Academic literature on the topic 'Діяльність ігрова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Діяльність ігрова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Діяльність ігрова"

1

КРУТІЙ, К. Л., І. С. ДЕСНОВА та М. І. ЗАМЕЛЮК. "ДЕФІНІЦІЯ «ГРА ЯК ПРОВІДНИЙ ТИП ДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНИКА»: АНАЛІЗ ПІДХОДІВ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, № 4 (2022): 84–91. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.4.2.13.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано дефініцію «гра як провідний тип діяльності дошкільника». Гра визначається як провідна діяльність у дошкільному віці. Окреслено особливості гри в різних періодах, а також розвиток особистості в грі. Звертається увага на те, що за організацією збагачення ігрового середовища стоїть ініціатива й активність дорослого. Дитинство втрачає сенс унікального вікового періоду, де переважає справжнє джерело розвитку: живе спілкування, гра. Сучасна дитина включається у відносини співпраці, взаємодопомоги, партнерства. Проаналізовано значення ігрової діяльності для розвитку мотиваційної сфери дитини, її самосвідомості, розвитку уяви, спілкування, мислення та іншого. Серед переваг – класифікація ігор наочно показує ступінь активності й свободи дитини, коли вона виступає учасником ігрової діяльності. Кожна гра ‒ це спілкування дитини з дорослими, з іншими дітьми; це школа співпраці, в якій вона вчиться та радіє успіхам однолітків і стійко переносить свої невдачі. Доброзичливість, підтримка, радісна обстановка, вигадки й фантазії ‒ тільки в такому випадку ігри будуть корисні для розвитку дитини. Уточнено, що серед особистісного розвитку дитини велику роль відіграє ігрова компетентність. Окреслено проблему редукції гри дітей. Обґрунтовуються значення понять «ігрова компетентність», «ігрове середовище», «ігрова діяльність». Окреслюється послідовність зміни провідних типів діяльності. Розглядаються основи для організації життя та розвитку особистості: ігровий процес та ігрове середовище. Зокрема, ігрове середовище впливає на дитину, змінює її та спонукає до ігрової діяльності. Дослідження показує, що гра як вид діяльності є значущою для певного розвитку дитини. Це єдиний та унікальний вид діяльності, що дозволяє реалізувати свої ресурси, самовиразитися, «прожити» й переробити особистий та особистісний життєвий досвід. Засвоюючи в спілкуванні з дорослими техніку різних ігор, дитина потім узагальнює ігрові способи й переносить їх на інші ситуації. У дослідженні узагальнено наукові погляди й викладено своє тлумачення термінології щодо гри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Швець, Тетяна Анатоліївна. "ОРГАНІЗАЦІЯ МОВЛЕННЄВО-ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ". Collection of Research Papers Pedagogical sciences, № 99 (28 вересня 2022): 25–29. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2413-1865/2022-99-4.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в обґрунтуванні особливостей організації мовленнєво-ігрової діяльності здобувачів дошкільної освіти в контексті розвитку мовлення особистості дитини. Методи дослідження: теоретичне дослідження та аналіз наукової літератури з проблеми вивчення, узагальнення педагогічного досвіду, аналіз результатів освітньої діяльності здобувачів дошкільної освіті, метод експертних оцінок, спостереження, аналіз освітнього процесу. Результати. Зазначено, що мовленнєво-ігрова діяльність здобувачів дошкільної освіти реалізується у вигляді ігор-занять, під час яких педагог застосовує різноманітні види діяльності. Проаналізовано, що під час організації зазначеного виду діяльності дошкільників застосовуються різноманітні ігрові методи та прийоми освітньої діяльності: ігрові діалоги, дидактичні, рухливі, сюжетно-рольові, народні ігри, ігрові мовленнєві ситуації, тощо. Також під час мовленнєвого спілкування застосовується мовлення у різноманітних видах діяльності: пізнавальній, художній, театралізованій. У подальшому це сприяє розвитку мовлення та застосування різних одиниць мови у повсякденній діяльності здобувачів дошкільної освіти. У статті зазначено, що у відповідності з педагогічною наукою можна стверджувати, що мовленнєво-ігрова діяльність здобувачів дошкільної освіти є освітньою взаємодією учасників освітнього процесу, основою якої є розвиток мовлення у здобувачів дошкільної освіти засобами гри. Висновки. У мовленнєво-ігровій діяльності застосовуються різні ігрові методи організації освітньої діяльності дітей дошкільного віку. Проаналізовано, що в процесі ігрової діяльності здобувач дошкільної освіти розкриває власні риси характеру, інтелектуальні та психологічні здібності. У працях сучасних науковців психолого-педагогічної науки питання розвитку мови здобувачів дошкільної освіти було і залишається актуальним, а ігрова діяльність виступає головним засобом розвитку. У статті розкриті принципи мовленнєво-ігрової діяльності здобувачів дошкільної освіти, а саме: поєднання в діяльності здобувача дошкільної освіти компонентів гри та навчання та поетапний перехід від ігор – забав – за допомогою гри – завдання – до пізнавальної діяльності; поступове ускладнення освітнього завдання та умов гри; підвищення розумової активності здобувача дошкільної освіти у вирішенні запропонованих завдань; єдність освітніх і виховних впливів. Наголошено, що ігрова діяльність – один із найкращих засобів розвитку мовлення та мислення здобувачів дошкільної освіти. Вона сприяє розвитку в дошкільників почуття радості, задоволення, а ці почуття є головними засобами, що сприяють стимулюванню активного сприйняття мови та самостійної мовленнєвої активність дітей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Смик, Олена. "Формування здорового способу життя молодших школярів засобами ігрової діяльності". Освітній вимір 42 (13 листопада 2014): 122–26. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v42i0.2810.

