Academic literature on the topic 'Грошова політика'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Грошова політика.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Грошова політика"

1

Гай-Нижник, П. П. "Грошова (емісійна) політика уряду Української держави 1918 року." Фінанси України, no. 4 (2007): 136–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Pasichnyk, Natalia, and Renat Rizhniak. "Аналіз фінансової політики Російської імперії в історико-економічних дослідженнях П. П. Мігуліна." Pereiaslav Chronicle, no. 15 (August 20, 2019): 44–54. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7732-2019-1(15)-44-54.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються основні етапи життєдіяльності та наукова спадщина професора Харківського університету П. П. Мігуліна (1870–1948). Метою статті є аналіз наукових і публіцистичних напрацювань професора Мігуліна дожовтневого періоду, присвячених фінансовій політиці Російської імперії кінця ХІХ – початку ХХ ст. та визначення його авторських підходів підвищення ефективності цієї політики, що актуальні й на сучасному етапі. Для досягнення визначеної мети використано спеціальні методи, характерні для дослідження історії науки та соціально-економічної історії: наративний, порівняльно-історичний, історико-біографічний, статистичний, а також методи, поширені в історико-економічних дослідженнях – організаційний підхід та процесний аналіз. Окреслено основні етапи біографії науковця. Проаналізовано основні наукові праці професора Мігуліна, де він комплексно досліджував фінансову політику Російської імперії за різноманітними напрямами (бюджетна, податкова, грошово-кредитна, інвестиційна, боргова та ін.), пропонуючи заходи щодо підвищення її ефективності. Науковець відзначав, що бюджетна політика реалізуються з ігноруванням інтересів населення, реальних можливостей країни і без розрахунку наслідків прийнятих рішень. Основні ідеї П. П. Мігуліна щодо підвищення ефективності податкової політики уряду охоплювали: рівномірний розподіл податків, перекладання податкового тягаря на заможні версти населення, звільнення від сплати податків окремих малозабезпечених суб’єктів, перерозподіл податків між загальнодержавним та місцевими бюджетами. Історико-економічний аналіз П. П. Мігуліна щодо грошово-кредитного регулювання за значний історичний період (із 1769 по 1907 рр.) приводить дослідника до висновку про наявність системних порушень у грошово-кредитній сфері протягом досліджуваного періоду та неефективність державного кредиту в Російській імперії. Значну увагу П. П. Мігулін приділяє грошовим реформам, які здійснювалися впродовж ХІХ ст. У межах даної статті подано лише якісний аналіз проведення грошової реформи 1895–1897 рр.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Korkuna, O. I., I. I. Korkuna, O. Ya Tsilnyk, and O. V. Bordun. "Аналіз сучасного стану монетарної політики України та її вплив на сферу туризму." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 3(81) (September 30, 2019): 151–54. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.28.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз сучасного стану монетарної політики України. Охарактеризовано понятійно-термінологічний апарат суті монетарної політики. Обґрунтовано її вплив на розвиток сфери туризму. Підкреслено важливість вдосконалення монетарної політики держави у напряму забезпечення стабільного розвитку туристичної сфери та національної економіки загалом. Розглянуто види монетарної політики та наведено основні принципи, на яких базується реалії грошово-кредитної політика. Встановлено, що Центральний банк з метою впливу на кількість грошей або на процентні ставки в сфері туризму використовує низку інструментів грошової політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гай-Нижник, П. П. "Грошова політика уряду Центральної ради і діяльність Х. Барановського на посаді генеральнго секретаря фінансів (15 червня - 12 серпня 1917 р.)." Збірник наукових праць Науково-дослідного інституту українознавства 12 (2006): 301–18.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лубенченко, О., Р. Костирко, С. Шульга, and М. Василюк. "ФОРМУВАННЯ ОБЛІКОВОЇ ПОЛІТИКИ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В НОВІТНІХ УМОВАХ ЇХ РЕФОРМУВАННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 5, no. 40 (November 8, 2021): 167–77. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v5i40.244919.

