To see the other types of publications on this topic, follow the link: Геометрична інформація.

Journal articles on the topic 'Геометрична інформація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Геометрична інформація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

ЧУПРИНКА, В. І., Н. В. ЧУПРИНКА, О. Л. ВАСИЛЕНКО та Б. В. НАУМЕНКО. "ПІДГОТОВКА ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗОВНІШНІ КОНТУРИ ПЛОСКИХ ГЕОМЕТРИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО АВТОМАТИЗОВАНОГО ПРОЕКТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ СХЕМ РОЗКРОЮ". Technologies and Engineering, № 4 (21 травня 2023): 48–59. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2022.4.4.

Full text
Abstract:
Мета: Розробити математичне та програмне забезпечення для підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів для ефективного автоматизованого проектування раціональних схем розкрою матеріалів на ці плоскі геометричні об’єкти. 
 Методика. У ході розробки алгоритмів підготовки інформації про зовнішні контури плоских геометричних об’єктів з допустимою точністю апроксимації використані методи аналітичної геометрії та прикладної математики.
 Результати. Для ефективного використання програмного забезпечення щодо автоматизованого проектування раціональних схем розкрою
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Azarenko, Olena, Yulia Honcharenko, Mykhailo Divizinyuk, Volodymyr Mirnenko та Valeriy Strilets. "Вплив технічних та географічних параметрів на дальність знімання мовної інформації при вирішенні прикладних завдань". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, № 6 (2021): 15–30. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.6.2.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена розгляду основних технічних параметрів акустичних засобів та географічних факторів місцевості на дальність знімання мовної інформації при вирішенні прикладних завдань захисту об'єктів критичної інфраструктури від терористичних актів. Спочатку дано характеристика основних технічних параметрів акустичних засобів знімання мовної інформації. Показано, що Основними технічними параметрами акустичних засобів знімання мовної інформації є чутливість мікрофона, його спрямованість, робоча смуга частот і коефіцієнт розпізнавання. Потім розглянути поняття енергетичної дальності виявлен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Подчашинський, Юрій Олександрович, Юрій Олександрович Шавурський, Ларіна Олексіївна Чепюк та Тетяна Станіславівна Воронова. "Зменшення об’єму цифрових даних вимірювальної відеоінформації в комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних системах". Технічна інженерія, № 2(90) (19 грудня 2022): 117–23. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-2(90)-117-123.

Full text
Abstract:
У статті розглядається стиснення цифрових даних вимірювальної відеоінформації. Таке стиснення є складовою частиною процесу перетворення даних у комп’ютеризованих інформаційно-вимірювальних системах, що призначені для вимірювання лінійних і кутових переміщень об’єктів. Стиснення часових послідовностей відеозображень, що містять вимірювальну інформацію про геометричні параметри та параметри руху об’єктів, необхідне для підвищення точності та швидкодії засобів вимірювання механічних величин. Таке стиснення дозволяє суттєво зменшити об’єм цифрових даних відеозображень. У результаті зображення пере
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сгадов, С. О. "БАЗА ДАНИХ ТОПОМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ПАКЕТІВ IC ІЗ ПРАВИЛАМИ ВИВОДУ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 2 (9 липня 2024): 106–10. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.2.10.

Full text
Abstract:
Дизайн друкованих плат (PCB) відіграє важливу роль у виробництві радіоелектронних пристроїв. Хоча існує декілька систем САПР для автоматизації процесу, вони часто не враховують топологію схеми. Для вирішення цієї проблеми необхідна якісна автоматична система трасування друкованих плат. Це включає кілька кроків, зокрема розміщення компонентів на дошці, створення топометричних ліній, визначення перетину ребер графа з топометричними лініями та відстеження з’єднань через точки перетину. Створення топометричних ліній передбачає додавання додаткових ребер до графіка, які з’єднують виходи сусідніх ко
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Подчашинський, Юрій Олександрович, Оксана Олександрівна Лугових та Ларіна Олексіївна Чепюк. "Аналіз методів обробки відеозображень з вимірювальною інформацією, отриманих від тепловізора / спектральної камери". Технічна інженерія, № 1(91) (3 липня 2023): 214–21. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-1(91)-214-221.

Full text
Abstract:
Інформаційні технології здатні забезпечити людину необхідною інформацією про стан об’єктів, що контролюються, в складних умовах її роботи. Це можуть бути виробничі об’єкти, що мають властивості, видимі тільки в певному спектральному діапазоні випромінювань. Комп’ютеризовані інформаційно-вимірювальні системи, що побудовані на основі формування та програмно-алгоритмічної обробки тепловізійних та спектральних зображень, можуть забезпечити отримання інформації про геометричні параметри та поточне положення виробничих об’єктів, виявлення дефектів виробів, а також формування керуючих впливів на техн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Винарчук, Ярослав, та Катерина Качан. "Переоцінка цінності спілкування студентами-психологами під впливом соціальних мереж". Актуальні проблеми психології в закладах освіти 3 (27 червня 2022): 91–98. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v3i.7480.

Full text
Abstract:
В наш час особливо гостро постає питання про використання Інтернет-ресурсів (зокрема, соціальних мереж), юнаками, як у освітніх цілях, так і з метою побудови свого дозвілля. Через соціальні мережі здійснюється пошук додаткової наукової інформації, відбувається обмін інформацією між однолітками для розширення власного світогляду. Час перебування у соціальних мережах збільшується майже у геометричній прогресії, що дає підстави для хвилювання: віртуальне спілкування у Інтернеті поступово змінює цінність спілкування безпосереднього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ісмаїлзаде, Ламан. "Медіа, маніпуляція та інформаційна війна". Grani 26, № 5 (2023): 55–65. http://dx.doi.org/10.15421/1723102.

