To see the other types of publications on this topic, follow the link: Економіст.

Journal articles on the topic 'Економіст'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Економіст.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Сотніков, Д. В. "ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ МАССАЧУСЕТСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ІНСТИТУТУ". Теорія та методика навчання та виховання, № 48 (2020): 109–22. http://dx.doi.org/10.34142/23128046.2020.48.10.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз особливостей діяльності економічного факультету Массачусетського технологічного інституту. Акцентовано увагу на тому, що університет відіграє ключову роль у розвитку багатьох галузей сучасної науки і практики. Установлено, що значний внесок у розвиток економічного факультету на базі Школи гуманітарних, художніх і соціальних наук зробив Ф. Уокер – заслужений економіст, член Національної академії наук США, третій президент Массачусетського технологічного інституту. У ході дослідження простежено навчальні завдання, що висуваються перед викладачами під час підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії з економіки, окреслено фахові дисципліни (обов’язкові та вибіркові), визначено методи навчання, зокрема інтерактивні, наприклад, «case study», ділові ігри, господарські ситуації, робота над реальними проєктами державних службовців чи приватних корпорацій, що використовуються як під час аудиторної, так і самостійної роботи. З’ясовано, що інститут впроваджує новітні методи викладання не лише в межах США, а й шляхом дистанційного навчання, виходить на міжнародний рівень, зокрема за допомогою проєктів MIT OpenCourseWare, MITx та MicroMasters. На підставі аналізу навчальних програм, що пропонуються на економічному факультеті, узагальнено компетенції випускників-економістів Массачусетського технологічного інституту. Досвід МТІ показує, що сучасна економічна освіта США передбачає оволодіння освітніми ступенями бакалавра (Undergraduate level), магістра (Graduate level) та доктора філософії (PhD). Підготовка фахівців економічного профілю полягає у вивченні таких дисциплін, як: політична економія, мікро- та макроекономіка, теорія ймовірності, статистика, економіко-математичне моделювання, економічне застосування теорії ігор, фінансові ринки, маркетинг, економічний розвиток, міжнародна економіка та багато інших. Серед провідних методів навчання визначено інтерактивні методи («case study», ділові ігри, господарські ситуації, робота над бізнес-проєктами, ланч-семінари, польові обіди тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеног, Олена, та Андрій Семеног. "Сучасний економіст як професійна мовна особистість: успіхи і проблеми становлення в умовах вищої економічної школи". Освітній вимір 39 (21 листопада 2013): 86–92. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v39i0.3034.

Full text
Abstract:
Семеног О. М., Семеног А. Ю. Сучасний економіст як професійна мовна особистість: успіхи і проблеми становлення в умовах вищої економічної школи.
 У статті розглядаються окремі аспекти вияву мовної, термінологічної, комунікативно-прагматичної, текстової, дискурсивної компетенцій мовної особистості фахівця економічної сфери. Окреслюється вплив особистісних рис економіста як наставника на формування мовної особистості студента – майбутнього економіста.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Леоненко, П. М. "Видатний учений - економіст". Фінанси України, № 12 (193) (2011): 118–21.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Юхименко, П. І. "Видатний учений економіст-фінансист". Історія народного господарства та економічної думки України, Вип. 51 (2018): 140–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зубрицький, М. "Іван Франко як економіст". Молодь і ринок, № 2 (145), лютий (2017): 139–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пиріжок, О. Г. "Педагогічні та психологічні умови застосування міжпредметної інтеграції у підготовці фахівців комерційної та економічної діяльності". Актуальні проблеми психології в закладах освіти 4 (26 червня 2022): 187–90. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v4i.7451.

Full text
Abstract:
У сучасному соціально-економічному середовищі значною мірою постає питання якісної фахової підготовки спеціалістів комерційної та економічної діяльності, адже комерсант та економіст - це провідні професії ринкової економіки. У зв’язку з цим педагогічний процес у вищих навчальних закладах вимагає нових підходів, які б сприяли підготовці висококваліфікованого, компетентного та конкурентоспроможного фахівця, який володіє адекватними уміннями і навичками для задоволення потреб ринку праці. Формуванню такого спеціаліста сприяє впровадження міжпредметної інтеграції, яка посідає останнім часом важливе місце в освітньому процесі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Геєць, В. М. "Видатний учений-економіст і практик". Економіка України, № 1 (686), січень (2019): 90–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ковальчук, В. "Пол Самуельсон - видатний економіст сучасності". Вісник Тернопільського державного економічного університету. Економічні науки, № 1 (2006): 169–77.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Романів, Є. "Іван Франко - письменник та економіст". Вісник Національного університету "Львівська політехніка", № 624 (2008): 254–57.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Астахов, В. В. "ПРО ВИДАННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПОСІБНИКА «ЦИВІЛЬНЕ ТА ТРУДОВЕ ПРАВО УКРАЇНИ» ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ВСІХ ФОРМ НАВЧАННЯ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ C1 – ЕКОНОМІКА". ВЧЕНІ ЗАПИСКИ Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» XXXI (28 квітня 2025): 399–402. https://doi.org/10.5281/zenodo.15446345.

Full text
Abstract:
Як відомо, одним із перших в Україні модель спеціаліста –економіст із поглибленою правовою підготовкою – запропонувавХарківський гуманітарний університет «Народна українська акаде-мія».1 Створивши оригінальні навчальні плани та програми інтегрованоїпідготовки економістів, колектив НУА розробив систему здобуттяними одночасно і широкої фундаментальної правознавчої бази. І щоважливо Ї саме одночасно, з повним взаємопроникненням тавзаємодоповненням як теоретичних курсів, так і практичноїпідготовки. Підготовка за обраним напрямом дала чудові результати:випускники факультету мають широкий спектр можливостей дляпрацевлаштування, причому зростає кількість випускників, які відкрилита відкривають власний бізнес
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Дмитрієв, А. Л. "П.П. Мігулін - відомий економіст і політик". Історія народного господарства та економічної думки України, Вип. 35/36 (2003): 243–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Данильчук, Ганна Борисівна. "Використання інформаційних технологій при викладанні дисциплін блоку економіко-математичного моделювання (економетрика) для студентів спеціальності «Економіка»". New computer technology 16 (14 травня 2018): 79–83. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v16i0.820.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення та реалізація комп’ютерної підготовки майбутніх фахівців-економістів з економетрики. Задачами дослідження є обґрунтування необхідності використання інформаційних технологій при навчанні професійних дисциплін блоку економіко-математичного моделювання. Об’єктом дослідження є процес навчання бакалаврів та магістрів економіки. Предметом дослідження є професійне навчання студентів спеціальності «Економіка». У роботі розглянуто проблеми економетричного моделювання та обґрунтовано ефективність використання інформаційних технологій при вивченні економетрики. Пропонується проведення комп’ютерних практикумів з економіко-математичного моделювання, що дасть поштовх до самостійного наукового дослідження. Крім того, впровадження сучасних інформаційних технологій для проведення таких практикумів відповідає концепції активного та інтерактивного навчання. Результати дослідження планується узагальнити в рекомендаціях щодо впровадження інформаційних технологій при вивченні професійних дисциплін блоку економіко-математичного моделювання у ЗВО при підготовці фахівців зі спеціальності «Економіка».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Олійник, Оксана Вікторівна, Сергій Федорович Легенчук та Ольга Дмитрівна Юрківська. "Циркулярна економіка як основа сталого розвитку підприємства: обліковий аспект". Економіка, управління та адміністрування, № 4(110) (24 січня 2025): 54–62. https://doi.org/10.26642/ema-2024-4(110)-54-62.

Full text
Abstract:
Виснаження природних ресурсів загрожує майбутньому розвитку промисловості, забезпеченню людства матеріальними благами та загальному рівню життя. Нераціональне використання природних ресурсів, надмірне споживання матеріалів і неефективне управління ресурсами призводять до забруднення стану довкілля, виснаження природних багатств, зниження продуктивності підприємств і погіршення якості життя в глобальному масштабі. Одним із перспективних шляхів вирішення цих проблем є перехід до циркулярної економіки. Метою дослідження є вивчення облікового аспекту впровадження циркулярної економіки. Циркулярна економіка – це модель, що базується на повторному використанні ресурсів і запобіганні утворенню відходів, пропонуючи альтернативу лінійній економіці, яка вичерпує ресурси та негативно впливає на довкілля. Перехід до циркулярної економіки є актуальним для західних країн, де реалізуються плани дій для мінімізації відходів та економії ресурсів. Передумовами переходу від лінійної до циркулярної економіки є нераціональне використання та скорочення ресурсів, низька ефективність виробництва, збільшення викидів у навколишнє середовище та щораз більше занепокоєння щодо зворотного утворення відходів. В Україні цей процес стикається з такими викликами, як обмежені фінансові ресурси й слабка інфраструктура, проте інтеграція з ЄС сприяє впровадженню сталих практик. У такій моделі облік зосереджується на екологічних і соціальних показниках, що забезпечує довгостроковий розвиток через оптимізацію управління відходами й економію ресурсів, сприяючи екологічній відповідальності бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Гилка, М. Д. "Всесвітньо відомий економіст Й. Шумпетер і Україна". Економіка АПК, № 11 (181) (2009): 137–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ковальчук, В. "Саймон Кузнєц - український економіст з берегів Потомаку". Вісник Тернопільського державного економічного університету. Економічні науки, № 2 (2006): 209–15.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Гелей, С. "Михайло Туган-Барановський - український економіст світового рівня". Вісник НТШ, Число 53/54, весна - зима (2015): 45–50.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Вернигора, Л. В. "М.М. Цитович - учений-економіст і громадський діяч". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 44 (2000): 74–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Вернигора, Л. В. "М.М. Цитович - учений-економіст і громадський діяч". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 44 (2000): 74–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Поєзднік, Олександр. "ТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЕКОНОМІСТА". Вісник ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Психология", № 64 (2021): 82–96. http://dx.doi.org/10.34142/23129387.2021.64.05.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження: розвиток професійних якостей майбутніх економістів залежить від сформованості їх професійної компетентності, саме тому важливим виявляється питання про операціоналізацію поняття «професійна компетентність фахівця-економіста» у сучасній психології. Мета дослідження: концептуально обґрунтувати теоретичну модель професійної компетентності економіста. Методи дослідження: теоретичні (аналіз наукових літературих джерел, узагальнення теоретичних даних з проблеми професійної компетентності економіста. Результати дослідження: у статті представлені результати теоретичного аналізу феномену професійної компетентності фахівця економічного профілю, проаналізовано сутнісні її ознаки, побудовано теоретичну модель. Висновки:У результататі теоретичного аналізу проблеми професійної компетентності майбутніх економістів її було визначено як вмотивовану здатність до успішного здійснення професійної діяльності економіста, що забезпечується сукупністю професійно значущих знань та вмінь, когнітивних особливостей, регулятивних, організаційних, комунікативних та управлінських здатностей. Теоретичну модель професійної компетентності економіста сладають такі компоненти: ціннісно-мотиваційний (вмотивованість на професійну діяльність, інтерес до економіки кар’єрна спрямованість), регулятивно-вольовий (саморегуляція професійної діяльності, адаптивні копінг-стратегії, високий наполегливість, завзятість, стресостійкість, рефлексивність), організаційно-управлінський (афіліативна спрямованість, організованість, здатність до планування, контролю, оцінки поточної діяльності та прогнозування), комунікативно-коопераційний (комунікативні навички, здатність до конструктивного розв’язання конфліктних ситуацій, вміння працювати у команді, знання ділового етикету), когнітивний (обізнаність у професійній діяльності, метакогнітивні вміння), інформаційно-діяльнісний (інструментально-методологічна озброєність в економіці).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Korol, V. S. "ПРАКТИКА І ШЛЯХИ БОРОТЬБИ З ТІНЬОВОЮ ЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ". Actual problems of regional economy development 2, № 13 (2017): 53–60. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.13.53-60.

Full text
Abstract:
Слабкий контроль над органами влади та структурами сприяє розмежуванню економічного простору на офіційний та тіньовий сегменти. Розподіл держави економічного простору на офіційний (соціально-позитивний) та неформальний (соціально-негативний) сегмент базується на якості управління економікою з боку державної влади та контролю: чим вище якість управління, тим нижче нижчий рівень тіньова економіка і навпаки.
 Головна мета статті – проаналізувати фактори, що складають тіньову економіку з сучасним станом економічних інтересів України щодо легалізації національної економіки. Одна з найважливіших проблем сучасного часу України відображена в статті – тіньова економіка, яка паралізувала майже весь спектр національної економіки та є головною перешкодою для подальшого розвитку нашої держави. В статті проводиться аналіз тенденцій, особливостей та стану цього негативного явища в економіці України. Особлива увага звертається на провідну роль держави у подоланні цієї проблеми. Пропозиції та методи захисту – це міграція від подальшого тінізації житлової економіки, а також шляхи виходу з кризи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Dubovich, Ion, Adamovsky Alexander, Khrystyna Vasylyshyn та Vitaliy Soloviy. "Сучасні моделі екологізації економіки: поняття, єдності, суперечності та напрями взаємодії". Наукові праці Лісівничої академії наук України, № 17 (25 жовтня 2018): 158–64. http://dx.doi.org/10.15421/411831.

Full text
Abstract:
Звернено увагу на особливості виникнення та формування сучасних моделей економіки. Наведено поняття та розглянуто єдності, відмінності та напрями взаємодії між різними економіками: екологічною, зеленою, синьою, коричневою, інклюзивною трансформаційною, замкнутого циклу (або циркулярною), біоекономікою, економікою екосистем та біорізноманіття й фізичною економією. Визначено, що ключовим інструментом втілення загальновизнаної у світі концепції сталого розвитку є екологічна економіка. Розглянуто зв’язок між концепціями «зелена економіка» і «сталий розвиток» та з’ясовано, що «зелена економіка – це орієнтована на результат концепція, спрямована на досягнення конвергенції між трьома складовими сталого розвитку», однак стратегії переходу до «зеленої економіки» потребують ґрунтовнішого розроблення економічних важелів на рівні як національних економік, так і окремих секторів. Обґрунтовано необхідність формування нового еколого-економічного мислення та ментальності суспільства, шлях до яких лежить через екологізацію освіти. Визначено спільну мету сучасної економіки, яка полягає у подоланні суперечностей між екологічною та економічною системами, збереженні якості довкілля і раціональному використанні природних ресурсів. З огляду на імплементацію законодавства Європейського Союзу щодо охорони та збереження навколишнього природного середовища в Україні, обґрунтовано перспективні напрями екологізації освіти і розвитку сучасних моделей економіки. Визначено перспективи подальших досліджень, які полягають у визначенні кращих моделей екологізації економіки та розробленні теоретико-методологічної основи, спрямованої на забезпечення практичної реалізації визначених моделей економіки в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Шевчишен, Микола. "Професор Валентин Садовський - визначний український економіст, демограф, економіко-географ (До 120-річчя з дня народження)". Географія та основи економіки в школі, № 7 (2006): 55–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Мартиненко, О. О. "ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЙНОГО ТА ПРОФЕСІЙНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ФАКТОРІВ ОБРАННЯ МОЛОДДЮ ПРОФЕСІЇ ЕКОНОМІСТА". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 3 (17 лютого 2022): 119–24. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.3.23.