Full text
Abstract:
Анотація. На основі дослідження стану бухгалтерського обліку закладів охорони здоров’я визначено неузгодженості облікових політик підприємств — закладів охорони здоров’я із законодавчими і нормативними вимогами та передумови формування облікової політики медичних закладів у новітніх умовах їх реформування. Розглянуто особливості сплати податку на додану вартість медичними закладами. Обґрунтовано науково-методичні рекомендації щодо вдосконалення облікової політики обліку зобов’язань, у тому числі з податку на додану вартість. Надано сутнісну характеристику дефініції «пов’язана сторона» за стандартами бухгалтерського обліку і податковим законодавством, обліку операцій із пов’язаними особами і сформовано рекомендації щодо обліку з пов’язаними сторонами. Уточнено методичні положення щодо облікової політики доходів, запасів і витрат у частині класифікації та оцінки доходів від надання медичних послуг. Уточнено структуру звіту про управління, який мають складати суб’єкти господарювання, у тому числі медичні заклади; доведено, що на процес складання звіту впливають облікова інформація та судження менеджменту, які реалізуються через облікову політику. На основі аналізу методів побудови звіту про рух грошових коштів від операційної діяльності (прямий, непрямий метод) запропоновано медичним закладам використовувати непрямий метод як більш інформативний для користувачів фінансової звітності. Доведена необхідність формування інформації про доходи, витрати, фінансові результати, активи і зобов’язання звітних сегментів та її розкриття у фінансовій звітності. Розроблено пропозиції щодо організації ефективної системи внутрішнього контролю медичних закладів і визначено основні напрями його організаційного забезпечення в контексті попередження ризикових подій. Розкрито порядок формування інформації для складання звітів з управління, про рух грошових коштів і звітності за сегментами, що в усіх своїх суттєвих аспектах виповідатиме обраній концептуальній основі фінансового звітування. Ключові слова: облікова політика, заклад охорони здоров’я, фінансова звітність. Формул: 0; рис.: 0; табл.: 4; бібл.: 18.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голюк В.Я., к.е.н., доцент. "ВПЛИВ КЛЮЧОВИХ ВІДСОТКОВИХ СТАВОК НА ДИНАМІКУ ВВП ЄВРОЗОНИ." Економічний форум 1, no. 2 (May 17, 2020): 113–18. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2020-2-15.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження впливу процентної політики ЄЦБ на динаміку валового внутрішнього продукту (ВВП) в Єврозоні. У роботі вказано, що Рада керуючих Європейського центрального банку встановлює наступні ключові процентні ставки для єврозони: відсоткова ставка за основними операціями рефінансування, ставка за депозитним інструментом та ставка граничного кредитного інструменту. Для аналізу зв’язку між реальною процентною ставкою та динамікою валового внутрішнього продукту в Єврозоні було використано кореляційний аналіз. Результати досліджень демонструють, що в 1999-2007 та 2012-2018 роках реальна процентна ставка була пов'язана з ростом ВВП в єврозоні позитивно, і зв'язок був досить міцним. У 2008-2011 роках цей звʼязок був слабким, що можна було пояснити світовою економічною кризою та діями ЄЦБ щодо подолання спаду в економіці ЄС. Тест Гренджера на наявність причинно-наслідкового звʼязку продемонстрував, що в 1999-2007 роках зростання ВВП спричиняло динаміку процентних ставок ЄЦБ, але в 2012-2018 роках процентна ставка спричинила зростання ВВП у короткостроковому періоді (з відставанням на 1 рік). Дослідження демонструє, що грошові заходи ЄЦБ відіграли ключову роль у підтримці економіки, і Європейський Союз досяг успіху в застосуванні експансійної грошово-кредитної політики для стимулювання економічного зростання. За програмою кількісного ослаблення Європейський центральний банк знизив основну ставку рефінансування до 0%. Для розвитку економічного розвитку Європейський центральний банк використовував довгострокові кредити комерційним банкам для підтримки їх кредитних можливостей та ліквідності. ЄЦБ також використовує програму придбання активів (APP) для запобігання низькій інфляції в Європейському Союзі. Грошово-кредитна політика ЄЦБ призвела до збільшення зайнятості та купівельної спроможності населення, що, як наслідок, здійснило позитивний вплив на динаміку валового внутрішнього продукту в єврозоні. Результати цього дослідження корелюють з попередніми дослідженнями (Nauro F. Campos, Jarko Fidrmuc, Iikka Korhonen та ін.).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кришталь, Г. О. "РОЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ ГРОШОВО-КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЯТОРА НА КРЕДИТНОМУ РИНКУ ДЕРЖАВИ." Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, no. 1(60) (April 30, 2021): 25–28. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/60-4.

