Academic literature on the topic 'Демографічна та міграційна політика'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Демографічна та міграційна політика.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Демографічна та міграційна політика"

1

Барна, М. Ю. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОЗНАКИ МІГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ЯК ОБ’ЄКТА ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ." Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, no. 63 (October 1, 2021): 15–19. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-63-03.

Full text
Abstract:
Визначено сутнісні характеристики поняття “міграція”, які прийнято розглядати в системі державного регулювання соціально-економічних процесів. Охарактеризовано теоретико-методичні підходи (суспільний, просторовий, регуляторний, розподільний) до трактування міграції та їх відмінності в контексті розроблення державної міграційної політики. Наголошено, що міграційні процеси охоплюють низку видів те-риторіальних переміщень населення: повне переселення, маятникове, сезонне, епізодичне. Узагальнено міждис-циплінарний контекст дослідження міграційних процесів в розрізі базових галузей науки (економіка, демо-графія, соціологія, міграціологія, антропологія, політологія, статистика, психологія, історія, юриспруденція). Визначено концептуальні положення міграційних процесів та їх місце при визначенні методичних підходів до забезпечення соціально-економічного розвитку країни. Виділено форми руху населення (природний, просторо-вий, соціальний) у системі міграційних процесів. Зроблено висновок, що міграційні процеси мають вплив на всі сторони життєдіяльності людей, суспільства та спричинюють зміни в структурі соціально-економічного розвитку країни. Наведено перелік функцій міграції (прискорювальна, перерозподільна, селективна) та охарак-теризовано важливість їх ефективної реалізації у системі державного управління соціально-економічними змінами. Систематизовано групи факторів (демографічні, економічні, соціальні, етнічно-культурні, політич-ні), що визначають інтенсивність міграційних процесів та напрями державної міграційної політики. Визначе-но вплив суб’єктивних факторів (географічні, національні, релігійні, суспільно-поведінкові) на міграційні проце-си та реалізацію державної міграційної політики. Виділено інтеграційні особливості міграційних процесів та їх значення при забезпеченні соціально-економічного розвитку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Аракелова, Інна. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ПРОЦЕСІВ ВИМУШЕНОЇ МІГРАЦІЇ НА ОКРЕМІ СОЦІАЛЬНО-ДЕМОГРАФІЧНІ ПОКАЗНИКИ БЕЗПЕКИ ТЕРИТОРІЙ НА ОСНОВІ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ." Public management 25, no. 5 (December 29, 2020): 15–30. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2020-5(25)-15-30.

Full text
Abstract:
Роботу присвячено актуальній проблемі дослідження впли- ву процесів міграції внутрішньо переміщених осіб на окремі соціально-демографічні показники безпеки регіонів. Особливого значення ця проблема набула після початку збройної агресії на території України у 2014 р., що призвело до стрімкого зростання процесів внутрішньої міграції. Зокрема, проаналізовано динаміку зміни наступних показників: демографічне навантаження, рівень безробіття, обсяг грошових переказів, близькість розташування до лінії розмежування. У результаті проведеного дослідження автором було побудовано нейронну мережу типу карти Кохонена. Модель розподілила навчальну вибірку з регіонів країни на шість кластерів за рівнем чотирьох показників соціально-демографічної безпеки. Це дозволило оцінити вплив процесів вимушеної внутрішньої міграції на деякі аспекти соціально-економічної безпеки регіонів. На основі отриманої карти Кохонена показано, що Донецька та Луганська області, які безпосередньо межують із зоною ООС, мали катастрофічне зростання демографічного навантаження та рівня безробіття протягом досліджуваного періоду. Також у кілька разів скоротились обсяги грошових переказів мігрантів. Рівень соціально-економічної безпеки регіонів шостого кластеру за обраними показниками був визначений як небезпечний. Отримані результати можуть бути використані для формування регіональної соціально-економічної політики і відповідних національної демографічної та міграційної політик. Процес кластерного аналізу та запропонована система показників дозволяють здійснювати постійний моніторинг та оцінку впливу процесів вимушеної внутрішньої міграції на окремі аспекти соціально-економічної безпеки регіонів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Черненко, Н. І. "ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ДЕМОГРАФІЧНИЙ ВПЛИВ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ НА ПОТЕНЦІАЛ КРАЇНИ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 10 (December 30, 2021): 109–16. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.10.15.

