Academic literature on the topic 'Енергія акустична'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Енергія акустична.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Енергія акустична"

1

Бурмістров, Олександр, Людмила Суховірська та Василь Болілий. "КОНСТРУКТИВНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ОПТИКОАКУСТИЧНОГО МЕТОДУ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АРОМАТИЧНИХ СПОЛУК ТА ЇХ ФТОРОВАНИХ АНАЛОГІВ". Physical and Mathematical Education 39, № 4 (2024): 7–13. http://dx.doi.org/10.31110/fmo2024.v39i4-01.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Дослідження акустичних спектрів ароматичних сполук та їх фторованих аналогів, показує, що в цих рідинах спостерігається проста область акустичної дисперсії, яка обумовлена процесами коливної релаксації – передачі енергії поступального руху молекул коливним ступеням вільності і зворотньо. Розбіжності в трактуванні молекулярних механізмів акустичної релаксації пояснюються тим, що до останнього часу були відсутні експериментальні дані про акустичні спектри ароматичних сполук та їх фторованих аналогів в широких інтервалах температур і частот. Матеріали і методи. У дослідженні розглядається метод акустичної спектроскопії Мандельштама-Бріллюена, удосконалений автоматизованою експериментальною установкою. Для досягнення поставленої мети були використані такі методи дослідження: емпіричні (спостереження, порівняння), теоретичні (аналіз матеріалів, ідеалізація, уявний експеримент) та комп’ютерне моделювання. Результати. Сучасні досягнення Мандельштам-Бріллюеновської спектроскопії дозволяють проводити надійні виміри швидкості і поглинання гіперзвукових хвиль в прозорих рідинах при різних температурах (включаючи навіть критичну), а також досліджувати спектри релеєвського розсіювання в рідких кристалах, металах, напівпровідниках. Вдосконалена експериментальна установка дозволила проводити вимірювання поглинання і швидкості звуку в більш широкому інтервалі температур і діапазоні частот (до 7,0 ГГц) в ряді ароматичних сполук та їх фторованих аналогах, з’ясувати молекулярні механізми, відповідальні за акустичну релаксацію. Висновки. В даній роботі досліджено підхід до пояснення молекулярних механізмів релаксаційних процесів в рідких ароматичних сполуках та їх фторованих аналогах, який ґрунтується на врахуванні ролі слабких міжмолекулярних зв’язків. Сформовані основні позитивні особливості експериментальної установки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кучеренко, Наталія Василівна, Маргарита Борисівна Капочкіна та Борис Борисович Капочкін. "ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ ЗАКОНОМІРНОСТІ ПРОЦЕСУ ПОГЛИНАННЯ ЕНЕРГІЇ АКУСТИЧНИХ ХВИЛЬ У ВОДІ". Vodnij transport, № 2(43) (27 березня 2025): 20–30. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2025.2.43.02.