Full text
Abstract:
Глобалізація та комунікаційна революція принесли значні зміни в спосіб існування традиційних та електронних ЗМІ. Інформаційні потоки надзвичайно зросли в обсязі та почали зростати в геометричній прогресії з появою Інтернету. Тепер він може вийти з-під контролю певних органів влади, легко перетнути межі держави та бути миттєво скопійованим у соціальних мережах. Зростання обсягів інформації значно легше, ніж раніше, не тільки формувати громадську думку, а й маніпулювати нею, вести широкомасштабні інформаційні війни. Останніми роками проблеми маніпулювання ЗМІ пов’язують із фейковими новинами. Зв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Подчашинський, Юрій Олександрович, Валерій Анатолійович Кирилович та Оксана Олександрівна Лугових. "Застосування автоматизованих та інформаційних систем з цифровими зображеннями при відкритій розробці родовищ природного каменю". Технічна інженерія, № 2(90) (19 грудня 2022): 161–69. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2022-2(90)-161-169.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються можливості застосування автоматизованих та інформаційних систем з цифровими зображеннями для розв’язання практичних задач, що пов’язані з видобуванням та обробкою природного каменю. Комп’ютеризована обробка та аналіз зображень поверхонь природного каменю та промислових виробів з нього дозволяє вимірювати характеристики кольорової текстури цих поверхонь, а також геометричні розміри та кути виробів по зовнішньому контуру. Отримані результати будуть корисними для визначення механічних характеристик природного каменю на ділянках родовищ, що розробляються чи плануються до роз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Головачук, I., В. Величко, O. Бурбан та С. Бобокало. "Обґрунтування фізичних параметрів та програмна реалізація 3d голографічних проекцій." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 39 (17 травня 2020): 11–16. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-02.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано передумови для візуалізації інформації. Наведено спроби обґрунтувати геометричні параметри елементів пристрою для демонстрування 3D голографічних проекцій. Представлено алгоритм та комп’ютерну програму для формування зображень проекцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

МАКАРУК, Лариса. "АРХІТЕКТОНІКА ТЕКСТІВ МАЛОЇ ФОРМИ ТА ЗАСОБИ ЇХ ПРОДУКУВАННЯ". Актуальні питання іноземної філології, № 19 (30 січня 2024): 31–37. http://dx.doi.org/10.32782/2410-0927-2023-19-6.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню нетипових інфографічних текстів малої форми на тематику COVID-19. Докладно обґрунтовано їх специфіку та диференційні ознаки. Виявлено, що значний сегмент сучасного англомовного масмедійного комунікативного простору займають тексти малої форми, зміст яких розкривається за допомогою окремих блоків у формі геометричних фігур. На відміну від традиційних текстів, аналізований тип потребує від читача обрання власної стратегії прочитання. Кожна з фігур уміщує певну ідею, яку логічно розкривають як за допомогою вербальних, так і невербальних засобів, останні з яких часто
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Горовий, Сергій Олександрович, та Галина Степанівна Головченко. "ДИНАМІЧНІ ВИПРОБУВАННЯ РОТОРІВ НАСОСІВ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ТА ДИСКОВОЇ КОНФІГУРАЦІЇ В ШПАРИННИХ УЩІЛЬНЕННЯХ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 3 (49) (30 березня 2023): 27–32. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2022.3.4.

Full text
Abstract:
Відцентрові насоси знайшли застосування в найрізноманітніших галузях промисловості й сільського господарства всіх країн світу. В зв'язку із широким використанням відцентрових насосів продовжують залишатися актуальними питання відпрацьовування їх конструктивних схем, які забезпечують високі показники довговічності та вібраційної надійності. Гідродинамічні сили в шпаринних ущільненнях насосів створюють істотний вплив на вібраційну активність ротора в цілому. Значні гідродинамічні сили в зазорах безконтактних ущільнень відцентрових насосів можуть привести до втрати динамічної стійкості ротора та
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Романенко, Людмила, та Вікторія Чорнобай. "ДИДАКТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАНШЕТУ GEOBOARD НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ В 1 КЛАСІ". Молодий вчений, № 8 (96) (31 серпня 2021): 74–78. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-8-96-16.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються дидактичні особливості застосування планшету Geoboard на уроках математики у початковій школі, на прикладі першого класу. Проаналізовано основні методичні прийоми роботи із сучасним планшетом на уроці математики в першому класі. Описані наукові підходи до ігрових технологій, та охарактеризовані дидактичні особливості застосування планшету Geoboard на уроках математики в першому класі з метою кращого сприйняття інформації та засвоєння її. Застосування планшету Geoboard на уроках математики впливає на розвиток дрібної моторики рук, здійснюється всебічний розвиток учнів, ро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

ЗАВАЛЬНЮК, Є. К., О. Н. РОМАНЮК та Т. І. КОРОБЕЙНІКОВА. "ВИСОКОПРОДУКТИВНЕ НЕЙРОМЕРЕЖЕВЕ ЗАФАРБОВУВАННЯ ТРИВИМІРНИХ ФІГУР НА ОСНОВІ МОДЕЛІ PIX2PIX". Applied Questions of Mathematical Modeling 6, № 1 (2023): 54–65. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-1-6.

Full text
Abstract:
У статті розроблено двоетапну систему з генеративних нейромереж для зафарбовування тривимірних фігур. Проаналізовано переваги й недоліки стандартних підходів до рендерингу тривимірних зображень. Описано особливості нейронного рендерингу. Розглянуто нейромережеві напрями генерації зафарбованих зображень із геометричних даних фігур і двовимірних ескізів, отримання геометричних даних із зображень. Описано особливості будови й використання генеративних змагальних нейромереж для формування зображень. Обґрунтовано необхідність розробки нових методів нейронного рендерингу для підвищення продуктивност
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Казаков, О. Є. "Аналіз можливості отримання ознак розпізнавання радіолокаційних цілей при використанні багаточастотного сигналу в багатопозиційних РЛС". Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, № 4(66), (22 жовтня 2020): 58–63. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.66.08.

Full text
Abstract:
Викладено можливості отримання ознак розпізнавання радіолокаційних цілей по сигнальній інформації багатопозиційних РЛС. В якості ознак розпізнавання основна увага приділялася таким ознакам, як геометричні характеристики і швидкості відносного обертання цілі. Розглянуто можливості отримання ознак розпізнавання при використанні багаточастотних сигналів при проведенні спільної кореляційної обробки цих сигналів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Сліпчук, А. М. "Геометричне моделювання процесу Power Skiving для нарізання зовнішнього зубчастого вінця". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas, № 2(55) (28 грудня 2023): 31–39. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9965-2023-2(55)-31-39.

Full text
Abstract:
Операції зубонарізання є одними з найбільш працемістких. На сьогоднішні прогресивним методом, який все частіше використовується у провідних компаніях світу, що спеціалізуються на виробництві зубчастих коліс, є Power Skiving. Розвиток техніки та нові удосконаленнями процесу нарізання розширюють сферу застосування цього методу. Створено модель заготовки та різального інструменту для процесу Power Skiving та побудовано 3D модель недеформованої стружки для практичного випадку нарізання зовнішнього зубчастого вінця колеса. Описане у цих дослідженнях моделювання може бути застосоване як для внутрішн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Романенко, Наталья, та Владимир Кривонос. "ГАРМОНИЗАЦИЯ ХУДОЖЕСТВЕННО-ОБРАЗНОЙ КОМПОЗИЦИИ В ЦВЕТЕ". SWorldJournal, № 06-05 (30 грудня 2018): 149–54. http://dx.doi.org/10.30888/2410-6615.2020-06-05-041.

Full text
Abstract:
В роботі розглядалася методика гармонізації композицій дизайн-об’єктів в кольорі шляхом застосування правил вписування правильних геометричних фігур в колірне коло Іоханнеса Іттена. Використовуючи методи аналізу інформації з Інтернету та літературних дже
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Романенко, Наталья, та Владимир Кривонос. "ГАРМОНИЗАЦИЯ ХУДОЖЕСТВЕННО-ОБРАЗНОЙ КОМПОЗИЦИИ В ЦВЕТЕ". SWorldJournal, № 06-05 (30 грудня 2018): 149–54. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2020-06-05-041.

Full text
Abstract:
В роботі розглядалася методика гармонізації композицій дизайн-об’єктів в кольорі шляхом застосування правил вписування правильних геометричних фігур в колірне коло Іоханнеса Іттена. Використовуючи методи аналізу інформації з Інтернету та літературних дже
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Коваленко, Людмила Олександрівна. "ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОНАННЯ ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНИХ РОБІТ ПІД ЧАС КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ ДІЛЯНКИ АВТОМОБІЛЬНОЇ ДОРОГИ". Airport Planning, Construction and Maintenance Journal, № 4 (3 січня 2025): 66–72. https://doi.org/10.32782/apcmj.2024.4.6.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті детально розглянуто виконання топографо-геодезичних робіт і вишукувань, які є важливим складником усіх будівельних процесів. Геодезичні роботи надають інформацію щодо правильного розташування будівель, доріг, комунікаційних систем та інших інженерних об’єктів у просторі з високою точністю й з урахуванням усіх геометричних параметрів. Розглянуто проведення зйомки ділянки автомобільної дороги й закріплення опорно-геодезичної мережі з використанням сучасного високоточного електронного тахеометра. Прилад обладнаний модулем віддаленого зв’язку, який отримує повідомлення про досту
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Подчашинський, Юрій Олександрович, Ларіна Олексіївна Чепюк, Віталій Володимирович Чепюк, Юрій Миколайович Єфремов та Оксана Олександрівна Лугових. "Аналітичний огляд програмно-алгоритмічних методів обробки вимірювальної інформації про геометричні параметри об’єктів на зображеннях". Технічна інженерія, № 2(92) (29 листопада 2023): 191–98. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-2(92)-191-198.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто програмно-алгоритмічні методи та обчислювальні аспекти виконання операцій перетворення координат точок на площині. Зокрема це процедури: знаходження нових прямокутних координат вектора при повороті його (або системи координат) на деякий кут у площині зображення; перетворення координат вектора з прямокутної системи координат у полярну та навпаки. При цьому координати вектора відповідають координатам деякої точки об’єкта на зображенні. Ця точка може бути елементом контуру об’єкта або його центром мас. Перетворення координат цих точок дозволяють описати поступальний рух центра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Медведєв, Геннадій, Дмитро Сорокін, Олександр Яровенко, Тетяна Карнаух та Наталія Гаращук. "До питання створення перспективної уніфікованої системи цифрової обробки видової розвідувальної інформації". Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту авіації, № 20 (27) (23 грудня 2024): 113–21. https://doi.org/10.54858/dndia.2024-20-13.