Full text
Abstract:
У статті на основі статистичних даних державних органів управління проаналізовано стан трудової міграції в Україні. Визначено, що система професійної освіти є однією з ланок процесу регулювання міграційних потоків. Концепція міграційної політики має знаходитися у площині міжвідомчої взаємодії та враховувати не лише специфіку трудової міграції, а й долучатися до стратегії розвитку ринку праці та ринку освітніх послуг. З’ясовано, що трудова міграція має не лише негативний вплив, а й може приносити користь. Але користь багато в чому залежить від політичної системи у країнах походження та призначення трудової міграції, а також від двостороннього, регіонального та багатостороннього співробітництва між ними. Виокремлено основні позиції щодо програми забезпечення справедливої міграції, намічено шляхи уповільнення процесу трудової міграції та поліпшення ситуації щодо збереження, формування та розвитку кадрового потенціалу України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Zorya, O. P. "Демографічний стан в Україні в умовах глибокої трансформаційної економічної кризи." Grani 18, no. 2 (January 12, 2015): 89–92. http://dx.doi.org/10.15421/1715046.

Full text
Abstract:
У представленій статті автором аналізується вплив демографічного стану в Україні в умовах глибокої трансформаційної економічної кризи та окремих аспектів якості життя населення України. Демографічна проблема в Україні занепокоює політиків, соціологів, економістів та пересічних громадян. Однак, у широких колах громадськості переважають не зовсім обґрунтовані погляди щодо причин цієї кризи та, відповідно, способів виходу з неї. Поліпшення демографічної ситуації можна очікувати лише за умови поліпшення економічної ситуації в Україні, центральну роль у цьому мають відіграти: подолання бідності, на основі зростання доходів та рівня життя всього населення; реформування сфери праці, оскільки саме тут формуються провідні важелі репродуктивних і міграційних настанов; забезпечення ефективної зайнятості, яка має стати надійною гарантією належного рівня життя не тільки для самого працюючого, але й для його утриманця. Соціально­економічна перебудова суспільства в Україні спричинила гострі проблеми. Їхнє вирішення передбачає розробку науковообгрунтованої комплексної програми подолання демографічної кризи, яка б охоплювала не тільки питання простого відтворення населення, але й його розвитку у широкому соціальному контексті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Червінська, Л. М. "Державна та міждержавна міграційна політика." Гуманітарні студії, Вип. 24 (2014): 120–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Макарова, О. В. "Демографічна політика: сучасні реалії та перспективи." Демографія та соціальна економіка, no. 1 (2007): 3–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Овчиннікова, О. Р. "Міграційна політика і протидія торгівлі людьми." Інноваційна економіка, no. 1/2 (61) (2016): 163–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Fatkhutdinova, Iryna. "Особливості розвитку поняття «сімейна політика» в Україні." Multiversum. Philosophical almanac, no. 5-6 (May 18, 2018): 127–33. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2015.5-6.13.

Full text
Abstract:
У статті автор за допомогою соціально-філософського аналізу розглядає особливості розвитку поняття «сімейна політика» («державна сімейна політика»). В Україні поняття «сімейна політика» почало використовуватися з кінця 80-х рр. минулого століття. У сучасних дослідженнях під сімейною політикою розуміється політика сприяння народжуваності – «пронаталістська політика», «політика стимулювання народжуваності», а також «демографічна політика». Соціально-філософський аналіз історії розвитку gоняття «сімейна політика» (або «державна сімейна політика») виявив дві суперечливі сучасні парадигми розвитку сім’ї: кризову і трансформаційну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кланца, А. І. "Демографічна політика держави та механізми її реалізації." Економіка та держава. Серія державне управління, no. 8 (2018): 56–62.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сльота, І. "Сучасна міграційна політика Франції та Великої Британії." Зовнішні справи. Історичні науки, no. 9 (2014): 35–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Демографічна та міграційна політика"

1

Яковенко, Р. В., and R. Yakovenko. "Необхідність активізації застосування соціально-економічних важелів впливу на міграційні процеси." Thesis, Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2006. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6369.

Full text
Abstract:
Тези розкривають необхідність, зміст та форми соціально-економічного впливу на міграційні процеси в умовах глобалізації The abstracts reveal the necessity, the content and the forms of the socio-economic impact on migration in the context of globalization
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кирієнко, Є. М. "Вплив демографічних та міграційних процесів на управління трудовими ресурсами в Україні." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21109.