Full text
Abstract:
Смик О. К. Формування здорового способу життя молодших школярів засобами ігрової діяльності.
 У статті розкрито сутність понять «здоровий спосіб життя», «ігрова діяльність»; представлено результати дослідження впливу ігрових технологій на формування здорового способу життя учнів молодших класів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Констанкевич, Лариса, Мар’яна Радкевич та Тарас Лехіцький. "Гейміфікація як інноваційний підхід в освітньому процесі". New pedagogical thought 111, № 3 (2023): 47–51. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2022-111-3-47-51.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття гейміфікації, зокрема в освітньому процесі. З’ясовано, що на сучасному етапі однією з дієвих методик організації освітнього процесу є ігрова діяльність. У результаті дослідження з’ясовано, що під гейміфікацією в освіті розуміють упровадження ігор, ігрових технік та ігрових практик з освітньою метою. 
 Окреслено основні складові ігрової діяльності, розглянуто структурні елементи гейміфікації, схарактеризовано ігрові механізми на різних етапах освітньої діяльності. Виявлено, що будь-яка гра передбачає такі елементи: ролі, уявні ситуації, ігрові дії та правила гри. З’ясовано, що захоплення уваги учасників, створення певних умов для досягнення поставлених цілей, моделювання ігрової діяльності – основний момент гейміфікації.
 У статті гра визначається як унікальний метод навчання, оскільки вона організовує дітей, впливає на їхній загальний розвиток, виховує особистість. Крім того, вона сприяє формуванню вмінь та навичок орієнтуватися у будь-якій життєвій ситуації. Саме ігрові технології є тією формою навчання, що сприяє практичному використанню знань, отриманих на уроці і в позаурочний час. Використання гейміфікації на уроках є актуальним, оскільки засоби, прийоми та методи, що використовуються під час проведення ігор, сприяють ефективності засвоєння знань, вносять в освітню діяльність елемент цікавості, підвищують рівень успішності дітей, сприяють виробленню вміння співпрацювати в команді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ШЕСТОБУЗ, Ольга. "ОСОБЛИВОСТІ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ З ВИВЧЕННЯ КОЛЬОРІВ НА УРОКАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА". Acta Paedagogica Volynienses, № 1 (1 травня 2025): 163–68. https://doi.org/10.32782/apv/2025.1.23.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості ігрової діяльності учнів початкових класів з вивчення кольорів на уроках образотворчого мистецтва. Обґрунтовано, що ігрова діяльність сприяє активізації мисленнєвих процесів, впливає на емоційно-почуттєву сферу, тренує вольові зусилля, розвиває саморегуляцію школярів, допомагає зняти емоційну напругу, запобігає перевтомі, знижує підвищену активність учнів. Визначено, що вивчення кольорів на уроках образотворчого мистецтва реалізує творчу спроможність молодших школярів, що є важливим навчально-виховним завданням. Колір є носієм образотворчих властивостей, завдяки кольорам візуально сприймається об’ємність форми та розміщення предметів у просторі. Розкрито, що в ігровій діяльності здійснюється гармонійний розвиток молодших школярів. Гра є самостійною діяльністю та важливим впливом учителя на учнів, яка базується на використанні різних способів міжособистісної взаємодії. На уроках образотворчого мистецтва проведення дидактичних ігор є важливим засобом пізнання учнями навколишньої дійсності, встановлення особистісних взаємин з оточуючими. Серед завдань для учасників у процесі гри виокремлюється навчання міркувати, діяти, творити, захоплюватися успіхом від ігрової діяльності, здобувати практичний досвід під час ігрових вправ. Обґрунтовано, що ефективність умов в організації ігрової діяльності молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва залежить від використання ігор як елементу структури уроку, застосування дидактичних ігор образотворчого змісту, сюжетно-рольових ігор, а також ігрових ситуацій із залученням казкових персонажів, іграшок, цікавим задумом в ігровому завданні, наявністю елементів змагань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Симоненко, О. В. "Використання ігрових педагогічних технологій у педагогічній теорії та практиці". Educational Dimension 32 (20 жовтня 2021): 94–100. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4484.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття "ігрова педагогічна діяльність", "дидактична гра", "ігрова педагогічна психологія", структуру та мету дидактичної гри; проаналізовано функції ігрової діяльності: соціалізації, міжнаціональної комунікації, самореалізації, комунікативну, діагностичну, ігротерапевтичну, коректуючу, розважальну, гуманістичну; розкрито цілі дидактичних ігор: навчальні, виховні, розвивальні, соціальні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ЗАМЕЛЮК, М. І. "ВІД ГРИ ДО ТВОРЧОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, № 3 (2021): 31–38. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.2.5.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано творчий розвиток дитини дошкільного віку у процесі ігрової діяльності. Визначе- ний багатовекторний характер впливу гри на дитину дошкільного віку. Визначено роль дорослого у творчій грі (у абезпеченні потрібного оточення дитини необхідними реквізитами; спостереженні за прогресивними змінами та приєднанні до веселощів за дозволом дитини). З використанням методів аналізу, узагальнення та систематиза- ції наукових досліджень аналізовано складову частину розвитку власного «Я» дитина у процесі ігрової діяльності. Окреслено переваги ігрової діяльності дітей. Уточнено, що пізнавальна діяльність (поєднання елементів гри з без- посередньою освітньою діяльністю) підвищує розумову активність дитини та формує вербальне та невербальне спілкування. Стаття обґрунтовує важливість гри для соціального розвитку дитини, оскільки така діяльність розви- ває розуміння соціальних очікувань і правил. Розглядається значення гри для розвитку особистості через іграшки, спілкування, самовідкриття. Серед переваг творчого розвитку дитини у грі виділяються самостійність, емоційна залученість і спонтанність дій. Дослідження показує, що участь у творчій грі може розвивати у дитини особисті риси, творче поводження, творчу продуктивність. Особлива увага приділяється дорослому, який у процесі такої діяльності може визначити належність дитини до співпраці. Обґрунтовані аспекти ігрової терапії дітей з різними проблемами. Ними можуть виступати набори іграшок, різне моделювання життєвих ситуацій, які вказують на безпеку. Наголошено, що ігрова діяльність має базуватися на свободі вибору дитини, на тих сприятливих чин- никах, які допомагають дитині пізнати навколишню дійсність та участь себе як особистості в ній. Творча ігрова діяльність дозволяє брати участь у кооперативному та спільному процесі, де взаємодія можливого мислення, імпровізації та прийняття ризику призводить до появи нових можливостей і шляхів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЄЛДІНОВА, Світлана. "ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ В ІГРОВІЙ ФОРМІ". Acta Paedagogica Volynienses 1, № 1 (2022): 44–49. http://dx.doi.org/10.32782/apv/2022.1.1.7.

Full text
Abstract:
Проблема розвитку мовленнєвих навичок старших дошкільників є однією з найважливіших у системі дошкільного виховання. Ступінь розвитку мовлення є характеристикою освіченості людини й народу загалом. За допомогою мовних засобів людина виражає себе, свій внутрішній світ, світобачення, свій естетичний, етичний, світоглядний та інтелектуальний розвиток. Вироблення в дошкільників навичок практичного володіння рідною мовою, вміння правильно будувати висловлення в усній формі – основне завдання, яке постає перед закладом дошкільної освіти. У дитини старшого дошкільного віку вдосконалюється граматична правильність мовлення, продовжується засвоєння суфіксів, спостерігається прагнення до точного вживання граматичних форм, що виявляється в критичному ставленні до власного мовлення і мовлення інших людей. У дошкільному віці мовлення дитини виконує функцію спілкування, пізнання світу, планування власних дій та спільної діяльності. Дитина володіє здебільшого розмовним стилем усної української мови. Мовлення є головним фактором соціалізації дітей не лише в дошкільному закладі, а й за його межами. Оскільки дошкільний вік характеризується тим, що провідною діяльністю дитини є ігрова, то саме гра стимулює мовлення дошкільників. Використання різноманітних ігор під час навчання та вільного часу дітей сприяє своєчасному розвитку, зокрема, мовлення. Мовленнєво-ігровою є діяльність, яка потребує застосування набутих раніше знань, мовленнєвих навичок та вмінь. Характерною ознакою цієї діяльності є усвідомлення дітьми побудови ігрового сюжету. Для дітей гра зі словом є не лише цікавим, а й корисним для її розвитку процесом. Мовленнєві ігри спрямовані на правильну вимову, уточнення та закріплення словника, на загальний розвиток мовлення. Дошкільнята вчаться висловлювати власну думку, знаходити компроміс з однолітками, робити висновки. Разом із розвитком мовлення діти стають упевненішими, зникає сором’язливість, напруженість, скутість. Гру слід використовувати під час мовленнєвого розвитку, що виявляється в дитячій діяльності й яка пов’язана зі спілкуванням. Використання дидактичних ігор у дошкільних закладах досить розповсюджене. Їх використовують не лише на заняттях, а й під час прогулянок та у вільний для дітей час. Орієнтація на ігрову діяльність, прийоми та ігрові форми важливо включати в навчальну роботу. Особливого значення набуває поєднання гри з навчальною діяльністю в старшій групі дошкільного закладу, оскільки відбувається перехід від ігрової діяльності до навчальної.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Павельчук, Інна. "ГРА ЯК ЗАСІБ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ". Молодий вчений, № 1.1 (125.1) (19 січня 2024): 65–68. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-1.1-125.1-16.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній темі, а саме використання ігрових елементів на уроках німецької мови. В сучасних умовах, коли студентам необхідно засвоювати великий обсяг матеріалу за короткий термін, викладачу дуже важливо мотивувати студентів та дійсно зацікавити їх предметом. Важливо і те, що специфіка предмета «іноземна мова» вимагає дещо інших форм навчання, ніж інші теоретичних дисципліни, так як мета студента під час навчання іноземної мови не просто знати матеріал предмета, а й вміти застосовувати його в мовній ситуації. Робота з ігровим засобом мотивації на уроці урізноманітнює вид діяльності у процесі навчання німецької мові. Метою даного досвіду є теоретичний доказ того, що ігрові прийоми є ефективним засобом при навчанні німецької мови на початковому етапі. Ігрова діяльність на уроках німецької мови сприяє створенню пізнавального мотиву, посилює працездатність, виробляється автоматизм дії, виховується серйозне ставлення до предмета, реалізуються ідеї змагання, виховується відповідальність кожного учня за навчання та дисципліну. Тому підготовка сучасного викладача до використання навчальних ігор на уроці німецької мови визнається не просто доцільною, а й необхідною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мариньчак, С. Ю. "Ігрова діяльність в процесі розвитку структури особистості". Актуальні проблеми міжнародних відносин, Вип. 75, ч. 1 (2008): 72–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Діяльність ігрова"