Full text
Abstract:
Аналіз закономірностей ведення сучасних бойових дій показує зростаючу важливість якісної та оперативної обробки даних повітряної розвідки. Різноманіття джерел, діапазонів та форматів видових даних, особливості способів їх радіометричної, геометричної та геоінформаційної обробки, а також необхідність автоматизації всіх розвідувальних функцій потребує використання спеціального програмно-апаратного інструментарію. В статті аналізуються світові тенденції розвитку систем даного класу. Обґрунтовано доцільний технічний обрис перспективної уніфікованої системи цифрової обробки видової розвідувальної і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Lizohub, Volodymyr, Nataliia Сhernenko, Tatyana Kozhemyako, Ahmet Palabiyik та Svitlana Bezkopulna. "Дослідження функціональних резервів розумової працездатності". Lesya Ukrainka Eastern European National University Scientific Bulletin. Series: Biological Sciences, № 8(381) (19 лютого 2019): 102–7. http://dx.doi.org/10.29038/2617-4723-2018-381-102-107.

Full text
Abstract:
У статті представлено нову методику дослідження та оцінки функціональних резервів розумової працездатності за умови переробки інформації різної модальності з поетапним підвищенням і зниженням швидкості пред’явлення подразників. Запропоновані спосіб та шкали оцінки рівня функціональних резервів розумової працездатності під час переробки інформації різної модальності дали змогу встановити більш високий її рівень під час переробки інформації із застосуванням геометричних фігур, ніж словесних сигналів. Фактором, що лімітує розумову працездатність, є індивідуальний рівень використання резервних мож
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Мороз, Б. І., та О. О. Шишацький. "Класифікація видів помилок в геопросторовій базі даних на прикладі державного земельного кадастру". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 58 (26 березня 2025): 92–103. https://doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2025-58-11.

Full text
Abstract:
У статті досліджено проблему класифікації помилок у геопросторових базах даних на прикладі інформації з Державного земельного кадастру України. Запропоновано розширену класифікацію помилок, яка охоплює атрибутивні, геометричні, топологічні та контекстуальні помилки. Зокрема, розглянуто помилки позиціонування, топологічні порушення, некоректні атрибутивні дані, дублювання та непослідовність даних. Стаття акцентує увагу на важливості автоматизованого виявлення помилок для забезпечення якості геопросторових даних. Зроблено висновок про необхідність подальших досліджень із використанням статистичн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Качурівський, В. О., та Г. М. Качуріська. "ВІЗУАЛІЗАЦІЯ ДОРОЖНЬОЇ КАРТИ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА ОСНОВІ ВЕБ-ТЕХНОЛОГІЙ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (13 березня 2024): 18–25. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.6.3.

Full text
Abstract:
Дорожня карта представляє інформацію у вигляді зрозумілої візуальної діаграми, яка допомагає зрозуміти як проєкт просувається до мети, на якому етапі зараз перебуває користувач. Основні етапи подають у вигляді геометричних фігур з відповідним текстовим наповненням. Послідовністю їх проходження задається різноманітними односторонніми стрілками або маркерами руху від одного етапу до іншого. Кожен етап може мати декілька станів у системі, котрі повинні мати свій, оригінальний стиль оформлення. Для візуалізації дорожньої карти проєкту можуть використовуватись різні види діаграм: Ганта, PERT, ієрар
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Shoman, O., and V. Danylenko. "ANALYSIS OF GEOMETRIC INFORMATION USED IN MODELING THE INTERACTION OF OPTICAL RADIATION WITH THE MEDIUM." Modern problems of modeling 19 (September 8, 2020): 194–201. http://dx.doi.org/10.33842/2313-125x/2020/19/194/201.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Fedorov, A., V. Chalyi та V. Finaev. "ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ МУЛЬТИЛАТЕРАЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ ПОВІТРЯНОГО ПРОСТОРУ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 49 (2018): 55–60. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.055.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є система мультилатерації (MLAT) та її взаємодія з існуючими засобами радіолокації під час ведення радіолокаційного контролю (РЛК) повітряного простору. Метою є аналіз можливостей використання системи MLAT для підвищення ефективності РЛК повітряного простору. Завдання: аналіз основних тенденцій розвитку засобів повітряного нападу, аналіз відомих організаційних та технічних шляхів підвищення ефективності ведення РЛК малопомітних та малорозмірних повітряних об’єктів (ПО), визначення напрямків поєднання можливостей системи MLAT та інформації від існуючих радіолокаційни
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Гетманенко, Людмила. "ФОРМУЛА-ТРІЙЦЯ ЯК РЕЗУЛЬТАТ ЕМОЦІЙНОГО ПОШУКУ НОВИХ ФОРМУЛ ГЕОМЕТРІЇ". Physical and Mathematical Education 38, № 4 (2023): 31–35. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2023-038-4-004.

Full text
Abstract:
У статті автор розглядає важливість вивчення елементів формульної геометрії в процесі математичної освіти та пропонує оригінальні методи розв’язування класичних та авторських задач, що побудовані на нових, не відомих до цього часу залежностях; знайомить з авторською формулою-трійцею. Формулювання проблеми. У сучасному шкільному курсі геометрії для середньої та старшої школи фактично відсутні відомості про елементи формульної геометрії. Хибним уявленням деяких математиків, які не мали досвіду викладання, була теза, що в класичній геометрії кількість формул має бути мінімальною, а елементарні тр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Дрогозюк, К. "Способи фіксації електронних доказів, отриманих із соціальних мереж, у цивільному процесі України". Юридичний вісник, № 4 (30 жовтня 2020): 74–84. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i4.1974.

