Academic literature on the topic 'Диференціальні рівняння'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Диференціальні рівняння.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Диференціальні рівняння"

1

Бобилєв, Дмитро Євгенович, and Майя Володимирівна Попель. "Підтримка самостійної роботи засобами SageMathCloud при навчанні курсу «Диференціальні рівняння» майбутніх вчителів математики." New computer technology 15 (May 2, 2017): 201–5. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v15i0.616.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: провести теоретичний аналіз та сформулювати основні аспекти підтримки самостійної роботи студентів засобами SageMathCloud під час навчання дисципліни «Диференціальні рівняння». Задачі дослідження: окреслити особливості та зміст самостійної роботи студентів під час вивчення диференціальних рівнянь, визначити основні аспекти підтримки самостійної роботи засобами SageMathCloud. Об’єктом дослідження є навчання диференціальним рівнянням майбутніх вчителів математики у педагогічному ВНЗ. Предметом дослідження є використання засобів SageMathCloud під час самостійної роботи студентів з дисципліни «Диференціальні рівняння». В роботі розглянуто зміст курсу «Диференціальні рівняння», який охоплює чотири тематичні розділи. Виокремлено чотири напрямки вивчення диференціальних рівнянь. Розкрито особливості організації самостійної роботи студентів засобами SageMathCloud з дисципліни «Диференціальні рівняння» та наведено результати використання хмарного середовища. Результати дослідження: обґрунтовано методичні аспекти з використання засобів SageMathCloud в процесі виконання самостійної роботи з диференціальних рівнянь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сиваш, С. Б., and Г. В. Соколовська. "МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ В ЗАДАЧАХ ВОДНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 1 (April 8, 2022): 175–80. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.19.

Full text
Abstract:
Різке зростання світових цін на енергоносії актуалізує завдання мінімізації витрат матеріалів, електроенергії та інших ресурсів у гідротехнічному будівництві, судноплавстві та суміжних галузях. Дослідження таких завдань має значний теоретичний та вагомий практичний інтерес. Потужними засобами розв’язання широкого кола інженерних задач з практичним змістом є математичний аналіз та диференціальні рівняння. Побудова математичної моделі процесу дає можливість застосування методів оптимізації. Вибираючи певним чином параметри управління, можна оптимізувати цільову функцію, яка залежить від цих параметрів. Формалізація практичної задачі дозволяє відкинути фактори, що не мають визначного впливу на процес. Завдяки цьому стає можливим скласти диференціальне рівняння для дослідження фізичного процесу. Доповнення задачі початковими умовами дає можливість отримати єдиний розв’язок. Зазначимо, що здебільшого отримані диференціальні рівняння є нелінійними та розв’язуються лише наближеними методами. У роботі розглянуто низку інженерних задач з практичним змістом. Зокрема, задача мінімізації поверхні каналу, що омивається; дослідження швидкості руху судна за певних умов; задача мінімізації витрат матеріалів у гідротехнічному будівництві та деякі інші задачі. Для їх розв’язання побудовано відповідні математичні моделі. Методами математичного аналізу функції однієї та декількох змінних, диференціальних рівнянь знайдено точні розв’язки цих задач. Вивчення таких задач веде до більш глибокого розуміння фізичних явищ та процесів і можливості розв’язання задач, що виникають в інженерії та суміжних галузях, зокрема, аеродинаміці, теорії гравітації та у інших областях науки і техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лишук, В., М. Євсюк, Й. Селепина, and Н. Копилець. "Математичні моделі пристроїв перетворювальної техніки." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, no. 39 (May 17, 2020): 55–59. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2020-39-10.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано математичні моделі однофазних мостових випрямляча та інвертора, диференціальні рівняння яких записані в нормальній формі Коші. Показано, що такі моделі є найбільш ефективними для аналізу різноманітних режимів роботи. Розв'язок диференціальних рівнянь реалізується із застосуванням числових методів з допомогою комп'ютерної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Prystavka, Yu. "ТОЧНІ РОЗВ’ЯЗКИ НЕЛІНІЙНОГО (1+2)-ВИМІРНОГО РІВНЯННЯ РЕАКЦІЇ-КОНВЕКЦІЇ-ДИФУЗІЇ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 49 (July 3, 2018): 78–82. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.3.078.

Full text
Abstract:
Предметом вивчення в статті є застосування ліївського методу до побудови інваріантних анзаців, редукції та знаходження точних розв’язків (1+2)-вимірного рівняння реакції-конвекції-дифузії. Мета - здійснити побудову точних розв’язків (1+2)-вимірного рівняння реакції-конвекції-дифузії на основі використання симетричних властивостей цього рівняння. Задача − використати ліївську симетрію рівняння (1+2)-вимірного рівняння реакції-конвекціїдифузії для побудови інваріантних анзаців, редукції та знаходження його точних розв’язків. Для реалізації цієї задачі використано метод Софуса Лі, в основі його лежить принцип симетрії. Згідно з методом С. Лі диференціальні рівняння з частинними похідними, які володіють класичною лііївською симетрією, можна редукувати до звичайних диференціальних рівнянь за допомогою спеціальних підстановок(анзаців). Розв’язавши редуковані рівняння, можна побудувати точні розв’язки вихідного диференціального рівняння з частинними похідними. Висновки: використано симетрійні властивості (1+2)-вимірного рівняння реакції-конвекції-дифузії для побудови інваріантних анзаців, редукції та знаходження його точних розв’язків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Страх, Олександр, and Тетяна Лукашова. "МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ЗВ’ЯЗКИ ПРИ ВИВЧЕННІ ДЕЯКИХ ТЕМ ДИСКРЕТНОЇ МАТЕМАТИКИ ТА ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ РІВНЯНЬ." Physical and Mathematical Education 29, no. 3 (June 23, 2021): 112–18. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-029-3-017.

Full text
Abstract:
Анотація. Найважливішим завданням підготовки майбутніх фахівців у галузі математики є розширення й поглиблення математичних знань з метою їх комплексного застосування на практиці, в майбутній науковій та професійній діяльності. Одним зі шляхів реалізації такого завдання є використання міждисциплінарних зв’язків, які передбачають перенесення методів дослідження і моделей з однієї наукової дисципліни в іншу. Формулювання проблеми. У даній статті розглядається можливість реалізації міждисциплінарних зв’язків дискретної математики та диференціальних рівнянь на прикладі вивчення тем «Лінійні рекурентні співвідношення зі сталими коефіцієнтами» та «Лінійні диференціальні рівняння зі сталими коефіцієнтами». Матеріали і методи. Авторами використовувались наступні методи досліджень: системний аналіз наукової, навчальної та методичної літератури; порівняння та синтез теоретичних положень, розкритих в науковій та навчальній літературі; узагальнення власного педагогічного досвіду та досвіду колег з інших закладів вищої освіти. Окрім того, були використані деякі загально математичні та спеціальні методи теорії диференціальних рівнянь, дискретної математики та різницевого числення. Результати. Одним зі способів розв’язування лінійних однорідних рекурентних співвідношень зі сталими коефіцієнтами є складання характеристичного рівняння і запис загального розв’язку вихідного співвідношення залежно від значень знайдених характеристичних коренів. Аналогічний алгоритм використовується й для знаходження загального розв’язку лінійних однорідних диференціальних рівнянь зі сталими коефіцієнтами. У статті встановлено зв’язок між розв’язками рекурентних співвідношень та диференціальних рівнянь, які відповідають одному різницевому рівнянню. Висновки. Встановлення зв’язків між моделями і методами дослідження, які використовуються при вивченні різних математичних дисциплін, що входять у програму підготовки майбутніх фахівців-математиків, дозволяє сформувати у студентів цілісне уявлення про математичні об’єкти, алгоритми і теорії, і як наслідок, робить їх знання системними і практично більш значущими. Це сприяє інтелектуальному розвитку студентів, формуванню в них системних математичних знань, підвищенню рівня математичної грамотності та інтересу до предмету.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фурсенко, О. К., and Н. М. Черновол. "Ланчестеровські моделі бойових дій." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 4(66), (October 22, 2020): 85–91. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.66.12.

Full text
Abstract:
Пропонується матеріал для викладання у вищих військових навчальних закладах з предмету “Вища математика” в розділі “Диференціальні рівняння” та з предмету “Прикладна математика”в розділах “Операційне числення” та “Теорія ймовірностей”. Розглянуто шість моделей Ланчестера у вигляді системи двох або трьох диференціальних рівнянь, що описують середні чисельності двох угрупувань в процесі бою. До кожної з моделей наведено приклади, розв’язок яких дає можливість зробити прогноз: перемогою якого із угрупувань і через який час закінчиться бій і які будуть втрати угрупування, що переможе. Крім того, до однієї з моделей розглянуто інший підхід, який теж дає можливість зробити прогноз бою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Fialko, N. N., A. I. Stepanova, R. A. Navrodskaya, S. I. Shevchuk, and G. A. Gnedash. "Ексергетичні втрати в повітронагрівачі теплоутилізаційної системи котельної установки." Scientific Bulletin of UNFU 29, no. 3 (April 25, 2019): 76–80. http://dx.doi.org/10.15421/40290316.

Full text
Abstract:
Однією з причин зниження ефективності теплоутилізаційних систем та їх окремих елементів є втрати ексергетичної потужності. Такі втрати пов'язані з гідродинамічним опором при русі теплоносіїв, з незворотними процесами при теплообміні між теплоносіями, з процесами теплопровідності. Зниження втрат ексергетичної потужності дає змогу підвищити ефективність теплоутилізаційних систем. Це визначає актуальність робіт, присвячених вирішенню зазначеної проблеми. Для розрахунку втрат ексергетичної потужності в теплоутилізаційних системах та їх окремих елементах розроблено комплексну методику, яка поєднує ексергетичні методи з методами, побудованими на розрахунку дисипаторів ексергії. Розроблена методика дає змогу розділити втрати ексергетичної потужності згідно з причинами та зонами їх локалізації і виявити умови, за яких ці втрати будуть мінімальними. Основні етапи методики включають розробку математичної моделі досліджуваних процесів на основі рівняння ексергії, рівнянь балансів ентропії і ексергії, рівняння нерозривності, рівняння для внутрішньої енергії. У межах розробленої математичної моделі отримано диференціальні рівняння ентропії та ексергії і формули для розрахунку дисипаторів ексергії, що характеризують гідродинамічні втрати і втрати ексергетичної потужності внаслідок нерівноважного теплообміну між теплоносіями. Визначено значення дисипаторів ексергії для пластинчастого повітронагрівача теплоутилізаційної системи котельної установки за різних режимів роботи котла. Встановлено внесок кожного виду втрат у сумарні втрати ексергетичної потужності у повітронагрівачі і визначено область максимальних втрат цієї потужності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ємел’янова, Т. А. "ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ ШАРНІРНО ОПЕРТОЇ ТРИШАРОВОЇ ПЛАСТИНКИ, ЩО ПІДКРІПЛЕНА ОДНИМ РЕБРОМ ЖОРСТКОСТІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, no. 3 (November 2, 2021): 133–40. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.3.16.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто задачу стійкості тришарової пластинки симетричної будови за товщиною з легким трансверсально-ізотропним заповнювачем, що підкріплена одним повздовжнім ребром жорсткості з урахуванням дії поздовжніх сил у серединних площи- нах зовнішніх шарів та в ребрі. Обґрунтовано актуальність питання стійкості саме підкріплених тришарових пластинок, які вивчені недостатньо. Відзначена відсутність практичних та теоретичних баз для параметричних досліджень стійкості зазначених пластинок. Зазначено, що за допомогою варіаційного принципу Остроградського– Гамільтона отримані рівняння руху тришарової пластинки симетричної будови, підкріпленої ребрами жорсткості у двох взаємно перпендикулярних напрямах з урахуванням дії подовжніх сил у серединних площинах зовнішніх шарів і ребрах, граничні умови й умови по лініях ребер. Під час виведення рівнянь передбачалося, що заповнювач легкий, а ребра мають однакову жорсткість в одному напрямку й розташовані на однакових відстанях. Для зовнішніх несучих шарів приймалися гіпотези Кірхгофа–Лява, а для заповнювача і ребер – лінійний закон зміни тангенціальних переміщень за товщиною та враховувався згин ребер у верти- кальній площині. Отримані диференціальні рівняння стійкості ділянки пластинки, яка замкнена між ребром та краями пластинки, без урахування згинальної жорсткості зовнішніх шарів. За допомогою граничного переходу отримані умови по боках пластинки та лінії ребра за наявності на опорних кромках діафрагм без урахування крутильної жорстко- сті ребер. Отримано рівняння стійкості тришарової пластинки симетричної будови з легким трансверсально-ізотропним заповнювачем, підкріпленої одним повздовжнім ребром жор- сткості. Отримані рівняння для визначення параметру жорсткості та параметру кри- тичних сил. Проаналізовані форми втрати стійкості зазначеної пластинки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лупіна, Т. О., Є. Т. Горалік, and М. М. Крюков. "РУХ РЯТУВАЛЬНОЇ ШЛЮПКИ ВІЛЬНОГО ПАДІННЯ ПРИ СХОДЖЕННІ З ПОХИЛОЇ РАМПИ." Vodnij transport, no. 2(33) (December 14, 2021): 23–35. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2022.2.33.03.

Full text
Abstract:
В статті наведено короткий огляд історії створення та розробок рятувальних шлюпок вільного падіння (РШВП), призначених для термінової безпечної евакуації людей з морських суден та морських нафтодобувних платформ у випадку аварій за екстремальних погодних умов. Розглядається задача про рух РШВП, яка моделюється однорідним стрижнем, при сходженні з похилої рампи протягом першої фази падіння з наростаючим кутом нахилу (тангажу -tangage)–з моменту, коли центр мас шлюпки опиняється над краєм опори (крайнім роликом рампи) , до моменту сходу з рампи кінця опорних поверхонь шлюпки.Диференціальні рівняння руху в полярних координатах складені за допомогою рівнянь Лагранжа другого роду. Отриманорозв’язувальну систему звичайних диференціальних рівнянь і сформульовано відповідну задачу Коші, яка розв’язується чисельно за допомогою методу Рунге-Кутта четвертого порядку точності. На основі запропонованого підходу проведеночисельні експерименти длявизначення часу скочування РШВП, швидкості її центру мас, кутів повороту та кутової швидкості шлюпки в момент відриву від рампи при значенні кута нахилу рампи та різних значеннях початкової швидкості центру мас в діапазоні від 1 до 10 м/с і довжини шлюпки в діапазоні від 5 до 15 м.За результатами чисельних експериментівздійснено аналіз впливу початкової швидкості і довжини РШВП на параметри її руху при сходженні з похилої рампи. Розрахункові значення часу першої фази падіння, кута тангажу, кутової швидкості тангажу та модуля швидкості центру мас РШВП в ході виконаних чисельних експериментів змінювались в діапазоні 1,424 -0,234 с,, та м/свідповідно. При цьому зі збільшенням довжини шлюпки час першої фази падіння зростає, а зі збільшенням початкової швидкості зменшується. Кути тангажу зі збільшенням швидкості зменшуються, а зі збільшенням довжини шлюпки зростають, в той час як кутові швидкості тангажу зі збільшенням початкової швидкості так само, які зі збільшенням довжини шлюпки спадають. За результатами роботи зроблено висновок про можливість використання запропонованогопідходу і чисельних експериментів для раціонального вибору параметрів руху РШВП та напрямів подальших досліджень.Ключові слова:рятувальна шлюпка вільного падіння, плоско-паралельний рух, стрижень, похила рампа, рівняння Лагранжа другого роду, звичайні диференціальні рівняння, задача Коші, чисельне моделювання, метод Рунге-Кутта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Соловейко, О. "Зворотні стохастичні диференціальні рівняння та застосування їх у фінансовій математиці." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Математика. Механіка, Вип. 15/16 (2006): 43–49.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Диференціальні рівняння"

1

Нестеренко, Ольга Борисівна. "Інтегро-диференціальні рівняння з параметром." Thesis, НВП "Інтерсервіс", 2012. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/5227.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Іщенко, Ю. В. "Диференціальні рівняння в економічних моделях." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Одарченко, Наталія Іванівна, Наталия Ивановна Одарченко, Nataliia Ivanivna Odarchenko, В. В. Власенко, and С. В. Мошна. "Система прикладних задач природничого характеру у модулі "Диференціальні рівняння"." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/8244.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Посашкова, Світлана Володимирівна. "Стохастичні диференціальні рівняння з неоднорідним неліпшіцевим коефіцієнтом дифузії та змішані рівняння з дробовим броунівським рухом." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, М-во освіти і науки України, Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка, 2013.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пришляк, О. О. "Диференціальні рівняння та функції морса на многовидах і парах многовидів." Diss. of Candidate of Physical and Mathematical Sciences, КГУ, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Папченко, О. І. "Одновимірна модель Свіфта-Хоенберга." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44259.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тютюнник, Ю. С. "Дослідження моделі Кейнса з малим параметром." Thesis, ХНУРЕ, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/12135.

Full text
Abstract:
Об'єктом дослідження є модель економічного союзу двох країн, які взаємно пов'язані торгівлею. Досліджується асимптотична збіжність рішень для бізнес-циклу моделей Кейнса, описаних системою лінійних диференціальних рівнянь з невеликим параметром. Методи дослідження - це методи встановлення малих, швидких чи повільних змінних для асимптотичних розширень розв’язків для диференціальних рівнянь.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бабич, Г. В., and Д. К. Шевченко. "Оптимальне керування розв`язком диференціальних рівнянь." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4314.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Брацихіна, Людмила Іванівна, Людмила Ивановна Брацыхина, Liudmyla Ivanivna Bratsykhina, Тетяна Анатоліївна Кірічок, Татьяна Анатольевна Киричек, Tetiana Anatoliivna Kirichok, and А. В. Клименко. "Застосування ДРЧП для обробки зображень." Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/44243.

Full text
Abstract:
Протягом останніх років стрімко зростає інтерес дослідників до використання диференціальних рівнянь у частинних похідних (ДРЧП) до аналізу та обробки зображень. Основна ідея цих методів – деформувати дану криву, поверхню (зображення) за допомогою ДРЧП та отримати бажаний результат як розв'язок цього рівняння. У випадку кольорових зображень використовується система зв'язаних рівнянь в частинних похідних. Актуальними є розроблення та аналіз відповідних диференціальних рівнянь
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Шишкарева, В. С. "Алгоритм генерации стационарных случайных полей на плоскости." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4006.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Диференціальні рівняння"

1

Саженюк, В. С. Диференціальні рівняння. Ряди. Київ: Бутко М.В., 2015.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Диференціальні, та інтегральні. "Диференціальні та інтегральні рівняння", міжнародна конференція. Одеса: АстроПринт, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Диференціальні, та інтегральні. "Диференціальні та інтегральні рівняння", міжнародна конференція. Одеса: АстроПринт, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Євтухов, В. М. Стійкість за Ляпуновим лінійних диференціальних рівнянь. Одеса: Астропринт, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Самойленко, А. М. Лінійні системи диференціальних рівнянь з виродженнями. Київ: Вища школа, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Самойленко, А. М. Лінійні системи диференціальних рівнянь з виродженнями. Київ: Вища школа, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Цегелик, Г. Г. Наближені методи розв"язування крайових задач для диференціальних рівнянь з частинними похідними та інтегральних рівнянь. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кахута, Н. Д. Вища математика. Vol. 1, Вектори і координати. Похідна та її застосування. Інтеграл і його застосування. Диференціальні рівняння. Елементи теорії ймовірностей. Київ: Університет економіки а права "КРОК", 2017.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лов'янова, Ірина Василівна. Звичайні диференціальні рівняння. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2501.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Диференціальні рівняння першого порядку. Київ: Київський університет, 1997.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Диференціальні рівняння"

1

Чабан, Василь. "ДИФЕРЕНЦІАЛЬНІ РІВНЯННЯ ПРЕЦЕСІЇ ПЛАНЕТНИХ ОРБІТ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v2.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вакал, Л. П., Є. С. Вакал, and Б. П. Довгий. "Застосування методу диференціальної еволюції для розв’язання інтегральних рівнянь Фредгольма." In MATHEMATICS, PHYSICS, MECHANICS, ASTRONOMY, COMPUTER SCIENCE AND CYBERNETICS: ISSUES OF PRODUCTIVE INTERACTION. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-115-2-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Диференціальні рівняння"

1

Лов'янова, І. В. Диференціальні рівняння в шкільному курсі математики. НТТУ "КПІ", 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2264.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лов'янова, І. В., and М. В. Попель. Вивчення дисципліни «Диференціальні рівняння» з використанням вільнопоширюваного програмного забезпечення. [б. в.], 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2329.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ків, А. Є., and В. М. Соловйов. Сучасні підходи до моделювання творчих здібностей. [б. в.], October 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1552.

Full text
Abstract:
У даній роботі ми аналізуємо можливості двох системних підходів комп’ютерного моделювання процесів творчого мислення. Перший з них базується на моделі простору мислення, що містить дискретні мислення елементи, кожен з яких відповідає даному етапу мислення людини в процесі його переходу до вирішення проблеми. Елементи мислення можна розділити на різні групи для різновидів моделі. Зокрема, це можуть бути три групи: ефективні, неправильні та проміжні кроки. У цьому випадку можуть бути записані три диференціальні рівняння, які описують кінетику кроків кожного типу. Такі рівняння відомі в природничих науках і добре вивчені математично. Аналіз результатів моделювання дозволяє вказати нові принципи розробки комп'ютерного тестування параметрів мислення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лов'янова, І. В., Л. Р. Корольська, and С. Г. Шиперко. З досвіду оцінювання знань студентів на заняттях з математичних дисциплін. [б. в.], 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2288.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням оцінювання знань студентів в умовах кредитно-модульного навчання. Авторами описані форми контролю згідно з вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу, мета контролю і функція оцінювання. На прикладі вивчення дисциплін «Диференціальні рівняння», «Дискретна математика», «Теорія ймовірностей» студентами спеціальності «Прикладна математика» на фізико-математичному факультеті КДПУ автори розкривають методику накопичення балів за сучасними вимогами та можливі варіанти оцінювання знань студентів протягом навчального семестру та під час заліків і екзаменів. Автори наголошують на ефективність описаної методики її позитивний вплив на якість знань студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography