Academic literature on the topic 'Динамічні процеси в машинах'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Динамічні процеси в машинах.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Динамічні процеси в машинах"

1

Mandryka, V. R., V. M. Krasnokutskyi та O. O. Ostroverkh. "ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІЧНОГО НАВАНТАЖЕННЯ ТРАКТОРІВ З ОБ’ЄМНИМ ГІДРАВЛІЧНИМ ПРИВОДОМ". Transport development, № 2(7) (15 березня 2021): 60–72. http://dx.doi.org/10.33082/td.2020.2-7.06.

Full text
Abstract:
Процеси, що виникають у трансмісіях тракторних агрегатів та самохідних сільськогосподарських машин за різних режимів руху і в процесі регулювання, характеризуються складними залежностями, які вивчаються аналітично або експериментально. Відомі різні способи отримання математичних моделей. Одним із них є класичний метод прямого опису. Іншим – використання пасивних і активних методів регресійного аналізу. Раціональним є використання обох методів, поєднання яких дає можливість отримати необхідну математичну модель. Об’ємний гідропривід (ОГП) все більше знаходить застосування в трансмі- сіях сучасних тракторів і самохідних сільськогосподарських машин. У наведеній статті розглядається математичний опис аксіально-поршневих гідромашин. Проведено дослідження перехідних процесів, їх оцінка проводилися для визна- чення навантажень, що виникають у трансмісії машини за ступінчастої зміни навантаження, передавального числа ОГП і постійної подачі палива під час роз- гону агрегату з місця. Режим розгону агрегату вивчався під час руху на оран- ці і на транспортних роботах для таких параметрів і таких початкових умов: швидкість обертання валу гідромотора і валу двигуна; крутний момент на валу двигуна; Крюкова навантаження; тиск у напірній магістралі ОГП. Враховано динамічні характеристики гідромашин, витоку рідини і її пружні властивості, а також змінні значення ККД гідроприводу. Результати моделювання зіставлені з експериментальними дослідженнями. Як об’єкти дослідження використовува- лися: макет гусеничного трактора Т-150Е з незалежними повнопотоковий ОГП лівого і правого бортів; макет колісного коренезбирального комбайна з незалеж- ними ОГП бортів задніх ведучих коліс. Залежно від режимів роботи за несталого руху можливі такі варіанти управління, що забезпечують високу швидкодію за деякого рівня динамічних навантажень або мінімальні динамічні навантаження, коли часовий чинник не є превалюючим. Перспективним є й оптимальне управлін- ня, коли у функцію мети включені додаткові параметри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дриньов, Д. М., М. А. Мосьондз та В. В. Загородніх. "ПОНЯТТЯ ІМІТАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ТА ІМІТАЦІЙНОЇ МОДЕЛІ". Управління змінами та інновації, № 9 (19 квітня 2024): 28–31. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2024-9-6.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано поняття імітаційного моделювання та імітаційної моделі. З розвитком автоматизованих систем управління та збільшенням областей використання обчислювальної техніки постає більше різноманітних економічних і управлінських завдань, які потребують вирішення. Розробка адекватних моделей для цих завдань і розробка ефективних методів їх вирішення стають актуальними проблемами. Це особливо стосується завдань, що включають фактори невизначеності, динамічну взаємну залежність поточних рішень, подальших подій та складну взаємозалежність між факторами. Наголошено на тому, що імітаційне моделювання представляє собою метод проведення експериментів з використанням математичних моделей на електронно-обчислювальних машинах (ЕОМ). Його основна мета полягає в відтворенні поведінки складних систем протягом тривалих періодів часу. Цей підхід базується на використанні властивостей наслідування, дозволяючи відтворювати процеси у досліджуваних системах за допомогою математичних моделей на ЕОМ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Криворучко, М. Ю., А. В. Антоненко, С. М. Неіленко, В. С. Михайлик, Н. П. Форостяна та О. Г. Тонких. "ОСОБЛИВОСТІ МЕХАНІЧНОГО ПОДРІБНЮВАЛЬНОГО УСТАТКУВАННЯ В РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ ТА ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 2 (9 липня 2024): 138–46. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.2.15.

Full text
Abstract:
У статті описано особливості механічного подрібнювального технологічного устаткування. У роботі розглянуто особливості взаємодії механічного технологічного устаткування з продовольчою сировиною та харчовими продуктами та дано огляд застосування для різних технологічних процесів у харчовій промисловості та закладах ресторанного господарства. Незважаючи на велику кількість наукових праць, присвячених темі технологічного обладнання, зокрема механічного устаткування, в Україні це недостатньо висвітлена тема, яка потребує дослідження, враховуючи сучасні умови в національній економіці. Розглянуто будову та принципи дії машин для подрібнення кави, розмелювальних механізмів та протиральних машин для закладів ресторанного господарства. Залежно від характеру діючих сил на продукт, розрізняють такі види дроблення: роздавлювання, розколювання, розламування, розтирання, зріз, удар. Названі способи мають різну ступінь деформацій стискання та зсуву. Дробленням подрібнюють тверді та крихкі матеріали. Роздавлювання деформує увесь об’єм матеріалу, і під час досягнення значень напружень, які перевищують межу міцності до стискання, відбувається руйнування матеріалу. Зазвичай подрібнювання здійснюється впливом комбінації зусиль: роздавлювання і стирання, стирання і удар та ін. Процес різання поділяється на розрізання та розпилення. Розрізання застосовують для подрібнення напівтвердих і пластичних матеріалів. Під час розрізання частинам продукту надається задана форма та розміри, тобто, на відміну від дроблення, процес керований. Застосування технологічного механічного устаткування з іншими фізичними методами та енергоносіями дає змогу інтенсифікувати технологічні процеси, знизити собівартість готової продукції, а також підвищити харчову та біологічну цінність сировини, напівфабрикатів і готової продукції. Перебіг процесу подрібнення залежить від таких чинників: структура та фізико-мехнічні властивості продуктів, конструктивні та геометричні показники робочих органів і характер їх руху, кінематичні та динамічні параметри подрібнювального устаткування. Кожний продукт має свою структуру, яка визначає спосіб подрібнення. Фізико-механічні властивості продукту впливають на характер його руйнування в місці контакту з робочим органом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лютенко, В., та І. Бондал. "Дослідження віброударного способу заглиблення паль". Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», № 18 (19 березня 2020): 42–53. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2019.18.42-53.

