To see the other types of publications on this topic, follow the link: Енергія електрична.

Journal articles on the topic 'Енергія електрична'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Енергія електрична.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kononov, B., O. Kononova та N. Kuravska. "АНАЛІЗ СПОСОБІВ РЕГУЛЮВАННЯ НАПРУГИ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ВІЙСЬКОВИХ ОБ`ЄКТІВ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, № 51 (2018): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.038.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються способи регулювання напруги в електричних мережах, засновані на зміні параметрів мережі, зміні реактивної потужності, використанні регулюємих силових трансформаторів, у яких можливо змінювати кількість витків їх обмоток та перерозподіляти магнітний потік й змінювати додаткові електрорушійні сили та кут їх вмикання. В електричній мережі можна здійснювати як централізоване (загальне), так і децентралізоване (місцеве) регулювання напруги. Загальне регулювання напруги здійснюється в центрах живлення і призводить до зміни напруги у всій електричної мережі і може бути використ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Vorobiov, Oleh, Oleh Uhrynovych, Mykola Klontsak та Serhii Kondratiuk. "Обґрунтування концептуальних підходів щодо отримання енергії без витрати енергоносіїв". Journal of Scientific Papers "Social development and Security" 11, № 1 (2021): 80–86. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2021.11.1.8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вирішенню проблем забезпечення енергією промислових галузей і об’єктів, транспортних засобів, особистих потреб людини та взагалі енергетичної безпеки майбутніх поколінь людства.
 Проведений аналіз наукових робіт в цій галузі і визначено, що ставка робиться на видобуток та використання альтернативних видів енергії, що не змозі забезпечити все збільшуючи потреби людства.
 Пропонуються концептуальні підходи щодо отримання енергії на основі наукової гіпотези отримання енергії без витрати енергоносіїв. В цьому випадку, традиційні теплова, електрична, гравітаційна, світло
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Ольга Володимирівна. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СУДНОВИХ КОМБІНОВАНИХ ПРОПУЛЬСИВНИХ УСТАНОВОК". Vodnij transport, № 3(41) (24 грудня 2024): 179–85. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.3.41.20.

Full text
Abstract:
Метою статті є проведення аналізу технічних рішень схем суднових комбінованих пропульсивних установок, в яких поєднуються робота теплових головних двигунів та гребних електричних установок. Розглянуто комбіновані пропульсивні установки, які знаходять все більш широке застосування на сучасних суднах морського флоту. Особливістю комбінованих установок є те, що енергія для руху судна в них виробляється в двох різнотипних суднових двигунах -теплових і електричних, працюючих на загальний рушій. Дані установки є складними електромеханічними системами, призначеними для забезпечення руху в різних режи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Овчаренко, Г. Р., та Ю. В. Паламарчук. "СХЕМА БЕЗПРОВІДНОГО ДАТЧИКА УЛЬТРАЗВУКОВОЇ БІОМІКРОСКОПІЇ З УРАХУВАННЯМ АКУСТИЧНОГО ТРАКТУ". Біомедична інженерія і технологія, № 6 (17 листопада 2021): 46–53. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2021.6.232451.

Full text
Abstract:
Реферат – У випадках виявлення проблем із передньою частиною ока людини необхідно проводити досить інформативну діагностику для розуміння шляхів її вирішення. При цьому найкраще застосувати ультразвукові дослідження, а саме біомікроскопічні. Ультразвукова біомікроскопія вважається основним методом діагностики патологій переднього сегменту ока, яка дозволяє провести кількісну і якісну оцінку його структури в нормі та при пошкодженнях. Відповідно при запальних та інфекційних захворюваннях, виразках, ерозіях рогівки і поранень очного яблука проведення ультразвукової біомікроскопії є не можливим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bondarenko, D. "МОДЕЛЮВАННЯ ОПТОЕЛЕКТРОННОГО НАВАНТАЖЕННЯ, ЯКЕ ЖИВИТЬСЯ ВІД ФОТОЕЛЕМЕНТА ТА АКУМУЛЯТОРА". Vidnovluvana energetika, № 2(61) (28 червня 2020): 28–33. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.2(61).28-33.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є побудова еквівалентних електричних схем оптоелектронного навантаження, яке живиться від фотоелемента та акумулятора. В роботі показано необхідність створення таких еквівалентних електричних схем, а саме при підключенні світлодіодів та напівпровідникових лазерів до сонячних фотоелементів, в якості джерела електричної енергії, та при використанні акумуляторів електроенергії. Показано, що еквівалентні електричні схеми витікають з фізичних явищ в напівпровідникових пристроях і рівнянь, які описують явища перетворення електричної енергії в світлову. Викладено різні еквівалентні
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Басок, Б. І., М. П. Новіцька, Ю. А. Веремійчук та Є. І. Гоман. "ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНИХ ФОТОЕЛЕКТРИЧНИХ ПАНЕЛЕЙ, ІНТЕГРОВАНИХ У ВІКОННІ КОНСТРУКЦІЇ БУДІВЕЛЬ". Vidnovluvana energetika, № 3(78) (29 вересня 2024): 69–75. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.3(78).69-75.

Full text
Abstract:
У реаліях сучасної України дуже важливо шукати шляхи для енергозбереження, підвищення енергоефективності та скорочення споживання енергії будівлями при збереженні рівня належної якості життя. У статті наведено огляд сучасних робіт щодо сонячних фотоелектричних панелей, інтегрованих у віконні конструкції, тобто шляхи ефективного застосування BIPV-панелей. Розглянуто такі фактори, як генерація електричної енергії, потенціал енергозбереження та регулювання прозорості вікон. Проаналізовано вплив цих факторів на ефективність світлопрозорих конструкцій. Зроблено висновки, що інтеграція у фасад будів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вязовик, Віталій Миколайович, Володимир Вікторович Починок та Дмитро Юрійович Шинкаренко. "КЛАСИФІКАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЙ УТИЛІЗАЦІЇ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ В УМОВАХ ЕКОНОМІКИ ЗАМКНУТОГО ЦИКЛУ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, № 2 (22 червня 2021): 82–107. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.2.2021.227052.

Full text
Abstract:
У статті наведено основні методи переробки вуглекислого газу в різні сполуки, окреслено їх переваги й недоліки з погляду можливості їх використання для циркуляційної економіки. Це:- звичайне термічне перетворення вуглекислого газу. У свою чергу, поділяється на розщеп-лення вуглекислого газу та перетворення СО2 у поєднанні з кореактивом, метаном, Н2 або Н2О. Перший спосіб не дуже ефективний і використовується мало. Другий дає змогу отримувати різноманітні органічні сполуки;- сонячна термохімічна конверсія – використання сонячної енергії для термохімічного перетворення. Цей метод не потребує дод
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Остапчук, О. В., та М. П. Болотний. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ФОТОЕЛЕКТРИЧНОЇ СТАНЦІЇ В УМОВАХ ПЕРВИННОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЧАСТОТИ". Vidnovluvana energetika, № 2(77) (1 липня 2024): 58–72. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.2(77).58-72.

Full text
Abstract:
Розповсюдженість застосування систем генерації з відновлюваними джерелами енергії у вигляді засобів розподіленої генерації насамперед позначається на забезпеченні децентралізації управ-ління енергосистемою через поділ її на малі розподільчі мережі та мікромережі різноманітної конфігурації. Через указаний факт виникає необхідність у дослідженні особливості інтегрування розподіленої генерації на окремих рівнях електричної мережі, що дозволить забезпечити розро-бку цифрових моделей джерел зі стохастичним характером генерації, зокрема сонячних фото-електричних станцій із застосуванням засобів іміт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КУЦЬ, Надія. "СУЧАСНА ЕНЕРГЕТИКА НА ТРАНСПОРТІ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 18 (2022): 133–37. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i18.769.

Full text
Abstract:
Світова тенденція розвитку транспорту -- це розробка гібридних електротяг і перехід на електротягу. Сучасна тенденція розвитку енергетичних комплексів на транспорті полягає в більш ефективному використанні паливно-енергетичних ресурсів. Особливого значення набувають науково-технічні розробки, в яких отримують коефіцієнт перетворення одного виду енергії в інший більше одиниці. Для цього весь бортовий енергоблок необхідно перетворити у відкриту систему, коли при забезпеченні відповідних умов при взаємодії з іншими енергосистемами, виникає додатковий канал обміну енергіями. Важливо цей принцип ре
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зайцев, Є., В. Кучанський та І. Гунько. "ПІДВИЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНОЇ НАДІЙНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ТА ЕЛЕКТРОУСТАКОВАННЯ". ГРААЛЬ НАУКИ, № 5 (13 червня 2021): 144–52. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.04.06.2021.027.

Full text
Abstract:
Дедалі частіше в літературі зустрічаються поняття локальних електричних мереж або microgrid. Сучасні локальні електричні системи (ЛЕС) України є складовою частиною розподільних електричних мереж енергопостачальних компаній. Локальна електрична мережа являться розподільною електричною мережею або її частиною, в якій в якості джерел енергії використовуються джерела розосередженого генерування, що використовують нетрадиційні та відновлювальні джерела енергії. Дослідженням показників якості електричної енергії в ЛЕС присвячені роботи як багатьох вітчизняних, так і іноземних вчених. Всі вони акцент
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Карпчук, Г. Л., та В. I. Будько. "АНАЛІЗ ТЕХНОЛОГІЙ ФОТОЕЛЕКТРИЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ СОНЯЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ". Vidnovluvana energetika, № 2(73) (17 липня 2023): 32–38. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2023.2(73).32-38.

Full text
Abstract:
Розвиток технологій відновлюваної енергетики з пере-творення енергії сонячного випромінювання на електричну зумовив значний приріст потужностей сонячної електроенергетики, а також спонукає постійно оновлювати прогнози з технічно досяжного потенціалу енергії Сонця при застосуванні фотоелектричного обладнання та устаткування нових поколінь. Мета цієї статті – проведення аналізу існуючих технологій фотоелектричного перетворення сонячного випромінювання на електричну енергію та перспективи їх використання. У роботі наведено аналіз трьох базових технологій перетворення сонячного випромінювання на е
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Бондаренко, Д., та С. Матях. "ДОСЛІДЖЕННЯ НА СТІЙКІСТЬ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ І ТЕПЛОВОЇ ЧАСТИН ГІБРИДНОГО ФОТОЕЛЕКТРИЧНОГО ТЕПЛОВОГО КОЛЕКТОРА". Vidnovluvana energetika, № 2(81) (30 червня 2025): 106–13. https://doi.org/10.36296/1819-8058.2025.2(81).106-113.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу електричних моделей, які призначені для розробки, проєктування та дослідження систем перетворення енергії сонячного випромінювання на електричну та теплову енергії. У роботі були показані електричні моделі процесу перетворення сонячного випромінювання на електричну енергію та процесу перетворення сонячного випромінювання на теплову енергію. У цих моделях були використані джерело струму та джерело напруги, які саме й моделюють процеси перетворення одного виду енергії на інший. Було проведено дослідження на стійкість з визначенням точки рівноваги та асимптотичної стійко
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

АНДРУСЕНКО, Сергій, Ігор БУДНИЧЕНКО та Валерій ДЕМБІЦЬКИЙ. "ЗАСТОСОВНІСТЬ ПОКАЗНИКІВ ОЦІНЮВАННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 20 (2023): 59–69. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i20.1034.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто застосовність показників оцінювання енергоефективності транспортних засобів, силові установки яких мають двигун внутрішнього згорання та електричний двигун. Встановлено, що під час оцінки витрат енергоносія в двигунах внутрішнього згоряння застосовуються показники витрати енергоносія в літрах на одиницю транспортної роботи в км або на 100 км, в той час, як для двигунів з електричним приводом такий єдиний підхід відсутній. Встановлено, що основною проблемою під час: порівняння енергоефективності транспортних засобів різних виробників з електричною тягової установкою; планува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ярошенко, В. М. "Ексергетичний аналіз повітряної компресорної установки". Refrigeration Engineering and Technology 57, № 3 (2021): 158–64. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v57i3.2166.

Full text
Abstract:
Визначення енергетичної ефективності компресорних установок за допомогою коефіцієнтів перетворення енергії , які базуються тільки на першому законі термодинаміки, не є об'єктивним показником їх енергетичної ефективності , а навіть хибним. Так як при цьому не враховуються якість енергетичних потоків та рівень їх оборотності – обмеження, які витікають із другого закону термодинаміки , відповідно до якого теплова енергія являється енергією нижчого ґатунку в порівнянні з енергією стиснутого газу або механічною та електричною. В результаті такого підходу автори деяких робіт стверджують, що тільки 5
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Беспалова А.В.,, Романюк В.П.,, O.П. Дашковська, Книш О.І. та Файзуліна О.А. "МЕТОД ВИЗНАЧЕНННЯ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИХ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ В БУДІВЛЯХ ІСТОРИЧНОЇ ЗАБУДОВИ". Перспективні технології та прилади, № 21 (31 січня 2023): 13–19. http://dx.doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2022-21-02.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз аварійної роботи електромереж в будівлях історичної забудови міст, в яких дуже збільшилась насиченість приміщень технічними системами життєзабезпечення, в результаті чого збільшилось навантаження електричних мереж і виділення теплової енергії в ділянках з великими перехідними опорами (ВПО). Елементи захисту від ВПО в таких електромережах не передбачаються.
 Запропонований метод дозволяє визначити аварійні електромережі з ВПО, які перетворюють частину електричної енергії в теплову, що приводить до займання електричних кабелів. Він оснований на порівняні величини напруги,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Карнаух, Т. В. "ЕЛЕКТРИЧНА АКТИВНІСТЬ НЕЙРОНІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПРИ ВИКОНАННІ ДИХАЛЬНИХ ВПРАВ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 2 (1 червня 2023): 78–82. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2023.v.i2.13796.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Дихальні вправи різних видів впливають на електричну активність головного мозку. Мета – дослідити вплив різних типів дихальних вправ – «Уджайі», «Велике або повне дихання», «Черевне (діафрагмальне) дихання», «Поперемінне дихання», «Капалабхаті» – на електричну активність нейронів головного мозку. Матеріал і методи. Реєстрацію та аналіз електроенцефалограм (ЕЕГ) здійснювали за загальноприйнятою методикою за допомогою комп’ютерного телеметричного енцефалографа «Tredex-TM expert» (Україна). В дослідженні взяли участь (добровільно) 12 осіб жіночої статі зрілого віку ІІ (36–44 роки), які пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Заріцький, Ігор, та Олег Заріцький. "Методологія інтелектуального аналізу та вибору типу електричної машини для систем запуску авіаційних газотурбінних двигунів перспективних літаків військово-транспортної авіації". Збірник наукових праць Державного науково-дослідного інституту авіації, № 20 (27) (23 грудня 2024): 71–82. https://doi.org/10.54858/dndia.2024-20-9.

Full text
Abstract:
У статті розглянуте актуальне питання вибору типу електричної машини для повітряних систем запуску прямої дії, що пов’язане з переходом на концепцію повністю електрифікованого літака і як наслідок використання електричної енергії на борту літального апарату як основної. Авторами статті запропоновано методику вибору типу електричної машини для систем запуску авіаційних газотурбінних двигунів перспективних літаків військово-транспортної авіації (ВТА), яка поєднує сучасні методи інтелектуального аналізу даних, машинного навчання та апріорні процедури багатокритерійної оптимізації – принцип рівном
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

КИЩУН, Володимир, Василь ПАВЛЮК та Віталій ЗУБЕНКО. "ХРОНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО РИНКУ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 182–93. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1359.

Full text
Abstract:
Переведення автомобільного парку України на електромобілі – питання актуальне, оскільки електрична енергія сьогодні є єдиним прийнятним та доступним у необхідній кількості джерелом енергії, що може бути використане як альтернативне. Практичні дослідження з вивчення доцільності використання електромобілів в Україні розпочалися у 2011–2013 роках. Встановлено, що основними недоліками на той час були їхня вартість та відсутність інфраструктури. Тому важливим і переломним моментом для поширення електромобілів могли стати лише державні дотації та прорив у технологіях, що дозволить значно знизити їх
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Росул, Р. В., О. В. Максютова та Ю. Б. Жигуц. "ПОРІВНЯННЯ РЕСУРСОЗБЕРЕЖНИХ ПОКАЗНИКІВ МІКРОПРОЦЕСОРНОЇ МАГНІТНО-ІМПУЛЬСНОЇ УСТАНОВКИ ТА ІСНУЮЧОГО ЕЛЕКТРОГІДРАВЛІЧНОГО ПРЕСОВОГО ОБЛАДНАННЯ ПРИ ВИРУБАННІ ДЕТАЛЕЙ З ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1> 1, № 79-80 (2025): 113–18. https://doi.org/10.36910/775.24153966.2024.79.17.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто порівняння техніко-економічних показників магнітно-імпульсної установки та існуючого електрогідравлічного пресового обладнання. З урахуванням результатів досліджень розроблене і спроектовано магнітно-імпульсне пресове обладнання для виконання технологічних операцій легкої промисловості.За результатами експериментальних досліджень встановлено, що при швидкостях 4...7 м/с можна досягти занурення різака в матеріал на глибину 0,7...0,9 його товщини. В результаті проведеного огляду технічної та патентної літератури встановлено, що серед вчених не існує єдиної думки щодо впливу ш
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

КУРАК, В. В., О. В. АНДРОНОВА та М. О. МЕЛЬНИК. "МОДЕЛЮВАННЯ ВПЛИВУ НЕОДНОРІДНОСТІ ОПРОМІНЕННЯ ПРИЙМАЛЬНОЇ ПОВЕРХНІ НА ПАРАМЕТРИ ФОТОЕЛЕКТРИЧНОЇ ПАНЕЛІ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 1(84) (28 червня 2023): 25–32. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.1.3.

Full text
Abstract:
При оцінці вироблення енергії фотоелектричними системами важливо враховувати неоднорідність розподілу світлового потоку, що надходить до приймальної поверхні сонячних панелей. Спеціалізоване програмне забезпечення, що використовується на сьогоднішній день, здатне коректно змоделювати енергетичні показники сонячної електростанції в розрізі типового року з урахуванням затінення геліополя оточуючими макрооб’єктами. В той же час, локальні затінення, обумовлені наявністю на приймальній поверхні панелі сторонніх об’єктів або забруднень, до уваги не приймаються. В даній роботі представлено блочну мод
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Sahara, A., V. Budko, M. Budko та O. Kozachuk. "РОБОТА ФОТОЕЛЕКТРИЧНОЇ СТАНЦІЇ ПРИ НАПРУГАХ НА ШИНАХ ВИЩЕ ДОПУСТИМИХ НОРМ". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (17 квітня 2022): 53–59. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68)836.

Full text
Abstract:
Зростання частки відновлюваних джерел енергії в енергосистемі України посилює проблему підтримки параметрів електричної енергії в межах допустимих норм, визначених діючим стандартом. З погляду цього питання в роботі проаналізовано параметри фотоелектричної станції, що підключена до центральної електромережі з метою видачі електричної енергії протягом року. Результати аналізу реальних даних роботи станції підтвердили наявність проблем перевищення напруги в точці підключення фотоелектростанції до центральної електромережі. Проаналізовано можливість підтримки параметрів електричної енергії та під
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Sahara, A., V. Budko, M. Budko та O. Kozachuk. "РОБОТА ФОТОЕЛЕКТРИЧНОЇ СТАНЦІЇ ПРИ НАПРУГАХ НА ШИНАХ ВИЩЕ ДОПУСТИМИХ НОРМ". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (17 квітня 2022): 53–59. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68).53-59.

Full text
Abstract:
Зростання частки відновлюваних джерел енергії в енергосистемі України посилює проблему підтримки параметрів електричної енергії в межах допустимих норм, визначених діючим стандартом. З погляду цього питання в роботі проаналізовано параметри фотоелектричної станції, що підключена до центральної електромережі з метою видачі електричної енергії протягом року. Результати аналізу реальних даних роботи станції підтвердили наявність проблем перевищення напруги в точці підключення фотоелектростанції до центральної електромережі. Проаналізовано можливість підтримки параметрів електричної енергії та під
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Bondarenko, D. "ЕКВІВАЛЕНТНІ СХЕМИ АКУМУЛЯТОРІВ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ, ЯКІ ПІДКЛЮЧЕНІ ДО СОНЯЧНИХ ФОТОЕЛЕМЕНТІВ". Vidnovluvana energetika, № 3(58) (25 вересня 2019): 30–34. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.3(58).30-34.

Full text
Abstract:
Метою роботи є побудова еквівалентної електричної схеми акумулятора, підключеного до фотоелемента та навантаження. В роботі визначено необхідність створення електричних моделей та еквівалентних схем акумуляторів електричної енергії, а саме при підключенні до сонячних фотоелементів, в якості джерела електричної енергії. Запропоновано різні еквівалентні схеми акумуляторів електричної енергії для різного моделювання. Показано еволюцію еквівалентних схем від спрощеної до узагальненої. Описані їх параметри та викладені рівняння для струмів та напруг. Зокрема, показано спрощену еквівалентну схему ак
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

ХІТРОВ, Ігор. "ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 330–36. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1376.

Full text
Abstract:
Електричні вантажні автомобілі – це транспортні засоби, які працюють на електричній енергії. Вони зазвичай оснащені електричними двигунами, що отримують енергію від акумуляторів або інших енергетичних джерел і мають схожу будову з класичними вантажівками. Ці автомобілі найчастіше використовуються для перевезення вантажів на короткі та середні відстані в міських умовах або для інших комерційних цілей. Міжміські перевезення – найскладніший сегмент автомобільного транспорту. Електричні транспортні засоби мають багато переваг, таких як менше забруднення довкілля через відсутність викидів вихлопних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Трегуб, Іван, Володимир Трегуб та Євгеній Напара. "ПРИНЦИП РОБОТИ ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ ЗАМКНУТОГО ТИПУ". Молодь і ринок, № 5–6/237–238 (19 червня 2025): 141–47. https://doi.org/10.24919/2308-4634.2025.325307.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена детальному розгляду принципів роботи гідроелектростанцій замкнутого типу, які є важливим елементом відновлювальної енергетики. Гідроелектростанції використовують кінетичну та потенційну енергію води, перетворюючи її на електричну енергію. На відміну від традиційних гідростанцій, у яких вода забирається з річок або водойм, гідроелектростанції замкнутого типу функціонують в замкнутій системі, що дозволяє зменшити негативний вплив на навколишнє середовище та забезпечує стабільність енергетичного виходу. У статті розглядаються конструктивні особливості таких станцій. Особливу ува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Dubkovskyi, V., V. Szegeda та Ye Dobronos. "Використання високотемпературних ядерних реакторів для енерготехнології". Nuclear and Radiation Safety, № 2(102) (25 червня 2024): 68–74. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2024.2(102).07.

Full text
Abstract:
Можливість використання високотемпературних газоохолоджувальних ядерних реакторів для виробництва не тільки електричної енергії, а і для забезпечення високопотенційною тепловою енергією інших (неелектричних) технологій дозволить значно розширити застосування ядерної енергії та зменшити витрати органічних палив і, відповідно, знизити техногенне навантаження на довкілля. Розглянуто застосування таких реакторів в атомних енерготехнологічних установках, що виробляють електричну енергію і забезпечують високопотенційною тепловою енергією процеси конверсії викопного палива – природного газу та вугілл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Шашков, С. В. "СТАНОВЛЕННЯ ІСНУЮЧОЇ МОДЕЛІ РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 75 (4 квітня 2024): 134–39. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-75-18.

Full text
Abstract:
Всі процеси, пов’язані з купівлею та продажем електричної енергії в Україні, регулюються вимогами та правилами функціонуючого в даній сфері ринку. В статті досліджено основні моделі існуючих ринків електричної енергії: модель вертикально інтегрованого ринку, трьохетапну модель Єдиного покупця, модель із дерегульованою оптовою торгівлею електричною енергією та як їх еволюції модель із дерегульованою оптовою та роздрібною торгівлею. Досліджено етапи становлення вітчизняного ринку електричної енергії за період із 1991 по 2019 рік, узагальнено та відображено основні події, мету та результати, кінц
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Манідіна, Євгенія Анатоліївна, Володимир Васильович Грідяєв, Каріна Володимирівна Бєлоконь та Борис Сергійович Голубєв. "ОЦІНКА ПРОФЕСІЙНИХ РИЗИКІВ ПРИ ПРОЄКТУВАННІ ЗАХОДІВ З ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ НА ВИРОБНИЦТВІ". Scientific Journal "Metallurgy", № 1-2 (30 грудня 2024): 46–53. https://doi.org/10.26661/2071-3789-2024-1-2-06.

Full text
Abstract:
В роботі проаналізовані причини та визначенні основні чинники виникнення нещасних випадків зв’язаних з ураженням робітників електричним струмом на виробництві. Запропоновано для зменшення рівня електротравматизму на виробництві використовувати ризик-орієнтований підхід управління системою охорони праці, а саме, методику Hazard Identification Studies. Наведена характеристика основних приміщень електричної підстанцій. Проаналізовані існуючи небезпеки та шкідливості при використанні електрообладнання, що розташовано в приміщеннях електричної підстанції при розподілі електричної енергії напругою 6
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Теряєв, В. І., С. О. Бур’ян та В. П. Стяжкін. "УЗГОДЖЕНЕ РЕГУЛЮВАННЯ КООРДИНАТ ДВИГУНА-ГЕНЕРАТОРА В РЕЖИМІ ЕЛЕКТРИЧНОГО ГАЛЬМУВАННЯ". Vidnovluvana energetika, № 3(62) (28 вересня 2020): 62–69. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).62-69.

Full text
Abstract:
Існує ряд установок і технологічних процесів, рух в яких здійснюється за рахунок зовнішнього джерела енергії, а електрична машина, не будучи основним джерелом руху, постійно або періодично перебуває в режимі генераторного електричного гальмування для забезпечення потрібних характеристики робочого процесу.&#x0D; Завдання даного дослідження полягає в розширенні функціональних можливостей генератора і двигуна в режимі електричного гальмування. Поставлена задача вирішується за рахунок регулювання координат електричної машини в генераторному режимі. Особливістю запропонованого способу управління є
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Головко, В. М., та В. І. Міхалін. "АНАЛІЗ СИСТЕМ ПЕРЕТВОРЕННЯ ВІТРОВОЇ ЕНЕРГІЇ НА ТЕПЛОТУ". Vidnovluvana energetika, № 1(76) (5 квітня 2024): 79–88. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.1(76).79-88.

Full text
Abstract:
Зростання вартості енергоресурсів, що використовуються для опалення, зумовлює необхідність пошуку дешевших джерел теплоти. Проблема економічного нагрівання теплоносіїв систем опалення та гарячого водопостачання залишається актуальною незалежно від способу нагрівання теплоносія, будови системи опалення та первинного джерела енергії. Виробництво електроенергії на вітрових електростанціях наразі є одним з найбільш комерціалізованих напрямів використання відновлюваних джерел енергії. Однак поширена думка, що найдоцільніше перетворювати енергію вітру на електричну енергію, а електричну – на теплову
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Burdeina, N., та Ya Pidlisnyi. "ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНІВ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ СИСТЕМ ЖИТТЄЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 78 (2024): 176–79. https://doi.org/10.26906/sunz.2024.4.176.

Full text
Abstract:
Досліджено електромагнітну обстановку, яка формується системами життєзабезпечення промислових та житлових будівель і споруд. Актуальність дослідження обумовлена тим фактом, що насиченість побутового середовища електричним та електронним обладнанням знижує ефективність відновлення організму людини після впливу електромагнітних полів у процесі трудової діяльності. Розглядалися умови, за яких як у виробничих, так і побутових умовах усі пристрої, що періодично впливають на рівні електромагнітних полів, були вимкнені. Проведено натурні вимірювання значень електричної і магнітної складових електрома
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Фелді, Діана, та Василь Козяр. "ВИБІР СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ АКТИВНИХ ІМПЛАНТОВАНИХ ПРИСТРОЇВ". Біомедична інженерія і технологія, № 12 (14 грудня 2023): 1–11. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2023.12.293137.

Full text
Abstract:
Медична практика широко використовує активні імплантовані пристрої для підтримки або заміни певних функцій організму. Проте, основною проблемою лишається термін функціонування таких пристроїв, який визначається енергоємністю джерела живлення. При закінченні строку дії джерела енергії потрібне хірургічне втручання для заміни пристрою або його батареї. Потреба в частій підзарядці робить пацієнта залежним від зовнішнього джерела живлення (підзаряджаючого пристрою) і обмежує пацієнту життєвий простір та вільне пересування. Для усунення цієї проблеми пропонується використовувати енергію, що генерує
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Кравченко, Василь Валерійович, Андрій Володимирович Войтік, Олександр Сергійович Пушка та Тетяна Олександрівна Кутковецька. "ПЕРСПЕКТИВИ ПОЄДНАННЯ ГІДРАВЛІЧНОГО ТА ЕЛЕКТРИЧНОГО ПРИВОДУ В МОБІЛЬНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИНАХ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 4 (50) (7 квітня 2023): 46–53. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2022.4.7.

Full text
Abstract:
Сучасні системи гідроприводу мають доволі низьку енергетичну ефективність, яка складає лише близько 21-22%, цьому сприяють застосування великої кількості керуючих дроселюючих клапанів та втрати енергії безпосередньо в гідролініях та гідропристроях. Одним із способів зменшення втрат енергії в гідросистемах мобільних машинах є поєднання гідравлічного та електричного приводів. Додатковою перевагою такого поєднання є також можливість рекуперації саме електричної енергії, що підвищує енергоефективність таких машин. Підвищення ефективності машин шляхом відмови від централізованої системи гідропривод
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

А., М. Афанасов, В. Арпуль С., Є. Васильєв В., О. Гололобова О. та М. Голік С. "Автоматизовані системи керування взаємним навантаженням тягових електромашин". Science and Transport Progress. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, № 1(97) (17 жовтня 2022): 50–58. https://doi.org/10.15802/stp2022/265336.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Проведення випробувань електричних машин повинно бути максимально об&rsquo;єктивним і нести достовірну інформацію про якість виготовлення або ремонту електричної машини. Під час випробувань змінюються параметри сумарної потужності джерел випробного стенда, енергетична ефективність кожного процесу випробування, розбіжності теплових навантажень обмоток якорів та обмоток збудження. Для виконання повного обсягу випробування електричної машини необхідно обладнати випробні стенди системами автоматичного керування процесом взаємного навантаження. У зв&rsquo;язку з цим у на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Petrenko, K., О. Karmazin та І. Ivanchenko. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ ВІТРУ ТА СОНЦЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОТРЕБ В ЕЛЕКТРИЧНІЙ ЕНЕРГІЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ»". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (30 червня 2022): 43–52. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68)843.

Full text
Abstract:
Використання викопного палива для енергозабезпечення Української антарктичної станції "Академік Вернадський" (УАС) не відповідає зобов’язанням України щодо мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище та вимагає значних витрат на його транспортування на станцію. Вирішити дану проблему можна за рахунок використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Ефективність використання ВДЕ для забезпечення електричною енергією дослідницьких станцій в даному регіоні підтверджено досвідом інших країн. Сучасні алгоритми керування роботою дизельних генераторів дозволяють строювати гібридні систем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Karmazin, О., K. Petrenko та І. Ivanchenko. "ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ ВІТРУ ТА СОНЦЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОТРЕБ В ЕЛЕКТРИЧНІЙ ЕНЕРГІЇ АНТАРКТИЧНОЇ СТАНЦІЇ «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ»". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (30 червня 2022): 43–52. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68).43-52.

Full text
Abstract:
Використання викопного палива для енергозабезпечення Української антарктичної станції "Академік Вернадський" (УАС) не відповідає зобов’язанням України щодо мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище та вимагає значних витрат на його транспортування на станцію. Вирішити дану проблему можна за рахунок використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Ефективність використання ВДЕ для забезпечення електричною енергією дослідницьких станцій в даному регіоні підтверджено досвідом інших країн. Сучасні алгоритми керування роботою дизельних генераторів дозволяють строювати гібридні систем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

В., Є. Васильєв, М. Афанасов А., М. Гулівець О. та Я. Попудняк Ю. "Експериментальнi дослiдження енергетичної ефективностi прискорених теплових випробувань тягових електромашин". Science and Transport Progress. Bulletin of the Dnipropetrovsk National University of Railway Transport named after Academician V. Lazaryan, № 2(98) (20 червня 2022): 69–77. https://doi.org/10.15802/stp2022/268397.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;Випробування на нагрівання тягових електричних машин є найбільш енергоємним. Ураховуючи необхідність вибору раціонального варіанта схеми взаємного навантаження для зменшення витрат електричної енергії під час випробувань, автори передбачають провести дослідження кількості сумарних корисних енергій джерел живлення стенда за годинного і пускового струму.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Експериментальні дослідження проведено на стенді взаємного навантаження. Як джерела живлення (вольтододаткова машина й лінійний генератор) використано обертові машини. Напругу та к
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Горященко, Сергій, Костянтин Горященко, Георгій Драпак та Василь Нездоровін. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ДИНАМІКИ ТЕПЛОАКУМУЛЮЮЧОЇ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 2 (30 червня 2022): 52–57. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-70-2-7.

Full text
Abstract:
У статті представлено моделювання роботи темплоакумулятора при перетворені електричної енергії в теплову, які мають кращі показники. Перспективним в цьому плані є застосування автономних теплоакумулюючих електронагрівальних приладів, які акумулюють енергію вночі по пільговим тарифам та віддають її протягом дня. Це пов’язано з тим, що постійне збільшення ціни за теплопостачання залежить від ціни на природній газ. В таких умовах електроопалення з використанням низьких нічних тарифів з неефективного стає економічно вигідним і конкурентоспроможним порівняно з іншими видами індивідуального опалення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

ЛЕГЕЗА, Юлія, Олена ПУШКІНА та Геннадій ПАУТОВ. "ВИКОРИСТАННЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ЯК НАПРЯМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИМОГ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ: НОРМАТИВНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ". Law. State. Technology, № 3 (3 січня 2023): 3–8. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2022-3-1.

Full text
Abstract:
Актуальність теми даної наукової публікації обґрунтовується необхідність вирішення питання забезпечення енергонезалежності України, відновлення державної енергетичної системи для забезпечення ефективності стратегії державного та регіонального розвитку. Авторами підкреслено, що впровадження новітніх технологій, використання яких дозволяє подолати енергетичні проблеми сучасного світу, в тому числі і енергетичні ресурсозабезпечувальні проблеми України вимагає розробки та запровадження відповідного нормативно-правового базису для їх застосування, що обґрунтовує актуальність даної наукової публікац
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Шрам, О. А., та Ю. Г. Качан. "ЩОДО МОЖЛИВОСТЕЙ ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМ ВОДНЕВОГО НАКОПИЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В МЕРЕЖАХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ З ВЛАСНИМИ ВІДНОВЛЮВАНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ". Vidnovluvana energetika, № 2(77) (1 липня 2024): 117–22. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.2(77).117-122.

Full text
Abstract:
Метою роботи є визначення доцільності та умов викори­-стання водневих систем накопичення електричної енергії в мережах промислових підприємств з наявними відновлюваними джерелами енергії. Постійне зростання потужності відновлюваних джерел енергії, які приєднані до загальних енергосистем та електромереж промислових підприємств дозволяє зміцнити енергетичну безпеку держави й зменшити витрати підприємств на електричну енергію. Водночас випадковий характер генерації ВДЕ вимагає збільшення кількості високоманеврових потужностей, які необхідні для стабільної роботи такої енергетичної системи. На сьо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Бялковська, О. А., та Я. В. Гук. "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ТА ЕКОНОМІЧНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 44 (30 вересня 2024): 82–85. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2024-3.13.

Full text
Abstract:
Метою написання статті є необхідність обґрунтування значення соціально-економічних аспектів та екологічних взаємовідносин, що стали основою для розвитку та становлення альтернативної енергетики в сучасних умовах на теренах Європейського Союзу та України. Альтернативна енергетика, яка охоплює джерела енергії, що не використовують традиційні викопні пального, має величезне значення для екології. Перш за все, альтернативні джерела енергії, такі як сонячна, вітрова, гідроелектрична та геотермальна, значно зменшують викиди парникових газів, які є основними винуватцями глобального потепління. Традиц
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Васько, П. Ф. "НАБЛИЖЕНА ЗАСТУПНА ЕЛЕКТРИЧНА СХЕМА СИНХРОННОГО ЯВНОПОЛЮСНОГО ГЕНЕРАТОРА ДЛЯ АНАЛІЗУ НАВАНТАЖУВАЛЬНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ АВТОНОМНИХ ВІТРО- ТА ГІДРОЕЛЕКТРИЧНИХ УСТАНОВОК". Vidnovluvana energetika, № 3(62) (28 вересня 2020): 51–61. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2020.3(62).51-61.

Full text
Abstract:
Синхронні явнополюсні генератори знаходять широке застосування в складі вітро- та гідроелектричних установок малої потужності. На сьогодні набуває актуальності задача застосування потужних автономних вітроелектричних установок з синхронними генераторами для накопичення частини генерованої ними енергії на гідроакумулювальних електростанціях. Розроблення раціональних схемо-технічних рішень реалізації даної технології для багатоагрегатних вітроелектростанцій потребує аналізу навантажувальних режимів роботи всіх складових в широкому діапазоні робочих швидкостей вітру і частоти обертання. Ефективне
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

ГАРКАВЕНКО, Сергій. "ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА РИНКУ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ УКРАЇНИ". Law. State. Technology, № 1 (8 грудня 2022): 34–38. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2022-1-5.

Full text
Abstract:
У статті розкривається актуальне питання правового регулювання відносин на ринку електричної енергії України в умовах євроінтеграції об’єднаної енергетичної системи України до Союзу центральноєвропейської електричної мережі відповідно до вимог ENTSO-E (Європейська мережа операторів систем передачі електроенергії). Електроенергетика є однією з ключевих галузей української економіки, ефективне функціонування якої є необхідною умовою стабілізації, структурних перетворень економіки, врахування потреб населення та суспільного виробництва в електричній енергії. Ось чому постійне вдосконалення та пол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Kochetkov, O., V. Mashin, T. Gaur, M. Vityuk та R. Kharchenko. "Результати дослідження показників якості електричної енергії перетворювачів постійної напруги при граничному режимі функціонування". Herald of the Odessa National Maritime University, № 69 (3 липня 2023): 64–74. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2023-2-64-74.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні показники якості електричних процесів імпульсних перетворювачів постійної напруги модульної структури понижуючого типу з однофазним та багатофазним принципами перетворення з автотрансформаторним включенням дроселів у силових каналах при граничному режимі функціонування. Приведено залежності основних показників якості електричної енергії від величини вхідної напруги в перетворювачах постійної напруги понижуючого типу. Проведено аналіз результатів дослідження впливу значення зміни відносної напруги живлення на показники якості електричної енергії імпульсних перетворювачів пост
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Кирик, В. В. "АНАЛІЗ НЕОДНОРІДНОСТІ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ З ВІДНОВЛЮВАНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ". Vidnovluvana energetika, № 2(81) (30 червня 2025): 28–33. https://doi.org/10.36296/1819-8058.2025.2(81).28-33.

Full text
Abstract:
У статті описано неоднорідності електричних мереж, які можуть бути викликані інтеграцією в електроенергетичну систему відновлюваних джерел електричної енергії. Виконана оцінка нових викликів та проблем, пов’язаних з цим процесом. Відзначається, що вирішення проблем в процесі інтеграції відновлюваних джерел енергії в електроенергетичну систему, пов’язано з подоланням неоднорідності електричних мереж, яка суттєво впливає на режимні параметри. Для забезпечення стійкості функціонування енергосистеми необхідне виконання багатофакторного аналізу й оцінки впливу впровадження відновлюваної генерації я
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Shalapko, D. O. "ПОКРАЩЕННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ПОКАЗНИКІВ СУДНОВОЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ УСТАНОВКИ ТАНКЕРА ПРОЄКТУ RST27 ЗА РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ ВОДНЕВИХ ПРИСАДОК". Transport development, № 1(12) (3 травня 2022): 75–84. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.1-12.07.

Full text
Abstract:
Вступ. З огляду на сучасний стан розвитку техніки подальше збільшення коефіцієнта корисної дії двигунів має незначний ефект, проте використання альтернативних видів палива являє собою можливість збільшити ефективність та екологічність сучасних двигунів. На сьогодні суднові двигуни використовують як паливо HFO («важке паливо»), дизельне паливо та газове паливо. Мета. Із застосуванням сучасних технологій використання паливних присадок та альтернативних палив пропонується провести модернізацію паливної системи суднових двигунів танкера проєкту RST27. Результати. Пропонується застосовувати систему
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Шило, Б. В. "Конструкції установок для перетворення енергії вітрових хвиль у електричну енергію". Студентський вісник Національного університету водного господарства та природокористування, Вип. 1 (6) (2016): 49–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Середа, Б. П., Д. Я. Муковська, Є. П. Зюзін та В. Г. Орел. "МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В ТРАНСПОРТНО-ВИРОБНИЧИХ СИСТЕМАХ". Математичне моделювання, № 1(52) (10 червня 2025): 75–81. https://doi.org/10.31319/2519-8106.1(52)2025.330404.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз застосування математичних моделей для оптимізації використання альтернативних джерел енергії в рамках транспортно-виробничих систем. В умовах сучасних економічних та екологічних викликів, що вимагають скорочення залежності від традиційних викопних енергоносіїв і зменшення викидів парникових газів, перехід на відновлювальні джерела енергії набуває стратегічної важливості. Дослідження охоплює основні типи альтернативних джерел енергії, зокрема електричні транспортні засоби, сонячну і вітрову енергію, біоенергетику, а також водневі та гібридні технології. Особлива ува
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

КРОЧУК, Андрій. "АНАЛІЗ ДОСЛІДЖЕНЬ СТОСОВНО РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ З ЕЛЕКТРИЧНИМ ПРИВОДОМ РУХУ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 214–21. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1363.

Full text
Abstract:
Транспорт з електричним приводом на сучасному етапі розвитку науки і техніки набирає все більших обертів. Практично кожен виробник автомобілів у своїй лінійці моделей пропонує або електричні або гібридні транспортні засоби. Наукові дослідження автомобільного транспорту з електричним приводом також активно розвиваються в різних напрямках. Головною метою роботи є аналіз напрямків досліджень стосовно розвитку транспортних засобів з електричним приводом. Проаналізовані наукові роботи, які стосуються розвитку електромобільної промисловості. Дані роботи висвітлюють проблеми, з якими стикається сфера
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Кармазін, О. О., К. В. Петренко К. В. та І. В. Іванченко. "ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ ДОЦІЛЬНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГІЇ СОНЦЯ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОТРЕБ В ЕЛЕКТРИЧНІЙ ЕНЕРГІЇ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ". Vidnovluvana energetika, № 1(80) (31 березня 2025): 60–69. https://doi.org/10.36296/1819-8058.2025.1(80).60-69.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено можливість забезпечення електрич-ною енергією насосних станцій за рахунок сонячної енергії під час знеструмлення з зовнішньої мережі. Розглянуто основні схеми використання сонячної енергії для потреб водопостачання. Виконано оцінку економічної ефективності проєктів гібридних сонячних електростанцій для двох насосних станцій, розташованих в південних регіонах України.Встановлено, що резервуар чистої води може використовуватися як додаткова система акумулювання. Це дозволяє за рахунок кращої узгодженості з графіком навантаження ефективніше використовувати генерацію сонячної е
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!