Academic literature on the topic 'Економічність паливна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Економічність паливна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Економічність паливна"

1

Сагін, А. С., Ю. В. Заблоцький та С. В. Сагін. "ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОСТІ РОБОТИ СУДНОВИХ СЕРЕДНЬООБЕРТОВИХ ДИЗЕЛІВ". Vodnij transport, № 1(42) (30 січня 2025): 166–79. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2025.1.42.20.

Full text
Abstract:
Надані результати досліджень, щодо визначення впливу паливних присадок на економічні показники роботи суднових дизелів. Експерименти виконувались на судні класу Containershipнеобмеженого району плавання, здатного для перевезення 9850 TEU-контейнерів (до 620 з яких –рефрижераторні). Дослідження виконувались на чотирьох однотипних суднових дизелях Wartsila6L32, що використовувались як допоміжні дизель-генераторів. Дизелі експлуатувались на дистилятних паливах DMA20 (зі вмістом сірки 0,077% за масою) та RMG450 (зі вмістом сірки 0,46% за масою). У разі знаходження судна у спеціальних екологічних районах експлуатація дизелів виконувалася на паливі DMA20, під час знаходження судна поза цих районів –на паливі RMG450.Як паливні присадки використовувались продукти фірми DrewMarine: Amergy1000, Amergizeта AmergyXLSPlus. В трьох дизелях Wartsila6L32 використовувалась паливна суміш, яка складалась з палива нафтового походження (RMG450 або DMA20) та паливної присадки Amergy1000, паливна суміш з RMG450 або DMA20та паливної присадки Amergize, з RMG450 або DMA20та паливної присадки AmergyXLSPlus. Саме на цих дизелях виконувались експериментальні дослідження з визначення ефективності використання біодизельного палива FAME. Один з дизелів експлуатувався виключно на паливі RMG450 або DMA20, без використання паливної присадки. Під час проведення експериментальних досліджень дизелі Wartsila6L32експлуатувалися рівні проміжки часу на важкому паливі RMG450 або DMA20 з різними паливними присадками Amergy1000, Amergizeта AmergyXLSPlus. При цьому їх експлуатація виконувалась на навантаженнях 50%, 60%, 70%, 80% від номінальної потужності. Тривалість проведення експерименту на кожному з навантажень становила 1...3години і залежала від умов плавання судна. Метою першого етапу дослідження було визначення з вказаних присадок такої, яка сприяє найкращої економічності роботи дизеля –а саме забезпечуємінімальну питому витрату палива. Як така присадка булі визначена паливна присадка AmergyXLS. Завданням другого етапу було визначення оптимальної концентрації присадки в паливі. Це дало можливість визначити концентрацію, яка забезпечує мінімальну питому витрату палива, що сприяє підвищенню економічності роботи суднових середньообертових дизелів Ключові слова: дистилятне паливо, економічність роботи, морський транспорт, паливна присадка, концентрація, питома витрата палива, судновий дизель-генератор, судновий середньо обертовий дизель
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ОВЧИННІКОВ, Дмитро. "ВПЛИВ СКЛАДУ СУМІШЕВОГО БЕНЗИНУ НА ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОКАЗНИКИ ТА ПАЛИВНУ ЕКОНОМІЧНІСТЬ АВТОМОБІЛІВ З РІЗНИМИ СИСТЕМАМИ ЖИВЛЕННЯ ДВИГУНА". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 13 (2019): 131–38. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.96.

Full text
Abstract:
У роботі викладено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу бензину з високим вмістом біоетанолу на показники роботи двигунів та автомобілів з різними системами живлення.Основна увага приділена використанню такого бензину на автомобілях обладнаних карбюраторною системою живлення. Показано зміни основних показників роботи автомобіля, зокрема показників паливної економічності.В результаті експериментальних досліджень встановлено, що при незмінному регулюванні карбюратора збільшення вмісту спирту в бензині до 36 % приводить до значного збіднення паливоповітряної суміші, пропусків робочих циклів, зростання концентрацій незгорілих вуглеводнів та зниження потужності двигуна. Для поліпшення показників роботи автомобілів з карбюраторною системою живлення двигуна за роботи на бензині зі значною добавкою спиртових сполук запропоновано змінювати регулювання паливної системи в сторону збагачення паливо-повітряної суміші збільшенням пропускної здатності паливних жиклерів. При відповідному регулюванні паливної системи зі збільшенням вмісту спирту в бензині двигун працює стабільно без пропусків робочих циклів. Незначно зменшується максимальна потужність двигуна та зростає витрата палива, що можна пояснити збідненням паливної суміші при збільшенні вмісту спирту в бензині.Отримано поліноміальні залежності показників роботи двигуна від концентрації спиртових сполук, крутного моменту та частоти обертання двигуна. Вони дозволяють описати двигун як джерело енергії, споживача палива, повітря та забруднювача навколишнього середовища в навантажувальних режимах роботи та режимах активного і примусового холостих ходів, що необхідно для розрахунку показників автомобілів в русі згідно Модифікованим Європейським їздовим циклом. Представлені результати стендових випробувань автомобіля ЗАЗ-1102.Ключові слова: біоетанол, спиртові сполуки, бензиновий двигун, паливна економічність, стендові випробування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карташов, О. Г., та О. М. Веретенник. "ПІДВИЩЕННЯ НАДІЙНОСТІ ПАЛИВНОЇ АПАРАТУРИ ДИЗЕЛІВ ПРИ РОБОТІ НА НИЗЬКОСІРЧИСТИХ ПАЛИВАХ". Ship power plant 41 (5 листопада 2020): 30–33. http://dx.doi.org/10.31653/smf341.2020.30-33.

Full text
Abstract:
Паливна апаратура (ПА) є найбільш складною і дорогою частиною сучасного суднового двигуна. Вона робить істотний вплив на надійність, економічність і екологічність роботи двигуна. Знос деталей, що труться сполучень ПА є однією з основних причин зниження ресурсу суднових двигунів. В даний час спостерігається тенденція до зменшення вмісту сірки в бункерних паливах для суднових двигунів з метою поліпшення їх екологічних характеристик Дистилятні палива є мастильним матеріалом для рухомих деталей ПА. Найбільш схильні до зносу прецизійні вузли паливного насоса високого тиску і форсунок. Зниження вмісту сірки в паливі призводить до погіршення їх протизносних властивостей, внаслідок чого відбувається збільшення зносу тертьових пар ПА двигунів. Крім того, видалення сірки з палива в процесі гідроочищення провід до видалення поверхнево-активні речовини (ПАР), які сприяють утворенню змащувальних плівок на поверхні металу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ГРИЦУК, Ігор, Володимир ВОЛКОВ, Василь ОНИЩУК, Євген УКРАЇНСЬКИЙ, Тетяна ВОЛКОВА та Валерій СТЕЛЬМАЩУК. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ ВАНТАЖНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ В УМОВАХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 20 (2023): 137–44. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1042.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є визначення паливної економічності вантажних транспортних засобів категорії N3 в процесах транспортування вантажів у змінних умовах експлуатації за допомогою засобів інтелектуальних транспортних систем.
 Достатньо багато уваги в практиці експлуатації вантажних транспортних засобів в Україні приділяється визначенню і отриманню таких його параметрів як витрата палива, технічний стан, швидкості руху та інші. В дослідженні ці параметри отримано дистанційним поєднанням оперативного контролю витрати палива і забезпечення паливної економічності вантажного транспортного засобу за змінними умовами експлуатації засобами інтелектуальних транспортних систем. Вантажний транспортний засобі категорії N3 був оснащений бортовим інформаційно-комунікаційним комплексом, який за допомогою розроблених алгоритмів, сформованої системи і технічних засобів моніторингу забезпечував визначення і поєднання інформації в частині витрати палива і середніх швидкостей руху на дільницях руху, які і є основними орієнтирами при визначенні раціональної витрати палива вантажними ТЗ. Оцінка витрати палива для ТЗ категорії N3 визначалась для кожної ділянки за добу по відповідному маршруту з урахуванням геозон, які формувались на основі врахування максимально допустимої швидкості. Аналіз параметрів за добу виконано у зв’язку з різною часовою та просторовою протяжність маршруту. Крім того проведено аналіз зміни швидкостей руху ТЗ на маршрутах вантажних перевезень, як одного з основних параметрів, що формують витрату палива. Для кожної ділянки в рамках відповідної геозони вказані обмеження швидкостей (у місті – 50 км/год). Результати експериментальних досліджень було покладено в основу математичної моделі для отримання коефіцієнту паливовикористання і коефіцієнту стійкої економії палива вантажного транспортного засобу.
 Ключові слова: транспортний засіб, паливна економічність, умови експлуатації, інформаційні технології, моніторинг, середня швидкість, інфраструктура.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

