To see the other types of publications on this topic, follow the link: Ефективність підготовки.

Journal articles on the topic 'Ефективність підготовки'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Ефективність підготовки.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

ПАВЛЮК, Любов. "ТРАНСФОРМАЦІЯ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА В ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ". Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (квітень 2020): 381–87. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-1-381-387.

Full text
Abstract:
У статті актуалізуються проблеми, пов’язані з професійно-педагогічною підготовкою майбутніх учителів на прикладі соціально-педагогічного партнерства. Підкреслено актуальність і необхідність упровадження партнерських форм організації освітнього процесу. Наведено теоретичний аналіз поглядів учених з проблеми якості освіти, яка обумовлена педагогікою партнерства, при цьому виділені найбільш важливі елементи досліджуваного феномена. Детально представлено досвід європейських країн у формуванні й становленні соціально-педагогічного партнерства як фактора підвищення якості професійно-педагогічної підготовки на прикладі підготовки майбутніх учителів. На основі елементів порівняльного аналізу з досвідом зарубіжних країн представлено впровадження власних ідей при підготовці майбутніх учителів. З’ясовано, що завдяки використанню власних ідей соціально-педагогічного партнерства в освіті можна подолати безліч проблем у цій значущій сфері, вимагати створення нової моделі функціонування організацій, що здійснюють професійну підготовку. Ефективність соціально-педагогічного партнерства з організаціями різного рівня дозволить забезпечити якість підготовки педагогічних кадрів. У статті визначено, що соціально-педагогічне партнерство в підготовці майбутніх учителів передбачає забезпечення високого ступеня конкурентоспроможності випускників, їх професійну мобільність, готовність до інновацій. Дослідження не вичерпує всіх аспектів проблеми педагогіки соціально-педагогічного партнерства в освітньому середовищі при підготовці вчителів. Ключові слова: якість освіти; учитель; педагогічне партнерство; професійно-педагогічна підготовка; майбутній учитель; ринок праці; соціальне партнерство.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ФЛЕРЧУК, Віктор, Ірина КВАСНИЦЯ та Василь АНТОНЕЦЬ. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ КОМПЛЕКСУ ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕСТІВ ДЛЯ ОРІЄНТАЦІЇ БАЙДАРОЧНИКІВ НА РІЗНІ ЗМАГАЛЬНІ ДИСТАНЦІЇ ТА КОРЕКЦІЇ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective, № 2 (29 червня 2023): 142–48. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2023.2.20.

Full text
Abstract:
Отримано результати байдарочників у педагогічних тестах, що дозволили зорієнтувати підготовку спортсменів на різні змагальні дистанції, та розробити програму тренувань враховуючи індивідуальні особливості та схильність спортсмена до роботи різної спрямованості.
 Розроблений та обґрунтований комплекс педагогічних тестів для орієнтації підготовки спортсменів, що спеціалізуються у веслуванні на байдарках, в умовах реальної тренувальної діяльності на змагальні дистанції 200, 500 та 1000 м. Тести мають високу вірогідну залежність зі спортивним результатом на змагальних дистанціях.
 Визначені тести були апробовані в підготовці та тестуванні байдарочників, що знаходяться на етапі спеціалізованої базової підготовки. Це дозволило зорієнтувати підготовку спортсменів по групах в залежності від змагальної дистанції – 200, 500, 1000 м.
 Дуже важливим є чітке розуміння того, що за даними тестування байдарочники можуть бути розділені на різні групи залежно від їхньої схильності до досягнення високих спортивних результатів не тільки в різних видах спорту, але й у різних видах змагань одного виду спорту.
 Результати експериментального дослідження свідчать про підвищення ефективності тренувального процесу, що здійснювався по групах, зорієнтованих на підготовку до різних змагальних дистанцій та реалізації індивідуальних можливостей за умов змагальної діяльності. До групи каноїстів, підготовка яких була орієнтована на проходження дистанції 200 м увійшло 27% спортсменів, з них. До групи, підготовка якої була орієнтована на проходження дистанції 500 м, ввійшло 40% спортсменів. До групи, підготовка якої була орієнтована на дистанцію 1000 м, ввійшло 33%.
 Даний підхід дав змогу підвищити ефективність підготовки та реалізації індивідуальних можливостей за умов змагальної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вербіцький, С. Ю., та М. П. Пітин. "ЗМІНИ ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ВОЛЕЙБОЛІСТІВ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОГРАМИ НА ОСНОВІ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 2 (13 вересня 2022): 74–81. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2022-2-10.

Full text
Abstract:
Значні резерви вирішення практичного завдання з технічної підготовки волейболістів ми вбачаємо у застосуванні групи інтерактивних методів навчання на початкових етапах багаторічної підготовки спортсменів. Мета – визначити ефективність застосування інтерактивних методів навчання у технічній підготовці волейболістів на етапі початкової підготовки за показниками їхньої підготовленості. Матеріал і методи. Використано методи теоретичного аналізу та узагальнення, вивчення документальних матеріалів з підготовки волейболістів на етапі початкової підготовки, педагогічне спостереження за технічною підготовленістю, методи математичної статистики. Упродовж січня-червеня 2021 року в підготовку волейболістів першого року на етапі початкової підготовки було впроваджено експериментальну програму технічної підготовки із застосуванням групи методів інтерактивного навчання. Вона реалізована упродовж 72 занять. Проведено інтерпретацію інтерактивних методів кооперативного навчання, колективно-групового навчання, ситуативного моделювання, опрацювання дискусійних питань. Залучено 65 волейболістів (34 в експериментальній та 31 у контрольній групі). Результати. Волейболісти-початківці експериментальної групи внаслідок застосування інтерактивних методів навчання набули суттєвої переваги у технічній підготовленості за тими тестами, які мають виражену відповідність специфіці виду спорту (4,28−8,50%, р≤0,01). Лише у двох тестах, де зміст рухової діяльності пов'язаний з використанням неспецифічного інвентарю, а саме тенісного м’яча, вони не змогли досягнути відповідних результатів (0,63% та 5,09%, р>0,05). Висновки. Встановлено ефективність застосування авторського методичного підходу до змісту технічної підготовки волейболістів першого року навчання етапу початкової підготовки, що передбачав активізацію й залученість самих спортсменів до вирішення завдань цього розділу підготовки, підвищення психоемоційного тла заняття, взаємодопомоги та відповідальності за ефективність діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Önal, Dr Ahmet. "Перспективні напрями модернізації програм підготовки вчителів англійської мови в Туреччині". Research Notes, № 1 (13 березня 2025): 236–42. https://doi.org/10.31654/2663-4902-2025-pp-1-236-242.

Full text
Abstract:
Стаття ґрунтується на результатах двох наукових досліджень, проведених автором та його колегою (Önal, 2023; Önal & Özdemir, 2024), і присвячена аналізу викладання англійської мови (АМ) та практик підготовки вчителів у Туреччині, наголошуючи на ефективності бакалаврських програм вивчення англійської мови з точки зору підготовки вчителів до викладання на різних рівнях шкільної освіти. Одномовний статус Туреччини та обмежений вплив англійської мови створю ють певні проблеми, оскільки більшість випускників середніх шкіл досягають лише рівня А1+ або А2 за шкалою Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Процес підготовки вчителів англійської мови професійного спрямування має певну структуру, починаючи з централізованого вступного іспиту до університету, що зосереджується на навичках читання, і закінчуючи чотириріч ною програмою бакалаврату та державним іспитом з відбору кадрів для роботи в державних школах. Незважаючи на ці структуровані шляхи, результати дослідження свідчать про значні прогалини в підготовці вчителів для різних освітніх рівнів, особливо дошкільного та університетського. Кількісні та якісні дані, отримані від 76 практикуючих вчителів та 192 майбутніх вчителів, виявили неоднозначну картину. Якщо підготовка до викладання на початковому та середньому рівнях вважається задовільною, то підготовка до викладання на дошкільному, шкільному та університетському рівнях залиша ється недостатньою. Незначна більшість учителів, які готуються до викладан ня, виступили проти реструктуризації бакалаврських програм на спеціалізовані напрями для молодших учнів, а не для підлітків/дорослих, посилаючись на загаль не задоволення нинішньою формою навчання. Однак практикуючі вчителі здебіль шого підтримали цю реформу, стверджуючи, що спеціалізація краще відповідає унікальним потребам різних вікових груп учнів і підвищує педагогічну ефективність. Обидва дослідження підкреслюють невідповідність між теоретичною та прак тичною підготовкою в програмах підготовки вчителів. Дослідження підкреслює необхідність реформ, спрямованих на врахування різних вимог до викладання для різних вікових груп. Крім того, значна більшість практикуючих вчителів виступають за цільову підготовку майбутніх учителів (INSET) при переході на нові шкільні рівні, підкреслюючи її роль у зменшенні адаптаційних проблем і сприянні професійному зростанню. Підсумовуючи, результати дослідження закликають до періодичного перегляду структури та змісту програм підготовки вчителів англійської мови в Туреччині, прийняття методологій, адаптованих до віку, та узгодження зі стандартами Міністерства національної освіти, щоб забезпечити більш ефективну підготовку до різноманітних освітніх контекстів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ДЕМЯНЧУК, Михайло, Олександр ПОЛІЩУК та Людмила РОМАНИШИНА. "ПРОБЛЕМИ ПІДГОТОВКИ МЕДИЧНИХ СЕСТЕР В МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖАХ І АКАДЕМІЇ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective, № 3-4 (29 грудня 2022): 102–7. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2022.3-4.14.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему підготовки медичних сестер у коледжах і академіях. Визначено стан готовності працівників медичної сфери середньої ланки до роботи в екстремальних умовах. З цією метою у медичних коледжах розробляється система профорієнтаційної роботи зі студентами на різних етапах професійного становлення. Враховано багаторівнева освіта та різних факторів (психодинамічних, інтелектуальних, особистісних і соціально-психологічних властивостей), що впливають на ефективність професійне зростання фахівців. Запропонована модель та окремі елементи програми психологічного супроводу, які можуть бути використані у процесі формування готовності майбутніх медсестер до професійної діяльності. Підготовка майбутніх медичних сестер узгоджується з світовими стандартами, що особливо важливо в умовах бойових дій. Серед термінових завдань підготовка бакалаврів медичної справи розглядається проблема професійно компетентних працівників, опрацьовуються шляхи підготовки професійно компетентних фахівців медичної справи. Аналізується суть термінів «підготовка», «професійна підготовка медичних сестер», «профорієнтація», «професійна компетентність». Показана роль компетентісного і системного підходів у підготовці медичних сестер на Україні і за кордоном. Виявлено шляхи удосконалення підготовки медичних сестер в умовах воєнного стану, серед яких основна увага звертається на сучасні педагогічні технології, інтерактивні методи навчання, змішане навчання, практична підготовка. Розробляються програми дистанційного навчання і підготовки медичних сестер у воєнних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Boychuk, T. M., I. V. Gerush, V. M. Khodorovskyi, O. K, Koloskova та U. I. Marusyk. "ВИКОРИСТАННЯ СИМУЛЯЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОПТИМІЗАЦІЇ ПРАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ У БУКОВИНСЬКОМУ ДЕРЖАВНОМУ МЕДИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ". Медична освіта, № 3 (13 травня 2019): 41–44. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10121.

Full text
Abstract:
Мета роботи – оцінити ефективність застосування симуляційного навчання для покращення професійної підготовки медиків на базі Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» з урахуванням ставлення студентів до даної освітньої технології.
 Основна частина. У статті висвітлено впровадження симуляційних технологій у навчальний процес студентів-медиків Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет». Оцінено ефективність застосування симуляційного навчання у професійній підготовці лікарів і ставлення студентів до даної методики. 
 Висновки. Метод стимуляційного навчання в умовах COSMIT є сучасним і ефективним засобом підвищення ефективності фахової підготовки на додипломному етапі. 
 Занурення суб’єктів навчання в клінічну ситуацію, створену за допомогою сучасних тренажерів і фантомів, а також стандартизованих пацієнтів, не тільки дозволяє покращити компетентнісну підготовку студентів, але і поліпшує впевненість та готовність майбутніх медиків до вирішення клінічних задач у реальних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Volkov, Igor, Ruslan Cherevko, Sergey Knyazev та Oksana Kliuchak. "Актуальність використання сучасних навчально-тренувальних засобів для навчання громадян України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу з вогневої підготовки". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 14, № 5 (2024): 139–47. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2024.14.5.14.

Full text
Abstract:
Мета роботи: Дослідження переваг та недоліків використання сучасних навчально-тренувальних засобів у процесі підготовки громадян України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу з вогневої підготовки. Метод дослідження: аналіз, синтез, порівняння. Результати дослідження: проведено аналіз використання сучасних навчально-тренувальних засобів з вогневої підготовки для підготовки громадян України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу. Теоретична цінність дослідження: дослідження допоможе покращити систему підготовки громадян України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу з вогневої підготовки, що, в свою чергу, вплине на підвищення підготовленості сил оборони України в цілому. Цінність дослідження: полягає у підвищенні ефективності підготовки громадян України які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу з вогневої підготовки. Майбутні дослідження: проведення детальних досліджень, які порівнюють ефективність традиційних методів навчання з новітніми технологіями, такими як віртуальна реальність або симулятори, в контексті вогневої підготовки. Тип статті: теоретична.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ВОЗНЮК, Тетяна, Вікторія БОГУСЛАВСЬКА та Максим ПЕРЕПЕЛИЦЯ. "ПРОГРАМУВАННЯ ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ В ХОКЕЇ НА ТРАВІ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective, № 1 (30 березня 2023): 115–21. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2023.1.18.

Full text
Abstract:
Тактична підготовка в хокеї на траві має свої особливості, котрі відбиваються в послідовності вивчення тактичних прийомів, взаємодій, схем і доцільному застосуванні різних форм і методів навчання. Розробка теоретичної основи є головною передумовою впровадження програмування тактичної підготовки в процес багаторічного удосконалення. Метою роботи є теоретичне обґрунтування програмування тактичної підготовки в хокеї на траві. Визначено теоретичні засади використання інноваційних технологій у підготовці спортсменів різної кваліфікації. Рівень інтеграції теоретичної та практичної складових тактичної підготовки і як наслідок – її ефективність, можуть бути суттєво поліпшені, якщо цілеспрямовано та системно здійснювати програмування тактичної підготовки із застосуванням різних її форм упродовж всього багаторічного процесу спортивного тренування. Застосування цифрових технологій і спеціалізованого програмного забезпечення для програмування тактичної підготовки та їх широке застосування у вигляді мультимедійного забезпечення тренувального процесу та комп’ютерних ігор (ігрових завдань) у процесі самостійної підготовки відповідно до завдань кожного з етапів багаторічного удосконалення є необхідною умовою організації ефективної роботи тренерського колективу в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Совгіра, Світлана, Оксана Браславська та Наталія Душечкіна. "ЕКОЛОГО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНИЙ ХАРАКТЕР ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ". Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології 10(114), № 10(114) (2021): 318–30. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2021.10/318-330.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено еколого-технологічні особливості та практико-орієнтований характер підготовки майбутніх фахівців цивільного захисту. Встановлено, що їх підготовка вимагає наявності професійно орієнтованої інфраструктури, різноманіття специфічного обладнання, спорядження, техніки, засобів тощо. Розкрито, що важливим аспектом практичної підготовки рятувальників є організація безпечної роботи з пожежно-рятувальною технікою та інструментом. Передбачено, що екологічні проблеми, необхідність їх розв’язання визначають не тільки основні напрями, але і стратегію змістово-смислової діяльності курсанта з метою забезпечення постійного особистісного розвитку в сфері екології, розкриття значущості природоохоронної діяльності як основи збереження сучасної цивілізації. Доведено ефективність використання широкого спектру технологій: модульної, проектної, технології колективного навчання, різнорівневого навчання. Встановлено значущість спеціальних професійних технологій підготовки фахівців-рятувальників. Виокремлено еколого-технологічні особливості практичної підготовки рятувальників, що підвищують її ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ZOZULIAK-SLUCHYK, ROKSOLIANA. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНО-ЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ". Освітні обрії 51, № 2 (2020): 119–23. http://dx.doi.org/10.15330/obrii.51.2.119-123.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано процес професійно-етичної підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери в закладах вищої освіти.
 Закцентовано увагу на ролі впливу змісту професійно-орієнтованих дисциплін та практичної підготовки на ефективність професійно-етичної підготовки студентів у закладах вищої освіти. Авторкою встановлено рівень розвиненості професіоналізму викладачів, котрі здійснюють професійно-етичну підготовку майбутніх фахівців соціальної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Назарук, В. Л. "ВИКОРИСТАННЯ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ ПРОФЕСІЙНО-ПРИКЛАДНИХ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ ДЛЯ МАЙБУТНІХ ФІЗИЧНИХ ТЕРАПЕВТІВ ТА РЕАБІЛІТОЛОГІВ". Медсестринство, № 2 (2 листопада 2023): 34–38. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2023.2.14326.

Full text
Abstract:
Рухова та фізична активність є важливим чинником формування, збереження здоров’я і розвитку людини, особливо в дитячому, підлітковому та юнацькому віці. Регулярні заняття фізичною культурою допомагають знизити рівень захворюваності на хвороби серцево-судинної системи до 36 %, зменшити негативний вплив на організм людини шкідливих звичок, підвищити рівень стресостійкості, уникнути проявів асоціальної поведінки, сприяти розвитку в усіх сферах життя.
 Мета роботи – висвітлити ефективні навчально-методичні комплекси професійно-прикладних фізичних вправ для формування професійно важливих умінь і навичок у майбутніх фізичних терапевтів та реабілітологів.
 Основна частина. У статті проаналізовано ефективність застосування комплексів вправ професійно-прикладної фізичної підготовки. Встановлено, що зв’язок фізичного виховання з практичною діяльністю майбутніх фізичних терапевтів та реабілітологів найбільш вдало реалізується в їх професійно-прикладній фізичній підготовці. Як один із компонентів фізичного виховання професійно-прикладна фізична підготовка є педагогічно спрямованим процесом забезпечення спеціалізованої фізичної підготовки до майбутньої професії. Пріоритетним завданням професійно-прикладної фізичної підготовки в медичному закладі вищої освіти є її покращення та вдосконалення механізмів ефективної адаптації студентів до майбутньої професійної діяльності. Тому професійно-прикладну фізичну підготовку майбутніх фізичних терапевтів та реабілітологів необхідно здійснювати з урахуванням специфіки й особ­ливостей майбутньої професії. 
 Висновки. Від засвоєння професійно важливих рухових умінь і навичок, розвитку фізичних здібностей, здобутих у процесі професійно-прикладної фізичної підготовки, будуть залежати успіхи в майбутній професійній діяльності фізичних терапевтів та реабілітологів. Професійно-прикладна фізична підготовка здобувачів вищої освіти повинна спрямовуватись на розвиток статичної силової витривалості м’язів ніг, спини, живота і шиї. Адже саме ці м’язи будуть нести значне навантаження при виконанні професійних дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Кисельов, Валерій Олександрович, та Сергій Миколайович Харченко. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ТРЕНУВАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ФУТБОЛЬНИХ АРБІТРІВ". Олімпійський та паралімпійський спорт, № 1 (9 травня 2024): 77–83. http://dx.doi.org/10.32782/olimpspu/2024.1.14.

Full text
Abstract:
Футбол – один із найпопулярніших і всесвітньо визнаних видів спорту, що збирає мільйони гравців і прихильників у всьому світі. Проте на футбольному полі, окрім двадцяти двох гравців, важливу роль відіграє людина, від рішень котрої часто залежить доля матчу. Це футбольний арбітр. Від його рішень залежить чесність гри, справедливість результату, дотримання правил, безпека гравців і нормальний хід змагань. Футбольні арбітри, завдяки своєму фаховому рівню, робочому етикету й досвіду, забезпечують адекватну оцінку подій на полі. Їхні рішення можуть вплинути на результат гри, тож вони сприяють забезпеченню чесності й цінностей спорту. Роль арбітра у футболі є надзвичайно важливою та безпосередньо впливає на хід гри. Рефері забезпечують дотримання правил гри. Вони реагують на порушення й неправомірні дії гравців, що допомагає зберегти спортивний характер матчу й уникнути небезпеки для гравців. Арбітри ухвалюють рішення на підставі своїх спостережень і знань правил, вони визначають, чи було порушення, хто здійснив його та які санкції застосовувати. Діяльність футбольного арбітра безпосередньо залежить від рівня його підготовки. Висока професійна підготовка дає змогу арбітру краще впоратися з викликами на полі, приймати швидкі й обґрунтовані рішення. Саме це також сприяє й кар’єрному зростанню арбітра. Високий рівень підготовки дає можливість арбітрам заслуговувати на входження до міжнародної суддівської системи, де вони можуть брати участь у важливих і престижних турнірах, таких як чемпіонати світу чи Ліга чемпіонів. Це вимагає від них ще більшої відповідальності й постійного самовдосконалення. Дослідження відбувалося на базі суддівського корпусу Асоціації футболу Сумської області. У ньому брали участь 14 арбітрів-практиків, поділених на дві групи: контрольну й експериментальну. У кожній групі була рівна кількість осіб – 7, що дало змогу зробити результати більш порівняльними й об’єктивними. Дослідження полягало в тестуванні фізичних якостей футбольних рефері, оцінюванні жирового компонента тіла, підготовці експериментальної групи за новою методикою протягом установленого часу та повторного тестування на підсумковому етапі. Отримані результати проаналізовано з метою визначення ефективності вправ, які запропоновано використовувати суддям експериментальної групи під час підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Злобіна, Олена. "ОРГАНІЗАЦІЙНО‐ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ПІДВИЩЕННЯ СУМІСНОСТІ ПРОЦЕСІВ ПІДГОТОВКИ МОРСЬКИХ ОФІЦЕРІВ У ВНЗ УКРАЇНИ ТА КРАЇН НАТО". Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології 10, № 134 (2023): 177–89. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2023.10/177-189.

Full text
Abstract:
Метою статті є осмислення проблеми визначення організаційно‐ педагогічних умов підвищення сумісності процесів підготовки морських офіцерів у ВВНЗ України та країн НАТО. Дослідження організаційно‐педагогічних умов практичної підготовки морських офіцерів у ВВНЗ і ВП ЗВО України, як обставин і чинників, що здатні реально покращити ефективність даної складової освітнього процесу, здійснено в контексті їх відповідності змісту профільних чинних стандартів НАТО Bi‐SCD 075‐007 «Освіта і підготовка» та «Освіта та індивідуальна підготовка (E&ITD) 075‐007». Обґрунтовано, що основоположними системоутворюючими організаційно‐педагогічними умовами практичної підготовки морських офіцерів у ВВНЗ і ВП ЗВО України повинні стати орієнтація на стандарти військової освіти країн НАТО; підвищення кваліфікації викладачів, які мають отримати належну підготовку для педагогічної діяльності в межах нового педагогічного середовища, що утворюється у військовому ВНЗ завдяки переходу на нові стандарти навчання; створення сприятливих умов формування в курсантів‐ військових моряків якостей самоактуалізації, самозростання, самооцінки, навчання в умовах суб’єкт‐суб’єктної взаємодії; формування атмосфери вільного і продуктивного розвитку особистості та активне й ефективне застосування віртуально‐імітаційного освітнього середовища практичної підготовки за зразком центрів навчально‐практичного моделювання НАТО. Як доводить педагогічна теорія та передовий досвід Альянсу, саме ці умови уможливлюють як покращення практичної складової підготовки курсантів‐морських офіцерів, так і її наближення до чинних стандартів НАТО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Petruk, Andriy, Serhiy Romanchuk, Orest Lesko, Andriy Demkiv, Serhiy Homaniuk та Oleksandr Vorontsov. "Динаміка методичної підготовленості курсантів у процесі оптимізації фізичної підготовки". Physical education, sports and health culture in modern society, № 2(42) (26 липня 2018): 64–70. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-64-70.

Full text
Abstract:
Актуальність. У процесі фізичного вдосконалення військовослужбовців бере участь велика кількість фахівців, але провідне місце в цьому належить командирам підрозділів. Їх підготовка до виконання обов’язків керівників форм фізичної підготовки розпочинається в стінах вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ) у процесі фізичної підготовки. Формування методичної майстерності випускників ВВНЗ – це прямий внесок у методичне забезпечення фізичної підготовки у військах, необхідна передумова відмінної фізичної підготовки, яка є складовою частиною бойової. У наукових працях О. М. Лойка (2000, 2012), О. М. Ольхового (2005-2014), Є. Д. Анохіна (2010), С. В. Романчука (2015) та інших відзначено, що процес фізичної підготовки курсантів у ВВНЗ зводиться тільки до формування фізичних якостей. Завдання роботи – експериментально перевірити ефективність авторської програми методичної складової навчальної дисципліни «Фізичне виховання та спеціальна фізична підготовка» курсантів ВВНЗ у формуванні методичних умінь та навичок у майбутніх командирів військових підрозділів. Методологія проведення роботи – організований чотирирічний формувальний педагогічний експеримент. У ньому брали участь 60 курсантів (експериментальна група, n=30; контрольна група, n=30). Ефективність експериментальної концепції визначили, використовуючи зміни показників методичної та теоретичної підготовленості курсантів. Результати роботи. Розглянуто результати педагогічного формувального експерименту, які доводять ефективність авторської програми методичної підготовки. Установлено, що в курсантів контрольної групи протягом навчання у вищому військовому навчальному закладі в процесі дослідження за результатами динаміки середнього рівня методичної підготовленості покращилася на 0,3 бала (від 3,7 до 4,0 бала), при цьому достовірних змін не відбулось (t=1,28; р>0,05). Доведено, що по закінченню експерименту в курсантів-випускників експериментальної групи різниця рівня методичної підготовленості складає 1,0 бала, порівняно з вихідним рівнем (від 3,6 до 4,6 бала), що є статистично достовірно (t=4,38; р<0,001). Висновки. Програму вдосконалення методичної підготовленості в процесі фізичної підготовки у ВВНЗ рекомендуємо використовувати під час підготовки курсантів ВВНЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

IVANII, I., and Y. BURKATSKYI. "METHODS AND TOOLS OF PHYSICAL TRAINING OF YOUNG FOOTBALL PLAYERS AT TRAINING." Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1, no. 3 (2023): 467–74. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2023-1-3-467-474.

Full text
Abstract:
У статті на основі аналізу та узагальнення науково-методичної літератури як вітчизняних, так і зарубіжних джерел, а також вивчення документальних матеріалів для визначення сучасного стану досліджуваної проблеми описано використання сучасних методів та засобів підготовки юних футболістів та оцінки їх впливу на розвиток фізичних здібностей, ефективність засвоєння та оволодіння технікою футболу, а також фізичної підготовки під час процесу тренування. Визначено, що успіх спорту вищих досягнень як на національному, так і на глобальному рівні значною мірою залежить від організації дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які відповідають за забезпечення необхідних умов для повноцінної реалізації потенціалу дітей та молоді в обраному виді спорту, підготовку їх до національних збірних команд, пропаганду здорового способу життя засобами фізичної культури і спорту. Вивчено питання вдосконалення управління багаторічною фізичною підготовкою яке показує, що сучасна спортивна педагогіка, психологія та суміжні медико-біологічні науки накопичили значний масив знань з різних аспектів цієї проблеми яка може сприяти оптимізації методів тренування. Розглянуто різні аспекти фізичної підготовленості, включаючи швидкість, витривалість, силу, координацію та гнучкість, а також надаються рекомендації щодо розробки ефективних тренувальних програм, які враховують останні результати досліджень і передовий досвід у цій галузі. Обговорюються різноманітні тренувальні методи та вправи, включаючи повторні та ігрові методи для швидкісного та швидкісно-силового тренування, а також вправи для розвитку силових якостей. На додаток до фізичної підготовки, в статті обговорюється важливість включення технічної і тактичної підготовки в тренувальну програму, щоб допомогти молодим футболістам повністю розкрити свій потенціал. Загалом, ця стаття містить цінну інформацію та практичні рекомендації для тренерів і викладачів, які працюють з юними футболістами, а також для студентів – майбутніх тренерів і викладачів фізичної культури, які планують працювати з цією категорією молоді. Ключові слова: фізична підготовка, повторні методи, ігрові методи, технічна підготовка, тактична підготовка, індивідуальний підхід.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Воронін, А. В., В. М. Єлін, В. В. Помогайбо, О. В. Іванов та В. О. Служенко. "Вдосконалення процесу підготовки льотного складу на літак типу Су-27". Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, № 4 (78) (31 грудня 2023): 26–32. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2023.78.04.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто процес підготовки льотного складу. Показано, що цей процес є складним і потребує використання значних ресурсів. Показано, що вдосконалити процес підготовки льотного складу на літаку типу Су-27 можна застосуванням інтерактивних методів навчання, що дозволить підвищити його ефективність. Ефективність навчання розглянута як співвідношення між досягнутим результатом і використаними ресурсами. Розроблене спеціальне програмне забезпечення (СПЗ), яке дозволяє перейти до застосування інтерактивних методів навчання в процесі підготовки льотного складу, а саме при вивченні системи єдиної індикації літака Су-27 – СЄІ-31, та сформувати необхідні навички із зменшенням кількості тренувальних польотів. Розроблене СПЗ повністю відтворює функціонування СЄІ-31 та має варіативність застосування для підготовки слухачів різних рівнів підготовленості. Універсальний характер запропонованого підходу дозволяє використати його при підготовці льотного складу на інші системи та типи літаків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Федченко, Юлія, Ольга Кравченко та Ігор Козинець. "Сучасна стратегія методологічних підходів до підготовки фахівців у ЗВМ(Ф)О в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України". InterConf, № 30(143) (19 лютого 2023): 156–68. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.02.2023.019.

Full text
Abstract:
У роботі проаналізовано сучасну стратегію методологічних підходів професійної підготовки фахівців у ЗВМ(Ф)О в умовах збройної агресії російської федерації проти України. Визначено закономірності й принципи ефективної підготовки майбутнього фахівця засобами інноваційних технологій, окреслено перспективи досліджень. Сучасна стратегія методологічних підходів у підготовці фахівця медичної галузі є вирішальними для наукового обґрунтування ефективної професійної підготовки. Визначено ефективність професійної підготовки майбутнього медичного працівника засобами інформаційно-комунікаційних технологій в умовах збройної агресії російської федерації проти України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Ткачук, Вікторія, Юлія Єчкало, Світлана Хоцкіна, Оксана Маркова та Валентина Хоцкіна. "ВИКОРИСТАННЯ ІМЕРСИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ". Modern Information Technologies and Innovation Methodologies of Education in Professional Training Methodology Theory Experience Problems 68 (26 липня 2023): 168–81. http://dx.doi.org/10.31652/2412-1142-2023-68-168-181.

Full text
Abstract:
Цифровізація усіх сфер діяльності людини призвела до значного підвищення вимог до підготовки сучасних інженерів. Це зумовило необхідність цифровізації процесу підготовки майбутніх фахівців. На думку науковців, найбільш ефективними і безпечними є технології віртуальної та доповненої реальності. Автори статті аналізують переваги та недоліки застосування цих технологій, а також описують приклади успішного впровадження імерсивних технологій у навчальний процес. Стаття також наголошує на необхідності підготовки викладачів до використання імерсивних технологій в навчальному процесі. Мета статті: аналіз особливостей використання імерсивних технологій у підготовці майбутніх інженерів. Завдання дослідження: проаналізувати досвід використання імерсивних технологій у підготовці майбутніх інженерів; навести елементи методики використання імерсивних технологій у підготовці майбутніх інженерів; дібрати засоби імерсивних технологій, таких як доповнена та віртуальна реальність, для супроводу навчання майбутніх інженерів у закладах вищої освіти. Об’єкт дослідження: використання імерсивних технологій у закладах вищої освіти. Предмет дослідження: використання імерсивних технологій у підготовці майбутніх інженерів. Результати дослідження: у статті подано методику використання технологій віртуальної та доповненої реальності у процесі підготовки майбутніх інженерів. Методика була успішно впроваджена в лабораторіях Криворізького національного університету та довела свою ефективність під час дистанційного навчання в умовах пандемії COVID-19 та російської агресії в Україні. Висновок: застосування імерсивних технологій у навчанні майбутніх інженерів може значно поліпшити якість підготовки здобувачів і допомогти їм краще розуміти складні концепції та процеси. Тим не менш, необхідні подальші наукові розвідки у напрямі впровадження сучасних цифрових технологій у підготовку інженерів в університетах задля формування конкурентоспроможного компетентного фахівця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Максименко, Людмила Михайлівна, та Михайло Олександрович Кекін. "ВИКОРИСТАННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ФУТБОЛІСТІВ НА ЕТАПІ ПОЧАТКОВОЇ ПІДГОТОВКИ". Олімпійський та паралімпійський спорт, № 3 (20 грудня 2023): 43–48. http://dx.doi.org/10.32782/olimpspu/2023.3.9.

Full text
Abstract:
На етапі початкової підготовки ефективний навчально-тренувальний процес сприяє фізичному і технічному розвитку. Щоб успішно переходити на інший етап, багаторічна підготовка повинна починатися з поступового ускладнення завдань навчально-тренувального процесу. Підвищення тренувальних навантажень із паралельним досягненням максимальних результатів на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей – принцип, який має вирішальне значення. Метою дослідження є розроблення навчально-тренувальної програми з використанням спеціальних засобів для формування фізичної підготовленості футболістів на початковому етапі підготовки протягом річного циклу. Педагогічний експеримент здійснювався на базі Футбольного центру «Барса» та Комунальної дитячої юнацької спортивної школи «Суми» (2022–2023 н. р). У тренувальному процесі ЕГ були деякі зміни. Зокрема, нами було зроблено доповнення із загальної фізичної підготовки двома розділами: «Загальна фізична підготовка» і «Атлетична підготовка». Вони включали теоретичну і практичну підготовку. Теоретична підготовка даних розділів мала на меті формування основ знань із теорії фізкультурної діяльності. Сформовано план-графік тренувальних занять. Дані про рівень фізичної підготовленості футболістів указують на статистично достовірні зміни між показниками нормативів як в ЕГ (р˂0,05-0,01), так і в КГ (р˂0,05). За критерієм χ² на початку дослідження ЕГ і КГ були однорідними за тестами «біг 30 м», «рівномірний біг без урахування часу», «човниковий біг 3х10 м, с», «нахил тулуба вперед», «піднімання тулуба в положення сід» та статистично достовірні зміни на етапі завершення педагогічного експерименту. Можемо сказати про ефективність доповненої програми навчально-тренувальних занять із футболу на етапі початкової підготовки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Кужельний, Андрій, Сергій Кужельний, Сергій Кудін та Тетяна Жлобо. "САМОРЕГУЛЯЦІЯ У КОНТЕКСТІ СПОРТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ: НА ПРИКЛАДІ КІКБОКСИНГУ". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 182, № 26 (2024): 107–12. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.242619.

Full text
Abstract:
Актуальність полягає в глибокому аналізі ролі саморегуляції у спорті, зокрема в кікбоксингу, що відкриває нові перспективи для підвищення ефективності спортивної підготовки та досягнення високих результатів. Постановка проблеми. У статті розглядається проблема необхідності вивчення та застосування саморегуляційних методик у тренувальних програмах кікбоксерів для підвищення їх спортивних досягнень через оптимізацію психофізичної підготовки, керування емоційним станом та ефективність виконання технік. Мета. Дослідження впливу саморегуляції на спортивні досягнення кікбоксерів, включаючи аналіз ролі психологічної підготовки та розвитку м'язової сили і витривалості у їх тренувальному процесі. Методологія дослідження. Методологія дослідження охоплює аналіз наукової літера­тури, вивчення доробку вітчизняних та зарубіжних науковців з питань саморегуляції у спорті, а також застосування практичних методик розвитку саморегуляційних навичок у тренуваль­ному процесі кікбоксерів. Це включає роботу з первинними та вторинними літературними джерелами, аналіз впливу саморегуляції на психофізичну підготовку та спортивні досягнення, та інтеграцію саморегуляційних методик у систему підготовки спортсменів. Наукова новизна. Полягає в комплексному вивченні впливу саморегуляції на ефективність тренувального процесу і спортивні результати, з акцентом на кікбоксинг. Воно розширює традиційні межі фізичної підготовки за рахунок інтеграції новітніх методик, спрямованих на розвиток саморегуляційних навичок. Ці методики не лише сприяють поліпшенню спортивних показників, але й забезпечують більш глибоке розуміння механізмів взаємодії між центральною нервовою системою та м'язовою системою, підкреслюючи важливість психологічної стійкості та контролю над емоційним станом. Висновки. Дослідження підкреслюють, що успіх у кікбоксингу залежить не лише від фізичної підготовки, але й від ефективної саморегуляції, яка включає керування емоційним станом, стресом, мотивацією та концентрацією. Це вимагає інтеграції саморегуляційних методик у тренувальний процес, що дозволяє оптимізувати психофізичну підготовку та підвищити загальну ефективність спортивної діяльності. Розвиток саморегуляції є ключовим аспектом формування висококваліфікованого спортсмена, здатного досягати високих результатів, та відкриває нові напрямки для подальших досліджень у галузі спортивної психології та фізіології.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Манлі, Ху. "Експериментальна перевірка ефективності методики підготовки керівника вокального ансамблю". Освітній вимір 48 (11 травня 2016): 49–53. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v48i0.2387.

Full text
Abstract:
Ху Манлі. Експериментальна перевірка ефективності методики підготовки керівника вокального ансамблю.
 У статті розкривається ефективність авторської методики, запропонованої для фахової підготовки вчителя музики – керівника вокального ансамблю в системі вищої музично-педагогічної освіти України та Китаю. Визначено завдання формувального експерименту. Вибір методів, залучених до експериментального дослідження, пов’язаний із необхідністю отримання достовірних даних, які б засвідчили динаміку змін та ефективність системи вищої музично-педагогічної освіти, її відповідність вимогам щодо ролі та функцій освіти в підготовці майбутніх керівників вокального ансамблю завдяки впровадженню розробленої нами методики. Висвітлено основні етапи формування методичної підготовленості студентів до керівництва вокальним ансамблем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Петелько, М. С., Є. Азієв, Є. С. Марченко та І. І. Алєксанова. "ФІЗИЧНА ТА ФУНКЦІОНАЛЬНА ПІДГОТОВКА ПАУЕРЛІФТЕРІВ НА ПОПЕРЕДНЬОМУ ЕТАПІ НАВЧАННЯ ТА СПОСОБИ ЇЇ ВДОСКОНАЛЕННЯ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 1 (27 травня 2025): 370–75. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2025-1-48.

Full text
Abstract:
У статті розглядається розвиток силових здібностей у контексті пауерліфтингу – виду спорту, що має глибоке історичне та культурне підґрунтя. Автор наголошує на важливості раціонального планування та індивідуалізації тренувального процесу спортсменів високої кваліфікації, особливо на етапі спеціальної базової підготовки. Підкреслюється значення фізичного, технічного та психологічного складників, а також необхідність поєднання загальної та спеціальної фізичної підготовки з урахуванням сучасних науково-методичних підходів. У дослідженні окреслено поширені проблеми у підготовці пауерліфтерів віком 17–18 років, зокрема недостатній рівень загальної фізичної підготовленості, відсутність системної періодизації навантажень та нераціональна організація відновлення. Шляхом педагогічного експерименту за участю 14 юнаків (контрольна та експериментальна групи) оцінено ефективність нового розподілу тренувального навантаження: 20 % – загальна фізична підготовка (ЗФП), 80 % – спеціальна фізична підготовка (СФП). Результати показали, що такий підхід сприяє покращенню силових показників порівняно з традиційними методами. У статті також розглядається важливість вікової специфіки тренувань, гнучкого розподілу навантажень, застосування традиційних і нетрадиційних методів розвитку сили (включно зі спліт-системами та статодинамічними вправами). Акцент зроблено на необхідності комплексного підходу до підготовки спортсменів у класичному пауерліфтингу з урахуванням змін у регламенті змагань і зростання тренувального навантаження. Результати дослідження підтверджують доцільність упровадження науково обґрунтованої системи довготривалої підготовки пауерліфтерів з акцентом на профілактику травм, підвищення результативності та стабільний фізичний розвиток спортсмена.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Білоусенко, Інна Валеріївна, Валентин Анатолійович Васяк та Алла Євгенівна Рехліцька. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ НА ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ХОРЕОГРАФІВ: ВИВЧЕННЯ СУЧАСНИХ СТРАТЕГІЙ ТА МЕТОДИК". Мистецька освіта та розвиток творчої особистості, № 1 (28 червня 2024): 13–18. http://dx.doi.org/10.32782/art/2024-1-2.

Full text
Abstract:
Дистанційне навчання стало невід’ємною складовою частиною підготовки майбутніх фахівців будь-яких галузей, зокрема й мистецької. Це пов’язано з його гнучкістю та доступністю для всіх учасників освітнього процесу, використанням різноманітних технологій та інноваційних методів. Проте, незважаючи на численні позитивні аспекти, підготовка фахівців у хореографічному мистецтві з використанням інноваційних форм навчання потребує детального дослідження. Метою статті є проведення аналізу впливу дистанційного навчання на підготовку майбутніх хореографів. Заклади освіти активно впроваджують численні інновації у процес підготовки майбутніх хореографів, до яких належать методичні принципи, форми викладання та навчання. Окреслено методичні принципи підготовки майбутніх хореографів. Визначено, що дистанційна форма навчання є однією з головних інновацій у системі освіти. Охарактеризовано основні форми організації занять для майбутніх хореографів під час дистанційного навчання: відео– та аудіоконференції, вільне навчання та самоосвіта. Поширеним є використання відеоуроків, вебінарів та інтерактивних платформ, що сприяє доступності навчального матеріалу. Проведення майстер-класів також є ефективним методом підготовки майбутніх хореографів, і в умовах дистанційного навчання цей підхід може бути адаптований за допомогою платформ для проведення відеоконференцій. Водночас ці методи навчання вимагають від здобувачів освіти більшої самостійності та вміння керувати своїм освітнім процесом. Дистанційна форма навчання суттєво впливає на процес підготовки майбутніх хореографів, змінюючи спосіб сприйняття і вивчення матеріалу та вимагаючи більшої самодисципліни й організованості. З одного боку, дистанційне навчання може надати майбутнім хореографам доступ у будь-який час до великої кількості інформаційних ресурсів, вебінарів, інтерактивних платформ. З іншого – воно обмежує фізичну практику та взаємодію між учасниками освітнього процесу. Тому ефективність дистанційного навчання у підготовці хореографів залежить від балансу між інноваційними методами навчання та традиційними, а також від індивідуальних особливостей здобувачів освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Омельяненко, Г. А., О. М. Лещак, М. М. Васильків, М. Жердєв та К. Бойченко. "ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ПІДГОТОВКИ ГАНДБОЛІСТОК ВИСОКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 1 (17 червня 2024): 256–62. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2024-1-35.

Full text
Abstract:
Гандбол – це спорт із високим рівнем фізичного та технічного навантаження. Підготовка гандболістів вимагає відповідних методик, щоб гарантувати їхню готовність до викликів на міжнародному рівні. Використання інноваційних методів, як-от високоінтенсивне інтервальне тренування та вправи з обтяженнями, дає змогу підвищити ефективність тренувань та досягнути оптимальних результатів. Адаптація методик з урахуванням останніх досліджень дає змогу оптимізувати підготовку гандболісток і досягати кращих результатів на полі, сприяючи вдосконаленню їхніх спортивних навичок та підвищенню ефективності гри. Мета дослідження – розробити інноваційну програму для вдосконалення фізичної підготовленості жіночої гандбольної команди. Об’єкт дослідження – навчально-тренувальний процес жіночої гандбольної команди. Предмет дослідження є динаміка показників фізичної підготовленості жіночої гандбольної команди під впливом розробленої програми. Результати дослідження. Під впливом програми вдосконалення фізичної підготовки гандболісток відбулися статистично вірогідні зміни за всіма вимірюваними показниками протягом тривалості дослідження. Означені зміни виявилися значущими та консистентними, свідчачи про ефективність й успішність застосованої програми тренувань. Аналіз показників фізичної підготовки гандболісток підтвердив позитивні зміни у м’язовій силі, витривалості, гнучкості та координації. Порівняльний аналіз прикінцевих значень показників фізичної підготовленості обох груп у педагогічному експерименті засвідчив значущу достовірну різницю за показниками: гандбольний Т-тест (в ЕГ – 12,1± 0,3 с; у КГ – 13± 0,3 раза при t=2,12); кидковий тест (у ЕГ 8,6раза; у КГ – 5,3± 0,6 раза при t=2,73); «Beer-тест» (у ЕГ – 7,4± 0,3 с; у КГ – 5,3± 0,3 с при t=3,89). Висновки. Аналіз показників до та після впровадження програми виявив статистично значущі поліпшення, що свідчить про високу ефективність обраної методології. Позитивна динаміка протягом усього періоду дослідження свідчить про стабільність та тривалість отриманих покращень. Застосування статистичних методів та об’єктивний аналіз показників забезпечують достовірність отриманих результатів. Отже, розроблена та відповідально реалізована програма показує свою суттєвість і практичну важливість у досягненні визначених дослідницьких цілей. Модернізація методик підготовки створює сприятливий контекст для підвищення результативності спортсменів, зробивши їх більш конкурентоспроможними та готовими до викликів у сучасному спорті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ільніцька, Тетяна. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ МЕДСЕСТЕР ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ МЕДИЧНИХ КОЛЕДЖІВ". Modern Information Technologies and Innovation Methodologies of Education in Professional Training Methodology Theory Experience Problems 69 (19 жовтня 2023): 35–42. http://dx.doi.org/10.31652/2412-1142-2023-69-35-42.

Full text
Abstract:
В статті висвітлено дослідження ефективності підготовки здобувачів освіти до професійної діяльності в умовах цифроізації освіти медичних коледжів. Актуальність цього питання пов’язана із потребою в дослідженні доцільності використання в медичних коледжах інноваційних технологій підготовки майбутніх фахівців. Враховуючи євроінтеграційний вектор розвитку України та зміни на європейському ринку праці, за рахунок високої конкуренції виникає необхідність удосконалення медичної системи освіти. У Концепції розвитку електронної охорони здоров’я (2020 р.). зазначається, що для досягнення ефективних рішень в більшості сфер саме інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) стають важливою інфраструктурою. Стрімкий розвиток ІКТ, штучного інтелекту розглядається в більшості країн як базова відповідь на зазначені виклики. Отже, без створення ефективної системи навчання медичних фахівців усіх рівнів в галузі інформатизації та цифровізації неможливо вирішити проблему медичної інформатизації. Аналіз праць вітчизняних авторів засвідчує, що підготовка майбутніх медичних фахівців до професійної діяльності відповідно до вимог сучасного суспільства – процес довготривалий та залежить не лише від оволодіння системою теоретичних знань, а ще, найголовніше, складними компетенціями майбутньої професійної діяльності. Визначено комплекс педагогічних умов, що забезпечують ефективність інформаційної підготовки майбутніх фахівців сестринської справи в процесі навчання в медичному коледжі: формування мотивації до майбутньої професійної діяльності студентів медичних коледжів у теоретичній і практичній підготовці; поетапному формуванні готовності до професійної діяльності майбутніх медичних сестер; наскрізному застосуванні цифрових інформаційно-комунікаційних технологій у підготовці медичного персоналу. Встановлено, у проведеному нами екперементальному дослідженні, що реалізація зазначених умов передбачає включення в освітній процес активних та інтерактивних методів навчання, що доповнюють традиційні педагогічні методи і забезпечують засвоєння студентами цифрових технологій безпосередньо в межах навчальних дисциплін за своїм фахом. Особливість розробленої моделі підготовки майбутніх фахівів до професійної діяльності полягає в тому, що вона дозволяє забезпечити підготовку здобувачів до професійної діяльності на заняттях з дисциплін загального та професійного циклів, а також у межах виробничих практик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Гудков, М. В., П. Я. Джебженяк та В. В. Дуров. "Оцінювання якості та ефективності процесу підготовки авіаційного персоналу". Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, № 2 (51) (24 серпня 2023): 21–30. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2023.51.03.

Full text
Abstract:
Показано, що підготовка авіаційного персоналу за своєю сутністю є багатокритеріальним процесом, частинними критеріями якого виступають залежності, що описують якість організаційної, академічної, тренажної та практичної складових. Запропоновано процес підготовки авіаційного персоналу уявляти двофазною моделлю. Показано, що оцінку частинних складових якості багатокритеріального процесу підготовки авіаційного персоналу доцільно здійснювати за кваліметричним підходом. Запропоновано оцінку загальної якості процесу підготовки авіаційного персоналу визначати як зважену суму частинних критеріїв підготовки, а його ефективність як співвідношення вартості практично отриманої якості підготовки до загальних витрат на проведення навчання. Універсальний характер запропонованої методики надає змогу використовувати її при проведенні оцінки характеристик процесів навчання за іншими спеціальностями, які містять такі складові, що спрямовані на відпрацювання вправ тренажної підготовки та виконання завдань в реальних умовах проведення польових занять.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Рудніцька, Д. О., М. П. Пітин та А. В. Синиця. "ХОРЕОГРАФІЧНА ПІДГОТОВКА ЮНИХ СПОРТСМЕНОК У СПОРТИВНІЙ ГІМНАСТИЦІ: ПЕРСПЕКТИВИ ДОСЛІДЖЕНЬ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 3 (15 грудня 2023): 113–20. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2023-3-16.

Full text
Abstract:
Підготовка юних спортсменок у спортивній гімнастиці сьогодні характеризується збільшенням тренувальних навантажень та спеціально-підготовчих вправ, спрямованих на виконання розрядних нормативів та підвищення результату змагальної діяльності. Ключовим на цьому етапі є те, що до змісту тренувань окрім загальної і спеціальної фізичної підготовки додається і хореографічна підготовка. Мета: виявити перспективи наукового пошуку в напрямку з удосконалення хореографічної підготовки юних спортсменок у спортивній гімнастиці. Методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних наукової та методичної літератури, абстрагування, історичний метод, порівняння. Результати. Сучасні тенденції змагальних композицій та тренувальних програм зі спортивної гімнастики пов’язані із застосуванням більших обсягів засобів хореографії, тобто із музичним супроводом та танцювальними рухами, що відображає результативні фрагменти змагальної діяльності, поступово розвиває у юних гімнасток пластику рухів і правильну поставу тощо. Досконалість виконання вправ надає спортивній гімнастиці видовищності, що неодмінно впливає на заохочення нового контингенту до занять. У тренувальному процесі хореографія є одним з видів підготовки, а у змагальній діяльності при оцінюванні виступів спортсменів хореографія є одним з критерії оцінювання. Сучасні програми у гімнастичних і танцювальних видах спорту вимагають від спортсмена розвитку провідних фізичних якостей, функціональних можливостей і є синтезом вправ акробатики, гімнастики і хореографії. Виконання вправ насамперед вимагає правильної постави, балансу, динаміки переміщень і граціозності виконання рухів. Висновки. Для якісного забезпечення хореографічної підготовки та реалізації її в навчально-тренувальному процесі юних гімнасток вбачаємо необхідним визначити структуру та зміст, місце і перспективні напрямки удосконалення хореографічної підготовки юних спортсменок на етапі попередньої базової підготовки у спортивній гімнастиці; розробити програму хореографічної підготовки дівчаток на етапі попередньої базової підготовки на основі комплексного застосування засобів хореографії та перевірити її ефективність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Savka, Iryna, та Tetiana Yakymovych. "Навчально-методичне забезпечення творчих робіт у процесі професійно-педагогічної підготовки". Педагогічний дискурс, № 31 (24 листопада 2021): 50–58. http://dx.doi.org/10.31475/ped.dys.2021.31.07.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є перевірка ефективності науково-методичного забезпечення творчих робіт у процесі професійно-педагогічної підготовки. У процесі дослідження з’ясовано, що підвищення рівня ефективності професійно-педагогічної підготовки майбутніх педагогів професійного навчання може відбуватися на основі шляхів екстенсифікації та інтенсифікації. Обґрунтовано необхідність творчих робіт у процесі професійно-педагогічної підготовки. Визначено, що творчу роботу можна розглядати як процес та результат діяльності; результат професійно-педагогічної підготовки; втілення творчого задуму в професійній діяльності. Виявлено особливості підготовки та оцінювання творчих робіт майбутніх педагогів професійного навчання. Досліджено ефективність чинників суб’єктного впливу на виконання творчих робіт; вплив компонентів навчально-методичного забезпечення на процес виконання творчих робіт; ефективність критеріїв оцінювання творчих робіт. Доведено ефективність навчально-методичного забезпечення на етапах підготовки, виконання, оцінювання творчих робіт у процесі професійно-педагогічної підготовки майбутніх педагогів професійного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Стешенко, В. В. "ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ ЗА ФАХОМ ЯК ЗАСІБ ПІДГОТОВКИ КОМПЕТЕНТНОГО ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ". Educational Dimension 30 (19 травня 2022): 437–41. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.4881.

Full text
Abstract:
Розкрито зміст практичної підготовки студентів факультету підготовки майбутніх учителів трудового навчання відповідно сучасних уявлень про технологічну практику та вимог освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавра, спеціаліста, магістра. Визначено складові змісту технологічної практики, що обумовлюють зміст індивідуальних завдань для студентів. Зроблено висновок, що практикум у навчальних майстернях і технологічна практика на підприємстві забезпечує цілісність та ефективність практичної підготовки студентів технологічного факультету за фахом, формування у них відповідних компетентностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Гінзбург, І. В., В. О. Тищенко та К. Іванов. "ВИКОРИСТАННЯ ДЖИУ-ДЖИТСУ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СПІВРОБІТНИКІВ ПОЛІЦІЇ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 3 (14 грудня 2021): 61–66. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-3-09.

Full text
Abstract:
Мала кількість часу, яка виділена для тренувань співробітників силових структур МВС України, та невідповідність навчальних програм із рукопашного бою сучасним умовам мають негативний вплив на підготовку поліцейських, який з часом тільки збільшується. Умови сучасної служби співробітників силових структур МВС України пред’являють дедалі більші вимоги до рівня їхньої професійної підготовленості, але аналіз програм підготовки поліцейських показав, що в країні навчають різним системам рукопашного бою. Зазвичай системи, що існують натепер в Україні, вже морально застаріли та не враховують сучасних реалій, а запозичені не враховують особливостей нашої країни. Тому наразі неможливо забезпечити належний рівень навчання, який би відповідав сучасним вимогам підготовки співробітників правоохоронних органів. Мета дослідження – дослідити можливість використання джиу-джитсу для підвищення ефективності дій поліцейських під час затримання та вдосконалити вміння та навички застосування бойових прийомів боротьби. Об’єкт дослідження – професійна підготовка поліцейських. Суб’єкт дослідження – співробітники силових структур МВС України. Предмет дослідження – рівень професійної підготовки співробітників силових структур МВС України. Методи дослідження: теоретичний аналіз, систематизація й узагальнення даних, педагогічний експеримент, методи математичної обробки отриманих результатів. Вихідні значення показників підготовки виконання прийомів рукопашного бою поліцейськими невисокі. У дослідженні виявлено достовірний приріст показників під час застосування джиу-джитсу в експериментальній групі порівняно з контрольною. Включення джиу-джитсу до процесу підготовки працівників поліції засвідчило свою ефективність, що підтверджено покращенням відповідних показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Мулеса, Павло. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ВІРТУАЛЬНОЇ НАОЧНОСТІ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: ОБҐРУНТУВАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ УМОВ". Education. Innovation. Practice 11, № 2 (2023): 25–30. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol11i2-004.

Full text
Abstract:
Для підготовки вчителя важливо не лише досягти успіху освітнього процесу одномоментно, а й забезпечити ефективність його організації в часі, тому актуальною для успіху освітнього процесу професійної підготовки є обґрунтування специфічних організаційних вимог. Тому метою статті стало обґрунтування організаційних умов підготовки майбутніх учителів математики та інформатики до використання засобів віртуальної наочності у професійній діяльності. Проведено термінологічний аналіз поняття «організаційні умови». Наведено приклади організаційних умов фахівців різних спеціальностей. Представлено результати систематизації науково-методичних праць, яка не виявила таких, що забезпечують успішну підготовку майбутніх учителів математики та інформатики до використання засобів віртуальної наочності у професійній діяльності. Узагальнення результатів сприяло виокремленню 10 потенційних організаційних умов успішної майбутніх учителів математики та інформатики до використання засобів віртуальної наочності у професійній діяльності. За результатами експертної оцінки (ранжування організаційних умов експертами) обґрунтовано, що підготовка майбутніх учителів математики та інформатики до застосування засобів віртуальної наочності у професійній діяльності потребує дотримання організаційних умов: організація інформаційно-цифрового освітнього середовища ЗВО; організація квазіпрофесійної діяльності з використанням засобів віртуальної наочності; організація постійної комунікації зі стейкголдерами для усвідомлення потреби опанування засобів віртуальної наочності; організація самостійної роботи з опанування засобів віртуальної наочності через неформальну освіту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Драч, Тамара. "ЗАСТОСУВАННЯ КЛАСИЧНОГО ЕКЗЕРСИСУ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО ВИСТУПІВ ВИКОНАВЦІВ У ПОВІТРЯНІЙ АКРОБАТИЦІ НА ПОЛОТНАХ". Молодий вчений, № 7 (107) (31 липня 2022): 13–16. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-7-107-4.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання важливості класичної підготовки для дітей, котрі займаються повітряною акробатикою. Метою дослідження є визначити важливість застосування класичного екзерсису в підготовці до виступів виконавців у повітряній акробатиці. Для цього були поставленні завдання: проаналізувати наявні за цією тематикою публікації, провести педагогічне спостереження на базі Школи повітряної акробатики «Шоколад», розробити програму класичного екзерсису для підготовки дітей, котрі займаються повітряною акробатикою. Завдяки проведеному дослідженню ми змогли перевірити ефективність занять класичним танцем в процесі підготовки до виступів виконавців у повітряній акробатиці на полотнах. Класичний екзерсис відіграє важливого значення в якості підготовки дітей молодшого шкільного віку, котрі займаються на повітряних полотнах, адже формує в них відчуття пози та ракурсів, допомагає засвоїти базові рухи при підготовці до виступів, які є складовою частиною кожного акробатичного номеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Журба, Катерина. "Зарубіжний досвід підготовки школярів до захисту своєї країни". New pedagogical thought 111, № 3 (2023): 107–11. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2022-111-3-107-111.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено зарубіжний досвід підготовки здобувачів освіти до захисту своєї країни, зокрема розкрито особливості підготовки дітей як в освітньому процесі, так і в діяльності громадських та дитячих організацій. Проаналізовано програму Junior Reserve Officers Training Corps (Програма підготовки молодших офіцерів запасу у старших класах, США), що поєднує навчальну й фізичну підготовку та спрямована на розвиток відповідних якостей характеру в дітей, які планують у майбутньому обрати військову професію. Встановлено, що в США діє 3 тис. спеціалізованих військових класів, де школярі навчаються за цією програмою. Доведено ефективність National Defense Cadet Corp (Кадетського корпусу національної оборони), котрий фінансують місцеві громади, де навчаються діти з 11 років, та приватні й державні військові коледжі. Схарактеризовано мережу військових закладів середньої освіти Канади, де через Canadian Cadet Organization упроваджується державна програма військової підготовки школярів. Проаналізовано діяльність Академії Роберта Ленда – єдиної приватної військової академії неуніверситетського рівня. Окреслено роль Community Cadet Forces – мережі молодіжних організацій Великої Британії, що займаються підготовкою кадетів сухопутних військ, морських кадетів і кадетів військово-повітряних військ. Висвітлено специфіку та альтернативний характер підготовки здобувачів освіти у Німеччині. Також досліджено особливості підготовки школярів у Швейцарії, Латвії, Литві, Естонії, Польщі та модернізацію навчальних програм відповідно до викликів сучасності. 
 Практичне значення статті полягає в тому, що її матеріали можуть використовуватися в організації освітнього та виховного процесу закладів загальної середньої освіти, у процесі підготовки педагогів та у ході педагогічної практики студентів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Мельников, Андрій Вікторович, Віктор Олександрович Шинкарук та Назар Міщенко. "Сучасні питання фізичної підготовки курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України зі специфічними умовами навчання". Південноукраїнські мистецькі студії, № 2 (11 вересня 2024): 52–56. http://dx.doi.org/10.24195/artstudies.2024-2.9.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються актуальні аспекти фізичної підготовки курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України. Зосереджуючись на виявленні проблем, що виникають у цьому процесі, та виробленні рекомендацій для їх вирішення, стаття спрямована на підтримку ефективної підготовки майбутніх правоохоронців. Оскільки суспільство постійно змінюється, а професійні вимоги стають усе більш специфічними, вирішення цих проблем є надзвичайно важливим аспектом у професійній підготовці. Підкреслення актуальності теми зумовлено не лише змінами в суспільстві, але й загальними вимогами до сучасних правоохоронців. Надзвичайно важливою є не лише фізична сила, але й загальна фізична підготовленість, уміння працювати в екстремальних умовах і швидка реакція на непередбачувані ситуації. Такий підхід до фізичної підготовки майбутніх правоохоронців має стратегічне значення для забезпечення ефективної діяльності правоохоронних органів. Зокрема, у сучасних умовах, коли суспільство стикається з різноманітними викликами, від курсантів і майбутніх правоохоронців очікується не лише фізична готовність, але й уміння працювати в умовах стресу та під тиском, здатність швидко ухвалювати рішення у складних ситуаціях. Досягнення високого рівня фізичної підготовки не тільки підвищить ефективність правоохоронної діяльності, але й сприятиме підтримці загальної громадської безпеки. Гарантування безпеки суспільства вимагає від правоохоронців не лише реактивних заходів, а й проактивних стратегій, що базуються на глибокій фізичній і професійній підготовці. Отже, ця стаття має велике значення як для академічного розвитку, так і для практичного застосування, сприятиме покращенню підготовки майбутніх правоохоронців до викликів, з якими вони зіткнуться у своїй професійній діяльності. Тому важливо продовжувати дослідження та розробляти нові підходи до фізичної підготовки, щоб підвищити ефективність і компетентність майбутніх правоохоронців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Єфременко, Андрій, Світлана Пятисоцька, Віктор Павленко, Тетяна Шутєєва, Ярослав Крайник та Олена Насонкіна. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ТЕНІСИСТІВ ДО ЗМАГАНЬ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕМЕНТІВ ЛЕГКОАТЛЕТИЧНИХ ВПРАВ". Слобожанський науково-спортивний вісник 4, № 84 (2021): 5–10. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-4.001.

Full text
Abstract:
Мета: визначення ефективності фізичної підготовки тенісистів до змагань із використанням різних елементів рухових дій. Матеріал і методи: аналіз науково-методичних джерел; спостереження; вимірювання та облік; інструментальні методики; статистико-математичний аналіз. Тестову групу складали 10 юних тенісистів віком 9-12 років, які займалися на базі одного тенісного клубу та мали стаж регулярних занять тенісом (не менше трьох тренувань на тиждень) від 1 року. Результати: головною особливістю періоду участі у турнірах є необхідність підтримання специфічного рівня спеціальної працездатності. Тому специфіка фізичної підготовки має прикладно-функціональний характер до високорівневих навантажень. Її метою є забезпечення максимальної спеціальної тренованості та підтримання її рівня, а також збереження загальної тренованості. За результатами констатувального експерименту розроблено методичні комплекси для використання у фізичній підготовці юних тенісистів протягом періоду участі у змаганнях. Визначено ефективність їх застосування. Розроблені комплекси вправ були ефективними для забезпечення розвитку бистроти і швидкісно-силових здібностей тенісистів тестової групи. Проте, їх ефективність не була значною для збільшення темпу ударів, а також збільшення силових здібностей ніг та плечового поясу. Висновки: адаптація методики фізичної підготовки юних тенісистів передбачає врахування як особливостей фізичної підготовленості відносно результативності у змаганнях, так і її вплив на процес техніко-тактичного вдосконалення гравців. Отримані дані частково свідчать на користь застосування розроблених методичних комплексів для фізичної підготовки юних гравців у період змагань. Таким чином, представлені комплекси є перспективними щодо використання для фізичної підготовки тенісистів під час участі у змаганнях, однак, потребують більш ґрунтовнішої апробації. Ключові слова: юні тенісисти, фізична і технічна підготовленість, цільова точність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

ДРАЧ, Тамара. "ФІЗИЧНІ ВПРАВИ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ ВИКОНАВЦІВ ТАНЦЮ НА ПІЛОНІ". УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ КУЛЬТУРОЛОГІЯ), № 50 (7 лютого 2025): 188–94. https://doi.org/10.35619/ucpmk.50.958.

Full text
Abstract:
Танець на пілоні вимагає від виконавців хорошої фізичної та технічної підготовки. Традиційна програма з танцю на пілоні лише частково допомагає вирішенню фізичної підготовки виконавців. Для того, щоб удосконалити програму підготовки танцю на пілоні, нами розроблена комплексна програма фізичної та технічної підготовки у повітряній акробатиці та пілонному спорті, скерована на розвиток всіх потрібних фізичних якостей. Метою дослідження було перевірити ефективність комплексної програми фізичної та технічної підготовки на розвиток фізичних якостей виконавців. Завдяки проведеному дослідженню доведено ефективність комплексної програми фізичної та технічної підготовки у повітряній акробатиці та пілонному спорті та розвиток фізичних якостей виконавців, а також важливість фізичної підготовки для виконавців танцю на пілоні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Гресь, Марина. "Вплив програми з використанням засобів кросфіту на розвиток професійних якостей майбутніх фахівців правоохоронної діяльності". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 1 (18 липня 2022): 44–51. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2022.1.44-51.

Full text
Abstract:
Анотація. Проведено аналіз факторної структури професійної підготовки майбутніх фахівців правоохоронної діяльності, який дав змогу виявити найбільш інформативні показники майбутніх фахівців правоохоронної діяльності для обґрунтування та розробки програми із використанням засобів кросфіту. Мета. Оцінити ефективність програми з використанням засобів кросфіту, спрямованої на розвиток професійних якостей майбутніх фахівців правоохоронної діяльності. Методи. Антропометричні; фізіологічні, психологічні, педагогічні, методи математичної статистики. Результати. Факторна структура професійної підготовки майбутніх фахівців правоохоронної діяльності детермінована п’ятьма факторами, сумарний внесок яких до загальної дисперсії становив 86,3 %. Визначено ефективність запропонованої програми професійної підготовки майбутніх фахівців правоохоронної діяльності з використанням засобів кросфіту. Вірогідний приріст результатів у показниках маси та композиційного складу тіла, динамометрії кисті та станової сили, функціональних показників кардіореспіраторної системи вказує на ступінь реалізації потенційних можливостей організму студентів. За рахунок системної організації фізичних навантажень з різною модальною спрямованістю та з дотриманням усіх принципів побудови занять системи кросфіт у студентів вірогідно збільшився рівень фізичної роботоздатності та підготовленості, знизився рівень тривожності, підвищилися показники стрілецької підготовленості.
 Ключові слова: оздоровчий фітнес, високоінтенсивне тренування, студенти, фізичне виховання, професійно-прикладна фізична підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

РОДІКОВ, Володимир. "РОЛЬ І МІСЦЕ СУЧАСНИХ ІННОВАЦІЙНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ІНЖЕНЕРНИХ ВІЙСЬК В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ". Проблеми хімії та сталого розвитку, № 1 (7 червня 2024): 38–43. http://dx.doi.org/10.32782/pcsd-2024-1-6.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано, що сучасна армія вимагає від закладів військової освіти застосування інноваційних освітніх технологій. Встановлено, що в умовах воєнного стану зменшено час на підготовку майбутніх фахівців інженерних військ, в межах якої курсанти повинні засвоїти великий обсяг інформації. Тому важливого значення набуває практичне відпрацювання ситуацій інженерного забезпечення згідно з тематикою занять. Ефективність підготовки майбутніх фахівців інженерних військ значною мірою визначається підготовленістю керівника заняття, доцільністю і ефективністю застосовування скомпонованих інноваційних форм та методів навчання, правильністю використання навчально-матеріальної бази. Узагальнено, що підвищення якості підготовки фахівців інженерних спеціальностей (на прикладі Об’єднаного навчально-тренувального центру «ПОДІЛЛЯ» Сил підтримки Збройних Сил України) нерозривно пов’язане з впровадженням інноваційних освітніх технологій, в основі яких є такі складники та заходи: навчальна електронна література, посібники та тестові завдання для навчання курсантів; єдина мережа електронних бібліотек, банків та баз даних; комплекс системотехнічних мережевих рішень, спеціального навчального інтерактивного інтерфейсу та інших засобів, що дають змогу використовувати Інтернет та формувати спеціальні мережі, щоб офіцери та курсанти могли ефективно професійно удосконалюватися; комплекс директивних документів, зокрема й ті, що відображені у наказах та організаційно-методичних вказівках щодо організації бойової та оперативної підготовки, у планах бойової та оперативної підготовки військ; розробка комп’ютерних моделей, симуляторів та тренажерів; формування єдиного інформаційного освітнього середовища. Підсумовано, що можливості сучасних освітніх технологій для підготовки майбутніх фахівців інженерних військ мають надзвичайно важливе місце та високий потенціал застосування у безпосередньому симбіозі з традиційними формами навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Romanuk, Victor, Victoria Petrovich, Vadim Smoluk та Igor Bychuk. "Програма спеціальної фізичної підготовки арбітрів у футболі". Physical education, sports and health culture in modern society, № 2(42) (26 липня 2018): 143–48. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2018-02-143-148.

Full text
Abstract:
Актуальність. Рівень спеціальної фізичної підготовленості арбітра напряму впливає на кількість і якість помилкових рішень. Тому розроблення й упровадження в процес підготовки арбітрів ефективних тренувальних програм є актуальним. Мета роботи – обґрунтувати ефективність експериментальної програми спеціальної фізичної підготовки арбітрів у футболі. Методи дослідження. Реакцію організму на тренувальне навантаження вивчали за допомогою годинника-пульсометра Polar M200. Середній вік обстежуваних – 30 років. Програму апробовано на 10 арбітрах. Перший етап досліджень передбачав планування, на другому здійснено теоретичну розробку експериментальної програми. Завданням третього етапу було апробувати програму на практиці. На четвертому етапі вивчали її ефективність. Результати роботи. Експериментальна програма складається з одного тренувального мезоциклу, який містить утягувальний, базовий та контрольно-підготовчий мікроцикли. Вони складаються з тренувальних занять, які залежно від дії на організм мають сім напрямів: рівномірне тренування; рівномірне тренування +; рівномірне й базове; рівномірне та темпове; базове тривале; темпове+; темпове й максимальне тренування. Висновки. Апробація експериментальної програми підтвердила її ефективність. Виявлено збільшення темпу долання десятикілометрової дистанції при однаковій середній частоті серцевих скорочень, яке супроводжувалося тенденцією до зменшення енергозатрат. Аналіз індексу бігу засвідчив позитивну динаміку змін спеціальної фізичної підготовки в умовах експериментальної програми в групі досліджуваних загалом і в кожного арбітра зокрема. На початку реалізації програми середньогруповий індекс бігу оцінювали як «середній» і покращився за період реалізації програми до рівня «дуже хороший».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Шацький, В. В., та С. О. Березна. "ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВʼЯ ІНСТРУКТОРІВ: ЯК ОПТИМІЗАЦІЯ РОБОТИ ПІДВИЩУЄ ЕФЕКТИВНІСТЬ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ". Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, № 3 (30 жовтня 2024): 71–75. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2024.3.14951.

Full text
Abstract:
Мета: дослідження заходів з оптимізації роботи інструкторів з тактико-спеціальної підготовки, таких як перерозподіл навантаження, оптимізація режиму роботи і відпочинку, психологічна підтримка та соціальна активність. Матеріали і методи. Проведено аналіз вітчизняних і закордонних досліджень щодо фізичного та психоемоційного стану інструкторів в умовах постійних і зростаючих викликів. Використано бібліосемантичний метод та системного аналізу. Результати. У статті здійснено всебічний аналіз сучасних проблем, пов’язаних із фізичним, моральним та психічним здоров’ям інструкторів, і запропоновано конкретні заходи для їх поліпшення. У статті розглянуто кілька ключових аспектів, що впливають на здоров’я інструкторів. По-перше, проаналізовано проблему надмірного фізичного навантаження, яке може призвести до фізичних травм та втоми. Запропоновано ефективні стратегії для оптимізації фізичної підготовки та розробки спеціалізованих тренувальних планів, які дозволять зменшити ризик травм і поліпшити загальний фізичний стан інструкторів. По-друге, акцентовано увагу на моральному та психічному вигоранні, яке є наслідком постійного стресу і високих вимог. Запропоновано методи для профілактики та подолання вигорання, включаючи зміни у методичних підходах до тренувань, запровадження елементів гнучкого планування і впровадження нових технологій та інновацій у підготовці особового складу. Також акцентується на необхідності впровадження комплексної психологічної підтримки. Наявність психологів або консультантів для роботи з інструкторами, регулярні тренінги з управління стресом, а також програми для розвитку навичок емоційної стійкості можуть суттєво допомогти в підтримці психічного здоровʼя. Окремо розглянуто важливість соціальної активності та взаємодії з родинами. Висновки. У сучасних умовах збройних конфліктів ефективність підготовки військових значною мірою залежить від якості роботи інструкторів, які стикаються з надмірним фізичним і психологічним навантаженням. Оптимізація їхньої діяльності є критично важливою для підтримки високого рівня підготовки й забезпечення загальної ефективності навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Durnyak, B. V., N. M. Pasyeka, M. S. Pasyeka та O. V. Erstenyuk. "ВИКОРИСТАННЯ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕХНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ". Scientific Bulletin of UNFU 25, № 8 (2015): 383–90. http://dx.doi.org/10.15421/40250862.

Full text
Abstract:
Проведено науковий аналіз розвитку новітніх інформаційних технологій у підготовці вчителів та їх застосування у початковій школі. Розглянуто методи когнітивності підготовки майбутніх учителів початкової школи до застосування інформаційно-комунікативних технологій у процесі вивчення інформаційно-технічних дисциплін у вищому навчальному закладі. Досліджено ефективність методів когнітивності у підготовці майбутніх учителів та потребу вдосконалення якості знань з інформаційно-технічних дисциплін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

В.О., Процевський, та Грицай Ю.В. "ОКРЕМІ ПИТАННЯ АДАПТАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПРАЦІВНИКІВ ДО ВИМОГ СУЧАСНОГО РИНКУПРАЦІ В УКРАЇНІ". Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди "Право", № 25 (17 березня 2017): 5–18. https://doi.org/10.5281/zenodo.400381.

Full text
Abstract:
У статті проводиться дослідження особливостей правового регулювання професійної підготовки працівників в Україні у сучасних умовах. Піднімаються питання професійного розвитку працівників, підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб.Аналізуєтьсядосвід розвинутих країн світу щодо розвитку і рефор -мування системи професійного навчання працівників. Підкреслюється, що якісна профе-сійна підготовка працівників забезпечить ефективність праці та кар’єрний ріст працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Товстокорий, Олег Миколайович, та Галина Вікторівна Попова. "ВИКОРИСТАННЯ СИМУЛЯЦІЙНИХ ТРЕНАЖЕРІВ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ ДЛЯ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ МАЙБУТНІХ СУДНОВОДІЇВ". Information Technologies and Learning Tools 82, № 2 (2021): 46–62. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v82i2.3605.

Full text
Abstract:
У статті висвітлені аспекти впровадження компетентнісного підходу до професійної підготовки майбутніх осіб командного складу морських суден. На прикладі викладання дисципліни «Управління судном» у Херсонській державній морській академії (ХДМА) представлені нові напрямки впровадження компетентнісного підходу при вивченні професійних дисциплін, що забезпечують відповідність освітнього процесу підготовки морських фахівців вимогам Міжнародної конвенції про підготовку та дипломування моряків та несення вахти з Манільськими поправками 2010 р. Запропонована система фахової підготовки майбутніх судноводіїв в академії та Морському коледжі ХДМА, визначені основні професійні компетентності та система їх оцінювання. Підвищення стандартів якості підготовки майбутніх судноводіїв обумовлено стрімким оновленням та ускладненням технічних, комп’ютерних систем в судноплавстві і водночас підсиленням ролі людського фактора в забезпеченні збереження людського життя. Міжнародна морська організація (IMO) висуває певні вимоги до невідкладних змін у викладання професійних дисциплін при підготовці майбутніх морських фахівців щодо забезпечення відповідним сучасним тренажерним устаткуванням з навчально-методичним забезпеченням. У статті розкриті основні питання впровадження симуляційних технологій віртуальної реальності в поєднанні з електронним навчанням у професійну підготовку майбутніх судноводіїв. Симуляційні тренажери віртуальної реальності, що представлені сучасними лабораторіями в ХДМА, надають можливість курсантам отримати навички маневрування судном, дозволяють підвищити реалістичність навчання та надають нові можливості для формування та оцінювання професійних компетентностей майбутніх морських фахівців. У статті аналізуються порівняльні аспекти традиційного навчання та навчання з використанням симуляційних технологій віртуальної реальності і робиться висновок про ефективність упровадження симуляційних технологій в освітній процес. Представлена система електронного навчання на базі LMS Moodle, що допомагає забезпечити інформаційно-технологічну підтримку та супровід професійного навчання майбутніх судноводіїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Казєв, О. В., М. М. Овчар та І. В. Кошельник. "ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ". Духовність особистості: методологія, теорія і практика 100, № 1 (2021): 93–103. http://dx.doi.org/10.33216/2220-6310-2021-100-1-93-103.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу питань вищої військової освіти. У цій загальній проблемі виділено питання загальновійськової підготовки майбутніх фахівців прикордонного відомства. Завдання щодо захисту та охорони державного кордону в українському суспільстві покладені на прикордонне відомство. Зазначена відомча структура має тривалу історію розвитку, і має можливість здійснювати підготовку власних офіцерських кадрів в єдиному вищому військовому навчальному закладі прикордонної служби – Національній академії. Мета загальновійськової підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників полягає у створенні системних знань, умінь та навичок щодо вимог та потенціалу застосування бойової/спеціальної техніки; ведення бойових дій, виконання професійних завдань у мирний час та особливий період; щодо порядку дій у зоні різного виду зараження.
 Основними завданнями загальновійськової підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників є розуміння загальної характеристики сучасного бою. Пріоритетність цього завдання полягає в тому, що сучасній історичній епосі притаманна поява безлічі несистемних явищ та процесів, а це напряму вплинуло на загальні риси сучасного бою: висока напруженість; маневреність; короткочасність; максимальна швидкість; нові способи ведення бойових дій тощо. Виділено такі інноваційні технології, що варто застосовувати у загальновійськовій підготовці курсантів-прикордонників та які дають змогу виділити більше часу саме для практики: технології імітаційного моделювання; проектні технології, технології тренінгу та workshop, технологія індивідуального навчання, коучінг. Ефективність підготовки не матиме позитивної динаміки, якщо науково-педагогічні працівники будуть категоричними по відношенню до певної технології, методики, прийому або засобу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Гомеля, Ніна, та Олена Ханова. "ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ В КОНТЕКСТІ ОСОБИСТІСНОГО ПІДХОДУ". ОСВІТА ДОРОСЛИХ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ПЕРСПЕКТИВИ 24, № 2 (2023): 67–77. http://dx.doi.org/10.35387/od.2(24).2023.67-77.

Full text
Abstract:
Анотація. Авторами оглядової статті здійснено аналіз проблеми підготовки майбутніх педагогів професійного навчання. Акцентовано увагу на особистісній зорієнтованості освітнього процесу, що уможливлює цілеспрямований, спеціально організований й особистісно спрямований процес оволодіння знань студентами професійно-педагогічних закладів освіти. Виявлено стан розробленості проблеми та умови реалізації особистісного підходу в підготовці майбутнього педагога професійного навчання як сукупність зовнішніх і внутрішніх чинників, від реалізації яких залежить ефективність формування в майбутніх педагогів особистісної готовності до професійно-педагогічної діяльності. Зокрема, розглянуто ідеї поєднання теорії та практики підготовки здобувачів освіти в професійно-педагогічних закладах, розкриваючи зміст, форми і методи особистісно-орієнтованої підготовки майбутнього педагога професійного навчання. Проаналізовано особливості психолого-педагогічної підготовки майбутніх педагогів професійного навчання, що ґрунтуються на принципах духовно-особистісного підходу (гуманізації, духовно-особистісної інтеграції, ціннісно-смислової детермінації). Наголошено, що впровадження означених принципів дозволяє збагачувати освітній процес гуманістичним змістом і максимально розкривати потенційні можливості та стимулювати до особистісної творчості в подальшій професійній діяльності. Обґрунтовано, що професійне становлення особистості упродовж усього життя людини здійснюється з урахуванням її вікових, соціальних і психологічних особливостей у міру її включення в систему продуктивної творчої діяльності, що постійно розвивається і збагачується, розширюючи можливості взаємозв’язку людини з навколишнім світом.
 Ключові слова: особистісний підхід; педагог професійного навчання; психолого-педагогічна підготовка; педагогічні умови; інтерактивні методи навчання; творча діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

БІЛИК, Валентина. "ПОТРЕБА В ПІДВИЩЕННІ КВАЛІФІКАЦІЇ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬ ПРИРОДНИЧО-НАУКОВУ ПІДГОТОВКУ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1, № 1 (2020): 256–65. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2020-1-2-256-265.

Full text
Abstract:
Наголошено, що потреба дослідити доцільність підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, що здійснюють природничо-наукову підготовку майбутніх психологів у закладах вищої освіти, викликана інтеграцією України до європейського освітнього простору, яка, з одного боку, передбачає перехід вітчизняної освіти до нової моделі, орієнтованої на індивідуалізацію освітнього процесу, активізацію інноваційних перетворень, осучаснення технологічного забезпечення освітньої діяльності, зростання інтеграційних процесів та міждисциплінарну консолідацію, а з іншого – висуває нові вимоги до компетентності викладача закладів вищої освіти. Зазначено, що науково-педагогічний працівник закладу вищої освіти повинен уміти організувати освітній процес на засадах інноваційності та евристичності, володіти ультрановаційними методами і прийомами викладу навчального матеріалу, сучасними освітніми технологіями, методами формування навичок самостійної роботи студентів. Сформульовано мету статті, яка полягає в з’ясуванні потреби професійного вдосконалення викладачів, які здійснюють природничо-наукову підготовку майбутніх психологів у закладах вищої освіти, та окреслено завдання дослідження, зокрема: з’ясувати думку студентів-психологів щодо доцільності здійснення природничо-наукової підготовки в закладах вищої освіти та чинників, які негативно впливають на її ефективність; окреслити власне бачення шляхів осучаснення природничо-наукової підготовки майбутніх психологів у закладах вищої освіти; дослідити стан спроможності викладачів природничо-наукових дисциплін використовувати ультрановаційні педагогічні технології в процесі природничо-наукової підготовки майбутніх психологів у закладах вищої освіти. Наголошено, що результати проведеного дослідження, а саме, з’ясування думки студентів щодо доцільності здійснення природничо-наукової підготовки майбутніх психологів у закладах вищої освіти (більше 66% позитивних відповідей), чинників, які негативно впливають на ефективність такої підготовки (лідером серед яких, на думку студентів, є застарілі методики навчання (61,58%)), власне бачення шляхів осучаснення природничо-наукової підготовки майбутніх психологів у закладах вищої освіти (здійснювати її на засадах інноваційності та евристичності) та недостатньо сформовану здатність у викладачів використовувати ультрановаційні педагогічні технології (середній показник недостатньо сформованої здатності складає 60,35%), вказують на актуальність потреби підвищувати кваліфікацію викладачів природничо-наукових дисциплін. Вказано, що представлене дослідження передбачає з’ясування можливостей вітчизняних та міжнародних програм щодо підвищення кваліфікації викладачів, які здійснюють природничо-наукову підготовку майбутніх психологів. Ключові слова: підвищення кваліфікації, викладачі природничо-наукових дисциплін, сучасні педагогічні технології, майбутні психологи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Джур, О. Ю., О. В. Соколова, В. О. Тищенко, С. О. Новицька та О. Ф. Баканова. "ІННОВАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО МЕТОДИКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ФУТБОЛІСТІВ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 1 (28 вересня 2021): 133–39. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-1-19.

Full text
Abstract:
Сьогодні футбол розвивається в напрямі високої рухливості спортсменів, миттєвих тактико-технічних дій, подальшої інтенсифікації спортивної підготовки, що виявляється в збільшенні швидкості гри та забезпечує ефективний результат. З огляду на це одним із актуальних питань є зміст, структура і методика фізичної підготовки юних футболістів. Інноваційний підхід до проблеми вдосконалення фізичної підготовленості спортсменів вимагає врахування таких факторів, як вік, кваліфікація, період підготовки. Ці фактори мають істотний вплив на рівень фізичної працездатності. Загальна фізична підготовка юних футболістів є базовою, вона завжди передує спеціальній. Мета роботи – довести ефективність впливу розробленої методики вдосконалення фізичної підготовленості юних футболістів на загальнопідготовчому етапі підготовчого періоду. Об’єкт дослідження – навчально-тренувальний процес юних футболістів. Предмет дослідження – показники фізичної підготовленості юних футболістів. Суб’єкт дослідження – хлопчики 7–8 років. Були використані такі методи дослідження: аналіз та узагальнення літературних джерел за темою дослідження, педагогічне дослідження, педагогічний експеримент, тестування рівня фізичної підготовленості, тестування рівня спеціальної фізичної підготовленості, методи математичної статистики. Результати дослідження. Обґрунтовано інноваційний підхід до методики вдосконалення фізичної підготовленості юних футболістів для вирішення навчально-тренувальних завдань. Підтверджено ефективність впливу плану підготовки на вдосконалення фізичної підготовленості юних футболістів. У процесі педагогічного експерименту засвідчено ефективність використовуваних засобів, методів і організаційних форм. Практичне значення полягало в розробці і впровадженні методики вдосконалення фізичної підготовленості юних футболістів. Висновки. Позитивні зрушення за показниками фізичної підготовленості відбивають вікові особливості розвитку дітей, а також вплив цілеспрямованої педагогічної дії, про що свідчать більш виражені зміни у хлопців експериментальної групи порівняно зі контрольною. У контрольній групі прикінцеві результати деяких показників достовірно відрізнялися від вихідних даних. Однак темпи приросту в експериментальній групі були значно вищими, ніж у контрольній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Калініченко, Євгеній Володимирович, Георгій Георгійович Томчаковський, Леонід Еухеніович Оберто Сантана та Григорій Євгенович Калініченко. "ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЙ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ НА ЯКІСТЬ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ СУДНОВОДІЇВ". Vodnij transport, № 2(40) (28 червня 2024): 50–62. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.2.40.04.

Full text
Abstract:
У цій статті розглядається актуальна проблема використання технологій віртуальної реальності (VR) у системі професійної підготовки судноводіїв. Метою дослідження є комплексний аналіз потенціалу і перспектив застосування VR у морській освіті для підвищення якості та ефективності навчального процесу. Актуальність теми зумовлена стрімким технологічним розвитком морської галузі та необхідністю модернізації системи підготовки кадрів відповідно до сучасних вимог. У роботі проаналізовано поточний стан системи освіти судноводіїв та виявлено дефіцит практико-орієнтованої складової навчання, що призводить до нестачі прикладних компетенцій у випускників. Розкрито специфіку та ключові можливості освітніх технологій VR, їх потенціал для вирішення наявних проблем якості професійної підготовки моряків. Зокрема, наголошено на здатності VR суттєво розширювати можливості для моделювання різноманітних професійних ситуацій і відпрацювання практичних навичок. Проаналізовано конкретний досвід впровадження VR у систему освіти судноводіїв. Результати досліджень демонструють підвищення мотивації, залученості учнів, якості та швидкості формування професійних компетенцій на 15-25% порівняно з традиційними методами. Відзначено позитивний вплив VR на розвиток когнітивних здібностей. Водночас виявлено низку бар'єрів на шляху масштабної інтеграції VR у морську освіту: значні початкові інвестиції, складність вбудовування в усталену освітню інфраструктуру, потенційні ризики для здоров'я користувачів. Наголошено на необхідності подальшої науково-практичної роботи для їх подолання. У статті окреслено перспективні напрями розвитку технологій VR у контексті оптимізації системи професійної освіти судноводіїв. Підкреслено важливість розширення спектра освітніх VR-модулів, створення комплексних середовищ імітації, реалізації гібридних систем навчання, що поєднують класичні методи та VR. Відзначено потребу в нарощуванні експериментальної бази вивчення ефективності VR. Загалом, проведене дослідження демонструє значний потенціал технологій віртуальної реальності для якісної модернізації професійної підготовки судноводіїв відповідно до вимог високотехнологічної морської галузі. Впровадження VR здатне суттєво оптимізувати освітній процес за умови виваженої інтеграції з традиційними формами навчання. Ключові слова: віртуальна реальність, морська освіта, професійна підготовка, судноводії, компетенції, практико-орієнтованість, імерсивні технології, інновації в освіті, тренажери, моделювання, комп'ютерні симуляції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Богуславський, В. В., Н. В. Бачинська, Д. Р. Яценко, Н. К. Алфьоров та О. А. Лєтка-Шаповалова. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ КОНСТРУЮВАННЯ ПІДСИСТЕМИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ СПІВРОБІТНИКІВ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ ТА ОБОРОНИ ДО ДІЯЛЬНОСТІ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 4 (30 грудня 2024): 14–22. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2024-4-02.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання теоретичних засад конструювання підсистеми підготовки майбутніх співробітників сектору безпеки та оборони в екстремальних умовах, які охоплюють основи, принципи і підходи, що забезпечують ефективність підготовки в умовах високого ризику та стресу. Сьогодні спостерігається загроза на національному та глобальному рівнях, зростає потреба у висококваліфікованих фахівцях для роботи в екстремальних умовах. Для максимальної ефективності підготовки майбутніх фахівців до професійної діяльності в екстремальних умовах, із підвищеним рівнем ризику та стресу теоретичні засади конструювання результативної підсистеми підготовки майбутніх співробітників сектору безпеки необхідними є принципи, основи та підходи, що забезпечують максимально ефективну підготовку до професійної діяльності в умовах високого ризику та стресу. Також важливими є розроблення методів навчання, які дають змогу майбутнім фахівцям набути практичних навичок, розвинути психологічну стійкість, здатність до швидкого прийняття рішень, що є необхідним для специфіки вибраної професії, а також уміння працювати в команді. Уперше запропоновано теоретичні засади, що інтегрують новітні методи навчання, які забезпечують ефективну підготовку майбутніх співробітників сектору безпеки та оборони до професійної діяльності в умовах високого ризику та стресу. Зроблено акцент як на практичних навичках, так і на психологічній стійкості, умінні ефективно та швидко приймати важливі рішення в кризових ситуаціях, що включає нові підходи до тренувальних занять для формування майбутніх фахівців здатності до роботи в умовах стресу як індивідуального, так і колективного характеру для успішного виконання поставлених завдань. Розроблено основні з теоретичних засад, які лежать в основі таких навчальних підходів, як: теорія інтерактивного навчання; концепція побудови знань; стратегії інтерактивного навчання та симуляції; методика навчання через моделювання ситуацій; персоналізоване навчання. Теоретичні засади конструювання підсистеми підготовки майбутніх співробітників сектору безпеки та оборони повинні враховувати комплексний підхід та низку аспектів: фізичних, технічних, психологічних; комплексний підхід, який включає фізичні, психологічні та технічні напрями в умовах підвищеного стресу та ризику. Визначено, що теоретичні засади конструювання результативної підсистеми підготовки майбутнього співробітника сектору безпеки та оборони до професійної діяльності в екстремальних умовах охоплюють основи, принципи і підходи, що забезпечують ефективність підготовки в умовах високого ризику та стресу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Кінах, Неля, та Ірина Радецька. "Формування креативності менеджера освіти у процесі професійної підготовки". New pedagogical thought 114, № 2 (2023): 21–27. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2023-114-2-21-27.

Full text
Abstract:
ера освіти креативного типу. Схарактеризовано концепції практичної діяльності менеджера освіти, що впливають на формування його професійних якостей та визначають ефективність управління закладами освіти. Зокрема, згідно з цільовою концепцією діяльність менеджера освіти спрямована на досягнення певних цілей, а ефективність управління характеризує ступінь їхнього досягнення; системна концепція визначає залежність результатів роботи менеджера освіти від внутрішніх та зовнішніх чинників освітнього середовища, водночас ефективність управління характеризує ступінь його адаптації до змін; концепція ефективності управління на основі досягнення «балансу інтересів» спрямована на задоволення очікувань, сподівань і потреб (інтересів) усіх учасників освітнього процесу, а ефективність управління характеризує ступінь досягнення балансу їхніх інтересів; функціональна концепція впливає на вміння менеджера освіти співставляти результати та витрати системи управління; відповідно до композиційної концепції ефективність управління визначається ступенем впливу управлінської праці менеджера освіти на результати його діяльності.
 Схарактеризовано еволюцію становлення менеджера освіти креативного типу та його професійні якості. Визначено напрями впровадження креативності менеджера освіти завдяки поєднанню його управлінських, виконавських і творчих здібностей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!