Full text
Abstract:
У статті представлено узагальнені результати дослідження різних категорій обстежуваних за професійною спрямованість економіст. За комплексом інформаційних методик установлено особливості обрання професії на мотиваційному і професійно-інтелектуальному рівнях. Попередній аналіз отриманих даних дав змогу виокремити за цими показниками найбільш суттєві й вагомі кореляційні зв’язки та факторні навантаження. Це дає підстави стверджувати про необхідність використання показників для діагностики детермінант обрання професії економіста за такими методиками, як «Мотиви обрання професії» В. Семиченко; «Визначення взаємозв’язку типу особистості зі сферою професійної діяльності» Дж. Холланда й «Емоційного інтелекту» Н. Холла. Обстеженню підлягали першокурсники, бакалаври, магістри й експерти за економічним спрямуванням. Установлено загальні закономірності й особливості, які притаманні кожній окремій групі обстежуваних. Доведено, що більшість показників мотиваційної, професійно-інтелектуальної сфер обстежуваних суттєво змінювалися в професіогенезі в бік зростання від низьких і середніх у першокурсників до переважно середніх у бакалаврів і до середніх і переважно високих у магістрів і високих в експертів. Такі результати свідчать про адекватне обрання професії економіста більшістю обстежуваних. Визначено особливості детермінант обрання професії економіста, які виявляються в суттєвому впливі внутрішніх індивідуально й соціально значущих мотивах, разом із зовнішніми позитивними мотивами; на професійно інтелектуальному рівні істотним виявився емоційний інтелект: емоційна обізнаність, самомотивація, розпізнання емоцій інших людей та управління своїми емоціями, а також такі важливі зв’язки особистості зі сферою професійної діяльності економіста як конвенціональний, інтелектуальний, реалістичний, заповзятливий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ковальська, Наталя Аркадіївна. "Окличні речення як вищий прояв емоційної експресії в українському економічному дискурсі". Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 13 (15 вересня 2015): 280–86. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v13i0.281.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню експресивного синтаксису економічного дискурсу. Розглянуто характерні для наукового мовлення різні типи окличних речень. Виявлено експресивно-виражальний потенціал окличних речень у наукових текстах економічного дискурсу на матеріалі українського журналу «Економіст».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Вергунов, В. "Український учений - аграрний економіст, державний та політичний діяч". Світогляд, № 5 (49) (2014): 25–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Вергунов, В. "Український учений - аграрний економіст, державний та політичний діяч". Світогляд, № 5 (49) (2014): 25–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Halytska, E. V. "Yevhen Yevhenovych Slutsky: to the 140th anniversary of his birth." Statistics of Ukraine 89, no. 2-3 (2020): 163–65. http://dx.doi.org/10.31767/su.2-3(89-90)2020.02-03.17.

Full text
Abstract:
Є. Є. Слуцький (1880–1948 рр.) – видатний український економіст, статистик і математик. Його новаторські дослідження, багата й різнобічна наукова спадщина і нині залишаються актуальними та затребуваними представниками не тільки національної, а й світової статистико-економічної думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Halytska, E. V. "Yevhen Yevhenovych Slutsky: to the 140th anniversary of his birth." Statistics of Ukraine 89, no. 2-3 (2020): 163–65. http://dx.doi.org/10.31767/su.2-3(89-90)2020.02-03.17.

Full text
Abstract:
Є. Є. Слуцький (1880–1948 рр.) – видатний український економіст, статистик і математик. Його новаторські дослідження, багата й різнобічна наукова спадщина і нині залишаються актуальними та затребуваними представниками не тільки національної, а й світової статистико-економічної думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Hrabynska, I. V. "ВНЕСОК ВОЛОДИМИРА ТИМОШЕНКА У РОЗВИТОК АГРАРНОЇ ТЕОРІЇ ЕКОНОМІЧНИХ КОЛИВАНЬ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 7 (2015): 70–79. http://dx.doi.org/10.15421/40250711.

Full text
Abstract:
З'ясовано наявні підходи та труднощі класифікації теорій економічних коливань, а також місце аграрної теорії економічних циклів у загальній архітектурі макроекономічної науки. Досліджено історичні умови зародження, напрямки розвитку аграрної теорії ділових циклів та її вплив на розвиток сучасної макроекономічної теорії. Американський економіст українського походження В. Тимошенко зробив помітний внесок у розвиток цієї теорії. Проаналізовано основні положення теоретичної концепції В. Тимошенка. На основі проведених розрахунків "індексу Тимошенка" для економіки України у 2000-2014 рр., зроблено висновок про те, що основні положення аграрної теорії ділових циклів можуть бути використані у прогнозуванні та аналізі причин і наслідків коливань ділової активності у країнах із великою питомою вагою сільського господарства у галузевій структурі. За таких умов коливання обсягів сільськогосподарського виробництва можуть впливати на виробничу функцію, рівень доходів, обсяг інвестицій, а отже – і на економічне зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Онешко, Светлана, Оксана Кустовська, Богдан Яциковський, Лідія Пащук, Оксана Булкот та Анатолій Чинчик. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ РЕГІОНАЛЬНОЮ ЕКОНОМІКОЮ УКРАЇНИ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19: ІНОЗЕМНИЙ ДОСВІД, УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ". Financial and credit activity problems of theory and practice 3, № 44 (2022): 298–307. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.3.44.2022.3781.

Full text
Abstract:
Для України цифрова економіка має велике значення й дозволить їй зайняти гідне місце серед розвинутих економік світових держав. Авторами статті проаналізовано питання публічного управління регіональною економікою України в умовах пандемії COVID-19 і цифровізації економіки, а також досліджено досвід зарубіжних країн щодо врегулювання окресленого питання. Метою дослідження було дослідити ті негативні процеси, що супроводжують економіку України на регіональному рівні в умовах пандемії коронавірусної хвороби, і глобальну економіку при виході з цього становища, а також потенціал запровадження інструментів цифрової економіки на регіональному рівні з метою подолання й усунення шкідливих економічних наслідків пандемії COVID-19. Окрему увагу автори статті приділили дослідженню негативного впливу пандемії коронавірусної хвороби на банківську систему, інвестиційну діяльність і сферу малого підприємництва. На підставі проведеного дослідження запропоновано основні механізми розвитку економіки на регіональному рівні із запровадженням технологій цифрової економіки в умовах пандемії COVID-19, з урахуванням її негативних наслідків і попередження їх на майбутнє. Результатом дослідження стали узагальнення іноземного досвіду щодо врегулювання публічного управління регіональною економікою в умовах пандемії COVID-19 з урахуванням українських реалій та надання пропозицій щодо розробки механізмів розвитку цифрової економіки на регіональному рівні з урахуванням тих надбань, які з’явилися в економічній системі України та світу завдяки пошуку практичних рішень щодо подолання й усунення негативних наслідків пандемії COVID-19.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

ОСЕЦЬКИЙ, В. Л., Д. В. ОСЕЦЬКА та М. В. ГРАБІЛІНА. "ВНЕСОК ІВАНА ВЕРНАДСЬКОГО У РОЗРОБКУ ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ЕКОНОМІЇ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКИ В КИЇВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ Св. ВОЛОДИМИРА". REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, № 5 (21) (17 червня 2021): 5–14. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/242065.

Full text
Abstract:
Мета. У статті розкривається значення новаторських ідей І.В. Вернадського з історії економічної думки і політичної економії. Визначено два основні напрями розвитку економічної науки: позитивний і негативний. Проаналізовано основні теоретичні проблеми становлення політичної економії як науки, місце в системі економічних наук, єдність і відмінність складових політичної економії. Показано плідна діяльність І.В. Вернадського в організаціі науки в Київському університеті Св. Володимира. Методика. Для досягнення поставленої мети використано широкий спектр загальнонаукових та спеціальних методів наукового пізнання: наукового абстрагування, дедукції, аналізу та синтезу для визначення ідейно-теоретичних джерел І.В. Вернадського як прибічника історично-порівняльного аналізу різних економіко-теоретичних шкіл, окремих положень і гіпотез, висловлених їхніми представниками. Результати. У статті системно та комплексно проаналізовано в історико-еволюційному, ідейно-філософському, теоретичному та практичному контекстах економіко-політичні погляди І.В. Вернадського. Аргументовано, що вчений здійснював наукові розвідки та розробки на різних ділянках економічної науки і був у цьому унікальним і оригінальним, але переважна кількість його праць присвячена політичній економії. Виявлено, що у своїх політекономічних поглядах І.В. Вернадський стояв переважно на позиціях класичної політичної економії, передусім англійської класики. Наукова новизна. Теоретично обґрунтовано, що найвагомішими політико-економічними і методологічними імперативами І.В. Вернадського є порівняльний аналіз та протиставлення буржуазних відносин добуржуазним. Він вважав, що політична економія – це наука, що відкриває «природні закони» і допомагає прокласти шлях до їх здійснення. Практична значимість. Сформульовані та запропоновані результати та практичні висновки статті полягають у тому, що І.В. Вернадський у своїх дослідженнях і публікаціях відстоював вільний розвиток усіх сфер економіки. Такий підхід був і є властивим класичній політичній економії. Він орієнтував класичну економічну теорію на виявлення та дослідження найбільш фундаментальних і значимих основ економічної життєдіяльності суспільства, законів, що визначають функціонування та розвиток економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Беспалий, Є. А. "ПЕРСПЕКТИВИ ТА ПЕРЕВАГИ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ ТА ФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ ЗАМКНУТОГО ЦИКЛУ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 2 (74) (21 травня 2024): 7–12. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/74-1.

Full text
Abstract:
У статті вивчається досвід переходу розвинених країн світу, до моделі циркулярної економіки. Багато країн світу мають власні програми розвитку цієї моделі економіки. Тому є нагальна потреба у поглибленому вивченні, залученні та адаптації сучасного світового досвіду в економіку України. Важливим є дослідження теоретичних засад циркулярної економіки та вивчення моделей формування циркулярної економіки. Підвищення економічної активності країн Європейського Союзу та програми розвитку узгоджується з політикою залучення інвестицій у циркулярну економіку. Дослідження емпірично підтвердило, що існують виклики на шляху імплементації моделі циркулярної економіки, пов'язані зі свідомістю населення та можливостями працевлаштування в цих сферах. Вивчення досвіду та підходів до вирішення проблеми впливу інновацій на циркулярну економіку показує, що зелена економіка не могла б існувати без розвитку інновацій, але, з іншого боку, вони є її рушійною силою. У роботі розглянуті основні переваги зеленої економіки замкнутого циклу та важливі аспекти розвитку циркулярної економіки в забезпеченні сталого розвитку держави. Визначено важливість залучення інновацій, що дозволяють проводити ефективніше впровадження циркулярної економіки з метою сприяння сталому розвитку. У статті розглядаються наукові дослідження вчених різних країн світу з розвитку циркулярної економіки. Визначено, що впровадження більш прогресивних технологій дає можливість не тільки знизити негативний вплив на навколишнє середовище поточної виробничої діяльності, але і зменшити кількість накопичених відходів минулих періодів. Циркулярна економіка сприяє продовженню життєвого циклу продукції та сприяє розвитку та використанню відновлюваних джерел енергії, зменшує використання хімічних речовин, що перешкоджають повторному використанню та поверненню в біосферу, сприяє зменшенню відходів. Циркулярна економіка має як операційні, так і стратегічні переваги та має значний потенціал в економічній, діловій, екологічній та соціальній сферах. Ця нова модель сприяє зменшенню забруднення навколишнього середовища, зменшенню ресурсної залежності, сприяє збільшенню зайнятості. Циркулярна економіка спрямована на сприяння технічному прогресу та інноваційному розвитку. Але досі існує багато бар'єрів, у тому числі фінансово-економічних, інституційних, технологічних, що гальмують перехід до циркулярної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Глазунова, Олена, Таїсія Саяпіна та Валентина Корольчук. "ПРОФЕСІЙНІ СЕРВІСИ ТА ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ЕКОНОМІСТІВ: ДУМКА ЕКСПЕРТІВ". Physical and Mathematical Education 36, № 4 (2022): 26–31. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2022-036-4-003.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Використання цифрових технологій трансформує галузі економіки та процеси взаємодії між учасниками економічної діяльності, тому формування та розвиток цифрових компетентностей у майбутніх економістів, як загальних, так і професійних, є одним з основних завдань сучасних закладів вищої освіти у підготовці таких фахівців та вдосконаленні їхньої кваліфікації, що відповідає сучасним вимогам ринку праці. Матеріали і методи. З метою вирішення поставленої проблеми було здійснено аналіз, класифікацію, систематизацію наукових джерел та застосовано метод експертного оцінювання для проведення експертної оцінки професійних сервісів та інструментів, які є найбільш ефективними у застосуванні при підготовці майбутніх економістів. Результати. Стаття узагальнює результати педагогічного дослідження за участю 20 студентів-експертів, які навчались за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Економіка підприємства» НУБіП України. Визначено категорії професійних сервісів та інструментів для підготовки майбутніх фахівців, здійснено добір професійних сервісів та інструментів для кожної складової цифрової компетентності та відповідно проведено їх експертну оцінку. Висновки. Результати проведеного дослідження дали змогу провести добір професійний інструментів та сервісів, які доцільно використовувати для формування кожної з складових цифрової компетентності, а саме: «Цифрова ідентичність» ,«Цифрове використання», «Цифрові ризики», «Цифрова безпека», «Цифровий емоційний інтелект», «Цифрова комунікація», «Цифрова грамотність» та «Цифрові права» в рамках вивчення дисципліни Інформаційні системи та технології в економіці. Виділені сервіси та інструменти для формування цифрової компетентності майбутніх економістів охоплювали широкий спектр саме професійних інструментів для організації різних видів навчальної діяльності студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Паламарчук, Оксана. "ІННОВАЦІЇ ТА СТАРТАПИ ЯК СТИМУЛЯТОРИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ". Via Economica, № 3 (29 грудня 2023): 83–87. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8559/2023-3-12.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто чинники розвитку креативної економіки, котра функціонує із різними формами творчості, серед яких основними є інновації. Визначено, що формування нових економік тісно пов’язане з соціальними інноваціями та створенням «креативного» суспільства. Креативна економіка – це сукупність видів економічної діяльності, заснованих на знаннях, творчості, інтелекті, технологіях та інноваціях, з високим потенціалом прибутковості та створенням робочих місць. Доведено, що креативна економіка повинна бути в центрі стратегії кожної країни, оскільки виступає одним із секторів світової економіки, що розвивається швидкими темпами. Креативні індустрії є інструментом для інновацій, а також можуть бути впроваджені в різних галузях. Визначено, що компанії із стартап-проєктами, котрі розвиваються, використовують різні типи інновацій, включаючи наукові відкриття, нові види технологій та бізнес-моделей, які створюють додаткову цінність. Українські стартапи демонструють оптимізм та активність, навіть, в умовах війни. Виявлено, що Український фонд стартапів (УФС) сприяє у масштабуванню стартапам в найбільш ефективний та простіший спосіб. Проаналізовано, що серед основних викликів у стартапах є інфраструктурні ризики, пов’язані з можливими перебоями з електроенергією, а також мобілізацією членів команди. Визначено, що за спостереженнями авторів Startup Blink, основною причиною успіху України в розвитку стартапів є талант її девелоперів, на яких «полює» багато великих іноземних компаній. З’ясовано відсутність гострої небезпеки втрати робочих місць у креативній економіці через стрімке впровадження штучного інтелекту на глобальному рівні. Доведено, що інновації та стартапи в креативній економіці охоплюють ряд ключових аспектів, пов’язаних з розвитком новаторських підходів і творчих індустрій у сучасному економічному середовищі України. Підсумовано, що наша держава має величезний потенціал для розвитку креативної економіки, яка щороку демонструє особливо помітну динаміку стрімкого нарощування своєї ваги за більшістю ключових макроекономічних показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Голубка, С. "Економічні аспекти національної гідності (до 11 - річчя відродження журналу "Економіст")". Економіст, № 12 (2007): 15–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Голубка, С. "Економічні аспекти національної гідності (до 11 - річчя відродження журналу "Економіст")". Економіст, № 12 (2007): 15–17.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Стоянова-Коваль, С. С., Є. В. Слуцький та М. М. Гоголь. "ФОРМУВАННЯ МОДЕЛІ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА У ІНВЕСТУВАННІ ПРОЕКТІВ РОЗВИТКУ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 1 (68) (30 січня 2023): 50–55. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/68-8.

Full text
Abstract:
У статті розглядається модель державно-приватного партнерства у інвестуванні проектів розвитку циркулярної економіки. Циркулярна економіка, спрямована на стале використання ресурсів, стає все більш актуальною в сучасному світі. Доведено, що реалізація проектів циркулярної економіки вимагає значних ресурсів та зусиль. Державно-приватне партнерство надає ефективний механізм для залучення інвестицій у циркулярну економіку. Стаття висвітлює ключові етапи формування такої моделі, включаючи стратегічне планування, фінансові стимули, правову базу, комунікаційну інфраструктуру та моніторинг. Надаються приклади успішного впровадження державно-приватного партнерства в циркулярну економіку. Систематизовано переваги такої моделі, включаючи спільне використання ресурсів, розподіл ризиків та забезпечення сталості проектів. Обґрунтована необхідність розробки відповідного регуляторного середовища та залучення громадськості та стейкхолдерів для успішної реалізації моделі державно-приватного партнерства у циркулярній економіці. Представлені приклади успішних проектів циркулярної економіки, реалізованих за допомогою моделі ДПП, створення інфраструктури для сортування та переробки відходів, який був реалізований за рахунок спільних зусиль державних органів і приватних компаній. Цей проект допоможе зменшити відходи, покращити використання ресурсів і створити нові робочі місця. Висвітлені проблеми, з якими можуть стикнутися проекти циркулярної економіки та способи їх вирішення через ДПП: складність фінансування та висока вартість нових технологій можуть бути подолані за рахунок спільних інвестицій уряду та приватного сектору; створення механізмів контролю та моніторингу для забезпечення ефективності та досягнення поставлених цілей проектів; необхідність широкої освіти та інформування громадськості про переваги циркулярної економіки та ролі ДПП в її розвитку; залучення громадськості може забезпечити підтримку та розуміння проектів циркулярної економіки, а також допомогти вирішити соціальні та екологічні питання, пов’язані з цими проектами. Для успішної реалізації моделі державно-приватного партнерства у розвитку циркулярної економіки необхідно виконати деякі ключові аспекти: необхідно створити сприятливе законодавче та регуляторне середовище, що сприяє розвитку циркулярної економіки; необхідно забезпечити ефективну комунікацію та співпрацю між усіма сторонами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Matviichuk, Natalia. "ПАНДЕМІЯ COVID-19 ЯК ВИКЛИК ЕКОНОМІЧНІЙ БЕЗПЕЦІ США В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ". Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, № 3 (11) (27 жовтня 2021): 271–81. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2021-03-271-281.

Full text
Abstract:
В умовах глобалізації пандемія COVID-19 стала глобальною загрозою. Подолання її наслідків вимагає консолідації зусиль світового співтовариства. Попри те, що Сполучені Штати Америки мають потужну систему охорони здоров’я, пандемія призвела до значної смертності. Водночас її впливи прослідковуються й в інших сферах. Значні негативні наслідки пандемія COVID-19 завдала економіці США.
 Стаття присвячена розгляду проблеми впливу пандемії COVID-19 на економічну безпеку Сполучених Штатів Америки. Відзначається, що в умовах глобалізації негативні впливи на економіку країн посилилися. Додатковим негативним чинником стабільності економіки США стала пандемія COVID-19. У дослідженні аналізується низка негативних чинників, що виникли в економіці Сполучених Штатів Америки із початком пандемії COVID-19. Пандемія стала викликом економічній безпеці США, призвівши до зниження ВВП, скорочення промислового виробництва, зменшення надходжень до федерального бюджету, різкого збільшення безробіття, кризових та застійних процесів у сфері транспорту, туризму та ін. Досліджено ряд заходів, що були спрямовані на боротьбу із наслідками пандемії в сфері економічної безпеки США. Вивчено дії адміністрації Д. Трампа та Дж. Байдена, що спрямовані на подолання негативних впливів пандемії на економіку Сполучених Штатів Америки.
 Дослідження й аналіз викликів, які ставить перед економічною безпекою пандемія COVID-19 є важливим завданням, оскільки прогнозовані наступні хвилі, що спричинені новими штамами вірусу Sars-Cov2. Відтак вплив негативних факторів на економіку держав буде продовжений, не виключено й виникнення нових негативних тенденцій у світовій економіці в цілому, й у США, зокрема, як одній із найбільш потужних економік. Уряди змушені постійно розробляти механізми швидкого реагування на зміни та коливання в економічній сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Samiilenko, Halyna. "КРЕАТИВНА ЕКОНОМІКА: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ФУНКЦІОНУВАННЯ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ НОВОЇ ЕКОНОМІКИ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, № 2(22) (2020): 31–42. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2020-2(22)-31-42.

Full text
Abstract:
У статті висвітлені питання, що стосуються теоретичних засад формування та функціонування креативної економіки в умовах становлення нової (постіндустріальної) економіки. З’ясовано, що креативна економіка є елементом нової економіки та формує її разом з інноваційною та знаннєвою економікою. Досліджено значення та сутність складових терміна «креативна економіка» та вивчено погляди щодо трактування цієї дефініції закордонними та вітчизняними науковцями, на основі чого виокремлені підходи до сутності цього поняття та запропоновано його власне розуміння. Розглянуто креативну економіку як системне явище, наведено особливості його функціонування з погляду системного підходу. Окреслені основні проблеми функціонування та розвитку креативного сектору економіки, запропоновано шляхи їх вирішення та представлено позитивні наслідки впливу креативної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

ТАРАСЕВИЧ, Віктор. "ДО ТЕОРЕТИЧНОГО РОЗУМІННЯ СМАРТ-ЕКОНОМІКИ". Economy of Ukraine 67, № 10 (755) (2024): 92–112. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.10.092.

Full text
Abstract:
Розглянуто рівні пізнання смарт-економіки як реальності – емпіричний, абстрактно-теоретичний, теоретико-прикладний. У межах емпіричного рівня охарактеризовано акронім SMART, погляди на економіку знань, смарт-економіку як частину смарт-суспільства і нову модель економіки, що базується на інформації, інноваціях, захисті населення і довкілля, а також на її склад, функціональний вимір, цільову причинність, деякі прикладні аспекти. Основним змістом сучасної знаннєво-інформаційно-цифрової або інтелектуальної революції визнано передання особливій машині функцій інтелектуальних (у широкому сенсі) сутнісних сил людини, а також творіння необхідних для цього сутнісних сил. Виокремлено етапи зазначеної революції: механічний, електронно-цифровий, нейронний, квантовий. На абстрактно-теоретичному рівні вихідним, базовим об’єктом, сутнісним ядром смарт-економіки визначено людино-машинну інтелектуальну систему як єдність людини-актора і керованої людиною функціонально-інтелектуальної машини, з вирішальною роллю людини як головної продуктивної сили знаннєво-інформаційних або інтелектуальних продуктів, що в ринкових умовах набувають конкретних форм об’єктів інтелектуальної власності й, зазвичай, стають товаром. На загально-конкретному рівні пізнання смарт-економіка в цілому або в широкому сенсі являє собою єдність взаємопов’язаних ядра (вихідного об’єкта) й адекватних йому складових I, II, III і IV родів, які функціонують майже в усіх галузях і видах діяльності економіки в широкому сенсі. «Смарт-економіка I роду» представлена повним циклом виробництва людино-машинних інтелектуальних систем; «смарт-економіка II роду» – повним циклом виробництва знаннєво-інформаційних продуктів за допомогою таких систем; «смарт-економіка ІII роду» – використанням людино-машинних інтелектуальних систем у різних галузях і видах діяльності для повного циклу виробництва різноманітних продуктів; «смарт-економіка IV роду» – синергетичним ефектом взаємодії ядра смарт-економіки та її трьох родів. З огляду на зазначене, відкриваються перспективи прикладного дослідження конкретних форм і видів смарт-економічної діяльності, змісту взаємозв’язків смарт-економіки з іншими складовими економіки як суспільного виробництва, її (смарт-економіки) соціально-економічного, організаційно-економічного та інституціонального вимірів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Глазунова, Олена Григорівна, Таїсія Петрівна Саяпіна, Ольга Михайлівна Касаткіна, Валентина Ігорівна Корольчук та Тетяна Володимирівна Волошина. "ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК ЦИФРОВОЇ БЕЗПЕКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ЕКОНОМІКИ". Information Technologies and Learning Tools 82, № 2 (2021): 93–108. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v82i2.4308.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах цифровізації різних сфер життєдіяльності важливою характеристикою учасників цифрового суспільства є рівень їх цифрової безпеки. З розвитком цифрової економіки навички цифрової безпеки вимагаються від усіх фахівців цієї сфери. Від рівня сформованості навичок цифрової безпеки в майбутніх економістів під час навчання в закладі вищої освіти залежить їх успішне працевлаштування та розвиток кар’єри. У поданій статті проаналізовано поняття цифрової безпеки майбутнього економіста, охарактеризовано її рівні: «цифрове громадянство», «цифрова творчість», «цифрове підприємництво». Проаналізовано зміст навчальних дисциплін програми підготовки майбутніх економістів в університетах, під час вивчення яких можуть бути сформовані навички саме цифрової безпеки. На прикладі одного з компонентів навичок цифрового інтелекту, а саме цифрової безпеки, продемонстровано етапи формування, індикатори для різних рівнів сформованості, зміст та приклади подання навчальних матеріалів. Визначено набір різних типів ресурсів і сервісів гібридного хмаро орієнтованого середовища університету, які важливо використовувати для ефективної підготовки майбутніх економістів, а саме: сервіси для цифрової безпеки (безпека мереж; безпека програм; безпека вебдодатків); електронні ресурси (навчальний портал; МВОКи; фахові інтернет-ресурси), середовища для спільної роботи (сервіси для комунікації; сервіси для співпраці; сервіси для кооперації), сервіси для управління, обліку та бізнес-аналізу (системи для управління; системи для обліку; системи для бізнес-аналізу). Запропоновано етапність формування та розвитку навичок з цифрової безпеки в межах вивчення модуля «Цифрова безпека: захист у цифровому середовищі» та виконання проєктної роботи в межах вивчення навчальної дисципліни «Інформаційні системи і технології в економіці», розв’язування реальної практичної ситуації під час навчальної практики. Наведено також результати експериментального дослідження для досягнення усіх трьох рівнів сформованості з цифрової безпеки як складової цифрового інтелекту майбутнього економіста. Здійснено статистичний аналіз результатів експерименту та доведено його значущість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Vasylchenko, S. M., та T. V. Malyshivski. "РЕГІОНАЛЬНІ ФОНДОВІ РИНКИ ТА ГЛОБАЛЬНІ ЕКОНОМІЧНІ ЦИКЛИ". Actual problems of regional economy development 1, № 15 (2019): 113–21. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.15.113-121.

Full text
Abstract:
В статті досліджується взаємозв’язок між фінансіалізацією економік провідних країн світу і характером сучасного глобального економічного циклу. Починаючи із 1999 року у глобальній економіці спостерігається явище «фінансіалізації економіки». Внаслідок фінансиалізації сучасної економіки генераторами ділового циклу стали фінансові ринки. Саме нестабільність фінансових ринків провокує діловий цикл. Це відкриває можливість робити прогнози коливань ділової активності (глобального економічного циклу), спираючись на відомі і проаналізовані нами особливості розвитку фондового ринку. Автори статті припускають, що в силу певних закономірностей функціонування фондового ринку можна прогнозувати період глобального економічного циклу, що дозволить запобігати його руйнівному впливу на світову економіку. Чим визначається тривалість сучасного економічного циклу (період економічного циклу) в сучасній глобальній економіці, чи можна визначити в часі ймовірність настання чергової рецесії? Ці питання залишаються мало дослідженими і тому дуже актуальними враховуючи руйнівний характер та планетарний масштаб соціально-економічних наслідків сучасного глобального циклу. Тому метою нашого дослідження є оцінка можливостей прогнозування періоду сучасного економічного циклу, а задачами дослідження – аналіз взаємної динаміки показників економічного росту та розвитку фондових ринків провідних країн – основних гравців сучасного глобального фондового ринку. Період глобального економічного циклу, за нашими оцінками, сьогодні складає 7-8 років. Аналіз динаміки економічного росту та фондових ринків провідних країн світу дає нам підставу вважати, що наступна фінансова криза може відбутися уже в 2022-2023 рр.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Бужимська, К. О., та М. В. Желіховська. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА МОДЕЛІ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ". Підприємництво і торгівля, № 28 (5 лютого 2021): 15–19. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-02.

Full text
Abstract:
У статті уточнено сутність та представлено змістовні характеристики цифрової економіки як основи новітніх зрушень у веденні бізнесу. Запропоновано визначати цифрову економіку, зростаючу на основі інформаційної економіки, як її продовження в новій якості після безпрецедентного та руйнівного технологічного прориву в результаті четвертої промислової революції, яка характеризується нелінійною (експоненціальною) швидкістю поширення інновацій, глибиною та масштабом проникнення цифрових технологій, силою впливу цифрових комплексів та систем. Обгрунтовано необхідність структурної трансформації бізнес-процесів та пошуку нових моделей ведення підприємницької діяльності із застосуванням цифрових технологій. Узагальнено параметри впливу цифровізації економіки на: якісні трансформації у шляхах організації та ведення бізнесу, його маркетингових стратегій; забезпечення бізнесу ресурсами; виробничі та трансакційні витрати, які в цифровій сфері різко зменшуються або взагалі зникають; сітьовий ефект та ефект економії від масштабу, які стають глобальними. У процесі вивчення впливу цифрової економіки на розвиток підприємництва визначено основні зміни, що відбулися в діловому середовищі під впливом «цифровізації», зокрема такі як: зміни в стратегії взаємовідносин із клієнтами; нові умови в роботі з клієнтами; зміни в конкуренції; нові джерела прибутку та фактори конкурентоспроможності; нові форми бізнесу; зміни ділового середовища в цифровій спільноті. Встановлено, що нові бізнес-моделі з’являються в цифровій економіці завдяки створенню та розвитку інноваційних технологій. Серед найбільш актуальних бізнес-моделей, які можуть використовуватися як новими, так і діючими бізнес-структурами в цифровій економіці визначено наступні: електронна комерція; краудсорсинг; безкоштовні послуги; партнерство; додаткові пропозиції; персоніфікований масовий товар; послуги з оренди автомобілів, велосипедів, електричних скутерів, скутерів тощо за допомогою цифрових технологій тощо. Узагальнено, що вказані бізнес-моделі передбачають ведення бізнесу в цифровому просторі і здатні надати компаніям певні переваги: вузький сегмент ринку, низькі витрати, постійна взаємодія зі споживачем тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Тимошенко, Марина, Володимир Саєнко, Микола Сербов, Марина Шашина та Олена Славкова. "ВПЛИВ ІНДУСТРІЇ 4.0 НА МОДЕЛЮВАННЯ СЦЕНАРІЇВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІК КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 48 (2023): 336–50. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.48.2023.3941.

Full text
Abstract:
Розвинені економіки на сучасному етапі функціонування вже можуть упроваджувати заходи з підвищення енергоефективності. При цьому економіки країн, що розвиваються, здебільшого акцентують увагу на швидкому розвитку, який супроводжується стрімким зростанням попиту на енергію. Упровадження інноваційних технологій має забезпечувати потреби економік країн в енергії при одночасному підвищенні енергоефективності. Зокрема це стосується підвищення споживання енергії з відновлюваних джерел, розвиток якого можливо прискорити з упровадженням Індустрії 4.0. Метою дослідження є визначення впливу Індустрії 4.0 на моделювання сценаріїв енергетичного розвитку економік країн, що розвиваються. У ході дослідження використано методи аналізу та синтезу, економіко-статистичного аналізу, графічні методи, метод порівнянь. У результаті дослідження відзначено високий ступінь упливу Індустрії 4.0 на українську економіку, зокрема енергетику. Поза іншим, результатом такого впливу є підвищення енергоефективності. Визначено, що за досліджуваний період енергоспоживання на основі відновлюваних джерел в Україні значно зросло – в 11,5 разів. Окреслено відмінності в енергетичному розвитку України та Китаю, що полягають у виборі Китаю на користь своєї енергетичної незалежності. Зроблено висновок, що вагома роль у сценаріях розвитку енергетики належить розвиткові та впровадженню новітніх технологій. Головна відмінність у сценаріях розвитку енергетики між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, полягає в строках досягнення цілей. Перспективою подальших досліджень має бути формулювання переліку засобів визначення впливу невизначеності на моделювання сценаріїв енергетичного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Бабайлов, Василь, та Олена Шершенюк. "УДОСКОНАЛЕННЯ ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНІЙ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ»". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 29 (12 грудня 2022): 14–22. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2022.29.14.