СЛАТОВ, Іван. "ОПТИМІЗАЦІЯ ПАЛИВНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПАСАЖИРСЬКИХ АВТОБУСІВ КАТЕГОРІЇ М3 ЗА ДОПОМОГОЮ ПНЕВМАТИЧНОЇ ПІДВІСКИ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 307–13. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1373.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто важливу роль пасажирських автобусів категорії М3 у сучасному громадському транспорті та виклики, що пов'язані з їх ефективним управлінням та експлуатацією. В умовах зростання значення оптимізації витрат палива та контролю навантаження автобусів, важливо розглядати перспективи використання експлуатаційних даних з пневматичної підвіски для обчислення робочого навантаження на маршруті в умовах міської агломерації. Це дозволяє отримувати точні та надійні дані у режимі реального часу для математичної моделі, що розраховує норму витрати пального. Дослідження включає опис та порівняння класичного методу обліку пасажиропотоку з новим підходом, який використовує дані з пневматичної підвіски. Використання пневматичної підвіски для отримання повних та достовірних даних про робоче навантаження автобуса може покращити точність розрахунків паливної витрати за допомогою математичного моделювання. Одним з ключових аспектів є необхідність визначення робочого навантаження транспортного засобу, оскільки воно має прямий та вагомий вплив на ефективність його роботи і витрату пального. У статті наведені аспекти реалізації методу обліку навантаження за допомогою пневматичної підвіски автобуса. Також описані додаткові переваги цього методу які можливо використати у математичному моделюванні з метою підвищення точності розрахунку норми витрати пального. Ключові слова: Паливна економічність, математичне моделювання, оптимізація витрат, норми витрат палива, пасажирські перевезення, транспортні засоби категорії М3, пневматична підвіска, облік пасажиропотоку, експлуатація транспортних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сагін, Сергій Вікторович, та Дмитро Юрійович Руснак. "ПОЛІПШЕННЯ ПРОЦЕСУ ПІДГОТОВКИ ПАЛИВ НАФТОВОГО ПОХОДЖЕННЯ ДЛЯ СУДОВИХ СЕРЕДНЬООБЕРТОВИХ ДИЗЕЛІВ". Vodnij transport, № 3(41) (24 грудня 2024): 109–20. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.3.41.13.

Full text
Abstract:
Розглянута питання щодо поліпшення процесу підготовки палив нафтового походження для судових середньообертових дизелів. Визначено, що використання в суднових середньообертових дизелях рідких палив нафтового походження з підвищеною густиною змушує до проведення його додаткової обробки. Одним з розповсюджених методів додаткової обробки палива є додавання до його об’єму спеціальних паливних присадок. При цьому фірми-виробники, що забезпечують їх постачання на судна морського та внутрішнього водного транспорту, не визначають оптимальної концентрації присадок в об’ємі палива, вказуючи лише можливий діапазон цієї концентрації. Це призводить до зайвих витрат паливних присадок (вартість яких до трьох порядків перевищує вартість палива), а також може спричинити підвищення теплової напруженості роботи дизеля та погіршення його екологічних характеристик. Метою дослідження було визначення впливу хімічної обробки палива на основні експлуатаційні показники роботи суднових дизелів, що характеризують його економічні, екологічність та теплову напруженість. Як таки показники були прийняти питома ефективна витрата палива, емісія оксидів азоту з випускними газами та середня температура випускних газів. Дослідженнями, що були виконані в паливних системах чотирьох однотипних дизелів 6L32F фірми Wartsila були отримані експериментальні результати, які підтверджують зниження питомої ефективної витрати палива під час використання паливних присадок. При для різної концентрації присадки в базовому паливі спостерігається різна величина зниження питомої ефективної витрати палива, яка складає 1,8...4,7%. Також для різної концентрації паливної присадки в об’ємі палива, що впорскується в циліндр дизеля, було визначено покращення екологічності роботи дизеля, що відображається у 13,2...14,5% зниженні емісії оксидів азоту з випускними газами, та зниження температурної напруженості, про що свідчить зниження на 10...14С середньої температури випускних газів по циліндрах дизеля. Ключові слова: екологічність роботи дизеля, економічність роботи дизеля, емісія оксидів азоту, морський транспорт, паливо нафтового походження, питома витрата палива, присадки до палива, судновий середньообертовий дизель, теплова напруженість, хімічна обробка палива.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бегерський, Дмитро Богданович, Іван Васильович Вітюк та Андрій Олегович Коваль. "Залежність витрати пального від аеродинаміки автопоїзда". Технічна інженерія, № 2(92) (29 листопада 2023): 3–8. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-2(92)-3-8.

Full text
Abstract:
Представлено результати аналізу впливу аеродинамічних характеристик автопоїзда на його паливну економічність. На основі аналізу відомих досліджень, рівняння балансу потужності та відомого рівняння шляхової витрати палива показано, що опір повітря суттєво впливає на показники паливної економічності. Проаналізувавши рівняння сили опору повітря з урахуванням відомих досліджень, зроблено висновки про те, що одним із ключових параметрів, які впливають на аеродинаміку автопоїзда, є відстань між кабіною і напівпричепом. Представлено результати комп’ютерного моделювання аеродинаміки дволанкового автопоїзда. Запропонована модель дає змогу показати, що відстань між кабіною та напівпричепом нелінійно впливає на сумарний опір повітря, виражений через приведений тиск. Така залежність дозволяє зробити припущення про можливість оптимізації вказаної відстані за критерієм мінімального опору повітря. Встановлено, що використання таких технологій, як аеродинамічні панелі, може суттєво покращити характеристики аеродинаміки автопоїзда, що зокрема буде позитивно впливати на паливну економічність та інші експлуатаційні характеристики автопоїзда. Наведено реальний приклад того, як зниження коефіцієнта легкості руху, який враховує зокрема і опір повітря, впливає на витрату палива. Показано, що зниження коефіцієнта легкості руху усього на 0,04 одиниці призводить до зменшення витрати палива на 11 %. Доведено, що вплив геометрії автопоїзда, а саме відстані між кабіною і напівпричепом, на показники аеродинаміки та паливної економічності потребує подальшого дослідження як шляхом комп’ютерного моделювання, так і шляхом досліджень фізичних моделей автопоїздів в аеродинамічній трубі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пушкаренко, Олег Юрійович. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ КЕРУВАННЯ ПАЛИВНОЮ ЕКОНОМІЧНІСТЮ ДИЗЕЛЯ ШЛЯХОМ ВІДКЛЮЧЕННЯ ЦИЛІНДРІВ І ОПТИМІЗАЦІЇ УПОРСКУВАННЯ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1 (59) (31 березня 2025): 77–84. https://doi.org/10.32782/msnau.2025.1.12.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати дослідження підвищення енергоефективності багатоциліндрового дизельного двигуна в умовах змінних навантажень і частот обертання. Розглянуто проблему погіршення економічності роботи дизеля на режимах холостого ходу та часткових навантажень і проаналізовано метод відключення частини циліндрів як засіб її вирішення. Методика дослідження передбачала визначення паливної економічності двигуна при різних рівнях навантаження та швидкісних режимах, зокрема при по циліндровому відключенні подачі палива на малих навантаженнях. Огляд присвячено сучасним методам інтелектуального керування паливною економічністю дизельних двигунів на часткових навантаженнях. Обґрунтовано доцільність відключення частини циліндрів (Cylinder Deactivation, CDA) для зниження витрати палива на холостому ході та малих навантаженнях, а також оптимізації параметрів упорскування палива (тиску палива та фази впорскування) з метою підвищення ефективності згоряння. Наведено результати досліджень, що підтверджують зменшення питомої витрати палива при застосуванні CDA до 40% у режимах малого навантаження, а також зниження витрати палива на 3–6% завдяки оптимізації кута випередження впорскування. Проаналізовано тенденції розвитку інтелектуальних систем керування двигуном, зокрема використання електронних регуляторів та алгоритмів штучного інтелекту для адаптивного відключення циліндрів і регулювання упорскування палива в реальному часі. Наукова новизна огляду полягає в узагальненні актуальних напрямів підвищення паливної економічності дизеля шляхом поєднання традиційних методів (CDA, коригування упорскування) з інтелектуальними системами керування, що забезпечує мінімізацію втрат та високу ефективність у ширшому діапазоні режимів роботи двигуна. Результати дослідження підтверджують ефективність застосування вибіркового відключення циліндрів для підвищення енергоефективності дизелів за змінних режимів, а також окреслюють вимоги до систем керування подачею палива для забезпечення стійкої роботи при переході між активними та деактивованими циліндрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ГРИЦУК, Ігор, Володимир ВОЛКОВ, Микола МАЯК та ін. "ФОРМУВАННЯ МЕТОДУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НОРМУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ І КЕРУВАННЯ ПАЛИВНОЮ ЕКОНОМІЧНІСТЮ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ У ЗМІННИХ УМОВАХ ЕКСПЛУАТАЦІЇ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 18 (2022): 56–65. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i18.760.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто сучасний підхід до формування методу забезпечення нормування показників і керування паливною економічністю транспортного засобу у змінних умовах експлуатації. Дослідження проведено на основі системного підходу. В основу системного підходу для теоретичних досліджень використовувались наступні методи і положення з теорії автомобіля, теорії автомобільних двигунів, методи теоретичних досліджень динаміки автомобілів, розрахунку нормативної витрати палива, методи морфологічного аналізу, теорії множин, математичної статистики, теорії інформації тощо. Експериментальні дослідження, за положеннями системного підходу, виконувались із застосуванням методів планування експерименту і статистичної обробки отриманих результатів, що базуються на теорії похибок та невизначеності вимірювань, дорожніх випробувань ТЗ в умовах експлуатації.
 Метою роботи є розробка сучасного методу і засобів його реалізації, що дозволяє дистанційно здійснювати нормування показників і керування паливною економічністю транспортного засобу у змінних умовах експлуатації.
 Запропоновано загальний підхід до формування методу забезпечення нормування показників і паливної економічності транспортного засобу категорії у змінних умовах експлуатації засобами оперативного контролю на основі інтелектуальних транспортних систем. Розглянуті основні складові забезпечення розробленого методу, серед них проведення морфологічного аналізу, створення структурно-логічної схеми системного вирішення задач забезпечення нормування показників і керування паливною економічністю ТЗ і розробка безпосередньо методу дослідження і нормування показників та паливної економічності ТЗ у змінних умовах експлуатації засобами оперативного контролю на основі інтелектуальних транспортних систем. Реалізацію запропонованого методу показана на прикладі транспортних засобів категорії N3.
 В кінцевому підсумку зроблений висновок, що загальний підхід до формування методу забезпечення нормування показників і паливної економічності транспортного засобу категорії у змінних умовах експлуатації добре реалізується засобами оперативного контролю на основі інтелектуальних транспортних систем.
 Ключові слова: транспортний засіб, нормування, показник, витрата палива, швидкість, умови експлуатації, моніторинг
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ЛИТВИН, Вадим, та Ігор ТАРАН. "ВПЛИВ РЕЖИМІВ РУХУ МІСЬКИХ АВТОБУСІВ НА ПАЛИВНУ ЕКОНОМІЧНІСТЬ ТА ЕКОЛОГІЧНУ БЕЗПЕКУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 12 (2019): 92–97. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i12.39.

Full text
Abstract:
В роботі обґрунтована актуальність дослідження впливу режимів руху міських автобусів на паливну економічність та екологічну безпеку. Виконано аналіз робіт, які присвячені питанням визначення витрат палива і динамічних якостей автомобілів. Встановлено, що для міських автобусних перевезень найбільш вагомими факторами, які впливають на паливну економічність є довжина перегону і наповнення салону автобусу. Розроблена розрахункова модель, яка дозволяє дослідити вплив умов експлуатації на процес формування витрат палива міськими автобусами. На підставі результатів обстеження пасажиропотоків на маршруті №34 були розраховані витрати палива для автобусів Богдан А092 для різних режимів руху. Наведені результати експериментальних досліджень, які підтверджують адекватність розробленої розрахункової моделі. Ключові слова: витрати палива, довжина перегону, режим руху, розрахункова модель, екологічна безпека.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Економічність паливна"

1

Осетров, Олександр Олександрович, та В. С. Яровий. "Дослідження робочого процесу і динаміки кривошипно-шатунного механізму стаціонарного двигуна 11ГД100М із системою відключення циклів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38566.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Каракуркчі, Ганна Володимирівна, Микола Дмитрович Сахненко та Марина Віталіївна Ведь. "Експериментальне дослідження формування оксидних покривів на деталях поршневої групи ДВЗ". Thesis, Національна академія Національної гвардії України, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41592.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лапа, О. І. "Проєкт легкового автомобіля ВАЗ 2106 з модернізацією коробки переміни передач та розробкою технології відновлення проміжного валу". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23193.

Full text
Abstract:
Лапа, О. І. Проєкт легкового автомобіля ВАЗ 2106 з модернізацією коробки переміни передач та розробкою технології відновлення проміжного валу : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / О. І. Лапа ; керівник роботи Г. В. Пасов ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 153 с.<br>Предметом магістерської роботи є розрахунок конструкції автомобіля. Об’єктом дослідження магістерської роботи є коробка перемикання передач, з подальшим процесом відновлення первинного валу. Мета роботи – виконати розрахунок та модернізація коробки перемикання передач, дослідити процес відновлення первинного валу. При виконанні магістерської роботи, визначили масові показники й параметри автомобіля, провели розрахунок двигуна автомобіля, розрахували показники динамічності автомобіля, його паливну економічність. У спеціальній частині магістерської роботи було проведено аналіз коробко перемикання передач та розрахунок елементів коробки перемикання передач. Виконано відновлення первинного валу, включає в себе такі моменти як: характеристика деталі, вибір способів відновлення та обладнання, розрахунок припусків, режимів обробки та розрахунок норм часу. Для виконання розрахунків та графічної частини використовувались такі програми як: “Компас 3D” та “Mathcad”.<br>The subject of the master's thesis is the calculation of the car design. The object of study of the master's thesis is the gearbox, followed by the process of restoring the primary shaft. The purpose of the work is to perform the calculation and modernization of the gearbox, to investigate the process of restoring the primary shaft. When performing the master's thesis, determined the mass indicators and parameters of the car, calculated the car engine, calculated the dynamics of the car, its fuel economy. In a special part of the master's thesis, the analysis of the gearbox and the calculation of the elements of the gearbox. The restoration of the primary shaft is performed, it includes such moments as: characteristic of the part, choice of restoration methods and equipment, calculation of allowances, processing modes and calculation of time norms. Such programs as “Compass 3D” and “Mathcad” were used to perform calculations and graphical part.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іванченко, М. Ю. "Дослідження зносу зубчастих коліс коробок швидкостей та його впливу на ресурс легкових та вантажних автомобілів /комплексний проєкт/". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23213.

Full text
Abstract:
Іванченко, М. Ю. Дослідження зносу зубчастих коліс коробок швидкостей та його впливу на ресурс легкових та вантажних автомобілів /комплекс-ний проєкт/ : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / М. Ю. Іванченко ; керівник роботи В. І. Кальченко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 130 с.<br>Під час виконання магістерської роботи було виконано базові характеристки а саме: розраховано показники динамічності автомобіля, визначено паливна економічність автомобіля,гальмівні властивості та динамічна харатеристика автомобіля. В частині аналіз коробки передач було проведено розрахунок на довговічність підшипників ,визначено прогин валів ,проведено перевірку зубів на згинальну міцність. В частині огляді наукових досліджень було проаналізовано дослідження зносу зубчастих коліс. В частині дослідження зносу первичного вала і вплив зносу на ресурс автомобіля проведено :частотний аналіз деталі первичного валу,динамічний та проналізовано знос первичного валу коробки передач. Для виконання розрахунків та графічної частини використовувались такі програми як:Компас 3D ,Mathcad,Solid works.<br>During the master's thesis the basic characteristics were performed, namely: the indicators of the car dynamics were calculated, the fuel efficiency of the car, braking properties, dynamic characteristics were determined. In the part of the analysis of the gearbox, the durability of the bearings was calculated, the deflection of the shafts was determined, and the teeth were checked for bending strength. In the review of scientific research, the study of gear wear was analyzed. In the part of dynamic analysis, the following was performed: frequency analysis of the primary shaft part and the wear of the gear wheel was analyzed. Also, a study of the primary shaft wear process was made, which includes: 3D modeling and dynamic analysis and frequency analysis. The following programs were used to perform calculations and graphical part: ‖Compass 3D‖ and ―Mathcad‖.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Купчик, О. В. "Проєкт легкового автомобіля Toyota Auris 1,6 2015 з модернізацією гальмівної системи". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23201.

Full text
Abstract:
Купчик, О. В. Проєкт легкового автомобіля Toyota Auris 1,6 2015 з модернізацією гальмівної системи : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / О. В. Купчик ; керівник роботи В. І. Венжега ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 72 с.<br>Проведено аналітичний огляд легкових автомобілів зі схожою компонувальною схемою та параметрами. Проведено визначення масових показників та параметрів автомобіля та двигуна. Проведено розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна, силового балансу автомобіля та визначення параметрів трансмісії. Проведено розрахунок тягово-динамічних характеристик. Проведено розрахунок гальмівних властивостей і паливної економічності автомобіля. Розглянули види гальмівних систем автомобіля, виконали розрахунок елементів та параметрів гальмівної системи автомобіля Toyota Auris. При виконанні кваліфікаційної роботи бакалавра, розрахунки та креслення виконували в таких програмах, як: “Компас 3D” та “Mathcad”.<br>An analytical review of cars with a similar layout and parameters. The mass indicators and parameters of the car and the engine were determined. The calculation of the external speed characteristics of the engine, the power balance of the car and the definition of transmission parameters. The calculation of traction-dynamic characteristics is carried out. The calculation of braking properties and fuel efficiency of the car is carried out. The types of car brake systems were considered, the elements and parameters of the Toyota Auris car brake system were calculated. When performing the bachelor's qualification work, calculations and drawings were performed in such programs as: "Compass 3D" and "Mathcad".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кухтій, П. В. "Проект легкового автомобіля з модернізацією гальмівної системи". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23185.

Full text
Abstract:
Кухтій, П. В. Проект легкового автомобіля з модернізацією гальмівної системи випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт / П. В. Кухтій ; керівник роботи В. М. Скляр ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 76 с.<br>Проведено аналітичний огляд легкових автомобілів одного класу й схожої компонувальної схеми автомобілів. Проведено визначення масових показників та параметрів автомобіля та його двигуна. Проведено розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна, силового балансу автомобіля та визначення параметрів трансмісії. Проведено розрахунок показників динамічності автомобіля при рівномірному та не рівномірному русі, метод силового балансу та динамічної характеристики. Проведено розрахунок паливної економічності автомобіля. Розглянули види гальмівних систем автомобіля, виконали розрахунок та модернізацію гальмівної системи автомобіля. При виконанні кваліфікаційної роботи бакалавра розрахунки та креслення виконували в таких програмах, як: “Компас” та “Mathcad”.<br>An analytical review of cars of the same class and a similar layout of cars. The determination of mass indicators and parameters of the car and its engine is carried out. The calculation of the external speed characteristics of the engine, the power balance of the car and the definition of transmission parameters. The calculation of the dynamics of the car with uniform and non-uniform motion, the method of force balance and dynamic characteristics. The calculation of fuel efficiency of the car is carried out. The types of car brake systems were considered, the calculation and modernization of the car brake system were performed. During the bachelor's qualification work, calculations and drawings were performed in such programs as "Compass" and "Mathcad".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кульгейко, Д. М. "Проєкт легкового автомобіля Opel Commodore з розрахунком гальмівної системи". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23204.

Full text
Abstract:
Кульгейко, Д. М. Проєкт легкового автомобіля Opel Commodore з розрахунком гальмівної системи : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / Д. М. Кульгейко ; керівник роботи В. І. Венжега ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 78 с.<br>Проведено аналітичний огляд легкових автомобілів одного класу й схожої компонувальної схеми автомобілів. Проведено визначення масових показників та параметрів автомобіля та його двигуна. Проведено розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна, силового балансу автомобіля та визначення параметрів трансмісії. Проведено розрахунок показників динамічності автомобіля при рівномірному та не рівномірному русі, метод силового балансу та динамічної характеристики. Проведено розрахунок паливної економічності та гальмівних властивостей автомобіля Розглянули види гальмівних систем автомобіля, виконали розрахунок та модернізацію гальмівної системи автомобіля. При виконанні кваліфікаційної роботи бакалавра розрахунки та креслення виконували в таких програмах, як: “Компас” та “Mathcad”.<br>An analytical review of cars of the same class and a similar layout of cars. The determination of mass indicators and parameters of the car and its engine is carried out. The calculation of the external speed characteristics of the engine, the power balance of the car and the definition of transmission parameters. The calculation of the dynamics of the car with uniform and non-uniform motion, the method of force balance and dynamic characteristics. The calculation of fuel economy and braking properties of the car is carried out The types of car brake systems were considered, the calculation and modernization of the car brake system were performed. During the bachelor's qualification work, calculations and drawings were performed in such programs as "Compass" and "Mathcad".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Благодир, Д. Л. "Дослідження зносу зубчастих коліс коробок швидкостей та його впливу на ресурс легкових та вантажних автомобілів /комплексний проєкт/". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23211.

Full text
Abstract:
Благодир, Д. Л. Дослідження зносу зубчастих коліс коробок швидкостей та його впливу на ресурс легкових та вантажних автомобілів /комплексний проєкт/ : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / Д. Л. Благодир ; керівник роботи В. І. Кальченко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 148 с.<br>Предметом магістерської роботи є розрахунок конструкції автомобіля. Об’єктом дослідження магістерської роботи є коробка перемикання передач, з подальшим дослідженням зносу зубчастих коліс. Мета роботи – виконати розрахунок коробки перемикання передач, дослідити знос зубчастих коліс. При виконанні магістерської роботи, визначили масові показники й параметри автомобіля, провели розрахунок двигуна автомобіля, розрахували показники динамічності автомобіля, його паливну економічність. У спеціальній частині магістерської роботи було проведено розрахунок і модернізацію коробки перемикання передач. Для виконання розрахунків та графічної частини використовувались такі програми як: “Компас 3D” та “Mathcad”.<br>The subject of the master's thesis is the calculation of the car design. The object of the master's thesis is the gearbox, followed by a study of gear wear. The purpose of the work is to perform the calculation of the gearbox, to investigate the wear of the gears. When performing the master's thesis, determined the mass indicators and parameters of the car, calculated the car engine, calculated the dynamics of the car, its fuel economy. In a special part of the master's thesis, the calculation and modernization of the gearbox was carried out. Such programs as “Compass 3D” and “Mathcad” were used to perform calculations and graphical part.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Данич, І. В. "Проєкт легкового автомобіля Toyota Auris 2 з модернізацією рульового керування". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23200.

Full text
Abstract:
Данич, І. В. Проєкт легкового автомобіля Toyota Auris 2 з модернізацією рульового керування : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / І. В. Данич ; керівник роботи В. І. Вежега ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 68 с.<br>Проведено визначення масових показників та параметрів автомобіля, його двигуна. Проведено розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна, силового балансу автомобіля та визначення параметрів трансмісії. Проведено розрахунок показників динамічності автомобіля при рівномірному та не рівномірному русі, метод силового балансу та динамічної характеристики. Проведено розрахунок паливної економічності автомобіля. Проведено розрахунок та модернізацію рульового керування. При виконанні кваліфікаційної роботи бакалавра розрахунки та креслення виконували в таких програмах, як: “Компас” та “Mathcad”.<br>The definition of mass indicators and parameters of the car, its engine is carried out. The calculation of the external speed characteristics of the engine, the power balance of the car and the definition of transmission parameters. The calculation of the dynamics of the car with uniform and non-uniform motion, the method of force balance and dynamic characteristics. The calculation of fuel efficiency of the car is carried out. The calculation and modernization of the steering are carried out. During the bachelor's qualification work, calculations and drawings were performed in such programs as "Compass" and "Mathcad".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Корж, А. Г. "Проєкт вантажного автомобіля КРАЗ 255 з модернізацією гальмівної системи". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23205.

Full text
Abstract:
Корж, А. Г. Проєкт вантажного автомобіля КРАЗ 255 з модернізацією гальмівної системи : випускна кваліфікаційна робота : 274 «Автомобільний транспорт» / А. Г. Корж ; керівник роботи В. І. Венжега ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра автомобільного транспорту та галузевого машинобудування. – Чернігів, 2021. – 82 с.<br>Проведено аналітичний огляд вантажних автомобілів схожої компонувальної схеми та вантажопідйомності. Проведено визначення масових показників та параметрів автомобіля та його двигуна. Проведено розрахунок зовнішньої швидкісної характеристики двигуна, силового балансу автомобіля та визначення параметрів трансмісії. Проведено розрахунок показників динамічності автомобіля при рівномірному та не рівномірному русі, метод силового балансу та динамічної характеристики. Проведено розрахунок паливної економічності та гальмівних властивостей автомобіля Розглянуто види гальмівних систем автомобіля, виконано розрахунок та модернізацію гальмівної системи автомобіля. При виконанні кваліфікаційної роботи бакалавра розрахунки та креслення виконували в таких програмах, як: “Компас” та “Mathcad”.<br>An analytical inspection of trucks with a similar layout and load capacity was conducted. The mass indicators and parameters of the car and its engine were determined. The calculation of the external speed characteristics of the engine, the power balance of the car and the definition of transmission parameters. The calculation of the dynamics of the car with uniform and non-uniform motion, the method of force balance and dynamic characteristics. The calculation of fuel economy and braking properties of the car is carried out The types of car brake systems are considered, the calculation and modernization of the car brake system are performed. During the bachelor's qualification work, calculations and drawings were performed in such programs as "Compass" and "Mathcad".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!