Full text
Abstract:
Палі для будівництва фундаментів використовувалися ще в далекій давнині. Спочатку палі використовувались при ущільненні ґрунтів з метою значного підвищення несучої здатності основ фундаментів, а потім – в якості несучих елементів, які можуть передавати навантаження від плити фундаментів на ґрунт. Палі спочатку виготовляли із лісоматеріалів і забивали ручними молотами. Голови паль зрізали нижче рівня води, захищаючи, тим самим, їх від дотикання із повітрям. В даний час в фундаментобудуванні використовується більш ніж 100 типів паль, які класифікуються по трьома найбільш суттєвими признаками: це по особливістю передачі навантаження на ґрунт (палі-стійки, висячі, ущільнення, тертя); – по способу заглиблення або вбудуванні палі в ґрунт (що виготовляються раніше і заглиблюються в готовому вигляді; виготовлені в проектному положенні; комбіновані); – по матеріалу: дерев’яні, бетонні, залізобетонні, комбіновані.По особливостям передачі навантаження на ґрунт найбільше розповсюджені палі -стійки і висячі палі. Палі-стійки передають навантаження на ґрунти в основному нижнім кінцем на малостиснутих ґрунтах (скалисті, пісчані, тверді глини). Висячі палі передають навантаження на любі ґрунти нижнім кінцем , а також за рахунок сил тертя по боковій поверхні.З кожним роком все більше набуває використання віброударного обладнання, так названих вібромолотів. Ця техніка успішно використовується при спорудженні надійних фундаментів під різні споруди.Здійснення сказаного вимагає вивчення і дослідження процесу віброударного заглиблення паль. а також створення найбільш продуктивних способів його виконання.Одним із перспективних напрямків є впровадження фундаментів із паль при будівництві споруд при щільній забудові в містах і селищах.Також необхідно відмітити, що спорудження фундаментів із паль дає можливість впроваджувати комплексну механізацію і автоматизацію технологічних процесів, що значно підвищує продуктивність робіт.Віброударне заглиблення паль є одним із найбільш продуктивних способів побудови надійного фундаменту під різні споруди . Віброударне заглиблення, котре широко впроваджується на будівництві , належить до ударної технології заглиблення паль. Метод віброударного заглиблення паль полягає в тому, що при вібрації суттєво зменшуються сили виникаючого тертя і сили зчеплення між палею і ґрунтом, а в результаті значно зменшуються сили опору заглибленню палі.В даний час, при проектуванні вібромолотів динамічні фактори при їх експлуатації не враховуються. Тому надійність можна підвищити, якщо на стадії їх проектування враховувати хвильовий характер навантажень віброударної техніки.Віброударне заглиблення паль нами розглядалося у взаємодії механічних і електромагнітних процесів і в результаті була отримана математична модель динамічних процесів при роботі вібромолота, котра включала нелінійні диференціальні рівняння руху мас вібромолота і лінійне диференціальне рівняння електромагнітних явищ в двигуні приводу.Аналізуючи отриману інформацію можна акцентувати, що віброударному методу заглиблення паль мало приділено уваги і широка інформація практично відсутня. Тому являється актуальним створення продуктивних зразків вібромолотів, методик їх розрахунків і проведення наукових досліджень динаміки робочих процесів цих машин на що і направлена дана магістерська робота.В даній роботі нами теоретично досліджено, з використанням математичного застосунку MathCAD, динаміку вібромолота і отримано результати котрі можуть бути використані при проектуванні та визначенні динамічних навантажень подібних віброударних машин.При розрахунку вібромолотів на статичну й утомленуміцність коливальні процеси конструкцій та їх динамічні навантаження, в цей час, не враховуються. Однак їх несучу здатність можна значно підвищити, якщо у розрахунках при їх проектуванні враховувати їхні амплітудно-частотні характеристики. Відсутність ж уточненої методики розрахунку сучасних вібраційних машин, в тому числі і вібромолотів, для здійснення ефективного занурення різноманітних паль ускладнює їхнє проектування і експлуатацію.Метою статті є висвітлення результатів математичного моделювання коливальних процесів при заглибленні паль вібромолотом та визначення динамічних навантажень на його елементи.В роботі теоретично досліджено, з використанням математичного програмного середовища MathCAD, динаміку механізму привода вібромолота і отримано результати які можуть бути використані при проектуванні, розрахунку та визначенні динамічних навантажень подібних вібраційних машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Калинин, Є. І., Б. П. Середа, І. В. Колесник та В. М. Романченко. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ РУХУ КОЛІСНОГО ТРАКТОРА З ОБЛІКОМ ЙОГО ВЕРТИКАЛЬНИХ І ГОРИЗОНТАЛЬНИХ КОЛИВАНЬ". Математичне моделювання, № 2(47) (22 грудня 2022): 114–26. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(47)2022.268411.

Full text
Abstract:
Анотація Робота машинно-тракторного агрегату під час виконання різних сільсько­господарських робіт супроводжується безперервною зміною навантаження, що зумовлює зміну частоти обертання колінчастого вала, а отже, і потужності двигуна. Крім того, випадковий полігармонічний характер навантаження призводить до виникнення локальних резонансних коливань у такій багатоланковій динамічній системі, як машинно-тракторний агрегат, що ще більше збільшує амплітуду коливань частоти обертання колінчастого вала, і, як наслідок, призводить до збільшення втрат потужності, потенційно доступної силової установки трактора. У статті наведено математичну модель роботи колісного трактора зі сталим нерівномірним навантаженням на гак при русі по нерівностях. При цьому машинно-тракторний агрегат представлений як динамічна система з двома вхідними діями, що визначаються навантаженням на гак і нерівностями рельєфу, та однією вихідною координатою, що визначається амплітудою коливань частоти обертання колінчастого вала двигуна. У цьому випадку динамічна та структурна схеми є основою для складання математичної моделі. Таким чином, математична модель процесу враховує основні чинники (тяговий опір і нерівності рельєфу), що викликають коливальні процеси всередині трактора. Можливість розв’язання даної математичної моделі за допомогою прикладних математичних програм символьного розрахунку дає змогу дослід­жувати роботу машинно-тракторного агрегату з різними комбінаціями конструктивних параметрів елементів трактора без виготовлення в металі. Розробка методики моделювання на ПК може вплинути на визначення тягово-динамічних якостей серійних тракторів, а також дасть можливість прогнозувати ці якості для новостворених машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дубінін, Є., Д. Клец та О. Полянський. "Підвищення надійності елементів системи «водій-машина-дорожні умови» при експлуатації шарнірно-зчленованих машин". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 1(15) (27 жовтня 2020): 109–16. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.1(15).109-116.

Full text
Abstract:
Обґрунтований підхід до підвищення надійності системи «водій-машина-дорожні умови» при експлуатації шарнірно-зчленованих машин, що поліпшує взаємодію водія із системою забезпечення динамічної стійкості під час руху. Розроблений метод оцінювання надійності водія шарнірно-зчленованої колісної машини з використанням у якості діагностичного параметра критерію динамічної стійкості (КДС). Оцінювання параметра виконується за допомогою мобільного реєстраційно-вимірювального комплекса.Обгрунтування зон припустимих і неприпустимих значень критерію дозволяє визначити ступінь впливу водія на виникнення аварійних ситуацій, пов'язаних з перекиданням. Виходячи з того, що у водіїв відношення й мотивація до виконання транспортних операцій з дотриманням вимог з безпеки можуть бути різними, основний ефект для підвищення надійності при застосуванні розробленого підходу може бути отриманий за рахунок порівняння результатів об’єктивного контролю процесу руху за допомогою мобільного реєстраційно-вимірювального комплексу (МРВК) для різних водіїв у різних дорожніх умовах. Тобто програмно задається «зелена зона» поточних параметрів стійкості положення. Водій під час руху, враховуючи власні можливості, дорожні умови, питання економії палива тощо, обирає безпечний, на його погляд, режим руху. МРВК у процесі руху, демонструючи в режимі реального часу поточну величину критерію динамічної стійкості, підказує водієві щодо правильності обраного режиму. У разі високої інтенсивності зростання КДС, наприклад за значної швидкості руху, що не відповідає дорожнім умовам, водій не встигає втрутитися у процес стабілізації машини. Тому для забезпечення стійкості положення буде спрацьовувати МРВК. Якщо інтенсивність зростання КДС є середньою, то у водія є запас часу для стабілізації машини без підключення системи. Якщо ж інтенсивність зростання КДС є низькою, то водій повністю контролює процес руху, допомога МРВК у зазначеному випадку не потрібна.На підставі проведених досліджень і аналізу існуючого досвіду розроблені додаткові рекомендації з підвищення безпеки використання колісних шарнірно-зчленованих машин з врахуванням їх конструктивних особливостей. Результати дослідження можуть бути використані при експлуатації шарнірно-зчленованих колісних машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

А., Ф. ГОЛОВЧУК. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ТЯГОВО-ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ". Science and Transport Progress, № 3(69) (14 червня 2017): 92–101. https://doi.org/10.15802/stp2017/104189.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong>. В науковій статті необхідно вирішити наступні задачі: 1) уточнення математичної моделі для визначення тягово-динамічних, паливно-економічних та екологічних показників мобільних енергетичних засобів; 2) розробку методики теоретичних досліджень системи автоматичного регулювання, статичних та динамічних характеристик автотракторного дизеля з газотурбінним наддувом та мобільного енергетичного засобу.&nbsp;<strong>Методика</strong>. У роботі досліджуються робочі процеси автотранспортних засобів та машинно-тракторних агрегатів шляхом математичного моделювання та розробки відповідних алгоритмів і програм для розрахунків цих процесів в умовах реальної експлуатації. Для теоретичних досліджень розроблена система рівнянь, яка описує нелінійну математичну модель системи автоматичного регулювання частоти обертання автотракторного дизеля. Окрім диференційних рівнянь першого та другого порядку, в математичному моделюванні робочих процесів тягово-транспортних засобів використані рівняння, які описують експериментальні характеристики автоматичного регулятора, паливного насоса високого тиску, турбокомпресора і дизеля, а також механічні втрати двигуна та зовнішнє навантаження енергетичного засобу.&nbsp;<strong>Результати</strong>. Розроблена математична модель дає можливість визначити ефективність нових конструктивних, експлуатаційних та технологічних впроваджень, а також різних заходів щодо покращення паливно-економічних та екологічних показників автотранспортних засобів та машинно-тракторних агрегатів в експлуатаційних умовах.&nbsp;<strong>Наукова новизна.&nbsp;</strong>Вперше розроблена математична модель &laquo;Тракторист&ndash;машинно-тракторний агрегат&ndash;дорога (поле)&raquo;, яка дозволяє проводити дослідження тракторних транспортних агрегатів за їздовим циклом із урахуванням процесу вирушення, розгону та сталого руху мобільного енергетичного засобу з переключенням передач. П<strong>рактична значимість.&nbsp;</strong>В умовах затяжної економічної кризи, при відсутності необхідного обладнання, приладів та паливно-мастильних матеріалів, порівняльні дослідження мобільних енергетичних засобів можна провести завдяки розробленим математичним моделям із відповідними алгоритмами та програмами, які доведені до практичного використання. На ці комп&rsquo;ютерні програми Український інститут інтелектуальної власності видав свідоцтва про реєстрацію авторського права за № 49285, № 49286 та №&nbsp;49287 від 22 травня 2013 року.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Заїка, Сергій, та Кирил Щербина. "ДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ КУЛЬКОВО-КЛИНОВОГО ХОНУ В ЗОНІ МАЛИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ". Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 337, № 3(2) (2024): 250–54. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2024-337-3-37.

Full text
Abstract:
Покращення функціональних показників машин, механізмів та обладнання, яке набуло значного розповсюдження в сучасному машинобудуванні можливе за рахунок удосконалення операцій фінішної обробки. Одним з головних показників, котрий забезпечить підвищення функціонування гідравлічних машин та паливної системи двигунів внутрішнього згорання є якість виготовлення деталей їх керуючої апаратури. Показниками якості в даному випадку виступають шорсткість поверхні та наявність макронерівностей. Забезпечення обумовлених показників якості в процесі обробки отворів на фінішних етапах залежить від хонінгування отворів. Впливати на отримання обумовлених показників якості можливо за рахунок гнучкості процесу хонінгування отворів. Гнучкість процесу хонінгування отворів полягає у можливості варіювання показників обробки в залежності від наявних геометричних відхилень. Одним із головних недоліків існуючого процесу хонінгування отворів є конструкція традиційних хонінгувальних головок, які базуються на основі розтискного клину, за рахунок котрого здійснюється регулювання радіального розміру та створення питомого тиску на поверхню, що оброблюється. Також необхідно враховувати той фактор, що процес регулювання радіального розміру відбувається в зоні малих переміщень, що передбачає функціонування обумовленого розтискного клину традиційної хонінгувальної головки в межах переходу від статичного до кінетичного тертя. В статті запропонована конструкція хонінгувальної головки, котра передбачає перехід від тертя ковзання до тертя кочення із забезпеченням умов самогальмування розтискного клину для утворення питомого тиску на поверхню, що оброблюється. В результаті проведених досліджень наведено порівняння функціонування традиційної хонінгувальної головки та кульково-клинового хону в умовах динаміки. Отримані перехідні та логарифмічно-частотні характеристики свідчать про зменшення впливу дії сил тертя на процес регулювання радіального розміру в процесі обробки. Обумовлені зміни стали можливі за рахунок переходу від тертя ковзання до тертя кочення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КОРОБЧЕНКО, ЄВГЕНІЙ, ВАСИЛЬ ГОРОБЕЦЬ та ЄВГЕНІЙ КРИКУН. "ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПРОЦЕСУ ПЕРЕМІЩЕННЯ МАТЕРІАЛУ НА ШВЕЙНИХ МАШИНАХ". Technologies and Engineering, № 3 (29 липня 2024): 31–46. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2024.3.3.

Full text
Abstract:
Мета. Виконати аналіз впливу параметрів, структури та конструкції механізмів переміщення матеріалу та їх робочих органів на якість експлуатаційних показників швейної машини для виявлення напрямів їх покращення. Методика. Застосований відомий метод аналітичного огляду інформаційних джерел, присвячених вирішенню вищевказаного питання. Результати. В результаті дослідження літературних джерел було встановлено, що на експлуатаційні показники машини, а отже, і на якість її роботи в механізмі переміщення матеріалу, впливають наступні фактори: матеріал і маса притискного органу, фізико-механічні властивості його поверхні, параметри динамічної системи «притискний орган – матеріал – транспортуючий орган», (включаючи зусилля притискання матеріалу до голкової пластини при транспортуванні та розміри притискного органу). Важливе значення мають також конструкція транспортуючого органу, форма і стан його робочої поверхні, закон його руху та траєкторія, особливо при наявності декількох транспортуючих органів з урахуванням їх співставності. Попри різноманітні заходи, запропоновані для покращення експлуатаційних показників машин, повне усунення негативних явищ у процесі переміщення матеріалу не досягається. Кардинальне покращення якості процесу транспортування матеріалів на швейних машинах можливе лише шляхом розробки принципово нових креативних способів і засобів транспортування, які здатні забезпечити однакові умови переміщення верхнього та нижнього шарів матеріалу. Наукова новизна. Наукова новизна цього дослідження полягає в розкритті суті впливу на якість швейних виробів параметрів (їх сукупностей) механізмів транспорту та їх робочих органів; в виявленні недоліків відомих процесів та механізмів транспортування матеріалів швейних машин, а також визначенні основних напрямків підвищення якості їх експлуатаційних показників. Практична значимість. Результати проведеного аналізу можуть бути використані для цілеспрямованого розроблення нових більш перспективних способів, пристроїв та механізмів переміщення матеріалів швейних машин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шевченко, І. С., та Д. І. Морозов. "Динаміка «магнітного» гальмування асинхронної машини". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 7 (263) (10 грудня 2020): 58–65. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-263-7-58-65.

Full text
Abstract:
Серед багатьох режимів гальмування асинхронної машини (АМ) за участю електромеханічних процесів в ній особливе місце займає такий, коли живлення АМ від стороннього джерела відсутнє. Динаміка гальмівного процесу при короткому замиканні статорних обмоток є дуже складною. Це пов’язано зі складними електромеханічними процесами, а також не лінійністю математичної моделі самої машини У статті розглянуто динаміку «магнітного» гальмування асинхронної машини. Основна увага направлена на аналітичний пошук меж існування процесу у просторі «швидкість ротора – гальмівний момент» при різних початкових умовах, хоч і з певним наближенням до реальних результатів.У випадку «магнітного» гальмування (МГ) статорні кола короткозамкнені, і в них може протікати як змінна за величиною складова постійного струму від попереднього режиму (до короткого замикання), так і змінна за величиною і частотою складова від трансформаторного зв’язку з роторними обмотками. Представлено математичний опис магнітного гальмування. Цифровим моделюванням отримані сімейство динамічних характеристик (фазових портретів) МГ при різних початкових умовах, та перехідні процеси МГ при цих же умовах Аналіз результатів показує відмінність квазістатичних і динамічних характеристик в межах 18-20%, що можна вважати задовільним для наближених розрахунків.Проведено порівняння розробленого підходу з реальними характеристикам, показано що підхід дозволяє наближено розрахувати показники динамічних механічних характеристик АМ при магнітному гальмуванні. Отримані залежності максимального значення гальмівного монета від відносної початкової швидкості і початкового струму статора. Виявлено, що вплив на максимальне значення гальмівного моменту від трансформаторного зв’язку сильніше ніж від струму, індукованого нерухомим магнітним потоком.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Динамічні процеси в машинах"

1

Успенський, Борис Валерійович. "Нелінійні нормальні форми коливань силових передач двигунів внутрішнього згоряння". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/24074.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю05.02.09 – динаміка та міцність мащин. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Дисертацію присвячено розробці методів розрахунку нелінійних нормальних форм механічних систем, що моделюють крутильні коливання силових передач двигунів внутрішнього згоряння. В роботі запропоновано ряд чисельних та чисельно-аналітичних методів, що дозволяють знаходити нелінійні нормальні форми кусково-лінійних систем, які моделюють окремі ланки силових передач. В роботі запропоновано модифікацію методу нелінійних нормальних форм Шоу-П'єра, яка дозволила значно підвищити швидкодію та точність методу. Розроблена методика форм Шоу-П’єра разом із модифікованим методом Раушера дозволила знаходити нелінійні нормальні форми Шоу-П'єра вимушених коливань кусково-лінійних систем. Розроблено чисельні методи пошуку нелінійних нормальних форм Каудерера-Розенберга вільних та вимушених коливань кусково-лінійних систем. Знайдено нелінійні нормальні форми Шоу-П'єра вільних коливань силової передачі дизельного двигуна 3ТД-4 та зроблено висновки щодо характеру коливань силової передачі в резонансних та нерезонансних областях.<br>The thesis in qualification for a scientific degree of Candidate of Technical Science in specialty 05.02.09 – dynamicsand strength of machines, National Technical University "Kharkiv Polytechnical Institute", Kharkiv, 2016. The thesis is devoted to development of approaches and methods for analysis of nonlinear normal modes of torsion vibrationsin power transmissions. In the work a variety of both numerical and semi numerical methods of calculating nonlinear normal modes in piecewise linear systems is introduced. Numerical methods for calculating the Kauderer-Rosenberg normal modes in piecewise linear systems can be used for analysis of small number-of-degrees systems with strong piecewise linear nonlinearity, both free and under harmonic excitation. Semi numerical methods for obtaining Shaw-Pierre nonlinear normal modes in piecewise linear systems are introduced. The basis Shaw-Pierre NNM technique is modified for better precision and speed. Developed modifications allowed analyzing a 15-degrees-of-freedom model of torsion vibrations in power transmission of a diesel. High efficiency and precision of the modified Shaw-Pierre NNMs technique allows its using for parametrical and structural synthesis of power transmissions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кожушко, Андрій Павлович. "Підвищення техніко-економічних показників колісних тракторів з безступінчастими трансмісіями раціональною зміною параметрів регулювання гідромашин в процесі розгону". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20967.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.02 – автомобілі та трактори. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016 р. Дисертацію присвячено підвищенню техніко-економічних показників машинно-тракторних агрегатів з гідрооб'ємно-механічними трансмісіями за рахунок використання раціональних законів зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі в процесі розгону. Складена комплексна математична модель систем машинно-тракторного агрегату, вдосконалено математичний опис зміни сили тяги на гаку шляхом урахування процесу заглиблення плуга в процесі виходу на технологічний режим при виконанні операції "оранка". Встановлено вплив зміни робочого об'єму гідромотору при різних законах зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі на динаміку розгону машинно-тракторного агрегату. Визначено вплив зміни часу розгону машинно-тракторного агрегату при різних законах зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі. Сформовано раціональні закони зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі, при яких підвищуються техніко-економічні показники машинно-тракторного агрегату.<br>The dissertation for obtaining a scientific degree of Candidate of Science (Technology) on the specialty 05.22.02 – automobiles and tractors. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. Dissertation is devoted to improve the technical and economic performance of wheeled tractors with hydrovolumetric mechanical transmission by detecting changes in the parameters of rational regulation of hydromachines during acceleration. Compiled complex mathematical model of the system tractor units improved the mathematical description of the changes tractive force on the hook by taking into account the process of deepening the plow in entering the technological mode of operation "plowing". The influence of changes in the working volume hydraulic parameters changes various laws regulating hydraulic machines hydrovolumetric transmission to dynamics of dispersal tractor unit. The influence of changes in time acceleration tractor unit under various laws of parameters regulating hydraulic machines hydrovolumetric transmission. Formed rational laws change control parameters of hydrovolumetric gear in which the increase of technical and economic parameters of the machine and tractor unit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кожушко, Андрій Павлович. "Підвищення техніко-економічних показників колісних тракторів з безступінчастими трансмісіями раціональною зміною параметрів регулювання гідромашин в процесі розгону". Thesis, НТУ "ХПІ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20971.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.02 – автомобілі та трактори. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016 р. Дисертацію присвячено підвищенню техніко-економічних показників машинно-тракторних агрегатів з гідрооб'ємно-механічними трансмісіями за рахунок використання раціональних законів зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі в процесі розгону. Складена комплексна математична модель систем машинно-тракторного агрегату, вдосконалено математичний опис зміни сили тяги на гаку шляхом урахування процесу заглиблення плуга в процесі виходу на технологічний режим при виконанні операції "оранка". Встановлено вплив зміни робочого об'єму гідромотору при різних законах зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі на динаміку розгону машинно-тракторного агрегату. Визначено вплив зміни часу розгону машинно-тракторного агрегату при різних законах зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі. Сформовано раціональні закони зміни параметрів регулювання гідромашин гідрооб'ємної передачі, при яких підвищуються техніко-економічні показники машинно-тракторного агрегату.<br>The dissertation for obtaining a scientific degree of Candidate of Science (Technology) on the specialty 05.22.02 – automobiles and tractors. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2016. Dissertation is devoted to improve the technical and economic performance of wheeled tractors with hydrovolumetric mechanical transmission by detecting changes in the parameters of rational regulation of hydromachines during acceleration. Compiled complex mathematical model of the system tractor units improved the mathematical description of the changes tractive force on the hook by taking into account the process of deepening the plow in entering the technological mode of operation "plowing". The influence of changes in the working volume hydraulic parameters changes various laws regulating hydraulic machines hydrovolumetric transmission to dynamics of dispersal tractor unit. The influence of changes in time acceleration tractor unit under various laws of parameters regulating hydraulic machines hydrovolumetric transmission. Formed rational laws change control parameters of hydrovolumetric gear in which the increase of technical and economic parameters of the machine and tractor unit.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гончаров, В. В., та V. Goncharov. "Дослідження процесу настання автобалансування в роторних машинах з пасивними автобалансирами". Thesis, КНТУ, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6812.

Full text
Abstract:
1. Розроблено метод аналітичного дослідження умов настання автобалансування і перехідних процесів в реальних роторних машинах з автобалансирами з багатьма корегувальними вантажами. Запропонований метод апробований на роторних машинах, в яких незрівноважений ротор поміщений з можливістю обертання в корпусі, що має нерухому точку або утримується податливими опорами. При цьому ротор зрівноважувався статично одним однорядним чи двохрядним автобалансиром або динамічно двома однорядними автобалансирами. В результаті проведених досліджень встановлено, що: а) при встановленні ротора в корпус роторна машина динамічно веде себе як умовний складений ротор – більш масивний і видовжений; б) перехідні процеси діляться на: швидкі, при яких зупиняються швидкі відносні рухи корегувальних вантажів і встановлюється рух ротора, що відповідає поточному сумарному дисбалансу ротора і корегувальних вантажів; повільні, при яких корегувальні вантажі приходять в автобалансувальне положення; 2. Розроблені технічні рішення по модернізації роторних машин (серійних соковижималок та відцентрових дробарок) для їх автобалансування за допомогою автобалансирів. Запропоновано спосіб динамічного зрівноваження пасивними автобалансирами жорстких коротких та гнучких двохопорних роторів. 3. Розвинуто метод оптимізації параметрів автобалансирів для мінімізації функціоналів якості роботи роторних машин з автобалансирами; створено натурні стенди та 3D моделі роторних машин з автобалансирами; проведена апробація розробленої методики оптимізації параметрів автобалансирів на створених натурних стендах та 3D моделях роторних машин.1. A method has been developed for an analytical study of the conditions for the onset of auto-balancing and transient processes in real rotor machines with an autobalance with many correcting weights. The proposed method is tested on rotary machines in which an unbalanced rotor is placed rotatably in a housing, has a fixed point or is contained in compliant supports. In this case, the rotor is balanced statically by a single-row or two-row autobalance or dynamically by two single-row autobalancers. As a result of the conducted studies it was established that: a) when the rotor is installed in the body, the rotor machine behaves dynamically as a conditioned rotor - more massive and elongated; b) transient processes are divided into: fast, at which fast relative movements of correcting weights are stopped and the motion of the rotor corresponding to the current total imbalance of the rotor and correcting weights is established; slow, at which the correcting loads come into autobalancing positions. 2. Technical solutions for the modernization of machines (serial juicers and centrifugal crushers) have been developed for their autobalancing with the help of autobalancers. A method for dynamically balancing the rigid short and flexible two-rotor rotors by a passive autobalancer is proposed. 3. Develops a method for optimizing the parameters of auto-balancers for minimizing the functionals of the quality of work of machines with an auto balance; created full-scale stands and 3D models of machines with an auto-balance; Approbation of the developed technique of optimization of parameters by an auto-balance on the created field stands and 3D models of machines is carried out. Approbation of the developed technique of optimization of parameters of auto-balancers on the created field stands and 3D models of machines is carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Костенко, Юрій Вікторович. "Аналіз параметрів динамічних процесів у віброударних машинах зі змінними масово-жорсткісними характеристиками". Thesis, ФО-П Дуюнова Т. В, 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/19909.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Дисертація присвячена розробці підходів, методів і моделей для дослідження динамічних процесів у віброударних системах з урахуванням змінної у часі маси технологічного вантажу та нелінійної жорсткості пружних опор. У роботі викладений новий підхід до урахування впливу змінної маси технологічного вантажу на характер динамічних процесів у віброударній системі. Запропоновані залежності, що описують характер зміни маси як на основі експериментальних досліджень, так і залежно від дисипації енергії при ударі. Встановлено, що внаслідок нелінійної жорсткості пружних опор та залежно від їх конструктивного виконання, можливою є реалізація субгармонійних режимів, що призводить до зростання сили ударної взаємодії. Для пошуку періодичних розв'язків був запропонований новий підхід, що базується на відповідності фазових змінних на початку та в кінці періоду процесу. На основі результатів досліджень сформульовані критерії для відлаштування від резонансу, що може виникнути на кратних (дольних) частотах збудження. З урахування рекомендацій створена удосконалена конструкція корпусу віброударної машини. Проведені дослідження напружено-деформованого стану удосконаленого корпусу вібромашини та встановлено, що він відповідає вимогам міцності. Проведене порівняння отриманих числових результатів досліджень з експериментальними даними. Підтверджена точність і достовірність проведених числових досліджень.<br>The thesis on competition of a scientific degree of Candidate of technical Science on a specialty 05.02.09 – dynamic and strength of machines. – National Technical University "Kharkiv polytechnical institute", Kharkiv, 2016. This thesis is devoted to the development of approaches, methods and models for investigation of dynamic processes in vibroimpact systems with variable mass of the weight and nonlinear rigidness of elastic supports. In this paper new approach to the accounting of the variable mass influence on the character of dynamical processes in vibroimpact systems was presented. The dependences, that describes the mass change character, based on experimental researches and dependence from dissipated energy were proposed. It was found that the realization of sybharmonical modes became possible because of elastic supports nonlinearity and design features. The realization of subharmonical modes lead to growth of impact interaction force. The approach, based on corresponding values for phase variables at the beginning and the end of period was proposed to periodic solutions search. The criteria for tuning from resonance frequencies that can appear on perturbing force with multiple (partite) frequency were formulated. The machine body designed with taking to the account previously formulated recommen-dations was created. The investigation of stress-strain status was performed and found that improved machine body satisfies strength requirements. The comparison of numerical and experimental data was done. The accuracy and authenticity of numerical investigations was confirmed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Беляк, Марина Володимирівна. "Вплив факторів середовища на динамічні процеси в популяціях лисиці звичайної різних лісомисливських природних зон". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2245.

Full text
Abstract:
Біляк М. В. Вплив факторів середовища на динамічні процеси в популяціях лисиці звичайної різних лісомисливських природних зон : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 205 "Мисливствознавство" /наук. керівник Н. І. Лебедєва. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 90 с.<br>EN : This work uses 90 pages, 3 tables, 5 figures, 5 appendices, 68 literature sources. The object of study is the common fox (Vulpes vulpes). The urgency of the work is that along with changes in the conditions of existence and the environment, mainly under the influence of anthropogenic factors, changes are observed in the proportions of the body of the animals, which are indicators of the state of the population, as well as indicators of the conditions of existence of the species as a whole. The novelty is that the fox has a high degree of phenotypic and population variability, and therefore the study of morphocraniological features requires a regional approach. Since the fox is almost the only large mass predator of the steppe fauna. Our research was aimed at exploring the species in the south of Ukraine, namely in the Zaporozhye region, which had not been conducted in detail before. In the steppe zone is the ecological optimum of the species under study and the density of its population reaches the highest values. To accomplish the tasks, field research data, materials from literary sources and the Zaporizhzhalis production enterprise were collected, processed and analyzed. The purpose of the study was to study the influence of environmental factors on populations of foxes common (Vulpes vulpes) in Zaporizhzhya region. Research methods: morphocraniological, variational statistics. According to the purpose the following tasks were set: 1. to investigate the peculiarities of morphological and craniological features of foxes in the urbanized landscape of the Zaporozhye region; 2. to analyze the factors that determine the dynamics of fox abundance common in the study area, in particular under conditions of varying degrees of anthropogenic loading; 3. To find out peculiarities of influence of anthropogenic factors on the population of common fox in the conditions of Zaporizhzhya region. As a result of researches the peculiarities of fox morphology and craniology in Zaporizhzhya region were determined, influence of anthropogenic factors on predator population was analyzed, changes in numbers and foxes in the region were analyzed, an attempt was made to identify and describe the factors causing changes in numbers.<br>UA : У даній роботі використано 90 сторінок, 3 таблиці, 5 рисунків, 5 додатків, 68 літературних джерел. Об’єкт дослідження – лисиця звичайна (Vulpes vulpes). Актуальність роботи полягає у тому, що разом із зміною умови існування і в цілому навколишнього середовища, головним чином під впливом саме антропогенних чинників, спостерігаються зміни і в пропорціях тіла тварин, які є індикаторами стану популяції, а також показниками умов існування виду в цілому. Новизна полягає у тому, що лисиця має високу ступінь фенотипічної і популяції мінливості, в зв'язку, з чим вивчення морфокраніологічних особливостей вимагає регіонального підходу. Так як лисиця є майже єдиним великим масовим хижаком степової фауни. Наше дослідження було спрямоване на дослідження виду на півдні України, а саме в Запорізькій області, яке раніше ніхто детально не провадив. В степовій зоні знаходиться екологічний оптимум виду, що вивчається й густина його населення досягає найбільших величин. З метою виконання завдань були зібрані, оброблені та проаналізовані данні польових досліджень, матеріали літературних джерел та виробничого підприємства “Запоріжжяліс”. Метою роботи було вивчення впливу факторів середовища на популяції лисиці звичайної (Vulpes vulpes) Запорізької області. Методи дослідження: морфокраніологічні, варіаційної статистики. Відповідно до мети були поставлені наступні завдання: 4. дослідити особливості морфологічних та краніологічних ознак лисиці в умовах урбанізованого ландшафту Запорозької область; 5. проаналізувати фактори, які зумовлюють динаміку чисельності лисиці звичайної в районі дослідження, зокрема в умовах різного ступеня антропогенного навантаження; 6. з’ясувати особливості впливу антропогенних чинників на популяцію лисиці звичайної в умовах Запорізької області. В результаті досліджень були визначені особливості морфології та краніології лисиці в умовах Запорізької області, розглянуті вплив антропогенних факторів на популяцію хижака, проаналізовані зміни чисельності й здобичі лисиці в регіоні, зроблена спроба виявити та описати фактори, що зумовлюють зміни чисельності звіра.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Динамічні процеси в машинах"

1

Sokil, B., A. Senyk, M. Sokil, and A. Andrukhiv. "Dynamics of two-dimensional flexible elements of drive systems, which are characterized by constant speed of longitudinal movement." In State, Trends and Prospects of Land Sciences, Environment, Physics, Mathematics and Statistics’ Development. Primedia eLaunch LLC, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/stplsepmad.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Запропоновано методику дослідження динамічних процесів у двовимірних гнучких елементах систем приводу та транспортування. В її основу покладено: а) принцип одночастотності коливань у нелінійних системах; б) хвильову теорію руху; в) узагальнення, на базі наведеного вище, асимптотичного методу Крилова-Боголюбова-Митропольського (КБМ) на нові класи динамічних систем. У сукупності наведене дозволяє отримати двопараметричну множину розв’язків, які визначають вплив на динамічні процеси швидкості поздовжнього руху та фізико-механічних характеристик гнучких елементів систем транспортування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Динамічні процеси в машинах"

1

Медведєв, Є. П. Розробка ресурсозберігаючого екологічного методу підвищення безпеки експлуатації залізничного транспорту підвищенням енергоємності гальмівних систем. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0121u108813)-2023-200.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – фрикційні, температурні та динамічні процеси, що протікають у системі «колесо-гальмо-рейка». Предмет науково-технічної роботи – залежності та функції керування тертям. Мета роботи – встановлення і розвиток фундаментальних залежностей для управління тертям для збільшення граничних значень гальмівного зусилля при циклічній стабілізації температури і силового навантаження. Методи дослідження полягають у застосуванні сукупності підходів, засобів, методів і прийомів, що базуються на принципах системності та включають: – математичне моделювання та інтеграцію моделей стабілізації температурних та динамічних процесів в трибоконтакті фрикційних елементів гальма, у тому числі, з використанням методу кліткових автоматів для дослідження, що дозволить максимально врахувати процеси, що відбуваються в контакті; – системно-структурний підхід для створення інструментарію, спрямованого на керування фрикційними процесами, в тому числі за рахунок удосконалення гальмових пристроїв; – прогнозування експлуатаційних характеристик фрикційних процесів, що враховує вплив найважливіших факторів для поліпшення техніко-економічної ефективності транспортного засобу; – методи теорії планування експерименту, теорії прийняття рішень та експертне оцінювання; – при проведенні експериментальних досліджень будуть використані наступні методи: фізичне моделювання, випробування на натурних зразках, стендових натурних установках, математична обробка результатів експериментів. Методи експериментальних досліджень, які використовувались у проекті, складалися з фізичного моделювання, випробування на натурних зразках, стендових натурних установках, локомотивах та вагонах із застосуванням апробованих методик, встановлених відповідними ГОСТ і ДСТУ. Достовірність отриманих у проекті наукових результатів підтверджується задовільною збіжністю даних теоретичних і експериментальних досліджень, що зумовлено вірно використаними методами математичного моделювання та застосованими теоріями. Ступінь впровадження. По результатам дослідження опубліковано: 2 монографії, 5 статей в журналах, що індексуються у наукометричній базі Scopus, 7 статей у виданнях, що входять до переліку фахових видань України, 10 охоронних документів на об’єкти права інтелектуальної власності, 8 тез доповідей на наукових конференціях. За результатами досліджень захищено 1 дисертацію кандидата наук та 1 підготовлено до захисту, що підтверджує підвищення кваліфікаційного рівня наукових виконавців та визнання результатів наукових досліджень. Основні результати отримані при виконанні проекту використано у Державному підприємстві «Український науково-дослідний інститут вагонобудування» та ТОВ «Науково-виробнича компанія «Трансмаш»» при проведенні науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт зі створення та удосконалення екіпажної частини локомотивів згідно планів нової техніки підприємств. Результати досліджень використано при підготовці нових лекційних курсів та циклів лабораторних і практичних робіт на кафедрах «Залізничний, автомобільний транспорт та підйомно-транспортні машини» та «Логістичне управління та безпека руху на транспорті» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Область використання отриманих результатів – підприємства, що займаються розробкою, ремонтом, а також модернізацією тепловозів, дизель- і електропоїздів, вагонів для забезпечення безпеки та ефективності їх експлуатації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!