Про державну службу» та актів трудово­го законодавства. Розглянуто підходи вітчизняних науковців до розуміння правової природи інституту матеріальної відпові
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

ВАКУЛЕНКО, ОЛЕКСАНДР. "Правовий, психологічний та соціально-економічний аспекти проблеми моральної шкоди, завданої громаді". Право України, № 2018/04 (2018): 165. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-04-165.

Full text
Abstract:
Проблема моральної шкоди, завданої громаді (зокрема, в разі екологічних правопорушень), встановлення факту заподіяння, чинників та міри цієї шкоди є вкрай актуальною. Питання ж компенсації моральної шкоди та методика її розрахунку належить до найскладніших у юридичній практиці. У різних країнах його вирішують по-різному; в Україні після призупинення використання методики О. Ерделевського проблема відшкодування моральних збитків набула особливої гостроти. Тим паче, коли це стосується групових позовів. У зв’язку з цим очевидною є потреба теоретичних і методологічних розробок у цьому напрямі. Мет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!