Full text
Abstract:
УДК 330.8 ; JEL Classification: А 22, В 10, В 20
 Бабайлов В.К., Шершенюк О.М. УДОСКОНАЛЕННЯ ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНІЙ ДИСЦИПЛІНИ «ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ»
 Анотація. «Економічна теорія» – важливіша навчальна економічна дисципліна. Саме вона створює основи засвоєння інших економічних дисциплін і ознайомлює з багатим досвідом практичної економічної діяльності. Однак, як показав багаторічний досвід її викладання авторами публікації, в неї існують різні і суперечливі визначення важливіших понять економіки або неналежні й навіть помилкові акценти щодо їх трактування. Це суттєво зніжує ефективність засвоєння економічних знань студентами і їх кваліфікацію як майбутніх організаторів економічної діяльності у сфері менеджменту, бізнесу, підприємництва. Тому, усунення цих недоліків є актуальними складовими проблеми удосконалення викладання навчальної дисципліни «Економічна теорія». Особливу актуальність набувають такі невирішені складові проблеми як дійсна присутність різних або неналежних й навіть помилкових акцентів щодо трактування таких аспектів економічних понять як предмет економіки; походження поняття «економіка»; існування споживчої вартості; сутність мінової вартості; сутність і зміст соціальної економіки. Аналіз останніх досліджень і публікацій дійсно це підтверджує. Але їх автори навіть не ставлять проблему усунення недоліків викладання навчальної дисципліни «Економічна теорія. Вони спираються на свої суб’єктивні, різні й часто суперечливі уявлення щодо трактування важливих аспектів економічних понять. Тому метою статті й стало усунення недоліків викладання навчальної дисципліни «Економічна теорія». Для її досягнення були вирішені задачі: обґрунтувати істинний предмет економіки; акцентувати увагу на дійсному сенсі терміну «економіка» Ксенофонта; звернути увагу на дійсну відсутність так званої «споживчої вартості»; аргументувати мінову вартість як звичайну трудову вартість; визначити саму сутність і зміст соціальної економіки. Методики дослідження: огляд літературних джерел, історично-логічного Гегеля, 2С70, ВЄО, індукція-дедукція, теорія методу Бабайлова. Результати: зроблені висновки, що предметом економіки є тільки вартість; що економіка Ксенофонта відрізняється від сучасного її розуміння – він економіку визначав як домашнє господарство, як усю господарську діяльність (інженерію, адміністрацію, власне економіку і навіть само виробництво), тобто, економіку визначав як сучасне управління; підтверджена відсутність споживчої вартості (правильніше потребницької вартості); що мінова вартість – це фактичне найбільш точна форма трудової вартості; що сутністю соціальної економіки є справедливість, а до змісту соціальної економіки входять два елементи: свобода і відповідальність. Наукова новизна: вперше усунені недоліки в трактуванні таких важливих аспектів економічних понять, як предмет економіки; походження поняття «економіка»; існування споживчої вартості; сутність мінової вартості; сутність і зміст соціальної економіки. Практична значимість: усунення недоліків викладання дисципліни «Економічна теорія» буде сприяти зростанню ефективності засвоєння економічних знань студентами, підвищенню їх кваліфікації як майбутніх організаторів економічної діяльності у сфері менеджменту, бізнесу, підприємництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Тодорюк, О. Б. "М.Х. Бунге (1823-1895) як фінансист, економіст і державний діяч Російської імперії". Історія науки і техніки, Вип. 3 (2013): 205–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Тодорюк, О. Б. "М.Х. Бунге (1823-1895) як фінансист, економіст і державний діяч Російської імперії". Історія науки і техніки, Вип. 3 (2013): 205–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Лозинський, Роман, та Галина Вужинська. "ПРОФЕСОР ФЕДІР ЗАСТАВНИЙ – ГЕОГРАФ, ЕКОНОМІСТ, ОСВІТЯНИН (ЕТАПИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА НАЙВАЖЛИВІШІ ПРАЦІ)". Grail of Science, № 28 (24 червня 2023): 488–504. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.09.06.2023.83.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено відомому українському географу другої половини ХХ – початку ХХІ ст. Федору Заставному (1929–2012). Наведено коротку його біографію. Виділено й охарактеризовано чотири етапи професійної діяльності. Перший етап (1951–1961) – становлення Ф. Заставного як науковця й перші досягнення, захист дисертації й отримання наукового ступеня кандидата економічних наук, початок викладацької діяльності у вищій школі. Другий етап (1961–1974) – робота у Львівському торговельно-економічному інституті, захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук, керівництво кафедрою і отримання вченого звання професора. Третій етап (1974–1988) – робота в Раді з вивчення продуктивних сил Української РСР, дослідження важливих питань соціально-економічного розвитку республіки, визнання в Україні та за її межами. Четвертий етап (1988–2012) – повернення у Львів, робота в Львівському університеті імені Івана Франка, керівництво першою в Україні кафедрою географії України, написання підручників з географії для середньої та вищої школи, численних монографій, розвиток наукового напряму “географічне українознавство”. Проаналізовано особливості кожного з етапів: провідні наукові теми, якими займався вчений, найважливіші праці, освітня діяльність тощо. Виділено головні здобутки Ф. Заставного як географа, економіста, освітянина. Укладено бібліографію його найважливіших праць.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Поясник, Георгій. "УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В РЕАЛІЯХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 30 (11 липня 2023): 135–45. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2023.30.135.

Full text
Abstract:
УДК 338.1:504.75; JEL Classification: O13
 Поясник Г.В. УКРАЇНСЬКА ЕКОНОМІКА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В РЕАЛІЯХ ГЛОБАЛЬНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ
 Мета. Стаття присвячена вивченню проблем та перспектив розвитку української економіки природокористування в контексті глобальної нестабільності. Мета дослідження - показати вплив глобальної нестабільності, зокрема російсько-української війни на економіку природокористування. Методика дослідження. Для досягнення поставленої мети, у статті використані методи наукового аналізу, синтезу та порівняння. Виконано огляд літератури та аналізування статистичних даних, що дозволило отримати реальну картину сучасного стану української економіки природокористування. Результати. Результати дослідження вказують на існуючі проблеми, такі як недостатнє ефективне використання природних ресурсів, недостатня регуляторна база та недосконалість механізмів контролю. Крім того, виявлено негативний вплив глобальної нестабільності, зокрема війн та конфліктів, на економіку природокористування в Україні. Російсько-українська війна, яка триває з 2022 по 2023 рік, має негативний вплив на економіку та природокористування. Бойові дії призвели до обстрілу промислових та інфраструктурних об'єктів, спричиняючи пожежі та забруднення повітря, ґрунту та води. Знищення лісів та використання деревини для військових потреб порушили природні біоценози. Контроль над радіаційно небезпечними об'єктами в Чорнобильській зоні був втрачений, що призвело до підвищення рівня радіаційного фону та загрози для радіаційної безпеки. Крім того, бойові дії порушили спокій диких тварин та загрожують виживанню їх потомства. Це має вплив на біологічну різноманітність та екологічну рівновагу. Усі ці фактори в сукупності викликали значні збитки в економіці та природокористуванні під час російсько-української війни 2022-2023 року. Наукова новизна. Практичне значення статті полягає у визначенні основних напрямів подолання проблем та розвитку української економіки природокористування в умовах глобальної нестабільності. Практична значущість. Результати дослідження можуть бути використані для розробки ефективних стратегій та політик у сфері природокористування, а також для прийняття відповідних рішень на рівні державного управління з метою забезпечення сталого розвитку та екологічної безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Попело, Олександр, та Дмитро Кривко. "Стратегічні пріоритети інноваційного розвитку промислових підприємств в умовах циркулярної економіки". Scientific Bulletin of Polissia, № 1(28) (2024): 458–69. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2024-1(28)-458-469.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню стратегічних пріоритетів інноваційного розвитку промислових підприємств з урахуванням сучасних тенденцій формування моделі циркулярної економіки. Проаналізовано зміни позицій України за даними Глобального інноваційного індексу за 2014-2023 рр. Досліджено ключові аспекти, які характеризують циркулярну економіку. Встановлено, що циркулярна економіка базується на принципах відновлення, переробки та повторного використання ресурсів, спрямованих на максимізацію ефективності їх використання та мінімізацію відходів. Розроблено теоретичний конструкт циркулярної економіки з використанням принципів, переваг та моделі такої економіки. Окреслено характерні особливості розвитку промислових підприємств в умовах циркулярної економіки. Запропоновано стратегічні напрями інноваційного розвитку промислових підприємств в умовах циркулярної економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!