Full text
Abstract:
Забезпечення стабільності банківської системи здійснюється шляхом регулювання банківської діяльності та нагляду за діяльністю банків. Для цього державі необхідні розробка і впровадження законів, що регламентують діяльність банків, як центрального, так і комерційних і державних, а також положень, що регламентують рамки поведінки банків і які сприяють надійному та ефективному функціонуванню банківської системи. Відповідно до теорії, НБУ може впливати на пропозицію грошей зміною резервних вимог (політика мінімальних резервів), ставки рефінансування (дисконтна (облікова) і заставна політика), а також проведенням операцій на відкритому ринку, здійсненням валютної та депозитної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тищенко, В. В., О. І. Тищенко, and О. В. Тищенко. "Впровадження грошово-кредитної політики в Україні." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 1(257) (February 10, 2020): 63–69. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-257-1-63-69.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан впровадження грошово-кредитної політики в Україні. Виділено особливості грошово-кредитної політики в Україні: впровадження грошово-кредитної політики НБУ за умов реформування української економіки; максимальне врахування національної специфіки при впровадженні грошово-кредитної політики; застосування інфляційного таргетування при впровадженні грошово-кредитної політики; інструментарій та механізми стимулювання економічного зростання; забезпечення цінової стабільності за допомогою грошово-кредитної політики. Охарактеризовані по пріоритетності цілі грошово-кредитної політики України. Проаналізовано позитивні та негативні сценарії економічного зростання світової економіки в середньостроковій перспективі. Згруповані визначальні чинники сповільнення темпів інфляції до рівня середньострокової інфляційної цілі. Виділено умови для забезпечення підвищення ефективності при впровадженні грошово-кредитної політики держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Gudzovata, О. О. "ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА ЯК ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ." Actual problems of regional economy development 1, no. 14 (April 26, 2018): 75–80. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.14.75-80.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження теоретико-методичних засад грошово-кредитної політики як елемента в системі забезпечення економічної безпеки держави. Метою статті є узагальнення і уточнення сутнісних характеристик і особливостей реалізації грошово-кредитної політики в системі забезпечення економічної безпеки держави. Застосовано такі методи дослідження, як системно-інституціональний підхід для виявлення ознак і зв’язків грошово-кредитної політики та економічної безпеки держави, наукової абстракції, логічний підхід для формування параметрів грошово-кредитної політики. Обґрунтовані місце, завдання та роль грошово-кредитної політики у системі складових економічної безпеки держави. На відміну від усталених підходів, коли визначається місце грошово-кредитної політики в системі фінансової безпеки, обґрунтовано значимість політики в системі економічної безпеки держави. Результати мають практичну значимість, яка полягає в можливості їх використання при плануванні грошово-кредитної політики держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ліщенко, В. А. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ГРОШОВО- КРЕДИТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 5 (July 4, 2020): 108–16. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.5.2020.108-116.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні основи грошово-кредитного регулювання економічного зростання. Визначено сутність, мету, завдання та цілі грошово-кредитного регулювання економічного зростання. Розглянуто стратегічні, проміжні та тактичні цілі грошово-кредитної політики, яка формує заходи грошово-кредитного регулювання. Обґрунтовано та проаналізовано значення інструментів грошово-кредитної політики, яка формує цілі для грошово-кредитного регулювання, спрямованого на економічне зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Грошова політика"

1

Шинкаренко, Р. В., and А. В. Шинкаренко. "Грошово-кредитна політика як інструмент соціально-економічного розвитку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2006. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62925.

Full text
Abstract:
Грошова (монетарна) політика є одним із найважливіших інструментів регулювання соціально-економічного розвитку країни. Це твердження не викликає сумніву у більшості економістів. Що ж до самого алгоритму використання цього інструмента, завжди з’являються дискусії. Вони зумовлені, в основному, економічною політикою держави та обраних пріоритетів розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Турова, Лариса Леонідівна, and Дар‘я Олексіївна Горбачова. "Теоретичні аспекти взаємодії фінансової та грошових політик." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53972.

Full text
Abstract:
1. Тесля Н. П., Плотникова И. В. Денежно-кредитная и финансовая политика государства: учеб. пособ. Москва: ИНФРА-М, 2012. 174 с. 2. Дзюблюк О.В. Валютна політика: підручник. Київ: Знання, 2007. 422 с. 3. Мэнкью Н.Г. Макроэкономика: пер. с англ. Москва: Издательство МГУ, 1994. 736 с. 4. Сакс Дж. Д., Ларен Ф. Б. Макроэкономика. Глобальный подход: пер. с англ. – Москва: Дело, 1996. 848 с
На основі аналізу зарубіжних та вітчизняних джерел літератури досліджено передумови розвитку та можливості застосування моделей взаємодії фінансової та грошової політик. Виокремлено загальні методологічні підходи до пояснення взаємодії фінансової та грошової політик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бєлан, А. В. "Аналіз динаміки основних монетарних показників в Україні." Thesis, ВНТУ, 2018. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/21207.

Full text
Abstract:
Непередбачуваність та мінливість монетарних показників негативно впливає на якість управління економічними процесами в країні. Саме тому аналіз динаміки монетарних показників з метою їх підтримання на оптимальному рівні для економіки України є актуальною проблемою монетарної політики.
The unpredictability and variability of monetary indicators negatively affects the quality of economic processes in the country. That is why the analysis of dynamics of monetary indicators in order to maintain them at an optimal level for the ukrainian economy is an actual problem of monetary policy.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чувашова, В. В. "Грошово-кредитна політика у формуванні політики банку." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60879.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Морозов, А. С. "Вартість грошей у сучасних економічних умовах." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61775.

Full text
Abstract:
Золоті гроші мали свою вартість за рахунок споживчої вартості золота, а перші паперові гроші за рахунок можливості їх обміну на дорогоцінні метали, але що коштують сучасні паперові чи електронні гроші?
Golden the money had its value at the expense of the consumer value of gold, and the first paper money due to the possibility of their exchange on precious metals, but What is the cost of modern paper or electronic money?
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яковлєв, Анатолій Іванович, and О. Є. Шаповалов. "Резерви забезпечення фінансування інновацій." Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27409.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Макаренко, Михайло Ілліч, Михаил Ильич Макаренко, and Mykhailo Illich Makarenko. "Посткризова грошово-кредитна політика: перехід від адаптивного варіанта до політики нормалізації." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59448.

Full text
Abstract:
Сучасна переорієнтація грошово-кредитної політики центральних банків розвинених країн з відверто експансійного до помірно стиму- лювального напряму зумовлена переходом від кризової фази розвитку до пожвавлення економіки. Це невідворотно відіб'ється на вартості грошових ресурсів глобального та міжнародних фінансових ринків і здорожить зовнішні запозичення для українських суб'єктів господарю­ вання. Як відомо, до останнього часу процентна ставка міжнародних фінансових ринків LIBOR перебувала на позначках, нижчих за 1 %, що дозволяло залучати кошти за кордоном (при задовільних рейтингах компаній і банків) за прийнятними цінами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kizidri, Vyacheslav Alexandrovich, and Вячеслав Олександрович Кізідрі. "France`s geopolitical ambitious in the 21st century." Thesis, National Aviation University, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51652.

Full text
Abstract:
1.Gauchon P. Géopolitique de la France. Paris: Presses universitaires de France. 2012. 2.Lane P. French Scientific and Cultural Diplomacy. Oxford: Liverpool University Press. 2013. 3.Frijhoff W. and Sanchez-Summerer, K., n.d. Linguistic and cultural foreign policies of European states.
For centuries, France was a global powerhouse, permeating its will over five continents. Since those imperial days, it has lost considerable ground in its former domains. Only in Africa did France retain its hold, owing to the monetary system that was put in place. In the decade after World War II, President François Mitterand was quoted saying: “Without Africa, France will have no history in the 21st century.” Like a foretelling coming true, it is precisely because of Africa that modern-day France is returning as the global force it once was. And it’s using the soft power attributes of language to cement its hegemony. Starting in the 1990s, the constructs that melded the francophone nations started to show signs of decay. The African youth grew disenfranchised with France’s ceaseless interventions in their socio-political base. It was clear that the French policies were out of touch with the reality on the ground. Although most of the older generation of Africans still viewed Paris as a guardian of sorts, the younger generation, to whom the torch of leadership passed, held more critical views of France and looked to China and the United States for new opportunities. On the other hand, France is now adjusting the way it maintains power in Africa, not through force or finances but by language .
Протягом століть Франція була глобальною силою, пронизуючи свою волю на п’яти континентах. З тих імперських часів вона втратила значні позиції у своїх колишніх сферах. Лише в Африці Франція зберегла свою владу завдяки введеній грошовій системі. У десятиліття після Другої світової війни II президент Франсуа Міттеран цитував слова: "Без Африки Франція не матиме історії в 21 столітті". Як і передбачення, що справджуються, саме завдяки Африці сучасна Франція повертається такою глобальною силою, якою була колись. І воно використовує атрибути м’якої сили мови, щоб закріпити її гегемонію. Починаючи з 1990-х років, конструкції, що поєднали франкомовні країни, почали демонструвати ознаки занепаду. Африканська молодь стала безправною через безперервні втручання Франції в їх соціально-політичну базу. Було очевидно, що французька політика не відповідає реальній ситуації. Хоча більшість старшого покоління африканців все ще розглядали Париж як свого роду охоронця, молоде покоління, якому передав факел лідерства, дотримувалося більш критичних поглядів на Францію і шукало нових можливостей у Китаю та США. З іншого боку, Франція зараз регулює спосіб утримання влади в Африці не за допомогою сили чи фінансів, а за допомогою мови .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гейко, Д. В. "Грошовий ринок України: сучасний стан та перспективи розвитку." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Heiko.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти функціонування грошового ринку, механізм його функціонування. Проаналізовано грошові агрегати, досліджено сучасні тенденції розвитку грошового ринку в Україні Запропоновано шляхи удосконалення розвитку грошового ринку в Україні.
The paper considers the theoretical aspects of the functioning of the money market, the mechanism of its functioning. Monetary aggregates are analyzed, modern tendencies of money market development in Ukraine are investigated Ways to improve the development of the money market in Ukraine are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хворост, Оксана Олексіївна, Оксана Алексеевна Хворост, Oksana Oleksiivna Khvorost, and Б. Д. Євдошенко. "Грошово-кредитна політика України." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18402.

Full text
Abstract:
Завдання грошово-кредитної політики в Україні - забезпечити фінансову стабільність, поступово знизити інфляцію, вивести країну з кризи. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18402
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Грошова політика"

1

Гриценко, О. Гроші та грошово-кредитна політика. Київ: Основи, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Адамик, Б. П. Національний банк і грошово-кредитна політика. Тернопіль: Карт-бланш, 2002.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лютий, І. О. Грошово-кредитна політика в умовах перехідної економіки. Київ: Атіка, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Грошова політика"

1

Романенко, Є. О., В. М. Кочетков, and О. О. Кочеткова. "ОРГАНІЗАЦІЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВ УКРАЇНИ В УМОВАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-19.

Full text
Abstract:
Значення і роль банківської системи визначаються насамперед принциповими змінами в національній економіці. Політика НБУ спрямована на досягнення встановленого рівня інфляції, підтримку стійкості національної валюти і посилення стабільності банківської системи. Цілями грошово-кредитної політики є досягнення макроекономічної стабілізації, дотримання передбачених темпів інфляції, забезпечення стабільності курсу національної валюти, досягнення врівноваженого платіжного балансу, створення умов для позитивних структурних зрушень, подолання кризових явищ в економіці в умовах сталого розвитку. Забезпечити стабільність національної валюти можна лише за умови стійкості функціонування банківської системи. Найважливіше завдання банківського менеджменту полягає у тому, щоб у межах виробничо-господарської цільової системи знайти оптимальне співвідношення між прибутком, ризиком і ліквідністю. Для успішного функціонування банку і забезпечення його стійкості в умовах глобалізації важливим є розроблення відповідної стратегії управління ризиком. Мета процесу управління ризиками полягає в обмеженні чи мінімізації рівня ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Коваленко, Ю. М. "РОЗВ`ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ СТИМУЛЮВАННЯ У ФІНАНСОВІЙ ТА СТРАХОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: ФІСКАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-29.

Full text
Abstract:
Досліджено функції фінансової системи і виокремлено функцію розв’язання проблем стимулювання, що пов’язані з трьома видами проблем: «морального ризику», «несприятливого відбору» і «комітента-комісіонера». Визначено, що одним із джерел трансакційних витрат є диференціація та інтеграція видів фінансової та страхової діяльності у реаліях інформаційної асиметрії агентів. Асиметрію інформації пов’язано з проблемою морального ризику, що набуває специфічних рис у фінансовій та страховій діяльності, зокрема через участь платників податків, які втрачають грошові кошти через вливання нового капіталу в проблемні фінансові установи. Наведено заходи країн світу у частині спеціальних податків на фінансових ринках, проаналізовано можливості введення податку Тобіна. Проаналізовано можливості розв’язання проблем стимулювання в Україні. Зроблено висновок, що нагальною потребою є забезпечення фіскальної ефективності та прозорості роботи всіх фінансових корпорацій. Запропоновано впровадити методику визначення прозорості Standard&Poor`s і розроблений МВФ Кодекс належної практики забезпечення прозорості грошово-кредитної та фінансової політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Андрєєва, Віта. "CRITERIA AND INDICATORS OF THE FINANCIAL SECTOR DEVELOPMENT STRATEGY OF UKRAINE." In SOCIETY DEVELOPMENT: SOCIAL, ECONOMIC AND PSYCHOLOGICAL ASPECTS, 8–21. KROK Univerdity, 2019. http://dx.doi.org/10.31732/sd-8.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор України є основою сталого розвитку економіки та повинен сприяти підвищенню добробуту громадян через забезпечення ефективного акумулювання, розподілу та обігу фінансових ресурсів в економіці. Фінансовий ринок включає грошовий ринок, ринок капіталу та валютний ринок. Національний банк працює на фінансовому ринку, щоб досягати цілей монетарної політики. Він пропонуємо банкам кредити та розміщуємо депозитні сертифікати, купує та продає цінні папери та іноземну валюту. Саме так він впливає на вартість грошей та управляє інфляцією через трансмісійний механізм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography