To see the other types of publications on this topic, follow the link: Дохід чистий.

Journal articles on the topic 'Дохід чистий'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Дохід чистий.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Дорошенко, Надія, та Світлана Дубініна. "ФІНАНСОВИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ БАНКОМ". Молодий вчений, № 6 (130) (31 жовтня 2024): 178–84. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-6-130-12.

Full text
Abstract:
У цій статті розглядається фінансовий підхід до оцінки ефективності управління банком на основі аналізу таких ключових фінансових показників: рентабельність активів (ROA), рентабельність власного капіталу (ROE), чистий процентний дохід та чистий прибуток. Прибутковість є основним індикатором його фінансової стійкості та здатності генерувати дохід. Показник рентабельності дозволяє оцінити, наскільки ефективно банк використовує активи та капітал для досягнення фінансових результатів. Особливу увагу приділено маржинальності банку та її впливу на загальну дохідність. У статті також аналізуються фактори, що впливають на прибутковість, такі як процентна політика, якість кредитного портфеля та витратна політика банку. Також, наведені статистичні дані за 2023 рік для банків України, які демонструють позитивні тенденції у фінансових показниках прибутковості, зокрема зростання чистого прибутку та рентабельності. Фінансовий підхід є ефективним інструментом для забезпечення стійкого розвитку банківської установи та прийняття управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сук, Петро. "ВІДОБРАЖЕННЯ ВИТРАТ НА АМОРТИЗАЦІЮ НЕОБОРОТНИХ АКТИВІВ ЗА МЕТОДОМ НА ОСНОВІ ЧИСТОГО ДОХОДУ ВІД ОСНОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Grail of Science, № 38 (18 квітня 2024): 46–51. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.12.04.2024.005.

Full text
Abstract:
Розглянуто сутність понять “Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)” та його іншої назви “Чистий дохід від основної діяльності”. Доведено доцільність їх використання в якості бази для нарахування амортизації необоротних активів. Запропоновано можливість застосування методу амортизації необоротних активів на основі чистого доходу від основної діяльності. На прикладі здійснено розрахунок амортизації необоротних активів за методом на основі чистого доходу від основної діяльності. Рекомендовано використовувати по видах чистого доходу від основної діяльності і за субрахунками до рахунку 70 “Доходи від реалізації” методи амортизації необоротних активів на основі: 1) доходу від реалізації готової продукції; 2) доходу від реалізації товарів; 3) доходу від реалізації робіт і послуг та інші методи. Визначено два способи обчислення амортизації необоротних активів за методом на основі чистого доходу від основної діяльності: 1) від первісної (початкової) вартості необоротних активів; 2) від залишкової (балансової, поточної) вартості необоротних активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кишакевич, Богдан, Юрій Вовк, Іван Ворончак та Ольга Мігулка. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ З ДОПОМОГОЮ DEA МОДЕЛЕЙ". Financial and credit activity problems of theory and practice 2, № 43 (2022): 175–81. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3659.

Full text
Abstract:
У статті було запропоновано цілу низку орієнтованих на вхід DEA (data envelopment analysis) моделей із змінним VRS (variable returns to scale) та сталим CRS (constant returns to scale) ефектами масштабу для оцінювання ефективності функціонування українських лізингових компаній. На основі отриманих DEA моделей проведено також аналіз ефективність масштабу функціонування цих компаній. Оцінки ефективності на основі DEA методології було отримано з допомогою пакету Efficiency Measurement System (EMS). Аналіз показав, що оцінка ефективності функціонування лізингових компаній на основі DEA моделей є чутливою до вибору вхідних та вихідних змінних. У зв’язку із цим для отримання комплексної оцінки ефективності, нами було використано середнє значення відповідних значень технічної ефективності для різних наборів вхідних та вихідних змінних. У ролі вихідних змінних для різних DEA моделях було взято коефіцієнт поточної ліквідності, дебіторську заборгованість, сукупні активи та показники прибутковості, а саме, чистий дохід від реалізації продукції, чистий прибуток та інші операційні доходи. Вхідними змінними слугували сукупні активи, адміністративні витрати та інші операційні витрати, основні засоби та нематеріальні активи, собівартість реалізованої продукції та інші витрати. Було аргументовано, що орієнтовані на вхід DEA-моделі більше підходять для аналізу ефективності лізингового бізнесу, оскільки керівництво таких компаній має значно більше важелів контролю над вхідними ресурсами, такими як трудові ресурси, витрати, процентна політика, власний капітал тощо, ніж над вихідними (сукупна сума лізингових угод, дохід компанії тощо). Для отримання оцінок ефективності на підставі побудованих DEA моделей було сформовано статистичну вибірку на основі бухгалтерської та фінансової звітності вітчизняних лізингових компаній-учасників асоціації «Українське об'єднання лізингодавців» за 2019 та 2020 роки. Аналіз на основі отриманих DEA моделей показав, що незважаючи на високі темпи зростання обсягів лізингових операцій у другій половині 2020 року, лізингові компанії у 2019 році продемонстрували дещо вищу ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нашкерська, Галина. "Прибуток, збиток та інший сукупний дохід: розкриття у фінансовій звітності". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 5 (27 червня 2024): 379–91. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-5-379-391.

Full text
Abstract:
Прибуток або збиток, який визначається підприємством у звітному періоді залежить не тільки від поточних доходів і витрат від операційної та іншої діяльності. Значний вплив на його обсяг можуть здійснювати доходи і витрати, що визнаються унаслідок незавершених операцій змін оцінок раніше визнаних активів і зобов’язань, які залишаються на балансі. Здійснення таких операцій за нереалізованими активами або непогашеними зобов’язаннями зумовлює визнання іншого сукупного доходу, який може бути врахований для визначення чистого фінансового результату в наступних звітних періодах унаслідок коригування перекласифікації. Подання у фінансовій звітності іншого сукупного доходу у складі загального прибутку або збитку підприємства покращує її порівнянність, узгодженість та прозорість. Метою статті є визначення переваг і обмежень розкриття у фінансовій звітності статей іншого сукупного доходу у складі сукупного доходу з урахуванням можливості проведення коригувань перекласифікації. Основними методами дослідження були загальнонаукові та спеціальні підходи до теоретичного узагальнення та групування, систематизації, порівняльного аналізу, логічного узагальнення. Визначені головні проблеми використання показника іншого сукупного прибутку при формуванні звіту про сукупний дохід, зокрема, недостатнє представлення Концептуальною основою фінансової звітності змісту та розкриття іншого сукупного доходу, відсутність чіткого розмежування між статтями доходів і витрат, які формують чистий прибуток (збиток) та інший сукупний дохід, недостатнє розкриття умов та термінів коригування перекласифікації статей іншого сукупного доходу у прибуток або збиток у поточному періоді, невизначеність розкриття коригувань перекласифікації у фінансовій звітності, проведення коригувань на помилки попередніх періодів, що призводять до визнання іншого сукупного доходу. Встановлено, що формат звіту про сукупний дохід, який складається українськими підприємствами не забезпечує можливість розподілу статей іншого сукупного доходу за критеріями та термінами коригування перекласифікації. Це потребує внесення додаткових показників, які підвищать корисність та прозорість подання інформації для зацікавлених користувачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

RIABOKIN, M., та Y. KOTUKH. "ЗРОСТАННЯ РОЛІ ФІНАНСОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УМОВАХ РОЗВИТКУ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ". Herald of Kiev Institute of Business and Technology, Vol 50 No 1 (2024) (29 березня 2024): 60–78. http://dx.doi.org/10.37203/kibit.2024.50.06.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасні світові тренди розвитку фінансових технологій в умовах поступу цифрової економіки. Проаналізовано чистий дохід від фінтех-компаній за регіонами, зокрема за рівнем розвитку економік країн світу. Наведено прогнозні показники щодо обсягів транзакцій та кількості користувачів фінтех-ринку за сегментами у світі до 2028 року. В роботі розглянуто актуальні сегменти розвитку фінтех-індустрії протягом наступних п'яти років у світі та в Україні. Детально проаналізовано сучасний стан розвитку фінтех-ринку в нашій державі, а саме: особливості здійснення платіжних послуг і банківської діяльності у контексті прийняття ЗУ «Про платіжні послуги» та намірів запровадження відкритого банкінгу; перспективи створення Національним банком України е-гривні; виклики щодо забезпечення кібербезпеки фінансового сектору тощо. За результатами проведеного дослідження визначено переваги та недоліки фінтех-рішень і продуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маренич, М. М. "ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОСОБІВ ЗАСТОСУВАННЯ ГУМІНОВИХ СТИМУЛЯТОРІВ У ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 3 (27 вересня 2019): 26–34. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.03.

Full text
Abstract:
Наведено результати економічної ефективності способів застосування гумінових стимуляторів як елемента управління урожайністю пшениці озимої. Застосування гумінових стимуляторів у сумі-шах з протруйниками переважно призводило до збільшення врожайних і економічних показників. Аналіз економічних показників використання гуматів свідчить про їхню ефективність для застосу-вання при передпосівній обробці насіння пшениці. Сортові властивості також мають незаперечний вплив на економічні показники. У цьому досліді сорт Смуглянка виявився краще адаптованим до умоввирощування й забезпечив більшу врожайність та вищу рентабельність виробництва – 117 проти98,3 %. Прибавка врожайності від використання протруйника Максим Стар 025 FS склала в серед-ньому по всіх сортах 3,3 ц/га, чистий дохід був на 1522 грн більшим порівняно з контролем. Викори-стання Радостиму виявилося менш ефективним з погляду господарювання, проте порівняно з конт-ролем також було позитивним.Найефективнішими були варіанти, де застосовували 1R Seed treatment (1,0 л/т). У разі викорис-тання лише цього препарату прибавка урожайності порівняно з контрольним варіантом склаламайже 6 ц/га, а в комплексі з протруйником – 6,3 ц/га. Отже, незважаючи на значну вартість 1RSeed treatment, він у такій дозі є найкращим препаратом для передпосівної обробки насіння пшениціяк у комплексі з протруйником, так і відокремлено – чистий дохід від використання цього препаратусклав 2480 грн. Активатор родючості ґрунту 5R SoilBoost у кількості 11 кг/га сприяв збільшеннюврожайності зерна пшениці на 4,8 ц/га, хоча досить висока вартість препарату фактично нівелюєйого переваги для отримання чистого доходу – він був майже однаковим з контрольним варіантом,а показник рентабельності був навіть на 8,3 % нижчим. Найбільша економічна ефективність зафік-сована у варіанті, де використовувалося лише позакореневе внесення 4R Folliar concentrate у дваприйоми по 2 кг/га. Найкращий економічний показник спостерігався за умови використання гуматіву сумішах з гербіцидами у варіанті, де застосовували суміш Пріма (400 г/га) та Foliar concentrate(2 кг/га). Додавання до розчину гербіциду 200 г/га Гуміфілду не призводило до збільшення врожайно-сті, а комбінування суміші з Foliar concentrate (2 кг/га) збільшувало її на 6,4 ц/га. Відповідно до цьогона 2816 грн вищими були показники чистого доходу та рентабельності – на 15,5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кишакевич, Богдан, Наталія Максишко, Роман Іванов та Ольга Мігулка. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗА ВИТРАТАМИ ТА ПРИБУТКОМ ЛІЗИНГОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ НА ОСНОВІ SFA-МОДЕЛЕЙ". Financial and credit activity problems of theory and practice 5, № 46 (2022): 195–208. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.5.46.2022.3860.

