Academic literature on the topic 'Геометрична інформація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Геометрична інформація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Геометрична інформація"

1

ЧУПРИНКА, В. І., Н. В. ЧУПРИНКА, О. Л. ВАСИЛЕНКО та Б. В. НАУМЕНКО. "ПІДГОТОВКА ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗОВНІШНІ КОНТУРИ ПЛОСКИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО АВТОМАТИЗОВАНОГО ПРОЕКТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ СХЕМ РОЗКРОЮ". Technologies and Engineering, № 4 (21 травня 2023): 48–59. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2022.4.4.

Full text
Abstract:
Мета: Розробити математичне та програмне забезпечення для підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів для ефективного автоматизованого проектування раціональних схем розкрою матеріалів на ці плоскі геометричні об’єкти. 
 Методика. У ході розробки алгоритмів підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів з допустимою точністю апроксимації використані методи аналітичної геометрії та прикладної математики.
 Результати. Для ефективного використання програмного забезпечення щодо автоматизованого проектування раціональних схем розкрою матеріалів на плоскі геометричні об’єкти запропоновані алгоритми підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів з допустимою точністю, які забезпечують скорочення часу автоматизованого проектування раціональних схем розкрою в декілька разів. Особливо це важливо при інтерактивному проектуванні та коригуванні розкрійних схем. Проаналізувавши значення коефіцієнта точного відображення, рекомендовано допустиму точність апроксимації про зовнішні контури деталей взуття вибрати в діапазоні 0.5 мм≤ε ≤0.25.
 Наукова новизна. Запропоновані алгоритми підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів для ефективного автоматизованого проектування раціональних схем розкрою матеріалів на ці плоскі геометричні об’єкти, які визначають допустиму точність кусково-лінійної апроксимації цих контурів, та забезпечують їх апроксимацію із цією допустимою точністю.
 Практична значимість. Запропоновані алгоритми підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів для ефективного автоматизованого проектування раціональних схем розкрою матеріалів на ці плоскі геометричні об’єкти реалізовані в програмний продукт для ущільнення інформації про зовнішні контури при кусково-лінійній апроксимації цих контурів. У результаті ущільнення отримана інформація про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів забезпечить скорочення часу автоматизованого проектування раціональних схем розкрою в декілька разів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Azarenko, Olena, Yulia Honcharenko, Mykhailo Divizinyuk, Volodymyr Mirnenko та Valeriy Strilets. "Вплив технічних та географічних параметрів на дальність знімання мовної інформації при вирішенні прикладних завдань". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, № 6 (2021): 15–30. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.6.2.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена розгляду основних технічних параметрів акустичних засобів та географічних факторів місцевості на дальність знімання мовної інформації при вирішенні прикладних завдань захисту об'єктів критичної інфраструктури від терористичних актів. Спочатку дано характеристика основних технічних параметрів акустичних засобів знімання мовної інформації. Показано, що Основними технічними параметрами акустичних засобів знімання мовної інформації є чутливість мікрофона, його спрямованість, робоча смуга частот і коефіцієнт розпізнавання. Потім розглянути поняття енергетичної дальності виявлення акустичних сигналів. Показано, що під енергетичною дальністю дії акустичного засобу розуміється найбільше розрахункове значення дистанції, що забезпечує рівність енергетичного потенціалу акустичного засобу та закономірності спаду інтенсивності розповсюджується акустичної хвилі. Після чого проаналізовано геометрична дальність виявлення акустичних сигналів, з урахуванням рельєфу місцевості навколо об'єкту критичної інфраструктури. Показано, що геометрична дальність виявлення акустичних сигналів буде визначатися геометричній дальністю видимого горизонту з урахуванням позитивного і негативного рельєфу місцевості, наявністю житлових масивів, лісів та водойм, а також станом підстилаючої поверхні навколо об'єкту критичної інфраструктури в напрямку, який визначається розворотом акустичного пристрою. Потім розглянуто очікувана дальність знімання мовної інформації, як результат співвідношення енергетичної і геометричній діяльностей виявлення акустичних сигналів. Показано, що очікувана дальність знімання мовної інформації визначається як добуток енергетичної дальності виявлення акустичних сигналів на значення коефіцієнта впливу середовища в приземних шарах атмосфери. Якщо отриманий результат перевищує значення геометричної дальності виявлення акустичного сигналу, то за значення очікуваної дальності приймається геометрична дальність виявлення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Подчашинський, Юрій Олександрович, Юрій Олександрович Шавурський, Ларіна Олексіївна Чепюк та Тетяна Станіславівна Воронова. "Зменшення об’єму цифрових даних вимірювальної відеоінформації в комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних системах". Технічна інженерія, № 2(90) (19 грудня 2022): 117–23. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-2(90)-117-123.