1

Басов, Віктор Васильович, та Світлана Володимирівна Сергіна. "Комп'ютерні ігри у навчальному процесі". Thesis, Національний фармацевтичний університет, 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39679.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Осадчук, С. Ю. "Стан готовності школи до впровадження курсу «Сходинки до інформатики»". Thesis, НТУ "ХПІ", 2014. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/6760.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Басов, Віктор Васильович, та Світлана Володимирівна Сергіна. "Комп'ютерні ігри як складова частина навчального процесу у вищiй школі". Thesis, Кроссроуд, 2008. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39684.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чернікова, О. О. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ ДО СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Thesis, ХНПУ імені Г. С. Сковороди, Видавництво «Мітра», 2015. http://dspace.hnpu.edu.ua/handle/123456789/1220.

Full text
Abstract:
Досліджуються особливості підготовки майбутніх соціальних педагогів до соціалізації молодших школярів засобами ігрової діяльності. Исследуются особенности подготовки будущих социальных педагогов к социализации младших школьников средствами игровой деятельности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Куватова, Яна Сергіївна. "Організація ігрової діяльності дітей дошкільного віку". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4312.

Full text
Abstract:
Куватова Я. С. Організація ігрової діяльності дітей дошкільного віку : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 012 «Дошкільна освіта» / наук. керівник О. О. Самсонова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 95 с.<br>UA : Робота викладена на 95 сторінках друкованого тексту. Перелік посилань включає 92 джерела. Об’єкт дослідження: освітньо-виховний процес у закладі дошкільної освіти. Предмет: ігрова діяльність дітей дошкільного віку. Мета дослідження: вивчити зміст та особливості розвитку ігрової діяльності дітей дошкільного віку; теоретично обґрунтувати науково-методичні засади організації ігрової діяльності дітей дошкільного віку; дослідити виховні можливості ігрової діяльності та експериментально перевірити науково-методичні засади організації ігрової діяльності дітей дошкільного віку. В роботі науково обґрунтувано комплекс науково-методичних засад організації ігрової діяльності дітей дошкільного віку; розроблено, апробовано та впроваджено в освітній процес початкової школи методики підвищення рівня організації ігрової діяльності дітей дошкільного віку.<br>EN : The work is presented on 95 pages of printed text. The list of references includes 92 sources. Object of research: educational process in a preschool institution. Subject: play activities of preschool children. The purpose of the study: to study the content and features of the development of play activities of preschool children; theoretically substantiate the scientific and methodological principles of organizing play activities of preschool children; to explore the educational possibilities of play activities and experimentally test the scientific and methodological principles of organizing play activities for preschool children. The work scientifically substantiates a set of scientific and methodological principles of organization of play activities of preschool children; developed, tested and implemented in the educational process of primary school methods to increase the level of organization of play activities of preschool children.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кубіцька, Оксана Юріївна. "Активізація пізнавальних здібностей учнів початкової школи засобами ігрової діяльності". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5724.

Full text
Abstract:
Кубіцька О. Ю. Активізація пізнавальних здібностей учнів початкової школи засобами ігрової діяльності : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 013 «Початкова освіта» / наук. керівник М. Д. Дяченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2021, 88 с.<br>UA : Робота викладена на 88 сторінках друкованого тексту. Перелік посилань включає 99 джерел. Об’єкт дослідження: процес активізації пізнавальних здібностей учнів початкової школи. Предмет дослідження: педагогічні умови, що забезпечують ефективність активізації пізнавальних здібностей учнів початкової школи. Мета дослідження: теоретичне обґрунтування та експериментальна перевірка ефективності педагогічних умов активізації пізнавальних здібностей учнів початкової школи. У кваліфікаційній роботі висвітлено теоретичні засади активізації пізнавальних здібностей учнів початкової школи; розкрито педагогічні та психологічні особливості пізнавальних здібностей дітей молодшого шкільного віку; експериментально перевірено ефективність педагогічних умов активізації пізнавальних здібностей учнів початкової школи засобами ігрової діяльності.<br>EN : The work is presented on 88 pages of printed text. The list of links includes 99 sources. Object of research: the process of activating the cognitive abilities of primary school students. Subject of research: pedagogical conditions that ensure the effectiveness of activating the cognitive abilities of primary school students. The purpose of the study: theoretical justification and experimental verification of the effectiveness of pedagogical conditions for activating the cognitive abilities of primary school students. The qualification work highlights the theoretical principles of activating the cognitive abilities of primary school students; pedagogical and psychological features of cognitive abilities of children of primary school age are revealed; the effectiveness of pedagogical conditions for activating the cognitive abilities of primary school students by means of play activities was experimentally tested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шевченко, Ірина Володимирівна. "Формування комунікативної культури молодших школярів засобами інтерактивних технологій". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/6043.

