To see the other types of publications on this topic, follow the link: Гендерні особливості.

Dissertations / Theses on the topic 'Гендерні особливості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 dissertations / theses for your research on the topic 'Гендерні особливості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse dissertations / theses on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Шадюк, Д. С. "Гендерні особливості іміджу." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14343.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хвостик, Ю. "Лінгвопрагматичні особливості гендерної комунікації в сучасному англомовному дискурсі." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39267.

Full text
Abstract:
Одним із провідних напрямків сучасних лінгвістичних досліджень є вивчення питань гендерної маркованості новинних повідомлень у публіцистичному дискурсі англомовних країн.. Вивченню гендерних питань присвячені праці багатьох вчених, зокрема Строганової К., Горошко О., Філіпс С., Лакофф Дж., Таннен Д. та ін., що дозволяє детально проаналізувати гендерну комунікацію англомовних ЗМІ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Білик, О. В. "Гендерні особливості номінації людини." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17715.

Full text
Abstract:
Для кожної мови характерними є свої особливості позитивної номінації людини. Ментальна лексика є однією з найяскравіших частин словника. Саме ця лексика робить конкретну мову неповторною, індивідуальною, не схожою на інші, культуру народу – самобутньою, мовну картину світу – унікальною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Погрібна, М. А. "Гендерні особливості розвитку пам'яті підлітків." Thesis, Вид-во СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22231.

Full text
Abstract:
Метою даного дослідження було простежити розвиток пам'яті підлітків з урахуванням гендерних особливостей. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/22231
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ільїна, Ніна Іванівна, Нина Ивановна Ильина, Nina Ivanivna Ilina, and І. О. Шандиба. "Гендерні особливості перебігу сучасної бешихи." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41804.

Full text
Abstract:
В останні роки значна поширеність бешихи та її схильність до рецидивного перебігу знову привертають увагу дослідників та практичних лікарів. Частіше на дану патологію хворіють жінки. Однією з причин поширеності бешихи серед жінок є більш розповсюджена супутня соматична патологія (метаболічний синдром, тощо). Стать є одним з найважливіших факторів, який впливає на імунну реактивність організму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Безпальча, Вікторія. "Гендерні особливості професійної самореалізації особистості." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38891.

Full text
Abstract:
У сучасному світі професійна діяльність людини є однією з найважливіших сфер життя. Самореалізація в професії є одним із найважливіших атрибутів зрілості особистості. Особи чоловічої і жіночої статі до професійної діяльності пред’являють у значній мірі різні вимоги, бачать у ній задоволення різних потреб. Наш час вимагає від кожного активності, вміння реалізувати себе у різних сферах діяльності та спілкування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Канакі, А. В., and Т. П. Голованова. "Гендерні особливості освітнього процесу військової підготовки." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46887.

Full text
Abstract:
В 2005 році Україна прийняла закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» [1]. Відповідно до цього закону, держава забезпечує рівні права та можливості жінок і чоловіків у здобутті освіти, в тому числі і військового.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ілляшенко, Сергій Миколайович, Сергей Николаевич Ильяшенко, Serhii Mykolaiovych Illiashenko, and І. Л. Старків. "Гендерні особливості взаємодії продавців і покупців." Thesis, Триторія, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59747.

Full text
Abstract:
Виконано комплекс досліджень у кількох магазинах м. Суми, що спеціалізуються на продажі мобільних телефонів. У процесі їх виконання було проаналізовано характер впливу статі продавця на купівельну поведінку покупця, а також визначено основні фактори, які впливають на взаємодію покупців і продавців різної статі у процесі купівлі-продажу.
Выполнен комплекс исследований в нескольких магазинах г. Сумы, которые специализируются на продажах мобильных телефонов. В процессе их выполнения был проанализирован характер влияния пола продавца на покупательское поведение покупателя, а также определены основные факторы, которые влияют на взаимодействие покупателей и продавцов разного пола в процессе покупки-продажи.
Performed complex research in a few stores, Sumy, specializing in the sales of mobile phones. In the process of their implementation was analyzed the nature of the impact of gender on retailer buying behavior, and also defined the main factors that affect the interaction of buyers and sellers of varying gender in the process of buying and selling.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Леперт, О. А., Г. І. Вареник, and С. В. Шарамко. "Гендерні особливості інтернет-комунікації англійською мовою." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66622.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю вивчення відмінностей міжкультурного електронного спілкування між чоловіками та жінками. Метою даної роботи є дослідження гендерних особливостей спілкування англійською мовою в Інтернет-просторі та аналізі персональних веб-сторінок (блогів) англомовних підлітків віком від 13 до 17 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ілляшенко, Сергій Миколайович, and І. Л. Старків. "Гендерні особливості взаємодії продавців і покупців." Thesis, Триторія, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45726.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Вишпольська, Аліна Олександрівна. "Ґендерні особливості прояву емоційної сфери людини." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38914.

Full text
Abstract:
Останнім часом, питання, які пов’язані з особливостями статі людини та її психологічними відмінностями входять в число найбільш обговорюваних у світі. Дана зацікавленість означеною проблематикою обумовлюється значною кількістю взаємовідношень між людьми в різних сферах їх життя: спілкуванні, професійній діяльності, соціальних відносинах, освіті, сімейному та повсякденному житті. Саме тому вивчення специфічності функціонування та протікання психічних функцій у чоловіків і жінок має безпосереднє відношення не лише до людини як такої, а й також до суспільства в цілому. Ґендер - це продукт соціалізації, який будується соціально та зумовлюється культурою суспільства в конкретний історичний період. Відповідно до цього можна окреслити функціональні особливості прояву ґендерних відмінностей в психічній діяльності людини, які полягають в тому, що чоловіки та жінки істотно відрізняються один від одного не тільки за фізичними і фізіологічними характеристиками, але і за психологічними властивостями, рисами особистості і особливостями поведінки, тобто, з погляду маскулінності та фемінності, які є складовими ґендеру
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Тимошенко, Микола Іванович, Николай Иванович Тимошенко, and Mykola Ivanovych Tymoshenko. "Вікові та гендерні особливості гострого інфаркту міокарда." Master's thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23961.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Прохоренко, Яна Сергіївна. "Гендерні особливості конфліктної поведінки в юнацькому віці." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/39219.

Full text
Abstract:
Сучасне активне та конкурентне життя неможливо уявити без розбіжності думок та різних суперечностей, які часто перетворюються на конфлікти. Кожна людина хоча б раз у житті потрапляла у конфліктну ситуацію, в якій багато залежить від обставин та психологічних особливостей індивіда. Тому що в однакових ситуаціях люди поводяться по-різному, і один і той же конфлікт може бути сприйнятий ними протилежно. Люди схильні сприймати конфліктну ситуацію як щось негативне, пов’язане з агресією, суперечками та погрозами. Тому уміння правильно оцінювати ситуацію та контролювати свій емоційний стан постає актуальною проблемою сьогодення [1]. Аналізу та вивченню причин виникнення конфліктів присвячена велика кількість робіт учених різних галузей: філософів, психологів, соціологів та політологів. Значну увагу приділено також гендерним особливостям поведінки в конфліктних ситуаціях. Тому що помітну роль у юнацькому віці посідають міжособистісні конфлікти. У дослідженнях В. Г. Зазикіна та Н. С. Нечаєвої було розглянуто відмінності поведінки в конфліктних ситуаціях в залежності від статті свого опонента. Треба відмітити й особливості поведінки юнаків та дівчат у конфлікті, а саме на значимість комунікації для кожної статі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Павленко, Володимир Петрович, Владимир Петрович Павленко, Volodymyr Petrovych Pavlenko, С. В. Токмань, and А. С. Толстая. "Гендерні особливості орієнтації українців на постматеріальні цінності (на прикладі Сумської області)." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46897.

Full text
Abstract:
Світові порівняльні дослідження цінностей показують, що успіхи у соціальному транзиті прямо пов’язані з переходом суспільної свідомості до постматеріальних цінностей. З огляду на євроінтеграційні цілі, проголошені нашою державою, ми спробували у даній роботі оцінити, наскільки поширені постматеріальні цінності у свідомості українців, а відтак і наскільки вони готові до випробувань ринком та демократією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Богдан, Жанна Борисівна, and А. О. Луньова. "Гендерні особливості психологічної готовності дітей до навчання в школі." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40737.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Ковалев, В. О. "Гендерные особенности поведения личности в управленческой деятельности." Thesis, Издательство СумГУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28217.

Full text
Abstract:
Науч. рук.: Е.И. Вишницкая
Анализ изменений, происходящих в современном менеджменте, показывает, что соотношение количества мужчин и женщин на управленческих должностях стремительно изменяется. Все больше женщин оказывается вовлеченными в предпринимательство. Активная интеграция женской и мужской моделей поведения в бизнесе формирует предпосылки для изучения гендерных особенностей поведения личности в управленческой деятельности. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28217
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Сікора, Володимир Віталійович, Владимир Витальевич Сикора, Volodymyr Vitaliiovych Sikora, Микола Сергійович Линдін, Николай Сергеевич Лындин, Mykola Serhiiovych Lyndin, Ганна Юріївна Будко, et al. "Гендерні особливості захворюваності на рак шлунку в Сумській області." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/54282.