Full text
Abstract:
Досліджуючи феномен соціальних мереж, соціологи звертають увагу на зростання кількості їхніх користувачів, яке відображається в геометричній прогресії. Соціальні мережі стають не тільки місцем для вільного спілкування, а ще й повноцінним засобом обміну інформацією серед користувачів, майданчиком для розвитку комерційної діяльності тощо.
 Незважаючи на позитивні зміни в процесуальному законодавстві щодо застосування електронних доказів у цивільному судочинстві, необхідно констатувати, що досі немає чіткого законодавчого врегулювання ряду важливих питань, зокрема порядку фіксації електронни
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Лакида, П. І., Д. І. Бідолах та В. С. Кузьович. "Просторова база даних урболандшафтів на прикладі зелених насаджень міста Бережани". Scientific Bulletin of UNFU 30, № 4 (2020): 51–56. http://dx.doi.org/10.36930/40300409.

Full text
Abstract:
Наведено загальні принципи створення просторової бази даних обліку урболандшафтів для формування геоінформаційної моделі даних зелених насаджень. Встановлено доцільність використання в цьому процесі матеріалів дистанційного зондування Землі, зокрема отриманих за результатами зйомки з безпілотного літального апарата, що інтерпретуються в геоінформаційній системі. Розроблено архітектуру тематичних шарів інформації для просторової бази даних зелених насаджень та схему структури геоінформаційної моделі урболандшафтів. Встановлено, що запропонована архітектура тематичних шарів просторової бази дани
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Граф, Марина Сергіївна, Катерина Ростиславівна Колос та Олександр Вікторович Кузьменко. "Математичний підхід у системі розпізнавання вільних паркомісць з використанням геометричних параметрів та двовимірних форм". Технічна інженерія, № 1(93) (17 липня 2024): 135–38. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2024-1(93)-135-138.

Full text
Abstract:
Стратегія розпізнавання вільних та зайнятих місць паркування полягає у вивченні об’єктів на зображенні, їх розпізнаванні та зіставленні їх з об’єктами, збереженими у базі даних. Існує багато алгоритмів, ефективних для розпізнавання, наприклад, такі: аналіз головних компонентів, дискретне косинусне перетворення, 3D-методи розпізнавання, метод вейвлетів Габора тощо. При виборі методу розпізнавання об’єктів необхідно враховувати такі фактори, як: точність, часові обмеження, швидкість процесу та доступність. Завданнями, що розглядаються в цій статті, є виявлення об’єктів на стоп-кадрах з відеопото
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Martyn, E. V., V. S. Yakovchuk та O. V. Pridatko. "РОЗРОБКА КОНЦЕПЦІЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГРАФІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ МОДЕЛЮВАННЯ ТРАЄКТОРІЙ ОБГОНУ ДЛЯ ПОЖЕЖНИХ АВТОМОБІЛІВ". Bulletin of Lviv State University of Life Safetyі 26 (29 грудня 2022): 29–39. http://dx.doi.org/10.32447/20784643.26.2022.04.

Full text
Abstract:
Метою статті є розробка інформаційної графічної технології у вигляді встановленого в бортовий комп’ютер пожежного автомобіля програмного забезпечення з можливістю інтегрувати автомобіль в мережу.Методи дослідження. У роботі використано один із способів оцінки геометричної траєкторії руху автомобілів спеціального призначення при дослідженні причин виникнення і реконструкції обставин дорожньо-транспортних пригод. Його суть полягає у тому, щоб на основі теорії нечітких множин та експериментальних досліджень запропонувати спосіб зменшення невизначеності побудови розрахункової траєкторії руху автом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

E, Topolskov, Beljaevskiy L. L, and Serdjuke A. "IMPROVEMENT OF NAVIGATION SYSTEMS OF VEHICLES BY MEANS OF INERTIAL SENSORS AND INFORMATION PROCESSING USING PROBABILITY-GEOMETRIC METHODS." National Transport University Bulletin 1, no. 46 (2020): 353–64. http://dx.doi.org/10.33744/2308-6645-2020-1-46-353-364.

Full text
Abstract:
Providing high accuracy of the coordinates and trajectories of objects by measurements conducted in navigation systems and complexes is an urgent task, which improves safety and efficiency of different modes of transport. However difficult environmental conditions, where vehicles are commonly used, stipulate influence of different factors on performance of onboard satellite navigation receivers, which are used as basic navigation devices for ground vehicle nowadays. Setting on cars used for common purposes additional navigation devices, which provide better performance, in most cases is econom
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Ванєєв, С. М., Д. В. Мірошниченко, В. О. Журба та Я. В. Знаменщиков. "Стенд для дослідження розширювальних турбомашин малої потужності та агрегатів на їх основі". Refrigeration Engineering and Technology 55, № 1 (2019): 15–21. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i1.1348.

Full text
Abstract:
В даний час для вирішення проблем енергозбереження проводяться роботи з дослідження та використання малопотужних розширювальних машин для утилізаційних турбогенераторів. Перспективним є створення турбоагрегатів на базі відносно тихохідних вихрових розширювальних машин, але робіт по їх експериментальним дослідженням відомо мало. У зв'язку з цим необхідно створення матеріально-технічної бази, що включає нові і модернізовані стенди, експериментальні модельні та натурні установки, об'єкти дослідження, виробниче та технологічне обладнання, обчислювальні і програмні комплекси. У статті представлені
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Василишин, Святослав, та Іван Опірський. "РОЗРОБКА БЕЗПЕКИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ НА ОСНОВІ БЛОКЧЕЙНУ". Ukrainian Information Security Research Journal 24, № 2 (2022): 58–70. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.24.16931.

Full text
Abstract:
В реаліях захисту інформації у кіберпросторі існує багато засобів та підходів до безпеки урядового, бізнес та приватних секторів, одним з яких цілком ймовірно можуть стати системи побудовані на основі блокчейну. З кожним роком кількість інформації яка проходить через всесвітню павутину та кількість користувачів зростає у геометричній прогресії, разом з цими факторами росте й кількість технологій, які забезпечують безпеку та конфіденційність даних користувачів в мережі. З теперішніми темпами технології здатні старіти швидше ніж встигають зайняти свою нішу на ринку, а відтак їхня підтримка перес
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Голодюк, Лариса Степанівна. "Геометричний матеріал як змістова основа спілкування учнів на уроці". Theory and methods of learning mathematics, physics, informatics 1, № 1 (2014): 52–54. http://dx.doi.org/10.55056/tmn.v1i1.420.

Full text
Abstract:
Реформування загальної середньої освіти передбачає реалізацію принципів гуманізації освіти, методологічну переорієнтацію процесу навчання на розвиток особистості учня. В зв’язку з новими завданнями школи стають все більш відчутними недоліки процесу організації навчання (репродуктивний характер діяльності учнів, стандарти у проведенні уроків, перебільшення ролі опитування в навчальному процесі), і як наслідок, пасивність учнів, слабкий вплив на розвиток особистості, зниження інтересу до навчання.Результати анкетування вчителів математики Кіровоградської області виявили, що 92% всіх опитах вважа
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Амурський, Євген, та Віктор Кравченко. "СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОЇ КОРЕКЦІЇ ТЕМПЕРАТУРИ ЗОН МЕТОДИЧНОЇ ПЕЧІ ПРИ КОЛИВАННЯХ ТИПУ (ГЕОМЕТРИЧНИХ РОЗМІРІВ) І ТЕМПУ ПРОКАТКИ НАГРІТИХ ЗАГОТІВОК". Наука та виробництво, № 23 (1 січня 2021): 298–305. https://doi.org/10.31498/2522-9990232020241176.

Full text
Abstract:
Розглядаються особливості роботи методичної печі великосортного прокатного стану в умовах значної кількості типів заготівок, сортаменту профілей і темпу прокатки. Поперечне січення заготівок в цих печах змінюються в значних межах – від самих легких (130х130мм), до важких (282 х320мм). Заготівки можуть також належати до одної із чотирьох груп марок сталі. Таке різномаїття типів заготівок потребує відповідної зміни розподілення температури по зонам печі в процесі їх нагріву. Перед початком кампанії прокатки певного профілю заготівки потрібного січення поштучно завантажуються в піч, утворюючи без
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Борак, К. В. "НАУКОВІ ОСНОВИ ДОСЯГНЕННЯ ЕФЕКТУ САМОЗАГОСТРЮВАННЯ РІЗАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ҐРУНТООБРОБНИХ МАШИН". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 44 (7 червня 2020): 18–40. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi44.296.

Full text
Abstract:
На основі аналізу джерел інформації встановлено, що для розроблення самозагострювальних різальних елементів робочих органів ґрунтообробних машин не потрібно буквально копіювати біологічні прототипи, оскільки в живій природі відсутні прототипи, які працюють в ідентичних умовах та режимах і мають такі ж цілі. При розробці самозагострювальних різальних елементів робочих органів ґрунтообробних машин необхідно використовувати частково принципи із живої природи та враховувати досягнення інженерної науки. У статті запропоновані технологічні та конструктивні методи для досягнення ефекту самозагострюва
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Mishchuk, O. S., та R. O. Tkachenko. "Методи оброблення та заповнення пропущених параметрів у даних екологічного моніторингу". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 6 (2019): 119–22. http://dx.doi.org/10.15421/40290623.

Full text
Abstract:
Сьогодні існує багато методів відновлення пропущених параметрів у даних, але для кожної області застосування використовують різні методи заповнення пропусків. У роботі проаналізовано такі методи оброблення пропусків: видалення елементів з пропусками, метод зважування та заповнення пропущених параметрів. Описано механізми утворення пропущених параметрів, за яких ймовірність пропусків для кожного запису набору однакова, за яких ймовірність пропусків визначається на основі іншої наявної інформації без пропусків та за яких дані відсутні залежно від невідомих чинників. Проаналізовано методи заповне
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Васильків В.В., Пилипець М.І., Данильченко Л.М. та Радик Д.Л. "ПАРАМЕТРИЧНА СТАНДАРТИЗАЦІЯ ГВИНТОВИХ І ШНЕКОВИХ ЗАГОТОВОК". Перспективні технології та прилади, № 19 (30 грудня 2021): 151–60. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2021-19-25.

Full text
Abstract:
У рамках системного підходу розроблено практичні основи параметричної стандартизації гвинтових спіралей шнекових робочих органів, яка містить інформацію про масу, номінальні значення та зв’язки геометричних параметрів різних видів таких виробів (фасонних, стрічкових) для різних способів їх виготовлення (навивання, вальцювання і листового штампування). Створені ряди охоплюють 6000 типорозмірів ГЗ на основі комбінування значень кроку, діаметрів зовнішньої та внутрішньої крайок і товщини витків. У розроблених рядах номінальних значень уніфікованих параметрів ГЗ враховано номінальні значення гвинт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Котенко, Володимир Володимирович, Марина Сергіївна Куницька, Ігор Анатолійович Піскун, Роман Мирославович Ігнатюк та Андрій Андрійович Сидоренко. "Автоматизація обробки результатів геологічної розвідки каолінових родовищ в середовищі GEOVIA Surpac". Технічна інженерія, № 2(92) (29 листопада 2023): 225–33. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-2(92)-225-233.

Full text
Abstract:
Однією з ключових умов наукової обґрунтованості планування та високопродуктивного ведення гірничих робіт є використання достовірної гірничо-геометричної інформації та сформованих на її основі прогнозів розподілу якісних показників на етапі формування гірничо-технологічних планів. Прогнозовані дані мають суттєвий вплив на економічний потенціал від освоєння родовища. Однак традиційно застосовувані методи математичного та геометричного моделювання якісних та структурних параметрів родовищ складної геологічної будови не завжди дають бажаний результат. Задля вирішення даної проблеми запропоновано м
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Хомченко, А. Н., О. І. Литвиненко та І. О. Астіоненко. "ЙМОВІРНІСТЬ: ВІД ПОЛІНОМІВ ЕРМІТА ДО КВАДРАТУРИ ГАУССА". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical and Mathematical Sciences, № 1 (6 вересня 2021): 74–80. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2021-1-09.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена використанню ймовірнісних моделей у неймовірнісних задачах. Нові приклади, що наведені в роботі, допоможуть збільшити кількість прихильників рандомізації в математичному моделюванні. Розглядаються задачі відновлення фінітних функцій (функції-«кришки», функції Ерміта), які дуже поширені в методі скінченних елементів (МСЕ). Функція-«кришка» – це інша назва барицентричної координати, запропонованої Мьобіусом. На відміну від інтерполяції за Лагранжем, інтерполяція за Ермітом передбачає наявність у вершинах контрольного інтервалу інформації про функцію та її похідну. Зростаючі пол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Ткаченко, Ольга Іванівна, Олександр Андрійович Ткаченко та Вадим Васильович Цура. "ВИКОРИСТАННЯ ВІМ-ОНТОЛОГІЙ ПРИ ІНТЕЛЕКТУАЛІЗАЦІЇ ПРОЦЕСІВ БУДІВНИЦТВА ОБ’ЄКТІВ ТРАНСПОРТНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ". Vodnij transport, № 1(37) (25 травня 2023): 255–62. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2023.1.37.29.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблематику інтелектуалізації процесів будівництва з використанням ВІМ-онтологійна прикладі сфери будівництва об’єктів транспортної інфраструктури. Проаналізовано деякі аспекти, етапи та принципи розробки інтелектуальних систем (інформаційних систем з елементами інтелектуалізації). Визначено основні вимоги до інтелектуалізації процесів будівництва об’єктів транспортної інфраструктури для вирішення широкого кола теоретичних і практичних проблем. Онтологічний підхід ґрунтується на розумінні онтології як деякої універсальної форми подання знань. Онтологічне моделювання процесів будівн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Старченко, В’ячеслав Володимирович. "АПАРАТНО-ПРОГРАМНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ТЕРОРИСТИЧНОЇ АКТИВНОСТІ". Automation of technological and business processes 15, № 4 (2024): 48–55. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v15i4.2718.

Full text
Abstract:
У сучасному світі кількість смертей та інцидентів у результаті тероризму вже перевищило число жертв будь-якої іншої форми та продовжує збільшуватися. У зв’язку з можливою легалізацією в Україні стрілецької зброї виникає нагальна необхідність у автоматизованих системах моніторингу терористичної активності. Головна задача таких систем – за допомогою акустичних датчиків оперативно виявляти факти пострілів та вибухів, визначати їх координати та повідомляти служби забезпечення безпеки населення. Розроблений апаратно-програмний комплекс має зіркову архітектуру, складається з декількох сенсорних клас
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Кузавков, Василь, Марія Романенко та Юлія Болотюк. "Умови застосування методу власного випромінювання при вирішенні задач технічної діагностики напівпровідникових структур". Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 42, № 3 (2021): 55–62. http://dx.doi.org/10.33099/2311-7249/2021-42-3-55-62.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто особливості застосування методу власного випромінювання для складних напівпровідникових структур (мікропроцесорів, мікроконтролерів, програмовано-логіних інтегральних схемах та ін.) 
 Метод власного випромінювання пов’язаний з реєстрацією параметрів електромагнітного поля в інфрачервоному діапазоні хвиль. Параметри цього випромінювання безпосередньо залежать від температури об’єкту контролю – температури напівпровідникової структури. Використання температури в якості діагностичного параметру вимагає аналітичного опису процесів в напівпровідникових структурах, а саме фі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Катаєв, Д. А., Д. М. Квашук та С. М. Думбрава. "Точність вимірювання механічних величин з використанням теорії нечітких множин". Problems of Informatization and Management 1, № 73 (2023): 4–14. http://dx.doi.org/10.18372/2073-4751.73.17638.

Full text
Abstract:
Пропозиції щодо використання теорії нечітких змінних для вимірювання механічних величин мають перспективу у сфері формалізованої інформації, коли існує невизначеність, а традиційними методами отримати чіткі параметри вимірювальної величини досить складно у зв’язку з рядом об’єктивних причин. У статті представлені результати теоретичного дослідження можливостей вимірювання механічних величин з використанням засобів теорії нечітких змінних. Розглядається координатно-вимірювальна рука (КВР) як інструмент для контролю точності розмірів деталей, а також перетворювач обертальних параметрів електродв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Харламов, Ю. О., О. В. Романченко та А. В. Міцик. "Класифікація деталей машин з обліком якості їх поверхневого шару". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 2 (272) (15 вересня 2022): 91–98. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2022-272-2-91-98.