Full text
Abstract:
Шевченко І. В. Формування комунікативної культури молодших школярів засобами інтерактивних технологій : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 013 «Початкова освіта» / наук. керівник М. Д. Дяченко. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 91 с.<br>UA : Робота викладена на 91 сторінках друкованого тексту. Перелік посилань включає 93 джерела. Об’єкт дослідження: процес формування комунікативної культури молодших школярів. Предмет дослідження: організаційно-педагогічні умови, що забезпечують ефективність формування комунікативної культури молодших школярів засобами інтерактивних технологій. Мета дослідження: теоретичне обґрунтування й експериментальна перевірка ефективності організаційно-педагогічних умов формування комунікативної культури молодших школярів. У кваліфікаційній роботі розкрито сутність інтерактивних освітніх технологій у контексті формування комунікативної культури молодших школярів; охарактеризовано вікові особливості молодших школярів у процесі комунікативної діяльності; окреслено принципи інтерактивного навчання в освітньому процесі початкової школи; визначено й обґрунтувано організаційно-педагогічні умови формування комунікативної культури молодших школярів та експериментально перевірити їхню ефективність.<br>EN : The work is presented on 91 pages of printed text. The list of links includes 93 sources. Object of research: the process of forming the communicative culture of primary school students. Subject of research: organizational and pedagogical conditions that ensure the effectiveness of the formation of communicative culture of primary school students by means of interactive technologies. The purpose of the study: theoretical justification and experimental verification of the effectiveness of organizational and pedagogical conditions for the formation of communicative culture of junior high school students. The essence of interactive educational technologies in the context of formation of communicative culture of junior schoolchildren is revealed in the qualification work; the age peculiarities of junior schoolchildren in the process of communicative activity are characterized; the principles of interactive learning in the educational process of primary school are outlined; determined and substantiated the organizational and pedagogical conditions for the formation of communicative culture of primary school students and experimentally test their effectiveness.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кондратюк, Світлана Миколаївна, та Svitlana Мykolaivna Kondratiuk. "Формування полікультурної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності". Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11896.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячене теоретичному узагальненню та практичному вирішенню проблеми формування полікультурної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності. Здійснено дефінітивну характеристику поняттєвого апарату дослідження. Проаналізовано сутність понять «полікультурність», «полікультура», «полікультуралізм», «мультикультуралізм» «компетентнісний підхід», «компетенція», «компетентність», «полікультурна компетентність», «ігрова діяльність», «формування», «засіб». Виявлено сучасний стан проблеми формування полікультурної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності. Здійснено аналіз нормативно-програмової бази дошкільної освіти, дотичної до предмету дослідження. Визначено класифікації дитячих ігор науковцями; з’ясовано педагогічний потенціал різних видів ігор у формуванні означеного процесу; здійснено характеристику функцій ігрової діяльності при формуванні полікультурної компетентності дітей старшого дошкільного віку. Визначено, теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено ефективність педагогічних умов формування полікультурної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності.<br>The research is devoted to the theoretical generalization and practical solution of the problem of formation multicultural competence of senior preschool age children by means of game activity. The definitive characteristic of the conceptual apparatus of research is carried out. The essence of the concepts «multiculturalism» in all its scientific meanings, «competence approach», «competence», «competence», «multicultural competence», «gaming activity», «formation», «means» are analyzed. The current state of the problem of formation of multicultural competence of senior preschool age children by means of game activities is revealed. The analysis of the normative-program base of preschool education related to the subject of research is carried out. Classifications of children's games by scientists are determined; the pedagogical potential of different types of games in the formation of this process is clarified; the characteristic of functions of game activity at formation of multicultural competence of senior preschool age children is carried out. The effectiveness of pedagogical conditions for the formation of multicultural competence of senior preschool age children by means of game activities has been determined, theoretically substantiated and experimentally tested.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Карабець, Юлія Олександрівна, та Yuliia Oleksandrivna Karabets. "Виховання самостійності дітей старшого дошкільного віку в ігровій діяльності". Master's thesis, 2021. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/11894.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній магістерській роботі теоретично обґрунтовано сутнісну характеристику виховання самостійності в науково-педагогічній літературі, що є актуальною на всіх етапах розвитку педагогічної і психологічної науки, знаходить відбиття в дослідженнях класиків педагогіки і психології, філософів і сучасних науковців. Визначено, що самостійність розглядається як складова процесу навчання і виховання, що являє собою «діяльність», спрямовану на задоволення потреб і інтересів особистості; як вольова якість особистості, що формує розвиток інтелекту і характеру; як передумова оволодіння сукупністю знань, умінь і навичок, необхідних для пізнання навколишньої дійсності. Обґрунтовано педагогічні умови виховання самостійності. Розкрито критеріально-рівневе оцінювання виховання самостійності дітей старшого дошкільного віку в ігровій діяльності. Проведена експериментальна робота засвідчує ефективність розробленого комплексу педагогічних умов, що підтверджують отримані результати контрольного зрізу.<br>The qualifying master’s thesis theoretically substantiates the essential characteristics of upbringing of independence in the scientific and pedagogical literature, which is relevant at all stages of pedagogical-psychological science development, is reflected in the studies of classics of pedagogy and psychology, philosophers and modern scientists. It is determined that independence is considered as a component of the process of learning and education, which is an “activity” aimed at meeting the needs and interests of the individual; as a volitional quality of a personality that shapes development of intellect and character; as a prerequisite for mastering the set of knowledge, skills and abilities necessary to learn about the surrounding reality. The pedagogical conditions of independence upbringing are substantiated. The criterion-level assessment of independence upbringing in children of senior preschool age in game activity is revealed. The conducted experimental work testifies to the effectiveness of the developed set of pedagogical conditions, which confirms the obtained results of the control section.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сенько, Ірина Вікторівна, та Iryna Viktorivna Senko. "Формування комунікативної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності". Master's thesis, 2020. http://repository.sspu.edu.ua/handle/123456789/10105.

Full text
Abstract:
У кваліфікаційній магістерській роботі з’ясовано теоретичні основи формування комунікативної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності. Обґрунтовано характеристику комунікативної компетенції як педагогічної категорії в сучасній науковій парадигмі. Виявлено та теоретично обґрунтовано педагогічні умови формування комунікативної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності. Здійснено критеріально-рівневе оцінювання сформованості комунікативної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності з відповідними показниками. Експериментально перевірено ефективність впровадження педагогічних умов формування комунікативної компетентності дітей старшого дошкільного віку засобами ігрової діяльності. Встановлено, що ефективне формування комунікативної компетенції дітей старшого дошкільного віку в процесі ігрової діяльності можливе при врахуванні низки педагогічних умов.<br>The qualifying master’s degree thesis clarifies the theoretical foundations of communicative competence formation in senior preschoolers by means of game activities. The characteristic of communicative competence as a pedagogical category in the modern scientific paradigm is substantiated. The pedagogical conditions of forming communicative competence in senior preschoolers by means of game activities are revealed and theoretically substantiated. A criterion-level assessment of forming senior preschoolers’ communicative competence by means of game activities with appropriate indicators was carried out. The effectiveness of introducing pedagogical conditions for the formation of senior preschoolers’ communicative competence by means of game activities has been experimentally tested. It is established that effective formation of communicative competence in senior preschoolers in the process of game activities is possible taking into account a number of pedagogical conditions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Діяльність ігрова"

