Academic literature on the topic 'Гістограмні методи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Гістограмні методи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Гістограмні методи"

1

Зівакін, В. Д., та П. О. Приставка. "Дослідження імітації двовимірних вибірок з використанням поліноміальних сплайнів". Problems of Informatization and Management 2, № 74 (2023): 38–43. http://dx.doi.org/10.18372/2073-4751.74.17879.

Full text
Abstract:
Моделювання використовується для вирішення різноманітних завдань, через певний набір причин: імітація "критичних" режимів, що в умовах реальної експлуатації може бути небезпечним, економія часових і матеріальних ресурсів, можливість дистанційного тренінгу та ін. Зокрема, у випадку проведення досліджень у багатовимірних просторах, актуальним є не моделювання роботи системи, а саме послідовностей даних деякого визначеного вигляду могло б вирішити проблему нестачі таких даних.
 В [1] сказано, що при імітаційному моделюванні вибірок перше, з чого необхідно виходити – це модель розподілу, яку необхідно отримати. Модель може бути визначена деяким аналітичним законом розподілу (нормальний, Вейбула, рівномірний, тощо), і в цьому вона залежать від параметрів (параметрична модель). Зазвичай обирають моделі такі, щоб їхні параметри несли деяку змістовну інтерпретацію ( початок та кінець інтервалу в рівномірному розподілі, інтенсивність в експоненціальному, тощо). Іншим класом моделей, що відтворюють функції розподілу є непараметричні (ядерні методи, гістограмні оцінки емпіричної функції розподілу, сплайн – апроксимація [4]). Основною проблемою методів, що ґрунтуються на параметрах, є обмеженість, особливо в двох випадках:
 
 При моделюванні багатовимірних даних – в цьому випадку робота завжди призводить до переходу до багатовимірного нормального розподілу.
 При моделюванні неоднорідних вибірок, які є сумішшю декількох розподілів (не обов’язково з одного класу), усічених або тих, що містять пропуски спостережень.
 
 В цьому контексті використання параметричних моделей об’єктивно є неможливим у чистому вигляді. Отже, наявність інструменту, який добре апроксимує неоднорідні дані є бажаною для вирішення задачі генерації неоднорідних багатовимірних сукупностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Khizhnyak, I., H. Khudov, I. Ruban, A. Makoveychuk, Yu Solomonenko та V. Khudov. "МЕТОД ТЕМАТИЧНОГО СЕГМЕНТУВАННЯ КОЛЬОРОВОГО ЗОБРАЖЕННЯ БОРТОВОЇ СИСТЕМИ ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, № 51 (2018): 13–19. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.013.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є метод тематичного сегментування кольорового зображення бортової системи оптико-електронного спостереження. Метою є розробка методу тематичного сегментування, в основу якого покладений ройовий метод штучної бджолиної колонії. Завдання: аналіз властивостей метаевристичних методів оптимізації, аналіз основних операцій метаевристичних методів оптимізації, формулювання оптимізаційної задачі вибору порогу тематичного сегментування оптико-електронного зображення при використанні ройового методу штучної бджолиної колонії, розробка схеми методу тематичного сегментування оптико-електронних зображень бортових систем оптико-електронного спостереження, отримання гістограм розподілу яскравості по кожному каналу яскравості кольорового зображення, викладення сутності методу тематичного сегментування кольорового зображення бортової системи оптико-електронного спостереження, аналіз ітераційного процесу пошуку оптимальних порогів тематичного сегментування в кольорових каналах оптико-електронного зображення, визначення оптимального значення порогового рівня для кожного каналу яскравості, отримання результату тематичного сегментування вихідного оптико-електронного зображення, візуальна оцінки якості сегментованого зображення. Використовуваними методами є: методи теорії імовірності, математичної статистики, ройового інтелекту, кластерізації даних, еволюційних обчислень, методи оптимізації, математичного моделювання та цифрової обробки зображень. Отримані такі результати. Встановлено, що для тематичного сегментування зображення бортової системи оптико-електронного спостереження доцільно використання метаевристичних методів оптимізації. Встановлено, що метод тематичного сегментування кольорового зображення заснований на ройовому методі штучної бджолиної колонії, у якості цільової функції використовується сума дисперсії тематичних сегментів, а оптимізаційна задача полягає в мінімізації цільової функції. Встановлено, що оптимальне значення порогового рівня для кожного каналу яскравості відповідає мінімуму цільової функції для кожного каналу яскравості. Висновки. Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: підвищення візуальної якості сегментованого кольорового зображення, що в подальшому суттєво впливає на вирішення завдання дешифрування зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

МОСЬПАН, Д. В., О. О. ЮРКО та А. Л. ПЕРЕКРЕСТ. "БІНАРІЗАЦІЯ ЗОБРАЖЕННЯ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ОБ’ЄКТА В УМОВАХ НЕОДНОРІДНОГО ФОНУ ЗАСОБАМИ LABVIEW". Applied Questions of Mathematical Modeling 6, № 2 (2023): 105–13. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-2-13.

Full text
Abstract:
Для проведенні дослідних робіт з визначення кінематичних характеристик рухомих об’єктів було створено віртуальний прилад для аналізу потоку відеоданих з веб камери за допомогою програмного забезпечення Labview. У попередній роботі авторів положення об’єкта на зображенні визначалося за колірною ознакою, шляхом порівняння прямокутної області виділеної з об’єкта з пікселями зображення. При цьому фон робочого поля був однорідним білого кольору, тобто об’єкт добре контрастував на обраному фоні. Але у випадку нерівномірної освітленості та неоднорідного фону з різними структурними включеннями задача виявлення об’єкта сильно ускладнюється. При використанні моделі віртуального приладу для візуальної фіксації руху об’єктів виявлено, що незначна зміна освітленості робочого поля знижує впевненість захвату об’єкта, особливо біля границь обзору веб камери. Для поліпшення умов знаходження об’єкта на зображенні застосуємо методи гістограмних перетворень. Аналіз зображення щодо кількісного розподілення компонентів кольорів дозволяє провести бінарізацію зображення для виділення контуру об’єкта та ігнорування другорядних деталей. В результаті проведеної роботи було встановлено, що застосування гістограмної обробки зображень із застосуванням HSL колірної моделі з наступною бінарізацією дозволяє збільшити впевненість виявлення об’єкта, особливо на краях робочого поля та збільшити точність визначення координат у порівнянні з методом застосування маски об’єкта за колірною ознакою. Також було запропоновано використання різницевого зображення фону робочого поля та об’єкта дослідження на даному фоні, що дозволяє спростити задачу виявлення меж для колірних компонентів при перетворенні гістограм для бінарізації зображення з метою виділення об’єкта. Було створено віртуальний прилад для: отримання зображень фону робочого поля та об’єкту при наявних умовах освітленості; гістограмного аналізу різницевих зображень при проведенні бінарізації зображення для виділення об’єкта; використання отриманих налаштувань для слідкування за об’єктом з потоку відеоданих веб камери та отримання його поточних координат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іваницька, Ю. А. "Використання методу лейкоцитарних гістограм для аналізу гематологічних маркерів крові людини при COVID19". Research Notes, № 1-2 (2 жовтня 2024): 42–51. http://dx.doi.org/10.31654/2786-8478-2024-bn-1-2-42-51.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано актуальність застосування загальної та специфічної лабораторної діагностики для виявлення впливу на організм людини коронавірусної інфекції Covid-19. Описано доцільність мети обраного дослідження для розв’язання невирішених раніше завдань загальної проблематики: знаходження додаткових гематологічних маркерів на основі гістограм, що надають допоміжну інформацію про наявність у пацієнтів захворювання на коронавірусну інфекцію Covid-19, за умови, що рівень лейкоцитів WBC, лімфоцитів LYM, моноцитів MON, гранулоцитів GRA знаходяться в межах референтних значень, наближені до їх нижньої межі або менші за референтні значення. Подано у порівнянні з референтними показниками середні гематологічні значення для контрольної групи (45 осіб), які не мають скарг на стан здоров’я та не хворіли на Covid-19, та досліджуваної групи (45 осіб), для яких клінічно було встановлено діагноз «коронавірусна інфекція Covid-19 (середній ступінь тяжкості)», та які не мали супутніх захворювань. Представлено результати, одержані на основі використання автоматичного аналізатора ВС-6000 MINDRAY на базі лабораторії Комунального Підприємства «Олександрівська клінічна лікарня міста Києва». Для значної частини хворих (38 %), у яких гематологічні показники не узгоджувалися із основними гематологічними маркерами, що визначають Covid-19, на основі лейкоцитарних гістограм WBC обрано додаткові гематологічні маркери: наявність аномальної кривої перед нижнім WBC дискримінатором (існування тромбоцитарних згустків); збільшення ділянки гістограми як за концентрацією частинок, так і за областю розподілу, що відповідає нейтрофілам (нейтрофілія); відсутність максимуму розподілу для області, що відображає розподіл моноцитів, базофілів, еозинофілів. Продемонстровано, що запропонований напрям дослідження є перспективним, оскільки передбачає комплексний аналіз еритроцитарної (RBC), тромбоцитарної (PLT), лейкоцитарної (WBC) гістограм для пояснення процесів, які відбуваються в організмі людини під час мієлопоезу та лімфопоезу під впливом коронавірусної інфекції Covid-19 на різних етапах захворювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алієв, Е. І., та О. К. Городецька. "СПОСОБИ ПОПЕРЕДНЬОЇ ОБРОБКИ ЗОБРАЖЕНЬ КТ ОГК ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ТРОМБОЕМБОЛІЇ ЛЕГЕНЕВОЇ АРТЕРІЇ". Біомедична інженерія і технологія, № 7 (21 листопада 2022): 69–80. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2022.7.266771.

Full text
Abstract:
Проблематика. Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) є третьою за поширеністю серцево-судиннимзахворюванням (розрахункова захворюваність у Європі та США становить не менше 650-700 тис. на рік), а також однією зосновних причин смертності. При цьому, за останні два десятиліття реєструється неухильне зростання захворюваності наТЕЛА при відносно стабільній поширеності тромбозу глибоких вен. Найпоширенішим методом діагностики цього стану єкомп’ютерна томографія (КТ) органів грудної клітини (ОГК). Хворий з підозрою на ТЕЛА вимагає швидкої діагностики. Томуавтоматизація процесу виділення на зображенні ділянки легеневої артерії (ЛА) та її гілок для подальшого мануального чиавтоматизованого аналізу може пришвидшити процес діагностики, що в свою чергу забезпечить швидку постановку діагнозу,призначення терапії та збільшить шанси пацієнта на виживання.Мета дослідження. Метою роботи є створення алгоритму попередньої обробки зображень КТ ОГК, що підвищить їхнюінформативність та спростить подальший мануальний чи автоматизований аналіз.Методика реалізації. Зображення тримані за допомогою КТ ОГК несуть в собі інформацію про радіощільність відсканованихструктур. На сьогоднішній день є чітке розуміння про діапазони радіощільності для органів та утворень в організмі людини,що дозволяє, використовуючи порогові методи обробки зображень та морфологічні операції над об’єктами, відсегментуватизону інтересу. Використовуючи методи гістограмної обробки можна контрастувати зображення таким, щоб якнайкращевізуалізувати відмінність одних зображених структур від інших.Результати дослідження. Побудований алгоритм дозволяє дуже точно сегментувати зону інтересу (ЛА) та контрастуватизображення таким чином, щоб максимально візуалізувати ділянки тромбозу в просвіті ЛА та її гілок. Середня швидкістьроботи алгоритму при проведенні обробки серії з 300 зображень становить 324,5 мс.Висновки. В результаті роботи одержано алгоритм попередньої обробки зображеннях отриманих за допомогою КТ ОГК наоснові використання порогових методів сегментації зображень, морфологічних операцій та гістограмної обробки, щодозволяє отримувати максимально інформативне та необтяжене зображення для подальшого аналізу. Ключові слова – ТЕЛА, легенева артерія, тромбоз, комп’ютерна томографія, зона інтересу, порогові методи сегментації, морфологічні операції, гістограмна обробка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Суровцев, І. В. "Гістограмний метод фільтрації електрохімічних сигналів". Науково-технічна інформація. (НТІ), № 1 (67) (2016): 49–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Половинко, Ігор, та Олександр Семочко. "Метод оцінки відновлення зображень із використанням просторових і частотних фільтрів". International Science Journal of Engineering & Agriculture 1, № 4 (2022): 8–18. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjea.20220104.02.

Full text
Abstract:
При обробці та передачі інформації у вигляді зображень, важливою є проблема зменшення їх спотворення за рахунок різноманітних шумів. Шум знижує якість зображення і тим самим сприйняття інформації, що міститься у ньому. Через ці проблеми погіршується можливість оцінки інформації, яку можна отримати в результаті аналізу за допомогою як візуального так і комп’ютерного методів. Процедурою зменшення шумів на зображеннях займається область обробки зображень, яка отримала назву відновлення. Не дивлячись на перетин цієї області з покращенням зображень, слід відмітити, що остання є у більшій степені суб’єктивною процедурою ,у той час як процес відновлення має в основному об’єктивний характер. При відновленні робиться спроба реконструювати або відтворити спотворене зображення, використовуючи для цього апріорну інформацію про явище, яке викликало його погіршення. Методи відновлення ґрунтуються на моделюванні процесів спотворення і використанні зворотних процедур для відновлення початкового зображення. У даній роботі запропоновано новий метод оцінки відновлення спотворених зображень, здійснених за допомогою просторових і частотних фільтрів. Він полягає у переведенні спотворених зображень перед фільтрацією у градації сірого і отриманні їх гістограм. Отримана гістограма екстраполюється гаусівською кривою і визначається величина середньоквадратичного відхилення. Аналогічна процедура здійснюється і для відновленого зображення. Аналіз проводився на мові програмування Python із використанням бібліотек для роботи з зображеннями Pillow та OpenCV. . Запропоновано параметр оцінки відновлення R , який являє собою відношення різниці середньоквадратичних відхилень спотвореного і відновленого зображень до середньоквадратичного відхилення спотвореного зображення. Оцінка параметру R була здійснена для середньогеометричного фільтру, фільтру серединної точки та фільтру Вінера і виявилась рівною 0,2; 0,3 і 0,43 відповідно, що корелює з візуальними спостереженнями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Glukhova, N. V., та L. A. Pesotskaya. "РОЗРОБКА МЕТОДУ АНАЛІЗУ КОЛЬОРОВИХ ЗОБРАЖЕНЬ ГАЗОРОЗРЯДНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, № 48 (2018): 59–62. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.2.059.

Full text
Abstract:
Виконаний аналіз сучасних методів отримання та обробки зображень газорозрядного випромінювання. Представлено результати експериментальних досліджень стану людини на основі реєстрації зображень газорозрядного світіння пальців в імпульсному електромагнітному полі. Запропоновано методику аналізу кольорових зображень газорозрядного випромінювання шляхом побудови гістограм яскравості пікселів для трьох базових кольорів. Викладено правила класифікації зображень на основі використання кількісних значень глобальних та локальних екстремумів огинаючих гістограм, які розраховуються шляхом застосування пікового детектору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Костенко, П. Ю., та В. І. Чистов. "СТЕАНОГРАФІЧНИЙ АНАЛІЗ ДВОВИМІРНИХ СИГНАЛІВ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕПАРАМЕТРИЧНОЇ СТАТИСТИКИ". Системи озброєння і військова техніка, № 2(78) (2 вересня 2024): 81–88. https://doi.org/10.30748/soivt.2024.78.09.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано використання методів непараметричної статистики, таких як SG-індекс (SG – абревіатура отримана першими літерами імен авторів, які запропонували індекс – Savit, Green) та BDS-статистики (BDS – абревіатура отримана першими літерами імен авторів, які запропонували статистику – Brock, Dechert, Scheinkman) для стеганографічного аналізу двовимірних сигналів на прикладі цифрових зображень та аудіо файлів. Для вбудовування інформації в файли-контейнери використовувались найбільш поширені методи стеганографії. У випадку зображень конфіденційна інформація вбудовувалась в просторову область методом наймень значущих біт (НЗБ), в аудіо файли інформація вбудовувалась в частотну область методом відносної заміни величин коефіцієнтів дискретного косинусного перетворення (ДКП) (метод Коха-Жао). Для стеганографічного аналізу цифрових зображень замість класичного методу оцінки числа переходів значень молодших бітів у сусідніх елементах контейнера за розподілом гістограм кількості таких переходів було запропоновано інший підхід, який базується на чисельній мірі залежності молодших бітів в сусідніх елементах контейнеру. Для аналізу взаємозв'язку між переходами з 0 в 0; з 0 в 1; з 1 в 0 і з 1 в 1 в роботі був застосований SG-індекс, який можна вважати більш об'єктивною характеристикою залежності між сусідніми елементами. Для стеганографічного аналізу аудіо файлів використовувалася непараметрична BDS-статистика, за допомогою якої автори проводили аналіз часових рядів, побудованих із середньочастотних значень коефіцієнтів ДКП до та після вбудовування інформації. Результати моделювання підтверджують ефективність запропонованих методів стеганографічного аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Фельде, Христина Вікторівна, Ірина Василівна Солтис, Михайло Степанович Гавриляк, Артем Володимирович Мотрич, Юрій Олександрович Ушенко та Валентина Володимирівна Дворжак. "Технологія захисту та контролю друкованої продукції за допомогою прикладних програм цифрової інтроскопії". Технологія і техніка друкарства, № 3(77) (1 листопада 2022): 47–53. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.3(77).2022.274220.

Full text
Abstract:
У статті наведено основи методу кореляційної просторово-частотної фільтрації карток фазових розподілів поліетиленових плівок. Використовуючи метод статистичного аналізу структури просторово-частотних фільтрованих поляризаційних карт полімерних плівок, обґрунтовано та апробовано комплекс методів та критеріїв діагностики зміни двопроменеломлення пакувальних матеріалів. Порівняльний аналіз набору статистичних моментів, що характеризують карти азимутів поляризації, а також зображень великомасштабної (лінійного двопроменеломлення) сітки кристалів, також виявив певні відмінності між ними. Гістограми розподілу поляризаційних зображень полімерних плівок поліетилену з групи 1 мають більш асиметричну побудову з різким ексцесом порівняно з аналогічним розподілом зазначеного поляризаційного параметра зображення полімерних плівок з групи 2. Основні особливості покриття проявилися в більш упорядкованій структурі нижньоподібних кристалів плівок для групи 2. Така геометрична конструкція полікристалічної компоненти проявляється у формуванні пріоритетного, найбільш вірогідного серед усіх можливих значень азимуту поляризації, сукупність яких утворює головний екстремум. Аналітично обґрунтовано метод поляризаційного відображення оптико-неоднорідних полікристалічних ліній полімерних плівок на поліетилен із просторово-частотною фільтрацією координатних розподілів азимуту поляризації лазерної вібрації на площині Фур’є. Наведено порівняльний аналіз ефективності методів прямого поляризаційного картографування та просторово-частотної селекції при диференціації розподілів азимуту та еліптичності поляризації лазерного випромінювання, яке перетворено сітками полімерних поліетиленових плівок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Гістограмні методи"

1

Філатова, Ганна Євгенівна, та Д. О. Бойко. "Проблеми розробки систем підтримки прийняття рішень в мамографії". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46302.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ю, Терентьєва В. "Методи статистичної обробки медичних даних". Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/50707.

Full text
Abstract:
1. Гойко О. Методичний підхід щодо вибору методу статистичної обробки для медико-соціологічних досліджень / О.В. Гойко // Медична інформатика та інженерія. – 2015. – №2. – С. 52-58. 2. Гойко О. Сучасні технології обробки й аналізу медичних даних / О.В. Гойко // Медична інформатика та інженерія. – 2009. – №4. – С. 39-44. 3. Голованова І. Основи медичної статистики / І. Голованова, І. Бєлікова, Н. Ляхова – Полтава, 2017. – С. 113.<br>Статистичні методи обробки даних вже давно застосовуються в різних сферах людської діяльності й, насамперед, там, де досліджуються закономірності, властиві великим обсягам об'єктів. Це відбувається й в медичній галузі, де завдяки використанню більш потужної сучасної апаратури та застосуванню нових методів обстеження невпинно зростають інформаційні масиви та кількісні дані про стан здоров'я пацієнта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дрозд, В. П. "Застосування гістограми орієнтованих градієнтів (HOG) для виявлення пішохода на зображенні". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39124.

Full text
Abstract:
Проблема виявлення пішохода полягає в тому, що люди дуже різноманітні за статурою та можуть приймати різні пози, у зображення можуть бути різні спотворення. Існує ряд методів для виявлення пішохода: методи основані на Haar wavelet признаках, нейронні мережі, гістограми направлених градієнтів та інші. В даній роботі пропонується розгляд варіанту застосування HOG.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мойсей, Павло Ігорович, та Pavlo Moisei. "Метод обробки зображень для верифікації особи в телекомунікаційних системах". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33278.

Full text
Abstract:
Дипломну роботу присвячено обґрунтованню методу обробки зображення для верифікації особи в телекомунікаційних системах з використанням фільтра Лапласа та еквалізації гістограми зображення. Проведено аналіз методів розпізнавання особи, представлено структурні схеми систем верифікації особи в телекомунікаційних мережах для ідентифікації особи та обґрунтовано метод обробки зображення, що дає можливість збільшити достовірність та швидкодію систем верифікації.<br>The diploma work is devoted to the substantiation of method of processing image for identity verification in telecommunication systems using the Laplace filter and the equalization of the image histogram. The analysis of face recognition methods is carried out, the structural schemes of face verification systems in telecommunication networks for face identification are presented and the method of image processing is substantiated, which gives an opportunity to increase the reliability and speed of verification systems.<br>ВСТУП 9 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 11 1.1. Задачарозпізнавання особи в телекомунікаційних системах 11 1.2. Задача верифікації особи в телекомунікаційних системах 15 1.3. Класифікація методів верифікації особи 17 1.4. Принципи верифікації особи 18 1.5. Висновки до розділу 1 20 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 21 2.1. Методи верифікації особи за параметрами обличчя 21 2.2. Алгоритм роботи методів розпізнавання особи 22 2.3. Системи верифікації особи в телекомунікаційних мережах 30 2.4. Методи обробки зображення 37 2.5. Висновки до розділу 2 54 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 55 3.1. Обгрунтування методу обробки зображення 55 3.1.1.Еквалізація гістограми 56 3.1.2. Фільтр Лапласа 57 3.2.Реєстрація експериментальних даних 59 3.3.Обробка зображення для верифікації особи 62 3.4.Аналіз та оцінка зображення 66 3.5. Висновки до розділу 3 73 РОЗДІЛ 4.ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 75 4.1. Охорона праці під час роботи з персональним комп’ютером при виконанні наукового дослідження 75 4.2. Забезпечення надійності роботи телекомунікаційних систем до дії уражаючих факторів надзвичайних ситуацій 77 4.3 Висновки до розділу 4 84 ВИСНОВКИ 85 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 87 Додаток А Копія тези конференції 89 Додаток Б Лістинг програми 92
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пирожок, Василь Васильович. "Застосування методів матстатистики для оцінювання міцності виробів РЕА". Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9388.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає у підвищенні міцнісної надійності РЕА за рахунок розробки і удосконаленні методів статистичної обробки емпіричних даних вимірювань параметрів РЕА. У роботі використані такі методи дослідження та апаратура: математичної і прикладної статистики для обробки результатів експериментів, методи опору матеріалів, експериментальні методи механічних випробувань, методи математичної статистики; експериментальні дослідження із застосуванням тензометричної апаратури зі спеціально розробленою схемою температурної компенсації; допоміжні методи і засоби для проведення експериментів, випробувальна машина для навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пуляк, Любомир Ярославович. "Методи та засоби опрацювання зображень у комп'ютерних біомедичних системах". Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29703.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційну роботу магістра присвячено дослідженню методів та засобів опрацювання зображень у комп’ютерних біомедичних системах. У кваліфікаційній роботі магістра проведено аналіз методів та засобів опрацювання біомедичних зображень. Завдяки цьому зроблені висновки щодо доцільності використання тих чи інших методів в покращенні та обробці медичних світлин. Обґрунтовано використання саме тих методів, які в процесі досліду змогли показати себе з кращої сторони в ряду факторів таких як час обробки, візульний результат опрацювання, чіткість дрібних деталей. Досліджена доцільність використання методів візуального покращення медичних зображень з використанням методів Канні та середньоквадратичних відхилень. Досліджена ефективність використання фільтрації біомедичних зображень, які мали візуальні спотворення у вигляді шуму. Такі досліди дали змогу визначити найвдаліший метод з обраних для дослідження. Розроблений лістинг коду в програмі MatLab для проведення опрацювання медичних світлин та дослідження їхньої ефективності. Апробовано запропоновані для кожного рівня представлення методи та засоби опрацювання біомедичних зображень, методи його фільтрації, роботи з гістограмами та візуального поліпшення якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!