Academic literature on the topic 'Двовимірна модель'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Двовимірна модель.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Двовимірна модель"

1

Polyeshchuk, Valentin, Vladimir Brovkin, Yuriy Radchenko та Liliia Vorobiova. "ДВОВИМІРНА ФІЗИЧНА МОДЕЛЬ ПРАВЛЕННЯ БЕЗПЕРЕРВНОЛИТОГО СЛЯБА КРИВОЛІНІЙНОЇ МБЛЗ". Scientific Journal "Metallurgy", № 1 (17 лютого 2021): 76–83. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2020-1-11.

Full text
Abstract:
Виконано аналіз схем деформованого стану безперервнолитого зливка під час йогопереміщення технологічним каналом криволінійних машин безперервного литва заготовок(МБЛЗ). Запропоновано плоску схему деформованого стану кірочки достатньо широкогосляба за наявності рідкої серцевини. Проаналізовано два випадки: з прямолінійним крис-талізатором і з радіальним кристалізатором. Наведено формули для розрахунків критич-ної деформації для зазначних випадків. Результати роботи можна використовувати длястворення інженерної методики теплового та механічного розрахунку технологічного ка-налу криволінійної МБЛЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Матєвосова, О. Г., А. В. Коваленко та В. Н. Курашов. "Радіаційні втрати у планарному світловоді зі шорсткою межею поділу діелектричних шарів". Ukrainian Journal of Physics 57, № 3 (2012): 304. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.3.304.

Full text
Abstract:
Розвинуто статистичну модель розсіювання світла шорсткою поверхнею планарного світловода, вільну від наближення слабонаправленого світловода. Досліджено залежність величини втрат від висоти профілю показника заломлення, товщини серцевини світловода та кореляційниххарактеристик розсіюючої поверхні. Проаналізовано відмінності розсіювання TE та TM мод, показано, що двовимірна модель непридатна для кількісних оцінок втрат у випадку TM мод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Біляєв, М. М., В. Лемеш М., О. Задоя В., Б. Машихіна П., Г. Татарко Л. та М. Якубовська З. "Моделювання біологічногоочищеннястічних вод в аеротенку з рухомим біоценозом". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 1(91) (15 лютого 2021): 15–24. https://doi.org/10.15802/stp2021/227358.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Основною метою статті є розробка чисельної моделі для аналізу процесу біологічного очищення стічних вод в реакторі з рухомим біоценозом.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Для математичного моделювання процесу біологічного очищення стічних вод в реакторі з рухомим біоценозом використано гідродинамічну модель нев&rsquo;язкої безвихрової течії. Крайові умови для моделювального рівняння розраховано на поверхнях біореактора, твердих стінках, верхній поверхні; на вхідній границі; на границі витоку зі споруди. Для розрахунку процесу руху активного мулу та субстрату в біореакторі використано модель масопереносу, що враховує конвективно-дифузійний рух. Процес біологічного очищення води в тій частині біореактора, де немає рухомих носіїв біоценозу, розраховано на базі моделі Monod. А процес біологічного очищення води в частині біореактора з рухомими носіями розраховано на базі емпіричної моделі в три етапи. На першому етапі визначено субстрат за допомогою моделі Harremoes. На другому етапі розраховано швидкість &laquo;споживання&raquo; субстрату в біоплівці. На третьому етапі визначено зміну концентрації субстрату в зоні, де розташовані носії біоценозу, за рахунок конвективного руху, дифузії субстрату в потоці та його деструкції в біоплівці на носіях. Хаотичний рух носіїв біоценозу в реакторі змодельовано на базі параболічного рівняння дифузії. Для чисельного інтегрування моделювальних рівнянь використано кінцево-різницеві схеми.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Здійснено програмну реалізацію побудованої чисельної моделі. Проведено обчислювальний експеримент із визначення ефективності біологічного очищення стічних вод у різних частинах біореактора.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Створено ефективну багатофакторну чисельну модель, що дозволяє оперативно аналізувати ефективність біологічного очищення стічних вод в аеротенку з рухомими носіями біоценозу.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Створена двовимірна чисельна модель може бути використана для проведення серійних розрахунків на етапі проєктування систем біологічного очищення стічних вод та аналізу ефективності роботи біореакторів за різних умов експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kurennov, S., and K. Barakhov. "THE TEMPERATURE STRESSES IN THE ADVERSIVE JOINT. A SIMPLIFIED TWO-DIMENSIONAL MODEL." Mechanics And Mathematical Methods 1, no. 2 (2019): 36–45. http://dx.doi.org/10.31650/2618-0650-2019-1-2-36-45.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sushyi, Olena. "Націєтворчий процес у координатах соцієтальної кризи в Україні". Scientific Studios on Social and Political Psychology, № 43(46) (15 липня 2019): 7–19. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi43(46).19.