1

Savinova, Natalia, and Ганна Савінова. "ДИДАКТИКА ФОРМУВАННЯ ТЕМАТИЧНОЇ ЛЕКСИКИ ДІАЛОГІЧНОЇ ЄДНОСТІ У ДОШКІЛЬНИКІВ ІЗ ЗАГАЛЬНИМ НЕДОРОЗВИТКОМ МОВЛЕННЯ." In MODERN PEDAGOGICAL MODELS OF THE FORMATION AND DEVELOPMENT OF SPECIFICALLY SCIENTIFIC PEDAGOGICAL PHENOMENA. OKTAN PRINT s.r.o., 2023. http://dx.doi.org/10.46489/mpmotf-23-17-36.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано теоретико-дидактичні засади формування тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Уточнено та з’ясовано сутність понять «діалогічна єдність», «тематична лексика». Визначено поняття «тематична лексика» як найбільшу смислову парадигму, що об’єднує слова певної частини мови на підставі відношення до загальної теми, подібності чи спільності функцій, позначуваних словами, спільності родових значень. Діалогічну єдність інтерпретовано як мінімальну смислову та структурну одиницю діалогічного тексту, що визначається як послідовність двох або більше тематично, логічно, психологічно та структурно пов’язаних реплік, перша з яких є стимулювальною, решта – реагувальними. 1420 Описано критеріально-показникову базу дослідження, зокрема критерії та показники (когнітивно-змістовий, що відображає повноту й дієвість засвоєння системи теоретико-практичних знань і вмінь добирати слова певної тематичної групи в процесі діалогу. Його показники: точність тематичного слововживання в діалозі, що характеризує вміння добирати слова в межах тематичної групи; якість слів тематичних груп діалогу, що демонструє вміння складати ряди слів за певною змістовою ознакою (видовою або родовою); розуміння значення слів тематичної групи діалогу, що свідчить про осмислення семантичних ознак діалогічних єдностей; експресивно-оцінний, що полягає в об’єктивному осмисленні й оцінці дітьми результатів власної діяльності й діяльності однолітків щодо вживання слів однієї тематичної групи в діалозі. Його показниками є: використання під час діалогу образних виразів, експресивної лексики, що характеризується насиченістю або відсутністю додаткового конотативного значення, тобто певних емоційних відтінків; взаємооцінка правильності вживання тематичної лексики в діалозі, що репрезентує вміння оцінювати та контролювати лексичні знання однолітків під час діалогу; самооцінка вживання тематичної лексики в діалозі, тобто навички самооцінювання й самоконтролю власних лексичних умінь). Представлена дидактична модель формування тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня має три взаємопов’язані етапи: пропедевтичний, теоретико-операційний та продуктивний. Метою першого, пропедевтичного етапу, є мотивування вихованців до занять. Цей процес відбувався шляхом створення ситуації успіху для кожної дитини в процесі діалогу, упровадження сюрпризних моментів під час активної освітньо-ігрової діалогічної взаємодії, активного введення в діалог слів художнього стилю та малих фольклорних форм, діяльності щодо розвитку психічних функцій (пам’яті, мислення, уваги, сприйняття, уяви) засобами дидактичних вправ або ігор. Другий, теоретико-операційний етап, спрямований на формування практичних умінь та навичок використання тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Зміст роботи полягав у розробці конспектів та проведенні логокорекційних занять, вправ, завдань для формування умінь і навичок використання тематичної лексики діалогічної єдності. Головною педагогічною умовою було залучення дітей до діалогічної взаємодії, використання тематичної лексики в різних ситуаціях мовленнєвого спілкування. Передбачалося використання таких основних організаційних форм, як: ігри-заняття, ігри-інсценізації, сюжетно-рольові та дидактичні ігор, а також засобів навчання, зокрема мовленнєвого зразка, слів художнього стилю, матеріалу усної народної творчості, візуальної наочності. Третій, продуктивний етап роботи, передбачав узагальнення набутих умінь та навичок використання тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Основними організаційними формами роботи на цьому етапі були ігри-заняття, ігри-інсценізації, дидактичні ігри, вправи, а засобами навчання – мовленнєвий зразок, художнє слово, усна народна творчість, візуальна наочність тощо. Запропонована дидактична модель була апробована в процесі експериментальної роботи. Ефективність методики збагачення тематичної лексики діалогічної єдності старших дошкільників забезпечувалась усіма (окрім письма) видами мовленнєвої діяльності: слухання, говоріння, читання. Освітньо-мовленнєва діяльність дітей старшого дошкільного віку охоплювала різні види говоріння (творчі розповіді, конструкції та творчі малюнки), самостійність, ініціативність, самоконтроль, самооцінка. Схарактеризовано якісні зміни тематичної лексики діалогічної єдності в дошкільників із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня. Діти пояснювали вживання слів, розрізняли переносне й пряме значення, наводили приклади («Холодильник мовчить, коли він не працює»). Мовлення дітей стало яскравим, образним та різноманітним («торт» – «господар свята»; «морозиво» – «солодка бурулька»; «сир» – «вулик»). Дошкільники почали виявляти вміння та навички вживання слів із різними смисловими відтінками. Слугувати прикладом на підтвердження цього факту можуть бути такі фрази: «Сонячний день. Яскраво світить сонечко, блищать його промінці. На галявині сидять мама й тато. Вони чекають бабусю й дідуся. Мама й тато купили диню, яка схожа на величезне жовте сонечко». Наприкінці експерименту спостерігається активне використання дошкільниками іменників, прикметників та дієслів, що свідчить про усвідомлення ними цих частин мови. У їхньому мовленні простежується вживання синонімів, антонімів, багатозначних слів: «працьовита, як бджілка»; «м’який характер»; «золотий урожай; «золота дівчинка»; «золоті руки»; «свіжа сорочка»; «свіжа газета». У результаті контрольної діагностики дітей із загальним недорозвитком мовлення ІІІ-го рівня засвідчено якісні зміни вмінь і навичок уживання тематичної лексики під час діалогу. Відповідно до результатів експерименту після впровадження розробленої експериментальної моделі на високому рівні в ЕГ (експериментальної групи) за допомогою середньоарифметичних підрахунків показників когнітивно-змістового критерію виявлено 16,6 % сформованості тематичної лексики діалогічної єдності (було 5,5 %) дітей, у КГ (контрольної групи) показники суттєво не змінилися: високий рівень демонстрували 5,5 % дітей (раніше не було виявлено високого рівня). Згідно з показниками експресивно-оцінного критерію на високому рівні в ЕГ сформованості тематичної лексики діалогічної єдності зафіксовано 5,5 % дітей (спочатку не було виявлено високого рівня), а у КГ показники не змінилися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Діяльність ігрова"

1

Кузнецова, Лариса, та Людмила Долженко. "ІГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ІЗ РОЗЛАДАМИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРУ". У Modern Scientific Research: Achievements, Innovations and Development Prospects. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-126-8-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Рожкова, Катерина, та Анна Курєнкова. "ТЕАТРАЛЬНО-ІГРОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ З ЗНМ". У GRUNDLAGEN DER MODERNEN WISSENSCHAFTLICHEN FORSCHUNG. European Scientific Platform, 2024. https://doi.org/10.36074/logos-13.12.2024.075.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Діяльність ігрова"

1

Рейзенкінд, Тетяна Йосипівна. Ігрова діяльність як фактор професійної підготовки вчителя музики. КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5273.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шутько, Віктор Васильович, Віктор Іванович Карпов та Л. М. Світка. Застосування ігрового та змагального методу на уроках фізичної культури з волейболу. КПІ ДВНЗ «КНУ», 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1971.

Full text
Abstract:
У зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я і малорухливим способом життя школярів потрібно шукати нові методи заохочення до занять фізичної культури. Використання цих методів на уроках з волейболу не є випадковим, так як волейбол – це один з найпопулярніших видів спорту, який отримав всесвітнє визнання. Багаточисленний інтерес до цього виду спорту пояснюється його доступністю, великим спектром емоцій, отриманих під час гри, і можливістю використовувати його для різних вікових груп. Дослідження ефективності застосування ігрового і змагального методів сприятиме підвищенню мотивації і інтересу до занять фізичними вправами. 1. Ігрова та змагальна діяльність, як форма і метод навчання школярів, є найбільш продуктивним напрямком у навчально-виховному процесі в сучасній методиці фізичного виховання. Ігровий і змагальний метод завжди приваблює і радує дитину. 2. Ігровий і змагальний методи використовуються в процесі фізичного виховання для комплексного вдосконалення фізичних якостей, тому що в ігровому і змагальному методі присутні сприятливі передумови для розвитку спритності, сили, швидкості, витривалості. 3. Ігровий і змагальний метод необов'язково повинні бути пов'язані з загальноприйнятими спортивними іграми, наприклад футболом, волейболом або рухливими іграми. Вони можуть бути застосовані на базі будь-яких фізичних вправ. 4. Ігровий і змагальний методи в силу всіх притаманних їм особливостей використовуються в процесі фізичного виховання не стільки для початкового навчання рухам або виборчого впливу на окремі фізичні здібності, скільки для комплексного вдосконалення рухової діяльності в ускладнених умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савченко, Карина Юріївна. Надання освітнього простору вільного вибору форм і методів моделювання педагогічних ситуацій на заняттях з педагогічних дисциплін. КДПУ, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/0564/366.

Full text
Abstract:
Освітній простір – це педагогічний феномен взаємодії людини з оточуючим її освітнім середовищем, у результаті чого відбувається його осмислення та пізнання. Представлені в нашому досліджені форми та методи можуть обиратися за основу залежно від того, наскільки вони зможуть дати чітке, ґрунтовне бачення моделюванню педагогічних ситуацій у навчальному процесі вищої школи. Виходячи зі сказаного, можна стверджувати, що групова форма навчальної діяльності студентів, індивідуальна проектна діяльність, ігрові методи сприяють формуванню професійної компетентності майбутніх учителів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!