To see the other types of publications on this topic, follow the link: Ефективність обліку.

Journal articles on the topic 'Ефективність обліку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Ефективність обліку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Варцаба, Віра, Вікторія Макарович та Габріелла Лоскоріх. "Аналіз проблематики обліку інноваційного капіталу в Україні". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 4 (22 грудня 2023): 334–45. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-334-345.

Full text
Abstract:
Ефективність управління підприємством в умовах економіки знань починає все більше залежати від оперативності прийняття рішень стосовно критично важливих для підприємства інноваційних активів. В статті окреслено необхідність удосконалення обліку інноваційної діяльності підприємства виходячи зі зростаючих запитів користувачів облікової інформації в умовах економіки знань. Обґрунтовано основні причини існування відмінностей між пропозиціями зарубіжних та українських вчених щодо розвитку обліку інноваційної діяльності. Виділено та проаналізовано дев’ять основних напрямів досліджень щодо розвитку обліку інноваційного капіталу в Україні: удосконалення чинної моделі обліку витрат на дослідження та розробки; облік основних об’єктів інноваційної діяльності підприємства; облік інноваційного продукту / продукції; облік інноваційних проектів; облік резервів інноваційної діяльності (інноваційних резервів); облік фінансування інноваційної діяльності підприємства; управлінський облік витрат інноваційної діяльності; облікове забезпечення управління інноваційною діяльністю; організація обліку інноваційної діяльності підприємства. Окреслено тенденції розвитку теоретико-методологічних засад обліку інноваційного капіталу підприємства в Україні: удосконалення методологічних «прогалин» чинної методики обліку витрат на дослідження та розробки, реалізованої в національних П(С)БО; здійснення нової об’єктної структуризації інноваційної діяльності підприємства в системі бухгалтерського обліку; удосконалення методики обліку бізнес-процесів підприємства, дотичних до інноваційної діяльності (інноваційне резервування, фінансування інноваційної діяльності); посилення управлінської орієнтації обліку інноваційного капіталу та забезпечення його більшого рівня регламентації за рахунок розробки нових законодавчих положень та нормативних обмежень із використанням інструментарію облікової політики підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Реслер, М. В. "ОСОБЛИВОСТІ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ПРОКАТУ МАЙНА". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 77 (24 травня 2024): 26–32. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-77-04.

Full text
Abstract:
Анотація. Автоматизація бізнесу вкрай необхідна, адже суттєво підвищує ефективність всіх робочих процесів та надає можливості делегування адміністративних процесів програмному забезпеченню. Автоматизовані програми дозволять: спростити та пришвидшити керування продажами; облік складу; управління рекламною діяльністю; аналіз даних та формування звітів по різним напрямкам діяльності компанії та управління взаємовідносинами з клієнтами. Стаття присвячена тематиці автоматизації обліку прокатного бізнесу. Метою статті є аналіз існуюючих форм і методів автоматизації для бізнесу, визначення переваг та розкриття особливостей прокатного бізнесу з врахуванням обліку доходів та витрат. Зазвичай прокатний бізнес, що охоплює такі сектори, як оренда обладнання, лізинг майна та оренда транспортних засобів, має унікальні потреби в обліку через циклічний характер оренди, управління запасами та різноманітну взаємодію з клієнтами. Досліджено автоматизовані системи обліку та визначено три основні стадії, що характеризують основні етапи для створення спеціалізованих комп’ютерних програм. Проаналізовано програмне забезпечення, яке пропонується для ведення обліку в прокатному бізнесі та яке забезпечує відображення всіх доходів та витрат. Автоматизація бухгалтерського обліку прокатного бізнесу пропонує численні переваги, зокрема підвищену ефективність, покращене управління грошовими потоками, комплексний підхід до визначення доходів та витрат, покращений досвід роботи з клієнтами, масштабованість і прийняття рішень на основі даних. Сформовано комплексний підхід до автоматизації бухгалтерського обліку та обліку доходів і витрат прокатної діяльності. Використовуючи передові технології, орендні компанії можуть оптимізувати свою діяльність, зменшити витрати та підвищити прибутковість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кірдіна, О. Г., В. М. Орлова та Є. О. Пузіков. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 84 (29 грудня 2023): 55–62. http://dx.doi.org/10.18664/btie.84.301323.

Full text
Abstract:
Бухгалтерський облік основних засобів на підприємствах залізничного транспорту потребує вдосконалення в методико-організаційних аспектах, а також узгодженості законодавчо-нормативних документів, в яких наявні суттєві розбіжності. Визначальним фактором організації бухгалтерського обліку основних засобів підприємств залізничного транспорту є перевірка правильності оцінки основних засобів, оскільки ефективність їх діяльності залежить від правильної організації обліку та аудиту, що дає змогу точно, достовірно і своєчасно відображати в обліку всі господарські операції з метою їх впливу на виробничо-господарську діяльність підприємства та оперативного втручання в разі виявлення недоліків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Воськало, Н. М., та Т. М. Ковальчик. "ШЛЯХИ ТА МЕТОДИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИНТЕТИЧНОГО ТА АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ ІНВЕСТИЦІЙ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (17) (31 березня 2025): 109–14. https://doi.org/10.32782/dees.17-18.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання вдосконалення синтетичного та аналітичного обліку інвестицій в умовах економічної нестабільності. Визначено, що ефективне управління інвестиційною діяльністю підприємства неможливе без достовірної, своєчасної та повної інформації, яка формується в системі бухгалтерського обліку. Проаналізовано нормативно-правову базу України, зокрема НП(С)БО та МСФЗ, що регулюють облік фінансових і капітальних інвестицій. Окрему увагу приділено недолікам існуючих стандартів та відсутності системної класифікації інвестицій. Запропоновано напрями вдосконалення синтетичного та аналітичного обліку, включаючи гармонізацію рахунків, впровадження аналітичних субрахунків та автоматизацію обліку за допомогою ERP-систем, зокрема BAS ERP. Зазначено, що сучасні облікові рішення дозволяють значно підвищити ефективність управління інвестиційною діяльністю, забезпечити прозорість звітності та сприяти залученню інвесторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Покровська, Наталія, та Аліна Такатли. "ОБОРОТНІ АКТИВИ В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ: ОБЛІК В УКРАЇНІ ТА ЄВРОПІ, ШЛЯХИ СПРОЩЕННЯ". Сталий розвиток економіки, № 3 (54) (23 червня 2025): 185–90. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-54-28.

Full text
Abstract:
В умовах війни та євроінтеграції гармонізація обліку оборотних активів аграрного сектору України з європейськими стандартами є вкрай актуаль-ною. Оборотні активи відіграють основну роль у фінансовому управлінні агропідприємствами. В Україні їх облік регулюється національними стан-дартами (НСБО) та Податковим кодексом, проте часті зміни нормативної бази ускладнюють його ведення. У країнах ЄС облік здійснюється за стан-дартами IFRS з використанням автоматизованих систем, що забезпечує вищу прозорість і ефективність. Актуальним є дослідження напрямів спрощення та гармонізації обліку оборотних активів шляхом порівняння національних і міжнародних підходів. Очікується, що адаптація європей-ських практик підвищить прозорість, інвестиційну привабливість і конку-рентоспроможність аграрних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ПАРТИКА, Сергій. "ОПТИМІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ МАШИН ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 88, № 3 (2023): 301–15. http://dx.doi.org/10.32453/3.v88i3.1269.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано сучасний стан технології обліку експлуата-ції автомобільної та бронетанкової техніки в органах та підрозділахДержавної прикордонної служби України та можливості покращеннятакого стану за рахунок інформаційних систем. На основі науковихпідходів розглянуто перспективи удосконалення та автоматизації об-ліку експлуатації автомобільної та бронетанкової техніки, придатноїдля застосування в процесі оперативно-службової діяльності органівДержавної прикордонної служби України. Визначено фактори, щонегативно впливають на її ефективність. Розглянуто можливості за-стосування сучасних інформаційних технологій через адаптацію на-явних в органах Державної прикордонної служби України програм-но-технічних засобів для реалізації процедур обліку експлуатаціїавтомобільної та бронетанкової техніки. Електронний облік експлу-атації автомобільної та бронетанкової техніки дозволяє прискоритиобмін даними, забезпечити їх збереження і резервування, здійснитиоперативний кількісний та логічний контроль експлуатації техніки, зменшити трудовитрати на здійснення операцій обліку. Установлено,що процедура контролю технічного стану сучасних зразків машинздійснюється за типовим алгоритмом, що обумовлений чиннимиінструкціями та відомчими наказами. Разом з тим, відсутність про-цедури автоматизації процесів обліку експлуатації засобів автомо-більної та бронетанкової техніки значно знижує ефективність обліку.Внесок дослідження в науку та практику є суттєвим, оскільки дозво-лить розширити площину аналітичних даних з питань експлуатаціїтехніки. Щоб наблизити систему до користувача, необхідно провестивеликий обсяг роботи із накопичення і нормалізування табличнихданих та зв’язків. Переваги в тому, що в Державній прикордоннійслужбі України поки не існує таких систем обліку, а потенціал для по-дальшого розвитку предмета дослідження значний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Березний, Олександр Васильович. "Роль хмарних технологій в організації безперервного обліку". Економіка, управління та адміністрування, № 2(108) (1 серпня 2024): 78–83. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-2(108)-78-83.

Full text
Abstract:
У статті розглядається роль хмарних технологій в організації бухгалтерського обліку, враховуючи зміни традиційного менеджменту шляхом впровадження моделей безперервного обліку. Хмарний облік полегшує безперебійну інтеграцію даних у реальному часі з різних джерел, таких як банки, системи ERP і термінали торгових точок, гарантуючи, що інформація завжди актуальна та доступна. Завдяки автоматизації таких рутинних завдань, як звірка, аналіз відхилень і зіставлення транзакцій, хмарний облік зменшує часові затримки та помилки, пов’язані з традиційною обробкою наприкінці періоду, дозволяючи бухгалтерам зосередитися на більш стратегічних видах діяльності з доданою вартістю. Модель безперервного обліку (Continuous Accounting), заснована на хмарних технологіях, замінює традиційний підхід фіксації інформації на певну дату на динамічний робочий процес, який підтримує безперервний фінансовий аналіз і прийняття рішень у реальному часі. Такий підхід підвищує операційну ефективність, точність і швидкість реагування, надаючи керівництву своєчасну інформацію про фінансові показники. Крім того, у статті розглядаються проблеми впровадження хмарного обліку, враховуючи безпеку даних, стабільність системи, автентифікацію, підкреслюючи необхідність надійних заходів безпеки та комплексних стратегій управління ризиками. Використовуючи хмарний облік, підприємства можуть досягти значного покращення фінансової прозорості, продуктивності та ефективності витрат, що зрештою сприяє кращому стратегічному плануванню та успіху бізнесу. Результати дослідження наголошують на трансформаційному потенціалі хмарних технологій у формуванні майбутнього фінансового менеджменту та практики бухгалтерського обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Красніков, Дмитро О. "МЕТОДИКА ДОКУМЕНТУВАННЯ ТА ОБЛІКУ РОЗРАХУНКІВ У МІЖНАРОДНІЙ ТОРГІВЛІ". Journal of Strategic Economic Research, № 3 (2 грудня 2024): 76–84. https://doi.org/10.30857/2786-5398.2024.3.8.

Full text
Abstract:
Міжнародна торгівля передбачає складні транзакції та велику кількість документації для забезпечення точності, відповідності та прозорості при здійснення відповідних операцій. Належне документування та методи бухгалтерського обліку є вирішальними для ефективного управління цими операціями. Саме тому в представленій статті розглянуті основні особливості методик документування та обліку розрахунків при здійснення операцій в межах міжнародної торгівлі. Метою роботи є визначення оптимальної методики документування та обліку розрахунків у міжнародній торгівлі. Основними методами використаними при здійсненні поточного дослідження є: методи аналізу та синтезу для виявлення особливостей міжнародної торгівлі у сучасних умовах цифровізації та трансформаційних змін, а також для аналізу відповідних документарних методик щодо обліку розрахунків при здійсненні торговельної діяльності; методи дедукції та індукції; метод порівняння; логічний метод, а також графічні та табличні методи для наочного представлення окремих результатів дослідження. Так в ході дослідження виявлено наступні поширені методи та типи документації, які використовуються в міжнародній торгівлі: комерційний рахунок-фактура, коносамент, сертифікат походження, пакувальний лист, рахунок-проформа, акредитив (L/C), страхове свідоцтво, ліцензія на імпорт/експорт, сертифікат перевірки та інші. Методи бухгалтерського обліку в міжнародній торгівлі: облік за принципом нарахування:, облік готівки, мультивалютний облік, облік витрат, трансфертне ціноутворення, коди гармонізованої системи (HS) та інше. Таким чином, методика документування та обліку розрахунків у міжнародній торгівлі є комплексною системою, що потребує детального аналізу та відповідного підходу до кожного етапу торгової операції. Впровадження сучасних технологій автоматизації процесів, забезпечення відповідності нормативним вимогам та постійне вдосконалення процедур дозволяє підвищити ефективність міжнародної торгівлі та мінімізувати ризики, пов'язані з нею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Панійван, Кирило Євгенович. "Бухгалтерський облік у ФОП в Україні: виклики та перспективи в умовах сучасних змін". Економіка, управління та адміністрування, № 1(111) (3 квітня 2025): 81–86. https://doi.org/10.26642/ema-2025-1(111)-81-86.

Full text
Abstract:
В умовах воєнного стану малий бізнес в Україні відіграє важливу роль у створенні робочих місць, зростанні доходів населення та підтримці стабільності економіки. У таких обставинах бухгалтерський облік у ФОП має бути адаптивним і відповідати чинному законодавству. Ефективно організований облік є одним із ключових чинників успішної діяльності ФОП. Налагоджена система бухгалтерського обліку сприятиме прозорості бізнес-процесів, правильному податковому адмініструванню та фінансовій стабільності підприємства. Метою дослідження є окреслення викликів і перспектив розвитку бухгалтерського обліку у ФОП в умовах сучасних змін в Україні. Облік для ФОП на спрощеній системі оподаткування є набагато простішим, ніж для юридичних осіб. Вони не зобов’язані дотримуватися міжнародних стандартів фінансової звітності та впроваджувати внутрішні регламентуючі документи, такі як облікова політика. Як правило, підприємці ведуть облік самостійно або передають цю функцію на аутсорсинг. Дослідження показало, що ФОП на загальній системі оподаткування несуть більшу відповідальність за ведення обліку. Їм необхідно детально фіксувати всі доходи та витрати, підтверджуючи кожну операцію первинними документами. Цифрові технології стали невідʼємною частиною облікових процесів у ФОП. Вони значно полегшують ведення обліку, а також підготовку та подачу звітності до контролюючих органів. Використання таких інструментів зменшує вплив людського фактора, мінімізує кількість помилок, підвищує прозорість і ефективність облікових операцій, а також сприяє формуванню відповідальної культури обліку серед підприємців. Таким чином, сучасні виклики для ФОП потребують інтегрованого підходу до організації обліку, впровадження сучасних технологій і підвищення рівня професійної підготовки. Це дозволить забезпечити стабільність і прозорість бізнесу в умовах постійних змін. Належна державна підтримка, враховуючи розробку законодавчих ініціатив і стимулювання цифровізації, стане важливим чинником розвитку малого бізнесу та підвищення його конкурентоспроможності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кірдіна, О. Г., В. М. Орлова та Ю. І. Гапусенко. "УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ТА УПРАВЛІННЯ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИМИ ВИТРАТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 84 (29 грудня 2023): 47–54. http://dx.doi.org/10.18664/btie.84.301304.

Full text
Abstract:
Облік експлуатаційних витрат залізничного транспорту повинен забезпечувати вирішення низки економічних проблем, що виникають у практичній діяльності підприємств залізничного транспорту, а саме: надавати високоякісні послуги з перевезення пасажів, вантажів, пошти та багажу за науково обґрунтованого рівня витрат з постійним збільшенням перевізних можливостей залізниць. У зв’язку з тим що облікова інформація в сучасних умовах стає головним орієнтиром ухвалення необхідних управлінських рішень, перед керівництвом Укрзалізниці виникла гостра необхідність трансформації традиційних підходів до обліку витрат, зокрема експлуатаційних. Раціональна організація управлінського обліку має безпосередній вплив на ефективність аналізу витрат в процесі управління підприємством, яка забезпечується глибоким розумінням суті витрат експлуатаційної діяльності і їх економічно обґрунтованою класифікацією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Шарманська, Валентина, та Олександра Блах. "ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНИМ ОБЛІКОМ ПІДПРИЄМСТВА". Молодий вчений, № 1 (125) (31 січня 2024): 143–47. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-1-125-26.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються проблеми та шляхи підвищення ефективності управління екологічним обліком підприємств. На основі аналізу теоретичних та практичних досліджень, сформульовано рекомендації для ефективного управління екологічним обліком. Важливими є впровадження сучасного інструментарію, який розроблений на основі сучасних методів і відповідає міжнародним стандартам, впровадження сучасних та розробка нових інформаційних систем екологічного обліку. Необхідно забезпечити належне кадрове забезпечення та впровадити систему мотивації для працівників. Виконання цих рекомендацій дозволить підприємствам суттєво підвищити ефективність екологічного обліку та досягти позитивних результатів у сфері охорони навколишнього середовища. Ефективне управління екологічним обліком являється ключовим фактором для забезпечення екологічної безпеки та конкурентоспроможності підприємств. Тому до основних проблем управління екологічним обліком слід віднести недостатнє методологічне забезпечення, недостатню автоматизацію та недостатнє кадрове забезпечення, а інколи недосконалу розробку та впровадження екологічної політики та стратегії підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Хорошилова, Ірина, та Катерина Болдовська. "ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА РІШЕННЯ В ОБЛІКОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВ". Grail of Science, № 49 (21 лютого 2025): 274–83. https://doi.org/10.36074/grail-of-science.21.02.2025.031.

Full text
Abstract:
Розглянуто підходи до використання сучасних інформаційних технологій та інтеграції цифрових рішень у сфері банківського обліку. Розкрито аспекти впровадження автоматизованих облікових систем, хмарних сервісів, технологій блокчейн, штучного інтелекту та аналітики великих даних як ключових напрямів цифровізації бухгалтерського обліку у банківських установах. Досліджено вплив перетворюючої сили цифрових технологій на ефективність облікових процесів у банківських установах та обґрунтовано необхідність застосування сучасних цифрових рішень для формування єдиного облікового простору у діяльності банку та інтеграції його з державними інформаційними платформами і реєстрами, системами державних фінансів та управління. Розглянуто сучасні виклики цифрової трансформації обліку у банках та виявлено основні проблеми, що ускладнюють впровадження цифрових рішень в облікову практику банківських установ. Запропоновано підходи до поліпшення цифрового облікового середовища банків на засадах реалізації комплексної цифрової стратегії у банківській сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Katunin, Y., та L. Salii. "Облік, контроль і фізичний захист ядерних материалів на об’єкті «Укриття» Чорнобильської АЕС". Nuclear and Radiation Safety, № 1(49) (10 березня 2011): 53–57. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.1(49).11.

Full text
Abstract:
Наведено наявні оцінки кількості ядерних материалів у післяаварійному енергоблоці № 4 ЧАЕС. Розглянуто систему й методи обліку та контролю ядерних материалів на об’єкті «Укриття». Продемонстровано спільність завдань, що стоять перед обліком, контролем і фізичним захистом ядерних материалів. Описано конфігурацію системи фізичного захисту на об’єкті «Укриття», її специфіку та фактори, що здатні негативно впливати на її ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Реслер, М. В. "УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ЯК ДЕТЕРМІНАНТА СИСТЕМИ ВІДОБРАЖЕННЯ ПРОКАТУ МАЙНА". Підприємництво і торгівля, № 41 (1 липня 2024): 80–85. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-41-11.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах господарювання роль орендних послуг як в економіці країни, так і у вирішенні соціальних проблем поступово зростає. Ефективність системи управління безпосередньо залежить від правильної організації управлінського обліку орендних послуг прокату майна. В свою чергу, управлінський облік відіграє вирішальну роль у визначенні та відображенні фінансових аспектів специфічної оренди (прокату) майна в різних масштабах. Це передбачає використання фінансових даних для прийняття рішень, оптимізації операцій і підвищення прибутковості. Варто відзначити, що теоретико-методологічні та практичні аспекти обліку на підприємствах, що надають послуги, є в науково-економічній літературі недостатньо висвітленими та потребують поглибленого дослідження. Дослідження присвячене сутності прокату майна, особливостям відображення прокату майна в управлінському обліку. Розглянуто підходи до деяких ключових етапів в управлінському обліку від прокату майна та їх визнання. Управлінський облік прокату майна передбачає детальне складання бюджету, управління витратами, вимірювання ефективності, фінансову звітність та управління ризиками. Застосовуючи ці практики, менеджери та власники нерухомості можуть покращити процес прийняття рішень, оптимізувати фінансові показники та забезпечити дотримання правових і податкових норм. Саме бухгалтерське програмне забезпечення об’єднує операції з управління власністю з бухгалтерським програмним забезпеченням для безперешкодного фінансового управління. У процесі дослідження доведено, що управлінський облік необхідний для ефективного масштабування відображення операцій із прокату майна та управління діяльністю з надання послуг. Використовуючи детальні методи розподілу витрат, точне управління доходами, вимірювання ефективності, комплексне бюджетування та ефективне управління ризиками, менеджери по прокату майна можуть оптимізувати свою діяльність, підвищити прибутковість і забезпечити фінансову стабільність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Петченко, Марина, Тетяна Фоміна, Оксана Балазюк, Надія Смірнова та Ольга Лугова. "АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ УПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ТА ДИДЖИТАЛІЗАЦІЇ В БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК (УКРАЇНСЬКИЙ КЕЙС)". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 48 (2023): 105–13. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.48.2023.3951.

Full text
Abstract:
Диджиталізація економіки є обов’язковим кроком на шляху розвитку будь-якої держави в сучасних умовах. Сектор бухгалтерського обліку – один із ключових у цій сфері. Наразі на практиці активно застосовуються різноманітні цифрові технології, що дозволяють оптимізувати ведення обліку та покращити рівень захисту даних. В Україні процес диджиталізації ще перебуває на етапі розвитку, хоча впровадження цифрових технологій в економічну сферу затверджене нормативно-правовими документами. Воєнний стан та нерегулярне енергопостачання загальмували поширення й використання електронного обліку на підприємствах. Крім того, існують інші перешкоди. Метою цього дослідження є проаналізувати нинішні тенденції запровадження диджиталізації в бухгалтерський облік в Україні. У процесі дослідження визначені найпопулярніші інформаційні технології, що використовуються у світовій практиці, і програмне забезпечення, яким користуються українські бухгалтери. Уточнені нормативно-правові акти, які регулюють процес диджиталізації в Україні. Досліджені основні переваги, які надають сучасні інформаційні технології, та аспекти, що сповільнюють процес диджиталізації на українських підприємствах. Зроблено висновок, що новітні технології здатні забезпечити цілісність даних, цілодобовий доступ до них, точність передачі інформації при виконанні операцій, дистанційний доступ до даних, зручне та ефективне ведення обліку тощо. Акцентовано, що в Україні варто звернути увагу на недосконалість відповідної цифрової інфраструктури для систем бухгалтерського обліку, недостатній рівень інвестицій, низький рівень кваліфікації спеціалістів, невідповідність законодавчих постанов світовим тенденціям щодо диджиталізації бухгалтерського обліку. Вирішення перерахованих проблем дозволить значно покращити функціонування бухгалтерської системи та збільшити загальну ефективність управління підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Пристемський, Олександр. "Використання комп’ютерних технологій та систем для ведення бухгалтерського обліку". InterConf, № 42(189) (20 лютого 2024): 124–31. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.02.2024.012.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто необхідність впровадження програмного забезпечення на підприємствах для ведення бухгалтерського обліку. Визначені причинами для використання інформаційних систем бухгалтерського обліку. Запропоновані нові функції контролю при комп’ютерній системі ведення обліку. Визначено, доцільність запровадження механізму перевірки звітної інформації, який має забезпечити перевірку всіх даних, що виходитимуть за межі підприємства. Приділено увагу функціям щодо безпеки інформації, які має виконувати комп’ютерна система бухгалтерського обліку. Наведені принципи, які варто враховувати при створені та запроваджені комп’ютерної системи бухгалтерського обліку. Проаналізовані етапи створення комп’ютерної системи бухгалтерського обліку та визначені компоненти його технічного забезпечення. Зазначено, що економічна ефективність комп’ютеризації бухгалтерського обліку дозволить визначати всі необхідні показники у керуванні підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Михалків, Алла. "СУТНІСТЬ ТА МІСЦЕ ОБЛІКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ". Grail of Science, № 16 (8 липня 2022): 56–63. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.06.2022.007.

Full text
Abstract:
Розглядаючи процес управління як комунікаційний процес, визначено місце обліку в системі управління як такого, що є сполучною ланкою між управлінцями та виконавцями, оскільки він надає інформацію в цілому про діяльність підприємства. Доведено, що облік виконує повною мірою комунікативну функцію у процесі управління лише за умови потреби управлінців в обліковій інформації. Визначено інформаційні вимоги для стратегічного, тактичного та оперативного рівнів управління, необхідність відокремлення інформаційного ресурсу та інформаційного потенціалу. Відсутність методології кількісної та якісної оцінки інформаційних ресурсів знижує ефективність інформації, що накопичується у вигляді інформаційних ресурсів та збільшує тривалість перехідного періоду від індустріального до інформаційного суспільства. Ефективність життєдіяльності підприємства залежить від наявності та вмілого використання економічної інформації, основу якої складає облікова інформація.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Курило, Г. С., Т. О. Меліхова, Л. К. Феофанов, А. П. Макаренко та А. Ю. Прус. "УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ НАДХОДЖЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ВИЯВЛЕННЯ ПОРУШЕНЬ ДЕРЖАВНОЮ АУДИТОРСЬКОЮ ТА ПОДАТКОВОЮ СЛУЖБАМИ". Scientific papers OF DMYTRO MOTORNYI TAVRIA STATE AGROTECHNOLOGICAL UNIVERSITY (ECONOMIC SCIENCES), № 4 (53) (27 грудня 2024): 83–90. https://doi.org/10.32782/2519-884x-2024-53-9.

Full text
Abstract:
Обґрунтування необхідності розробки нових підходів до обліку та аудиту, які підвищать ефективність бухгалтерського обліку та аудиту надходжень основних засобів, достовірності облікової інформації, а також запобіганню виявлення порушень з боку державних аудиторських та податкових органів. У роботі розроблено нові документи для обліку та аудиту надходження основних засобів, розрахунку їх собівартості. Надано рекомендації щодо складання нових документів для обліку та аудиту надходження основних засобів, розрахунку їх собівартості. У статті дослідження мають практичне значення для підприємств усіх форм власності, які прагнуть підвищити якість фінансового менеджменту, а також для аудиторів, що займаються перевіркою обліку основних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Dovhalets, Y. V. "ПРИНЦИПИ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В ІСТОРИЧНОМУ АСПЕКТІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 83 (2019): 58. http://dx.doi.org/10.31713/ve320186.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Пушкар, М. Р. "УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК ЯК КОНЦЕПЦІЯ ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ МЕНЕДЖЕРІВ ОПЕРАЦІЙНОГО РІВНЯ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 68 (5 жовтня 2022): 103–9. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-68-15.

Full text
Abstract:
Управлінський облік у широкому розумінні являє собою окрему підсистему отримання інформації, виходячи з потреб операційного менеджменту. Управлінський облік – не тільки система збору та аналізу інформації про витрати й доходи в розрізі окремих виробів структурних одиниць підприємства в грошовому виразі, а й головне, у фізичних натуральних показниках, що вимагає організації бюджетування, нормування, аналізу та оцінки діяльності підрозділів підприємства. Отже, управлінському обліку в більшій мірі властиві управлінські, аніж традиційні бухгалтерські технології. Управлінський облік розглядається як система збору та інтерпретації інформації про витрати на виробництво продукції, тобто це розширена система організації обліку для цілей контролю за формуванням собівартості продукції у процесі технологічного ланцюга створення додаткової вартості підприємства. В українській практиці найчастіше управлінський облік розглядається як додаток до фінансового, який зосереджений на питаннях калькулювання собівартості продукції в грошовому вимірнику, а не як підсистеми інформації про ефективність господарської діяльності виробництва, збуту й операційного менеджменту. Управлінський облік призначений для отримання інформації у системному порядку в режимі реального часу для операційного управлінського персоналу, яку він використовує в якості засобу контролю, коригування та раціонального використання факторів виробництва. Метою такої інформації є своєчасне коригування відхилень від установлених технологічних регламентів та пошук резервів зниження собівартості продукції за рахунок норм витрачання ресурсів, цін на їх придбання, удосконалення організації праці, використання засобів праці тощо. Інформація може використовуватися для планування, нормування, бюджетування, контролю та аналізу процесів виробництва і збуту продукції. Нагальною потребою стає організація управлінського обліку не лише як джерела актуальної і достовірної інформації, а й як інструменту формування економічної політики, механізму удосконалення бізнесу та управління витратами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Птіцина, Лариса, Олена Міхайлуца та Артур Манін. "Удосконалення інформаційних систем і технологій виробничого підприємства з метою підвищення ефективності практичної складової ведення фінансового та управлінського обліку і аудиту". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 5 (27 червня 2024): 431–40. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-5-431-440.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах ведення бізнесу виробничими підприємствами, керівникам необхідно постійно відслідковувати сучасні тенденції використання автоматизованих програмних продуктів, здатних підвищувати ефективність практичної складової ведення фінансового та управлінського обліку і аудиту. Програмні продукти, які використовувались ще недавно, через повномасштабне вторгнення ворожої країни на територію України, стали забороненими, що значно підвищило актуальність пошуку вітчизняних інформаційних систем і технологій придатних забезпечувати ведення обліку, аудиту та прийняття ефективних управлінських рішень. Отже, дослідження питання пошуку шляхів удосконалення інформаційних систем і технологій виробничого підприємства з метою підвищення ефективності практичної складової ведення фінансового та управлінського обліку і аудиту наразі є дуже актуальним. Метою використання сучасних інформаційних систем і технологій є забезпечення своєчасною, актуальною, повною, стислою, точною та безперервною інформацією, яка забезпечить ведення фінансового та управлінського обліку у відповідності до вимог законодавства та високу ефективність прийняття управлінських рішень. В роботі описано шляхи удосконалення інформаційних систем і технологій виробничого підприємства з метою підвищення ефективності практичної складової ведення фінансового та управлінського обліку і аудиту, які дають змогу: визначитись з стратегією впровадження та використання інформаційних систем; обрати більш підходящий вітчизняний програмний продукт ведення фінансового та управлінського обліку; спробувати на практиці налаштувати використовувані програмні продути під сучасні вимоги практики ведення фінансового та управлінського обліку. Досліджено, що саме запропонований поетапний підхід до процесу удосконалення інформаційних систем і технологій виробничого підприємства забезпечить раціональність, безперервність та адекватність впроваджень з мінімальними витратами та максимальним економічним ефектом від використання програмних продуктів на практиці ведення фінансового та управлінського обліку і аудиту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Шигун, М. М., та В. О. Фурда. "ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В УПРАВЛІНСЬКОМУ ОБЛІКУ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 1 (16) (27 січня 2025): 326–34. https://doi.org/10.32782/dees.16-50.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються перспективи застосування штучного інтелекту (ШІ) в управлінському обліку, аналізуються основні ризики його впровадження та визначається потенційна користь для підприємств. Акцентовано увагу на альтернативних можливостях застосування ШІ в управлінському та фінансовому обліку. Продемонстровано сучасні інструменти обліку на основі ШІ та їх здатність автоматизувати рутинні процеси в бухгалтерському та управлінському обліку. У статті розглядаються потенційні ризики застосування ШІ в управлінському обліку. Акцентовано увагу на фінансове супроводження процесів запровадження ШІ в систему обліку, залучення фінансових інвестицій, впливі на його ефективність якості даних і рівня цифрової грамотності персоналу. На основі проведеного дослідження подано авторське бачення щодо ключових переваг інтеграції ШІ через оптимізацію ресурсів, автоматизацію звітності, зменшення людського чинника, покращення стратегічного планування. Показано напрями розвитку та адаптації інтелектуальних технологій для трансформації управлінського обліку та підвищення конкурентоспроможності бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Хомутенко, В. П., та А. В. Хомутенко. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ОПЕРАЦІЙ У СФЕРІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ". Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична, № 38 (29 вересня 2023): 4–9. https://doi.org/10.5281/zenodo.8058537.

Full text
Abstract:
<strong>Розкрито сутність та значення бухгалтерського обліку бюджетних установ господарчих операцій у сфері публічних операцій. Визначено частку бюджетних установ у загальній кількості суб&rsquo;єктів держаного сектору економіки, які здійснювали публічні закупівлі в 2022 р. Наведено перелік нормативно-правових актів, якими керуються бюджетні установи при здійсненні публічних закупівель, та проаналізовано окремі їх положення. На окремому прикладі продемонстровано яким чином нормативно встановлені обмеження повинні враховуватись бюджетними установами в Розрахунках вартості річної потреби в предметах закупівлі, в Оголошеннях про закупівлю про очікувану вартість предмету закупівлі, а також при укладанні договорів про закупівлю. Визначено документи, в яких бюджетні установи наводять інформацію про публічні закупівлі. Наведено рахунки бухгалтерського обліку, які використовуються бюджетними установами для відображення операцій зі здійснення публічних закупівель. Запропоновано використовувати окремі субрахунки, що надасть можливість оцінити ефективність закупівельної діяльності бюджетної установи та економію бюджетних коштів. Обґрунтовано необхідність впровадження в облік бюджетних установ методу нарахувань не тільки для видатків на здійснення публічних закупівель (що використовуються), а й для доходів, які формуються при надходженні цільового фінансування на їх здійснення. Аргументовано важливість гармонізації діючої нормативно-правової системи забезпечення бухгалтерського обліку бюджетних установ з нормативно-правовими актами, що регулюють&nbsp; бюджетний облік, з метою забезпечення прозорості використання бюджетних коштів за цільовим призначенням, передбаченим затвердженим кошторисом.</strong>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

КУЗЕНКО, Юрій, Сергій ЯНЮК, Андрій ФІРСОВ та Наталія ЛЕВЧУК. "АВТОМАТИЗАЦІЯ СПИСАННЯ ПАЛЬНО-МАСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ: АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 97, № 4 (2025): 39–49. https://doi.org/10.32453/3.v97i4.1783.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблематиці обліку та списання пально-мастильних матеріалів у Збройних Силах України. З урахуванням сучасних викликів, пов’язаних із веденням бойових дій та значним обсягом використання пально-мастильних матеріалів, чинна система обліку демонструє низку критичних недоліків, зокрема вплив людського фактора, відсутність прозорого контролю та поширеність випадків фіктивного списання пального. Основна мета статті – аналіз поточного стану обліку пально-мастильних матеріалів у Збройних Силах України, ідентифікація основних проблемних аспектів та розроблення пропозицій щодо впровадження автоматизованої системи контролю витрати та списання пального. У роботі досліджено нормативно-правову базу, що регулює процеси обліку пально-мастильних матеріалів у військових частинах, та проаналізовано результати внутрішніх аудитів за останні п’ять років, які виявили масштабні зловживання. Окрему увагу приділено технічному стану облікового обладнання, зокрема одометрам і лічильникам мотогодин, які часто є несправними або підлягали маніпуляціям. Досліджено досвід цивільних логістичних компаній та армій країн НАТО, де активно використовуються автоматизовані трекінгові системи, що включають GPS-моніторинг, датчики витрати пального та інтегровані системи обліку. Запропонована система передбачає автоматизацію всіх процесів, пов’язаних із обліком, контролем та списанням пально-мастильних матеріалів, використання спеціальних пластикових карток на пунктах заправки, упровадження трекінгу переміщення техніки та автоматичне відображення фактичних витрат пального. Реалізація таких рішень дозволить мінімізувати вплив людського фактора, попередити фіктивне списання пально-мастильних матеріалів, значно знизити рівень паперової роботи та підвищити економічну ефективність системи обліку. Це сприятиме збереженню державних ресурсів та забезпеченню прозорості процесів експлуатації військової техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Гончарук, Світлана, та Тетяна Чапко. "РОЗРАХУНКИ З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ: ОБЛІК ТА АНАЛІЗ ВПЛИВУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА". Молодий вчений, № 9 (109) (30 вересня 2022): 129–32. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-9-109-28.

Full text
Abstract:
У даній статті висвітлено сучасний стан здійснення обліку та контролю за розрахунками між постачальниками в Україні. Було розкрито сутність та вплив кредиторської заборгованості на стан та ефективність діяльності підприємства. Також було проаналізовано здійснення обліку зобов’язань із постачальниками та підрядниками на прикладі філії ТОВ «Нестле Україна» «Нестле бізнес сервіс в Європі». Висвітились консолідовані дані щодо поточної та довгострокової заборгованості підприємства. Досліджувались головні принципи та стратегії співпраці з постачальниками, а також пропонувались стратегії та шляхи трансформації контролю за достовірністю облікових розрахунків з постачальниками на основі проведеного аналізу філії ТОВ «Нестле Україна» «Нестле бізнес сервіс в Європі».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Gres, Natalia. "АКТИВНО-ПАСИВНІ РАХУНКИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: ДЕЯКІ ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ВЕДЕННЯ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 6 (2020): 4–13. http://dx.doi.org/10.32750/2020-0201.

Full text
Abstract:
У статті висвітлюються актуальні теоретичні та практичні аспекти застосування активно-пасивних рахунків бухгалтерського обліку. Проведено контент-аналіз встановленого порядку ведення рахунків бухгалтерського обліку. Досліджено призначення синтетичних рахунків і субрахунків, типові схеми реєстрації та групування інформації про господарські операції. Виявлено ті з них, які можуть списуватися в порядку їхнього закриття як в дебет так і в кредит відповідного рахунку/субрахунку. Виокремлено розрахункові рахунки, які в результаті запису на них господарських операцій можуть змінювати своє одностороннє сальдо з кредитового на дебетове й навпаки. Відмічено, що облік попередньої оплати на рахунках окремих суб'єктів господарювання не відповідає методології ведення бухгалтерського обліку. Активно-пасивні рахунки класифіковано за змістом і призначенням. Ідентифіковано розрахункові, операційно-результатні та фінансово-результатні рахунки бухгалтерського обліку, які мають одночасно ознаки активного і пасивного рахунка. Охарактеризовано основні риси їхньої будови. Проаналізовано описані у навчальній та науковій літературі підходи до розрахунку сальдо по активно-пасивному рахунку. Відмічено, що вони ґрунтуються на використані взаємозв’язку між синтетичним рахунком і аналітичними рахунками, які він поєднує. Розроблено алгоритми перевірки правильності виведення по активно-пасивному рахунку кінцевого сальдо без застосування даних деталізації облікових записів. Практично доведено його ефективність в умовах оптимальної побудови схеми аналітичного обліку. Запропонована методика дозволяє швидко перевірити кінцеве сальдо як синтетичного, так і супроводжуючих його аналітичних активно-пасивних рахунків. При цьому, не має значення, чи є сальдо розгорнутим або одностороннім, чи відбувається перетворення останнього з дебетового в кредитове і навпаки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Ізмайлов, Ярослав Олексійович, та Світлана Володимирівна Свірко. "Удосконалення методичних аспектів обліку, аналізу та контролю запасів підприємств". Економіка, управління та адміністрування, № 1(95) (12 березня 2021): 39–44. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-1(95)-39-44.

Full text
Abstract:
У роботі обґрунтовано, що запаси є фундаментом розвитку підприємств будь-якого виду господарської діяльності. Доведено, що належним чином врегульована термінологія і нормативно-правова база, правильна організація та якісне методичне забезпечення бухгалтерського обліку, аналізу та контролю запасів забезпечать достовірне оприбуткування та списання даних об’єктів на виробництво готової продукції (надання послуг), ефективне управління оборотними активами та дозволять виявляти резерви збільшення віддачі від виробничих запасів. Запропоновано методичний підхід до ведення обліку використання запасів на зазначені цілі підприємства, через операційну та інвестиційну діяльність, а також алгоритм відображення господарських операцій в автоматизованій інформаційній системі рахунків бухгалтерського обліку руху запасів підприємства, що дасть можливість більш повно, з належним ступенем деталізації обліковувати та аналізувати обсяги запасів, що отримані та фактично використані на господарську діяльність підприємства. Удосконалено методичні аспекти аналізу запасів, що дозволяють більш прозоро і достовірно відображати та контролювати цільове використання й рух запасів, оцінювати ефективність їх використання на підприємствах. Розроблені рекомендації з удосконалення процедури контролю запасів сприятимуть достовірному та повному відображенню їх в обліку та дієвому контролю за надходженням, рухом та списанням у виробництво, що дозволить зменшити витрати підприємства та підвищити прозорість й ефективність господарських операцій із запасами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Баланюк, І. Ф., Т. Л. Кузьмін, Т. Р. Бойчук та М. В. Смушак. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ КОНТРОЛЬ РОЗРАХУНКІВ ІЗ ОПЛАТИ ПРАЦІ ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ Й УПРАВЛІННЯ ГРАНТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ". Actual problems of regional economy development 2, № 20 (2024): 325–35. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.20.325-335.

Full text
Abstract:
Стаття направлена на дослідження основних аспектів застосування цифрових технологій для обліку та економічного контролю розрахунків із оплати праці персоналу підприємства, включаючи аналіз ефективності використання цифрових інструментів, їхній вплив на продуктивність та ефективність управління персоналом, виявлення переваг та можливих обмежень їхнього застосування в даному контексті, а також управління грантовою діяльністю. Метою статті є дослідження використання цифрових технологій для обліку та економічного контролю розрахунків із оплати праці персоналу підприємства та грантовою діяльністю. Для досягнення поставленої мети у статті використано методи дослідження, а саме: індукція та дедукція – для визначення основних переваг та недоліків цифрових технологій для обліку та економічного контролю розрахунків із оплати праці персоналу підприємства; системний аналіз – для дослідження облікових та контрольних процесів у їх взаємозв’язку із системою цифрових технологій; синтез – для узагальнення різних аспектів дослідження цифрових технологій для обліку та економічного контролю із оплати праці персоналу підприємства; абстрагування – для розроблення висновків та пропозицій; графічний – для візуалізації результатів дослідження. У статті визначено, що аналітика рахунків для групування інформації за видами та формами оплати праці допомагає зрозуміти структуру затрат на персонал, виявити тенденції в їхньому зміцненні або зменшенні та прийняти обґрунтовані управлінські рішення. Визначено основні можливості програмних продуктів, призначений для ведення обліку та здійснення економічного контролю розрахунків із заробітної плати працівників, а саме: “Парус – заробітна плата”, BAS “Зарплата та Управління Персоналом”, “Нова бухгалтерія” з модулем “Зарплата”, “Галактика: Управління персоналом”. Виокремлено основні переваги та недоліки використання вищезазначених програм. Зазначено, що одним із напрямків діяльності підприємства є залучення та використання грантових коштів для придбання та оновлення нових цифрових технологій, які можуть значно підвищити ефективність управління. Науковою новизною дослідження виступає групування і визначення основних можливостей, переваг та недоліків цифрових технологій для обліку та економічного контролю, розрахунків із оплати праці персоналу підприємства, грантової діяльності, визначення їхнього впливу на ефективність управління ресурсами, а також виявлення можливостей їх вдосконалення та впровадження на практиці. Результати наукового процесу можуть бути використані підприємствами під час ведення діяльності для оптимізації процесів обліку та економічного контролю та управління грантовою діяльністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

МИКИЙЧУК, Богдан, та Василь ЯЦУК. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТЕПЛОВОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРИМІЩЕННЯ З УРАХУВАННЯМ ПОКАЗНИКА ЯКОСТІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 1 (28 березня 2024): 74–81. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2024-77-10.

Full text
Abstract:
Важливим напрямком впровадження політики всебічної економії енергоресурсів є використання засобів вимірювань та методик обліку витрат. Причому, найскладніша ситуація склалася в галузі обліку використання теплової енергії. Значні проблеми, під час споживання теплової енергії, виникають при спробі її індивідуального обліку для складних об'єктів теплоспоживання. В статті проаналізовано основні чинники, що впливають на ефективність теплопостачання та вказано на недоліки існуючих методик розрахунку витрат тепла на опалення.&#x0D; Розроблено математичну модель теплової ефективності приміщення на основі рівняння теплового балансу приміщення та показника якості теплопостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Пашніна, Анна. "ВИКОРИСТАННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЛІКОВИХ СИСТЕМ У ГОСПОДАРСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Via Economica, № 2 (31 березня 2023): 18–23. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8559/2023-2-3.

Full text
Abstract:
Сучасні трансформації в економіці, вимоги до регулювання господарської діяльності суб’єктів обумовлюють впровадження на підприємствах єдиної автоматизованої інформаційно-облікової системи. Використання в інформаційних технологіях методично гармонізованих показників бухгалтерського, податкового та управлінського обліку здатне підвищувати ефективність діяльності підприємства в умовах постіндустріального суспільства. У статті встановлено, що ефективне використання інформаційно-облікового ресурсу впливає на якість управління, призводить до зростання продуктивності рівня виробництва на підприємстві. Визначено завдання інформаційних систем, їх аналітико-інформаційне забезпечення. Структуровано користувачів ERP-систем та встановлено, що серед них найбільша частка належить великим підприємствам (47%), холдингам (21%), середнім підприємствам (20%). Встановлено, що серед основних програмних продуктів на ринку облікового програмного забезпечення найбільшу популярність отримало 1С:Підприємство, що використовується 31,6 % користувачів. Обґрунтовано, що інформаційні потреби та запити для кожного підприємства повинні бути задоволені за рахунок пошуку нових альтернативних варіантів управлінських рішень, на які значною мірою впливає взаємозв’язок облікової інформації та бізнес-процесів підприємства. Досліджено ринкову сегментацію користувачів ERP-систем, використання таких систем вітчизняними підприємствами. На основі дослідження сформовано переваги та недоліки основних конкурентних програмних продуктів. Встановлено, що особливістю «1С:Підприємство» є ведення обліку з декількома планами рахунків, можливості управлінського обліку, побудова аналітичної звітності; вирішення завдань планування, бюджетування та фінансового аналізу. «ПАРУС-Корпорація» бухгалтерський облік побудований відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, включає можливість управління усіх ланок (логістика, автотранспорт, відносини з клієнтами, закупок, реалізацій), планування та облік проектів, виробництва, OLAP. Інформаційна система «Галактика» включає: виробниче планування та управління виробництвом, контролінг, управління персоналом та кадровою політикою, логістичними операціями, оперативний фінансовий і управлінський облік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Пристемський, Олександр. "Автоматизація та вплив інформаційних технологій на ведення обліку та контролю підприємства". InterConf, № 43(193) (20 березня 2024): 76–82. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.03.2024.008.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вплив інформаційних технологій на ведення обліку та контролю на підприємстві. Визначено, що інформаційні ресурси є одним із найважливіших елементів ресурсного потенціалу підприємства. Визначено, основні аспектами впливу інформаційних технологій на ефективність управління підприємством. Виокремлені переваги, які позитивно впливають на господарську діяльність підприємства. Приділено особливу увагу підготовці працівників перед переходом на автоматизовану форму обліку. Наведено приклад використання підприємством автоматизації з зазначенням її переваг. Проаналізовані завдання, які працівники зможуть спростити за допомогою автоматизації. Зазначено, що використання інформаційних технологій, аналітики даних та вдосконалення систем управління запасами є ключовими напрямками покращення організації обліку на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Бразілій, Наталія, Юлія Крот та Ярослава Пастернак. "СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ОБЛІКУ ПІДПРИЄМСТВ". Сталий розвиток економіки, № 2(49) (23 квітня 2024): 123–28. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-49-19.

Full text
Abstract:
В сучасних умовах все більшого значення набуває соціально відповідальна діяльність підприємств, необхідність ведення якої постійно зростає, особливо за наявності економічної кризи, спричиненою пандемією та війною росії проти України. Соціально відповідальна діяльність підприємства буде ефективною лише за наявності конкретних механізмів та інструментів її реалізації, а також за умови відображення показників соціальної відповідальності в системі бухгалтерського обліку. В статті розглянуто питання забезпечення соціального обліку, як напряму підвищення рівня соціально відповідальної діяльності підприємств, обґрунтовано необхідність створення функціональної системи забезпечення соціального обліку, розкрито її елементи, завдання та етапи. За результатами проведеного дослідження встановлено, що впровадження системи забезпечення соціального обліку, яка включає ряд підсистем: правову, розпорядчу, кадрову, технічну, інформаційну, комунікативну, виконує визначені завдання та використовує відповідні методичні прийоми, дозволить підприємству не лише підвищити значимість та ефективність соціального обліку, а також відкриє напрями розвитку соціально відповідальної діяльності в довгостроковій перспективі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

РОЖКО, Віктор, та Віталій КОВАЛЕНКО. "СИСТЕМНИЙ ПІДХІД ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ВИТРАТ ЛОГІСТИЧНОЇ КОМПАНІЇ". Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences 330, № 3 (2024): 260–67. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5740-2024-330-37.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз методів обліку витрат та можливості у апробуванні їх для логістичних компаній. Представлено низку методів обліку витрат та обґрунтовано можливість їх використання з урахуванням особливостей діяльності логістичних компаній. Акцентовано увагу на тому, що гармонійне поєднання методів обліку витрат є важливими умовами результативності логістичної компанії. Сформовано концепцію системного підходу до організації обліку витрат логістичної компанії та конкретизовано ключові принципи системного підходу. Визначено, основні категорії витрат логістичної компанії та сформовано їх сутність. Доведено, що оптимізація витратних процесів є важливим аспектом для досягнення цілей логістичної компанії. Це допомагає підвищити ефективність внутрішніх операцій, зменшити витрати, покращити конкурентоспроможність на ринку і забезпечити стале зростання прибутковості. Оптимізація витратних процесів дозволяє ефективніше використовувати ресурси компанії, зменшує витрати на послуги, що веде до підвищення загальної ефективності бізнесу. Наголошено, що залучення персоналу до управління витратами є надзвичайно важливим аспектом для будь-якої компанії. Коли співробітники розуміють, як їхні дії впливають на фінансові показники компанії, вони стають більш обізнаними та відповідальними. Це може призвести до зменшення непотрібних витрат, підвищення продуктивності та врешті-решт збільшення загального прибутку компанії. Також важливо враховувати, що задоволений персонал, який відчуває себе важливим для компанії, зазвичай ефективніше працює та більш лояльний. Тому, залучення персоналу до управління витратами може мати позитивний вплив на всі аспекти діяльності логістичної компанії. Доведено, що використання сучасних технологій у системах обліку витрат має вирішальне значення для підвищення ефективності діяльності компанії. Використовуючи такі технології, як хмарні обчислення, аналітика даних і автоматизація, компанії можуть оптимізувати процеси обліку витрат, підвищити точність відстеження витрат, визначити можливості економії коштів і приймати рішення на основі даних. Загалом, концепція системного підходу до організації обліку витрат логістичної компанії допомагає досягти поставлених цілей і забезпечити успішний розвиток логістичної компанії. Проаналізовано можливість забезпечення виконання бухгалтерським обліком його ролі у відображенні витрат. Зокрема, запропоновано додаткові субрахунки, покликані обліковувати витрати логістичної компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Осіпчук, Дарина, Людмила Чижевська, Людмила Петришин, Світлана Приймак, Наталія Лобода та Віталіна Антощенкова. "ВІДОБРАЖЕННЯ ДЕРЖАВНИХ ГРАНТІВ У ЗВІТНОСТІ АГРОПІДПРИЄМСТВ ЗА МСФЗ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 57 (2024): 143–54. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.4.57.2024.4426.

Full text
Abstract:
У статті визначено особливості методики облікового відображення сільськогосподарських державних грантів відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). Дослідження показує, що є невизначеності щодо відображення та визнання доходу від умовних державних сільськогосподарських грантів. Визначено порядок застосування МСБО 20 «Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу» та МСБО 41 «Сільське господарство» в частині визнання доходів від грантів, пов’язаних із біологічними активами, відповідно до їх оцінки. За результатами проведеного дослідження запропоновано методику відображення умовних державних грантів в обліку сільськогосподарського підприємства відповідно до положень МСБО 41 «Сільське господарство». У статті розглянуто взаємозв’язок запропонованої методики обліку доходів від умовних сільськогосподарських грантів та порядку розкриття інформації про такі гранти й доходи, пов’язані з ними, у фінансовій звітності. Визначено особливості розкриття інформації про державні гранти в примітках до фінансової звітності та обґрунтовано їх доцільність і важливість для розуміння фінансової інформації за допомогою факторного аналізу на основі даних фінансових звітів агропідприємств, отримувачів державних грантів. Дослідження бухгалтерського обліку державних грантів допоможе покращити повноту відображених даних та їх розкриття у фінансовій звітності. Крім того, це дослідження сприятиме вдосконаленню процесу реєстрації операцій із сільськогосподарськими субсидіями та розкриття їх фінансових наслідків у звітності за міжнародними стандартами. Упровадження досліджених підходів може суттєво вплинути на якість фінансової звітності агропідприємств, що отримують державні гранти, та підвищити ефективність використання грантових коштів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Мирончук, З., Н. Ціцька, Р. Андрушко та О. Малецька. "ВПЛИВ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ НА ТРАНСФОРМАЦІЇ В ОРГАНІЗАЦІЇ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ ТА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 50–58. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.050.

Full text
Abstract:
Розглянуто визначення етапів бізнес-процесів цифровізації, формування напрямів цифровізації бухгалтерського обліку, ідентифікацію можливостей і загроз, дослідження сучасних тенденцій, переваг та недоліків оцифрування; визначення особливості впровадження цифрових технологій; формування напрямів і проблем оцифрування бухгалтерського обліку. Дослідження цифровізації бухгалтерського обліку в контексті цифровізації бізнес-процесів є актуальною проблемою сьогодення.&#x0D; Обґрунтовано сучасні тенденції, переваги та недоліки цифровізації економічних процесів та основні напрями цифровізації бухгалтерського обліку бізнес-процесів. Отримані результати можуть бути використані керівниками підприємств для створення процесу цифровізації та визначення подальших напрямів цифровізації бухгалтерського обліку. Узагальнено низку аспектів трансформації системи бухгалтерського обліку, основними з яких є автоматизація рутинних процесів, діджиталізація бухгалтерського обліку, використання штучного інтелекту та хмарних технологій, використання яких у бізнес-процесах дає змогу зменшити ймовірність помилок і забезпечити більшу швидкість виконання завдань.&#x0D; Досліджено, наскільки активно компанії використовують цифрові технології та інноваційні рішення у своїх бухгалтерських процесах, вплив діджиталізації на ефективність і точність бухгалтерського обліку, як цифрові рішення допомагають уникати помилок, зменшують час обробки та сприяють швидшому доступу до фінансової інформації. Проаналізувавши дані застосування технологій діджиталізації, обґрунтовано покращання аналітичних можливостей компаній у галузі бухгалтерського обліку, прогнозування та висвітлення ключових фінансових показників, які впливають на прийняття рішень.&#x0D; Розроблено анкету, спрямовану на збір даних для компаній, щоб з’ясувати використання цифрових технологій у бухгалтерських процесах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

МЕЛЬНИЧЕНКО, Д. В., Т. А. ВАКАЛЮК, О. В. ФАРРАХОВ та І. В. ГОРДІЄНКО. "ПРОЕКТУВАННЯ ВЕБЗАСТОСУНКУ ДЛЯ КЕРУВАННЯ РОБОЧИМ ЧАСОМ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(90) (27 листопада 2024): 238–50. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.3.30.

Full text
Abstract:
З розвитком технологій та змінами в бізнес-середовищі, автоматизація процесів обліку та планування робочого часу стає критично важливою. Використання вебзастосунків для цих завдань дозволяє підприємствам оптимізувати внутрішні процеси, підвищити продуктивність і забезпечити точність обліку робочого часу. Метою даної роботи є розробка вебзастосунку для управління робочим часом з елементами системи управління персоналом, який забезпечить автоматизацію, оптимізацію та спрощення процесів обліку та планування робочого часу. Цей вебзастосунок має на меті забезпечити ефективне використання робочих ресурсів та полегшити керування завданнями і проектами, надаючи користувачам зручний та інтуїтивний інтерфейс. Архітектура відіграє ключову роль у реалізації системи, забезпечуючи високу масштабованість для подальшого розвитку проекту. Надійність і гнучкість архітектури дозволяє розширювати проект у майбутньому, перетворюючи його на комплексну систему управління персоналом. Це забезпечує можливість інтеграції нових функцій та модулів, які підвищують функціональність та ефективність системи. Особливу увагу приділено зручності користувацького інтерфейсу, який дозволяє користувачам легко взаємодіяти з елементами системи, забезпечуючи їм приємний досвід роботи. Інтерфейс розроблений таким чином, щоб мінімізувати час навчання користувачів та максимізувати продуктивність їхньої роботи. Розроблений вебзастосунок може бути впроваджений у діяльність підприємств різних галузей для автоматизації обліку та планування робочого часу. Це дозволить підвищити ефективність управління робочими процесами, знизити витрати часу на адміністративні процедури та покращити продуктивність працівників. Система також забезпечує точність даних, що сприяє оптимізації внутрішніх процесів компаній та створенню основи для подальшого розвитку повноцінної системи управління персоналом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Щирба, Ірина, Марія Савицька, Тетяна Фурса, Олена Єремян та Євгенія Остропольська. "УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК: НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ, МОЖЛИВОСТІ CHATGPT". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 54 (2024): 160–72. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.54.2024.4307.

Full text
Abstract:
Це дослідження спрямоване на вивчення впливу та потенціалу новітніх технологій, зокрема ChatGPT, у динамічній сфері управлінського обліку. Основна увага зосереджена на розумінні того, як ці технології впливають на ефективність, точність і процеси ухвалення рішень.Для досягнення цієї мети дослідження використовує двоаспектний підхід. По-перше, диференціальні рівняння для математичного моделювання для прогнозування та аналізу впливу ChatGPT на продуктивність і динаміку витрат в управлінському обліку. По-друге, було проведене емпіричне опитування 200 фахівців із бухгалтерського обліку, щоб отримати уявлення про практичне використання ChatGPT, переваги та проблеми, пов’язані з ним.Отримані результати показують підвищення ефективності й точності ведення звітності, що забезпечує використання ChatGPT, а також його можливості прогнозування в різних завданнях управлінського обліку. Математична модель підкреслює динамічний характер упровадження цієї технології, а результати опитування демонструють практичні реалії та уявлення фахівців із бухгалтерського обліку щодо технологій штучного інтелекту.Дослідження показало, що ChatGPT й подібні технології на основі штучного інтелекту можуть революціонізувати практики управлінського обліку, пропонуючи й теоретичні, і практичні переваги. Ці висновки мають вирішальне значення для організацій, які розглядають інтеграцію штучного інтелекту в свою бухгалтерську практику, а також для професіоналів, які прагнуть бути в курсі технологічних досягнень у цій царині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Полятикіна, Л. І. "ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ І ОПОДАТКУВАННЯ ТРАНСПОРТНО-ЕКСПЕДИТОРСЬКИХ ПОСЛУГ В АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ". Управління змінами та інновації, № 9 (19 квітня 2024): 60–64. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2024-9-12.

Full text
Abstract:
Встановлено, особливості теоретичних і практичних питань організації та методики бухгалтерського обліку і оподаткування робіт і послуг автотранспортних підприємств, які потребують вирішення. Дані проблеми широко висвітлюються у працях вітчизняних науковців. Визначено, що в автотранспортних підприємствах мають місце такі виробничі процеси-процес постачання (купівля бензину, запчастин, контейнерів); процес реалізації послуг; відтворення технічного стану засобів праці. Доведено, неповноцінність існування система бухгалтерського обліку без відповідного нормативно-правового забезпечення. Дослідження стану обліку робіт і послуг в автотранспортному підприємстві виявило організаційні недоліки, технологію збору та обробки інформації. Дані про рівень витрат одержуються зі значними затримками та в узагальненому вигляді, що знижує ефективність бухгалтерського обліку та ускладнює пошук резервів для покращення показників. Цьому значною мірою перешкоджає недосконала внутрішня звітність, яка використовується на підприємстві. Зокрема, відсутній внутрішній звіту, який би узагальнював інформацію про вартість автомобільного транспорту. Були надані відповідні пропозиції для усунення зазначених недоліків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Шевченко, Любов Ярославівна, та Валерія Русланівна Мулява. "Сутність виробничих запасів, проблеми обліку та напрями його вдосконалення на підприємстві". Економіка, управління та адміністрування, № 4(102) (30 грудня 2022): 72–76. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2022-4(102)-72-76.

Full text
Abstract:
Виробничі запаси є предметом праці, які забезпечують разом із засобами праці виробничий процес підприємства, де вони використовуються. Ця тема є актуальною, оскільки в умовах ринкової економіки виробничі запаси є важливим елементом діяльності будь-якого підприємства, тому важливого значення набуває доцільне їх використання у виробництві. У статті обґрунтовуються теоретико-методичні аспекти обліку виробничих запасів на підприємствах, досліджується їх економічна сутність та основні нормативні документи, що регламентують порядок їх відображення у бухгалтерському обліку. Визначаються методичні засади визнання та оцінки вибуття виробничих запасів у бухгалтерському обліку. Окреслюється важливість ефективного використання матеріалів у виробництві та запропоновано дії, що сприяють поліпшенню та підвищенню ефективності обліку виробничих запасів.&#x0D; Визначено проблеми, що виникають при існуючому порядку ведення обліку виробничих запасів на підприємстві, що пов’язані із забезпеченням ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства. Ці проблеми: недоцільне використання методів списання запасів; недостатня автоматизація первинного обліку виробничих запасів, проблема визначення оцінки запасів на дату балансу. Було запропоновано дії для вирішення цих та інших проблем для покращення якості обліку на підприємстві: створення загальнодержавної бази стосовно середніх цін на ринках на розповсюджені види активів; визначено умови ведення доцільної методики списання запасів для визначення достовірної оцінки виробничих запасів; проведення внутрішньої перевірки на підприємстві із залученням кваліфікованих фахівців; використання автоматизації розрахунків із планування, обліку та аналізу використання матеріальних ресурсів. Також було запропоновано удосконалення щодо обліку запасів, які підвищать їх ефективність та результативність їх використання на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Головацька, С. І. "СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО ОБЛІКУ І ЗВІТНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ: АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ". Підприємництво і торгівля, № 32 (20 грудня 2021): 11–16. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-32-02.

Full text
Abstract:
Ефективність публічного управління сьогодні значною мірою залежить від швидкого вирішення завдань створення, відправлення, одержання, оброблення, передавання, зберігання електронних документів. Системи електронного документообігу підвищують ефективність роботи, скорочують тривалість вирішення завдань, пов’язаних із діяльністю суб’єктів господарювання, органів державної влади та місцевого самоврядування. У діяльності міжнародних та вітчизняних компаній електронний документообіг відіграє важливу роль в організації ефективного управління та налагодження автономної і повноцінної діяльності у сучасних реаліях бізнесу. Порядок функціонування електронних систем та їх використання регулюється чинним міжнародним законодавством та законодавством України, яким установлено правила, механізми та умови щодо їх застосування. У статті визначено основні переваги електронного документообігу на підприємствах, виокремлено типи систем електронного документообігу та охарактеризовано напрями їх використання. Обґрунтовано позитивні характеристики таксономії фінансової звітності в Україні для держави, суб’єктів господарювання та інвесторів; сформовано основні організаційні засади адміністрування електронної фінансової та податкової звітності згідно з чинним законодавством України; систематизовано та охарактеризовано основні сервіси електронного документообігу та звітності; визначено роль державних органів у розробленні та адаптації національних стандартів електронної звітності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Нестеренко, Ірина, та Надія Ковалевська. "НОВІТНІ ЦИФРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ОБЛІКУ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ". Сталий розвиток економіки, № 4(51) (17 січня 2025): 322–28. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2024-51-45.

Full text
Abstract:
В статті аналізуються кейси успішного впровадження цифрових рішень для оптимізації бухгалтерського обліку економічної діяльності підприємств, підвищення якості управління та забезпечення їх конкурентоспроможності в умовах сучасної економіки. Особлива увага приділяється використанню передових технологій, таких як блокчейн та штучний інтелект, які значно покращують прозорість, достовірність і ефективність облікових процесів. Окреслено ключові переваги цифровізації облікових систем, зокрема автоматизацію рутинних операцій, зменшення ризиків людських помилок та оптимізацію витрат. Визначено перспективи впровадження інноваційних рішень у сфері обліку в Україні, що сприятимуть сталому економічному розвитку та зміцненню фінансової стабільності підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Bondarіeva, T. H., та O. B. Nemkovуch. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ УПРАВЛІННЯ БІОЛОГІЧНИМИ АКТИВАМИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 83 (2019): 19. http://dx.doi.org/10.31713/ve320182.

Full text
Abstract:
У статті досліджено економічну сутність біологічних активів та удосконалено їх класифікацію. Розглянуто зміни щодо ведення обліку біологічних активів в частині довгострокових біологічних активів рослинництва. Удосконалено методичні підходи до аналізу біологічних активів. Запропоновано систему показників, що характеризують ефективність використання біологічних активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Peretiatko, Yuliya Mitrofanovna. "ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ В УМОВАХ СТАНОВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ". SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA, № 2(18) (2019): 50–56. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2019-2(18)-50-56.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Інформація є важливим ресурсом при здійсненні господарської діяльності, особливо в умовах становлення інформаційної економіки. Якість інформації визначається рядом характеристик: повнотою, достовірністю, точністю, порівнянністю тощо. Таку інформаційну базу може забезпечити дієва система бухгалтерського обліку. Постановка проблеми. Наявність сучасних, інноваційних засобів праці створює конкурентні переваги суб’єкта господарювання, а ефективність їх використання впливає на показники виробництва продукції та рентабельності. Тому, правильна система організації обліку основних засобів дозволить формувати якісну інформацію про стан та ступінь використання основних засобів для прийняття обґрунтованих управлінський рішень. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У науковій та фаховій літературі питанням обліку основних засобів присвячено досить значна увага. Серед них: В. С. Лень, В. А, Кулик, Л. Дерманьска та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Не применшуючи значення отриманих наукових результатів слід відмітити, що на сьогоднішній день залишається недостатньо вивченими питання організації обліку основних засобів з точки зору системного підходу. Постановка завдання. Обґрунтування теоретичних та практичних аспектів організації обліку основних засобів в умовах становлення інформаційної економіки із врахуванням системного підходу. Виклад основного матеріалу. Враховуючи системний підхід, організація бухгалтерського обліку основних засобів має включати такі обов’язкові елементи: нормативно-методичне забезпечення прямого впливу, оцінка об’єкта обліку, облікова політика, графік документообігу, робочий план рахунків. Висновки. Належна організація обліку основних засобів на підприємстві, яка має включати запропоновані нами обов’язкові елементи, дозволить працівникам облікового апарату забезпечувати зацікавлених осіб інформацією про стан та ступінь використання основних засобів в господарській діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Зелікман, В. Д., Р. Б. Сокольська та В. О. Огородник. "СИСТЕМА ДОКУМЕНТІВ АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 2(56) (22 березня 2021): 138–44. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2020.2(56).138-144.

Full text
Abstract:
На основі виділення видів об’єктів інвестиційної діяльності (нематеріальні активи, основні засоби, інші необоротні активи, фінансові інвестиції, що обліковуються за методом участі в капіталі, та інші довгострокові фінансові інвестиції) та типів інвестиційних результатів (складові економічного ефекту, соціального ефекту, екологічного ефекту) сформована комплексна система аналітичних відомостей і звітів, яка має забезпечити підвищення якості здійснення аналітичного обліку інвестиційної діяльності в умовах вітчизняного підприємства з належним рівнем деталізації інформації та можливістю її агрегованого аналізу. Розроблена система документів аналітичного обліку має дозволити керівництву підприємства оцінити ефективність інвестиційної діяльності за окремими напрямами та визначити найбільш доцільні з них на майбутнє в умовах обмеження наявних ресурсів підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Гнатишин, Л., Г. Мацьків та О. Прокопишин. "БУХГАЛТЕРСЬКИЙ КОНСАЛТИНГ ЯК ІНСТРУМЕНТ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 44–49. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.044.

Full text
Abstract:
Окреслено потребу підприємств та інших суб’єктів підприємництва у бухгалтерському консалтингу. У загальному розумінні бухгалтерський консалтинг ідентифіковано як сервіс з надання комплексу послуг для підприємств і бізнесу, інструмент зниження ризиків, які пов’язані з фінансами підприємства. Розглянуто напрями бухгалтерського консультування підприємств. Зазначено, що сферою професійних інтересів консалтингових фірм є: ведення та відновлення бухгалтерського обліку на підприємстві; здійснення внутрішнього аудиту; вибір найоптимальнішої системи оподаткування для подальшої оптимізації податкових відрахувань; контроль за розрахунками з контрагентами та персоналом; контроль за законністю виконуваних підприємством дій, зокрема й фінансових; аналіз поточної документації – аудит; вибір програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку; контроль майна, кадрів, фінансових потоків; методичний та юридичний супровід ліквідації, поділу, об’єднання чи відкриття філій.&#x0D; З’ясовано, що поступове ускладнення методик і форм управління є передумовою зміни підходів до управління підприємством та процесами бухгалтерського обліку і оподаткування, що, своєю чергою, сформувало потребу головних та штатних бухгалтерів у безперервному вдосконаленні управлінської, організаційної і методичної практики новітніми знаннями та навичками через співпрацю з консультантами бухгалтерських консалтингових фірм.&#x0D; Охарактеризовано процедури, етапи, методи та результати бухгалтерського консультування підприємств. Встановлено, що бухгалтерський консалтинг можна вважати інструментом управління підприємством, оскільки управлінські рішення, ухвалені за результатами співпраці суб’єкта підприємництва та бухгалтерської консалтингової фірми, покращують результативність операційного управління, що, натомість, суттєво підвищує фінансову ефективність підприємства, навіть в екстремальних ситуаціях та за великої кількості термінових завдань. Змодельовано результати управлінських рішень щодо оптимізації системи бухгалтерського обліку та оподаткування підприємства – клієнта бухгалтерської консалтингової фірми. Зазначено, що ефективність облікового та податкового процесів є результатом постійного розвитку бухгалтерського персоналу та його вбудовування в реалії сучасного світу, що досягається за результатами бухгалтерського консалтингу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Мацьків, Галина, Ірина Смірнова, Айнеля Малікова, Ольга Пугаченко та Марина Дубініна. "ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ БЛОКЧЕЙН У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ ТА АУДИТІ: ДОСВІД УКРАЇНИ ТА КАЗАХСТАНУ". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 48 (2023): 180–92. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.48.2023.3955.

Full text
Abstract:
Технологію блокчейн широко використовують у бухгалтерському обліку та аудиті потужні світові виробники. Упровадження блокчейну на підприємстві підвищує ефективність процесів обліку й аудиту та надійність системи, зменшує ймовірність помилок і ризики шахрайства. Деякі країни світу, такі, як, наприклад, США та Великобританія, активно застосовують цю технологію в сферах обліку та аудиту. Проте більшість держав досі перебувають на початковому етапі впровадження блокчейну. В Україні та Казахстані модернізація бухгалтерського обліку та аудиту поступово набирає обертів. Однією з перешкод стрімкого розвитку блокчейну є нерозуміння працівниками необхідності впровадження технології блокчейн. Метою дослідження є розкриття потенціалу блокчейну в бухгалтерському обліку й аудиті шляхом висвітлення його функціональних особливостей та оцінки можливостей удосконалення робочого процесу бухгалтерів і аудиторів. У статті визначено структуру блокчейну, його основні функції, переваги та недоліки, проведено порівняння з традиційними методами ведення обліку й аудиту. Наголошено на можливості імплементації смарт-контрактів як додатка блокчейну на підприємствах і проведено порівняльний аналіз платформ, на яких вони реалізуються. У результаті дослідження визначені позитивні й негативні наслідки впровадження технології. Акцентовано, що блокчейн не гарантує повного захисту від шахрайства, а виникнення помилок при проведенні операцій може призвести до значних фінансових утрат. Зазначено, що при дотриманні всіх правил блокчейн у значній мірі може покращити функціональність систем обліку та аудиту. Упровадження блокчейну на підприємствах повністю відповідає стратегії цифрової трансформації України та концепції Сталого розвитку Казахстану, однак для успішної реалізації цього процесу необхідні значні інвестиції та якісна підготовка персоналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Pyrih, Ihor, and Hanna Bidniak. "USING THE DATA OF THE AUTOMATED BALLISTIC INFORMATION SYSTEM «BALSCAN» TO ESTABLISH THE CIRCUMSTANCES OF CRIMINAL OFFENSES." Пропілеї права та безпеки, no. 1 (February 2, 2023): 15–18. http://dx.doi.org/10.32620/pls.2022.1.02.

Full text
Abstract:
У науковій статті досліджено функціонування балістичного обліку взагалі та зокрема автоматизованої балістичної інформаційної системи «BalScan» під час розкриття та розслідування кримінальних правопорушень. Підґрунтям роботи стали наукові погляди видатних вчених-криміналістів, нормативно-правові акти, судово-слідча та-експертна практика. Висвітлено завдання балістичного обліку, зокрема, встановлення фактів використання одних і тих же екземплярів зброї у разі вчинення кількох кримінальних правопорушень; виявлення зброї, яка застосовувалась у вчиненні правопорушень, серед вилученої, знайденої та добровільно зданої; при використанні правопорушниками втраченої нарізної або гладкоствольної вогнепальної зброї, що була на озброєнні органів поліції; встановлення зброї, зареєстрованої на об’єктах дозвільної системи тощо. Зазначено особливості формування кулегільзотеки, по-перше, це об’єкти, що мають безпосереднє відношення до події правопорушення, тобто вилучені під час проведення слідчих (розшукових) дій, по-друге, джерелами обліків є об’єкти, що використовуються для порівняльного дослідження. Доведено ефективність введення в експлуатацію комплексної системи балістичної ідентифікації «BalScan» Експертною службою МВС України та особливості її використання в умовах сьогодення. Акцентовано на перевагах її використанням поряд ії сталою обліковою базою. Наведені тези підтверджено результатами вивчення експертних висновки, матеріалів кримінальних проваджень та інтерв’юванням практичних співробітників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Небаба, Н. О., М. М. Кучер, В. А. Язіна, Є. Л. Сайгак та Н. О. Головко. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ РЕСТОРАННИМ ПІДПРИЄМСТВОМ". Systems and Technologies 66, № 2 (2023): 132–39. http://dx.doi.org/10.32782/2521-6643-2023.2-66.15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду сучасного інформаційного забезпечення процесів управління ресторанним підприємством. Досліджено сутність та охарактеризовано систему інформаційного забезпечення процесів управління ресторанним підприємством. Розглянуто складові елементи інформаційного забезпечення в управлінні ресторанним підприємством. Надано класифікацію інформаційних технологій відповідно категорій. Наведено переваги та особливості інформаційного забезпечення процесів управління ресторанним підприємством. Встановлено, що інформаційні технології є невідʼємною частиною ресторанного бізнесу, адже вони сприяють автоматизації та оптимізації процесів управління рестораном, поліпшують комунікацію з клієнтами, забезпечують швидке та зручне обслуговування, підвищують ефективність роботи кухні та дозволяють аналізувати дані для прийняття кращих управлінських рішень. Надано рекомендації щодо ефективного використання інформаційного забезпечення у закладах ресторанного господарства. Доведено, що інформаційне забезпечення управління ресторанним підприємством базується на використанні інформаційних технологій для збору, аналізу та оптимізації різних аспектів бізнесу. Це включає автоматизацію обліку товарів, управління персоналом, контроль за фінансами та взаємодію з клієнтами. Застосування інформаційних систем допомагає ефективніше вирішувати завдання у сфері ресторанного бізнесу. Інформаційне забезпечення ресторану відіграє ключову роль у забезпеченні ефективного та конкурентоспроможного бізнесу і його важливі аспекти включають: облік інгредієнтів та товарів, управління персоналом, фінансовий облік, маркетинг та CRM, технологічні інновації, системи управління замовленнями, автоматизовані системи управління запасами, програмне забезпечення для обліку і звітності, програми захисту від кібератак і збереження конфіденційності даних, а також інші технології, що полегшують роботу. Інформаційне забезпечення сприяє ефективному управлінню всіма аспектами ресторанного бізнесу, що важливо для досягнення успіху у цій галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

СЛАТОВ, Іван. "ОПТИМІЗАЦІЯ ПАЛИВНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПАСАЖИРСЬКИХ АВТОБУСІВ КАТЕГОРІЇ М3 ЗА ДОПОМОГОЮ ПНЕВМАТИЧНОЇ ПІДВІСКИ". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 1, № 22 (2024): 307–13. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v1i22.1373.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто важливу роль пасажирських автобусів категорії М3 у сучасному громадському транспорті та виклики, що пов'язані з їх ефективним управлінням та експлуатацією. В умовах зростання значення оптимізації витрат палива та контролю навантаження автобусів, важливо розглядати перспективи використання експлуатаційних даних з пневматичної підвіски для обчислення робочого навантаження на маршруті в умовах міської агломерації. Це дозволяє отримувати точні та надійні дані у режимі реального часу для математичної моделі, що розраховує норму витрати пального. Дослідження включає опис та порівняння класичного методу обліку пасажиропотоку з новим підходом, який використовує дані з пневматичної підвіски. Використання пневматичної підвіски для отримання повних та достовірних даних про робоче навантаження автобуса може покращити точність розрахунків паливної витрати за допомогою математичного моделювання. Одним з ключових аспектів є необхідність визначення робочого навантаження транспортного засобу, оскільки воно має прямий та вагомий вплив на ефективність його роботи і витрату пального. У статті наведені аспекти реалізації методу обліку навантаження за допомогою пневматичної підвіски автобуса. Також описані додаткові переваги цього методу які можливо використати у математичному моделюванні з метою підвищення точності розрахунку норми витрати пального. Ключові слова: Паливна економічність, математичне моделювання, оптимізація витрат, норми витрат палива, пасажирські перевезення, транспортні засоби категорії М3, пневматична підвіска, облік пасажиропотоку, експлуатація транспортних засобів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Фімяр, С. В., та О. Л. Шільвінська. "КОРПОРАТИВНА СТАТИСТИКА В УПРАВЛІНСЬКОМУ ОБЛІКУ". Український економічний часопис, № 9 (30 травня 2025): 147–52. https://doi.org/10.32782/2786-8273/2025-9-25.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми розвитку корпоративної статистики, вбудованої у систему управління підприємством (корпорацією). Актуальність теми визначається тим, що зі зростаючою відповідальністю підприємств за ефективність своєї діяльності зростає важливість забезпечення управління ними системною статистичною інформацією. При цьому констатується, що статистична діяльність підприємств організується у межах статистичного спостереження. Теоретичною та методологічною основою дослідження виступає системний підхід до проблем інформаційного забезпечення процесів пізнання та управління підприємством, заснованого на методології статистики, в центрі якої знаходяться вчення про показники, системи показників, інформаційні моделі. Результати дослідження показали, що специфічне середовище корпоративної статистики вимагає відображення діяльності підприємства виходячи, по-перше, із систем показників, що відповідають зовнішній та внутрішній звітності, і, по-друге, із системи єдиного первинного обліку, що відповідає вимогам як статистичного, так і бухгалтерського та оперативно-технічного обліку. Доведено, що підходи корпоративної статистики до відображення реальних явищ мають відрізнятися від підходів, що реалізуються галузевою та регіональною статистикою. При цьому, відображаючи діяльність підприємства як велику систему, корпоративна статистика сама функціонує як система із структурою відповідної складності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!