Full text
Abstract:
Навігаційне забезпечення судноплавства базується на штатних гідроакустичних приладах судна, засобах донної інфраструктури позиціонування та зв’язку, берегових та донних засобах висвітлення підводної обстановки. Гідроакустичні засоби гідролокації та шумопеленгації працюють у різних частотних діапазонах. Метою дослідження є визначення фізичних причин змін дальності розповсюдження акустичного сигналу в залежності від частоти випромінювача. Критично розглянуті проблеми впливу на дальність розповсюдження акустичних хвиль в’язкості водного середовища, впливу релаксаційних процесів на поглинання акустичної енергії (дисоціації -рекомбінації розчиненої речовини з порушення термодинамічної рівноваги системи). Показано, що коректні емпіричні формули для розрахунку поглинання звуку у морській воді досі не існують, адже їх фізична суть настільки різна, що складається враження невизначеності розуміння, що саме (який фактор чи процес) є відповідальним за затухання звуку у морській воді. Результатами розрахунків вперше визначено, що для всього діапазону частот акустичних хвиль дальність їх розповсюдження, що виміряна не у одиницях виміру відстані, а у циклах, є константою. Однакова кількість циклів відповідає однаковому поглинанню акустичної енергії. Дальність розповсюдження звуку визначається довжиною хвилі, яка для умов практичної відсутності дисперсії звуку у воді пов’язана з частотою, але тільки статистично, а не фізично. За рахунок цього склалося хибне враження про залежність дальності розповсюдження звуку від частоти. Таким чином, вперше представлено підґрунтя для повноцінного переосмислення теорії процесу поглинання енергії акустичних хвиль у воді. Означений підхід може бути правомірним і для інших типів хвиль у інших середовищах. Ключові слова: навігаційне забезпечення судноплавства; поглинання енергії хвиль; гідроакустика; дальність розповсюдження звуку; довжина хвилі; частота хвилі; релаксація звуку; дисперсія звуку; коефіцієнт поглинання звуку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Gryb, Oleh, Ihor Karpaliuk, Serhiy Shvets та Artur Zaporozhets. "Розпізнавання наявності коронного розряду акустичним комплексом встановленим на безпілотному літальному апараті". Proceedings of the National Aviation University 85, № 4 (2020): 46–53. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15138.

Full text
Abstract:
Енергетичний комплекс України досі залишається досить потужним комплексом серед країн Єврозони. Українські електричні мережі, що входять до енергетичного комплексу мають значне розгалуження. Протяжність ліній електропередач високої і надвисокої напруги (750, 330, 220, 110 кВ) налічують тисячі кілометрів. Зношеність обладнання в системі електропостачання Україні позначається на надійності електропостачання і на якісних показниках. В таких умовах підтримання робочого стану обладнання забезпечується поточним обслуговуванням. Значна увага приділяється своєчасному виявленню пошкодження, точному визначенні місця аварії і її характеру. Висока напруга в мережі призводить до появи такого побічного фактору, як коронний розряд, який не тільки споживає значні обсяги електричної енергії, але й спотворює її. Поява коронного розряду може бути ознакою електричної несправності системи передачі струму. Тому авторами було обрано напрям по розробці гальванічно-незалежних систем діагностики стану енергетичного обладнання через діагностику наявності коронного розряду. Для визначення наявності коронного розряду необхідно використання або значної кількості систем діагностики, або розташування таких систем на пересувних платформах. Пропонується використовувати безпілотні літальні апарати в якості платформи. Запропоновані авторами методи акустичного контролю можуть бути заблоковані власними шумами літальних апаратів. Тому було проведено акустичний аналіз різних режимів роботи літальних апаратів і їх порівняння із акустичним спектром коронного розряду. Отримані результати дозволили візуалізувати можливість використання акустичних систем на борту безпілотних літальних апаратів для проведення діагностики коронного розряду за акустичними параметрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Овчаренко, Г. Р., та Ю. В. Паламарчук. "СХЕМА БЕЗПРОВІДНОГО ДАТЧИКА УЛЬТРАЗВУКОВОЇ БІОМІКРОСКОПІЇ З УРАХУВАННЯМ АКУСТИЧНОГО ТРАКТУ". Біомедична інженерія і технологія, № 6 (17 листопада 2021): 46–53. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.232451.

Full text
Abstract:
Реферат – У випадках виявлення проблем із передньою частиною ока людини необхідно проводити досить інформативну діагностику для розуміння шляхів її вирішення. При цьому найкраще застосувати ультразвукові дослідження, а саме біомікроскопічні. Ультразвукова біомікроскопія вважається основним методом діагностики патологій переднього сегменту ока, яка дозволяє провести кількісну і якісну оцінку його структури в нормі та при пошкодженнях. Відповідно при запальних та інфекційних захворюваннях, виразках, ерозіях рогівки і поранень очного яблука проведення ультразвукової біомікроскопії є не можливим. Дослідження проводять для одержання інформації про дефекти ока. Датчик, який використовується при будь-яких методах ультразвукової візуалізації, є однією з головних частин будь-якого ультразвукового приладу, що торкається поверхні тіла пацієнта. З його допомогою електрична енергія перетворюється в енергію ультразвукової хвилі, а також відбиті хвилі приймаються і знову перетворюються в електричну енергію. У даній статті запропоновано створення електричної схеми бездротового датчика для ультразвукової біомікроскопії, яка, у свою чергу, враховує акустичний тракт ока людини. Використання дистанційного модуля передачі інформації розширює можливості проведення огляду не залежно від місця розташування пацієнта, значно зменшує габарити датчика, а також полегшує його функціональність. Обґрунтовано вибір Bluetooth модуля відповідно до його робочої частоти, що не співставляється з іншим медичним обладнанням при застосуванні датчика, і покоління. Визначено основні складові блоку живлення датчика: літій-іонний акумулятор, модуль зарядки із захистом та перетворювач напруги. Виконано розрахунок головного параметра ультразвукового перетворювача. У роботі представлено електричну схему датчика для ультразвукової біомікроскопії, підключення модуля безпровідності до мікроконтролера Arduino Uno і залежність коефіцієнта загасання акустичного тракту від глибини проникнення біологічного середовища людського ока. Ключові слова: ультразвукові дослідження, офтальмоскопічні дослідження, УЗ датчик, діагностика переднього відділу ока, ультразвукова біомікроскопія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стравський, Я. С., Л. Я. Федонюк, С. С. Подобівський, О. М. Ярема та Т. Я. Стравський. "ВПЛИВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНУ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 1 (9 червня 2023): 11–19. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2023.1.13857.

Full text
Abstract:
Мета: проаналізувати дані літератури та визначити вплив електромагнітних випромінювань на організм людини.
 Матеріали і методи. За допомогою пошукової бази даних мережі «Інтернет» (зокрема, Google академія) та наукових статей було проаналізовано особливості впливу електромагнітного випромінювання на організм людини.
 Результати. Описано природні джерела електромагнітного випромінювання. Вказано, що процес взаємодії ЕМВ із живими організмами може бути подано у вигляді фаз. 1-шa фаза – поглинання енергії ЕМВ клітинами живого організму у вигляді розриву міжмолекулярних з’єднань і руйнування ДНК. 2-га фаза – перетворення енергії ЕМВ у хімічну енергію з утворенням іонів і вільних активних радикалів. 3-тя фаза – розвиток радіохімічних реакцій у живому організмі, що опромінюється. Зазначено, що акустичні (звукові) сигнали викликають легкі форми пухлин слухового нерва. Пухлини виникають в 100 тис. людей у рік і можуть призвести до глухоти, а у Великобританії приблизно в 4700 осіб виявляються пухлини мозку. Число людей – користувачів мобільного зв’язку, у яких з’явилася пухлина мозку, за останні 30 років збільшилося на 45 %, а якщо мобільний телефон постійно прикладається до однієї й тієї ж частини голови, ризик зростає в 4 рази. За твердженням американських вчених, тривале регулярне носіння «мобільника» в кишенях здатне на 33 % знизити репродуктивні здібності чоловіка. Наведено дані про те, що низькоінтенсивне радіочастотне випромінювання діє як стресовий/оксидативний чинник для клітини, призводить до розвитку лейкемії, а користування мобільним телефоном понад 1 годину на день погіршує зір і слух.
 Особливу увагу відведено вибору мобільного телефону та правилам користування ним. Вказано, що Міністерство освіти і науки України та національний оператор мобільного зв’язку «Київстар» підписали Меморандум про співробітництво в рамках соціальної програми «Київстар»-«Мобільна культура».
 Висновок. Мобільний телефон є необхідним атрибутом життя людини за умови дотримання всіх правил його використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pryadko, Nataliya, Kateryna Ternova та Lеv Muzyka. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРУМИННОГО ПОДРІБНЕННЯ НА ОСНОВІ АКУСТИЧНОГО МОНІТОРИНГУ ПРОЦЕСУ". Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, № 5-6 (27 грудня 2019): 18–26. http://dx.doi.org/10.34185/0543-5749.2019-5-6-18-26.

Full text
Abstract:
Мета. Метою роботи є розробка шляхів підвищення ефективності струминного подрібнення на основі встановлення зв’язку продуктивності млина та якості продукту з характеристиками акустичних сигналів.Методика. Оптимізація процесу струминного подрібнення виконувалась з використанням аналізу акустичних сигналів робочих зон струминного млина. Для побудови залежностей технологічних і акустичних параметрів було використано статистичний аналіз експериментальних даних.Результати. Дослідження підтвердили залежність параметрів акустичних сигналів робочих зон від режиму подрібнення. Встановлено, що зміни максимальної і середньої амплітуди акустичних сигналів робочої зони в процесі подрібнення мають чітко виражений коливальний характер, що пов’язано зі зміною циркуляційного навантаження в робочій зоні. Показано, що відносна продуктивність млина, нормована рівнем завантаження камери подрібнення, змінюється в процесі подрібнення за квадратичним законом. В той же час, зміна максимальної і середньої амплітуди акустичних сигналів робочої зони в процесі подрібнення описується поліномом 4 порядку, при цьому величина середньої амплітуди акустичних сигналів робочої зони подрібнення в сталому режимі процесу є квадратичною функцією від відносної продуктивності за рівнем завантаження. Показано, що амплітуда акустичних сигналів характерної частоти, записаних в зоні за класифікатором, прямо пропорційна крупності часток готового продукту, що транспортується.Наукова новизна. Вперше науково обґрунтовано і експериментально підтверджено, що продуктивність струминного млина за рівнем завантаження матеріалом змінюється в процесі подрібнення за квадратичним законом. А залежність амплітуд акустичних сигналів зони подрібнення від відносної продуктивності носить поліноміальний характер.Практична цінність. Встановлення нових залежностей характеристик акустичних сигналів від технологічних параметрів дозволить підвищить ефективність струминного подрібнення на основі результатів акустичного моніторингу. Контроль продуктивності млина та якості продукції за величиною середньої амплітуди акустичних сигналів в робочих зонах установки дасть змогу знизити витрати енергії в технологічних процесах подрібнення для одержання тонкого і надтонкого матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Токарук, Віталій, Оксана Мікосянчик, Рудольф Мнацаканов, Андрій Хімко та Ольга Ільїна. "ОЦІНКА НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ТРИБОКОНТАКТУ ЗА ЗМІНОЮ УСЕРЕДНЕНОЇ ПОТУЖНОСТІ АКУСТИЧНОЇ ЕМІСІЇ". Problems of Friction and Wear, № 3(96) (7 вересня 2022): 30–40. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.3(96).16833.

Full text
Abstract:
Проведена оцінка кінетики зміни антифрикційних характеристик, температури в контакті, усередненої потужності акустичної емісії для трибоелементів зі сталі 30ХГСА та дюралюмінію Д16 з дискретним електроіскровим покриттям з міді. Визначено механізми зниження напружено-деформованого стану в поверхневих шарах модифікованого сплаву Д16 за рахунок високої здатності міді поглинати механічну енергію в процесі деформації та руйнування. За результатами моделювання напружено-деформованого стану трибосистем встановлено зменшення глибини розповсюдження еквівалентних напружень та їх локалізацію в покритті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Горболіс, Лариса. "Музична основа оповідання Лесі Українки «Над морем»". Літератури світу: поетика, ментальність і духовність 14 (20 лютого 2020): 180–90. http://dx.doi.org/10.31812/world_lit.v14i0.3817.

Full text
Abstract:
У статті із застосуванням інтермедіального підходу досліджуються особливості художнього відтворення музики в оповіданні «Над морем» української письменниці Лесі Українки, аналізується роль пісень, музики оркестрів, звуків моря тощо у формуванні музичної палітри твору. Море в акустичному оформленні оповідання виконує ключову роль, характеризує героїв, створює настроєву палітру твору, психологізує важливі сюжетотворчі епізоди. 
 Звернення Лесі Українки до музики в оповіданні «Над морем» потрактовується як необхідність оптимізувати поетикальні можливості прози, оновити й осучаснити жанр оповідання, відкрити його незапитані можливості, інтелектуалізувати прозу, урізноманітнити й удосконалити художні прийоми й засоби змалювання складного внутрішнього світу персонажів. Море, що є функціональною складовою музичної палітри оповідання Лесі Українки, органічно зв’язане з проблематикою, сюжетом твору, має свою «історію взаємин» із головною героїнею; це самодостатній пейзажний компонент, що утримує настроєвий баланс твору, корпус переживань і дій героїні-нараторки. Музика і море у творі тісно контактують, утворюють неперервну й водночас неодноманітну за емоційним наповненням лінію, характеризують героїнь. Відповідно до модерністської практики Леся Українка представляє головну героїню – чутливу, вразливу, емоційну, яка сприймає досконалі звуки й неперевершені кольори моря як гармонію.
 Панорамні візуально-акустичні описи водної стихії в оповіданні Лесі Українки, а також численні листи письменниці дають підстави говорити про море як енергетичний канал, джерело емоційного й тілесного відновлення героїні й авторки, своєрідну вісь, що тримає смислову конструкцію твору. Енергія, звуки моря художньо увиразнюють ідею захищеності героїні, котра усвідомлює цінність і повноту буття. На основі листів Лесі Українки обґрунтовано доцільність потрактовувати терапевтично-лікувальну роль звуків, кольору моря.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kozin, V. S. "ПРОБЛЕМИ КЕРУВАННЯ ПРОЦЕСОМ ГОРІННЯ В РДТП ЗАДОПОМОГОЮ ЗВУКОВИХ КОЛИВАНЬ". Journal of Rocket-Space Technology 33, № 4 (2024): 3–10. http://dx.doi.org/10.15421/452401.

Full text
Abstract:
Дана стаття відноситься до ракетно-космічної техніки, а саме до ракетних двигунів твердого палива. Проблема керування роботою ракетного двигуна твердого палива і сьогодні є актуальною. В статті розглядається питання управління процесом горіння в каналі заряду твердопаливного ракетного двигуна за допомогою ультразвуку. Активний вплив ультразвуку на фізичні процеси, що впливає на їх перебіг, обумовлено здебільшого нелінійними ефектами у звуковому полі і для цього використовуються саме поперечні хвилі. Розглянуто вплив повздовжніх та поперечних ультразвукових коливань у камері згоряння РДТП. Повздовжні хвилі стиснення, що підвищують тиск і збільшують швидкість горіння, підвищують акустичну нестійкість, а поперечні хвилі, що активують випаровування перхлорату амонію з поверхні твердого ракетного палива, також збільшують швидкість горіння, але вдвічі менше швидкостей повздовжніх хвиль. Запропонована схема введення ультразвукового хвилевода-випромінювача в канал заряду РДТП. Проведена числова оцінка інтенсивності проходження ультразвукової хвилі через газове середовище продуктів згоряння РДТП, хвилевий опір цього середовища, через яке проходить звукова хвиля, коефіцієнтів проходження звукового тиску та пропускання енергії. Отримані числові значення вказаних величин задовільно узгоджуються з результатами інших літературних джерел. Отримані результати можуть бути використані в подальших дослідженнях процесів демпфування коливань тиску при високочастотній нестійкості роботи РДТТ та визначення межі можливого застосування закону горіння при високих частотах пульсацій тиску в камері згоряння. Результати статті можуть бути використані при проектуванні нових ракетних двигунних установок на твердому паливі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мартинова, Ірина Василівна. "КОНЦЕРТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВІЙСЬКОВИХ ОРКЕСТРІВ ЯК ЯВИЩЕ КУЛЬТУРИ". Culturological Almanac, № 3 (24 жовтня 2024): 322–28. http://dx.doi.org/10.31392/cult.alm.2024.3.37.

Full text
Abstract:
Запропонована стаття є спробою окреслити важливий напрям мистецької діяльності вітчизняних військових оркестрів. Політична ситуація в Україні поряд із різними видами діяльності висунула на чільне місце публічно-виконавську функцію військових оркестрів. Розглянуто діяльність військово-мистецьких колективів, які у своїй роботі поєднують інструментально-виконавський універсалізм із професійним вишколом військовиків. Метою розвідки стало створення соціокультурного портрету концертної діяльності військових оркестрів сучасної України. Описано комунікативні властивості виконуваної музики, її іманентну потребу в публічній реалізації, здатність соціалізувати індивідів і формувати певні соціальні групи в активні спільноти. Новизна статті полягає у спробі здійснити валоризацію військово-оркестрового виконавства з позицій системи сучасних соціокультурних та моральних цінностей. Концертна діяльність музичних колективів здійснюється з використанням як традиційних, так і інноваційних методів проведення виступів. Під час концертного виступу виконавці і слухачі об’єднуються за допомогою тембрально-акустичної енергії у спільний культурний простір, де колектив військових музикантів репрезентує модель соціуму художньо обдарованих особистостей, об’єднаних у єдине ціле гуманістичною спрямованістю мистецької ідеї. Твори із загального репертуару оркестру підбираються з урахуванням соціокультурних особливостей конкретної аудиторії та місця, де буде виконуватися концертна програма. Це відрізняє підготовку до концерту військового оркестру від цивільного, оскільки концертна програма цивільного оркестру, як правило, складається без особливого врахування соціального складу аудиторії та стану «концертного майданчика». Натомість військовому оркестру часто доводиться виконувати свою програму на відкритому просторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Енергія акустична"

1

Гурин, Анатолій Григорович, Г. В. Євменова, Р. І. Кащавцев та Ольга Миколаївна Ярмак. "Розповсюдження ударного імпульсу у навколишньому середовищі колектора нафтової свердловини при електрогідравлічному розряді". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/21487.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сорочинська, Ю. В. "Дослідження впливу низькочастотних коливань вітроенергетичних установок на навколишнє середовище". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70979.

Full text
Abstract:
Сьогодні спостерігається тенденція до поширення використання в різних галузях промисловості нетрадиційних відновлювальних джерел енергії (НВДЕ), зокрема вітроенергетики. Такий стан справ зумовлений, насамперед, зростанням цін на паливо та загальною потребою в охороні довкілля. Дослідники одностайно дотримуються думки про те, що, окрім низки вагомих переваг, вітроенергетика має недоліки, зокрема, вплив на оточуюче середовище, окремо у вигляді акустичного «забруднення». У зв'язку з перспективою будівництва сучасних потужних ВЕС і підвищенням рівня використання ВЕУ невеликої потужності в приватному секторі, питання про безпечні умови розміщення цих об'єктів, що забезпечують попередження їх несприятливого впливу на навколишнє середовище і санітарно-гігієнічні умови проживання і здоров'я населення є актуальним. Оскільки шумове забруднення від ВЕУ є найбільш складовою впливу на навколишнє середовище, а дослідження в цьому напрямку не є достатньо вивченими, тому тема моєї роботи є актуальною на сьогодні. Метою роботи є дослідження впливу акустичного забруднення (як загального так і низькочастотного) від ВЕУ різної конструкції на навколишнє середовище та розробка рекомендацій та заходів, спрямованих на зниження впливу на оточуюче середовище і людину акустичного забруднення від цих установок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кравченко, Володимир Іванович, та Ігор Володимирович Яковенко. "Розповсюдження поверхневих коливань в умовах черенковського випромінювання". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/43887.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!