Full text
Abstract:
У статті розглядається стиснення цифрових даних вимірювальної відеоінформації. Таке стиснення є складовою частиною процесу перетворення даних у комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних системах, що призначені для вимірювання лінійних і кутових переміщень об’єктів. Стиснення часових послідовностей відеозображень, що містять вимірювальну інформацію про геометричні параметри та параметри руху об’єктів, необхідне для підвищення точності та швидкодії засобів вимірювання механічних величин. Таке стиснення дозволяє суттєво зменшити об’єм цифрових даних відеозображень. У результаті зображення передаються по комп’ютерним мережам з прийнятними показниками швидкодії та зберігаються в пам’яті. Стиснення відеозображень приводить до виникнення похибок вимірювальної інформації та відповідно, знижується точність визначення геометричних параметрів та параметрів руху об’єктів. Запропоновано математичну модель похибок вимірювальної інформації на стиснутих відеозображеннях. Ця математична модель дозволяє визначити вплив стиснення на точність вимірювань геометричних параметрів та параметрів руху об’єктів залежно від параметрів алгоритму стиснення. На основі математичної моделі похибок вимірювальної інформації визначено параметри методу JPEG, які доцільно використовувати при стисненні відеозображень у часовій послідовності, що відображає геометричні параметри та параметри руху об’єктів. Це дозволяє підвищити точність вимірювань за рахунок фільтрації шумів, що виникли в процесі формування відеозображень. Наведено експериментальну оцінку похибок вимірювань, пов’язаних зі стисненням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сгадов, С. О. "БАЗА ДАНИХ ТОПОМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПАКЕТІВ IC ІЗ ПРАВИЛАМИ ВИВОДУ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 2 (9 липня 2024): 106–10. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.2.10.

Full text
Abstract:
Дизайн друкованих плат (PCB) відіграє важливу роль у виробництві радіоелектронних пристроїв. Хоча існує декілька систем САПР для автоматизації процесу, вони часто не враховують топологію схеми. Для вирішення цієї проблеми необхідна якісна автоматична система трасування друкованих плат. Це включає кілька кроків, зокрема розміщення компонентів на дошці, створення топометричних ліній, визначення перетину ребер графа з топометричними лініями та відстеження з’єднань через точки перетину. Створення топометричних ліній передбачає додавання додаткових ребер до графіка, які з’єднують виходи сусідніх компонентів. Це призводить до того, що модель складається з топологічної частини (график зв’язків та топометричні лінії) і геометричної частини. Щоб полегшити інтеграцію цих частин, вводиться топометрична модель компонента. Реалізація бази даних для зберігання цих моделей має вирішальне значення для систем САПР. База даних повинна містити інформацію про тип упаковки, геометричні розміри, креслення провідників, топологію, правила виводу та сценарії налаштування топологічних ліній. Зберігання правил виводу у кон’юнктивно-діз’юнктивній формі забезпечує ефективну обробку та менший обсяг даних. Топометрична база даних має містити записи для кожного типу упаковки IC, включаючи тип упаковки, зображення відбитка, цикл графіка, геометричні прив’язки, правила виводу та сценарій ініціалізації для додаткових полюсів. Щоб використовувати базу даних топометричних моделей упаковки IC, користувач вибирає тип упаковки для кожного елемента схеми. Відповідний запис завантажується з бази даних, включаючи геометричну та топометричну модель, яка потім копіюється в локальну базу проекту. Можна ініціалізувати додаткові кейси та редагувати правила формування провідників під пакет. Застосування цих правил визначає можливість виконання з'єднань під пакетом. Автор припускає, що цей підхід, що використовує експертну систему, може бути використаний для автоматичної маршрутизації друкованих плат з використанням топологічного підходу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Подчашинський, Юрій Олександрович, Оксана Олександрівна Лугових та Ларіна Олексіївна Чепюк. "Аналіз методів обробки відеозображень з вимірювальною інформацією, отриманих від тепловізора / спектральної камери". Технічна інженерія, № 1(91) (3 липня 2023): 214–21. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-1(91)-214-221.

Full text
Abstract:
Інформаційні технології здатні забезпечити людину необхідною інформацією про стан об’єктів, що контролюються, в складних умовах її роботи. Це можуть бути виробничі об’єкти, що мають властивості, видимі тільки в певному спектральному діапазоні випромінювань. Комп’ютеризовані інформаційно-вимірювальні системи, що побудовані на основі формування та програмно-алгоритмічної обробки тепловізійних та спектральних зображень, можуть забезпечити отримання інформації про геометричні параметри та поточне положення виробничих об’єктів, виявлення дефектів виробів, а також формування керуючих впливів на технологічне обладнання. Спостереження та контроль за різноманітними об’єктами враховує визначення геометричних параметрів цих об’єктів, їх переміщень та інших параметрів руху. Для цього потрібно враховувати особливості фізичних принципів роботи тепловізора та/або спектральної камери, що є в цьому випадку пристроями формування зображень. Основними методами попередньої обробки зображень є покращення зображень (фільтрація шумів та відновлення динамічних викривлень), бінаризація та морфологічні операції на виділених контурах та об’єктах. Визначено, що для тепловізійних зображень найбільше підходить сегментація за методом Оtsu, сегментація за методом k-середніх та сегментація за текстурою. Для тепловізійних зображень морфологічна обробка застосовується для замикання контурів, потовщення ліній, заповнення областей та побудови остова. Такі морфологічні операції дозволяють підвищити якість розпізнавання об’єктів та точність визначення їх геометричних параметрів за рахунок програмно-алгоритмічної компенсації викривлень, обумовлених неідеальністю умов формуванням зображень за допомогою тепловізора та/або спектральної камери. Також ці методи забезпечують виділення пов’язаних компонентів та визначення форми об’єктів на зображенні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Винарчук, Ярослав, та Катерина Качан. "Переоцінка цінності спілкування студентами-психологами під впливом соціальних мереж". Актуальні проблеми психології в закладах освіти 3 (27 червня 2022): 91–98. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v3i.7480.

Full text
Abstract:
В наш час особливо гостро постає питання про використання Інтернет-ресурсів (зокрема, соціальних мереж), юнаками, як у освітніх цілях, так і з метою побудови свого дозвілля. Через соціальні мережі здійснюється пошук додаткової наукової інформації, відбувається обмін інформацією між однолітками для розширення власного світогляду. Час перебування у соціальних мережах збільшується майже у геометричній прогресії, що дає підстави для хвилювання: віртуальне спілкування у Інтернеті поступово змінює цінність спілкування безпосереднього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ісмаїлзаде, Ламан. "Медіа, маніпуляція та інформаційна війна". Grani 26, № 5 (2023): 55–65. http://dx.doi.org/10.15421/1723102.

Full text
Abstract:
Глобалізація та комунікаційна революція принесли значні зміни в спосіб існування традиційних та електронних ЗМІ. Інформаційні потоки надзвичайно зросли в обсязі та почали зростати в геометричній прогресії з появою Інтернету. Тепер він може вийти з-під контролю певних органів влади, легко перетнути межі держави та бути миттєво скопійованим у соціальних мережах. Зростання обсягів інформації значно легше, ніж раніше, не тільки формувати громадську думку, а й маніпулювати нею, вести широкомасштабні інформаційні війни. Останніми роками проблеми маніпулювання ЗМІ пов’язують із фейковими новинами. Звичайно, фейкові новини (неправдива інформація) самі по собі не є чимось новим: фейкові новини поширюються традиційними ЗМІ з самого початку їх створення. Інша справа, що Інтернет зробив можливим масове розповсюдження контрафактної продукції, як ботами (роботами), так і реальними індивідуальними користувачами. У цьому дослідженні досліджується інформаційна війна, якій піддається наша свідомість у контексті ЗМІ та пропаганди, а також значення ЗМІ у цій війні. Інформаційна війна — це вид війни, який передбачає використання інформації та пропаганди поряд із традиційною війною. Цей тип війни ефективно використовується в міжнародних відносинах, політичній боротьбі та зонах конфліктів. Інформаційну війну можна розглядати як арену, де суперники намагаються маніпулювати громадською думкою. Відомий німецький військовий і політичний діяч Клаузевіц у своїй праці «Про війну» 1832 року підкреслював, що «війна є продовженням політики іншими засобами».
 У 21 столітті інформаційну війну можна назвати важливим інструментом сучасної світової політики для здобуття політичної та економічної влади. Багато країн розробили стратегії інформаційної війни та використовували ці стратегії для досягнення цілей національної безпеки та зовнішньої політики. Держави можуть намагатися вплинути на сприйняття конкуруючих країн або груп, використовуючи такі тактики, як пропаганда, кібератаки, підроблені акаунти в соціальних мережах тощо. Інформаційна війна ведеться шляхом встановлення системи контролю над потоком інформації та використання цієї системи управління інформацією для досягнення власних цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Подчашинський, Юрій Олександрович, Валерій Анатолійович Кирилович та Оксана Олександрівна Лугових. "Застосування автоматизованих та інформаційних систем з цифровими зображеннями при відкритій розробці родовищ природного каменю". Технічна інженерія, № 2(90) (19 грудня 2022): 161–69. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-2(90)-161-169.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються можливості застосування автоматизованих та інформаційних систем з цифровими зображеннями для розв’язання практичних задач, що пов’язані з видобуванням та обробкою природного каменю. Комп’ютеризована обробка та аналіз зображень поверхонь природного каменю та промислових виробів з нього дозволяє вимірювати характеристики кольорової текстури цих поверхонь, а також геометричні розміри та кути виробів по зовнішньому контуру. Отримані результати будуть корисними для визначення механічних характеристик природного каменю на ділянках родовищ, що розробляються чи плануються до розробки, для дослідження фізико-механічних характеристик гірських порід, що обумовлені їх кристалічною будовою, для контролю якості лицьової поверхні і геометричних розмірів промислових виробів з природного каменю. Наведено приклад експериментальних досліджень та оцінки складу й будови зразків габроїдної породи. Наведено й систематизовано основні напрями використання автоматизованих та інформаційних систем з цифровими зображеннями для отримання вимірювальної інформації про характеристики зразків та виробів з природного каменю в гірничо-геологічній галузі. Це дозволяє підвищити ефективність гірничих робіт з відкритої розробки родовищ природного каменю, точність визначення характеристик зразків та виробів, підвищити якість та конкурентоспроможність промислової продукції підприємств з видобування й обробки блочного природного каменю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Головачук, I., В. Величко, O. Бурбан та С. Бобокало. "Обґрунтування фізичних параметрів та програмна реалізація 3d голографічних проекцій." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 39 (17 травня 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-02.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано передумови для візуалізації інформації. Наведено спроби обґрунтувати геометричні параметри елементів пристрою для демонстрування 3D голографічних проекцій. Представлено алгоритм та комп’ютерну програму для формування зображень проекцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

МАКАРУК, Лариса. "АРХІТЕКТОНІКА ТЕКСТІВ МАЛОЇ ФОРМИ ТА ЗАСОБИ ЇХ ПРОДУКУВАННЯ". Актуальні питання іноземної філології, № 19 (30 січня 2024): 31–37. http://dx.doi.org/10.32782/2410-0927-2023-19-6.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню нетипових інфографічних текстів малої форми на тематику COVID-19. Докладно обґрунтовано їх специфіку та диференційні ознаки. Виявлено, що значний сегмент сучасного англомовного масмедійного комунікативного простору займають тексти малої форми, зміст яких розкривається за допомогою окремих блоків у формі геометричних фігур. На відміну від традиційних текстів, аналізований тип потребує від читача обрання власної стратегії прочитання. Кожна з фігур уміщує певну ідею, яку логічно розкривають як за допомогою вербальних, так і невербальних засобів, останні з яких часто відіграють провідну роль. Тексти з незвичною архітектонікою не належать до того спектра, який легко читається й швидко сприймається. Ураховуючи це, кількість варіацій прочитання залежить від реципієнта. Установлено, що саме такі типи текстів є інформаційно незбалансованими та графічно перенасиченими за рахунок переважно вербального складника. Невербальний складник, хоч і покликаний симпліфікувати представлення інформації часто бере на себе роль провідного комунікативного компонента, однак не завжди є простим, легким та доступним для розуміння, а відтак й для сприйняття. Кожен з аналізованих текстів містить вербальний складник, який, з одного боку, уточнює та специфікує зміст, а з іншого – відволікає увагу і не дає можливості зосередитися на основній інформації. Аналізованим текстам притаманна блоковість та нелінійність представлення інформації. У двох випадках блоки містять обширну інформацію за рахунок вербального складника. Тло текстів переважно пастельне, що свідчить про важливість інформації та контент серйозного характеру. Візуальна складова у таких текстах покликана акцентувати увагу на найвагоміших аспектах. Варіювання шрифтом та кольором має на меті виокремити ті фрагменти, на які слід першочергово звернути увагу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Геометрична інформація"

1

Дашкевич, Андрій Олександрович. "Створення бібліотеки MAPLE-функцій для моделювання засобами теорії R-функцій". Thesis, НТУ "ХПІ", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/3353.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Макаренко, О. І. "Розробка математичного та програмного забезпечення для автоматичної підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об‘єктів". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11418.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Геометрична інформація"

1

Базько, А. М., А. С. Базько та Володимир Миколайович Соловйов. Кореляційні властивості складних систем в катастрофічних і шокових умовах. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1046.

Full text
Abstract:
Один із методів виявлення економічної інформації, присутньої в матриці кореляційних коефіцієнтів, полягає в використанні процедури фільтрації. Вона основана на оцінці субдомінантної ультраметрики, пов’язаної з метричною відстанню, яку можна отримати виходячи з матриці кореляційних коефіцієнтів. Маючи дану відстань, будують граф мінімального зв’язного дерева (МЗД) та ієрархічне дерево. Іншими словами, геометричні (через МЗД) та таксономічні (через ієрархічне дерево) аспекти кореляції, які присутні між парами акцій в портфелі акцій, можна класифікувати, використовуючи інформацію з матриці кореляційних коефіцієнтів. Надзвичайно важливо відслідкувати зміни кореляційної структури фінансово-економічних систем в умовах критичних змін, які відбуваються в період шокових, або кризових явищ. Нашою метою є дослідження структури мінімального зв’язного та ієрархічного дерев до та після вересневих подій 2001 року в Америці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!