Full text
Abstract:
Скорочення трудомісткості та термінів конструкторської та технологічної підготовки виробництва є актуальним завданням машинобудування. Її розв’язання забезпечується шляхом комплексної автоматизації процесів проєктування, а також використанням принципів уніфікації та типізації. Оперативно та обґрунтовано виконувати запозичення проєктних рішень можна лише з використанням систем класифікації, що дозволяють описати об’єкти виробництва знеособленим кодом (незалежно від їхнього функціонального призначення). Розглянуто наявні підходи щодо оцінки ролі поверхонь при класифікації деталей машин в наявних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Голубєва, С. М., О. В. Пастух, С. В. Пріступа та ін. "МОДЕЛЮВАННЯ СТАЦІОНАРНОГО ТЕПЛОВОГО ПОЛЯ СТРУМОПРОВІДНИХ ШИН СУДНОВИХ ГРЩ". Vodnij transport, № 3(34) (14 грудня 2021): 13–21. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2021.3.34.02.

Full text
Abstract:
У статті виконано моделювання стаціонарного теплового поля струмопровідних шин суднових головних розподільчих щитів. Дослідження в значній мірі пов’язане з питаннями надійної передачі електроенергії великої потужності в суднових електроенергетичних системах. В роботі розглянуто доцільність застосування струмопровідних шин замість силових кабелів на окремих ділянках трас головного струму, а також переваги струмопровідних шин з електролітичної міді приїх використанні в суднобудуванні. Наведено математичні вирази для перевірки струмопровідних мідних шин на термічну стійкість аналітичними методами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Кравець, О. Я. "Прогнозне моделювання процесів формування паводкових стоків з використанням геоінформаційних технологій". Scientific Bulletin of UNFU 35, № 3 (2025): 120–29. https://doi.org/10.36930/40350313.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему моделювання процесів виникнення паводкового стоку та його прогнозування. Розглянуто та проаналізовано основні природні та антропогенні чинники виникнення паводків. Виконано аналіз наявних наукових досліджень у галузі прогнозування та моделювання гідрологічних процесів і явищ, внаслідок якого зроблено висновок, що прогнозні моделі загалом будують на підставі аналізу ходу паводку та географічних особливостей русел річок і, тільки в окремих випадках, на підставі аналізу опадів без урахування інформації про поточний стан ґрунтів та рослинний покрив. Запропоновано здійснювати ан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Zelensky, O., V. Darmosyuk, and R. Lobach. "Reconstruction of Distance Matrixes and their Aplication." Mathematical and computer modelling. Series: Physical and mathematical sciences, no. 22 (December 29, 2021): 75–80. http://dx.doi.org/10.32626/2308-5878.2021-22.75-80.

Full text
Abstract:
Матриці відстаней застосовуються в геометричному моделюванні та в задачах відновлення геометричних об’єктів, економіці, біоінформатиці, програмуванні. Матриці відстаней застосовуються у машинному навчанні, наприклад, створюються програми, пов'язані з дорожнім трафіком, автобусними маршрутами, геолокацією зокрема компанія Yandex створила сервіс, у якому, за допомогою матриць відстаней прогнозується завантаженість доріг, на потрібний час у майбутньому. Таким чином, автомобілісти можуть запобігти потрапляння у затори. Distance Matrix API — це сервіс, який повідомляє відстань і час в дорозі між по
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Алексєєнко, С. В., Т. М. Кадильникова, О. Г. Левицька та В. С. Дудніков. "КІНЕМАТИЧНО-АНІМАЦІЙНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЛАНОК ВИРОБНИЧИХ РОБОТІВ". Математичне моделювання, № 2(47) (22 грудня 2022): 22–27. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(47)2022.268339.

Full text
Abstract:
У машинобудуванні роботизовані системи використовуються для виконання різноманітних завдань з метою створення та виробництва високоякісних нових високоточних виробів. На етапі попередньої оцінки рухових можливостей виробничих роботів, які беруть участь у технологічних процесах, використовується комп’ютерне моделювання рухів, що потребує великого обсягу обчислень. Для попередньої оцінки рухових можливостей виробничих роботів, які беруть участь у технологічних процесах, використовується комп’ютерне моделювання рухів, що скорочує машинний час на виконання операцій. Необхідно розрахувати точні пар
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

КОРЧИНСЬКИЙ, В. М. "ФІЛЬТРАЦІЯ ЗАВАД БАГАТОСПЕКТРАЛЬНИХ ЦИФРОВИХ СИГНАЛІВ: ОПТИМІЗАЦІЙНИЙ ПІДХІД". Applied Questions of Mathematical Modeling 6, № 1 (2023): 93–99. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-1-10.

Full text
Abstract:
У статті пропонується метод пригнічення адитивних завад на цифрових растрових зображеннях, отриманих у довільній кількості спектральних інтервалів проміння – носія видової інформації. Метод базується на компресії кодів яскравості зображень, оптимізованій за двома критеріями: 1) мінімізація відносної інформаційної ентропії скомпресованого зображення стосовно первинного (безпосередньо зафіксованого) зображення; 2) максимізація відношення сигнальної енергії інформативного сигналу, збереженої в скомпресованому зображенні, до сигнальної енергії завади (відношення «сигнал/шум»). Реалізація пропонова
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!