Full text
Abstract:
Кирієнка, Є. М. Вплив демографічних та міграційних процесів на управління трудовими ресурсами в Україні : магістерська робота : 073 Менеджмент / Є. М. Кирієнка ; керівник роботи Холодницька А. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра управління персоналом та економіки праці. – Чернігів, 2020. – 66 с.
Метою кваліфікаційної роботи є дослідження впливу демографічних та міграційних процесів на управління трудовими ресурсами в Україні. Об’єктом кваліфікаційної роботи є визначення впливу демографічних та міграційних процесів на управління трудовими ресурсами в Україні. Предметом кваліфікаційної роботи є визначення напрямків удосконалення управління трудовими ресурсами в Україні з урахуванням впливу на них демографічних та міграційних процесів. У дослідженні застосовувались такі методи: міждисциплінарний, логічного узагальнення, аналіз, синтез та узагальнення, компаративного аналізу, економіко-статистичного, структурного та економіко-математичного моделювання та прогнозування. Наукова новизна кваліфікаційної роботи обумовлена тим, що в роботі вперше досліджено взаємний вплив демографічних та міграційних процесів на управління трудовими ресурсами України та визначено актуальні методи подолання відтоку робочої сили за кордон. Практична значущість отриманих результатів полягає в можливості реалізації розроблених рекомендацій щодо подолання негативних демографічних тенденцій в Україні та відтоку робочої сили за кордон з метою удосконалення управління трудовими ресурсами в Україні.
The purpose of the qualification work is to study the impact of demographic and migration processes on the management of labor resources in Ukraine. The object of the qualification work is to determine the impact of demographic and migration processes on the management of labor resources in Ukraine. The subject of the qualification work is to determine areas for improving the management of labor resources in Ukraine, taking into account the impact of demographic and migration processes. The following methods were used in the study: interdisciplinary, logical generalization, analysis, synthesis and generalization, comparative analysis, economic-statistical, structural and economic-mathematical modeling and forecasting. The scientific novelty of the qualification work is due to the fact that for the first time the mutual influence of demographic and migration processes on the management of labor resources of Ukraine is studied and the actual methods of overcoming the outflow of labor abroad are identified. The practical significance of the obtained results lies in the possibility of implementing the developed recommendations for overcoming the negative demographic trends in Ukraine and the outflow of labor abroad in order to improve the management of labor resources in Ukraine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кузьома, О. Ю. "Міграційна політика України як складова стратегії економічного зростання." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2020. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/15687.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пудрик, Денис Валерійович. "Державна міграційна політика в системі управління національним господарством." Thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/85431.

Full text
Abstract:
У дисертації поглиблено дослідження наукового ландшафту визначення ролі та місця державної міграційної політики в системі управління національним господарством, що здійснено з використанням бенчмаркінг-інструментарію (Scopus Tools Analysis, Web of Science Analyze Results і Google Ngram Viewer) та бібліометричного аналізу (VOSviewer v. 1.6.13) у таких вимірах: змістовному (кластеризовано наукові патерни досліджень залежно від тісності їх взаємозв’язку), часовому (визначено періоди зростання публікаційної активності та основні етапи еволюції наукового доробку), просторовому (виявлено та описано інтернаціональні наукові альянси). Обґрунтовано напрямки реформування державної міграційної політики в Україні на основі формалізованих причинно-наслідкових зв’язків між рівнем чистого міграційного приросту та сукупністю параметрів розвитку національної економіки (рівні урбанізації, експортно-імпортного й бюджетного потенціалів, соціального та інфраструктурного розвитку, інноваційності, ефективності системи охорони здоров’я, фінансової стабільності) на основі результатів когнітивного моделювання. У роботі обґрунтовано основні напрями реалізації державної міграційної політики відповідно до Цілей сталого розвитку і ключових стейкхолдерів, що здійснено на основі виявлених фільтром Баттерворта флуктуацій часових рядів зміни індексу чистого міграційного приросту та ключових індикаторів досягнення Цілей сталого розвитку, а також засобами кореляційного аналізу – співпадіння/неспівпадіння виявлених трендів; Виявлено часові лаги, ретроспективні та прогнозовані зміни кількості вітчизняних емігрантів, обґрунтувати, що серед їх мотивів пошук можливостей працевлаштування домінує над потребами в зростанні добробуту. Для цього розроблено методологію дослідження трендів та структури еміграційного потоку у контексті таргетування регуляторних інтервенцій державної міграційної політики на основі результатів сценарного прогнозування (модель авторегресії та розподіленого лага ADL) динаміки зміни кількості емігрантів з України залежно від зміни рівнів безробіття та доходів на душу населення. Це дозволило виявити часові лаги, ретроспективні та прогнозовані зміни кількості вітчизняних емігрантів, обґрунтувати, що серед їх мотивів пошук можливостей працевлаштування домінує над потребами в зростанні добробуту. У роботі обґрунтовано впливу бренду країни на динаміку чистого міграційного потоку, що базується на поєднанні тестувань ANOVA, Шапіро – Уїлка та Левене, врахуванням емоційних уявлень та обізнаності потенційних мігрантів про країну, орієнтацією не на статичну, а на інтервальну оцінку сприйняття бренду країни її зовнішніми стейкхолдерами. Це дозволило на даних України та європейських країн емпірично підтвердити наявність динамічного тренду еміграційних потоків у ті країни, які сприймаються нерезидентами як такі, що демонструють більш високий потенціал, якість життя, культурні цінності та традиції. Розроблено методологію встановлення ролі конкурентоспроможності національної системи вищої освіти як детермінанти зміни міграційних процесів, яка впливає на залучення нових трудових ресурсів до країни та зменшення їх відпливу за кордон. Для цього у роботі розроблено дворівневий підхід, який на першому рівні передбачає кластеризацію європейських країн за інтегральним показником, що комплексно оцінює як кількісні, так і якісні характеристики системи вищої освіти, а також рівень її інтернаціоналізації, а на другому рівні – за допомогою logit- та probit-моделювання визначає ймовірність зміни інтенсивності міграційних процесів для кожного кластеру країн. Поглиблено наукові засади сценарного прогнозування динаміки чистого міграційного приросту населення залежно від характеру змін рівнів грамотності населення, його залученості до неформальної освіти, що на відміну від існуючих базується на поєднанні регресійного аналізу та імітаційного моделювання. На основі цього обґрунтовано напрямки синхронізації державної міграційної політики з освітніми реформами, зокрема щодо розвитку неформальної освіти та освіти впродовж усього життя. Розроблено методологічний інструментарій оцінювання впливу інтенсивності міграційних процесів на рівень економічної конвергенції України з країнами-членами Європейського Союзу, що засновано на дворівневий підхід дозволив: на основі поєднання модифікованої моделі Кобба – Дугласа та індексу Херфіндаля – Хіршмана довести, що для України та країн Вишеградської четвірки домінуючою міграційною детермінантою довгострокового економічного зростання є збільшення обсягів грошових переказів емігрантів у країну їх походження, а не зміна концентрації і поляризації населення цих країн у наслідок припливу іммігрантів; на основі моделей !- і "-конвергенції оцінити швидкість та час, необхідний для економічної конвергенції національної економіки з країнами-членами Європейського Союзу з урахуванням впливу інтенсивності міграційних процесів. Розвинуто науково-методичний підхід до оцінювання динамічного інтегрального індексу соціального прогресу як рефлектора державної міграційної політики, що базується на чотириетапному підході та передбачає оцінювання показників соціального розвитку (відібраних на основі Національної економічної стратегії на період до 2030 р.), визначення їх вагових коефіцієнтів ентропійним методом, а також дозволяє врахувати динамічний характер інтегрального індексу соціального прогресу, забезпечити однорідність та узгодженість у процесі порівняння рівнів соціального прогресу різних країн. Поглиблено методичний інструментарій оцінювання взаємовпливу індикаторів державної міграційної політики та рівня соціального прогресу країни у системі управління національної економіки, що здійснено шляхом оцінювання (узагальнюючим методом моментів Ареллано – Бонда) взаємного впливу міграційного приросту та інтегрального динамічного індикатора соціального прогресу. Це дозволило емпірично підтвердити високий рівень синхронізації державних міграційної та соціальної політик країн Вишеградської групи та відсутність такої узгодженості в Україні, обґрунтувати напрямки використання відповідних кращих бенчмарків під час реформування державної міграційної політики в Україні.