Full text
Abstract:
У статті було запропоновано низку SFA (Stochastic Frontier Approach) моделей оцінювання ефективності за витратами та за прибутком, які побудовано на основі показників діяльності найбільших українських лізингових компаній. Оскільки SFA-моделі є чутливими до вибору незалежних змінних, у статті було запропоновано при аналізі ефективності функціонування лізингових компаній використовувати середнє значення отриманих оцінок на основі побудованих SFA-моделей. Такий підхід дає змогу отримати більш комплексну та повну оцінку ефективності, яка враховує значно більше аспектів ведення бізнесу лізинговими компаніями. Було аргументовано, що головна проблема в застосуванні SFA-підходу з більшою кількістю незалежних змінних для оцінювання ефективності функціонування українських лізингових компаній полягає в нестачі статистичних даних, адже лише недавно вони почали оприлюднювати свою фінансову звітність для загального доступу. Побудова SFA-моделей потребує розроблення відповідних економетричних моделей та належної статистичної вибірки. У ролі залежних змінних було взято сукупні витрати лізингових компаній та їхній чистий прибуток. Незалежні змінні вибирались із таких показників діяльності лізингових компаній, як чистий дохід від реалізації продукції, інші операційні доходи, основні засоби, адміністративні витрати, інші операційні витрати, довгострокова дебіторська заборгованість. Було проведено перевірку наявності ефекту неефективності українських лізингових компаній та визначення типу функції, яка найкраще апроксимує границю ефективності. Перевірку цих гіпотез було зроблено на основі узагальненого тесту відношення правдоподібності на 95 % довірчому інтервалі для всіх чотирьох моделей. Нульові гіпотези були відхилені для всіх чотирьох побудованих моделей, тобто для апроксимації границі ефективності було використано транслогарифмічну функцію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гунчак, М. В., Р. П. Паламарчук, С. А. Романова, В. І. Пасічняк та О. А. Ліхо. "ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ЗАХИСТУ КАРТОПЛІ ПРОТИ КОЛОРАДСЬКОГО ЖУКА ТА ФІТОФТОРОЗУ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 106 (2024): 48–58. http://dx.doi.org/10.31713/vs220244.

Full text
Abstract:
Досліджено економічну ефективність застосування біологічних систем захисту проти колорадського жука та фітофторозу при вирощуванні картоплі у 2017–2019 рр. в умовах Західного Лісостепу України. Дослідженнями встановлено, що найбільший умовно-чистий дохід від застосованих заходів в розмірі 11 987,8 грн/га вдалось отримати при застосуванні біологічної системи захисту № 1, яка базувалась на внесенні препаратів Ентоцид-К, Актарофіт, Фітодоктор Лист, Урожай Овочеві, АдюМакс, Триходермін та Ризостим. Найвищий рівень рентабельності захисних заходів вдалося отримати за застосування біологічної системи захисту № 2, яка базувалася на триразовому внесенні препарату Планриз, в.с. в суміші з похідними дигідропіримідину (0,5% р-н ксемидону + 2 мл ДМSО) – 514,8%. Всі досліджувані системи біологічного захисту картоплі від колорадського жука та фітофторозу у 2017–2019 роках показали високі показники умовно-чистого доходу (4148,0– 11987,8 грн/га) та рентабельності (224,0–514,8%), а поріг окупності для досліджуваних становив 0,62–1,34 т/га.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гунчак, М. В., О. М. Грищенко, П. М. Маменко, О. Ю. Колодяжний та К. П. Турчина. "ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ЯБЛУНІ ПРОТИ БОРОШНИСТОЇ РОСИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 108 (2025): 77–89. https://doi.org/10.31713/vs420246.

Full text
Abstract:
Вивчено показники економічної ефективності різних біологічних препаратів для захисту яблуні від борошнистої роси у 2021–2023 роках в умовах Західного Лісостепу України. Всі досліджувані біологічні препарати показали високі показники умовно-чистого доходу (573,0–2448,0 грн/га) та рентабельності (26,9–280,8%). Найефективнішим з погляду економіки у 2021–2023 роках було застосування Флуоресцину БТ, р. у нормі 1,5 л/га, що дозволило отримати 2448,0 грн/га умовно-чистого доходу. Найвищий рівень рентабельності захисних заходів вдалося отримати за застосування препарату Ампеломіцин БТ, р. у нормі 4,0 л/га – 280,8%. Найнижчий умовно-чистий дохід та рентабельність серед застосованих препаратів отримали від застосування препарату Бактофіт БТ, р. 573,0 грн/га та 26,9% відповідно. Застосування досліджуваних біологічних препаратів дозволило на високому рівні забезпечити захист яблуні від однієї з найпоширеніших у зоні досліджень хвороби – борошнистої роси, що у підсумку забезпечило отримання високого рівня врожайності яблуневих насаджень (11,4–11,6 т/га).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

КОЛОС, Ірина Василівна, Тетяна Володимирівна ОМЕЛЬЯНЕНКО та Олександр Володимирович КАЛІНІН. "ЗАПРОВАДЖЕННЯ LEAN-ІНСТРУМЕНТАРІЮ В ОПЕРАЦІЙНОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВА". Economic Synergy, № 4 (30 грудня 2024): 113–24. https://doi.org/10.53920/es-2024-4-8.

Full text
Abstract:
У межах авторського дослідження з використанням системного підходу обґрунтовано операційну систему підприємства як одну зі складових систем організації, що реалізує операційну функцію (виробництво готової продукції і / або надання послуг зовнішнім замовникам / споживачам) з подальшою систематизацією елементів другого порядку для підсистеми забезпечення (технічна підготовка, технологічне обслуговування, ресурсне забезпечення). Запропоновано виокремлення трьох функціональних підсистем (переробна підсистема, підсистема забезпечення, підсистема управління). Аргументовано результати функціонування операційної системи: (1) цінність для споживача / замовника, (2) грошовий потік і чистий дохід для підприємства. Доведено необхідність використання lean-інструментів для управління окремими підсистемами операційного менеджменту: переробна підсистема (VSM, SOP, Poka-Yoke, Jidoka, Heijunka, Andon, SMED), підсистема забезпечення (JIT, Pull System, Kanban, Team work, карта компетентності, TPM), підсистема управління (Lean Canvas, Visual Management). Встановлено, що методи 5 S, 5 W, Kaizen можуть бути запровадженими за всіма підсистемами, а метод 5 S розглядається як підґрунтя для реалізації подальших методів в межах основної підсистеми перероблення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Доля, К. В., та О. Є. Доля. "МОДЕЛЮВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ПАСАЖИРСЬКИХ МАРШРУТНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 40 (28 грудня 2023): 92–101. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2023-3.14.

Full text
Abstract:
У роботі продовжено обстеження побудованої моделі маршрутної мережі пасажирського транспорту. Запропонована у попередніх дослідженнях модель, на відміну від наявних моделей маршрутів пасажирського транспорту, враховує сукупне функціонування маршруту в середовищі маршрутів конкурентів і можливого існування в одному регіоні двох і більше мереж. Параметри функціонування маршруту є важливими при керуванні маршрутом та всією транспортною системою маршрутів пасажирського транспорту. Врахування в моделі системності такого функціонування надає можливість приймати управлінські рішення при врахуванні внутрішніх та зовнішніх факторів випливу на систему та її окремі елементи, у ролі яких можна приймати окремі маршрути. У роботі розкрито частину моделювання роботи автомобільного транспорту. Параметрами для прийняття рішень про керування перевезень прийнято чистий прибуток на маршруті від його функціонування в часі, період окупності проєкту із закупівлі засобів транспорту на даний маршрут, чистий дисконтований дохід та витрати на утримання персоналу з обслуговування даного маршруту. Опираючись на попередні дослідження, ми вважали, що обрані параметри є актуальними для рішення технічних, економічних та соціальних задач при керуванні регіональним транспортом. Проведене моделювання надало змогу встановити моделі окупності проєктів, фінансових потоків тощо. Отримані графічні моделі доводять, що при виявленні певного регіону пасажирських перевезень його можна змоделювати та отримати моделі розвитку певних подій. Графічні моделі, імовірно, мають певні закони розподілу розрахованих параметрів. Вивчення можливостей визначення прямих або непрямих впливів факторів функціонування маршруту на його параметри є перспективним напрямом подальшого дослідження. Взаємопов’язаність технічних та економічних параметрів при функціонуванні маршруту транспорту в системі є прямою або безпосередньою та потребує вивчення й моделювання для прийняття вірних управлінських рішень для отримання соціальних або соціально-економічних результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Mostovenko N. та Korobchuk T. "КРЕДИТНА СКЛАДОВА РИНКУ БАНКІВСЬКИХ ПОСЛУГ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗРОСТАННЯ". Economic forum 1, № 4 (2021): 122–28. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-17.

Full text
Abstract:
Актуальність банківських кредитних послуг та їх значимий вплив на розвиток будь-яких економічних систем є неодмінною реалією сьогодення. Тому ринок банківських послуг працює на всіх рівнях економічного розвитку – від звичайного домогосподарства і аж до макрорівня. Вітчизняна банківська система пройшла очищення через скорочення сумнівних банків, відновилась та виходить з кризового періоду. Тому стаття присвячена саме кредитній складовій ринку банківських послуг.
 У проведеному дослідженні розглянуто поняття «банківська послуга», на основі теоретичних аспектів вітчизняних дослідників, подано авторський підхід до цього поняття. Досліджено проникність вітчизняного ринку кредитних послуг. Для проведення дослідження виділено спеціальні показники: частки кредитів, наданих банками резидентам клієнтської доступності кредитних послуг, валових кредитів депозитних корпорацій, кредитів резидентам (крім депозитних корпорацій) у ВВП, кількість структурних підрозділів банків на 100 тис. економічно активного населення та процентну маржу. Розраховано показники стану ринку фінансових послуг України за кредитними операціями банківського сектору та здійснено аналіз на відповідність критеріям Групи Світового банку. Проаналізовано результат діяльності банків у абсолютному вираженні – чистий процентний дохід. Зроблено висновки про тенденції та перспективи зростання кредитної складової ринку банківських послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Маренич, М. М., та Р. У. Дяжук. "ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ОРГАНІЧНОЇ ПШЕНИЦІ В УМОВАХ НЕДОСТАТНЬОГО ЗВОЛОЖЕННЯ СТЕПУ УКРАЇНИ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (24 червня 2022): 92–99. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.02.10.

Full text
Abstract:
У багатьох дослідженнях вказують, що загалом органічні підприємства мають меншу економічну ефективність порівняно із традиційними в середньому на 4 %, однак мають перспективи стати вигіднішими на 21–27 %. Проте це залежить від багатьох факторів, зокрема емпіричності, екологічних змінних та економічної політики у сфері субсидій, наявністю економічних механізмів функціонування, які значно різняться в різних країнах. Існує постійна потреба у всебічній оцінці виробничих процесів і ризиків стосовно навколишнього середовища, стабільності виробництва, засобів виробництва (передусім ґрунтів), економічних факторів і перспектив. Метою здійсненого дослідження стало обґрунтування економічних аспектів упровадження органічних агротехнологій вирощування пшениці озимої в умовах недостатнього зволоження. За період, який охоплюють роки досліджень, ціни на зерно пшениці озимої мали тенденцію до зростання, що є наслідком попиту на внутрішньому та міжнародному ринку. Аналіз економічних показників вирощування органічної пшениці озимої показує, що середня врожайність її може бути нижчою від середніх показників у регіоні на 7–15 %. Однак завдяки вищій ціні на зерно вирощування органічної пшениці має вищу на 43 % рентабельність і приносить більший на 1244 грн/га чистий дохід. Заслуговує на увагу наявність кореляційних зв’язків між урожайністю та економічними показниками. У традиційних технологіях вона корелює лише із собівартістю (r = –0,92), тоді як в органічних з’являються кореляції з чистим доходом і рівнем рентабельності (r = 0,77–0,80), зв’язок між урожайністю й собівартістю стає майже функціональним (r = –0,97). Це, своєю чергою, пов’язане саме з факторами використання мінеральних добрив та засобів захисту рослин – коефіцієнт кореляції між вартістю добрив та виробничими затратами становить 0,81, існує також значна пряма кореляція з витратами на паливно-мастильні матеріали. Отже, використання кореляційного аналізу між величиною врожаю та економічними показниками дає істотну додаткову інформацію для визначення закономірностей між ними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Kolosha, Valerii. "Проблеми формування та підвищення економічної ефективності виробництва молока". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 4, № 4 (2018): 99–112. http://dx.doi.org/10.51599/are.2018.04.04.08.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є розгляд та узагальнення поглядів щодо оцінки сучасних методів і підходів до визначення економічної ефективності виробництва молока. 
 Методологія / методика / підхід. В якості методу дослідження було обрано аналіз літературних джерел, критична оцінка різних поглядів щодо оцінки ефективності виробництва молока та розробка власних пропозицій відносно даної оцінки. 
 Результати. Установлено, що для галузі молочного скотарства найбільш поширена практика оцінки економічної ефективності через розрахунок виробництва валової продукції на 1 середньорічну голову тварин, 1 люд.-год, 1 ц корм. од., 1 грн вартості кормів, 1 грн затрат; валовий дохід на 1 голову, на 1 люд.-год; чистий дохід на 1 голову, 1 люд.-год, 1 грн затрат; рівень рентабельності й оплати праці; продуктивність худоби. Констатується, що в Україні є нагальна проблема підвищення рівня економічної ефективності виробництва молока. Відмічається, що саме збитковість галузі скотарства протягом значного періоду часу є одним з головних факторів скорочення як поголів’я, так й обсягу виробництва молока.
 Оригінальність / наукова новизна. З метою оцінки рівня ефективності в молочному скотарстві пропонується розраховувати коефіцієнт відносної ефективності витрат в галузі скотарства. Цей показник оцінює співвідношення зміни темпів рівня виробництва товарної продукції (продуктивності тварин) на одну голову зі зміною темпів витрат. Його економічний зміст полягає в тому, що величина цього коефіцієнта на рівні одиниці свідчить, що на підприємстві темп зміни витрат та одержаного через це доходу, або продуктивності, співпадають. Якщо вона більше одиниці, то наявна зростаюча віддача, а якщо менша одиниці – спадна віддача.
 Практична цінність / значущість. У теперішніх умовах розвиток галузі скотарства можливий лише за умов функціонування відповідного економічного механізму стимулювання виробників, у тому числі з допомогою державної підтримки через відповідні програми. Це дало б змогу підприємствам здійснювати інвестиції на початкових етапах виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Мудрак, Руслан, Володимир Лагодієнко, Алла Осіпова, Оксана Фротер та Світлана Власюк. "ПРОГРАМА ДОДАТКОВОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ДОПОМОГИ (SNAP): ДОСВІД США ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ". Financial and credit activity problems of theory and practice 2, № 61 (2025): 337–55. https://doi.org/10.55643/fcaptp.2.61.2025.4685.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є вивчення досвіду США в реалізації заходів боротьби з продовольчою небезпекою для американських громадян за допомогою Програми додаткової продовольчої допомоги (SNAP) та обґрунтування попередньої оцінки можливості застосування аналогічної програми в Україні.При збільшенні витрат українських домогосподарств-учасників потенційної національної програми продовольчої допомоги на 78857,28 млн грн початкове мультиплікативне зростання ВВП становитиме 84535,0 млн грн. Збільшення витрат українських домогосподарств на продукти харчування та безалкогольні напої за рахунок програми продовольчої допомоги на 4,3% зумовить збільшення інвестиційного попиту в харчовій промисловості України на 3,2%, або на 677,3 млн грн.За критерієм доходу, право на участь у програмі продовольчої допомоги може мати домогосподарство, у якого чистий місячний дохід повинен бути нижчий за 100% прожиткового мінімуму. Формула може передбачати, що домогосподарства витрачають на харчування 60% свого чистого доходу, а програма продовольчої допомоги компенсує різницю між цією сумою та вартістю «бюджету ощадливого харчування».Є необхідність фахової дискусії з приводу: складових та їхнього розміру в переліку відрахувань із сукупного доходу домогосподарства для отримання чистого доходу; створення принципово нового інституту – «бюджет ощадливого харчування»; приведення нормативного прожиткового мінімуму у відповідність до фактичного; перегляду порогового значення індикатора «економічна доступність продуктів», який наразі становить 60%, у бік його зниження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Фурман, В. М., О. С. Мороз та T. M. Солодка. "МОНІТОРИНГ ВИКОРИСТАННЯ МІКРОДОБРИВ АгроЗАР ПРИ ВИРОЩУВАННІ СОЇ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 106 (2024): 126–36. http://dx.doi.org/10.31713/vs2202410.

Full text
Abstract:
Метою роботи було вивчення ефективності застосування мікродобрив АгроЗар при вирощуванні сої. Застосування мікродобрив АгроЗар позитивно вплинуло як на польову схожість насіння сої, так і на передзбиральну густоту посівів сої. Найвищу польову схожість – 80,56%, забезпечив варіант із застосуванням калію гумату в нормі 1 л/т насіння для передпосівної обробки насіння сої, а найбільшу густоту рослин сої перед збиранням (501,3 тис./га) – варіант, де застосовували мікродобриво АгроЗар Соя в нормі 1 л/га. Мікродобрива АгроЗар позитивно впливають на формування висоти рослин сої. Зокрема найбільшою висота рослин сої була на варіанті, де застосовували мікродобриво АгроЗар Соя у нормі 1 л/га, і становила 47,8 см, що більше на 4,6 см ніж на контролі. Найкращі показники структури елементів продуктивності сої забезпечив варіант, де застосовували мікродобриво АгроЗар Соя. На цьому варіанті висота кріплення нижнього бобу становила 10,9 см, кількість бобів на одній рослині – 15,9 шт., кількість насінин у бобі – 1,91 шт., кількість насінин з однієї рослини – 30,9 шт., маса насіння з однієї рослини – 5,56 г, а маса 1000 насінин – 184 г. Найвищу урожайність насіння сої отримано на варіанті, де застосовували мікродобриво АгроЗар Соя в нормі 1 л/га. На цьому варіанті урожайність насіння сої становила 2,63 т/га, що на 27% вище ніж на варіанті, де мікродобрива не застосовувалися. Найкращі показники економічної ефективності забезпечив варіант, де застосовували мікродобриво АгроЗар Соя в нормі 1 л/га. На цьому варіанті вартість валової продукції становила 31560 грн/га, умовно чистий дохід – 21860 грн/га, собівартість вирощеної продукції – 3688 грн//т, а рівень рентабельності – 69,3%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Астахова, Я. В., І. І. Гасанова та А. О. Кулик. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ СІВБИ ТА УДОБРЕННЯ В ПІВНІЧНОМУ СТЕПУ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 4 (31 грудня 2021): 91–97. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.04.11.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати трирічних досліджень щодо впливу строків сівби та мінерального живлення на урожайність і економічну ефективність вирощування сортів пшениці м’якої озимої Ластівка одеська та Голубка одеська і твердої Бурштин по чорному пару та після ячменю ярого в Північному Степу. Пшеницю озиму висівали у три строки – 7, 22 вересня та 7 жовтня. Варіанти удобрення: 1 – без внесення добрив (контроль); 2 – передпосівне внесення добрив (по чорному пару – N30P60K30, після ячменю ярого – N60P60K30); 3 – система удобрення (на фоні передпосівного внесення мінеральних добрив: по чорному пару підживлення N30 локально наприкінці фази кущіння рослин, після ячменю ярого – N30 ранньою весною по мерзлоталому ґрунту (МТҐ) + N30 локально). На основі проведених досліджень встановлено, що найвищі врожайність та чистий дохід при вирощуванні всіх сортів пшениці озимої як по чорному пару, так і після ячменю ярого забезпечується застосуванням системи удобрення посівів, що передбачає передпосівне внесення повного добрива та весняні азотні підживлення. Внесення мінеральних добрив після обох попередників сприяло підвищенню урожайності і поліпшенню класу зерна у пшениці м’якої озимої до другого-третього, а у разі вирощування пшениці твердої озимої – в окремих випадках і до першого класу. Мінімальні значення економічної ефективності у всіх сортів пшениці озимої у дослідах отримано у варіантах без добрив. Вища економічна ефективність вирощування пшениці озимої після обох попередників у сортів Ластівка одеська та Бурштин була отримана за умови сівби в оптимальний строк (22 вересня), а у сорту Голубка одеська – в допустимо ранній (7 вересня) та оптимальний строк (22 вересня). Після ячменю ярого найвищу ефективність вирощування забезпечував сорт Голубка одеська, який на удобрених ділянках формував зерно третього класу якості при урожайності 4,81–6,05 т/га та рентабельності виробництва 121–145 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

А., В. МОМОТ. "Методичні підходи до визначення ефективності курсування швидкісних та високошвидкісних поїздів". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 6(48) (25 грудня 2013): 45–62. https://doi.org/10.15802/stp2013/19758.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Розробити методичний підхід і сформувати заходи щодо визначення економічної доцільності впровадження швидкісного та високошвидкісного руху в Україні.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Економічне обґрунтування доцільності організації швидкісного та високошвидкісного руху в Україні є інвестиційним проектом, який передбачає поетапне вкладення коштів у будівництво, що дозволить у подальшому отримувати щорічно прибутки від перевезення пасажирів. Для вирішення задач такого типу використовують чистий дисконтний дохід, який може отримати Укрзалізниця або новоутворені компанії під час реалізації проекту та після його закінчення.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;На основі проведеного аналізу можна констатувати, що в роботі розроблено методичний підхід до комплексного визначення ефективності будівництва та експлуатації швидкісних і високошвидкісних поїздів з урахуванням вартості інфраструктури, рухомого складу, впливу факторів зовнішнього середовища та ін.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Запропоновано науковий підхід щодо визначення економічної ефективності будівництва та експлуатації високошвидкісних магістралей, який, на відміну від існуючого, включає удосконалені принципи визначення кількості перевезених пасажирів, вартості будівництва ВШМ, кількості одиниць рухомого складу, оптимізує розрахунки доходів та витрат у контексті конкурентних переваг та впливу зовнішніх факторів на діяльність компанії. Удосконалено методичний підхід щодо розрахунку перспективних обсягів перевезень по високошвидкісній магістралі, який суттєво відрізняється від європейського, запропонованого французькою компанією &laquo;SYSTRA&raquo;. Даний підхід дозволяє додатково враховувати транзитний потік пасажирів через Україну, розподілити пасажирів по окремим дільницям пропорційно кількості населення міст, що входять у високошвидкісну магістраль, з урахуванням середньої рухливості населення, терміну поїздки та коефіцієнта, котрий враховує додатково частоту поїздки пасажирів на заданій дільниці залежно від призначення&nbsp; (відрядження, пересадка на літак, відпочинок та ін.).&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Врахування вищенаведених ознак підвищує обґрунтованість управлінських рішень щодо забезпечення ефективності функціонування високошвидкісних перевезень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Моргачов, Ілля, Олена Хандій, Юлія Клюс та Ярослав Бурко. "МІНІМАЛЬНО ДОПУСТИМИЙ РІВЕНЬ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО БІЗНЕСУ: АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ КОМПАНІЙ". Financial and credit activity problems of theory and practice 2, № 43 (2022): 126–35. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3693.

Full text
Abstract:
Розглядаючи інвестиційні рішення щодо певного бізнесу в країні (у тому числі й інвестиційної компанії), актуальним питанням бачимо рівень його інвестиційної ефективності з урахуванням альтернативності та рівня знецінення національної валюти або інфляції. Мета роботи – визначення мінімальнодопустимого рівня інвестиційної ефективності українського бізнесу з урахуванням альтернативності та особливостей національної валюти, недосягнення якої робить український бізнес інвестиційнонедоцільним у довгостроковій перспективі. Запропоновано метод визначення такого мінімальнодопустимого рівня інвестиційної ефективності, що передбачає розрахунок суми середньорічного зростання фондового індексу, обраного якнайкраща інвестиційна альтернатива, середньорічного розміру дивідендів за відповідним фондовим індексом та середньорічного знецінення національної валюти порівняно з валютою відповідного фондового індексу. Визначено, що рівень знецінення національної валюти в Україні в порівнянні з доларом США перевищував офіційний темп інфляції, саме тому в наведеному методі до розрахунку брався середньорічний темп знецінення національної валюти. Як найкращу альтернативу фінансових інвестицій визначено фондовий індекс США S&amp;P-500, а отже, й інвестиції в акції корпорацій, що входять до структури цього індексу. З урахуванням специфіки національної валюти та альтернативності інвестицій для України визначено мінімальний рівень інвестиційної ефективності використання капіталу суб’єктами господарювання на рівні 26,68 %. Цей розмір ставки процента (а саме: 26,68 %) слід використовувати для оцінювання доцільності інвестиційних проєктів в Україні шляхом визначення класичних показників: чистий приведений дохід (NPV), внутрішня норма дохідності (IRR), індекс дохідності (PI), приведений термін окупності (DPB). До того ж на українських підприємствах розмір рентабельності активів та рентабельності власного капіталу має бути не нижчим за 26,68 %. Визначено, що середньостатистичне підприємство в Україні не відповідає умовам щодо досягнення мінімальнонеобхідного рівня рентабельності активів та рентабельності власного капіталу в розмірі 26,68 %. Лише окремі суб’єкти господарювання в країні виконують цю умову, а більшість із них – лише за показником рентабельності власного капіталу. Українським інвестиційним компаніям для збереження та примноження капіталу інвесторів доцільніше в більшості випадків інвестувати кошти в акції провідних світових корпорацій, що входять до структури американського фондового індексу S&amp;P-500, ніж у підприємства своєї країни. Високий рівень інфляції в країні визначено як важливий чинник, що негативно впливає на ефективність бізнесу в Україні, особливо на діяльність промислових підприємств із суттєвим виробничим циклом. Крім знецінення активів суб’єктів господарювання, інфляція спричиняє явище сплати податку з умовно нульового рівня ефективності. За умов урахування такого оподаткування в Україні мінімальнодопустимий рівень інвестиційної ефективності бізнесу становить 29,64 %. Умовно нульовий рівень ефективності бізнесу досягається, коли рентабельність активів суб’єкта господарювання дорівнює середньорічному темпові знецінення національної валюти. Чим більший рівень інфляціїв країні, тим більше податків сплачується за умовно нульового рівня ефективностій тим вищим є значення мінімальнодопустимого рівня інвестиційної ефективності бізнесу пропорційнодо ставки податку на прибуток та середньорічного рівня знецінення національної валюти. Наявність українівисокого рівня інфляції та податку на прибуток створює умови витоку інвестиційного капіталу до інших країн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Ислом, Жураев, Юлдошев Исроил та Жураева Зухра. "Оценка экономической эффективности использования фотоэлектрической тепловой установки". Yashil iqtisodiyot va taraqqiyot 1, № 2 (2024): 8–13. https://doi.org/10.5281/zenodo.13164601.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматривается оценка экономической эффективности использования фотоэ-лектрической тепловой установки номинальной электрической мощности 1 кВт и тепловой мощности 2,17 кВтдля одновременного производства электрической энергии и гоярчей воды. Вложенные инвестиции окупаются вседьмом году эксплуатации установки. За инвестиционный период чистый дисконтированный доход составляетсумму 5164,5 USD.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Соловьева, Татьяна Сергеевна. "Анализ оценки экономического эффекта приточно-вытяжной системы вентиляции". Гуманитарный научный вестник, № 4, 2020 (16 травня 2020): 61–66. https://doi.org/10.5281/zenodo.3830619.

Full text
Abstract:
Работа посвящена анализу оценки экономического эффекта приточно-вытяжной системы. В статье рассмотрен сравнительный анализ двух видов проекта. Основным отличием является методика определения коэффициента гидравлического сопротивления трения. Для оценки эффективности инвестиционных проектов рассмотрены основные показатели (чистый приведенный доход, прибыль, затраты, внутренняя норма доходности), выполнен анализ чувствительности чистого дисконтированного дохода проекта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Воронов, С. И., Е. В. Калабашкина, Виктор Николаевич Музраев, В. А. Цымбалова та С. Диаките. "Влияние агротехнологий разного уровня интенсивности на продуктивность сортов яровой пшеницы и экономическую эффективность в условиях Центральной Нечерноземной зоны". Аграрная Россия, № 3 (5 квітня 2025): 3–7. https://doi.org/10.30906/1999-5636-2025-3-3-7.

Full text
Abstract:
В статье представлены результаты исследований влияния интенсивности питания и сортов яровой пшеницы на урожайность и экономические показатели. Установлено, что увеличение интенсивности питания повышает структурные параметры и урожайность. Высокоинтенсивная технология обеспечивает максимальный условно чистый доход (34 114 – 39 214 руб./га), однако наибольшая рентабельность (156 – 178 %) достигнута при базовой технологии. Результаты указывают на важность оптимизации агротехнологий для повышения эффективности возделывания пшеницы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Ишемгулов, Ильяс Нилевич. "КОРРЕЛЯЦИОННО-РЕГРЕССИОННЫЙ АНАЛИЗ ИСЛАМСКИХ ФИНАНСОВ". Bulletin of the South-Russian state technical University (NPI) Series Socio-economic Sciences 14, № 4 (2021): 124–32. http://dx.doi.org/10.17213/2075-2067-2021-4-124-132.

Full text
Abstract:
Цель исследования: выявить закономерности и взаимосвязи в исламских финансах.&#x0D; Методы исследования: анализ и синтез, системный подход, а также методы корреляционно-регрессионного анализа.&#x0D; Результаты исследования. Предложен методический подход к применению инструментов корреляционно-регрессионного анализа в моделировании исламских финансов. В качестве результативного при проведении корреляционно-регрессионного анализа и построении математических моделей предлагается использовать объем финансирования инвестиций исламской финансовой организацией. В числе зависимых переменных и факторов, влияющих на объем финансирования инвестиций исламской финансовой организацией, предлагается использовать переменные, характеризующие капитал (такие показатели, как оплаченный капитал финансовой исламской организации, суммарные активы, суммарные обязательства, собственный капитал финансовой исламской организации), а также показатели дохода и прибыли финансовой исламской организации (такие показатели, как общий доход (выручка) и чистая прибыль финансовой исламской организации). Апробация предложенного подхода осуществлена на примере крупнейшей исламской финансовой организации — Исламского банка развития (Islamic Development Bank). Разработаны многофакторные экономико-статистические модели зависимости объема финансирования инвестиций от ряда факторов. По результатам расчетов выявлена сильная корреляционная связь между объемом инвестиций исламской финансовой организации и величинами оплаченного капитала, суммарных обязательств, собственного капитала, общего дохода и чистой прибыли. Предсказанные значения расположены максимально близко к остаточным значениям, что свидетельствует о том, что полученное уравнение регрессии имеет высокую степень точности.&#x0D; Перспективы исследования: результаты исследования могут быть использованы для выявления значимых факторов развития исламских финансов в Российской Федерации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Соколовская, Е. Н. "Практическое применение анализа чувствительности инвестиций". Bulletin of Science and Practice 562, № 4(5) (2016): 342–46. https://doi.org/10.5281/zenodo.54635.

Full text
Abstract:
В работе рассмотрено практическое применение анализа чувствительности инвестиций к изменению поступлений, инвестиций и ставки дисконтирования. Особое внимание уделено расчетам критериев оценки экономической эффективности инвестиций для&nbsp;конкретного проекта. Суть метода анализа чувствительности инвестиций заключается в&nbsp;расчете исходных показателей, а затем последовательном изменении значения выбранного критерия на определенный процент при постоянстве остальных параметров. Цель исследования заключается в установлении взаимосвязи между основными критериями оценки эффективности инвестиционного проекта и величиной поступлений, инвестиций и ставки дисконтирования. Основные методы исследования: метод линейной аппроксимации, метод определения чистого дисконтированного дохода, индекса доходности, срока окупаемости, внутренней нормы доходности, модифицированной внутренней нормы доходности. В процессе работы установлено, что при росте величины поступлений и сокращении инвестиций, срок окупаемости сокращается, чистый дисконтированный доход и индекс доходности увеличиваются. Выявлена обратная связь между ставкой дисконтирования и чистым дисконтированным доходом и индексом доходности. Определены критерии принятия положительного решения по реализации инвестиционного проекта. Обоснован размер ставки дисконтирования путем использования метода, учитывающего уровень инфляции, риск проекта и ожидаемую норму прибыли. Проанализировано практическое использование таких показателей как чистый дисконтированный доход, индекс доходности, дисконтирования срок окупаемости, внутренняя норма доходности, модифицированная внутренняя норма доходности. The paper considers the practical application of the sensitivity analysis of investments to changes in income, investment and the discount rate. Special attention is paid to calculations of the evaluation criteria of economic efficiency of investments for a specific project. The method of&nbsp;sensitivity analysis of investments is to calculate baseline, and then sequentially changing the values of the selected criterion by a certain percentage at constant other parameters. The purpose of the study is to establish the relationship between the main evaluation criteria of&nbsp;efficiency of the investment project and the value of income, investment and the discount rate. Basic research methods: method of linear approximation, the method of determining net present value, profitability index, payback period, internal rate of return, modified internal rate of return. In the process found that the increase in the value of income and less investment, the payback period is reduced, the net present value and profitability index increase. There was an inverse relationship between the rate of discounting and the net discounted income profitability index. Criteria of a positive decision on implementing the investment project. Justified the size of the discount rate by&nbsp;using a method that takes into account inflation, project risk and expected return. Explores the practical use of such indicators as net present value, profitability index, discounted payback period, internal rate of return, modified internal rate of return.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Карабанова, И. В. "ЭКО-ОТЕЛИ В ФОРМИРОВАНИИ КОМФОРТНОЙ ГОРОДСКОЙ СРЕДЫ". Сбор. матер. Всероссийская научно-практическая конф. «Глобальные и региональные аспекты устойчивого развития современные реалии», № 1 (23 жовтня 2020): 243–48. http://dx.doi.org/10.36684/32-2020-1-243-248.

Full text
Abstract:
В статье рассмотрена возможность организации эко-отеля для вело-туристов на 20 номеров в экологически чистой зоне городского лесопарка г. Ростова-на-Дону. Среди эксклюзивных SPA-услуг рекомендуются пивные ванны и аэромассаж на основе продукции по технологии пивоварни «Schumacher» (г. Дюссельдорф, Германия). Совокупный годовой доход предлагаемого эко-отеля в первый год детальности составит 11 млн 800 тыс. руб., в котором прибыль от размещения гостей – 5 млн 900 тыс. руб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

РЕШЕТНИКОВА И.Г., РЕШЕТНИКОВА И. Г. "ASSESSMENT OF THE ECONOMIC EFFICIENCY OF THE CONSTRUCTIO." Экономика и предпринимательство, no. 3(164) (June 20, 2024): 1099–102. http://dx.doi.org/10.34925/eip.2024.164.3.213.

Full text
Abstract:
Статья посвящена изучению влияния изменения таких параметров, как доход, расходы, средневзвешенная стоимость капитала на основные показатели экономической эффективности строительства объекта гражданского назначения. Также в статье рассматривается расчет основных показателей эффективности строительства. There are studying the influence of changes in such parameters as income, expenses, weighted average cost of capital on the main indicators of economic efficiency of the construction of a civil facility in the paper. The paper also discusses the calculation of the main indicators of construction efficiency.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Вороніжський, Ярослав Володимирович. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ВИЗНАННЯ НЕОБҐРУНТОВАНИМИ АКТИВІВ І ЇХ СТЯГНЕННЯ У ДОХІД ДЕРЖАВИ". Часопис цивілістики, № 44 (27 березня 2022): 31–38. http://dx.doi.org/10.32837/chc.v0i44.453.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено актуальним науковим і практичним проблемам функціонування інститутів протидії незаконному збагаченню в Україні та світі. Сформульовано позицію, що застосування інституту визнання необґрунтованими активів і стягнення їх у дохід держави є лише одним із можливих напрямів протидії такому корупційному явищу, як незаконне збагачення. Автором за допомогою порівняння систем конфіскації необґрунтованих активів у країнах загального та континентального права зроблено висновки про те, що, незважаючи на первинне розповсюдження такого механізму у країнах загального права, його імплементація у країнах континентального права є успішною. Ефективне застосування інституту ВНАСДД є можливим за умови відповідності міжнародним договорам і практиці ЄСПЛ. За результатами аналізу законодавчого досвіду іноземних держав і науковців зроблено умовивід щодо доцільності вироблення законодавчої процедури можливості зупинення розгляду цивільної справи щодо визнання необґрунтованими активів і стягнення їх у дохід до завершення розслідування кримінальної справи щодо незаконного збагачення у разі виявлення нових необґрунтованих активів, які у сукупності з активами, щодо яких ініційовано цивільний позов, становитимуть предмет кримінального правопорушення незаконне збагачення. Внаслідок такого аналізу запропоновано внести зміни до ст. 251 та 253 ЦПК України. Автором досліджено переваги та недоліки застосування інституту визнання необґрунтованими активів і стягнення їх у дохід держави у рамках цивільного процесу, зроблено висновок про ефективність саме цивільної процедури цього механізму. За допомогою вивчення методу «чистої вартості» встановлено, що для розрахунку розміру необґрунтованих активів треба враховувати не лише законні доходи особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та членів її сім’ї, а й витрати протягом звітного періоду. У статті запропоновано впровадити можливість визнання необґрунтованими активами криптовалют та управління спеціалізованими організаціями вилученими та необґрунтованими активами у вигляді криптовалют або їх реалізації та передачі виручених коштів на депозитний рахунок уповноваженого органу до набрання законної сили судовим рішенням.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Гужев, Д. А., та Е. А. Синцова. "Переменное значение ставки дисконтирования и чистый дисконтированный доход при вариативном определении начальных инвестиций в пессимистическом сценарии реализации инвестиционного проекта". Journal of Economics, Entrepreneurship and Law 13, № 10 (2023): 4443–60. http://dx.doi.org/10.18334/epp.13.10.119256.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Люльов, О., Т. Пімоненко, Г. Швіндіна та Д. Пудрик. "МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ: ФІНАНСОВІ, СОЦІАЛЬНІ І ЕКОНОМІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 39 (2021): 452–74. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241415.

Full text
Abstract:
Анотація. Дослідження зосереджено на виявленні взаємозв’язків між показниками зростання міграції та показниками економічного розвитку і спрямовано на перевірку тверджень про те, що мігранти переміщуються до країн із високим рівнем урбанізації, високим експортно-імпортним і бюджетним потенціалом, соціальним, економічним та інфраструктурним розвитком, високими темпами інновацій, із доступною та ефективною системою охорони здоров’я, фінансовою стабільністю. Попередні дослідження у сфері міграції були детально проаналізовані і їхні результати стали відправною точкою для вибору параметрів, які можуть вплинути на зростання міграції. Статтю розроблено як кількісне дослідження, засноване на моделюванні нечітко-логічних когнітивних карт (FCM), що дозволили віднайти параметри дев’яти систем (концепцій) національного економічного розвитку, які впливають на зростання міграції. Були розраховані матриці причинно-наслідкових зв’язків і напрями впливу параметрів 9 концепції та 53 підконцепцій на зростання міграції, а також візуалізовано когнітивні карти причинно-наслідкових зв’язків між зростанням чистої міграції та вибраними параметрами національного розвитку. Було виявлено, що найвищий рівень позитивної взаємодії існує між зростанням чистої міграції і такими показниками, як «Міжнародний туризм», «Дохід», «Загальні державні витрати», «Народжуваність», «ВВП на душу населення». Було виявлено негативну взаємодію між зростанням міграції і ризиком непокриття витрат на хірургічну допомогу, включаючи катастрофічне непокриття витрат на медичну допомогу, і рівнем смертності. Були запропоновані рекомендації щодо подальшого вдосконалення міграційної політики, соціальної політики та політики бюджетування. Ключові слова: міграція, зростання чистої міграції, національний розвиток, нечіткі когнітивні карти, моделювання FCM, детермінанти. Формул: 3; рис.: 11; табл.: 17, бібл.: 45.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Суркова, Юлия Валерьевна. "Яровой рапс в условиях лесостепной зоны Зауралья". Вестник Курганской ГСХА 3 (29 жовтня 2020): 68–71. https://doi.org/10.5281/zenodo.4152805.

Full text
Abstract:
В статье представлена урожайность ярового рапса, возделываемого на маслосемена в полевом четырехпольном зернопаровом севообороте Курганского НИИСХ с 2010 года по разным способам обработки почвы и фонам удобренности. Урожайность ярового рапса в острозасушливые годы (ГТК 0,3-0,4) находилась в пределах 0,3-0,6 т/га. В благоприятные по увлажнению годы (ГТК 0,9-1,2) составляла 1,6-2,3 т/га в зависимости варианта использования пашни. Рассматривается рапс как предшественник яровой пшеницы. Пока-зана влагообеспеченность метрового слоя почвы, запасы нитратного азота в слое 0-40 см перед посевом пшеницы, а также урожайность пшеницы, возделываемой после рапса в сравнении с другими предшественниками. Экономический расчет показал, что введение в зернопаровой севооборот ярового рапса на маслосемена увеличит чистый доход на 30%, а рентабельность в среднем на 20%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Shparyk, Y. "Економічні наслідки всихання ялинників Українських Карпат". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 15 (30 листопада 2017): 129–39. http://dx.doi.org/10.15421/411717.

Full text
Abstract:
Аналіз результатів стаціонарних досліджень 19-ти деревостанів в основних типах лісу ялинників Українських Карпат дав змогу оцінити економічні наслідки їх всихання. Поточні (в найближчі 10 років) наслідки можуть бути як позитивними, так і негативними: збільшення доходу від зростання обсягів заготівлі деревини; зменшення доходу від втрати вар­тості деревини ялини та від зниження повноти ялинників. Довготермінові наслідки передбачають зменшення доходу від втрати вартості деревини внаслідок зміни породного складу ялинових лісостанів на букові; втрати деревини внаслідок зменшення її приросту; збільшення обороту рубки.&#x0D; Дохід від заготівлі додаткового обсягу деревини внаслідок всихання ялини визначається інтенсивністю всихання та розподілом ялинників за класами віку і досягає максимуму в умовах вологої чистої сусмеречини (7,45 тис. грн/га за рік) з середнім його значенням 5,35 тис. грн/га за рік. Запізніле проведення санітарно-оздоровчих заходів зменшує цей дохід на 30-40%. Поточні збитки від зменшення радіального приросту стовбурів ялини і зменшення повноти ялинників за типами лісу оцінено від 7,91 (С3-См) до 16,24 (С3-бк-яцСм) тис. грн/га за рік.&#x0D; Довготермінові наслідки всихання помітно менші від поточних з від’ємним балансом за основними типами лісу, з максимумом в умовах вологої буково-смерекової суяличини (0,73 тис. грн/га за рік) та середнім значенням збитків на рівні 0,23 тис. грн/га за рік. З їх урахуванням середній розмір збитків від всихання ялини в основних типах лісу регіону може досягнути 7 тис. грн/га за рік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Шидова, Людмила Хасанбиевна, Заира Леоновна Шипшева, Дана Аликовна Кимова та Людмила Михайловна Хромова. "Хозяйственная и экономическая эффективность инсектицидов в борьбе с хлопковой совкой". Аграрная Россия, № 8 (20 серпня 2021): 24–27. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2021-8-24-27.

Full text
Abstract:
Экспериментальные опыты закладывали в Кабардино-Балкарии в 2020 г. на посеве кукурузы Терек F1. Против гусениц хлопковой совки разных возрастов испытывали инсектициды в 14 вариантах опыта, используя препараты в отдельности (12 вариантов) и в смеси с другими инсектицидами (2 варианта). Опрыскивали инсектицидами ранцевым аккумуляторным опрыскивателем Комфорт-ОЭ-12У. Проведена сравнительная оценка хозяйственной эффективности испытанных инсектицидов в борьбе с гусеницами хлопковой совки и определены значения экономической эффективности изучаемых препаратов в комплексной системе защиты посевов кукурузы. Хозяйственную эффективность инсектицидов оценивали по прибавке урожайности зерна кукурузы в сравнении с контролем. Максимальную прибавку урожайности имели варианты, где применяли инсектициды нового поколения, которая составила 0,5 – 0,89 т/га. Из химических инсектицидов выделились Проклэйм, ВРГ, а из биоинсектицидов — Лепидоцид, СК, а также смесевая композиция Лепидоцид + Каратэ Зеон, где условно чистый доход соответствовал 3,91 тыс., 3,50 тыс. и 3,09 тыс. руб./га.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Сергеева, Наталья Николаевна. "Эффективность приема весенне-летней корректирующей обрезки яблони в комплексе с некорневой обработкой растворами питательных солей и фиторегулятором". Аграрная Россия, № 8 (20 серпня 2021): 19–23. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2021-8-19-23.

Full text
Abstract:
Основной целью экспериментального изучения эффективности системного применения препаратов во взаимодействии с приемом обрезки было выявление функционального состояния растений и реализации репродуктивной функции на фоне напряженности абиотических факторов весенне-летнего периода. Полевые опыты закладывали в 2016 – 2018 гг. в плодоносящих интенсивных насаждениях яблони сорта Прикубанское на подвое СК4 2009 г. посадки со схемой размещения растений 4,5 × 0,9 м (Краснодар). Деревья обрабатывали водными растворами питательных солей в сочетании с фиторегулятором НВ-101 после ранневесенней корректирующей обрезки и после «зеленых операций» в июне и июле. В результате комплексного воздействия технологических операций созданы условия для интенсивной и производительной работы ассимиляционного аппарата, активации метаболических процессов, функциональной устойчивости растений. За счет некорневых обработок растений деревья формировали дополнительный урожай плодов высокого качества в среднем в размере 2,2 – 2,5 т/га. Дополнительный чистый доход при этом составил 30,2 тыс. руб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Шабатуков, А. Х., та Л. Х. Шидова. "Вредоносность фузариозной гнили на посеве сахарной кукурузы". Аграрная Россия, № 5 (27 травня 2020): 26–28. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2020-5-26-28.

Full text
Abstract:
Изучена возможность сдерживания вредоносности фузариозной корневой и прикорневой гнилей в первые периоды вегетации овощной кукурузы сорта Баксанская сахарная в условиях степной зоны Кабардино-Балкарии в 2018 – 2019 гг. Выявлено, что химические протравители лучше сдерживали заражение и проявление фузариозной гнили, особенно при использовании протравителя Фундазола и смеси Фундазола с микробиопрепаратом Алирином. Значения биологической эффективности изучаемых химических протравителей оказались в 2 раза выше биологических, однако по экологической безопасности более эффективным оказалось использование микробиопрепарата Глиокладин, Ж, где биологическая эффективность составила 57,4 %, что считается нормальным для биофунгицида. При определении экономической эффективности использованных препаратов химические протравители имели наибольшие значения, и их стоимость составила чуть больше 2000 руб./га. Условно чистый доход от использования микробиопрепарата Глиокладин, Ж не уступал вышеперечисленным химическим препаратам, так как соответствовал 2175 руб./га. Применение других микробиопрепаратов против фузариозной инфекции семян кукурузы дало минусовое значение прибавки урожайности, поэтому обеззараживание семян сахарной кукурузы экономически не оправдано.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Николаев, Петр Н., та Оксана Александровна Юсова. "Анализ перспектив применения отечественного сырья в пивоваренной промышленности". Аграрная Россия, № 2 (24 лютого 2023): 3–7. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2023-2-3-7.

Full text
Abstract:
При выращивании иностранных сортов пивоваренного ячменя в условиях Западной Сибири показатели произведенного из них солода и пива зачастую не достигают заявленных характеристик. Проанализированы возможности и риски обеспечения пивоваренной отрасли Сибири отечественным сырьем. Для выявления аспектов внешней среды применен PEST-анализ. Рассчитаны следующие показатели: чистый приведенный доход (NPV), индекс рентабельности проекта (PI), внутренняя норма рентабельности (IRR), дисконтированный срок окупаемости (DPP). В настоящее время имеется значительный фонд отечественных (в том числе селекции ОмАНЦ) сортов ячменя пивоваренного направления. Динамика потребления пива (с 2010 по 2020 г.) увеличилась на 46 %, что не соответствует динамике производства зерна ячменя (38 %) и открывает рынок для отечественных производителей сырья. В переходе пивоваренной промышленности на отечественное сырье играет роль комплекс мер (PEST-факторы). PI данного проекта составит 1,18; срок окупаемости — 7 лет. Однако дополнительное финансирование и увеличение трудовых ресурсов позволит снизить данный срок. Переход пивоваренной промышленности на сырье отечественного производства внесет определенный вклад в усиление мер по импортозамещению, снизит импорт сырья на рынке и монополизацию иностранных компаний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Бесланеев, Беслан Борисович, А. Р. Расулов та М. М. Калмыков. "Агротехнологические аспекты развития интенсивного садоводства в Кабардино-Балкарской Республике". Аграрная Россия, № 5 (1 червня 2021): 27–30. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2021-5-27-30.

Full text
Abstract:
В 2017 – 2019 гг. в предгорной зоне Кабардино-Балкарии в саду посадки 2012 г. проведена сравнительная оценка урожайности и экономической эффективности 2 типов интенсивных садов. В 1-м насаждении — суперинтенсивный сад на шпалере и капельном поливе, подвой М9, схема посадки 3,5 × 0,9 м (3170 дер./га), во 2-м — интенсивный сад на подвое ММ106, без шпалеры и капельного полива, схема посадки 5,0 × 2,4 м (830 дер./га). Изучали яблони сортов Голден Рейнджерс, Гренни Смит и Ред Делишес Местар. Средняя урожайность трех сортов за 3 года в 1-м насаждении составила 43,5 т/га, во 2-м — 30,1 т/га, т.е. на 44 % меньше. Чистый доход в 1-м насаждении получен в 1,5 раза выше, но рентабельность в обоих насаждениях различалась незначительно, за счет меньших производственных затрат в саду 2-го типа. Сделан вывод, что оба типа сада перспективны для производства плодов, однако на холмистой местности и склонах рекомендуется возделывать сад 2-го типа (интенсивный). Сад 1-го типа (суперинтенсивный) следует размещать вблизи водоисточника для капельного полива (канал, водоем).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

И., А. КОРХИНА. "МАТЕМАТИЧЕСКАЯ МОДЕЛЬ ФОРМИРОВАНИЯ ОПТИМАЛЬНОГО ПОРТФЕЛЯ ПРОЕКТОВ С УЧЕТОМ СЛУЧАЙНЫХ ФАКТОРОВ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 2(50) (25 квітня 2014): 111–18. https://doi.org/10.15802/stp2014/23787.

Full text
Abstract:
Цель. Для определения путей перспективного развития железнодорожного транспорта необходимо решать задачу формирования портфеля инвестиционных проектов. При этом приходится сталкиваться с неопределенностью в исходных данных (цены на услуги, материалы, энергоносители). Чтобы учесть указанную неопределенность предлагается использовать разработанную модель стохастического программирования. Методика. Для учета неопределенных данных вводятся вероятностные ограничения на величины ресурсов, используемых в портфеле проектов. В качестве функции цели предлагается максимизировать порог, который с заданной вероятностью может превысить чистый доход за интервал планирования. Результаты. Получена модель стохастического программирования с построчными вероятностными ограничениями. Коэффициентами этой модели были нормально распределены случайные величины. Выведены соотношения, позволяющие рассчитать математические ожидания и ковариационные матрицы этих коэффициентов. Научная новизна. Известные методы формирования оптимального портфеля проектов исходят из того, что все исходные данные известны точно. Исходя из этого соображения, авторы работ по созданию оптимального портфеля проектов приходят к схеме детерминированного математического программирования. В настоящей статье предлагается учесть неопределенность в исходных данных, что повысит надежность оценки эффективности портфеля проектов путем использования схемы стохастического математического программирования. Практическая значимость. Разработанная модель может быть использована для решения задач планирования развития железнодорожного транспорта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Панченко, Анастасія. "ВПЛИВ ВІЙНИ НА ОЦІНКУ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Молодий вчений, № 6 (118) (30 червня 2023): 89–93. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-6-118-18.

Full text
Abstract:
Російське військове вторгнення, яке триває понад 9 років має значний вплив на соціально-економічне життя України. Стаття аналізує вплив війни на оцінку вартості підприємства. Визначено фактори впливу війни на підприємства: втрата працівників, пошкодження та знищення внаслідок обстрілів, розкрадання, мінування земельних угідь та інші. Зазначається, що підприємства несуть ряд додаткових витрат, серед яких витрати на переміщення виробничих потужностей, витрати на відновлення та ремонт цехів, складів, технічного обладнання, витрати, пов’язані з плинністю кадрів, витрати через простій підприємства, витрати, пов’язані з втратою продукції. В статті розглянуто основні підходи до оцінки вартості підприємства: дохідний, витратний та ринковий, а також ряд методів, що включають дані підходи: метод дисконтування грошових потоків, метод капіталізації доходів, метод чистих активів, метод ліквідаційної вартості, метод компанії-аналога, метод угод та метод галузевих коефіцієнтів. Охарактеризовано вплив війни на кожен з підходів та методів оцінювання вартості підприємства. Зокрема, визначено, що при доходному підході мають враховуватись усі додаткові витрати, понесені підприємством, що суттєво зменшує майбутній дохід, який є основним фактором даного методу. Для витратного підходу описано складність його використання через неможливість врахування зовнішніх факторів при оцінці вартості підприємства. Окреслено в межах ринкового підходу його основну проблему в умовах війни: малі обсяги або повна відсутність інформації про купівлю-продаж подібних підприємств. Підкреслено, що оцінка вартості підприємств в сучасних реаліях є більш складним процесом, що вимагає комплексний підхід та значних зусиль. Зроблено висновки щодо доцільності вибору проаналізованих підходів та методів для оцінки вартості підприємств в умовах війни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Мухортова, Т. В., та Анастасия Н. Бондаренко. "Влияние режима минерального питания на коэффициент водопотребления и урожайность гибридов баклажанов в условиях Астраханской области". Аграрная Россия, № 1 (24 січня 2017): 23–28. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2017-1-23-28.

Full text
Abstract:
Приведены основные результаты изучения воздействия различных норм внесения минеральных удобрений: P90K60 + N120 (2 подкормки) и P90K60 + N180 (3 подкормки) за весь период вегетации растений баклажана. Выявлены оптимальные нормы внесения, что нашло свое отражение в биологической урожайности. Применение минеральных подкормок в дозе N120 [режим минерального питания P90K60 + N120 (2 подкормки)] позволило поднять урожайность до уровня, гарантирующего всем сортам и гибридам баклажанов получение достаточно высоких показателей чистого дохода и уровня рентабельности. Среди высокоурожайных сортов и гибридов баклажанов, таких как Астраком, Маркиз F1, Лебединый, Галина F1 и Нижневолжский, при этом режиме минерального питания чистый доход на 1 га варьировал от 929,04 тыс. до 138,02 млн руб., уровень рентабельности — от 490 до 589 %. Урожайность по вариантам изучения при внесении минеральных азотных подкормок в дозе N180 [режим минерального питания P90K60 + N180 (3 подкормки)] варьировала от 135,1 до 180,93 т/га. Водопотребление баклажанов дифференцировалось в интервале 75 – 80 – 75 % HB и было обеспечено проведением в среднем 30 поливов. Суммарное водопотребление составило в общей сложности за весь период исследований (2012 – 2015 гг.) 4930,3 м3/га. Сорта и гибриды баклажана положительно реагируют на внесение минеральных азотных подкормок, особенно в дозе N180, обеспечивая значительный уровень биологической урожайности, превысив 100-тонный уровень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

ХУСАНОВ У.Н., ХУСАНОВ У. Н. "ECONOMETRIC MODELING OF THE ACTIVITIES OF THE STATE UNITARY ENTERPRISE “CENTER FOR RADIO COMMUNICATIONS, RADIO BROADCASTING AND TELEVISION” OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN." Экономика и предпринимательство, no. 3(164) (June 20, 2024): 1185–88. http://dx.doi.org/10.34925/eip.2024.164.3.230.

Full text
Abstract:
Автор данной статьи оценивает несколько факторов моделирования эффективного развития государственного унитарного предприятия Республики Узбекистан ГУП «Центр радиосвязи, телерадиовещания и телевидения» на основе выбранных показателей. Он отмечает, что проверка стационарности в эконометрике определяется преимущественно тремя различными способами, из них тест на единичный корень и тест Dikkey Fuller считаются более надежными. В результате с помощью метода ARIMA автором выявлены прогнозные значения показателей на 2024-2028 годы. Согласно прогнозу, к 2028 году Общий чистый доход от услуг составит 263,2 млдрд сумов, сто почти в два раза больше чем 2023 годом. The author of this article evaluates several factors for modeling the effective development of the state unitary enterprise of the Republic of Uzbekistan, SUE “Center for Radio Communications, Broadcasting and Television” based on selected indicators. He notes that the test of stationarity in econometrics is determined primarily in three different ways, of which the unit root test and the Dikkey Fuller test are considered more reliable. As a result, using the ARIMA method, the author identified forecast values of indicators for 2024-2028. According to the forecast, by 2028, the total net income from services will amount to 263.2 billion soums, almost twice as much as in 2023.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Писаренко, П. В., М. С. Самойлік, О. Ю. Диченко, Ю. М. Ноженко та Ю. В. Рубан. "МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКО-ІННОВАЦІЙ У КОНТЕКСТІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 4 (25 грудня 2020): 135–41. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.04.16.

Full text
Abstract:
Зважаючи на те, що задача підвищення якості життя населення країни і забезпечення йому умов для здорового способу життя має найвищий державний пріоритет і включена практично у всі соці-альні розділи державних та регіональних цільових програм, шляхи її розв’язання потребують пода-льшого детального вивчення. Зокрема, зостається недостатньо глибоко дослідженою проблема вза-ємообумовленості різних процесів, пов’язаних з ринковими перетвореннями в сільській місцевості та переходом сільських населених пунктів до збалансованого і ефективного функціонування в режимі екологічно чистих поселень на основі чіткої державної інвестиційної політики в цій сфері. До того ж постає необхідність у комплексному дослідженні, яке би включало і екологічні (стан навколиш-нього середовища), і соціальні (якість життя населення), і економічні (дохід населення та країни загалом) аспекти цього питання. Тому у статті проведено еколого-економічну оцінку територій на регіональному та міжрегіональному рівні для визначення напрямів удосконалення структури і підви-щення якості життя населення з огляду використання ринкових інновацій типу екопоселень. У ро-боті запропонована модель еколого-економічної оцінки території, що відображає еколого-економічні залежності «натуральний збиток – соціально-еколого-економічні фактори» та яка є си-стемою одночасних економетричних рівнянь. На основі отриманої економіко-математичної моделі проведена узагальнююча оцінка економічного збитку за забруднення довкілля для регіонів України. Розроблена система вибору селективних збиткомінімізуючих рішень, на основі інтегральної оцінки збитку за забруднення довкілля зважаючи на економічні фактори, яка може використовуватися з погляду гармонізації інтересів екологічної та економічної безпеки з метою створення екопоселень, а також її можуть використовувати регіональні органи управлінь охорони навколишнього середови-ща, економіки як інструмент відбору найбільш пріоритетних стратегій екологічно безпечного еко-номічного розвитку територій, які дають найбільший соціально-економічний ефект.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Хромова, Людмила Михайловна, Асият Идрисовна Сарбашева та Рада Анатольевна Гажева. "Система мероприятий по защите огурцов открытого грунта от вредных организмов в Кабардино-Балкарии". Аграрная Россия, № 12 (22 грудня 2016): 14–17. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2016-12-14-17.

Full text
Abstract:
В Кабардино-Балкарии за последние годы овощеводство удерживает высокие темпы развития. Производство овощной продукции в ассортименте уже в три раза перекрывает внутриреспубликанские потребности на душу населения. Экологическая безопасность защитных мероприятий на овощных плантациях, где применяют интенсивные технологии с получением высоких урожаев с многократным использованием различных химических средств защиты растений, более высокая, чем на полях, где урожайность средняя и использование указанных средств меньше. Интенсивные технологии, которые сегодня внедряют в современное овощеводство, не всегда оправданы, ширится движение за экологически и биологически безопасное производство овощной продукции. При существующих финансовых затруднениях и слабой оснащенности энергоресурсами сельскохозяйственного производства самый эффективный метод защиты растений — это селекционно-генетический, т.е. внедрение в производство таких сортов и гибридов овощей, которые обладали бы комплексной устойчивостью к наиболее опасным заболеваниям, после чего биологический метод станет приоритетным. В настоящее время в Кабардино-Балкарском НИИ сельского хозяйства ФАНО России разработана и активно внедряется в производство экологически более безопасная интегрированная система защиты посевов (посадок) огурцов, которая позволяет продлевать вегетационный период плодообразования, тем самым увеличивая урожайность овощей на 10 – 15 %. Научные разработки и практический опыт показывают, что применение биологических и химических инсектицидов нового поколения наряду с фитосанитарным оздоровлением и стабилизацией агроценозов обеспечивают высокую биологическую и экономическую эффективность на посевах огурцов. Разработанная интегрированная система защиты позволила получить условно чистый доход на посевах огурцов до 15,5 тыс. руб./га.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Бондаренко, А. Н., та О. В. Костыренко. "Экономическая эффективность возделывания кабачка в условиях капельного орошения Астраханской области". Аграрная Россия, № 12 (9 грудня 2018): 20–24. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2018-12-20-24.

Full text
Abstract:
Достижения стабильных показателей в овощеводстве и получение качественной продукции невозможно без применения минеральных удобрений и стимуляторов роста. Вместо обычного применения больших доз удобрений несколько раз за вегетационный период системы капельного орошения позволяют осуществлять локальное внесение растворимых удобрений в небольшом количестве и в нужные сроки, что обеспечивает более полное их усвоение растениями и дает значительную экономию удобрений. Выявлены оптимальные варианты возделывания кабачка в условиях светло-каштановых почв Астраханской области при капельном орошении. Приведены основные результаты изучения по возделыванию сортов и гибридов кабачка, отработаны приемы и способы внекорневых обработок стимуляторами на фоне внесения минеральных удобрений в условиях капельного орошения. Выявлены наиболее перспективные для условий Северо-Западного Прикаспия варианты с фоновым внесением минерального питания в дозе N110P105K75, а также внекорневые обработки стимуляторами роста в период вегетации растений. Объектом исследования служили 5 сортов и гибридов кабачка. Применяли биостимуляторы Мегафол, 0,5 л/га, и Витазим, 1 л/га. Двухфакторные полевые опыты закладывали методом расщепленных делянок. Наиболее эффективно среди всех изучаемых вариантов выделился вариант N110P105K75 + Витазим. Средний вес плода по вариантам изучения варьировал от 432 до 782 г, товарность плодов — от 72 до 57 %. Наиболее урожайным оказался гибрид кабачка Маша F1 с урожайностью 183,3 т/га. При этом чистый доход на 1 т составил 342448 руб., рентабельность производства — 447,1 %, экономическая эффективность — 5,5 руб./руб. затрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Бондаренко, Анастасия Н., та О. В. Костыренко. "Экономическая эффективность возделывания различных сортов тыквы в условиях капельного способа полива". Аграрная Россия, № 6 (12 липня 2018): 20–24. http://dx.doi.org/10.30906/1999-5636-2018-6-20-24.

Full text
Abstract:
Выявлены наиболее перспективные для условий Астраханской области варианты с фоновым внесением минерального питания в дозе N110P105K75, а также внекорневыми обработками стимуляторами роста в период вегетации сортов тыквы Дынная, Желтая из Парижа и Амазонка. Двухфакторные полевые опыты при капельном орошении проводили в 2015 – 2016 гг. Фоновое внесение минеральных удобрений N110P105K75 и внекорневые (листовые) обработки стимуляторами роста Мегафол и Витазим по фазам вегетации приводят к повышению биологической урожайности и снижению потребления воды на формирование товарной продукции. Обосновано применение ростостимулирующих препаратов в условиях орошения. Биологическая урожайность в контрольном варианте у сорта Дынная составила 57,4 т/га при среднем весе плода 3829,0 г; на фоне внесения минеральных удобрений — 58,3 т/га при среднем весе плода 3883 г. При совместном внесении минеральных удобрений и листовых обработках стимуляторами роста Витазим и Мегафол урожайность варьировала от 77,2 до 88,8 т/га при весе плода от 5144,0 до 5933,0 г. Коэффициент водопотребления в варианте N110P105K75+ Витазим у сортов Дынная и Желтая из Парижа был практически равным и в среднем составил 81,0 м3/т при урожайности 89,0 т/га. При общих затратах 437096 руб./га чистый доход на 1 т выращенной продукции составил от 1787904 до 1782904 руб., рентабельность производства — от 407,9 до 409,0 %, экономическая эффективность вложенных затрат — 5,1 руб./руб. Наиболее эффективным среди всех изучаемых вариантов оказался вариант N110P105K75 + Витазим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Епифанова, И. В. "Economic efficiency of bastard alfalfa as cover crop in the forest-steppe of the Middle Volga region." Кормопроизводство, no. 5.2023 (July 25, 2023): 3–7. http://dx.doi.org/10.25685/krm.2023.5.2023.010.

Full text
Abstract:
Научную работу проводили на опытном поле кормового севооборота ОП «Пензенский НИИСХ» ФГБНУ ФНЦ ЛК в 2019–2022 годах. Почва опытного участка — чернозём выщелоченный среднемощный тяжёлосуглинистый. Цель исследований — теоретическое обоснование и разработка технологических приёмов возделывания, базирующихся на подборе норм высева покровных культур и обеспечивающих максимальную экономическую эффективность возделывания люцерны изменчивой в подпокровных посевах в условиях лесостепи Среднего Поволжья. Объектом исследований являлись люцерна изменчивая сорта Дарья (Medicago × varia Mart.), ячмень яровой Пересвет (Hordeum vulgare L.), лён масличный Ермак (Linum usitatissimum L.), рыжик яровой Велес (Camelina sativa L.), горчица белая Люция (Sinapis alba L.), крамбе абиссинская Полёт (Crambe abyssinica L.). Результаты исследований позволяют сделать выводы о влиянии покровных культур и их норм высева на экономическую эффективность возделывания люцерны изменчивой сорта Дарья на корм. Независимо от нормы высева, наибольший чистый доход получен при возделывании крамбе абиссинской и льна масличного — 102,89–121,38 тыс. руб. (+76,9–108,8% к контролю) при рентабельности 268,8–312,9%. Несущественное изменение рентабельности отмечено при снижении нормы высева до 80% в вариантах с льном масличным (315,1 и 319,1%) и крамбе абиссинской (294,5 и 293,3%). Рентабельность при снижении нормы высева до 60% в вариантах с рыжиком яровым (270,3 и 268,5%) и горчицей белой (263,9 и 264,2%) оставалась на одном уровне с рентабельностью варианта с максимальной нормой высева. При минимальной норме высева в варианте с ячменём получен наибольший чистый доход — 76,27 тыс. руб. с рентабельностью 259,2%. С уменьшением нормы высева покровных культур показатели экономической эффективности оставались на одном уровне, а экономия семян очевидна. This research took place at the Penza Agricultural Research Institute of the Federal Research Center of Fibre Crops in 2019–2022. The soil of the trial field was leached moderately deep chernozem with high clay content. The aim of this research was to summarize the knowledge on and develop the techniques for the cultivation of bastard alfalfa based on the proper seeding rates for cover crops to provide the highest economic efficiency in the forest-steppe of the Middle Volga region. The objects of this study were “Darya”, bastard alfalfa (Medicago × varia Mart.), “Peresvet”, spring barley (Hordeum vulgare L.), “Ermak”, flax (Linum usitatissimum L.), “Veles”, gold-of-pleasure (Camelina sativa L.), “Lyutsiya”, white mustard (Sinapis alba L.), “Polet”, Abyssinian mustard (Crambe abyssinica L.). The highest net income was obtained when cultivating Abyssinian mustard and flax regardless of the seeding rate — 102.89–121.38 thousand rubles (+76.9–108.8%) under the cost effectiveness of 268.8–312.9%. Insignificant variation of the cost effectiveness was observed when reducing the seeding rate down to 80% in the variants with flax (315.1 and 319.1%) and Abyssinian mustard (294.5 and 293.3%). When reducing the seeding rate down to 60% in the variants with gold-of-pleasure (270.3 and 268.5%) and white mustard (263.9 and 264.2%) the cost effectiveness was similar to the variant with the highest seeding rate. The lowest seeding rate provided the highest net income in the variant with barley — 76.27 thousand rubles under the cost effectiveness of 259.2%. The reduction in the seeding rate had no negative effect on the economic efficiency while saving the seed mass.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

МИЛОЕНКО Е.В., МИЛОЕНКО Е. В., and НИАЗБАЕВА З. Т. НИАЗБАЕВА З.Т. "ECONOMIC JUSTIFICATION OF THE COMPETITIVE STRATEGY MODEL OF A TRADE ORGANIZATION." Экономика и предпринимательство, no. 4(165) (June 25, 2024): 813–17. http://dx.doi.org/10.34925/eip.2024.165.4.159.

Full text
Abstract:
В статье представлено обобщение актуальных вопросов формирования конкурентоспособности и конкурентной среды организаций общепита г. Тюмени для создания обоснованной модели конкурентной стратегии организации. В результате проведенного исследования авторами были выявлены основные направления создания конкурентных преимуществ организации, обоснованы экономические затраты по внедрению мероприятий и рассчитаны показатели экономической эффективности усиления конкурентоспособности. Разработанная стратегия конкурентных преимуществ представлена с учетом материальных и финансовых ресурсов (активов) торговых организаций, исследований внешней и внутренней конкурентной среды, потенциальных возможностей и угроз со стороны конкурентов. Модель позволила выявить дополнительные возможности наращивания конкурентных преимуществ и получить чистый ежегодный доход с учетом дисконтирования для принятия своевременных управленческих решений. The article presents a generalization of topical issues of the formation of competitiveness and competitive environment of catering organizations in Tyumen to create a sound model of the competitive strategy of the organization. As a result of the conducted research, the authors identified the main directions for creating competitive advantages of the organization, justified the economic costs of implementing measures and calculated indicators of economic efficiency to enhance competitiveness. The developed strategy of competitive advantages is presented taking into account the material and financial resources (assets) of trade organizations, research on the external and internal competitive environment, potential opportunities and threats from competitors. The model made it possible to identify additional opportunities to increase competitive advantages and obtain a net annual income, taking into account discounting, in order to make timely management decisions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

В.А., Шевченко, Соловьёв А.М., Бондарева Г.И. та Попова Н.П. "ЭНЕРГЕТИЧЕСКАЯ ОЦЕНКА ВНЕСЕНИЯ ОРГАНИЧЕСКИХ ОТХОДОВ СВИНОВОДЧЕСКОГО КОМПЛЕКСА НА ОСВАИВАЕМЫХ ЗЕМЛЯХ ВЕРХНЕВОЛЖЬЯ". Плодородие, № 4(133) (29 вересня 2023): 46–49. https://doi.org/10.25680/s19948603.2023.133.11.

Full text
Abstract:
Установлено, что для улучшения экологической ситуации на сельскохозяйственных территориях, расположенных рядом с крупными животноводческими комплексами, с целью повышения плодородия малопродуктивных осваиваемых земель Нечернозёмной зоны, жидкие стоки следует вносить с помощью технологии шланговых систем на поля, удалённые до 4 км от лагуны, а твёрдую фракцию навоза — до 10 км от места их накопления. На удалённых полях следует применять в качестве основного удобрения расчётные дозы NPK под запланированную урожайность. Такая система удобрения обеспечивает при возделывании всех культур пятипольного плодосменного зернопропашного севооборота приемлемые затраты совокупной энергии, наибольший чистый энергетический доход и наименьшую энергетическую себестоимость продукции растениеводства. It has been established that in order to improve the environmental situation in agricultural areas located next to large livestock complexes, in order to increase the fertility of unproductive developed lands of the Non-Chernozem zone, liquid waste should be applied using hose system technology to fields located up to 4 km from the lagoon , and the solid fraction of manure – up to 10 km from the place of their accumulation. In remote fields, calculated doses of NPK for the planned yield should be used as the main fertilizer. Such a fertilizer system ensures, when cultivating all crops in a five-field grain-row crop rotation, acceptable total energy costs, the highest net energy income and the lowest energy cost of crop production.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Atakulov, T., K. Yerzhanova, K. Jolamanov, and A. Smanov. "INTENSIVE USE OF IRRIGATED IN THE SOUTH-EAST OF KAZAKHSTAN." Bulletin of the Korkyt Ata Kyzylorda University 62, no. 3 (2022): 226–35. http://dx.doi.org/10.52081/bkaku.2022.v62.i3.098.

Full text
Abstract:
В данной статье приводятся данные по продуктивному использованию орошаемой пашни на юго-востоке Казахстана. Научно-исследовательские работы по интенсивному использованию орошаемых земель проводились на опытно-производственном стационаре научно-производственного, образовательного центра ТОО «Байсерке-Агро» на светлокаштановых почвах. На основании проведенных научных исследований по интенсивному использованию орошаемых земель, согласно программе и методике исследований, были получены следующие научные результаты, что озимый рапс – основная культура с ранней весны интенсивно растет и развивается и в фазу полного цветения (25.05) накапливает 6 760 граммов зеленой массы с одного квадратного метра. Урожайность зеленой массы в фазе цветения достигла 676 ц/га, а при прохождении полной фазы развития урожайность зерна составила 25,2 ц/га. Посеянная промежуточная культура – кукуруза на зерно, после уборки озимого рапса на зеленую массу, проходит полную вегетацию и можно получить дополнительную продукцию зерна в пределах – 73,0 ц/га, а промежуточная культура – кукуруза на силос, посеянная после прохождения полной фазы развития озимого рапса, дало дополнительную продукцию в виде силоса – 720 ц/га. Продуктивное использование орошаемой пашни путем посева промежуточных культур повышает сбор кормовых единиц. На варианте без промежуточных культур общий сбор кормовых единиц составило 67,9 ц/га, а на вариантах посева кукурузы на силос и зерно общий сбор кормовых единиц достигает от 212,0 до 234,0 ц/га. Проведенные экономические расчеты показали, что самый высокий условно чистый доход 149-160,8 тыс.тг/га и уровень рентабельности 93-97% получены при посеве промежуточных культур после уборки озимого рапса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Пономаренко, Т. В., Москера Урбано Александр Патрисио, Дирани Фатима, and Д. Д. Хребтович. "Strategic planning for energy sector development in countries with energy deficit in the context of energy sustainability." Экономика и предпринимательство, no. 3(140) (June 17, 2022): 615–25. http://dx.doi.org/10.34925/eip.2022.140.03.112.

Full text
Abstract:
Энергетический сектор является инфраструктурной отраслью экономики, поэтому его устойчивое развитие является необходимым условием для эффективности базовых отраслей промышленности и роста ВВП. Стратегическое планирование обеспечивает развитие и функционирование энергетического сектора и включает выбор модели энергетического планирования и показателей энергетической устойчивости. Выявлены факторы, влияющие на энергетику стран с дефицитом топлива и преобладанием возобновляемых источников энергии [4]. С учетом специфики ветрогенерации авторами обосновано применение показателя стратегической LCOE с учетом затрат на интеграцию, оценки экологических эффектов, социальной ставки дисконтирования. Выполнена экономическая оценка проекта ветроэлектростанции в Виллонако, включая чистый дисконтированный доход, внутреннюю норму доходности, LCOE, оценка ветрового потенциала с использованием распределения Вейбулла или Рэлея. The energy sector is an infrastructure sector of the economy, so its sustainable development is a prerequisite for the efficiency of basic industries and GDP growth. Strategic planning ensures the development and functioning of the energy sector and includes the choice of an energy planning model and energy sustainability indicators. The factors influencing the energy sector of countries with a shortage of fuel and a predominance of renewable energy sources have been identified [4]. Taking into account the specifics of wind power generation, the authors justify the use of the strategic LCOE indicator, taking into account the costs of integration, assessment of environmental effects, and the social discount rate. An economic evaluation of the Villonaco wind farm project was performed, including net present value, internal rate of return, LCOE, wind potential estimation usinga Weibull or Rayleigh distribution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Акимбекова, Галия, та Улан Каскабаев. "ЭФФЕКТИВНОСТЬ ПРИМЕНЕНИЯ ИННОВАЦИОННЫХ ТЕХНОЛОГИЙ: ОПЫТ ФЕРМЕРСКИХ ХОЗЯЙСТВ АЛМАТИНСКОЙ ОБЛАСТИ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН". Problems of AgriMarket 3 (15 жовтня 2020): 13–20. http://dx.doi.org/10.46666/2020.2708-9991.01.

Full text
Abstract:
Данное комплексное исследование посвящено определению экономической эффективности использования технологии содержания телят на примере трех молочных ферм, содержащих 1000 и более дойных коров: АО «АПК «Адал», КХ ИП «Айдарбаев», ТОО «Агрофирма «Dinara-Ranch», выявлению потенциала их развития, оценке уровня ведения производственных процессов. Представленный расчет рентабельности модельных хозяйств для молочной отрасли аграрного сектора Казахстана позволит обеспечить обоснованный трансферт и адаптацию технологий по автоматизации производства продукции животноводства в молочном скотоводстве республики, способствующих достижению целей, задач и индикаторов в рамках реализации Государственной программы развития АПК Республики Казахстан на 2017-2021 годы. Системный подход к установлению результативности модельных молочных ферм основан на системе показателей, отражающих производственные и финансовые итоги их деятельности. Основными критериями являются интенсивность использования кормовой пашни в центнерах кормовых единиц на 1 га, продуктивность дойных коров, кг/год, себестоимость производства сырого молока, тг/кг, валовой доход от реализации молока, чистая прибыль, производство валовой продукции на 1 работника. Такая совокупность данных отражает эффективность использования производственных ресурсов и указывает на возможные резервы наиболее полного их использования, в том числе при внедрении новой технологии. Авторы отмечают целесообразность проведения сравнительной оценки экономической эффективности хозяйств, в сопоставлении с модельной фермой, внедряющей автоматизацию технологических процессов в молочном производстве.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!