Full text
Abstract:
Пропонована стаття є продовженням серії авторських публікацій, присвячених проблемі українського націєтворення, в яких, зокрема, було здійснено ретроспективний аналіз та систематизовано консолідаційно-деконсолідаційні параметри національно-державного розвитку України, виокремлено комплекс чинників (чинники соціальної поляризації, чинники деструктивної / негативної консолідації), що перешкоджають загальнонаціональному єднанню та примиренню українського соціуму в умовах нової соціальної реальності. Мета дослідження, результати якого представлено в статті, полягала в тому, щоб структурувати консолідаційно-деконсолідаційні параметри національно-державного розвитку України в кількох залежних системах координат та показати, що в сукупності вони відтворюють складну (багатофакторну), суперечливу (різновекторну) та динамічну архітектоніку соцієтальної кризи в Україні, які, зі свого боку, пояснюється діалектика консолідаційності та конфронтаційності українського націєтворення. Описано системи координат, що оприявлюють зрізи соцієтальної кризи, а саме: системні координати, унаявлені кризою основних сфер соціальної системи (політико-правової, економічної, соціальної, культурної); структурні координати, де полюсами є криза інституцій, криза інтересів та цілей, криза цінностей, криза ідентичностей; темпоральні координати, що відтворюють кризові цикли національно-державного розвитку України; соціально-психологічні координати, що дають змогу розглянути проблему кризової (масової) свідомості на рівні соціально-психологічних феноменів (за домінуючим типом соціальних переживань та формами соціально-психологічного мислення). Кожен з перелічених кризових зрізів характеризує цілком конкретний аспект соцієтальної кризи, який можна розглядати як у відносній автономності, так і в щільній взаємозалежності з іншими її аспектами. У своєму поєднанні в кожному новому зрізі компоненти соцієтальної кризи відтворюють її нову якість (ефект синергії). У сукупності вони формують складну (багатофакторну), суперечливу (різновекторну) та динамічну архітектоніку соцієтальної кризи в Україні, де кожне явище (компонент її структури) можна розглядати і як причину, і як наслідок конфліктно-конфронтаційних тенденцій національно-державного розвитку України. Багатофакторна модель соцієтальної кризи в Україні структурується низкою похідних моделей, що відображають її кризові зрізи у відповідних системах координат, як-то: контурна двовимірна модель соцієтальної кризи (системно-структурні координати); циклічна модель соцієтальної кризи (темпоральні координати); соціально-психологічна модель соцієтальної кризи (соціально-психологічні координати).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kurennov, Sergei, and Konstantin Barakhov. "Stresses in adhesiveli bonded joints of two coaxial pipes. Simplified two-dimensional model." Visnyk of Zaporizhzhya National University. Physical and Mathematical Sciences, no. 2 (2019): 81–89. http://dx.doi.org/10.26661/2413-6549-2019-2-10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Алієва, С. Г. "Матрично-геометричний метод для дослідження системи обслуговування-запасання зі зворотним зв'язком та руйнівними заявками". Problems of Informatization and Management 3, № 67 (2021): 4–10. http://dx.doi.org/10.18372/2073-4751.67.16192.

Full text
Abstract:
У цій роботі запропоновано марківську модель системи обслуговування-запасання з миттєвим обслуговуванням, зворотним зв'язком, первинними та повторними витрачаючими заявками різних типів та руйнівними заявками. Первинні заявки формують потік пуасонів і за наявності запасів вони миттєво отримують запаси. Якщо в момент надходження первинної заявки рівень запасів дорівнює нулю, то ця заявка згідно зі схемою Бернуллі або залишає систему, або йде в нескінченний буфер для повторення свого запиту в майбутньому. Інтенсивність повторних заявок є постійною величиною і якщо у момент надходження повторної заявки рівень запасів дорівнює нулю, то ця заявка згідно зі схемою Бернуллі або залишає орбіту, або залишається в орбіті для повторення свого запиту у майбутньому. Руйнівні заявки також формують пуассонівський потік, проте, на відміну від витрачають заявок, вони не вимагають обслуговування, оскільки в момент надходження такої заявки рівень запасів миттєво зменшується на одиницю. У системі прийнято політику поповнення запасів, згідно з якою в момент надходження склад системи заповнюється повністю. Час виконання замовлення є випадковою величиною, яка має показовий розподіл. Показано, що математичною моделлю системи, що вивчається, є деяка двовимірна ланцюг Маркова з нескінченним простором станів. Розроблено алгоритм для обчислення елементів матриці побудованого ланцюга і знайдено умову ергодичності даного ланцюга. Для обчислення стаціонарних ймовірностей станів використовується матрично-геометричний метод. Знайдено формули для обчислення основних характеристик системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Kholodniak, Yu S., S. V. Podliesnyi та S. V. Kaporovych. "Особливості застосування спрощеної двовимірної моделі вимушених коливань у силових розрахунках плоских ферм". HERALD of the Donbass State Engineering Academy, № 2 (46) (1 жовтня 2019): 103–13. http://dx.doi.org/10.37142/1993-8222/2019-2(46)103.

Full text
Abstract:
Холодняк Ю. С., Подлєсний С. В., Капорович С. В. Особливості застосування спрощеної двовимірної моделі вимушених коливань у силових розрахунках плоских ферм // Вісник ДДМА. – 2019. – № 2 (46). – С. 103–113.&#x0D; Виконано аналіз існуючих методів силового розрахунку ферм, які перебувають під дією вимушених коливань. При розгляданні вимушених коливань плоских ферм застосовуються двовимірні моделі, які є складними для широкого практичного використання. Їх реалізація потребує поглибленої математичної підготовки і складних обчислювальних засобів. Тому їх важко застосувати у звичайній інженерній практиці. Спрощених методик силового розрахунку рам, що коливаються, не існує. Метою даної роботи є розробка спрощеної двомірної математичної моделі вимушених коливань плоских ферм з наступним використанням цієї моделі в їх силових розрахунках. Математична модель, що запропонована в роботі, описує коливання невагомої ферми з точковою масою при одночасній дії на них вертикальної й горизонтальної гармонійних збурюючих сил. У основу моделі покладений метод сил, що встановлює зв’язок переміщень ферми з силами, які на неї діють. Разом з моделлю отримані залежності для обчислення резонансних частот коливальної системи. Виконані розробки дозволяють визначати динамічні характеристики коливального процесу і розраховувати ферми на міцність, жорсткість та стійкість. Методика такого розрахунку реалізована у середовищі Mathcad15 і успішно пройшла апробацію на ряді навчальних задач. Результати роботи можуть бути корисними студентам і викладачам технічних ЗВО, також фахівцям-практикам, що виконують силові розрахунки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Жигуц, Ю. Ю., та В. Д. Рудь. "МОДЕЛЬ МЕХАНІЗМУ ГАЛЬМІВНОГО ПОГЛИНАННЯ ЛАЗЕРНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 74 (27 лютого 2023): 54–57. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2022.74.8.

Full text
Abstract:
Проведена теоретична і експериментальна робота з встановлення параметрів плазми при наносекундній тривалості лазерного імпульсу та умові існування розвинутого газодинамічного руху плазми. Авторами отримано розв’язок задачі з опису поглинання лазерного випромінювання в щільному шарі гарячої плазми. Авторами встановлено аналітичні залежності, які досить добре відповідають реальним умовам і визначають геометричну і аналітичну товщини плазми. Ці результати співпадають з строгим розв'язком газодинамічних рівнянь дляпроцесу випаровування у "самоузгодженому” режимі. В реальних умовах при фокусуванні випромінювання сильне бокове розширення плазми призводить до квазісферичного характеру розльоту і густина плазми зменшується значно швидше, ніж в одновимірному випадку. Автори порівняли вирази для внутрішньої енергії плазми і оцінили час переходу плоскої течії в двовимірну. Це дало змогу виявити, що як у випадку плоскої течії, так і у випадку двовимірної течії внутрішня енергія плазми зростає за схожими законами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зівакін, В. Д., та П. О. Приставка. "Дослідження імітації двовимірних вибірок з використанням поліноміальних сплайнів". Problems of Informatization and Management 2, № 74 (2023): 38–43. http://dx.doi.org/10.18372/2073-4751.74.17879.

Full text
Abstract:
Моделювання використовується для вирішення різноманітних завдань, через певний набір причин: імітація "критичних" режимів, що в умовах реальної експлуатації може бути небезпечним, економія часових і матеріальних ресурсів, можливість дистанційного тренінгу та ін. Зокрема, у випадку проведення досліджень у багатовимірних просторах, актуальним є не моделювання роботи системи, а саме послідовностей даних деякого визначеного вигляду могло б вирішити проблему нестачі таких даних.&#x0D; В [1] сказано, що при імітаційному моделюванні вибірок перше, з чого необхідно виходити – це модель розподілу, яку необхідно отримати. Модель може бути визначена деяким аналітичним законом розподілу (нормальний, Вейбула, рівномірний, тощо), і в цьому вона залежать від параметрів (параметрична модель). Зазвичай обирають моделі такі, щоб їхні параметри несли деяку змістовну інтерпретацію ( початок та кінець інтервалу в рівномірному розподілі, інтенсивність в експоненціальному, тощо). Іншим класом моделей, що відтворюють функції розподілу є непараметричні (ядерні методи, гістограмні оцінки емпіричної функції розподілу, сплайн – апроксимація [4]). Основною проблемою методів, що ґрунтуються на параметрах, є обмеженість, особливо в двох випадках:&#x0D; &#x0D; При моделюванні багатовимірних даних – в цьому випадку робота завжди призводить до переходу до багатовимірного нормального розподілу.&#x0D; При моделюванні неоднорідних вибірок, які є сумішшю декількох розподілів (не обов’язково з одного класу), усічених або тих, що містять пропуски спостережень.&#x0D; &#x0D; В цьому контексті використання параметричних моделей об’єктивно є неможливим у чистому вигляді. Отже, наявність інструменту, який добре апроксимує неоднорідні дані є бажаною для вирішення задачі генерації неоднорідних багатовимірних сукупностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Двовимірна модель"

1

Глібко, Олена Анатоліївна, та Марія Олександрівна Максимова. "Деякі аспекти формування естетичної складової в системі підготовки фахівців програмного спрямування". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46244.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бевзюк, А. М. "Блоковий шифр з використанням двовимірної моделі даних". Thesis, ВНТУ, 2019. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/123456789/24228.

Full text
Abstract:
В роботі запропоновано модель блокового шифру з використанням двовимірної моделі даних, особливістю якого є реалізація перестановок елементів даних при перетворенні одновимірного блоку даних у двовимірний масив та навпаки і перестановки елементів двовимірного масиву шляхом циклічного зсуву елементів рядків та стовпчиків.<br>The paper presents a model of block cipher using two-dimensional data model feature of which is the implementation of permutation of data elements while transforming one-dimensional data block in a two-dimensional array and back and reshuffle two-dimensional array of elements by cyclic shift elements rows and columns.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пантелят, Михайло Гаррійович, та О. А. Коріневський. "Комп’ютерне моделювання теплового поля індукційної кухонної плити та посуду, що нагрівається". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47638.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Турковський, Володимир Михайлович. "Двовимірні ферміон-бозонні моделі надпровідності з довільною густиною носіїв заряду". Дис. канд. фіз.-мат. наук, КУ ім. Т.Шевченка, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мартиненко, М. С. "Оптимальне керування процесом розповсюдження тепла у пластинці". Thesis, ХНУРЕ, 2018. http://openarchive.nure.ua/handle/document/5808.

Full text
Abstract:
Розглянуто задачу оптимального керування процесом нагрівання однорідної пластинки. Керування температурним режимом здійснюється за рахунок визначення режиму нагрівання внутрішніх джерел, так, щоб в останній момент часу встановити температуру всередині пластинки якнайближчою до заданого розподілу температури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борисюк, Вадим Миколайович, Вадим Николаевич Борисюк та Vadym Mykolaiovych Borysiuk. "Механічні властивості та фазові переходи в Tin+1Cn максенах і металевих наноматеріалах під дією зовнішнього впливу деформації та температури". Thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/83599.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена встановленню закономірностей структурних змін та фазових перетворень у двовимірних системах та металевих наноматеріалах під різним типом зовнішньої дії, а також зв’язку цих перетворень з фізичними властивостями досліджуваних систем. Основним результатом роботи є запропонована концепція дослідження наноматеріалів, що базується на методах класичної молекулярної динаміки та теоретичної фізики, яка була застосована для розрахунку ефективних механічних параметрів та описанні поведінки двовимірних карбідів титану та інших низькорозмірних систем під дією зовнішнього впливу. Для дослідження механічних властивостей двовимірних карбідів титану Tin+1Cn була реалізована теоретична модель, в якій для описання взаємодії між атомами в досліджуваних зразках був використаний комбінований міжатомний потенціал. У рамках розробленої методики досліджено поведінку Tin+1Cn максенів під дією деформації розтягнення та згинання, описано динаміку руйнування зразків та розраховано ефективні механічні параметри. Досліджено можливість механічного розшарування наноламінату Ti2AlC з утворенням фрагменту двовимірного Ti2C. Проаналізовано температурну стабільність Tin+1Cn максенів та визначені діапазони температур, в яких досліджувані зразки зберігають свою двовимірну будову. Досліджено механічні та термодинамічні властивості металевих наночастинок зі структурою "ядро-оболонка", а також описано взаємодію металевих наночастинок з поверхнею Ti2C максена.<br>The thesis is devoted to the determination and description of structural changes and phase transitions in two-dimensional systems and metallic nanomaterials under different types of external influence, and connections of such transformations with the physical properties of the studied systems. The main result of the work is the proposed concept for nanomaterials research, which is based on the methods of classical molecular dynamics simulations and theoretical physics, that was used to calculate effective mechanical parameters and describe the behavior of two-dimensional titanium carbides and other low-dimensional systems under external influence. To study the mechanical properties of two-dimensional titanium carbides Tin+1Cn, a theoretical model based on a combination of interatomic potentials for classical molecular dynamics simulations was proposed. Within the developed technique, the behavior of Tin+1Cn mxenes under external tensile and bending strain was investigated, the failure dynamics of the studied samples was described, and effective mechanical parameters were calculated. The possibility of mechanical exfoliation of Ti2AlC nanolaminate with the formation of a two-dimensional Ti2C fragment was investigated. The temperature stability of Tin+1Cn mxenes was studied and the temperature ranges in which the studied samples retain their two-dimensional structure are determined. The mechanical and thermodynamic properties of metal nanoparticles with core-shell structure have been studied. The interaction of metal nanoparticles with the surface of two-dimensional Ti2C surface is also described.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Двовимірна модель"

1

Голуб, О. І., та Н. В. Моісеєнко. Розробка гри-квесту «The lost humanity» на базі ігрового рушія Unreal Engine. ПВНЗ УЕП, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3612.

Full text
Abstract:
В роботі описано реалізовані базові механіки гри-квесту, створений необхідний контент для гри, такий як 3D-моделі та двовимірні зображення. Продемонстровано реалізовану ігрову локацію, з використанням створеного контенту та ігрових механіки. Описано реалізовану гру-квест за допомогою ігрового рушія UnrealEngine 4.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!