Full text
Abstract:
Актуальність теми. Рак являється однією з найбільших проблем сучасної медицини у світі. В Україні смертність від онкологічних захворювань посідає 2 місце,поступаючись лише захворюванням серцево-судинної системи. Зокрема, серед усіх онкологічних захворювань вчені виділяють рак шлунку, який займає передові позиції серед патологій інших органів, за рахунок високих показників захворюваності та смертності. Дані показники значно різняться в залежності від статті та віку пацієнтів. З даних світової літератури відомо, що чоловіки хворіють на цю патологію частіше ніж жінки. Саме тому метою нашого дослідження є порівняння частоти виникнення онкологічної захворюваності та смертності серед чоловіків та жінок Сумської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Боровик, І. С., and Наталія Казимирівна Богуцька. "Гендерні особливості психологічної характеристики дітей, хворих на персистувальну бронхіальну астму." Thesis, ВДНЗУ "Буковинський державний медичний університет", 2016. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/10682.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Бурбело, О. Р. "Гендерні особливості української трудової міграції до країн ЄС: жіночий аспект." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13537.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Болох, Т. С. "Гендерні та вікові особливості переживання проблеми безробіття в умовах корона кризи." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20863.

Full text
Abstract:
Болох, Т. С. Гендерні та вікові особливості переживання проблеми безробіття в умовах корона кризи : магістерська робота: 231 Соціальна робота / Т. С. Болох; керівник роботи Кривоконь Н. І. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра соціальної роботи. – Чернігів, 2020. – 89 с.
Актуальність проблеми дослідження та недостатня теоретична розробленість сприяли обранню теми кваліфікаційного дослідження: «Гендерні та вікові особливості переживання проблеми безробіття в умовах корона кризи». У І розділі роботи досліджується розвиток наукових уявлень про поняття «гендер», «безробіття», аналізується вплив проблеми безробіття на особистість, описуються особливості роботи з безробітними в період корона кризи. У ІІ розділі проводиться дослідження особливостей переживання проблеми безробіття особами різного віку та гендеру, виділяються критерії визначення домінуючих станів у безробітних в умовах пандемії. У ІІІ розділі представлено рекомендації стосовно надання професійної допомоги безробітним при центрі зайнятості. Основні положення дослідження опубліковані в матеріалах Науково-методичного семінару «Інновації в соціальній сфері: досвід і перспективи» у науковій публікації «Особливості проблеми безробіття в умовах корона кризи».
Topicality of the research problem and insufficient theoretical development contributed to the selection of the topic of the qualification research: «Gender and age characteristics of experiencing the problem of unemployment in a coronavirus crisis». In Section I examines of the genesis of «gender», «unemployment» andanalyzes the impact of unemployment on the individual, describes the features of working with unemployed during the coronavirus crisis. In Section II research a study of the peculiarities of experiencing the problem of unemployment by persons of different ages and gender is carried out, the criteria for determining the dominant states of the unemployed are highlighted. Section III develops recommendations for providing professional assistance to the unemployed at the employment center. The main findings of the study are published in the Scientific and Methodological Seminar «Innovations in the social sphere: experience and prospects» in the scientific publication«Features of the problem of unemployment in the context of the coronavirus crisis».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Кривопишина, Олена Анатоліївна. "Гендерні відмінності розвитку емоційно-негативного стану ревнощів особистості юнацького віку." Thesis, Збірник статей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми практичної психології». Глухів, 2016. http://hdl.handle.net/123456789/3126.

Full text
Abstract:
Емпірично виявлено наявність взаємозв’язку розвитку індивідуальних особливостей (рівень самооцінки, рівень тривожності, тип темпераменту) з рівнем розвитку емоційно-негативного стану ревнощів відповідно до тендерних відмінностей особистості юнацького віку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Нестерова, Ю. О., А. А. Бойчук, О. А. Кундій, and К. Г. Чорней. "Вікові та гендерні особливості формування поліморбідності та коморбідності у хворих на остеоартроз." Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/41548.

Full text
Abstract:
Світові дослідження демонструють, що у половини хворих з артритом є АГ, 20% - ССЗ, 14% - ЦД 2-го типу. З віком зростає кількість та вираженість хронічних захворювань та коморбідність. Розповсюдженість коморбідності складає від 69% у хворих молодого віку, до 93% у пацієнтів середнього віку і до 98% - у людей старшої вікової групи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Марусик, Уляна Іванівна, and Ольга Володимирівна Бєлашова. "Гендерні особливості результатів успішності з педіатричних дисциплін іноземних студентів з англомовною формою навчання." Thesis, Буковинський державний медичний університет, 2013. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/6395.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Олійник, Л. Ю. "Дослідження гендерних особливостей в побудові форм сучасного костюма "унісекс"." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13676.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Богуцька, Наталя Казимирівна. "Гендерні особливості клінічно-психологічної характеристики школярів, хворих на бронхіальну астму, поєднану з алергійним ринітом." Thesis, Буковинський державний медичний університет, 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/3753.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Авраменко, Катерина Юріївна, and Анна Сергіївна Василенко. "Психологічні особливості самовизначення жінок, орієнтованих на управлінську діяльність." Thesis, Національний авіаційний університет, 2019. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/38800.

Full text
Abstract:
Незважаючи на суттєві зміни становища жінок у суспільстві, які відбуваються у багатьох країнах протягом століття, одна з найгостріших проблем досі залишається відкритою. Вона полягає в наявності бар’єрів на шляху жінок до посади в управлінських структурах. Управлінська діяльність – це та діяльність, до якої залучаються, у більшості випадків, чоловіки. Саме тому дане питання є актуальним, адже у нашому суспільстві є багато здібних жінок, які б опанували діяльність, що пов’язана з управлінням. Адже жінка за короткий проміжок часу зруйнувала стереотип щодо того, що вона має виконувати лише репродуктивну, виховну та побутову функції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Колесова, К. С. "Оцінка гендерних відмінностей електрокардіографічних критеріїв гіпертрофії лівого шлуночка." Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/55421.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день в усьому світі найпоширенішою причиною смертності населення залишаються серцево-судинні захворювання. Гіпертрофія лівого шлуночка є типовим ураженням серця для хворих з діагнозом гіпертонічна хвороба. Метою дослідження стала оцінка гендерних відмінностей електрокардіографічних діагностичних критеріїв гіпертрофії лівого шлуночка в осіб старше 40 років.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Партала, К. С. "Особливості гендерної соціалізації дівчат-підлітків в умовах гайдівського руху." Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34710.

Full text
Abstract:
Ґендерна соціалізація – це процес засвоєння людиною соціальної ролі, визначеної для неї суспільством від народження, залежно від того, чоловіком або жінкою вона народилася. Проблема цього феномену не є новою, проте актуальність її не тільки не зменшується, а, напроти, зростає. Гендерна соціалізація дитини починається від народження, коли дорослі, визначивши стать малюка, починають навчати його гендерній ролі хлопчика чи дівчинки. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34710
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кислий, Володимир Миколайович, Владимир Николаевич Кислый, Volodymyr Mykolaiovych Kyslyi, and В. С. Лаврик. "Дослідження гендерних особливостей розвитку особистості та їх вплив на професійну діяльність." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28441.

Full text
Abstract:
Початок ХХІ століття характеризується значними змінами в усіх галузях, зокрема гостро постало питання гендерності в освіті й виховані, а також тим, що мова відображає переважно досвід чоловіків і не завжди відповідає потребам жінок. Значна кількість професій розрахована на сильну половину людства, уже в самих назвах закладено маскулінність: «адміністратор», «керівник», «менеджер». Усі вони мають граматичну форму чоловічого роду, що так чи інакше не дає можливості для повної реалізації фемінного начала. Виникає проблема «власного простору» для жінки, особливо творчої та амбітної жінки. Виникають нові науки: гендерна психологія, соціологія та інші, це свідчить про зацікавленість серед дослідників сучасними глобальними проблемами людства. Але все одно, хоч маємо значну кількість праць, присвячених проблемам гендерності, залишається значний спектр невирішених, що вимагає подальшої роботи у цій галузі. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/28441
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Любіна, Любов Анатоліївна. "Особливості формування гендерної соціалізації особистості." Thesis, Матеріали навчально-методичної конференції. Буковинський державний медичний університет, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/1580.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Ломака, І. І. "Особливості української міграції: гендерний аспект." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13547.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Андріїв, Р. М. "Соціально-психологічні особливості гендерної дискримінації." Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/16403.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Баклан, Ірина Миколаївна. "Прагматичні аспекти перекладу звертань і завершальних формул німецькомовних ділових листів." Thesis, Аграр Медіа Груп, 2015. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/15303.

Full text
Abstract:
У центрі уваги дослідження постає прагматична сторона перекладу звертань і завершальних формул ділових листів з урахуванням фактора адресата і внутрішньостильових зміщень німецької та української мов. На матеріалі зіставного аналізу паралельних текстів німецькомовних та україномовних ділових листів відзначено їх характерні особливості функціонування і відтворення у відповідній мовній культурі.
The research focuses on pragmatic aspects of translation of introduction and conclusion phrases in business letters inclusive of the factor of an addressee and inner stylistic shifts of German and Ukrainian languages. Based on the material of parallel texts analysis of German and Ukrainian business letters their typical peculiarities of functioning and rendering in appropriate language culture are pointed out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Зорій, Ніна Іванівна, Марина Пилипівна Тимофієва, and Любов Анатоліївна Зінзюк. "Особливості формування гендерної ідентичності жінки в сучасній Україні." Thesis, Матеріали міжн. наук.-практ. конференції. Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/1559.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Кривопишина, О. А. "Психологічні особливості розвитку літературно обдарованих особистостей: гендерний аспект." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13572.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Ілляшенко, Сергій Миколайович. "Урахування впливу гендерних факторів на купівлю-продаж товарів широкого вжитку." Thesis, Рівненський державний гуманітарний університет, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46049.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Рябіченко, Володимир Вікторович, Владимир Викторович Рябиченко, and Volodymyr Viktorovych Riabichenko. "Перебіг хронічного гепатиту С з урахуванням гендерної ознаки та генетичних особливостей хворого." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32298.

Full text
Abstract:
Хронічний гепатит С (ХГС) є однією з найсерйозніших проблем сучасної медицини. Стертий тривалий перебіг, відсутність лікувальних засобів з високою ефективністю та безпечністю спонукають до пошуку нових підходів до проведення лікування, ретельного відбіру хворих, прогнозування ефективності терапії та ризику розвитку побічних дій медикаментозних препаратів. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32298
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Колоскова, О. К., В. М. Ходоровський, and Т. М. Білоус. "Динамічна оцінка гендерних особливостей успішності вивчення студентами 5 курсу дисципліни «педіатрія, дитячі інфекції»." Thesis, Матеріали Всеукраїнської науково-методичної відеоконференції з міжнародною участю «Актуальні питання дистанційної освіти та телемедицини 2016», (13 жовтня 2016 р., Запоріжжя), 2016. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12985.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Колоскова, О. К., В. М. Ходоровський, and Т. М. Білоус. "Динамічна оцінка гендерних особливостей успішності вивчення студентами 5 курсу дисципліни «педіатрія, дитячі інфекції»." Thesis, Матеріали науково-практичної конференції «Актуальні питання діагностики та лікування алергічних і неалергічних захворювань респіраторної системи у дітей» із сателітним симпозіумом «Сучасні технології та інновації викладання педіатрії та пульмонології» (Чернівці, 25-26 жовтня 2016 р.). – Чернівці: «Місто», 2016. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/12957.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Горбань, Василина Богданівна, Наталія Володимирівна Жезло, and Олександр Вікторович Хлевной. "Особливості виникення пожеж, спричинених пустощами дітей з вогнем." Thesis, Інститут державного управління у сфері цивільного захисту, Київ, 2015. https://sci.ldubgd.edu.ua/jspui/handle/123456789/9841.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Сизова, О. Ф. "Особливості відтворення в перекладі гендерної ідентичності суб"єкта жіночого поетичного дискурсу (на матеріалі англомовних перекладів з української)." Diss. of Candidate of Philological Sciences, КНУТШ, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Головня, Г. А., and Т. І. Ніколаєва. "Вдосконалення структури жіночого одягу на основі вивчення принципів впливу гендерної нерівності та деконструкції на особливості формування художнього образу в одязі." Thesis, КНУТД, 2016. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/2569.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Прохоренко, Яна Сергіївна. "ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНИХ УПОДОБАНЬ СТУДЕНТІВ – МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ." Thesis, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/33866.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Страшенко, Ольга Володимирівна. "ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ ДО УМОВ НАВЧАННЯ." Thesis, 2018. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/33873.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Тодоров, Ілля Миколайович. "Гендерні особливості психологічних механізмів захисту." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4129.

Full text
Abstract:
Тодоров І. М. Гендерні особливості психологічних механізмів захисту : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник Л. В. Спіцина. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 83 с.
UA : Робота викладена на 83 сторінки, 9 таблиць, 14 рисунків. Перелік посилань включає 72 джерела. Об’єкт дослідження: Захисні механізми. поняття психологічного захисту є одним з основоположних в сучасній теорії особистості та соціальної психології. При подоланні життєвих ситуацій людина використовує великий арсенал захисних механізмів та стратегій, всі вони являють собою найважливіші форми адаптаційних процесів і реагування індивіда на стресові ситуації. Психологічний захист визначає суб’єктивний комфорт особистості в усіх ситуаціях напруженості, у професійній та побутовій діяльності. Питання виявлення особливостей механізмів психологічного захисту є значущим насамперед тому, що зачіпає особливості функціонування нормальної психіки, збереження самоповаги, підтримання сильного, несуперечливого, позитивного почуття власного Я – одна з головних функцій захисних механізмів. Система психологічного захисту виступає як психічна детермінанта поведінки людини. Психологічний захист є однією із найбільш суперечливих властивостей у структурі особистості, оскільки одночасно сприяє як стабілізації особистості, так і її дезорганізації. В даний час тема психологічного захисту не має єдиної концептуальної основи. Аналіз літератури виявляє різноманіття підходів, уявлень, теоретичних і емпіричних спроб дослідити проблеми психологічного захисту. Незважаючи на їх надзвичайну теоретичну і практичну значимість, захисні механізми ще не стали предметом досить широких досліджень. Разом з тим у сучасній психологічній науці існують великі розбіжності між дослідниками щодо трактування сутності захисних механізмів, загального числа цих механізмів, розуміння послідовності виникнення та розвитку упродовж життя людини, зокрема їх гендерна специфіка.. Наукова новизна полягає у розробці рекомендацій з формування ціннісних орієнтацій у дітей дошкільного віку в умовах закладу дошкільної освіти.
EN : The work is set out on 83 pages, 9 tables, 14 figures. The list of links includes 72 sources. Object of research: Protective mechanisms. the concept of psychological protection is one of the fundamental in modern theory of personality and social psychology. When overcoming life situations, a person uses a large arsenal of protective mechanisms and strategies, all of which are the most important forms of adaptation processes and the individual's response to stressful situations. Psychological protection determines the subjective comfort of the individual in all situations of tension, in professional and domestic activities. The question of identifying the features of the mechanisms of psychological protection is important primarily because it affects the functioning of the normal psyche, maintaining self-esteem, maintaining a strong, consistent, positive sense of self - one of the main functions of defense mechanisms. The system of psychological protection acts as a mental determinant of human behavior. Psychological protection is one of the most contradictory properties in the structure of personality, as it simultaneously contributes to the stabilization of personality and its disorganization. Currently, the topic of psychological protection does not have a single conceptual basis. The analysis of the literature reveals a variety of approaches, ideas, theoretical and empirical attempts to investigate the problems of psychological protection. Despite their extraordinary theoretical and practical significance, protective mechanisms have not yet been the subject of extensive research. However, in modern psychological science there are great differences between researchers on the interpretation of the essence of protective mechanisms, the total number of these mechanisms, understanding the sequence of origin and development throughout human life, in particular their gender specificity. preschool age in the conditions of preschool education institution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Сидоренко, А. В. "Гендерні особливості побудови кар’єри військовослужбовцями." Thesis, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19130.

Full text
Abstract:
Сидоренко, А. В. Гендерні особливості побудови кар’єри військовослужбовцями : магістерська робота : 23 Соціальна робота / А. В. Сидоренко ; керівник роботи Чепурна Г. Л. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра соціально-психологічної допомоги населенню. – Чернігів, 2019. – 87 с.
Проблема гендерних особливостей побудови кар’єри військовослужбовців представляє інтерес у практичній площині: оскільки врахування гендерної складової у процесі функціонування та розвитку Збройних Сил України сприятиме підвищенню ефективності їх діяльності. У теоретичній частині розкриваються основні науково-теоретичні підходи до обґрунтування сутності, структури, чинників побудови кар’єри військовослужбовців. У практичній частині викладено результати емпіричного дослідження особливості рівня прояву та психологічної структури кар’єрних домагань військовослужбовців залежно від статі та визначено взаємозв’язки їх з компонентами перфекціонізму. Наукова новизна й теоретичне значення дослідження полягають у тому, що особливості проявів професійних орієнтацій та перфекціонізму у військовослужбовців практично не різняться; створено та апробовано соціально-психологічну програму надання допомоги під час побудови кар’єри військовослужбовцями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Білоус, Каріна Віталіївна, and Karina Vitaliivna Bilous. "Гендерні особливості в управлінській діяльності менеджера." Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10083.

Full text
Abstract:
В магістерській роботі розглянуто теоретико-практичні засади дослідження гендерних особливостей в управлінській діяльності менеджера. У першому розділі магістерського дослідження вивчено теоретичні засади формування національної свідомості студентів, а саме: визначено сутність поняття «гендер» у сучасних дослідженнях; з’ясовано соціальні механізми формування гендерних особливостей; обґрунтовано гендерні особливості в управлінській діяльності менеджера. У другому розділі проаналізовано методику експериментального дослідження гендерних особливостей в управлінській діяльності менеджера. Представлено аналіз експериментального дослідження гендерних особливостей в управлінській діяльності менеджера: гендерні ідеали в управлінні реалізуються через гендерну орієнтованість; чоловіча гендерна орієнтованість відображає сприйняття організації, перш за все, з точки зору її включеності у зовнішнє середовище й відображає готовність до гнучкого реагування на зовнішні виклики; жіноча гендерна орієнтованість спрямована на внутрішні ресурси організації, внутрішньоорганізаціні міжособистісні відносини і являє собою готовність до гнучкого регулювання організаційного середовища.
In the master's work the theoretical and practical bases of gender features research in managerial activity of the manager are considered. The first section of the maste’'s study is devoted to the theoretical foundations of the formation of students’ national consciousness namely: the essence of the concept of “gender” in modern research; the social mechanisms of formation of gender features are clarified; gender features in managerial activity of the manager are substantiated. In the second section the technique of experimental research of gender features in managerial activity of the manager is analyzed. The analysis of experimental research of gender features in managerial activity of the manager is presented: gender ideals in management are realized through gender orientation; male gender orientation reflects the perception of the organization, primarily in terms of its inclusion in the external environment and reflects a willingness to respond flexibly to external challenges; women’s gender orientation focuses on the internal resources of the organization, intra-organization and interpersonal relationships and is a willingness to flexibly regulate the organizational environment.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Гуржий, Євгенія Олександрівна. "Психологічні особливості гендерних аспектів насилля." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4352.

Full text
Abstract:
Гуржий Є. О. Психологічні особливості гендерних аспектів насилля : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 053 «Психологія» / наук. керівник Ю. В. Железнякова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 87 с.
UA : Робота викладена на 87 сторінок, 6 таблиць, 12 рисунків. Перелік посилань включає 42 джерела. Об’єкт дослідження – насильство як психологічний феномен. Насильство, де і коли б воно не відбувалося, не є ґендерно нейтральним явищем, тому важливо відділяти його гендерний аспект та здійснювати ґендерний аналіз на різних рівнях, зокрема і на психологічному. Самі ґендерні стосунки потребують пильної уваги в аспекті насильства, оскільки вони пронизують усі сфери нашого життя і є напруженими за природою. Ґендерне насильство являє собою величезну психологічну, психіатричну, медичну та юридичну проблему нашого суспільства. Насильство не завжди позбавляє життя, але майже завжди підриває здоров'я, порушує безпеку та незалежність постраждалих. При цьому ґендерно насильство часто приховується через звинувачення жертви та безкарність злочинців. Як наслідок – набуває системного характеру. Наукова новизна полягає у тому, що проведене дослідження дає можливість виявити залежність між проявом насильства та психологічними особливостями чоловіків і жінок.
EN : The work is laid out on 87 pages, 6 tables, 12 figures. The list of links includes 42 sources. The object of research is violence as a psychological phenomenon. Violence, wherever and whenever it occurs, is not a gender-neutral phenomenon, so it is important to separate its gender aspect and carry out gender analysis at various levels, including psychological. Gender relations themselves need close attention in the aspect of violence, because they permeate all spheres of our lives and are tense by nature. Gender-based violence is a huge psychological, psychiatric, medical and legal problem in our society. Violence does not always take lives, but almost always undermines health, disrupts the safety and independence of victims. At the same time, gender-based violence is often hidden through the victim's accusations and the impunity of perpetrators. As a result - becomes systemic. The scientific novelty is that the study makes it possible to identify the relationship between violence and the psychological characteristics of men and women.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Полтавська, Анастасія Іванівна. "Гендерні та вікові особливості функції шлунково-кишкового тракту при захворюваннях підшлункової залози." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1612.

Full text
Abstract:
Полтавська А. І. Гендерні та вікові особливості функції шлунково-кишкового тракту при захворюваннях підшлункової залози : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 091 "Біологія" / наук. керівник Р. О. Литвиненко. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 79 с.
UA : Дана робота викладена на 79 сторінках друкованого тексту, містить 8 таблиць, 9 додатків. Перелік посилань включає 67 джерел, в тому числі латиницею ‒ 16. Метою роботи було вивчення гендерних та вікових особливостей функції шлунково-кишкового тракту при захворюваннях підшлункової залози. Методи дослідження: біохімічні, статистичні. Матеріалом для дослідження була кров хворих на гострий панкреатит. Встановлено, що у всіх обстежених спостерігалось підвищення амілази, загального та прямого білірубіну, АЛТ, АСТ, лужної фосфатази, тимолової проби, глюкози, зниження загального білка. Достовірні зміни функціонального стану підшлункової залози, печінки, жовчовивідної системи спостерігались у хворих 44-60 років, інкреторної функції підшлункової залози ‒ після 60 років. За гендерним розподілом ‒ у жінок від 44 до 60 років. Новизна роботи. В умовах Запорізького регіону вперше проведено порівняльний аналіз біохімічних показників периферичної крові, що характеризують функціонування органів шлунково-кишкового тракту, у хворих із гострим панкреатитом за гендерним і віковим розподілом. Значущість роботи – результати дослідження поширюють уявлення про гендерні та вікові особливості біохімічних показників крові при гострому панкреатиті. Результати можуть бути використані для вдосконалення діагностичних, лікувальних заходів та прогнозування ускладнень при гострому панкреатиті. Результати щодо особливостей біохімічних показників крові при патології можуть бути впроваджені при викладанні дисциплін «Основи клінічної біохімії» та «Біохімічні методи лабораторної діагностики».
EN : This work is presented on 79 pages of printed text, contains 8 tables, 9 appendices. The list of references includes 67 sources, 16 of which are foreign. Work's purpose was to study the gender and age features of gastrointestinal function with diseases of the pancreas. Research methods: biochemical, statistical. The material for the research was the blood of patients with acute pancreatitis. Was discovered, that all patients had increase in amylase, total and conjugated bilirubin, ALT, AST alkaline phosphatase, glucose, thymol test, while total protein decreased considerably. Remarkable changes in the functional state of the pancreas, liver, biliary system took part in patients aged between 44 and 60 years, changes in incretory function of the pancreas – in patients aged from 60. By gender distribution – in women from 44 to 60 years old. Work's novelty. For the first time, in the Zaporizhzhya region, a comparative analysis of peripheral blood biochemical indices characterizing the functioning of the gastrointestinal tract in patients with acute pancreatitis by gender and age distribution was conducted. Work’s significance – the results of research widen a concept of the patient’s gender and age features of biochemical indices in the presence of acute pancreatitis development. The results can be used to improve diagnostic, treatment interventions and to predict complications of acute pancreatitis. The results regarding the characteristics of biochemical blood parameters in pathology can be introduced when teaching the disciplines “Fundamentals of clinical biochemistry” and “Biochemical methods of laboratory diagnostics”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Лисиця, Олена Іванівна. "Гендерні особливості фізіолого-біохімічних показників у дітей грудного віку, хворих на лімфобластний лейкоз." Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/1517.

Full text
Abstract:
Лисиця О. І. Гендерні особливості фізіолого-біохімічних показників у дітей грудного віку, хворих на лімфобластний лейкоз : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 091 "Біологія" / наук. керівник М. М. Малько. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 82 с.
UA : Дана робота викладена на 82 сторінках друкованого тексту, містить 8 таблиць та 3 рисунки. Список літератури включає 64 джерела. Об’єктом дослідження була кров дітей грудного віку, хворих на гострий лімфобластний лейкоз. Актуальність даної роботи обумовлена високим рівнем захворюваності та смертності дітей з гострим лімфобластним лейкозом, що вказує на необхідність виявлення фізіолого-біохімічних особливостей перебігу та розвитку патології в залежності від статі. Мета роботи полягала у з’ясуванні статевих особливостей динаміки фізіолого-біохімічних показників крові у дітей грудного віку, хворих на гострий лімфобластний лейкоз в процесі лікування. Методи дослідження: біохімічні, клінічні та статистичні. У результаті дослідження у дітей, хворих на ГЛЛ, виявлено значне підвищення кількості лейкоцитів, ШОЕ, активності АЛТ, кислої та лужної фосфатаз, вмісту креатиніну та сечовини, помірне зростання АСТ та загального білірубіну при зниженні рівня загального білку і альбуміну. При міжгруповому порівнянні за статевим розподілом в групі хлопців виявлено підвищення лейкоцитів, загального білірубіну, креатиніну, активності КФ та глюкози, в групі дівчат ‒ підвищення ШОЕ та ЛФ при зниження загального білку, альбуміну та сечовини. Завдяки цим дослідженням з’ясовано, що більш виражені за ступенем та тривалістю зміни у цій віковій групі характерні для осіб чоловічої статі. Результати роботи можуть бути використані для розробки заходів по зменшенню частоти ускладнень внаслідок поліхіміотерапії та зниження смертності хворих.
EN : This work is presented on 82 pages of printed text, contains 9 tables and 3 figures. The list of references includes 64 sources. The object of research was the blood of infants with acute lymphoblastic leukemia. The relevance of this work is caused by the high incidence and mortality of children with acute lymphoblastic leukemia, which indicates the need for the detection of physico-biochemical results of progress and the development of pathology, depending on sex. Work's purpose: to study the gender-specific features of the dynamics of physiological and biochemical blood indices of infants with acute lymphoblastic leukemia after the treatment. Research methods: biochemical, clinical and statistical. As a result, was discovered that infants with acute lymphoblastic leukemia have a significant increase in the white blood cell count, ESR, ALT activity, acid and alkaline phosphatase, creatinine and urea, a moderate increase in AST and total bilirubin against the background of a decrease in the level of total protein and albumin. Intergroup comparison by gender distribution in the group of boys revealed an increase in the white blood cell count, total bilirubin, creatinine, acid phosphatase and glucose activity, in the group of girls – increase in ESR, AST, ALP, decrease in total protein and urea. By virtue of this study were found that statistically significant changes in biochemical indices in this age group are most typical for the male gender. The results of the work can be used to develop measures to reduce the frequency of complications due to polychemotherapy, reduce mortality and improve the quality of life of sick children.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography