Academic literature on the topic 'Діелектричні матеріали'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діелектричні матеріали.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діелектричні матеріали"

1

САВЧЕНКО, Б. М., Н. В. СОВА, В. Г. ХОМЕНКО, О. О. СЛЄПЦОВ, Є. С. БУЛГАКОВ та Р. Ю. СЛЄПЧЕНКО. "ЗАСТОСУВАННЯ АДИТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ СТВОРЕННІ МЕТАМАТЕРІАЛІВ З РЕГУЛЬОВАНИМИ ДІЕЛЕКТРИЧНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ". Technologies and Engineering, № 6 (5 лютого 2024): 89–100. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2023.6.7.

Full text
Abstract:
Мета дослідження. Метою даної статті є дослідження впливу програмованої просторової структури розподілу матеріалів, отриманих методом адитивного виробництва на їх діелектричні властивості. 
 Методи дослідження. Дослідження діелектричних характеристик дослідних зразків здійснювалось шляхом вимірювання їх ємності та тангенса кута діелектричних втрат з використанням пристрою RLC-метр DER EE LCR METER DE-5000 за 4-х електродною схемою з додатковим контактним пристроєм TL-21. Вимірювання проводились із застосуванням змінного струму та вимірювальних частот 100 Гц, 1-10-100 кГц.
 Результати. Відносна діелектрична проникність з високою достовірністю лінійно залежить від питомої густини та ступеня об’ємного заповнення та в незначній мірі змінюється в залежності від частоти вимірювання. Підвищення температури здатне змінювати значення відносної діелектричної проникності тільки у випадку монолітних зразків на 2,5% при температурі 50℃. Значення відносної діелектричної проникності, розраховані за теоретичними моделями, збігаються з виміряними для всіх значень об’ємного заповнення. Застосування програмного заповнення дозволяє ефективно варіювати відносну діелектричну проникність матеріалів.
 Наукова новизна. Встановлено, що відносна діелектрична проникність дослідних зразків полілактиду має лінійний характер залежності від ступеня об’ємного заповнення. 
 Практична значимість. Встановлено, що використання програмного заповнення дослідних зразків підчас адитивного виробництва дозволяє створювати матеріали з регульованими значеннями відносної діелектричної проникності при створенні виробів радічостотного призначення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бурдейна, Н. Б., Л. А. Зозуля та Т. Б. Петруньок. "ЗАСТОСУВАННЯ КОМПОЗИЦІЙНОГО ЗАЛІЗОВМІСНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ЕКРАНУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ УЛЬТРАВИСОКИХ І ВИЩИХ ЧАСТОТ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 79 (2025): 165–68. https://doi.org/10.26906/sunz.2025.1.165-168.

Full text
Abstract:
Досліджено зміни коефіцієнтів проходження, відбиття та поглинання електромагнітних випромінювань композиційними матеріалами із масовим вмістом карбонільного заліза 40 % та 60 % у діелектричній матриці. Встановлено, що коефіцієнти проходження електромагнітного випромінювання у частотному діапазоні 2–12 ГГц знижуються з 0,80–0,85 до 0,10–0,30. Відповідно коефіцієнти відбиття електромагнітних хвиль підвищуються від 0,05–0,08 до 0,22–0,28. При цьому на частотах 8–10 ГГц спостерігаються вищі коефіцієнти відбиття для зразків з меншим вмістом карбонільного заліза. У подальшому цей показник збільшується і стабілізується. Зниження коефіцієнта відбиття електромагнітних хвиль при вмісті провідної субстанції у діелектричному матеріалі можна пояснити досягненням перколяційного ефекту – підвищенням провідності матеріалу. Це відбувається при утворенні у матеріалі кіл провідностей через значні значення електромагнітних констант частинок наповнювача. Тому при проєктуванні композиційних матеріалів слід керуватися об’ємним вмістом наповнювача у діелектричній матриці. Отримані дані дозволяють розрахувати комплексні діелектричні та магнітні проникності матеріалів. Це у подальшому спростить проєктування композиційних матеріалів з потрібними захисними властивостями. У процесі проєктування захисних матеріалів і конструкцій слід враховувати різні залежності тангенса кута втрат для діелектричних і провідних матеріалів. Дана межа для композицій дещо умовна, тому попередньою умовою для розроблення захисних матеріалів є визначення амплітудно-частотних характеристик полів, які потребують екранування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Поплавко, Юрій Михайлович, Д. Д. Татарчук, Ю. В. Діденко та Дмитро Чипегін. "Розмиті релаксаційні спектри у діелектричних матеріалах". Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника 65, № 5 (2022): 267–80. http://dx.doi.org/10.20535/s0021347022050016.

Full text
Abstract:
Дано обґрунтування релаксаторної моделі діелектричних спектрів, яке ґрунтується на припущенні Дебая про дисперсію діелектричної проникності. Згідно з цим припущенням електрична поляризація полярних комплексів запізнюється на високих частотах електричного поля, внаслідок чого діелектрична проникність зменшується, а коефіцієнт діелектричних втрат сягає максимуму. Далі буде запропоновано новий (не емпіричний, а модельний) підхід до опису розширених діелектричних спектрів релаксації, тому доцільно розпочати викладення матеріалу з обговорення суті елементарної моделі діелектричної релаксації. Для інтерпретації складних діелектричних спектрів, які часто мають місце при експериментальних дослідженнях, необхідний найпростіший опис фізичних явищ, які відбуваються в досліджуваних об'єктах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мазур К. С. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ МІКРОХВИЛЬОВОГО ПОГЛИНАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ". Перспективні технології та прилади 1, № 26 (2025): 79–87. https://doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2025-26-10.

Full text
Abstract:
У даній роботі запропоновано математичну модель багатошарового мікрохвильового поглинального покриття та проведено аналіз його основних характеристик. Визначено теоретичну залежність коефіцієнту відбивання від основних характеристик матеріалу. Досліджено вплив діелектричної та магнітної проникностей на коефіцієнт відбиття запропонованої системи, а також визначено оптимальні параметри системи для ефективного поглинання електромагнітних хвиль у діапазоні 2–18 ГГц. Проаналізовано механізм поглинання електромагнітної енергії в діелектричному матеріалі в заданому частотному діапазоні. Побудовано та проаналізовано залежності комплексних діелектричної та магнітної проникностей модельного матеріалу. Побудовано залежності коефіцієнту відбивання системи вакуум-матеріал-ідеальний провідник. Аналіз експериментальних досліджень виявив потенційно перспективні композитні матеріали, зокрема графенову піну (CGF), що демонструє високий рівень поглинання. Подальші дослідження мають бути спрямовані на вдосконалення складу та механічних властивостей таких матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ащеулов, А. А., М. Я. Дерев'янчук та Д. О. Лавренюк. "Про можливість охолодження із застосуванням анізотропного діелектричного середовища". Refrigeration Engineering and Technology 59, № 1 (2023): 32–39. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v59i1.2608.

Full text
Abstract:
У роботі вперше розглядаються 2 оригінальні методи охолодження на основі анізотропних діелектричних матеріалів. Перший метод охолодження застосовує уніполярний анізотропний діелектричний матеріал в якому процес охолодження проходить за допомогою вихорів електричного поля з ламінарним характером течії. Для таких конструкцій, у випадку коефіцієнта анізотропії матеріалу пластини 0<K<1, визначено: оптимальний кут орієнтації кристалографічниих осей γ=45°, коефіцієнт перетворення (m), холодопродуктивність (Q), глибину охолодження (∆T), коефіцієнт корисної дії (θ). Слід зазначити, що у цьому випадку коефіцієнт перетворення muni∈(0;1), а коефіцієнт корисної дії не перевищує 1. У якості можливих матеріалів, що можуть бути використані для такого охолоджувача, є монокристал дигідрофосфату калію (KDP). Розрахунковий перепад температур ∆Tuni, що при цьому досягається, знаходиться в межах 80-100 К. Другий метод охолодження застосовує біполярний анізотропний діелектричний матеріал з відповідним виникненням в ньому вихорів електричного поля з турбулентним характером течії. Конструкція охолоджувача у цьому випадку аналогічна попередній. Застосування біполярного анізотропного діелектричного матеріалу обумовлює виникнення в об’ємі пластини вихорів електричного струму з турбулентним характером течії, що взаємодіє з її внутрішньою енергію і значно підвищує ефективність охолодження. У цьому випадку, при коефіцієнті анізотропії 0<K<1, спостерігається значне зростання коефіцієнта перетворення mbi в окремих випадках mbi≫1. У випадку використання біполярного шарового штучно-анізотропного матеріалу на основі класичного діелектрика з додатнім коефіцієнтом діелектричної проникності і твердотільного метадіелектрика, що характеризується від’ємним значення коефіцієнта діелектричної проникності, глибина охолодження ∆Tbi у такого пристрою може досягати величин 200-250 К від кімнатної температури. Результати проведених досліджень показують перспективність використання таких пристроїв, як високоефективних холодильних елементів. Дані пристрої дозволяють здійснювати ефективну утилізацію та акумуляцію холоду, що виділяється, як від конкретних об’єктів, різних приладів і пристроїв, перекачуючи її в зовнішнє середовище. Проведені чисельні оцінки показують, що застосування запропонованого пристрою дасть значний екологічний та економічний ефекти
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Glyva, V., О. Khodakovskyy та L. Levchenko. "ЗАСАДИ ПРОЕКТУВАННЯ ОБЛИЦЮВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ГРАДІЄНТНОГО ТИПУ ДЛЯ ЕКРАНУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 61 (2020): 111–14. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.3.111.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто основні принципи проектування та вироблення матеріалів для екранування електромагнітних полів широко частотного діапазону. Призначення таких матеріалів - облицювання поверхонь великих площ. Сформульовано головні вимоги до таких матеріалів. Головними з них є: лицьова поверхня повинна мати електрофізичні властивості (діелектричну та магнітну проникності), мінімально можливі для забезпечення низьких коефіцієнтів відбиття електромагнітних хвиль. При цьому обов'язковим є одночасне забезпечення міцнісних характеристик, вогнестійкості, нетоксичності тощо. Вміст радіопоглинальної субстанції у прошарку шарової структури й закономірності зростання ефективної діелектричної (магнітної) проникності у бік підкладинки повинні забезпечувати широкосмуговість та ефективність матеріалу. Дисперсійна залежність повинна забезпечити рівномірне у заданому діапазоні частот поглинання електромагнітної енергії та її проходження від вхідної поверхні до підкладинки. Надано розрахунок необхідної товщини градієнтного матеріалу за заданого коефіцієнта відбиття, виходячи з максимальної та мінімальної довжин хвиль екранованого поля, магнітних проникності та товщин окремих шарів. Показано можливість виготовлення монолітного металополімерного екрана з поверхневим шаром з малою діелектричною проникністю за рахунок термооброблення поверхні матеріалу під час виготовлення. Показано можливість та надано технологічні рішення щодо створення монолітного металополімерного екрана з керованим градієнтом феромагнітної дрібнодисперсної субстанції у напрямку від лицьової поверхні до нижньої. Такий матеріал можливо застосовувати для керування співвідношень коефіцієнтів екранування високочастотних електромагнітних полів, електричних та магнітних полів наднизьких частот і супутнього екранування природного магнітного поля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Samchenko, D., O. Tykhenko, L. Zozulya та N. Thibulnik. "ПРОЄКТУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ЕКРАНІВ ГАРАНТОВАНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ДЛЯ ГАЛУЗЕЙ ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЕЛЕКТРОМАГНІТНОЇ СУМІСНОСТІ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 73 (2023): 167–70. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2023.3.167.

Full text
Abstract:
Розглянуто засади проектування композиційних матеріалів з гарантованим (потрібними) ефективностями. Надано основні співвідношення для оцінювання ефективності проектованого матеріалу. Головною умовою отримання матеріалу з малими коефіцієнтами відбиття електромагнітних хвиль є наближення хвильового опору поверхневого шару до опору повітря. Розрахунки показали, що для забезпечення мінімально прийнятного коефіцієнта відбиття (0,25–0,30) і достатніми коефіцієнтами поглинання електромагнітної енергії (-20 дБ за потужністю) матеріал повинен бути багатошаровим з середнім шаром високих поглинальних властивостей. Це забезпечується його високою електропровідністю. Можливим варіантом є монотонне зростання електрофізичних властивостей від зовнішньої поверхні до внутрішньої. За необхідності одночасного екранування електромагнітного поля ультрависоких та вищих частот та магнітного поля наднизьких частот (промислової та її гармонік і інтергармонік) матеріал повинен містити магнітний наповнювач. Його об'ємна кількість визначається за формулою Оделевського. Коефіцієнт відбиття у цьому випадку визначається співвідношенням абсолютних магнітної та діелектричної проникностей поверхневого шару. Для спрощення проектування матеріалу феромагнітні частинки наповнювача повинні бути електроізольованими. При цьому радіопоглинальний матеріал (або шар матеріалу) повинен мати у структурі розгалужені кола провідності. У процесі проектування матеріалу при обиранні матриці обов'язковим є врахування не тільки діелектричних проникностей матеріалів, а й тангенсів кутів діелектричних втрат.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Галкін, Ю. О., С. А. Горєлишев та Г. С. Залевський. "Моделювання характеристик радіолокаційного розсіювання діелектричних гвинтів тактичних безпілотних літальних апаратів у різних діапазонах хвиль". Системи обробки інформації, № 3 (170) (22 грудня 2022): 23–33. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2022.170.03.

Full text
Abstract:
Розглядаються результати комп’ютерного моделювання характеристик вторинного випромінювання (ХВВ) діелектричних гвинтів тактичних безпілотних літальних апаратів (БпЛА) у метровому, дециметровому та сантиметровому діапазонах хвиль. Враховуючи електричні розміри гвинтів, для моделювання застосовано електродинамічний метод, який базується на розв’язанні системи інтегральних рівнянь Мюлера. Для дослідження обрано дві моделі діелектричних гвинтів з однаковим діаметром, різними геометричною формою лопатей і діелектричною проникністю однорідного матеріалу, з якого вони виготовлені. Отримано значення ефективної поверхні розсіювання (ЕПР) гвинтів при різних ракурсах відносно суміщеного напрямку радіолокаційного зондування і прийому. У статті демонструються і аналізуються діаграми ЕПР у трьох діапазонах хвиль та на двох ортогональних поляризаціях. Оцінено ступінь впливу форми і діелектричної проникності гвинта на інтенсивність його вторинного випромінювання. Аналізується вклад діелектричного гвинта у сумарний розсіяний сигнал тактичного БпЛА.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Л., В. ТРИКОЗ, та В. БАГІЯНЦ І. "ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МОДЕЛІ ЗМІНИ ДІЕЛЕКТРИЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НЕСУЦІЛЬНИХ СИСТЕМ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 3(63) (16 серпня 2016): 120–29. https://doi.org/10.15802/stp2016/74734.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>У статті розглядається опір ізоляції рейкового кола як один із параметрів, що впливають на експлуатаційні показники роботи залізничного транспорту.<strong>&nbsp;</strong>Для зниження впливу опору ізоляції на режими функціонування рейкових кіл та на експлуатаційні показники роботи залізничного транспорту передбачено дослідити вплив поверхневої обробки щебеню на величину діелектричної проникності баластового шару.<strong>&nbsp;Методика.&nbsp;</strong>Оцінювання впливу виду матеріалу для поверхневої обробки щебеню на величину діелектричної проникності проводили, виходячи з визначення фізичної сутності відносної діелектричної проникності. Визначення відносної діелектричної проникності &nbsp;сипких середовищ може бути тільки непрямим &ndash; внаслідок неповного прилягання зернин щебеню та невизначеності порового об&rsquo;єму. Отже, розрахунки проводили, співставляючи виміряну ємність для середовища з відомою &nbsp;&ndash; із виміряною ємністю середовища, для якого необхідно визначити . Тобто, у скільки разів змінюється виміряна ємність, у стільки ж разів змінюється й діелектрична проникність середовища.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>Досліджено, як шпали і баласт значно змінюють свою електричну провідність у залежності від наявності в них вологи, зміни навколишньої температури, наявності забруднювачів та інших факторів. Проаналізовано існуючі моделі опису діелектричних властивостей таких систем. Встановлено, що покриття баластного щебеню органічними речовинами впливає на величину його відносної діелектричної проникності. Найбільший ефект зниження цієї величини спостерігався для покриттів на основі каніфольної суміші та силікону.<strong>&nbsp;Наукова новизна.&nbsp;</strong>Новим є запропонований авторами спосіб підвищення діелектричних властивостей верхньої будови колії за рахунок нанесення на поверхню зерен баласту незмочуваних речовин, на поверхні яких не утворюється плівка вологи.<strong>&nbsp;Практична значимість.&nbsp;</strong>Показана можливість зведення до мінімуму негативного впливу зниження ізоляції з максимальним його усуненням. Пропонується рішення актуального завдання шляхом виключення впливу опору ізоляції на режими роботи рейкових кіл, що дозволить ліквідувати частину причин відмови пристроїв сигналізації та зменшити кількість випадків &laquo;несправжньої зайнятості&raquo;.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kochetov, G., D. Samchenko та O. Lastivka. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ РОЗРОБЛЕННЯ РІДКИХ СУМІШЕЙ ДЛЯ ЕКРАНУВАННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, № 72 (2023): 183–85. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2023.2.183.

Full text
Abstract:
Показано, що в умовах підвищення амплітуд та розширення частотного спектра техногенних електромагнітних полів найбільш прийнятними екрануючими матеріалами є композити з потрібними властивостями. Особливістю композиційних матеріалів усіх класів є відсутність стандартних довідкових даних щодо їх ефективності та електрофізичних і магнітних властивостей, які визначають коефіцієнти екранування. Для спрощення процесів проектування екрануючих сумішей доцільне попереднє розрахункове оцінювання значень діелектричної і магнітної проникностей та питомої провідності кінцевого матеріалу. Проаналізовано можливість використання для цих розрахунків співвідношень Лорентца, Максвела-Гарнета, Оделевського та Ліхтенеккера. Показано пов'язані з цим труднощі і межі застосування та необхідність врахування морфології екрануючих частинок у матриці. Наголошено, що у процесі проектування слід враховувати залежність електрофізичних властивостей компонентів від частоти поля, яке потребує екранування. Такий підхід дозволяє отримати рідкі матеріали з різними властивостями для формування багатошарової структури: верхній шар може мати мінімальні коефіцієнт відбиття, а нижній – максимальні поглинальні властивості. Надано послідовність дій при проектуванні захисних композицій для раціоналізації проєктних робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Діелектричні матеріали"

1

Римар, Сергій Іванович. "Особливості обробки сорбентів в електромагнітому полі високої частоти". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46113.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Браге, Ксенія Сергіївна. "Метод вимірювання НВЧ- параметрів матеріалів на основі тонкого діелектричного резонатора". Master's thesis, Київ, 2018. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/22979.

Full text
Abstract:
В даній роботі розглянуто питання загальних теоретичних відомостей з складених та тонких діелектричних резонаторів та методів вимірювання вимірювання НВЧ параметрів діелектричних матеріалів. Досліджено метод тонкого діелектричного резонатора та наведено результати експерементальних досліджень. При досліджені тонких діелектричних плівок виникають труднощі, тому що методи не забезпечують достатньої точності. При дослідженні метода тонких плівок результати показали, що при зменшенні товщини базового резонатора, збільшується точність. Тому метою роботи є адаптація методу складеного діелектричного резонатора для вимірювання параметрів тонких плівок. Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі: 1. Проаналізувати існуючи методи вимірюваняя НВЧ – параметрів діелектричних матеріалів. 2. Проаналізувати властивості тонкого діелектричного резонатора (ТДР). 3. Запропонувати метод дослідження параметрів тонких плівок на основі ТДР. 4. Експерементально перевірити метод тонких плівок на основі ТДР. Предметом і об’єктом даної робот є: Об’єкт: тонкий діелектричний резонатор Предмет: електродинамічні властивості тонкого діелектриного резонатора Наукова новизна: Теоретичне та експериментальне дослідження електро-динамічних властивостей ТДР показує, що на основі ТДР можна з достатньою точністю вимірювати НВЧ – властивості тонких діелектричних плівок.<br>In the given work, the nutritional pockets of the teoretical publications are stored in those thin dielectric resonators and the method of determining the NVH parameters in the power electronics. The method of a thin dielectric resonator is applied to the result of the experimental data. When study slim dielectric films arise difficulties, to that method do not gave accuracy. When the method of thin plots is used, the results have been shown, when the basic resonator is changed, the accuracy is determined. To the method of robotics is adaptation to the method of the stored dielectric resonator for the parameterization of thin cells. For achivment it's delivered goal it was necessary to solve the problem: 1. Analyze existing methods 2. Analyze power of a thin dielectric resonator (TDR). 3.Propose method of study parameters in the small films on the basis of the TDR. 4. Experimentally check method of thin plvok on the basis of the TDR. The subject і objective of this work is: Ob'ekt: thin dielectric resonator Subject: Electrodynamic power of a thin dielectric resonator Science novelty: Theoretically, this experiment is complementary to the electric-dynamical authorities of the TDR, but on the basis of the TDR, it is possible to obtain the accuracy of the NVCH - the power of subtle electrical add-ons.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Максимцев, Ю. Р. "Вплив методу отримання нанодисперсного металевого наповнювача на діелектричні властивості полімерних композитних матеріалів". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/45789.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасної фізико-хімії полімерів ставить на меті пошук новітніх методів створення металонанодисперсних композитів. Поряд з цим широко використовуються різнорідні способи модифікації уже існуючих полімерних матеріалів шляхом введення в них різноманітних додаткових інгредієнтів. Найбільш ефективними та перспективними з них є наповнення полімерів, що дає можливість значно змінювати фізико-хімічні характеристики отриманих матеріалів. Оскільки їх ефективність, як правило, обернено пропорційна до геометричних розмірів, тому використання наповнювачів нанорозмірних масштабів становить значний науковий та практичний інтерес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шматько, О. О., Є. М. Одаренко та О. О. Вертій. "Застосування анізотропного фотонного кристалу для визначення діелектричної проникності матеріалів і рідин". Thesis, Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, 2020. http://openarchive.nure.ua/handle/document/14427.

Full text
Abstract:
Представлено новий поляриметричний метод вимірювання діелектричної проникності матеріалів і рідин на основі анізотропного фотонного кристалу. Теоретично розв’язана задача розсіяння плоских електромагнітних хвиль двох ортогональних поляризацій методом матриці передачі і знайдено в аналітичному вигляді коефіцієнти проходження хвиль та визначено кут нахилу площини поляризації хвилі для повного поля за кристалом. Проведено аналіз зміни кута в залежності від параметрів анізотропного кристалу і встановлено його зв'язок з діелектричною проникністю вимірюваного зразка середовища за повним проходження хвиль на різних частотах. Розраховано кути повороту площини поляризації для різних значень діелектричної проникності одного із шарів фотонного кристалу. Показана висока чутливість методу знаходження діелектричної проникності зразків на фотонному анізотропному поляриметрі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сидорук, Юрій Кіндратович. "Пристрої опромінення діелектричних сипучих матеріалів електричним ВЧ та електромагнітним НВЧ полями". Doctoral thesis, Київ, 2016. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/17770.

Full text
Abstract:
В дисертаційній роботі розглянуто принципи побудови пристроїв опромінення діелектричних сипучих матеріалів, в тому числі зерна, електромагнітним полем НВЧ та електричним полем ВЧ, що забезпечують рівномірне опромінення сировини та високу енергетичну ефективність камери, в якій відбувається опромінення (активній камері). Детально проаналізовано активну камеру ВЧ пристрою. В НВЧ діапазоні запропоновано три варіанти побудови пристроїв, в яких вказані вище вимоги забезпечуються багаторазовим проходженням електромагнітної хвилі через шар сировини. Для забезпечення рівномірного опромінення в ВЧ діапазоні запропонована багатоелектродна камера, на циліндричній поверхні якої розташовано n електродів, що живляться гармонійною напругою. Проведено детальний аналіз напруженості і потенціалу електричного поля в відкритій комплексній області з кільцевою багатозв’язною границею з використанням теорії функцій комплексної змінної і теорії сингулярних інтегральних рівнянь. Проведено аналіз електричного поля шляхом представлення його як суми просторових гармонік. Показано, що даний підхід спрощує аналіз при оцінці зони однорідності поля. Розглянуто принцип побудови багатофазного генератора, що живить багатоелектродну структуру, принцип побудови багатоканального фазозсувача і запропоновано апарат його розрахунку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Захаров, Артем Вячеславович. "Радіопрозорі керамічні матеріали на основі системи SrO – Al₂O₃ – SiO₂". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36526.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено розробці керамічних РПМ на основі кристалічної фази – славсоніту зі зниженою температурою синтезу. Створено базу для термодинамічного аналізу реакцій фазоутворення в системі SrO – Al₂O₃ – SiO₂. Здійснено комплексне дослідження процесу синтезу славсоніту та визначено нестехіометричне співвідношення оксидів в полі первинної кристалізації славсоніту, що забезпечує синтез славсоніту при температурі до 1250 °С. Досліджено вплив однокомпонентних і багатокомпонентних евтектичних інтенсифікуючих добавок на процеси спікання та фазоутворення славсонітової кераміки. З використанням нових даних розроблено склади та технологічні параметри виготовлення керамічних РПМ з заданими функціональними властивостями (ε = 3,57…5,26, tgδ = 0,0073…0,0122) та підвищеним ресурсом експлуатації. Проведено лабораторні та промислові випробовування на підприємствах та розроблено практичні рекомендації щодо використання результатів.<br>Thesis for the degree of Candidate of Technical Sciences (pre-Ph.D. in Philosophy), specialty 05.17.11 – technology of refractory non-metallic materials. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018 The thesis is devoted to the development of radio-transparent ceramic materials on the basis of the crystalline phase – slavsonite the synthesis of which is carried out at a reduced temperature. A database was created for the thermodynamic analysis of phase formation reactions in the SrO – Al₂O₃ – SiO₂ system. The process of solid-phase synthesis of slavsonite was thoroughly investigated and possible ways of the reaction of formation of slavsonite from different intermediate compounds were found. It has been established that due to the formation of intermediate silicon strontium from 400 and 500 °C (Sr₂SiO₄ and SrSiO₃ respectively), the synthesis of slavsonite begins at 1200 °C. In the case of the formation of strontium aluminates Sr₃Al₂O₆ and SrAl₂O₄ (in the case of SiO₂ deficiency), the synthesis of slavsonite occurs after crystallization and subsequent decomposition of Sr-gelite at a temperature of ~ 1600 °C. Within primary slavsonite crystallization in SrO – Al₂O₃ – SiO₂ systems non-stechiometric composition (SrAl₂,₀₃₄Si₃,₁₀₈O₁₀,₂₆₇), that ensures the synthesis of the slavsonite at temperatures up to 1250 °С, were found. The influence of single-component (SnO₂, Cr₂O₃, Li₂O, ZrSiO₄, TiO₂, B₂O₃, MoO₃, CaF₂) and multicomponent eutectic (LiF : NaF, LiF : KF, KF : NaF, LiF : KF : NaF, Li₂O : SnO₂) additives on the intensification of sintering and phase formation processes of slavonite ceramics was studied. The patternes of the formation of microstructure and phase composition of low temperature radio-transparent ceramics in the presence of additives of complex intensifiers which enables the formation of eutectic alloys, and the reduction of the temperature of the formation of the slavonite phase are established. The influence of the Li₂O additive (2% by weight over 100% by weight) on the formation of the non - stoichiometric composition of slavsonite, and Li₂O : SnO₂ eutectic additive (in the amount of 1 mass % over 100 mass %) for the synthesis of the stoichiometric composition of the slavsonite in the temperature interval of 1250 – 1350 °C were proved. On the basis of new data, the formulae and the technological parameters for the production of radio-transparent ceramic materials with certain electrophysical properties (ε = 3.57...5.26, tgδ = 0.0073...0.0122 in the microwave range 26 – 37.5 GHz) and increased resource exploitation which determines their functional reliability were developed. Industrial and laboratory-industrial tests were conducted at the enterprises and practical recommendations for the use of the results were developed. The research results are introduced into the educational process of the department of technology of ceramics, refractories, glass and enamels of NTU "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Захаров, Артем Вячеславович. "Радіопрозорі керамічні матеріали на основі системи SrO – Al₂O₃ – SiO₂". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/36525.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (доктора філософії) за спеціальністю 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено розробці керамічних РПМ на основі кристалічної фази – славсоніту зі зниженою температурою синтезу. Створено базу для термодинамічного аналізу реакцій фазоутворення в системі SrO – Al₂O₃ – SiO₂. Здійснено комплексне дослідження процесу синтезу славсоніту та визначено нестехіометричне співвідношення оксидів в полі первинної кристалізації славсоніту, що забезпечує синтез славсоніту при температурі до 1250 °С. Досліджено вплив однокомпонентних і багатокомпонентних евтектичних інтенсифікуючих добавок на процеси спікання та фазоутворення славсонітової кераміки. З використанням нових даних розроблено склади та технологічні параметри виготовлення керамічних РПМ з заданими функціональними властивостями (ε = 3,57…5,26, tgδ = 0,0073…0,0122) та підвищеним ресурсом експлуатації. Проведено лабораторні та промислові випробовування на підприємствах та розроблено практичні рекомендації щодо використання результатів.<br>Thesis for the degree of Candidate of Technical Sciences (pre-Ph.D. in Philosophy), specialty 05.17.11 – technology of refractory non-metallic materials. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018 The thesis is devoted to the development of radio-transparent ceramic materials on the basis of the crystalline phase – slavsonite the synthesis of which is carried out at a reduced temperature. A database was created for the thermodynamic analysis of phase formation reactions in the SrO – Al₂O₃ – SiO₂ system. The process of solid-phase synthesis of slavsonite was thoroughly investigated and possible ways of the reaction of formation of slavsonite from different intermediate compounds were found. It has been established that due to the formation of intermediate silicon strontium from 400 and 500 °C (Sr₂SiO₄ and SrSiO₃ respectively), the synthesis of slavsonite begins at 1200 °C. In the case of the formation of strontium aluminates Sr₃Al₂O₆ and SrAl₂O₄ (in the case of SiO₂ deficiency), the synthesis of slavsonite occurs after crystallization and subsequent decomposition of Sr-gelite at a temperature of ~ 1600 °C. Within primary slavsonite crystallization in SrO – Al₂O₃ – SiO₂ systems non-stechiometric composition (SrAl₂,₀₃₄Si₃,₁₀₈O₁₀,₂₆₇), that ensures the synthesis of the slavsonite at temperatures up to 1250 °С, were found. The influence of single-component (SnO₂, Cr₂O₃, Li₂O, ZrSiO₄, TiO₂, B₂O₃, MoO₃, CaF₂) and multicomponent eutectic (LiF : NaF, LiF : KF, KF : NaF, LiF : KF : NaF, Li₂O : SnO₂) additives on the intensification of sintering and phase formation processes of slavonite ceramics was studied. The patternes of the formation of microstructure and phase composition of low temperature radio-transparent ceramics in the presence of additives of complex intensifiers which enables the formation of eutectic alloys, and the reduction of the temperature of the formation of the slavonite phase are established. The influence of the Li₂O additive (2% by weight over 100% by weight) on the formation of the non - stoichiometric composition of slavsonite, and Li₂O : SnO₂ eutectic additive (in the amount of 1 mass % over 100 mass %) for the synthesis of the stoichiometric composition of the slavsonite in the temperature interval of 1250 – 1350 °C were proved. On the basis of new data, the formulae and the technological parameters for the production of radio-transparent ceramic materials with certain electrophysical properties (ε = 3.57...5.26, tgδ = 0.0073...0.0122 in the microwave range 26 – 37.5 GHz) and increased resource exploitation which determines their functional reliability were developed. Industrial and laboratory-industrial tests were conducted at the enterprises and practical recommendations for the use of the results were developed. The research results are introduced into the educational process of the department of technology of ceramics, refractories, glass and enamels of NTU "KhPI".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Івіцька, Дар’я Костянтинівна. "Вдосконалення електроємнісного методу контролю для дефектоскопії матеріалів". Doctoral thesis, Київ, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/26528.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», МОН України, Київ, 2019. У роботі здійснено математичне моделювання, яке дозволило визначити раціональні параметри та режими роботи сенсору для забезпечення максимальної чутливості схеми. Досліджено параметри процесу контролю та межі застосування методу. Здійснено моделювання контролю дефектів різних типів. Здійснено моделювання розподілу чутливості ємнісного сенсора, що дозволило порівняти сенсори різної геометричної форми та визначити оптимальні конструктивні параметри. Запропоновано конструкцію сенсора, яка має найвищу чутливість та глибину проникнення. Здійснено моделювання процесу контролю матеріалів зі змінними провідними властивостями, що підтвердило можливість застосування методу для такого класу матеріалів. Розроблено спосіб підвищення завадостійкості та швидкодії методу. Проведено експериментальні дослідження, які підтвердили працездатність електроємнісного методу для контролю дефектів. Шляхом математичного моделювання проаналізовано вплив різних чинників на випадкову похибку вимірювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Рубан, Анатолій Іванович, Анатолий Иванович Рубан, Anatolii Ivanovych Ruban, Ольга Володимирівна Прокопчук, Ольга Владимировна Прокопчук та Olha Volodymyrivna Prokopchuk. "Особливості метаматеріальних систем діапазону НВЧ". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/64152.

Full text
Abstract:
Поява нових напрямків розвитку нанотехнологій, заснованих на використанні композиційних матеріалів – метаматеріалів, відкриває нові можливості у розвитку НВЧ техніки і електроніки. Такі матеріали є штучними періодичними структурами, здатними до модифікації діелектричної і магнітної проникностей, що дозволяє керувати законами дисперсії, заломлення та відбиття електромагнітних хвиль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Діелектричні матеріали"

1

Гаур, Т. О., С. М. Дранчук та В. І. Цацко. ТЕХНОЛОГІЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ ТА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ МАТЕРІАЛІВ Частина 1 Електротехнічні матеріали. ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ, 2021. http://dx.doi.org/10.47049/onmu-2021-np2.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник містить стислий виклад загальних питань будови речовини, відомості про властивості та застосування провідникових, діелектричних, магнітних матеріалів та елементів електричних кіл на їх основі. Відповідає вимогам для дипломування електромеханіків Розділу A-III/6 Кодексу з підготовки і дипломування моряків та несення вахти (Кодекс ПДНВ), а також враховує рекомендації Типового курсу Міжнародної морської організації 7.08 «Електромеханік» (Electro-Technical Engineer, Model course 7.08, 2014 Edition). Призначено для студентів електромеханічних спеціальностей при вивченні технології електричних та напівпровідникових матеріалів. Може бути корисним викладачам у навчальному процесі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!