The dissertation is devoted to developing the theoretical and methodological basis for justification of the determinants and reflectors of efficiency of the government migration policy implementation, causal relationships between them, which identified the role and place it in the national economic management system. The thesis provided the bibliometric analysis using the benchmark-instruments Scopus Tools Analysis, Web of Science Analyze Results, Google Ngram Viewer and software VOSviewer v. 1.6.13. It allowed investigating the development of the scientific landscape of the role and place the government migration policy. The assessment of causal relationships (FCM-analysis) between net migration rate and indicators of economic growth (urbanization, export-import and budget potentials, social and infrastructural development, innovation, efficiency of the health care system, financial stability) confirmed the positive and negative interaction between them. The thesis developed the approach for justification of the core direction of government migration policy considering the sustainable development goals and stakeholders. It was based on Butterworth filter fluctuations of time series of the net migration rate changes and key indicators of the sustainable development goals, and the correlation analysis – coincidence/discrepancy of the revealed trends. Furthermore, the author developed an approach for assessing the links between migration and globalization processes in the reform of the government migration policy, which formalize causal relationships between the immigrants and the globalization processes (social, economic, and political dimensions) through complex a combination of ANOVA testing, least squares method and Granger test. It allowed to refute the hypothesis of globalization as a reflector of migration processes, but to confirm that political and social globalization are essential determinants of their activation, and on this basis to justify the socio-political targets of government migration policy reform in Ukraine. The author improved the methodology for studying trends and structure of emigration flow in the context of targeting regulatory interventions government migration policy, based on using scenario forecasting (autoregression model and distributed lag ADL) of emigrants from Ukraine depending on changes in unemployment and per capita income people. The author developed methodology and methodological tools (the principal components analysis and correlation-regression analysis) to assess government efficiency (both as a whole and on its separate components) as determinants of government migration policy. The hypothesis that the intensity of migration processes contributes to the acceleration of Ukraine's integration into the European community is empirically confirmed. The developed two-level approach allowed: 1) based on a combination of the modified Cobb-Douglas model and the Herfindahl-Hirschman index to prove that for Ukraine and the Visegrad countries, the dominant migration determinant of long-term economic growth is an increase in remittances and emigration and the polarization of the population of these countries due to the influx of immigrants; 2) based on the models of !- and "-convergence to estimate the speed and time required for economic convergence Ukraine with EU countries, considering the impact of migration processes intensity. Using the ANOVA test, Shapiro–Wilk and Levene tests, the methodology of justification of the country's brand impact on the net migration flow was developed. The proposed approach considers the emotional perceptions and awareness of potential migrants about the country, focusing not on static but interval assessment of the country's brand perception by its external stakeholders. It allowed empirically confirm the dynamic trend of emigration flows to those countries that non-residents perceive as those that demonstrate higher potential, quality of life, cultural values and traditions for Ukraine and European countries. The hypothesis that the competitiveness of the national higher education system is an important determinant that affects the attraction of new labour resources to the country and reduce their outflow abroad was confirmed. For this purpose, the two-level approach was applied. The first level involves the clustering of European countries by integrated indicator, which comprehensively assesses both quantitative and qualitative characteristics of higher education and its internationalization. At the second level – logit- and probit-modelling determines the probability of changing the intensity of migration processes for each cluster of countries. The scientific principles of scenario forecasting of the net migration rate of the population depending on the changes in literacy rate, population involvement in nonformal education, which is based on a combination of regression analysis and simulation, was developed. It allowed substantiating the directions of synchronization of government migration policy with educational reforms, particularly regarding the development of informal and lifelong education. The author developed the methodology for assessing the social progress of Ukraine and the Visegrad countries, which was based on a four-stage approach and involves assessing social development indicators (selected based on the National Economic Strategy until 2030), determining their entropy weights method, and also allows considering the dynamic nature of the social progress index, ensuring homogeneity and consistency in the comparing the social progress of the countries. Besides, the methodology for studying the coherence of government migration policy and social policy was improved. It assessed (using the Arellano-Bond method) the mutual influence of migration growth and social progress index.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кривцова, І. А. "Сучасні тенденції міжнародних міграційних процесів країн Європи." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71537.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність міжнародних міграційних процесів, форми та види міграції. Проведено аналіз основних тенденцій та факторів, що формують сучасну сферу міграції в країнах Європи, а також чинники, які впливають головним чином на економіку країни. Основною метою цього дослідження є розробка власних шляхів виходу з міграційної кризи, а також принципи щодо подолання негативних наслідків міграції на економіку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Яблонько, О. О. "Особливості демографічного напряму державної політики України в контексті забезпечення її демографічної безпеки." Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/46971.

Full text
Abstract:
Одним із найважливіших показників розвитку національної економіки будь- якої країни є пристосована сучасним викликам та впорядкована державна демографічна політика. Адже, саме демографічна ситуація в країні є відображенням соціально-економічного добробуту населення під впливом як минулих, так і сучасних суспільних процесів та явищ. Для України характерними є негативні демографічні тенденції такі як: депопуляція населення, скорочення тривалості життя, високий рівень дитячої смертності, погіршення стану здоров’я населення та інші. Такі негативні демографічні показники впливають на стан національної безпеки України загалом, що вимагає формування дієвої державної політики у демографічному напрямі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Колодка, Р. І. "Щодо питання міграції в Україні." Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61033.

Full text
Abstract:
Сучасний етап розвитку України відбувається в умовах потужних процесів інтернаціоналізації. Останнє десятиріччя внесло істотні корективи до міжнародних відносин, зокрема до темпів зростання обсягів міжнародного руху капіталів. Актуальність розгляду міграційних процесів для нашої країни є однією з нагальних. Одночасно ми втрачаємо робочу силу і отримуємо капітальні надходження. Визначення позитивних і негативних сторін цього процесу повинне поставати завданням номер один у країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Nefodova, A. A. "Migration policy and regulation of the international labor force migration." Master's thesis, Sumy State University, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75548.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність міжнародної міграції робочої сили, класифікація цього явища та певні стратегії міграційної політики з метою запобігання нелегальної трудової міграції. Був проведений аналіз вже існуючих стратегій міграційної політики та їх ефективності. Основною метою цього дослідження є розробка рекомендацій щодо підвищення ефективності вже існуючих стратегій міграційної політики та внесення певних змін задля забезпечення їх більшої ефективності.
The master’s thesis examines the essence of the term “international labor migration”, the classification of this phenomenon and certain strategies of migration policy in order to prevent illegal labor migration. The focus was on the analysis of the existing migration policy strategies and the effectiveness of these strategies. The main aim of this research is to develop recommendations for improving the effectiveness of existing migration policy strategies and for making some changes to improve its effectiveness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Заєць, Є. Ю. "Шляхи вирішення демографічних проблем через інструменти та засоби демографічної політики." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48976.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Golikova, N., and S. A. Pankov. "Demographic situation in the North Caucasus Federal district in the field to reduce mortality." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31048.

Full text
Abstract:
Demography (etc.-Greek δῆμος - people, etc.-Greek γράφω - write) - a science about laws of reproduction of the population, depending on the nature of the socio-economic, natural conditions, migration, studies size, geographical location and composition of the population, their changes, causes and consequences of these changes and giving recommendations for their improvement. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/31048
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Демографічна та міграційна політика"

1

Малиновська, О. А. Міграційна ситуація та міграційна політика в Україні. Київ: НІСД, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Малиновська, О. А. Міграція та міграційна політика. Київ: Центр учбової літератури, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Демографічна ситуація в Україні. Vol. 1, Відтворення населення та демографічна політика. Київ, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Демографічна та міграційна політика"

1

Притула, Соломія. "МІГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ." In DO DESENVOLVIMENTO MUNDIAL COMO RESULTADO DE REALIZAÇÕES EM CIÊNCIA E INVESTIGAÇÃO CIENTÍFICA, chair Ольга Заставна. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/09.10.2020.v4.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Демографічна та міграційна політика"

1

Лобанова, Алла Степанівна, and Олександра Кузьор. Специфіка соціально-демографічних та міграційних процесів у промислових регіонах України і Польщи (на прикладі Криворіжжя, Донбасу і горної Сілезії). Класичний приватний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2928.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості сучасної соціально-демографічної та міграційної ситуації у промислових регіонах. Зокрема порушується проблема значного зменшення працездатного населення у промислових регіонах України та Польщі: Криворізькому регіоні внаслідок незадовільного екологічного стану, Донбасі - внаслідок військового конфлікту, у Сілезії (Польща) – внаслідок відтоку людей середнього віку та старішення населення. Доводиться, що міграційні процеси, які характерні як для України, так і для Польщі, призводять до порушення соціально-професійного балансу, який виявляється у зменшенні питомої ваги чоловіків працездатного віку, які мають високу професійну кваліфікацію. Зазначається, що сучасні соціально-демографічні та міграційні процеси мають бути систематично моніторованими вченими і приоритетними для формування державної політики у галузі відтворення людських і природних ресурсів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography